LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Kikötő

Go down 
+16
Matt Shadow
Jeremy Talbot
Aldo Barras
Trintorin
Raman
Blasio
Merena Estwick
Vogon Beebebrox
Balál Tangeran
Nawarean
Lysanor Eweny
Arya D'hrodo
Fatima Ferses
Helen Hoa
Elkator Rayen
Mesélő
20 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next
SzerzőÜzenet
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-09-08, 8:29 pm

//Keress és találj! - Vigyázz, kész, kaland indul Jerry-vel!//

A mozdulat apró, éppen csak megtöri a ritmust, amivel a „játék” zajlik és már látom is Jeremy-t. Megnyugodva alakítom hát továbbra is a gyanútlan idegent, s ínyenc módra válogatva a finomságok között álldogálok még egy darabig, amíg az ifjú is biztosan tudja, hogy jelzése nem kerülte el a figyelmemet. Így azt is meg kell hát játszanom, hogy meglep hirtelen közbelépése, s ajánlata, amellyel segítségemre sietne.

- Ó, milyen becsületes kereskedő… - nyájasságom csak látszat, a csuklya rejtekében próbálok kérdő tekintetet vetni rá. – Én ön is milyen kedves… Igen… Azt hiszem, jó lenne, ha visszakísérne… - ha nem lenne ekkora tétje a dolognak, még talán magamat is képes lennék kinevetni. – Tudja, nem nagyon vagyok ismerős ebben a városban… Csak átutazó vagyok… Holnap már indulok is tovább… - úgy fecsegek, mint ha semmitől sem kellene tartanom. – De nem akartam elmenni anélkül, hogy el ne látogassak a piacra. Tudja, úgy gondolom, hogy egy várost itt lehet a legjobban megismerni – elindulunk és lassan, csevegve haladunk egyre távolabb a zajtól. Biztos vagyok abban, hogy Jerry Talbot is észrevette a rejtett jelenlétet, így ő sem siet. A kezét, s a pillantását figyelem, miközben elterelésként csak újabb és újabb ostobasággal próbálom gyanútlanságomat megerősíteni mindenkiben.

- Ezért vettem ezt a csomag finom süteményt is. Ez számomra Norlan íze, nem a fogadóbeli vacsora… Szívesen megkínálom, ha szeretné. Vegyen csak bátran!– nyújtom a félelf felé a csomagot, s ha vesz az édességekből, csak megkönnyebbülök az érintésétől.

Talán jobb lenne, ha még az utcácska világosabb felén próbálkoznának meg az idegenek azzal, ami a terveikben szerepelnek, így a fénypászmák jelölte út vége felé közeledve kissé bizonytalanul torpanok meg. Körülnézek és a fejemet csóválom, mutatva, hogy valami nem tűnik számomra megfelelőnek. Aztán persze szóvá is teszem a „leselkedők” számára nyilvánvaló helyzetet.

- Olyan ismeretlen nekem ez a hely… Biztos, hogy erre kell jönni? Jól emlékszik?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-09-12, 6:13 pm

//Keress és találj! – Nienna, mikor színész!//


Nem lehetek biztos benne, hogy nem lepem meg a hirtelen döntésemmel Nienna-t és nem esik ki a „szerepéből”, de a sikátorban nem tudnám észrevétlenül követni. Ha meg el akarják rabolni, mire odaérnék, már bottal üthetném a nyomát talán. És bár a terv kimondatlanul is felvetette ennek a lehetőségét, ha magára irányítja a figyelmét valakinek, most mégis megint elönt az aggodalom, hiába tudom, hogy képes magára vigyázni és abban sem kételkedem, hogy én is felforgatnék utána mindent.
Kockázatos, ha csatlakozom hozzá, de talán ketten mégis könnyebben vesszük az elénk tartott akadályt.
Szerencsémre jégelf társnőm veszi a lapot és a szavából semmi gyanúsat nem lehet kiolvasni, mint egy naiv utazó hálálkodását, csak én látom a csuklya alól felém villanó kérdő tekintetet.
- Semmi gond hölgyem, azért vagyok itt, hogy visszakísérjem a munkaadómhoz egy kevésbé zsúfolt úton és megkíméljem a tolakodástól. – udvariaskodom és akik figyelnek minket az árnyakból, minden valószínűség szerint az feltételezhetik, hogy én is a zsákmányukra vadászok, nem számítva konkurenciára.
- Egyetértek Önnel, a piacot kár lett volna kihagyni. – kísérem egyre beljebb, de a kínálásra megrázom a fejem. – Köszönöm, kedves, de nem kérek, egye csak meg.
A szemem a sikátor vége felé rebben, ahogy a mozgás megszűnik, mert biztos vagyok benne, hogy felkészültek a támadásra.
- Ez egy rövidebb út, ha ott a végén elfordulunk, vissza jutunk a piac elejére. – húzom meg kicsit a látvány kedvéért, de közben a támadók és közé helyezem magam, mint egy véletlenül……
Két lépést követően két alak válik el az árnyékoktól és állja el az utat, miközben a hátunk mögött is surranó zaj kél. Ha visszanézünk ott is két alak, egy magasabb és egy alacsonyabb takarja el a piac felől vibráló fényt.
- Úgy hallottuk keres valakit a kishölgyecske, ha velünk jön, talán van valaki, aki tud valamit……

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-09-16, 2:56 pm

//Keress és találj! – Jerry és a gyakorlatlan primadonna, aki nem tanulta meg jól a szerepét <3//


Az események pontosan úgy történnek, ahogyan Jeremy Talbot sejtette, s szerencsénk még kitart, amikor a mondandója végeztével életre kelnek az árnyak és négy ismeretlen állja el az utunkat a sikátorban. És persze úgy tesz az ifjú is, ahogyan ígérte. Védeni próbál, s az elsőként megjelenők elől próbál elrejteni, ám igyekezetének a második páros megjelenése vet gátat, hiszen ők immár hozzám vannak közelebb.

Gyakorlatlanságomra csak most derül fény, hiszen nem tudom, hogyan és mit tehetnék, hogy helyzetünkön már ne rontsak, így csak két lépést teszek hátra, a ház fala felé, amely előtt állunk, csak hogy mindkét csapatot szemmel tarthassuk. De ők sem ostobák. Óvatosak és összeszokottak, s egyszerre mozdulnak, csak hogy megosztott figyelmünk ne követhesse minden lépésüket.
Igen, útitársam pont ilyesmitől tartott, és ha az események alakulása éppen ezért nem lep meg túlzottan, de az „üdvözlésük” már igen.

- Úgy hallottuk keres valakit a kishölgyecske, ha velünk jön, talán van valaki, aki tud valamit……

Azt hittük, pusztán csak csalétek kell, hogy a város sötét negyede életre keljen és ránk találjanak azok, akik közelebb vihetnek bennünket a rabszolga-kereskedőkhöz, hajósokhoz, akiket csak az erős és egyelőre még egészséges új munkaerő érdekel, akikkel kipótolhatják hiányzó legénységüket… Vagy valami mást. Most mégsem ez történik. Hanem az, hogy a kérdéssel meglepnek bennünket, hiszen ebből máris kiderül, hogy nem lehetünk finom falatok az egérfogóban.

Jerry-re pillantok, lopva, s zavaromat látnia kell. Valahogy az értésére kell adnom, hogy segíteni kell abban, hogy mit is tegyek. Valahogy jelét kell adnia annak, hogyan is folytassuk. Színlelnem kell tovább? Vagy adjam fel remeknek hitt álcámat, s helyeseljek, kockáztatva ezzel, hogy félreértek mindent s éppen most árulom el tervünket? Vagy ne habozzak, s addig, míg megtehetem, támadjak ellenük, s meneküljünk el dolgunkat nem végezve, gyáván?

Így most csak állok, mozdulatlanul, arra várva, hogy közelebb merészkednek, vagy hogy a félelf mond vagy tesz valamit, amit követni már képes leszek. Hátam mögé rejtett kezeimet takarva igyekszem előnyt szerezni, hogy ha kell, a megidézett varázslattal lepjem meg a támadóinkat…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-09-18, 4:16 pm

//Keress és találj! – Nie és a remek rögtönzés Very Happy //


Egyelőre kezem kerüli a fegyvereimet, azt csak végszükség esetére tartogatom, hiszen jó nagy a túlerő, nem kockáztathatom, hogy valamelyikünk megsérüljön, még ha nagy valószínűséggel nem is a megölésünk a szándékuk. Bebiztosították magukat, hogy eléggé felfogjuk, nem sok esélyünk van ellenük és így nem kezdünk hepciáskodni.
Viszont Nienna rám rebbenő tekintetét érezve, tudom, hogy a magas, szakállas alak, akinek az arca felsőfelét a csuklyája takarja, elég félreérthetően fogalmazott és ezzel elbizonytalanította társnőmet.
Én biztos vagyok benne, hogy sejtésük sincs arról, hogy keresünk valakit, hiszen ha csak valaki nem fülelt a szobánk ablaka alatt, nem kérdezősködtünk még, csak igyekeztük felhívni a figyelmet.
A „keresés” itt csak arra vonatkozhatott, hogy társ nélkül látták és céltalannak………
Nyilván jobban örültek volna, ha a lány magától tart velük, de ez eléggé gyermeteg próbálkozás volt, ha engem kérdeztek volna. A szakállas melletti köpcös alak kezében megrebbent egy zsák szövete és számíthattam rá, hogy ha a zsákmány sikoltozni kezdene, máris benne találná magát.
Létszámfölényük tudatában nem bánják, hogy Nienna a falhoz húzódjon és én elébe álljak.
Elötte még alig láthatóan megingatom a fejem, jelezve Nienna-nak, hogy ne csináljon semmit.
- A munkaadómat keresi és senki mást. Én pedig épp visszakísérem hozzá. Teszem hozzá, a nagybátyám, akit a hölgyet várja, a városparancsnok kedvenc unokatestvére, így jobb ha utunkra engedtek. – a hangomba kis felsőbbrendűséget engedek, mint aki az engedelmességhez van szokva.
- Na nézd a kis tököst! – vihog fel a hátunk mögött lévő patkányképű fickó. – Talán a főnök neki is hasznát venné.
- Pofa be Luke! – dörren rá a szakállas, de elgondolkodva villan ránk a sötétből a tekintete. – Ha itt élsz kölyök, akkor tudod, hogy jobb, ha a saját lábatokon jöttök, de választhatjátok a rosszabb megoldást is. – csusszan elő a köpenye ujjából egy bunkósbot. – Nem érdekünk, hogy bajotok essen, főleg neki. – biccentett Nienna felé. – Veled ellentétben.
Ha nem csal a fülem a hátunk mögött is felkészülnek.
- A nagybátyám kedvel engem, nem bánthattok!
Ha könnyen adom magunkat, az lehet gyanús lenne, így fel kell vállalnom, hogy még mindig élve kellünk nekik, bár Nienna-ban biztos vagyok, de az én életem csak a belengetett kapcsolataim miatt lehet biztonságban…….
- Takarodjatok! – rántok kést, amit szinte azonnak kiver valami a kezemből, aztán egy ököl közeledését látom, viszont nem hajolhatok el előle, mert Nienna mögöttem áll……..
- Fusson! - játszom a hős védelmezőt.
Biztos vagyok benne, hogy nem engedik el…..


Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-09-19, 5:59 pm

//Keress és találj! – Jerry-nek, aki előre iszik a sárkány pikkelyeire Smile//

Nem mozdul, s azt hiszem, mindenben tévedtünk, és semmire sem készültünk fel alaposan. Bizonytalanságom csak nő, ahogy az érkezők türelmetlensége is. Furcsa szövetholmi kerül elő, durvasága kétséget sem hagy afelől, minek is szánták hajdanán, s afelől sem, hogy mostanában mire is használják. Furcsa foltok pettyezik, állott szaga halottak szemfedelét idézi, s bukfencet vető gyomrom tiltakozik a lehetőség ellen, hogy hozzáérjek.

De aztán az eddig mozdulatlanná dermedt óvatos fejrázása ad újabb reményt, s igyekezete, hogy riadtnak szánt hátrálásomra válaszul "védelmemre" keljen, még ha csak azzal is, hogy ő maga lesz rejtekem az idegen tekintetek elől. Rejtekem és nyilvánvalóan védelmezőm is a banditák szemében, hősködése pont olyan "igazi", mint az én rettegésem. De arra mindkettő tökéletesen megfelel, hogy Norlan alvilága szemében kelendő árucikkekké váljunk. S értékét - no meg ezzel az enyémet is - még tovább növeli azzal, hogy az eddigi szavak helyett immár fegyverrel is igyekszik védeni minket amazoktól. S ha megteszi, hát tőle szokatlan ügyetlenséggel teszi, s eddig ki nem mondott kérdéseimre kapott feleletet azzal, hogy kése immár valahol a sikátor kövezetén hever és hogy ábrázata is színesebb lett egy ütéstől. És ha eddig kételkedtem szándékában, hát most egyértelművé teszi, mit is kellene tennem.

- Fusson!

A megbeszélt szó, utasítás hangzik el, s én már meg is teszem, bár tudom, a veszély még nem lenne elég nagy ehhez, ha használhatnám azt, amit eddig titokban tartottam, a varázslatot. Jeremy pontosan tudja, hogy nem okozna gondot kettőnk számára a 4 szerencsétlen - vagyis inkább szerencsés - flótás elkergetése, de akkor talán ebben a városban már soha senki nem állna szóba velünk. Ezért inkább rohanni kezdek, azt az utat választva - természetesen -, ahol biztosabban állják majd utamat, tökéletes példáját adva ezzel az ijedtében ostobaságokat elkövető áldozatnak. Ezért talán még Jerry sem lepődik meg, amikor fürge szökellésemet dühödt morgás követi, aztán némi "Kerülj elé!" és "Vigyázz, meg ne szökjön!", hogy aztán akkor markolja meg a karomat és rántson vissza egy cseppet sem segítő kéz, amikor éppen kifordulnék közöttük.

- Most azonnal engedjen el, maga melák! - igyekszem persze kézzel-lábbal hadakozni az inzultus ellen, meg persze Talbot szénáját is menteni, hogy tovább már ne ütlegeljék hiába. - Engedjék el őt is, különben az őrségért kiáltok!

De persze eszem ágában sincs ilyet tenni. egyrészt nem kockáztathatom azt a rémes zsákot, másrészt meg ha így teszek, sosem jutunk el ahhoz, aki talán többet tudhat eltűnt gyerekekről és eladott rabszolgákról. Így inkább tovább hadakozok a méretes és legfőképpen jól szórakozó alakkal, aki első megdöbbenésem ajándékával, némi aprósüteménnyel lett gazdagabb és most engem vonszol visszafelé a hátra maradt és Jeremy-t őrző társaihoz, miközben kedélyesen vigasztal sikertelen szökési kísérletem miatt.

- Fürge a kishölgy, csak nem eléggé, ahogyan az úrfi sem volt igazán gyors. De így van ez az ilyen elpuhult népekkel...
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-09-24, 3:21 pm

//Keress és találj! – Nie-vel, akivel jó párost alkotunk Very Happy //

Nekem is eszembe jut, hogy elég félreérthető voltam ezzel a „fusson” bekiáltással, hiszen nemrég kötöttem Nienna lelkére, hogy, ha azt mondom fusson, akkor szedje a nyakába a lábát és keressen pár őrt, de talán a hangsúlyból megérzi, hogy most egészen mások a szándékaim. Eddig is meglepően jól megértettük egymást, remélem most sem lesz másként elérti mit szeretnék.
Természetesen könnyedén kicsúszhatnánk a négyes markából, de ennél nem hiszem, hogy jobb alkalom adódna, hogy eljussunk valakihez, aki segíthetne nekünk, anélkül, hogy a testi épségünket túlságosan veszélybe sodornánk. Ezek, vagyis a főnökük láthatóan a pénzre hajtott, így nagy valószínűséggel biztonságban megérkezünk a búvóhelyükre és lesz esélyünk valamiféle alkut kötni és bebizonyítani, hogy képesek vagyunk keményen odacsapni, ha úgy hozza a sors.
Az áldozatom, hogy bekaptam az ütést, nem esett jól, de szükséges volt és míg szédelegve támaszkodtam az engem szorosan markában tartó vezető zsiványba, meg kellett állnom, hogy ne vigyorodjam el, ahogy Nienna teljesen tökéletesen eljátszotta a buta libát, akit szinte azonnal elkaptak és ezzel a terv beválni látszott.
Az útonállók jókedvüek voltak a könnyű zsákmány láttán, így nem látták szükségét, hogy tovább püföljenek, hiszen nem kell megsérteni az árut, ha nem muszáj ugye.
- Mit akarnak? Pénzt? Beszélni akarok főnökükkel! A nagybátyám fizet értem és a…….kisasszonyért is. Ne bántsatok minket! – próbálok határozott hangot megütni, bár hagyom, hogy félúton megbicsakoljon, mintha nagyon félnék.
A szakállas főnök harsányan felröhögött és barátságosan beleöklözött a vállamba, hagytam, hogy megingasson és egy grimasz szaladjon át az arcomon.
- Jó pofa gyerek vagy te fiú! De kicsit sokat akarsz, ha a főnök akar veled beszélni, majd fog, ha nem akkor jobb ha meghúzod magad, különben szeretett nagybácsikád több darabban kap vissza. Fiúk akkor nyomás, tűnjünk innen, csak előtte zsákot a fejükre. – intett a többieknek és a következő pillanatban elsötétült előttem a világ, ahogy egy büdös tarisznya borult rám. De legalább nem kötöztek meg, ez azt jelentette, hogy nem tartottak veszélyesnek minket.
Elindultunk, mindkettőnket két-két bandita vezetett. Minden érzékszervem kiélesedett és próbáltam fejben követni, merre is megyünk. Hamarosan ajtók nyíltak, nyirkos hűvös tapadt a bőrömre, a víz jellegzetes sós szaga erősödött, így biztos voltam benne, hogy visszatértünk a kikötőbe és valahol egy pincében járunk ……………..
- Kérem, van egy nagyon jó ajánlatom a főnököknek. – kezdtem újra. – Nem bánja meg, ha beszél velem. Kisasszony tartson ki, képes leszek kiváltani, higyjen nekem.

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-09-28, 7:14 pm

// Keress és találj! - Jerry-nek, aki mindent bevállal a sikerért ///

Próbálok kellően ijedt arcot vágni, ami tulajdonképpen nem is esik nehezemre, ahogy látom, hogy találja el Jerry-t egy ütés, majd egy másik is. Próbálok úgy tenni, mint aki szabadulni igyekszik, de nem merek túl hangos lenni, nehogy valaki „elrontsa” eddig sem túl felépített, mégis működni látszó tervünket.

Az persze egyetlen – általam elképzelt – változatban sem szerepelt, hogy valamiféle zsákkal igyekeznek megakadályozni majd, hogy lássuk, merre is kísérnek bennünket, az pedig még akkor sem került volna ezekbe az elképzelésekbe, hogy ez a kámzsaként használt holmi átható hal és tengerszagot áraszt majd.

Így, mikor a „végzetes” utasítás elhangzik, már késő tiltakozni, tehát aztán már csak egyetlen módon menthettem magam a szörnyű szagtól, mégpedig úgy, hogy igyekeztem leszegni a fejemet és az alulról beáramló levegővel próbáltam néhány lélegzetvételig életben tartani magam anélkül, hogy szégyenszemre rosszullétről panaszkodjak ezeknek az alakoknak. ~De miért is nem teszem azt?~

Hirtelen elhatározással vetem meg a lábaimat a durva köveken, meglepve ezzel a „kísérőimet”, hogy megtorpanásunkat hangos öklendezéssel és gyenge, elhaló hangon előadott nyafogással „kísérjem”. Mivel úgy tűnt, a félelf ügyesebb a „vakon járásban” nálam, így valahol előttünk hallom az ő lépéseiket, hát csak ezt a két banditát kell meggyőznöm arról, hogy elég ostoba és elég gyámoltalan vagyok ahhoz, hogy ne kelljen a „szemfedővel” közlekednem.

- Kérem… Rosszul vagyok… - öklendezek látványosan tovább, miközben összegörnyedek, amennyire a karomat markoló kezek engedik. – Ez a zsák… - újabb furcsa hangok, persze, csak a meggyőzés miatt. – Kérem… Ha nem veszik le… Elájulok… - billenek meg, teljes súlyommal az egyik „őr”-re támaszkodok, aki felnyög és azzal a lendülettel le is kapja a fejemről a rémes szagú tarisznyát.

- Hééé, mit csinálsz? – támad ellene nyomban a „kollégája”, és kapja ki a kezéből a zsákot. – Ha a főnök meglátja, hogy nincs rajta …

Erre persze most ő az, aki megtarthatja a félig ájultnak látszó hölgyet, s a többlet súly az ő ellenkezésének is elejét veszi, s ebben a társa is segít.

- Én nem cipelem – suttogja a másiknak. – A múltkor is az a dagadt kereskedő, akit a kocsmánál kaptunk el… Azóta is sajog a derekam…

- Ó, ezek a kényes kisasszonyok… Fene az orrukba ezeknek is… De legyen! - adja meg magát végül az okvetetlenkedő, és mindketten némi rántással próbálnak gyorsabb tempóra bírni, miközben a fenyegetés nem marad el. – Akkor szedd a lábad, és ne nézz semerre, különben… - lengeti meg a kezében a mocskos rongyot. Én meg úgy teszek, mint aki a lábát alig látva botorkál közöttük, de persze igyekszem az utcákat és a kanyarokat is megjegyezni, keresni valamit, amiről majd visszatalálhatunk.

Ezért azt is látom, hogy a ház, amelyben vezetnek, boltíves alsó szintjével már a kikötőre nyílik. Alattuk haladunk el és vastag ajtókon jutunk egyre közelebb a vízhez, s már Jerry hangját is hallom, aki megint alkudozni próbál.

- Csak igyekezzen! – kérem elhaló hangon, tántorgással lassítva a párost, amelyik még mindig elszántan kapaszkodott a karomba és gondolatban azért imádkozott, hogy bírjam még ki a saját lábaimon néhány percig. – Attól a zsáktól rosszul voltam, de ezek az urak annyira kedvesek… - igyekszem tudtára adni kedvező helyzetemet. – De kérem, legyen óvatos, nehogy baja essen…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-10-07, 4:22 pm

// Keress és találj! – Nie a kis ravasz ///


Először megrémültem, amikor kissé távolabbról meghallottam, ahogy Nienna igyekszik meggyőzni az őreit arról, hogy vegyál le róla a zsákot, de végül a két őr vitája jó irányba viszi a dolgokat, bár bíztam benne, hogy nem fogják majd fel fenyegetésként a jégelf lányt, aki így nyomon tudja követni merre visznek minket. A főnök nem tekinti majd fenyegetésnek………, mivel a csoport vezetőjét és az engem kísérő másik banditát látszólag nem túlságosan érdekli, sőt a szakállas irányából inkább valami kárörvendő mormogást hallok, „hogy majd megtanulják a rendet”, vagy valami ilyesmi.
Az én kedvem pedig akkor sem lesz rosszabb, amikor egy könyök mélyük a gyomromba, az újabb alkudozás után, mert elégedett vagyok azzal, ahogy Nienna játssza a butuska, félelemtől remegő, kényes nemeslányka szerepét.
Ha nem tudnám ki ő, még engem is megtévesztene……
- Maradj csendben, csak a lábad járjon! – kaptam egy újabb utasítást.
Lefelé mentünk, pincéken keresztül, amik minden bizonnyal bejáratott csempészutak voltak, hogy elkerüljék a városőrök figyelő tekintetét, mert azért nem mindenkit lehetett megvenni.
Jó pár kanyar után egy rövid időre megálltunk, amíg a vezető ki nem nyitott egy nehéznek tűnő ajtót, amihez nem is egy kulcs kellett, aztán még újabb lefelé tartó lépcsők és némi visszhangos léptű séta után, ami azt jelentette, hogy egy nagyobb, magasabb helyégen haladtunk keresztül, belöktek egy újabb ajtón és közben lekapták rólam a zsákot.
Hunyorogva pislogtam a fáklyák által nyújtott fénybe, de szinte azonnal a karjaimba kaptam az utánam lökött Nienna-t. Megszorítottam, hogy el ne essen, de aztán szinte azonnal el is engedtem, nehogy rosszra gondoljon.
- Egy hangos szót sem akarok hallani, megértettétek? – nézett fenyegetően ránk a szakállas rosszfiú, aztán meg sem várta a válaszunkat, ránk csapta az ajtót. A retesz hangosan csattant.
- A főnökkel akarok……. –
- Pofa be nyúllovag, vagy én verem be! – dörrent egy rúgás az ajtón, mire szinte elégedetten mosolyogtam a velem bezárt lányra.
- Nem hittem volna, hogy ilyen könnyű lesz. – vigyorodtam el, miközben óvatosan megtapogattam fájó államat.



Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-10-09, 12:25 pm

//Jerry-nek, aki előre iszik a medve bőrére. Vagy a sajátjára!//

A ház többi része sem sokkal bizalomgerjesztőbb, mint azt először láttam, de ha ezt terveltük ki, ezen aggódni már teljesen felesleges. Csak Jeremy Talbot ne játszaná olyan eltökélten a nemes lovagot. Mert az óvatos felfelé pillantás persze azt mutatja, hogy az őt kísérők azért szívesebben bántalmazzák a félelfet, szavakkal és persze az öklükkel is, mint azok, akik engem igyekeznek mielőbb végig lökdösni a szűk folyosókon.

Idelent már sokkal nehezebb a tájékozódás és néha az az érzésem, szándékosan néha körbe-körbe megyünk, csak hogy ne tudjuk az irányt megjegyezni. De aztán, amikor már végleg kezdeném elveszíteni a tájékozódóképességemet és már azt sem tudni, merre van a fent és a lent, hirtelen megtorpan a „csapat”. Ezek ketten engem bámulnak, így igyekszem én is a csizmám orrával vigasztalódni, de azt halljuk mindannyian, ahogy kulcsok csörögnek, zárak fordulnak el, majd némi nyikorgással nyílik egy nehéz ajtó. Aztán megint lefelé indulunk, a szűk lejárat, a kevés fény és a nedvességtől csúszós lépcsők ellenére sem engednek el egyetlen pillanatra sem. Jó néhány, kézzel kivájt lépcsőt küzdünk le, mire egy újabb és nyilvánvalóan jóval lentebb lévő szintre érünk. Itt már a folyosó is magasabb, s – bár igyekszem óvatos pillantásokkal felmérni, hova is hoztak bennünket – jelenleg inkább barlangnak tűnő helyet látok, de azt sem sokáig, mert újra kulcscsörgés, retesz mozdul, ajtónyikordulás…

Aztán már csak egy taszítást érzek és bármennyire is igyekszem megtartani az egyensúlyomat, mégis beleütközöm valakibe, ahogy belöknek valahova…

Az önérzetem nem szenved csorbát, ellenben Jerry tőlem is beszerez néhány kék foltot, amikor megpróbálok megkapaszkodni benne. A reflexei jobbak, mint az enyémek, így alighogy talpra állít, már enged is el, s hiába a figyelmeztetés, ami csendre intene bennünket, ő persze nem hallgat…

- Pofa be, nyúllovag, vagy én verem be!

Szerencsére háttal állok az ajtónak, így a szemforgatást csak ő látja a fáklyák fényében és mivel a zajosabb figyelmeztetést követően csend lesz odakint, az ő vigyorgását is én látom csak és a megjegyzését is csak én hallhatom.

- Nem hittem volna, hogy ilyen könnyű lesz…

- Tartok tőle, hogy ez tényleg a könnyebbik része volt a dolognak – suttogom neki én is – reményeim szerint – észrevétlen és nézek körbe óvatosan – Lehet, hogy figyelnek... – lehelem a füle mellett, amint ellépek tőle, csak hogy az ajtóhoz menve ragadjam meg a kilincset, s próbáljam meg kinyitni a vasalt ajtót. Elkeseredetten rángatom még egy kicsit, pusztán a látszat kedvéért, hiszen csak némi mágia kellene és a retesz úgy törne darabokra, akár a legmívesebb üvegkehely. Ezért inkább a hátamat az ajtó melletti falnak vetve ülök le, s teszek úgy, akár egy reményvesztett hölgy. Ez a hely sem véletlen, hiszen innen belátható az egész- nem is tudom minek nevezzem – kamra, cella, szoba, vagy hívják bárhogyan is, és a gyér világításban megpróbálhatunk más kiutat, vagy netán leselkedőket, vagy hallgatózókat találni…


A hozzászólást Nie összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-10-16, 5:53 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-10-16, 3:32 pm

//Nie – Tudod, a szerencse fia vagyok!//

Az utolsó pofontól még csengett a fülem, ezért egyelőre úgy gondoltam elég lesz a banda piszkálásából és hergeléséből, megtettem mindent, hogy valami nyápic, szerencsétlen alaknak gondoljanak, akiért sok pénzt lehet kicsikarni és még a városparancsnok orra alá is nyomhatnak egy fricskát.
Persze nem vezetnek egyből a főnökükhöz, erre nem is számítottam, de jelenteni fogják neki és ő kíváncsi lesz a zsákmányukra. Meg fog jelenni, már csak Nienna miatt is.
Akit még pont időben kapom el, mielőtt elesne és a durva beton sérülést okozna neki.
Még egy utolsó beszólás és befejezem, mert nem akarom, hogy visszajöjjenek, még meg kell beszélni a további terveinket, ha már ennyire gyorsan az első része bekövetkezett. Azt hittem napokig kell a piacon lődörögni és jobban felmérhetem a terepet, de vagy nagyon ki vannak éhezve valamiért, vagy valakinek gyorsan kellenek emberek………..
- Biztos, hogy figyelnek. – lehelem vissza, így aztán letörlöm a vigyort a képemről és kisebb dühöt és nagyobb kétségbeesést próbálok magamra varázsolni. – Érzem a mágiát, elég erőteljes. – teszem még hozzá úgy, hogy a szám alig mozdul, aztán hangosan folytatom. – Ez egy ocsmány hely, még egy ágy sincs benne, vagy legalább egy kancsó víz…. – intek körbe. – Milyen eljárás ez! Remélem a főnökük hamar értesítik, nem tarthatnak itt minket sokáig, még a végén összeszedünk valami nyavaját! – csúszok le a lány mellé, hogy szinte lehelve a szavakat, beszéljek vele.
- Meg kell várnunk a főnököt, ha ez az ő mágiája, akkor talán szerencsénk lesz és tudhat valamit. Addig csak keseregjünk és néha megrugdosom az ajtót, de biztos vagyok benne, hogy jönni fog. Adok neki pár órát, ha nem jön, mi keressük meg.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-10-19, 2:01 pm

//Jerry-vel a siker kapujában //

Jeremy mágikus képességeiről még közel sem tudok eleget, azonban ügyességéről a tolvajlásban és szerencséjéről a büntetések megúszásáról már annál többet. Éppen ezért lep meg az, amit a mágiáról mond és ami az én képességeimnek már túl nagy feladatot jelentenek. Látható varázslatok elhárításában már jobb vagyok, mint korábban, de idő előtt felfedezni, amikor még meg sem tapasztalhattuk őket… Nos ez sajnos nem igazán megy nekem.

Meghallgatom színlelt rosszallását, aztán megvárom, amíg mellém telepszik, csak akkor suttogom én is a választ meglepő észrevételére.

- Mágus van közöttük? Ez nem túl jó hír – felhúzott térdeimre hajtom a fejemet, így próbálom „álcázni” párbeszédünk rám eső részét. – Nagyon nem jó… - vonom le az elkeserítő következtetést. – Ha bármit is varázsolok, akkor rájöhet és oda a meglepetés – osztom meg Jerry-vel a következtetésemet. – Vagyis akkor rád most még egy feladat hárul. Hogy hamarabb megérezd, ha bármit bevetnének ellenünk, mint ahogy „megéreznénk”. Sosem gondoltam volna, hogy Norlan-ban ilyen alakok is megtelepedtek. Amikor legutóbb erre jártam, a varázslók nem igazán voltak népszerűek és emiatt nem is voltak túl sokan… Változnak az idők… És nem jó irányba – sóhajtok halkan. – Gondolod, hogy mágia nélkül is ki tudunk jutni innen? Nem szívesen adnám fel az álcámat, amíg nem szükséges… De a tiédet sem… Nem kell tudniuk, hogy ügyesebb vagy, mint amilyennek látszol – a halvány mosolyt talán nem látja, de a hangomból mindenképpen kiérezheti az „elismerést”. – Várjunk akkor… - hagyom jóvá a tervét. – Az biztos, hogy valahol a kikötőben vagyunk… És az is, hogy nem igazán akarják, hogy „sérült” árut vigyenek tovább. Legalább legyen valami jó hír is... – gondolok a túl engedékeny kísérőkre. – Vagyis te csak vigyázz magadra, inkább én tépázom tovább az idegeiket, ha kell – figyelmeztetem. – Ha veled történik valami, nem biztos, hogy megússzuk a dolgot…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-10-22, 5:52 pm

//Nie – a türelmes //

Ritkán leplezem le azon képességemet, hogy bár magam nem rendelkezem nagy mágikus tudással, de mivel érzékelem másokét, ami nagy kicseszés az Istenek részéről, ha engem kérdeznének.
Jó darabig feleslegesnek is tartottam, hiszen mit érek vele, hogy tudom más mire képes, de volt már, hogy jól jött, ahogy most is és Nienna-ban már megbíztam, így okom sem volt titkolni előle, sőt csak most jutott eszembe, hogy nem avattam be abba sem, ha szükséges fel tudom erősíteni az ő varázslatát is és mivel ő nagyon erős mágus, nem sok varázstudó állna meg előtte.
Elégedetten láttam, hogy a lányt sem ejtették a fejére és azonnal vette a lapot és a beszélgetésünk lényegi része észrevétlen maradhatott a figyelő szemek és fülek elől. Még úgy is, ha valaki mágikusan próbált hallgatózni, ahhoz is túl halkan beszéltünk.
- Nem okoz nehézséget, ez a dolog ösztönösen működik. – vontam meg a vállam, miközben a talpam meg-meghúztam a kövön, csiszatoló zajt keltve, ami megzavarhatta a fülelést. – Soha nem kevertelek volna ebbe bele, ha nem gondolnám, hogy ki is megyünk innen. Ha nem sikerül üzletet kötni és úgy érzed nagyobb mágiát kell használnod, akkor csak érints meg, hidd el segíteni fog. De bízom benne, hogy megoldjuk komolyabb „áldozat” nélkül, ha csak kicsit bemutatsz a jégvarázslatodból. – húzódott mosolyra a szám. – Jönnek, játszunk tovább.
Gyorsak voltak, így szinte biztos voltam benne, hogy a hallgatózót idegesítette, hogy nem tudja miről beszélgettünk, bár nem sejthette, hogy ezt szándékosan csináltuk így.
A nagydarab szakállas bandita és egy bőrruhás, magas, haját vörös kendővel lekötő, kardot viselő nő nyitotta ki az ajtót.
- Szerencséd van te díszpinty, a főnök jó kedvében volt és úgy gondolja szórakoztatni fogod, a barátnődet is látni akarja, mert talán hasznát veheti, az előző hölgy „vendége” sajnos elvesztette a fejét….. – röhögött fel, - szó szerint. Szóval nem ajánlom, hogy csalódást okozzatok neki, utálja, ha pénzt veszít az áruján. Te…. – bökött rám, - fordulj a fal felé és tedd hátra a kezedet. – húzott elő egy kötelet. - A lány a tied Róka. – intett a kardos nőnek.
A kocka el volt vetve, így nem most akartam harcba keveredni, a kötélből bármikor ki tudok szabadulni, ebben biztos voltam, ezért némi látványos habozás után tettem amit mondott, de előtte észrevétlen biccentettem Nienna felé, hogy tegye, amit akarnak egyelőre……
A nő megragadta a jégelf karját és kirántva a folyosóra, előre lökte. Én is követtem a férfi rángatásának engedve.
Pár kanyar után rövid lépcső következett felfelé, majd egy üres kamra után, egy tágas szalonba kerültünk, ahol a mágia erősödött és egy kövér, kopaszodó, jó minőségű ruhát viselő, okulárét viselő féri ült egy iróasztal mögött, a kanapén lazán elterülve pedig egy idősebb, férfiruhába öltözött elf nő volt, akinek ajkán finom mosoly honolt, ahogy meglátott minket belépni.
- Itt vannak a az új szerzemények William.

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-10-28, 6:59 pm

//Jerry-nek, aki próbára tesz a meglepetéseivel//

A figyelmeztetést hamarabb jön, mint ahogyan meghallom az érkezőket. Hiába, Jerry füle sokkal élesebb és kifinomultabb az ilyen neszekre. És azt is hallja, hogy nem egyetlen „látogatóra” kell számítanunk.

Az első meglepetés akkor ér, amikor kiderül, az egyik bandita egy nő. Hiába, elképzeléseimen arról, hogy milyen is az alvilág, van még csiszolni való. Talán ezeknek a téves elképzeléseknek a birtokában nem lepődök meg azon, hogy nem a nő az, aki az utasításokat adja. És azon főképpen nem kell meglepődnöm, hogy olyan utasításokat, amelyek cseppet sem tetszenek. Ahogy az sem, hogy Jerry-t csak megkötözve engedik ki a cellából. De hiába a berzenkedés és az ezzel kéz a kézben járó aggodalom, a félelf tekintete azt mondja, hogy ne tegyek semmit. Vagyis semmi olyat, ami gyanút kelthetne.

Pontosan emiatt akkor sem ellenkezek, amikor a Róka névre hallgató nő ragad karon és türelmetlenül kituszkol a folyosóra. Persze ezt egy „hölgy” nem igazán tűrné, így én is megpróbálok hangot adni rosszallásomnak.

- Ne rángasson – nyafogok és megpróbálom kiszabadítani a karomat. – Megyek magamtól is… És mit akar jelenteni az, hogy „vendég”? Minket nem meghívtak, hanem elhurcoltak!

- Hallgass már el! – rivall rám a nőiesnek cseppet sem mondható viselkedéssel bíró Róka és esze ágában sincs elengedni, hanem még inkább ügyel arra, hogy mellettem maradjon. Először csak folyosókon haladunk végig, kanyarok jönnek és én próbálom megjegyezni, merre is megyünk. ~Kettő balra, egy jobbra, megint bal, jobbra, megint jobbra…~ Aztán lépcsőfokok jönnek, egy kisebb szoba, üres, se bútor, se őr, csak a falak, két szemközti falán ajtók. Aztán a fali tartókban izzó fáklyák fénye után világosság.

Néhány pillanatig elvakít a fény és talán ezért hallom meg a hangot hamarabb, mint ahogyan meglátom a „gazdáját”. Már a hangszínből és a hanglejtésből is tudom, hogy „rokon” az, ki szól, s asszony. S ha a tudat, hogy egy elf képes ilyet elkövetni, feldühít, hát a mondat még inkább, mely érzéketlenségét bizonyítja az ismeretlennek. Hát haragom ad erőt, hogy végül mégis csak győzzek Róka szorításán, s rántom ki kezéből a sajátomat, hogy az idegen nő felé induljak, hogy dühöm törjön ellene, s hányjam szemére a tettet, amelyet fajtája ellen elkövetett.

- Hogy képzeli, hogy ilyet tehet velünk, maga… - keresem a szavakat, amelyek meglepetésemet képesek lennének tudtára adni. – Azt hittem, csak a Rövidéletűek képesek ilyesmire, de maga…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-11-02, 6:02 pm

//Nienna – akinek Jerry szeret meglepetést okozni//

Nem gondoltam volna, hogy Nienna ilyen dühös is tud lenne, vagyis láttam már dühösnek és az Istenek mentsenek meg, hogy most elveszítse a fejét, de most csak remélni mertem, hogy ez is csak a színjáték része, mert……… ugye tudja, hogy az elfek sem mentesek a bűntől? Ugye tudja……?
A reakciója minden esetre nagyon hiteles, még Róka is úgy meglepődik, hogy kiereszti a markából a jégelf karját, hogy aztán röpke pillanat múlva észbe kapva lépjen utána és rántsa vissza, mielőtt még elérné a kanapén terpeszkedő nőt.
Aki viszont láthatóan jól mulat és cseppet sem rémül meg a kifakadástól.
- Milyen heves! Jó! – dől előre, hogy jobban végigmérhesse Nienna-t. – Van jó pár ügyfelünk, aki szereti betörni a tüzes csikókat, de most hallgass, amíg nem kérdezlek, különben a fiúkád issza meg a levét. – int felém, a hátam mögött álló csicskása pedig a térdhajlatomba üt, amitől térdrecsuklom. – Ő közel sem olyan értékes, mint te, drágám. – majd az asztal mögött vigyorgó férfire néz. – Ó William, már rég volt ilyen szerencsés fogás és még a városparancsnokot is megszorongathatjuk egy kicsit.
Feláll és Nienna elé lép, megragadva annak dühösen megemelt állát.
- Jegyezd meg, hogy én mindent megtehetek és már nagyon régóta játszom ezt a játékot, hogy jó legyek benne, sokkal jobb, mint azok, akiket te Rövidéletűnek mondasz.
- Ugye te vagy a Csendes Úsztatók vezetője, Lady MacGregor? – szólaltam meg váratlan komolysággal. – A vérelfek elkóborolt nemesasszonya? Szerettünk volna találkozni veled. – ugrottam lendületből talpra és lesöpörtem magamról a kötéldarabokat egy kurta mosollyal biccentve Nienna felé. – Beszélhetünk az üzletről? – néztem vissza a nőre.

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-11-04, 10:05 pm

//Jerry – és a meglepetés-party//

Csak néhány pillanat „szabadság” jut, csak annyi, amennyit a váratlan tettem jutalmaként könyvelhetek el, aztán Róka – vagy nevezzék a valóságban bárhogyan is – már mögöttem is van, és ha eddig úgy hitte, elegendő, ha csak az egyik karomat szorítja nem túl nagy lelkesedéssel, most már sokkal komolyabban veszi a számára kijelölt feladatot és mindkettőt megmarkolja. Ezért nem érek el az elf nőig és ezért lesz a félig-meddig valódi felháborodásom némileg hiteltelen. Próbálkozásom aztán olyan reakciót vált ki belőle, amelyhez Filnorenben volt már „szerencsém”, ám most sem értem, miért gondolják egyesek azt, hogy „be kell törniük”, csak azért, mert határozott véleményem van azokról, akik mások életének megkeserítésével vagyonokat keresnek.

Már éppen ellenkeznék vele, amikor fenyegetését – megelőlegezve bizalmatlanságát, amelyet viselkedésemmel kapcsolatban táplál – már váltja is be, és Jerry előttem csuklik össze az ütés nyomán. Ezért inkább magamba folytom ítéletemet az ügyfeleiről és róla magáról is, no meg arról, hogy még a városparancsnokot is bele akarják keverni az ügybe, s amikor hirtelen elém lép és kioktat, már csak a keskeny vonallá préselt ajkaimmal találkozhat. Azt persze nem kell tudnia, hogy közben szinte fojtogat a saját varázserőm, amely kitörni igyekszik, csak hogy mentsem magunkat. De Jerry figyelmeztetése visszatart mindenféle próbálkozástól, s addig nem fedem fel a „képességeimet”, amíg ő nem mondja, vagy amíg más lehetőség már nem marad arra, hogy kijussunk innen. Bár ahogy a dolgok alakulnak, erre hamarosan sor kerülhet…

Ezért lep meg Jeremy hangja és főképpen az, amit mond. Hát még az, hogy a kötelékeiből szabadulva pattan fel és szegezi az idegen asszonynak kertelés nélkül a kérdést, bár a pillantást, amit előtte rám vet, nem igazán értem. Most azt kívánja, hogy fedjük fel az álcánkat? Vagy játszaná tovább eddigi játékunkat, s tőlem is ezt várja? A zavaros helyzetet feloldani nem tudom anélkül, hogy be ne ismerjem azt, hogy nem vagyunk egymás számára idegenek, így inkább csak hallgatok, s várom, hogy a félelf folytassa azt, amit elkezdett. S ha én nem szólok, úgy az eddig engem hátráltató Róka is abbahagyja a vihogást, és meglepetésében még a karjaimat is kevésbé szorongatja.

~Jaj, Jerry, csak légy óvatos!~
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-11-12, 4:36 pm

//Nie – lehet, hogy kifogyok a meglepikből Smile //


Tudom, hogy Nienna-nak valószínűleg nagy önuralmába kerül, hogy visszafogja magát, ráadásul csak testbeszéddel próbálom a teendőket a tudomására hozni, ami lehet, nem válik be, hiszen soha nem beszéltünk róla, ismerni meg nem sok alkalma volt, vészhelyzetben megismerni.
Meg akartam lepni a bandavezért azzal, hogy egyrészt megmutatom, nem olyan könnyű préda vagyok, ahogy képzelte, másrészt az információval, hogy tudom kicsoda, micsoda.
A férfi nem számított, elpuhult volt, egy könyvelő, aki a pénz jó befektetéséért és a tárgyalásokért felelt, de szava itt csak Lady MacGregor-nak volt, aki már nagyon hosszú ideje vezette ezt a bandát, ezt még annak idején Shuga súgta meg, mikor erre jártunk.
Láttam az ijedten és zavarodottan rám villanó tekinteteket, köztük Nienna-ét is, de reméltem, hogy a következő szavaim már magyarázattal szolgálnak neki.
- Igen, tudom, hogy kicsoda. – vigyorogtam a rám bámuló vérelf nőnek. – Szándékosan fogattuk el magunkat, hogy a szemtől szemben tárgyaljunk, különben sok emberének baja esett volna, szóval tekintse ezt egy…hmm ….gesztusnak.
Láttam, hogy a nő szeme jegessé vált és már nyitotta a száját, hogy meggondolatlan parancsot adjon, ezért felemeltem a kezem.
- Mielőtt valami butaság történne….. A társam nagyon nagy hatalmú mágus és ha kényszerítik használja az erejét és itt mindenki egy szép jégszoborrá válik. Erre semmi szükség, hiszen csak beszélgetni akarunk.
Lady MacGregor arcára olyan mosoly ült ki, mint egy támadó medvének, ráadásul a szeme jeges maradt.
- Csak beszélni! Hát hogyne, minden vágyam egy kis csevely, nem igaz William. Szeretünk beszélgetni. Akár le is ülhetnénk, nem igaz …… kisasszony? – intett, de a szemem sarkából láttam, ahogy Róka valamit felemelt a másik kezében…..
- Nie…………

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-11-13, 2:00 pm

//Jerry, aki sosem unja meg, hogy kihívások elé állítson magával együtt//

~Ó, az isteneknek hála!~

Ez jut az eszembe akkor, amikor Jeremy Talbot oszlatja a kétségeimet és egyértelművé teszi azt, hogy eljött a pillanat, amikor nem kell tovább titkolóznunk. A meglepetésnek szánt mondatok immár elhangzanak, és mivel én állok közelebb a Norlan-i banda fejéhez, én vagyok az, aki tökéletesen látja arcának minden rezdülését. Meg kell mondjam, ha én eddig azt hittem, képes vagyok uralkodni magamon, hát ez a nő még rajtam is túltesz. Mert hiába látja felpattanni a félelfet kötelei nélkül, meglepetés csak pillanatokra árnyékolja az arcát, hogy aztán ismét jeges és talán kegyetlen tekintet kússzon vissza rá. Mert hiába a mosoly, a vérelfből szinte árad az érzelmektől mente rideg elszántság. No meg persze a gúny…

Jerry ugyanis megpróbálja a tárgyalás mezejére terelni találkozásunkat, ami nagyon úgy tűnik, tökéletes felesleges igyekezet. Hiába ugyanis a tolvajként megismert, mostanra azonban inkább hasznos társsá avanzsált Jeremy figyelmeztetésként elhangzó szavai semmit sem érnek. Felesleges és csak elterelésként elhangzó szavak ígérnek mást, mint a fagyos tekintet, s valami más is…

Mert Róka, aki eddig elszántan tartotta szorosan mindkét karomat, most hirtelen meggondolja magát. S ha mozdulatát, amelyet teste takarásában nem láthatok, csak Talbot figyelmeztetése fed fel előttem, óvatlansága azért már korábban elárulja Lady MacGregor emberét.

Először a páncélt idézem magamra, csak hogy óvjam magam, ha meggondolatlanul mégis késsel fenyegetne a ravasz nevet viselő. Csak aztán érintem meg a még mindig engem szorongató kezét s idézek bőrt maró és csontot fájdító fagyot rá, amellyel talán elejét vehetjük minden más ostoba kísérletnek. S ha így lesz, hát fájdalmas kiáltással enged majd el, csak hogy most én tekintsek hűvösen a nőre, ki talán utat mutathat a kutatásunkban.

- Nem hiszem, hogy oly hosszú ideig szeretnénk a vendégszeretetét élvezni, Lady MacGregor, hogy le kellene ülnünk. Ahogy a társam is mondta, egy gesztust már tettünk, hogy bizonyítsuk jóindulatunkat. Kérem, ne kelljen Róka kisasszony iménti próbálkozását is annak hinnünk. Nem szeretnénk bajt keverni, csak válaszokat akarunk a kérdéseinkre… Ugye, jól mondom?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-11-19, 3:51 pm

//Nie – Azt mondják, úgy jó az élet, ha zajlik! Very Happy //


Őszintén, nem hittem, hogy csupán a szavaim meggyőzik Lady MacGregort, hogy egy csipet veszélyt is jelentünk számára, főként a búvóhelyén, ahol a legerősebbnek gondolja magát. Azért is örültem annak, hogy Nienna megértette, most van itt az ideje a demonstrációnak, mert ezzel talán elejét vehetjük a nagyobb haddelhaddnak, ami senkinek nem lett volna jó. Ha sokan vannak itt a bázison, akkor mi is megsérülhetünk és akkor a tárgyalás sem menne könnyen, még, ha győznénk, akkor sem.
Róka a fájdalmas jeges érintésre önkéntelenül fájdalmasan felkiált és elrántja a kezét, hátrál is egy-két lépést, egészen az ajtóig, ahol bejöttünk. A kést, bár még mindig szorongatja, de nem tesz egyelőre újabb támadó mozdulatot.
Visszatartom elégedett vigyoromat, mert nem felhúzni akarom a bandavezért, hanem tényleg csak információkat akarok és ő – a hosszú, eredményes életét nézve, - meg is tudja adni nekem.
Eddigi keresésem során fel sem merült bennem, hogy a közelébe menjek, mert megrágott és kiköpött volna, nem voltunk egy súlycsoportban, de most…..Nienna segítségével, reméltem sikerrel járhatok.
A szóbeszédekből azt szűrtem le, hogy a Csendes Úsztatók vezetője tiszteli az erőt és híve a csendes, komplikáció mentes munkáknak.
Bólintottam Nienna igen értelmes javaslatára és pillantásom a vérelf nőre esett, akinek az arcán lassan engedett a ragadozó kifejezés, lassan megvonta a vállát és visszaült a helyére.
- A közepén vagytok és bármikor rátok uszíthatom az embereimet, kipróbálva, vajon tényleg olyan jók vagytok-e, mint ahogy mondjátok. De….. – emelte meg a kezét, hogy elejét vegye esetleges reakciónknak, - de nem veszítek semmit, ha meghallgatom, mit akartok mondani. Róka eredj, igyál egyet! – bocsátotta el emberét, bár sejtettem, hogy azért, szedje össze a bandát, ha mégis a rosszabb utat választják.
- Tényleg csak beszélgetni akarunk, ahogy a társnőm mondta. – léptem Nienna mellé. – Nem tudom, hogy Ön száz évvel ezelőtt is itt volt-e már, de bízom benne, hogy igen. Egy férfit keresünk, a neve Uther Kacor és gyerekeket hozott ide, a kikötőbe, utoljára két félelfet, egy fiút és egy lányt. Szinte biztos vagyok benne, hogy kereskedett velük, tudsz róla valamit, vagy a gyerekekről? – egy pillanatra Nienna—ra néztem bátorításért és megerősítésért.

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-11-26, 8:14 pm

//Keress és találj - akkor tárgyalásra fel, kedves Jerry!//

- És ha még nem lenne elég maga a tény, hogy gyermekeket rabolt el az otthonukból, azt is tudnia kell, hogy az anyjuk elf volt, úgy, akár mi magunk is… - vetem még elé én is a fájó adalékot, s a tökéletes indokot, hogy miért is vagyunk itt. – Azok a gyerekek mindent elvesztettek… A szüleiket… Az otthonukat… A testvérüket… És a szabadságukat is – próbálom meggyőzni arról, hogy miért is kellene segítenie. – És az is biztos, hogy nem ők voltak az egyetlenek, akik erre a sorsra jutottak… Márpedig ilyen dolgoknak fel kellene tűnnie egy olyan asszonynak, amilyen ön is, Lady MacGregor – próbálok nem csak az eszére, hanem az önérzetére is hatni.

Aztán hirtelen ötlettől vezérelve lépek az ajtóhoz, s ha találok rajta reteszt, vagy a zárban kulcsot, akkor így nehezítem meg az esetlegesen visszatérő haramiák dolgát. Mert persze azt nem hagyhatjuk figyelmen kívül, amit az asszony mondott. Hogy ez az ő „vára”, így a szabályokat is ő igyekszik diktálni. És amit most én igyekszem a saját javunkra fordítani.

– Csak hogy ne zavarjanak! – magyarázom akkor a cselekedetemet, s remélem, a bandavezért nem érinti ez annyira rosszul, hogy azonnal megszakítsa velünk a „tárgyalásokat”. Úgy hiszem, csak azt teszem, amit ő is tenne hasonló helyzetben. – Ha kell, fizetünk is az információkért… Természetesen tisztességes és méltányos árat – teszem meg az ajánlatot, amire az asszony nem mondhat nemet, s ha Jerry tőlem várta a megerősítést, most én számítok tőle hasonlóra. – Megígérhetjük ezt, ugye? Persze csak akkor, ha ezt az üzlet Lady MacGregor-nak is megfelel…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-12-01, 5:48 pm

//Keress és találj – Elő a farbával!//


Az elf nő arca bezárkózik és megfejthetetlenné válik egy pillanat alatt, ahogy megpróbáljuk neki felvázolni a helyzetet. Nem bánom, hogy Nienna kiegészíti a magyarázatomat, hiszen én is nyomatékosítani akartam a kérésünk indítékát, bár – hiába a magabiztosság látszata, - egyáltalán nem voltam benne biztos, hogy egy kikötői bandavezérként, akinek – főleg nőként, - talán még kegyetlenebben kellett uralkodnia, mint férfiként, ellenére lenne a gyerekkereskedelem.
Csak pletykákra alapozhattam a stratégiámat, na meg a pénzre, amit jő beleérzéssel Nienna is MacGregor elé dobott mézesmadzagként, ha a szívé mégis jéggé fagyott volna az évtizedek alatt.
Az ajtón természetesen volt zár, gondolván arra, ha a banda vezetője magányra vágyna, vagy időt kéne nyerni egy rajtaütés esetén, így örülök neki, hogy a társnőmnek ez eszébe jutott és bár lehet, hogy csak egy rövid időre, de biztosított némi időt a „beszélgetésre”.
Egy rövid időre csend lett a szobában, miután rábólintottam Nienna szavaira, biztosítva azt, hogy ha kell fizetünk. Persze a pénztárcánk véges volt……
- Nem szívelem, ha sarokba szorítanak! – törte meg Geraldine MacGregor a csendet és én felkészültem, hogy harcolnunk kell majd a kijutásért és még információt sem kapunk. – De ……. igaz, hogy sok mindent tettem életemben és ez tényleg sok mindent jelent – nézett hideg szemekkel Nienna-ra a zsiványok vezetője és én nem kételkedtem ebben, - ám soha nem kereskedtem kölykökkel, abban……. nincs …. – kereste a szavakat, - ….kihívás, csak kölykök, ….nem urai még az életüknek. – vonta meg a vállát, mint aki nem tud jobb magyarázatot és nem is akarja jobban törni magát. – Nem szívelem, ha a területemen ilyet csinál valaki és ezt annak idején Kacor tudomására is hoztam. Miből gondoltátok, hogy én tudok róla, mert emlékezetem szerint ez nem mostanában történt? Ki énekelt rólam? – söpört végig rajtam a pillantása, de aztán Nienna-n állapodott meg, láthatóan őt tartotta nagyobb fenyegetésnek és a főnöknek, de nekem ez nagyon is megfelelt, ráadásul a veszélyességben még teljesen igaza is volt…….
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-12-04, 8:45 pm

//Jerry és a bizalmatlanság árnya//

A nő nem mozdul a székről, nem kezd el szitkozódni és nem fenyegetőzik. S bár semmit sem vagyok képes leolvasni az arcáról, mégsem adom még fel a próbálkozást. Főként, hogy Jerry helyeslése is támogat.

- Nem akartam sarokba szorítani, hogy is mernék ilyesmit tenni... – ha ő engem vizslat jeges tekintettel, akkor viszonzom a pillantását. – Akkor megy ki, amikor csak akar… - emelem fel mindkét kezem, hogy lássa, semmiben sem akadályozom. S a talán fenyegetésnek szánt szavait is igyekszem nem túl komolyan venni. – Nem kell nekünk semmit sem bizonyítania. Ha nem hitte volna a társam, hogy maga segíthet, biztosan nem sodor ekkora bajba mindkettőnket – emlékeztetni próbálom arra, hogy a helyzet nem az ő számára a veszélyesebb. - Lady MacGregor, pontosan erről van szó, hogy nem ön az, aki nem dönthet a sorsáról… Még csak nem is mi vagyunk azok… Hanem az a két gyerek volt… S ha pont miattuk lett Kacor az ön szemében érdemtelen az üzletre… Kérem… Mit mondott neki? Mit tett az az alak, hogy kivívta a haragját? – szegezem neki a kérdéseket, mik talán Jeremy-t is érdeklik. De ő is kérdez tőlünk, a nő, kibe most talán minden bizalmunkat kell vetnünk. És ezt nyilván sejti is. Az ő ereje abban áll most, hogy mi vagyunk azok, akik szívességet kérünk tőle. És ezt nem mindegy, hogyan tesszük. Az alakoskodást és a színlelést ő olyan mesteri módon műveli, ahogyan én sosem fogom tenni, s ha én azt tenném, hát átlátna rajtam azonnal. Így a saját fegyveremet vetem be ellene, a nyíltságot és az őszinteséget, amellyel talán nem tud mit kezdeni. – Én nem tudtam önről, s ha azelőtt kérdezte volna ezt valaki tőlem, nem adhattam volna semmiféle feleletet. Vagyis talán csak azt, hogy a kétségbeesés bárkihez odahajtott volna. De most, hogy látom, tudom, hogy ez a jó lépés… - nem tudom, hogy fogalmazzak úgy, hogy ne sértsem meg vele. – Ön Hosszúéletű… Emlékei messzebbre nyúlnak, mint talán e város könyvei, amelyekben régvolt évekről olvashatnánk… S ha ő tudott is önről… - nézek a félelfre, s próbálom kitalálni, vajon ő mit tudhatott, s ha tudott bármit is, miért nem árulta el. – Nekem egy szót sem szólt arról, hogy itt „rokonokra” lelhetünk…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-12-09, 5:06 pm

//Nie- a diplomata Smile //

Geraldine most teljes érdeklődéssel a jégelf nőhöz fordult, aki bevallom, engem is meglepett a határozott fellépésével. Ha tartott is a bandavezértől, okosan nem mutatta, bár szerintem elég erős volt a mágiája ahhoz, hogy legyűrje, ám még akkor is könnyen csapdában ragadhattunk volna.
Igaza volt abban, hogy tulajdonképpen bajba sodortam magunkat azért, hogy információhoz jussunk, de bíztam Shuga tudásában abban, hogy MacGregor egy elf. Abban azonban nem lehettem biztos, hogy még életben is van, még egy elfet is meg lehet ölni és ő veszélyes életet élt.
Ezért egy kis bűnbánó arcot mutattam Nienna felé, hiszen bár tudtuk, hogy veszélyes a dolog, nem mindent mondtam el neki. Nem szándékosan, csak nem akartam addig hiú reményt kelteni – még magamban sem, - amíg nem láttam a nőt a saját szememmel.
- Egy nagyhatalmú, de már halott baráttól kaptam némi információt Csendes Úsztatókról és a vezetőjükről, de ez elég régi volt ahhoz, hogy ne vegyem biztosra, hogy még mindig ez a helyzet. – adtam egy kis magyarázatot mind Geraldine-nek, mind a társnőmnek. – Tudom, hogy nagyon régen volt, de, ahogy a társnőm mondja, gyerekekről van szó és lehet, hogy nem csak kettőről. Kérem, adja meg nekünk a válaszokat és akár pénzzel, akár egy szívességgel fizetek Önnek érte.
MacGregor látszólag elgondolkozott a szavainkon, de amikor William odasétált hozzá és rám szegezve a pillantását súgott neki valamit, lassan elégedettség ült ki az arcára.
- Rendben, elfogadom, hogy csak a kétségbeesés vezetett benneteket. Neked drágám, meg jól forog a nyelved, megtudod ítélni mi valakinek a gyenge pontja….. Jeremy, a tolvaj ….. hmm…..igen, már tudom ki vagy – paskolta meg William arcát,- a pénzed nem kell, de elfogadom az ajánlatodat, tartozol nekem egy szívességgel. – mosolyodott el számítóan.
- Kacort már akkor régen egyszer figyelmeztettük, hogy nem hozhat ide gyerekeket, különben sem kért engedélyt a területünkön való üzeleteléshez. Mikor legközelebb ide jött, akkor megint volt vele két kölyök, ha az emlékezetem nem csal, talán egy elf fiú és egy elf lány, bár lehettek félelfek is persze…. – merengett el. – Régen volt. Egy fél napot kapott, hogy eltűnjön a könyékről. Kicsúszott az időből. – mosolyodott el, mint egy tigris. – Bár már menekült volna, de a város határában elkaptuk. Természetesen muszáj volt példát statuálni, hogy mindenki tudja, komolyan kell venni, amit mondok.
Csak két nap múlva tudták leszedni az óratoronyról… De…. nektek a lényeg….gyerekek nem voltak vele. – vonta meg a vállát. - Volt akkoriban itt pár kalózhajó, mire körülnéztünk volna, már kihajóztak. Utána meg volt más dolgom is. Egy szívességért ennyi jár. – nézett ránk, várva vajon mit szólunk hozzá.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-12-16, 9:55 pm

// Jerry és a rémes üzlet//

Látszik, hogy enyhül meg a nő pillantása, s ez szóra bírja Jeremy-t is. Cseppet sem bánom, hogy nem árult el mindent arról, kitől, mit és hogyan tudott meg, mert talán nem láttam volna a helyzetünket így, ahogyan most, előítéletek nélkül. Mert ha tudom, hogy egy elf az, akit keresünk, talán már előre ítéletet mondok fölötte, hogy nem a becsület útján jár, s nem is mentem volna bele semmilyen üzletbe. Ha pedig tudom, hogy a hírek Shugától származnak, talán nagyobb jelentőséget tulajdonítok neki, mint amekkorát szabad lenne.

Ezért lehet az, hogy minden félelmem és aggodalmam nélkül vagyok képes a nő pillantását állni, s „dicsére” sem bánt, ahogyan nem is olyan régen sértett volna még egy „rossz oldalon” álló elismerése. Ahogy az mégis rosszul esik, hogy Jerry-t tolvajnak nevezi. Magam sem értem, miért szül bennem ellenkezést ez az egy szó. Hiszen igaz, ő valóban egy tolvaj… Magam is tapasztaltam. De azt is tudom, hogy kedves, törődő és igazán jó barát. Már nyitnám is a számat, hogy kérjem, ne nevezze így őt, amikor a nő folytatja kegyesen, s „kedvesen” honorálva az információt, mit embere adott neki.

Megdöbbenve hallgatom a hírt, azt, hogy Kacora után már nem kell nyomoznunk, mert sorsa itt ért véget, ebben a városban, hogy halott szája pedig már nem felelhet a kérdéseinkre.

- Azt mondja, meg… meghalt? – az utolsó pillanatban másítom meg ítéletemet és nem mondom ki azt, hogy ő, hogy ők ölték meg egyetlen reményünket. – Miféle kalózok? És hova tartottak azok a hajók? – faggatom tovább, de erre már nem kapok választ, mert Lady MacGregor korábbi alkuját már teljesítettnek látja, s ezzel az üzletet megköttetettnek. – De hiszen ezzel semmivel sem kerültünk közelebb a megoldáshoz! Azt sem tudjuk, hogy ők voltak-e! – méltatlankodok fennhangon, ám ha nem lennék ennyire elkeseredett, talán magam is látnám, hogy nincs teljesen igazam. Hiszen már tudjuk, két egyszerű lehetőségünk maradt arra, hogy rátaláljunk az ifjakra, bár egyik sem jó… Sőt… Mindkettő rossz… De az egyiknek legalább hamar a végére járhatunk. - Azt mondja, nem nyomozott utánuk, és nem látta őket Kacorával, tehát lehet, hogy itt vannak még a városban? – próbálok valami fényt lelni a hirtelen ránk szakadt sötétségben. – Akkor ne vesztegessük az időt! Jerry, menjünk! Próbáljuk akkor itt megtalálni őket! És remélem, ezért nem vár túl nagy szívességet Jeremy-től – neheztelek még rá, bár jobban bosszant a kicsinyessége. – És ha mást nem tud, újabb szívességről szó sem lehet… Jól mondom, ugye? – nézek a félelfre, mert nem akarom, hogy még inkább elkötelezze magát ennek az asszonynak. Így is megvannak a magam rémes elképzelései a szívességekről.
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2023-12-26, 12:23 pm

// Sajnos vagy nem sajnos, a tudás hatalom!//

Valahogy éreztem, hogy Geraldine ezt fogja mondani. Kacorát elérte a vég, ez nem volt meglepő, abban amúgy sem reménykedhettünk, hogy egy ember ennyi idő múlva is életben lehetne.
Gondolom ezzel Nienna is tisztában van, de biztosan tudni, hogy az az aljadék halott, mégis olyan, mint egy ütés a gyomorra, hiszen ezzel megint elvesztettünk egy lehetőséget a nyomok követésére.
Természetesen Nie kérdései teljesen logikusak és nekem is ezek jutottak eszembe, ellentétben társammal, azonban én biztos voltam abban, hogy a zsiványtanya vezetője egyetlen szívességért nem fog többet elárulni. Ezt mind a szavai, mind a számító arckifejezése elmondta nekem, elvégre magam is ezekhez a „körökhöz” tartoztam, értettem a bűnözők gondolkodásmódját.
Egyetlen egy dolog azonban világos volt, legalábbis egyelőre. A testvéreim Kacora idejében még életben voltak. Nagy valószínűséggel MacGregor azért sem mondott többet, mert ismerte a folytatást és arra várt, hogy tovább alkudozzunk……
Bocsánatkérő félmosollyal néztem Niennara, mert éreztem, hogy értem aggódik. Én sem lelkesedtem azért, hogy a Ladynek dolgozzam, de történt már velem rosszabb is és, ha ezzel megtalálhatjuk a testvéreimet, akkor nem érdekel az ár.
- Sajnálom Nienna…… - kaptam el aztán a pillantásom a jégelfről, hogy elkomorodva a magabiztosan várakozó másik elfre nézzek. – Nem tudom, hogy miért van rám szüksége ennyire, vagy csak simán éreztetni akarja a hatalmát, de kész vagyok még egy alkura, ha ……, ha olyan információval szolgál, amivel biztosan, kézzel fogható nyomot találunk a testvéreimhez. Ha az információ megint csak egy talánra vonatkozik, akkor ugrott még az előző ajánlatom is. – jelentettem ki határozottan. – Ja, és ez az üzlet csak rám vonatkozik, a lányt hagyja ki a számításaiból, ha ezt gondolta volna.
Megint Niennára néztem, megérdemelt egy indoklást, hogy ne érezze úgy, hogy hebehurgyán ugrom bele.
- Nézd Nie, lehet, hogy hosszas kutatások után találunk valakit a városban, aki tud valamit egy száz évvel ezelőtt itt felbukkanó hegyesfülű testvérpárról és még mer is beszélni velünk, - intettem a nem titkoltan figyelő kéz szempárról, - de ez hosszú lenne és bizonytalan. Ám a legbiztosabb forrásunk itt van és a nyakam teszem rá, hogy tud még többet is. Nem így van? – pillantottam MacGregorra, aki egy szája sarkában mgbúvó mosollyal meghajtotta a fejét, némán elismerve az igazamat. – De, ha jobb ötleted van Nie, boldogan meghallgatom, egyáltalán nem vágyom olyan munkára, amit nem mérlegelhetek……..
Mostanában elég sokszor őszintén beszélek…..
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2024-01-01, 7:06 pm

//Jerry, a szerető és önfeláldozó testvér//

Látom, ahogy Lady MacGregorra veti tekintetét Jeremy és azt hiszem, ő is ágálni fog az újabb üzlet ellen, hogy azt mondja, feleslegesen nem köti le magát, s ajánlja képességeit csekélyke díjazásért a nőnek. De másképpen lesz. A félelf bocsánatomat ugyan elnyerheti, de ezzel együtt értetlenségem is az övé, hiszen éppen az ellenkezőjét mondja annak, mire tőle számítok.

- Még egy alku? – a kérdés talán nem csak neki szól, hanem a bandavezérnek is, kitől immár választ várhatok arra a kérdésre is, amit Jerry tesz fel neki. – Mégis mit akar tőle? – vonom felelősségre a nőt, hogy aztán a tolvajnak is jusson a kérdésekből. – Te meg miért hiszed el, hogy …? – nem fejezem be a mondatot, mert amit kérdeznék, talán romba döntené eddigi próbálkozásainkat.

Mert ugyan hogyan vélekedne arról Lady MacGregor, ha azzal gyanúsítanám, hogy szándékosan hallgat el dolgokat, csak hogy újabb és újabb alkura kényszerítsen minket? Nyilván nem tenne jót törékeny bizalmának. Ahogyan nekem sem tesz jót az, hogy ha azt várják tőlem, tehetetlenül nézzem végig, ahogy valaki a vesztébe rohan. Vagy majdnem abba.

- Jerry, nem hiheted azt, hogy engedem, hogy elkötelezd magad ennek az asszonynak, s hogy anélkül, hogy fogalmad lenne arról, hogy mi is az, amit a testvéreidről tud, ígéretet, sőt ígéreteket tégy neki. Mit vársz tőlem? Addig mit tegyek, míg te megfizeted az adósságodat? Üljek a fogadóban és találgassam, miféle aljasságot kér tőled? Hogy milyen veszélybe sodor majd az, ami emiatt vállalsz? Hiszen még azt sem mondta el, ezért a pár szóért milyen feladatot ad neked! – s ha Jeremy Talbot nem ad ésszerű magyarázatot tettére, hát most már valóban Lady MacGregor-t vonom kérdőre. – Csak mondja azt, hogy az, amit tud, elvezet azokhoz a gyerekekhez! És azt, hogy mit kér azért, hogy ezt az információt megadja. Látatlanban alkudozni csak az ostobákkal lehet és nem akarom, hogy annak higgyen bennünket. Tudja jól, ha Jeremy a szavát adja, hogy fizetni fog, nem szegi azt meg. De ne használja ki a helyzetét, csak mert úgy hiszi, megteheti! Csak mutassa a kártyáit és mondja, hogy mit akar cserébe! Ez a jó alku és nem az, amire rá akarja őt venni!
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2024-01-07, 6:54 pm

//Nie – az aggodalom és logika hangja I love you //

- Elég! – csattant fel MacGregor hangja élesen és olyan hirtelen pattan fel a helyéről, hogy önkéntelenül tettem hátra egy lépést, kezem magától nyúlt Nienna után, hogy magammal húzzam.
Bár Shuga ejtett pár szót a bandavezér elf nőről, azért ez túl kevés volt, hogy bízzam ebben a tudásban. Lehetett bármilyen mágikus vagy fizikai képessége, ami veszélyes lehetett és bármennyire is próbáltam magabiztos tárgyaló partner lenni, közel sem voltam az.
Magamat bármikor bajba sodortam volna, de nem akartam, hogy a jégelfnek, aki szó nélkül állt mellém ebben a keresésben, nem eshetett baja. Ráadásul most megcsillant egy halvány fény az alagút végén, hogy rálelhetek elveszett testvéreimre, ezt nem ereszthettem ki a markomból.
De a Lady nem támadott meg minket, csak az asztalhoz sétált és töltött magának egy pohárba, egy hasas, vörös rubinszínű folyadékkal telt palackból, majd egy hajtásra felhörpintette.
Végül láthatóan visszanyerve az önuralmát visszafordult felénk, szemét Nienna-éba fúrva.
- Soha senki nem távozott innen élve, aki kétségbe vonta a szavaimat és ezt Jerremy valószínűleg jobban tudja, mint te. – hideg szavai, bár megválaszolják társnőm felém is tett kérdését, megfagyasszák az ereimben a vért, ismét harcra készülök, de a nő folytatja. – Ebben a városban nincs olyan, amiről én ne tudnék, így természetesen azt is tudom hová tűnt az a két kölyök, az a két „elf kölyök” – nyomta meg a szót és vetett rám egy pillantást, mielőtt visszahelyezte a tekintetét Nienna-ra. – És bár semmi…. – élesedett tovább a hangja, - semmi nem kényszerít vagy vehet rá, hogy elmondjak valamit, amit nem akarok, most mégis kivételt teszek veled, mert ….. van vér a pucádban. – a kuncogása annyira ellentétben állt az eddigi viselkedésével, hogy leesik az állam, úgy meredek rá.
Ha lehet még feszültebb leszek.
- A te tolvajod, akit annyira féltesz, azért kell nekem, mert elloptak tőlem valamit, amit feltétlen vissza kell kapnom és….túlságosan is jól őrzik ahhoz, hogy egy egyszerű tolvaj elemelje. Jerremy pedig elég sokoldalú tehetség. – a farkasvigyora felállítja a szőrt a karomon. – De természetesen nem kell egyedül csinálnia, ha talál egy társat….. – vonja meg a vállát, de közben Nienna—t nézi. – A második szívesség ….. ezt megtartom magamnak, de annyit segítek, hogyha jól csinálja….., senkinek nem esik baja. Na szóval, akkor, mit gondolsz ….. mágus, elfogadja a fiú az alkumat?
Nem gondoltam volna, hogy MacGregor nem, hogy nem akart megöletni minket ezek után, hanem még válaszolt is Nie-nek. A szívemről pedig lehullott egy nehéz kő az ígérete hallatán.
Mivel nem engem kérdeztek, hiszen én már előtte sem haboztam a testvéreim miatt, most csak bólintottam Nienna felé.

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2024-01-07, 10:17 pm

//Jerry, akinek most már nem csak kérdései vannak, hanem válaszai is//

Hirtelen pattan fel az asszony a székről, ahol eddig ült, s ha engem nem lepett volna meg a dolog és nem tűnt volna fenyegetőnek az eddigiek után, Jeremy mozdulata, amellyel menteni próbált, világossá tette, hogy talán túl messzire mentem. Talán azt várta, előkerülnek az eddig rejtette fegyverek, vagy a bandafőnök majd kiabálva von bennünket felelősségre a modorunkért, amellyel hatalmát vontuk kétségbe. De a nő másra készült. Ez persze nem jelentette azt, hogy számonkérésem nem ért volna célt. Inkább azt, hogy Lady MacGregor is igyekezett uralni az érzéseit, ami most csak némi segítséggel sikerült neki. És ez a segítség valamiféle ital, vélhetően bor volt. De mert a kortyokkal együtt önuralmát is visszanyerte, így - mikor visszafordult - szavai jéghidegen csengtek, pont úgy, ahogyan korábban.

Én pedig szégyellhetem magam. Nem azért, mert bántott az, amit az alvilág egyik fejének mondtam, inkább az, hogy ezzel Jerry "küldetését" veszélyeztettem. Mert ha a lady úgy dönt, tiszteletlenségem annyira megsértette, hogy tovább már nem üzletel velünk, hát minden eddigi kockázat felesleges volt, s a fiú kezdheti harcár elölről, hogy meglelje a családját.

Éppen ezért hallgatok el és állom a tekintetet, mi néhány pillanatig lebírni igyekszik. Némán hallgatom a szavait, amelyek pontosan ezt bizonyítják és közben arra készülök, hogy ha végül nemet mond, könyörögni fogok. Jerry miatt. Akkor veszek mély lélegzetet, hogy belefogjak a rimánkodásba, amikor azt mondja, hogy pontosan tudja mi lett a gyermekekkel. Jerry-re vetett pillantásom kétségbeesésről tanúskodhatna, hát inkább nem nézek rá, ne lássa a szégyent rajtam, amivel vesztett csatánkért hibáztatom magamat.

De Lady MacGregor végül mégsem kényszerít ilyesmire, mégsem azt mondja, amire számítok félve. Még sem dobat ki, hogy elveszítsük a nyomot, amelyre oly nehezen leltünk, hanem... Hanem azt mondja, hogy segít. Lányos kuncogására viszont nem számítok. Megdöbbenten Talbot-tól próbálok segítséget kérni egy pillantással, hogy de ő az asszonyt nézi, feszülten, s ettől én is nyugtalan leszek. Nyugtalanságomat a nő szavai sem mulasztják el, ki végül mégis azt teszi, mire rávenni igyekeztem.

Elmondja, mit is akar Jerry-től.

Szavai okán pedig már én is feszült leszek. Mert azt talán joggal feltételezhettem eddig is, hogy a tolvajlás lesz az, amire Jeremy-t rávenni igyekszik majd az alkuval. És mivel őt is ismerem, tudom, hogy nem, nem ez volt az, ami miatt ő is nyugtalankodott. Sokkal inkább a folytatás... A társról... És egy másik szívességről...

Hallgatom, ahogyan sorolja az óhajait, s a végén elhallgat nekem hagyva meg a válaszadás lehetőségét. Jerry pedig bólint, mint aki helyesel, s nekem nincs más választásom, mint hogy magam is felelek.

- Igen, elfogadja - bököm ki, bár amiatt, hogy a nő még most sem volt egyenes, nem érzem jól magam. - Ha pedig társ kell neki a munkához, hát segítek, ha tudok... - bököm ki végül, de még mindig azon járt az eszem, amit nem mondott ki...

Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2024-01-10, 4:01 pm

//Nie – a hű társ Smile //

Tudom, hogy Nienna nem teljesen elégedett a bandavezér válaszával, hiszen én sem vagyok az, de azzal, hogy elmondta, tudja mi lett a testvéreimmel, sok mindent kockáztatnák, főleg, hogy sejtem, nem a bandájába akar még egy rablót, hanem a besurranásban szerzett tapasztalatomat és tudásomat akarja kihasználni. A tudása miatt sok mindenre hajlandó lennék, nem csak egy kis lopásra, még ha az valami különösen veszélyes is. Épp ezért nem erőltetem a második szívesség kifejtését, mert azzal csak azt érném el, hogy nem kapunk semmit és feleslegesen kockáztattunk eddig.
Mivel Nienna aggályait kellett felszámolnia, ezért nem csodálkozom, hogy tőle várja a válaszokat, ezért is biztatom, hogy egyezzen bele, ám mikor megteszi, meghűl bennem a vér.
Azt egyáltalán nem akarom, hogy ő is belekeveredjen, pont ez igyekeztem az előbb MacGregor tudomására hozni, erre Nie magától ajánlkozik!
- Ne! Nienna ne! – kiáltok fel hevesen. – Ne tégy ilyen ígéretet, meg fogom oldani! – rázom a fejem, mert fél szemmel látom, ahogy Geraldine arcán átfut egy elégedett mosoly. – De ezt majd később megbeszéljük. – utaltam arra, hogy ezt ne a nő előtt tegyük, aki felé ezután fordulok. – Elfogadom az ajánlatát, de most már szeretném hallani, hogy a saját részét teljesíti is. Élnek? Hol vannak? – hangom türelmetlen és kétségbeesett.
MacGregor kezében a poharával visszaül a kanapéra.
- Rendben van, akkor üzletet kötöttünk. Elvárom, hogy két holdtöltével később itt állj ismét előttem, vele, - pillantott Niennara, - vagy nélküle, hogy elvégezd a feladatokat. És most a rám vonatkozó rész: A két gyereket feltette az a mocsok a Megdicsőülésre. Az egy hajó, egy kereskedő hajó, de nem ódzkodik attól se, ha kalózkodnia kell az áruért. Mire ezt megtudtuk, addigra kihajózott, de ……. – itt rám nézett, - de rendszeresen megfordul errefelé és úgy hallottam épp holnap fog ismét kikötni….. Azt gondolom elégedettek lehettek a válaszommal, nem de? – dőlt hátra elégedetten.
Először elsápadtam, ahogy hallgattam, aztán olyan izgatott lettem, hogy majd kiugrottam a bőrömből. Ezt sosem reméltem volna, mert most már konkrét információt kaptam, még ha egy kalózhajó nem is életbiztosítás, a remény feltámadt.
- Akkor mi most elmegyünk. – léptem Nienna mellé és megfogva a kezét húztam az ajtó felé. – A megadott időben itt leszek.
- Hé! Felhőléptű! – hátrafordultam és egy dísztű repült felém, amit reflexből elkaptam. – Ez legyen nálad, akkor mindenki tudja, hogy az én védelmem alatt állsz! – emelte meg a poharát felénk búcsúzóul.

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2024-01-11, 8:29 pm

//Jerry... akivel a távozás mezejére lépünk//

A tiltakozására számítani lehet, ahogyan arra is, hogy megpróbál távol tartani az ügytől. Pedig már elmondtam neki, hogy ostobaság tőlem azt kérnie, hogy rostokoljak egy norlan-i fogadó nem túl kényelmes szobájában arra várva, hogy visszatér. Vagy ráébredni arra, hogy nem.

De ezt nem fogom most elmondani neki. Ahogy úgy tűnik, neki is lesz velem megbeszélni valója. És ez nyilván összefügg azzal a mosollyal is, ami Lady MacGregor arcán átfut. Lehet, hogy tényleg nem kellett volna ebbe ártanom magam? Ám úgy tűnik, a bandavezér ez alkalommal nem akar a szavamon fogni, mert kibúvót ajánl, tálcán nyújtja a visszakozás lehetőségét. Persze csak úgy, hogy kihangsúlyozza ebben az esetben Jeremy köteles egyedül elvégezni a feladatot két holdtölte múlva...

Két holdtölte... Az még sok idő... Addig nem maradhatunk Norlan-ban...

Már éppen tiltakoznék, amikor a lady folytatja, s az ígéret "ára" valami sokkal közelebb bekövetkező dolog... Egy hajó??? Holnap???

Szinte érzem Jerry izgatottságát és olyan ragályos az érzés, hogy amikor azt mondja, induljunk, egyetlen pillanatig sem habozok. Már kifelé ér az asszony hirtelen "ajándéka", s hogy a tolvaj gyors és kétségtelenül ügyes, azt most is láthatom. Most már nem állok meg. Odakint akarok lenni, csak hogy kifaggathassam az ifjút a tervekről.

Odakint... De az ajtó előtt senki sincs, aki kikísérne minket... Már nyitnám ki újra az ajtót, de hirtelen az eszembe villan, hogy lehet, ez is egy próba... Vagy egy újabb alku... Dühöt érzek és csalódottságot, hogy megint játszanak velünk... Abból nem esznek!

- Arra! - mutatok a szemközti ajtóra, majd ha átjutunk rajta, akkor lépcsők jönnek fölfelé. Azt remélem, Jerry bízik annyira bennem, hogy kövessen. A lépcsők tetején megállok, aztán balra mutatok. - Erre! - mutatok a szerintem kifelé vezető irányba, és közben visszafelé pörgetem a fordulókat, amiken lefelé jöttünk. ~Még egy bal, aztán jobb, megint bal, kettőt jobbra...~ Most kiderül, mennyire jó az emlékezetem...
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime2024-01-20, 4:22 pm

//Nie – akire mindig számíthatok Smile //

Nem tehetek róla, hogy amikor Nienna-t veszélyben látom, mostanában állandóan életbelép az védelmező ösztönöm, hiába tudom, hogy képes rá és meg is tudja védeni magát, valószínűleg jobban is mint én. De mióta együtt vagyunk és jobban megismertem, nem viselte volna el a lelkiismeretem, ha én leszek az aki bajba sodorja, főként mivel az én veszélyes terepemen vagyunk.
Persze tisztában vagyok vele, hogy megegyeztünk, hogy társak leszünk, de ….. ezt egy ilyen helyzetben könnyű elfelejteni.
A pillantására felé villantok egy bűnbánó rövid vigyort, mert tudom, hogy ezt nem fogja ennyiben hagyni, ám most csak az számít, hogy megtudjuk, amit kell és épségben kikeveredjünk innen.
És nem csalódom a Lady „becsületességében”, egyébként sem veszít azzal semmit, ha segít nekem, neki nem kerül semmibe, sőt nyer vele két munkára egy tehetséges tolvajt, aki ha el is bukuk, őt semmiféle felelősség nem terheli.
Nienna nem kérdez semmit, így úgy vélem őt is sürgeti a vágy, hogy már kint legyünk, persze ha ez megtörténik, lesz mit megbeszélnünk, hiszen vár rám egy kalózhajó.
Nem is foglalkozom az izgatottságom okán azzal, hogy egy lelket sem látok a rejtekhely folyosóján, a lábam már megindul, amikor társam határozottan megindul előttem, átvéve a kalauz szerepét.
Elgondolkozom azon, hogy vajon figyeltem-e annyira, hogy visszataláljak a kijárathoz, hiszen a tolvajösztöneim minden bizonnyal működnének, de eszembe jutott, hogy Nienna szemét nem kötötték be és míg én előbb-utóbb kitalálnék, kétségek nélkül bízom magam a lány határozott emlékezetére.
Mikor a legutolsó pincét magunk mögött hagyva végre kibukkanunk a szabadba, nagyot szippantok a víz és halszagú levegőből. A Nap már lefelé tart égi útjáról, jó sokáig voltunk odalenn.
- Menjünk vissza a fogadóba és pihenjünk egyet, mozgalmas napunk volt. Az a hajó ugy is csak holnap köt ki. – néztem jókedvűen Nianna-ra, mert a remény csak úgy buzgott bennem. – És el tudod hinni, hogy ennyi mindent megtudtunk? Én…..nem vagyok benne biztos, hogy merjek bizakodni, de ez az áruló húsdarab itt – ütök a mellkasomra, - nem hallgat az eszemre.
Ha nem ellenkezik, akkor megfogom a kezét és egy csókot lehelek rá, majd húzni kezdem a szállásunk felé.
- Köszönöm!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kikötő - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 14 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Kikötő
Vissza az elejére 
14 / 15 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next
 Similar topics
-
» Birodalmi kikötő
» Keleti kikötő

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Norlan-
Ugrás: