LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Éj-hasadék

Go down 
+18
Sol
Inaeth
Kain Namelyr
Kockázó
Regélő
Dremer
Fatima Ferses
Xerar
Sydney H. Low
Alamaise
Dropie Dan
Raman
Silarona
Elkator Rayen
Thalion Órëa
Furia
Nasuada
Roober
22 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
SzerzőÜzenet
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2011-12-31, 2:18 pm

*Az idegen egy hirtelen mozdulattal elkapja Dropie grabancát és felemeli a földről, hogy egy magasságba kerüljön vele. Barna köpenyének csuklyáját nem löki hátra, de a kis surranó így is jól láthatja a két mérgesen villogó szemet. Az arc alatta egyenes orrban, keskeny szájban és csupasz állban végződik. Raman messziről is jól látja, hogy barnaköpenyes mágusról van szó.
Abban azonban azért reménykedik, hogy az illető a surranó minden próbálkozása ellenére sem látja a bokrok takarásában.*
- Bolond! Felvered az egész hasadékot!
*Sziszegi a köpenyes Dropienak. Köpenye alól kivillan egy kis, kékesszürke kő, mely ezüstláncon függ a nyakán, de mielőtt még a surranó jobban megfigyelhetné, a mágus másik, szabad karjával el is takarja azt, odahajtva a köpeny gallérját.*
- Ezer, meg egy a szerencséd, hogy nem az vagyok, akinek remélsz, különben már most halott lennél.
*Lódít egyet kezén, miközben elengedi a surranót, így jóval távolabb lökve magától.
Az idegen a fejét csóválja, miközben a bokrok felé néz.
Raman a világért sem emelkedne ki a levelek takarásából, találkozott ő már nem egy haragos mágussal. Ezek aztán nem kedvelik, ha a titokzatos dolgaikban zavarják őket. Főleg nem olyan harsányan, ahogy a buta surranó tette is.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-01-02, 2:19 pm

*Épp az erdőben sétáltam, teljes sárkány alakomban. Hisz csak ezen a helyen lehetek igazán önmagam. Szeretek ide járni, mert sok a fajtárs, és az eltévedt idegeneket gond nélkül lehet csemegeként levadászni. Hirtelen gondolatmenetemet hangos és vidám kiáltások zavarták meg. Gyorsan a földre lapultam és közelebb lopóztam. Láttam, hogy csak egy törpe és egy surranó nézeteltéréséről van szó. A hasadékról ment a vita, hogy mi lapulhat benne, aztán felbukkant egy harmadik személyt is, csukjában volt, és a surranónak adott illemleckét erről a helyről. Ostobák, minek merészkednek ide? Továbbra is a fák árnyékában, a fűben lapítottam, figyelve az eseményeket és a megfelelő pillanatra várva, hogy kicsit elszórakozzam velük, sárkánytermészetemből fakadóan. Addig is féken tartom magam.*
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-01-03, 5:02 pm

Dropie bár lassan már kezd hozzászokni, de még így is kicsit meglepődik a talajtól való eltávolodásán. A fogás miatt ugyan nem tud egyenesen a földre nézni, így először lábát mozgatja meg kicsit, hogy biztos legyen benne, ez alkalommal is a levegőben találja magát, pedig már az is igen meggyőző tud lenni, ha szemmagasságba kerül egy tőle másfélszer magasabb illetővel és persze, nem az guggol le. Kicsit, ez alkalommal is, elmosolyodik a tudatos felismerésen. Noha a két szúrós szem nem sok jót sugall számára.
Bal kezében pihenő hoopakjával meg is próbálja megállapítani talpa alatt helyet foglaló levegő mélységét, ha kellemetlenné válna társasága.
- Bolond! Felvered az egész hasadékot! – a hangban megbújó hangsúly, mely még a kis surranót is gondolkodásra ösztönzi, nem maradhat válasz nélkül.
- Tényleg! – érkezik a felismerés, mely teljesen ki is ment a fejéből, miután elhatározta, hogy megtréfálja újonnan szerzett törpe ismerősét. – Bocsi. – többre hirtelen nem telik tőle, hacsak azt nem vesszük annak, hogy a felismerés miatt, fejét is lehajtja, már amennyire a grabancot tartó kéz megengedi neki. Ez azonban már elégnek bizonyul, hogy állandó érdekességek után kutató surranó szemek még véletlenül se tudják elkerülni a mágus nyakából lelógó ezüstösen csillogó láncon, oly nyugodtan pihenő kékesszürke követ. Mely ugyan egyből felkeltette a kíváncsi surranó érdeklődését. Kíváncsisága mégis akkor érte el tetőfokát, mikor a mágus sebtében ruhája alá rejti a furcsa követ. Nem is kell több, hogy Dropie elhatározza, márpedig ő meg fogja nézni mi az.
A mágus következő megszólalására csak ismét mosolyog egyet. Nincs szándékában eltávozni erről a szép világról. Még közel se végzett ennek megismerésével, nem akar még egy újhoz is hozzákezdeni. Legalább is, most még nem!
A mágus hamarosan alacsony ívben útjára engedi a kis surranót, ezt megelőzendően, némi lendületet vesz kezével, miközben a várható érkezési helyet nézi ki a surranónak, illetve az egyidejű mozgásba lendülő hoopak tereli el figyelmét, ami már elégnek is bizonyul a surranónak, hogy kezei észrevétlenül utat találhassanak a mágus köpenye alá. Ahol egy apró mozdulattal ki is pattintja a követ foglalatából, s tenyere rejtekét hamarosan egyik zsebe váltja fel. Így azonban a földet érés okoz némi problémát számára. El is kell engednie hoopakját, még mielőtt fegyvere miatt kerülne közelebbi kapcsolatba az anyafölddel.
Ilyenkor jön igazán jól méretbeli előnye a nagyokhoz képest. Sikeres megállást követően könnyedén hajol le a földre került hoopakért, ami így visszakerülhet az őt megillető jogos helyre, Dropie kezébe.
- Óvatosabban! Még rosszul érkezek! – fordul vissza a mágus felé, az érkezés okozta viszontagságtól, már meg is feledkezve a véletlenül zsebébe kerülő kövecskéről. Ruházatát és hoopakját megszabadítva a hasadék porától. – Látom, nem szívleled a társaságot. Hát legyen. – morgolódik egy sort, miközben int búcsúzásképpen a mágus felé. Raman korábbi helyzete felé menet, próbálja újra kiszúrni a bokrok mögött rejtőző törpét, hogy beszámolhasson neki erről a különcről, akivel összehozta a sors.
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-01-04, 3:40 pm

*A mocsári törpe mit sem sejtve a közelben lapuló sárkányról (hiszen hogy is gondolná, hogy egy ilyen hatalmas bestia épp a biztonságosnak hitt erdő fái között lapul meg, nagyobbnak hiszi őket) figyeli a hasadék peremén zajló eseményeket.
A mágust láthatóan nem hatja meg a bocsánatkérés a surranó szájából és elhajítja a kis emberkét.
A figyelmeztető szavakra csak megvonja a vállát.*
- Úgy kell neked!
*Raman elhűlve figyeli az eseményeket. A barna köpenyes alak előbb csak megáll és fejét csóválva bámul a lassan távolodó surranó után, majd mintha észbe kapna, a gallérja alá kap. Persze nem láthatja az elsötétülő tekintetet, de azt már igen, hogy kezét kinyújtja a surranó után, majd visszafelé húzza, miközben motyog valamit, mire Dropie, mintha csak egy bábu lenne, hirtelen homorítással vágódik hanyatt, hogy aztán a porban a hátán szánkázzon végig egészen a hasadék széléig.
Ott aztán a mágus a kis fickó fölé hajol, s egészen halkan suttog neki, hogy Raman nem is hallhat belőle.*
- Add vissza a követ, te enyveskezű!
Különben én doblak le a hasadékba, aztán veszem vissza a hulládról, ami az enyém.
*A tekintet nem sok jót sugall a surranó számára. Raman ugyan nem tudja, hogy sárkány-e a mágus, de ő ugyan nem akarja az életét kockáztatni Dropie-ért. Inkább megbújik a bokrok között, semhogy beleavatkozzon. Csak a fejét csóválja, hiszen hallani sem akart erről az egészről. Már régen megbánta, hogy egyáltalán szóba állt ezzel a surranóval.
Azért, ahogy elnézi az eseményeket, kicsit szánja ezt az együgyűt.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-01-04, 6:13 pm

*Elérkezettnek láttam az időt, hogy rejtekemből előbújjak. Hatalmas testem kiegyenesedett, körülöttem reccsentek a fák. Szárnyamat kibontottam és feléjük ordítottam egy nagyot. A rémült tekintetek mind rám szegeződtek. Jókedvűen néztem végig a három alakon, persze ez merev sárkánypofámon aligha volt észrevehető. Elindultam a szakadék felé. Az idegen ijedt tekintete kivillant a csukja alól, de mégsem hátrált, hanem elengedte a surranót és elém pattant. Ez a mozdulat meglepett és megtorpantam, majd az előttem álló egy kisebb vörös sárkánnyá változott, és a magasba emelkedett, de nem repült el. Nem igazán tartottam tőle, hisz nálam jóval kisebb termetű sárkány volt és ha nem ment el a józan esze, nem is köt belém. Lenéztem a szakadékba és láttam a surranót, aki egy peremen állt, és aggódva nézett rám. A törpe még mindig lapult a bokorban. A vörös még mindig a közelben ólálkodott, és úgy éreztem hogy az a kő fontos neki. Mikor a második kört repülte felettem ráordítottam, távozásra intve. Eléggé bosszantott már. Jelemet viszonozta és odébb állt, de éreztem, hogy ez nem tarthat sokáig. Szórakozottan néztem le ismét a surranóra, és megindultam a törpe felé. A törpe hanyatt-homlok próbált az erdőbe menekülni, de elcsíptem apró lábát. Visszacipeltem a szakadék mellé, ahol rálátok a két kutyaütőre.*
- Lám-lám, mit keres az Éj-hasadék kellős közepén egy törpe és egy surranó?-szólaltam meg mély, nyugodt hangomon.
*A törpe inkább nyöszörgött valamit, és a karmaim feszegette szét, legalább is próbálta.
A surranónak éppen nyílt a szája, de jobbnak láttam közbe avatkozni, ismervén fajtájának bőbeszédűségét. *
- Rá se ráncs, költői kérdés volt.
*A törpét már majd megette a méreg, kapálózott és morgolódott. Hirtelen a mancsomba szúró fájdalmat éreztem, felszisszentem és felkaptam a földről. Az a gonosz kis törpe a megszúrt, pont ott, ahol pihe-puha a bőröm, és elszaladt egyenesen be az erdőbe. Csúnyán néztem felé, de nem mentem utána. Nem is igazán vele volt dolgom. A szakadékba néztem, ahonnan a surranó türelmetlenül próbált szabadulni. Megragadtam hát, és kiemeltem, de nem tettem le e földre. Lógott szépen a levegőben. *
- Tudod te milyen szép hely Valian? Jártam arra és rengeteg érdekes dologgal találkoztam, ami talán téged is érdekelne, fiatal barátom. - próbáltam felkelteni érdeklődését a hely iránt. Furcsán nézett rám, nem értette miről van szó.
- Az emberek szeretik ott a surranókat, és csupa jó dolgokkal ajándékozzák meg őket.- folytattam kis beszámolómat.
- Miért mondod ezt el nekem? - kérdezte gyanakvóan.
- Ugyan már, nem akarlak én bántani, csupán jó irányba terelni. Ott van aranyélete a magad fajta kíváncsi lényeknek.
*Az emberek sok dolgot gyűlölnek a sárkányokban, többek közt a ravaszságot. Nem akartam én megenni őket, fél fogamra sem lenne elég a kettő. De ha mást nem is tehetek velük, legalább a surranót rávehetem az emberek bosszantására.
Ezek után letettem a földre és a magasba emelkedtem.
- A helyetekben nem várnám meg, míg a vörös visszajön!- szóltam utoljára és tovább repültem, hogy bejárjam Lanuriát.*
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-01-05, 9:50 pm

A kellemes kis séta, mely alatt korábbi mérgelődése már rég a múltba veszett, egészen addig nem is mutat változást, míg a surranó neki nem kezd az út rövidebbik felének. Ekkor azonban furcsa érzés keríti hatalmába. Az évek alatt begyakorolt mozdulatot próbálná újraismételni, pontosabban a jobb lába után a ballal lépni, de hiába a több éves gyakorlat, mégse sikerül elérnie célját. A láb emelkedése helyett, teste kezd egyre jobban közelíteni a vízszinteshez, no nem előrefele, hanem pont az ellenkező irányba. Halk puffanás ad bizonyosságot a kis surranónak, hogy nem a kék ég került rossz irányba, hanem egyszerűen csak ő kerül önakarat nélkül egy egyébként nem túl új pozitúrába, amit harmadik lábként funkcionáló hoopakja sem volt képes megakadályozni. Egészen a mágusig próbálkozik a földről történő feltápászkodással, de a lépéshez hasonlóan, ez sem akar a megszokott módon sikeredni a kis surranó számára.
- Add vissza a követ, te enyveskezű! – Dropie eleinte értetlenül fogadja a mágus felháborodását, mígnem az egyre vörösödő mágus arca alatt újra elő nem kandikál az ezüstöt nyaklánc, de ez alkalommal már a kékes színű kő nélkül.
Már keze a zsebébe vándorolt és készülne válaszra nyitni száját, hogy elmagyarázza, ő nem akarta ellopni, csupán alaposabban szemügyre venni, de miközben száját hosszas monológját előkészítendően kinyitásra ösztönzi, hatalmas robaj kelti fel érdeklődését az erdő felől.
Pillantásával egyidejűleg érkezik is a felismerés, a zajforrást illetően. Száján a legapróbb rándulás sem vehető észre. Az nem lehet! Káprázik a szeme! Egy sárkány! Egy életnagyságú sárkány, és ha ez nem lenne elég, hamarosan a mágusnak hitt személy is sárkánnyá válik, szinte közvetlenül a kis surranó mellett. A saját szemeivel láthatja, amit nem is oly rég még Raman mondott neki, melyekből ugyan már nem emlékszik minden részletre, de ez most egyáltalán nem foglalkoztatja. Sárkányok! Fel sem kel a földről, nehogy akár csak egy részletről is lemaradjon, miközben vágyakozva figyeli az elrepülő vöröset, ami egészen addig leköti fegyelmét, amíg a kék ki nem tüntetni figyelmével. Továbbra sem tud betelni a látottakkal, egészen addig mered a kékre, míg az a törpe felé nem indul. Ekkor, mint aki megunta a pihenőjét feltápászkodik a földről, hogy figyelemmel követhesse Raman elkapását, majd mellé hozását, s közben persze jót kuncogjon a törpén.
- Lám-lám, mit keres az Éj-hasadék kellős közepén egy törpe és egy surranó? – Ez volt az, amire Dropie már egy ideje várt. Szája széles mosolyra húzódik, miközben végigfut, gondolatainak szülőföldjén, a lehetséges kérdések áradata.
- Rá se ráncs, költői kérdés volt. – a sárkány szavaira Dropie mosolyának íve gyorsan adja meg magát a gravitációnak, amit feje is azonos ívben követ, mintha a sárkány tudná, mivel lehet elrontani egy surranó kedvét.
- De Raman! – kiabál értetlenül a törpe után, miután éles fülei felfigyelnek Raman tettének, de sokkal inkább következményének hangjára. Esze ágában sincs követni Ramant. Most, hogy egyik nagy álma valóra vált, és egy másik is elérhető közelségbe került, de ehhez először meg kell kerülnie a sárkányt.
Már maga előtt látja álmai képét, miközben lábai ismét egyre távolabbra keverednek a talajtól. Ki gondolná erről az apró teremtményről, hogy lassan elmondhatja magáról, a levegő a második otthona.
Érdeklődve, de közben gyanakodva hallgatja a sárkány mondandóját, hiszen eddig nem éppen ez volt a tapasztalata, de még így is egyre nagyobb kedvet érez a birodalmi főváros meglátogatására, ha előbb megtudja a helyes irányt. Egy próbát megérhet, hiszen itt is hasonló esélye volt, hogy sárkányt láthat és látott. Méghozzá nem is egyet.
A kék utolsó tanácsát végiggondolva, be kell látnia, az a vörös nem azok közé tartozik, akivel jól érezné magát, ezért a sárkány távoztával elindul Raman menekülési irányába, hogy újra csatlakozhasson a törpéhez.

Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-01-07, 9:47 pm

*Raman első gondolata a futás, csakhogy most nem a barnaköpenyes elől, hanem az erdőből.
A recsegés-ropogás éppen elég már így is túlfeszített idegeinek. Csakhogy a sárkány nem őt veszi célba, hanem egyenesen a hasadék peremén álló barnaköpenyest, akiről szintén kiderül, hogy sárkány. Raman egyre inkább úgy gondolja, hogy erre az életében többé nem jön.
Az Éj-hasadék éppen elég nagy sárkánysűrűségű ahhoz, hogy nagy ívben kerülje a helyet.
A két sárkány nincs egy súlycsoportban és a köpenyes meg is futamodik. Raman számára az a leginkább érthetetlen, hogy a kék viszont most felé fordul és a hasadék pereméről visszatér hozzá. Ideje van a futásnak is, csakhogy az apró lábakat nem lehet elég gyorsan szedni, hogy elinalhasson egy ekkora bestia elől. Még időben marja el a bokáját ahhoz, hogy a törpe hasra vágódjon. Aztán csak repül a levegőben, egy sárkány karmai között, míg nem ott landolnak sárkányostól a hasadék szélén. Végre ekkor tér magához.*
- Engedj el, te bestia!
*Közben minden erejével azon volt, hogy a sárkánykarmokat annyira szétfeszítse, hogy kiszabaduljon a szorításból.
Eközben persze a szörny már újra megszólalt. Ezt használta ki Raman, hogy egy pillanatra hozzáférjen valamelyik derekán lógó kacathoz. Ha már kiszabadulni nem bír, a karmok között húzódó lágy bőrrészbe döfte. Nem figyelte, miféle volt az a fémdarab, talán lényegtelen is, a lényeg, hogy célt ért.
A karmok szétnyíltak és volt elég ideje ahhoz, hogy lélekszakadva rohanni kezdjen az erdő felé. Ha látott már valaki egy pocakos törpét szaladni, akinek haja és szakálla is utána lobog a levegőben, s a pocakja pedig csak ott ring előtte, az még mindig nem Ramant látta.
Mert az oldalára aggatott kacatok is csillognak-villognak közben.
Végül szerencsésen beér a fák közé és csak onnan fordul vissza, hangosan zihálva, levegőért kapkodva.
Visszapillant, s látja is, hogy a kék már távozott, csakhogy a kék helyett már látni is véli a vöröset, aki nyilvánvalóan nem kis mértékben dühös az előbbi miatt.
Szólni még nem tud, de integetni igen a surranónak, akinek azonban sok ideje nem lehet a háta mögül érkező vörös elől kitérni.
Így esik, hogy hamarosan a vörös karmai között lóg, fejjel lefelé, miközben az landol. A törpe a legkevésbé sem érdekli, viszont mérhetetlenül dühös.*
- Te fonnyadt kis nyomorék! Hol a kövem??!!
Vissza az elejére Go down
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-01-12, 2:34 pm

Nem kell sokáig keresnie a különösen feltűnő külsővel megáldott törpe jelenséget. Minden furcsaságra felfigyelő surranó szemeinek elég hamar sikerül kiszúrniuk az erdő első fáinak egyike mögött megbújó Ramant. Ennek örömére, no meg annak, hogy így hamarabb tudja előadni érdekfeszítő történetét arról a bizonyos eseménysorozatról, melyet egyébként Raman is végigkövetett, bár kicsit távolabbról a történtek középpontjától.
Raman eszeveszett kalimpálása, mely arra volt hivatott, hogy a surranó figyelmét felhívja a háta mögül közeledő veszélyre, nem kimondottan a céljának megfelelően fejti ki hatását, ugyanis a kis surranó a nagy hadonászás közepette arra gondol, hogy csupán arra próbálja felhívni Raman a figyelmét, merre található. Hoopakja íves mozgatásával kívánja a pocakos törpe tudomására hozni, már látja őt, de ekkor oda nem illő hangok ütik meg a surranó hegyes füleit, melyre, hiába nagyszerű reflexe és ügyessége, már képtelen reagálni.
Aki a közelben látásra alkalmas szervvel rendelkezik valószínű igen nagy érdeklődéssel követi figyelemmel a következő mutatványt, ugyanis a sárkány földet érése előtt oly könnyedséggel röpíti a levegőbe a kis surranót, mintha az egész egy megkoreografált műsor része lenne. Dropienek se kell több a hirtelen jött repülőlecke váratlan mellékhatásaként, kezéből kikeveredik hőn szeretett hoopakja, hogy pár méterrel arrébb érjen földet, jelezve milyen sors vár a kis surranóra, ha nem sikerül időben megfelelnie az elé rótt követelményeknek. A kezdeti benyomás még tán az lehetne, hogy sikerrel járhat repülni vágyó alacsony termetű élőlényünk ebben a kimondottan nehéz gyakorlatban, de a siker lehetősége egyre inkább halványulni kezd, amint kezdeti lendületének fokozatosan csökkenő tendenciája eredményez, mígnem az teljesen megszűnve, már csupán hőn szeretett anyaföld iránti vonzalma kezd érződni, s ebből kifolyólag a köztük lévő távolság is egyre gyorsuló ütemű fogyást mutatva készül elővetíteti a kis surranó szörnyű kudarcát.
De mégse! A közeledés egyszer csak abbamarad! Ez azonban senkit se vezessen félre, nem azt jelenti, hogy Dropienek madarakat megszégyenítő tudásra sikerült volna szert tennie, csupán a kezdeti lendületet adó sárkány kapja el időben rosszul teljesítő tanítványát, aki ennek köszönhetően alaposabban szemügyre veheti jelenlegi, a szokásostól eltéri, pontosabban ellenkező nézőpontjából a világot, fejjel lefele.
- Te fonnyadt kis nyomorék! Hol a kövem??!! – még a megfelelő érzelmek áradatával sem tudja elárasztani Dropie önkényes okítóját, mielőtt az letámadná őt ezzel a rövid de mégis igen célratörő monológjával.
- Köved? – érkezik az értelten válasz. Míg le nem esik számára, kit tisztelhet magával szemben, ez alkalommal egy új profilját megismerve. – Jaaa, a köved. – érkezik a felismerés a surranótól, ezért el is kezd a kék kő után kutatni zsebében, közben lepénylesője folyamatosan mondja a magáét. – Már korábban is oda akartam adni, de úgy elrepültél, hogy nem volt rá alkalmam. Miért tagadtad le korábban, hogy sárkány vagy? Nem bántottalak volna, csak tudod, még sose láttam sárkány, vagyis korá…
- Hallgass! Ide a követ!

- Nem kell így kiabálni! Hallom én anélkül is. Na hol is van? – hangzik el a kérdés miközben egymás után nézi át a zsebeit a surranó. – Bocs, úgy látszik elvesztettem. – még gyorsan áttapogatja zsebeit a mondat alatt, majd elengedve magát lóg tovább a sárkánymancs közé zárva.
- Ne szóra..
- Ott van! – csattan fel a kis surranó, kezével a földön egy pontra mutatva. – Ha már felveszed, ideadnád, hogy megnézhessem?

Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-01-12, 10:36 pm


*Raman továbbra is idegesen szuszogva figyeli a történéseket a hasadék mellett. A surranó úgy látszik, szorongatott helyzetében sem esik kétségbe.
A mocsári törpe viszont annál inkább. Az jut eszébe, hogy ha a sárkány végez a surranóval, utána ő következik.
Mit tegyen hát? Szaladjon, ahogy a lába bírja? Nincs nála Singarme kis gömböcskéiből egy sem, hogy egy csapásra Lanur tornyába repítse. Pedig az a torony még Risannak is ellenállt. Ott biztonságban lenne. Vagy szerezze meg a követ és azzal kényszerítse ki a sárkánytól, hogy elengedje őket? Esélytelen.
Eközben a vörös sárkány türelme is fogytán van. Kész csoda, hogy eddig kitartott.*
- Bolond surranó! Enyveskezű hulladék! Még mit nem!
*Ezzel a kis alakot már el is hajítja, egy harmadik irányba, közben ő meg már ismét mágus alakjában hajol le a kőért, hogy felvegye.
Közben Dropie akár feltápászkodott már, akár nem, fenyegető arckifejezéssel indul el felé, markában a kővel.*
- Ha már így szereted látni a sárkányokat….
*Fel is vette megint a korábbi bestia alakját. Erre Raman bármennyire is félt, az első kezébe akadó dolgot kapta fel, ami nála volt. Sosem volt igazán bátor, de ha kellett, mindig összeszedte magát. Mondták is, akik ismerték, hogy a szíve aranyból van neki.
Hogy az istenek akarták-e, vagy sem, nem tudni. De ha igen, vicces kedvükben leledzettek, mert ez az egyik övére akasztott repedt serpenyő volt az a bizonyos tárgy. Fénykorában még talán hús sült benne ropogósra, most csak nyelénél fogva jól dobható eszköz maradt belőle.
Raman a bokrok közül előlépve meg is suhintotta azt, és a serpenyő szállt is, pörögve-forogva a levegőben.*
- …a fél fogamra elég is leszel!
*Méregette a surranót, amikor hangos, repedt fazék hangon találkozott a sárkány és a serpenyő.*
Vissza az elejére Go down
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-01-16, 5:09 pm

A sárkány a jelek szerint nem igazán osztozik a kis surranó kíváncsiságában, amit erőteljes hangvételű mondatával sikerül nyomatékosítania is Dropie fejében. Ezt igen neheztelően veszi tudomásul a surranó, még egy rövid ideig morcos tekintetével is megjutalmazza ezért a sárkányt, egészen addig, míg rögtönzött repülésoktatója ismét el nem indítja őt légi útjára, mely ez alkalommal sem mutat túlzott javulást, így a surranó arccal előre esik a porba, nem túl messze hoopakjától.
Mivel a földön történő ilyen jellegű testhelyzetnek még nem érkezett el az ideje Dropie szerint, pillanatok alatt fel is pattan onnan, hogy ruházatát megszabadítsa a rákerült porrétegtől, miközben hoopakjához lép, hogy felvegye.
- Ha már így szereted látni a sárkányokat a fél fogamra elég is leszel! – nehéz lenne ezt a célzást félre érteni, Dannak sem sikerül.
- Ezek szerint, tényleg nem akarod megmutatni a követ? – teszi fel költői kérdését a sárkány felé, még mielőtt az a nevezetes alacsonyan repülő serpenyő telibe nem kapná a sárkány arcát, némileg elterelve annak figyelmét, cserébe az egyébként is morcos sárkányt csak még morcosabbá téve. A kis surranónak sem kell több, ez a röpke pillanat is elégnek bizonyul arra, hogy elérje csúcssebességét, mellyel már ő is a legközelebbi fedezék felé veszi az irányt, ami véletlenül egybeesik Raman tartózkodási helyével is. – Bocsi, de nem jó első alkalommal mindent megtapasztalni, most éppen elég kívülről látni egy sárkány. A belső maradjon csak meg egy későbbi alkalomra. – kiabálja maga elé, hogy az őt üldöző sárkány is biztosan értse a mondanivalóját. – Sokkal későbbire. – fejezi be egy, mostanra már szükségessé váló, levegővételt követően.
Dropienak hátra sem kell fordulnia, hogy tudja mennyire közel jár az őt üldöző sárkány, hiszen hegyes fülei könnyűszerrel kiszúrják a sárkány léptei okozta neszt a völgyi háttérzaj mellett.
- Fuss Raman! Különben még bajba kerülünk! – kiabálja az egyre közelebb kerülő törpe felé.
- Gondoltad volna, hogy ilyen modortalanok? … - folytatja mondandóját, miközben fejét rázóan fejezi ki csalódottságát, miután Raman mellé kerül.

Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-01-16, 9:07 pm


*Raman egy helyben állva, kikerekedett szemekkel figyeli, ahogy a surranó felpattan, majd rohanni kezd felé. Már fogná a fejét, hogy ez a kis fickó milyen gyengeelméjű, mert ahelyett, hogy a futásra tartalékolná az erejét, inkább még visszakiabál, szinte provokálja az őt üldöző sárkányt. Talán csak azon múlik, hogy a fák közé érkezhet, hogy először is közel vannak a fák, amelyek közé Raman vette be magát, másrészt pedig a mocsári törpe sem rest, nem áll tovább tétlenül, hanem egy újabb tárgyat akaszt le övéről.
Meg is csörren az összes többi, majd ezt is megküldi a vörös sárkány pofája felé, ez az újabb csak egy kanál, és úgy, ahogy van, le is pattan a vörös pikkelyekről.
Dropie-val egyidejűleg fordít a törpe is hátat, hogy pocakját meghazudtolva vegye fel a nyúlcipőt.*
- Hallgass és fuss, bolond!
*Eme kedves mondattal igyekszik elhallgattatni társát, hiszen már hallja is, amint a fákba belekap a sárkány tüze a hátuk mögött.
Az ordítást már hallotta. Ugyanilyen dühös volt Risan is, amikor Lanur tornyát ostromolta rövid ideig. A fák recsegve lesznek a tűz martalékává, a két aprónépnek muszáj kapkodni a lábát, ha nem akar egy kidőlő fa alatt, vagy a sarkukban lobogó tűzben végezni.
A facsoporttól csak néhány lépésnyire már erdő várja őket, erős, sűrűn álló fákkal.
Raman arra is veszi az irányt, hogy minél hamarabb olyan részre érjenek, ahol már nekik van előnyük, és nem a hegynyi bestiának.
Mögötte lobogó szakálla mellől pillant csak át a surranóra, hogy bírja-e a tempót. Ez a futás most az életükért folyik.*
Vissza az elejére Go down
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-01-18, 10:44 pm

Ramannak sikerül a kis surranó gyenge pontjára tapintania, mikor szájának befogására utasítja. Ilyen események után ki tudna szó nélkül maradni? … Hát Dropie biztosan nem tartozik ezek közé. Számára külön megterhelés csupán a futásra figyelnie, és mellőzni az elméjét folyamatosan támadó gondolatok hullámait. Talán ez még jobban megviseli, mint a futás maga, hiszen számára nem ritka dolog az események középpontjából való ily módon történő távozás. Valami okból kifolyólag Lanuria népeinek többsége nem osztozik a surranók kíváncsiságán, sőt bizonyos esetekben, főleg mikor saját holmijuk esik a surranó kíváncsiságának középpontjába, kimondottan ellenzik ezt a fajta viselkedést. Ilyenkor igen jó alkalmat biztosítva a surranók futási sebességének javítása érdekében. Futás közben Dropie időnként hátra pillant, hogy újra meg újra láthassa a lángok között felbukkanó sárkányt, annak ellenére, hogy nem ez lesz kedvenc sárkánya, de ki tudja, mikor hozza a sors újra egy sárkánnyal, mely talán elnézőbb a surranó kíváncsiságát illetően.
Érdeklődésének csillapítására szolgáló egyik hátrapillantását követően arra kell felfigyelnie, hogy társa már némileg más irányba folytatja útját. Dropie követi a pocakos nyomát egészen az erdő sűrűjébe.
- Szerinted, utánunk jön? – érdeklődik az egyre hiányoltabb sárkányüvöltés után, melyet mostanra már csupán Raman oldalára akasztott fémes dolgok összeütődésének zaja vált fel. Szokásos vidám arckifejezése még ebben a helyzetben sem lankad, így fordul a pocakos törpe felé, miközben sebességük csupán a nehezebb terep miatt válik kicsikét lassabbá. – Az a másik visszatérhetne, az legalább normális volt. Nem gondolod? – folytatja mondandóját, miközben két alkalommal is hírtelen felkap egy kisebb követ a földről, mely hoopakjához felelhet majd meg lövedék gyanánt. Ezek nélkül is lenne nála, csupán egyszerűbbnek találta gyorsan felkapni a földről, mint most a nála találhatókat elő szedni futás közben. Ha meg nem kell, hát jó lesz az később is. - A sárkányoknak milyen jó a fülük? – csak nem tudja alapállásba állítani beszélőkéjét – Mert erről még egy troll is tudja merre járunk. – fordítja tekintetét Raman oldalán ismételten összeütődő két fémtárgyra.

Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-01-19, 3:45 pm

*A sárkány egy darabig fel-feltűnik, a két menekülő mögött az erdő fáinak lombjai között.*
- Egyik sárkány sem normális.
*Tiltakozik Raman, miközben hirtelen meg is torpan Dropie szavaira.
Csak ütemes zihálása hallatszik, és ha a surranó túlfut rajta, még néz utána kissé kidülledő szemekkel. Fújtat is nagyokat, miközben izzadtságát törölgeti homlokáról.
Be kell vallania, hogy igaza van a surranónak. Tovább nem is érdemes futni, mert ha másképp nem, a sárkány megtalálja őket a hang alapján, amit az övére akasztott „fegyverek” adnak.*
- Jobb, mint a tiéd…
*Mégis mit gondolt ez a surranó? Hogy majd összebarátkozik az egyik bestiával? Egy megveszekedett sárkánnyal?
A mocsári törpe sosem gondolt effélére. Ő annak örül, ha egy darabot sem lát közülük. Pedig volt már szerencséje békésebbekhez is. Például ahhoz, amely üzenetet hozott Rianának ott, a vízparton, amikor a sellővel vívott győztes csatát.
Na, oda sem fog visszamenni, főleg nem olyan közel a vízhez, hogy egy sellő becsalhassa.*
- Mondasz valamit…..de ne gondold, hogy bármelyik is többnek néz néhány falatnál…
Örülhetünk, ha azt gondolja rólunk, hogy nem éri meg a fáradtságot, hogy utánunk jöjjön az erdőbe és már rég odébb állt. Remélem, megtanultad, hogy nem jó packázni ezekkel!
*Fordul lassan megnyugvó légzéssel a surranóhoz. Legszívesebben futna tovább, de lehet, hogy ebben az esetben jobb, ha megpihennek kicsit az erdő fái között. Ha Dropie hagy egy pillanatnyi csendet, még fülel is, tudja, hogy a sárkány emberi alakban is közeledhet.*
Vissza az elejére Go down
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-01-22, 8:14 pm

- Én ugyan nem packáztam vele! – a kis surranó értetlenül arckifejezéssel helyezi a szokásosnál némiképpen erőteljesebben nemesebbik felét egy fa tövébe, miközben hagyja kezei közt csúszni hoopakjának szárát. – Csupán azt a furcsa kékesszürke követ akartam megnézni. Még sose láttam olyat. Nem értem, miért nem engedte, hogy megnézzem. Nem vagyok tolvaj! Nem fogom ellopni! - tekintete megrögzötten követi köpcös társának mozdulatait, miközben egy kósza izzadságcsepp jelenik meg az ő homlokán is. Nemes egyszerűséggel szabadul meg tőle a surranó, mielőtt folytatná hangjának hallatását, mint aki nem bír betelni vele. – Nem tudod mi lehetett az? – kutató szemei továbbra is Ramant fürkészik. A törpe látható érdeklődése hiánya mondókája irányába, nem az, amire számított, de nem kell túlzottan megterhelnie fogaskerekeit, hogy rájöhessen, mi az ami eltereli aprónövésű társának figyelmét. – Csak nem a sárkány miatt aggódsz még mindig? – mosolyodik el a törpére, miközben várja annak reakcióját.
- Te tudod. Ha utánunk akarna jönni a saját dolgát nehezítette meg, azzal hogy eltüntette a nyomaink nagy részét és még a terepet is nehezebbé tette, mikor lángba borította. – a surranó, két hosszabbik végtagjának pihenőideje a végére érve, ez alkalommal sem kímélve állítja őket szokásos munkájukba. – Ha nem csörögsz tovább, akár indulhatnánk is. Nem szeretnék erdőtűz mellett pihenni, ha azok a lángok továbbterjednek. – szinte lehetőséget sem hagyva Ramannak folytatja. - No, merre tovább? Irány a torony? – kérdezi érdeklődve Ramant, már indulásra készen.

Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-01-24, 10:23 am

*Raman légzése lassan rendeződik, miközben a surranó ledobja magát a földre. A mocsári törpe első sorban biztonságban akarja magát tudni a sárkánytól.
Csak fél füllel figyel oda a surranó locsogására. Valami kőről beszél, ami vélhetően a sárkányé volt. Tüntetően nem reagál a kőre. Nem is látta, de nem is akarja tudni, mit hord magával az a bestia.
- Nem ismered őket. Ha meg akar találni, az erdő, vagy a tűz nem állítja meg.
*A törpe fúj egy nagyot, mire meglebbennek szakálla szálai, majd felegyenesedik. Egyben biztos. Ő ugyan most nem megy a toronyba. Ezt a minden lében kanál enyves kezű kis fickót nem viszi Lanur tornyába. Még csak az kéne. Aztán mást sem kellene hallgatnia, csak Mogan és Singarme morgását a felelőtlenségéről.*
- Csak minél előbb el innen.
*Persze a torony lenne a legbiztonságosabb. Oda sárkány be nem juthat. Csakhogy a torony messze is van és a surranó is itt van még mellette.
Akko mi legyen?
Raman láthatóan töri a fejét, majd úgy találomra mutat egyik irányba, ami az erdőbe viszi be még mélyebbre őket.
A törpe nagy léptekkel meg is indul.*
- Arra! Nem történt volna meg ez az egész, ha csendben maradsz és hallgatsz rám. A hasadék nem nekünk való.
*Nem ügyel különösebben a „fegyferire”, nem fog futni, ha nem muszáj.
Viszont jó lenne tudni, hogy a sárkány lemondott-e már róluk.*
Vissza az elejére Go down
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-01-30, 5:09 pm

A kis surranó ez alkalommal egyet ért köpcös társával. Azaz minél inkább elkerülni azt a bizonyos nagy fogakkal megáldott, igen kellemetlen természetű teremtményt, mely ételnek titulálta az apró termetű, kíváncsi surranót.
- Arra! Nem történt volna meg ez az egész, ha csendben maradsz és hallgatsz rám. A hasadék nem nekünk való. – Dropie komótos léptekkel indul meg a törpe után, közben egyik keze állának hegyét kívánja élesíteni.
- Az meglehet – kezd bele némi kuncogást megelőzendően – de azt ne mond, hogy nem volt érdekes. – ha a törpe ismét nem mutat különösebb érdeklődést mondandója irányába, akkor hoopakjával megkocogtatja vállát, mielőtt folytatná. – Gondolj bele, mennyivel unalmasabb lett volna enélkül az utad. – szájának íve már szinte füléig ér – Még jó is, hogy így alakult. – amit csupán csak mostanra ér el. Pár lépésnyi szünetet tart mondandójában, hogy az útjába kerülő rönk másik oldalára kerülhessen, ha Raman eddig úgy gondolná, csupán saját magát illetik meg gondolatai, akkor a surranó rácáfol erre, mert ismét szólásra nyitja száját. – Nem így gondolod? – nagyon is érdekli a törpe gondolatai, eddig nem tűntek olyan nagy őrültségnek az általa elmondott dolgok, de ez alkalommal inkább csak jót kuncog válaszán. Hangosabban nem kívánja kifejezni gondolataik közti eltérést, végül is, talán egy sárkány elől rejtőzködnének - Csak azt tudnám mi volt olyan különös abban a kőben … - mosolya szinte azonnal elvész töprengő gondolatainak folyamában, melyet fogaskerekei hangos recsegése csak még inkább képes a háttérbe szorítani, mígnem egy olyan gondolatot produkál, melyet már nem képes magában tartani. Pocakos társának is meg kell tudnia. – Ha újra találkoznánk vele, megkérdeznéd tőle majd te? – kérdezi Raman felé fordulva igen jó kedélyűen, mint aki megtalálta volna a tökéletes megoldást. - Szerintem engem nem kedvel túlzottan, talán a surranókkal lehet valami baja. – folytatja morfondírozóan. – Csak tudnám mi? – hangja és jellege alapján csupán magának feltett kérdéssel fejezi be gondolatmenetét, hogy láthassa Ramant, aki eddig is előszeretettel hallgatta korábbi ötleteit.
Az erdő, mintha nem osztozna a surranó kíváncsiságában, nem kívánja megvárni a törpe válaszát, Raman hangjának első megnyilvánulására, egy új, közeli hangforrás üti meg Dropie fülét. Az egyik bokor kezd erőteljes mozgolódásba. Mi vagy ki felelhet a hangokért?

Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-01-31, 3:21 pm

*Raman egykedvűen menetel, míg meg nem kocogtatják a vállát. Őt ugyan nem hatotta meg a sárkány. Érdekesnek végképp nem mondaná. Tisztában van a veszéllyel és igyekszik is elkerülni.
A kocogtatásra is csak ránt egyet vállán és megy tovább, szó nélkül. Abban reménykedik, hogy egy idő után talán nem köti le az örökké beszélő surranó figyelmét és más elfoglaltság után néz.
Rá kell jönnie, hogy ez nem így van. Dropie úgy látszik, hogy nem tud elszakadni sem a sárkánytól, sem annak a kövétől.
A mocsári törpe kissé vörös képpel fordul a surranó felé.*
- Te tényleg nem érted! Pont az örökös beszéded, a kíváncsiságod tett ellenszenvessé a sárkány szemében. És nem, nem fogom megkérdezni. Ha meglátom, elfutok, ha megpróbál megenni, megölöm, úgy, mint azt a másik sárkányt!
*A törpének csak ekkor tűnik fel, hogy a bokrok mozognak, sőt valami már ott is áll ledermedve előttük.
Raman persze pont nem látja, hiszen félig meddig a háta mögül érkezik az a valami és ő éppen belefeledkezik mérgének kiadásába.
Csak most fordul meg, miközben szemei kerekre tágulva merednek bele a mögötte álló nagy, barna szemeibe.
Csupán egy őz áll ugyanolyan dermedten előttük, mint ahogy a meglepett mocsári törpe is mozdulatlan.
Végül az őz mozdul hamarabb és tovaszökell ugyanolyan ijedten, mint ahogy érkezett.
Ramanban csak megfogalmazódik a kérdés, még nem mondja ki, előbb nyugtalanul verő szívének kell megnyugodnia és az élet színének sápadt arcába.*
~Vajon mi elől menekült? Egy őz nem fut elé ilyen vigyázatlanul két hangoskodó vándornak, csak ha menekül valami elől…~
Vissza az elejére Go down
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-02-04, 10:47 pm

A négylábú jószág megjelenésének nesze azonnal felkelti a surranó figyelmét. Így csupán egyetlen füle az, mely a törpe mondandójával képes foglalkozik. Nem csoda hát, hogy annak tartalma alig ér el valami hatást. Pedig, ha nem ilyen eredménytelenül fogta volna fel a törpe mondandóját, biztosan nem hagyta volna annyiban, az utolsó mondatában megbúvó megannyi kérdés feltételének lehetőségét. Arról nem is beszélve, hogy után már nem is lenne olyan meglepő dolog, a történet legapróbb részletekre kiterjedő elmesélésének követelése. Ha Raman ennek tudatában lenne, talán még hálaimát is rebegne az illetékes istennek, hogy ezzel a kósza őzzel megmentette őt ettől a gyötrelemtől. Cserébe csupán az őzzel összenéző surranó képét kell elviselnie. Az állat azonban nem marad sokáig egyhelyben. Amilyen gyorsan megjelent olyan gyorsan le is lép a színpadról, magával rántva a kíváncsi kis surranó érdeklődő tekintetével.
- Mit is mondtál? – fordul vissza a törpe felé.
Mint ha minden az ellene lenne, hogy a surranó megtudja a választ, ez alkalommal már meg sem várja, hogy belekezdhessen a törpe, egy nyíl süvítése, ami a két alacsony termetű lény között kíván elhaladni, az, ami Raman torkára forraszthatja mondókáját, már ha hajlandó lenne Dropienak válaszolni.
A kis surranónak nem is kell több, hogy az amúgy sem túl magasan hordott orra már ne legyen olyan magasan az elkövetkező pillanatban. A föld biztonságot nyújtó közelsége után, már a nyíl kiindulási irányát kezdi fürkészni, annak származási helyét kutatva. A keresés meg is hozza eredményét. Egy fiatal férfit pillant meg egyszerű, minden eleganciát mellőző ruházatában, mely még így sem képes elrejteni testének táplálatlanságát. Kezében lövésre kész íja várja, hogy használója a legapróbb jelre megengedhesse számára a feszültség leadását.
- Csupán egy tehetségtől mentes vadász. – mondja egy mosoly keretében a törpének, ha az még nem jött volna rá magától a helyzet állására.

Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-02-05, 1:12 pm

*Raman már teljesen másfelé kalandozik, így mivel mérgét már kiadta, inkább megmarad abban a gondolatmenetben, hogy mi üldözte az őzet.
Csak legyintene, egy „Hagyjuk!” kiséretében, csakhogy erre sincs ideje, mivel az őz üldözőjének első jele, nevezetesen egy nyíl, ott suhan el közte és a surranó között.
A mocsári törpe le is dermed abban a pillanatban, miközben a surranó a földre veti magát.
Így érkezik a férfi, kezében fegyverével, melynek idegén már ott az újabb nyíl.
Ember, szögezheti le magánban hősünk, majd azt is, hogy egy igen sovány ember.
Vagy az asszony nem főz jól és ő meg nem tud, vagy gyakorlatilag koplalhat egész nap.
Raman ezt a felét nem érti, hiszen az erdő hemzseg a tápláléktól, kezdve a törpe számára nem túl vonzó, de kétségtelenül tápláló gyökereken és bogyókon keresztül, folytatva a sort egészen a nagyobb vadakig.
A törpét végre a surranó mozdítja ki ebből az állapotból, mire aztán a férfihez fordul, fúj egyet saját szakállába, s karját az imént távozó őz után kitárva mutatja az irányt.*
- Arra ment.
*A világért sem tartóztatná fel az éhes embert, hiszen ő maga is kimondottan utálja, ha éhes és nem hagyják éhét csillapítani. Ezt persze domborodó pocakja igen érzékletesen illusztrálja is.
Vet egy megsemmisítőnek szánt pillantást a még mindig a földön hasaló surranónak, aki az imént már tehetségtelennek jellemezte a vadászt.*
Vissza az elejére Go down
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-02-08, 7:41 pm

Dropie csupán alapállásban tartott szájjal figyeli a törpe reakcióját, meg kívánta hagyni neki a felháborodás megfogalmazásának lehetőségét, de mikor az nem kíván élni vele, nem akarja annyiba hagyni, de a törpe tekintetét sem tudja figyelmen kívül hagyni megfelelő érzékszerve. A földről történő felpattanás közepette, ennek megfelelően át is gondolja mondandóját.
- Igen arra menekült. – még bólint is, a törpe mondandóját megerősítendően. – Ha sietsz, talán még utolérheted. – ritka alkalmak egyike, de most mégis magában tartja saját megítélését a vadászat sikerét illetően. Tapasztalatból tudja már, hogy köpcös társának nézése valami ilyesmit akar jelenteni.
A férfi nem is időzik sokat a két aprótermetű lény társaságában, mágnesként vonzza az ínycsiklandozó hús magához. Csupán egy apró fejmozdulattal köszöni meg a segítséget, hogy gyorsan folytathassa áldozatának üldözését. Közben a zajszintet, mintha nem is venné figyelembe.
- Ez így sokáig fog tartani. – kuncogva osztja meg véleményét Ramannal, a vadász kellő eltávolodását követően. – Szerinted szólnunk kellett volna neki a sárkányról? Így elég könnyen összefuthatnak. – a kis surranó előtt már meg is jelenik a kép, ahogy a szárnyas modortalanság ezzel a férfival próbálja meg csillapítani éhségét a két apró termetű bosszúság helyett. – Még annyira se lesz elég neki, amennyire te lennél. – kuncogása, a korábbihoz képest intenzívebbé válik, enyhe célzását illetően Raman pocakjára.

Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-02-08, 9:58 pm

*A surranó végre elhagyja a föld közvetlen társaságát. Raman egy pillanatra végignéz a surranó kórókkal és fűfoltokkal díszes ruházatán, utána pedig már a tovarohanó csontkollekció után bámul.
Csak miután a vadász elrobogott, akkor csóválja meg fejét sokat mondón.*
- Sokáig, Látszik, hogy nincs türelme.
*És tényleg! A sárkány. A mocsári törpe egészen el is feledkezett róla. A törpe egy rövid időre elmereng az előbb hallottakon, de mit tehetett volna? Az ember már akár azelőtt felhívhatta magára a figyelmét a sárkánynak, hogy odaért volna hozzájuk. Elég hangos, elég látványos és a sárkánynak is elég jók az érzékei.
A surranó kuncogására felkapja a fejét, aztán elneveti magát. Megveregeti pocakját.*
- Ebben igazad van. Kell a tartalék, hiszen ki tudhatja, mikor jönnek ínséges idők?
Rád is rád férne még némi plusz.
*Néz végig a surranó még mindig földközeli ruházatán. Talán máskor leragadna azon, hogy Dropie számára nem épp az ő testalkata az ideális, de az elmúlt percek feszültsége a nevetéssel távozik és Raman végre először jobb kedvet is mutat.*
- A vadászon nem segíthetünk. Szerintem induljunk az ellentétes irányba, mint ő. Ha szerencsénk van, a sárkány már a közelben sincs.
Vissza az elejére Go down
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-02-12, 2:21 pm

- Szerintem pedig pont úgy jó, ahogy van. – válaszolja a kis surranó mosolyogva, miközben pocakját az ilyenkor megszokott muzsikára bíztatja, tenyerének ütemes érintésével. – Különben még megváltozna a hangzása. – Dropie csupán ekkor veszi észre, a gondoltnál nagyobb vendégseregletett ruházatán, akik a ruha rezgésének hatására gyorsan visszatérnek eredeti közegükbe.
A kis surranó szélesen elmosolyodik, miközben egy gondolat kezd cikázni elméjében. Talán ez lehetne az első lépés a természettel történő eggyé válásának hosszú folyamatában. A gondolatok, hamarosan túlmutatnak ezen a helyzeten és a kis surranó emlékezetében ismét felelevenedik a kékhajú nimfa képe egy elképzelt válasz keretében, mely csak még szélesebb mosolyt eredményez a surranónál.
- Várj! – zökken ki gondolataiból, Raman indulásra sarkalló mondatára. Korábbi mozdulatot egész testére kiterjeszti.
Már indulhatunk is. – pár pillanattal később, érkezik a mostanra már tisztább surranó egyetértése.
A két apró termetű lény már egy ideje koptatják talpaikat, de még nem elég ideje ahhoz, hogy az erdőt átjáró kiáltás ne lehessen azonosítani. A kis surranónak kicsit elgondolkodva mered a hang irányába. Csupán sejteti, hogy tehetségtelen vadászuk lehetett egykoron a hangfonal másik végén, de, részéről, a korábbi hangpazarlás elkerülése miatt, nem lehet ebben biztos. Ez nem jelenti azt, hogy ne élne egy ilyen lehetőséggel.
- Ejj ejj ejj. – csóválja meg a fejét a surranó - Levadászták a vadászt. A préda erősítést kaphatott. – egy rövid ideig vár a surranó mielőtt egy fanyar mosollyal folytatná – Legalább tudjuk, hol van.
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-02-12, 3:51 pm

*A mocsári törpe is teljes odaadással figyeli, ahogy a surranó, mint egy gyerek végiglapogtagja a saját hasát. No, ő ilyet nem tenne, de hát nem is surranó.
Türelmesen végigvárja, hogy a fickó letisztogassa ruházatát, azután pedig amilyen gyorsan csak lehet, útnak is indul.
Az erdő fái között a lehető legsűrűbb részt veszi célba. Az ő és a surranó méreteivel könnyű még áthaladni, de egy rendes ember méretű, vagy még nagyobb lény számára bizony nem egyszerű a követésük.
Egészen addig idegeskedik, amíg a hangot nem hallja meg, amit a surranó is.
A törpe is megtorpan. Némi hezitálás után néz csak a surranóra.
Raman szívét összeszorítja a gondolat, hogy figyelmeztetni kellett volna az íjászt, még ha ezzel meg is kockáztatják azt, hogy idegességében elereszt feléjük egy nyilat. A sárkány mindannyiukra veszélyes. Ő pedig félelmében, csak hogy magát mentse, nem tette.
Lelkiismeret furdalása van.
A surranót úgy tűnik, nem rázta meg annyira a dolog, mint őt.
Raman bozontos szakállába morog csak.*
- Szegény pára…
*Elgondolkodva néz még kicsit abba az irányba, ahonnan a hangot hallotta.*
- Szólhattunk volna neki.
*Majd visszafordul az ösvény irányába. Most jóval hallgatagabb lesz, mint eddig volt. Nehéz szívvel a beszéd sem olyan könnyű.*
- Menjünk. Teli gyomorral nem hiszem, hogy utánunk eredne, de sose tudni…
Vissza az elejére Go down
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-02-21, 11:45 pm

A kis surranónak ez alkalommal igazat kell adnia köpcös társának. Szólhattak volna a szerencsétlennek, de mégis ki gondolta volna, hogy tehetsége messze alulmúlja az eddig látott legszerencsétlenebb vadászét is. Szó nélkül hajtja le rövid időre kobakját.
- Menjünk. Teli gyomorral nem hiszem, hogy utánunk eredne, de sose tudni…- a surranó kerek szemei törpe társára szegeződnek.
- Teli gyomor? Tőle? Nincs valami nagy étvágyuk. – fejti ki véleményét Ramannak, közben azon gondolkodva, mit fog tenni áldozata ruházatával a sárkány, mert azt biztosra veszi, hogy nem elfogyasztás előtt került le róla. Szája már az első hangokat kezdené formálni, mikor látva társát meggondolja magát. Annyira nem is fontos, inkább Raman ötletét követendőn ismét nekiveselkedik az erdei terepviszonynak.
Az út további részében, ha Raman nem kezdeményez társalgást, akkor a surranó is csendben marad, bár többször is a törpe felé fordul, hogy feltegye egyik vagy másik kérdését, mely magányos gondolatainak szülötte, de azok csak gyűlnek és gyűlnek az idő múlásával, különböző elképzelt válaszokat teremtve hozzájuk.
- Milyen lehet egy sárkány belülről? – bukik ki belőle végül mégis csak egy kérdés, miközben hoopakját egyik kezéből éppen a másikba dobja át. Egy ideje lefoglalja elméjének egy részét ennek a mozdulatsornak a folyamatos ismétlésével. Így adódik, hogy a gondolataiban megismételt kérdésnek sikerül kiutat találniuk, hangszálain keresztül, a friss levegőre. A kérdés, már azóta foglalkoztatja a kis surranó elméjét, mióta csak eszébe jutott, hogy a sárkány eredetileg őt szerette volna elfogyasztani, de ehelyett az a férfi került a surranó helyére.
A kis surranónak fel sem tűnik apró tévedése. Folytatja hoopakjának ütemes dobálgatását.
Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-02-22, 8:53 am

*Raman nem válaszol a surranó első megjegyzésére. A teli gyomor alatt csak azt értette, hogy a sárkány már kevésbé éhes, és amikor nem érez éhséget valaki, sokkal kevésbé vehető rá prédáért való hajtásra egy olyan terepen, amely nem neki kedvez.
Az ösvény egyre szűkebb, bár a két alacsony termetű utazónak még nincsenek gondjai.
Ha magas harcosok lennének, már az ágak elől kellene hajlonganiuk.
A mocsári törpét még mindig a miattuk elhalálozott vadász sorsa nyomasztja, amikor Dropie újabb kérdést tesz fel neki.
Raman szinte oda se figyelve adja meg a választ.*
- Büdös, nyálkás és nagyobb, mint amilyennek kívülről gondolnád.
*Nem tűnik el neki, hogy a válasza talán a surranóban kelt újabb izgalmakat, de lassan kezdi megszokni, hogy Dropie mindenre úgy rácsodálkozik, mint egy gyerek és sokszor úgy is viselkedik.
Mintha sosem tanulta volna meg azt, amit még ők, mocsári törpék is tudnak. Hogy hogy is kell viselkedni másokkal.
Ha a sárkánytól elvett követ tőle vette volna el, ő is dühös lett volna és nem érdekelte volna, hogy mennyire kíváncsi a másik. Ez lopás.
De Dropie nem tőle vette el és a sárkány miatt végül a sorsközösségbe került ezzel a surranóval.
Az előttük az ösvényen keresztbe elterülő hatalmas kidőlt fára néz felfelé, és visszafordul a surranóhoz.*
- Át kellene mászni. Túl sűrű az aljnövényzet megkerülni.

Vissza az elejére Go down
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-02-27, 9:33 pm

- Gondoltam. – szalad ki száján az első eszébe jutó gondolat, mikor eszmefuttatásának egyik roppantmód nagy horderejű kérdésére érkezik egyszer csak válasz. Hosszú másodpercek telnek el, mire a surranónak leesik korábbi tévedése, s hogy már nem csak elméjében folyik ez a magasröptű eszmefuttatás. A döbbenet okán majdnem sikerül a földre ejteni hoopakját, úgy fordul Raman felé.
A kis surranó már folytatná is a nehezen elkezdett beszélgetést, de látva köpcös társa érdektelenségét, nem kívánja rontani annak hangulatát, még annak ellenére sem, hogy szavai már a torkánál járnak. Továbbra is érzi, jobban jár, ha nem zavarja meg őt.
A méretes fatörzs vastagsága, mely útjukat kívánja állni, meghaladja a két aprótermetű teremtmény összmagasságát, ráadásul mindkét vége mélyen behatol az, az egyébként is erőteljesen benőtt ösvény melletti aljnövényzetbe.
- Ez mókás lesz. – a kihívás láttán a surranó hangulata visszazökken a korábban megszokott kerékvágásba. Kicsit alaposabban is megvizsgálta az előttük található tereptárgyat, mielőtt újra megszólalna. – Gyere utánam – s azzal a surranó már fel is pattan az első vastag ágra, ahonnan könnyűszerrel szökken át a következőre. Nem véletlen büszkélkedhet faja rendkívüli ügyességükkel. A művelet egyszerű végrehajtásához még így is szüksége volt földbeszúrt hoopakjának rendkívüli segítségére. – Látod semmiség. – már mászik is a következő ágra, ami már csupán felfele kell jelent előrehaladást. A második ág megmászása után, már minden akadály elgördül a kis surranó elől, hogy a csúcsra juthasson, ahonnan visszatekint a törpére. – Gyere! Lefele érdekesebb lesz! – széles mosollyal néz le köpcös társára.

Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-02-28, 3:19 pm

*Amíg a mocsári törpe a fatörzset tanulmányozza, addig a surranó nem rest és már neki is rugaszkodik.
Raman a fejét csóválva mered a vastag ágakon felkapaszkodó Dropie után.
A törpe megcsóválja fejét. Ő nem az a famászó fajta. A mocsárban sem szeretett fára mászni, és ez azóta sem változott meg.
Egy darabig még méregeti a fát, majd csak nekigyürkőzik, nem lévén más megoldás a problémára.
Aztán inkább hátrál egy kicsit oldalirányba, hogy legalább egy-két lépésnyi távra legyen ahhoz, hogy lendületből indulhasson.
Az övére aggatott „szerszámok”, vagy „fegyverek” adnak némi zajt, miközben elrugaszkodik, majd hangos nyögéssel tolja fel magát az első ágra, azután mikor sikerül felhúznia magát és talál is megfelelő kapaszkodót, valamint hálát ad az isteneknek, hogy övére akasztott módfelett hasznos tartozékai közül egy sem akadt fel, szemügyre veszi a következő ágat is.
Aztán nem túl elegánsan ismét nekirugaszkodik, csakhogy az ágba kapaszkodó kezei ezúttal elsőre nem találják meg a fogást. Mérgelődik magában egy sort, de nem akarja hagyni, hogy ez a surranó lefőzze, így ismét nekirugaszkodik és ezúttal sikerül megkapaszkodnia.
Nagyokat fújtatva, nyögve húzza fel ismét magát, míg végül ő is ott áll a surranó mellett.
Nem is néz Dropiera, inkább a lefelé vezető utat veszi szemügyre.*
Vissza az elejére Go down
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-03-12, 10:18 pm

Raman esetlen mozdulatai önkéntelenül is széles vigyort varázsol a kis surranó arcára.
Igazán szórakoztatónak találja, a számára oly természetes mozdulatok, ilyen módon történő imitálását.
Halk kuncogással fogadja a fújtatva feltápászkodó zömök törpét. Látni rajta, a mászás némileg megszabadította korábbi gondolataitól. A kis surranó pedig nem rest ezt kihasználni, a hangulat további javítása érdekében.*
- Lefele egyértelműbb az út. – kezdi mondandóját – Vagy így vagy úgy, de le fogsz érni. – folytatja kezdeti kuncogás közepette – Nyugodtan indulhatsz elsőnek. – illedelmes gesztussal ad utat a törpének, miközben testének minden izma kész a menekülésre, ha netán Raman el kívánná csípni a grabancát. – Jobban szeretek én lenni az, aki esik, mint akire esnek. – mondata még szinte be se fejezi, de már izmai munkához is látnak, hogy egy kis extra távolságra tegyen szert, de csupán egy felfele álló ágnak sikerül nekihátrálnia, amit gyorsan meg is kerül, rögtönzött fedezéknek használva bármi ellen, ami esetleg felé kívánna közeledni társa felől.

Vissza az elejére Go down
Raman
Mocsári törpe
Raman


Hozzászólások száma : 318
Életkor : 122
Munkahely : Ej, hát mocsári törpe...

Character sheet
Nép: Törpék

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-03-13, 10:04 am

*A mocsári törpe nem néz a surranóra egészen addig, ameddig az meg nem szólal. Az első szavakra még értetlen tekintettel néz rá, majd egyre vörösödőbb arckifejezéssel szemléli Dropiet.*
- Ez nem vicces, ha összetöröd magad. Lehetsz akármilyen macskaügyességű is, leeshetsz te is.
*Legszívesebben valamit hozzá is vágna a kis fickóhoz, de annak van annyi esze, hogy elhúzódjon időben egy vastagabb ág takarásába. A törpe el is engedi a már megmarkolt tárgyat, ami az övén lógva marad így.
Raman dúl-fúl magában, és meg is fogadja, hogy ha lehetősége lesz rá, hát visszaadja ezeket a kedves gesztusokat az arcátlan fickónak.
A törpe azonban nem rest, inkább körbekémlel fentről. Először is az ösvény folytatását veszi szemügyre, majd úgy dönt, hogy az egyből kínálkozó legkönnyebb utat inkább kihagyja. Nem azért, mert kihívásokra vágyik, inkább azért, mert gyanús a fa alatti talaj elrendezése azon a területen, amely közvetlenül a kiváló kapaszkodókat kínáló ágak alatt van.
Ezúttal ezt nem említi meg a surranónak, inkább látványosan megvizsgál egy másik ágat is.
Vékonyabb, de pont ezért is gondol arra, hogy hasznos lehet neki.
Itt az ágak nem szaporák lejjebb, csak az az egy van, amit kinézett, de a törpének már készen is áll a rögtönzött terve.
Morogva szól hátra a surranónak.*
- Ott mehetsz, ahol kedved tartja. Nem vagyunk összekötve, hála az isteneknek.
*Ezzel elmarkolja az ágat, amely máris kezd meghajlani a törpe súlya alatt. Ki is villan kerek pocakja, de ez a legkevésbé sem zavarja. Ahogy mindkét kezével fogja, elkezd egymás után az ág vége felé kapaszkodni tenyerével, úgy hajlik tovább a súlya alatt, miközben Raman egyre közelebb kerül a talajhoz. Egészen addig, amíg a vékony ág a tövénél fájdalmas reccsenéssel el nem válik a törzstől és törpéstől lezuhan a földre.
Nem épp kecsesen, és meglehetős fájdalmas puffanással landolnak a törzs mellett mindketten. Az övre fűzött tárgyak is hangos csörrenéssel szólalnak meg, de a törpe egy pillanatnyi heverészés után feltápászkodik, hogy a surranó után nézzen.*
Vissza az elejére Go down
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime2012-03-13, 5:35 pm

- Én is ezt mondtam. – folytatja kuncogását az ág takarásában, miközben már látni is véli maga előtt Raman arcát, amint rá pottyan, ami nem sokban mutathat nagyobb felháborodást a jelenleginél, Dropie szerint. Lelki szemei előtt még alig tápászkodnak fel épségesen, már látni is véli a másik lehetőséget, ahol az ő nyakába pottyan pocakos társa, az övére aggatott fémholmikkal egyetemben. Már szinte érzi is a hátába nyilalló fájdalmat, amiért a hírtelen felszedett túlsúly lehetne a felelős. A faágat is elengedi, hogy képzelt fájdalmát elmulattassa vele, mielőtt folytatná válaszát – Számomra kedvezőbb, ha én esek, … rád. – fejét újra az ág takarásába húzza.
A kis surranó addig nem is nagyon akar előmerészkedni, amíg a törpe neki nem vág hosszúnak ígérkező, de mégis rövid útjának. Gyorsan ő is felméri a terepet. Szinte azonnal észre is veszi az ideális utat, nem is igazán érti, Raman miért választott egy sokkal bizonytalanabbat. Az éles surranó szemeket sem kerüli el az ideális útvonal alján található kicsit nagyobb mennyiségű avart, de őt ez nem sarkalja nagyobb óvatosságra. Mégis csak erdőben vannak, vagy nem?
A hangos reccsenésre Raman felé kapja tekintetét. Még pont időben, hogy láthassa a hangos puffanással földet érő törpét, már szinte hallani is véli a törpe morgolódását, de lehet csak a képzelete játszik vele.
- Jól vagy? – kérdezi a felé tekintő törpét, majd válasza, vagy válasznak számítható mozdulata utána, nem kívánja abbahagyni magasröptű beszélgetésüket – Most gondolj bele milyen rosszul járok, ha alattad lettem volna. – fülig érő mosollyal emlékezteti a törpét az alig pár perce elhangzott szavakra. – Egyébként, miért arra mentél? Itt egy biztonságosabb út. Ezek az ágak könnyen elbírnak. - hoopakját a földre dobja egyenesen a Raman által gyanúsnak vélt talaj közepére. A hoopak halkan foglalja el az őt megillető helyet az avar tetején. – Nézd csak! – ezzel neki is vág a lefele vezető útnak. Még olykor ugrál is rajtuk kicsit, hogy jobban bebizonyítsa igazát, máskor csupán lendít magán párat, mielőtt a következőre lépne. – Látod, ezek nem törnének le még tán egy ember alatt sem. – utolsó mondata után még lendít magán egyet, mielőtt feladná rögtönzött játékát, hogy folytathassák utazásukat. Még mielőtt ezt megtennék, egy nagyon fontos dologról nem feledkezhet el, mégpedig a földön pihenő hoopakjáról. Utolsó lendületét kihasználva, méretes ugrást mutat be egészen hoopakjáig, még a végén megterhelné szegény lábait azzal a pár lépéssel, meg persze ez mégis csak szórakoztatóbb, mint egyszerűen földre tenni magunkat.
A művelet gyönyörű koreográfiáját semmi sem tudta elrontani egészen a földet érésig, ami hasonló eleganciát sugárzott, mint a lefele érkezés összes többi mozdulata, egyetlen bökkenőt leszámítva. A talaj nem volt hivatott elvégezni a rá osztott feladatot, név szerint, hogy megállítsa a lefele érkező surranót, aki így egyenesen folytatja útját a föld mélyére, átszakítva a felszín vékony felületét, felfedve az alatta rejlő mesterséges mélységet. Ennek a felülete már alkalmasnak bizonyul a surranó megállítására, csupán a kis surranó nincs abban a helyzetben, hogy véghezvigye korábbi mutatványának szánt befejezését. Csupán kezeivel tudja tompítani az arca felé közeledő föld üdvözlési kísérletét. Ráadásul ez még nem is tekinthető minden szempontból ugrásának befejezéséül, hiszen a rázúduló ágak és avarmennyiség alatt majdnem el is vész kistermetű utazónk. Úgy kell ezeket leráznia magáról, mielőtt alaposabban is felmérhetné a helyzetét.
- Valaki itt felejtett egy csapdát. – jegyzi meg magának szinte egyből, a feltápászkodást követően. – Hé Raman!! Itt vagy még?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Éj-hasadék - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éj-hasadék   Éj-hasadék - Page 3 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Éj-hasadék
Vissza az elejére 
3 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria peremvidéke és azon túl :: Sárkány-hegység-
Ugrás: