LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Stern

Go down 
+34
Jeremy Talbot
Kalandmester
Főadmin
Inaeth
Vey'na Crossi
Jozef Alberts
Ayda
Huor Tiwele
Ryn von Samok
Lysanor Eweny
Yldicce Tsodamix
Vogon Beebebrox
Nawarean
Edward Dylan
Merilien Lumel'Auvrea
Yúla Saiwa
Kockázó
Fatima Ferses
Onoria
Hisame
Gylnar Radek
Akahana
Carnë
Mitsuko Midnight
Aventhis
Furia
Sydney H. Low
Alex Ian Keegan
Regélő
Kain Namelyr
Vastörő Regendorf
Nasuada
Aurora
Mesélő
38 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Next
SzerzőÜzenet
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-03, 6:47 pm

//Mese: Lanuria védelmezője//


Azt hiszem nekem már most elegem van a háborúból, jó lenne valami olyan helyre menni, ahol kimaradhatna belőle az emberfia, de legalábbis, ha már ez nem sikerült, hasznom lehetne belőle, de eddig csak baj és szerencsétlenség kísért, ahová csak betettem a lábam.
Mintha az Istenek is ellenem esküdtek volna, hogy ne leljek nyugalmat, talán így is volt és most fizetek meg eddigi életem bűneiért. Vagy azért, mert nem ragadtam meg az egyetlen alkalmat, amit felkínáltak nekem és maradtam Fela-val, akivel talán már boldogan élnénk valahol egy eldugott falucskában, művelve kicsiny földünket, várva az első pulyákat, nem törődve a világ dolgaival.
Most meg itt koptatom a lábam Stern végvárának falai között, ahová keserves időket élve futottam, hátha itt végre lesz egy kis nyugalmam.
A háború azonban láthatóan itt is kísértett, hiszen láttam a falakon és az utcákon nyüzsgő őröket, ami nem töltött el túl jó kedvvel.
Nem örültem annak sem, hogy a kapuban alaposan kikérdeztek és megnéztek, egy tolvajnak sosem jó, ha megjegyzik a képét, talán jobb lesz, ha óvatos maradok, de sajnos a háború az én pénztárcámnak sem kedvezett, valami ki kell majd találnom.
Most azonban találnom kellene egy olcsó helyet, ahol meghúzom magam pár napra.
Az egyik utcából muzsika és énekszó hallatszik, így arrafelé indulok, talán meg tudok egyezni a fogadóssal, hogy adjon valami munkát és cserébe meghúzhatom magam a fészerben, vagy az istállóban, meg valami étket is kapok. Már amíg nem sikerül más, nekem tetsző munkát találni, vagy pár óvatlan zsebet kifosztani.
Reménykedve lépek be a jellegzetes szagokat árasztó helyiségbe és fürkészve veszem szemre a „csendéletet”, majd gyors léptekkel az egyik homályos sarkot veszem célba, ott ülök le, csuklyám hátra húzva kis idő múlva, mikor már elrebbennek rólam a tekintetek.
Még van egy italra való pénzem, így rendelek egy kupa bort, amíg körülnézek tüzetesebben és felmérem a lehetőségeimet.
Nem sokáig élvezhetem a nyugalmat azonban, mert valami helybeli erősfiúk kiverik a balhét és pillanatok múlva már röpködnek a padok és korsók.
Megpróbálom kivonni magam belőle, de mikor megjelennek az őrök már nem érzem túl jól magam a bőrömben, bár még nem követtem el semmit.
A szemem megakad a pároson, mely az ablaknál áll meg és láthatóan megrökönyödve figyelnek valamit.
Kissé oldalra húzódva én is kilesek és .........és nem lehet igaz! Az a fénykígyó semmi jót nem jelenthet!
- Ide is követett hát a háború! - nyögtem fel halkan.
Vissza az elejére Go down
Jozef Alberts

Jozef Alberts


Hozzászólások száma : 34

Character sheet
Nép: Mágusok

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-03, 11:24 pm

* Egy jó kis tivornya közepén voltunk, ma nem mi voltunk szolgálatban. Ami egész jól jött mivel ezen a héten szokatlan levelet kaptam családomtól. Ami azt illeti azt a levelet kaptam amiért egész eddig itt voltam. De még nem tudtam miként érkezik majd a csapat akit be kell juttatnom. S pillanatról pillanatra egyszer csak verekedés tőrt ki a kocsmában. Nem igazán foglalkoztam vele, viszont a társaim annál inkább. Egészen addig míg az őrség be nem lépett s rendet nem kezdett teremteni idebent. S az egyik oda lépett hozzám.
- Alberts! Szedd össze a csapatod és vonuljatok a falakra, az ellenség felénk közelít.
- Igenis, gyerünk fiúk!
* Majd kimentünk a kocsmából s elkezdtünk fegyverkezni s a falakról mi is megpillanthattuk a lángoló kígyót mi felénk közelít.
~ Először is le kell zárnom a menekülési utvonalat, vagy a kaput kéne először?
* Merengek magamban mire az egyik társam megragadja vállam s egy íjat tol elém.
- Szükséged lesz rá...
-Igen... Köszönöm...
~ Ahogy Közelebb érnek fel kell robbantani a kaput... Szabad utat kell biztosítani nekik... S ha túlélem akkor az egérutat is el kell zárnom...
* Tekintek körbe az embereken talpig páncélban.
~Ha rajtam múlik akkor mind itt vesztek....
Vissza az elejére Go down
Vey'na Crossi

Vey'na Crossi


Hozzászólások száma : 23

Character sheet
Nép: Mágusok

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-04, 1:45 pm

A nő csendben mereng az utcát figyelve, mikor meghall egy hangot. Szinte észre se vette, hogy egy másik alak lépett mellé az ablakhoz. Szavai... a nő reménykedik benne, hogy téved, de reményeit agya szerte foszlatja. Tudja jól, mi kígyózik Stern felé... De erről tudni lehetett, már a katonák is várták. Hiszen a katonák is meg kettőzték az őrséget a városok lerohanása miatt. Miért hagynák ki pont Sternt?
- Stern nehezen bevehető a magas pozíciója és a környező víz és sziklák miatt. Csak egy keskeny földút vezet ide. Elég ott feltartani az ellenséget. Sárkányok ahogy láttam, nincsenek, így berepülni nem tudnak. Csak egy dolgot tehetnek: állóháborút alkalmazni és kiéheztetni minket. Addigra viszont már remélhetünk segítséget a szövetségesektől. - mondja a nő, s figyeli, ahogy a katonák kivonulnak egy kisebb csapattal a fogadóból. Aztán Aydara pillant aggódón. Félti a lakosokat, a barátait, az elveszni látszó életeket. Úgy érzi, nem ülhet itt tétlenül. Azonnal cselekednie kell neki is: felállíttatni az ispotályt, gyógyítókat, papokat hívni segítségül.
- Nem fogom tétlenül nézni, ahogy újra megtámadják az otthonomat. - mondja a férfire pillantva. Érez felőle mágikus erőt. Tekintete pár másodperces, mintha csak ki akarná olvasni belőle, hogy mennyire lesz hasznukra a harcban: segít-e vagy menekül? Esetleg rosszabb? A tekintetét végül leveszi róla, s  megkerülve őt kilép a fogadóból. Sietős léptekkel halad a templom felé, fehér köpenye lobog, szinte szikrázik a holdfényben. Ha követi a férfi, nem teszi szóvá. Talán hasznukra lesz, ha összedolgoznak. Agyában egyszerre megannyi dolog jár: gyógymódok, gyógyfüvek, mérgek, védő és támadó varázslatok. Kicsit megkopottnak érzi utóbbi tudományát, de azért nem menthetetlen. Pár trükköt tartogat ő is a tarsolyában. Szinte beviharzik a templomba.
- Támadók! Készítsétek fel a templomot a sérültek érkezésére és ellátására! - kiáltja szinte, a hangja visszhangzik az ódon, magas falak között. Az a pár ember, és a papok, megrökönyödve néznek a nőre, várva pár másodpercig, aztán észbe kapnak, s elkezdik a padokat tologatni. Vey'na a saját lakrészébe megy, ahol aztán füvei között kezd kutatni, szinte lesodorva minden nem kellő dolgot a polcokról, asztalokról. A hasznosnak találd gyógy- és mérgező füveket felnyalábolja és kiviszi a főhajóba. Ott az egyik papnő kezébe nyomja a gyógyfüveket.
- Ismered ezeket? - kérdi.

- Igen...- mondja riadtan.
- Szükséged lesz rájuk. - feleli Crossi és már viharzik is tovább a konyhára, ahol a legnagyobb üstöt keresi. Amint megtalálja, leteszi a mérgeket és kirohan a kúthoz, vizet mer az üstbe, s nehezen becipelve a tűzre teszi. Vár egy kicsit, amíg az üst oldalát nyaldosó lángok átmelegítik a vizet kissé, majd a füvekből gondosan válogatva az összeillőket bele dobja őket.
- Cocus velocius. - mondja tenyereit az üst oldala mellett tartva, mire azokon forró fény jelenik meg, segítve a tűz munkáját. Egy perc sem kell az üstnek, hogy forrjon. A füvek szaga kesernyés, ahogy főnek, olajaik bőséggel oldódnak ki száraikból, szirmaikból, leveleikből, s barnásra festik a víz színét. A nő teljesen szétfőzi a növényeket, ez beletelik pár percbe. Azután vesz egy szűrőt, egy  magas oldalú tálat, minek teteje is van, s a víz tetején lévő olajat lemeri, a tálba csepegteti. A maradékot a mérgező vízzel mossa a tálba, így az majdnem színültig van. Mostanra a lovasok egészen biztos oda értek a völgyből jövőkhöz. A lefedett olajjal a kezében siet ki a templomból. Oda kint találkozik két katonával az úton, az egyiket szerencsére ismeri is.
- Bam! - szólítja meg. -  Ellenség közeleg? - kérdi, bár efelől szinte kétsége sincs.

- Még nem tudni, Miss Crossi, de valószínű, vendégeket nem vártunk.  Már a kapitány is a falon van.
- Hol? - kérdi a nő.
- Ott ni. - mutat a kapitány irányába a katona.
- Van a templom konyháján egy üst, tele mérgező, valamivel sűrűbb vízzel, tetején kis olajjal. Fogjátok a társaddal és vigyétek a barakkba, mártsátok bele a kardotokat, nyilaitokat. De az istenekért, nehogy valaki bele igyon, vagy megvágja utána magát, mert két percen belül halott lesz! - inti óvatosságra a katonákat, majd siet is tovább a fal felé amerre a kapitányt mondta Bam. Ha az valóban ellenség, jobb lesz az íjászoknak és a falon lévő katonáknak is adni ebből.


// youtu.be/mB5rsayMxrg?t=14m45s egy kis hangulat zene //
Vissza az elejére Go down
Huor Tiwele
Fehérköpenyes
Huor Tiwele


Hozzászólások száma : 99
Életkor : 35

Character sheet
Nép: Mágusok

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-04, 4:49 pm

//Mese: Lanuria védelmezője//

*A nőnek igaza van: 'Stern nehezen bevehető...' "De minden seregnek van egy parancsnoka... és minden parancsnoknak van terve. Az egész világ tudja, hogy Stern a legbiztosabb erőd északon. Jól átgondolt terv nélkül kész öngyilkosság ostrom alá venni..."
A varázslónő fürkésző pillantást vet Huor-ra, majd, a katonák után, ő is kisiet a fogadóból. Huor egy pillanatig habozik, de végül ő is kilép az utcára. A nő a templom felé veszi az irányt, a katonák, valamivel távolabb, a fal felé tartanak. A mágus a katonák után indul. (A falakon állva első kézből értesülhet az eseményekről.) Ahogy közelebb ér, egyre több részletet tud kivenni a falon zajló eseményekből. A katonák kardokkal és íjakkal felfegyverkezve keresik a helyüket a sorban, néhány magasabb rangú baka parancsszavainak ütemére. Egyre jobban besötétedik. Az újoncok (minden bizonnyal azok, mivel nem viselik a páncéljukat azzal a magabiztossággal, mint tapasztaltabb társaik) fáklyákat gyújtanak s elhelyezik őket a nekik szánt tartóvasakban.
Huor látja, hogy már a varázslónő is a fal felé igyekszik. Elmenekülni már túl késő (na nem mintha a mágus bármi ilyesmin törte volna a fejét), marad a harc. (Végtére is ez a szülőföldje.) Meg aztán, egy seregnek sem csökkennek az esélyei, ha egy mágusa is van. Hát még ha kettő! Nem szabad megfeledkezni a szőke hölgyről sem.
Huor ekkor meglátja a parancsnokot. Nem lehet más. A tekintély, ami körüllengi, többet elárul, mint bármely külsőség. Furcsa nyugalom tölti a parancsnok látványától. Talán van esély a győzelemre?*
Vissza az elejére Go down
Jozef Alberts

Jozef Alberts


Hozzászólások száma : 34

Character sheet
Nép: Mágusok

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-05, 3:31 am

* Túl nagy nyugalom uralkodott a kapitányon, úgy tűnt valami komoly stratégiát eszelhetett ki. Ennyi idő után számítottam is rá, hogy valamivel elő fog rukkolni, hogy megvédje ezt az amúgy is bevehetetlennek vélt végvárat. Mély lelegzetet veszek majd kifujom azt. Egyre csak közelednek s én még semmit sem találtam ki. Egy idegen lép fel a várfalra, végig nézek rajta (Huor). Nem sokáig időzik rajta tekintetem inkább a varázslónő az aki felénk tart s rajta igenis tovább akad tekintetem. Majd ismét a lángoló kígyó felé nézek.
~ Mit kéne tennem... Nem hiszem el, hogy tíz éve erre a napra várok, hogy apámat büszkévé tegyem. S nevem örökre fenn maradjon mind a mi mint lanur történelemkönyvekben. Alberts, a szabotőr aki elestét okozta Stern várának. Milyen szép kis cím lenne ez egy szép hosszú fejezetnek rólam.
*Egy kis sóhaj hagyja el ajkaimat.
~Bárcsak sikerülne... Nem! Sikerülnie kell!
* Határozom el magam.
~ Ha a kapitányt eltenném lábalól, a megfelelő időben akkor össze omlana a védelem. Ő itt az aki mindenkinek az Apja, ura s parancsolója. A fej ami irányítja a testet... S ha az lehull a test követi azt... Igen, ez lesz az amit tennem kell... Viszont a kapu...-tekintek a kapu felé- maguknak kell megoldani... Csak nem úgy indultak ostromnak hogy nem volt tervük... Csak nem...
Vissza az elejére Go down
Vey'na Crossi

Vey'na Crossi


Hozzászólások száma : 23

Character sheet
Nép: Mágusok

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-06, 2:34 pm

Hamarosan már hallja is, ahogy a katonák nehezen cipekednek kifelé a vízzel a templomból. Jómaga határozottan lépked a fal felé, majd siet fel a lépcsőkön. A kapitány ismeri, habár nem közeli ismerősök, a harcok után sok katonájának segített akkor és a továbbiakban is. No persze nem csak nekik, hanem a város lakóinak úgy összességében.
- A lovasok vissza jöttek már? - kérdezi lepillantva a fénykígyóra. - Lehetett innen látni egyáltalán valamit? - teszi fel újabb kérdését és végig fut a pillantása a falon lévőkön. Sok morcos, rettent, ideges katonát lát. Akik nyugodtabbak, azok főleg a kapitány körül vannak, ő sugároz magából ilyen nyugodt elszántságot. Itt az a köpenyes alak is a fogadóból, meg még páran onnan. Tekintetük találkozik egy-egy pillanatra, ahogy végig néz rajtuk. Végül elfordul tőlük és a mögötte álló íjász felé tartja a tálat, amelynek leveszi a tetejét.
- Hoztam nektek valamit, ami segíthet, ha megengedi, kapitány. - pillant rá, s ha megengedi, vissza pillant az íjászra - Mártsd meg nyilaid, kérlek. -kéri őt. Ha az megmártotta nyilait, addig tartja oda a tálat, míg az nagyjából lecsöpög. - Vigyázzatok ezekkel. Mérgező olaj. Ha nyilazásra kerül a sor, gyújtsátok meg a fáklyákkal. Ha a nyíl nem is, a méreg, vagy a tűz csak végez velük. Amint meggyújtjátok, lőjétek ki, mert inhalálva is káros, akár ájulást is okoz. De bízom abban, hogy értetek ahhoz, ami a kezetekben van, s amivel megvédeni készültök a várost! Bármi gond történne, a templom ispotályként szolgál. - mondja, s elindul a falon végig, hogy a nyilasok megmárthassák az olajban fegyvereiket.
Vissza az elejére Go down
Ayda

Ayda


Hozzászólások száma : 22
Életkor : 14

Character sheet
Nép: Surranók

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-06, 7:15 pm


A fellépés igazán nagyon jól sikerül a párosnak, de hát ez nem is csoda: a szőke kislány bájos jelleme szinte mindenkit elvarázsol. Habára faja néhányakba bizonyalanságot szülhet, egyelőre senki nem teszi szóvá azt, hogy a kislány nem tűnik túl emberinek. Kicsit husisabb, kicsit zömökebb, de ugyanolyan bájos. A kislányt egy fiatal nő hívja magához és ad neki néhány érmét, mire jutalma egybájos mosoly és egy kis tánc a padon. Látszik, hogy a kislány is nagyon élvezi az estét, egészen addig, amíg ki nem tör a balhé. Ijedten rezzen össze a hangos szóra, és mikor Vey'na felkapja őt, és Gabrielhez viszi, kissé félénken bújik meg a férfi lábai között. Gabriel is abbahagyja a zenélést, és igyekszik biztonságosan tartani a környezetüket.
A kislány elkap egy felé repülő kancsót, mire elmosolyodik. Felugrik egy asztalra és immár játéknak tekinti a repülő kancsó, poharak és egyebek elkapását. Hangosan kacag, ahogy a levegőben ugrál, de a bárd ezt nem sokáig hagyja neki.
- Ayda, vigyázz, kérlek! - veszi le a kislányt az asztalról, és az ölében tartva az apróságot indulna felfelé, a fogadó szobák irányába. Az előbbi nő lép oda hozzájuk, és suttog néhány szót. Gabriel végignéz a fogadón, majd biccent egyet.
- Őrültek. - suttogja ő is, megcsóválva a fejét.
- Gabriel, a lantod! - kiált fel a kislány, és mielőtt a férfi bármit is tehetne, leugrik az öléből, és átsiet néhány padon, asztal alatt, hogy végül megszerezze az ott hagyott lantot az egyik még ép padon. Ekkor érkeznek meg a katonák, így Ayda az egyik asztal alatt kuporogva, a lantot szorongatva figyeli az eseményeket. Hamarosan a fogadó ismét nyugodt és csendes, a legtöbben elhagyták azt, hiszen megijedtek a katonáktól. A kedves nő is ott hagyja a fogadót, amiért Ayda kicsit szomorú, de hamar eltűnik a rossz kedve, mikor megcsörren néhány arany a zsebében. Gyors mozdulattal Gabrielhez siet, aki magához öleli a kislányt.
- El ne kószálj nekem. Valami nem tetszik itt nekem... Holnap reggel indulunk!
- De miért? Olyan kedvesek és adakozóak voltak itt az emberek. Nem maradhatnánk még? Kérlek! - néz bociszemekkel a kislány a férfire, aki csak komolyan megrázza a fejét.
- A fellépésnek vége! - jelenti ki határozott hangon, hogy mindenki hallja, majd felsietnek a szobájukba. Az ablakhoz érve Ayda a fénykígyóra lesz figyelmes.
- Milyen gyönyörűszép! Mi lehet az? - ábrándozik, fejét támasztva a kislány a párkányon, ám Gabriel nem nagyon figyel rá.
- Megnézzük? - fordul hátra a kislány, de Gabriel már az ágyban pihen. Ilyen sokáig csodálta volna a kígyót? Ő maga még nem fáradt, ám tudja, hgy jó nagy büntetést kapna, ha itt hagyná a férfit estére.
- De hát majd sietek! - kuncog a kislány, és kitárva az ajtót, hopp, már kint is van az utcán, ahol meglepő sürgés-forgás fogadja az éj kései pontjához képest.
Vissza az elejére Go down
Ryn von Samok
Szürkeköpenyes
Ryn von Samok


Hozzászólások száma : 205
Életkor : 29

Character sheet
Nép: Mágusok

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-06, 7:53 pm

Sternbe jöttem, mert egy olyan helyet kerestem, ahol elbújhatok. Talán Stern épp alkalmas város, ha Nawa elől próbálok elbújni.
Egy kis fogadóban szálltam meg és egészen eddig gyakoroltam. De most úgy döntöttem, kicsit kinyújtóztatom a tagjaimat és sétálok egyet a friss esti levegőben. Végre élvezhettem a nyílt eget a fejem fölött, az esti szellőt ahogy köpenyembe kap. Újra szabad voltam!
Kisétáltam a fogadóból és szórakozottan róttam az utakat. Nem is nagyon figyeltem merre megyek. Nemsokára kikötöttem a városfalnál. Felnéztem a masszív építményre, az őröket figyeltem. Olyan nyugtalannak tűntek. Nagyon reméltem, hogy csak a háború miatti általános nyugtalanság az oka. Ezekben az időkben mindenki paranoiás kissé. Talán ezért érzem ezt a feszültséget.
Sóhajtottam, megráztam a fejem és megfordultam, hogy visszasétáljak a város központjába.
Vissza az elejére Go down
Kalandmester

Kalandmester


Hozzászólások száma : 218

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-07, 3:29 pm

//Mese: Lanuria védelmezője//

*A kilovagló csapat, jó, középvidéki paripákon belebotlik a felderítőkbe. Az orkok a sötétben hamarabb érzékelték a közeledő lovasokat, a hangokból. Csapdát állítanak nekik.
A lovassereg ebbe sétál bele, sebesen. Azonban hiába az orkok nyilai, s hiába kardjaik, fejszéik, lándzsáik, a lovassereg átvágja magát rajtuk, s a felderítők bizony szétfutnak. Ekkorra azonban már rég megfutott egyikük, hogy hírt vigyen Frikknek, a Hatalmasnak, kinek tetteit még mindig félik, s hatalma sem tört meg.
Az orkok közelítő hordái, ha Frikk is úgy akarja, immár a lovasokat fogadják. Van fegyverük, ostromeszközeik, mikkel fogadhatják a felderítő nyomában érkező lovasokat.
Ha az ork vezér elég okos, hamarosan veszteségekkel vonulnak vissza Stern bátor lovasai, kik megütköztek a közelgő ellenséggel.

A várban eközben megindulnak az események, Miközben Jeremy csaknem részesévé válik a kocsmai verekedésnek.
A résztvevő katonák hamarosan már a falakon állnak, s a közeledő tűzkígyót bámulják, s a tolvaj, még mindig a két mágus hűlt helyén állva szemlélheti, amint a tűzkígyónyugodt mozgása megváltozik.
A helyi harcosok egyike lép hozzá.*
- Úgy látom, fegyver viselésére alkalmas vagy. Csatlakozz hozzánk a falakon! Mindenkinek hasznát vesszük, akinek a szíve helyén nem egy nyúlé ver!
*Stern templomában eközben a fehérköpenyes Vey’na máris igyekszik meglepetést kifőzni a közeledő ellenségnek, mely az óvatlan védők számára is lehet végzetes.
A templomban hamarosan átalakul a belső tér. A helyiek, papok, papnők, templomszolgák rövidesen eltologatják a berendezést, hogy az ostrom sebesültjeinek legyen fekhelyük.
Hamarosan üstök kerülnek a templom mögötti téren tűz fölé, s víz forr bennük. Tiszta ruhákat, gyolcsokat, vásznakat főznek ki, készülve a kötözésre.
A vár gyógyítói után szalajtják a templom futárát.
Sadir enyhe biccentése minden katonának ugyanazt jelenti. A nyilaknak nem árt, ha a mágusnő mérgébe vannak mártva, s kik kezelni képesek a fegyvereket, nem olyan óvatlanok, hogy megvágják magukat velük.  
Helion, az alkapitány eközben a kaszárnyában állomásozó csapatokat szervezi meg.


Stern - Page 10 Helion_www.kepfeltoltes.hu_


Tiszteletet parancsoló hangja hatására a harcosok rövidesen teljes fegyverzetben sietnek a falakra. Sadirral eleget gyakorlatoztatták őket, tudják, hol a helyük és mi a dolguk. A tartalék eközben a vár belső területein marad.
Mindnek ott van a tekintetében, hogy harc következik, ostrom, melyben nem biztos, hogy életben maradnak, de elszántak, s ha kell, életüket is adják majd.
Helion közelében feltűnik Aethe.


Stern - Page 10 Helionn__www.kepfeltoltes.hu_


A nővel nem sokkal az olassë-i csata után ismerkedett meg. Aethe nem az a fajta nőszemély, aki az úri szalonokban érzi jól magát. Harcban edzett, habár sötétbarna szemeiben a kapitány első embere hamar elveszett.
A házasság pedig immáron három esztendeje tart.
Aethe oldalán kard lóg, miközben csókjával illeti Heliont.*
- Ne aggódj!
- Nem aggódom.
*Néz vissz a rá a férfi komoly tekintetével, mégis ott bujkál benne egy kis mosoly. Bízik a Hajnalban, bízik a katonákban, Stern erős falaiban, s a kapitányban is.
Ayda, s Gabriel, a bárd, és a kis surranó mutatványos bizony jobban teszi, ha meghúzódik a szobában, mit bérelnek.
A kapuk eközben záródnak. A vastag faanyag erős fém vasalatokkal van rögzítve. Még idejekorán megerősítették ezt is. A külső kapu mögött, mely kifelé nyílik, rögtön egy belső kapu következik, amely viszont befelé tárul. A fa még egészen friss. Északról hozatták, ahol ez a különleges, erős fafajta honos.
Gabriel terveivel ellentétben, könnyen lehet, a holnap már nem ad nekik szabad kijutást a várból. A Hajnal hideg vize övezi körbe a hegyet, melyen Stern alapjai támaszkodnak. A keskeny sánc, melyen ki és bejutni lehet, most kívül is őrséggel van megerősítve.
A kilépő Aydát rögtön elsodorja a katonák áradata, akik sebes léptekkel sietnek a falakra. Íjászok mind, oldalukon azonban ott lóg a kard is, s hátukon az íj melletti tegezben a nyilak.*
- Óvatosan kislány!
*Fogja meg az egyik a kis surranót. A lány tündéri arcába pillantva a katona arca is megenyhül, s lágyabban folytatja.*
- Ami most következik, nem gyermeki szemeknek való! Térj vissza szállásodra, s maradj is ott!
*E szavakkal siet tovább, társai után.
E csapat katona találkozik Rynnel is. Szürkeköpenyes rendjelzésére az őket vezető tiszt rögtön felfigyel.*
- Mágusnő, kérlek, keresd meg Heliont, az alkapitányt a kaszárnyában, vagy Sadir kapitányt a falakon! Nagy szükség lehet még tudásodra, s hatalmadra!
Könnyen lehet, a háború immár a küszöbünkön kopogtat….
*A tiszt kék szemeiben elszántság lobog, akként int embereinek, s folytatják útjukat tovább.
Ryn talán még Aydát is láthatta, hiszen a szőke kislány nem épp ebbe a kavarodásba való az éj sötétjében.
A fáklyák vibráló fénye megnyújtja az árnyakat, még kísértetiesebbé, s feszültebbé téve a csatára készülő vár képét.
Huort is megpillantja Sadir, ki közben rendezgeti a sorokat. Halk, de határozott parancsait szárnysegédjei hallgatják, s bólintást követően sietnek el, így kerülnek íjászok a tornyokba, a vár bástyáinak stratégiai pontjaira, hogy onnan tarthassák majd tűz alatt a falakat támadó ellenséget, s így jut parancs Jozefnek is.
Nem a kapitány adja, hanem a futár, aki a tisztnek, akit Jozef és társai fölé helyeztek, át is adja a parancsot.*
- Fiúk! hátra arc! A mi dolgunk a kapu melletti baloldali bástya védelme lesz. Jozef, és még három társa készítse elő a hajítógépet!


Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-09, 9:50 am

//Mese: Lanuria védelmezője (Elvesztője) //

*Az ork sereg egyre közelebb jut a várhoz. A folyó csíkja jól jelzi számukra, hogy merre kell haladni, és a közepén kiemelkedő hegy is, a kivilágított várral.
A felderítők meghallják a lovak patáinak dobogását és rögtönzött csapdát állítanak.
Kis létszámuk miatt nem állíthatják meg a lovasokat, de megpróbálják.
Nem egy nyíl repül a sötétből a lovasok felé, és nem egy lovas esik le a lóról holtan.
A felderítők közelharcba is próbálnak kezdeni velük, de a lovasság lendülete elsodorja őket. Akkorra azonban már régen elszaladt az ork, aki jelzi Frikknek, a Hatalmasnak, hogy érkeznek a lovasok.
A vezér rögtön megálljt parancsol kezével.*
- Íjászok, első sorba, lándzsások második sor! Mozgás, lusta dögök, vagy én öllek meg benneteket!
A lándzsákat végét ékeljétek a földbe, hadd fussanak bele lovastól!
Borg! A jobb szárnyat vidd ki jobbra, Mullath, a bal szárnyat balra. Bekerítjük az átkozottakat!
Mozgás…mozgás, mindjárt ideérnek!
Fáklyákat eloltani, ne lássák, hol vagyunk!
*Az orkok egyként oltják el, s a várból is látni lehet, hogy alszik ki a tűzkígyó eleje.
Amikor a lovasok odaérnek, már az orkok is jól látják őket.
Nyilak zápora zúdul rájuk, és a vezér parancsára az íjászok hátrébb lépnek. A lándzsások a parancsnak megfelelően beékelik a földbe a lándzsák végét, hogy a közeledő lovasok, akiket a nyilak nem szedtek le, ezekbe fussanak bele.
Ha eljutnak odáig, hát a lándzsások fogadják őket, de a lovasságra már két oldalról is leselkedik veszély. Fejszével, baltával, kardokkal rontanak rájuk a Lanur-hegység harcedzett orkjai.
Már nincsenek előnyben, Frikk biztos benne, hogy a lovasság lendületét ezzel meg is törték.
Legnagyobb bánata, hogy nem sikerült mindent megölni, sokan megmenekültek és a lovon futókat nem is fogják utolérni.*

Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-11, 5:35 pm

Mire keserűen megállapítom, hogy minden valószínűség szerint ismét benne ülök a kakiban, már a kocsma is majdnem kiürült, hiszen az eddigi vendégek jó része és a katonák is már az utcán voltak.
A nő és a férfi is velük tartott, akik mellett kinéztem az ablakon, de nekem nem igazán volt ötletem, hogy miként keveredhetnék ki a dologból.
Végül is elhagyni a várost nem tudtam, ahhoz már túl közel voltak, na meg aztán hová menekültem volna ismét. Úgy néz ki a háború most már mindenhová elért, nem volt biztonságos hely többé.
Így aztán mikor ismeretlenül is megszólították, egy kis habozás után rábólintott. Már úgy is elég tapasztalata kezdett lenni az orkokkal, meg más rémségekkel való csatározásban, pedig soha nem volt vágya, hogy harcolhasson.
Sajnos saját, tanul és művelt foglalkozásának most nem sok hasznát vehették volna, ha szándékában is lett volna elárulni.
-          Azt hiszem még a helyén van és talán a nyilaimnak hasznát is vehetitek. Mutassátok merre menjek. – akasztja a vállára megbecsült és jól szolgáló elf íját és ellenőrzi a kardját és a tőrét, hogy minden kéznél van-e.
Mivel a falakat emlegették, így valószínűleg oda kell tartania. Az utcán még tanúja lesz, ahogy a kis énekeslányt egy katona kedvesen visszaküldi a fogadóba, de ami felkelti az érdeklődését az egy köpenybe burkolt alak (Ryn), aki nagyon ismerősnek tűnik és a gyanúját is felkelti, hiszen Nawa táborában látta utoljára.
~ Mit kereshet itt? Talán kémkedik, vagy szabotálni küldték? ~
Ezért aztán követi a lányt és mikor az megáll, mellé lép és megszólítja, készen rá, hogy ha kell felhívja rá a katonák figyelmét.
-          Neked nem Nawa mellett lenne a helyed? Mit keresel itt?


A hozzászólást Jeremy Talbot összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2015-11-16, 9:55 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Vey'na Crossi

Vey'na Crossi


Hozzászólások száma : 23

Character sheet
Nép: Mágusok

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-12, 11:10 pm

Választ nem kapok, így csak csendben állok és osztogatom a mérget, végig sétálok a falon. Gyakran vetek pillantást a fény felé, s épp látom is, hogyan alszik ki annak eleje. Szívem összeszorul, aggódón pillantok körbe, ki hogyan reagál. A legtöbben értetlenül állnak, akárcsak én, s készülnek az elkövetkezőkre. Magam is így teszek, s miután elfogyott olajam, a fatálkát egyszerűen ledobtam a falról. Most nem mehettem vissza a templomba, bármikor szükség lehetett rám, lehet a fény csak elterelés és a vízről támadnak, ki tudja, mire képes az ostoba ork -legalább is azt hiszem, ork- sereg.
Vissza az elejére Go down
Huor Tiwele
Fehérköpenyes
Huor Tiwele


Hozzászólások száma : 99
Életkor : 35

Character sheet
Nép: Mágusok

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-13, 1:32 pm

//Mese: Lanuria védelmezője//

*A tűzkígyó feje hirtelen sötétségbe borul. A felderítők minden bizonnyal életük utolsó percébe léptek. Egy kisebb csapatot a kaputól balra lévő bástyára rendelnek. Huor is követi őket, bár nem tudja miért; tekintetét még mindig nem veszi le a táj imént sötétségbe borult részéről. A bástya tetején egy hajítógép áll, tekintélyt parancsoló méretekkel. A falhoz képest, most valamivel magasabban vannak, de a kilátás nem lett sokkal jobb; a fáklyák fényén kívül továbbra sem lehet látni semmit. Huor a rangidős tiszthez fordul:*
-Hol tudok segíteni?
Vissza az elejére Go down
Kalandmester

Kalandmester


Hozzászólások száma : 218

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-14, 9:18 pm

//Mese: Lanuria védelmezője//

*A lovasok az előörs után sebesen vágtatnak tovább.
Az előörs szétkergetése önbizalommal telíti őket. Tisztjük is fiatal még, s bár Sadir engedte őket, maga is növekvő aggodalommal figyeli a sötétséget.
Frikk terve beválik. Az előretörő sterni lovasok belefutnak a nyilak erdejébe. Azok pajzsai ugyan felfogják egy jó részüket, de lovak buknak fel, lovasaik nyakát szegve, s mire a többi összeszedné magát, a sötétségben előremeredő lándzsákba fut. Nem egy lovas akad fenn az előremeredő ork lándzsákon, amelyek nem törnek el a lovak súlya alatt, s hamarosan tapasztalniuk kell, hogy az orkok két oldalról is átkarolni próbálják a főerővel összecsapó sereget.
A megmaradt lovasságon zavarodottság lesz úrrá, s csupán a tiszt lélekjelenlétén múlik, hogy időben ad parancsot, s a még élő kürtös megfújja a visszavonulásra utasító jelet.
Rendezetlenül, de a gyalogos orkoknál jóval gyorsabban, és főleg lendületesebben törnek ki az egyre szűkülő résen.
Frikkék nem állíthatják meg őket.

A várban a keleti falakon és tornyokban aggodalommal szemlélik a tűzkígyó kialvó fényeit. Nem tudni, vajon a lovasság törte-e meg rögtön a támadókat, vagy épp azok állítanak csapdát a lovasoknak.
Sadir arcán egy izom sem rezzen. Talán nem kellett volna kiengednie a sereget, de ha visszatérnek, beszámolhatnak, hogy pontosan mivel is állnak szemben.
Nem az egész sereg és még csak nem is az összes ló vágtatott ki, csupán a védők egy kisebb része.
A nyilakat közben a fehér mágus mérgébe mártogatják katonái.
A többi erő pedig a begyakorolt lépéseknek köszönhetően rövidesen elfoglalja helyét, s a vár készen fog állni az ostromra.

Ayda szemtanúja lehet annak, amint Jeremy megszólítja Rynt. Azonban nem csak a kis surranó szemtanúja az esetnek, egy katona is közelebb lép a két felnőtthöz, tudomást sem véve a kislányról.
Kardja markolatán van egyik marka, másikban Stern katonáinak kék színű végvári pajzsát tartja, s vértje is óvja már testét.*
- Talán valami baj van?
*Néz hol a félelfre, hol pedig a mágusnőre.
Kész arra, hogy ha kell, mindkettőhöz erősítést hívjon, és börtönbe zárja őket. Még élénken él benne a sárkányok szabotázskísérlete, amit csak szerencsével úszott meg a vár népe.
Nem engedhetik meg, hogy olyanok kódorogjanak köztük, akik gyanúsak, s esetleg a védelemben zavart okozhatnak.
Helion alkapitány maga is biztosan örömmel hallgatná ki a két alakot.

Jozef és társai tisztjük utasítására a kapu melletti hajítógépet készítik fel a harcra. Nem falak, hanem ostromló seregek ellen van felállítva, s így nem is faldöntésre alkalmas darabokat lő ki, sokkal inkább kisebb, szétterülésre alkalmasakat, amik még így is halálosak az ellenségnek.
Huor mágus megjelenése a tiszt mellett feltűnik minden katonának. A csapat vezetője pedig végigméri a mágust, majd kifelé pillant.
A lovasok még nem értek vissza.*
- Mágus uram, ha a lovasainkat üldözné valami, jól jönne egy olyasféle meglepetés, amiket csak a varázstudók ismernek. Mi tudjuk fogadni üldözőiket forrósággal, nyilakkal, kövekkel…de lehet, ez nem lesz elég.
S a későbbiekben is jól jöhet egy képzett varázsló a kapu védelmében. Ez a legkönnyebb útja annak, hogy valaki betörhessen Sternbe.
Dologra, emberek! Szaporán, legyetek kész, mire a lovasok visszatérnek!
~Feltéve, hogy visszatérnek…~
*Teszi hozzá már gondolatban, menten elhessegetve eme ártó kifejezést. Képzett katonák, értik a dolgukat.

A Hajnal ezüstös csíkja körbefonja a hegyet, melyre a vár épült. Csendes folyását most megtöri valami. Vastag farönkökből láncolt uszályok érkeznek a folyón, nedves bőrökkel borított kis kalyibák állnak rajtuk, s a kalyibák árnyékában sötét alakok kormányoznak. Lassan elérik a folyó túlsó partját is, s a kalyibákból előlépő ork harcosok menten kampókkal húzzák össze, s rögzítik össze őket. Nem törődnek a vár védőinek esetleges meglepett tekintetével. A folyó, onnan nézve nem csillog, a sötét éjszakai égboltot tükrözi vissza a védőknek, s abban nehezebb felfedni a benne úszó fát.
A rönkökből egyre gyorsabban áll össze az első híd, de még újabbak érkeznek.
Aethe ott áll, s figyeli az érkezőket az egyik bástyán. Már nem Helion közelében van, hagyja, hogy a férfi végezze a dolgát. Harcra kész ő maga is.
Némán nézi az érkező rönköket, s a készülő hidat, ha valaki mellé lép, akkor kiáltja el magát döbbenten.*
- Orkok! Hidat építenek a folyón!

Ekkor érkezik vissza a lovasság is. Sebesültekkel, lovas nélküli lovakkal, s hiányosan. Jóval kevesebben vannak, mint ahányan útnak indultak. Sadir, s a vár védői szemmel kísérik a lovasokat. A kapitány homlokán összefutnak a ráncok. Kevesli a létszámukat.
A tiszt, ki Huor mellett irányítja a védelmet, menten parancsot ad.*
- Kaput nyiss! A mieink….
Fiúk! Védelemre készülj! Bárki jön utánuk, az halál fia!

// Rajtatok is múlik, mi lesz a sorsa Középvidék kapujának. Wink Csak hajrá! //
Vissza az elejére Go down
Ayda

Ayda


Hozzászólások száma : 22
Életkor : 14

Character sheet
Nép: Surranók

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-15, 12:00 pm


//Mese: Lanuria védelmezője - Ryn, Jeremy//
Kimászva az ablakon hamarosan már az utcán találja magát az ügyes kis surranó. Gyorsan, határozottan mozog, lefelé mászik a falon, és lágyan, hangtalanul huppan a talpára, mint valami kecses kismacska. Körbepillant, és próbálja kitalálni, hogy vajon merre is lehet a Nagy Fényes Kígyó, mely annyira vonzza őt. Sokan járnak-kelnek az utcán, a kései idő ellenére is, amit Ayda nem igazán ért. Talán van valami nagyobb rendezvény, amiről lemaradt? Ám, ezek a csillogó páncélos urak vélhetőleg nem bálba készülnek, hiszen nincs mellettük csinos, báli ruhába öltözött hölgyek sora. A kislány szájtátva mered a mellette elhaladó katonákra, és az egyik észre is veszi csillámló fürjeit. Erőteljes kar ragadja meg a kislány vállát, és rántja kicsit kijjebb az utcáról, a házfalak felé. Ayda ijedten pislog fel az ismeretlen katonára, de annak meglágyuló arcvonásaira egy gyönyörű mosollyal ajándékozza meg a katonát. Talán az utolsó szépséges mosollyal, amit életében lát.
- Miért? Mi történik? Mi az a Fényes Nagy Kígyó, ami közeledik? - teszi fel a kérdést a kislány lelkes hangon, lágyan tapsikolva. Látszik szemében az izgalom, és a férfi erre csak csalódottan, szomorúan sóhajt.
- Maradj biztonságos helyen! - utasítja a kislányt, és folytatja útját, csatlakozva a többi katonához. Ayda értetlenül mered rá, majd körbenéz, és ekkor látja meg Ryn és Jeremy párosát. Hallja, hogy a nő egy mágus, ezért kíváncsian mászik közelebb hozzájuk, és egy fal mögül pislog a nőre.
- Egy varázsló nő! - susogja a szavakat, és igyekszik felmérni, hogy a nő vajon jó, vagy rossz? Ahogy hallja az elf - hiszen milyen szép hosszú füle van! - szavait, elbizonytalanodik. Vajon a nő gonosz lenne?
Egy elhamarkodott gondolat miatt Ayda kiugrik a rejtekhely mögül, Ryn-hez szalad és megrángatja szürke köpönyegét.
- Hahó! Te csináltad a Nagy Fényes Kígyót? - kérdezi gyermeki hanggal, izgalomtól csillogó szemmel, miközben egy irányba mutat, ámbár fogalma sincs, hogy merre is van a fénycsík.
Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-17, 9:06 pm

//Mese: Lanuria védelmezője//

*Frikk nincs az első sorban, hátrébb vonva magát figyeli a csatát. A sötétség nekik kedvez, a sterni lovasok nem is látják, hogy mibe futnak bele.
És belefutnak!
A felállított lándzsások nagy kárt okoznak a lovasokban és a két szárny is lecsap rájuk.
Frikk bosszúságára csak kevésen múlik, hogy teljesen be nem kerítik őket, de az emberek hamarabb döntenek a megfutamodás mellett.
Így pedig Frikk nem üldözteti őket. Rengeteg húsuk maradt, ami még jól jöhet az ostromhoz majd.*
- Hadd fussanak, odabent úgyis megtaláljuk majd őket és kibelezzük mindekt!
*Vicsorgatja sárga fogait utánuk.*
- Szedjétek össze a húst! A lovakat megesszük majd!
Mozgás, tovább a vár felé!
*Estek el orkok is, velük nem tud mit kezdeni, nem áll meg az éjszaka közepén, itt kell hagyni őket.
A folyón a titokban indított uszályok is megérkeznek a vár elé. Kicsivel hamarabb, mint tervezték, de annyi baj legyen.
A ráépített, vízzel meglocsolt kalyibák megvédik a nyilaktól és a tűztől is az orkokat.
Persze ki kell szállniuk, hogy összekössék a leúsztatott tutajokat, de maradnak annyian, hogy megtartsák őket.
A sötétség őket segíti és ezt a Hatalmas is tudja.
Vörös szemei most is a vár környékét kémlelik. Nem gyújtatja újra a fáklyákat, a többi majd ég a hátuk mögött, ők pedig legalább látják, ha a védők csapdát állítanának eléjük.
A vár egyre közelebbi és ha elérik majd, akkor meg is szállják a földnyúlványt, ami a kapuhoz vezet.
A sereg többi része a folyó bal partján táborozik le. Hörögve húzzák az ostromgépeket egyre közelebb a falakhoz. Frikk felderítőket küld ki, hogy felmérjék a rönköket, hogy állnak.
Kiküldi őket a folyó túlpartjára is, ha már át lehet jutni a leúsztatott tutajokon keresztül oda.*
Vissza az elejére Go down
Vey'na Crossi

Vey'na Crossi


Hozzászólások száma : 23

Character sheet
Nép: Mágusok

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-18, 7:58 pm

//Bocs, már kénytelen vagyok e/1re váltani, arra állt rá az ujjam Very Happy//

Ahogy láttam a fényt eloltódni, rossz érzés fogant bennem.. Elindultam a falon körbe, s láttam, miként kezdenek el oldalról hidat építeni az orkok. Ekkor kivételesen elhagytam a falat, s lobogó köpennyel rohantam a városba. Az utcákat róttam, a falakról levettem az olajlámpásokat, a fogadóba is bekopogtam érte, s a templomból is elhoztam kettőt. Talán ha 10 volt nálam, egyedül nem is bírtam el, egy ifjú segített nekem felcipelni a falakra, oda, ahol a hidat építették. Levettem az üveges részét, hogy az olaj szabadon kifolyhasson, ha eldobásra kerül a sor. Habár az épített híd vizes, az olaj úszik a vízen, így képes lesz feltartani az azon átakarni haladókat. Csak abban az esetben dobom el az olajos lámpákat, ha elég biztos voltam abban, hogy célba találok, s elég közel voltam.
Amikor elérkezett ez a pillanat, próbáltam legyezőszerűen szétdobálni a lámpásokat, hogy a kifröccsenő és elterülő olaj minél nagyobb területen gyulladhasson meg, hogy kikerülni se lehessen könnyen. Ha megvoltam ezzel, az egyik íjászra pillantottam, s ha nem volt annyi esze (amit kétlek), hogy meggyújtson egy nyilat és az olajat célozza, akkor megkértem hát rá.
- Gyújtsátok meg a férgeket!
Vissza az elejére Go down
Huor Tiwele
Fehérköpenyes
Huor Tiwele


Hozzászólások száma : 99
Életkor : 35

Character sheet
Nép: Mágusok

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-20, 11:43 pm

//Mese: Lanuria védelmezője//

*A nő kiáltására Huor a folyó felé néz és ő is észreveszi az orkokat, akik hajóikat összekapcsolva próbálnak meg valamiféle hidat alkotni. A mágusnő elhagyja a falat. "Vagy beijedt, vagy van valami terve." Huor az utóbbiban bízik. Az íjászok még nem kaptak parancsot a tüzelésre, ami nem csoda; az éj sötétjében nem nyújtanak tiszta célpontot az orkok, egy nyílzápor pedig a muníció olyan mértékű pazarlása lenne, amit egy ostromlott vár védői nem engedhetnek meg maguknak. "Talán, ha egy kicsit világosabb lenne..." A mágus néhány pillanatig erősen összpontosít, majd a következő pillanatban botjából egy fénygömb röppen ki, amely megvilágítja a folyót és a környékén zajló eseményeket. Ha a kapitány résen van és van néhány jó kezű íjász a falon, akkor az óvatlanabb orkoknak könnyen harangozhatnak. Ekkor visszatér a falra a varázslónő is. Huor nem látja olyan jól, de mintha lámpásokat dobálna az orkok hídja felé.* "Okos..."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-21, 2:08 pm

//Mese: Lanuria védelmezője - Ryn, Ayda//

Igazán kíváncsi vagyok, hogy vajon mit fog válaszolni a lány a kérdésemre, amit egyáltalán nem azért szegezek neki, mert annyira beleéltem magam a hős városvédő szerepébe, hanem a saját jól felfogott érdekemben, mert ha Nawa tervez valamit………..
Mielőtt azonban megvárhatnám a választ valami csendes suttogás üti meg a fülem a mellettünk lévő fal mögül, amire összeráncolom a homlokom, mert nem tudom mire vélni, talán a nő trükközik valamivel?
De mire mozdulnék, már el is dől, hogy mi az és egy bájos kislány pattan elő onnan, az, akit már a fogadóban is láttam…..talán Ayda? Ha jól emlékszem így hívják.
Láthatóan cseppet sem fél és a helyzetet sem érti, inkább valami elragadtatott tekintettel néz fel a mágusnőre és nem titkolja gyermeki kíváncsiságát.
Ma azonban úgy néz ki, hogy mindig csak odáig jussak el, hogy válaszolni akarjak valakinek, mert most is ez történik.
- Nem kéne az utcán le…….- idáig jutok, mikor mellénk lép a város katonája és hanghordozásából és a kardon nyugvó kezéből nyilvánvaló, hogy komolyan veszi a dolgát.
Talán most lenne lehetőségem arra, hogy beáruljam a lányt, de egyrészt nem lehetek benne biztos, hogy mit keres itt valójában, talán ő is csak egy fogoly volt ott és sikerült megszöknie, mint nekem?
Másrészt meg, elég volt mostanában bezárva lennem, nem kívánkoztam még egy ostromlott városban tömlöcbe kerülni és sejtésem szerint az itteni parancsnok inkább minden gyanús elemet oda csukatott volna, mint, hogy kockáztasson. És ha magyarázkodni kezdek, hogy honnan ismerem, vagy ő is megvádol engem……..
- Nincs semmi baj tiszt úr, csak beszélgetünk. Az gondoltam a hölgy elveszített valakit és csak segíteni akartam. – lódítottam, mint a vízfolyás, közben a kislányra kacsintottam, nehogy eljárjon a szája, ha esetleg hallotta amit előtte mondtam.
- Én épp a falakra indultam. – mutattam az íjamra. – Azok pedig rossz emberek hozta fénykígyó Ayda, ugye így hívnak. – fordultam a kislány felé. – Jobb lenne neked a fogadóban az apáddal. A végén elveszel idekinn.
Továbbra is adós azonban Ryn a válasszal, bár remélem, majd csak akkor, ha a katona végre magunkra hagy minket.


Vissza az elejére Go down
Kalandmester

Kalandmester


Hozzászólások száma : 218

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-21, 2:57 pm

//Mese: Lanuria védelmezője//

*Odabent a várban Ryn, Jeremy és Ayda állnak a katona előtt, aki hiába vár választ a máskor oly éles nyelvű mágusnőtől, Ryn konokul hallgat.
Helion érkezik oda, aki megszervezte már a kaszárnya körüli katonai erőket. A tartalékot felállította, de nem annyi feladatot hagyott nekik, hogy csak álldogáljanak, míg társaik elesnek a falakon.
A kaszárnya előtti kis téren már üstök alatt lobognak a kövér fahasábok, víz forr bennük, s van, amelyikben olaj.*
- Helion uram, jelentem! A mágusnő megmakacsolta magát, s nem emel szót maga védelmében sem.
Jogos a kisleány kérdése….vajon köze lehet-e a távolban kígyózó fényekhez?
Eme bátor íjász csupán segíteni akart nekik…
*Az alkapitány végigméri mind a szürkeköpenyest, mind a félelfet.
Látja, hogy nem Stern egyenruháját viseli, így int neki.*
- Értékelem éles szemedet, Cassus elkísér a falakra, ahol majd védheted hasonló elszántsággal a vár falait is, barátom! S hogy emberek, vagy mások-e, hamarosan kiderül majd….
*Ha Jeremy távozik a katonával, az alkapitány a mágusnőhöz fordul. Katonái, akik eddig a háta mögött kísérték, megfogják mindkét karját a nőnek.*
- Jóllehet, a szürkeköpenyes rend jelvényeit viseled, mégis óvatosnak kell lennünk. Lehetsz az ellenség embere is, vagy még förtelmesebb…
*Néz komolyan Helion Ryn szemébe. Ha a nő még mindig nem mond semmit, hát katonái felé fordul, miközben pillantása megakad a kis surranón.*
- Vezessétek el, majd motozzátok meg. Ne maradjon nála fegyver!
*Helion göndör, szőke fürtjei, s kék szeme most Aydára pillant.*
- Hol van atyád, s anyád? Elviszlek hozzájuk, hogy vigyázzanak rád, míg az elkövetkezők lezajlanak.
*Ha Jeremy mégis ott áll, az alkapitány kérdőn pillant fel rá, de ha nincs ott, akkor int a katonáknak, akik elvezetik Rynt a vár alapját képező hegy mélyébe vájt cellák felé.

Aethe szavaira több katona is észleli a rönkökön ügyködő orkokat. Lehet látni, mire készülnek, a rönkhíd lehetőség arra, hogy a folyó felső folyását ellenőrizzék, s arra is, hogy a túlpartra is küldhessenek csapatokat.
Huor elhagyja a kapu környékét, ahol még nincsenek rönkök, így láthatja a fent úszókat.
A Jofez tisztje fejét csóválva néz a távolodó mágus után, de nem teszi szóvá. Sosem értette a mágusokat, mintha teljesen más rugóra járna az agyuk, mint a hétköznapi embereknek.
We’na sebesen intézkedik, ám míg a lámpásokat gyűjtögeti, az orkok sietve haladnak.
A Huor által megidézett fényben az íjászok lövik ugyan őket, s néhányat el is találnak, de a kalyibákban rejtőznek még tartalékaik, s a sötétség miatt a nyilak többsége veszendőbe megy, hiszen a mágus fénye nem világítja be az egész falat. A nedves bőrökkel borított építményeken kialszanak az oda lőtt gyújtónyilak, a rönkök pedig a folyótól nedvesek, s emiatt nem gyulladnak meg.
Egészen addig marad ez így, ameddig Vey’na meg nem érkezik kíséretével, s az olajlámpásokkal.
Társa éppen ugyanígy intézkedik, s dobálja a mágusnővel együtt a lámpásokat a rönkök felé.
A kiömlő olajjal még nem foglalkoznak, de addigra Sadir is a kiáltás helyére érkezik.*
- Tüzet rájuk!
*Ad parancsot, s hamarosan a mágusnő elképzelése válik valóra. A rönköket érő tűzbe mártott nyilaktól az olaj lángra kap, s bár akad olyan ork, aki vizet mer rá, hamarosan látnia kell, az többet árt, mint amennyit használ.

A kapunál megérkeznek a lovasok, és sietve lovagolnak be a várba. Hangos döngéssel záródnak a nyomukban a külső és a belső kapu reteszei is, ám nem üldözi őket senki.
Jozef és társai is elkészülnek a hajítógéppel, s láthatják, amit a falak és a tornyok tetejéről is látni lehet:
Az ellenséges sereg közeledik.
Sadir az elé lépő tiszt jelentését hallgatja. A falakról még csupán a tűzkígyó közeledését lehet hallani, amikor már a kapitány és környezete tudja. Nagy ork haderő közeledik. Szervezettek, erősek, s összehangolt hadmozdulatokat is képesek végrehajtani. Csaknem bekerítették, s lemészárolták a lovasságot.
A kapitány fájlalja az elesettek magas számát, de immáron nem tehet semmit.
A sebesülteket már a templomban ápolják, míg a többiek megpihenhetnek.
Hamar híre megy, mi közelít, s a vár védői immár nem csak az épülő rönkhíddal törődnek, hanem a közelítő vésszel is.
Sadir halkan, de határozottan intézkedik. Hol egyik, hol másik falon jelenik meg ő, s az alkapitány, rendezik, lelkesítik a védőket.

Az ork felderítők elérik a lángoló rönkhidat, s – jóval képzettebbek révén, mint a sima harcosok - elsőként a kalyibákon lévő vizes bőrök egy részét hajigálják az olajfoltokra, hogy lefojthassák a lángokat.
A további érkező rönkökből épül a híd tovább, s a vár északi oldalán hamarosan egészen hosszú szakaszon érintkezik Stern alapjaival.

Az ork sereg is megérkezik a vár alá. A földhíd őrsége nem kelt harcba velük, már nincsenek ott, így megszállják a vár egyetlen kijáratát a szárazföldre. A hajító és ostromgépek is lassan elfoglalhatják helyüket, míg a sok ezres ork sereg sötét tömege a Hajnal keleti partját foglalja el, míg el nem készül a rönkhíd.
Azonban hoznak még mást is, nem csupán hajítógépeket. Soraik között csónakok tűnnek fel, melyet a fáklyás orkok a vállukon hoznak magukkal előbbre.
A hajítógépeket is megállítják, kiékelik a falakkal szemben, majd várnak.*


Stern - Page 10 Ttttr13-cb178998
Vissza az elejére Go down
Vey'na Crossi

Vey'na Crossi


Hozzászólások száma : 23

Character sheet
Nép: Mágusok

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-22, 11:27 am

Hála a másik mágusnak, az íjászok célba vették és lőtték az orkokat, majd miután eldobtuk a lámpásokat, fel is gyújtották őket. Néhányuk természetesen meg is gyulladt, ám nem tartott sokáig az öröm. Vizes bőrökkel kezdték oltani a tüzet, bár az olaj hála a bőr felszínének könnyen megtapadhatott rajta, s ha nem vigyáznak az orkok -és reméljük ez így lesz- még a bőröket is könnyen meggyújthatják. Eközben hallani lehetett a távolból a lovak patadobogását. Visszatért a lovasság, ezek szerint. Nem volt idő megnézni a dolgot, sokkal jobban foglalkoztatott, hogyan akadályozzuk meg, hogy elérjék a folyón keresztül a falat. A tűz nem segít, amíg ki tudják oltani. De ha esetleg nem is tűzzel, hanem vízzel próbálkoznánk...
Tekintetem a folyóra emelem. Ha csak egy percre el tudnánk torlaszolni a víz folyását, majd rájuk engedné, elsodorná őket. Az én mágiámmal ez aligha lehetséges. A mágusra pillantok, aki megvilágította az orkokat. A fény miatt arra gondolok, talán ő sem a megfelelő erre, de ki tudja.
- El kell torlaszolni a folyót! - mondom neki, hátha még is képes ennek érdekében cselekedni valamit, jó magam pedig ismét lefelé indulok a várfalról. Stern olyan város, amely mindig nyüzsög. Nem tudom elképzelni, hogy ne legyen valaki olyan, aki hasznomra válik. A siettség közben látom, hogy két katona a karjainál fogva cipel egy nőt. Nem is ők az érdekesek számomra, hanem az, hogy a nő a szürke köpenyesek jelét viseli, akik köztudottan konyítanak minden ághoz egy kicsit. Ez az! Egyből hozzájuk sietek.
- Uraim! Ő fogoly? - pillantok a nőre, megállva előttük. - Nagy szükség lenne most a szürkemágusra a falon! Kérem, engedjék meg, hogy eljöjjön oda, elintézze amit kell. Többen ügyelnénk rá, vagy akár maguk is jöhetnének, de életbe vágóan szükség van a tudására. - mondom komolyan, remélve, hogy a katonák és a nő is együtt működő lesz.
Vissza az elejére Go down
Ayda

Ayda


Hozzászólások száma : 22
Életkor : 14

Character sheet
Nép: Surranók

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-23, 6:12 pm


//Mese: Lanuria védelmezője//

Odabent a várban egy igen csak érdekes kis csapat torlódik össze. Egy mágus nő, aki igen konokul hallgat, egy elf - persze, hogy elf, hiszen látott már ilyet a kislány, nem is egyszer. Nem szereti az elfeket, túl komolyak, túl kimértek és nem igazán értik a tréfát. És persze a vár védői, akik most igencsak morcosak. Nem is érti Ayda, hogy miért. Hiszen a csodás Tűz Kígyó ide igyekszik, bizonyára valami különleges fesztiváli kellék, amiről Gabriel elfelejtett szólni. Ezek a gyermeteg gondolatok száguldoznak a kislány fejében, és lelkesen pillant a falak felé.
~Meg kell néznem őket! Talán bekukkanthatok a titokzatos kígyó mögé!~ jut eszébe egy gondolat,halkan kuncog egyet és habár a mágus nő is igen érdekesnek bizonyul, mivel nem szól egy szót sem, és vélhetőleg tömlöc lesz az otthona, amíg itt tartózkodik, a kislánynak semmi kedve követni őt. Habár sok védő állja körül őket, a kislány gyors mozdulattal a lábaik alatt bújva át hamarosan már ismét az utcán ténfereg. Helion már csak a kislány szőke fürtjeinek himbálózását láthatja a katonái mögött. Nem hiába surranó az édes kislány!
Odakint az utcán Ayda már tudja, hogy habár a felnőttek szerint nem kellene idekint lennie, ő mégis élvezi ezt a felfordulást, így kicsit megbújva igyekszik közelebb kerülni a falakhoz. Az árnyak most a segítségére vannak, így gyors léptekkel, kecses ugrásokkal hamarosan már a várfalnál van, a bal oldali bástyánál, hol Jozef és csapata, Huor és a kapitány. Ayda megbújik az egyik bástya szélénél, remélve, hogy a katonák nem veszik őt észre, amint kecsesen, biztosan egyensúlyozva sétál ki a várfalra. A kígyó közeledik, és ahogy a kislány lenéz elsápadva sikkant egyet, és szája elé teszi aprócska kezeit.
- De hát ezek büdös, csúnya orkok! - susogja lágy hangján, szemeiben pedig félelem tükröződik. Ahogy szinte leszédülök a falról Jozefbe botlok és riadtan felnézek rá, majd átölelem őt, lábai mögé bújva pityeregni kezdek.
Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-24, 5:19 am

//Mese: Lanuria védelmezője//

*Frikk is látja a várfal felett gyúló fényt. Ez azt jelenti, hogy van mágus a várban.
Nem baj, neki meg itt van Ubahn.
Tényleg! Hol is van az a sárkánybarát mágus?! Ubahn bizony ebben a pillanatban nincs szem előtt. Lehet, hogy egyes orkok tudják, merre jár, a Hatalmas Frikknek fogalma sincs róla.
De Frikk nem az a fajta, aki megijed attól, hogy a mágusa, még ha elismeréssel is kell adóznia neki, nincs jelen.
Amikor kell, mindig jelen szokott lenni.
Mordon az, akinek a hiányát érzi, aki ellenpólusa lehetne Ubahnnak, de az átkozott sámán sincs sehol. Mardan óta nincs.
Frikk úgy érzi, hiba volt bizalmat szavaznia a fonnyadt, szürke orknak.
A felderítők eközben nedves bőrökkel oltják a lángoló olajat, és bár közülük is leszednek párat az íjászok, lassan sikerrel járnak. Levegő nélkül egyik tűz sem ég, ezt tudják mind.
Lassan, vontatottan a sereg is felvonul a vár alatti síkságon. A folyó partjáig merészkednek legelső tagjaik, s hamarosan csónakokkal érkezik egy részük.
A vak is láthatja, mi a tervük. A csónakokat azonban nem viszik egészen a partig. Elég lesz az ostromkor is, nehogy még a vár védői kárt tehessenek bennük valahogy.
Frikk halálfejes fejszéjét kezében tartva szemléli, ahogy a fáradt vontatókat új fehér orkok váltják és húzzák lőtávolba a hajítógépeket.
Követ azt találnak itt is, de hoztak is magukkal, s még valamit.*
- Hozzátok a csomagokat!
*Harsogja a Hatalmas, majd a foszló zsákokkal négy ork tűnik fel.*
- Töltsétek a hajítógépekbe, hadd járja át a félelem az embereket!
*Frikk megáll az egyik hajítógép mellett, megvárja, hogy minden ostromgépet beállítsanak.
A háta mögött letelepednek a harcosok. Pihennek a hosszú menet után.
Az ork vezér kivár. Néhány szál fehér haját fújja a parti szél.*
- Lőjétek ki rájuk!
*A parancs gyorsan terjed és a felállított hajítógépek egymás után lövik ki tartalmukat Sternre.
Van, amelyik a folyóba esik hangos csobbanással és elviszi a víz, de a többség a vár falain belülre zuhan.
A sterniek saját lovasaik levágott fejeivel találkozhatnak, amik bezuhannak a várba.*

Vissza az elejére Go down
Jozef Alberts

Jozef Alberts


Hozzászólások száma : 34

Character sheet
Nép: Mágusok

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-24, 10:23 am

*Teszem a dolgom, s mindenhova megyek a felettesem után, ahogy a katapultok elkészülnek éppen csak kifújhatom magam, nem hittem volna, hogy egyszer ezt a várat valaki megostromolja. S a legrosszabb, hogy ötletem sincs mivel segítsem ki őket. A legcélszerűbb ha nyugton maradok s próbálok nem meghalni. Majd elkezdődik, záporoznak ránk valamik. De komoly kárt nem tesznek senkiben. Jó néhány a folyóban köt ki, s én ekkor veszem szemügyre mi is az a töltelék pontosan. Ismertem őt, az egyik lovas. Bár a nevére egyáltalán nem emlékszem. S ezek után ott hagyom, halk és mély sóhaj jön ki ajkaimon.
- Istenek mibe keveredtem...
*Majd várom a további parancsokat, hamarosan meg fog indulni a vérengzés. S addigra nekem még tennem is kéne valamit a könnyebb behatolás ügyében. Majd egy apró kis kar fonja át a lábamat mire lenézek. Apró kis törpe mögöttem keres menedéket. Felvillan a szemem ohh igen pontosan kapóra jön.
- Na nézd mi ragadt rám...
*Kicsi kezét megfogom s lehajolok hozzá.
- Mit keresel a falakon? Ha itt maradsz nemsokára hatalmas bajban leszel...
* Körbe tekintek, ki figyel ránk. Nem hiányzik valakinek egy gyerek, a szülői karok alól?


A hozzászólást Jozef Alberts összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2015-11-27, 10:24 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-27, 3:58 pm

//Mese: Lanuria védelmezője//

Bosszúsan veszem tudomásul, hogy a mágusnő ahelyett, hogy segítene kibújni a figyelem középpontjából épp most áll neki makacskodni és nem erősíti meg azt, amit a katonának mondtam, hanem összeszorítja a száját és hallgat, csak a szemét függeszti hol rám, hol a másik férfira.
Mire aztán kettő pislantok a kis szőke ördögfióka olyan gyorsan meglép, hogy már csak felvillanni látom a messzeségben a fürtjeit, ami valljuk be kis megkönnyebbüléssel tölt el, hiszen így nem tud megcáfolni sem, bár tagadhatatlan, hogy veszélyes játékot űz, ha a városban kóborol felügyelet nélkül.
De ez nem az én bajom!
Kissé ideges leszek, amikor egy parancsnoknak látszó fickó, Helion érkezik, hogy még nehezebbé tegye a helyzetet, aminek az esélye egyre nő, ahogy a katona beszámol a történtekről neki, de megkönnyebbülök, ahogy engem jó színben tüntet fel.
Fél szemmel még vetek egy pillantást a pórul járt máguslányra, de az magának köszönheti a bajt, meg végül is csak egy kellemes cellát kap, távol a falaktól, lehet még ő jár jól.
- Köszönöm, uram! – billentem meg előre a fejem a parancsnok felé. – Sajnos nem sok kétségem van azon fénykígyót alkotó alakok kilétét illetően. – vonom meg a vállam, mert ők is ugyan olyan jól tudják, mint én.
A háború már senki előtt nem volt titok és a város láthatóan felkészült az ostromra.
Nem is nagyon húzom tovább az időt, ahogy megszabadulok, indulok is a falak felé, mert ott legalább nem a bizonytalanságban leledzek majd, nem mintha örülnék, hogy újra az orkok rusnya ábrázatát szemlélhetem.
- Cassus, lehet tudni, hogy hányan jönnek? Sárkányok is vannak velük? – kérdezem a mellettem baktató katonától, míg oda érünk.
Aztán csak megborzongva nézem, ahogy a támadó sereg szinte körbefolyja az erős falakat, mind vízen, mind szárazföldön és bezárul a csapda, amiben mi vagyunk a csali.
Csak abban reménykedhetem, hogy itt már nem éri felkészületlenül a védőket az ostrom és tudtommal ez a legerősebb erődítmények egyike, na meg, hogy valahol jön egy felmentő sereg……….

Vissza az elejére Go down
Kalandmester

Kalandmester


Hozzászólások száma : 218

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-28, 3:40 pm

//Mese: Lanuria védelmezője//

*Stern falait a folyó bal partja, azaz kelet felől körbefogják az orkok. A földhíd, mely a legkönnyebb bejutást engedné a várba, immár az támadók fegyvereinek felügyelete alatt áll.
A rönkhíd azonban lassabban készül. Az orkok kezdetben nem nagyon tudnak mit kezdeni a lángoló olajjal.
A nedves bőrök nem lenne rossz ötlet, de az oltást előbb csapkodással oldják meg, s a tűz, az olajjal együtt beborítja a bőröket is, ronda, fekete füstöt árasztanak magukból.
A felderítők jönnek rá, mi is a teendő, s hagyják a bőröket egyből a lángokon.
Való igaz, ha nincs levegő, nincs tűz sem, azonban a bőrök száma is véges lehet.
Huor fénye az, mely megvilágítja a lent ügyködő orkokat, s a vár védőinek nyilai sem tétlenek továbbra sem. Sadir tovább követi figyelemmel az eseményeket, miközben az ork fáklyák fényei megvilágítják a sereget, amint az készülődik a vár körül.
Vey’na kérésére Huortól nem érkezik válasz, így a mágusnő más lehetőség után néz.
Ötlete végrehajtásának megtámogatására az őrök által vezetett szürkeköpenyes mágus felé igyekszik.
Ryn konok hallgatása azonban törhetetlennek tűnik.*
- Láthatod, mágusnő, ő nem felel, sem nekünk, sem neked. Vigyáznunk kell, mert ellenség is lehet soraink között, s ha nem működik együtt, inkább legyen biztos helyen, mintsem a csata közelében, ahol akár árthat is nekünk…Ha mégis el akarod így is vinni, kérd ki, kérlek Helion alkapitánytól….ő adta parancsba, hogy hová vigyük, s mi ezt a parancsot nem szeghetjük meg.
*Néz még a végén egyikük a fehérköpenyesre. Valóban, ez a parancs, s nem mernek ellent mondani Sadir helyettesének.
Melléjük is zuhan az orkok által kilőtt, levágott fejekből egy. A halott harcoson már nincs rajta sterni sisakja, üveges szemei éppen a fehérköpenyes mágusnőre bámulnak.
A katonák megborzonganak, s húzni kezdik tovább Rynt magukkal.

Helion eközben elképedve látja, hogy fut el előle a kis surranó, szóra sem méltatva barátságos kérdését. Azonban a szőke, loknis kislányról mégsem feltételezi, hogy a szürkeköpenyeshez hasonlóan gyanús lenne. Nem tudja elképzelni az ellenségről, hogy ilyen kis aranyos lények képében ártó szándékkal ármánykodjanak Stern várában.
Dolga van bőven, s néz is utána sietve. A vár védelmét folyamatosan szervezi, az eseményeknek megfelelően, s ezen események folytán siet a falakra.
Ő is hallotta a lovasság megérkezését, de jobb híján igyekeznie kell, megnézni, a fénnyel közeledő ellenség hol is tart vajon…
Jeremy szavainak kell, hogy igazat adjon, s azok valóban ellenséges katonák, romlott lények, a hegyek árnyékában rejtőző orkok.
Cassus, a katona, aki a falakra kíséri a tolvajt, megvonja vállát.*
- A lovasok is még csak most érkeztek meg, de nem hinném, hogy azok ott sárkányok. Láttam őket, amikor pár éve a várat támadták, nekik nem kellenek tüzek, nem kell az éjszaka, sebesebbek, gyorsabbak, erősebbek annál, ami közelít.
*Cassushoz és Jeremyhez még nem jutott el a hír, melyet a lovasok hoztak, hogy hatalmas, szervezett ork haddal állnak szemben a vár védői.
A falra is hullik a kilőtt fejekből. Tompa puffanással landol Cassus elé. A katona sápadtan nézi a tarkót, s a még mindig rajta lévő, horpadt, véres sisakot.

A kapu bal oldalát védő csapat vezetője, Polkin lenéz a csomagra, amely Jozef mellett landolt.
Nem méltó sors ez egy hősnek, aki életét Lanuriáért áldozta. A katonája lábánál feltűnő kislánynak a legkevésbé sem tűnik jókor érkezőnek egy levágott fej.
Az aranyló fürtű kislány nem tudni, hogy jutott fel a bástyára, ahol a hajítógép is áll, de épp Jozef lábát öleli körbe sírva.
A kemény katona arca megenyhül, saját köpenyét borítja a fejre, miközben int Jozefnek.*
- Vidd távolabb a veszélytől a gyermeket, Jozef, aztán térj vissza! Szükség lesz itt rád!
*Aztán többi katonájára pillant miközben a csomagot köpenyébe csavarja.*
- Ne álljatok ott tétlenül, harcra készüljetek. Hajítógépet betölteni!
*A harcosok bénultságukból ekkor ébrednek fel. A kapu előtti földhidat megszálló és a partot elözönlő ellenség tömege nem keltett bennük ilyet, azonban bajtársuk sorsa megrázta őket.
Ahogy megrázta Stern várának védőit több helyen. A nép sikoltozva keres menedéket, miközben a tisztek hamarabb ébredve, mint katonáik szapora parancsokkal ébresztik fel a védőket. A védők készültsége fokozható még, s most épp ezt teszik.
A kapitány még mindig a rönkök hiábavaló lövöldözését figyeli, amikor melléjük is hull a csomagokból.*
- Kegyetlenek!
*Mormolja fogai között, s ha Vey’na nem tér vissza, Huorhoz fordul, ha visszatér, akkor hozzá is.*
- Mágusok! Ha megindulna az ostrom….s addig felépítik az orkok, amit akarnak, ezt végső soron le tudnátok omlasztani az orkok hídjára?
*Mutat a nem messze magasodó toronyra. A bástyák magukban is eléggé a táj fölé magasodnak, nem beszélve a hegyről, melyre épültek, ez az áldozat talán megérné, ha azt látni, addigi próbálkozásaik nem jártak eredménnyel.

Eközben az orkok odalent készülődnek. Talán már töltik is a valódi lövedékeket a hajítógépekbe, hogy előkészítsék az ostromot, talán vérszomjas tekintetük a falakat pásztázza, s orrukban érezni vélik a vér, a félelem szagát…s remélik a győzelmet.*
Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-28, 9:20 pm

//Mese: Lanuria védelmezője//

*Frikk, a Hatalmas, nem tudhatja, milyen hatással volt Sternre a meglepetése. Azt tudja azonban, hogy sokáig nem várhat és ha volt hatása, akkor most kell kihasználni.*
- Lőjétek ki az összes hajítógépet! Hadd omoljon össze ez a kóceráj!
*A közeli orkok nem értik a szót, mire az orkok vezére vörös szemeit megforgatva fröcsög rájuk, beborítva nyálával a legközelebb állót.*
- Lőjetek már, kutyák!
*Ezt már értik, s hamarosan az ork hajítógépek egymás után küldik lövedékeiket Sternre. Ahol a fej a vízbe hullott, ott állítanak még rajtuk, hogy a legközelebbi lövés már találja el a végvárat.
A kőlövedékek hamarosan a falakat kezdik döngetni, van, amelyik a kapitány tornyának falán koppan és van olyan is, amelyik átrepül a falon és odabent zuhan le.
Azonban a sereg vezére nem hagyja ennyiben.
Nem véletlenül hoztak magukkal tüzeket, akad itt olyan kosár is, amelybe követ tettek, összekötötték, s kívülről bemázolták valami ocsmány, Ubahn által adott löttyel.
Fekete lett, mint az éjszaka, de amikor meggyújtják, a hajítógép kosarában, hatalmas lánggal kezd égni.
Ezeket is kilövik hamarosan nem csak kövek, hanem tűz is repül Sternre.

Stern - Page 10 Castles-fire-demons-fantasy-art-battles-siege-catapults-706x400-wallpaper

Frikk nem küld hadüzenetet, nem szólít fel megadásra. Esélyt sem akar adni a védőknek, pedig tudja, hogy még nem értek át a folyó túlsó partjára seregei. Igaz, abban is biztos, hogy Stern védőinek sincs a nyugati partra biztos kijárásuk, így ha azt ő képes lenne előbb megszerezni, hamarosan minden irányból ostromolni tudná a várat.
Ezért is vannak a rönkök.*
Vissza az elejére Go down
Ayda

Ayda


Hozzászólások száma : 22
Életkor : 14

Character sheet
Nép: Surranók

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-11-30, 3:45 pm



A kislány ügyesen meglép a kapitány elől, és hamarosan már a bástyán szökdécsel, hogy megnézze magának a Nagy Fényes Kígyót, ami egyre közelebb érkezik a várhoz. Felmászva a bástyákra, ott egyensúlyoz, amikor is lenéz a falakhoz és meglátja a hatalmas, ork sereget. Döbbenten csüccsen le a bástyára, majd esik le és zuhan Jozef lábai elé. Halk sikoly hagyja el az ajkait, és szapora könnyek csíkozzák arcát, miközben öleli a férfit.
- Ezek csúnya, büdös, nagy orkok. Mit akarnak itt? - néz fel könnyes szemmel a férfire.
Ekkor érkezik meg melléjük a "kis csomag", Ayda pedig sikítva ugrik el a fejtől, mely csak üveges tekintettel mered rá. Remegve húzódzkodik a fal széléhez, a sarokba, ahogy csak tud, és csendben sírva-remegve csüccsen le fenekére. Az eddig édes, bájos kislány most teljesen meg van rémülve, hatalmas szemeiből csak úgy csorognak a könnyek.
Polkin lágy hangon szól Jozef-nek, hogy vigye biztonságos helyre a kislányt. Ayda felpillant a lágy arcú férfira, majd lassan feláll, és aprócska kezét nyújtja neki, hogy vagy fogja meg, vagy vegye fel őt. Nem akar egy másodpercig sem itt maradni, és tudja, hogy innen már nem jutnak ki. Talán van valami rejtett, hátsó kijárat...
- Fel kell ébresztenem Gabrielt! - jelenti ki a kislány hüppögve.
- Eljössz velem oda, a fogadóba? - néz Jozefre a kislány, és aprócska ujjaival mutatja az irányt, amerre a fogadó található.
Vissza az elejére Go down
Vey'na Crossi

Vey'na Crossi


Hozzászólások száma : 23

Character sheet
Nép: Mágusok

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-12-04, 10:22 am

A mágus egyenlőre hasztalannak tűnik, de még is...
- Ha megoldódna a nyelve és segítene, akkor csinálhatna gátat a víznek, amellyel elsodorhatjuk az ork hidat. - mondom, s hallom, ahogy kívül a hajítógépek dolgozni kezdenek, s pár másodperc múlva valami szemben az egyik háztetőn koppan, majd mellénk gurul. Egy férfi feje az. Sajnálkozóan és iszonyodva nézek élettelen szemébe, ám ez gyúlt bennem világosságot... Egy ötlet... Még egy utolsó pillantást vetek a katonákra és a mágusra, majd Sadirhoz sietek a falakra. Nem telik bele pár percbe se, hogy rátaláljak.
- Uram! Uram! - rohanok oda hozzá lélekszakadva. - A foglyok.. az ork foglyok... Kellenek-e még? Van egy ötletem! Kettő kellene, több nem! Továbbá kellene két embere is.. Ha rá tudja szánni ezeket egy cselre, talán... levághatjuk a kígyó fejét, de legalább is oda csapunk neki. - lihegem kicsit a botra támaszkodva. A fogadóban láttam reggel egy vörös köpenyest.. Valószínűleg még nem hagyta el a várost, s most már nem is fogja, azonban épp jól jönne segítsége.
Vissza az elejére Go down
Ryn von Samok
Szürkeköpenyes
Ryn von Samok


Hozzászólások száma : 205
Életkor : 29

Character sheet
Nép: Mágusok

Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime2015-12-05, 10:45 am

Nem volt időm felfogni se mi történt már megint, mikor katonák  jöttek és felszólítottak, hogy segítsek a védelemben.
~Mi ez az egész? Mi van már? Ha beteszem a lábam egy városba, az rögtön ostrom alá kerül?? ~ gondoltam az ajkamba harapva. Gondolkoztam mit tegyek, de ekkor odalépett hozzám egy férfi és Nawáról kérdezett.
Bumm..az utca átalakult egy barlang képévé. Emberek robbannak szét és beterítenek a maradványok. Bumm...kúszok mászok, hogy kikerüljem a csapdákat. Bumm...menekülök. Olyan fáradt vagyok hogy úgy érzem menten meghalok, de csak futok és futok...
Megrántottak.
- Mi...mi? - Mikor legközelebb érzékelni tudom a valóságot, már egészen másik, fura szituációban találom magam.
- Állj! Mégis mit csinálnak? Eresszenek! - próbálom kihúzni a kezem a két katona szorításából.
- Én csak...- lehajtom a fejem.
- Én már végigszenvedtem az utóbbi időben két ostromot is. Ez kissé kikezdte az idegeimet. Kérem...nem beszélhetnénk meg emberi módon? - néztem rá a férfiakra. Arcomon gyászos kifejezés jelent meg. Mégis milyen rossz karmám van nekem? Túl nagy kérés az istenektől, hogy néha valami jó is történjen velem?
- Az a nő segítséget kért. Nem igaz? - néztem az őrökre.
- Van egy ötletem. Maradjanak mellettem, tartsanak ellenőrzés alatt, de engedjék hogy segítsek. Én ezt túl akarom élni, és gondolom maguk is. Van jobb dolgunk is mint ilyen nevetséges, börtönös motozós jelenetekkel szórakozni. - a mondandóm végére már újra a régi tűzrőlpattant önmagam voltam. Most józannak kellett maradnom! Ki volt az a férfi? Honnan tudja, hogy Ekorinból szöktem? Talán Nawa egyik kéme?

/Elnézést a kimaradásért/
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Stern - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Stern   Stern - Page 10 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Stern
Vissza az elejére 
10 / 21 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Stern csillaga
» Ayda - Halálra szánt NJK - Stern

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Északi szeglet-
Ugrás: