LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Stern

Go down 
+34
Jeremy Talbot
Kalandmester
Főadmin
Inaeth
Vey'na Crossi
Jozef Alberts
Ayda
Huor Tiwele
Ryn von Samok
Lysanor Eweny
Yldicce Tsodamix
Vogon Beebebrox
Nawarean
Edward Dylan
Merilien Lumel'Auvrea
Yúla Saiwa
Kockázó
Fatima Ferses
Onoria
Hisame
Gylnar Radek
Akahana
Carnë
Mitsuko Midnight
Aventhis
Furia
Sydney H. Low
Alex Ian Keegan
Regélő
Kain Namelyr
Vastörő Regendorf
Nasuada
Aurora
Mesélő
38 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15 ... 21  Next
SzerzőÜzenet
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2014-12-19, 3:14 pm

*Lysanor elég hamar felkelt. Talán még hajnal volt.a Ház lakói még békésen szunyókáltak. Megdörzsölte szemeit, kinyitotta és Kain közvetlen közelében találta magát. Mondhatni összesimulva. Szíve hevesen verni kezdett, főleg, hogy érezte Kain kezét derekán és tekintette szinte forrósította bőrét.*
- Ne haragudj! Nem tudtam, hogy mit csinálok. Van ez a szokásom, hogy forgolódok álmomban és mindig magamhoz húzok valamit. Vagy valakit. Ez esetben téged.
*Mondta lesütött szemekkel és paprika piros arccal. Ám nem igazán akart kikecmeregni az ölelésből, kimondottan jól esett neki.*
- Ugye mást nem csináltam?
*Kérdezte megszeppent hangon és elszégyelte magát. Ám elkerülhetetlen, hogy ránézzen a sárkányra, így megtette, még is kíváncsi volt milyen arcot vág, vagy mit tesz éppen. Talán soha nem volt még ilyen közel hozzá.*


// Bocs nem bírtam ki Very Happy Very Happy bounce //

_________________
Stern - Page 9 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2014-12-19, 9:26 pm

*A mozgásra, a halk neszezésre a fekete szemek is elővillannak, s Lysanorra szegeződnek.
Kain fekete haj keretezte fakó arca kifejezéstelen tekintettel mered a nőre.
Teste mozdulatlan marad, a karcsú test közelsége látszólag nincs hatással rá.
Lysanor lesüti szemeit, amikor beszél, s az arany sárkány késztetést érez, hogy álla alá nyúlva irányítsa magára ismét azokat a kék szemeket.
Lassan csóválja meg fejét, azt hazudva, mást nem tett az elf az éjjel. Emlékszik azonban az arcát ért csókra, de nem áll szándékában megosztani azt az elffel.*
- Nem történt semmi.
*Dörmögi halkan a sárkány. Fekete szemei úgy mélyednek Lysanor kék tükreibe, mintha a veséjébe kívánna látni. Ki tudja? Talán az elf nő így is érzi…
Minden esetre, úgy tűnik, az ölelést még fenntartja.
Ez bizony gyengeség részéről, hiszen csupán egy kétlábú van kemény karjai között, s nem egy sárkány. De szó se róla, a hét évszázad alatt volt azért egy-egy kétlábú, akivel közelebbi kapcsolatba került. Mind halottak már, s nem is volt hosszas ez a kapcsolat.
Gyengeség, hiszen alantas ösztöneit élte ki rajtuk. Magányát csillapította.
Lysanor azonban más, s mennyire más, mint Silarona!
Behunyja szemeit, s mélyet lélegzik. Még mindig nem veszi el karját.*
- A család még alszik. Ha felkeltek, tovább indulunk.


_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2014-12-22, 8:35 pm

- Ha nem történt akkor jó!
*Mondta kedvesen és állta a férfi tekintetét.Mintha a veséjébe akarna látni. Lysanor már már kényelmetlennek is mondhatná a szituációt, de mégsem az neki.*
- Rendben akkor megyünk amikor mondod.
*Mondta és figyelte a sárkány lehunyt szemmel történő egyenletes légzését. Maga sem tudja mi ütött belé, de egyszer csak ajkai érintették Kain ajkait, majd Lysanor szemei is becsukódtak. Fogalma sem volt mennyi idegig voltak így és mi is történt tulajdonképpen. Mintha egy másik világba került volna át. Szinte a lélegzetét is vissza fojtotta.*

_________________
Stern - Page 9 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2014-12-22, 10:21 pm

// Feladtad a leckét, Lys Smile //

*Furcsa neki, hogy a lány mindenbe beleegyezik, teljesen aláveti magát a sárkány döntésének.
Eddig sokkal öntudatosabban viselkedett.
Most azonban nem így tesz, s talán nem vallaná be magának, de a cserfes elf öntudatossága valahol vonzó is neki.
Mindazonáltal csak egy kétlábú nő. Nem sárkány, s nem Silarona.
Behunyt szemei mögött gondolatok cikáznak egymás után. Nem alszik, amikor puha, meleg ajkak érintik a száját.
Az éjsötét szemek kinyílnak, s szinte tűzben égve fúródnak Lysanor szemeibe, azaz csak fúródnának, ugyanis békésen lehunyt szemekkel találkozik szembe.
Nem fordul meg a kérdés benne, hogy mit is tesz éppen, szája megmozdul, s viszonozza a csókot.
Olassiëben történt már egyszer, valami, ami kettejük között van, valami megveszekedett erő vette erre rá.
A mostani tettre sem tudna magyarázatot adni, ha keresne sem.
Erős keze felsőtestéhez húzza a nőt, s egyre vadabb csókba bonyolódik, ha Lysanor hagyja.
Szintén behunyva szemeit, szíve hevesen ver, s a karcsú test most melegen nyomódik hozzá.*


_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2014-12-22, 10:31 pm

// Na de te most ezzel a hszel szintén, mert erre nem számítottam Very Happy //

*Lyasnor érzékeli a férfi mocorgását, de amit ekkor tesz talán még őt is megrémíti. Kinyitja szemeit és látja, hogy a férfi bizony viszonozza a dolgot nem is akár hogyan. Nem beszél, hiszen eddig mindig ezt akarta. Nem áll ellen a férfinak és belekezd a vad csókcsatába, de közben a kusza gondolatok csak úgy cikáznak a fejében.*
~ Ez most helyes? Hiszen mélyen, legbelül mindig is ezt szerettem volna. És most itt van. De....~
* Gondolatai megtörtek és már nem gondolkodott. Teljesen átadta magát az érzéseknek. Eddig nem volt sok férfihoz köze, csupán kettőhöz. Az egyik Dylan volt, ő volt az első. Valahogy ahhoz a férfihoz mindig vonzódott és ahányszor megpróbált neki ellenállni, mindig az ágyában kötött ki. A másik pedig egy mogorva fehér elf volt. Nagyon szerette valamikor, még ahhoz hasonlót soha nem érzett. De amilyen gyorsan jött olyan gyorsan el is múlt. Aztán jött Kain. Olyan megmagyarázhatatlan dolog volt az első találkozó is. Aztán mindig valahogy az útjába sodorták az istenek ezt a sárkányt. Voltak együtt már a halál küszöbén is, utálták is egymást, ám még is nincsen egyik a másik nélkül. És ez az, amire Lys gondolni sem mert, hiszen eddig úgy gondolta Kain nem igazán szívleli őt.*

_________________
Stern - Page 9 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2014-12-22, 10:41 pm

// Meglátjuk, hogy alakul. Smile //

*Ez már gerjedelem, s talán Lysanornak esélye sem lenne ellenállni, ha Kain valóban beindul.
A „mágus” fizikai ereje nagyobb, mint az átlagos kétlábúaké, s ezt, bár nem fejti ki igazán, Lysanor is érezheti.
A férfi magához húzza a nőt és forrón, vadul viszonozza a csókot.
Helyes, helytelen, ezek sohasem foglalkoztatták őt. Azóta nem, hogy elárult mindent, amiben korábban hitt.
S most ismét elárult valakit, azt, aki olyan fontossá lépett elő számára, amilyen fogadott apja volt.
Habár az árulásban még nem jutott odáig.
Szája vadul, szinte égetőn csókolja Lysanor puha ajkait, s már nem csak azokat, a sárkány az elfre hemperedik, s miközben egyik karjával tartja magát, másikkal elindul a nő testén, s szája a vékony nyakra téved.
Vajon megáll a sárkány, avagy az elf esze lesz erősebb, s megpróbál megálljt parancsolni a sárkánynak?
Kain elfojtott ösztönei hirtelen törnek elő, s oly elemi erővel, amit Lysanor még nem tapasztalhatott meg tőle.*


_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2014-12-22, 10:49 pm

* Lysanor egy idő után bizony kezdi kényelmetlenül érezni magát. Eszébe jut hogy Kainnak ott van Silarona. Nem mintha bármi barátság fűzni a másik sárkányhoz, de még is csak fordítva nem esne jól neki sem. Aztán Kain teljesen megváltozik és előtör belőle az állat. Lysanor megpróbálja eltolni magától és határozottan így szólt.*
- Kain! Ne most, ne itt és ne így!
*Kikecmergett a férfi alól, felhúzta a csizmáját és zokogva kirohant a házból. Fogalma nem volt, hogy hova, csak rohant és elég gyorsan ahogy csak tudott. Egy fánál összeroskadt és zokogása teljesen eláztatta a ruháját. Soha nem gondolta volna, hogy így visszautasítja a férfit. De megszólalt a lelki ismerte, aztán Kain viselkedése. Ezt lehet kontrollálni, de tanulni kell. Együtt tudnának lenni, de ehhez idő kéne. És Kain amúgy se viselné el, ha esetleg szeretné a lány tanítani érzelmei visszafogására. Hiszen nem szereti Lysanort szerelemmel, nem tenné ezt meg érte. Ellenben Lysel, aki ezután még jobban a szívébe véste Kain nevét.*

_________________
Stern - Page 9 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2014-12-22, 11:04 pm

*Valójában a sárkány még csak a szenvedély kezdetén tart, amikor Lysanor hirtelen ellenkezve próbálja kiszabadítani magát.
A sárkány döbbenete az, ami miatt sikerrel is jár.
Kain azonban nem hagyja ennyiben. Könnyeden és gyorsan, ugrik a lány után, miután döbbenten szemlélte, ahogy magára kapkodta a ruháját.
Nem érzi a hajnal hidegét, s nem érzi azt sem, ahogy a friss levegőn talán fáznia kellene. Sárkány, az ég magasához szokott, a fenti levegő hidegebb, mint idelent bármi.
Kardját csatolja csak oldalára, fekete csizmáit rántja lábára, s már lent is terem az utcán, Hilda döbbent tekintetétől kísérve. Csupán sötét tekintetét veti rá, amikor visszapillant.
Mélyet szippant a levegőből, s nem telik sok időbe meglelni azt az illatot, ami még mindig ott van az orrában.
Lysanor sírása, s elázott ruhája nem hatja meg. Némán emeli arany karommá vált kezét, s sújt le erőből a lejjebb görnyedő nőre.
Az arany karom úgy hasítja a levegőt, mintha meg sem állna, amíg vért nem ont.
Áthatol a testen, felszakítja, szilánkokra töri, s a másik ugyanígy tesz.
Csak azért nem dől ki a fa, mert szélesebb annál. A sárkány csupán felig zúzta szét.
Azonban még nincs vége. Immár fehér, de acélos erejű ujjak markolnak Lysanor nyakára, s emelik meg, hogy a fához szögezzék a könnyű testet.*
- Nincs az a nő, nincs az a kétlábú, akinek joga van játszani velem….
*Morogja síri hangon a sárkány. A fekete tekintetek keresztüldöfni készülnek az elfet, a férfi vállán, karján megfeszülnek az izmok, s a másikon is, mintha lesújtani készülnének.
Csak egy röpke pillanatig marad ez így, az az erő, amelyet láthatóan a férfi visszafog magában, csak az éjszakánál is sötétebb tekintetben köszön vissza.
A hang már el is tűnik, csak suttogássá szelídül, de abban is csak fagy található.*
- Még neked sem.


_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2014-12-22, 11:14 pm

*Lysanor összeszedi a maradék erejét, és kipréselve magából a szavakat szólal meg.*
- Játszani? Te játszol én velem. Végig hidegen viselkedtél velem és most meg a kezdeti gyengédségből, megragadsz, mint hol mi prédát?
* Röpke gondolat fut át az agyán.*
- Az is vagyok. Ugye? Préda....
* Nem szól többet, hagyja, hogy a férfi megeméssze a hallottakat. De nem bírja ki.*
- Szeretsz te engem?
* Szögezte neki a kérdést és tudta, hogy a válasz nem lesz. Ő csak Silaronát szereti. Állandóan ezt dörgölte az orra alá.*

_________________
Stern - Page 9 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2014-12-22, 11:25 pm

*A sárkány pillantása arany színűvé válik, úgy néz a nőre. Arcátlanul, sárkányhoz méltatlanul bánik vele, mint a legtöbb kétlábú.
Vajon mégis mit hisz? Hogy megkíméli az életét, amikor eljátssza, hogy vágyik rá, hogy őt akarja, s a sárkány mégis kikosarazza. Aztán újra és újra előkerül, s nem szűnik az az érzés, hogy közük van egymáshoz.
Namelyr dühe higgad, s a szemek is újra a hideg, fekete pillantásba váltanak.*
- Nem is tudom, ki vadászott kire!
De én senki prédája nem vagyok. Még Furiáé se.
Egy sárkány szerelmét vágyod? De ha megkapod, azt hiszed, csupán préda vagy!
Jól gondold meg, mit kívánsz, mert nem minden az, aminek elképzeled!

*Elengedi a nőt. Hagyja lecsúszni a fa megviselt törzsén. Maga Kain is össze van zavarodva. Ez a nő tesz vele valamit. Tesz az ösztöneivel, s éppen az önuralma az, amellyel végül nem ölte meg, s még csak kért sem tett benne.*
~Ostoba kétlábú! Ostoba sárkány! Ennek nem szabadna így történnie!~
*Elfordul. Még mindig leengedve lengedező fekete haját megigazítja. Most itt hagyhatja a nőt. Talán jobb is lenne neki, ha akarták volna, már utolérték volna őt a sárkányok. Ambaronból nem üldözik eddig.
Tesz is egy lépést, aztán teleszívja a tüdejét a friss, hideg levegővel és visszanéz Lysanorra.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2014-12-22, 11:34 pm

- Á! Te lennél az én prédám? Nagyon tévedsz!
*Aztán elhangzik valami olyan dolog, ami nem hagyja nyugodni.
"Egy sárkány szerelmét vágyod? De ha megkapod, azt hiszed, csupán préda vagy!"
* Nagyon furcsán érzi magát. Akkor most szereti Kain? Megkapta a szerelmét?*
- Tudod mit kívánok? Téged! Mióta megláttalak! Próbáltalak kitörölni, talán ment is egy darabig.
*Aztán Kain távolodni kezdett és Lys utána ment. Megfogta a férfi kezét és folytatta.*
- Aztán megint találkoztunk. Akár hányszor megpróbállak nem akarni, annál erősebb a vonzalom. Te nem így érzel? Akár hányszor próbáltalak utálni, nem ment egészen. Ami volt az is inkább dac volt.
* Mondta és közben végig Kain szemeibe nézet. Nem hazudott neki soha. Az előbb az ágyban sem. Igazán akarta, de nem így. Érezte, hogy ennek még itt nincs vége.*
- Ellökhetsz magadtól, ahányszor csak akarsz. Én is ezt teszem. És ezek után, hogy így utánam jöttél, még inkább vonzódom hozzád. De te nem. Te úgy igazán soha nem gondoltál rám. Szóval ég veled.
* Csókot lehelt az arcára és hátat fordított neki. Elmegy, hacsak Kain meg nem állítja.*

_________________
Stern - Page 9 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2014-12-22, 11:45 pm

*És a nő még mindig fecseg. Ez már az igazi Lysanor. Az őrjítő, a dühítő, az, aki nem tudja, mikor kell hallgatnia.
A „mágus” sötét pillantása a nőn nyugszik. Ő kitörölte volna Lysanort, de a nő nem hagyja. Időről időre feltűnik az életében, és amikor feltűnik, mostanában csak a baj jár vele együtt.
S talán az elf észre sem veszi, ez a baj maga Kain. Mert az arany sárkányt üldözők sosem törődnek bele, hogy egy áruló, akit maga Anzar fogadott maga mellé, még mindig él.
S ha Silaronán keresztül, akkor úgy, ha a kétlábún keresztül, akkor úgy, de valamiképpen meg akarják fogni, s megölni.
Ezt tudja Kain is, s miközben elküldte maga mellől a vörös sárkányt, Lysanorral nem tett így.
Szöget üt a fejébe a gondolat, miközben a lányt hallgatja.
Dac, mi sem jellemezhetné jobban Lysanor magatartását! Örökös dacolás a sárkánnyal. Idegesítő, dühítő, olyan, mintha ezzel az egyetlen dologgal mégis fogni tudná őt.
A fekete szemek mögött kérdőjel marad. A nő a szónoklat után távozni készül, de egy erős marok kulcsolódik a kezére. Most nem fájdalmasan.*
- Mégis hova akarsz menni?
*A sárkány belsejében gyötrő kételyek sora kavarog. Most nem engedheti távozni a nőt. Nem, amíg válaszokat nem kap rájuk.*


_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2014-12-25, 10:08 pm

* Lysanor szép lassan lenéz a kezére, amit egy erős férfikéz markol.*
- Hogy hova megyek? Mit is érdekel az téged...
*Mondja szomorúan.*
- Egyébként meg minek állítasz meg? Mit sem kívánsz jobban, mint hogy én most elmenjek. Nem igaz?
*Nézett a férfira bosszúsan. Benne is kételyek sokasága tornyosult, de hagyta magát sodródni végzetével. Ha így kell lennie, akkor így lesz. Soha nem gondolta volna, hogy eddig eljut Kainnal és megpróbálta magáról lerázni a férfi kezét. Nem akarta, de azt sem, hogy most hozzá érjen. Noha a beszélgetés után, ez még változhat.*

_________________
Stern - Page 9 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2014-12-25, 10:19 pm

*Kain fekete szemei hidegen néznek le a nőre. Sértődött nőstény.
Azt hiszi, hogy ezzel bármit megold.*
- Emlékeztetlek rá, hogy te rohantál el. Én jöttem utánad. Vajon így lenne, ha a távozásod akarnám?
*Mielőtt a nő válaszolna, a sárkány marka szorosabbra zárul vékony karján.
A mély hang fagyosabban folytatja.*
- Nem is olyan régen te beszéltél barátságról. Hogy velem tartasz. Most mégis menekülsz tőlem. Vagy futnál a fekete sárkányhoz, hogy felfedd hollétem neki?
*A hang egyre hidegebb, s a sárkányból előtör a paranoia. Vajon ez a dacos, kétlábú nőstény kettős játékot űz? Vajon játszik vele, hogy aztán megtörve kerülhessen Furia elé, gyengébben, mint legutóbb?
Ezt nem tudhatja, hiszen a nő kiállt érte akkor, amikor nem kellett volna megtennie, kiállt akkor is, amikor Sendelben voltak.
Nem árulta el a két sárkánynak sem, akikkel Ambaronban találkoztak. Magabiztosan állította, hogy vele akar tartani, s most, hogy a hajnali csókokra nem azt a viszonzást kapta, amit várt, menekülne.
Jó volna ezekre választ tőle magától hallani.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2014-12-25, 10:27 pm

* Kain kérdése nagyon rosszul esett Lysnek. Annyira hogy már szinte fájt.*
- Ezt te most komolyan megkérdezted?
*Nézett rá megvetően.*
- Persze rohanok ahhoz a kígyóhoz. Végül is, megszólalnom sem kéne egyből végezne velem. Maximum egy kis maradványomat dobná a lábad elé.
*Mondta undorodva. Szívből gyűlölte Furiát. És most Kain is gyanúsítgatja.*
- Igen elrohantam, mert nem éreztem azt, amit ilyenkor a nők szoktak.
ű*Mondta kurtán. Nem érezte azt a bizonyos viszonzást, ami szívből jött volna. Ez mindenkinél így van, de érthető, hogy a férfi annyira nem érti a nőket. Mondjuk Lys sem a férfiakat.*

_________________
Stern - Page 9 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2014-12-25, 10:38 pm

*Kain biccentve jelzi, halálosan komoly. Furia őt is meg akarta már ölni. Nem egyszer találkoztak és mindig ő húzta a rövidebbet. Most is biztos benne, hogy így lenne, s hogy Lysanornak még annyi esélye sem lenne az ősi sárkány haragja ellen, mint neki.
Végülis már hétszáz éve dacol vele.*
- Az én lábam elé a saját fejem dobná. Te is tudod.
*Morogja halkan. A nő nem győzte meg, de vagy nagyon jól játszik, vagy igazat mond neki.
A sárkány lazít a fogáson, nem akarja eltörni a lány karját.
Tudja, hogy a kétlábúak milyen sebezhetőek, s abban is biztos, hogy Lysanor is tudja ezt.*
- Mégis mit szoktatok érezni, amit nem éreztél?
*Kérdezi teljesen komolyan Kain. Teljesen értetlenül nézi a lány feldúltan is szép arcát. Ez a kétlábú rendre kihozza a sodrából, legutóbb éppen most. Olyat tett, amivel csaknem elárulta Silaronát. Azt a vörös sárkányt, aki népéből először teljesen odaadta neki sorsát, az életét, holott nem egyszer, nyomatékosan elmondta neki az arany sárkány, mivel is jár a vele való közösködés. S a vörös nőstény mégis maradt vele.
Namelyr elengedi az elf kezét. Nincs bocsánatkérés, nincs semmi más. Hirtelen a puha bőr égetni kezdte a tenyerét, természetesen átvitt értelemben. Nem akar ártani neki.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2014-12-25, 10:48 pm

* Hát ha eddig nem erősítette meg a férfiban azt, hogy bízhat benne, akkor úgy kell neki.*
- Igen tudom.
*Bólintott és a következő kérdésen egy nagyon kicsi mosolyt megeresztett.*
- Nos! Nem éreztem azt, hogy te úgy igazán....szeretsz.
*Mondta halkan.*
- Tudom, hogy mást szeretsz. De nekem így nem megy. A csóknál még nem voltam biztos benne, de aztán egyre jobban, csak az ösztöneid jöttek elő. Ha engeded megmutatom miről beszélek.
* Mondta és közel ment Kainhoz. Nagyon közel. A szabadon maradt kezével átölelte a férfi nyakát és ismét megcsókolta. De most érzékien és teljes szívből. Ez neki ment, hiszen most már nem rejtheti el ezeket az érzelmeket. Elengedte már, látta Kain nem kell titkolni már.*

_________________
Stern - Page 9 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2014-12-25, 11:03 pm

*Nehéz lenne meghatározni azt, ami lezajlik Kainban. Egyrészt az elf megerősíti, hogy tudja, amiről Kain is tudja, hogy tudja.
Másrészt olyat mond, amit nehezen határoz meg magában Kain.
Nem tudja elképzelni, hogy egy kétlábú nőstény hogyan szerethet bele egy sárkányba, akitől rettegnie kellene évszázadok óta.
Nehezen képzeli el, hogy egy sárkány hogyan érezhet úgy egy kétlábú iránt, mint ahogy ő érez.
De van rá példája, ott van Risan és Riana. Egy ősi sárkány, nem akármilyen halandó szárnyas bestia, és egy nimfa, maga a vörös nimfa, aki egy egész sárkány hadsereget tüntetett el erről a világról.*
- Könnyen mondhatod, hogy ösztönök, de honnan tud….
*A közel lépő elf immáron mindkét kezével átölelhette őt, s az egész nem volt túl gyors, nem volt olyan, amit ne láthatott volna, ha nem épp azon van, hogy saját kételyeit kifejtse az elf felé, miszerint honnan tudja, hogy csupán az ösztönök vezérelték őt.
S hogy az ösztönöket nem valami mélyebb irányította, amit még maga sem ért és maga sem foghat fel. S hogy honnan tudja, milyen az, amikor egy sárkányt az ösztönei vezetik, és milyen az, amikor nem.
Az érzéki csók, a puha ajkak, amik hirtelen találkoztak a sárkány szájával meglepték.
Lysanor újra meglepetést okozott neki. Hogy fogadja, vagy nem fogadja a csókot, egy pillanat törtrésze alatt dőlt el.
Az arany sárkány karjaiba zárja a szőke elfet és visszacsókol. Finoman, érzékien, hiszen tud ő így is csókolni. Lágyan, mintha Silaronát csókolná.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2014-12-25, 11:15 pm

* És Lysanor is ismét meglepődött. Kain viszonzása teljesen letaglózza. Persze örült neki, de valahogy képtelen felfogni ezt a gyors változást. Vagy lehet nem is volt gyors? lehet mindig egy kicsit közelebb engedte magához Kain? csak neki nem tűnt fel? Ehhez hasonló gondolatokkal csókolta tovább Kaint, aki bizony most érzéssel tette. Amikor befejezték így szólt.*
- Igen, erről beszéltem. Ezt most éreztem.
* Mosolygott a férfira.*
- Tudod ezt nem éreztem akkor. Mondd Kain. mit érzel irántam? Mi zajlik benned? Szeretném megérteni. Neked van kérdésed?
*A kérdés özön csak úgy zúdult a férfira. Kezdett a lány is megnyugodni, hiszen most már tudja, hogy Kain is érez valamit. *
- Azt hiszem ideje tovább mennünk, de először köszönjünk el a vendéglátóinktól. Gondolom nem igazán értik, miért futottunk ki.
*Mondta kuncogva, hiszen elég vicces látvány lehetett. Gyengéden megfogta a férfi kezét és ha neki jó, kézen fogva elindulnak vissza a házhoz.*

_________________
Stern - Page 9 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2014-12-25, 11:35 pm

*Hogy mi zajlik le ezekben a pillanatokban a sárkányban, még ő maga sem tudja.
A fecsegő elf, az, aki jelen pillanatban is csókolja, s akit a sárkány visszacsókol, érzéssel, lágyan, valóban beférkőzött a hideg, fekete mágus szívébe? Lehet ott hely még Silarona mellett?
Két elf, két külön világ, s a mágusé talán a legborzalmasabb mindegyik közül.
Amikor szája elválik az elf ajkaitól, maga is hitetlenkedik belül. Nagyon régóta csak Silarona piros, s finom ajkait csókolta így.
Hogy mi rejlik benne, nehéz összevetni, hiszen azt sem állíthatja, hogy a vörös sárkány iránti érzelmei, melyek most is ott rejlenek jól elrejtve szívében, fájón, egy csapásra megszűntek volna.
Nem így történt.
A fakó arcon egy halovány mosoly fut át. Nem mond semmit, a kérdések zuhataga pedig csak még inkább bezárja őt.
Valami kétlábú szokás lehet, hogy minden dolgot ki kell fecsegni egymásnak, vagy csak ennek az elfnek a szokása.
Mit érez? Mi zajlik benne? Hát persze, hogy van kérdése! Csakhogy ezekre a kérdésekre ő sem tudja a válazt, s ha ezeket feltenné, elölről kezdődne az egész hercehurca a szőke elffel.
Egy kérdés azonban nagyon is ott van, s erre a leginkább szeretne választ kapni. Ha Silaronának annyiszor nem engedte, hogy vele tartson, vajon mi okból teheti meg ezt Lysanor?
Ha sárkány szerelme életét többre becsüli annál, hogy Furia miatt együtt meneküljenek, miért maradhat mellette Lysanor, akinek hasonlóan van félnivalója az ősi sárkány haragjától?
Kérdések özöne kavarog a fekete köpenyes „mágus” fejében, de csak fejét rázza.*
- Sok a kérdés egyszerre, Lysanor, s nekünk kevés az időnk.
*Ezzel, még mindig saját gondolataitól zavartan hagyja, hogy vezesse őt kezét fogva az elf vissza a patkoló kovácshoz. Beoris és Hilda, de még a két kölyök is ébren vannak.
A fiatalok örömmel szaladnak eléjük, míg Hilda és Beoris kérdő tekintettel figyelik őket, ahogy belépnek az ajtón.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2015-01-01, 9:43 pm

* Lysanor a csók végén elmosolyodik, de már nem mondd semmit. Kainnal visszamentek a házaspárhoz és észrevette rajtuk a kérdő tekintetet és a mosolya nem hagyott alább. De ezt Kainnak kell megmagyarázni, hiszen ő ismeri ezeket az embereket. Azért ő is szól pár szót.*
- Elnézést a kirohanásainkért. Nem volt szándékos.
*Mondta a lány lesütött szemmel és figyelte a gyerekeket, ahogy körbeugrálják őket. Eszébe jutott, hogy azt hitte régen neki is lehet. De nem lett akkor, és most már nem is lesz. Neki nem kell gyerek. És jelen helyzetben elég érdekesen alakulnak a dolgaik. Amint elbúcsúztak a szállásadóiktól, figyelte a férfit vajon most merre mennek. Ő követni fogja.*

_________________
Stern - Page 9 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2015-01-01, 9:57 pm

*Visszatérve a patkoló kovács és neje is kérdőn néznek rájuk, de az arany sárkánynak nem fűlik a foga a magyarázkodáshoz.
Mogorva pillantását már ismerik, de az elf szavait is szívesen fogadják, s mivel lényegében a furcsa viselkedésen kívül nem történt semmi, így végül nem firtatják a dolgot.*
- Ugyan, kedveském!
*Legyint Hilda, mintha mi sem történt volna. Friss tejet, kenyeret, és húst is tesz az asztalra. Igaz, csak szalonna, de tele van kalóriával. Mindaz, amire a vándoroknak szükségük lehet.*
- Az út előtt hadd javasoljak egy nagy adag reggelit!
*Kedveskedik Hilda, de az arany sárkány felemeli kezét.*
- Kedves tőletek, de sajnos sietnünk kell. Néhány pillanat és indulunk is.
- És azelf hölgy? Az úton még jól jöhet néhány falat!
*Néz Lysanorra Beoris. A gyermekek csalódott pillantásokkal figyelik, amint Kain elbaktat a szobájukba, hogy az ott maradt holmiját magához vegye.
Ha Lysanor is így tesz, hamarosan indul is kifelé.
Nem beszél sokat, s csak haját köti össze a kabát zsebéből előbányászott fekete szalaggal.*
- Vigyázzatok magatokra, s ha úgy hozza a sors, hagyjátok el Sternt!
*Nem hagy sok időt, hogy a kovácsék válaszolhassanak, a két gyerek fejére teszi erős kezeit, majd elhagyja a kovácsék házát.
Ugyanarra mennek, amerre korábban rohantak egymás után. A felszakított kérgű fa még most is ugyanúgy áll. A vár kapuja felé haladnak, kifelé az erődből.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2015-07-03, 10:02 am

*Sadir fejébe nyomja fekete, kapitányi dísszel ellátott sisakját.
A háború sok mindent megváltoztatott. Ezen idők megkövetelik, hogy Stern, mint észak végvára megerősödjön, s ily módon útját állhassa az ellenségnek, melynek Stern eleste után Lanuria szíve felé szabad lenne az útja.
A néhány évvel ezelőtti sterni incidenst követően – nevezetesen sárkányok rongálták meg a tornyokat, s egy máig ismeretlen személy heliokrit kristályt helyezett el a parancsnok tornyának tövében – a vár tornyait, bástyáit megerősítették.
Nem a Tanács, s végképp nem Onoria érdeme volt ez, sokkal inkább a Stern környéki nemesi házak támogatásának, akik felismerték, birtokaik védelméhez szükséges egy erős vár.
Sadir hatékonyan, habár kissé nyers módon érvelt emellett, s milyen jól tette!
Ez a vár most, modern fegyvereivel és jól képzett katonáival hatásosan védheti meg a Birodalmat.
Azonban a kapitány aggodalma ebben a pillanatban sem nyugszik.
A vár tartalékai nincsenek teljesen feltöltve. Hiány lenne egy elhúzódó ostromban élelemből, kötszerből.
A szokásos piacot nem is oly régen nyitotta meg, s a szertárosnak meghagyta, annyi szárított húst szerezzen be, amennyit csak bír.
A háborúban bármi megtörténhet, s talán nincs is olyan messze Ambaron pusztulása, Mardan és Avlanion ostroma után egy Stern elleni támadás sem.*
Vissza az elejére Go down
Kalandmester

Kalandmester


Hozzászólások száma : 218

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2015-10-31, 9:37 pm

//Mese: Lanuria védelmezője//

*Stern sokat megélt végvárára lassan csillagmintás takarót borít a naplemente, mely egyre sötétebb lesz.
A Hold még nem kelt fel, s a folyó, mely megkerüli a végvár alapjául szolgáló magányos hegyet, lassú hömpölygéssel veri vissza a bíborvörös nap sugarait.
A váltás elfoglalja helyét a bástyákon, a tornyokban, s a kapuknál is, a leváltott strázsák végre pihenni térhetnek. Mióta kitört a háború, megkettőzték az éjjeli, s a nappali őrséget.
Stern katonái, ahogy a környék nemesi csapatainak egy része is, már korábban megismerték a harc nehézségeit.
Példának okáért, öt esztendővel ezelőtt egy kisebb csapat sárkány épp az éves vásár napján kísérelte meg felrobbantani a fél végvárat.
Akkor néhány kósza kalandor, s titokzatos varázstudó tettei mentették meg a népet a pusztulástól.
S épp ezen esemény volt, valamint egy hatalmas, fekete sárkány feltűnése az oka, hogy a Tanács, épp a korábban elzárkózó főpapnő hatására jelentős összegű darnával erősítette meg a várat.
A leégett fegyverraktárat újjáépítették, s feltölthették új fegyverekkel is.
Ez kapóra is jött, amikor aztán Dáin Azaghálnak, a hegyi törpék királyának oldalán Stern katonái, s a környék nemesei innen indultak el, hogy felmentsék az erdei elfek ostromlott városát, Olassiët.
Stern katonái nem kezdő, tapasztalatlan harcosok tehát, ahogy Sadir, a kapitány sem az.


Stern - Page 9 Sadir_www.kepfeltoltes.hu_


Utóbbi épp alkapitányával, Helionnal vacsorázik a kapitányi toronyban. A gyertya fénye komor arcukra vetül, megrajzolva a két katona ábrázatán a ráncokat.
A háború súlyos veszteségeket, s vereségeket hozott.
Elesett már, a teljesség igénye nélkül Ambaron, Avlanion, Orod Opelë, csaknem Mardan is, a törpék városa, akikkel együtt harcoltak Thalion nagyúr erdejében….
S az ork sereg, mely Mardannál eltűnt, talán nem szaladt szét. A sötét harcosok bizonyára valahol ott vannak a falakon kívül, s arra várnak, hogy Lanuria valamelyik védtelennek tűnő városát fosszák ki.
Vagy épp Stern végvárát, a Birodalom északi erősségét vegyék be, mely után immáron nyitva lesz az út Középvidék, s a Keleti szeglet felé is.
Lassan az éj csendje is a várra borul. A folyó csillámos felszínét csak hébe-hóba fodrozza a kósza őszi szél. A vár utcáin járőrök léptei koppannak halkan, miközben a keleti kapu feletti torony őrszemei a távolba, északkelet felé irányítják tekintetüket.
Mintha tűzben izzó kígyó közelítene, a messzeségben lángcsík araszol, s ahogy lassan közelít, úgy lesznek Stern őrei mind nyugtalanabbak.
Hamarosan az őrség parancsnokáért szalad egyikük, s az hamarosan hozzájuk hasonlóan figyeli a tűzfolyamot.
Nem telik bele sok idő, már Helion és Sadir sem vacsorájukat fogyasztják, hanem a közeledőket tartják szemmel.
A kapitány maga rendeli el a riadót, de a katonák még nem kell, elhagyják a kaszárnyát. Kivéve azt a kisebb lovas egységet, melynek feladata megközelíteni a különös jelenséget, s felderíteni azt.*

//Üdvözlök minden résztvevőt!
Remélem, ti is úgy vártátok ezt a mesét, mint én! Very Happy
Sternnek izgalmas az elmúlt öt éves is, akit érdekel, bátran olvasson vissza!
Mint korábban írtuk, ez egy időn túli mese, a sorrend nem kötött, egy körben (két Kalandmester hsz között) lehet többször is írni.
Probléma esetén a Km-et és a vezetőséget bátran keressétek!
Jó játékot mindenkinek!//
Vissza az elejére Go down
Ayda

Ayda


Hozzászólások száma : 22
Életkor : 14

Character sheet
Nép: Surranók

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2015-10-31, 9:55 pm

Stern egy igen érdekes és izgalmas város. Pár napja érkezett meg egy híres énekes bárd egy tüneményes kislánnyal, a kísérőjével a városba. Már ismerik itt a fogadósok a férfit, és szeretik is messzi földről szóló balladáit, dallamait, melyt lágy húrú lantjával kísér. A kislányt még nem látták, de a tüneményes, szőke, fürtös surranó apró, bájos arcocskájával, csillogó, kék szemeivel, hercegnős bájával csakhamar megnyerte a fogadós asszonyok szívét. Lágy, dallamos hangja bezengi a fogadót, ahogy Gabriel, a bárd dallamaira énekli a balladákat, mondákat. Kezében furulya lapul, mely egy-egy ének után lágyan és tisztán szólal meg aprócska ajkai között.
A páros igen csak nagy sikert ér el a fogadókban, számos arany csendül a tálban, melyet kiraktak maguk elé, és számos kancsó bor és finom étel kerül melléjük, hogy egy-egy dallam között, szünetet tartva bekapjanak pár falatot. A kislány a szünetekben vígan, vidáman táncolgat a fogadó közepén, szőlőt dobál a szájába, és az almákkal zsonglőrködik. Vidámságot és jó kedvet csempésznek a fogadóba, és az ott lévők élvezik az estét. Még nem is sejtik, hogy miféle furcsa lángoló tűzkígyó érkezik a végvár felé...
Vissza az elejére Go down
Vey'na Crossi

Vey'na Crossi


Hozzászólások száma : 23

Character sheet
Nép: Mágusok

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2015-10-31, 10:37 pm

Esteledik. Az utolsó imádságok véget érnek a templomban, s a nő kilép a monumentális épület kapuján. Felpillant a sötétedő égre, s mágus botját vállának döntve figyeli, hogyan tűnik fel az első csillag az égen. Halovány mosoly kúszik az arcára. Csendes ez a nap. Elindul haza felé, ám útközben megüti valami a fülét. Muzsika. De olyan, amilyet még nem hallott. Nem a szokásos utcai zenészek lantjai pengenek. Elindul követve a vidám dallamot, s eléri a fogadót. Oda bent nagy a hangzavar, a vidámság. Arcára ismét halovány mosoly kúszik, mert ahogy belép, már meg is látja a két előadót: egy férfit és (nagy valószínűséggel) kislányát. Úgy érezte, nem kell haza sietnie, maradhat is egy kis ideig. Ahogy beljebb sétál, a gyertyák és olajlámpások vajszínűre festik fényükkel ruháját. Sokan ismerik őt, mint a város egyik jótevőjét, így páran köszönnek is neki, ahogy közelebb ér az asztalokhoz.
- Jó estét. - biccent mosolyogva a mágus, s kényelembe helyezi magát egy széken, közel a furulyázó lánykához és apjához. A fogadósasszonytól egy pohárka vizet kér csak, ő nem az a fajta, aki ad a káros szenvedélyeknek, mint a bor, vagy a ser. Noha lehet azt is mérsékelten fogyasztani, itt sokan öntöttek már jó pár korsóval a garatra. Nem jegyzi meg, most nem prédikálni jött, hanem kivételesen élvezni az előadást és mások örömét. Mikor megkapja a vizét, kezébe veszi azt és figyeli, ahogy az elhaladó lányka szemezgeti a gyümölcsöt, amit kapott. A balladák ismerősek számára, melyeket énekeltek. Ahogy felé ér a kislány, övére akasztott erszényéből elővesz pár arany érmét és oda nyújtja neki.
- Tessék lányom, vedd el nyugodtan. Mondd, mi a neved? Van-e oly ragyogó, akár a hangod és te magad? - kérdezi kíváncsisággal telve, kedveskedve, hátha egy újabb mosolyt láthat meg a vidám és gondtalan gyermeken. Emlékszik, régen ő is olyan volt, akár csak ő. Emlékszik még azokra az időkre, mikor csak a játék volt (no meg egy kis házi munka), semmi más. Mára azonban felnőtt, s kötelességeinek sora csak ritkán hagyja így visszamerengeni a múltba.
Vissza az elejére Go down
Ayda

Ayda


Hozzászólások száma : 22
Életkor : 14

Character sheet
Nép: Surranók

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2015-11-01, 5:37 pm

A szőke kislány a fogadó közepén táncol, énekel. Arany loknijai csak úgy szállnak utána, és lágy, díszes szoknyácskája csak úgy forog a levegőben. Ez természetesen csak a fellépős ruhája, az utazó ruhája aprócska zsákjában lapul, ami egy egyszerű nadrágból, topánból és egy fehér ingből áll. Selyem masni díszíti szőke haját, arcán pedig apró, piros foltok jelzik, hogy mennyire élvezi a táncot. Ahogy énekel és táncol, lágyan járja körbe az asztalokat, lopva egy-egy falat gyümölcsöt és nem ritka, hogy eközben egy pár arany is csillan az övén lévő erszényben.
Ahogy egy idősebb, kedves arcú nőhöz ér, a nő meg is szólítja a lánykát, ahogy lágyan megfogja a kezét és néhány érmét csúsztat bele. A kislány elmosolyodik, a fém hűvös érintésére, és gyors (szinte túl gyors) mozdulattal rejti erszényébe a csillanó aranyat.
- Köszönjük szépen! A nevem Ayda. - mutatkozik be lágy hangján a kislány, és kuncog is hozzá, miközben pukedlizik egyet. A mozdulattal kicsit suta, ám rettentően aranyos.
- Te ki vagy? Tetszik a hajad színe! - mászik fel a nő mellé a padra a kislány és simítja végig a nő haját. Már ha nem hajol el előle gyorsan, ám a kislány mozdulatai fürgék és kíváncsiak, szeme csillog, ahogy végigsimít a szőke hajon.
- Hasonló a színe, mint az enyémnek, csak az enyém hosszabb. Látod? - tartja oda a nő hajához egy tincset a kislány, majd a markába kuncogva áll fel a padon, és lejt néhány táncmozdulatot. Léptei biztosak, egyensúlya határozott, ám néhányan felkiáltanak, hogy vigyázzon, le ne essen.
Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2015-11-03, 9:46 am

//Mese: Lanuria védelmezője//

*Frikk a sereg élén vonul. A menetben bizony bőven vannak fehér és szürke orkok is. A torzsalkodásokat leverte az elmúlt hetekben.
Több orkot kivégeztetett, mire úgy érezte, hogy végre ismét szilárd a hatalma.
A hegyekben lakó törzsektől újabb harcosok érkeztek, olyanok, akik nem voltak benne a vereségben a hegy mélyén.
Vörös szemei végignéznek a sötét seregen.
Időben indultak el és akkor még Ubahn is elsötétítette az eget felettük, hogy az orkok érzékeny szemét ne zavarja a nyílt vidéken a nap fénye.
A völgyben, ahol a hegyeken átfolyik a folyó, az erdőség bőven adott vadat és fát is.
Voltak olyan orkok, akik köteleket fontak az aljnövényzetből.
Másiknak fát kellett vágniuk.
A Hatalmas Frikk maga járta be minden nap a munkálatok helyét. A környék emberi favágóit is megtalálták felderítői, és miután egyik részüket levágták, a másik részük megkapta, hogy vegyen részt a munkában.
A többség ezt megtagadta, és ahogy kell, az orkok ki is végezték őket.
Nem siet a sereg, vannak orkok, akik az ostromgépek elé vannak befogva.
Erős, fehér orkok, vállaikon megfeszülnek az étvetett kötelek, nyögnek, hörögnek, ahogy vontatják a nagy gépezeteket.
Frikk meghagyta, hogy a levadászott állatok bőrét adják át neki, most ezek a bőrök borítják az ostromgépeket is.
A sereg többi része közül a felderítők előrébb járnak, hogy ha az ellenség csapdát állítana, legyen, aki megállítja őket.
A görbelábú vezér hátrasimítja pár szál fehér haját.
Jól jönne most még egy-két sámán a csatához, de Mordon tanítványai vagy elestek, vagy eltűntek a harcokban, magára maradt.
Ahogy a sötétség rájuk telepszik, fáklyákat gyújtanak. Nincs már messze a vár, hamarosan odaérnek és megmutathatják, hogy csak balszerencse volt a vereség a törpéknél.*

//Ne féljetek, jövünk már Very Happy//
Vissza az elejére Go down
Vey'na Crossi

Vey'na Crossi


Hozzászólások száma : 23

Character sheet
Nép: Mágusok

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2015-11-03, 11:25 am

A kislány oly aranyos volt, hogy halk kuncogást fakasztott ki a papnőből. Oly fürgeséggel rakta el az érmét, mintha attól tartana, hogy visszavesszik tőle. Gyors mozdulatokkal már mellette is terem és haját túrja, de őt nem zavarja, hagyja, had játsszon a tincseivel.
- Az én nevem Vey'na Crossi. Örülök a találkozásnak, Ayda. Régen nekem is hosszú volt a hajam, de mára már jobb szeretem így hordani. - mondja a nő és megfogva egy tincset a lány hajából ujjára tekeri és megnézi azt. Aztán hirtelen a bent ülő férfiak egymás szavába vágva vitatkozni kezdenek.

- Kislány énekeld el a dalt a hasadékról!
- Azt ugyan ne énekelje, mert egyszer már megtette! Elég volt az egyszer is.
- A kis hölgy azt a nótát dalolja, amelyet csak óhajt!
- Te is óhajthatnád már nekem visszafizetni az adósságod!
- Egy fityisszel sem tartoztam neked soha!
- HAZUG!
- Te vagy a hazug, múltkor is loptál a fámról!- kurjantotta egyikük, s már repült is az első korsó. Ennyi elég volt, hogy a békés nevető közeg tömegverekedésbe torkoljon. Vey'na egyból felkapta a kislányt, hogy arrébb vigye a frontvonalból és oda vitte apja mellé, jó maga pedig kiment, hogy találjon egy őrt. Sietve haladt az utcán, a magasból le lehetett látni a völgyre. Meglátta a kígyózó fényt a völgyben, s rossz érzése támad, főleg ahogy felpillant a bástyákra és a katonákra, akik szintén arra felé merednek, s láthatóan ők is nyugtalanok. Az egyik járőr pároshoz siet, akik épp most fordulnak az utcába. El mondja nekik, mi történik a fogadóban, s mind a hárman oda sietnek. Az őrök hamar rendet vágnak, amint megjelennek, a verekedő párok már rebbennek is szét, sokan próbálnak meg is lógni. De ezt már csak azért sem engedik, mert a fogadós kárát bizony meg kell fizetni. Vey'na agyában azonban még most is a fénykígyó lebeg. Oda lép a bárd-lánya pároshoz, amennyiben még a fogadóban vannak.
- Valami készül... Feszültség van a levegőben mindenütt. Legyetek készen bármire. - mondja inkább az apának, mint mindkettejüknek. Szavai komolyan hangzanak. Mágusbotját fogva néz ki az ablakon, s figyeli, ahogy egyre több katona siet lovaikkal ki Sternből.
Vissza az elejére Go down
Huor Tiwele
Fehérköpenyes
Huor Tiwele


Hozzászólások száma : 99
Életkor : 35

Character sheet
Nép: Mágusok

Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime2015-11-03, 12:29 pm

//Mese: Lanuria védelmezője//

*Huor régen nem járt itt. Utoljára még egészen kisgyermekkorában, közel húsz esztendővel ezelött (mikor még éltek a szülei). Útja a fogadó felé vezet. A hírszerzés legjobb forrása. A fogadóhoz közeledve egy nő siet el mellette. "Mágus..." Könnyű megmondani. A bot és a mágikus erő, ami körül lengi, árulkodó. Huor hátra fordul, hogy megnézze, merre siet a varázslónő, de valami sokkal "érdeekesebb" vonja magára a figyelmet: a távolban közeledő fáklyák serege. A fáklyákhoz pedig minden kétséget kizázóan tartozik egy "igazi" sereg is. "Ez nem jó." Huor visszafordul és sietősebb (de bicegő) léptekkel indul el a fogadó felé. Bentről csetepatéra utaló zajok szűrődnek ki. Huor belöki az ajtót, de rögtön félre kell kapnia a fejét egy korsó elől és, bár sikeresen kitért, a kupa alján lévő nedű végigpettyezte az arca bal felét és a ruháját.
Már éppen csatlakozna a verekedő tömeghez, amikor az iménti varázslónő visszatér, két őr kíséretében, akik rendet tesznek a csőcselék között. Huor a fal mellett állva szemléli az eseményeket. A varázslónő odalép egy pároshoz (valószínűleg apa-lánya) és mond nekik valamit, majd az ablakhoz lép. "Valószínűleg fontos személynek számít errefelé. Talán tud valamit a kinti eseményekről." Ő is odalép az ablakhoz és tekintete követi a nő tekintetét, aki a várból kilovagló katonákat figyeli.*
-Remélem marad valaki a várban is... azok a lovasok aligha térnek vissza... *Szavait csak a varázslónőnek címzi, s gondosan ügyel, hogy más ne hallhassa őket. A pánik veszélyes ellenség.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Stern - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 9 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Stern
Vissza az elejére 
9 / 21 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Stern csillaga
» Ayda - Halálra szánt NJK - Stern

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Északi szeglet-
Ugrás: