LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Menion

Go down 
+28
Ryn von Samok
Aldo Barras
Eregathus El'dan
Quverdinmia N'Alghir
Kroloth Naelgrath
"Vasgyúró" Ropark
Furia
Vogon Beebebrox
Markus de Berend
Balál Tangeran
Merilien Lumel'Auvrea
Sajmon
Akahana
Dropie Dan
Neloria Kinkaid
Gylnar Radek
Lea Fergalas
Edward Dylan
Alvor Freyr Ottar
Lothár Von Falkenhausen
Alamaise
Mitsuko Midnight
Kain Namelyr
Narla
Roober
Sou
Lucinda Laren
Aurora
32 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Next
SzerzőÜzenet
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-04-29, 4:57 pm

Valójában több ötletem is volt azzal, hogy egyszerűen lemaradtam a tömeg végére és Kainékat vettem célba. Nem tagadom, egy ilyen csapatban is lehet valaki egyedül, márpedig én nem éppen azért választottam a nagyobb társaságot, hogy unatkozzam. Vagyis nem ártott olyanokat találni, akik szóba is állnak velem, mielőtt magamat kezdem el szórakoztatni, mert annak egyértelműen nem lesz túl jó vége a többiek szempontjából. Pontosabban, ha én unatkozok az még könnyen túlélhető dolognak számít, de ha már nem teszem azt, akkor egészen biztosan nem tudom elkerülni, hogy a figyelem rám szegeződjön, aminek pedig én sem örülnék. Azt már most tudom, hogy Caer zabos rám, ehhez nem is kellett sok ész, hogy kitaláljam, ráadásul szemmel láthatóan nem ő az egyetlen. A sötét elf ugyan próbál meghúzódni, de önkéntelenül is éppen elég gyilkos pillantásokat mereszt rám, hogy tudjam, ő ugyan nem felejtette el az eddigi, szerencsétlen találkozásainkat. Egyik sem volt éppen kellemes, ráadásul tudja, mi vagyok, így még nem sem teheti, hogy fölényesen viselkedik, mert nagyon könnyen veszítene velem szemben egy szócsatában, erőfitogtatás meg nem éppen az a dolog, amit rá jellemzőnek mondanék valaha is. Na, remek, előre sejtem, hogy nagyon vidám napjaim lesznek a következő időszakban. Már ha egyáltalán elérem, hogy ne próbáljanak meg kinyírni vagy lekötözni, amihez megint nem ártana egy adag szerencse. A legtöbben akár tudják, akár nem tudják, ki vagyok, ösztönösen megérzik bennem az ellenszenvet és nem éppen a legkönnyebb ezt legyűrni. Most is, ha körbenéznék, nagyon könnyen meg tudnám mondani, hogy hányan érzik máris úgy, nagyon nem itt kéne járnom. Az biztos, hogy nagyobb lenne a számuk, mint azoké, akiket nem zavar a jelenlétem meg a nem éppen kompromisszum képes kisugárzásom. Talán nem is olyan rossz ötlet lemaradni, akkor talán senkinek a szemét nem fogom olyan feltűnően szúrni, ha valamit teszek. Mert itt már van pár kóbor lélek, azt első látásra meg tudom mondani.
Kezdetnek nem értem, a kedves vezető mi a fenéért kapott vérszemet a lótól, amelyen én ülök, oké, hogy neki nem marad nyugtom, de ettől meg nem idegeskednie kéne miattam, hanem konstatálni, hogy pontosan velem nem fog olyan baj történni, mint az előttem haladó surranóval, aki szemmel láthatóan nem túl gyakran próbálkozott ilyen sporttal. Ugyan már, én akár nyereg nélkül is a hátán tudnék ellen az állatnak maradni, igazán megtehetnék, hogy nem könyvelnek el engem a szerencsétlen koloncnak. De ezért felesleges panaszkodnom, nem fogom elérni a célomat, azt már most sejtem. Mindegy, legalább én nem adok elő közjátékot, bár, elismerem, az előbbi szórakoztatásra hatásos volt. Nagyjából annyit sikerült vele elérni, hogy megindult a menet kicsit, ráadásul pedig feltűnt egy apró momentum. A sólymok, már amennyire én ismerem őket, ragadozó madarak és ok nélkül nem maradnak csoportban, ami nem túl jó jel errefelé. De nem volt időm elgondolkodni rajtuk, mert a fiatal sárkány válaszolt, habár nem éppen azt, amit vártam. Ezek szerint tényleg csináltak valamit a lovakkal, csak éppen nem pont azt, amit én láttam. Milyen kellemes, ezek szerint nem egyedi eset a bátyámnál, hogy az összes állat, amit én le nem tudtam volna rázni, az ő jelenlétében komolyan elgondolkodott egy gyors távozáson. A sárkányokat nem csípik, jó tudni.
- Ez olyan mint a bátyám esete, őt sem szeretik az állatok. Én viszont sokkal jobban kijövök velük mint bármelyik kétlábúval. - jegyeztem meg apró, mosolynak is beillő grimasszal, amelyet Kain bármikor alá tudott támasztani. Ő neki sem lehetek a kedvence, már akárhányszor sikerült bajba kevernem és táncolnom az idegein, csak éppen idővel az ember vagy megőrül, vagy növekszik velem szemben az ellenálló képessége. Ez utóbbi nem is rossz, különben nem nagyon tudnék itt mit csinálni, de egyben csapás is, hiszen mostanában sokkal több sárkányt fogtam ki, mint bármilyen egyéb lényt. Azt hiszem ők sikeresen oldalt tévesztettek az elmúlt időszakban. Nagyon lassan, szórakozottan végig simítottam Lilith nyakán, mire a ló mintha megint eresztett volna a merevségéből. Furcsa, ez az állat szépen lassan egyre idegesebb lett a sárkányok közelében, csak éppen eddig elnyomta. De nem hiszem, hogy nagy baj lenne belőle, egyenlőre az én energiám tartja őt biztonságérzetben. Azért kedves, hogy vigyáz, mintha ő is segíteni tudna nekem, meg tudna védeni. Közben újra a fiatal sárkányra néztem, hátha ki tudom találni milyen fajta, de nem ment. Kár érte, a legtöbb alap fajtát ránézésre kiszúrom, de ő nyilván nem az. Vajon zokon venné, ha nyíltan rákérdeznék? Kiderül, maximum gyilkosan néz rám... - Furcsa, olyan vagy, mintha a víz lenne az elemed, de ha elég sokáig figyellek, megváltozik. Nem egyszerű elemi fajta vagy, igaz? - néztem rá óvatosan, apró, biztató mosollyal. Ez van, ki tudok szúrni jó pár dolgot, mondjuk ezt is. Remélhetőleg nem fogja zokon venni a dolgot. Vagy ha zavarja, hogy előbb a fajtáját kérdeztem, utána a nevét, akkor rossz istennel találkozott. Ismerem az illemet, de nem szeretem, mert távolságtartóvá tesz, ráadásul rákényszerítik mindig az emberre, amire szintén nincs nagy szükségem. Arra a viharra annál inkább, amit Kain emleget, kezd már gyanúsan idegesíteni a nap. Hiába, az éjszaka az én közegem, a hold az, ami táplál engem. A napot pedig minden szinten tudom utálni, így igazán nem fogom bánni, ha pár felhő eltakarja. Csak a többiek...
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-04-29, 8:57 pm

// mese Yerak //

- Körülbelül nyolc napja volt az első megbetegedés, amiről tudunk. A lappangási idő igen csekély, kettő, három nap legfeljebb, de volt, ahol még egy nap sem volt. Ugyanennyi idő a lefolyás is és ez is változik betegenként.
Gyakorlatilag az összes fellelhető gyógynövényt sorra vettük már a csarabfűtől egészen a bíborkasvirágig. Főleg főzetben, mert a láz is belsőleg hat. Próbálkoztunk higanykúrával, porrá zúzott csontokból készült szerrel, cink-kúrával is. Már gyógyítók is estek áldozatul a kórnak.

~Érdekes… mintha azt mondták volna, hogy nem lehet elkapni egymástól, lehet, hogy itt is ez a helyzet, szúnyog csípte vírus. De jobb ha majd megkérdezem, biztos ami biztos...
- Több szülő inkább hozzám küldte a gyermekét, abban bízva, hogy itt majd nagyobb biztonságban lesz. A szomszédos helyiségekben várakoznak, amelyek tele vannak, laboratóriumi kellékekkel. Mindenki, aki önállóan vállalkozik kutatásra, kap egy gyermeket segédnek maga mellé, de nyugodtan lehet csoportokban is kutatni.
Vannak befogott, leölt szúnyogjaink, akik hordozzák a lázat.
Több, mint elég…

~ Éééérdekes napoknak nézünk elébe. Kutatás, gyerekvigyázás, védekezés. Azokat a bizonyos szúnyogokat érdemes lenne meglesni, hátha bennük van a megoldás, akárcsak a vírus…
*Gondoltam miközben Yerak kettőt tapsolt, majd kinyíltak az oldalajtók, és feltárultak a szemünk előtt a szobák, melyből néhány felnőtt kíséretében megszeppent gyerektömeg lépett elő. Igencsak meglepett, hogy pont a gyógyítók mellé állítanak gyerekeket, de így legalább láthattuk miért küzdünk és segítik a haladást ezzel. Láttam a felnőttek szemében a meglepettséget rám nézve. Nem volt nehéz kiszúrni a kis létszámú tömegből. Kék hajam, kék öltözetem, magasságom és ráadásként ezekhez társuló pocakméretem megkönnyítette az akaratlan keresgélést is. A kísérők bevezették a gyerekeket, s odakísérték hozzánk őket. Akik csak a közelembe jöttek igencsak rám döbbentek, s a gyerekek előszeretettel bökdösték meg a hasamat és kérdően néztek rám, persze a felnőttek rájuk szóltak, hogy azért ez mégsem illendő. Miután mindenki megkapta a maga gyerekét Yerak további parancsát vártuk, illetve esetleges változtatásait.*



//ha lehetne mesélő nekünk egy kicsit... izéé ... több dolgot :d mert így aligha haladunk Very Happy végül is jó Very Happy //
Vissza az elejére Go down
Gylnar Radek

Gylnar Radek


Hozzászólások száma : 456
Életkor : 33

Character sheet
Nép: Emberek

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-04-29, 9:17 pm

//Caer, a menetoszlop//

* A gyülekezőnél továbbra is számomra eléggé kellemetlen hírek várnak. Az egyik, hogy még elég sokan hiányoznak a csapatból, azok közül, akik korábban érdeklődést mutattak az expedíció felé. A másik pedig az ebből következő extra várakozás.*
~ Hmm. Ha ennyien maradunk, legalább a dolgaimra nem kell annyira figyelnem.

* Fut végig elmémen, mikor észreveszem, hogy a két surranó is a hiányzók közé tartozik. Ugyan semmi bajom a fajtájukkal, leszámítva, hogy a közelükben sokkal jobban kell figyelni az elkószálni vágyó tulajdonaimra.
Végül a várakozási idő végére csak gyarapszik a társaság. Utolsónak az egyik surranó érkezik. Láthatóan nem éppen ura a helyzetnek, de mielőtt bármit is tehetnék, Caer már meg is indítja lovát, hogy lelassítsa az elszabadult állatot.
Ekkor figyelek fel a közeli fa felől érkező zajokra.*
~ Sólymok? …
* Sikerül beazonosítanom a négy felszálló madarat. Eleinte nem tudom miért olyan furcsa ez a kép. Míg végül eszembe jut.*
~ Túl sokan vannak …
* Közben Caer parancsára megindul a menetoszlop.*
~ Végre! …
* Ritka alkalmak közé tartozik, hogy fontos szemponttá válik számomra az idő, de ez ezen ritka alkalmak egyike. Éppen ezért a menetoszlop elejére megyek, hogy egy kis szerencsével gyorsítsam a haladás ütemét. Kevés sikerrel, mert menet közben gondolataim egyre csak visszatérnek a sólymokra.*
~ Mit kereshettek épp azon a fán? Nem láttam sehol sem solymászt. Ráadásul pont a megbeszélés idején reptetnék őket? … Caer nem néz ki olyannak, aki erre engedélyt adna …
* Újabb percek telnek el, mire gondolataim visszatérnek korábbi eszmefuttatásomhoz.*
~ Esetleg vadon élők lettek volna? De ilyen közel városhoz? Csapatosan? … Ilyet se láttam még.
* Ekkor jut eszembe egyik társam, aki akár felelős lehet ezért a furcsaságért, és aki a menetoszlop második felében tartózkodik.*
~ Akahana … ? Ő lenne ezért a felelős?
* Fejemet felé fordítom.*
~ Akár meg is kérdezhetném tőle! … Vagy lehet, nem kellene …

* Látom, amint egy szőke fiú és egy ismerős sárkány társaságában lovagol. *
- Mindjárt itt a vihar.
* Szólal meg a sárkány, és csak ekkor döbbenek, rá mennyire is elmerültem gondolataimban, hogy nem vettem észre a közeledő felhőket.*
- Nem állunk meg!
* Caer parancsa egyértelmű és világos. Egy bólintással nyugtázom a parancsot. Más helyzetben nem biztos, hogy egyet értenék vele, de még elég messze van a dzsungel, és elég időt vesztegettünk már a felkészülésre. Ideje lefaragni belőle valamennyit.*
~ De mi van, ha nem Akahana felelős a sólymokért? … Akkor valami nincs rendben az állatokkal Menion közelében. Először a szúnyogok most meg a sólymok …
* Ismét hátra fordulok. *
~ Ha annak ott a gyülekezőn igaza volt, és valaki vagy valaki irányítja a szúnyogokat akkor ők is felelősek lehetnek sólymokért. Akkor pedig tudnak rólunk …
* Ezzel el is dőlt számomra a kérdés. Lovamat kicsit kivezetem a menetoszlopból, hogy ott megállítva várjam meg, míg az istennő és a társasága mellém érjenek. Viszont addig is, kicsit idegesen gondolom végig, hogy is kellene megszólítanom egy istennőt. Még nem feledtem első megnyilvánulásomat felé, ami Sternben volt esedékes. Ha pedig én emlékszem rá, akkor ő biztosan fog. *
~ Bárcsak ne így lenne.
* Egy nagyobb levegőt veszek, mielőtt lassan belekezdenék mondandómba.*
- Bocsánat … iste…
* Szakítom hírtelen félbe. *
~ Lehet, nem kellene kikiabálni. Talán nem akarja, hogy mindenki tudjon róla. Sternben sem mondta el és most sem emlékszem, hogy említette volna.
* Némi aggodalommal figyelem tekintetét. Nem lenne jó magamra haragítani. Mégis csak egy isten. Végül úgy döntök, inkább hanyagolom a megszólítást. Úgy se tudom, hogy kellene.*
- Bocsánat. Nem maga volt a felelős a sólymok különös viselkedéséért a kapunál?

Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-04-29, 10:04 pm

*Yerak, a gyógyítók szobájában végigjártatja a szemeit a jelenlévőkön. Nem tűnnek túl lelkesnek, inkább csak bizonytalanul téblábolnak.
Arcán nem jelenik meg akkor sem érzelem, amikor látja, hogy többen a kék hajú, terhes elf köré sereglenek. Nos, ő próbálta lebeszélni, de éppen származása miatt van rá égető szükség.
Ettől azért valamivel nagyobb mozgásra és lelkesedésre számított, elvégre valamiért jelentkeztek ide.
Aztán a fekete mágus észbe kapott és egy kényszeredett mosolyt engedve ábrázatán újfent megszólal.*
- Elfelejtettem egy fontos tényt megemlíteni. Aki esetleg rátalál a helyes gyógymódra, annak plusz jutalom illeti a markát amellett, hogy utána Menionban mindig hálásak lesznek neki.
*Széttárja kezeit, amik magasságához mérten hosszúak és vékonyak voltak, szint átéri kesztben a fél termet.*
- Nos, akkor várom az ötleteket, kérdéseket, vagy pedig az első jelentkezőket, akiknek kiadhatjuk az felszerelést és a segítséget. Jut eszembe….van néhány halottunk, akiknek nincs családjuk. Azoknak, akik a betegek szervezetére kíváncsiak.
*A szúnyogok, ha kikérik őket további információkat rejthetnek, de mivel még nincsen sem mikroszkóp, sem pedig komolyabb nagyító berendezés, azt vehetik csak észre a már létező lencséket használva, hogy a rovarok belső szervei mentek átalakuláson keresztül. Például bélrendszerükben zöldes-sárgás váladék gyűlt össze, vért pedig egyáltalán nem találni bennük, mintha nem is szívott volna egyikük sem áldozatból.*
//Bátran használjátok a fantáziátokat! Csak egy csapásra ne oldja meg senki a problémát, mert eddig is hosszú idő óta senkinek sem sikerült.//

*Taris eközben a toronyban leül a székére, vaskos tenyereibe temeti az arcát, majd megdörzsöli velük a bőrét.
Fáradtnak érzi magát, de betudja annak, hogy talpon van már és az utóbbi napokban erőltetetten igyekezett intézni a dolgait. A környékbeli nemesek családjaikat távoli birtokaikra menekítették és többségükben maguk is elhagyták Meniont és környékét. Persze sem anyagi, sem emberi segítséget nem hagytak maguk helyett.
Hátradől. Magára maradt, abban sem bízik, hogy Onoria főpapnő és a Mágusok Tanácsa segítséget küld neki, vagy ha mégis, még idejében megérkezik.

Caer a menetoszlop élén halad, ahogy elhagyják a surranót, már nem figyel hátra, hogy valaki foglalkozik-e vele. A vihar jobban érdekli.
Nem mintha nem találkozott vele, de mivel szorítja az idő, nem állhatnak meg, hogy valami védettebb helyen vészeljék át a zimankót.
Pedig elhaladnak több ígéretes facsoport mellett.
A felhők sötétbe borítják az eget és a meleg még súlyosabban telepszik rá a tájra. Mintha a föld lélegezne nagy sóhajjal fel, a szél feltámad és az eső szagát hozza. Villámok csapkodnak, menydörgés mennydörgést követ, és csakhamar elered az eső. Nagy, kövér cseppekben, sűrűn. A lovak hamarosan sárban dagonyáznak, és aki nem készült vízálló köpennyel, hamarosan megtapasztalja, miért is olyan üde, zöld a Dél tája.
A korábbi rekkenő hőség egy csapásra tovatűnni látszik, és a helyét átveszi a sár, és víz elegye.
A haladás így jóval nehezebbé válik, minden lónak meg kell küzdenie az előrehaladásért, ráadásul a látótávolság is csekély. A menet egyik vége éppen, hogy látja a másik végét.
Aztán az eső úgy fél óra intenzív felhőszakadás után egy csapásra megszűnik, a felhők pedig tovább vonulnak nyugat felé.
A táj az eső után a napsütésben gőzölni látszik és a páratartalom olyan magas, hogy most a lélegzetért kell megküzdeni egy ideig mindenkinek. A környező növényekről szúnyogok szállnak fel a hirtelen lakomára és kerülgetni is kezdik a menetet.
Caer egyik katonája vállára üt, majd félreáll, hogy a mellett elhaladó társaságot szemügyre vegye. Első sorban az érdekli, hogy megvan-e mindenki, de a ló hátára kötözött csomagból kisebb méretű fáklyákat vesz elő, hogy aztán minden lovasnak odanyújtson egyet. A sajátját meg is gyújtja, sűrű fekete füstöt ereget belőle. Aki kérdezi, annak meg is mondja, hogy azért, hogy a szúnyogokat távol tartsák. A nőkre nem túl barátságos arccal néz, de nem szól senkinek egy rossz szót sem.
Ha nem szólítja meg senki, visszalovagol a menet élére. Sajmont, ha közeledik, sem látja még.
A dzsungelben az ott kóborló szürke mágusra az eső elhaladtával hirtelen támad rá az eddig a lombok takarásában meghúzódó vadmacska. Jaguárról van szó, s gyors prédának nézi a sűrű szövésű dzsungelben a járhatóbb ösvényen haladó mágust.*
Vissza az elejére Go down
Lea Fergalas

Lea Fergalas


Hozzászólások száma : 25

Character sheet
Nép: Surranók

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-04-30, 10:07 am

//Caer, a menetoszlop//


Nem sokon múlt, hogy szóba elegyedhessen a szőkével. Végül lova gátolta meg eme cselekedetében. A kis termetű hátas egyszer csak fogta magát és megállt. Fejét leeresztve kezdett nyugodt legelésbe.
- Naaaa! Ne most légyszi!
Ám hiába beszélt a lóhoz. Amíg azzal volt elfoglalva, hogy rájöjjön, mit is kell most tennie, néhányan lemaradoztak a menet végére, hogy beszélgethessenek. Köztük a szőkével.
Persze mihez képest maradtak le vagy inkább kihez képest? Mert Leához képest inkább rohamosan távolodtak. Bár a menetoszlophoz képest ő maradt le egyre inkább.
Hé! Ti ott hátul! *kiáltott ijedten, hiszen mégsem maradhat ott az út szélén ácsorogva* - Ne hagyjatok itt!
Erre hirtelen és merő véletlennek köszönhetően felrántotta a ló fejét, mivel gesztikulálva igyekezett felhívni magára a töbiek figyelmét, s láss csodát a paci felhorkantott majd nagy sebbel lobal megindult előre. Nem is volt ez nevezhető ügető tempónak. Áááá dehogy az volt. Inkább nevezhetnénk vágtának, mert úgy sikított Lea mintha vadállatok üldöznék. De csupán egy röpke pillanatig, mert utána visszanyerte egyensúlyát a nyeregben ülve, s végül már hangos kacagása hallatszott a fák mentén.
Így viharzott el a lemaradozó társaság mellett majd egészen az élig csörtézett, mire sikerült fejében annyit összerakni, hogy most megkéne húzni a szíjat és kinyögni a varázsszót, hogy megálljon a fejében immár paripává avanzsált jószág.
- Héééé vagyis hóóóóóóóóóó!
Újabb csoda következett, mert a ló lassulni kezdett míg végül lépés tempót nem vett fel. S mindezt immár a sor elején. Aztán újra megállt alatta.
- Na na na! Ne kezd elölről!
De most nem engeedett annyit a szár, hogy leérhessen feje a gusztusosan zöld fűig.
Végül engedett a hátán trónoló mini elf kiadványnak, aztán komótos lassúsággal haladt tovább a menettel. Most már a sor közepe tájára beilleszkedve.
- Háhááááá... Látod én vagyok a győztes!
Mondta mindezt persze a lónak, mely csak kedvetlen horkantással reagált a hallottakra. Nem mintha akár egy szót is értett volna belőle. De Lea ezt akkor is győzelme elismeréseként fogta fel.
Hallgatásával újra csend ereszkedett az expedícióra. Egészen addig míg az ég hangos jelzéssel nyakukba nem ömlesztette szerinte az ég minden csepp vízét. Pedig látta korában az esőfelhőket, viszont nem hitte, hogy ilyen hamar kapja nyakába.
A poros út egykettőre sáros és nehézkes mozgást biztosító közeggé változott. Ráadásul Lea haja is csurom víz lett. Kapucnyiját éppen felhúzta - gondolván menti ami még menthető - persze teljesen elkésve a dologgal, amikor az eső hirtelen elállt.
Hallgatta hát az erdő fái közül kiszűrődő neszeket. Ez természetesen nem kötne le sokáig egyetlen surranót sem, de Lea figyelme szerencsére hamar átváltott Caer vezetőjükre, mivel épp egy fáklyát adott kezébe.
Nézte a lányka egy ideig a gyanús fekete füstöt eregető lángot, majd megnyugodva konstatálta, hogy ez nem lesz rossz előjel, mikor hallotta a vezető válaszát a füst fontosságáról.
Ami viszont joban felkeltette figyelmét az a logikus következtetés volt. Ugyanis biztos volt abban, hogy ha a kezében olyan dolgot tart mely elriasztja a szúnyogokat, akkor hamarosan dolguk is lesz velük. Ez korántsem vilanyozta fel annyira.
Előre galoppozott hát Caer mellé. Szerencsére azért már rájött, hogy mitől is rohant el vele a ló, így már nem fog nagy problémát jelenteni neki az irányítása.
- Caer, biztos, hogy elég néhány fákja a szúnyogok távol tartásához? Na és mit fogunk csinálni ha megtaláljuk a helyüket ahonnan indulnak? Mert azt keressük igaz?
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-02, 6:35 pm

Egyetértően bólintott Kain szavaira, de nem úszott el figyelme a mellet, hogy az aranysárkány arra nem felet, hogy meddig utazik velük. Noha az igaz, hogy alig néhány perccel később már nem is nagyon volt rá lehetősége és még azokban a percekben nem is sejtette, hogy alaposan meg fog ő még lepődni. De előtte még egy sokat mondó pillantással egyet értett Kainnal, hiába, ha sárkány lóra akar ülni, akkor vagy hosszú időt kell annak szentelnie, hogy a hátas megszokja, vagy kénytelen élni az évek alatt megtanult praktikáival. Nagyjából itt döccen meg a gondolata, neki ugyan is most muszáj volt csalással élni, de vajon Kainnak is? Akaratlanul is megfordult a fejében, hogy talán még sem véletlen, hogy erre és viszonylag ilyen gyorsan csatlakozott, bár a pontos miértnek még csak a közelében sem járt. Gondolatait azonban már egy ismerős hang bolygatta meg és ahogy hátra pillantott meg is látta a lemaradt lánykát. ~ Segíteni kéne neki. ~ Mr. Önzetlenség persze rögvest erre sarkalta, de e lovaias tulajdonság ellenlovasa is közbelépet, felhívva Sou becses figyelmét, hogy jó hogy nyugodt az a ló, de meddig. Míg közelebb nem megy? Vagy .. de ez már nem fogja megtudni, mivel egy már lejátszódott jelenethez kísértetiesen hasonlítva „száguld” előre a leányzó paripája hátán. Shóhajtva néz utána, kicsit elbizonytalanodott, ha tényleg veszélyes helyre mennek, bölcs dolog volt őket elengedni, ha igen, akkor miért nem fordult meg senki fejében, hogy maguk mögé vegyék őket. Tudatlan szegény Sou, még nem sodorta össze a szerencse, vagy talán balszerencse surranóval. Vaspor sörényén nyugvó tekintetét azonban rögvest a hozzájuk csapódó nőre emeli, ahogy annak szavai elhangoznak és méltán lehet mondani, hogy Sou okkal lepődött meg. ~ Nem egyszerű elemi fajta? ~ Elevenítette fel a pillanatokkal ez előtt hallott szavakat, amik egy rejtőzködő lény számára eléggé egyértelműek. ~Még is hogyan?Ő nem tűnik sárkánynak, vagy meglehet még is az, de ...~
- Valóban? … Nem, tényleg nem … legalább is …. – Nyögte ki nagy nehezen. Még mindig magával viaskodott ismerje be, hogy sárkány, vagy tagadja a végsőkig, elvégre könnyedén belebújhat egy mágustanonc bőrébe. Mielőtt azonban bármelyik lehetőséget választhatná a menet vége egyre inkább kezd relatív ténnyé válni, ahogy egy újabb lovas csatlakozik és bár valamicske bizonytalansággal, de pont azt a személyt szólítja meg, akinek talán Sou válasszal tartozik. Kevéssé leplezett kíváncsisággal figyeli a helyzetet, mivel a kérdés magában is fura, de ennek hatására kezdi az eget fürkészni. De már nem látja a tovaszálló sólymokat, csak az egyre sűrűsödő felhőket, amik eleget tesznek Kain kijelentésének, sőt, sokat nem is várva elengedik aprólékosan összegyűjtött terhüket. Hozzászokott már, hogy időként elázik és hogy olykor nem csak elázik, hanem úszik saját ruháiban és éppen ezért megtanulta, hogy az utazó egyik jó barátja a köpenye. Ennek csuklyáját húzza most fejére, noha arcát az égnek emeli, hogy néhány cseppel mondhatni felfrissítse magát, aztán csendbe süppedve haladjon tovább, engedve, hogy lovának is kedve szerint küzdje le a kellemetlenné váló útviszonyokat. ~ Azt hiszem kezdem érteni miért nem vágytam ennél délebbre, de a sivatagnál még mindig jobb valamivel. ~ Az eső elálltával még nem húzza csuklyáját, megmarad a se zöld, se szürke anyag árnyékában, leginkább az elöl észlelhető mozgolódást és lassan terjedő füstöt szemléli. Nem mondhatni, hogy oda és vissza van a dologért, mert orrát már most csavarja a füst és előérzete azt súgta, hogy ez bizony még csak a kezdet. Mikor azonban sorra került, zokszó nélkül vett a felkínált fáklyák közül, mert sejtette mire is szolgálnak ezek az egyszerű –jelen helyzetben nevezhetjük-, fegyverek. ~ Mh? ~ Hátrafordult, de nem csak orra volt az egyetlen olyan érzéke, ami nem igazán díjazta a füstfelhőt, szemébe is könnyet csalt és hiába pislogott, annyira nem vált élesé látása, mint azt szerette volna.
- Hallottam valamit. – Szólal meg, leginkább Kainnak címezve, mert az a valami bizony nem került beazonosításra, túl tompa volt és egyszerre hajaz a lovak lépteinek hangjához, de nem tűnik olyan folyamatosnak. De persze az is meg lehet, hogy képzelődött.
Vissza az elejére Go down
Lothár Von Falkenhausen
Nemes



Hozzászólások száma : 225
Életkor : 41

Character sheet
Nép: Emberek

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-02, 8:05 pm

//Caer, a menetoszlop//

*Menet közben némán figyeltem, a parancsnok és az emberei mentek elől a menetoszlopban. A hőség elviselhetetlen volt, de amikor keletre néztem akkor láttam, hogy egy vihar érkezik igen gyorsan felénk, de azt is észre veszem amikor elmegyünk egy fa mellett, hogy néhány sólyom elrepül onnan és délé felé megy ez nekem nagyon nem tetszett, és Caer parancsnok is közölte, hogy nem állunk meg a vihar miatt. A vihar hamar elért minket és tényleg nem is álltunk meg, hogy megvárjuk míg elmúlik a vihar, hanem tovább mentünk. A sárban. ami keletkezet igen lassan haladtak a lovak és én is nagyon el áztam sajna nem olyan öltözékem volt ami az esőzésekhez volt jó. De szerencsémre csak fél óráig tartott az eső, bár igaz így is nagyon eláztam, de nem sokáig foglalkoztam ezzel, mert a növények közül szúnyogok jönnek elő és kerülgetni kezdenek minket. ~Ez nekem nagyon nem tetszik, nem akarom elkapni a betegséget, mert itt nem biztos, hogy kigyógyulók belőle!~ Mondtam magamban, közben Caer parancsnok oda jön hozzám és átnyújt egy kis fáklyát és meg is mondja, hogy a szúnyogok ellen kell használni. Hezitálás nélkül meg is gyújtom fáklyát, de az nem biztos, hogy tényleg működni fog a szúnyogok ellen.*
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-04, 11:27 am

//Akahana, Sou, Lea, Caer csapata//


*Akahana bátyjának emlegetésére Kaint kirázza a hideg egy pillanatra. A legutóbb, a természet templomában sikerült neki jól odamondania a sárkány istenségnek, ami ugye kissé fura egy sárkánytól.
Roober azonban nem törölte el akkor sem és azóta sem
Akahana megszólalására csak megrántja a vállát. Roober legalább ebben hasonlatos hozzá. Nem minden ló viseli el a jelenlétét.
Ahogy körbenéz, hamarosan kénytelen rádöbbenni, hogy amennyire ő a menet végén akart haladni, lassan inkább a közepére kerül, olyan sokan maradnak le a környezetébe.
Ilyen például az a kis surranó lány, aki előbb hátulról kiabál nekik, majd elvágtatva mellettük, hamarosan már egészen előre kerül.
Az arany sárkány elhúzza a száját. Ennyit a magányáról. Persze közben magában dühöng is, hiszen még csak el sem akart jönni. Messze maga mögött akarta tudni Meniont és környékét, csakis Sou miatt maradt mégis. Annyit akart csak, hogy legalább távol maradjon a tömegtől, hátulról, tisztes távolból tarthassa szemmel a történteket. Az istenek még csak ezt sem adták meg neki.
Közben persze Sout is éri kérdés, ezúttal az istennő már arról érdeklődik, hogy vajon milyen sárkányról van szó.*
- Nem éppen ennyi fül közelébe valók e szavak.
*Hagyja el a figyelmeztetés Namelyr ajkát. Utalás akart lenni azokra, akik a menetoszlopban vannak, és esetleg éppen hátra hallgatóznak. Még csak sejteniük sem kellene, hogy Lanuria égi bestiái közül több is akad menetükben. Főleg, hogy azok a hátuk mögött poroszkálnak lovaikon.
Az eső hamarosan meg is érkezik, úgy, ahogy Kain jelezte, bár ehhez nem kellett valami nagy jóstehetség, tekintve a felhőket és a Menion környékén már megfigyelhető időjárás rendszerességeit.
Kain bőrkabátja nem tartalmaz csuklyát, többnyire nem is szokott ilyenkor a szabad ég alatt maradni, de ezúttal nemigen tehet mást.
Gallérját felhatja, haját pedig azon kívülre, hogy amennyire lehet, legalább a nyakába ne csorogjon.
Bizony, az arany sárkány inkább tűnik ezúttal ázott macskának, mint egy rettenetes feketeköpenyesnek, vagy még inkább e föld egyik csúcsragadozójának.
Amúgy is borús hangulata ezzel még mélyebb szintre süllyed. Némán tűri a szakadó esőt, s akkor sem lélegzik fel, amikor végül az égi áldás megszűnik, hogy forrása nyugatra vonulva tovább öntözze a déli földeket.
A párát legalább annyira utálja. Mert hol van ez Enion hűvös, ködös tornyaitól?!
Meleg, fojtogató, izzasztó, s a menetben csakhamar még inkább bűzleni fognak egyes kétlábúak tőle. Kain már előre várja azokat a még orrfacsaróbb szagokat.
Némán veszi át Caertől a fáklyát és gyújtja meg. Ő azonban nem akar semmit a véletlenre hagyni. A pajzs, amit megidéz maga köré, enyhén elektromos és ennek elégnek kell lennie ahhoz, hogy a füstön esetleg áthatoló vérszívókat el is riassza a közeléből.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-04, 3:48 pm

//Caer, a menetoszlop//


Paripájának megállítása továbbra is jelentős fejtörést okoz a kis surranónak, de még emellett sem kerülheti el figyelmét a társaság, ami mellett sikerül elrohannia, elmosódott képében rejlő csodák.
Szerencséjére, az a mogorva katona, akit parancsnokának kellene tekintenie, mégis csak segít, az apró lovas problémával küszködő surranónak. Dropie figyelemmel kíséri Caer nagy hatást elérő mozdulatát, csupán ekkor jut eszébe, ez volt az a bizonyos dolog, ami hosszú percekig nem akart eszébe jutni.
- Persze, hogy ültem! – fakad ki Caer megjegyzésére. Azt már ugyan nem teszi hozzá, hogy az a bizonyos alkalom nem más, mint mielőtt még nyerget cserélt volna ezen a lovon. De ami igaz, az igaz. Mégis csak ült lovon. – Rendben. – dörmögve, orrát lehajtva fogadja meg, végül az utasítást. Abból csak nem lesz baj, ha valaki elmondja neki az alapokat. Pedig ő tudja, csak most ép nem jutott eszébe. Senki sem lehet tökéletes.
A legközelebbi katonát szemeli ki magának, aki hamarosan fel is eleveníti a kis surranó korábban látott emlékeit a lovaglás nemes művészetéről. Közben azonban Dropie tekintete olykor el-elkapandozik a táj vagy éppen a menet egy másik tagja felé.
- Megértetted? – kérdezi a katona, mire surranónk tekintete azonnal visszavándorol emlékeztetője felé.
- Persze! – érkezik az ilyen alkalmakra tartogatott válasza, egy széles mosoly keretében.
Még ezzel a meggyőző válasszal sem sikerül megszabadulnia hőn szeretett okítójától, aki az út további részén közvetlenül mögötte halad. Dropie elméjében felmerül a kérdés, talán az ő képességeiben nem bízik ez az ember. Ha neki így jobb. Ezzel számára el is intézettnek minősül a dolog.
A déli meleg és a hozzá szorosan kapcsolódó verőfényes napsütés Dropien is érezteti hatását. Egyre gyakrabban rendeznek gyorsulási versenyt az arcán végighaladó izzadtságcseppek. Versenyük intenzitását, a vihart megelőző szellő csak tompítani tudja, de megállítani már nem sikerül neki. Ez a nemes feladat magára a viharra marad, mely esőcseppeivel mossa el a versenyzőket.
A hűsítő eső hatására a kis surranó egészen hátrahajol, hogy arcának minél nagyobb részén érezhesse, a rá érkező cseppeket. Még egy ideig száját is kitárja, hogy megízlelhesse az eső ízét s egyúttal szomját is megpróbálja némiképp oltani.
Így adódik, hogy túlzottan sikerül hátra hajolnia s a kantár már nem csupán megfeszül, hanem megállásra parancsolja az alatta lépdelő lovát. Ez még nem is lenne olyan nagy probléma, ha korábbi okítója nem követné még mindig szorosan a kis surranót, akinek így igen jó reakcióidőről kell tanúbizonyságot tennie, hogy elkerülhesse az ütközést.
- Hééé! Ne állj meg ilyen hirtelen! – Dropie arcát megrázva szabadul meg a felesleges víztömegtől, hogy értetlen tekintettel fordulhasson a katona felé.
- Bocsi! – széles vigyorral, tarkóját vakargatva válaszol, mielőtt kiadná az indulási parancsot, s újra fel ne venné a menet ütemét. Mostanra az esőcseppek élvezete helyett egyre inkább az égen megjelenő villámok látványa kelti fel figyelmét. Olykor fejét hol egyik, hol másik irányba kapja egy egy nagyobb villanást követően, s csak képzeleteiben láthatja már ezeket a villámokat.
Dropie szemszögéből a vihar túl gyorsan száll tova, helyét átadva az ismét erősen sütő Napnak, ami most még megterhelőbbnek tűnik a korábbiakhoz épest. Hamarosan az ő kezében is ott füstölög a Caertől kapott fáklya, ami igen hamar mozgásba is lendül a surranó kezei között, amint próbál valami érdekeset ”rajzolni” a felfele terjedő füsttel.

Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-05, 11:29 pm

/Yerak.. hullák között XD /

*Nem zavartattam magamat a gyerekek jelenlétében. Végül is hozzájuk kell szoknom. Miután szinte mindenki megtalálta a maga segítőjét, két kamaszkorú gyerek jött oda hozzám, egy fiú és egy lány, és kérdően néztek rám.*
-Mit szeretnétek?
*Kérdeztem tőlük, mire ők mosolyogva összenéztek, majd egy bólintás következtében visszafordították tekintetüket rám.*
-Maga egy elf igaz?

-Igen.
-Akkor lehetünk magával?
-Miért ne?
*Válaszoltam, majd meg is szólalt Yerak, s ujjamat ajkaimra téve mutattam a két gyereknek, hogy most várjunk.*
-Elfelejtettem egy fontos tényt megemlíteni. Aki esetleg rátalál a helyes gyógymódra, annak plusz jutalom illeti a markát amellett, hogy utána Menionban mindig hálásak lesznek neki.
- Engemet személy szerint nem érdekel a pénz... a tapasztalat fontosabb... Igaz?
Néztem a gyerekekre kérdően. Ők csak mosolyogva helyeslően bólintottak.*
-Tényleg, nem is mondtátok, hogy hogy hívnak titeket. Én Mitsuko Midnight vagyok, de hívjatok csak Mitsinek...
*Kérdeztem tőlük, s véltem felfedezni a szemükben valami játékos csillogást, látszólag nem zavarta meg őket az, hogy halálos vírus ellen küzd mind a két csapat, és ennek valamiért örültem.*
-Az én nevem Akara, ő pedig a bátyám Kara.
-Testvérek vagytok?
-Sőt! Ikrek!
*Válaszolta mosolyogva Akara. El nem hittem volna hogy testvérek, s főképp nem, hogy ikrek. A Kislány szinte fekete szemmel és vörös hajú volt, míg a fiu szőkésbarna hajjal lett megáldva, s hozzá tenger kék szemekkel. Igen szimpatikusa voltak, s körülbelül 14-15 évesek lehettek, nem többek.*
-Nos, akkor várom az ötleteket, kérdéseket, vagy pedig az első jelentkezőket, akiknek kiadhatjuk az felszerelést és a segítséget. Jut eszembe….van néhány halottunk, akiknek nincs családjuk.  Azoknak, akik a betegek szervezetére kíváncsiak.
*Kezdte ismételten Yerak, s mindenki elkezdett motyogni, ki társaival a csapatokban ki a neki jutott gyerekekkel. Első gondolataimhoz tartozott a szúnyogok megvizsgálása illetve a betegek megfigyelése. Egészen jó ötletnek is tűnt, s hallhatóan többen is inkább azt választották.*
-Nah Akara és Kara akkor a szúnyogokat választjuk igaz? A hullák kicsit rémisztőek lennének nektek...
- Dehogy is, jó lesz nekünk a hulla is, az érdekesebb..zamatosabb...
*Furcsán néztem rá Akarára. Egy ilyen korú lánytól nem erre számít az ember, nem ilyen reakcióra, kíváncsi, csillogó, tudni akaró tekintetre. Kara kicsit félénkebbnek tűnt, s ez abban mutatkozott meg, hogy óvatosan bólintott, mintha attól félne, hogyha jobban megrázza leesik a helyéről.*
- Hát akkor, hulla kurkászásra fel..
*Mondtam mosolyogva, majd magam előtt terelve a gyerekeket Yerak felé indultunk meg. Érdekesnek tartottam Akara kíváncsiságát, de mit tehettem volna ellene, én is legszívesebben inkább mentem a hullát megnézni mint a szúnyogot, bár elsőként a szúnyogot kellene, hisz mégiscsak azok a vírus hordozók.*
- Yerak mester, mi hárman meg szeretnénk elsőként nézni egy holtestet, majd utána egy szúnyogot is megtekintenénk. Merre találjuk meg „őket”?
*Kérdeztem Yeraktól, s amint megkaptuk az eligazítást neki is lódultunk egy köszönet után. A holtesthez vezető úton nem beszéltünk semmit, majd mikor odaértünk Akara egy éppen szabadon lévő holtesthez rohant.*
- Ez lesz a miénk... hol van egy szike?
- Szike? Először nem belülről kell megvizsgálni, hanem kívülről.
*Szinte láttam az arcán a szomorúságot, miszerint nem nyithatja fel a testet. Már kezdtem sejteni valamit. Megállítottam Karát és magam felé fordítottam.*
-Mondd csak Kara... a szüleitek véletlenül...
-De.. meghaltak emiatt a vírus miatt. Az elsők között voltak.
-És Akara? Vele mi történt? Épp eszű kislány nem kívánkozik ennyire a halottakhoz...
-Ő mindig is ilyen különc volt. Mágus családba születtünk ikrekként, de nem átlagosan.
-Mesélnél nekem?
*Kérdeztem tőle halkan, hogy más ne hallja, miközben Akara a holtestet vizsgálgatta. Kíváncsi voltam rá, mért rajong egy fiatal lány a hullákért, főképp a felboncolásukért.*
- Két különböző évben születtünk...
- Az meg hogy lehet? Hisz az előbb mondtad, hogy ikrek vagytok...
- Az teljes mértékben igaz is, mint-ahogy az, hogy két évben születtünk...Valójában Akara az idősebb, ő előző év alkonyán, a vörös hold megjelenésekor született, míg én az új év hajnalán a vöröslő nap keletekor születtem. Ezért vagyunk mi ketten teljesen különbözőek. Míg én a felemelkedés addig ő a hanyatlást, mert nála a sötétség jött és a fény ment el, míg nálam ez pont fordítva történt. Ezért ő szereti a sötét dolgokat, mint például a hullák...
*Miközben utolsó szavaihoz ért Akarára mutatott aki épp egy szikét tartott a kezében és a holtest arcát vette célzásba.*
- Akara!
*Szóltam utána hangosan, s már ott is voltam, hogy a kezét megállítsam. Meglepődve nézett rám, s közben Kara is megindult felénk.*
-Azt... maga ilyen gyors? Pedig nagy súlyt cipel.

-Ő itt csak két kiló lehet maximum, úgy-hogy nem annyira nagy teher, hogy miatta veszítsek a gyorsaságomból.
-Elnézést... meg kellett volna..
-Várnod... pontosan. Eddig mit vettél észre?
*Kérdeztem tőle, miközben a szikét a holtest feje fölött lévő kis asztalra vissza helyeztem, majd a holtestre szűkítettem a figyelmemet, hogy semmiképp se hagyjak ki semmilyen részletet, de emellett biztos voltam benne, hogy még érdekes dolgok fognak itt kisülni, főképp két ilyen gyerek mellett.*
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-06, 10:35 am

//mese Cear//

*Hűsítően hatott a hideg eső. Jó érzés volt, sőt! Annak ellenére, hogy míg, még a tűző nap sugarait állvanem tudta volna elképzelni, hogy levegye a kapucnit, most önkénytelenül is hátracsapta. Felszegte a fejét, és belenézett a sötét fellegekből jövő vízcseppekbe. Mintha minden csepje felizzott volna az arcához érve, és lassan elpárolgott volna a bőrén. Aztán az utána lévők egy hűsebb felületett érve tovább jutottak, és vélgül egy kis patak utat talált az állain keresztül a föld felé. Lehajtotta a fejét. A vizes tincsek ráomlottak a homnlokára, némelyik a szemébe lógott. A ló is prüszkölt, nehezen haladt a nehéz esőzésben keletkezett sáros úton. Majd a víz mint egy nyári zuhatag ahogy jött, úgy tovább is haladt, az expedíció tagjainak hátrahagyva a nehéz sáros utat. Minden egyes lépésnél szúnyogok repkedtek föl. Álmos volt.*
~Talán, be kéne venni a szirupot.
*A banya valamilyen szíverősítőről beszélt. Hogy majd ez talpon fogja tartani. De nem veheti be így mindenki elött! Azzal menthetetlenül lebukna, s mégha hagynák is, az általánios vélemyén az lenne, ami neki is. "Előbb utóbb hátráltatni fogja a csapatot". Ezt nem kockáztathatja meg. Nem tudhatja meg senki! Egy szúnyog túl közel merészkedett hozzá... mire dühe cselekedetbe csapott át, s egy-kettőre az állat kék lángokban lelte halálát. Egy időre a többi is békénhagyta a különös áldozatot. De a szúnyogok kezdtek annyian lenni, hogy az már lefogadhatatlan. Ha nem tesznek valamit itt midneki beteg lesz elég hamar. Caer értette is a helyzetet, és fákláyakat küldözgetet hátra. Áhá, szóval erre kellettek a nevek. Tudni akarta mivel és mennyivel készüljön.*
~Kiváncsivá tett. Még mit tartogathat?
*Azonban pont elötte zajlott le az az esemény ami egyszerűen nem kerülhette el a figylemét. Az egyik katona a nyakára csapott. Természetesen azért elfogadta tőle a fáklyát, főleg hogy elvileg ember nem fertőz meg embert, azonban...ez szúnyog volt.*

//Ennyit tudtam összehozni, hát öööö x.x ...majd írok neked is DAR! //
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-06, 4:52 pm

//Csipet csapat//


A helyzet nem sokat javult azzal, hogy a sárkányok szemmel láthatóan elfogadták a jelenlétemet, de legalább azt sem lehetett mondani, hogy továbbra is unatkoznék. Oké, általában nem vagyok ennyire kritikus, de a pikkelyesekkel még mindig nem nagyon jövök ki a legutóbbi kóbor lélek óta, akinek nem volt jobb dolga, mint engem követni mindenhova. Lehet, hogy kétszínűség, hogy zavar, ha ezt teszik, ugyanakkor valakit magamhoz kötöttem közülük, de én nem tartom annak. Tudom, hogy mitől nem szabadulhatok soha, és próbálom ennek megfelelően élni az életemet, a határokat tiszteletben tartva. Talán nem olyan nagy kérés, hogy más is tegye ezt és vonatkoztasson el attól, hogy én vagyok a legjobb példa arra, mi történik, ha valaki fenekestül fel akarja forgatni a dolgokat, mert nekem sem éppen életem legkellemesebb élménye a dolog, anélkül is, hogy rendszeresen valamelyik tapintatlan személy egyszerűen felemlegetné, mint az év viccét. Köszönöm, ebből, ha egy esély van rá, nem is nagyon kérek. Az még a másik dolog, hogy bevallom töredelmesen, soha nem voltak a sárkányok a kedvenc állataim. Elviseltem őket, lerázni esélyem sem volt, de ez nem jelenti azt, hogy nagyon örültem minden egyes alkalommal, amikor szemben találtam magamat velük. Nem, ennyire nem vagyok bátor és elvetemült sem. Ez még nekem is sok lenne. De azért az itt lévők nem ugyanazok, mint akikkel régebben ismerkedtem meg. Kain nem titkolja, ha az agyára megyek, de valószínűleg már rájött, hogy nem fogok változni és nem veszem zokon, ha szól róla, így ha már elege lesz belőlem, arról is tudnék. A másik sárkány meg nekem egyszerűen csak visszahúzódó típusnak tűnik a javából. A beszélgetésünk pedig egy formája a figyelem ébren tartásának és bár nálam eléggé hátul helyezkedik el a ranglétrán, attól még használni tudom. Ráadásul szemmel láthatóan őket sem éppen nehéz kínos helyzetbe hozni, márpedig nekem a monoton szövegeléssel soha nem voltak jó tapasztalataim, így ezt igazán nem vehetem a szívemre. Az ingyen kioktatást pedig arról, hogy jobban is megválogathatnám a szavaimat, igazán nem vettem a szívemre, hiszen lehet, igazuk van. De lehet, hogy nincs, csak túlságosan előzékenyek, nagyon éles hallás kellene ahhoz, hogy akár az előttünk álló is tudja, miről van szó, annak meg szerintem esélye sincs, hogy még értelmezze is, éppen mit találtam ki. De ha ennyire félnek, rajtam ne múljon.
- Az itt lévők nagy része mindenféle zsoldos vagy surranó. Nem hiszem, hogy sokat tudnának azzal kezdeni, hogy egy mágus elárulja, honnan merít erőt... - néztem rájuk apró kacsintással, mert ha valaki valóban nem tesz mást, csak hallgatózik, annak ezzel most sikerült teljesen összezavarni minden eddigi érzékét. Nem hiszem, hogy sokan vetemednének ilyesmire, de ha ők elővigyázatosak, akkor kivételesen én is lehetek az. Azt meg nyilván levették az arcomból, hogy nem véletlenül használtam a mágus szót, oda nyugodtan behelyettesíthetnek valami mást, ami kevésbé publikus, ahogy ők is mondták. Hiába, ez van, nem vagyok egy szent, de tudom játszani. Nagyon lassan felnéztem és a felhőket látva apró mosoly kúszott a számra. Ez van, inkább ezerszer választanám a vihart, mint a ragyogó napsütést, ami direkt ki akarja szinte égetni a szememet. Köszi szépen Alseran, én is nagyon tudlak szeretni ilyenkor. Lassan kicsit kifordultam a lovon, teljesen figyelmen kívül hagyva, hogy irányítanom kéne és az egyik nyeregtáskához nyúltam. Ha jól emlékszem, ebbe került egy vékony, fekete köpeny is, amely legalább annyira fog az esővel szemben védeni, mint egy falevél, de a látszatot megadja, ha itt tényleg zuhogni kezd. Mire azonban felnéztem, már egy újabb lovas kormányozta mellénk az állatát és felismertem a halandót, aki szintén tudta, ki vagyok. Vidáman mosolyogva figyeltem a mozgását, ahogy próbált közel kerülni hozzám, majd megszólalt, mire a szemem vészesen meglobbant. Talán nem itt ként kiteregetnie, hogy bármennyire nem feltűnő, én vagyok a helyen a legerősebb teremtmény, mert abból bajok lesznek, nagy bajok. Végül azonban sikerült elég érthetően és csendesen megfogalmaznia a kérdését. Nos, egy pont neki, de ettől még nem kell tudnia, hogy én nem tartozom a többiekhez.
- A madarak Narla istennőhöz tartoznak. Egy hozzám hasonló ugyan magához vonzhatja őket, de csak részlegesen. Az hallgat másra, amelyet erre neveltek, például a harci griffek... - válaszoltam meg a lehető legdiplomatikusabban a kérdését, majd rá néztem, hogy mennyire értette meg. Nos, az arcából én azt szűrtem le, hogy nem igazán sikerült neki ezt a dolgot megemészteni, így egy apró mosollyal jeleztem, hogy ha kell, szemléltetni is tudom. De mielőtt még akár egy kicsit is körbe nézhettem volna, hirtelen egy széllökés az arcomba fújta a hajamat, majd eleredt az eső. A köpenyemet egy tessék-lássék módon a fejemre húztam és megbűvöltem a bőröm, hogy taszítsa a vizet, de ettől még nem fordultam el tőle. Imádom az esőt, ez pedig nagyon is kellemes volt, így egyenesen belenéztem a felhőszakadásba, percekig hagyva, hogy a víz az arcomat mossa. De nem elég sokáig, hiszen a víz megeredt és Lilithnek is komoly nehézségeket okozott az ösvényen maradni, így kicsit a szélére húzódtam, távolabb kerülve a sárkányoktól, de nem az embertől. Ha már így maradtunk akár beszélhetünk is alapon felé pillantottam a vízfüggönyöm át és az arcát tanulmányoztam. Bevallom, kíváncsi voltam rá, hogy mit találhatott benne az elf olyan vonzónak, hogy feladta a függetlenségét miatta. Én úgy érzem, erre nem lennék képes senkiért...
- Mikor fog megszületni a gyermeked? - tettem fel az első kérdést, amely eszembe jutott, elkerülve a szél zúgását. Az eső permet az arcomra került, folyamatosan áztatva, de a víz automatikusan csorgott le rólam egyenesen az alattunk húzódó földre. Nem volt éppen kellemetlen, talán csak kicsit hideg, de semmi feltűnő. Egyszerűen esett, ennyit igazán kibírtam, amíg hirtelen egyik pillanatról a másikra vége nem szakadt a zuhénak. Na, de jó lett, ez kellett ide. Helyette egyenesen a meleg pára csapódott az arcomba, nem túl kellemes szinten. Ezért olyan a déli rész, amilyen, nincsenek stabil időjárási pontok. A víz elleni varázslatot nem szüntettem meg, csak kicsit átalakítottam, hogy távol tartsa a párát, miközben a köpenyt levettem és körülnéztem. Nem éppen ilyenre számítottam, de ez van. Talán most van annyi nyugalom, amíg megértethetem az emberrel, mire utaltam. Vagyis lesz, ha kiderül, hogy mennyire lehetek nyílt a másik sárkány előtt, aki visszakerült mellém Kainnal együtt. Talán nem lesz akkora probléma, ha előtte nem kell titkolni, ki vagyok, hiszen itt már csak ő nem tud róla. - Meg tudom mutatni, mi az, amit én a madarakkal elérek, ha így könnyebb megérteni a különbséget. - hoztam fel témának, majd nagyon óvatosan körülnéztem, hátha meglátok valamilyen kisebb szárnyast. Nem is messze, az ágak között volt egy, egy apró énekesmadár, aki mintha várta volna, hogy hívjam. Nagyon óvatosan kinyújtottam a kezemet, mire az felemelkedett és az ujjamra szállt, majd amikor végig húztam az ujjaimat a fején egy csipogással felemelkedett és pár ember feje fölött átrepülve egyenesen a mogorva elfet vette célba. Nem sokat akartam, csak a figyelmét felkelteni, így néztem, amint a kis tollal csipogva a lóra telepedik, majd amikor ott nem ért el haladást az utazót is közbeugrálta, kicsit belecsípve a ruhájába. Végül a hajához is odaférkőzött, majd valamitől megijedve felrepült, egy "búcsúajándékot" pottyantva a vállára a férfinak. Azonnal visszatért hozzám és csipogva jelzett, hogy készen van, majd tovább repült. - Narla a madarak ura, velük áll kapcsolatban, neki mindent megtesznek. Én nem vagyok olyan erős, el tudom érni, hogy valamit tegyenek, de ha kizökkentik őket, nálam megszakad a kapcsolat és újra kéne kezdenem... - magyaráztam, miközben a fiatalabb sárkányra tévedt a tekintetem újra. Ezt a játékot nem játszhatom a végtelenségig, mert a többieknek is vigyázniuk kellene a fejükre miatta, méghozzá nagyon is erősen. Akkor könnyebb lenne egy leleplezés és utána a kevésbé formális dolgok. De ehhez meg kellene valamit kérdeznem... - Kain, te ismered őt, igaz? Ha bemutatkozom, azt képes lesz kezelni? Semmi kedvem rímekben beszélni... - tettem fel a kérdést egyenesen, remélve, hogy senkit nem sértek meg vele. Bár, ez nálam nem éppen elvi kérdés, kitelik, hogy ténylegesen már sikerült is...
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-06, 10:04 pm

//Caer csapata//
*A menetoszlopban végre kiosztásra kerültek a fáklyák, s való igaz, sok vérszívót visszatart az erős füst, azért ez a védelem sem száz százalékos. Caer abban a reményben osztotta ki őket, amit még indulás előtt Tarisszal és Yerakkal beszéltek meg hármasban. Tudniillik, hogy ha célzott a támadás, és rendszeresen, ugyanabban az időben érkezik, talán az útközben jelentkező szúnyogok nem fertőzöttek. De ezt senki nem tudhatja biztosra, így akit megcsíp, jobb esetben szerencsés, ha igaz, amit a mágus állított, rosszabb esetben Yerak tévedett, s akkor ugyanúgy halál fia, ha nem járnak sikerrel, mintha Menionban kapná el a lázat.
A fáklyák ez ellen szóló óvintézkedést jelentenek. Nedves, meleg környék és egyre nedvesebb, ahogy a dzsungelhez közelítenek majd, képtelenség elkerülni a vérszívók rohamát.
Valóban orosz rulett a küldetés, és Caer is tudja jól, hogy az a darna amit ezért ajánlott Taris, nem ér emberéleteket.
Azonban ő katona, élete Menion, s nem fog meghátrálni még a haláltól sem. Abban pedig biztos, hogy a helyi nemesség semmi segítséget nem adott ebben Tarisnak, s emiatt a kapitány még nagyobbá vált szemében.
Az ő figyelmét elkerüli a katona mozdulata, talán épp a menet végén is jár ekkor.
A fáklyaosztás jó példa neki arra, hogy szemügyre vegye a társaságot, s be kell vallania magának is, hogy kevesen vannak, akiket szívesen lát a csapatban. Ezek közé tartoznak saját katonái, meg egy-két komolyabb harcos, mint például a páncélba öltözött, vagy a barbár, de ilyen még a fekete ruhás harcos is a menetoszlop végén. A sötét, mágus külsejű alakban nem bízik meg. Nem emlékezteti Yerakra.
Az eső többeket váratlanul ért, ez ügyben nem tehet semmit. Az a kalandor, aki nem készül fel az időjárási viszontagságokra, az nem túl életrevaló a szemében.
Többen kissé lemaradnak a menettől, köztük a két fekete ruhás férfi, a szőke fiú, a törékeny kisasszony.
Visszafelé haladva látja, amint a gyermeteg surranó hadonászik a fáklyával, s azt is látja, hogy a katona, aki mögötte halad, már oda is ugrat mellé.*
- Mégis mit csinálsz?
*Dörren rá.
Caer figyelmét az sem kerüli el, ahogy az egyik kis madár célba veszi az idegent. Nem tudja a nevét, csak azt, hogy rá nem bízná az életét. Arcán nem látszanak gondolatai, de Edward láthatja, hogy tanúja volt a korábban látott kis afférjának a szárnyassal.
Visszaérve nem sok ideje marad gondolkodni, ugyanis a törpe lovon a törpe lány jelenik meg mellette. A zöld hajú surranó. Annyit minden esetre kénytelen megállapítani, hogy így, közelről igen szemrevaló teremtés, de továbbra is vallja, hogy nincs itt helye.
Kényszeredetten válaszol hát a kérdésekre, körülbelül ennek megfelelő modorban.*
- Jobb, mintha nem lenne még füst sem. A szúnyogok nem szeretik. Te tudod, hogy mit fogunk találni? Mert én nem. Ott majd megtudjuk, hogy mit fogunk tenni. Van itt elég tapasztalt utazó, hogy megoldjuk a dolgot. Ezért vagyunk úton.
*Már jó ideje úton vannak. Talán hamarosan Sajmon is utoléri az expedíciót. A szúnyogok nagy felhőben kerülgetik a menetet, s néhány tényleg át is jut a füstön.
A párás levegőben szinte vibrálni látszik a táj, ahogy a nap szárítja fel a felhőszakadás nyomán még mindig mindenfelé csillogó tócsákat, s eközben a szinte mocsárrá váló út is nehezíti az előre haladást. Aki figyelmesen tekint az égre, felfedezheti magasan körözni a sólymokat maga felett, aki pedig dél felé néz, megpillanthatja a dzsungelt jelző vékony, sötétzöld csíkot a horizonton. Már nincsenek olyan messze, s ezt a nap állása is jelzi.*

//Yerak, gyógyítók szobája//
*A csapat felbolydul, végre kialakulnak az első kis csoportok. Yerak végigjárja az első kisebb csoportokat és a néhány, gyermekeket kísérő felnőtt segítségével kiosztják a felszerelést, valamint a mintákat a szúnyogokból.
A feketeköpenyes figyelmét nem kerüli el az állapotos elf és az ikrek egymásra találása sem. Furcsább párosítást nem is tudott volna elképzelni. Azonban előtte a tudós nő az, akivel foglalkozni kénytelen, így amikor Mitsi a hullákra kíváncsi, komoly tekintettel int az egyik felnőttnek, aki elvezeti a pincébe őket. Több, kisebb szobán és rengeteg lépcsőn kell lemenniük, mire leérnek. A férfi ott magukra hagyja őket. Fáklyák helyett kristályok világítják meg a helyiséget, több ágyon fekszenek a hullák, igen hideg van. Egyértelmű, hogy a hely Yerakot dicséri.
Eközben a mágus Edward tudósával vált pár szót, majd őt vezeti le a pincébe. Leérkezésükkor látja meg az elf és az ikrek jelenetét.*
- Sem a szike, sem a holtak méltósága nem játék!
*Dörren a feketeköpenyes hangja. A pince hidegében ez még erősebben hallik, mintha odafent szólt volna.*
- Kutatásunk a láz legyőzését szolgálja, de az elhunytaknak adjuk meg a tiszteletet! Mi is lehetnénk az ő helyükben.
Mindemellett külön figyelmet kérek szentelni a vérnek. Oda kerül először a láz.
*Ezzel még Mitsuko felé pillant. Bízik az elfben, hogy kezelni tudja majd a helyzetet, neki figyelnie kell mindkét csoportra is és nem tud majd ott lenni egyszerre három helyen. Ugyanis a kapitánynak is tartozik beszámolóval.*
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-07, 8:54 am


//Caer csapatának a vége, a magányra vágyó sárkány és a tömeg Very Happy//

*Kainban sokféle gondolat kavarog. Utálja ezt a párás, meleg klímát, utolja az egyre növekvő tömeget. Még az sem vidítja fel, hogy korábban a hozzájuk csapódó fekete ruhás harcos, aki ismerős neki valahonnan, csaknem világgá kürtöli Akahana kilétét.
Sou meg láthatóan zavarba jött Akahana szavaitól. Az arany sárkány nem véletlenül figyelmeztette az istennőt az avatatlan fülekre. Egyiküknek sem érdeke, hogy a menet kétlábúi értesüljenek a sárkányok jelenlétéről.
Egyáltalán nem, mivel ez jó eséllyel felbolygatná a menetet. Persze Kain abban az esetben nem bánná, ha Sout ez eltávolítaná a dzsungel közeléből.
Akahana szavaira csak bólint beleegyezőn. Ő még zsoldosok és surranók előtt sem fedné fel kilétüket, ha nem muszáj, s az istennő szavai azt jelzik számára, hogy a Holdistennő nem tervezi elárulni őket.
Örül ennek és első alkalommal jelennek meg sötét szemeiben a derű jelei, amikor a jelentéktelen, de kétségkívül bosszantó madár megtiszteli az önelégült elfet.
Kain úgy gondolja, hogy ártani igazán nem árt neki, azt meg nem bánja, ha az istennő bosszantja kissé. A maga nevében állíthatja, hogy a férfi nem lopta a szívébe magát kicsit sem.
Ellenben saját haját végül megfogja, s ki is csavarja belőle a vizet az eső után. Közben a fáklya nyelét a szájában tartja. Elege van az vízből. Talán legközelebb visszatér a hegyek magasában, ahol az legfeljebb hó és jég formájában van jelen. Kezébe veszi újra a fákylát, s közben Sou szavaira visszanéz a hátuk mögé. Sokféle zaj van ezen a tájon, hemzseg az élettől, de valóban lehetett hallani valamit. Tartani nem tart tőle, bármi is legyen az, főleg, ha csak egy lovas. Ha sárkány lenne, akkor bonyolódnának a dolgok, és akkor bizony a fekete szemek is kikerekednének. Nem örülne még egy fajtársnak. A gondolatra összébb húzza magát. Ha kétlábú, akkor hadd jöjjön, csak az a baj, hogy még tovább növeli a zsúfoltságot.
Kain szét is néz, fáklyával a kezében, meglengeti, hogy a hemzsegő szúnyogokat kissé arrébb tessékelje.*
- Könnyen lehet, hogy követnek…
*Sötét szemei még egyszer villannak hátra, miközben halkan, Sounak súgja szavait.
Ezután már Akahanára figyel. Az istennő talán meg akarja osztani kilétét a mellette haladó gyöngysárkánnyal. Kain bólint, ezzel hivatva jelezni, hogy igen, ismeri a gyöngysárkányt.
Látott már eleget fehér társuk ahhoz, hogy ne essen hasra egy istennőtől. Még ha fiatal és naiv is, a helyén fogja kezelni a dolgot. Ha mégsem, itt van még ő is, akinek azért talán jóval többel akadt már dolga, mint a fiatal sárkánynak.*
- Képes lesz.
*Bólint ismét Akahana felé, nem túl bőbeszédűn.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-07, 9:39 pm

//Caer, sereghatók négy lovasra szélesedve//

Egy név, még a sűrűn hulló esőcseppek előtt megüti fülét. Narla, a madarak istennője, még most is tisztán emlékszik a vele való találkozásra, nehezen is lehetne elfelejteni és nem csak a csodálatos látvány miatt, amit tűzmadár alakjában nyújtott, hanem a súlyos szavai miatt is. Érzi, hogy helyesek voltak azok a szavak, de azt is egyre inkább, hogy nem akar megfelelni nekik. Nem vágyik arra a kötelességre, - még ha a felelősségnek igyekszik megfelelni- ami már születésekor jussául jutott és mi más bizonyíthatná alkalmatlanságát is jobban, hogy figyelmetlensége miatt már el is veszítette egyik társát, barátját. A felszínre bukkanó gondolatok és a magukkal rángatott érzések még mindig kellemetlenek, de már elfogadta. Ezért is lökdösi távolabb most ezeket, nem kellenek, legalább is most itt nincs helyük, mert ez nem egy kis kiruccanás a közeli erdőbe, aminek legalább olyan híre van, mint Elonar rémisztő külsejű fáinak.
Vaspor nyakát paskolja meg, ahogy az felhorkantva, fülét hátracsapva fogadja az aláhulló cseppeket, izmai meg megremegnek, de valószínűleg, ahogy menet tagjai, így ő is belátta, hogy felesleges felfújni a dolgot. Menedék nincs, de lesz annál nagyobb sár és meleg, na meg szúnyog is bőven akad majd, de addig persze a felhőszakadásnak is el kell vonulnia. De még ez idő alatt is jut a bámészkodásra egy kis idő, lazára engedve a szárat Sou is ezt teszi, a lány messzebb került tőle az őt megszólító férfival egyetemben. Noha nem csoda, láthatólag mindenki igyekszik megtalálni a ragacsossá váló úton azt a rész, ahol könnyebb a haladás, Vaspor is helyezkedik, de nem Sou irányítása, hanem saját ösztönei szerint. Kicsit lemarad, de annyi baj legyen. Sőt, ahogy Kainra pillant egyszerűen képtelen megállni nevetés nélkül, bár mondhatjuk, hogy igen gyorsan abbahagyta és megszeppenve még a fejét is lehajtotta, hogy a csuklyának köszönhetően semmi se látszódjék arcából. De borús gondolatok közé cseppent lelke már szinte sóvárgott valami után, ami határozottan nem nyomasztó és elnézve az esőt, a sárral küszködő lovakat és lovasaikat, elég nehéz ilyesmit találni. Kaint viszont, emlékezet szerint, még nem látta ennyire elázva és talán az istenek sem tudják miért, de a sápadt Hold tükörképe a dús hínárral benőtt patak vízén kép jelent meg előtte, leginkább a hínárra helyezve a hangsúlyt. De már megbánta és egy bocsánatkérést is kilátásba helyezett, arra az időpontra időzítve, amikor már nem kell megemelnie a hangját, hogy túlharsogja milliomnyi csepp kopogását.
Ami lassan csendesedni kezdett, aztán vége lett, mintha elvágták volna. Végre Kain felé mert nézni, habár kibírta volna, ha az aranysárkány pusztán nézésével teremti le, de egy részt még gyerek, aki még nem felejtette el, hogy az idő olykor sokat enyhít a felnőttek haragján. Alkalma viszont nem nyílt arra, hogy bocsánatot kérhessen, mert újra elég közel került ahhoz, hogy hallja a beszélgetőket és őszintén szólva, nem kissé vált kíváncsivá. Hiszen ez a titokzatos lány, valami megmagyarázhatatlan oknál fogva, ugyan azt az érzést kelti benne, mint amikor felnéz a telt arcú Holdra és ilyet eddig senki jelenlétében nem tapasztalt. A „trükk” áldozatára azonban nem ismer rá rögvest, csak mire a kis madár visszatér, rémlik fel előtte a csuklyája mögé rejtőző elf
- Dylennek szerencséje lesz, vagy .. – Megakad, sok mindent hallott már az emberektől, hogy mi és miként hoz szerencsét. - .. ez nem az a kategória. – Abban viszont messzemenőkig nem volt biztos, hogy ez az eset is vonzani fogja az illető szerencséjét és valamikor e tájt üti meg a fülét az a számára nem meghatározható hang. Kain szavaira csupán csak bólint és maga is visszanéz még egyszer, valamivel magasabbra tartva a fáklyáját fejének magasságánál, de a szeme előtt táncoló rovarok jócskán megnehezítik a dolgát. Csoda, hogy életre hív egy kisebb széláramot, ami először odébb veti a szúnyogokat, aztán mint egy láthatatlan burok tovább kering Sou és a lova körött, lehetetlenné téve a csípőskedvű kellemetlenkedőknek a repülést. Ugyan akkor saját fáklyájának a füstjét sem engedi könnyen eloszlani. ~ Ez a cseberből vederbe tipikus esete. ~ Vaspor nyaka mellé hajol, a lovak jellegzetes szalmával keveredő szaga sokkal, de sokkal kellemesebb, mint a tekergő szürke füsté. És valószínűleg egészen addig így is maradna, míg le nem szállhatnak a lovaikról, de az újra felemlegetett istennő és az azt követő kérdés egy szempillantás alatt előcsalták „rejtekhelyéről”. Tekintete pedig hol a nőn, hol pedig Kainon állapodik meg, noha nem teszi szóvá, hogy mit is kéne kezelnie, még a korábban idecsapódott lovasnak is szentel egy pillanatnyi időt. Nagyjából egyértelmű, csak ő nem tudja, hogy ki is valójában a lány.
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-11, 10:22 pm

//júúj, mesélő meghívta magántalira a tudós csajszim ^^...alias Dylan majdnem gyilkosát XD//

*Megpróbált nem tudomást venni a két idegesítő surranó újra és újra előrukkanó jelneteiről. Caer legalább ezeket igazán vissza küldhetné. De nincs mit tenni. Tudja jól, hogy mennyi ember és milyen felhoztalban gyült össze. Azt azért nem kockáztatná meg, hogy ő ne utasította volna el a két kis mitugrász jelentkezését azonnal, de érthető. Mindenkire szükség van....ha hátráltatják legfeljebb még pajzsnak jól jöhetnek harc esetén...*
~Shhh, ez komolyan én voltam? ... már el is felejtettem, hogy valójában milyen egy gyilkos természetem volt....van....öhh.
*Valahogy egyre másra jöttek elő a hajmeresztő gondolatok és egy idő után mér lusta volt elhesegetni is őket. Mindig átnézte a helyzetet parancsnoki szemmel is, akkor is amikor ő maga nem volt az. De végülis a jó katona ilyen. így lett hadvezér. Ilyen volt azelött is. Azonban most, hogy csak a surranók jártak a fejében meg az a sok kiejthetetlen terv amit nem szabadna senkivel sem megcsinálni, még ha idegesítőek is, nem sok mindenre koncentrált. Akkor érkezett a madár, amikor a fáklyával épp nem tudott mit csinálni. Eddig nyugta volt, karba font kézzel üldögélt a lovon, de most szorongatnia kell ezt a fákláyt és ez felettéb zavaró volt. A lovon még nem is volt furcsa....még ha az ő lova is. De az, hogy egy lovon rázkódó alakra szálljon, nah az már furcsa volt. Főleg, hogy látványosan hesegette el, de akkor sem haygta békén. Baljában a fáklya, a jobbjával meg "lesöpörte" a madarat, mondván, hogy ott semmi keresnivalója. .... akkor a haján biztos több van. Kissé hátrahajolt és úgy sodorta a kezével a föld felé a madárkát.*
~Ilyen nincs. Egy énekes madár űz gúnyt belőllem! Hehh, még viccnek is rosz....
*De a java még csak ezután következett. A búcsú ajándék! .... Szép csöndben haladtak tovább, márha levonjuk a surranókat. Persze a kis incidenst meg kellett látnia pont Caernek. Olyan halottias, unalommal teli ábrázattal nézett vissza rá. Az a tipikus "közöd?" arc volt. ... majd hátrafordult. Ösztön, netán reflex, vagy csak a madárért akart volna nyúlni, hogy megfolytsa? Bármelyik is, egy pillanat alatt tudatosult benne, hogy emögött bizony ki áll. Mert ez nem lehet a véletlen műve, és nem is!
Egy halk vezényszavacskával, és a kantár határozott megfordításával szembe ment a csapattal. Természetesen, míg be nem érte a vicces kedvű társaságot, közben a régi evolyrani tisztító varázslattal élt, úgy mégsem maradhat. Szép kis csapat gyült össze ott hátul az biztos. A depis sárkány, meg Sou...hát ő meg mit keres itt? Nem úgy volt hogy vegetáriánus?....aztán az Ember....a nevére nem igazán emlékszik. Akahana meg csak a hab a tortán. Odaüget mellé, és egyből neki intézi a szavait nem törődve senkivel a társaságból, de ezért hangosan mondja. Természetes hangnemmel, hogy hallhassa aki a közelükben van.*
-Gratulálok! Tőled...-*nyílt, lealacsonyító tegezés, nem mintha bárminek is nézné a Holdistennőt, nem hogy istennek.*-... el is vártam az efféle gyerekességet.
Habár Lanuria is csak annyi, mint a nagyjai. ...
*Egy kizárólag csak formalitásbeli biccentés a nőnek, majd egy a gyöngysárkány felé.*
-Sou!
*Ez is egy fajta köszönés. Jelezte, hogy észrevette. Használják nemesi körökben. Majd semmire sem méltatva a feketébe öltözött sárkányt megfordult a lovával és mielött előrébb lovagolt volna, biccentett Gylnarnak is. Eltéveszthetetlenül látszott rajta, hogy az elöbbi igazán nem nyerte meg a tetszését. Azt a pár szót is amit eddig kiejtett a torkán, különösen mély, ideges hangon mondta ki. Mindt egy felettes, de legalább is egy rangban fölöttük álló.*

//nah, még nem üggettem el ^^//
Vissza az elejére Go down
Gylnar Radek

Gylnar Radek


Hozzászólások száma : 456
Életkor : 33

Character sheet
Nép: Emberek

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-12, 3:47 pm

// Caer csapata - A banda //

* Kicsit megnyugodok, miközben látom az istennő arcán végbemenő megnyugtató változásokat. *
~ Legalább nem haragtartó…
- A madarak Narla istennőhöz tartoznak. Egy hozzám hasonló ugyan magához vonzhatja őket, de csak részlegesen. Az hallgat másra, amelyet erre neveltek, például a harci griffek...
* Nem teljesen értem, hogy ezzel, mire szeretne kilyukadni az istennő. Csupán egyetlen dolgot veszek ki a szavaiból.
Idő közben a korábbi felhők is el kezdik ránk zúdítani feleslegessé vált terhüket.
Nem zavartatom magam egy kis zápor miatt. Legalább kicsit lehűt a korábbi rekkenő hőség után, közben pedig Akahana mondatának eredményén kezdek gondolkodni.*
~ Nem ő felelős a sólymokért … Akkor mégis, miért lenne egy kisebb csapat ugyanazon a fán? Ráadásul ilyen véletlen egybeeséssel az indulásunk idejéhez?
- Mikor fog megszületni a gyermeked?
*Szakítja félbe gondolataimat az istennő. Fejemet felé fordítom, így ő is láthatja, hogy ezzel a kérdéssel igen csak sikerült meglepnie.*
- Még bő másfél hónap várható addig.
* A csoport indulásától kezdve talán ez az első alkalom, hogy némi mosoly húzódik arcomon.*
- De pontosan csak Ritalea tudhatja.
* Pár pillanatnak kell eltelnie csupán, hogy mondatom után az eső is elálljon.
Hajamból kipréselek némi vizet, hogy ne zavarjon a továbbiakban, majd az esőt felváltó melegre bízom a megszárításomat. Közben a saját fáklyámat is megkapom.*
- Meg tudom mutatni, mi az, amit én a madarakkal elérek, ha így könnyebb megérteni a különbséget.
- Köszönöm, sokat segítene vele.
~ Mégis csak jobb tisztán látni a különbséget, nem pedig csak tudni, hogy van.

* Érdeklődve figyelem az énekesmadár röptét Akahana kezére, majd onnan egészen Dylanig, ahol némi bosszantás után ajándékátadással távozik is.*
- Dylennek szerencséje lesz, vagy ... ez nem az a kategória.
* Nem sikerül megállnom, hogy egy kis mosoly ne jelenjen meg ismét arcomon.*
- Nem hinném.
* Még egy rövid mosoly belefér, mielőtt az istennő tovább folytatná ismertetőjét.*
- Narla a madarak ura, velük áll kapcsolatban, neki mindent megtesznek. Én nem vagyok olyan erős, el tudom érni, hogy valamit tegyenek, de ha kizökkentik őket, nálam megszakad a kapcsolat és újra kéne kezdenem...
- Azt hiszem, kezdem érteni.
* Annak ellenére, hogy legszívesebben már most letámadnám az istennőt, korábbi gondolatmenetem eredményeivel, még várok egy keveset. *
- Kain, te ismered őt, igaz? Ha bemutatkozom, azt képes lesz kezelni? Semmi kedvem rímekben beszélni...
* Tekintetem a közelünkben lovagló fiatal szőke fiúra terelődik. *
~ Csak róla lehet szó…
- Képes lesz.
* Ha Akahana rövidesen bemutatkozik, akkor azt megvárom mielőtt, feltenném neki a kérdéseimet, melyek már foglalkoztatnak egy ideje .*
- Nem volt különös a sólymok viselkedése? Négyen, közel egymáshoz, ugyanazon a fán? Ráadásul egy ekkora társaság közelében?
* Válasza után érjük be a nekem tartott bemutató szerencsétlen áldozatát.*
-Gratulálok! Tőled ... el is vártam az efféle gyerekességet.
Habár Lanuria is csak annyi, mint a nagyjai. ...

* Megszólalásán kicsit meglepődök. Hiányzik belőle minden tisztelet. Emlékeztet a saját megnyilvánulásomra, mikor először találkoztam ezzel a fiatal lánynak kinéző istenséggel, bár Dylan szavaiból még az is kiderül, hogy talán tudatában is van azzal, kivel beszél így. Közben újra eszembe jut a régi látomás, melyet Axis osztott meg velem, és a tudat, hogy Dylan nem ennek a földnek a sarja.
Biccentésére biccentéssel válaszolok, mielőtt újra ellovagolna tőlünk. Én pedig visszatérhetnék korábbi mondandómhoz, ha Akahana is különösnek találta a sólymokat.*
- Lehet megfigyeltek minket?
* Gondolataimat csak akkor fejtem ki jobban, ha az istennő nem érti mire utalok ezzel, amivel ismét sikerülne meglepnie.
Végül az egyre növekvő szúnyogpopulációra figyelemmel, ruhámat szorosan magamhoz szorítom. *
- Nem tudna valamit kezdeni velük? Nem lenne jó, ha a csapat nagy része elkapná a betegséget. Ráadásul rajta is segítene.
* Apró mozdulattal jelzek Sou felé, ahol látszódik a burában gyülekező füst.*

Vissza az elejére Go down
Lea Fergalas

Lea Fergalas


Hozzászólások száma : 25

Character sheet
Nép: Surranók

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-13, 2:10 pm

Lea egyre nagyobb örömmel masíroztatta lovát hol előre, hol hátra a sáros úton. Igaz nem volt könnyű dolog az ide-oda forgolódás hátasának, mégis úgy tűnt neki, hogy még a négylábú is élvezi a játékot. A szúnyogokat viszont vagy kevésbé vonzotta a fogócska lehetősége vagy csupán a surranók iránti ellenszenvük jeleként lehetett betudni azt, hogy nem igazán mutattak érdeklődést Lea iránt. Leszámítva azt az egyet amelyik közel repült előbb Leahoz, aztán messze kikerülte. Ez lehetett a füst is, de lehetett a személye elleni előítélet? Ezt sosem fogja tudni eldönteni. Így aztán tovább fejlesztette lovaglási tudományát, ha nevezhetjük annak azt, hogy ide-oda rángatta a szegény párát a nehéz terepviszony ellenére.
Ez pár percig tartott csupán. Aztán a lány felpillantott az égre, hogy megtippelje mennyi ideje is jöhetnek már a vár elhagyása óta. Vagy legalább azt, hogy nagyjából mennyi idejük van még a teljes sötétség beálltáig.
Nem volt ő azért olyan buta, hogy ne gondoljon előre olyan dolgokra, mint éjjel nem látnak majd semmit, ha a hold és a csillagok is elbújnak a viharfelhők mögött.
Habár - gondolatmenete elején előtte majd mögötte is mustrálta a társaság tagjai - úgy véli, azért jócskán akadnak köztük olyanok, akik tudnak fényt vagy tüzet csinálni, ha arra volnának kényszerülve.
Mindig érdekelték a varázstudományok, mégsem akarta egyetlen mágus sem tanítványául fogadni. Nem mintha meglepő lett volna ez számára, hiszen olyan surranó még nem született ezen a világon, akiből mágus vált volna.
Pedig biztosra vette, hogy hatalmas varázserőket birtokolnak a surranók. Már, ha hagyják őket kibontakozni.
Caer szavai még most is ott visszhangoztak fejében, s ezek valahogy nem hagyták huzamos ideig elkalandozni gondolatait.
"... Te tudod, hogy mit fogunk találni? Mert én nem..."
~Vajon mire célzott Caer?~ *arcán vidám mosoly jelent meg és szemeiben szikra gyúlt a lehetőség keltette örömtől* ~Elrejtett kincsek, mágikus tárgyak... de jó volna, ha azok is volnának ott... De hol is van az az OTT?~
Még valamit furcsának tartott. Ha valakire gyanakodnak, hogy varázslattal irányítja a szúnyogokat, akkor Caer... akkor az épp most félelmetesen rá pillantó Caer miért úgy beszél róla, mintha tárgyról lenne szó?
Bár sosem tudott igazán kiigazodni a nylevjárások terén. Számára a közös nyelv is eléggé színes volt, nem hogy még amolyan táj-jellegekkel is foglalatoskodjon.
Tekintete időnként hátrafelé sandított a hátra maradozók irányába.
~Gyanús... Nagyon gyanús.~ gondolataihoz egy olyan arckifejezés is társult, amelyet még a legelmélyültebb és leghíresebb nyomozó is megirigyelhetett volna.
Előre fordult újra és előrébb poroszkált lován egészen Dropie mellé.
- Szia megint! *széles vigyor népének másik tagja felé és úgy folytatta* - Te tudod, mit fogunk találni a dzsungelben?
Felnézett egyenesen előre, s a sötétlő csíkról már felismerhető volt, hogy lassan elérik céljukat: a dzsungelt.
- Szerintem, ha varázslót keresünk akkor lennie kell ott majd varázs kütyüknek is. Nem igaz?
Vissza az elejére Go down
Neloria Kinkaid
Szürkeköpenyes/félvér
Neloria Kinkaid


Hozzászólások száma : 21
Életkor : 243
Munkahely : A világ vándorai között...

Character sheet
Nép: Mágusok

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-13, 3:00 pm

//Yerak, gyógyítók szobája//

Nel gondterhelt arccal hallgatja végig Yerak szavait, majd a gyógyítók kérdezz felelek játékba is beillő reakcióját.
Egy ideig elgondolkodva támaszkodott a könyvespolcnak, majd végül mégis megszólalt.
- Elnézést kérek, amiért félbe szakítom a beszélgetést vagy értekezést. *eltolta magát a polctól és kicsit közelebb lépett a gyógyítók vezetőjéhez* - Tisztában vagyok annak fontosságával, hogy odalent a holttesteket alapos vizsgálatoknak kelle alávetniük azoknak, kik épp most is ott vannak eből a célból. Idefent szintén fontos teendők vannak. Azonban úgy érzem van valami még, amit képesek volnánk megtenni ám mégsem jutna eszébe senkinek?
Néhányan talán még megvető pillantásban is részesítik, amiért merészel ilyen dolgot kiejteni a száján. Viszont nem érdekelte sosem mások véleménye magáról. Őt most egy dolog foglalkoztatta. Mégpediglen az, hogy ha egyszer ennyire fontos itt mindenkinek a járvány megfeékezése, akkor miért nem tesznek a mágusok valamit az ellen, hogy a szúnyog rajok ne tudjanak bejutni a nem megfelelőn zárt házakba?
- Nem szeretném alábecsülésnek éreztetni a munkát, amit itt végeznek, azonban égetően fontosnak tartanám, hogy tegyünk valamit az ellen is, hogy ha már ennyire kiszámítható a raj támadása, akkor legalább ne hagyjuk őket úgy szedni itt az áldozatokat, mintha villásreggelire volnának meginvitálva!
Egy darabig állta a tekinteteket, végül megint csak megszólalt.
- Ha még ma neki kezdünk a védekezés előkészítésének, akkor még éppen időben végezhetnénk a dologgal, s így meggátolnánk az újabb esetek kialakulását.
Yerakra pillantva hozzá tette még: - Vagy tévednék?
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-13, 6:26 pm

//Caer csapata//


Bár nem ez volt eredetileg az elképzelésem, hamarosan már elmondható lesz rólunk, hogy egy egész kis csoportosulást hoztunk össze a csoport végén, amely szemmel láthatóan nem nagyon zavartatja magát a többiekkel kapcsolatban. Bár eredetileg pontosan azért választottam a sárkányok társaságát, hogy ne legyek egyedül, azzal, hogy az ember is bekerült a képbe, lassan már inkább a baráti beszélgetésre fog ez az egész hajazni, mint egyfajta ismerkedésre. Nem mintha engem zavarna, ami azt illeti, éppen itt lenne már az ideje, hogy tiszta vizet öntsünk a pohárba, ahhoz pedig sokkal inkább erre a fajta légkörre van szükség, mint bármi másra. Ez a túra még el fog tartani pár napig, és hiába kezdem el folyamatosan közben vizsgálni a terepet, hátha találok bármi jelet, ami engem is elvezet a saját céljaimhoz, ez nem elég. Jelenleg is fenn van az erőm, keresi a rendellenességeket a földben, de eddig az egyetlen, amit képes volt kiszagolni, valami régen élt mágus csontjai, azok is jó messze az úttól és olyan elhelyezésben, hogy az ember biztos lehet benne, nem végelgyengülésben és nem is kivégzésben kell keresni a halála okát, sokkal inkább valamelyik állat támadhatta meg itt, a dzsungel mélyén. Mókás, hogy az erősek sem mindig mennek sokra a hatalmukkal, mert elég egy rossz lépés és vége az életüknek. Például a szúnyogok, az emberek és más lények nem túl gyakran veszik észre őket, vagy ha mégis, csak lecsapják és szörnyülködnek, amiért azok a kis szárnyasok belerondítottak valamibe, de nagyon hamar el is felejtik az egészet. Most pedig nem tehetik, mert aki találkozik velük, az komolyan megbetegszik. Úgy tűnik a természet visszavág. Méghozzá ötletesen, az biztos... De talán nem most kellene a nagy tudóst játszanom, hiszen a pára előhozta újra a mérgező kis rovarokat, miközben a füst éppen csak arra elég, hogy viszonylag távol tartsa őket. Nem túl szép kilátások, ami azt illeti, kifejezetten bántóak. Nekem pedig nem ártana valamit kitalálni, persze miután befejezem ezt a beszélgetést, amelyet már elkezdtem. Egyedül a fiatal sárkány nem tudja ugyanis, hogy ki vagyok és ez nem éppen az az ötlet, amit marasztalni kéne. Kain szerint képes kezelni az igazságot, és bár nem gyakran mondok ilyet sárkányokról, bízom benne, így megfogadom a szavait.
- Ne haragudj, de nem véletlenül hagytam ki a bemutatkozást. A legtöbbeket nem érdeklem, vagy megelégszenek annyival, hogy Hanának hívnak és mágus vagyok... - kezdtem bele óvatosan a szövegbe, miközben kicsit alaposabban körülnéztem, hogy egészen biztosan nincsenek-e avatatlan fülek a közelemben, akikkel nem szívesen osztanék meg titkokat. Nos, úgy tűnik van előnye is ennek a tömeg hátulján maradásnak, mert mögöttünk ugyan senki nincs, előttünk pedig a fáklyások még kicsit távol vannak. Akkor nagy eséllyel senki nem fogja hallani a szavaimat, már ha esetleg nem jut eszébe a kedves kis sárkánynak ijedtében szétkiabálni őket vakvilágba, amely remélhetőleg nem nagyon fog megtörténni. - ... de az itt lévők tisztában vannak vele, hogy az igazi nevem Akahana, és egy mezei varázslónál azért sokkal nagyobb a hatalmam... - még ha ezt az istenek világában nem is nagyon tudják értékelni, hiszen feltételekhez kötött. Egyenlőre, de a beszéd végét akkor sem fogom hangosan kimondani, nem kell mindenkinek tisztában lennie vele, hogy nekem is lehetnek méltó ellenfeleim a felsőbb körökben. Ami azt illeti, nem is csak méltóak, de a legtöbbek mellett esélyem sem lenne, hiszen én még nem kaptam meg azt az erőt, amelyet teljes mértékben képes leszek majd a jövőben uralni. Védelem és korlát, erről szól egy fiatal isten sorsa, az enyémet pedig nem kell túlragozni. Vagyok, ami vagyok, de nem tudnak beszorítani a szabályok és előítéletek korlátai és határai közé, az már nagyon nem az én műfajom. Akinek nem tetszik, panaszkodjon az apámnál, még egy tétel lazán elfér az amúgy is messzemenően folyónyi hosszúságú listán legeslegvégén. Minimum...
- A sólymokat ismerem, vadászok, nem szokásuk rejtőzni, sem társulni. Valami erre kényszerítette őket, de nem tudom mi, mert nem éreztem körülöttük mágiát... - jegyeztem meg elgondolkodva, miközben egy kicsit jobban utána néztem annak a néhány madárnak, akik nyilvánvalóan nem maguktól és saját elhatározásuk alapján keresztezték az utunkat. De akkor nem jutott eszembe közelebbről is megvizsgálni őket, a földre koncentráltam az erőmet, mire pedig feléjük fordítottam, már messze voltak, a legkisebb szelét sem éreztem bármilyen mágiának, amelynek akárcsak egy apró esélye is lett volna, hogy jobban megismerje és irányítsa őket. Hát, az én szerencsém már csak ilyen... Közben természetesen a lovak nem álltak meg, csak én próbálkoztam újra, kinyúlva az erőmmel, hogy megtaláljam azt, ami ezt az egészet vezérli. De hiába pásztáztam a levegőt, semmi új nem tűnt fel, csak néhány földhöz közeli helyen apró maradékai egy-egy varázslatnak. Ezek már csak emlékek voltak, őrizték az egykor itt lévő dolgokat, de nem tudtam volna pontosan megmondani, hogy is kapcsolódnak teljesen a dzsungelhez. Könnyen lehet, hogy egy-egy nimfát jelképeztek, aki egykor itt élt, vagy a mágiát, amivel létrehozták ezt a vidéket. Mindenesetre sokat nem árthattam, szórakoztatóak meg nem voltak különösebben. De annyira elvonták a figyelmemet, hogy kicsit meglepetésként érjen, ahogy az egyik fáklyát a kezembe nyomják és reflexből össze is rezzentek. Újabb ékes példája, hogy nem vagyok az istenek dísze, rajtam kívül nagyon kevesen mutatják ki még a fiatalok közül is, ha valami ennyire meglepi őket. Azért apró zavarral megragadtam a fáklyát, kicsit magam fölé emelve, hogy a füst ne egyenesen az arcomba szálljon, végül pedig könnyedén tartva felnéztem, hogy üdvözöljem az újabb delikvenst az elf személyében, akinek nem volt éppen jó kedve. Nem mintha nekem lett volna, számomra a látványa bőven elég volt, hogy felderengjenek a nem túl kellemes emlékek a kegyetlenségéről. És még ő orrol meg rám, mert ráuszítottam egy énekesmadarat? Na álljon meg a menet! Adok én neki gyerekességet, de azt nem fogja megköszönni.
- Nem tűnt még fel, hogy engem nem lehet egy kalap alá venni a nagyokkal? Tudod, te jobban hasonlítasz rájuk, neked már csak a halhatatlanság hiányzik, hogy végképp csatlakozhass. A szívedet már rég elrothasztottad, az érzelmeidet úgy szintén és a nagyképűséget akár rólad is mintázhatták. Gratulálok, a gyomrom már felfordult, törlesztettél, akár vissza is mehetsz a menet elejébe... - vártam hozzá a szavakat, méghozzá egyesével, mindegyikbe olyan tömény gyűlöletet táplálva bele, amitől a levegő is perzselt. Nem vagyok haragtartó, nagyon sok mindent meg tudok bocsátani, de őt nem bírom elfogadni, főleg nem akkor, amikor még a személyes terembe is betolakodik. Nem akarom, hogy közöm legyen hozzá, az ő lelke olyan, mint a fertő, egyre jobban kavar fel. Ha nem fognám vissza magam, akkor a szavaimmal együtt a mágiám is felszabadult volna és itt körözne, mint egy jelzőtűz, de ezt megakadályoztam. Helyette csak a bőrömön perzselt végig, és Dylanon, aki megpróbált úgy tenni, mintha képes lenne egy istent eltiporni. Nem mintha engem nem tudnának, csak éppen nem erővel, hanem a kegyetlenséggel lehetséges ez. Apám hatalma az enyém felett áll sokban, ő sem tudott megtörni, nem egy olyan lény fog, aki nála is gyengébb. Egyébként nagyon remélem, hogy rá is kijutott a haragomból, mert nagyjából olyan kellemes lehetett neki, tekintve, hogy rá irányult, mintha izzó szenet és benne lévő fémet kezdett volna el simogatni. Ez van, ha nem ereszthetem ki, felgyűlik és magától kezd átalakulni. De ő még itt volt, ami nem segített rajta, hogy visszaszorítsam. Egy pillantás a szemeibe elég volt, hogy fellobbanjon, de ezúttal célt is találtam neki. - Tűnj el, mielőtt még megbokrosodik a lovad és nagyobb kárt tesz benned! - szólítottam fel, hiszen az említett állat érzékelt, tudta ki vagyok és mi nem tetszik nekem, ehhez mérten viselkedve. Nagyon magasra tartotta a fejét, gyűjtötte az erőt, ami ha egyszer kitör belőle, akkor az istenek sem fogják a hátán tartani a lovasát. És ezt magának is köszönheti... A dühöngésem elég halálos dolog, máris kezdett lenyugodni, de attól még kihozta belőlem, ami azt eredményezte, hogy nem hallottam elsőre Gylnar kérdését. A másodikat annál inkább, de jó párszor levegőt kellett vennem, hogy felelni is tudjak rá.
- Mágiával nem tehetem meg, az leleplezne, de talán a növények segíthetnek. A legtöbb rovar utálja valamiért a kúszó éjliliomok eszenciáját. Errefelé nem olyan ritka, de nehezen észrevehető. A vékony szára elveszik a fa görcsei között, kis, barna levelei és tüskéi vannak, a lombok között pedig sötétszürke virágok az ágak végén. Ha hasonlót látsz, szólj! - adtam neki leírást a virágról, miközben próbáltam a lombokat vizsgálni. Nem könnyű kiszúrni őket, főleg nem ilyen helyen, ráadásul pedig a fáklyát is figyelnem kell, mert a füst csak még tovább rontja a látási viszonyokat. Jó két percig kellett a szemem meresztgetnem, hogy kiszúrjam a legközelebbit, az ösvény másik felén, szinte Kain feje felett egy nem túl alacsony ágra csavarodva. Most már csak le kéne kapni. - Meg is van, ezt kérlek fogd meg! - nyújtottam át Sounak a fáklyát, majd a lóval megkerültem a társaságot és a szélére kerültem, pontosan a virág alá. Jó egy méterrel voltam a virág alatt, ami nem kis táv, tekintve, hogy a fiúk sem érték volna el maguktól. Nos, akkor marad a nehezebb módszer. Nagyon óvatosan megállítottam a lovat, majd a nyakát simogatva rávettem, hogy maradjon nyugton. Amint sikerült, nagyon óvatosan felhúztam a lábam és a nyergen keresve stabil pontot, kinyújtottam és nem éppen kecsesen, de stabilan a hátán maradva már csak elértem az ágat és a rajta megbúvó jó pár növényt. Nem volt kevés, ami azt illeti, ezek elég erősek, hogy akár két darab elég legyen, de a biztonság kedvéért legalább tízet szakítottam le a virágból és csak utána bűvöltem magam vissza a nyeregbe. Nos, ez sem éppen csinos és nőies, ha nem műlovaglással foglalkozik az ember, de az esztétika nem érdekelt. Gyorsan három virágot átnyújtottam a csodálkozó férfiaknak, magyarázattal tarkítva. - Gyújtsátok meg egyesével a szirmokat, kissé égett haj szerű aromája van, de az egyszerű szúnyogok nagyon nem bírják több méteres körben a jelenlétét... - mosolyodtam el, miközben a többi növényt néztem és szándékomban állt előre lovagolni még vele, hátha kivételesen Caer nem fog makacskodni és használni is hajlandó...
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-13, 8:01 pm

/ Yerak, ikrek, alagsor /

- Sem a szike, sem a holtak méltósága nem játék!
*Hallom meg Yerak kemény hangját a terem másik végéből, s felé fordítom a fejemet.*
- Kutatásunk a láz legyőzését szolgálja, de az elhunytaknak adjuk meg a tiszteletet! Mi is lehetnénk az ő helyükben. Mindemellett külön figyelmet kérek szentelni a vérnek. Oda kerül először a láz.
- Bocsánat…
*Suttogta félősen Akara, de felé fordulva a szemében egy csöppnyi megbánást se láttam.*
~ Mik lesznek még itt….
*Gondoltam magamban miközben tekintetem találkozott Yerakéval, s bólintottam. Megvártam, míg elment s Akara felé fordultam.*
- Hallottad Yerak mestert… Tisztelet! Akkor térjünk vissza a holttesthez… keressük meg azokat a jeleket, melyek a betegséghez kapcsolódnak. Ti is halhattátok őket amikor Yerak mester felsorolta őket.
- A láz. Lefolyása elég gyorsnak mondható. Magas lázzal indul, majd hidegrázással folytatódik, amit még a láznak tudunk be.
*Tágra nyílt szemekkel néztem Kara-ra amint elkezdte szóról szóra ismételni Yerak szavait, melyet ő csak a zárt ajtók mögül hallhatott. Tekintetét kerestem, de az valahol a messzi távolban elveszett. Kék szeme, nem volt hű a tengerhez, inkább átváltott az éj kékjébe úgy, mintha hullámok lettek volna a szemében. Egyre biztosabb voltam abban, hogy izgalmas napunk lesz.*
-A következő tünet a bőr alatti bevérzésekkel folytatódik. A hajszálerek pattannak el, s a vér igen csekély alvadást mutat azokon a helyeken. Ezzel jelenik meg a vörös rajzolat a testen, ami később kékes-feketés színezetűre vált. Ekkora azonban a komolyabb erekre, belső szervekre tevődik át a vérzés és ez okozza végül a halált is. A betegek tulajdonképpen elvéreznek, és vagy a vérveszteségbe, vagy pedig a …
*Hozzáértem Kara vállához, ugyanis mondandója közben elhangzott kérdésekre nem válaszolt. Érintésemre szeme hírtelen visszanyerte tengerkék színét, majd lehunyva szemét kicsit megrázta a fejét.*
- Kara… jól vagy? Mi volt ez?
- Áhh semmiség. Kara születésétől kezdve mindent szóról szóra képes megjegyezni és ugyan úgy visszamondani. És sehogy sem tudja elfelejteni azt amit hallott vagy látott, csak egy ponttal…
*Cinkos vigyort ejtett Akara Kara-ra, aki nagyot sóhajtott.*
- Igen és sajnos ezt az egy pontot csak Akara ismeri… még én sem tudom… és fogalmunk sincs, hogy ő honnan tudhatja.
- Ikrek vagyunk, szerintem már születésünk előtt tudtam.
* Jó érzéssel töltött el, ahogy láttam gyerekes viselkedésüket, összenézéseiket.*
- Biztos akkor tudtad meg, amikor összevertél!
- Mikor vertelek én össze? Soha nem bántottalak… vaagy…
- Igen, pontosan. Akkor!
- Gyerekek, mikor akkor?
*Kérdeztem tőlük, miközben a holtestet kezdtem megfigyelni. A láznak már nyoma sem volt külsőleg, de biztosra tartottam, hogy belül igen nagy nyomokat hagyhatott. A megpattant erek viszont annál inkább kirajzolódtak. Fekete színükkel az egész testet beterítették, mint valami tetoválás. Nem volt valami gusztusos látvány. Az ember inkább nézte a halottat féreg vájta tetemnek, mint vírusos áldozatnak.*
- Durván néz ki…
- És ha nem vigyázol tesó, akkor te is így fogsz kinézni..
- Te már most is így nézel ki…
- Kara!
- Befejeznétek? Inkább gyertek ide. Ti észrevesztek valami mást a fekete foltokon kívül?
* Kérdésem alatt hátrébb húzódtam és utat engedtem nekik. A biztonság kedvéért a szikét elvettem a polcról és kezemben tartva a holttest lábához álltam, nehogy Akara egy újabb felindulásból azért nyúljon, hogy már most belülről szemügyre vehesse a halottat. Kara csak szemével vizsgálta a férfi testét, míg Akara csöppnyi zavar nélkül kezével végig tapogatta a test szinte minden egyes pontját. Míg ők elvoltak a test külső feltérképezésével addig én Yerak utolsó mondatára koncentráltam.*
~ „Mindemellett külön figyelmet kérek szentelni a vérnek. Oda kerül először a láz.”
* Most már értettem mért volt olyan más itt lent a levegő, mint fent. Édeskés volt, de volt benne valami kesernyés illat is. A vér jellegzetes apró illatát már alig lehetett érezni, teljesen elnyomta a vírus okozta fertőzés ”aromája”. Ez alapján bárkin meg lehet érezni, hogy meg van e fertőzve.*
- Mitsuko!
* Hallom meg Akara hangját, aki a holtest fejét igencsak kifordított helyzetben tartva int nekem, hogy menjek oda. Nagy léptekkel mellette termek és a férfi nyakát kezdem el nézni ahol Akara mutatja.*
- Itt van egy nagyon nagy fekete folt.
- Ott csíphette meg a szúnyog és onnan indulhatott a vírus.
- Valószínűleg…
* Válaszoltam miközben gyorsan összekötöttem a hajamat a csuklómon található szalaggal s közelebb hajolva hozzáértem az ökölnyi nagyságú fekete dudorhoz, melynek közepén egy plusz dudorvolt. Az egész folt tüzes volt a körülötte lévő halott fehér jéghideg bőrhöz képest. Nem mertem megnyomni azt a pontot, mert igen ”robbanékonynak” tűnt, ezért az időközben letett szikét ismételten a kezembe vettem.*
- Kara, hozz egy kis edényt vagy valamit, amibe beletehetjük…
- Ki akarja vágni?
- Szerinted?
*Néztem rá Kara-ra a vállam fölött, aki ennek hatására se szó se beszéd rögtön hozott egy megfelelő méretű edényt. A halott férfit Akara segítségével arrébb fordítottuk, hogy könnyebben hozzáférhessünk a nyakához. Hosszú haját eltűrtük, majd óvatosan a kezembe véve a szikét nagy levegőt vettem, s a folttól körülbelül egy centire belevágtam a jéghideg bőrbe. A szike simán átvágta az izmokat és idegeket, s mire körbeértem kigondolhattam, hogy a kivágott rész alját hogy választom el. Az elmélet meg volt, már csak a gyakorlat hiányzott, ami egy darabig ment is, de végül a plusz púppal párhuzamosan egy igen kemény pontba ütköztem, melyet végül egy ollóval tudtunk elvágni jóval beljebb a húsban. Miután kivágtuk habozás nélkül az edényben landolt.*
- Nem valami gusztusos..
- Nem is kell annak lennie, de reméljük, hogy sok információt rejt magában. Remélem Akara ezek után nem akarod felnyitni az egész testet…
- A bevérzett tüdőt, azét majd megnézhetnénk.
- Először ezzel kéne valamit kezdeni…
*Mondta fintorogva Kara, mivel az ő kezében volt továbbra is az edény tartalmával együtt. Látszott rajta, hogy legszívesebben messzire dobná, így intettem neki, hogy a mellettünk lévő polcra tegye, de lehetőleg ne a leg szélre. Akara-val visszahelyeztük eredeti helyzetébe a testet, majd áttértünk a mellkashoz. A holtesten lévő lepedőt, melyet Akara már igen jártasan mozgatott visszatűrtük, hogy ne legyen utunkban.*
- Nah várjatok egy kicsit… Először is, én felmetszem a bőrt és az izomzatot, utána Akara megigazgatja a bordákat. Utána én a tüdőben lévő esetleges folyadékot a tüdő falához préselem, míg Kara óvatosan átvágja a tüdő hártyáját. Menni fog?
- Még szép hogy!
- Még szép hogy!
* Válaszolták mosolyogva, s tudtam, a sorrend jó, és hogy az aprólékos munka inkább Kara kezébe való mint Akara-éba. Nagy levegőt vettünk, s én egy másik szikéért nyúltam.*

/kis ajándék xD )


Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-13, 10:28 pm

//Caer és csapata//
*A menetoszlop továbbra is kínos lassúsággal halad, pedig a nap nagy részén máris túl vannak. Ezt teszi az, hogy az elemekkel, nevén nevezve a hőséggel és az esővel, utána pedig ezek kombinációjával folytatott küzdelem mennyire leköti az expedíciót.
A menet parancsnoka csak annyit lát, hogy válasza elgondolkodtatja a kis surranót, de mivel több kérdést nem tesz fel és hozzá sem szól, sőt, megkeresi magának a másik surranót, így foglalkozik a menet többi részével. A párás levegőben az izzadtság a kalandorok többségéről a korábban rájuk hullott vízzel együtt patakokban folyik. Kellenek azok a fáklyák, a szúnyogok bőven találnak maguknak elég csalit.
Azonban ahogy végignéz a meneten, azt látja, hogy egyre többen maradnak le, hogy aztán csoportot alkossanak a végén.
Megveregeti az egyik katonának a vállát, majd hátramutat a csoportra. A lovas régi katonája, szavak nélkül is érti a parancsnok utasítását és lassítva, lovát a menet szélére kormányozva lassan maradozik le, hogy a végén csatlakozzon a csoporthoz. A fáklya ott füstölög az ő kezében is, ha előrenéznek, a hátul lévők láthatják is, amint az egyik fáklya egyre közelebb kerül hozzájuk.
A menet közben egyre közelebb ér a dzsungelhez, míg végül már ott magasodnak a fák előttük, s lassan körülöttük is. Két katona marad Caer mellett, akik végül bozótvágóra váltanak, melyek a nyergeken lógtak eddig tokjaikban, hogy ha kell, lovukról leszállva jó szolgálatot tesznek a használóknak és az egész menetnek. Utat nyitnak a sűrű szövésű dzsungelben az expedíciónak.
Caer hamar meg is elégeli azt, hogy a lovakat is igyekeznek keresztül erőltetni az esőerdő ösvényén. Egy tisztáson, amelyet az erdőben ki tudja, miféle katasztrófa keltett, bevárja az expedíció résztvevőit. Mire mindenki odaér, ő már egy térképet bogarászik, melyeken a Hyarmenya-dzsungel eddig legalább kis mértékben felderített részei láthatóak, valamint a déli szeglet egészen Menionig. Vörös vonalak vannak húzva rajta, melyek a rajok bejelentett támadásaitól egészen a dzsungelig terjednek, csakhogy a vonalak az ismert területek mögé mutatnak, ahol metszik is egymást. Nagy, fekete X jelzi a pontot. Caer komor pillantással mered rá. Oda tartanak.
Felemeli tekintetét.*
- Mind itt vagytok?
*Mellőzi az udvariassági formulákat. Úgy véli, itt, most egymásra vannak utalva, megengedheti magának azt, hogy keresetlen egyszerűséggel szóljon a kalandorokhoz.*
- Olyan helyre tartunk, ahol ember még nem járt. Gyalogosan könnyebben haladunk az erdőben. Hagyjuk itt a lovakat, itt marad majd két katona, hogy őrizze őket. Van kérdés?

//Yerak, gyógyítók//
*A Mitsuko által kimetszett csípésnyom talán valóban ér valamit, azonban a különös lelet önmagában még nem hasznosítható, további munkát igényel tőle és az ikrektől. Bánjanak azonban óvatosan a boncoláskor a holttesttel, nem tudhatják biztosra, hogy a vérből, ha egy kevés a szervezetükbe jut, az fertőz-e még.
Yerak, amikor visszaér, kérdések várják, melyek közül kétségtelenül a fehér hajú szürkeköpenyesé volt a legérdekesebb. Várta ezt a megszólalást, habár nem éppen a mágusnőtől.*
- Várom a javaslatokat, és a forrást is, amiből meg lehet őket valósítani. A terület, amit a rajok sújtanak meglehetősen kiterjedt. A rovarokkal pedig a legtöbb embernek volt már dolga életében, vannak kialakult módok, amivel védekezni lehet ellenük, ezek egyike az is, hogy zárt helyeken maradunk. Tehát, mit javasol társaságunk szürke köpenyese a további megelőzésre?
*Nem haragból felel a kérdésre, jogos, amit Neloria feltett neki. Azonban abban is bizonyos, hogy a város védelmének nincsenek meg a kellő forrásai, hogy mindenhol komolyabb megelőzést tegyen a tájékoztatáson kívül és azon, hogy a már ismert módszerekre hívja fel a figyelmet. A gyógyítók kapacitását leköti a gyógymód keresése és a fertőzöttek kezelése.*
Vissza az elejére Go down
Lothár Von Falkenhausen
Nemes



Hozzászólások száma : 225
Életkor : 41

Character sheet
Nép: Emberek

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-13, 11:10 pm

*Miután megkaptam a fáklyámat elkezdem lengetni a kezemet, hogy minél több szúnyogot riasszak el. Szerencsémre egy se tud rám szállni így meg úszom, hogy meg fertőződjek. Miután el állt az eső megint magasra emelkedett a hőmérséklet erre még páncélt is hordtam, amiben sokkal melegebb így ettől nagyon ömlött rólam a verejték. Hátra néztem és láttam, hogy a menet oszlop egy része lemarad tőlünk, de a parancsnok hátra küldi az egyik emberét hozzájuk. Még mindig nagyon lassan haladunk, de egy idő után végre elérjük a dzsungelt és és be is megyünk Caer két embere utat csinál nekünk, hogy könnyebben tovább mehessünk, de így is nehéz a lovakkal menni a dzsungelben. Végül kiérünk egy tisztásra, ahol már várt minket a parancsnok. Én is leszállok a lovamról és átadom a parancsnok egyik katonájának, közben végig hallgatom a kapitányt. ~Engem nem zavar, hogy nem járt ott még ember, de nem szabad óvatlannak lennem, mert nem tudom, hogy mi vár ránk ott. ~ Mondtam magamban miközben a kapitányt figyeltem*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-13, 11:15 pm

//Bocsánat, elfelejtettem beleírni, hogy a következőket már írhatjátok a dzsungelbe, Lothár, ha gond, a tiéd még maradjon itt, a többiek pedig akkor ide:

https://newagelanuria.hungarianforum.net/t127-hyarmenya-dzsungel//
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-20, 10:13 pm

//Yerak, gyógyítók//

Yerak nem kap újabb kérdést, sem választ korábbi szavaira. A tudósnő is csatlakozik végre az egyik helyszínhez, ez pedig szintén a holtak területe. Szúnyogokhoz már volt szerencséje, tanulmányozhatta eleget. A méreghez is így jutott, amit aztán Edward Dylanbe juttatott.
A fehér hgajú mágusnő is csendben marad most, de Yerak megjegyzi, hogy a gondolkodása jó és erre figyelnie is kell majd a jövőben.
A munka mindenütt megkezdődik, míg Yerakban egyre inkább megfogalmazódik a gondolat, hogy fel kell keresnie Tarist, hogy beszámolhasson a kapitánynak a dolgok alakulásáról, és hogy ő is kaphasson a legfrissebb hírekből.
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-27, 1:37 pm

// hollák közöttt Very Happy//

*Nagy levegővel ajándékoztam meg magam, majd bólintottam egyet, s kinézve magamnak egy pontot a mellkason körülbelül a szívtől balra 2 centivel és az éles szikét odatettem a bőrhöz, majd egy kisebb nyomás kíséretében hajszálvékony vörös csík jelent meg a szike mögött. Száraznak tűnt ezért folytattam hát, s először a bőr rétegeit vágtam át óvatosan. Láthatóak voltak az erek, melyek furcsamód feketék voltak, de alvadt vér igen csekély volt bennük. Kezdett gyanússá válni a helyzet és oldalra is néztem a gyerekekre, s a szemükben látott elszántság engemet is arra sarkalt, hogy folytassam, és úgymond nekiessek az izomzatnak, amely igen csak edzettnek tűnt a férfi fizikai állapotát nézve, bár halottak módjára elég merev volt a helyzet. Amint belevágtam az első izomrostokba igen nagy meglepetés fogadott, vér kezdett szivárogni az izomból. Kezemet rögtön elemeltem onnan s a gyerekekre nézve rajtuk is felismerni véltem a meglepettség minden apróbb jelét.*
- Ez meg mi?
- Én is szeretném tudni, de ez így nem lesz jó…
- A vírus a vérben van igaz?
- Igen..
- Akkor a vér ellen is kéne valami védelem, hogy ne kerüljön a bőrünkre.
* Igazat kellett adnom Akara-nak, ha nem akartuk, hogy mi is vírushordozók legyünk, védekeznünk kellett valahogy a vér ellen. Tudtam, hogy számomra egy egyszerűnek mondható koncentrálásnak köszönhetően, véghez vihető, de azzal csak a saját kezemet tudnám megóvni.*
- Gyerekek, ha már mágusok vagytok, tudtok valamiféle varázslatot alkalmazni magatokra, aminek köszönhetően nem érintkezik vér a kezetekkel, bőrötökkel?
*Akara egy mosollyal indított válaszként felém, majd a gondolkodó Kara-ra néztünk.*
- Ne mondd már, hogy nem jut eszedbe! Hisz apa ezt tanította meg neked legelőször, hogy védekezni tudj ellenem!
- Emlékszek rá, hogyne emlékeznék, azon gondolkodom éppen, hogy hogyan tudnánk Mitsukora kiterjeszteni, hisz neki is kell védelem…
*Mély gondolkodó arcát látván kuncogni kezdtem, majd vállára helyeztem kezemet.*
- Kara, nem csak ti vagytok csodabogarak, én is születésemnek köszönhetően vagyok érdekes… és itt nem csak a hajam és a szemem színére gondolok…
- Igen érdekes ez a kék, még ha világosabb lenne, akkor még el is hinném, hogy az északi elfekhez tartozik, de ahhoz, meg túl magas.
- Mert nem is vagyok fehér elf, zöld elf vagyok Kara.
*Kara szó szerint leejtett állal nézett rám, amit Akara tett a helyére egy laza kézmozdulattal a holtest másik feléről.*
- Erről majd maga is mesélhetne nekünk…
- Majd fogok, de most nem mesedélután van, legyen annyi elég, hogy távol tudom tartani a vért a kezemtől, essünk neki a folytatásnak, különben sosem végzünk.
*Bólintottak a gyerekek, és cinkosan összenézve, valamit elkezdtek motyogni, amit még az én érzékeny füleim sem tudtak kibogozni, egyszerű mormogásnak hallottam, de tudtam, hogy igenis megy a koncentrálás és összpontosítás. Én is megkezdtem hát az összpontosítást a kezem fejébe, s így tudtam, ha a test közelébe ére,k akkor egy kis plusszal a vér a kezem körül marad, s nem ér hozzá a kezemhez.*


(bocsia késésért, és hogy alig írtam, de most van a hajrázás... amikor a tanárok úgy érzik, hogy meg lehet egy hét alatt váltani a világot -.- )
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-05-27, 9:31 pm

//Mese: A láz - Yerak és a gyógyítók//

*A fekete mágus magára is hagyja a kutatókat. Van nekik épp elég dolguk, s nem sokkal később már a kapitányi szállás felé tart. A várudvar, melyen keresztül kell haladnia, kihalt, pedig a nap még magasan jár.
Taris szobája ajtaján diszkréten kopog, de válasz nem érkezik, csak rövid szünet után.
A feketeköpenyes óvatosan nyit be, s a kapitányt saját ágya szélén látja ülni.
A nagydarab férfi eléggé kimerült arccal néz fel a belépő vékony, de magas mágusra.*
- Áh, Yerak! Lépj be!
- Taris.
*Ejti ki nevét a mágus üdvözlés helyett. Megteheti, hiszen Tarissal szorosabb kötelék köti össze őket, mint bárkivel Menionban.
Sosem feledi, hogy amikor ő volt nagy bajban, abból éppen Taris rángatta ki nem kímélve sem testi épségét, sem kapcsolatait a nemesi körökben.
A kapitányt nemigen látta még ilyen állapotban. A férfi gyűrött, nyúzott arckifejezését csak csillogó szemei teszik élőbbé.
Yerak megáll néhány lépésre tőle.*
- Hogy állunk?
- A kutatók megkezdték a munkát, több igéretes varázstudó is van közöttük. Van reményünk, kapitány, hogy megleljük az ellenszert.
- Szorít az idő minket.
- Jól tudom, kapitány. Minden tőlünk telhetőt megteszünk.
- A holtakat is vizsgáljátok már?
- Tudós, elf, s még gyógyító is.
- Helyes…helyes.
- A te egészséged hogy szolgál, Taris?
- Bírom, amit bírnom kell. Ki kell tartanunk, Yerak, mert ha mi meghátrálunk, nem marad senki. Térj vissza a kutatókhoz! Ott van rád szükség!
- Engedelmeddel…
*Yerak kihátrál, majd betéve maga mögött az ajtót, korábban zord arca aggódóvá válik. A kapitányra nézve gondjai sűrűsödni látszanak.
Sietve tér vissza a gyógyítók közé. Háta mögé tett kézzel járja végig előbb a szúnyogok között vizsgálódókat, majd a holtak közé is letér.
Ha valakinek kérdése van felé, arra igyekszik válaszolni, a kéréseknek eleget tenni, s ő is érdeklődik helyenként, ahol lehetőséget lát rá, a kutakodás állásáról.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-06-03, 9:51 pm

//Mese: A láz - Yerak csapata//

*Yerak végül az alagsorba megy, s kissé távolabb megáll, úgy figyeli a kékhajú elf és a két gyermek tevékenységét. Mintha összeszokott csapatot látna, úgy dolgoznak együtt.
A fekete öltözetű férfi eközben Tarison töpreng, így ha a nő nem veszi észre, vagy valamelyik gyermek, gondolataiba merülve aggodalmaskodik a kapitány állapota miatt.
Azonban ha nem is szólítják meg, egy idő után kitér ez elől és körbejárja a néhány lenti kutatót.
Megfigyeli a tudós hölgy haladását, valamint a gyógyítóét is a maguk segítségével, mígnem visszatér ismét Mitsuko elé.*
- Vannak új eredmények?
*A tudóstól már megtudta, hogy a vér nem alvadt meg a holttest minden részében, pedig már egy ideje beállt a halál. Voltak olyan bőrhöz közelebbi izmok, melyek valami oknál fogva folyékony állapotában őrizték meg a vért, s az a vágásnál ki is serkent.
Más helyeken azonban ugyanez a vér megfeketedve az erekben maradt és ki nem volt hajlandó onnan kerülni.
A gyógyító is ugyanerre az eredményre jutott és a mágus most hasonlót várt Mitsuko csapatától is.*
Vissza az elejére Go down
Neloria Kinkaid
Szürkeköpenyes/félvér
Neloria Kinkaid


Hozzászólások száma : 21
Életkor : 243
Munkahely : A világ vándorai között...

Character sheet
Nép: Mágusok

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-06-10, 12:14 pm

//Mese: A láz - Yerak csapatától távolabb, valahol a várudvaron//

Nel határozott léptekkel haladt a várudvaron. Egészen addig nem is lassított míg meg nem közelítette a bejárati kapukat.
A vele szemközt strázsálók szinte már rutinszerűen engedtek utat a mágusnak. Megszokták, hogy a fehér hajú nő napi szinten sokszor mászkál ki-be.
- Kissé kései az érkezésed hölgyem. *az őrök egyike intézte hozzá szavait* - A raj egy órán belül elárasztja a várat. Talán még neked is tanácsos volna védett helyre menned addigra.
Nel nem reagált a hallottakra. Még csak hátra sem fordult de, a szélesre tárt kapuk kellős közepén megállt és csak némán nézett a messzeségbe. Majd mintha megunta volna és netán kedve szotyant volna kivételesen válaszra is méltatni az őrt, hát megszólalt.
- Ha szeretnétek az áporodott és izzadt közeget, na meg az édes, netán töményen émelyítő szagokat... Ti hová mennétek? Melyik hely az amelyikre elsőként mennétek most?
A nő elhallgatott, s tovább bámult kifelé, az őrök meg csak pislogtak értetlenül rá.
Neloria végül megpördült és ahhoz a férfihoz lépett aki az előbb megszólította.
- Hát izé... Van egy illatosítókal foglalkozó vénasszony... Ő látja el a katonákat is szappannal meg hasonlókkal... Talán ő tud neked segíteni.
- Hol találom azt a vénasszonyt?
- A nyugati oldalon él... El sem lehet télveszteni, mert messziről érezni a kotyvalékai szagát.
Ám Nel továbbra is érdeklődve mustrálgatta az őröket. Végül megragadta az előbb válaszoló vértjét és úgy szólalt meg.
- Ezek haszontalanok a rajjal szemben. De tudom, hogy világos lila a köpenyetek... Legyen rajtatok, ha a raj érkezik... Nem szeretik a világos lila színt a szúnyogok... riasztja őket...
Azzal eleresztette a már-már döbent őrt és sarkon fordulva távozott.
- Értettem... lila köpenyt... *az őrök csak hebegni habogni tudtak miközben a távozó és a megszokottnál is sokkal furábban viselkedő elf után pislogtak.
Végül mintha újra visszatért volna magabiztosságuk, összenéztek majd be az őrbódéba, ahol a falon mindkettejük köpenye lógott. Szinte egyazon pillanatban indultak be köpenyeikért, vetették körbe vállukon, s húzták össze jó alaposan magukon, mintha azok pajzsként szolgálhatnának.
Nem sokkal később, na meg néhány járöröző katona leszólítása után eljutott végre oda, ahol állítólag az a vénasszony él akiről az őr beszélt.
Néhány pillanatig ácsorgott csupán, majd igen erélyesen megverte az ajtót a kopogtatóval.
Ha netán az első nem lett volna elég, hogy meghallják, Neloria bőszen verte még párszor a kopogtatót.
- Megyek már! Megyek! *pár másodperc múltán feltárult a lány előtt az ajtó és egy alacsony, görnyedt hátú öregasszony állt vele szemben, aki már megélhetett pár nagy csatát is, legalábbis a korát tekintve* - Mit kell türelmetlenkedni?! Mit akarsz kislány?
A mágusnő normál esetben megbotránkozott volna a kislány megszólításon de, ez most minden volt csak nem normál eset.
- Szép napot asszonyom! Úgy tudom, illatszereket készít...
- Szervusz... Valóban, többek között illatszereket is készítek. Kifogytál netán az illatosítódból gyermekem?
- Én ugyan nem, azonban szükségem volna édes illatú folyadékra, ha tud ebben segíteni. Van nagyon édes illatú illatosítója?
Az asszonyság elgondolkozni látszott egy pillanatra, majd ráncos arcán mosoly terült szét.
- Múlt héten készítettem illatvizet három olyan virágból melyek a kontinens legédesebbjei közül származnak.

- Megkaphatnám?
- Az nem lesz olcsó... Ritka és nehezen beszerezhető növényekből készült. Nincs is belőle csak egyetlen üvegcse.
- Értem... *hezitált egy picit majd folytatta* - Mit kér érte?
- Ötven darna az ára.
- Menyi?! Az egy kisebb vagyon egy üvegcse löttyért!
- Nem kell megvenni, ha nincs rá pénze... Talán megállapodhatunk mással is...
Az asszony szemeiben ott csillogott a ravaszság. Nel úgy gondolta felveszi a kesztyűt, amit kínált a nő.
- Mit is kérne cserébe?
- Cserébe? Hmmm... Van egy igen ritka és nekem megszerezhetetlen virág... egy olyan virág ami csak a hegyekben nyílik, s csupán egyetlen napra bontja ki szirmait, azután elpusztul... A neve Yingan. *lassan megfordult és kezével intve, hogy kövesse be a házba bevánszorgott a szoba közepén álló asztalhoz. Az asztalról elvett egy könyvet és a lány kezébe nyomta* - Ebben a könyvben részletesen le van írva, hol és miként lehet megtalálni. Hozz el nekem ebből a virágból pontosan hat szálat és azzal rendezettnek fogom tekinteni a tartozásod.
- Miért bízna meg bennem, hiszen nem is ismer?!
Az asszony benyúlt rongyos köpenye belsejébe és elővett egy áttetsző üvegcsét, melyben égszínkék folyadék lötyögött a mozgatásnak köszönhetően.
- Én sosem tévedtem még. Eztán sem fogok. Tudom, hogy Yerak mester keze alá dolgozol most és aki az ő keze alatt van, azt bárhol megtalálnám... Természetesen TE nem vagy szószegő jellem, ha jól tudom... Neloria Kinkaid... Hiszen én mindenkiről tudok annyit, amennyit éppen kell.
Ha közönséges és varázstalan lett volna, akkor talán még a hideg is kirázta volna a vénasszony különös és vészterhes hangját, na meg szavait hallgatva. Ám nem volt sem közönséges, s még úgy sem varázstalan. Az ilyen esetek meg nem is olyan borzongatóak egy mágusnak, mint azt sokan képzelnék. A mágusok világában mindig számítani kell valami ilyesmire is.
- Rendben... *azzal eltette a könyvet* - Ha Menionban végeztem útnak indulok és elhozom azokat a virágokat.
Az öregasszony bólintott beleegyezése jeleként, majd eltotyogott a hintaszékéhez. Nagyon de nagyon lassan leroskadt bele. Arcán közben ott játszott a fájdalom minden rezzenése.
Neloria meghajolt és megfordult, hogy távozzon. Az ajtóba érve megtorpant, mert a vénasszony még utána szólt.
- Az édes illatok valóban vonzzák a szúnyograjt, de ne hidd, hogy csupán egy csalétekkel, s némi tüzijátékkal meglehet tőlük szabadulni. Tartsd éles szemeid és füleid a raj mozgásának átellenes irányán... Sokszor nem ott vannak a mozgató szálak, ahol azt mások sejtik... Vagy nem csak egy szálon futnak a dolgok...
Nel várt még egy picit, s közben alaposan végig gondolta az utolsó szavakat. Mivel nem jött más mondandó a vénségtől, hát kisétált a házból.
Útja egyenest oda vezetett ahol legutóbb zajlott a raj támadása.
Gondosan beosztotta az illatos folyadékot, s közben néhány egykori ott élő is téblábolt körülötte. Voltak akik gyúlékony dolgokat helyeztek el a mágus által kijelölt helyeken.
Mások meg keskeny árkokat csináltak egy igen nagy sugarú körben. Az árkot végig locsolták egy folyadékkal, melyet a szürkeköpenyes lány készített mondván, hogy a teljes árkot itassák át vele.
Mire a szúnyograjnak érkeznie kellene már rég felkészülnek arra, hogy legalább egy részüktől megszabaduljanak.
Nel felnézett az égre.... Tudta, lassan itt az idő.
Leguggolt, tenyerével megérintette a homokot, s halkan mormogott maga elé. Majd kis dudorodás keletkezett keze nyomán. A lány felállt és a várfalhoz hátrált.
Nem volt más hátra, mint várni. Várni, s egyetlen kézmozdulattal beindítani mindent. Mindent, hogy varázslattal bezárja a körbe a rajt vagy annak nagy részét... hogy egy mozdulattal később a varázsszerrel átitatott árok lángrakapjon, s aláng a szemnek láthatatlan pajzson felkúszva eggyé váljon a raj börtönével, s a tűz odabent is feléledjen amint lángoló félgömbbé válik a szúnyogkelepce.
Persze az előbb megidézett egy démoni lényt, ami édes és emberi izzadtságra hasonlóan fog hatni az átkozot vérszívókra. Az a lény lesz vagyis van immáron a kör közepében, hogy testéből egyre intenzíveben szabaduljanak fel azok az anyagok, melyek kész oázisként fog hatni a rajra, mint fény a lepkékre...
Minden a helyén van. Nel elmormolt egy újabb igézetet, s halvány lila derengésként jelent meg körülötte mágikus védőpajzsa. A legrosszabb esetben is órákon át képes fenntartani, s ha már varázslattal nem menne, akkor is még futja majd mentális erőből. Minden csak kitartás kérdése.
Ezen kívül egy másik igét is elmondott. Ettől lassan forgó szél keletkezett a talaj porát felkavarva. Homokszemcsék keveredtek a széllel, s lassacskán kirajzolódott egy sólyom alakja. A homok és szél keverékéből kreált sólyom felröppent, s elrepült a váron kívülre, hogy onnan tartsa szemmel az eseményeket, s az esetlegesen felbukkanó raj irányítóját meglelje. A lány tudta, ha a raj feltűnik, s a sólyom észleli az irányítóját, akkor menten földre fogja vetni magát, s ott más alakká formálódva fogja megközelíteni az irányítót, hogy Nel a kreált teremtménye szemén keresztül láthassa. Mert a sólyom lesz az ő szeme, s az ő füle is.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime2012-06-10, 10:28 pm

//Mese: A láz - Yerak csapata//

*A hajnal nagy munkában találja a szürkeköpenyest. A mágusnő csapdát készít elő a szúnyograjoknak. Hamarosan várhatóak is lesznek.
Az általa életre keltett sólyom által láthatja, amint a dzsungel irányából lassan feltűnik a szúnyogok raja. Láthatja, hogy több kisebb csoportban érkeznek, s vannak, amelyek el sem jutnak a várig, hanem az alatta elterülő várost, valamint a közeli falvakat közelítik meg. A füstszerűen gomolygó felhő lassan érkezik, a rajok pedig örvénylenek, hullámzanak, ha egy madár keresztülrepül rajtuk, egyszerűen szétválnak és átengedik a szárnyast.
Odalent Yerak végighallgatja a jelentéseket a kutatások haladásáról, majd pihenni küldi a kutatókat, mindeközben óva inti őket attól, hogy a felszínre kilépjenek. Tudniillik hamarosan itt az aznap reggeli támadás.
A sólyom elől rejtve marad az irányító, csak az irány derül ki, valamennyi raj a dzsungel felől érkezik.
A szúnyogok hamarosan célba veszik a szabadon lévő embereket. A kis rovarok hangja betölti a levegőt, és a zsongás hátborzongató, magas hangon tör utat magának.
Meglehetősen méretes mennyiség száll a mágusnő csapdája felé, vonzzák őket az onnan áradó illatok, szagok, de nem mind érkezik meg. Sok kerülgeti az őröket is, akiknek nemrég Neloria tanácsolta lila köpenyük használatát. A szúnyogok el is kerülik a nevezett ruhadarabokat.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Menion - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Menion   Menion - Page 7 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Menion
Vissza az elejére 
7 / 16 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Déli szeglet-
Ugrás: