LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Városhatár

Go down 
+27
Blade Shilmann
Aldo Barras
Shuga
Balál Tangeran
Mesélő
Furia
Akirtep Novalor
Nadia
Hossin
Alamaise
Feynras
Daxa Lavenir
Vogon Beebebrox
Kesa Klensbane
Nill
Nawarean
Gomora
Silarona
Lysanor Eweny
Vash
Yz'Aires Came
Lothár Von Falkenhausen
Regélő
Sydney H. Low
Kerenion Amateon
Görbelábú Frikk
Kain Namelyr
31 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next
SzerzőÜzenet
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-19, 9:23 pm

*A lányra tekintek, amikor megfogja kezemet, elvigyorodok majd mire felnéz már csak közömbös szemek tekintenek le rá. A bocsánatkérésre nem reagálok semmit bár az a dög sokkal jobban aggaszt. S szeretném tudni minél távolabb magamtól. A Kis repkedő szemek, valakinek a parancsára érkeztek akár az a kutya is. Nem véletlenül hagyott hátra maga után valamit. Csapdát sejtek mögötte s a lányra nézek.
- Nem tök vak vagyok... Főleg az olyan dolgok iránt amit egy félig döglöttnek kinéző állat hagy el. Old meg magad ha annyira karod azt a valamit, én nem keveredek fölösleges harcba, főleg hogy figyelnek minket.
*Húzom fel a csuklyámat a fejembe, majd arcom elé a kendőt ami a pulóverem nyaka is egyben.
- Halj meg érte egyedül ha annyira akarod... Tessék menj csak.
*Engedek utat a lánynak kitéve jobb kezem másikat magam elé helyezve, enyhén előre dőlve. Szívélyes gesztusnak szánva ezt a halál felé.
- Na mi van? Mire vársz?
*Majd kiegyenesedek, s megingatom fejemet.
-Hihetetlenül ostoba vagy... s, hogy engem kérsz meg arra, hogy segítsek... még a gyengeségedet is bizonyítod. Ostoba és gyenge veszélyes párosítás.... Én viszont annak a keresésére indulok aki ezeket a szemeket küldte. Valamiért olyan érzésem van mintha tudnám ki az... Talán még régen..
*Morfondírozok a végén magamba mikor az égre tekintek, s megindulok a város belseje felé.
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-20, 9:24 am

- Hogy te mennyire egy cinikus, magadnak való alak lettél...
* Suttogta halkan és mérgesen.*
- Arra várok, hogy eltűnj innen.
* Nagyon mérges volt és ezt nyilván érzékelte a dög is, hiszen egyre hangosabban morgott. Kicsit olyan érzése volt a lánynak, hogy ez sokkal inkább a fiúnak szólt.*
- TE VAGY AZ OSTOBA!
*Fakadt ki. Mire hátra nézet szerencsére Nawarean már elindult. De mivel ő sem akart egyedül maradni, így kénytelen követni. De előbb meg kell szerezni a golyót.*
- No. mit is csináljak veled?!
* Leguggolt nagyon lassan és egy varázslat segítségével magához vonzotta a golyót. Kézfejét letette a földre, tenyérrel felfele, mormogott egy általános varázslatot és a nyálas golyó a tenyerében landolt. Persze a kutya észrevette ezt, de sokkal inkább érdekelte még mindig Nawarean. Lysanornak ez volt a szerencséje. Szép lassan felállt és ezt mondta.*
- Távozz te bestia. Jobb lesz mindenkinek.
* Ez az állat nem tartozott Lys hatáskörébe. Általában tud rájuk hatni, de erre valószínűleg nem fog. Így gyorsan a fiú után eredt és utol is érte. Felmutatta a golyót és visszacsúsztatta a zsebébe.*
- Most, hogy megvan az rendben van, de az a dög szerintem nagyon kinézett magának.
*Mondta sietősen, hogy tempót tartson a fiúval.*
- De még mindig nem értelek minek vagy velem ilyen ellenséges. De ez a jövő titka ezek szerint.
* Nem nézett hátra, mert nem volt biztos abban, hogy a dög utánuk eredt e vagy elment. És, ameddig nem érzi addig jó.*

_________________
Városhatár - Page 6 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Gomora
Vörös sárkány
Gomora


Hozzászólások száma : 134
Munkahely : sárkány, tekercskészítő

Character sheet
Nép: Sárkányok

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-20, 11:06 am

Gomora beszélgetésre kapta fel a fejét evés közben. A félig átalakult testrészeit gyorsan visszaváltoztatta, majd neki veselkedett kimászni a veremből. A teli gyomra kicsit jó kedvre derítette.
-Á! Megint ti vagytok azok? Találkoztatok Hakantoggal? Sürgős beszédem van vele.
*Nem volt fenyegető a viselkedése, viszont nem ment a két civódóhoz közelebb. Érdektelen volt számára, miért marják egymást, viszont túl rég óta várt arra, hogy megtalálja a vér tündét, aki fontos dolgot mondhat neki.
~Ennek a dögnek a szagát eddig nem éreztem. Nagyon nem tetszik nekem, hogy teli van mindenfajta szerzettel egy néptelen város.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-20, 11:20 am

*Hamarosan a lány a nyomomba ért, s én rátekintek. Mutatja a golyót amit megkaparintott, erre csak a vállamat vontam meg. Mégis mit szeretne mit tegyek megtapsoljam érte, hogy hülyeségekért kockáztatta az életét. Kezdtem unni már a lány beszédét, mennyivel is jobb mikor az ember egyedül utazik, legalább a csend vele marad.
- Nem veled, mindenkivel... Nem csak te kapod meg ezt a kitüntetést.
*Furcsa érzésem van mintha valaki a nyomunkba eredne, s rátekintek a lányra.
-A nyomunkba hoztad azt a dögöt?
*Majd egy hang szólal meg, ismerős a sárkányé aki ide érkezett. S segítséget ígért nekem nem is rossz egyre több körülöttem a nő legalább lesz kit elé lökni a kutyának. Tekintek sandán Lysre.
- Fogalmam sincs kiről beszélsz... kedves... nem is tudom hogy hívnak... nem is érdekes, remélhetőleg hamar megtalálod akit keresel, és segítesz nekem.

// Gomora nem tudom de úgy tűnik csak mi vagyunk vitában xD //
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-20, 11:36 am

*Felfigyel Lys is a nőre.*
- Hm! Nem találkoztunk vele. De te ki vagy?
*Nawarean szavain már meg sem lepődött.*
~ Naná, hogy azt akarja, hogy segítsen neki. Számító kis dög.
- És Nawarean. Nem hoztam én semmit utánad. Maximum ő jött. Nem nagyon szívlelt téged pár perccel ezelőtt sem az a dög. Tényleg hölgyem!
*nézett a nőre.*
- Nem tudom hogyan szólíthatnám, ezért elnézést. Jön utánunk az a dög? Látta esetleg?
*Kérdezte kissé mosolyogva. Az a golyó a zsebében kicsit furcsa érzés volt. Biztos volt benne, hogy lesz még azzal dolguk.*

_________________
Városhatár - Page 6 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Gomora
Vörös sárkány
Gomora


Hozzászólások száma : 134
Munkahely : sárkány, tekercskészítő

Character sheet
Nép: Sárkányok

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-20, 11:56 am

A nőstény megbánta, hogy kimászott a gödörből. Nem volt kedve mindent részletesen elmondani a kétlábúaknak. Főleg olyan dolgokról, amikhez nem sok közük van. De úgy tűnik számára, hogy a romban történő első találkozásuk vagy teljesen kiment a fejükből, ami a hím szavai alapján nem túl esélyes... vagy pusztán képtelenek megkérdezni az útjukba kerülőktől a nevüket és azt megjegyezni.
-Elnézést, hogy be sem mutatkoztam. Kaszandra Whuton úrnő vagyok Hompániából. -kezdte megismételni a szavait, amit Kainéknál már elmondott- Egy ottani nemesi ház tagja vagyok. Egy Hakantog nevű úriemberrel lenne találkozóm. Ha összetalálkoznátok vele, szóljatok neki, hogy a közelben vagyok.
*Beszéd közben csupa mosolygás volt. Örült, hogy nem emberi alakot választott. Egy tündétől legalább hihető, hogy van türelme néhány évszázadig is, ha egy tervet a fejébe vesz.
-Igen, látom az ölebet. De nekünk, elfeknek, nem kell tartanunk az állatoktól. Ne izgulj!
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-20, 12:28 pm

*Csak halk kacaj hallatszik, az elf szó hallatán, majd szememet megdörgölöm és a sárkányra pillantok. Végigmérem s miután elég jól kikacagtam magam ismét a komoly formámat vagyok kénytelen felölteni.
-Ja elfeknek...
*Majd Lysanorra pillantok, s a vállára rakom a kezem.
- Nyugodtan tarts csak tőle... ez amolyan emberi szokás ami életben tartja őket. Félj tőle s ha erősebb mint te fuss el bátran...
*Majd ismét a sárkányra pillantok fel, s kissé elbiccentem a fejemet.
- Tudod... úgy tudsz hazudni, hogy közben a szemed se rebben. Félelmetes adottság, ha valaki tiszta szívből tud hazudni... Kedves Kaszandra.
*A lány talán nem értette miről beszélek s talán még a fejébe ötlik a neve elmásítása is, de ő maga sem tudja ezek szerint, hogy láttam sárkányként. S mint aki ismer jópárat tudja jól akármilyen alakot képesek felőlteni.
- Miért gondolod, hogy a velem való találkozást túl fogja élni az emberi világ söpredékének legalja?
*Céloztam ezzel Hakantongra. Talán személyesen nem ismerem de a hírek gyorsan járnak a városokban, s a lerobbant kis kuplerájok nagyon gyorsan terjesztik a toborzó banditák nevét.
- De ha fontos a számodra az a- Emelem fel két kezem majd mutató s középső ujjammal integetni kezdek- "Rágcsáló"... s ez kell ahhoz, hogy eljuttass a fekete nőhöz szíves örömest megkeresem neked.
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-21, 9:55 am

// Mese: Sendel romjai közt - Silarona, Gomora //

*Kain nem is tudja, hogy elsőként mivel foglalkozzon. Az eléjük libbenő fura külsejű szemekkel, amik mintha nem akarnák tovább engedni őket, vagy pedig a hátuk mögül előbukkanó, kiabáló sárkánnyal.
Még nem látott ilyen lényeket és ennyiből nem tudja eldönteni, hogy vajon mennyire lehetnek veszélyesek rájuk nézve. Azonban az idegen sárkány inkább az.
Furia miatt is és Silarona miatt is.
Ilyenkor tudja sajnálni, hogy a vörös nőstény emlékei ennyire hiányosak, talán többet tudna meg fajtársukról, habár abban sem lehet biztos, hogy az ő szerelme vajon tényleg mellette lenne-e, ha emlékezne azokra a dolgokra, amik régen történtek, s amiknek az arany sárkány hírhedt résztvevője volt.
Azonban mielőtt közölné Gomorával, hogy nem, kutya bajuk, hallja a csattanást és a fojtott kiáltást is, amikor az óvatlan sárkány lábán csattan a csapda. Ebben a helyzetben megfordul a fejében, hogy talán a másik segítségre szorulhat, esetleg jól jöhet némi segítség a gyors gyógyuláshoz, hiszen kétlábú alakjukban nem olyan hatékonyan épülnek fel sebesüléseikből a sárkányok, mintha valódi formájukban vészelnék át azokat.
Azonban hiába gondol rá, az idegen hamarabb reagál.
Megszabadul a csapdától és talán kissé bicegve, de szó nélkül odébb áll.
Kain sötét pillantása addig követi, amíg el nem tűnik szem elől a sötétben.
Aztán ismét a szemek kerülnek érdeklődésének előterébe.
Mivel nem támadtak mostanáig sem, még akkor sem, amikor figyelme Gomorára fókuszált, így nem gondolná, hogy azon kívül, hogy bizonyos irányba útjukat állják, támadó szándékaik lennének. Az alkalom itt volt.
Kardját azonban most sem teszi el, helyette inkább Silarona kezét elengedve szabad tenyerét a pajzson kívülre nyújtva közelíti a szemhez.
Ha az nem húzódik el, igyekszik felmérni, árad-e mágia belőle, vagy inkább valamiféle anyagi lény, mint az általa ismert állatok.
Ha a szem elhúzódik, akkor némileg mogorvábban néz rá, s tenyerét előbbre tartva közelít, hátha így kifelé haladhatnak a városból.
A sötét valamelyest kedvez nekik, ám még az ő látása sem olyan jó, hogy minden fenyegető veszélyt észleljen.
A rengés, amit eddig nem tapaszalt, sem ebben a romvárosban, sem pedig ezen a vidéken, majd a megjelenő furcsa lények nem jelentenek túl sok jót, s az arany sárkány ki akar maradni a látszólag készülődő eseményekből. El akarja hagyni Sendelt.
Reméli, hogy a mellette álldogáló ifjú elf is ugyanígy van vele, s szavak nélkül is megérti szándékát.
Ha a tenyérre sem mozdulna el a szem, akkor óvatosan közelít, de nem érinti meg. Ellenben oldalra húzza Silaronát, hátha megkerülni engedi magát a három szem.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Nill

Nill


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép: Sárkányok

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-22, 12:31 am

*Nill, miközben a város falon óvakodik át egy gyorsan mozgó négy lábú állatra lesz figyelmes. Nem is azért tűnt fel neki mert meg mozdult sokkal inkább az állat vörösen izzó szemei keltették fel az érdeklődését. Nem tudta miért, de úgy érezte utána kell mennie. Valósággal vonzotta a kutya szerű lény lény sziluettje a távolban. Amikor utolérte egy érdekes jelenetbe futott bele, a lény hangosan öklendezni kezdett s egy üveggolyó szerű tárgy koppant hajdani vacsorájának maradványai közt. Dolga végeztével a lény sietve állt tovább. Nill próbálta megakadályozni, hogy saját vacsorája is arra a sorsra jusson mint a lényé, mikor egy kicsit összekapta magát oda lépett a förmedvényhez, hogy közelebbről is szemügyre vegye a furcsa tárgyat. Mikor mellé ért rendkívül erős késztetés érzett arra, hogy megérintse s mikor ez megtörtént, Nill erőtlenül esett térdre és ájult el.
Vissza az elejére Go down
Kesa Klensbane
Szürkeköpenyes
Kesa Klensbane


Hozzászólások száma : 306

Character sheet
Nép: Mágusok

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-22, 1:05 pm

//A város északi része. Balál, Hakantong és további két bandita, illetve repkedő megfigyelőik társaságában. //

* Szűk helyének fogságában, meglepetten pillant kifelé a fiatal nemes, miközben segítségkérésére, mintha másik irányból érkezne a válasz, mint a korábbi felszólalás. Zavarodottságában nem is válaszol azonnal.
Meglehetősen furcsa gondolatnak tűnik, hogy a halottnak nevezett városban egyszerre több irányból is értelmes lények érkeznének, még úgy is, hogy ő maga is remek helynek gondolja ezt a helyet a rablók számára. Mégis, ha csupán rablók járják a környéket, a korábban hallani vélt irányból miért nem érkezik válasz? Tán egyszerűen csak fülei tévesztették meg, és mindig is arra jártak a banditák, még úgy is, hogy meg merne esküdni, a másik irányból hallotta a korábbi felszólalásukat, mivel abban egészen biztos, a két hang nem lehet egy és ugyanazon személyé.
Még érzékszervének csalódása is hihetőbb lehetőségnek tűnik számára, minthogy vele egy időben döntött más is úgy, hogy éppen alkalmas az idő a halott város nevezetességeinek megcsodálására.
Ezzel szemben még az is hihetőbb, hogy a banditák több irányból érkeznének, és segélykérésére nem ugyanonnan érkezett a válasz, mint ahonnan a korábbi hang, és a szavakban megbúvó tévedés csupán csapdájuk része.
Mindenesetre elképzelései, és a felfedezett eltérés óvatosságra intik a fiatal nemest. *
- Hála az isteneknek!
*Kezd bele mondandójába jól hallatón, majd ugyanazzal a lendülettel folytatja. *
- Ha akarnék, se nagyon tudnék!
* Talán ezzel az egy mondattal sikerül némi előnyt kovácsolnia szorult helyzetéből. Annak ellenére, hogy valóban nincs olyan túl sok szabad hely a szekér alatt, mégis azt reméli, válasza inkább azt a képzetet hinti el a banditák fejében, hogy megsérült. A sérült préda pedig könnyű préda.
Így miközben megmentői érkezésére vár, a beszűrődő és az időközben szekér alá bekerülő repülő szemgolyó halvány derengő fényében egy olyan pontot keres, ahova a fények csupán alig fejtik ki hatásukat, és két nagyobb törmelék találkozik. Mikor ezt sikerül megtalálnia, olyan pozícióba helyezi magát, hogy térdét egészen a két törmelékhez helyezi, majd pedig lábszárát egészen visszahajtva próbál meg úgy helyezkedni, hogy combjával teljesen kitakarja a szűk nyílás irányából beszűrődő fény elől, miközben a másikat egyenesen a törmelékek mellé helyezi jól láthatóan.
Ha pedig a kis trükkje nem váltaná be a hozzá fűzött reményeket, egy szempillát is ujjai közé készít, szükség esetére.
Ebben a helyzetben találhat rá Balál és Hakantong bandájának maradéka, mikor az apró nyíláson keresztül be kívánnak nézni, miközben Kesa fülét hegyezve próbál meg minél többet megtudni megmentőiről.
Korábbi gondolatmenetének ellenkezőjét illetően még nem kapott intő jelet, így csupán a várakozás pillanatainak elütése céljából figyeli az őt bámuló szemet. Megtámadni vagy ártani neki a legkevésbé sem kíván neki, mint ahogy az elmenekülés sem lehetséges előle szorult helyzetében. Kénytelen megbékélni jelenlétével, egyelőre. *
Vissza az elejére Go down
Balál Tangeran
Szürkeköpenyes
Balál Tangeran


Hozzászólások száma : 690
Életkor : 51
Munkahely : Szabadúszó

Character sheet
Nép: Mágusok

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-22, 1:33 pm

// Mese- Sendel romjai között- Kesa, haramiák és kedves Mesélő. No és mindenki, aki csatlakozik hozzánk. Smile //


- Jól, van az jó. Maradjon csak! Ne mozduljon, ha tud sem!- Ismétli magát a mágus.

Balál be tudja a hang alapján mérni, hogy a szekér maradványai alá, vagy esetleg a ház belsőbb részében mögött kell az utazót keresnie, beszorulhatott valahova.
Hallott ő mást is, míg a sérült kutatásának megkezdésével volt elfoglalva, az ellenkező irányból, mint ahonnan ő jött, szintén hangokat hall, mintha lennének még ide érkező idegenek, akik szintén a női hang tulajdonosát keresik, remélhetőleg szintén segítő szándékkal. Ám továbbra sem lát senkit. Ugyanúgy, ahogyan az imént a falhoz közelebbi részen is idegenek hangja ütötte meg a fülét. Vélhetően ugyanaz a társaság, bár ritkán tévesztik meg az érzékszervei, az érkezők másik irányból jönnek.
Még egyszer a megboldogult ajtónyíláshoz lép, kitekint, széjjelnéz, de nem vár tovább senkire. A nő hangja megnyugtató, sérüléseitől nem kiabál, vagy sikítozik. Ám Balál, aki sokféle sebesültet látott már életében nagyon pontosan tudja, hogy ez nem egyértelműen annak a jele, hogy a sérülés jelentéktelen. Látott már több olyat, akinek a sebe gyógyíthatatlannak bizonyult, vagy az orvosok és felcserek helyett a testek más vizsgálói mertek csak hozzájuk nyúlni, mert a beteg ebből semmit sem érzett és itt kezdődik a legnagyobb baj, aminél gyakran szakértelem hiányában még a halált is kedvezőbb fordulatnak látják. tehát akármilyen kevés izgalmat hallott ki a segélykérő hangjából, a sürgősség érzésével látott munkának.
Hamar rájött, hogy komoly fizikuma ellenére ide szerszám is kell. Emelőkar nélkül nehezen mozdítható  kövek közé ékelődött be a szekér. Ezeket szétverni biztosan lehetséges, de aki alatta van, csak még nagyobb bajba kerülhet, ezért jobb felemelni és kivenni alóla a hölgyet.
Egy közeli fához szaladt, hogy pár perc után egy vaskos faággal térjen vissza.
- Merre van, hölgyem? Kérem, beszéljen hozzám! Szükségem lesz a segítségére! Kicsit izgatott vagyok, mutasson nekem utat, és nyugtasson meg, hogy minden rendben! Mondja el pontosan mi történt, és mit érez?
Úgy gondolta, bárhogy van is, ez eltereli kicsit a nő figyelmét is. Meg hát jó, ha fontosnak érzi, hogy szükség lesz a segítségére ahhoz, hogy megszabaduljon újabb baleset nélkül.
Vissza az elejére Go down
Kesa Klensbane
Szürkeköpenyes
Kesa Klensbane


Hozzászólások száma : 306

Character sheet
Nép: Mágusok

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-22, 3:29 pm

* A közelből érkező hang egyértelmű jel a Klensbane ház örököse számára, hogy mostantól végképp oda kell figyelnie a legapróbb mozdulataira is, különben még úgy mozdulhat, hogy a lába már nem lesz megfelelően takarva. *
- Itt vagyok a szekér alatt! Inkább magának kéne engem megnyugtatnia! Én vagyok egy szekér alá beszorulva! Nem maga!
* Egy rövidke szünetet követően folytatja csak, miközben rendezi gondolatait, illetve eldönti, mit is kéne mondania. *
- De ha ez segít, jelenleg nem érzek fájdalmat!

* Egy mély lélegzetet vesz mielőtt az utolsó kérdésre is válaszolna. Mégis mi történhetett, ha a föld megremeg, ő pedig a szekér alatt ragadt… Számára teljesen egyértelmű, a kérdés pedig teljesen értelmetlennek tartja, de mindent a kedves segítőért. *
- Egy sárkányt látva menekültem be az épületbe, ami a földrengés következtében elkezdett összedőlni, én pedig az egyetlen biztosnak vélt helyre próbáltam bújni… Aztán így jártam…

* A végét szándékosan fejezi be így. Mint ahogy továbbra sem szándékozik felvilágosítani a segítőjét helyzetéről. Azonban minél többet hallja megmentőjének hangját, annál inkább ismerős érzés támad benne, de még nem tudja hova kötni. *
- Most meg itt repked nekem egy idétlen szemgolyó… Mi akar ez lenni?...

* Egyszer csak a résnél eltakaródik a beszűrődő fény egy része. A fiatal nemes biztosra veszi, hogy most bizonyosodnak meg állapotáról, mégis meglepetés éri, mikor a másik oldalról néhány apróbb törmelék indul meg lefelé. *
- HÉÉÉ!! Óvatosabban!
* Kiált fel, mire ismét megfelelő mennyiségű fény szűrődik be a szekér alá. Most már biztosan tudja, hogy többen vannak körülötte. *
Vissza az elejére Go down
Gomora
Vörös sárkány
Gomora


Hozzászólások száma : 134
Munkahely : sárkány, tekercskészítő

Character sheet
Nép: Sárkányok

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-22, 4:39 pm

Gomorát meglepte a fehér hajú mondanivalója. Annak ellenére, hogy már a romba belépésekor közölte, hogy tudja ki sárkány és láthatóan konspirált azzal a másik fehérséggel, aki szintén úgy tett, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy a sárkányok legféltettebb titkait az első idegennek elmondják...
Nos, ehhez képest igen meglepő volt, hogy még mindig nem jött rá, hogy finoman kérni szerette volna őket, hogy Hakantog előtt ne az első mondatuk legyen az, hogy „keresett Kaszandra sárkány úrnő”. Félt kimondani a következő szavakat, de sérült lábbal és ennyire megváltozott világban kénytelen volt minél gyorsabban megszerezni a receptet, amivel el lehet venni a mágiáját valakinek. Közeleg a háború, amikor az ősiek -még a Hasadékban raboskodások kiszabadítása előtt is akár- meg kell végre indítsák az újabb támadást.
-Ha meg tudod nekem találni, akkor hozd ide hozzám serényen! A terveimbe pont passzol a minél hamarabbi végzés és a te ügyed elrendezése.
*Még nem sok olyan ügy akadt életében, ami nem várhatott volna egy-két évszázadot, de ha meg akarják őrizni a régi világot és a saját rendjüket, a fajuk nem késlekedhet levadászni az összes kétlábút. És köztük elsők egyikeként Riannát, azt az átkozott nimfát.
Közben a város másik részén Hakantog és két társa előbújt a ház fala mögül, ahová Balált megpillantva bújtak. Nem tudták, mire véljék ezt a nagy forgalmat Sendelben, ahol legjobb reményük szerint feltűnés nélkül tudják majd csapdába csalni Whuton kisasszonyt, a leendő értékes rabszolganőt.
Mivel látták, hogy a velük közel egyszerre érkező is a beszorult mágusnő segítségére siet, így kis bizalmat szavaztak annak, hogy esetleg a mentési munkálatok közben újabb hasznos információt tudnak meg.
-Segítünk, csak tartson ki! -szóltak oda gyorsan.
Hamarosan már azt a nagy követ próbálták elmozdítani közös erővel, amit az érkező segítség egy rögtönzött emelővel is segített nekik megmozdítani. Viszont a megbolygatott törmelék hirtelen megmozdult és egy csont reccsenése után felcsattant a női hang.
- HÉÉÉ!! Óvatosabban!
*A két megmaradt haramia a vezérére nézett, aki igyekezett megnyugtatni őket.
-Nyugi! Csak a döglött lovára csúszott rá egy kő. -majd rögtön hozzá tette más hangszínnel- Azt hiszem, valami olyan reccsenhetett. Nem értek a lovakhoz.
*Így most már hárman néztek a varázsló férfira, hogy mihez kezdjenek.

/Mint írtam Skypon, Balál, Kesa, nyugodtan írhattok olyat, hogy Hakantogék hogyan reagáltak, mit mondtak, hol vannak... stb./
Vissza az elejére Go down
Balál Tangeran
Szürkeköpenyes
Balál Tangeran


Hozzászólások száma : 690
Életkor : 51
Munkahely : Szabadúszó

Character sheet
Nép: Mágusok

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-23, 5:09 am

// Mese- Sendel romjai közt- Kesa és a banditák //

Váratlanul a semmiből feltűnt három fickó. Ahogy szóltak a nőnek, Balál rögtön tudta, hogy az ő hangjuk hallatszott a másik irányból, mint amerről maga érkezett. Finoman szólva is bizalmatlanul pislogott rájuk, mert úgy tűnt, mintha a falak mögül bújtak volna ki.
Mindenesetre egy 'Üdv!' elmormolásán kívül innentől fogva nem sokat szólt, csak a lánynak mondta el, hogy itt kint is mindegyiküket ilyen szemek fürkészik. Elfogadta a segítséget a nagy kövek eltávolításában.
Mínem hatalmas reccsenés hallatszott. Figyelte, ahogy azok dermedten merednek a vezetőjükre. Mintha tartanának annak következményétől, hogy a lány súlyosan megsérült. Ez nem egyszerű aggódás volt. Balálnak nem egyszer volt dolga törvényen kívüliekkel, fejvadászokkal, kalózokkal, rendszeresen látott el egy ideig kalózokat a nyugati parton hússal. Gyanú ébredt benne, milyen munka s viszony fűzi ezeket egymáshoz. Várt egy picit, majd megcsóválta a fejét.
- A szekér túlfelén borul a kövek egyensúlya. Ketten menjetek át oda , s óvatosabban szedjétek le tetejéről!
Nézte, ahogy a főnökük intését megvárják, majd a kettő fogdmeg azt teszi, amit mondott. Átmásznak, majd amott szedik a köveket a kupac tetejéről.
A vezér benyelt valami szidalomfélét, míg ismét nekifeszült.
- Várj! Nehogy gond legyen lépj egy lépést hátrább!
Azzal lassan, vigyázva előhúzta az emelőkart a törmelék közül. Felemelte, hogy jól lássák, kettétört. Majd elhajította a hasznavehetetlen darabot. Intett a férfinek, ragadják meg az utolsó nagy követ együtt. Közös erővel eltették. Közben a vadász figyelte a növekvő megkönnyebbülést a főnök arcán. Piszok szerencse, hogy élve kell nekik a lány. De vajon közéjük tartozik, vagy vadásznak rá?
Valahogy nem sok kedve volt kivárni, míg kiderül. Ismerte jól a fajtájuk 'háláját', a saját bőrén tapasztalta meg. Alkalmassá vált a helyzet, hogy egyenként szabaduljon tőlük. A nagy kövekkel megküzdöttek, és elsőnek ezt a nagydarabot kell leütnie. Mire amazok visszamásznak ide, már csak kettő lesz egy ellen. A szándékra a tett jár. Balál nagyot sóhajtva hessentette arébb a szemet a feje mellől, mintha tartott volna attól, hogy a fejébe lát s megakadályozza tervében.
~ Pedig a lelkiismeretnek itt nincs helye!~ Morfondírozott magában, ökölbe szorítva mindkét hatalmas kézfejét.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-23, 4:57 pm

// Mese: Sendel romjai közt - Nill, Silarona, Kain, Lysanor, Nawarean, Gomora, Kesa, Balál //

*A város külső kerületei egyikében Gomora erővel szabadítja ki sérült lábát, mely csupán fajtájának köszönheti, hogy nem törött szilánkokra a csapda hatására, melybe lépett.
Azonban a sebesülés, s a vérzés nem enyhül ily könnyen.
Kétlábú formában, mint köztudott, a sárkányok is lassabban gyógyulnak.
Lysanor, s Nawarean meddő vitájuk közepette találkoznak a nem túl barátságos négylábúval, s gyomortartalmával, melynek része egy üveggolyóhoz hasonlatos tárgy is.
Utóbbi az elf lány ruházatában lel menedékre, s így hallgathatja az időközben megjelenő nőstény sárkány bemutatkozását.
Az arany sárkány, vagyis a feketekabátos mágus tenyere elől nem moccan a szem, csupán kitágult pupillákkal lebeg a közeledő tenyér felé.
Azonban ezután a két sárkány hiába próbál oldalirányban a három szem elől elhúzódni, azok követik őket, bármerre is induljanak. Csupán a város belső területei felé engednek haladást, s ha mégis megtámadják őket, hát megfogni meg tudják ugyan, ám a szárnyak még az ő markukat is marni kezdik, mintha savval öntötték volna le őket.
Ha a két sárkány elindul a város felé, egyelőre szabad haladásuk nyílik, de óvatosnak kell lenniük, ugyanis a romos utcákon csapdák, omladozó házfalak, s még ki tudja, milyen veszélyek fenyegetik őket.
A város másik végén szabadítóakció veszi kezdetét. Az egymással szemben bizalmatlan szürkeköpenyes mágus, valamint a három haramia között nem túl hatásos együttműködés képében.
A romok azonban csupán a döglött ló újabb csontját törik el, még ha erre tippelni lehet csak, hiszen a terjedő sötétségben látni már egyre kevésbé lehet.
Tán érdemes lenne világosságot gyújtani.
A mágus által letört ág nem alkalmas nagyobb faldarabok megmozgatására, el is törhet, ám ha körbenéz, Balál könnyen lel az egykori épület oszlopai között alkalmasabb, s egyben nehezebb emelőkart is.
Ám a korábbi mozgatásra megindul az épület egyik fala, az, mely mellé a mágus szavára állt a három haramia, s maga alá is temeti kettőjüket. Csekély eséllyel élhet túl halandó ilyen súlyú kőomlást saját fejére.
Csak a vezér az, ki elég gyorsan ugrik a mágus közvetlen közelébe. Ha szerencséjük van, a többi kő még kitart helyén, s ha szerencséjük kitart, nem jő újabb rengés. Mindeközben a városfaltól nem messze, ám azon belül, Nill azon pillanatban érinti meg a golyót, amelyikben Aldo összeesik a főtéren, s így jár maga a sárkány is.
Lysanort csupán zsebe anyaga mentheti meg, ám ha a golyót megfogja, az könnyűszerrel küldi őt is oly álomba, mint két másik társát, így csupán szédülés, rosszullét, s a testét átjáró fájdalmak érzete jut neki.
Midőn a golyók mind forogni kezdenek, az övé is úgy szakítja át zsebének anyagát, ha előtte kézzel nem érintette, mintha kés hatolna át a vajon, s pörögve-forogva emelkedik fel a levegőbe, hogy lilás derengéssel árasszon fényt, s ha kell, lökje távolabb magától a környező halandókat mind.
Tizenkét társához hasonlatosan lilás csíkot húzva, sebesen tűnik el a város főtere felé haladva, hogy ott egyesüljön a többi golyóbissal.
Így tesz Nill golyója is.
A halandókra, kik a várost választották éji pihenőjükül, a földből, a kövek alól, s mindenhonnan előbújó férgek, bogarak, s egyéb ízeltlábúak vetik magukat. Van, mi a földön mászik rájuk, van, mi a levegőben keres rágójának, fullánkjának célt. Nem menekülhet ez elől sem Nill, sem Kain, sem Silarona, sem Nawarean, sem Lysanor, sem Gomora, de Balál, Hakantong, s Kesa sem.
Marásuk még nem halálos, ám igen fájdalmas.
Ez az ájultakat is magukhoz térítheti.
Marásuk még nem halálos, de felettébb fájdalmas. Erre az ájultak is magukhoz térhetnek.
A város fölé boruló lilás kupola pedig már elég fényt ad, hogy ne teljes sötétségben kelljen lenniük Sendel ideiglenes lakosainak, Kesát kivéve, ki a kőhalom, s saját szekere takarásában kénytelen a sötétben megízlelni a csúszómászók támadását.
Hamarosan mind azt kívánhatják, bár maradhattak volna az éj bársony takarója alatt…*
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-24, 2:21 pm

*Lys érezte, hogy a zsebében valami nem stimmel. Megfogta a golyót és abban a pillanatban összeesett. de szerencsére nem tartott sokáig ez az állapot, mert pár másodperc múlva valami egy óriásit csípett az arcába. Talán még fel is üvöltött, miközben magához tért. gyorsan védőburkot kerített maga elé és a bent ragadt bogarakat és csúszómászókat agyoncsapdosta. Kivétel egyet. Megfogta kezeivel és maga elé édesgette.*
- Ki küldött?
*Tette fel a kérdést és tudta, hogy a bogár értette. És ugyan olyan állat, mint a többi. Lysnek nem tartott sokáig szót értenie vele. De a bogár nem válaszolt, hanem csípni akarta minden áron, mint akit megbabonáztak. És valóban ez történhetett. Így azt az egyet is agyoncsapta. A burok még egy darabig tartani fog, de ki tudja meddig. Jobbnak látta, ha bent marad a biztonságban, amiddig lehet.*

_________________
Városhatár - Page 6 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-27, 12:50 am

*Nem nagyon volt mit tennem a bogarak tömegével, amik a földből bújtak elő, reménykedtem annak a kis trükknek a sikerében, mit ebben a hírtelen helyzetben kellett kiötölnöm. Táskámba nyúlok majd földhöz vágok egy üvegcsét, ami kéne szagú zöld füstként ölelt körül. Bár ez csak pár másodpercig volt hasznos s a körülöttem lévő bogarakra hatással volt mivel úgy hullottak mint a legyek, a másik kettő sorsa egyáltalán nem érdekelt, s fel sem keltette a figyelmem ahogy Lysanor nem is oly rég elájult mellettem.
- Az orjás...
*Ragadom meg a sárkánylányt, majd rántom magamhoz közelebb.
- Tudsz járni?
* Minden a választól függővé válik, mivel ő az aki a célom eléréséhez elengedhetetlen meg kell mentemen s védenem bármi áron.
- Gyerünk nincs sok időnk, főleg ha beszívtad...
Vissza az elejére Go down
Gomora
Vörös sárkány
Gomora


Hozzászólások száma : 134
Munkahely : sárkány, tekercskészítő

Character sheet
Nép: Sárkányok

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-27, 11:46 am

A sárkányhölgy Adentől és Lystől kicsit távolabb állva szemlélte a civódásukat azon a kutyán, aki talán csak egy falat ennivalót akart volna kunyerálni tőlük, miután mágikus küldetése véget ért.
Miközben Aden válaszára várt volna, hirtelen újabb csapás érkezett a városra és rájuk. Bogarak rajzottak földön és a levegőben. Gomora első gondolata persze megint az volt, hogy most már épp itt az ideje újra visszaváltozni természetes alakjába és végezni minden kétlábúval a városban. Ám mielőtt ez megtörtént volna egy hirtelen ötlettől vezérelve egy varázslathoz folyamodott.
Erősen koncentrált arra, hogy a bogarak ő helyett inkább a veremben lévő döglött lovat vegyék célba. Hamarosan sárkány szaglásával újabb tetemek felkutatását is hozzácsatolta ehhez a parancshoz, amiket nagyjából belőtt az orrával. Közben pedig a zöld elfre nézett, hátha csatlakozik hozzá tapasztalt természetmágusként. Úgy gondolta, sokkal könnyebb lesz számukra a bogarak természetes ösztöneit előcsalogatni, mint egy másik akaratnak olyan természetellenes parancsra kényszeríteni őket.
Viszont nem bízott mindent arra, hogy sikerrel járnak-e. A ruháit megpróbálta minél jobban maga köré tekerni, hogy fedjék a testét. Ahol ez sikerült, ott a bőr megkeményedett és pikkelyek kezdtek el nőni rajta. Gondosan ügyelt arra, hogy véletlenül se látsszon ki a változásból semmi. A legtöbb állat messze elkerüli őt, nehéz lehetett ezeknek a lények viselkedését ennyire megváltoztatni.
Mivel volt jobb elfoglaltsága, nem sokat törődött azzal, hogy Nawarean egy kellemetlen szagú füstfelhőbe burkolta magát, miközben egy romokból sikítva előmenekülő nő karját elkapta. Valószínűleg csak az itt fészket verő banditák egyik kurtizánja lehetett, a nőstény ragadozó úgy vélte, sejti mit akarhatott tőle a férfi. Még ha szomorú véget is ért a történetük, hiszen ahogy elsiettek egy csapda hangja és egy nő halálsikolya jelezte a távolból, hogy Sendel ma igen szorgosan dolgozik Dremernek.
-Azt hiszem, kettőnknek kell valahogy kijutnunk innen. -fordult az idegesítően sokat tudó elfhez a völgyi.


A hozzászólást Gomora összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2014-03-30, 8:38 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-28, 9:08 am

// Mese: Sendel romjai közt - Silarona //

*A szem nem reagál, s nem tér ki. Kain nem erőlteti, nem akar harcolni, abban volt bőven elég része mostanában. Furia csúnyán elbánt vele, s még ha ez az apró kis lény a levegőben nem is tűnik igazi ellenfélnek, mégis az arany sárkány számára jobb a békesség.
Oldalra húzza magával Silaronát, hogy vele tartva kitérjenek a szemek útjából, s ha engedik, megkerülve őket a városból kifelé vegyék az irányt.
Azonban erre nincs lehetőségük, a kis lények mintha nem akarnák, hogy elmenjenek Sendle romjai közül.
A fekete szemek dühösen szűkülnek össze. Ő bizony nem fordul a város belseje felé. Semmi kedve itt tölteni az éjszakát, s még inkább nincs szándékában tovább maradni a szemek megfigyelése alatt.
Tapodtad sem mozdul, s ha a vörös nőstény, akinek elf kezeit meg is fogja ugyanúgy, mint előtte, hiszen nem tervez harcba szállni a szemekkel, vele tart, már a nyelve hegyén van a teleportálás igéje. Ha nem megy két lábon, hát megy majd így.
Ami mégis keresztülviszi a terveiket, az, hogy megjelenik valamiféle erőtér, vagy pajzs a város körül és a fejük felett is. Világosságot teremtve körülöttük, még ha az a világosság lilásan derengő félhomály is.
A fakó arc s immár a feketébe öltözött test is körbefordul saját tengelye körül, el nem engedve Silarona kezét.
Nem tetszik ez neki. Ezúttal, legtöbbször érzéketlen arckifejezése csalódottságot, és haragot mutat. Fel is hördül halkan.
A legtöbb fajsúlyos esemény így bontakozott ki az utóbbi időben, amibe keveredett, s most semmi kedve neki sem a Nagy Kaszásban átélt élőhalott támadáshoz, sem a Sternben átélt sárkánytámadáshoz, sem pedig a délen történtekhez hasonlót átélni.
Nem is beszélve a nagy viharról, amely Vadalanba repítette, akkor már oldalán Sillel.
Meg kell próbálni, hátha még nem állt fel az erőtér teljesen, vagy hátha átviszi a varázslat. Sietve sepri le magáról az első csípő csúszómászókat, majd kimondja az előbb csaknem kimondott igét.
A teleportálás helyén csak gyorsan oszló feketés ködfolt marad utána és Silarona után.
Kain még az utolsó szótag kiejtésekor remélte, hogy valahol a városhatáron túl fognak megjeleni.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Kesa Klensbane
Szürkeköpenyes
Kesa Klensbane


Hozzászólások száma : 306

Character sheet
Nép: Mágusok

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-28, 8:40 pm

// Balál és a rablóvezér mellett, némi törmelékkel elválasztva, egy szekér alatt sok-sok bogár társaságában. //

* Szekér alatt ragadt nemesen pillanatnyi félelem fut végig a megmozduló törmelékekre, majd pedig a reccsenés hangjára. A kívülről beszűrődő válasz pedig egyáltalán nem nyugtatja meg rémült lelkét. Egyre kevésbé tetszik neki a helyzete. Ha eddig nem nyomták agyon a szekérre érkező törmelékek, akkor majd megmentői tesznek erről. Már kezdi bánni, hogy a segítségüket kérte, önnön mérgelődése közepette, mintha némi szerevezettség kezdene kialakulni a beszűrődő hangok alapján, mely nyugtatólag hat a fiatal nemesre. *
- Mi az? … Mi történt?... Valaki válaszoljon! …

* Az újabb omlás zajára, rémült kérdések érkeznek a szekér alól. Talán már nincs is, aki próbálná megmenteni, hírtelen ez a gondolat támad Kesában. Ha azonban valakitől válasz érkezik, akkor megnyugodva heveredik vissza a földre, várva, hogy végre kiszabadítsák.
Ebben a helyzetben sajnos  nem adatik meg az a szép látvány, a fiatal nemes előtt, ahogyan a csillagos égbolt egy pillanat alatt lilás árnyalatban kezd pompázni. Csupán a néhány résen át beszűrődő fénycsíkon keresztül láthatja a változást. Nem is igen tudja hova tenni ezt a változás, hiszen ha megmentői lennének érte a felelősek, meglehetősen különös választásnak tartaná ezt a színt. Azonban ha nem ők, akkor ki? Vagy talán sokkal jobb kérdés lenne, hogy mi lehet érte a felelős?
A várakozás időtartalma alatt, úgy érzi, bőven van ideje ilyen kérdéseken gondolkodni, miközben a romok túloldalán az ő megmentésén fáradoznak. Így egy pillanat erejéig még az a lehetőség is megfordul a fejében, hogy az a hely felelős érte, amit ő maga is keres.
Mégis mielőtt mélyebben belemerülhetne ebbe a gondolatba, valami nagyon halk, furcsa zaj kezdik megütni fülét. Könnyű megállapítani, hogy nem a megindulni készülő törmelék hangja ez, mégis mielőtt tudatosulna benne, már  kézfején érzi a sok apró ízelt láb érintését. Riadtan sepri le magáról az első rovarokat. A megkönnyebbülés azonban elmarad, mert addigra már lábán is kezdi érezni az apró élőlények mozgását.
Kezéhez hasonlóan próbálja azokat is leseperni, de csak ekkor látja meg, az őt figyelő szem derengő fényében, azt a rengeteg csúszó-mászó élőlényt, melyek közül nem is kevés már olyan méreteket ölt, ami túlmutat a fiatal nemes tűrésküszöbén. Ráadásul most nincs is hová elhúzódni a gusztustalan teremtményektől.
Félelem ittas sikítása úgy hasít keresztül a lecsendesült éjszakában, hogy ha esetleg akadna olyan állat a közelben, ami a földmozgás óta próbálna megbékélni környezetével, az most könnyen menekülőre foghatja rejtekéből.
A fiatal nemesnek nem sikerül lábáról kellő időben leseperni támadóit, csípéseik fájdalma csak tovább fokozza Kesa félelmét, és már minden végtagját bevetve próbálja meg eltávolítani magáról és magától a gusztustalan, csipkelődő lényeket. *
- SIESSENEK MÁR!! SEGÍTSÉG!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ….!!!

* Szavait többször is megismételi, miközben a szekér alját is egyre gyakrabban kezdi dörömbölni.
Lassan könnyei is kifakadnak, egyre inkább reménytelennek tűnő helyzete láttán és a csípések fájdalma miatt egyaránt. Némelyik alattomos csúszó-mászó még ruhája alá is bejut, hogy ott még fájdalmasabb csípést okozzon a szerencsétlenül járt nemesnek.
A lassan már könnyekben úszó szemeivel azt sem látja, mit csap vagy tapos agyon, esetleg seper vagy rúg arrébb, csak azt érzi, ez mind nem elég.
Mostanra már a legkisebb gondja is sokkal nagyobb annál, mintsem sérülését színlelje, vagy pedig azon ostorozza magát, miért nem tanulta meg a tiltott könyvekből ezeknek a gusztustalan lényeknek az irányítását. Amire igazából mostani reakciója adhatja meg a választ. *
Vissza az elejére Go down
Nill

Nill


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép: Sárkányok

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-30, 12:05 am

*Nillt a kábulatból egy szúró már-már elviselhetetlen fájdalom zökkentette vissza a valóságba. Mikor kinyitotta ólom nehéznek érzet szemeit az érzelmi színpaletta majdnem egésze átfutott az agyán. Testét rovarok lepték el, csípték és szurkálták. Nill, egyszerűen nem bírta, egy pillanatra elvesztette a kontrollt elméje felett, elkezdett rázkódni, csontjai megnyúltak akár az olvasztott viasz előtörtek a bőre alól, a hús kavargott, befedte az új csontvázat s pikkelyek nőttek az izmok fölé előbukkantak farka tüskéi legutoljára pedig fejét díszítő öt szarv fúrta ki magát a koponyájából. Néhány másodperc múlva a bestia már négy lábon állt, hatalmas szárnyait kitárta, a levegőbe emelkedett és lángtengerbe borította az alatta lévő utcát minden lakójával együtt. Ez után düh-től fűtve kezdett el házakat rombolni. A nyolcadik vagy kilencedik épület után sikerült visszanyernie elméje feletti irányítást és visszaváltozott kétlábú alakjába. Jobbnak látta ha tovább indul mielőtt a város lakói előbukkannának. Ahogy befordult az első sarkon újra összetalálkozott egy nagy vörös repülő szemmel.
Vissza az elejére Go down
Balál Tangeran
Szürkeköpenyes
Balál Tangeran


Hozzászólások száma : 690
Életkor : 51
Munkahely : Szabadúszó

Character sheet
Nép: Mágusok

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-30, 12:45 pm

Mikor a szekér túlfelére érnek, az újabb rengéstöl leomló fal maga alá temeti a rosszarcú idegeneket.
Majd Balál meglepetésére váratlanul leüti Hakantogot, aki eszméletlen zuhan a kövekre. Ideje sincs megnézni, él-e valamelyik, bár valószínűleg a vezetőjük úszhatta meg könnyebb sérüléssel. A város fölé lilás fényű félgömb tető emelkedik, ennek derengése halványan bevilágítja a környéket, ameddig a szem ellát. Amit, vagyis amiket azonban a mágus megpillant, a világon semmi jót nem ígérnek: csúszó-mászó és repülő rovarok, minden bomlást kísérő férgek hada bújt elő és áramlott minden irányból hozzájuk. Legszörnyűbb nyomorúságára jól emlékeztették, amikor gyerekkorában időnként elhagyta a vadászszerencséje, néhany nap gyümölcsön és zöldségen koplalás után hangyákat és méregtelen csúszómászókat pirított meg, hogy erősödjön, s bírja a hosszú cserkészést. Egy életre meggyűlölte ezeket.
Szerencse, hogy a szekérről a nagyobb köveket elmozdították már. Azonnal hajigálni kezdte szerteszét, gondolkodás nélkül az apróbbakat. Míg a törmelék végre apadni látszott, óriás molyhoz hasonló csapódott az arcába, a szeme fölé, melyet egész rajnyi követett. Csáprágójával marta a homlokát. Alig bírta lesöpörni, és távol tartani a fejétől a többit. Lábán felfelé indultal apró rovarok. Betűrte a nadrágszátát a csizmájába. Az undorító lények meg csak jöttek, jöttek. Azt nem látta, mi történt Hakantoggal, de azt bizony látta lelki szemei előtt, ami a szerencsétlen nővel történhet a szekér alatt. Kesa segélykiáltása rettenetes iszonyról árulkodik.
Balál körbeiramodik a bejárat helyén tátongó lyuk előtt, csapkodva-szitkozódva. Majd megpróbál erőt venni magán, visszamegy, nagy levegőt vesz. Még utoljára a szájába repül valami, ami búcsúzhat is sekélyes kis életétől Balál fogsora alatt roppanva szét. Elkezdi lepakolni a maradékot a szekér hátsó fertályáról. A benn rekedt egy vastag, de halovány derengő lila fényt láthat leszűrődni.
- Itt van? Adja a kezét, hölgyem! Gyorsan elviszem innen.
Hajlandó ölbe venni, csak hamar eltünjenek innen. De mi lehet a pajzs? Vajon átengedi őket, ha mennének?
Bestiákis rombolás hallatszik örjöngve a távolból. Csak nem sárkány az?!
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-03-30, 10:20 pm

// Mese: Sendel romjai közt - Lysanor, Nawarean, Gomora, Silarona, Kain, Nill, Kesa, Balál //

*A dolgok folyása oly irányba vezet, melyet még csak sejteni lehet, ám nem tudni, a városban a férgek csípései, harapásai mellett van-e oly lélek még, ki gondolkodik oly magas dolgokon, mint ki, vagy mi okozhatja a halott városban eme felfordulást.
Nill, magához térve, lassan ölti fel sárkány alakját, mintha bizony erőbe kerülne ez neki, ám utána tombolva fejezi ki dühét a romos városon, melynek ódon gerendái, korhadt fatákolmányai, melyek megúszták az eddigi kóbor tüzek mohó lángjainak éhét, most szempillantás alatt lobbannak semmivé a sárkány haragjának tüzében.
A visszaváltozás azonban nem hoz menekvést, hisz hiába éget fel egy utcát, a férgek mindenütt ott vannak, s csakhamar ismételten ellepik a kétlábúvá avanzsált sárkányt, s marni, harapni kezdik újfent.
Lysanor, noha ájulásba hull, mint mindenki, ki puszta kézzel érint egyet a golyók közül, hamarvást ébred a férgek csípéseire, s igyekszik magát – sikerrel – elszeparálni a köré tóduló apró szörnyetegektől. Miután leöli őket, hamarosan védőburkára tapadnak, élve, s holtan egyaránt egyfajta zsibongó réteggel véve körbe a burkot.
A megkérdezett csúszómászó azonban követi az utasítást, mely egyértelmű csekély értelme számára, s marni akar, így könnyen megöli az elf.
Nem így tesz Nawarean. A bűzös füst valóban öl férgeket, hisz nem halhatatlanok, ám az sem tarthat örökké, s ilyen pillanatokban lehet látni, mennyire nem halott ez a város, csupán az értelmes élet veszett ki romjai közül.
A bűz, s a méreg nem soká tartja vissza a bogarakat, épp csak addig, míg Gomorát karon nem ragadja, hisz nincs már más humanoid lény a már megismerteken kívül Sendel határain belül.
A sárkánylányt immáron csupán fedetlen bőrfelületén támadják a bogarak, hol nem védheti magát sárkány pikkelyeivel, noha jó kérdés, vajon ha karját ruházat fedi, Nawarean érzi-e a furcsa tapintást marka alatt?
Az arany sárkány, s vörös nősténye teleportálás tán sikeresnek tűnhet, azonban ez csupán pillanatnyi reményük lehet, hisz a lilásan derengő pajzsról akként vágódnak vissza a romok közé, mintha kölykök vágták volna labdájukat a kemény kőfalhoz.
A romok közé érkezés felettébb fájdalmas lehet, s ha ez nem volna elég a két sárkánynak, a rovarok sem késlekednek sokáig, hogy újfent rájuk találjanak.
Hakantong, leütése után a halántékát ért csípésre ébred fel, ám ahelyett, hogy segítene a mágusnak kiszabadítani a nemes hölgyet, ki érthető módon sikoltozik a sötétben az őt támadó seregnyi bogár miatt, saját magáról kezdi sepregetni a testét ellepő férgeket sietve.
Kesa fiatal arcát, s karcsú testét is marások, s csípések nyomai borítják már, a sötét, szűk helyen kevésbé tud védekezni a férgek ellen, mint a szabadban lévő sorstársai.
Balál végül sikerrel hengereli le a köveket, s ha a máguslány is kapható rá, hát kimentheti szorult helyzetéből.
Mindeközben a főtér felett, ott, hol a karcsú oszlopok az égbe nyúlnak, a külső pajzs kellős közepén történik valami. Ki éppen felfelé néz, azt látja, hogy örvényleni kezd a derengő fény, s a pajzs mentén mintha maga a tér szövetén rántana valaki, hullámok indulnak meg a város széle felé.
Midőn ezek leérnek, megremeg a talaj egész Sendel alatt, s a hullámok, tovaszáguldanak a városon, felkapva, s az élők arcába vágva apróbb köveket, port, s férgeket is.
Egyes épületek most adják meg magukat, s a Nill által keltett tűz is feltámadva tombol tovább.
Az örvényből e pillanatban mintha lehullana valami, ám a város külső részeiben tartózkodók nem lehetnek biztosak abban, hogy mi az, s hova is érkezik.
Azonban az ő gondjaik a leomló épületek között teljesednek ki, hiszen a kövek, melyek eddig csupán lefelé hullottak, néha egészen furcsa irányokban is szállnak, mintha bizony az előbbi hullám megkeverte volna a tér törvényeit a városban.
Kövek süvítenek Lysanor pajzsa felé, mely tán a rovarokat felfogja, de vajh egy több kilós sziklával is így tesz?
Aden, s Gomora párosa körül is pattanva hullanak le, miket a hullám magával ragadott, s könnyen lehet, hogy már fejük felé is száll olyan mely, könnyen vesztüket okozhatja.
Kain és Silarona, ha magukhoz tértek a zuhanás, majd a férgek támadás közepette, könnyen a rájuk hulló romok alatt maradhatnak, ha nem mentik pikkelyeiket, miközben Nill is hasonlóképp járhat.
Balál, s Kesa helyzete sem különb, a sziklák, melyeket most hányt arrébb a mágus, a hullámtól szinte önálló életre kelnek, s magát a két varázstudót is arrébb löki a tér mozgása.*
Vissza az elejére Go down
Gomora
Vörös sárkány
Gomora


Hozzászólások száma : 134
Munkahely : sárkány, tekercskészítő

Character sheet
Nép: Sárkányok

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-04-01, 1:30 am

Gomora elég gyorsan kirántotta a karját Aden kezéből.
-Aranyos vagy, hörcsög, de ne legyenek kétségeid! Nem vagy fajtámbéli. -dühös tekintete elárulta, hogy már a végéhez közeledik türelme, a tekercs titkát akarta. És babycsősz helyett egy hatékony nyomolvasót... vagy akit csak a Sors akart, hogy megkeresse neki Hakantogot- Igyekezz és ne más járjon az eszedbe!
*Ha Nawarean elindul és már halló távolságon kívül jár a figyelme az egyre több lecsapásra váró bogár mellett a fehér hajú elfre terelődik.
-Mesélj még a gazdádról! Úgy látom, bízik benned, így nekem sincs okom azt hinni, hogy ártani akarnál nekünk. Érdekelnek azok a sárkányok, akiket... érdekelnek az újdonságok.
*A sárkányhölgy igen intenzíven gesztikulált, hogy elnyerje a bizalmát a kedvességgel.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-04-01, 7:52 am

*A lányra nézek végig mérem, úgy érzem legszívesebben itt helyben kitépném a szívét az arcátlansága miatt. Egy repülő kőre leszek figyelmes ami irracionálisan vízszintesen közlekedik. Teszem ki elé kezem, s abban landol. Az óriás táncában teljesen más felállások uralkodnak, a lány nem tudjahtja, hogy ez a hörcsög akár az életét is elveheti.
- Tudod...- roppantom szét a követ mi a kezemben van- felettébb idegesítő egy gyík vagy. Ne parancsolgass nekem mert a végén még letépem a kis fejed a nyakadról. Közelébe sem érsz a fekete asszony erejének. Egy védtelen préda vagy a számomra...
*Lököm meg a lányt vállammal ahogy elhaladok mellette.
-Pff... gyíkok...
*Majd indultam meg ama irányban amerről nemrég felfedezni véltem valami kis mozgást, amik nagyobb hővel rendelkeztek mint a bogarak. S közben egy furcsa érzés kap el mintha valaki régről itt lenne. S közel hozzám. A gyors táncába kezdek, majd rohanok Balálék felé, az út közben az arcom felé tartó rovarokat, s köveket cselezem ki szakadatlanul. Közeledek feléjük, már a szemem elé tárulnak a vöröslő testek, s az enyhén sárgás bogarak raja. De figyelmes leszek pár áldozatra is akik nem régen veszíthették életüket. Odaérek hozzájuk, s döbbentem ismerem fel a már nem csak vörös pacát, hanem a tényleges arcot.
-Balál, te vén medve!


A hozzászólást Nawarean összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2014-04-01, 10:44 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-04-01, 10:20 am

*lysanor pajzsa már nem tartott sokáig és látta, ahogy Nawarean és Gomora beszélgetnek nem messze tőle. De nem igazán érdekelte. Sőt miután a fiú elfutott már le is mondott mindenről. Aztán érzékelte hogy jönnek a kövek. Egyenesen felé repültek, így a pajzsot megszakítva gurult odébb. Majd felállt és onnan nézte, ahogy a kövek leesnek oda, ahol az imént tartózkodott.*
~ Hm! Ezt megúsztam, eddig!
*Gondolta és elindult pont az ellenkező irányba, mint Nawarean. Gomora mondandóját már nem hallotta, mivel elgurult addigra . Befutott a házak közé, és egyenesen nekiütközött egy férfinak. Nill volt az. Még soha nem látta eddig, de eléggé zavartnak tűnt csakúgy, mint Lys.*
- Jaj, ne haragudj. Csak az előbb rovarok csipkedtek össze, meg egy szem nem akar rólam lemászni és még kövek is támadtak. Egyébként Lysanor vagyok. Te ki vagy?
*Érdeklődött és szinte meg sem várva a választ, karon fogta a férfit és vitte tovább. Nincs idő bámészkodni, valami biztonságos helyet kell keresni.*
- Mondd csak! Miközben jöttél nem láttál valami pince félét? itt a felszínen nagyon nem biztonságos.

_________________
Városhatár - Page 6 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-04-03, 10:09 am

// Mese: Sendel romjai közt - Silarona, esetleg még aki arra van //

*A remény, hogy gond nélkül egy egyszerűnek talán nem mondható varázslattal, kedvesével karján elhagyhatja ezt a túlságosan is sok avatatlan szemmel, s élettel teli romot, remény marad az arany sárkány számára.
Meglehetősen kiábrándító, hogy eltűnve nem ott jelenik meg, ahol kellene, sőt, az érkezése éppen olyan, mint egy tehetetlen kődarabé.
Pontosabban kettő tehetetlen kődarabé, ugyanis Silarona is hozzá hasonló módon kerül a romos házba, a falon keresztül, köveket sodorva magával. Ideje sincs korrigálni, hiszen teleportálásból érkeznek.
Namelyr a tompa puffanás után fájdalmasan nyög fel.
Nem is tudja, hogy melyik testrésze fáj jobban, hiszen a kövektől még a szakadozott bőrkabát sem védheti meg.
Egy rövid pillanatig még fekve marad, de ez az ágy, amely a fal darabjaiból áll, nem mondható túl kényelmesnek, s a helyzet sem engedi, hogy utat engedjen fájdalmának.
Feltápászkodik, s a zuhanáskor elveszített kardja helyett első pillantása Silaronára esik.
Vajon a törékeny elfnek esett-e komolyabb bántódása? És neki?
Lábai, karjai mozognak, bár kisebb seb már díszíti fejét, melyből kellően nagy mennyiségű vér ömlik fakó arcára, fekete haja is rátapad tőle.
Kabátja zsebébe nyúl, bár nem lehet biztos benne, hogy Lysanor az abban lévő, vélhetően többé-kevésbé tiszta rongydarabokat nem dobta-e ki.
Úgy tapasztalja, hogy nem, így baljával a sebre tapaszt egyet, miközben jobbját szerelmének nyújtja, hogy felsegítse.
Ha nem kel fel egyből, leguggol mellé.*
- Hol fáj?
*A narancsköves kard, mely nem messze tőle hever, most másodlagos, ahogy a nem messze ropogó tűz hangja is, valamint a már most újra körülöttük hemzsegő férgek is másodlagosak csípéseikkel együtt. A zúzódások még jobban fájnak és aggodalma is nagyobb a lány iránt.
Figyelmen kívül hagyja a derengő lila pajzson végigfutó hullámot, csak akkor nem teszi ezt, amikor az már a városon is végigzúg, s meghajlik a tér tőle.
Nem utolsó sorban ez benne is furcsa érzéseket kelt, s a megelevenedő kövek is. Ugyanis, ha Silarona nem kelt még mindig fel, akkor vállával fordul be, hogy azzal védje a lányt az egyik sebesen közeledő kőtől, így saját maga fogja fel azt.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Nill

Nill


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép: Sárkányok

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-04-05, 1:09 am

*Ahogy befordult a következő utcasarkon Nill-be, egyszeribe egy nő ütközött, mikor az egyet hátralépett felismerte, hogy egy elf-el van dolga. Nem is akár milyennel. A lány arca szép volt, alakja karcsú, Nill-nél úgy 10 centivel volt alacsonyabb. Egy gyors bocsánat kérés után, a lány elmesélte Nill-nek eddigi napjának, valószínű legrosszabb momentumait. Mindezek után megtudta, hogy a lányt Lysanor-nak hívják s ő is szeretné tudni az előtte álló nevét. Épp, hogy csak elhagyta saját neve a száját Lysanor már karon is fogta s vitte magával. Nill egy kissé zavart volt, mondjuk nem is csoda egy ilyen nap után, először egy furcsa vörös lebegő szem fogadta a város előtt majd egy kutya szeme előtt adta át gyomor- tartalmát a természetnek amiben egy lilás golyó volt amihez mikor hozzá ért az ki ütötte ki tudja mennyi időre és amikor magához tért bogarak csipkedték s másztak össze-vissza a testén amitől elvesztette a józan eszét, sárkánnyá változott és tombolni kezdett. Szóval, röviden egy elég durva nap áll a háta mögött. Most pedig egy szőke és gyönyörű elf karon fogva viszi magával.*
- Nem, sajnos nem láttam semmilyen pincét.*Csóválja fejét Nill Lysanor utolsó kérdésére*
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-04-05, 10:49 am

*Látta Nillen a meglepetést! De most sajnos nem volt ideje szóvá tenni. Aztán egyszer csak befutottak egy látszólag épen maradt épületbe. Legalább is a falak megvoltak.*
- Nézd! Szerintem itt meglesz a pincelejárat.
*Behúzta a fiút és már is kereste. Nem tartott sokáig, igaz a por és a szenny egy kis takarítást igényelt, amit Lys egy kis fuvallat varázslattal oldott meg. Az már mellékes, hogy a portól köhögött kicsit de megtalálta a lejárót.*
- Jössz?
*Kérdezte Nillt és már le is mászott a kissé recsegős lépcsőkön. Nem sok kell már nekik,hogy leszakadjanak. De talán még bírja. Tüzet kellett csinálnia valahogy. Egy poros fáklyaféleség halványodott ki a falból és a lány megfogta. Lefújta kicsit és egy egy újabb kis varázslat segítségével lángra lobbantotta.*
- No ez kész.
*Mondta csak úgy mellékesen és ment beljebb. Ha Nill követte, akkor ő is meglepődhetett a következő helységen. Egy Kisebb terem, furcsa édeskés illattal. Talán nem is olyan régen járhatott itt valaki. Még a gyertyák sem voltak olyan régiek. Maximum pár hetesek. Egy oltár volt oldalt és a terem közepén egy állványon egy hatalmas és szép könyv.*
Városhatár - Page 6 Spells10
- Ha jól sejtem egy boszorkánytanyán vagyunk
*Lepődött meg Lysanor és a könyv közelébe ment. Noha, balgaság most ezt tenni, nem bírta ki és valami azt súgta muszáj. Kinyitotta és egy furcsa, de jó érzés kerítette hatalmába. Belelapozott. Szép lassan lapozgatott még nem egy olyan oldalhoz ért, aminek a tetejére ezt volt írva: A fehér haj átok/áldás.
Itt ebben a részben le volt írva mind az, amit eddig csak sejtett.*

Ez egy ősi átok, amit még az időszámításunk kezdetén az akkori boszorkányok szórtak rá, hajdani varázslényekre. Az elején átok volt, hiszen a rejtőzködés nehézkessé vált és , aki ezt megélte, örök életében a didergés kísértette. Mindegy hányszor ült a tűz köré, őt már semmi sem melegítette fel. Néhányan emiatt vesztek oda. Ez az átok öröklődik nemzedékeken át. Soha nem lehet megtörni. De ahogy halványul az idő, amikor ezt a lényre szórták, úgy az utód egyre jobban viseli, egészen addig ameddig már inkább áldás lesz. A haja átváltozik az illetőnek, de az arca is kisimul, szebbé lesz. A fázás teljesen megszűnik, így ennek már szinte nincs is jelentősége. Ha ezt az átkot magadon viseled, a születendő gyermeked is viselni fogja, amint annak eljön az ideje. Ez nem máskor lesz, mint abban az időben, amikor ősöd is megkapta eme varázslatot.*
*Lysanor leült a lépcsőre és megpróbálta megemészteni ezt a  dolgot. Igazából neki már nem fájt, de milyen kínos érzés lehetett a régieknek ez a didergés, fázás. Ha Nill is a lánnyal volt, ő is elolvashatta ezt az oldalt, hiszen Lysanor nyitva hagyta.*

_________________
Városhatár - Page 6 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kesa Klensbane
Szürkeköpenyes
Kesa Klensbane


Hozzászólások száma : 306

Character sheet
Nép: Mágusok

Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime2014-04-05, 4:50 pm

// Balál és Hakantong //

* Szörnyű helyzete egészen addig kilátástalannak tűnik, míg könnyes szemein át el nem kezdi érzékelni a szekér alá beszűrődő erősödő fényt, amit hamarosan egy ismerős hang is követ.
Egy pillanatig megpróbálja visszatartani könnyeit, még ha csak annyi időre is, hogy megláthassa a segítő kezet, azonban amint meglátja, és a förtelmes lényeken keresztül megindul a kéz felé, szemét az eddiginél még erőteljesebben önti el a könnye. Talán a rengeteg csípés okozta fájdalom, talán hogy át kell gázolnia ezeken a lényeken, vagy esetleg csupán a menekülés lehetősége az mely ezt eredményezi, nem tudja. Ugyanúgy, ahogy azt sem tudja, végül hogy sikerült leküzdenie azt a távolságot, ami ahhoz kell, hogy kezét kinyújtva megpróbálja elkapni Balálét. Mint ahogy azt sem, hogy ő kapta-e el a segítő kezet, vagy a segítő kéz az ő próbálkozását, de mindez a legkevésbé sem lényeges számára. Korábbi kérdéseivel és gondolataival ellentétben még a férfi céljai sem érdeklik. Csupán az, hogy kijutott. Még a lábán maradt néhány csúszó-mászóval sem törődik, úgy fonja karjait Balál köré, hogy ott folytassa zokogását.
Balál érezheti, amint a sírás miatt ütemesen mozgó test kocsonya módjára kezd remegni a korábbi események hatására.
Ha pedig némi időt ad a fiatal nemesnek, akkor a zokogása is kezd alábbhagyni, miközben egyre érezhetőbbé válik testének remegése. *
- Kö… Köszönöm!
* Két szipogás között sikerül csak kimondania ezt az egyszerű szót, és csak ezt követően engedi el Balált, ha eddig ő nem szabadult volna ki, hogy remegő testével és szipogások közepette törölje meg szemeit, végül pedig megpróbálja magáról leseperni a még rajta lógó és csipkelődő férgeket. *
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Városhatár - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városhatár   Városhatár - Page 6 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Városhatár
Vissza az elejére 
6 / 22 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next
 Similar topics
-
» Városhatár

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Sendel - A halott város-
Ugrás: