LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma

Homehttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

Lussa tőzegláp

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
SzerzőÜzenet
Mesélő

Mesélő

Hozzászólások száma : 1197

Character sheet
Nép: NJK
Lussa tőzegláp - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lussa tőzegláp   Lussa tőzegláp - Page 6 Icon_minitime2020-08-08, 9:17 pm

//Jeremy//

*A lovasok csendben ücsörögnek. Már mind ellátta saját griffjének sérüléseit, s a gyönyörű, királyi állatok is leheveredtek, egy kivételével. Az az egy pedig lovasával együtt a magasba emelkedett, s most ott köröz a magasban.
Nem nehéz kitalálni, hogy épp járőrözik, hogy a többiek nyugodtan pihenjenek, s hamarosan leváltja majd valaki, hogy ő is pihenhessen.
A lovasok kis körbe ülve, guggolva beszélgetnek. Halk szavuk nem ér el Jeremyhez, s a gyógyító is magára hagyta már, ő is közöttük van.
A harcosok már a visszautat tárgyalják, s a háború menetét, mint oly gyakran.
A tiszt csendben, magába mélyedve hallgatja emberei szavát, miközben ő maga inkább már otthon lenne.
Telar azonban nem az otthona, az igazi a háborúban rég elesett, s északon az ellenség uralja.
Talán soha nem térhet oda vissza.
Filnorent, azóta is keresik, oroszlánrészük volt abban, hogy Avlanion az ellenségé lett, s oly sok barát, bajtárs, s civil elesett akkor.
Hamarosan felváltják a járőrt, hogy pihenhessen, s némi idő elteltével a tiszt visszasétál a tolvajhoz.*
- Rövidesen indulunk. Velünk tartasz Telarba?
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot

Hozzászólások száma : 889

Character sheet
Nép: Elfek
TémanyitásTárgy: Re: Lussa tőzegláp   Lussa tőzegláp - Page 6 Icon_minitime2020-08-25, 6:54 pm

//Mesélő//

Miután megköszöntem a gyógyító munkáját, örültem, hogy végül igénybe vettem. Csak most éreztem milyen iszonyúan fáradt és kimerült voltam és mennyivel jobb volt, hogy már nem gyötörtek a sebek.
Gyötört a lelkiismeret, meg aztán elég összecsiszolódott csapatnak tűntek, hogy ne akarjak közéjük furakodni, ezért kissé távolabb húzódva hevertem le a fűre és pihentem, miközben hallgattam a grifflovasok érthetetlenné halkult beszédmoraját és szememmel követtem a magasban köröző lovas fenséges szárnyalását, aki nyilván a biztonságunkat vigyázta.
Senki nem zavarta meg a pihenésemet, nem faggat tovább a tiszt sem, ha nem is hitte el teljesen, amit mondtam neki, nem adta jelét.
Aztán amikor mindenki mozgolódni kezd, én is felállok, hogy úgy fogadjam a közeledő férfit.
A kérdése kissé meglep, mert azt gondoltam, mindenképp ragaszkodnak hozzá, hogy elvigyenek Telarba, hogy ott igazolhassa valaki a szavaimat.
Ha ragaszkodtak volna hozzá, akkor mindent elkövettem volna, hogy ne kelljen velük mennem, de mivel ezek szerint nem gyanakodtak, miért is ne akarjak egy ingyen utat…..
- Szívesen veletek tartok, már lassan úgy sem lehet biztos benne az ember, hogy hol bukkannak fel orkok, sárkányok, vagy más sötét fattyak és egymagam könnyű préda lennék, mint ahogy az előző példa is mutatja. – utalok a megmentésemre.
Mesélő

Mesélő

Hozzászólások száma : 1197

Character sheet
Nép: NJK
TémanyitásTárgy: Re: Lussa tőzegláp   Lussa tőzegláp - Page 6 Icon_minitime2020-10-04, 8:40 pm

//Jeremy//

*A tiszt bólint, ezt a választ várta.*
- Készülődj hát, nem időzünk soká a földön, itt könnyű célpont vagyunk.
*Int társainak, mire azok is immáron talpon vannak, s a griffek is, minta egy hullámhosszon lennének lovasaikkal, nyújtogatják szárnyaikat, lábaikat, arra várva, hogy a levegőbe emelkedjenek.
Ha Jeremy csatlakozik hozzájuk, immáron az egyik lovas mögött ülhet a meglepően kis méretű, mégis biztos nyeregben. A griffnek, mintha a két teher meg sem kottyanna, úgy emelkedik a magasba.
Az út immáron valóban nyugat-délnyugat felé visz, amerre a Kietlen puszta és Telar is fekszik.
A lovas nem szól sokat, szinte eggyé nőve szeli a levegőt a griffjével, Jeremynek pedig talán olyan élményben lehet része, amilyen még sosem volt, s nem is lesz többé.
A szabad ég, a hűs levegő, az alattuk elterülő táj, a csillagok odafentről egészen másképp mutatnak.
Az út egy darabig egészen nyugodtan telik, mígnem felbukkan valami furcsa, mely a lovasoknak, s a griffeknek is láthatóan izgalmat okoz.
Előbb talán csak az a zavaró, hogy furcsán vibrál a levegő előttük, mintha csupán meleg áramlat szállna fel a földről.
Ám csakhamar feltűnik néhány szárnyas lény, s mikor feltűnnek, egy pillanatra megszakad a kép a lovasok előtt, s egy sötét sziluett részlet rajzolódik ki.
Karcsú, sötét tornyok, melyekről szárnyas alakok, nem sárkányok, s nem is griffek lendülnek el a lovasok felé….*
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot

Hozzászólások száma : 889

Character sheet
Nép: Elfek
TémanyitásTárgy: Re: Lussa tőzegláp   Lussa tőzegláp - Page 6 Icon_minitime2020-10-11, 5:59 pm

//Mesélő//

Mivel látszólag egyáltalán nem vonják kétségbe, hogy ki vagyok és merre tartok, így az engem kimenekítő griffcsapat vezetője minden további nélkül hajlandó rá, hogy elvigyenek magukkal Telarba. Ezek után már nekem is nagy megkönnyebbülés, hogy nem kell gyalogosan, minden felszerelés nélkül rónom az utat, kitéve minden kétlábú vagy négylábú ragadozónak, hanem kényelmesen, egy csodálatos lényen utazva, toronyiránt érhetem el a várost.
Pár órával ezelőtt már a halálomba próbáltam belenyugodni és még most is alig tudtam felfogni, hogy ez történik velem.
- Sok készülődni valóm nincsen, csak azt mondhatom magaménak, ami most rajtam van. – húztam kesernyés mosolyra a számat, de aztán felcihelődtem azon grifflovas mögé, akit a tiszt kijelölt számomra.
Az egyszemélyes nyereg nem sok helyet kínált nekem, de ezen kis kényelmetlenséget azon nyomban elfeledtem, ahogy könnyedén felszárnyaltunk a magasba.
Szememet tágra nyitva csodáltam az alattunk elsuhanó tájat, amit a lovasokon és sárkányokon kívül nem sokan láthattak. Nem érdekelt, hogy odafönn az éles szél cibálja a ruhámat, szétzilálja a hajamat, csak bámultam álmélkodva…..bár a kapaszkodást nem mulasztottam el, nem lett volna jó, ha lezuhanok ilyen magasból…….
Nem is tűnik fel egy darabig a szokatlan jelenség, csak amikor utazásunk simasága megváltozik és az előttem álló lovas is mozgolódni kezd, akkor pillantok előre és …..elakadó lélegzettel húzom résnyire a szemem, hogy biztos legyek benne, hogy nem csak valami délibáb játszik velem, de rá kell jönnöm, hogy nem…….már láttam ezeket a szárnyas fajzatokat.
- Óóóó……édes Istenek…….ezek…..sárkányfattyak……….- nyögök bele a lovas fülébe. – Az ott …..Filnoren! El kell tünnünk innen!

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Lussa tőzegláp   Lussa tőzegláp - Page 6 Icon_minitime

Lussa tőzegláp
Vissza az elejére 
6 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6