LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Kikötő

Go down 
+16
Matt Shadow
Jeremy Talbot
Aldo Barras
Trintorin
Raman
Blasio
Merena Estwick
Vogon Beebebrox
Balál Tangeran
Nawarean
Lysanor Eweny
Arya D'hrodo
Fatima Ferses
Helen Hoa
Elkator Rayen
Mesélő
20 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15
SzerzőÜzenet
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 15 Icon_minitime2024-02-22, 7:15 pm

//Jerrynek, akitől van mit tanulni//

Ha nem ismerném, talán meg zavarna is a vigyor, amit a mondatokért cserébe kapok, de már tudom, ha Jeremy Talbot komor, az sokkal rosszabb, mint ha csak bosszantó módon szemtelen. Tudom már, hogy a sokszor a nemtörődömség és a flegmaság álcája alá rejtett aggodalom sokkal gyakrabban fordul meg a gondolatai között, ha a barátairól van szó, mint sem az bárki is gondolná.

És így van ez most is. Igyekezete, hogy elhitesse, nincs nagy baj, csak még inkább sürget, még inkább igyekszem, hogy végre "odakint" legyünk. Én pedig mindent megteszek, hogy a szükségesnél hosszabb ideig már ne tartózkodjunk a Lady felségterületén. Legelőször is a kanyarokat követem, halkan mormolva a a soron következő forduló irányát, ahogyan egy kissé egyhangú és kínos versikét és csak arra figyelek, hogy biztosan magam mellett tudjam a félelfet. Addig rettegek, hogy végül mégsem sikerül a gyors "menekülés", amíg odakint nem állunk a lassan sötétedő ég alatt. Az ő arcán is látszik az öröm, bár mielőtt félreérteném, és azt gondolnám, a sikeres szabadulásunk az egyedüli oka, hát a sóhaj és aztán a bizakodó mondatok eloszlatják a félreértést.

- Én képtelen lennék most lefeküdni - nyújtom felé a kezemet, csak hogy mutassam, még mindig remeg az ijedtségtől. - Azt hiszem, Lady MacGregor egy időre elűzte a nyugodt álmot a szememből. Inkább enni és inni akarok és valami sokkal eldugottabb helyen, mint a fogadó - olyan helyre vágyok, ahol nem járnak sokan. Egy városszéli, apró fogadó, vagy egy egyszerű kifőzde, ahol norlani ételeket kóstolhatunk... - Nem, azt hiszem, legvadabb álmaimban sem reméltem volna hasonlót... Ez igazi nyomnak tűnik... Ugye, neked is? - kérdezek vissza, hogy aztán az egyszerű "köszönöm"-re tőlem kapjon először feleletet. - Nem kell hálálkodnod, Jeremy Talbot... Szeretném megismerni a családodat...



A hozzászólást Nie összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2024-02-27, 3:58 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 15 Icon_minitime2024-02-27, 3:55 pm

//Nie, aki mindig tartja Jerryben a lelket//

Mielőtt még alaposabban átgondolnám, megfogom Nienna láthatóan reszkető kezét és megnyugtatóan végigsimítom, aztán gyorsan elengedem, mielőtt azt hinné rosszban sántikálok.
Igaz, lassan estébe hajlik az idő és innen jobb lesz távolabb kerülni, habár nem hiszem, hogy a bandánál tett látogatásunk után, bármi félnivalónk lenne az éjbenjáróktól. Minden esetre nem én leszek az, aki ellentmond jégelf segítőmnek, mivel nekem is rá kell jönnöm, hogy jó régen volt az, amikor étel került a gyomromba.
- Azért én mégis köszönöm. Egyébként szerencséd van, hogy velem vagy, mivel éppen ismerek egy ilyen helyet. – nyújtottam a karom, mint egy igazi úriember, hogy belekarolhasson. – Kicsit gyalogolnunk kell, de nincs annyira messze. Omlós Falatok a neve és legutóbb ott ettem a legjobb zöldséggel töltött cipót. – indultam meg vele a fogadó irányába. – Én is szeretném, ha megismernéd őket, ha megismerhetnéd őket. – sóhajtottam. – Igen, nagyon komoly nyom és erőszakkal nyomom el a szívemben kelt reményt, hogyha még sem sikerül valami jól. – ismerem be egy grimasszal.
Nem lódítottam, így 15 perc séta után, mely alatt a Nap már egészen a látóhatárra bukott, meg is érkeztünk a fáklyákkal szépen kivilágított fogadóhoz, aminek cégérén péksütemények sorakoztak.
Az épület szépen karbantartott volt, bár nem volt nagy. Halk, vidám beszélgetés hallatszódott ki a kitárt ablakokon.
- Ide általában a környék lakói járnak. Nincs nagy választék, de ami van finom. – nyitottam ki az ajtót, aztán egy üres asztalhoz kísértem.
- Foglaljatok helyet, máris jövök! – kiáltott ki a nyitott konyhaajtón egy vidám hang. – addig van egy kis kóstoló az asztalon, fogyasszátok.
És valóban az asztal közepén egy kis kosárban, kendővel takarva, finoman illatozó meglepetés lapult.

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 15 Icon_minitime2024-03-10, 6:42 pm

//Jerry, az úriember//

Az érintés gyors és cseppet sem helyteleníthető, amellyel nyugtatni próbál, de nagyobb hatással mégis az lesz pattanásig feszült idegeimre, hogy köszönetét gyors helyeslés követi és én máris reménykedhetem némi vacsorában. És ami még fontosabb, nyugalomban.

Valamiért úgy hiszem, a város közepén álló fogadónk túl hangos és túl zsúfolt lenne egy beszélgetéshez, amelyre talán mindkettőnknek szüksége van. Ezért vagyok hát boldog és megkönnyebbült, amikor szinte töprengés nélkül indul el, karjába fűzve a karomat kísérem. s miközben lassan sétálunk, semmitmondó dolgokról beszélgetünk. A város és a tenger szépségeit dicsérjük mindketten és a lemenő napban gyönyörködünk, amelyet mostanában nem sokszor láttam, mert a szigetem fái eltakarták előlem. De itt most minden szinte idillikus, ahogyan a fáklyákkal kivilágított fogadó látványa is és hálás vagyok a félelfnek, hogy ennyire pontosan kitalálta a gondolataimat, azt, hogy éppen mire vágyom.

A magyarázata is megnyugtat, mármint az, hogy itt nem botlunk átutazókba és kereskedőkbe, inkább csak csendes helybéliek lesznek a szomszédaink az egyszerű, de tiszta asztalunknál.

S ha kívülről otthonosnak tűnt a hely, hát bentről sem más, s a szívélyes invitálásra csak mosolyogni tudok. Vidámságomra pedig újabb ok lesz a friss, még langyos pogácsa, amely a kockás asztalkendő alatt lapul, s amelyből rögtön veszek is egyet, nem bírva ellenállni az illatának.

- Tökéletes a hely - nem tudom abbahagyni a mosolygást, így jut Jerry-nek is belőle. - Nekem tökéletes lesz az a zöldséges cipó - rendelem meg a vacsorámat, most még csak a kísérőmtől. - És bort is kérek, persze csak keveset és hozzá sok vizet - mutatom az arányt, amely még nem árthat. - Úgy érzem az ünneplés mellett szíverősítőre is szükségünk lehet - emlékeztetem a várható "bonyodalmakra". - Lady MacGregor rám ijesztett kissé és azt hiszem, nem igazán tetszett neki az elszántságom - térek vissza a nemrég történtekre. - De te tökéletesen alakítottad az információért  mindenre kapható gazfickót - ismerem el ügyességét. - És végül győztél... Egy lépéssel közelebb jutottál hozzájuk... Elismerésem...
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 15 Icon_minitime2024-03-19, 3:50 pm

Fogadni mertem volna, hogy a Fogadó tetszeni fog Nienna-nak. Itt ritkán volt hangoskodás, Matilde a termetes tenyeres-talpas fogadósasszony tett róla, hogy mindenki tisztességesen viselkedjen, még ha a pohár fenekére is néztek a derék polgárok. Mindettől függetlenül Matilda szíve aranyból volt, mert még az olyan – elég sokszor pénztelen csóró, - félelfet is jól lakatta, akinek sürgősen el kellett tűnni szem elől…….
Mondjuk segítője is akadt a rend fenntartásában, méghozzá Gandalf személyében, aki egy kutyabőrbe rejtőzött medve volt és most is a kandalló előtt próbált szőnyeget játszva lustálkodni.
- Nem fogod megbánni, ígérem. – mosolyogtam a lányra és én is bekaptam egy pogácsát, de mielőtt még folytattam volna nevezett bandavezér véleményezésével, már meg is jelent a hely tulajdonosa és mint mindig most is pirozspozsgás, jókedvű és ……hangos volt.
- Áááá, Jeremy! Úgy látom most nem csak kutyafuttában jöttél. – nézett körbe, mint aki olyanokat keres, akik a nyomomban lennének, de aztán Nienna-ra kacsintott. – Meg aztán tetszetős fehérnépet is hoztál magaddal, aminek őszintén örülök, igen csak ideje volt már! – kuncogott döcögősen. – Azért kisasszonyka vigyázzon ám a fiatalemberrel, különben még a bugy….bocsánat…az alsóneműt is lebűvöli magáról. De eléget jártattam a szám – vigyorgott most rám, egy cseppet sem bűnbánónak tűnve a zavaromtól, - mit hozhatok kedveskéim?
Még mindig vörös füllel rendeltem gyorsan, mielőtt újból rákezdi.
- A kisasszonynak zöldséges cipót a házi mártásoddal, nekem a szokásos ragut és bort is kérünk.
Ha Nienna nem fűzött hozzá semmit, még kapott egy újabb kacsintást és Matilda eldöcögött.
- Csak tréfál ám. – nyögtem ki, aztán igyekeztem elterelni az előbbiekről a témát.
- Ha valaki boldogulni akar az én szakmámban, sokszor elég jó színésznek is kell lenni, nem elég a jó munka. – vontam vállat. – Viszont ebben az esetben , ha élnek a testvéreim és van remény, hogy megtaláljuk őket, kevés olyan van, amit ne tennék meg értük. – ismertem el. – Holnap kiderül érdemes volt-e ezt tenni. – aztán még a konyha felé intettem, ahol Matilda hangját lehetett hallani. – Ha itt akarsz maradni, akkor elhozhatom a holminkat ide, biztos van szabad szoba.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 15 Icon_minitime2024-04-14, 10:21 am

A pogácsa persze Jerry-t sem hagyja hidegen és még én apró falatokban fogyasztom, addig ő mohón, egy falatra tömi a szájába az ízletes süteményt, így nem is csoda, ha hirtelen nem tud válaszolni az asztalunknál megjelenő termetes, és főként vidám asszonyság "vádjaira".

Amelyek - Jeremy Talbot előéletét ismerve - nem megalapozatlanok, hiszen én is pontosan tudom, hogy hányszor haragított magára olyanokat, akik aztán nem hagyták annyiban a sértéseit, vagy éppen a fura tetteit. Ezért volt híre hát itt is, Tarsis-tól jó messzire. De míg azok, kik a nyomába eredtek, legtöbbször haraggal, vagy bosszúval telve tették, addig ez a hölgy inkább megbocsátó kedvességgel fogadja a tolvajként talán itt most nem tevékenykedő asztaltársamat.

Persze a fogadós sem mentes az "előítéletektől", amelyek egy hölgyet és egy urat egy asztalhoz ültetnek, így először bőszen tagadni akarnám feltételezését, de aztán - talán éppen a mai sikeres vállakozásunk okán - inkább belemegyek a játékba, s hozom zavarba először az életben én a félelfet, mielőtt még leadhatná a rendelésünket.

- Ne aggódjon, fogadósné, amikor megkérte a kezemet, azt is megígérte, hogy felhagy a régi szakmájával - közlöm vele, miközben igyekszem komoly maradni. - Azt mondta, ha valaha is ilyesmin kapom, magam változtathatom valami szörnyűséggé. Így nálam élesebb szemű őrt nem is kívánhatott volna maga mellé...

Persze Jerry reakciója érdekel jobban, de amint az asszonyság elsiet, csak hogy kihozza az ízletes cipőt és a ragut, már hallgathatom is a mentegetőzését.

- Ugyan, már lassan kezdem megszokni, hogy amikor veled vagyok, ilyen megjegyzéseket kapsz folyton - mosolygok rá megbocsátón. - Nem a te hibád, hogy mindenki boldognak szeretne látni még egy ilyen távoli helyen is, mint Norlan. A fogadósné pedig, legyen bármi is a neve, a szívén viseli a sorsodat, ezt jól látni - nyúlok az újabb pogácsa után, mikor az előbbi darab utolsó morzsáit is eltüntettem. - És a boldogabb élet felé vezető első lépést ma meg is tetted - emlékeztetem a mai "tettünkre". - Maradjunk csak itt - kérem. - Sokkal inkább kedvemre való ez a hely, mint a másik. És talán itt kevesebben hallgathatnak ki majd, ahogy a holnapi terveinkről beszélünk...
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Ajánlott tartalom





Kikötő - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 15 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Kikötő
Vissza az elejére 
15 / 15 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15
 Similar topics
-
» Birodalmi kikötő
» Keleti kikötő

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Norlan-
Ugrás: