LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Középvidék

Go down 
+47
Nie
Raven Back
Elonar
Valturaan
Hossin
Lysanor Eweny
Alamaise
Quverdinmia N'Alghir
Kockázó
Kalandmester
Jeremy Talbot
Daxa Lavenir
Regélő
Tom Lorneas Nightwalker
Feline Eryneth N'Ardes
Aldo Barras
Mia Ruton
Fela Husani
Sol
Moozen
Aranyszirom Amrita
Veron
Gomora
Trintorin
Ilsette Zinthe
Adria Belorian
Vogon Beebebrox
Wyerre von Morhan
Xerar
Nawarean
Darthys Indoril
Marius Dior
Balál Tangeran
Silarona
Alvor Freyr Ottar
Sou
Formenya Hyalma
Onoria
Arash N'gobo
Fatima Ferses
Lothár Von Falkenhausen
Raman
Gylnar Radek
Randalor Arthan
Kain Namelyr
Thalion Órëa
Mesélő
51 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 37  Next
SzerzőÜzenet
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-12, 9:56 pm

//Raven, aki inkább aludna?  Smile //

*Szóval megint egy újabb játék… De nem, Nie már nem csalódott. A fal lassan elkezdett épülni a lelkében. Mert Raven Back olyan játékot játszik vele, amit a szívéből gyűlöl. Mert megint csak egy hazugsággal próbálta újra akarata alá vonni. S hogy ő a hazugságot a jó szándék jelének vélte, s most ismét szembesülhetett a tévedésével, talán nem pontosan azt a reakciót váltotta ki belőle, amelyet a másik remélt.

Mert Nie nem kezd el könyörögni és alkudozni. Nem próbálja meggyőzni a másikat. Valamiféle jeges nyugalom árad szét benne, mert most már biztosan tudja, nincs semmi gond Arnelian-nal.  És végtelen keserűség is. Mert rá kell döbbennie, hogy a dalnok üzenete csak gonosz hazugság volt. Nem, nem vár rá és nem hiányolja őt. A remény, amit Raven Back ébresztett benne, csak egy csalfa árny volt, amely most szertefoszlott.

A gyanakvás eddig is élt benne, de azt gondolta, meg kell tudnia, miért akarja egy ismeretlen magával csalni őt valahová. Miért és kinek ér meg annyit valami, hogy nyomoz utána, kutat az életében, és felhasználj azokat, akik kedvesek neki? De rá kell jönnie, hogy nem érdekli már. Nem akarja, hogy köze legyen bárkihez is, aki ilyen aljas eszközökkel próbált célt érni.

A fal felépült és Nienna E’ Leinor- Syllen csak egy idegent lát maga előtt. Valakit, aki ismeretlenül is megpróbálta becsapni és kihasználni.

S ha a vele szemben álló nem nyúl a papírért, úgy a lány a saját fegyverét használja a másik ellen, amikor megszólal.*

- Azt hittem, bízhatok magában…

*S ha Raven Back nem állítja meg, úgy tettetett szomorúsággal megy vissza a szobájába, de csak, hogy várjon… Megvárja azt, amíg elcsendesül minden… Hogy aztán elinduljon… Vissza... Valian-ba...*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-13, 5:47 pm

//Nienna-nak, aki meg nem Very Happy //


Egyszerűen próbáltam rávezetni arra, hogy nem jár vele jobban, ha nekiállok valamit is papírra rajzolni. Azon kívül, hogy semmi tehetségem hozzá, amúgy sem ment vele sokra, hiszen az csak valami elhagyatott helyre vitte volna.
Persze mondhatná valaki, hogy ez miért lett volna nekem rossz, de ha megpróbált volna oda teleportálni, nekem szárnyat kellett volna bontanom és igen csak igyekezni, hogy ne tudjon elmenekülni, ha rájön, átvertem.
Minek sok energiát belefektetni, ha a préda itt van a számban szinte.
Ám azt hiszem túljátszottam kissé, de az is lehet, csak mostanra lett elege a sok bizonytalanságból és rakta össze a dolgokat. Nem hitegettem magam azzal, hogy a sok füllentés nem buktat le, már az is csoda, hogy ennyi gyanakvás után idáig is eljött velem.
Ha nem láttam volna, ahogy a szemében egyre nő a hidegség és tűnik el belőle a remény, akkor a szavai egyértelműsítették.
- Most miért mondja ezt? – szóltam utána, mikor hirtelen megfordult és otthagyott. – Csak azért, mert nem akarok valami macskakaparást adni a kezébe? Hát ezen ne múljon, de ha valami csúnyába fut bele, akkor ne engem okoljon. – ajánlom fel még utoljára.
Ha nem hallgat rám, akkor már tudom, hogy nem fog reggelig várni, így én sem alhatok, hanem figyelhetem mikor távozik……..

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-13, 6:45 pm

//Raven-nek, csak hogy a lovak közé csapjunk… vagyis nem… lovak nem lesznek  Rolling Eyes //

- Most miért mondja ezt? Csak azért, mert nem akarok valami macskakaparást adni a kezébe? Hát ezen ne múljon, de ha valami csúnyába fut bele, akkor ne engem okoljon.

*Raven próbálkozása szánni való, de Nie már nem akar újabb esélyt adni neki, így úgy tesz, mintha nem is hallotta volna a férfit. Ez a „húzd meg – ereszd meg” játék nem vezet sehová, csak Back számára teremt újabb és újabb alkalmat, hogy hazugságokkal kösse magához, ezt már megértette.
Hát a lány inkább bezárkózik a szobájába, néhány sort ír a tulajdonosnak, majd összehajtogatja a levelet, belezárva az éjszakai szállás és a vacsora árát. Legszívesebben a szobában hagyná és maga is innen indulna „hazafelé”, de attól tart, egy szemfüles vendég, vagy a szolgáló, esetleg Raven Back találná meg, s nem jutna el a címzetthez. Hát vár… Azt várja, hogy odalent és idefent elcsendesedjen minden…

S miközben vár, mentségeket próbál találni magának… Hogy miért is ment bele ekkora ostobaságba… Mert lelkiismeret furdalása van a vita miatt Arnelian-nal? Hogy úgy váltak el, hogy nem tisztázták le, hogyan is képzelik a jövőt? Mert már hosszú ideje semmit sem tud a dalnokról? Tudja, a legegyszerűbb az lenne, ha most rögtön elindulna, és meg sem állna Olassië-ig. De fél attól, hogy ott mi várja. Fél attól, hogy nem találja ott Arnelian-t, de attól is, hogy igen.  Hogy ott lesz, de már nem várja őt haza. És akkor vissza kell mennie, újra dolgoznia kell a Könyvtárban. S ha ez így lesz, tudja, nem lesz ereje újból eljönnie a biztonságot jelentő falak közül. Így nem kockáztat. Úgy indul majd el választott otthonuk felé, hogy már nincsenek kötelezettségei Valian-ban. És akkor bárhogyan is történnek a dolgok, lesz választása…

Ahogy most is van.

Mert döntött. Elfújja a szobában égő mécsest, és ahogy óvatosan kinyitja az ajtót, már csak sötétséget lát odakint. A lépcső is csak a lentről felszivárgó, halvány fényben látszik. Csend van mindenhol. Fogja a táskáját, a „borítékot” és olyan halkan indul lefelé, ahogyan csak tud. Vigyázva lép minden deszkára és lépcsőfokra, s amikor végre leér, a megkönnyebbült sóhajt is elfojtja. A hátsó szoba ajtajához óvakodik, s az ajtó rése alatt csúsztatja a szobába a „levelet”.

Az asztalok között óvakodik a bejárati ajtóhoz, és abban bízik, hogy a tulajdonos a kulcsot is a zárban hagyta. A hála a Végzet Istennőjét illeti, aki ma nem hagyta, hogy a sors szálai még jobban összekuszálódjanak. A kulcs a zárban, s ő hangtalanul igyekszik nyitni az ajtót és ugyanúgy csukja be maga után. Elindul az út felé, mert az éjszaka hűvös és a kinti hideg jól esik most a gondolatoktól gyötört elméjének. Csak néhány perc és indul. Még visszanéz a ház felé, de minden csendes és nyugodt.

~ Remélem, soha többé nem találkozunk, Raven Back – gondolja. ~
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-14, 5:30 pm

//Nienna-nak, a bátornak Very Happy //


~ Hát egy próbát megért! ~ nézek a lány háta mögött becsukódó ajtóra még pár percig, majd egy sóhajjal én is visszavonulok a szobámba. A sóhaj annak a ténynek szól, hogy valószínűleg nem lesz ma alvás és pihenés, mert a lány – nem kell nagy jóstehetség a viselkedése kapcsán, - ma éjjel a távozást fogja választani.
Pedig okos nőnek gondoltam a kis könyvtárost, de ez most nagyon rossz ötlet, mármint saját magára nézve, nekem csak felkelti a vadászösztönömet, ha üldöznöm kell a zsákmányt.
Végül a sóhajból egy jóllakott vigyor lett, amit ha látott volna, biztos százszor meggondolja, hogy éjnek évadján útra kelljen, de hát nem látta.
Legalább vége a játszadozásnak és végre megtudhatom, amit már olyan régóta akarok kideríteni, ráadásul az idegeimet sem kell tovább pengetni.
Szerencsére még nem kellett sok készülődés ahhoz, hogy ismét útra kelljek, így aztán csak a zsákomat készítettem magam mellé és csendesen várakozni kezdtem, de a szaglásomat és a hallásomat kihegyeztem, hogy a legkisebb zajt is meghalljam.
Nem kellett sokáig várnom. Először a neszezés, aztán a lány illata jelezte, hogy itt az idő.
Én már kinyitottam az ablakot, nem szándékoztam a sötét fogadóban botladozni utána. A szoba az első emeleten volt, így nem kellett sok ügyesség, hogy hamar lemásszak, utána már csak követni kellett a jószagú árnyékot.
Hagytam, hogy eltávolodjon, elvégre az orrom nagyobb távolságból is megmondja hol van.
Az ég felhős, ez nekem kedves, így mikor már a fogadóból biztos nem látnak meg, átváltozom és szép csendesen a lány fölé manőverezek, hogy az első adandó alkalommal a karmaimba kapjam és elvitorlázzak vele egy messzebb lévő, kietlen helyre.
~ Ne ellenkezz, akkor nem bántalak! ~ küldtem elméje felé egy utasítást, remélve, hogy képes meghallani az erős mentális gondolatot.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-14, 7:31 pm

//Raven-nek, a mentalistának Nie-től, aki nem hall túl jól //

*A teleportálás egyik lényeges eleme az összpontosítás. S ha Nie azt akarja, hogy sikerüljön, fel kell idéznie magában a helyet, ahová indul. A másik dolog pedig az, hogy tudnia kell pontosan, mire is képes. Mert túl sem szabad vállalnia magát. Nem oly régóta használja a képességeit, és néha önmaga kárán tanulja meg, hogy igenis vannak határok, amelyeket nem léphet át. Mert akkor bajba kerül. Ahogyan egyszer megtörtént vele Nortelon-ban is.

De most óvatos. Az, hogy a nap során nem haladtak túl nagy távolságokat, most neki kedvez, ahogyan az is, hogy az állomások között mindig volt ideje egy kicsit pihenni. A fogadóban töltött néhány óra pihenés is a hasznára volt, s amikor eldönti, mi is legyen az úti cél, már csak egy képre, egy kapaszkodóra van szüksége, hogy elindulhasson.

Szinte látja a helyet, amelynek közelében a Télközép ünnepe előtt néhány nappal Jeremy Talbot-tal elváltak egymástól. Csak egy aprócska ivó volt, és egy istálló, ahol lovakat cserélhetnek a kocsisok. Látja a kissé piszkos, fehérre meszelt falakat, a sötét, régi faoszlopokat a tornácon… Minden éles és tisztán látható…

De aztán, amikor kimondaná az igét, ami egyetlen pillanat alatt burkolná örvénylő, tejfehér párába és repíteni közelebb Valian-hoz, valami történik. A kép összekuszálódik, mint a víztükör, amelyre kavicsot dobtak, és a cél eltűnik. Nie már csak a sürgetést érzi.

~ Fuss és menekülj, ahogy csak tudsz! ~

Önkéntelenül is indulna, rohanna innen el, de aztán megtorpan.

Hiszen azt sem tudja, mi elől kellene menekülnie. Nem, nem futhat valami elől, amit nem lát és nem hall. Mert hiába néz mindenfelé, semmit sem lát és egyetlen nesz sem figyelmezteti őt, hogy valami közeledne. Hát megáll, hallgatózik egy ideig, de minden csendes körülötte.

~ Összpontosíts! - igyekszik a sürgetést száműzni az agyából. -  Csak néhány másodpercre van szükséged és itt is hagyhatod végre ezt a helyet …~

Csak másodpercek… Néhány mély sóhaj, egy kicsivel több erő, és amikor a kép újra éles, egyetlen szót kell suttognia, hogy aztán már nyoma se legyen  a sötét úton.*

Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-14, 8:04 pm

//Nienna-nak, aki nem elég, hogy „süket”, még nem is elég gyors Very Happy //

Mikor felemelkedem a földről, boldogan megfürdetem magam a hideg és friss levegőben. Legszívesebben felrikoltanék, országnak, világnak hírül adva, hogy itt vagyok, hogy tudják mi vagyok.
De még nem ronthattam el pont a végét. Már láttam magam alatt a mereven, lehajtott fejjel álló nőt, aki furcsán mozdulatlannak tűnt még azután is, hogy megpróbáltam telepatikusan megfélemlíteni, hátha elérem, de ez nyilvánvalóan nem sikerült.
Sőt, a póz azt a gyanút keltette fel bennem, hogy ………
~ Azt a jó ………~ csúszott ki a szitok belőlem, mert hirtelen belém vágott, hogy mire készül.
Ha most eltűnik előlem, akkor még egyszer nem fogom tudni megközelíteni, sőt még akár rám is uszíthat valakiket…..
~ Ezt nem hagyhatom! ~
Mivel szerencsére még a helyén volt és nem is nézett fel, gyorsan buktam lefelé és karmaimat előre nyújtottam, hogy megragadjam a vállát…….., majd aztán az eltervezett helyre szárnyaljak vele.

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-14, 10:21 pm

//Raven-nek, aki csak erre vár már régóta, de vajon tényleg erre? //

*De az a suttogás, az az egyetlen szó nem hangzik el. Mert a semmiből egyszerre forgószél támad mögötte, s már nincs ideje megfordulni. Csak egy hatalmas ütést érez a hátán, amely a rémült sikolyt is beléfojtja, s amelytől – más esetben – métereket repülne, hogy aztán elterüljön az út porában.

Más esetben ez történne… Olyan esetben lenne így, amikor nem zárulnak össze hatalmas ujjak a teste körül, amikor egy pengeéles karom nem hasítja végig a köpenyét, s érintése nyomán nem válik sötétté oldalán a hófehér tunika. És más esetben ilyenkor biztosan feljajdulna a fájdalomtól… Nem pedig levegőért kapkodna, mert az a rettenetes kéz oly szorosan markolja, hogy tüdeje képtelen megtelni levegővel, s képtelen akár egyetlen mozdulatot is tenni, hogy segítsen magán.

És talán más esetben nem arra gondolna, hogy ha a rémületbe és a rettegésbe nem hal bele azonnal, akkor egy sárkány fogja kiszorítani belőle az életet.

Ha más lenne… nem ez történne vele. Akkor nem mosódna el alatta a táj, mint most és nem tűnnének oly közelinek a csillagok. Mert most ez történik, és inkább azokat nézi, őket akarja látni az utolsó pillanataiban. Nem azt a szörnyűséget felette.

De abban biztos, hogy más esetben is kérné a Végzet Úrnőjét, hogy ne adjon neki ily borzalmas halált… S a Holtak Urát, hogy ne hagyja lelkét eltévedni az úton…

Más esetben talán nem küzdene az utolsó lélegzetvételért, ahogy most… Csak hagyná, hogy elragadja a sötétség…*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-15, 5:16 pm

//Nienna-nak – én kifogytam a szavakból Very Happy //


~ Meg vagy! ~ szorul rá a nő derekára a mancsom és bár nem célom, hogy sérülést okozzak neki, amíg nem tudok meg tőle mindent, ami érdekel, azért azt sem engedhetem meg, hogy a karmaim közül szabaduljon ki, amikor már enyém a győzelem.
még mindig nem lehetek biztos a képességeimben és nem szeretném, ha hirtelen elteleportálna, én meg hoppon maradnék, így inkább egy kis vért veszítsen – érzem a vér fémes szagát, - mint én a zsákmányom. A fájdalom legalább elvonja a figyelmét, nem lesz képes koncentrálni, na meg esetleg más szabadulási trükköt sem kitalálnia.
Ahogy elkapom máris fordulok vele a levegőben, szerencsére a meglepetéstől, még sikítani is elfelejtett, így attól sem kell tartanom, hogy valami kósza vendég vagy maga a fogadós kilesne az ablakon, bár tenni, akkor sem tehetnének semmit.
Pár szárnycsapással máris jókora távolságra kerülök a kedveltebb útvonaltól és pár perc múlva már azt is megelégelem, hogy egyfolytában vergődik, pedig tudomásul vehetné, hogy nem szabadulhat, ha én nem akarom, ha meg el is engedném, halálra zúzná magát.
Mogorván szólok oda neki, ahogy a távolban már kiszemeltem magamnak egy elhagyatott helyet, egy patak partján.
- Fejezd már be a hiábavaló küzdelmet, csak annál jobban megsebzed magad.
Aztán hozzáteszem azt, ami talán tényleg eltántorítja az ellenállástól.
- Csak pár információra van szükségem tőled és ha őszintén, hazugságok nélkül válaszolsz, nem bántalak, mehetsz, amerre látsz.
Persze nekem mindegy, hogy nyugton marad-e vagy tovább tekereg, akkor sem engedem el, míg le nem szállok a célomnál.

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-15, 7:58 pm

//Raven-nek, aki kíváncsi… //

*Csak lélegzik… Víz, nedves föld és fű illatát érzi… Vízcsobogás hangja és egy furcsa, súrlódó zaj… A fájdalom az oldalában… Egy önkéntelen mozdulat és még nagyobb fájdalom… egy elfojtott nyögés… Aztán a tisztuló gondolatok…*

- Csak pár információra van szükségem tőled, és ha őszintén, hazugságok nélkül válaszolsz, nem bántalak, mehetsz, amerre látsz.

*Már érzi, hogy a földön fekszik, s a neszek jelzik körülötte, hogy nincs egyedül. Raven Back… A hang… Valahol a sötétség közepén nem sokkal ezelőtt… És a felismerés most, valahol a csillagfényes ég alatt. A rettegés újraéled benne. Próbál mozdulatlan maradni, próbálja uralni a testét és közben azon csodálkozik, hogy még mindig életben van. És hogy még így is legyen néhány pillanatig, ő maga nem is mozdul, de a gondolatai száguldanak.

Hát már tudja, ki akarta megtalálni. Megtudta akkor, amikor már nem akarta tudni. S úgy, ahogyan sosem kívánta volna. És ez a tudás egyedül az övé marad. Mert már abban is biztos, hogy senkinek nem mondhatja el, hogy Raven Back egyike a két-alakban-létezőknek. Nem lesz rá alkalma. De valamit, valami fontosat még mindig nem tud... Mert a MIÉRT még mindig rejtély előtte…

~Információk… - ötlik fel benne a szó. ~ Mégis miről tudhat ő, ami egy sárkány számára olyan fontos lehet, hogy ezért egy emberekkel teli városban jelent meg, kockáztatva a lelepleződést. Mi lehet az a tudás, ami miatt most újra átéli a félelmet, amely őrült tempóra bírja a szívét és kapkodóvá teszi a lélegzetét. Mi lehet, amiről nem hazudhat egy szörnyűséges lénynek, aki egyetlen pillanatig sem fog habozni, hogy elpusztítsa, ha megtudta, amit akar? Aki azt ígéri, hogy nem fogja bántani, ha elmond neki mindent, amit akar… Őszintén?

Nem tudja, mi lehet az, ami ennyire kíváncsivá tette ezt a rémséget… De egyet tud… Bármi is az, ha bárkit is bajba sodor vele, addig kell őriznie azt a tudást, ameddig csak képes rá… De azt még nem sejti, hol húzódik majd ez a határ…

Hát lassan mozdul, a kezeire támaszkodik, s miközben felül, még nem néz arrafelé, amerről a neszeket hallotta. Egyik kezét a fájó oldalára szorítja és a földet nézi… A meghajlott fűszálakat a térdei előtt.. És vár…*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-16, 5:24 pm

//Nienna-nak, a bátornak Very Happy //


Kissé aggódva vizsgálgattam a földön fekvő nőt és a ruháján kiütő vérfoltot. Nem szándékoztam idő előtt olyan sérülést okozni neki, ami miatta esetleg nem tudna válaszolni a kérdéseimre.
De aztán a szavaimra mocorogni és nyöszörögni kezdett, így elfojtottam egy megkönnyebbült sóhajt, láthatóan kezdett magához térni.
Tisztán éreztem, amikor teljesen magához tért, hiszen a szíve őrült zakatolásba kezdett, ami azt bizonyította, hogy felfogta, hogy milyen helyzetbe került és ki rabolta el, még ha a sötétben túl sokat nem is láthatott fenséges alakomból, legfeljebb egynagy-nagy árnyékot…….meg esetleg aranylóan ragyogó vágott pupillájú szememet, amíg le nem kaptam róla, mert nem akartam, hogy halálra rémüljön vagy újra elájuljon.
Kicsit arrébb sétáltam, aztán gondolkodóba estem. Lehet, hogy jobb taktika lenne, ha nem bénítaná meg a félelem, mert mégis csak jobb egy emberformájú lénnyel beszélnie, mint egy sárkánnyal, még ha már tudja is, hogy mi vagyok.
Így aztán, végig figyelemmel követve füleimmel, amíg feltornázza magát és felül, én is visszaveszem kétlábú alakom, majd ismét közel léptem hozzá.
- Nem javaslom, hogy hazudjon, mert úgy is megérzem, már ha ez ennek a nagy szótlanságának az oka Nienna könyvtáros kisasszony. – engedtem meg egy kis enyhe gúnyt kiérződni a hangomból. – Mint ígértem, nem esik bántódása, ha elmond mindent, amit egy magát………Kain Namelyr-nek nevező, feketeruhás fickóról tud, aki ujján jellegzetes narancsos színű gyűrűt visel, ha így esetleg jobban rémlik. Főként az érdekel, hogy hol találom meg most. – néztem a nőre fenyegetően fölé tornyosulva és minden rezzenését követve.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-16, 8:40 pm

//Raven-nek, miután bevette a nyugtatóját//

*Már nem hallja a furcsa neszeket, csak lépéseket, amelyek felé közelednek. Aztán meglátja a csizmába bújtatott, emberi lábakat és meghallja a hangot.  A hangot, ami ismét a régi. Az, amit már ismer, de nem könnyebbül meg tőle. Mert amit a sárkány mond, még nagyobb félelemmel tölti el a lányt.

De vajon lehet-e fokozni a jeges rémületet? Lehet-e jobban rettegni annál, mint amikor már tudja, ezt az éjszakát szinte biztosan nem éli túl?

És Nie most úgy érzi, igen. Mert hiába ígérte Raven Back, hogy nem esik bántódása, ha igazat mond, az elf tudja, a válasza nem fog tetszeni a két-alakban-létezőnek. És ő hiába fogja teljes meggyőződéssel állítani, hogy ilyen nevű alakot nem ismer, a sárkány nem fog hinni neki. Mert ha elrablója elfogadja, hogy ez az igazság, azt is el kell fogadnia, hogy tévedett, amikor tőle remélte a választ. S akkor dühös lesz… Rá is, de legfőképpen önmagára… És egy dühös sárkány nem jelent túl sok esélyt a túlélésre.

Hát a szavakat keresi, hogy hogyan ismerje be tudatlanságát Raven-nek. Hogy a másik ne higgye azt, hogy becsapni igyekszik, hogy az ismeretlent próbálja védeni tőle. S ha nem sikerül elhitetnie ezt az egyszerű tényt Back-kel, hát kétségbeesetten bizonygatnia kell majd, hogy igazat mond.*

- Raven… Kérem… Ne legyen dühös és könyörögve kérem, higgye el, amit mondani fogok… Nem ismerem Kain Namelyr-t és sosem láttam… Nem tudom, kiről beszél, és nem próbálok ön elől eltitkolni semmit. Azt mondta, megérzi a hazugságot – néz fel az előtte álló alakra, de a sötétség eltakarja előle a férfi arcát. Azt reméli, a másik jobban látja őt. Látja a tekintetét, amellyel meggyőzni igyekszik. – Akkor tudnia kell, hogy nem hazudok…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-17, 8:25 pm

//Nienna-nak – teljesen nyugodt vagyok Very Happy //


Nekem elsősorban információra van szükségem és ha lehet, minél kevesebb fáradtsággal szeretnék hozzájutni. Tehát akár még be is válthatom az ígéretemet, hogy ha magától elmond mindent és nem kell különösebben megerőltetnem magam miatta, akkor hagyom, hogy életben maradjon.
Ha ellát azokkal a hírekkel, ami előrébb visz Kain felkutatásában, talán még arról is elfeledkezem, hogy mennyi bosszúságot okozott az út során és arról is, hogy a végén szó nélkül faképnél próbált hagyni.
Persze arra nem számíthatott, hogy egy igazi, hamisítatlan sárkány az utitársa, ezért nem csodálom, hogy most a félelemtől reszketve kuporog a földön és még csak a tekintetét sem meri rám emelni.
Ezért is vetettem le eredeti alakom, mert a végén még belehalt volna itt nekem a rettegésbe, én meg kidobhattam volna az egész belefektetett munkám és kezdhettem volna elölről……………és Furia nem a türelméről híres.
Ettől én is türelmetlenné váltam és már épp ráripakodtam volna a könyvtárosra, hogy nyissa már ki a száját, mikor végre beszélni kezdett………csak épp nem azt mondta, amit hallani szerettem volna.
Már az eleje sem kezdődött jól, hiszen ezt akkor kezdte így valaki, ha tudja, a másik elégedetlen lesz a válasszal.
A düh elöntötte az elmémet, hogy van képe és még bátorsága is szemembe hazudott, amikor egy seregnyi tanúja volt a találkozásuknak.
A kezem villámgyorsan csapott ki és felrántottam az állát, hogy a szemembe tudjon nézni, azokba a szemekbe, amik most egy vadállat együttérzésével villogtak rá aranylóan, függőleges pupillával. Egy felhergelt sárkány szemei!
- Ember! Képes vagy a szemembe hazudni? Képes vagy könyörögni a kegyelmemért, amikor Tarsisban nyilvánvalóan láttak benneteket? Vagy elmondasz mindent most rögtön, vagy nem vagy többé hasznos számomra…….bár – csillant meg valami a tekintetem mélyén, - ………talán mégis………rég ettem már……………
Keményebb dió volt ez a kis némber, mint gondoltam volna. Eljátssza nekem a rémült nyuszit, de közben ostobának néz! Csak, hogy a nyúl és egy sárkány nem épp egy súlycsoport……
Muszáj szóra bírnom és egy kis megfélemlítésért nem kell a szomszédba mennem…….
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-17, 9:57 pm

//Raven-nek… a nyuszitól//

- Ember! Képes vagy a szemembe hazudni? Képes vagy könyörögni a kegyelmemért, amikor Tarsisban nyilvánvalóan láttak benneteket? Vagy elmondasz mindent most rögtön, vagy nem vagy többé hasznos számomra… Bár talán mégis… Rég ettem már…

*Nie képtelen elszakítani a tekintetét az aranyló szemektől, így Raven elől sem képes eltitkolni, ami benne zajlik. Először a lány határtalan és őszinte félelmével szembesülhet, amelynek oka a hirtelen és dühös mozdulat is, amellyel pillantását rá kényszeríti. Aztán a tagadás, amikor hazugsággal vádolja. A zavarodottság, Tarsis emlegetésekor… Majd a felismerés… Aztán még valami…

Mert a lány ekkor döbben rá, hogy kit is látott eltűnni Drest-tel és azzal a másik szörnyeteggel abban a fekete örvényben, az eldugott kis tarsis-i utcában. Hogy ez a bizonyos Kain Namelyr volt az, aki megmentette Laryss párját nem sokkal azelőtt, hogy találkoztak volna Olassië mellett. Olassië…

És ez az, amit Raven Back még megláthatna… Ha a lány nem próbálná meg azonnal kétségbeesetten titkolni, hogy nem csak Tarsis-ban találkozott a fekete kabátos, mágus kinézetű két-alakban-létezővel. Megláthatná, ha nem próbálná a lány azonnal lecsukódó szemhéja mögé rejteni a titkot. Hogy akit oly nagyon megtalálni vágyik az előtte álló félelmetes és fenyegető alak, nem is olyan régen még a Fák Városában keresett valakit elkeseredetten. Mert ha az aranyló szemű most őt kutatja ilyen elszántsággal, akkor Raven semmit sem tudhat meg erről a találkozásról. És nem csak azért, mert hálás Kain Namelyr-nek Drest miatt és maga miatt is… Hanem mert Olassië és a lakói miatt sem beszélhet róla… Thalion miatt sem… És Arnelian miatt sem… Még akkor is titkolnia kell, ha a dalnok és közte csak egyre nő a távolság és a csend…

Nem, erről nem beszélhet… Hát majd beszél arról, amiről már úgyis tud a másik és most már ő is. S amikor újból a sárkányra néz, próbál olyan határozott lenni, amennyire csak tud… Nem hagyhatja, hogy a rettegés úrrá legyen rajta. Tudja, semmi esélye nincs a sárkány ellen, de nem adhatja meg magát a félelmeinek.

Így -  ha Raven engedi,-  az állát tartó kezet eltolja magától, miközben lassan feláll.*

- Nem hazudtam… Azt a férfit csak percekre láttam és a nevét sem tudtam… Most, öntől tudtam meg, hogy az ismeretlen, aki csetepatéba keveredett a főtéren, erre a névre hallgat. És ahogy nem hazudtam az előbb most sem teszem… Tudnia kell! – nem néz másfelé, csak a borzalmas tekintetet látja. – Láttam őt… Először a téren… Aztán egy kis utcában eltűnni… Ezt akarta tudni? Nem beszéltünk egyetlen szót sem és ő talán nem is látott... Arról pedig, hogy most hol lehet, semmit sem tudok… Ezt is el kell hinnie! Mást nem mondhatok – a megfogalmazás kétértelmű, de Nie csak így tud meggyőző lenni.

*Csak nézi az aranyszínű szempárt és hátrálni próbál. Ha Back mégsem hinne neki,…*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-18, 7:24 pm

//Ninenna-nak! Szia nyuszi! Very Happy//


Tudom, hogy eddig is rémült volt, de remélem, hogy átható, nem emberi tekintetem még ezen is tovább löki és végleg elveti, hogy megpróbáljon hazugságokkal áltatni, főleg nem ilyen átlátszóakkal.
Nem vagyok finom, mert nagyon elegem van már ebből az egészből. Ritkán van dolgom ilyen makacs és haszontalan embernősténnyel. Sajnos még mindig sok helyen, többek között ezen a tájékon is a kétlábúak uralkodnak, de nagyon várom majd azt az időt, amikor rabszolgaként vagy zsákmányként játszadozhatunk velük és nem kell az ő nagyra tartott civilizációjuk mázát magammon viselnem.
Most még arra vagyok szorulva, hogy minden kis információ morzsát ki kelljen imádkoznom belőle, mert holtan nem tudok meg tőle semmit.
Egyetlen egy rezdülését sem tévesztem szem elől, ahogy a szemébe nézek. Elégedetten látom a félelmet, de nem értem a zavart, ami követi.
Aztán………elcsípem! Igen! Hiába hunyta le nagyon gyorsan a szemét, megláttam a döbbenetet és még valami mást is………..talán dacot? Ez nem lehet! Nem szegülhet szembe velem egy egyszerű kis könyvtáros! Pedig a szíve kihagyása is jelez.
Fürkészve húzom össze a szemem, de nem akadályozom meg, hogy felálljon és lerázza magáról a kezem, hiszen úgy sem mehet sehová, ha én nem akarom. Remélem beszélni kezd……
Nem mondom, hogy ellenkezik a története azzal, amit megtudtam, akár igaz is lehetne, de …..nem. Nem vallhatok kudarcot és …..tudom, hogy valamit rejteget…..szinte érzem a szagát!
Dühös vicsorgás tör ki belőlem és azonnal lépek utána.
- NEM! Ez nem elég! Tudom, hogy tudsz valamit! Ennél sokkal többet és, ha egyenként kell letépnem ahhoz a végtagjaidat, hogy beszélj, megteszem! Nem dacolhatsz velem! – üvöltöm és megkezdem az átalakulásom, hogy demonstráljam is szavaimat.


Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-18, 9:39 pm

//Raven-nek, akinek mégis csak kellett volna az a nyugtató//

*Hát eljött… Itt a határ, amitől annyira tartott… Már nincs ésszerűség és nincs meggyőzés. Nincsenek logikus érvek és nincs remény.

Nie már képtelen uralkodni a rettegésén. Mert ha még józan esze birtokában lenne, tudná, hogy teljesen hiábavaló dolog, amit tesz. Hiszen egyetlen élőlény sem gondolhatja komolyan, hogy elmenekülhet EZ elől. De mégis megpróbálják… Amikor már csak a félelem és az ösztönök léteznek, mindegyik megteszi. És ez alól a lány sem kivétel. Látja a sárkány dühét… És aztán hallja is… Hallja a fenyegetést, ami olyan sorsot jósol neki, hogy elveszti uralmát a teste felett, és amit tesz, csak önkéntelen és ostoba reakció. Mert ahogy látja, ahogy az emberi alak semmivé lesz előtte, ő a borzalmak szülte lény felé nyújtja karját.

- Calad 'lossui! – sikoltja kétségbeesetten és kitárt tenyeréből vakító fény árad. Csak reméli, hogy a sárkány tágra nyílt szeme s az éjszaka sötétje most őt segíti. S lesz elég ideje, hogy a patak túlsó partján álló fák közé rohanjon. Ezért ha meghallja a fájdalmas ordítást, tudja, egyetlen percet még nyert. Csak ilyen rövid időt adott neki a mágia, amely elvakította a szörnyet. Aztán a szárnyas iszonyat még dühösebben ered majd utána és az istenek sem menthetik már meg. Hát fut, át a sekély patakmedren, kezét az oldalára szorítva és csak a vér dobol a füleiben. És ha elég gyors, az édeskés illatú virágokat hozó fák közé veti magát, minden pillanatban azt várva, hogy végez vele Raven Back.

És erre, ha nem sikerül a varázslat, várnia sem kell…*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-19, 7:51 pm

//Nienna-nak, aki elrágódik majd valami, de, hogy az nyugattó lesz-e vagy más……? Very Happy //


Elégedetten vártam, hogy a nő megtörik és megkapom a várva várt információt, ezért aztán teljesen megdöbbentett a cselekedet. A sikítása majdnem vért fakasztott érzékeny fülemből és a fény………..az a FÉNY, teljesen elvakított pár percre és még utána is jóformán csak foltokat láttam.
Dühömben hátrahajtottam a fejem és az égre üvöltöttem haragomat.
- Te kis aljas lombevő!
Pár perc múlva azonban már nem volt akadálya, hogy körülnézzek és megállapítsam, hogy a zsákmányom természetesen menekül. Épp egy erdőfolt felé tartott lélekszakadva.
Hahh! Azt gondolta, hogy ilyen könnyen elmenekülhet?
Megráztam magam és pár erőteljes szárnycsapással a levegőbe emelkedtem és nem kellett sok, hogy fölé érjek.
- Hát így higyjen valaki egy elf esküdözésének! Pedig megkíméltelek volna, ha elmondod az igazat, de most felbőszítettél egy sárkányt és ezt nem úszhatod meg szárazon! – dübörögtem felé, aztán zuhanásba kezdtem, hogy lecsapjak, miközben a növényzetet a mágiámmal arra ösztökéltem, hogy akadályozzák a futásban.
Meggyőződésem volt, hogy elkapom a fák előtt, így csak arra koncentráltam, hogy miként fogom darabokra cincálni…………………

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-19, 9:56 pm

//Raven-nek, aki most nem reklamál a sármja miatt… //

*A fák szinte karnyújtásnyira vannak, s Nie azt hiszi, sikerülhet… Hogy az erdő viszonylagos biztonságot adhat egy időre… Hogy talán kihúzhatja hajnalig, s akkor a sárkány nem kockáztatja, hogy meglássák, s feladja a hajszát. Akkor talán megmenekülhet…

De aztán meghallja a borzalmas hangot, s a rémület arra készteti, hogy hátraforduljon. Hogy lássa, ahogy a hatalmas, közeledő árny eltakarja előle a csillagokat. De nem áll meg, egyetlen pillanatra sem.*

~ Még odaérhetek – gondolja. ~

*De aztán minden máshogyan történik. Mert az erdő, amitől védelmet remélt, ellene fordul. Gyökerek kúsznak elő a földből, s már képtelen arra, hogy megálljon a lábán. Kétségbeesetten kapna valami után, de az ágak még túl messze vannak, s ahogy földet ér, csak a felé tartó iszonyatot látja.

~ Itt a vége… ~

Utolsó erejével belead mindent a születő varázslatba. Karjait az ég felé löki és a parancsszó az utolsó mágikus morzsát is kiszippantja belőle. Hogy egy hosszú, aranyló szálakból szőtt, kifeszített háló jelenjen meg a sárkány előtt a levegőben. Akkora, olyan széles, hogy körbeérje a hatalmas testet. Csak addig áll ellent majd a szárnyas lénynek, amíg annak elképzelhetetlen ereje el nem tépi a „semmiben” rögzített végeket, s a sárkány lendülete megtörik. S ha az energiából szőtt fonalak már nem feszülnek meg, az egyre zsugorodó szálak majd mind szorosabban és szorosabban ölelik körül a zuhanó testet, a sárkány oldalához préselve a szárnyakat. Erősen és kérlelhetetlenül… Amilyen a rémség maga is. Aztán a háló még kitart egy ideig, s ha a szörnyeteg tehetetlen tömegként majd a fák közé zuhan, még egy ideig nem hagyja majd kiszabadulni szikrázó börtönéből Raven Back-et.

De ezt Nie már nem fogja látni…*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-20, 6:44 pm

//Nienna-nak, aki huzigálja a sárkány bajszát Very Happy //


Ha nem bosszantott volna fel a kis könyvtáros, akár még csodálhatnám is a kitartását és a küzdőszellemét, mert, amikor rákiáltok a magasból és hangom szinte végiggördül a tájon, nem, hogy megdermedne a rémülettől és a biztos tudattól, hogy nem menekülhet a karmaimból, hanem még, ha lehet még gyorsabban fut és már én is kételkedni kezdek abban, nem-e éri el mégis az erdősávot, megnehezítve, vagy akár meg is hiúsítva a tervemet vele kapcsolatban.
De némi megkönnyebbüléssel láttam, hogy a mágiám működésbe lépett és még az akadályt képző fák előtt elgáncsolták a nőt, aki annak rendje és módja szerint elesik és ahogy felém fordul már ismét ott ül a rettegés a szemében.
Ám még a lendületem is visszafogom kitárt szárnyaimmal, amikor látom, hogy felém löki a kezeit és szája szólásra nyílik, mert nem úgy tűnik, hogy ezt a védekezés váltja ki belőle és miután az előbb majdnem megvakított, most a gyanakvás erősen feltámad a szívemben.
És nem tévedtem, de hiába a gyanú, a varázslata, az az izzóan világító háló meglepett és már nem voltam képes elkerülni.
Mivel próbáltam a szárnyaimmal elég felhajtóerőt előidézni, hogy távolabb kerüljek, pont az ellenkezőjét értem el, mert az a mágikus háló egyre jobban rám tekeredett és mintha önálló életet élt volna, egyre szorosabban szorult rám, megbénítva.
Ordításom talán még a jó messze lévő városba is elhallatszott, dühöm jó, hogy nem gyújtotta lángra az erdőt, ahogy nem sokkal később letarolva egy nagy körben őket, becsapódtam.
- MEGTALÁLLAK! SZÉTTÉPLEK! NEM MENEKÜLHETSZ ELŐLEM NIENNA, A KÖNYVTÁROS! Felkutatom a rokonaidat, az ismerőseidet és rajtuk is bosszút állok, nem lesz nyugalmad! – vált jegessé a fenyegetésem a végére, ahogy arra kezdtem koncentrálni, hogy kiszabadítsam magam.


Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-20, 9:24 pm

//Raven-nek… aki nem szeret  Sad //

*Először még fut, lélekszakadva a csillagok gyenge fényében, és még a fülében visszhangzik Raven „ígérete”.*

- MEGTALÁLLAK! SZÉTTÉPLEK! NEM MENEKÜLHETSZ ELŐLEM NIENNA, A KÖNYVTÁROS! Felkutatom a rokonaidat, az ismerőseidet és rajtuk is bosszút állok, nem lesz nyugalmad!

*S ő rohan, amíg bír, és egy ideig a fájdalmat sem érzi az oldalában. Folyton hátra néz és minden pillanatban azt várja, mikor tűnik fel újra az árny, a borzalmas sötétség felette. De aztán már nem látja a fák körvonalait, és a szél is elül, hát bízik abban, hogy Raven már nem találhatja meg… Ma éjjel már nem.

De gyorsan fogy az ereje és már csak botladozik, hogy aztán – amikor a fájdalom is visszatér – végül minden lépés szenvedés legyen. Már nem ügyel hátrafelé, csak arra koncentrál, hogy tartsa az irányt kelet felé. A Sarlót figyeli és azt, hogy a Taengyl mindig a bal keze felől legyen.

Nem is emlékszik, mikor ér az elhagyatott, romos házhoz. A falak omladoznak, az ajtót már régen feltörték, odabent csak törmelék és por mindenhol. De ő ennek is örül, behúzódik az egyik sarokba, ahol még ép a tető és összekucorodik a köpenye alatt. Az oldala ég és könnyek gyűlnek a szemében. Az éjszaka összes félelme és fájdalma tör rá, s bár szeretné, de megkönnyebbülést sem érez. Mert látta Raven Back tekintetét…

Csak pihenni próbál és a hajnalt várja… Minden neszre felriadva… S ha eljön a reggel, majd elindul… Az utat keresi… Siet hazafelé… Mert figyelmeztetni kell a többieket…

De már soha többet nem fog elfeledkezni arról, hogy valaki a nyomában van… Egy két-alakban-létező… Egy sárkány…

/Félelmetes és nagyszerű volt veled! Köszönöm, hogy segítettél, és hogy fellökdöstél arra az újabb lépcsőfokra. Nem szeretnék, de úgyis fogok még találkozni Raven-nel, a Rettenetessel. Köszönöm, hogy „elraboltál”! ♥/
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-23, 10:22 pm

// Útban Telar felé, várva a megvilágosodást //

* A második nap hajnala az égen sárkányként szállva ért tetten. Idefent a magasban a szél ugyanolyan csípős volt, mint mikor elindultam Sternből. Megtermett testem vándorlásra született és azért is élt, de mostanra már régóta úton voltam, kezdtem egészen kimerülni. Leszálltam a partra, hogy igyak a folyóból és felfrissítsem a testemet. Alaposan megmerítkeztem a tündöklő folyamban, éreztem, amint a hideg víz energiával tölti fel sajgó tagjaim. Prüszköltem és csapkodtam a vízben, akár egy sárkányfióka. Nem is tudom mikor pancsoltam ilyen jót mostanában. Mikor végeztem a fürdéssel leráztam magamról a vizet. Vaskos kék bőröm csak komótosan hullámzott a rázó mozdulatokra. Még alig világosodott, de jobbnak láttam ha visszaváltozok, elvégre közeledtem a kétlábú területekhez. Nem volt kedvem meglepetésekbe vagy csapdákba botlani.
Út közben aztán egészen jó kedvem lett ettől a frissítő fürdéstől, és énekelni kezdtem egy ősrégi sárkány népdalt a főnixekről.


Ideje fölrepülnöm, ideje fölrepülnöm
Sötéten vagy fehéren magam a fénybe ölnöm

Csak fölszabom a vásznat, csak fölszabom a vásznat
Zöld tea keserűjén növesztek annyi szárnyat

Ideje fölrepülnöm Ideje fölrepülnöm
Virágos udvarodból madaras fára ülnöm

De zúdulok az égre az Isten madarának
lábamra piros szíjat erőset nem találnak

Ideje fölrepülnöm, ideje fölrepülnöm
Sötéten vagy fehéren magam a fénybe ölnöm


Ezt a fülbemászó nótát még apám tanította. Fiókaként mindig azzal szédített, hogy neki meg a főnixek tanították.
Gondolataimat a rettegés és a vér bűze szakította félbe, és önkéntelenül is lelki szemem elé szöktek a verinoli csata szörnyű képei. Már azon gondolkodtam, hogy inkább kerülök, hátha valami csapda, és valaki meglátott amint átváltoztam, de kíváncsiságom ismét erősebb volt, semmint hogy csak úgy kereket oldjak. Az erdei ösvény környékén nem láttam senkit, de arrébb egy omladozó viskóra lettem figyelmes. A szag is onnan jött. Előhúztam a kardomat a hüvelyéből.
~ Talán valami bestia jár a közelben? ~ morfondíroztam, lehet hogy egy farkas, vagy medve sebesített meg valakit, de nem találkoztam ragadozó nyomaival. Nem mentem azonnal a faházhoz, jobbnak láttam elbújni egy fa mögött és először csak kémlelni, hátha kijön valaki. Nem lenne bölcs dolog egyből besétálni egy sötét és gyanús helyre. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-23, 11:01 pm

// Alamaise-nek, egy kaland kezdetére //

*A reggel később jött el, mint ahogyan várta. Később, mert egyetlen pillanat sem múlt el úgy, hogy ne hallott volna valami neszt, zajt, vagy nem látott volna egy árnyat elsuhanni a csillagok alatt. A sebe is fájt, s mert az összes varázserejét elhasználta, hogy megszabaduljon rémséges elrablója karmai közül, segíteni sem tudott magán. Mert ahhoz pihennie kellett volna, de nem tudott. Fázott és rettegett attól, hogy mit hoz majd a holnap.

A holnap, ami lassan elérkezett… Először csak a csillagok fénye kezdett halványulni, hogy aztán narancsszínű fény áradjon szét mindenfelé. Már látta a helyet, ahol meghúzta magát éjszakára és az elmúlás jelei csak erősítették a félelmeit. ~ El kell indulnia! ~ Óvatosan állt fel, az oldalán a seb mégis újból felnyílt. Egy csepp erőt sem érzett magában, de tudta, meg kell próbálnia, hogy tegyen vele valamit vele, mert így nem juthat túl messzire és Raven is könnyebben rátalálhat.

Hát próbálkozott… Csekély eredménnyel… Mert a halványkék, hűsítő fény csak néhány pillanatra vonta be a tenyérnyi hosszú vágást, hogy aztán eltűnjön és már ne is tudja újra előhívni. Így csak arra volt jó, hogy a vérzés elálljon, és nagyobb reménnyel indulhasson végre el. Kutat egy keveset a holmija után, de a táskája valahol elveszett, így csak a köpenyéből tép le egy szélesebb csíkot és köti körbe vele az oldalát. Így nem fog legalább senkit elriasztani a látvány.

Még egyszer körbenéz, hogy nem talál-e valami használható dolgot, élelmet, vagy egy korsót, amelyet vízzel tölthet meg, mert a szomjúság is kínozza, de mindenhol csak a pusztítás nyomai. Hát elindul.

Amikor kilép a fényre, tenyerével próbálja védeni a szemeit a felkelő nap sugarai ellen és óvatosan néz körbe. Csak reméli, hogy a világosság már Back-et is elijeszti attól, hogy odafentről kutasson utána, de azért aggódva kémleli az eget is. Aztán elindul az ösvényen, ki a fák közül. Lassan, óvatosan… Minden pillanatban azt várja, mikor bukkan elő egy ismerős alak a fák közül…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-23, 11:37 pm

// Nie-nek, egy ígéretes kaland kezdetére //

* Nem telt bele sok idő, egy karcsú női alak vánszorgott elő a kunyhóból, nyomában a félelem és a bizonytalanság keserű esszenciája. Ha nem éreztem volna a vér szagát akkor sem lett volna nehéz észrevenni, hogy megsérült. Tekintete folyvást a környéket kutatta, talán üldözője után. Még az eget is kémlelte... csak nem egy sárkány elől menekült? Rövid töprengés után halkan visszacsúsztattam a fegyveremet a tokjába. Ezúttal talán nem lesz rá szükség.
Mélyet szippantottam a levegőből, de nem éreztem fajtársat a közelben, legalábbis egyelőre. Mégis mi dolga lehetett egy sárkánynak pont ezzel a nővel? Talán jobb lenne meg se tudni, mert megint csak bajba keverném magam. Újból olyanba ütném az orrom, ami nem rám tartozik, vagy még rosszabb, még mindig lehet valamiféle csapda az egész.
De mégiscsak megsérült...
~ Óh, te sárkány, ha ennél is együttérzőbb lennél, ma-holnap már sérült őzikék gondját viselhetnéd. ~
- Üdv! - Óvatosan léptem elő a terebélyes tölgy mögül, feltartva mindkét kezemet, hogy lássa: számára ártalmatlan vagyok. -  Úgy látom elkélne egy kis segítség. - böktem az oldala felé, miközben kérdő tekintetem végig a nőt fürkészte. Ha beszédes kedvében van talán azt is megtudhatom, mi történt vele.
Mindeközben a hajnali erdő zengett a korán kelő madarak dalától. Még ha el is illannak egy-egy sárkány érkezésekor, ha elmúlik a veszély hamar visszatérnek, hogy csicsergésük a legnagyobb bánatban is megtöltse az erdőt. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-24, 8:32 am

//Alamaise… és az őzike//

*Először csak egy furcsa, fémes súrlódó zaj kél halkan a fák között, hogy aztán egy árny mozduljon az egyik sebhelyekkel szaggatott kérgű fatörzs mögött. Egy árny… Raven Back… és Nie félelemtől kiélesedett érzékei már űznék messzire innen. De aztán meglátja a fák közül kilépő alakot, a karcsú elfet, zöldben, karddal az oldalán, s a jellel, hogy nem akar ártalmára lenni és a lány a szája elé kapott kezei közül megkönnyebbült, görcsös zokogás tör elő.

A barna szempárt nézi, amely nem a zöld sárkány hideg, smaragd színű pillantását hordozza, s a menekülésre kész izmok lassan ellazulnak. Aztán meghallja a lágy hangot.*

- Üdv! Úgy látom elkélne egy kis segítség.

*Nie nem mer mozdulni és nem mer még szólni, csak az alakot nézi az ösvényen, s hogy az idegen sem indul, nem tör ellene, már nem a harcra gondol és nem a fájdalomra. Még óvatos, olyan, amilyennek tegnap kellett volna lennie. S amint a lélegzetét ismét ő irányítja, már megszólalni is képes.*

- Ha lenne egy kis víz… El… Eltévedtem, és a holmim is elveszett…

*Még mindig az arcot nézi, a szempárt, amely az elfek népére oly jellemző bölcsességet és nyugalmat hordozza. De már nem bízik senkiben… Önmagában is nehezen… Hiszen nem lát az álcák mögé, nincsenek jelek és nincsenek figyelmeztetések… Lehet, hogy ő is egy KÖZÜLÜK... Egy a két-alakban-létezők közül. A baj már megtörtént, a tegnap már elmúlt és a dolgokon már nem változtathat. Már Raven Back tekintetével és „átkával” fog ébredni minden reggel és azzal hajtja majd álomra a fejét. Kerülni fog mindenkit, aki fontos volt neki…

De előtte figyelmeztetnie kell őket… El kell jutnia a fővárosba…*

- Meg kell találnom az utat… Haza kell mennem… Valian-ba...
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-24, 9:09 am

// Nie-nek aki még nálam is elveszettebb //

* Kérdésemre csupán néhány zavarodott szót kapok válaszul, de az elf lány zihált kinézete, és valószínűleg hosszadalmas éjszakája sem törte meg benne az elfek oly híres méltóságát. Talán valami előkelőség lehet, bár azok ritkán járnak egyedül.
- Nyugodj meg, bármi is üldözött már elment, rajtunk kívül nincs itt senki. - Igyekeztem megnyutatni, miközben leakasztottam oldalamról a vizestömlőmet, hogy átnyújtsam neki.
- A holmid se lehet messze, segíthetek megkeresni.
Amint a nap egyre inkább felkapaszkodott a horizont fölé, láttam a környék fáinak sebeit. Most már biztos, hogy az elf egy sárkánnyal találkozott. De mégis olyan nehéz volt elképzelni, hogy bárki is rátámadjon erre a nőre. Az olyan lenne, mint csatabárddal cinegére vadászni. Az elfek közt is rég találkoztam ilyen tiszta és ártatlan kisugárzással. Vagy ez csak valami alamuszi álca?
- A nevem Alamaise. Innen egy köpésnyire van a Valianba tartó út. Nem messze van egy falu, Hajnalgyöngye, ott révész is van, aki átvisz a folyón. Mégis mi történt itt?
Próbáltam úgy tenni, mintha nem lennének sejtéseim róla. Ha ivott a tömlőből nem veszem vissza tőle egyből.
- A sebet is ki kell mosni - mondtam neki, de nem nyúltam felé azonnal. Megvártam, míg szabaddá teszi, ha egyáltalán igényt tart a segítségemre. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-24, 9:39 am

//

*A víz hideg és jóízű. Alamaise szavai megnyugtatóak, mert már azt is tudja, hogy így hívják az előtte állót. Aki segíteni akar, de ezzel dilemma elé állítja Nie-t.

Igen, tudja, pontosan tudja ő is, hogy a víz most a segítségére lenne, de ha az idegen meglátja a sebet újabb kérdései lesznek. S ő nem tudja, akar-e rájuk válaszolni. Hogy válaszolhat-e rájuk? Mert mi lesz, ha elmondja, mi történt vele az éjjel? Mi lesz, ha a másik megtudja, hogy egy sárkány vadászik rá? Mert ha ő is a Borzalmak Népének szülötte, vajon kötelességének érzi-e majd, hogy segítsen fajtársának?

És ha Alamaise egy egyszerű elf, ha az, akinek látja, vajon nem sodorja-e őt bajba?  Mert olyan előtt szóba hozni a képtelenséget, a két-alakban-létezőket, aki még nem tud róluk, vajon tisztességes dolog-e? Megteheti-e azt, hogy kiforgatja a sarkaiból azt a világot, amit a segítőkész idegen ismert és ezzel ugyanolyan kétségek közé taszítja a másikat, amiben ő maga is létezik? Vajon vállalhat-e felelősséget azért, hogy a másik olyan tudás birtokába jut, amit – ha megoszt másokkal – már soha többet nem titkolhat?

De aztán eszébe jut még valami… Mert ráébred, hogy ha Raven Back korábban talál rá, mint sem hogy elmondhatná, Valian sem biztonságos már többé, nem lesz senki, aki figyelmeztethetné a többieket. És ez a tény aggodalommal tölti el és afelé hajtja, hogy mondjon el mindent annak, akit a véletlen az útjába sodort. Mert lehet, hogy ő lesz az utolsó, akivel találkozik. És ez kétféleképpen is igaz lehet…

Fél a döntéstől, de lassan elhatározásra jut. Ha beszél, ha az igazmondás mellett dönt, akkor mást is megtudhat… Megtudhatja, hogy Alamaise melyik oldalon áll… De egyetlen kérdés még nagyobb biztonságot adhat neki, mielőtt belefog… Ha egyértelművé válik, hogy a lány tud-e RÓLUK… Hát kérdez, szemében félelemmel és bizakodással.*

- Te mit gondolsz? Mi történt itt?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-24, 10:46 am

// Nienek, aki már egy ártatlan sárkányban sem bízik Smile //

* A lány nincs túl beszédes kedvében, ami teljesen érthető. Kérdése is kissé vádlónak hat, de igyekeztem nem magamra venni. Ez inkább a helyzetnek szólt, és nem feltétlenül szerény személyemnek.
- Nos, ha már találgatnom kell - tettem csípőre kezeimet, hogy ezzel is nyomatékosítsam a fene nagy gondolkodásom - Valami fertelmes nagy bestiával lehetett dolgod az éjjel, szóval adj hálát az isteneknek, hogy életben maradtál. - Miközben szóltam hozzá a távolabb lévő, törzsükben megtört fákat nézegettem.
- Vagy talán valami mágusfélével. Azok is tudnak ilyen csúnya munkát művelni. Csak nem valami szerelmi nézeteltérés? - pillantottam a nőre. Ő kérte, hogy találgassak, így a végére kíssé elbagatelizáltam a kérdését. Talán egy kis tréfa az elfet is feloldja, még ha nem is most nyomban.
Ahogy ott ácsorogtam és őt fürkésztem belémnyilalt egy érzés.
~ Hát persze, a bál! Onnan volt olyan ismerős. Meg vagyok győződve róla, hogy ez a kétlábú is ott volt a bálon. Akkor nem tévedtem, biztosan valami nemes lehet. De akkor sem értem, hova indulhatott el egyedül. ~
Úgy tűnt, hogy fontosabb számára az, hogy előbb én álljak elő a vélekedésemmel, minthogy elássam a sebét, ami mostanra már eléggé fájhat neki.
Talán aggódhatott amiatt is, hogy a sárkány visszatér, de én ez miatt aggódtam a legkevésbé. Eddig mindig sikerült megoldanom a helyzetet, most is sikerülne valahogy. Bár én is tudtam, hogy a lavírozásom két oldal között hosszú távon nem lenne tartható. Égi jelet jöttem kutatni, erre tessél, csak még jobban belebonyolódok az amúgy is gubancos helyzetembe. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-24, 11:23 am

//Alamaise, csak azért, hogy bonyolódj bele egészen és mert "ártatlan sárkány" csak a mesékben van ♥ //

- Nos, ha már találgatnom kell. Valami fertelmes nagy bestiával lehetett dolgod az éjjel, szóval adj hálát az isteneknek, hogy életben maradtál. Vagy talán valami mágusfélével. Azok is tudnak ilyen csúnya munkát művelni. Csak nem valami szerelmi nézeteltérés?

*Nie csak nézi a lányt… Áll tanácstalanul… Mert a válaszok nem segítik… Mert egyetlen lépéssel sem jutott közelebb ahhoz, hogy biztos legyen a döntésében. Mert a másik tényleg csak „találgat”.

~Fertelmes nagy bestia… Mágusféle… ~

Míg az egyik olyan közel jár a valósághoz, hogy szinte beleborzong, addig a másik messze viszi attól. De a szó, amely meggyőzné, hogy beszélhet, várat magára… Csak nézi a másikat és a rettegés lassan tűnik. Eltűnik annyira, hogy adjon mindkettőjüknek még egy esélyt.

Nincs bizonyosság, de Nie azt hiszi, ha nem is osztja meg a másikkal a félelmeit, Alamaise még megtehet érte valamit. Valamit, amit már felajánlott neki, de ő eddig nem fogadott el… Valamit, ami még ürügyet adhat a kérdésekre...

Hát lassan visszaadja a tömlőt, és elkezdi letekerni a hevenyészett kötést magáról. S ahogy lekerül a széles gyolcs, ami eddig takarta az oldalát, felfedi a véres tunikát és a karom nyomát a hófehér bőrön. A vörös, még nem gyógyuló sebet… Az „emléket” Raven Back-től…

S ha Nie eddig figyelmét a feladatnak szentelte, most Alamaise-re emeli égszínű tekintetét és a felismerést keresi benne… A kétséget… Hogy nem pusztán eltévedésről van szó… Hogy nem mágus és nem holmi érzelem az oka annak, hogy segítségre szorul… Hogy amikor Alamaise bestiákat emlegetett, nem tévedett…

Reméli, hogy szavai majd arra késztetik az előtte álló elfet, hogy kimondja azt, amire annyira vár… *

- Azt hiszem, a találgatásod jó irányba visz… - kezdi halkan. - De nem mágus volt… És nem elhagyott szerető… Nem tévedtem el… Valaki idehozott… Akaratom ellenére… Egy fertelmes nagy bestia… Ahogy mondtad…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-24, 1:38 pm

// Nie-nek, aki nem hisz a mesékben Very Happy //

* Úgy tűnt bevált a módszerem, kezdett oldódni az elf félelme. Leszedte a kötést magáról, így láttam a sebet, amit a sárkány okozott rajta. Szemeim elkerekedtek, és még mindig egy kicsit furcsának találtam, hogy ennyivel megúszta. Ha egy sárkány meg akar ölni egy kétlábút az általában sikerül is neki.
- Elég csúnyán néz ki... Ha megengeded, segítek... - Lassan léptem közelebb hozzá. Két tenyeremet a szám elé tettem, és belesuttogtam az varázsigét. Azért tettem a szám elé a kezeim, hogy ne érthesse a gyógyító igét, amit csak sárkány nyelvven ismertem, és sikerült Verinolban ellesnem a sárkány gyógyítóktól. Kezeim meleg fénnyel izzottak fel. A seb fölé helyezve tette a varázslat a dolgát. Mivel túl sok idő telt el, nem sikerült nyom nélkül eltüntetni a karmolást, de máris sokkal jobban nézett ki.
- Ha tényleg sárkány volt, akkor jobb ha nem időzünk itt sokáig. Talán a nappal visszatartja, de ebben sosem lehetünk elég biztosak ügyebár A faluba már biztosan nem követ téged. Mégis mikor láttad utoljára?
Még egy kevés vízzel lemostam a hegeket, hogy hűsítse, mert bár begyógyultak, attól sajoghat a helye. Reméltem, hogy válaszol a kérdésre. Szinte kizárt dolognak tartom, hogy egész este el tudott bújni ebben a viskóban egy sárkány elől. Lehet nem is akarta megölni? *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-24, 2:20 pm

//Alamaise, a mesék sárkánya, aki még változtathat a dolgokon//

*A sebgyógyítás szokatlan módja… Ijesztő, parázsként izzó fény… Nie már húzódna el a segítő kezektől, de mégsem teszi. Hát a lány kérésére bólint. Ő most képtelen segíteni magán, hát hagynia kell, hogy Alamaise tegye meg. Az érzés furcsa, de tagadhatatlanul hatásos a módszer, és Nie azt sem bánja, ha nyoma marad a tegnap éjszakának. Legalább sosem felejti el, hogy sokkal óvatosabbnak kell lennie. Hogy az elbizakodottsága, hogy bármilyen helyzeten képes úrrá lenni, csak bajba sodorja őt. És arra is emlékeznie kell, hogy már nem élhet úgy, mint eddig.

És a szó, amire eddig várt. *

- Ha tényleg sárkány volt, akkor jobb ha nem időzünk itt sokáig. Talán a nappal visszatartja, de ebben sosem lehetünk elég biztosak ügyebár A faluba már biztosan nem követ téged. Mégis mikor láttad utoljára?

*Tehát ismeri őket. Ismeri annyira, hogy a szokásaik világosak legyenek előtte. Vagyis azok, amikre mindenki gondol, ha Lauria pusztítóit látja maga előtt. De vajon tud-e arról, hogy a két-alakban-létezők mások… Annyira mások… És Nie azt gondolja, Alamaise jobb, ha tudja, hogy az emberek városai és falvai már nem biztonságosak.*

- Bárhová követhet, ha úgy akarja… Ha úgy akarja, olyan, mint te vagy én… Megtalál bárhol és elpusztít… Ahogy ígérte…

*Nie megborzong, és ahogy lehunyja a szemeit, Raven arcát látja maga előtt. A szemeit, amik halált ígértek… Neki és másoknak…*

- Az éjszaka közepén láttam. Amikor a fák közé zuhant. A varázslat miatt…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime2020-05-24, 3:01 pm

// Nie-nek, aki most már tudja, hogy nem minden az aminek látszik //

* Amikor végeztem vissza akasztottam a tömlőt az oldalamra. Szavaira azonban borússá vált a tekintetem.
- Hogy érted, hogy olyan, mint te vagy én...? Csak nem arra gondolsz, hogy képesek átváltozni? Képtelenség, ez csak valami trükk lehetett! - A meglepetés az arcomon valódi volt. Ezek szerint a fajtárs nem lehetett túl óvatos. Mégis mi lehetett olyan fontos, hogy nyíltan leleplezze magát, és veszélybe sodorja népét ezzel a felelőtlenséggel? Ráadásul életben hagyta, és pusztán egy üres ígérettel távozott innen. Ki csinál ilyen ostobaságot?
- Még a legerősebb mágusok se képesek sárkány alakot ölteni, akkor egy sárkány hogy lenne képes ilyesmire? Van amire még a mágia sem képes.
Igyekeztem menteni a menthetőt, hiszen a lány ezek szerint nem csak a sárkány látványa miatt volt ilyen megtört, hanem a titok lelepleződése miatt is.
- Javaslom, keressük meg mielőbb a holmid, és menjünk a faluba. Egy kiadós reggeli biztosan helyre teszi a gondolataidat - mondtam neki, mialatt türelmetlenül a földet kémleltem, hátha kiszúrom a batyut valahol.
Nem akartam tovább faggatni, hiszen az nem lenne most helyén való.
Sejtettem, hogy egy páran már tisztában vannak a ténnyel, hogy egy sárkány képes kétlábú alakot ölteni, de még mindig nem tudjták annyian, hogy a többség el is higyje. Hiszen egy magára valamit is adó sárkány nem engedheti meg magának a lelepleződést. Már csak azt kellene megtudnom, hogy mi volt az a fontos dolog, ami megért ennyit. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Ajánlott tartalom





Középvidék - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Középvidék   Középvidék - Page 31 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Középvidék
Vissza az elejére 
31 / 37 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 37  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Középvidék-
Ugrás: