LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Verinol

Go down 
+38
Glorien
Kalandmester
Markus de Berend
Aldo Barras
Lysanor Eweny
Jeremy Talbot
Ashyrt Tyton
Alamaise
Gomora
Sydney H. Low
Kain Namelyr
Xerar
Vogon Beebebrox
Alvor Freyr Ottar
Ilián Radomer Congrand
Adria Belorian
Balál Tangeran
Merilien Lumel'Auvrea
Cloud Revan's
Nawarean
Furia
Al'Eron Ryden Savion
Vash
Regélő
Kesa Klensbane
Nibelon
Thaloma
Yz'Aires Came
Akahana
Sajmon
Mitsuko Midnight
Ariette
Alex Ian Keegan
Nasuada
Görbelábú Frikk
Roober
Aurora
Mesélő
42 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next
SzerzőÜzenet
Ashyrt Tyton
Kék sárkány
Ashyrt Tyton


Hozzászólások száma : 16

Character sheet
Nép: Sárkányok

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-11-10, 1:49 pm

//Mese: Nyugat ékköve//

*Minden próbálkozás hasztalan. Ashyrt dühödten indít víztámadást a pajzs alatt, reméli, hogy a hullám átjut a furcsa, lilás erőtéren, s végre hatásos lesz az ellenség ellen.
Ha így van, akkor a megbűvölt hullám feltör a pajzson túl, s lecsap a hajók fedélzetére.
A kétlábúak nem oly stabilak, mint a sárkányok két lábukról biztosan könnyedén leveri őket a víztömeg.
Ha nem sikerül ez sem, felemelkedik a pajzs előtt közvetlenül, s onnan figyeli az ellenséget.
Jégtömböt próbál megidézni, gondosan ügyelve arra, hogy a tömb, csak akkor legyen elég nagy, ha már a pajzs előtt van közvetlenül. Legyen elég nagy, hogy meglékeljen egy hajót.
Ha ez átjut a pajzson, hamar kiáltja társainak is, hogy mi vált be.
Ha nem sikerül, akkor felemelkedik a vízből, s Darlath alakját keresi újabb utasításért.
Ez esetben kifogyott az ötletekből.*
Vissza az elejére Go down
Furia
Fekete sárkány
Furia


Hozzászólások száma : 376
Életkor : 1128
Munkahely : Lanuria Furiája XD

Character sheet
Nép: Sárkányok

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-11-10, 4:04 pm

//Mese: Nyugat ékköve//

*A fekete nőstény szemei vörösen villannak, midőn odébb húzódik, hol ismét olvasztani kezdi a várat, s az alatta lévő talajt. Az ősi varázslat újfent elhangzik, s e varázslat hatása már ismert.
A nőstény látja, miként kezdik a vörös nőstény, Avrae vezetésével az ispotályból érkező sárkányok a menekülő kétlábúakat módszeresen irtani.
Pillantása aztán a Darlath felől érkező sárkányra vetül, ki sietve érkezik hozzá.
Testéből valami félköríves fegyver áll ki, könnyen lehetséges, hogy a kör másik fele a sárkány húsába ékelődve okoz neki fájdalmat.*
- Úrnőm!
*Hajtja meg fejét.*
- Darlhat üzenetét hozom. Nem bírunk a védőpajzzsal….
*Az ősi sárkány dühösen morrant rá.*
- Tehetetlen banda! Hát mindent nekem kell csinálnom?!
*Felhorkanása amúgy sem túl jó kedvét jelöli, ám a sárkányhad, s alvezérének tehetetlensége bosszantja. Lenne csak mellette a többi, bezárt ősi sárkány, nem is törődne annyit ezekkel a halandókkal.
Nekik igyekszik visszaállítani e világ rendjét, hisz legyen bármily hatalmas, s halhatatlan is, egyedül, vagy Inaeth társaságában meglehetőst magányos öröklét várna rá, ha e világot elpusztítja, s nem marad más, csupán Risan, ki valahol messze vadászik a vörös piszkafára, azok a fekete sárkányok, kik ki tudja merre keresnek maguknak elfoglaltságok, mint Kerenion, ki a teret hajlítgatja, s ebben leli kisded örömét.
Kell némi társaság, s ez nem lehet más, csupán az őket tisztelő halandó sárkányok népe.
Ily módon lendül tova, hogy a tengeren szálljon szembe az ellenséggel.*
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-11-10, 6:57 pm

Az éjszaka kezd egyre hosszabbra nyúlni és egyre furább események sora zajlik. Azt most nem említem, hogy az a görcs nem gyógyított meg, de még csak abban se segített, hogy a kardom megkeresse. A közelről, Dremer ereje hömpölyög körbe, vajon ki cseszhette fel agyilag a mindig nyugodt istenséget. Mert abban biztos vagyok, hogy nem én. Vállat vonok, és tovább pakolok, már amennyire törött bordákkal egy izé mint én tehet bármit. Az mondjuk előny, hogy egy katona sincs errefelé, mert az megtámadna és én kivégezném érte, hisz sárkány vagyok és ők csak prédák. Hirtelen mozdulattal mosok be magamnak, kiverve a korábbi szavakat a fejemből Ha azon múlik ettől a testtől is megszabadulok, csak sárkánnyá változhassak. De erre mostanában nem sok opciót látok. Aranamophe, Ritalea, Haleran, és az a sárkányok szégyene Roober tudna segíteni rajtam. De mi a túrót kínálhatok nekik, Istenek kik csak figyelik a szenvedésünk, amit bárhonnan nézem ők okoztak. De az is igaz hogy az ősieknek is joga van élni, de éljenek odébb jó sokkal odébb. Ez a háború is nevetséges, és lássuk be gyerekes. Furia haragja tölti meg a levegőt, még én is beleremegek, pedig lassan senkitől se félek. Bár nem vagyok elpusztíthatatlan, csak belefáradtam a futásba, és a rettegésbe. Az sem sokat segített, hogy több száz évig az őrület keringett körülöttem. De most tojok a gyíkokra, és az életemre, a kardom is itt hever a közelben, így tovább dobálom a köveket, persze ha egy sárkány idejönne, hamar leszedem az égről, ha megtámad. Bár mágia nélkül nehezebb.
Vissza az elejére Go down
Kalandmester

Kalandmester


Hozzászólások száma : 218

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-11-10, 9:21 pm

//Mese: Nyugat ékköve//

*A halál mindig megérinti az érző szívűek lelkét. Így van ez Lysanorral is, ki Glorien testére vigyáz Verinol tengerparti sziklájának barlangjában.
Aldo varázslata hatására teste látszólag élettelenné válik. Szelleme kivetül testéből, s a két világ határmezsgyéjén keresi Glorient, s Dremert.
Odakint Lysanorban tán feléledhet a remény, hogy mégsem halt meg egészen az elf hercegnő.
A vörös köpenyes varázslata nem deríti a Dremert jó kedvre, s mindezt jól láthatja Glorien, s a minden bizonnyal hozzá tartó Aldo is.
Lehetséges, hogy a mágus hamarosan csatlakozik szerelméhez a halál urának tenyerén?

Ilerick meglelte a hajót és immáron a vízben oda tart.
Lát néhány menekülőt, kikre azonban ezúttal nem fordít figyelmet, nincsenek veszélyben.
A sárkányok nem velük törődnek, s így első dolga, hogy meglelje a hajót, melyet a másik szürke oly jól elrejtett.
A hajóhoz érve hamarosan ott áll a legénység, s a megkötözött, meredt szemű Balál mellett.
Kezét a mágus szívére teszi.*
- Excitare! Lumine virtus voco.
*Szavai eljutnak Balál szelleméig, s a szürke mágus lelki szemei előtt fehér fény jelenik meg.*
- Én nem tudom láthatatlanná tenni. Ott kell lennie.
*Feleli Esmë Jeremy megjegyzésére, miközben zavartan babrálja haját. Ő maga is meglepett, de biztos abban, hogy valamiféle varázslat áll a háttérben.
Nem ad parancsot, a menekülők, ha követni akarják, követhetik, csak Jeremynek int, hogy jöjjön vele.
Ő elindul a hajóhoz, megkockáztatva, hogy a vízben sárkányok támadnak rájuk, vagy sérülés éri.
Vékony ruházata hamar ruganyos testéhez tapad a hideg vízben, s mikor arca kibukkan levegővételért a vízből, körbepillant, hogy a félelf követi-e. Ha Markus és a börtöntöltelékek is vele tartanak, nem bánja, azonban Jeremy számít neki. Ha meglátja, biztató mosoly hagyja el ajkát, s úgy úszik tovább a víz alatt a hajó feltételezett helye felé.
Tudja, hol kötötték ki, ha nem mentek odébb, ott is kell lennie. Nem akadályozza őket senki, a sárkányok el vannak foglalva a várral és a flottával.
A lila fény azonban egyre közeledik, immáron a hajóról és a kikötőből is jól lehet látni. Láthatja még Lysanor is hisz a lilás derengés az üregbe is bevilágít.
A sárkányok harci zaja is mind közelebb ér.

Shuga a romok között leledz, kardját keresi, mit akár meg is lelhet.
S jól teszi, ha igyekszik, ugyanis Furia második varázslata nem messze tőle olvasztja meg a vár falait, s a talajt is. A láva pedig hömpölyögve indul meg.
Még nem ér hozzá, ám az idő bizony egyre közelebb hozza.
Avrae és a sárkányok is a közelben vadásszák a menekülőket. Az olvadt kőfolyamban nincs már élet, ám körülötte, hol még állnak a vár romos falai, igen. Sárkányfogsorok között köt ki nem egy nő, férfi, s gyermek is. Nem tesznek különbséget.
Ez tart egészen addig, míg Leorin, s a mágusok megérkeznek. A varázslók nem külön-külön, kisebb csapatokban támadnak a sárkányokra, hogy számbeli fölényükben győzzenek le egy-egy ragadozót.

Alamaise az ispotályban teszi hasznossá magát. Jól teszi, ha a gyógyítók mellett marad, a sárkányok képesek hatékonyan gyógyítani, s ez a tudás nem csak saját fajtájuk között lehet hasznos.
Sietniük kell a gyógyítóknak, a súlyosabb sebesültek számára minden eltelt pillanattal közelebb van Dremer birodalma, s a halál istene nem válogat, mindenkit magával visz, kinek eljött az ideje.
E pillanatban is számos haldokló van még, kik segítségre szorulnak. Ha Alamaise körbenéz, nem is messze tőle, akad egy arany sárkány, kivel még az első támadáskor repültek egymás mellett.
Egyik szemét elveszítette, ám mellette szárnytövében karó van ékelődve, torkát, hasi oldalát számos vágás teszi vörössé, s vérével együtt az élet is fokozatosan távozik belőle.

Ashyrt támadása a víz alatt nem hatásos, a pajzshoz érve sem tud áthatolni azon, sem a víz alatt, sem a víz felett.
Azonban a jéghegy nem is olyan hatástalan ötlet.
Mikor felemelkedik a tenger szintje fölé, a jéghegy átjut a lilás derengésen, s az első hajó felé halad.
Azonban a hajó legénysége is látja ezt, s rögvest igyekeznek elhárítani a veszélyt, mi hajójuk süllyedését okozhatná.
Nem okoz súlyos kárt, noha a jéghegy, mit kikerülnek, így is végighúzza a karcsú tengerjáró kemény oldalát.
A legénység eközben Ashyrt felé is küld ki fegyvereket, s e fegyverek közül az egyik, egy fűrésszerű fogakkal rendelkező nagy erővel csapódik a kék sárkány pikkelyei közé.
Szavaira több kék sárkány is így tesz, így újabb jéghegyek indulnak meg a lilás pajzs felé.
Darlath követe eközben eljut Furiához, ki dühösen hagyja ott hagyja a vár további pusztítását, s a tengeren közeledő hajóhad felé veszi az irányt.
Az armada eközben mind közelebb kerül a partokhoz, s vele együtt csata is a sárkányokkal.*


Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-11-17, 12:19 am

// Mese: Nyugat ékköve //

* Éppen egy újabb, bár nem túl súlyos állapotban lévő betegen sikerült segítenünk, amikor megpillantottam egy ismerős fizimiskát. Az arany sárkányt, akit néhány pillanattal ezelőtt cipeltek ide, velem repült az ostrom első hullámánál. Elég rossz bőrben volt, de mivelhogy Zashal jelenleg mással volt elfoglalva, ezért egyedül mentem oda hozzá.
- Hadd segítsek - mondtam neki, majd magam elé emeltem két tenyerem, hogy belefogjak egy érzéstelenítő igébe, mire ő rám vetette fél szemét.
- Tudom...tudom hogy ki vagy... - bugyogtak fel torkából a szavak - Te nem vagy gyógyító...
- Most inkább spórolj az erőddel, és ne beszélj. - Meglepett, hogy ismert. A harcosok a seregben általában többet tudtak rólam, mint én róluk, mivel nem élek túl nagy társasági életet, és az ilyen zárkózott sárkányokat hamar megjegyzik.
- Neked is ott lenne a helyed.
- Ott lennék, ha tudnék repülni. - Bár nem fejtette ki, egyből tudtam, hogy a csatamezőről beszél, így gyorsan a szavába vágtam. Csak az egyik szeme maradt meg, de abból is csak az ítéletesség sugárzott. Tudta, hogy harcos vagyok, és gyávának tartott, mert maradtam az ispotályban, holott látszólag semmi bajom. Nem volt kedvem sokat magyarázkodni neki, főleg hogy fogytán van az ideje, ha nem kap segítséget.
- Älham! - Homlokára tettem a tenyerem, és kimondva a szót mély álomba szenderült. Belekezdtem a kántálásba, majd a fegyverek kiszedegetésébe. Sajnáltam a másik szemét, nem voltam biztos benne, hogy azt valaha is visszakaphatja. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Balál Tangeran
Szürkeköpenyes
Balál Tangeran


Hozzászólások száma : 690
Életkor : 51
Munkahely : Szabadúszó

Character sheet
Nép: Mágusok

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-11-17, 2:30 pm

Balál szellemét könynedén környékezi a fekete szellem. A sötétség utat lel, s kacagva rázná le magáról ezt a lassú és hosszadalmas időt, mit kényszerűen a máfus gyermekkorát kutatva töltött el. Nevetése vészjóslóan harsan, mialatt eltűnik az égbolt, a fekete torony, s egyre nő az árnyék. Kacag, hiszen még jól is járt, a magus tökéletesen befogadásra kész állapotba került anyja halálának élményétől. Odabent nem jár, csak üresség, mit így harc nélkül foglalhat el. Meglehet, hogy évszázadokra hű szövetségesre lel gyilkos mészárlásainak tervéhez. Talán még sokkal többhöz is. Megragadni készül hát baráti ölelésre.
Amikor éles fény ragyog fel, mely a mélyülő homályban annál erősebb. Balál kinyitja a lelki szemeit. A fény és közte irdatlan mélységű feketeség sűrűsödött össze, egybegyúrva mindazt, ami a tünde szelleme maga.
Nem, az nem lehet, hogy ennek a szörnyűségnek engedjen. Inkább...És abban a minutumban Balál ragyogni kezd. Tűnékenynek cseppet sem látszó, földöntúli fénnyel. Ahogyan Ilerick tiszta ragyogása az övéhez ér, egyszersmint körbeölelik az óvatlan démont.
- Quisque lux illuminet sensus vestri usque in sempiternum! Pacem in tenebris Dryadalis!(Minden fényünk világosítson meg örökre! Béke veled sötét elf!)
Balál fizikai és szellemi testében is felragyog, s a fehér fények, ha képesek isszezáródni körülötte, akkor együtt, gömbjükbe zárják, és megtisztítva engedik végső szellemi útjára a lényt, kinek lelke fokozatosan kivilágosodik. A fény minden oldalról jól láhatóvá teszi és átvilágítja, átjárja a sötétet, ami így maga is fényessé válik kintről befelé haladva, eltűnik a legsűrübb feketeség is. Talán az istenek akaratára bízva, hogy végre eltávozhasson ebből a világból.
Balál pillantása megrezdül, s Illerickre kúszik. Utolsó leheletével szól:
- Tartsd meg a hajót barátom! Sokan jönnek a kapitány asszonnyal...Haleran és Dremer közel!
Majd görcsösen megfeszül és végül elernyed a teste.
Ki tudja, lenyúl-e érte is a halál istensége, s magával viszi-e a sötét elf ittragadt szellemével?
Netán itt hagyja, hogy segíthessen a rászorulóknak?
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-11-17, 2:51 pm

Meglepett Esmé megjegyzése, hogy nem ő tette láthatatlanná a hajót, mert bár a város tele volt mágusokkal, azt azért nem gondoltam volna, hogy azok pont egy kalózhajra pazarolnák az erőfeszítéseiket, ……hacsak………
- Minden bizonnyal a te hajód maradt az egyetlen, amelyik még menekülőképes és ezt pár mágus ki akarja használni. – intek a férfi felé, aki az előbb még a nagy semmit nézte maga előtt, most meg hirtelen eltűnt.
Természetesen, most, hogy megtaláltam, eszemben sincs elveszíteni a lányt, így elküldeni sem tudna, persze, hogy követem őt a vízbe, nem foglalkozva azzal, hogy pont most teszem pont az ellenkezőjét, amit Markus-nak mondtam, aki most nagyon csendben van, remélem csak azért, mert ráhoztam a szívbajt, de nincs semmi baja.
Jól úszom, de most nem szeretem, hogy fogalmam sincs mi van alattam, idegesen tempózik, de azért visszamosolygok, amikor Esmé körbenéz és láthatóan engem keres. A szívem még ebben a feszült helyzetben is megdobban, mert ezek szerint én is számítok neki.
Nem tehetek róla, de a lelki szemeim előtt már megjelenik, ahogy kimászik a vízből, a fehér, vékony ing elég sokat sejtető lesz………
A sárkányokkal úgy látszik nem lesz gondunk, ha csak a közeleső lilás fény nem közeledik még gyorsabban. A kezem előre tartom, mertha igaz, hogy a hajó láthatatlan, akkor nem szeretnék neki menni.
Vissza az elejére Go down
Furia
Fekete sárkány
Furia


Hozzászólások száma : 376
Életkor : 1128
Munkahely : Lanuria Furiája XD

Character sheet
Nép: Sárkányok

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-11-17, 4:06 pm

//Mese: Nyugat ékköve//

*Verinoltól nincs már túl messze a lilás derengés, mi mögött kétlábú had közelít. Oly kétlábú had, mi képes dacolni a Darlath-vezette sárkányhaddal is.
Hát most majd megpróbálhatnak dacolni vele is.
Az ősi sárkány rögvest e pajzs felé tart, s tán lehetséges, hogy a halandó sárkányokkal még képes volt szembeszállni, ám az ő erejével már biztosan nem.
A pajzs különössége szembeötlő, nem olyasféle varázslatból gyúrták, mint a lanuriai mágusok pajzsait, ám ez még nem állíthatja meg.
Éjfeketén csillogó karmait előretartva, érkezik hatalmas lendülettel a lilásan fénylő védőpajzsnak, s biztos abban, hogy rögvest át is töri azt.
Ha a pajzs nem tartja fel, akkor azon áttörve az első hajót veszi célba, s nem érdekli különösebben, hogy mágus van-e rajta, fogaival a hajó orrába kap bele.
A kemény fát még úgy is megroppantja, ha az kőből készült volna, s az a hajó, ha zászlóshajó is, rögvest fordulni fog az ősi sárkány lendületétől.
Ha netán a pajzs kitartana, s a sárkány teste nem jutna át rajta, dühödt ordítása zengi be a Remény tengerének partját, s a környező szirtekről is visszaverődik.
Ama pillanatban, midőn ez így történik, elzúg a pajzs előtt, egyik mancsát a vízbe tartva, miközben fajtájának saját igéit hangoztatja.
A tenger habjai pedig neki engedelmeskedve fognak kettéválni, s a feltűnik alant a tenger sosem látott, szilárd alapzata.
Ebbe hajózhatnak bele pajzsostul, mindenestül az idegen flotta hajói szépen, egymást követve.*
Vissza az elejére Go down
Markus de Berend

Markus de Berend


Hozzászólások száma : 89
Életkor : 20
Munkahely : Nincs

Character sheet
Nép: Emberek

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-11-17, 4:58 pm

A szürkemágus eltűnt egy ponton szem elől. S én éppen pontosan oda tartok. Nem foglalkozom azzal, mit mond Jeremy. Esmë pillatását viszonzom, aztán gyorsabb karcsapásokra ösztönzöm magam.
Ha van ott valami, akkor varázslat takarja el. Ahol pedig varázsolnak, ott mágusok vannak.  Képesek lehetnek eltüntetni egy hajót? Hát persze!
Az ismeretlen biztos volt benne, hogy mit keresett a vízben, s meg is találta.
- Kell ott lennie még varázslónak. Ez az Jeremy! Vajon Balál mágus a közelbe repülhetett vagyis teleportalhatott a kocsmából? Istenemre, meg kell keresnem.
Vetem mintegy magam elé. Majd egymáshoz közelítve az orrunk előtt a hullámok megörnek.
Itt van. Magam is kinyújtom az egyik kezem és...nekiütődik valami keménynek.
- Szomjan lehet halni a tengerben? Úgy innék valamit, mielőtt Balált keresésére megyek. Hacsak...
 Köpködöm ki a sós vizet, amennyiben Esmëvel és Jeremyvel felkapaszkodunk. Ha mind velem vagy utánam tartanak, szép kis tömeg gyűlik össze...Öröm, hogyha vendegszerető népek.
Ám úgy látom, nem jobban, mint Franc.
Miért van az, hogy az ember félelmei sorra bekövetkeznek?
- Ezek tényleg kalózok? Hogyaza...Ugye nem 'Hosszú késes' Franc...?
Véletlenül mondom ki, de annál hangosabban.
Hallhatták a lila fényű csatából felpillantó, jöttünkre fegyvert rántó őrök, hallhatta Jeremy és sajnos Esmë is.
- Úgy értem...Ugye ismeritek veletlenül?
A hangom nem, de a tekintetem érzem, hogy árulóm. Nincs olyan isten odafent, aki segíthetne kimagyarázkodnom...
Behunyom a szemem. Mindegy, mi jön. Ki fognak adni neki, és nekem bele kell törődnöm. Hacsak nem itt van
e hajón. Elképzelem, hogy legjobb esetben is a rabszolgájává tesz egész hatralévő életemre, ami nagyon valószínű, hogy a kegyetlenkedéseinek hála, legalább jó rövid lesz. Azt el se tudom képzelni, ha meg akarna ölni, miféle agyafurtan véres és elnyújtott halált eszelne ki számomra.
Csak akkor nyitom ki a szemem, amikor a többiek hangja és a csata zaja közül jól ismert baritont hallok ki.
Megrázkódok.
- Balál?
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-11-17, 7:28 pm

Egyre bosszantóbb a kardom hiánya, de már a szagomat érzem, így a közelben lehet. Ha meglenne, a mágiám már rég a kezemben lenne, de így egyre nehezebb a dolog. Közben a sárkányok is visszatérnek. Megrázom magam, és túlélőket keresek, na meg azt a dobálózó nyavalyást. De első az emberek kimentése. De amint visszatér az erőm a mocsok gyíkok hamarosan verést kapnak. Na persze ez csak álom, és addig marad a civilek kimentése. Persze néha próbálkozom a varázslással, hisz fel akarom mérni Furia alattomos varázslatának idejét. De lassan egy órája tökölök itt sérülten nyűgösen, a haragom is újra nő amit az a mocsok vörös köpenyes semmisé tett a szavaival. Nem foglalkozom ember katonákkal, csak azt mentem a romok alól akit érdemes, míg a forró folyékony halál ide ér.
Vissza az elejére Go down
Kalandmester

Kalandmester


Hozzászólások száma : 218

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-11-17, 9:45 pm

//Mese: Nyugat ékköve//

*A halandó sárkányok nem bírnak a lila színű védőpajzzsal, így a hajóhad mind közelebb ér Verinol kikötőjéhez, vagyis ahhoz, ami maradt belőle. Az érkező hajósok már ki tudják venni lángoló hajóroncsok maradványait, a víz felszínén úszó nagyobb darabokat is.
Eközben Ashyrt testébe fűrészes szélű csakram csapódik a pikkelyek közé, s a fegyver komoly fájdalmakat okoz a kék sárkánynak.
Ha a levegőbe emelkedett, akkor a vízbe zuhan vissza, ha a vízben tartózkodik, akkor a felszín alá is bukik, míg úrrá lesz fájdalmán.
A sebből patakzó vörös vére sötétebbre festi az éjszakai tenger vizét.
A sárkányok visszavonulásán változtat Furia érkezése.
A pajzsnak rontva, habár erős a védőpajzs, az ősi sárkány karmai keresztültörnek rajta.
Az első hajó, melyet megtalál, megérezheti az ősi sárkány dühét. A hajó orra beletörik a harapásba, s a testbe víz kezd ömleni, miközben a rántástól az egész hajótest keresztbe fordul a többiek előtt.
Van azonban ettől komolyabb gondja is a flottának.
Furia, s a lila pajzson tátongó résen betámadó sárkányok láthatják, amint a hajókon katapultok lövik ki rájuk, s a fekete nőstényre is azokat a fegyvereket, melyek eddig a pajzs mögül érkeztek.
A fegyverek kezelőik izmos, szürkéskék bőrű lények, vadalanok.
A kilőtt fegyverek csak a fekete sárkányt nem képesek megsebezni, róla lepattannak.
A flotta mögött egy újabb flotta tűnik fel, mi eddig rejtve volt a sárkányok szeme elől.
Léghajók szállnak, s minden léghajót egy-egy lila védőpajzs véd.
A léghajók is lőni kezdik a sárkányokat.
Karcsú, a szélben is jól manőverező eszközök ezek, s több ki is válik, hogy a szárazföld felé vegyék az irányt. Egyikük épp azon szikla felé tart, melynek üregében Lysanor őrzi Aldo és Glorien testét.
A vörös köpenyes varázslata nem deríti a Dremert jó kedvre, s mindezt jól láthatja Glorien, s a minden bizonnyal hozzá tartó Aldo is.
Lehetséges, hogy a mágus hamarosan csatlakozik szerelméhez a halál urának tenyerén?

Ilerick szemét behunyva még tartja a kapcsolatot Balállal. Tenyere a mágus szívén nyugszik, s kitart mellette.
Tudja, meg kell mentenie, ha élni akarnak. E hajó menekvésük lehet a háború forgatagában.
Ő nem látja a közelgő flottát, s a vele harcban álló sárkányokat sem.
Azonban a sötét elf szelleme meglepett, a két mágus fénye közrefogja, s Balál varázslata valóban megtisztítja őt. Lelki szemei megnyílnak, s immáron látja, miként közelít hozzá Dremer.
Hogy a Halál ura mily sorsot szán neki, azt ő maga sem tudhatja, hogy miként vezekli le mindazt a sötétséget, mit magában hordozott, s mindazon tetteket, melyeket végrehajtott mások testében, már a halál istenének döntése lesz.
Az azonban nem, hogy a látót is magával ragadja-e, vagy hagy még neki időt. Ezt csupán a végzet istennője, Ritalea tudhatja, ki mindenek sorsát hordozza magában.
Esmë, Jeremy, Markus és még jó néhányan elérik a hajót.
A kapitány kapaszkodik fel legelöl, szép metszésű ajkai közé tőrt kap, nem tudja, mi vár rá odafent, hisz hajóját nem így hagyta a vízen.
Testére tapadó, nedves ruházata nem rejti el tökéletes, ruganyos alakját a mögötte mászók elől, s mikor feltolja magát a hajó korlátján, ismerős alakokat pillant meg.
Ott van az öreg Winnie, Demba, a tagbaszakadt, csendes, fekete bőrű kalóz, ott van Feketeszakáll is, s még sokan a legénységből, fegyverben. Mind rá várnak. Thomasra, a tolvajra, is felfigyelnek, ki meglógott barlangjukból, s ott hagyta Balrog kapitányt eszméletlenül.*
- Mi ez itt?! Nem mutatványosok azok, hanem a halált hozzák, ha nem vigyázunk!
*A nő metsző hangja hamar észhez téríti legénységét, ám Markus megjelenése, s szavai minden kalóz figyelmét az ifjúra terelik.*
- Ez Balrog kapitány hajója!
*Veti oda neki a fekete szakállas. Esmë azonban röpke pillanatra elgondolkodik, míg az ifjún nyugtatja pillantását.

Shuga meglelheti kardját a romok között, miközben ártatlanokat ment. Markolata kitűnik a kövek közül, mintha valamelyik isten könyörülne kicsit a féllényen. Furia varázslata órákig eltart, ám a barnaköpenyes szerencséjére nem végleges, ereje visszatérhet majd egy-két órán belül.
Leorin nem messze egy a mágusok által földre kényszerített sárkány torkát igyekszik kardjával átdöfni, ám a fegyver nehezen fogja a kemény, pikkelyes bőrt.
A sárkányok is hamar ráébrednek, hogy a mágusok számbeli fölényével egyenként nem bírhatnak, hisz több társuk is a földön hever már, s meglepik a katonák őket, mint hangyák az édességet.
Hamarosan hármas csapatokba rendeződnek, hogy felvegyék a harcot az ellenséggel.

Alamaise eközben az ismerős arany sárkányon igyekszik segíteni, ki úgy gondolja, a kék nőstény gyáván az ispotályban maradt, hogy elkerülje az öldöklés poklát.
Az altató varázs segít neki, hogy ne kelljen szembesülnie a sebesült vádjaival, s abban is, hogy a sebesült könnyebben gyógyulhasson.
A sebek súlyosak, s a kék sárkány ereje is fogyóban van, habár nem e pillanatban merül ki.
Az arany sárkány sebei lassan kezdenek gyógyulni, ám a szárnya tövéből meredező karót el kell távolítani.
Még így sem biztos, hogy túléli e napot, a kék nősténynek mindent meg kell tennie, amit csak tud, ha életben akarja tartani a gyengülő harcost.

A csata ráadásul mind több sárkány sebesülését okozza, kiket hamarosan a tengerről  is elkezdik hozni az ezen dolgozó sárkányok.
Ugyanezek a híreket is hozzák a csatából, mind Avrae mellől, mind a flottával harcolóktól.
A csata tán véresebb, mint Sendelnél volt, s még rémisztőbb, úgy tűnik, nem dőlt el….*

Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-11-21, 6:40 pm

//Mese: Nyugat ékköve//

Nem tudtam miért olyan fontos Marcusnak ez a Balál nevű mágus, de abban egyet kellett értenem vele, hogy a hajót egy varázslat rejti és mivel az nem Esmé tudtával történik, akkor valakinek ott kell lenni, aki ezt csinálja.
- Fogalmam sincs, de azért nem árt vigyázni, mert a sárkányok is képesek mágiára, mi van, ha csapda az egész? – éled fel bennem azért némi egészséges életösztön, ha nem is akkor, amikor már az elején kellett volna.
Az udvariasság azt akarná, hogy megelőzzem a lányt, hiszen ki tudja mi vár ránk, de egyrészt a kalózkapitány ezt biztosan nem venné jó néven, hiszen az ő hajója, másrészt azt hiszem a vízből kiemelkedő látványa, a fogai között a késsel sok mindent megért nekem.
És, ahogy felérünk megszűnik a bűbáj és ott áll az egész hajó legénysége, régi, jó ismerősök, akik úgy néznek ránk és főként rám, mintha szellemet látnának és ott hever a kocsmából eltönő mágus és a másik is, akit követtünk.
Marcus habogása zavaros, nem értem mit akar ezzel a Franccal vagy kivel, de azt hiszem nagyon be lehet tojva tőle……
- Ja, kalózok. – bólintottam azért. – És remélem fiúk,…….nincs harag? – emeltem fel a kezem, remélve, hogy most tényleg sokkal, de sokkal nagyobb problémánk van, mint, hogy búcsú nélkül távoztam tőlük.
Nem hittem, hogy tudták volna, hogy összejátszottam a vezetőjükkel és ha nem tudták, akkor én még mindig a halállistájukon lehetek……


Vissza az elejére Go down
Ashyrt Tyton
Kék sárkány
Ashyrt Tyton


Hozzászólások száma : 16

Character sheet
Nép: Sárkányok

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-11-22, 8:13 pm

//Mese: Nyugat ékköve//

*Nem járt sikerrel a víz alatt, sem a víz felett. A jéghegy ugyan sikeres, és ez némi elégedettséggel tölti el, de nem elég. Látja, hogy végighorzsolja a hajót, amivel találkozik, de nem süllyed el.
A fűrészes fogú valami, ami az egyik hajóból jöhet rá, át a lilás pajzson, amin ő nem tud áthatolni, meglepi.
Olyan erővel csapódik be és olyan pontosan, hogy nem tud vele mit kezdeni.
A tenger sötét vízbe süllyed, a fájdalomtól már odafennn elakad a lélegzete.
Ez a fájdalom görcsbe rántja testét és ami rosszabb, a találat nem a testét érte, hanem a torkát.
Jól tudták a nyomorult kétlábúak, hogy hova célozzanak.
Rángatózik a vízben, igyekszik felkeveredni, ám amikor felbukkan, sincs nagyobb esélye. Torkát bugyogó hang hallatja el, ahogy a maradék levegőt méretes tüdeje kipréseli a vérrel együtt, de visszafele már csak az átszakadt erekből kiömlő vért szívja kevés levegővel együtt.
A fuldoklás közepette nem tud a magasban maradni, újfent lebukik a víz alá, ott szenved, ott ráng még teste egy darabig, míg végül kileheli a lelkét.
Szellemét a víz már nem akadályozza abban, hogy a levegőbe emelkedve Dremert keresse és Rooberhez fohászkodik magában, hogy a sárkányok istene legalább kegyesen tekinthessen le rá.
Még látja, hogy Furia, az isteni ősi sárkány végre megérkezik, s ő végre áttöri a pajzsot.
Ashyrt szellemét megnyugvás tölti el, legalább ez…*

//Köszönöm a mesét, Ashyrtnak ennyi volt. Smile//
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-11-22, 8:42 pm

* Lysanor nézte Aldo testét, ami mozdulatlanul feküdt el mellette. Elég ilyesztő volt és az idő is szaladt, így úgy döntött, hogy egy ébresztő varázslattal életre hívja azt. Meg is tette és várta, hogy magához térjen.Aztán Glorien testére meredt, ami ugyan úgy hevert ott, mint amikor behozta. Halott volt, de talán mégse annyira. Nem tudta eldönteni, hogy valóban így van ez vagy a képzelete játszik csak vele. Csak várt és várt mi lesz most.*

_________________
Verinol - Page 14 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Furia
Fekete sárkány
Furia


Hozzászólások száma : 376
Életkor : 1128
Munkahely : Lanuria Furiája XD

Character sheet
Nép: Sárkányok

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-11-23, 8:23 pm

//Mese: Nyugat ékköve//

*Áttör a pajzson, s teljes sikerrel támadja meg a hajót, melyet zászlóshajónak gondol.
A keresztbe forduló hajó bizonyára összekuszálja majd a flottát, legalábbis ezt gondolja a fekete nőstény.
Talán így lesz, azonban a flotta nem akar összekuszálódni, sőt Furiát is lövéseikkel árasztják el.
Természetesen mindezek nem árthatnak neki, s miközben ezt nézi, addig a halandó sárkányok seregét is lövik.
Visszapillantva látja, hogyan lebeg egyre több ragadozó teste a tenger sötét vizén, s látja, hogyan bukdácsolnak mind többen közülük a levegőben sebesülten.
Az ispotály sárkányai nincsenek elegen, hogy a kellő tempóban szállítsák őket, s a holtak száma is egyre nő.
Az ősi sárkány e pillanatban tűzzel árasztja el az első vonalban érkező hajókat, még a pajzson belül van, akkor is, ha a pajzs nem szűnt meg, így biztos benne, hogy a vízen közeledő hajók első sora a tűzben hamvad el pillanatok alatt.
Ez ekkor feltűnő léghajók még a fekete sárkányt is meglepik.
Nem emlékszik olyan esetre, amikor kétlábúak a levegőből támadták volna a sárkányokat.
Talán a grifflovasokra igen, de ők nem lebegő szerkezetekről indultak.
Az ősi sárkány dühében pillant szét.
Gyorsan kell döntenie, vagy olyan varázslatot vesz elő, mely a támadó kék lények flottáit rögvest elpusztítja egyszer, s mindörökre, vagy el kell gondolkodnia, hogy a halandó sárkányokat menti.*
~Gyengék…s ezekkel akarok én közösködni, ha már miénk e föld?!~
*Csalódottsággal szemléli a csata alakulását, s a sárkányokat, amint veszteségeik mind súlyosabbak.*
Vissza az elejére Go down
Markus de Berend

Markus de Berend


Hozzászólások száma : 89
Életkor : 20
Munkahely : Nincs

Character sheet
Nép: Emberek

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-11-24, 7:35 pm

Jeremy és a kalózok nem igazán veszik fel, amiket mondtam. Mondanám, hogy nagy szerencsémre, de Esmë láthatóan elgondolkodik. Attól tartok, el fog kapni egy röpke beszélgetésre, ha ennek vége. Balrog kapitányról még nem hallottam.
- Sajnos, nincs szerencsém ismerni Balrog kapitányt - nem kell megjátszanom magam, hiszen tényleg így van - , Balált viszont nagyon jól ismerem. Nem kell félnetek tőle. Talált gyerek voltam és ő lelt rám a déli dzsungelben, szülőket keresett nekem, de apám helyett apám volt. A háború sodort el minket messzire egymástól. Jámbor mágus, talán még sohasem varázsolt úgy, hogy bármi jót pusztítson el a hatalmával. Biztos vagyok benne, hogy segíteni jött nektek. Igaz?
Az idegen szürkéhez fordulok a kérdésemmel és melléje térdelek. Balál rossz bőrben van, még a levegővételét se látom, teljesen mozdulatlanul fekszik a társa keze alatt, de valahogy nem hiszem el, hogy nagyobb baja lenne.
- Mi van vele? Ugye jól van? Ugye nem azért hozott őssze minket a sors, hogy...jaj nem!
A hangom megremeg. Megszorítom a hosszútőröm markolatát, hogy elfehérednek az ujjaim. Már képtelen volnék uralkodni magamon, ha rossz hírt kell hallanom. A mai nap után egyre kevésbé érzem magamban az erőt akár önvédelemből, akár büszkeségből megjátszani magam. Ha gyengének látnak ezek az emberek, hát gyenge leszek a szemükben...dehát ők is csak emberek...Idegesen kapok a párás szememhez, aztán megérintem Balál karját.
- A sárkányok tették ezt vele, vagy a saját mágiája? Mi történik mágus? Válaszolj!
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-11-24, 8:35 pm

A kardom végre előkerül a romok alól, de mágiám még mindig nincs. Na meg ahogy elnézem emberi alakom se nagyon, így olyan könnyű lesz mozogni a humánok közt. Megkaparom az arcom, és most fakadok sírva hisz karmaim is vannak. További hülyeségre nincs időm, és még sérült is vagyok. Gyors tempóra váltok hisz mihamarabb ennem kell vagy az emberek között kezdek el tombolni, és azt a részt kihagynám. Ahogy haladok, egy kisebb csődületre leszek figyelmes. Nem a tömeg a gond, hanem amit tesznek. Dühösen intek be Dremernek, még hogy nincs haldokló sárkány a környéken, akibe bele tudna tenni.
- Duma. – Morranok fel, de sejtem, hogy csak a saját törvényeiket tarthatja be. Amikről nem igazán tudhatok. Ettől még szidom magamban a holtak urát. A csapatot egy ismerős alak vezeti, Leorin. Hogy ő mit keres itt az rejtély, persze én vagyok a hülye hisz ő is a védőkkel van itt. Épp a sárkányt gyilkolnák meg, de szerencsémre, nincs olyan fegyverük, ami könnyen áthatolna a pikkelyén. A saját karmaimat magam mögé dugom és sárkányvigyorra váltok. Borzasztó beteg terv jutott eszembe, ami mindenek mellett még veszélyes is lehet, de ha sikerül a sárkánytestet megszereznem ezektől a bénáktól, akkor hamarosan újra sárkánybőrben pihenhetek Sendel forró sivatagában. Persze csak azután hogy a környéken lebzselő sárkányokat levertem. De nulla agresszióval, és némi vidám köszönéssel kezdem. Ha körbe is vesznek, se tervezem őket bántani, hisz felfele még mindig szabad az út, és a buta lándzsáik úgy is lepattannak rólam. Remélhetőleg.
- Üdv Leorin jó látni végre aktívan dolgozó védőket. Tudnál nekem segíteni? Az a böszme nagy fekete sárkány megszívatott, és most nem tudok harcolni. De barom vagyok. Először bemutatkozom, mielőtt a segítséged kérem.
Sorolok a katonák és az esetleges mágusok figyelmének kereszttüzében a sárkányhoz.
- Shuga vagyok a Birodalmi mágusoktól, némi problémába ütközve, mint látod. Bár van némi előnye a dolognak, de szeretnék újra az eredeti alakomba lenni nem ebben az elátkozottban. Szóval, ha megtörnéd az átkot, én megölöm neked ezt itt.
Bökök a sárkányra, és hogy bizonyítsam, hogy meg tudom sebezni, könnyebben, mint ők, letépek egy pikkelyt az oldaláról. Majd laza mozdulattal kettétöröm.
-A jelvényem a ruhámmal egyetemben ebbe a testbe olvadt, szóval sokat segítene a dolgon egy kis tisztító mágia. És csak semmi szurkálódás. - Nézek a katonákra. - Vagy összetörlek titeket, míg tart ez a vacak.
Vissza az elejére Go down
Balál Tangeran
Szürkeköpenyes
Balál Tangeran


Hozzászólások száma : 690
Életkor : 51
Munkahely : Szabadúszó

Character sheet
Nép: Mágusok

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-11-24, 9:00 pm

//Mese Nyugat ékköve//

Balál tenyere anyja arcán nyugszik. Két kezébe veszi a bezáródó, gyönyörű arcot, melyen mélységes aggodalom hagy nyomot halálfélelem helyett. Ahogy reszkető teste hül, úgy veszi át hidegét Balálé. Hiszen mindig is őt kereste, apjával úttalan utakon hozzá igyekezett, s most kiderült, hogy minél távolabbra vitte őt tőle.
Bárcsak valóban megérinthetné. Hiszen a kisgyermek sem láthatta így. Apa mindent megtett, hogy távol tartsa a sebesülttől. Egy másik, nagyobb fiúcska rohan oda. Hang nélkül simogatja meg az arcot, s Balál átveszi egy pillanat törtrészére az érintését, talán így nem felejti el, történjék bármi a kinti világban. A fiú vékony alkata, keskeny arca, csillogó szeme mind anyjuké. Van, tehát tényleg van testvére, talán, ahogy apa mondta mindig, több is.
"Balált viszont nagyon jól ismerem..." Jut el hozzá a fiú ismerősen csengő ifjú hangja. Megrázkódik a lelke, ahogy a karját megragadja. Érzi melegedő, nedves tenyere a zakóján át, s a súlyt, mellyel aggódva ránehezedik. S egy másikat, a mellkasán. Az erőt, mellyel szíve rebbenését megtarthatja a mágus társa.
De a szíve épphogy csak megremeg. Mintha utolsót se akarna dobbanni, inkább anya hófehér fényű lelkével egyesülni. Mert bár nem ott, a torony tövében távozott e világból, Balál jól tudja már, hogy nem él. Találkozna vele, de érzi azt is, hogy az életben várják.
Itt a fiú, akiért felelős lett s a hajó. A kalózhajó, a gyönyörű kapitányával. Nem messze tőlük a víz felett pedig az egyik fekete sárkányóriás egyenesen a könyvéből, vadalanokkal vív csatát. Nem nyerhet. A hajót rejteni kell!
Vissza az elejére Go down
Kalandmester

Kalandmester


Hozzászólások száma : 218

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-11-24, 9:38 pm

//Mese: Nyugat ékköve//

*Míg a csata odakint folyik, a flotta és a sárkányok között, Lysanor a szikla üregében megkísérli felébreszteni Aldót.
A vörösköpenyes Dremer előtt áll, s lényegében némán bámulják egymást a Halál urával, ki ezen idő alatt sok holt lelket visz magával saját birodalmába.
Nem örül a fehér hajú mágusnak, miközben Glorient még mindig magánál tartja.
Nem viszi birodalmába, nem küldi vissza sem.
Ritalea hangját hallja az istenek szféráiból, s e sugallatot követi, miért is nem tesz semmit.
A léghajó, mely immáron a sziklához ér, harcosokat tesz ki a szikla üregébe, s kísérőként a kis csapat mellé egy mágus is szegődik.
Szürkéskék bőrű, hegyes fülű harcosok ezek, izmaikon a lilás fény, s a vár lángjainak vöröse is megcsillan.
A mágus bepillant az üregbe, s a különös hármas számára éppoly érdekes, mint a harcosoknak a vár felett látható sárkányok. Ők miattuk jöttek.

Dremer nem szólítja magához Balált sem, noha tán jobban vágyik rá, mint hogy maradjon az élők között. Ilerick az, kit érezhet, s ha megfáradt szemeibe visszatér az élet, ott láthatja maga körül egyik kis védencét is, Markust.
Utóbbi igyekszik több információt nyerni a látóról a másik mágustól, ám annak épp e pillanatban több dolga is akad.
Egyfelől támogatni a hajót óvó bűbájt, másfelől a másik mágust, hogy visszataláljon az élők közé. Ez pedig lefoglalja minden erejét, hisz próbálja a látnokot visszacsalni az élők közé halott anyja mellől.
Nem méltatja válaszra a kölyköt, miközben az öreg Winnie legalább szól hozzá.*
- Balrog e hajón élet, s halál ura, úgy vigyázz vele. E mágus pedig behatolt ide, s oly furcsán viselkedett, hogy a kötelékek voltak azok, mik leginkább biztonságban tarthatták tőle a legénységet.
*Feketeszakáll lép előbbre Jeremy felé. Kardja markolatát erősen szorítják ujjai.*
- Hogy mersz fellépni e hajóra azok után…?!
- Ő most velünk van!
*Csattan fel Esmë hangja, s a megfellebbezhetetlen hangnemre meg is torpan a fekete szakállú kalóz, ahogy Demba, a nagy darab fekete is megáll a megkezdett mozdulatban, mi szintén a tolvaj felé irányult.
Thomas még e pillanatban sem örvend a legcsekélyebb népszerűségnek, főképp, hogy nem csupán lelépett, eltulajdonította egyik kincsüket is. A többi menekülő is lassan felkapaszkodik a hajóra.

Leorin kardja nem üti át a pikkelyeket, ám a csapat mágusokkal is dolgozik együtt, s így akad, ki ráolvasson a kardra.
A felbukkanó szörnyeteg láttán a kapitány kezében is megáll a kard. Nem tűnik sárkánynak, ahogy nem tűnik semmilyen emberi fajba tartozónak sem.*
- Démon! Előbb a sárkányt öljük le, aztán beszélhetünk. E szörnyetegnek nincs maradása a várban!
*E szavakkal a kardot, mire a mögötte álló igéket mormolt, előre döfi, s az végre áttöri a sárkány pikkelyeit. A hús mélyére szúró penge mellől füst és égett vér szaga tör elő, ahogy a kapitány nem a szúrást követően felfelé rántja a pengét mindkét kezével, teljes erőből, hogy minél súlyosabb sebet okozzon a gyilkos ragadozónak.
Eközben katonái idegesen méregetik a lényt, de, mivel nem támad rájuk, s mivel Leorin sem adott parancsot, nem emelnek fegyvert Shugára.*
- Van a várban is még birodalmi mágus, mint láthatod.
*Köp a kapitány a sárkány testére.*
- Ha te kérsz szívességet, illene nem fenyegetőznöd.
*Pillant a démonra, miközben háta mögött a mágusok, kik az iménti sárkányt is földre kényszerítették, készenlétben állnak arra az esetre, ha mégis egy sárkány álnokságával lenne dolguk.

Alamaise eközben az ismerős arany sárkányon igyekszik segíteni, ki úgy gondolja, a kék nőstény gyáván az ispotályban maradt, hogy elkerülje az öldöklés poklát.
Az altató varázs segít neki, hogy ne kelljen szembesülnie a sebesült vádjaival, s abban is, hogy a sebesült könnyebben gyógyulhasson.
A sebek súlyosak, s a kék sárkány ereje is fogyóban van, habár nem e pillanatban merül ki.
Az arany sárkány sebei lassan kezdenek gyógyulni, ám a szárnya tövéből meredező karót el kell távolítani.
Még így sem biztos, hogy túléli e napot, a kék nősténynek mindent meg kell tennie, amit csak tud, ha életben akarja tartani a gyengülő harcost.

A tengeren Ashyrt elesik. Halála egy a sok halál közül, miközben a sárkányok igyekeznek védekezni a feléjük szálló fegyverek ellen, addig Furia tüze az első sor hajót pusztítja el. A vadalanok is láthatják, hogy ez a többinél hatalmasabb sárkány veszélyesebb ellenfél a többinél.
Bordó köpenybe burkolt mágusaik máris új támadáson törik a fejüket, amivel ezt a sárkányt is meg tudnák sebezni.
Az első próbálkozás, a fehér fényesség a nőstény sárkány testének csapódik, ám nagy valószínűséggel, nem lesz képes megsebezni.
Másik kántálására a tengerből emelkedik ki egy az ősi sárkány méreteihez méltó szörny, mi vízből áll, s csap le a fekete sárkányra.
A lényt tenyere hangosan csattan a célponton.
A léghajók, s a többi hadihajó vadalan harcosai, s a mágusok is, a halandó sárkányokat támadják.
Az ispotály sárkányai nem tudnak annyi sebesültet elszállítani, amennyi a vízben hánykolódik.
Segítségre van szükségük.
Darlath sárkányai keresik a pajzson a rést, s aki megtalálja, szintén betör a fekete sárkány után.
Mások védőpajzsokat vonnak fel, hátha az megóvja őket a flotta fegyvereitől, aminek ára az, hogy maguk is kevésbé lesznek képesek támadni.
Az öldöklő harc Verinolban is így folyik. A trióba rendeződött sárkányok mágusokra, katonákra támadnak, akik hevesen védekeznek a szörnyetegek ellen.*
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-11-30, 6:09 pm

//Mese: Nyugat ékköve//

Leorin lehet a város egyik ura, de súlyos verés néz ki a számára. Viszont perpill erőfölényben vannak, legalább is a mágusok miatt. De őket könnyebb átverni, mint a katonákat. Túlságosan is ragaszkodnak a mágiájukhoz. Nos igen én is az enyémhez, épp ezért alkudozom itt velük. Hisz nekem kell ez a test. Ha roncsolni merik, darabokra tépem őket, fütyülve a körülményekre. De addig tőlem tegyenek amit akarnak, nekem a teste kell nem a lelke.
- Talán kezdetnek ezt a démonozást fejezhetnénk be nagyuram, mert kezd sértő lenni, és még ha hasznos is e test attól még nehéz kezelni. De ha a fekete sárkány mágiakötésétől megszabadítotok, az sokat dobna latba felém.
A mágikussá tett kard szúrása enyhe tickre késztet, és tényleg darabokra tépném a hadurat. De most jobb a szende kérőt játszani.
- Az jó ha van, főleg ha fehérek. Ők jelentősen csökkentenék a problémám gyökerét. Ha kérhetlek, szimplán szúrd le, itt. – Bökök egy pontra. –Bár ne a kardoddal, mert az nem éri el a kívánt távolságot.
Na meg a test is jobbára épségben marad, és könnyebbé teszik az elfoglalását, vagy a felemésztését. De nincs időm töprengeni. Amikor leköpi, a sárkányt felnevetek.
- Téged nagyuram nem is áll érdekemben fenyegetni, viszont ahogy már említettem. Korábban egy ideges katonád céltáblának nézett, miközben épp a leomló törmelékeket lassítottam le, nehogy bárki is a romok alá kerüljön. Mondhatom hálás dolog a segítőt megtámadni. Azt már nem is említem, hogy azt a ribanc feketét is lefoglaltam elég hosszú időre, hogy a védők kicsit ködbe veszett támadását sikerrel létrehozhassák. Szóval elég nehezen vagyok a sárkányok szövetségesének nevezhető. Pláne hogy egy fehér köpenyes mágus mentette meg az irhám a fekete első támadásaitól.
Sorolom a rész igazságokat, azt már kihagyom, hogy perfekt vagyok a sárkányok nyelvéből, és kicsit személyes sértettségem is van Furia felé. Na meg a csevegésem témáját se fogom az orrukra kötni.
- Így nagyuram beláthatod, hogy a haragom a szolgáid felé némileg jogos. – Hajtok fejet a tiszt előtt.
– De a kérésem is fontos lenne, ahogy e dög tetemének, is viszonylagos épsége a terveimhez. Hogy éle az engem totál hidegen hagy, csak maradjon egyben a főbb és szükséges testrészek. Így kicsit visszafogottabban kérném uram, hogy a fekete sárkány mágiamegkötését kicsit piszkálják meg. Az sem fontos ha elsőre nem sikerül de pár kisebb próbálkozás jelentősen lecsökkenti a tartósságát.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-11-30, 6:57 pm

- Azt gondolom Marcus igazat mond, hiszen a kocsmában ő volt az első aki felhívta a sárkányokra a figyelmet. – intettem a fiú szavaira a földön fekvő, megkötözött mágus felé, aki úgy látom nincs túl jó állapotban.
Ha ő az aki a mágiát a hajóra varázsolta, - és mivel a másik mágus csak előttünk nem rég ért fel, ennek elég nagy a valószínűsége, - akkor elég erős lehet, hogy még ilyen állapotban is bírja tartani a láthatatlanságot.
- Remélem nem lesz az öregednek semmi baja…….- tettem Marcus vállára a kezem együttérzően, látva milyen kétségbeesett, - és Marcus, a félelmetes Balrog kapitány, ahogy Winnie jellemezte, előtted áll. – mutattam Esmé-re, akivel emberei oly nagy tisztelettettel bánnak, ami igazolhatja ezt a hírt, bár én egészen más oldalát ismertem meg.
Biztos voltam benne, hogy a sápadt mágusnak nem esik baja, ha tényleg a hajót védelmezte.
Ahogy abban is biztos voltam, hogy ha Esmé nem tesz valamit, hamarosan vagy a vízben vagy az árbócrúdon lógva találom magam, ha a legénységen múlik.
Hátrébb léptem, amikor Feketeszakáll a kardon tarva a kezét felém mozdult.
- Hallottad a parancsnokot, - fújtam ki megkönnyebbülten a levegőt, - veletek vagyok és hidd el nem akarok bajt, ellenben a sárkányokkal. – böktem a levegőbe, ahol még mindig hevesen lángolt a csata.
Miután már nem láttam embert a vízben, Esmére néztem.
- Ideje lenne elhúzni innen.

Vissza az elejére Go down
Furia
Fekete sárkány
Furia


Hozzászólások száma : 376
Életkor : 1128
Munkahely : Lanuria Furiája XD

Character sheet
Nép: Sárkányok

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-12-01, 6:05 pm

//Mese: Nyugat ékköve//

*Míg gondolataiba merülten vitorlázik a tenger sötétlő habjai felett, a támadó kétlábúak fénytámadása nemes egyszerűséggel lepattan róla.
Érzi, természetesen, hogy erős varázslat volt, noha az nem árthat neki.
Ébenfekete pillantása a hajók felé fordul, midőn a tengerből egy méretes lény emelkedik ki.
Feketén csillogó vízből áll, mi rögvest támadásba is lendül.
A hatalmas tenyér a fekete sárkány hátán csattan, s habár a tüskék áthatolnak rajta, nem sebzik meg, hisz vízből áll.
A csapás nem sebzi meg, lendülete azonban a tenger vizébe csapja, hatalmas hullámokat keltve körös-körül.
Bizonyára a hajókat is megdobálja, miközben a fekete nőstény hatalmas teste kiemelkedik a habokból.
Darlath, s a halandó sárkányok is megtorpannak látva, úrnőjük ellenfelére akadt.
Furia e pillanatban a magasba száll, szárnyai gyorsan, szélvészt kavarva emelik fel, s midőn elég magasra jut, lendül ellentámadásra a vízlény ellen.
Teste egy pillanat alatt felizzik sötéten csillogóvá válik, miközben a belső hő hatására vibrál a levegő körülötte. Ha a vízlény karját emelné ellene, hát fogai csattannak a vízen, s teste egyenest a test mellső részét veszi célba. Zuhanórepülésben maga mellé húzott szárnyai is segítik.
Ha talál, akkor fejti ki az igazi hőt, s a víz könnyen lehet, fel is forr, hol éri, s mind gyorsabban vezeti a meleget körülötte, hogy gőzzé váljon.*
Vissza az elejére Go down
Kalandmester

Kalandmester


Hozzászólások száma : 218

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-12-01, 9:27 pm

//Mese: Nyugat ékköve//

*A Remény tengerének nyugati partjainál az éjt fények világítják meg. A tengeren és a szárazföldön is villódznak, lángok vöröse, védőpajzsok lilás fényei találkoznak a mágusok és sárkányok átkainak különféle villanásaival.
A küzdelembe ezúttal már nem csupán lanuriai erők, hanem vadalanok is részt vesznek.
A sárkányok a haderővel küzdenek, veszteségeik immáron nem csupán Verinol védőinek súlyosak, hanem nekik is.
Számos sárkány teteme ring a tenger hullámain, süllyed a mélybe.
Már vadalan testek is velük ringanak, s égő roncsok is lebegnek a víz felszínén.
Mágusaik által létrehozott vízi szörny a vízbe kényszeríti Furiát, az ősi sárkányt, kit azonban nem sebez meg a hatalmas lény sem, s ellentámadásba lendül.
A vízből készült kart ugyan képes átharapni, ám az könnyedén regenerálódna, ha a fekete sárkány bele nem csapódnak a testbe.
A hő, mit gerjeszt, tönkreteszi a szerkezetét a mágiának, mely egyben tartotta a hatalmas alakot, s az végül részben gőzzé válva, részben vízként tér vissza a természetbe.
A vadalan mágusok eddigre már újabb varázslatot hoznak működésbe. Lilás fények lengik körbe a fekete sárkányt, s kapcsolódnak láncokká körülötte, melyek mind szorosabbra vonódnak.
Az ősi sárkány érezheti, hogy e mágikus láncok mind szorosabbra fonódnak körülötte, s míg őt lefoglalják a varázslatok, addig Darlath, s a többi sárkány további veszteségeket szenvedve hátrál a hajóhad elől, mely immár a kikötőbe érkezik.
Léghajók veszik fel a harcot a sárkányokkal odafent, míg az első célba érő hajókról partra szállnak a kékesszürke bőrű lények. Rögvest megrohanják a partot.

Eközben a rejtett kalózhajón a kalózok megtorpannak Esmë/Balrog utasítására. A nő azonban nem áll meg itt.
Kiadja az újabb parancsot.*
- Amíg a mágusok rejtő varázslata fennáll, vitorlát bonts! Kihajózunk eme átkozott vizekről! Elhagyjuk Verinolt! Mozgás, tehetetlen banda! Ti is, börtöntöltelékek! Tegyétek hasznossá magatokat, mielőtt szíjat hasíttatok a hátatokból!
*Most nem Jeremyre figyel, a hajót kell mentenie. Marcus éppúgy kicsúszik figyelmének középpontjából, sokkal inkább törődik a mind közelebb érő hajókkal, a védőpajzzsal, s a sárkányokkal.*
- Bírjátok még?
*A kérdés Ilericknek szól, ki e pillanatban még mindig azon munkálkodik, hogy megtámogassa Balált, a látó mágust. Szüksége van rá, egyedül nem tudja megvédeni a hajót.*
- Kellene ő is!
*Mutat Balálra szabad kezével, míg másikat még mindig a szürkeköpenyes mellkasán nyugtatja.
Markusnak is int, segítsen, adjon erőt, ha mással nem, hát szavakkal.
A hajó eközben megmozdul, a vitorlák kibomlanak, s megmozdul a szerkezet.

Lysanor számára nem lehet új a belépő vadalanok alakja. A szürkéskék, hegyes fülű, izmos alakok ezúttal már Lanuria szikláját tapossák. A mágus, látva a földön heverő testeket, kezét előbb a vörösköpenyesre helyezi. A fehér hajú mágus, Aldo, még él, csupán szelleme van testén kívül.
Azután a megégett, női testre is ráhelyezi. Még mindig nem szól semmit.
Lysanorra néz, fekete szemeiben értelem csillog. Glorien testére helyezi ismét kezét, majd köpenye alól kis zacskót vesz elő. Ha a fehér hajú elf szóvá teszi, a mágus végre megszólal.*
- Van még esély, a szelleme még itt van.
*Ha Lysanor, vagy Aldo nem állítja meg, a csillámló port a nőre szórja, egész testé behinti vele a pihekönnyű anyaggal, s kántálni kezd.
A harcosok inkább háttérbe húzódnak, megvárják, hogy a mágus kiélje magát.
S a mágus e pillanatban fekete zsákot is előhúz. Kopasz fején kidagadnak az erek, ahogy a fekete anyag száját folyamatos kántálás közben Glorien ajkaira helyezi.

Alamaise gyógyítása hatásos, ám amíg a karó ott van az arany sárkány húsában, nem járhat sikerrel.
Ha kihúzza, addigra érkezik meg egy másik gyógyító. Ha igényli, segít neki, ha nem, hát hagyja, hadd folytassa azt, mit elkezdett. A rengeteg érkező sebesült, félholt sárkány nem sok jóval kecsegtet. Még Sendelben sem volt ennyi, s ha így folytatódik, a Nagy háborúhoz mértek lesznek a veszteségeik.

Leorin döfése és vágása ugyan nem a legsúlyosabb sebet okozza, ám épp elég súlyosat ahhoz, hogy a sárkány az utolsókat rúgja. Mire a kapitány ráköp, már utolsókat rándul a test, s a szelleme elszakad testétől, hogy Dremernél keressen örök megnyugvást magának.
A kapitány figyelmesen hallgatja végig Shugát, a démont, hisz számára az. Nem vesz fel más alakot, nem mutat semmit, csupán a démoni külsőt, melyet még nem látott, s melyről nem is hallott még.*
- Katonáim nem tudhatják, hihetnek-e neked. Nekem sem feded fel valódi arcodat, ha nem ez az.
*Mutat rá a lényeges okra.*
- Egy démont látok, ki akár sárkány is lehet. Miért segítenék, s nem kérném a varázslókat, hogy téged is öljenek meg?
Szavakat említesz, melyeknek bizonyítékát nem láttam.
A fekete sárkány épp elég kárt okozott itt, nem úgy tűnik bárki fel tudta volna tartani őt.
*Int kezeivel az olvadt kőzetekre, a lerombolt falakra.*
- Adj bizonyítékot, miért is ne tekintsenek ellenségnek téged katonáim!
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-12-02, 12:08 am

//Mese: Nyugat ékköve//

Lekarmolom az arcom, ez most komolyan időt húz, mikor mindenki harcol, vagy csak óvatos és én vagyok a hülye. Utóbbi esetnél mindenki befoghatja, nem érzem a hibás logikát a tetteimben, de úgy látszik a kapitány igen. A szavai is igazak, de az kit izgat. Végig gondolom az előzményeket, és lehet hogy mégis igazat kell adnom neki.
- Annak, így utólag lehet, hogy igaza volt. Ugyanis a várfalon támadtam a sárkányokat, főkép a feketét, őt seggbe is lőttem, amikor egy sárkány úgy döntött kettétép vagy földhöz vág. Ez nem jött össze, sőt menet közben véletlenül megvakult egy barátom szerencsés támadása miatt. Mivel nem akartam meghalni és az a gyökér sárkány nem hallgatott rám, amit a toronyról mondtam. A torony dőlt, a sárkány zuhant, én meg ugrottam. Aztán mielőtt a romok komolyabb kárt tehettek volna lelassítottam a törmelékek zuhanását. Körülbelül ekkor támadott meg az a nyavalyás a dárdájával. Ami meg a képemet illeti Kapitány, a lényegi problémát elmondtam. Addig nem tudok visszaváltozni emberi formába, míg azt a nyavalyás mágia blokkot meg kéne törni.
A hadúr képét szívesen letépném a helyéről, de nem szabad hisz szövetséges.
- Nem tervezek addig keresőset tartani fehérmágusok között arról, hogy ki rakott rám egy marha erősnek tűnő védelmet. Amit az a dög. –Bökök Furia felé. – Lazán leszedett. Aztán kb 5 percre rá pofán vágott, én meg hallgathattam Dremer kioktatását a saját céljaimról. Szóval, legyünk őszinték, ha elbaszott sárkány lennék, simán leköpök mindenkit tűzzel egy magaslatról. Pechjére uram, földmágus vagyok, akit a fekete ribanc pofán vágott és még a bordáim is eltörtek. Azt egy betűvel se mondtam, hogy harccal tartottam fel. Ahhoz túl gyenge vagyok, és rohadtul nem vagyok neki ellenfél. De sikerült lelassítanom, és még túl is éltem nem épp hálás környéken. Egy kis segítséget kérek és jön itt nekem a bizonyítékokkal. Két apró kérést kértem, és emberi alakban állok segítségére, sőt, márha túléljük, szívesen meghalhatom a lecseszését is csak törjük már meg végre azt a fránya varázslatot.
Mordulok a tisztre, és már lépnék felé, hogy darabokra tépjem, amikor a falak felé int. Amikor elfordítom a fejem, a szemeim kigúvadnak, az állam leesik, ahogy a forró törmelék, lassan de biztosan folyik felénk, felemésztve és magába olvasztva mindent.
- Azt az elcseszett idióta hisztis Furia feketesárkánya, mi a túrót művelt itt. Na meg mi a francért lépett le? Oké, akkor még jobban támogatom, a törjük meg a mágiablokkolásomat. Mert ha kapok még pár játékszert, gyűrűt, és botot, akkor azt ott megállítom, és csinálhatok egy elég széles kiutat a menekülők számára. Ez talán elég lesz némi bizalomgerjesztéshez, és ha lehetne minél hamarabb, mert egyben van szükségem erre a tetemre, és nem hiszem hogy sokáig kitart a szerencsém, hisz eddig egy deka dög se jött érte. Így Kapitány, minél hamarabb törjük meg az átkom, annál hamarabb állítom meg azt a forró nyalánkságot ott.
Vissza az elejére Go down
Furia
Fekete sárkány
Furia


Hozzászólások száma : 376
Életkor : 1128
Munkahely : Lanuria Furiája XD

Character sheet
Nép: Sárkányok

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-12-07, 12:11 pm

//Mese: Nyugat ékköve//

*Biztos volt benne, hogy nem tudják megállítani őt a vízlény legyőzésében. Neki ezek sem ellenfelek, noha kétségtelenül vannak meglepetéseik, s nem is kispályások a varázshasználatban.
Azonban, hogy elismerje őket, ennél sokkal több kell.
Nem érdeklik a vízen ringó kétlábú tetemek, ahogy látszólag a halandó sárkányok testei sem. Látja, több a sebesült, mint amit képesek elszállítani az ispotály sárkányai.
Ez nem jó, nagyon nem, ha csatát akar nyerni.
Emlékszik még azon időkre, midőn Telar mellett óriási csata végén minden halandó sárkány elesett már csupán a négy ősi sárkány marad, kik azonban Lanur minden még élő csatlósát eltakarították, s az egész csatateret élettelenné égették. Még most is kietlen pusztaság az egész, hol nem terem meg semmi.
Ők megtehették, ám a fekete sárkányok, azok, kik ezt tették, most épp az Éj-hasadék mélyén vannak, neki maradt Inaeth, Risan, meg néhány olyan fajtabéli, kiket nem érdekelnek az ő céljai.
Hát miért is akarna mást, mint életben tartani, s a győzelmet alattvalókkal, a halandó sárkányokkal ünnepelni.
Láthatóan ez a csata kezd rosszul alakulni.
Vele nem fognak elbánni, de ha a sereg elpusztul, az súlyos veszteség lesz a Sárkányok völgye számára.
A testére fonódó mágikus láncok csak első pillanatban lepik meg.
Megfeszítve izmait igyekszik azokat lerázni, ám ha el is pattan egy, újabb szorítja meg.
A szárnyak használata nélkül ismét a vízbe csapódik.
E pillanatban válik hallá, mi kiúszik a mágikus láncok közül, s aztán már újfent fekete sárkányként tör elő a magasba.
Nem egyedül tesz azonban, s nem is ott, hol lezuhant. Alulról, a flotta alól vízsugarak törnek fel körülötte, s lökik meg a hajókat. Ha ez sem töri meg lilás pajzsukat, s a harcolók lendületét, el kell gondolkodnia azon, hogy megsemmisít mindent maga körül, a halandó sárkányokkal együtt, avagy megfontolja a visszavonulást.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-12-07, 4:27 pm

Csak abban bízhatok, hogy Esmé még mindig keményen kézben tartja a csapatot, különben hamar rossz helyzetben találom magam, de szerencsére a legénység még mindig engedelmes és gondolom a veszély is inkább a sárkányok miatt aggasztja őket, nem szerény személyem miatt.
Annak meg még jobban örülök, hogy a lány nem habozik meghozni a gyors döntést és azonnal a javasolt távozás mellett dönt.
Jó lenne, ha a mágusok ég legalább addig bírnák, amíg kikerüljük a harcoló feleket és eltűnünk a balfenéken, mert a vizen harcoló fekete sárkány elképzelhetetlen borzalommal tölt el. Biztos vagyok benne, hogy ha nem jött volna ez a váratlan és ismeretlen segítség már felégett romok és hullák lennének a város helyén és mi sem inalhatnánk el észrevétlen.
- Hagy oldozza el Marcus és majd vigyáz rá. – javasoltam Esmé-nek a még látszólag mindig eszméletlen mágussal kapcsolatban. – Jobb szerintem, hogy ha megébred, nem gúzsbakötve találja magát, ellenkező esetben talán kevésbé lesz segítőkész.
Én meg ha kell mászok vitorlát engedni, hiszen az alatt a rövid idő alatt míg a kalózbanda társaságát élveztem ezt alaposan megtanultam.

Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-12-08, 5:10 pm

//Mese: Nyugat ékköve //

* Az arany sárkány szívós vilt, még kitartott. Én viszont csupa mocsok voltam, vér és sár piszkította be mancsaim és lábaim, akárcsak azokét, akiket a szárazföldről hoztak ide. Ahogy fogyott a varázserőm, úgy fogyott az energiám is. Zihálva rántottam ki a karót az aranyszín testből, amit az ég felé törő vérsugár követett. Ekkor érkezett mellém egy gyógyító, aki hasonlóan festett, mint én, de ő jobban viselte a körülményeket, hiszen sok csatát megjárt már. Bár nekünk nem kell az életünkért küzdeni egyelőre, mint a harcosoknak odakint, de mások életéért küzdeni legalább olyan kimerítő, mint kardot forgatni, és mostmár ezt én is tudom.
Mancsaimat a keletkező sebre szorítottam, és mormoltam ugyan az igét, de a keletkező fény egyre halványult. A gyógyító szó nélkül hozzám lépett, és segített kántálni a varázslatot, amit örömmel vettem. Ha sikerrel járunk, a haldokló, sápadt aranysárkányba talán visszatér némi élet.
- Köszönöm - mondtam a segítőmnek, mire ő most sem válaszolt, félszegen biccentett egyet, majd sietett a következő rászorulóhoz. Nem volt idő felesleges fecsegésre.
Én pedig remegve roskadtam a földre az alvó arany sárkány mellé. Ha elf alakban lennék, most a verejtékemben fürdenék, de sárkányként nem izzadtam. Cserébe izmaimban semmihez se fogható izomláz terjedt szét, a fejem is majdnem ketté hasadt, lüktetett a fájdalomról és a fülem is sípolt. Eddigi életem során még nem voltam kitéve ilyen jellegű próbatételnek. Mintha a saját életenergiáimat osztogattam volna szét. Pihenésre lett volna szükségem, de a sérültek véget nem érő sorokban érkeztek, már lépni sem lehetett tőlük. Azok, akik őket mentették szintén kimerültek voltak, vagy maguk is részben sérültek. Az ispotály végében pedig egyre csak sokasodtak a halottak. Elég elkeserítőnek tűnt a helyzetünk.
A tenger felé pillantottam, ahol pont abban a pillanatban csapódott Furia a habok közé, és bár szinte azonnal ki is tört onnan, a látottaktól egészen elsápadtam. Még sohasem akkora erőt, ami erre képes lenne. Az éjsötét tenger, ami a partot mosta immáron vérvörös volt. A felszínén játszadozó tűzlilás fények pedig a bennük sodródó hullák távozó lelkei. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Kalandmester

Kalandmester


Hozzászólások száma : 218

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-12-08, 9:40 pm

//Mese: Nyugati ékköve//

*Leorin még mindig csupán szavakat hall. Szavakat, melyekre nincs bizonyíték, neki pedig nincs ideje arra, hogy egy furcsa démonnal, Shugával társalogjon ahelyett, hogy megöl még több sárkányt, vagy akár magát a démont is, ha kiderül, hogy ő is az ellenség sorait erősíti, csak épp kétszínű, mint a soraik közé beszivárgók.*
- Szavak, szavak, ezek csak szavak. Nincs időm rá. Lehet, a tisztemnek jó oka volt támadni. Te csak szavakkal próbálsz meggyőzni.
*Dühösek szavai, hisz meg is támadhatnák a démont, ahelyett, hogy bájcsevejt folytat vele.
Ezt nem fogja fel, hisz nem közéjük tartozik.
Végre a közelben ömlő folyékony tűzzel is foglalkozik a szemben álló. A mágusok a feléjük tartó folyammal szemben vizet próbálnak fakasztani. A feltörő folyadékot pedig az izzó kőzethez irányítják. Gőz tör fel, mely eltakarja a lávát a szemük elől.*
- Fel sem merült benned, hogy a többiek mentése másképp is lehetséges?
*Kérdi Leorin. Érthetően ódzkodik közel engedni mágusait a démonhoz. Nem egy esett el a sárkányok, s a betolakodók kezétől, miközben barátnak hitte őket. A démon története hiheti is számára, meg nem is, így úgy dönt, próbára teszi, mielőtt megkérné a varázstudókat, hogy vizsgálják meg a lényt.

A mágus a sziklaüregben latba veti minden tudását. Kevesen ismerik azt, mi hordoz magával. A teremtés tüzét használja, s a port, mellyel meghintette Glorien testét, felfénylik, szikrázik, mintha az égésekből pattognak ki.
E pillanatban odafent, Dremernél a szellem is érzékelheti, hogy erősödik a kötelék közte és teste között. Tiszta fénnyel ragyog, előbb csupán pislákolva, majd egyre erősödve.
A halál istene rápillant, s elengedi tenyeréről. Nem szól, arctalan feje áttetszővé válik, s épp így hagyja magára Aldo szellemét is.
Még nem jött el az ideje, habár szívesen magával vinné a fehér hajú mágust, ki oly sokszor kísértette már meg őt.
Lysanor odakint láthatja, miként fénylik mind erősebben a kopasz, szürkéskék fej mellett szeretett rokona teste, s hogyan lohad összébb a fekete zsák.
Glorien ujjai finoman megmozdulnak teste mellett.

A hajón Markus talán megérti Ilerick mozdulatát, hisz eddig is szólongatta a fekvő mágust. A látónak támogatásra van szüksége, olyanéra, ki közel áll hozzá, ki szereti őt, s talán ő épp ilyen.
Ha Balál végre visszatérne közéjük, Ilerick elengedhetné mellkasát, s maradék erejét a hajó védelmére koncentrálhatná. Addig azonban, míg a látó nem tér vissza, vagy nem hal meg, nem engedheti el őt.*
- Megvárjuk, hogy magához térjen, s akkor döntünk sorsáról.
*Dönt Esmë Jeremy kérésére. Nem szívesen enged el egy olyan mágust, akit megkötöztek az emberei. Jó okkal tesznek ilyet, s meg kell várnia, mi sül ki belőle, mielőtt szabadon engedné.
A nő nem utasítja a tolvajt, azonban ha felfut a vitorlázatra, annak csak örül. Emberei is hamarabb elfogadják majd Thomast/Jeremyt, ha látják, hogy az életük érdekében cselekszik.
A hajó elindul, megkísérli kikerülni a csatát. A börtönből szabadultak is hamarosan munkát kapnak a kalózoktól, van, ki a köteleket húzza, van, aki a hajó belsejébe siet, hogy a kalózok irányítása alatt a rakományt rögzítse.
Természetesen örülnek Balrog érkezésének, csak rá vártak.
A csata mind közelebb kerül Verinolhoz, s a parthoz, így igyekezniük kell. Esmë hajába beletép a szél, ahogy a kormányhoz lép. Elszánt tekintettel ragadja meg, s teker rajta finoman, amikor a karcsú tengerjáró megmozdul.

Furia valóban kitörhet a vadalan mágusok láncai közül, s az általa keltett tengeri hullámok is hatásosak, így a flotta újabb hajóit éri támadás, újabb szürkéskék bőrű harcosok esnek a tenger véres hullámai közé.
Mágusaikkal együtt, kik minden tengeri, s levegőben érkező hajón jelen vannak.
Az Uralkodó nem tréfált, mikor a flottát útnak indította, ha sárkányokkal kell harcolni, kik az ő földjükön már réges-régen nincsenek, komoly erőket kell indítani. Ezért is váratott ilyen sokáig magára ez a flotta.
Megépítése, felszerelése, s a harcosok összegyűjtése is éveket vett igénybe.
A fekete sárkánnyal azonban nem számoltak a mágusok sem. Vele nem bírnak, s ahogy a felboruló hajókkal a vízbe kerülnek, tovább gyengül a pajzs.
Halandó sárkányok törnek át rajta, ám egyre kevesebben.
A sebesülteket nem győzik az ispotály sárkányai kimenteni a vízből, a harcosok mégis tovább küzdenek, s a megtámadott hajókban is súlyos károkat tudnak okozni.
Csakhogy a flotta, s a léghajók is nagy számban érkeznek, harcosaik is. Minden hajóról, a pajzsok alól is továbbra is lőnek, s akad már oly vadalan is, ki a léghajóról sárkány hátára érkezve kampókat akaszt annak pikkelyei közé. Ezekbe köteleket húz, hogy megtartsák, ha a préda le akarná vetni magáról, majd pengékpől álló hálóját a sárkány kitátott szájába veti, s úgy igyekszik felszítani annak torkát.
Nem mind sikeres, ám halált megvető bátorsággal, s leleményesen küzdenek.
Furiának valóban el kell gondolkodnia, meddig hagyja a halandók pusztulását.
Ha elpusztítja a vadalanok flottáját, a velük keveredő sárkányok is velük pusztulnak majd.

Alamaise végre sikeresen gyógyítja, segítséggel, az arany sárkányt, ki nem tér magához, ám lélegzése egyenletesebbé válik. Túl van a nehezén. A gyógyító szó nélkül odébb áll, teszi a kötelességét.
Mind így tesznek, míg a sebesültek megtöltik a közeli domboldalakat, a köztük lévő sekélyes völgyeket.
Elszomorító látni e hatalmas lények vergődését, elszomorító látni, mily sokan esnek áldozatul a kétlábúak pusztításának, ám büszkeségük nem engedi, hogy megforduljon fejükben a kétely. E háborúban csatát még nem veszítettek, s ha Furia velük, s mind elesnek, sem fognak. Mert ő megnyeri népüknek, s elpusztít minden kétlábút.
Nincsenek halk suttogások, csupán az elmormolt varázsigék, a halk kántálás hallatszik, s a sebesültek hörgése, nyögései.*

Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-12-14, 3:42 pm

//Mese: Nyugati ékköve//

A parancsnok szövege felhúz, és szívesen enném meg végre, hogy befogja a száját. Viszont pechjére vissza tudok neki vágni.
- Csak szöveg? Az első sárkányt én szedtem le az égből. Ha nem lövöm fel az égre azt a nyesett fénygömböt, te és a társaid már rég Dremerel diskurálnátok. Sőt már tovább is vitt volna rég benneteket. Ha nem látom meg az égen a vén csontarcot már én is hulla lennék. Szóval had halljam hol ebben a szöveg. Hogy a nyavalyában tudnék segíteni másképp? Említettem már hogy a fekete akkora pofont adott, hogy rám dőlt egy torony maradéka? Jó pár bordám el tőrt, és mire kiástam magam 2x is, elsőnél csak a lelkem jött ki és Dremer méltatott pár szóra, a másodiknál végre fizikailag is kijöhettem. Örültem, hogy élek, aztán jött a ciki érzés hogy nem tudom magam meggyógyítani, és még ez sem múlik el. – Bökök magamra. – Erre te azzal jössz, hogy másképp is tudnék e segíteni? Amint az a két határozatlan mágiatípusú idióta aki gőzjelzéssel, hívja fel a sárkányok figyelmét ránk befejezi a művét, és legalább a bordáimat helyre teszik, utána neki állok segíteni annak aki hajlandó megtörni az átkom.
Majd tényleg a szürkék felé fordulok, mert vagy bedobom őket a magmába, vagy elharapom a torkukat.
- Csak megjegyzem, ha víz helyett mély hasadékokat hoztok létre a folyam szélénél, azzal a terjedést megállítjátok egy időre. Ha emelitek a talajszintet annyira, hogy vissza folyjon, vagy legalább megálljon a terjedése az is hasznosabb, mint ez a pisáljuk le mert forró. Amint megállt, elkezdhetnétek a hőt elszívni belőle, és az égen lődörgő gyíkokra támadni a hősugarakkal. Vagy emeljetek falat a forró szmötyi elé, tegyétek gyémánt keménnyé, még az is lelassítja a haladását. De a legmerészebb ötletem az, hogy keressetek pár teleport képes mágust, rejtőzzenek a kikötőben, és a kikötő vizének aljára nyissanak egy kaput a forró anyag fölé. Így ugyan gőz keletezik, és aki a közelében marad, az kimúlik, de legalább elalszik a hő. Bár ha ügyesen szervezitek meg, akkor még a gőzt is fel tudjátok, fegyverként használni mielőtt bárki ember belehalna,a forró vizet meg mondjuk a területen elhelyezett új lukakba résekbe vezethetnétek, ezzel is lassítva a pusztulást.
Morranok rájuk, majd visszafordulok a tiszt felé és az arca elé hajolok, hogy ne fájduljon meg a nyaka, amikor rám néz.
- Elég hasznos segítséget adtam a probléma megoldására nézvést ahhoz, hogy egy fekete-köpenyes rendtársam, akinek amúgy kötelessége lenne a segítségnyújtás, segíthessen? Még úgy is hogy nem piperkőc fehér-köpenyes, akik többet prédikálnak mások megsegítéséről és az élet szépségéről, hogy inkább barna-köpenyesek közé álltam, totál unalmas bagázs piha, szóval végre segíthet rajtam, hogy mind mágikusan mind fizikai képességeimet bevetve segíthessek akár a harcban, akár a túlélők mentésében. Kapitány úr engedélyezi végre?
Ahogy közelebb hajoltam hozzá az orrom és a tudatom vészcsengői megszólaltak végre, bár amit jeleztek az lehetetlen, és igen az alak aki előttem áll csak ember.
- Miért van neked sárkány szagod? Pontosabban a ruhádnak és a bőrödnek. Nem erre a döglött egyed szagára gondolok. Te harcoltál egyel már és túlélted, de miért van humán szaga? Te Furia egyik kémével harcoltál nyilvánvalóan, minden tiszteletet megérdemelsz. Kevés embernek van szerencséje legyőzni egyet, és neked sikerült. Az eszem meg áll, Furia tuti kiakad ezen. Nem elég hogy a seregét is leamortizálják, de ha hazatér a sajátjai is kigúnyolják. He, megérdemli, kivéve ha kiakad és tombolni kezd, addigra az erőd megmaradt túlélőit jó gyorsan el kell tüntetni a környékről. Ha hisztis lesz, akkor itt kő kövön nem marad. Húzzunk bele a mentésbe, nem tervezek már megint meghalni Furia által. Háromszor is bőven sok volt, a negyediket már Dremer se nézné el nekem. A mocsok, mintha előre tudta volna.


A hozzászólást Shuga összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2019-12-14, 5:48 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime2019-12-14, 4:32 pm

// Mese: Nyugat ékköve //

* Mivel varázserőm igencsak fogytán volt, és a testem is kimerült, úgy éreztem, már nem sok mindent tudok tenni a sebesültekért. Nagy nehezen feltápászkodtam az arany sárkány mellől, de égett minden izomrostom. Bármennyire is folytattam volna a munkát, képtelen voltam rá, pihennem kellett. Igyekeztem feltűnés nélkül elosonni a forrásig, amit az ispotály mellé fakasztottak. Bár kétlem, hogy szóvá tették volna a távozásom. Időnként a gyógyítók is meglátogatták, bár nekik elegendő volt a kevés szünet. Úgy éreztem, amit így elsőre, hirtelen meg tudtam tenni, azt meg is tettem. A felbugyogó víznél több sárkány oltotta szomját, vagy éppen magát tisztogatta. Nekem is valami hasonlóra volt szükségem, hogy valamelyest felfrissüljek. Ittam, és amennyire bírtam, lepucoltam magamról a mocskot. Amennyire tudtam és igényelték, segítettem a többieknek is a mosakodásban. Volt köztük olyan, akinek fél karja odalett, és üveges tekintetével a vizet bámulta.
Tekintetem ismét az öbölre tévedt. Életemben nem láttam még ilyen repülő micsodákat. Mikor jobban odakoncentráltam, sárkányszemem azt is megmutatta, hogy az újonnan érkezők valamiféle sötét bőrű népség, akiket eddig csak kocsmai szóbeszédekből ismertem. Ám nyilvánvalóvá vált, hogy rettenetes ellenfelek. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Ajánlott tartalom





Verinol - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verinol   Verinol - Page 14 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Verinol
Vissza az elejére 
14 / 16 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Nyugati szeglet-
Ugrás: