LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Keleti szeglet, a Remény tengerének partja

Go down 
+27
Mia Ruton
Daxa Lavenir
Roober
Rasenth
Feynras
Moozen
Markus de Berend
Ryn von Samok
Vogon Beebebrox
Fela Husani
Yrrezann
Edhelindha
Glorien
Merilien Lumel'Auvrea
Nawarean
Furia
Cloud Revan's
Lysanor Eweny
Sou
Darthys Indoril
Miranda Walchot
Silarona
Akahana
Eclair
Edward Dylan
Lothár Von Falkenhausen
Mesélő
31 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next
SzerzőÜzenet
Moozen

Moozen


Hozzászólások száma : 140
Életkor : 44
Munkahely : Vándor harcos

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2014-11-18, 8:18 pm

Miután a fiú letelepedett a harcos mellé, és kérdéseit is feltette, Moozen felnevetett, majd rá nézett.
- Azért azt elég nehéz elhinni, hogy nem ismered ezeket a szavakat, érzéseket. Majd megtapasztalod. - Mondta mosolyogva.
- Na jó! - Lágyult el kissé, - nézzük egy étel szemszögéből. De nő előtt nehogy szót ejts erről, mert nem igazán szeretik, ha egy darab húshoz hasonlítják őket. - Moozen a tenyerébe fektette arcát és úgy nevetett fel ismét, mert nem akarta elhinni a szituációt. Egy fiúnak próbálja elmagyarázni, hogy milyen is az..
Kissé erőt vett magán, és ismét Markusra nézett.
- Ne értsd félre, nem rajtad nevetek. Cseppet sem! - Mondta határozottan.
- Szóval! - Kezdett bele ismét. - Tehát van egy étel, amit nagyon szeretsz...hm..bármi. Megérzed az illatát az utcán. Na az a vágy! Vagyis vágyódsz utána. Véletlenül kiderül, hogy pénzed is van rá, tehát eszel egy tányérral. Na! Az a gyönyör. Vagyis a vágyaid beteljesülése. - Mutatta, porondmesterként tenyerét Moozen, elégedett vonásokkal arcán.
- Most pedig az egészet képzeld el úgy hogy az étel nem étel, hanem egy nő. Többet pedig nem mondok erről, majd megtapasztalod a saját bőrödön. - Zárta le a témát a harcos, és ivott egyet a kulacsából, majd a fiú felé nyújtotta.
Eltűnődött kissé, majd kérdezett a fiútól.
- Azt mondtad a parton, hogy a szöszi hasonlított valakire. Ki az? Mármint miféle lány az aki felkeltette egy magadfajta híres attrakció figyelmét? Nem vitte túlzásba a cinikus élt a harcos, csupán annyival fűszerezte szavait, hogy válaszra, vagy legalább magyarázatra késztesse a fút.
Vissza az elejére Go down
Ryn von Samok
Szürkeköpenyes
Ryn von Samok


Hozzászólások száma : 205
Életkor : 29

Character sheet
Nép: Mágusok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2014-12-10, 7:44 pm

/Nawarean Very Happy /

Ahogy hallgattam a fiút egyre jobban tudatosult bennem, hogy minket kettőnket egy egész világ választ el egymástól. Magam sem értettem miért érzek haragot ha Nawareanra nézek. Leültem mellé és elgondolkozva fürkésztem. Eltelt így több perc is, mire rájöttem mi bajom is van tulajdonképpen. Itt ez a fiú aki nem sokkal lehet idősebb mint én, mégis sokkal magasabb szinten áll. A sok éves tanulás és gyakorlás után azt kell látnom, hogy szinte semmit se értem el. Mellette olyan érzésem volt, mintha az elmúlt éveket henyéléssel töltöttem volna. Féltékeny voltam, annyira hogy fel tudtam volna robbanni. Hirtelen felálltam és komoly arccal néztem a fiúra.
- Ha legközelebb találkozunk, már sokkal erősebb leszek! – jelentettem ki. Aztán hirtelen szélesen elmosolyodtam.
- Szóval legyél majd kedves velem. Na szia! – fordultam meg és elindultam. Nem érdekelt már semmi veszély. Elhatározásra jutottam: Megkeresem a mesteremet és addig nem tágítok mellőle, amíg erősebb nem leszek másoknál.

Köszöntem a játékot Very Happy
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2014-12-10, 8:23 pm

* Bizsergett a hátam valami váratlan fog történni amit nem számítottam bele a ma esti sütögetős programba. Majd egyszer csak megtörtént a lany felpattant, leplezem meglepettségem. S a kis ijedtséget is ami rám tört mikor a lány csak ugy felpattant mellőlem. Már majdnem fegyverért nyúltam mikor a lány megszólalt s a végén egy mosolyt fűzött hozzá. Elmosolyodok jómagam is majd csak ennyit fűzök hozzá.
- Azt kívánom, hogy ez így legyen... Ryn. Legyél erősebb mint akárki e világon. Az istenek óvjanak az utad során. S ha legközelebb találkozunk összemérhetjük erőnket.
*Mosolyodok el a lányra majd nézem ahogy tovább áll.
~Talán van némi esélye a túlélésre ezzel a hozzáállással.
|| Köszönöm a játékot ||
Vissza az elejére Go down
Feynras

Feynras


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép:

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-10-11, 9:35 pm

Hány nap? Megállva az úton kezeit maga elé emelve ujjait kinyitva, összecsukva, majd újra felnyitva próbálja összeszámolni, hány napja lehet már annak, hogy elindult. Bőven negyven fölött jár a számolásban, amikor halk sóhajjal ereszti maga mellé a karjait. Nem, mintha jelentősége lenne, az eseménytelen vándorlással töltött idő összefolyik, képtelen szétválasztani, hogy mi esik valójában több napra és mi történt meg holdnyugtától holdkeltéig. Még ha tudná is, mit sem számítana, nem az idő szabja meg távolléte mértékét, hanem tudása. A tudás, amit most még nem birtokol, de amihez minden lépése közelebb viszi, első lépésként a tengerhez. Azt mondják, minden véges, épp így a végtelennek tűnő szárazföld is, ennek elfogadásához pedig látnia kell a végét, a hatalmas víztömeget, amit a Remény tengereként emlegetnek. Ahogy itt áll a parton és elnézi a csillámlóan kék felszínt, meg tudja érteni, honnan ered a név. Az út fáradtsága és fásultsága egyetlen csapásra eltűnik, csizmáit félredobva gázol bokáig a vízbe, nem törődve a bőrébe maró hideggel. Ez a kis kellemetlenség elnézhető, ha cserébe fizikai kontaktust alakíthat ki a tengerrel, saját bőrén érezve, hogy mennyire más ez a mérhetetlen víztömeg, mint az otthoni tavacskák és patakok. Érzi az erőt, a hatalmat, ami minden cseppből sugárzik, a fenyegetést és csábítást, amit talán csak a nimfák és a tengerészek érthetnek teljesen.
Hosszú percekig áll, szemeit lehunyva és mozdulatlanul, hallgatja a morajlást, érzi a sós illatot és hagyja, hogy lábujjait elzsibbassza a víz hidege. Az utóbbi időben egyszer sem szakított tisztességesen időt arra, hogy értékelje a természetet. Szőke hajába belekap a szél, mire pillái megrebbennek, smaragd pillantás villan a szárazföld irányába, miközben összébb húzza magát fűzöld köpenyét. Képzelődne? Minden bizonnyal... A férfi elmosolyodik saját butaságán, majd sarkon fordulva elhagyja a nedves közeget, a homokot átszelve a füvön hagyott csizmái felé igyekezve. Verjen tábort itt a közelben vagy keressen egy fogadót, amikről még csak hírben hallott? Zsebeit megtapogatva kénytelen az előbbi lehetőség mellett dönteni, mivel eddig nem gondolkozott anyagiakban, így egy petákja sincs. Nem baj, nincs is jobb, mint egy puha mohaágyon álomra hajtani az elf fejét.
Íját és tegezét a földre dobja, majd maga is letelepszik, lábait kinyújtva, kezeivel maga mögött megtámaszkodva bámul fel az égre, mintha csak a felhőkből akarna olvasni.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-10-11, 11:25 pm

*Egy sziklán ülök nézem a tengert.
~Itt ébresztettek fel... Ennek a tengernek....
*Hallom ahogy megtörik a tenger halk csobogása, tekintetem irányába fordítom. Egy lány ahogy haját a szél ringatja fülei megmutatják mifajta. Viszont a szél nem csak hovatartozását árulja el, köpenyem meglebeg s ha a lány meghallja könnyen észre vehet. Vöröslő szempár fogadja csupán, törökülésben nézem őt. Kezeim térdemről a kardokra csúsznak, két ezüstös kard. Minek markolata kivillan a köpeny alól. Arcomat maszk fedi, mi egy fekete nevető arcot ábrázol. Kezeim megmarkolják a kardokat, halkan megszólalok.
- A gyors...
*Viszont még nem mozdulok, várom mit lép a lány, talán fegyvert ragad, viszont elhúzott szemek vizslatják őt mit cselekszik.
Vissza az elejére Go down
Feynras

Feynras


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép:

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-10-12, 12:31 am

Fülei mégsem csalják meg, ahogy először sejtette. A hiba abban állt, hogy rossz irányba fordította a fejét, de amikor a szél másodszorra is a környezethez nem illő hangot sodor felé, immár felfedezi a forrást. Zöld tekintet pihen meg a sziklán ülő alakon, a szépen metszett arcra kíváncsiság ül ki, ajkaira álmatag félmosoly húzódik, miközben fejével biccent. Az első lény, akivel azóta találkozik, hogy elhagyta a falut. Szíve heveset dobban, a habokból kilépve nem is irányítja már hátrahagyott lábbelije felé az irányt, hanem az idegen felé lépdel, hosszúkás fülében még visszhangot vernek a szavak.
-A gyors?
Bár kinézete megtévesztően nőies, hangja egyértelműen férfié, még ha nem is mennydörgően mély. Odahaza is gúnyolták, hogy növesszen arcszőrzetet, de minimum vágassa le a haját, mert ha olyan bő ruhákat hord, mint a mostani köpeny, ami rejti alakját, akkor könnyedén nőnek nézi bárki. Elfek átka a szépség, ami alól sokszor még a férfiak sem kivételek, így ő sem.
Jópár méternyi távolságban állapodik meg, kezeit összekulcsolva a háta mögött, fejét érdeklődve biccentve oldalra.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-10-12, 11:14 am

*Kezem kicsit előre csúsztatja a pengét ami az idegen felől van, ezüstös fénnyel veri vissza a fényt mi ránk vetül.
- Mi nem tetszik?
*Kérdezem teljesen nyugodt hangon a köpenybe bújt elftől. Mikor felém fordult, szemeim látták mi rejtőzik ruhája alatt, ha az avatatlan szemek elől el is tudja rejteni, én mélyebbre látok náluk. Hátamon végig fut a hideg, ahogy végig mérem ezt a beállást, amit produkál miközben engem néz.
- Neked nem Talion után kéne futkosnod ebben a pillanatban mikor a háború égeti földjeitek peremét?...
Vissza az elejére Go down
Feynras

Feynras


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép:

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-10-12, 6:04 pm

Úgy tűnik, nem fogja egyhamar megtudni, hogy mi is az a gyors, amiről a férfi beszélt. Ehelyett furcsa kérdést kap, amire mosolya értetlen kifejezésbe vált, szemöldökei kérdőn ugranak homlokán magasabbra.
-Minden tetszik.
Karjait oldalra nyújtva mutat végig a tájon, visszanyerve korábbi mosolyát. Hogy is ne tetszene neki, amikor életében először láthat ekkora víztömeget? Az élmény még a hideg ellenére is hatalmas, valósággal letaglózza, ilyenkor nincs helye elégedetlenségnek. Vajon az ismeretlen miből vonta le azt a következtetést, hogy valami nem tetszik neki?
A ruha alatt sok nem rejtőzik: egyszerű, elf mintával hímzett ing és nadrág, egy vastag öv, amin néhány erszény lóg. Egyetlen fegyvere a hátán lóg, jól látható helyen.
-Ki az a Talion? Ahonnan én jöttem, nem hallottam háborúról.
A bölcsek biztosan mondták volna, ha harcra készülnének, igaz? Igaz? Eltöprengve pillant maga elé, apró gondolat üt szöget a fejében. Ezért küldték volna? Hogy a háborúra készülve ismerje más fajok módszereit, hogy ezzel segítse később saját népét? Ugyan... Hiszen béke volt, amikor elindult.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-10-12, 7:48 pm

* Kardom vissza csúszik hüvelyébe.
~ Ez egy bolond...
*Vezetem vissza a terdemre kezeimet, hűvös szél fújdogál. Vissza fordulok a tenger felé.
- Thalion.. Hogy mégis ki ő...? Egy bolond kit az elfek vezérüknek választottak s most a biztos halálba vezeti a hozzád hasonlókat...
* Állok fel a szikláról majd lesétálok róla. Mikor már nincs a labamnak hely leugro.
- Majd te is eldöntheted, élsz e vagy halsz...
* Elkacagom magam majd elindulok végig a parton.
Vissza az elejére Go down
Feynras

Feynras


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép:

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-10-12, 8:03 pm

Nem az idegen az első, aki bolondnak tartja, odahaza szinte természetes volt őt gyengeelméjűnek tartani csak azért, mert előnyben részesíti a természet közelségét másokénál. Hogy meg fognak lepődni, ha egyszer visszatér, felvértezve minden tudással, amit vándorútja során fog összegyűjteni.
-Miért tenne bárki ilyet? A vezérek kötelessége és haszna, ha mindenki kedvét szem előtt tartva irányít.
Ezért nem volt a falujukban soha egy kinevezett vezér. A legidősebbeket összegyűjtő tanács hozta a döntéseket az évezredek alatt felhalmozott bölcsességre támaszodva.
-Miért halnék meg, ha élhetek is? Élni sokkal jobb, hiszen annyi minden van még, amit nem tudok.
A korábbi távolságot megtartva indul meg az ismeretlen férfi után, igyekezve pontosan az általa hagyott nyomokba lépni.
-Te élni akarsz vagy halni?
Bár a mondat kétértelmű, hangjából nem érezni fenyegető élt, mozdulatai sem utalnak arra, hogy támadni készülne. Inkább vezeti a kíváncsiság, mint eddig is.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-10-12, 8:58 pm

- Azért halnál meg mint mindenki más.... Mert egy másik az életedre tör.
* Hallgatom az elfet ahogy Thalionról beszél.
- Igen ő is azt akarja ezt nem kétlem. Békét és boldogságot, csak hogy az nem az ő útján érhető el... Míg ez az alattomos és undorító emberi faj vezeti ezt a szigetet.
* Majd a következő kérdésére megtorpanok, majd megfordulok a maszk alatt elvigyorodom.
- Megint élni akarok...
*A gyorsak tánca egy pillanat alatt röpít két lépés távolságba az elffel.
- Minden halott egy új életet akar nem tudtad?
*Vonom ki kardomat.
- Minden lélek saját testet akar... S az tudod mivel lehet elérni?
*Húzom el szemeimet miközben másik kardomat is elő húzom, s aljuknál ossze illeszten őket. Kattan egyet majd egy kezembeveszem át az újá született fegyvert.
Vissza az elejére Go down
Feynras

Feynras


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép:

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-10-12, 9:18 pm

-Nem mindenki azért hal meg.
Távol álljon tőle akötekedés, de ezt meg kellett jegyeznie. A halál számtalan formában megjelenhet, eljöhet az elfekért, nem csak egy másik halandó keze által. A betegség és öregség csak kettő aközül a sok közül, amihez nem szükségeltetik külső beavatkozás.
Megint élni? Megáll ő is, magában ízlelgetve a szóhasználatot. Miért megint? Hiszen nagyon is élőnek tűnik, még ha arcát rejti is, attól még semmi kétség, hogy lélegzik és mozog, ahogy minden tisztességes élő teszi.
A hirtelen jött közelség nem tetszik neki, mintha a feltámadó szél is azt süvítené a fülébe, hogy most rohanjon messzire, mintha csak azért kapaszkodna köpenyébe, hogy húzza, rángassa el innen, el a fenyegető idegen közeléből. Ahogy keze az íjhoz emelkedik, hogy válláról leemelje, tekintete a korábbi álmatagságot mellőzve keményedik meg, figyelve a legapróbb rezzenéseket is, miközben engedve a fűszálak invitálásának hátrébb lép. Bár távol áll attól, hogy a legügyesebb íjásznak nevezhesse magát, ilyen közelről még ő sem tudná elvéteni a célt, ha a másik meg akarná támadni.
-Ami egyszer elveszett, sosem kapható vissza.
Nem akarja tudni, ösztönei is súgják, hogy kivételesen ne firtassa a választ, mert testi épsége bánná, ezt pedig nem szeretné. Épp csak elkezdhette az életet, alig valamivel több, mint száz év áll mögötte, vétek lenne az előtte álló évezredeket a kíváncsiság miatt eldobni.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-10-12, 10:42 pm

* A fiútól pár lépésre állva válaszolok.
- Nem mindenki, csak azok vesznek el a másik kezétől akik gyengék. A gyenge elpusztul az erős uralkodik. Ez az elet rendje...
*Nézem a fiú mozdulatait, látszik szíve hevesebben ver, s íját ragadja meg.
- Húzd csak fel feszítsd meg a húrt, mielött a vessző elhagyja a testet leváglak...
*Emelem magam mellé a fegyvert jobb kezemmel vízszintesen kitartva.
- Tegyed próbára a holtakat...
Vissza az elejére Go down
Feynras

Feynras


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép:

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-10-12, 10:58 pm

Áh igen... Hallott már az emberek ezen felfogásáról, amivel magyarázni akarják indokolatlan vérszomjukat. Ő mindig azt tanulta, hogy nem az erőszak teszi vezetővé a vezetőt, hanem önfeláldozása és bölcsessége. Nem véletlen, hogy odahaza a legtöbb tudással rendelkezők irányítják a mindennapi életet.
-Ha minden elpusztul, nincs min uralkodni.
Újabb lépést tesz hátrafelé, oda sem kell pillantania, így is be tudja tájolni, hol hagyta a csizmáit, de szükség esetén azok nélkül is el tud menekülni. Inkább egy pár lábbeli vesszen el, mint az élete.
-Nem akarok harcolni.
Balja az íjat markolja, jobbja felemelve függ a tegez fölött, ujjait centiméterek választják el a vesszőktől. Esze ágában sincs, hogy összecsapást provokáljon, csak az önvédelem hajtja mozdulatait, amikor szinte kapaszkodik egyetlen fegyverébe.
-Mit ártottam neked?
Emlékei szerint sem szavaival, sem magatartásával nem adott okot, hogy az idegen provokálva érezze magát. Miért kell akkor most mégis az életét féltenie?
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-10-12, 11:38 pm

* Hallgatom a fiút, megpergetem kezemben a fegyvert majd másik kezemmel megfogom annak markolatát immáron elöttem tartva.
- Vállj szét...
*Válik ketté a szabja majd a kard formában vissza kerül a hüvelybe.
-Még semmit de még árthatsz... Természetes Hogy nem akarsz harcolni, hisz ez a gyengék sorsa elbújni a sötétben...
* A tenger felé pillantok, hamarosan meg kell érkezniük a Kalózoknak. Akikkel Zaricse levelezett, s így lesz egy kicsi orgyilkos bandából igazi hatalom.
Vissza az elejére Go down
Feynras

Feynras


Hozzászólások száma : 20

Character sheet
Nép:

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-10-13, 10:13 am

A fegyver mozdulásával ujjai a gondosan vágott tollakhoz érnek, innen már egyetlen szempillantás műve lenne kinyúzni a nyílvesszőt, megfeszíteni az ideget és lőni. Mégsem mozdul, az utolsó pillanatig nem is fog, amikortól elkerülhetetlen az összecsapás. Kivár és próbálja a szavak útját választani, ami talán sikerül is. Talán. Annyira még ő sem lehet ostoba, hogy a fegyverek eltűnése teljesen feledtesse vele az elmúlt perceket.
-Inkább élek a sötétben boldogan, mint a vérszagban félelemben, örökösen a hátam mögé pillantgatva.
Az erősek átka, hogy mindig jön valaki, aki még náluk is erősebb és letaszítja őket az elméjük alkotta kis szemétdombról. Amíg ez a pillanat eljön, csak a rettegés van, a paranoiás képzetek, amik még az álmok perceit is megkeserítik. Ha ezek elkerülése azt jelenti, hogy gyenge, tiszta örömmel öleli magához a jelzőt, díszként tűzve ki homlokára.
Újabb két lépést tesz hátra, jól emlékszik még, hogy a másik mennyire könnyen és gyorsan szelte át a távolságot. A szél süvítése még mindig azt duruzsolja, hogy szaladjon, amilyen gyorsan csak, de hátat nem akar fordítani annak, aki pillanatokkal korábban még fenyegette.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-10-13, 10:21 pm

* Elvigyorodva hallgatom a fiú hozzáállását. Majd a tenger halk énekét megzavarja egy lapát vizbecsapodása. Megerkeztek akire vártam. A tengerre pillantok majd vissza a fiúra. S halkan megszólalók.
- Fuss... Kicsi elf, rejtőzzék amíg csak marad sötét odu, de ha már nem lesz hova... S belátod vezéréretek rossz oldalon harcol... Keress fel, de csak akkor ha elég erős a lelked ahhoz hogy a démonok útját járd.
* Fordulok a tenger felé s várom a közeledő csónakot.
- Most pedig légy gyáva s fuss az életedért.
Vissza az elejére Go down
Daxa Lavenir
Zöld elf
Daxa Lavenir


Hozzászólások száma : 372
Életkor : 186
Munkahely : Idomár

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-11-20, 1:12 pm

//Idöntúli, valamikor a Lumel'Auvreai csata után//

Fela, Rasenth

Hangulat zene



Fáradtan figyelem az eget.. Olyan, akár narancs, felhők alkotják göröngyös héját, lemenő nap adja színét. Talán egy hete barangolok. Talán több. Városról városra, faluról falura. Arakh'ist nem viseli meg ennyire az út. Ő csak jámboran sétál, vagy épp üget, ha úgy akarom. Most már megszokta a lovakat és az embereket, a karavánt, amivel haladunk a főváros felé. Szívesen fogadtak, mint harcost, a nehéz időkben, habár a krontól ódzkodtak egy ideig. Néhányan próbálkoztak közülük szóba elegyedni velem, kérdezni a csatákról, de nem kívántam se azokról beszélni, se arról, miért vándorlok. Nem nagy dolog ugyan, a szüleimet keresem, de már volt aki csak legyintett és mondta "azok már nem élnek, hidd el.. engedd el őket." Ez a hozzá állás csak feldühít. Nagyot sóhajtva pillantok a tenger irányába. Ugyan messze van tőlünk, de csillogása a távolból ide is elér. Homlokomat kezdem ráncolni... Az a csillogás, melyet látok, más... mozog. Mi lehet az? Hunyorogni próbálok, hátha jobban látom, de nem ez segít, hanem az, hogy a valami közelít: egy sárkány. Látom leszállni, a parthoz közelebb, s csak arra tudok gondolni, hogy arra több falu is van, s hogy azok most veszélyben vannak. Erősen megmarkolva a kantárt rántom abba az irányba Arakh'ist és kiáltva biztatom őt vágtára a sárkány irányába.
Vissza az elejére Go down
Rasenth
Fehér sárkány
Rasenth


Hozzászólások száma : 7
Életkor : 141

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-11-20, 1:52 pm

//Időntúli, valamikor a Lumel'Auvreai csata után//

Fela, Daxa




A repülés mindig csodálatos élmény volt számomra. Hát most nem az. Fáradt vagyok, égnek, sajognak az izmaim, a szárnyaim is meg-megremegnek, a gyomrom hangosakat kordul. Éhes vagyok, és valószínűleg a kimerültség teszi, de mintha fáznék is. Sosem fáztam még.
Mikor megláttam a szárazföldet, már akkor tudtam, hogy akárkik lakják is, muszáj lesz leszállnom. A város látványa nem tölt el örömmel, szorongást ültet belém.
Az erdő zöldje enyhén megmelengeti a szívemet, így arra veszem az irányt. A landolásomat sok mindennek lehet nevezni, csak éppen kecsesnek nem. Finom manőverezéshez túl kimerült vagyok, így a fák közül néhány megsínyli, ahogy bezuttyanok közéjük. Néhány kósza pillanatig motoszkál a fejemben a gondolat, hogy maradok ahol vagyok, legfeljebb összegömbölyödöm, de mikor felemelem a fejem, fel kell fedeznem, hogy erdei úton keresztben nyúlik el a testem néhány fa társaságában. És mintha közeledő beszélgetés neszeit sodorná felém a szél.
Feltápászkodom, és a tőlem telhető legfinomabban besétálok az erdőbe. Olyan helyet keresek, ahol elbújhatok a kíváncsi szemek elől, ezt egy nem túl komfortos barlangszerű sziklaképződmény formájában meg is találom. Pont beférek, ha jól behúzom a szárnyaim. Óvatosan körbefordulok, majd összegömbölyödve lefekszem, hogy a fejem, és a mellső lábaim a külvilág felé nézzenek. Magam köré kanyarítom a farkam, lehunyom a szemem,  és nem csinálok semmit, csak hallgatózom. Befelé és kifelé egyszerre…
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-11-20, 2:08 pm

//Időn túli játék, valamikor a lumel'auvreai csata után Rasenth-tel és Daxával//

*Telarban jártam utoljára. Már ott is gyógyfüveket, kencéket, főzeteket árultam. Nem került sok darnába kiváltani az engedélyt és Narin úrnő sem tiltakozott ez ellen.
Főleg az ott korábban kitört járvány elhárításában beöltött szerepem miatt.
De az idő múlik és én hírül vettem, hogy Valianban, a fővárosban a téli napforduló környékén nagy vásárok szoktak lenni.
Nem tudom elképzelni, hogy ez a hatalmas és erős város is Ambaron sorsára jusson és azt sem, hogy Avlanionéra. Ez mégiscsak a főváros!
Így aztán nekiálltam felkészülni a vásárra.
Úgy tűnik, a gyógyfűárulás beválik. Roza mama mellett nagyon sok mindent eltanultam ebből a mesterségből, még ha a gyógyítás több módszerét nem is tudtam. Egyszerűen hiányoztak a képességeim, amik Roza mamának meg voltak.
Most azért mentem ki az erdőbe, mert ilyenkor nyílik az őszi tündeszirom.
Nagy robajra leszek figyelmes, és bár természetemtől fogva kerülöm a bajt, azért tudnom kell, hogy mitől is kellene félnem.
Óvatosan a hátamra kanyarítom a gyógyfüves vászontáskám és közelebb lopakodok.
Egy hatalmas lény, egy sárkány tűnik fel a fák között. Ő csaphatta ezt a zajt.
Emlékszem, Ambaronban is láttam sárkányt. Rémisztő képek jutnak eszembe és már bánom, hogy közel jöttem ide.
De, ami még fontosabb, erről a sárkányról Valiannak tudnia kell!
Ha egy sereg előőrse, mint ahogy az orkokkal volt Ambaronban is, az nagy baj!
Megpróbálnék hátrálni, de a bokám beleakad az egyik kiálló gyökérbe és hanyatt vágódok.
Halkan felsikkantok, ahogy az avaron hangos puffanással esek el, a vászontáska is kiesik a kezemből, én pedig, bénultan próbálok feltápászkodni.
Kikerekedett szemeim páni félelemmel nézik a nagy, fehér sárkányt és a mögötte feltűnő másik óriási lényt is. Valamiféle szarvak merednek ki belőle, de a tetején mintha ülne valaki.*
~Végem van!~

//Megjöttem ^^//
Vissza az elejére Go down
Daxa Lavenir
Zöld elf
Daxa Lavenir


Hozzászólások száma : 372
Életkor : 186
Munkahely : Idomár

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-11-20, 6:34 pm

//Idöntúli, valamikor a Lumel'Auvreai csata után//

Fela, Rasenth

Hangulat zene



Arakh'is dobogása messze elér, felveri az erdőt. Még sem hangosabb a kidőlő fák recsegésénél, ropogásánál, ahogy a sárkány leszáll. A kronnak egyszerű dolga van, mert habár lefordultunk a síkságról, az erdei út pont arra vezetett. Egyre közelebb értünk, s ügetésre lassultunk, mikor sikolyra lettem figyelmes
Egyből a hang irányába fordultunk, hátamról levettem a lándzsát, s már meg is pillantottam a földön a nőt, vele szemben pedig a barlangba bújt rémet. Arakh'issal egyből közéjük vágtunk, csak úgy porzott a föld, ahogy a tonnás állat befarolt a nő elé. Lándzsámat fenyegetően tartottam a sárkány felé, míg hátra néztem a nőre.
- Jól van? - kérdezem előre pillantva a fenevadra.. Amely nem is igazán viselkedik fenevadként... Nem támad, szeme csillogása tompán hat. Talán beteg? Megmagyarázná a fura leszállást és hogy egy barlangban bujkál... Amibe alig fér bele. Egy gondolat hasít át a fejemen. Hallottam olyat sárkányokról, akik neki támadtak társaiknak. Talán ő is egy ilyen egyed? Lehet sérült? Körbe pillantva nem látok vért. Ez azonban nem jelent még semmit. Lehet egy pillanat múlva az életemért kell küzdenem... Jobb ha figyelek.


A hozzászólást Daxa Lavenir összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2015-11-20, 10:59 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Rasenth
Fehér sárkány
Rasenth


Hozzászólások száma : 7
Életkor : 141

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-11-20, 9:48 pm

//Időntúli, valamikor a Lumel'Auvreai csata után//

Fela, Daxa




Eszembe sem jut, hogy a földet érésem robajával felhívtam magamra a figyelmet. A kimerültség tompává tesz. Egészen addig, míg meg nem hallom a sikolyt egészen magam mellett a puffanással kísérve.
Már közel a barlang, de a nesz megrémít, az első reflexemtől vezetve a fejem villámsebesen oldalra vágódik, és egészen közelről vicsorgok a földön heverő nőstény arcába. Minden egyes szarutüske égnek mered a testemen, a színes lebernyegek kifeszülnek közöttük, a morgás a tüdőm mélyéről robajlik elő, minden porcikám maga a fenyegetés.
De ez csak néhány másodpercig tart. Mikor rájövök, hogy az előttem heverő lény talán még nálam is rémültebb, alábbhagy a sziszegő morgás, és a vicsor is félig eltűnik, miközben az orrlyukaim kitágulnak, és mélyen belélegzem a kétlábú nőstény illatát.
Már éppen eltöprengek rajta, hogy valamerre kimozdítsam a helyzetet, mikor közénk robban a fura lény, a hátán egy újabb nősténnyel. Csakhogy ennél a kétlábúnál kegyetlen csillanású acél van.
A testem megfeszül, a tüskék ismét felmerednek, a sziszegő morgás végigdübörög a dobhártyákon, ismét minden fogam elővillan, a szárnyaimat megemelve mutatom magam még nagyobbnak, míg a farkam idegesen tekereg a testem mögött.
A testbeszédem egyértelmű: nem mozdulok míg te sem, de ha bántani próbálsz, megöllek!
A fura hátason lovagló nő kérdése elgondolkoztat. ~Miért ne lenne jól a másik? Tőlem félnek vajon? Pedig ő fenyeget engem!~
Idegesen megsuhintom a farkam, amivel félig megkopasztok egy jobb sorsra érdemes fát.
Habár az idegeim pattanásig feszültek, és készen állok tőlem telhetően megvédeni magam, a tekintetem tompa csillogása valóban eláruljam hogy nem vagyok teljes értékű ellenfél, ahogy a szárnyvégeim fáradt rezzenései is.
Egyelőre kivárok. Testközelből sosem láttam még kétlábút...
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-11-21, 1:37 pm

//Időntúli, valamikor a Lumel'Auvreai csata után, Rasenth és Daxa//

*Nem mondom, hogy megnyugtat ennek a hatalmas hátasnak a közelsége, és a fenyegetően nagy szarvai, de a hátán ülő vörös hajú harcosnő és a lándzsája már inkább.
Fakó, sápadt arccal nézek egy pillanatra a megmentőmre.
Csokoládébarna bőröm most világosabb színben pompázik, és a szemeim is még ugyanolyan tágra nyíltan nézik a nőt.*
- Egy sárkány…
*Emelem meg remegő kezem és próbálok hátrébb kúszni, még mindig a földön fekve.
Az előbbi élménytől majdnem elájultam. Ilyen közel még sohasem voltam egyetlen ilyen fenevad pofájához sem és nem is akarok soha többé.
Éreztem a lehelletét, a morgása miatt pedig úgy érzem, hogy még mindig remegek.
Nem szívesen mondanám ki, de gondolatban egy dolog ismétlődik a fejemben.*
~Öld meg és fussunk innen! Öld meg…!~
*Kezem a vánszontáskára téved, de még mindig nem veszem le a szemem erről a hatalmas lényről.
Megragadom a táskát és a kebleimre szorítom.*
- Valiannak tudnia kell erről…Itt sárkányok vannak!
*Hebegek, miközben egyre hátrébb próbálok kúszni.
Nem akarok még meghalni, de ez a sárkány egy gyilkos!*


Vissza az elejére Go down
Daxa Lavenir
Zöld elf
Daxa Lavenir


Hozzászólások száma : 372
Életkor : 186
Munkahely : Idomár

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-11-22, 11:40 am

//Idöntúli, valamikor a Lumel'Auvreai csata után//

Fela, Rasenth

Hangulat zene



Időben érek oda, hogy ne essen a nőnek semmi baja. A sárkány a fenyegetésre fenyegetéssel válaszol, de nem támad. Nem értem miért, s ez egyenlőre maradásra késztet. Tekintetem ismét körbe jár. Ez valami trükk? Talán vár valakire?
- Mit keresel erre, sárkány? Talán tényleg Valianba igyekszel? - pillantok rá. Kétlem, hogy ne értené amit mondok. Ha sárkányok és orkok együtt támadnak városokra, sejtem, hogy tudnak kommunikálni, s akkor velem is tudnak. - Beszélj! - fenyegetem, kicsit közelebb lépdelve Arakh'issal. Közben remélem, hogy a nőnek van annyi esze, hogy elbújjon, mert ez elfajulhat, s készen áll arra, hogy szaladjon, ahogy tud, hogy a fővárosban értesítse az embereket.
Vissza az elejére Go down
Rasenth
Fehér sárkány
Rasenth


Hozzászólások száma : 7
Életkor : 141

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-11-27, 11:52 am

//Időntúli, valamikor a Lumel'Auvreai csata után//

Fela, Daxa





Látom, hogy a kétlábú nőstény, aki elesett még mindig páni rettegésben próbál elkúszni a közelemből, igaz ezt csak a szemem sarkából észlelem, mert a figyelmem nagy részt a megtermett hátason ülő nő és a fegyvere köti le.
Átfut az agyamon, vajon ki lehet ez a Valian, akit említ, de arra jutok az illető valószínűleg éppúgy nem örülne nekem, mint ez a két nőstény.
A kérdésre, ami nekem szól abbahagyom a morgást és a vicsorgást is, de a feszültség nem enged ki a tagjaimból. Még mindig készen állok megvédeni magam.
- Elfáradtam, és éhes vagyok. Aludni és enni akartam... Valian most akkor kétlábú, vagy város?
Kérdezek vissza, mert kicsit összezavartak.
Ahogy közelít a hátas, én nem hátrálok, de a vicsorgás visszatér, a farkam vége pedig egyre idegesebben csapkod. Ha belemásznak a személyes biztonsági zónámba, elkerülhetetlenné válik az összecsapás.
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2015-11-27, 1:36 pm

//Időntúli, valamikor a Lumel'Auvreai csata után, Daxa és Rasenth//

*Nekem nem sokat mond, hogy hogy tartja magát és milyen tekintete van egy sárkánynak.
Csak a hatalmas, és veszélyes szörnyeteget látom benne.
Ambaronban is azt láttam, amikor az az óriási sárkány lángokat köpött ránk.
A harcosnő azonban nagyon bátran fordul a sárkányhoz és felelősségre is vonja őt.
Ezt csak helyeselni tudom.
Közben én csak tovább kúszok hátrafele. Gyerekkoromban azt tanították, hogy a ragadozóknak nem szabad hátat fordítani, és elfutni tőlük, mert akkor azt hiszik, én is csak egy vad vagyok, akit el kell kapni és megenni.
Ezért inkább lassan próbálok kikerülni a sárkány közeléből.
A nő közel van hozzá azon a hatalmas bikán, és közben én próbálok egyre messzebb kerülni.
A vászontáska a kezemben van és már ezerszer megbántam, hogy kijöttem ide gyógynövényt gyűjteni.
Elérem az első ép fát és végre feltápászkodok. Mögüle nézek vissza. Megbabonáz a látvány, ahogy a fura állaton ülő nő sakkban tartja a vicsorgó fenevadat.*

Vissza az elejére Go down
Daxa Lavenir
Zöld elf
Daxa Lavenir


Hozzászólások száma : 372
Életkor : 186
Munkahely : Idomár

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2016-01-03, 12:21 pm

//Idöntúli, valamikor a Lumel'Auvreai csata után//

Fela, Rasenth

Hangulat zene



A sárkány kérdése kizökkent... Valianról ne tudna?
Végig mérem a sárkányt. Magassága, nagysága kifejlett példányra utal, akkor pedig tudnia kellene a városról, hisz minden hegybe zárt sárkány ismeri valószínűleg az Ellenség Fejét. Nem tudom eldönteni, hogy ez a fenevad játszik-e, vagy tényleg nem tudja, hol van. Bele gondolva... Egy sárkány se kockáztatta volna azt, hogy álmában egy csapat vadász találjon rá egy füvesasszony helyett és halomra gyilkolják. Nem véletlenül nem merészkedtek erre még.
- Tényleg nem tudod...? Te itt most Lanuria földjén állsz, és a fővárosa Valian. - mondom, s kicsit lejjebb engedem a fegyverem, de el nem teszem, hogy szükség esetén védekezhessek.
- Honnan jöttél? Szinte kezdek biztos lenni abban, hogy nem az Éjhasadékból. - kérdezem homlok ráncolva, figyelve. Igazából ez csak egy tipp, de ha valós, akkor...
Akkor egy sárkány szövetsége nagy előnyökhöz juttathatna minket.
Vissza az elejére Go down
Rasenth
Fehér sárkány
Rasenth


Hozzászólások száma : 7
Életkor : 141

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2016-01-15, 10:52 am

//Időntúli, valamikor a Lumel'Auvreai csata után//

Fela, Daxa





Csak a szemem sarkából figyelem, ahogy az első kétlábú nőstény lassan elfelé kúszik a közelünkből. Nem akarok utánamozdulni, pusztán nem szeretném, ha ő is fenyegetni kezdene.
A figyelmem nagy része emellett a fegyveres nőstényé.
Ráncolja a homlokát, úgy látom kicsit elbizonytalanodott annak kapcsán, hogy akar-e még harcolni. A vicsorgás és a morgás részemről megszűnik. Figyelek, igyekszem minél előbb felzárkózni az információk segítségével.
A visszakérdezésre óvatosan megrázom a fejem, hiszen honnan is tudnám?
Viszont kiderül, hogy Valian város, hurrá!
-Lanuria...
Csak ízlelgetem a szót, a csengését, a ritmusát.
A szárnyaim leereszkednekm és a hátamra simulnak, ahogy a fenyegetés lassan kikopik a tartásomból.
- Zöldszigetről... Messze van, többnapi repülésre innen. Gondolom nem hívjátok Éjhasadéknak, így nem, nem onnan jöttem.
A hátsó felemet leengedem a földre, az ülés is pihentetőbb, mint a feszült, ugrásra kész feszülés. Nem adom fel az ugrásra kész figyelmet, de lazítok.
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2016-01-15, 2:28 pm

//Időntúli, valamikor a Lumel'Auvreai csata után - Daxa, Rasenth//

*A kíváncsiságom a félelem mellett legalább olyan erős. A fa mögül figyelek és hallgatok.
Nem fordítok hátat a ragadozónak, de már biztos lehetek benne, hogy ha megtámad valakit, az a lány lesz, aki a lándzsájával még mindig sakkban tartja a sárkányt.
A beszélgetésük csak késve jut el a tudatomig. Lehetséges lenne, hogy a sárkány nem is ide valósi? Más világokban is élnek ilyen vérengző és veszélyes lények?
Igaz, ha Vadalanban kék emberek élnek, akkor bármi lehetséges.
Hallottam én is a híreket az új világról és teljesen hihetetlenek számomra.
Az is hihetetlen, hogy a sárkány nem is tudja, hogy hol van.
Látom, hogy az elf lány leengedi a fegyverét, de nem teljesen.*
~Légy óvatos…légy óvatos…nehogy álnok bestia legyen ez!~
*Próbálom gondolatban figyelmeztetni, mert hangosan nem merem.
Nem szeretném magamra vonni a sárkány figyelmét. Nekem Zöldsziget neve nem mond semmit, de a tenger nagy és sok zöld sziget lehet benne, még ha igaz is.
Látom, ahogy a hatalmas lény letottyan a földre.
Még mindig félek, de nem tudhatom, hogy mi vár ránk. Ha a sárkány valóban támadni fog, akkor lehet, hogy hiába is kezdenék már futni, nem menekülhetnék a tüze elől.*

Vissza az elejére Go down
Daxa Lavenir
Zöld elf
Daxa Lavenir


Hozzászólások száma : 372
Életkor : 186
Munkahely : Idomár

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime2016-01-16, 12:32 am

Időntúli, valamikor a Lumel'Auvreai csata után

My voice



Ahogy a sárkány tartása megváltozik, úgy az enyém is, s ugyan még fogom a lándzsát, az már koránt sincs támadó állásban. Homlok ráncolva hallgatom, ahogy Zöldszigetről beszél. Közben hátra pillantok, hogy a nő, akit 'megvédtem', elmenekült-e már. Tekintetem találkozik aggódó pillantásával, ahogy egy fa mögül kukucskál. Visszanézek a sárkányra és hümmögök egyet.
- Zöldsziget. Nem hallottam róla. Miért jöttél el onnan? Mi célod van itt? Tudod, ez a földrész jelenleg háború alatt áll. Azért voltam veled ellenséges, mert az itteni sárkányok halomszámra gyilkolják és mészárolják az én népemet és az ő népét is... - biccentek fejemmel a rejtőzködő nő felé - Mindezt mélyről fakadó gyűlölet, gonoszság és egy nagyon régi nézeteltérés miatt. Jobb, ha visszamész a szigetedre, mert itt csak csatát és halált találsz magadnak. Ha mások találnak rád, s nem mi, talán már véredet vették volna. - figyelmeztetem. - Nem akarok fenyegető lenni, de nem kívánok még több ellenséget magamnak, s harcostársaimnak... Így is sokat veszítettünk. - mondom, remélve, hogy érti, hogy mire célzok.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 10 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Keleti szeglet, a Remény tengerének partja
Vissza az elejére 
10 / 13 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Nyugati szeglet
» Keleti kikötő
» A Remény temploma
» A Remény tengere

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Keleti szeglet, a tenger mellett-
Ugrás: