LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Kikötő

Go down 
+16
Matt Shadow
Jeremy Talbot
Aldo Barras
Trintorin
Raman
Blasio
Merena Estwick
Vogon Beebebrox
Balál Tangeran
Nawarean
Lysanor Eweny
Arya D'hrodo
Fatima Ferses
Helen Hoa
Elkator Rayen
Mesélő
20 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next
SzerzőÜzenet
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2022-09-25, 11:12 am

// Otthon, édes otthon - Phter és Matt //

- Gondolom hallottad már a Madame hírét, vele senki sem szórakozik...

*Shadow szavai fenyegetésként hatnak, a csuklyás ismeretlen azonban nem ostoba. Nem fog szabadulásának egyetlen zálogáról lemondani holmi üres szavak miatt. Inkább még közelebb húzza magához a lányt, s pillant körül a teremben társakat, no meg legfőképpen „ellenségeket” keresve fent és lent egyaránt. És ez utóbbiból talál is kettőt, egyet a lépcső tetején, egyet pedig maga előtt, aki most próbálja rábírni arra, hogy eleressze túszát.

Persze, hiába…

S ha Matt tekintete fenyegető, hát az idegené sem ígér mást, csak halált, s szemében elégedettséget láthat a Madame „üzlettársa”.*

- Ne hidd, ficsúr, hogy szórakozással vesztegetem az időmet. De ígérem, ha nem állsz az utamba, még akár túl is élheted a mai napot. S talán még neki is megkegyelmezek – pillant a maga előtt tartott lányra, majd egy döndülés és fémes csörgés tereli a figyelmét a bejárat felé, csak hogy keskeny ajkai elégedett mosolyra húzódjanak. – Tudom, hogy az a boszorkány jól vigyáz a Házra, de ez egyszer elszámította magát…

*Az ismeretlen megjegyzése hideg és fenyegető, s látható, hogy tettével előre megtervezett lépéseket követ. Bizonyítja ezt az is, hogy aztán határozottan ad utasítást annak a három – láthatóan nem a városi őrség és nem a Ház egyenruháját viselő – alaknak, s akik nem késlekednek, hanem parancsára az ajtót igyekeznek eltorlaszolni a közelből felkapott asztalokkal, székekkel, miközben hangos dörömbölés jelzi, hogy az odakint rekedtek sem adják még fel, hogy segítsenek Matt-nek és társainak. Társainak, hiszen ő sincs egyedül, bár a férfi nem tudhatja, vajon hányan járták éppen a folyosókat, vagy kaptak be sietve néhány falatot a konyhában, s azért nem mutatkoznak még. De most még a túlerővel kell szembenéznie, s azzal, hogy akik felfelé igyekeztek ostoba módon, csak hátráltatni és zavarni fogják az ügy megoldásában. Mert nem is kevesen, nagyjából egy tucatnyian igyekeznek az emeletre a lépcsőkön, arra, ahol Matt az őrt látta. Lányok és vendégek vegyesen. És a Madame hölgyei hiába tudnák azt, hogy hogyan és merre juthatnának ki, magukat mentve, de eddig az úriembert játszó „lovagjaik” nem törődve korábbi előzékenységükkel próbálnak előttük felérni a lépcső tetejére, csak hogy ott állja el útjukat az egyetlen, Matt által is látott őr.

S talán az őr maga sem lenne biztonságban a gyáva és menekülni igyekvő vendégektől, ha a csuklyás idegen nem kiáltana rájuk, egyértelművé téve azt, hogy mi lesz a sorsa, aki nem tesz mindent úgy, ahogyan ő kívánja.*

- CSEND LEGYEN! – harsogja túl a lépcsőn tülekedőket, s az ajtó dörrenéseit. S mikor parancsa eléri a kívánt hatást, és néma csend lesz, akkor folytatja csak. – A válogatott, úri közönség – húzza el a száját Matt-re pillantva. – Hölgyeim és uraim! – folytatja aztán hangosabban, érezhető gúnnyal a hangjában. - Aki egyetlen szót is szól, vagy megmozdul az engedélyem nélkül, az a saját és mindenki más életét kockáztatja. Az engedetlenség ugyanis roppant ragályos, s én szeretem azonnal elejét venni a ragályok terjedésének – néz végig álöltözetén és mosolyodik el a saját viccén, talán egyedül a teremben. – Vagyis a ficsúr jól mondta… Most azonnal mindenki elindul lefelé és leül oda! – int a terem hátsó része felé. – És ez rád is vonatkozik – pillant Shadow-ra. – Jobb, ha miatta is okos leszel és nem bátor – javasolja, hiszen látja Matt igyekezetét, hogy megmenthesse a kezei közül Banche-t. - Ne próbálkozz semmivel, s akkor ígérem, csak az az előkelő szajha lesz a mai nap egyedüli „üzleti vesztesége”. De ő még egy kicsit velem marad… - húzza magával a kezei között tartott lányt és indul ő maga is a Madame lakosztálya felé. - Csak biztosítékképpen… De ígérem, gyorsan végzek majd … Te pedig mozogj, ne húzd az időt! És ne tedd próbára a türelmemet!

***

Odafent Zaya türelmetlensége egyre nő, és a vastag falak és a csukott ajtó visszafogja, elrejti a hangokat, amelyek a Ház belsejéből jutnának el hozzá, s az összehúzott, súlyos függönyök a kinti zajokat szűrik alig hallhatóvá. Ösztönei azt súgják neki, hogy valami nincsen rendben, s ez cselekvésre sarkalja a nőt. De nem nézhet maga utána a dolgoknak így, hogy most mindenki azt hiszi, képtelen lábra állni. A lányt sem engedheti ki, hiszen, ha a megérzései mégis megcsalnák, hát a tervet veszélyezteti megjelenésével odakint. Agya lázasan keresi a megoldást, amikor a pillantása a szekrényre esik, amelyben az álruha lapul.*

- Maradj az ágyban és ne merj mozdulni! – parancsol a semmit sem értő lányra, miközben szekrényhez siet és a szürke köpenyt ölti magára, s a csuklyával takarja el feltűnő hajkoronáját és arca jó részét is. – Bármit hallasz, maradj a szobában! Én megnézem, mi folyik odakint.

*Azzal már nyitja is az ajtót, először résnyire, majd egyre szélesebbre, csak hogy hallja a lenti zűrzavar lármáját, majd az idegen hangon kiadott parancsot és a fagyos csendet, ami azt követi. Csak egyetlen pillanatig habozik, aztán már csukja vissza az ajtót és zárja kulcsra, siet az ágy mellé, hogy a mellette álló asztalról egy tört vegyen el és nyújtsa az ágyban fekvőnek, aki félve, sőt inkább rettegve nyúl a fegyverért.*

- Már nincs hova menni, valami végzetes dolog történik odalent! Fogd és rejtsd a takaró alá! Ha pedig kell, ne habozz megvédeni az életedet!

*Zaveeyera tudja, hogy más tanácsot nem adhat. Nem mondhatja a lánynak, hogy meneküljön, hiszen azt sem tudja, vajon azok, akik odalent vannak hol és hányan jutottak be. Ha most arra kéri, hogy fusson, talán a biztos halálba küldené.

De még reménykedik, mert tudja, odalent a város őrei is figyelik a házat. Hát az ablakhoz siet, hogy a függönyt húzza el és hogy ellenőrizze, helyükön vannak-e a strázsálók. De ahogy már nem takarják el előle a kilátást a selymek, meglátja az odalent viaskodókat. Az egyenruhásokat és az ismeretleneket, akik ellenük támadnak. És meglát még valakit, akiről elsőként azt gondolja, talán egyike a támadóknak, de aztán látja, hogy bánik el az egyik idegennel, ki eddig a városőrök ellen támadt és azt is látja, hogy a furcsán karcsú és hihetetlenül gyorsan mozgó alak hogyan igyekszik a bejárat felé. Azt azonban a Madame még nem tudja, hogy az ajtót belülről már eltorlaszolták, megfosztva védőt és támadót is az utánpótlástól. Ahogy azt sem tudja, hogy hamarosan felfelé indul a doktor álarcát viselő bérenc, csak hogy megtalálja őt…*
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2022-09-27, 5:36 pm

// Otthon, édes otthon - Zaveeyera //


Minden idegszálammal arra koncentráltam, hogy a vonásaimon ne tükröződjön a halálos aggodalom. Annak idején az embereimet sem sikerült megmentenem és most nem csak azzal kellett szembesülnöm, hogy szinte az üzletmenet közvetlen átvételekor kudarcot vallhatok, hanem azzal is, hogy szívem választottjának baja esik! Viszont, ha a merénylő kideríti, hogy nem csak a személyzet egyik tagját féltem tőle, akkor sokkal, de sokkal nagyobb bajban leszek.
Soha nem kockáztatnám Blanche életét, még akkor sem, ha ezért sutba dobhatnám a munkámat, a becsületemet………….
Érthető hát, hogy mennyire sarokba szorítottnak éreztem magam, hiszen azért ezt nem akartam ilyen könnyen feladni. Tisztában voltam azzal is, hogy azzal, hogy megteszem, amit ez a szarcsimbók akar, még nyugodtan elvághatja a végén a torkát, sőt biztos voltam benne, hogy azok után amire készül, esze ágában sincs elengedni senkit sem élve.
Ha az első percekben még azt hihettem volna, hogy a túlerő majd az én malmomra hajtja a vizet, akkor hamar fel kellett ismernem, hogy ez nem egy magányos bosszúálló akciója, mert míg a Ház emberei kint rekedtek, vagy kisodorta őket a pánikba esett tömeg, addig a „doktor” emberei szépen beszivárogtak és a rohamosan emelkedő barrikádot, valamint a kinti fegyvercsattogást felfogva, azt is el kellett fogadnom, hogy az utcáról egy-kettőre nem fog támogatás érkezni.
A lépcső tetején lévő egy szem kidobó és én maradtunk hirtelenjében csak, meg pár rémült vendég, akik csak akadályt jelentenek bármi is fog történni, na meg újabb túszokat.
- Rosszul teszed, hogy csak kevés reményt kínálsz, mert ezzel csak csökkented a választási lehetőségeimet…..komám. – vettem én is bratyizósra a hanghordozást, ha már olyan kedvesen szólongatott.
Nem tudtam miben reménykedtem, de az időhúzás most sejtésem szerint nekem kedvezett, neki meg nem volt érdeke, hogy a kedvesemnek bántódása essen, mert csak ő tartott vissza attól, hogy akár puszta kézzel tépjem ki a fickó torkát, amiért kezet mert emelni rá.
- Jól van…..- sóhajtok aztán egy rövid farkasszemezés után, mint aki megadja magát. – Tegye mindenki, amit mond és nem esik senkinek baja, hallották nekik – biccentek a gazfickók felé, - csak a Madame kell. Azonban…… - nézek a Blanche-t fenyegető férfi felé. – Alkut ajánlok és bízom benne, hogy a fejedben nem káposztalé lötyög, hogy meg is gondold. –válik keményebbé a hangom, miközben a pillantásom egy nagyon rövid pillanatra Blanche-ra villan.
Tudom, hogy fél, de azt is, hogy az életét is odaadná az asszonyáért és készül valamire, csak egy rövid türelmét kérem…..
- Legyek én a túszod…… - emelem máris a kezem, hogy megszakítsam, akár kezdeti tiltakozását. – Hidd el megéri. A Madame, ahogy te is mondtad az előbb, nagyon elővigyázatos, főként most, hogy megsérült, mint már biztosan tudod. – vált szándékosan keserűvé a hangom. – Már kiadta a parancsot, hogy csak én mehetek a szobájába, mást soha nem fog beengedni. Én tudom a titkos jelszót, ami megnyitja nektek az utat, de ahhoz őket – mutatok Blanchera és a többiekre, - el kell engedned. Hogy segítsek még az őrt is elküldöm fentről, hogy vele se legyen gondotok. Na? Mit mondasz? Én csak egy lecserélhető üzlettárs vagyok, nekem az üzlet és a vendégek a fontosak, hogy ne veszítsek, nem érdekem, hogy itt vérfürdőt csináljatok.
Nagyon remélem, hogy mindenki veszi a lapot és bár látom, hogy Blanche szemei elkerekednek, bízom benne, hogy segíteni fog és más sem tesz keresztbe, hogy megtévesszem a merénylőt és elhigyje, hogy csak egy pénzéhes, megvehető alak vagyok.
- Itt vagyok. – tárom szét a kezem. – Nem fogok ellenkezni.
Ha már csak engem fenyeget a szike, akkor megtudja, hogy mennyire is vagyok hűséges alkalmazott!





Vissza az elejére Go down
Phter

Phter


Hozzászólások száma : 12

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2022-12-30, 2:02 am

// Otthon, édes otthon - Zaya és Matt //


Nem számítottak rá.
De hogyan is tették volna.
Olyannyira belefeledkeztek a saját dolgukba, mintha Phteralnai maga soha nem is létezett volna; pontosan azon pillanattól fogva, midőn a két erő - az őrök, s a támadók - felmérte magában a másik kilétét. Egyetlen arra járó, függetlenül mozgó, hegyesfülű alak bizonyára nem képezett akkora fenyegetést, hogy megzavarja a dulakodókat, Nem, ezt gondolták. S mivel nem számoltak annak gondolataival, s esetleges tetteivel, a sárkányvadász valószínűleg akkor is sikert aratott volna, ha első ellenfele nem teremtetett volna alacsonynak, s képzetlennek. Talán még gáncsolásra sem lett volna szüksége hozzá; egyszerűen csak arrébb rakhatta volna az útból, amelyet elállt. Igen, talán akképpen is megkönnyíthette volna előre haladását, noha jól emlékezett a leckékre, és bár felettébb nem volt ínyére azoknak igen nagy halmaza, valamiféle tudást mégiscsak össze kellett kapargatnia magának, amennyiben boldogulni kívánt a világban. Való igaz, efféle mozdulatok első megállapításra aligha segíthették volna ki foglalkozásának legfőbb tevékenységeinek sikerre vitelét, azonban a nimfa gyermeke megértette, s immáron tudta is, hogy ellenfelei olykor nem négy lábon jártak, hanem kettőn, s azok között is akadtak olyanok, kik számára elvenni egy életet nem jelentett többet egyetlen légvételnél, egyetlen kósza, lagymatag légfuvallatnál. Maga az élet Phter számára sem vált közömböstől eltérővé túlságosan gyakran, ezt meg kellett hagyni, de akarattal ártani annak, s akár ki is oltani azt? Hát nem azért harcolt, hogy ne haljon több lélek e világon?
Na persze neki is lehettek rossz napjai.
A mainak azonban, friss elhatározása szerint, nem szabadott még annál is rosszabbnak lennie, mint amilyenre eddig sikeredett, így aztán nem vett magához túlzottan veszélyes eszközt, még azután sem, hogy szeme sarkából látta, amint az elterülő férfi mögött ketten is feléje penderültek. Phteralnai-nak természetesen mindennek felfogásakor sem rezzent meg állatias, különösen elbűvölő orcája. Sokféle történést megélt már e világon, s talán túl sokfélét is ahhoz, hogy bármitől is megijedjék. Hát nem tette. Nem tette, s nem is hátrált meg. Az őrök elfoglaltságának jóvoltából, kérdések és csomag-ellenőrzés nélkül juthatott volna be újra a Házba - legalábbis, így remélte -, feltéve, ha képes lesz eljutni odáig, amíg még tart a felfordulás. Eme cél lebegett előtte, midőn azzal a kettővel birokra kelt. Birokra, hisz', bár elfnek született, fürgesége, s tanulmányi éveinek számában rejlő előnye nem feltétlenül garantálták volna győzelmét, amennyiben nem körültekintő, gyors és óvatos. Míg az egyik, az, ki közelebb volt hozzá, fegyverét szegezte reá, Phteralnai igyekezett közé, s a másik közé kerülni, avagy legalábbis az elsőt oly módon megállítani, hogy ne foghassék össze társával. S mi más lehetett volna összezavaróbb, mint hogy látszólagos kikerülésében, elhaladásában lába lendítésével sújt a rövidkardot tartó karra, hogy az eleressze annak markolatát? Azon pillanatokban nem tudta volna megtalálni a választ e kérdésre, hiszen, amint az első elejtette fegyverét, néhány másodpercig minden bizonnyal védtelenebbnek érezhette magát, s a tünde ezt kihasználva elhaladhatott mellette társa felé. Nem, esze ágában sem állt időt fecsérelni arra, hogy valóban, s hosszútávra megállítsa, legyőzze a támadókat. Neki be kellett jutnia, méghozzá mielőtt bármelyik másik jelenlévő megtette volna, különben ki tudja, mikor köthetné meg azt az üzletet? Egy hét múlva? Egy hónap? No és ha odabent éppen a keresett nőnek esik baja?
Egyébiránt sem lehetett volna kifejezetten harcias, bosszúálló személyiségnek nevezni - a sárkányokat kivéve, persze. Meglehetősen semleges érzésekkel viseltetett a világ azon részei iránt, amelyekben nem látta meg édesanyja, s édesapja tragikus halálát... S éppoly semleges érzésekkel viseltetett a második alak testi épségét tekintve is, kit pusztakezes harcba bocsátott önmaga ellen, annak fegyvere híján. Hogy nem volt nála, avagy már elvették tőle, azt sosem fogja megtudni, az azonban bizonyossá vált számára, hogy megedzették, s nem számított kezdőnek ökölharcban, semmi esetre sem. Okozott meglepetést a számára, ám Phteralnai ekkor mindig alaposan eszébe véste ellenfele mozdulatait. Ha ekképp tanult, elkerülhette, hogy hosszúra nyúljanak a bázison töltött kötelező leckék, s amióta erre ráébredt, azóta gyakorolta e módszert. Természetesen fürgesége, s hajlékonysága hozzásegítette az emberharcoson lévő megfelelő fogás megtalálásához, s amaz nemsokára már repült is a rövidkardos felé, ki addigra visszaszerezte pengéjét, s egy őrrel mérte össze tehetségét - nos, immáron, tagadhatatlan veszteséggel.
A tünde azonban már ott sem volt.
Nem várta meg, míg bárki is feltápászkodik avagy újonnan vet rá szemet. Egyenest az ajtóhoz rohant - hogy azt nyomban zárva is találja -, majd kőszoborszerű orcáján mintha ezúttal valóban áthaladt volna valamiféle illanó változás. Nem számított erre a fejleményre, éppen most, s éppen akkor még nem ez pedig kissé meglepte őt; a szemére vetülő sötétséget azonban korántsem ez okozta, hanem küldetésének esetleges sikertelensége, Amyas elégedetlensége, s végső soron az ő vadászattól való hosszabb idejű eltávolítása. Nem, annak nem szabadott megtörténnie.
Tekintve a helyzetét, faltörő kost keresni, s azzal próbálkozni időrabló esztelenségnek tűnt, aeról még csak nem is beszélve, hogy a harcok nem tarthattak örökké, s ha végük szakad, akkor bizony így vagy úgy, de kérdőre vonják majd ott-tartózkodásának okáért, s tán még terhét is elkobozzák; akkora túlerővel pedig, tán még mágiával sem bánhatna el.  Hát nem volt mit tenni, más megoldást kellett keresnie, s lehetőleg gyorsan. Rögvest el is indult, újabb támadókat kicselezvén-kikerülvén, félrelökvén, hogy esetleges hátsó bejáratot keressen, amelyből végül persze egyetlen darabot sem talált... Így vándorolt el tekintete az épületek  gerendákkal, kiszögellésekkel díszített faláról a földre, s vissza a feleslegesnek ítélt, ám ezúttal meglehetősen hasznosnak bizonyuló cicomára: fát ugyanis egyet sem lelt a Bíborgyöngy Háza környezetében, így pedig nem maradt más hátra, mint azokat az esztétikai rendeltetésű kiálló felületeket kapaszkodóul használni, ha az első emelet ablakaihoz kívánta érinteni ujját a közeljövőben. Egy sebes elrugaszkodást követően, a bejárattal ellentétes oldalon igyekezett felfelé újabb és újabb fogást keresve a faanyagon, s miegymáson, mi felesleges mozgalmasságot kölcsönzött az emeletes épületnek, amelyben Phteralnai Dolorel-Kelloria semmi mást sem kívánt cselekedni a rendkívül fontos megállapodás megkötésén kívül.
S nem is távozik addig, míg erre sort nem kerít.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-01-01, 5:48 pm

// Otthon, édes otthon - Phter és Matt //

*~ Alku…

Milyen ostoba szó és gondolat. Egyezséget csak az ajánlhat, akinek bármi is van a kezében, mi cserealapot képezhet egy ilyetén "üzlethez".~


Ilyen és ehhez hasonló gondolatok járhatnak a csuklyás idegen fejében, s ezen ideák hatására úgy hiszi, azt kell most eldöntenie, vajon Matt Shadow ígérhet-e neki olyat, amelyért megéri fontolóra venni az ajánlatát. S a megfontolással töltendő időt feleslegesnek tartó, ám el nem utasító és a doktor álcáját viselő alak ezért torpan meg, ezért int szikét markoló kezével a felfelé igyekvőknek megállást és ezért fordul immár teljes figyelmével a Madame üzlettársa felé. A lányt, a szőkeséget – kinek sorsa láthatóan nem hagyja figyelmen kívül a selyeminges ficsúrt - persze még mindig pajzsként tartja maga előtt, de csak hogy néhány pillanatig félrehajtott fejjel szemlélhesse a talán - mások számára - kecsegtetőnek tűnő ajánlat kiötlőjét.*

- Rosszul jársz, ha megpróbálsz becsapni, „komám” – s a megszólítás éle nem csorbább, mint a kecses nyakhoz szorított szerszámé. – És ő még rosszabbul, ugye tudod? – tekint a rettegő leányra egyetlen pillanatra. – De tudod mit? Csak hogy ne mondhassa senki, hogy nem viselem szívemen e bájos hölgy épségét, megfontolom az ajánlatodat. Azt mondod, az a vörös boszorkány magát védi az emberei helyett holmi rejtélyes szavakkal? Milyen szánalmas próbálkozás, nem gondolod? Gyáva és persze ostoba is… Megérdemli, hogy… - köpi ki a szavakat gyűlölettel, hogy aztán maga döbbenjen rá felesleges nyíltságára, s húzza gúnyos mosolyra a száját. – De ne ítélkezzünk, hiszen az ítélet már megszületett, térjünk vissza inkább rád és az alkura… - hajol kissé előbbre a lány válla fölött. - Miért is cseréljem le ezt a szépséget rád, had gondoljam csak át… Mert tudsz valamit, ami kinyit egy zárral védett ajtót, mit két emberem könnyedén tör be? Vagy mert egyetlen rettegő pojácát eltakarítasz az utamból? Tán azért tegyem, mert azt ígéred, nem fogsz ellenkezni? Nem… ez nem elég. Hiszen ő sem ellenkezik… Jól mondom? - ránt egyet a lányon, s aztán újra megindul felfelé, elhatározásra jutva a cserét illetően, jelet adva ezzel cimboráinak is. – És komám! Te magad mondtad ki az okot, amely miatt most idelent maradsz, s az ajánlatodat ezúttal nem fogadom el! Mert lecserélhető vagy… - s a gyilkos pillantás már Blanche-nak szól. - De ő talán nem az!

*S ha Matt nem próbálkozik mással, hát már semmi sem akadályozza meg az ismeretlent, hogy a széles lépcsőkön vonszolja magával botladozó áldozatát.*


***


*A fürgeség, s hatékonyság talán máskor elismerésre késztetné. Most azonban csak azon jár az esze, hogy kiutat találjon. Magának és persze a lánynak is. S ehhez segítséget kell szereznie. S az az idegen, aki időközben már túljutott a házat védők, és a Gyöngy ellen törők kaotikus csetepatéján, s éppen felfelé igyekszik a kiszögellések és faragványok talán öncélúnak ható, mégis rendezett kapaszkodóin és támaszain, tűnik az utolsó reményének. Hiszen látja, nem a városőrök azok, akik ellen erejét használja az idegen. S mert így van, a Ház asszonya tudja, segítséget remélhet tőle, s nem árulást. S éppen ezért kezd körvonalazódni a fejében valami. Egy kétségbeesés szülte terv, hogy menekülhet meg, s hogyan mentheti meg a többieket is.

Hát vet egy gyors pillantást az ajtóra, amely felől még nem hangzik dörömbölés, sem kiabálás, egy másikat az ágyba parancsolt leány felé. Aztán jut még egy utolsó az ablak és az ajtó között álló asztalnak is, de mert Zaveeyera úgy ítéli meg, ketten sem lennének képesek a vaskos ébenfa bútort a bejárathoz taszigálni, nyerve néhány percnyi időt, így végleg sutba veti azt az elképzelést, hogy a Házban győzheti le a betolakodókat, s már adja is ki az utasításait, amellyel megvalósíthatja az újat.*

- Csak figyelj! Igyekszem, hogy ne essen bajod! Blanche-nak mondd meg, hogy elmentem! – kapja fel a vállra vethető táskát, arra azonban már nem marad ideje, hogy a harisnyát és a szürke, fűzőkkel záródó cipót is felvegye. Hát mezítláb lép a függönyökkel takart ablakhoz, csak hogy fordítsa el rajta máris a zárat, s nyissa ki az ablakszárnyakat. – Ha leértem a földre, nyisd ki az ajtót és kezd el kiabálni, hogy segítsenek. Megértetted? Olyan hangosan sikoltozz, ahogy csak tudsz! – s a lány bizonytalan bólintására már hajol is ki, szemével keresi a felfelé igyekvő alakot, s látva annak magabiztosságát, már veti is át a lábát a párkányon. Nem törődik vele, hogy bárki megláthatja, hiszen a lent harcolók egymást tartják szemmel, s ugyan ki gondolná, hogy feljebb vesse a tekintetét, mint ahol fegyverek és karok sebesíthetik meg. S ha még az ismeretlen, macskaügyességű alak még nem ért fel hozzá, hát Zaya lábával támaszkodót keresve, görcsösen kapaszkodva az ablak keretébe, már odakint, az utca fölött állva szólítja meg. S talán meglepheti vele „megmentőjét”, de nem vesztegethet már több időt, s nem szalaszthat el több esélyt.*

- Várjon! Ne másszon tovább! Segítsen inkább lejutni innen!

Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-01-02, 3:39 pm

// Otthon, édes otthon – Zaveeyera és Phter //

Blanche miatt nagyon-nagyon reméltem, hogy csábító lesz az ajánlatom és elcseréli rám a túszát, ezért erősen megdobbant a szívem, ahogy sikerül megtorpantanom és elgondolkoztatnom. Azonban megdöbbent, amikor végül elutasítja azt, mert ……..mert nem elfogni, hanem megölni akarja a Madame-t!
A felismerés duplán fájdalmas, hiszen így senki élete nem lehet itt biztonságban, ezt a fickót nem érdekli, hogy hányan halnak meg, hogy elérje a célját. Úgy éreztem, hogy hirtelen minden eddigi bizakodó terv és gondolat kihullott az elmémből és csak földbe gyökerezett lábbal álltam, szóhoz sem jutva. A rám vonatkozó fenyegetés szinte el sem jutott a fülembe, egyébként is valószínű, hogy nem tartott valami nagyra, az Úrnő óvatossága velem kapcsolatban kifizetődőnek bizonyult, mert mindenki csak valami piperkőc, semmirekellő üzlettársnak hitt, akinek csak pénze van, esze nem sok és akit a Madame csak kihasznált, nem tapasztalt fegyverforgatónak.
Ahogy ismét elindult felfelé a reményt felváltotta a hideg düh, mind a gyávának titulált Asszonyom miatt, mind Blanche miatt, aki holtra vált arccal haladt a nyakának szegezett késnek engedve.
Senki nem bánthatja a szerelmemet! Senki nem rángathatja, mint valami lelketlen bábut, mert épp úgy tartja a kedve!
- A Madame gyáva, te patkány? Milyen érdekes, hogy még sem ő tart kést egy ártatlan és gyengébb nő nyakához, hogy fedezze a seggét! Az Úrnő az olyanok miatt óvatos, mint te, de te szimplán egy beszari alak vagy, aki más mögé bújik és aljasul hátbatámadja az embereket.
Számítottam rá, hogy ezzel felhergelem, de arra már nem akartam neki időt adni, hogy a szavaimat a kedvesemen torolja meg. Az eszem azt mondta, hogy amúgy sem bántaná, mert akkor elveszíti az egyetlen dolgot, ami közte és köztem áll, de a szívem nem mert kockáztatni.
Villámgyorsan lekaptam egy poharat a mellettem lévő asztalról és a lépcsőn a fal mellett sunnyogó férfi feje mellé hajítottam, számítva rá, hogy a ripityomra törő üveg önkéntelenül legörnyedésre kényszeríti és közben teli torokból üvöltöttem, hogy mindenki hallja:
- BLANCHE FÖLDRE! MADAME TÁMADÓK!
A hajóutunk során is keveredtünk bajba és eléggé összeszoktunk már, hogy kedvesem ne habozzon, így lefelé rántva magát kicsúszhatott a túszejtő kezei közül, de mindenképp megzavarta a férfit, akinek egyszerre több felé kellett figyelnie.
Én nem haboztam. Átlendültem a korláton, Blanche kezét megragadva magam felé rántottam, miközben közé és a támadó közé kerültem, a késem már a kezemben volt és a azonnal a teste felé lendítettem.
Vissza az elejére Go down
Phter

Phter


Hozzászólások száma : 12

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-01-10, 10:43 pm

// Otthon, édes otthon - Zaya és Matt //



Még hallotta a dulakodás hangját.
Hogyne hallotta volna? Hiszen érzékeinek élessége messze felülmúlta egy rövid-életű emberéit. Felülmúlta születése jogán, bármely nem képviselőjekét is látta volna meg a napvilágot, s felülmúlta azért is, mert Phteralnai, a sárkányvadász oly indíttatásból edzette magát csupa szorgalommal, amely szokásostól eltérő mennyiségű kitartást, s erőt kölcsönzött neki eme folyamat során. Egyszóval, majdnem pontosan el tudta képzelni, mi folyhat az épület túloldalán, mindösszesen hallására hivatkozván - s hogyne tette volna ezt, ha mászása közepette is bizonyos kívánt maradni afelől: senki sem jut be a Bíborgyöngy Házába, ki nem oda való. Nem... a merénylőknek nem volt szabad véghez vinniük, bármit is terveztek, s bárkik legyenek is. Oly személyek celekedeteivel törődött most a félnimfa, melyek más esetben, s mondhatni inkább, legtöbbször, enyhén kifejezve hidegen hagyták. Mit számítottak volna neki, ameddig nem egy másik szövetség tagjaiként munkálkodnak azon, hogy megélhetését, hivatásának való megfelelését ellehetetlenítsék? Mit számítottak volna addig, amíg nem a mestere ügyeibe avatkoznak? Hogy éltek vagy haltak-e volna, Phter-t cseppet sem érdekelte volna. A legkevésbé sem. Való igaz, hogy a hatalmas pikkelyes fenevadak kiirtására feltett élet éppen azon dolgozott, hogy a túlméretezett hüllők minél kevesebb életet vegyenek el; ám ez a gyakorlatban, s magának a mézszín szemek birtokosának is időről időre egészen mást jelentett. Nem fogott indokolatlan hidegvérű gyilkolásba nemtörődömsége okán - hisz' lélegeztek azok, kikkel könnyed táncba lépett néhány percre -, s nem tette azt korábban sem. Dühe, ha volt is egyáltalán olyasféle érzelem lelkébe, mely annak neveztethetett, egyedül Lanuria valódi ellensége felé irányult. Velük aztán könyörtelenül végzett volna, szemrebbenés nélkül.
De hiszen nem is voltak többek holmi lélegző állatoknál, melyek fejükbe vették, hogy addig perzselik a földet, míg értelmes lény meg tud állni rajta.
Nem, nem voltak.
Zúzott már össze tojást, melyet őrizetlenül hagytak, s melyet ostoba meggondolatlan vadállat módjára a biztonságot elentő hegységen kívül helyeztek el. Sőt, olyan eset is akadt, melynek során előbb annak őrizetét likvidálta, amíg az aludt. Némelyek, köztük Amyas Orowenne, szakadatlanul hangoztatta, hogy nem olyan ostobák, amilyennek maga Phter hiszi őket, ám ezen alkalmakkor a tünde merőben kételkedett ebben. Elvégre, nem egy állat akadt, mely sokkalta körültekintőbbnek mutatkozott a vadász szemében. Na persze, meg kellett hagyni, előfordulhatott, hogy űzött egyedekbe akadt, melyek már korábban kimerültek. Ez megmagyarázhatta volna, miért volt oly kockázatos egyáltalán harcba bocsátkozni fajtájuk más tagjaival. A tudatlan világjárónak fogalma sem lehetett róla, mégis mennyi aspektusát kellett egy helyzetnek felmérnie ahhoz, hogy túléljen. Mert az volt az elsőszámú cél... Ölni mindig visszatérhetett egy másik időpontban... S máshová, ha úgy látta szükségesnek.
Egyáltalán lehetett volna ölésnek nevezni egy kontinens átoktól való megtisztítását?
Az egykori grifflovas-kiképzőmester szerint igen. Ő, meglepő módon, bármennyire is megvetni látszott Roober elfajzott teremtését, igencsak különösen értekezett azt azt illető ügyekről. Mintha... Lanuria más fajaival egyenrangúként kezelte volna azokat. Legfőképpen amikor a leányáról beszélt. S azt bizony motanában igencsak gyakorta tette. A leányáról, s a régi tanítványáról. A másik fehér elfről, akit a közeljövőben fel kell majd keresnie...
Most azonban egyelőre az az embernő következett a sorrendben, akinek a zsákjában található mintadarabokat szállította el idáig.
Illetve mégsem. Valaki ugyanis minden kétséget kizáróan éppen azt az ablakot próbálta kinyitni, amelyhez Pher maga kívánt volna felkapaszkodni a házfal díszítőelemeinek segítségével. Egy nő volt az, s a kapott személyleírás alapján még az intézmény tulajdonosa is lehetett volna... Nem sok oka lehetett arra másnak, hogy efféle kiutat válasszon, végtére is. Phteralnai azonban óvatos marad. Rezzenéstelen, érzelmeket nem mutató orcával fordult az ablakon kimászó alakhoz, s azon tanakodott magában, mégis miért kellene rajta segítenie. Ha valóban ő volt Zaveeyera, az még értelmes döntés is lehetett volna részéről. No nem mintha baj tárgyt képezte volna, ha valaki mást juttat biztonságba: hisz' az emberek olykor díjazták, ha jótétemények jutottak fülükbe; s ha a tünde ezen módon meghallgatást nyerhetett volna a Ház úrnőjétől.. sőt, talán még az üzleti bizalmat is megalapozta volna, akkor hát nem volt min gondolkodnia.
Egyszerűen csak bólintott, s amennyiben a nő azt engedte, megragadta a derekát, hogy ő maga irányíthassa esésüket, s megakadályozza az ismeretlent az önmagában való esetleges kártételben. S ha ily módon ismételten a földet érintette lába, a tünde férfi körültekintett, rejtekhely után kutatva. Biztonságba kellett helyeznie ezt az embert, ameddig a "vár ostromának" vége szakad, méghozzá olyan távolságban, amely számára elég időt nyújtott volna visszatérni a Gyöngyhöz, amennyiben úgy adódott volna, hogy szükség lenne reá a harcban. Oly sötét, nehezen megközelíthető rejteket kellett lelnie, ahonnan beláthatják a kicsiny csatateret...
A bejáratot magában foglaló oldal hzzájuk közelebb eső sarkától nem messze húzódott egy rozoga kerítés, amelyre valamiféle folyandár növény kúszott fel, valószínűleg évekkel ezelőtt. Elég árnyékot adott, hogy elrejtse a mögéje húzódókat, s remélhetőleg elég kilátást is szolgáltathat majd kettejüknek, ha elérik. S ha a különös ablakon kimászó nő hajlandó lesz neki engedelmeskedni.
- Arra.
Ennyit mondott csupán, s csendesen várt néhány pillanatot, amíg a nő elindulhatott az egyik ujjával jelzett irányban. Amennyiben nem tette ezt, úgy a tünde hangtalanul, kőszobrokéra emlékeztető ábrázattal meredt rá, hogy meghallgassa az okokat.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-01-15, 2:01 pm

// Otthon, édes otthon - Phter és Matt //

*A köpenybe burkolódzó és csuklya mögé rejtőző alak már azt hiszi, a rá bízott feladat teljesítése csak karnyújtásnyira van, így a ficsúr szavai egyetlen pillanatra sem képesek rést ütni azon a vastag, pajzsként használt álcán. Nem érdekli, mit gondol tettéről a másik, hiszen régen nem foglalkoztatja az, ki, hogyan vélekedik róla. Ezért csak mosolyra készteti a próbálkozás, amelynek sikertelensége láthatóan elkeserítette a szőkeség „pártfogóját”, ami persze csak az ő malmára hajtja a vizet. Így, miközben lassan hátrál a lánnyal, csak Blanche számára hallható módon kommentálja Matt kifakadását.*

- Ó, úgy látom, pénzes támogatót találtál magadnak… Mert nyilvánvaló, az asszonyod üzlettársa szemet vetett rád – suttogja hidegen, szinte kárörvendőn a lánynak. – Roppant megható volt az igyekezete, ahogy menteni akart, de..

*A folytatás talán Blanche számára nem ígérne sok jót, talán felfedné jövendő sorsának néhány rémes pillanatát, de persze az idegen nem ismerheti az istenek, s Matt Shadow tervét. Nem tudhat arról, hogy sokkal tapasztaltabb a mentőakciók és a rögtönzött tervek tekintetében, mint sem külsejéről bárki is hihetné. S azt még kevésbé képzelni, hogy a karcsú, most éppen félelemtől remegő leány ismeri a férfi ezen „titkát”. Ezért ő lesz az, az ismeretlen támadó, aki számára meglepetéseket hozhat a következő néhány pillanat. Mert a kiáltás maga is meglepi, s a feje felé repülő pohár talán szintén, ám a leginkább váratlan dolog Blanche maga. Mert a Madame helyettese – meghallva kedvese egyértelmű és azonnali cselekvésre késztető parancsát – cselekszik is nyomban. S az őt fogva tartó csak azt érezheti, hogy az őt eddig engedelmesen követő karcsú alak teste hirtelen elnehezedik és hiába próbálja egy kézzel megtartani a leányt. Kapna utána, de Matt „jóvoltából” már nem teheti, hiszen védekeznie kell a férfi támadása ellen is.

S míg neki a felé lendülő késsel kell felvennie a harcot, addig társainak a Shadow kiáltása nyomán kirobbanó kiáltozással, meneküléssel, zűrzavarral. Hiszen ahogy a „főnök” már nem uralja a helyzetet, s társai sem kaphatnak tőle utasításokat, a rend megbomlik és az bent ragadtak ösztönüktől hajtva újra menekülni próbálnak, ezúttal az utca felé.

Így az utcai káoszt immár tökéletesen másolja a benti is. A bejáratot immár belülről igyekeznek felszabadítani a vendégek, a doktor álarcát viselő Matt támadását védi ki éppen a karjára csatolt, vastag bőrből készült alkarvédővel, társai pedig a hirtelen feleszmélő őrrel veszik fel a harcot, akihez immár az emeleti folyosó felé még hárman csatlakoznak, akik a kiáltásokat meghallva a pihenőszobákból sietnek elő, s kiket a személyzet ébresztett fel a vészhelyzetet „hallva”. S hogy Blanche se maradjon ki a tevékeny védők sorából, ő éppen a Madame szobája felé igyekszik, kerülgetve az egymás ellen küzdőket, hogy aztán odaérve őrizetlenül találja az ajtót. Azt gondolja, a türelmetlen dörömbölés nem lesz elég, hogy kinyissák, így a lenti zajokat túlharsogva kiabál elkeseredetten.*

- Nyissátok ki! Igyekezzetek!

*De várakozásától eltérően nem nyílik ki az ajtó azonnal, s ő csak kopog tovább szinte már önkívületben, míg végül meghallja a kulcs csörgését, hogy aztán a hirtelen megjelenő és Zaya köntösét viselő lány halk hangja érjen el hozzá.*

- Segítség! Segítség! El... elment!

***

*Azt várja, a másik majd a karját nyújtja, hogy aztán azon az úton, amelyen az elf igyekezett felfelé, az ablak felé, majd le is juthatnak az apró macskakövekkel burkolt utcára. Így, bár meglepi a derekára fonódó kar, tiltakozni persze nem fog, hiszen ez most az egyetlen esélye, hogy célját elérje. De szerencsére az idegen erős, és fürge. Zayának talán arra sem lenne ideje, hogy végig gondolja azt, hogy mekkora felelőtlenség az, hogy egy idegenre bízza az életét, már odalent állnak, s a tünde sötéten aranyló szemei menedék után kutatnak. A hosszú haj és a határozott tekintet gazdája pedig nem csak keres, de talál is rejtekhelyet, amelyet egyetlen szóval és intéssel hoz a nő tudomására.

Közben persze Zaveeyera is igyekszik felmérni, vajon merre lenne érdemes indulnia. Esze ágában sincs újra a Ház felé venni az irányt, s a vásártér és város házai felé sem lenne jó most igyekeznie, hiszen bárki felismerheti, vagy ha álruhája megvédené ettől, akkor bárki koldusnak nézné, s az őröket hívná, hogy becsukassák. Akkor pedig esélye sem lenne, hogy odaérjen a találkozóra. De mindenképpen el kell jutnia a mágusokhoz, nem késhet el. Oda kell érnie időben, különben a kaput nyitó varázsló nem vár rá. A holmija a zsákban, de valahol még a lábbelijét is magára kellene öltenie, de most ez a legkisebb gondja. Ezért hát nem ellenkezik a tündével, csak egyetlen mozdulattal fejti le a még mindig őt tartó kezet, hogy aztán a tőle megszokott módon „utasítsa” megmentőjét. A szavak türelmetlenek, s tán arra sem ügyel az, ki kimondja őket, hogy a másik talán nem is tudja, ki is az, akinek a segítségére sietett.*

- Köszönöm, idegen. De nem, nincs időm a bujkálásra… Te csak rejtőzz el ott és várd meg, amíg a város őrei rendet tesznek, aztán mondd meg Matt Shadow-nak, hogy jutalmazzon meg, mert a kijutásban a segítségemre voltál. Rit… Áldjon az az isten, akinek kegyeit kívánod, elf!

*Az ügyet lezártnak tekinti, a hála nem maradt el a Bíborgyöngy Háznak tulajdonosa szerint, így több szót már nem is vesztegetne rá, s a viszontlátáson sem gondolkodik ez alkalommal. De ez persze az ő szándéka, s közel sem biztos, hogy az elf óhajával is egyező, mit eltervezett, s amit megvalósítani is kíván azzal, hogy mezítelen talpakkal ered futásnak az egyik keskeny utca felé…*

Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-01-17, 6:40 pm

// Otthon, édes otthon - Zaveeyera //

Ha már nem dobog szinte elviselhetetlenül a fülembe a vér, attól, hogy Blanche veszélyben van és, hogy biztosan tudom, véres harc vár rám, mert ez a nyomorult és a bandája nem megy el pár fenyegető szó miatta, ez már nyilvánvalóvá vált…..és nagy valószínűséggel akivel csak tudnak végezni akarnak, elsősorban persze a Madame-val.
Ha lett volna időm a csuklyás merénylő szavain gondolkozni, talán még elégedett vigyor is kerülhetett volna az arcomra, hiszen bevált az Úrnő megtévesztése, a férfi is elhitte, hogy csupán egy nagyszájú és tehetős ficsúr vagyok és ez az én malmomra hajtotta a vizet.
Nem engedtem a rettegésnek, hogy mi van, ha nem válik be a tervem és elég gyors lesz a fickó ahhoz, hogy a váratlanság ellenére megvágja, megsebesítse kedvesemet, mivel kockáztatnunk kellett, most volt erre a legnagyobb esély, amikor az ismeretlen ellenség még egyedül állt a lépcsőn, azt gondolva, hogy élő pajzsa majd megvédi a szerencsétlen, szolgálólányok után nyálát csorgató „üzlettárstól”.
Hát ennél nagyobbat talán sosem tévedett!
Az én okos és szépséges Blanche-m habozás nélkül bízott a szavamba és tette, amit kell, míg én is tettem amit kell, csak azzal foglalkozva, hogy szerelmemet eltávolítsam a közeléből.
Persze hallottam a zűrzavart, ami kitört, ahogy szinte még a pohár üvegcserepei sem értek földet, de nem törődtem vele, nem törődhettem vele…..
Le kellett győznöm ezt a vérgőzös ismeretlent, aki sajnos túl hamar eszmélt a döbbenetből, hogy már nem áll közöttünk senki.
A tőr éles csikorgással csúszott végig a vastag bőr karvédőn, megvédve a tulajdonosát a mellkasára mért döféstől, de elég nagy lendülettel érkeztem, ahhoz, hogy belevetve magam, nagyot lökjek rajta, próbálva kibillenteni az egyensúlyából. Ez a lendület engem is a falnak taszított, de számítottam rá, így szinte azonnal el is rugaszkodtam, hogy közben az ökölbe szorított bal kezemmel a gyomrát vegyem célba.
- Én már megtanultam, hogy ne becsüljek le senkit, most rajtad a sor te szarzsák! – lihegtem a fogaim között, bár lehet, hogy inkább csak dühös morgásnak hallatszott.
Reméltem, hogy a hangom elhallatszott Asszonyunk szobájába és figyelmeztetni tudtam, de méginkább abban bíztam, hogy már nincs is ott. Mintha Blanche hangja is hallatszódott volna fentről, nagyon féltettem, de csak úgy védhettem meg egyelőre midnkettőjüket, ha most legyűröm ezt a gyilkost.
~ Ügyes légy kicsim, ügyes légy. ~

Vissza az elejére Go down
Phter

Phter


Hozzászólások száma : 12

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-01-22, 2:44 pm

// Otthon, édes otthon - Zaya és Matt //

Természetesen sokkalta egyszerűbb lett volna felkapnia a nőszemélyt.
Igen, felkapnia és elrohannia vele a gondosan felmért terep csendes kielemzése után választott menedék felé, hogy aztán úgy irányítsa tovább a dolgok folyását, ahogyan neki tetszik, s ahogyan saját céljainak azok a legmegfelelőbbek volnának. S valóban, Phteralnai Dolorel-Kelloria csakugyan így járt el az esetek többségében - persze ha leszámítjuk azon szituációkat, amelyekben sajnálatos módon fékeznie kellett magát a nagyobb jó érdekében.
Mint például most.
Most, hiszen magának Amyas Orowennë-nek múlott a csöppnyi megegyezésen, s néhány aláíratlan, ámbár részéről már gondosan megtervezett papíron függő új, s meglehetősen kecsegtető üzletének sorsa. Tehát tulajdonképpen azon a szerencsétlen, munkájától és ötelességétől elszakított személyen, akit az egykori grifflovas-kiképzőmester azon nemes és kockázatos feladatra szánt, hogy nyélbe is üsse azt a bizonyos üzletet. No nem mintha Phter lett volna az egyetlen szabad vadásza abban a pillanatban, s még csak azt sem lehetett volna mondani, hogy épp rátermettsége, s alkalmassága miatt választotta ki a fehér elf - az átható, izzó lándzsaként felnyársalni képes szempár tulajdonosának ugyanis; ha tetszésére vált, ha nem; fejlődnie kellett e téren, méghozzá gyorsan. Gyorsan, hisz' a sárkányok veszedelme más küldetésekre szánta útnak indítani, oly küldetésekre, amelyekre alkalmassá minél hamarabb és minél kielégítőbben kellett volna válnia. Még maga Amyas sem lehetett képes megjósolni, mégis mikor nyílik számára lehetőség, s Phteralnai-nak készen kellet állania, mire az bekövetkezik, lett légyen szó egy évről, kettőről, avagy mindössze egy hónapról. Így volt ez, amióta csak értesülést szerzett valamiről, valami egészen fontosról, ami alapjaiban változtatta meg a viselkedését, s még a mozdulatait is néhanapján.
No persze senkinek, még csak fogalma sem lehetett róla, mi ütött belé, amíg ő maga el em árulta azt.
Nyilvánvalóan, a nimfa gyermekének - ahogyan bizonyára még sokaknak - eme titok felfedése nem volt elegendő ahhoz, hogy megértse mesterének szándékait. Egy darabig úgy is mondhatnánk, vakon kellett, kövesse a több, mint kétezer éves, szűkszavú, csaknem ismeretlen múltú északi irányadását, s le kellett nyelnie oly dolgokat, amelyeket nem feltétlenül óhajtott. Mint például a Norlan-i üzletkötés céljából megtett látogatást egy bordélyházban, egy olyan asszonynál, akit még sosem látott, s akit általános személyleírás alapján bármely már vörhenyes hajú nővel összetévszthetett volna - ez pedig igaz volt arra a másik emberre is, akivel Orowennë kiképzőmester előző küldötte valójában tanácskozott korábban. Ráadásul, ahogyan az gyakorta lenni szokott, a dolgok cseppet sem zajlottak olyan simán, ahogyan azoknak kellett volna, így aztán természetesen a merénylőknek is éppen e napon kellett támadniuk, s jelenetet rendezniük a bejárat előtt, amelyet belülről bezártak, avagy eltorlaszoltak. Természetesen éppen e napon kellett megpróbálniuk, bármit is akartak a Bíborgyöngy Házával, s természetesen azt is éppen akkor, amikor maga Phter kívánta volna végre megejteni, amiért jött.
Való igaz, erővel s mágiával, az édesanyjától örökölt hátborzongató képességével bármit elérhetett volna, amit csak akart. De a tünde eszesebb, s rátermettebb volt annál, hogy e tulajdonságait kerekfülűek ügyes-bajos dolgaira pazarolja. Vagy hegyesfülűekére, ha már itt tartunk. Bármilyen értelmes, pikkelytelen lényére, amely nem álcának használja a testét, s nem azért adja ki magát a valamire való gondolatokkal rendelkező istenek teremtményének, hogy a valódiakat elpusztítsa. Nos, többnyire legalábbis ez volt a helyzet. Azt illetően, amelyikre a jelenlegi szituáció felkészíteni volt őt hivatott, már nem táplált efféle reményeket. Ám szerencsére még nem az egykoron volt tanítvány felkutatásának céljából hagyta el a főhadiszállást... nem. Jelenleg éppen azt az egyébiránt teljesen jelentéktelen, átlagos kinézetű, a Házból nem túl átlagosan távozó embernőt kellett volna maga mellett tartania, hogy jó pontot szerezhessen a bordély tulajdonosánál. Csakhogy az ablakból leemelt hölgynek egészen más tervei támadtak, s a sietősen tutára adott magyarázat után már nem is kívánta tovább a tünde társaságát élvezni. Lábbeli híján eredt futásnak, s éppoly átlagos módon, akárcsak bármely más emberszerzet, ő is azt hitte, hogy Eclair népének tagja nem érheti utol, ha nem néz hátra, s talán még azt is, hogy egyáltalán nem is akarja. Az utóbbiban persze nem tévedett, Phter-nek azonban nem állt rendelkezésére más választás. Az árnyékok takarásában egymás után megejtett kecses, ruganyos, csaknem-hangtalan szökellésekkel zárkózott fel a nő mögött, hogy, éppen olyan váratlansággal, ahogyan a falon kapaszkodva is megtette, újra megérintse, megkaparintsa őt. Akárcsak egy kelléket egy folyamathoz, egy hozzávalót a recepthez...
A tünde megkísérelte maga felé fordítani az idegen asszonyt, s amennyiben sikerrel járt, úgy hát még a fizikai kontaktusnál is gyűlöltebb, feleslegesebbnek ítélt dolgot cselekedett. Megszólalt.
- Nem tudjuk, kit hagynának épségben. - figyelmeztette őt, oly hangnemben, amelyről annak pontos kijelentése nélkül is lerítt, hogy tulajdonosát hidegebben már nem is hagyhatta volna az esetlegesen bezsebelhető jutalom ígérete.
Meg hát, nem látta a leány homlokára írva azt sem, hogy igazat mond, nem pedig lódít, azért, hogy békében hagyják. Nekip pedig biztosra vehető "jó pontokra" volt szüksége. 
- Maradj mellettem és visszajuttatlak a bordélyba, a munkáltatóidhoz.
Senki sem tartózkodott a közelében, ki értette volna szava járását, hogy lefordíthatta volna az embernőnek: mindez annyit tesz, "A védelmem alatt állsz, megnyugodhatsz". No nem mintha léteztek volna oly egyének, kik vették volna a fáradságot, hogy kiismerjék a rendkívül szótlan, szobormerev orcájú tünde kommunikációs szokásait. A vörös hajúnak be kellett érnie ennyivel. Phter nem szorongatta őt, noha kegyesen sem tartotta ujjai közt a vékony felkarokat. Ismeretlen, rejtélyes fogalomnak tűnhetett számára a gyengédség és törődés, ha ő maga nem tudta volna, valaha, egyszer, évszázadokkal ezelőtt bizony tapasztalt efféle magatartást. Arra azonban ritkán gondolt.
Nem volt szabad.
Ahogyan a leány is egészen biztos lehetett abban, a karjai sem lesznek, amennyiben oly változások nem történnek helyzetüket illetően, melyek jobb belátásra téríthetnék a mézszemű idegent.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-01-26, 9:39 pm

// Otthon, édes otthon - Phter és Matt //


*Nem, nem várja tétlenül és főként felkészületlenül a másik támadását, de Matt ereje, amelyet az elszántsága növel félelmetesre, mégis meglepi. S ha a fehér inges ficsúr maga is egyensúlyát veszti, hát a csuklyás alaknak is igyekeznie kell, hogy ne végezze a földön, kockáztatva ezzel megbízatása sikerét. Hát karjait és lábait megfeszítve igyekszik talpon maradni, védtelenül hagyva a törzsét, kiszolgáltatva magát a felé száguldó ökölnek. S mert az istenek nem pártolhatnak mindig egyetlen embert, így most neki lesz oda a szerencséje, amely bejuttatta a vágyott helyre, csak hogy a parázsszín hajú cafkát végre oda küldhesse, ahová megbízói kívánták. Norlan kikötőjének legmélyére, de ha azt nem is teheti, hát a Holtak kertjébe a város szélén. Ez az igyekezet, s a kialkudott fizetség reménye munkál benne akkor is, amikor igyekszik kiegyenesedni, fájdalomtól és haragtól eltorzult arcát félig a álcája alá rejtve. Hallja Shadow suttogását, de a helyzet megoldását nem a szavaktól várja. Látja, hogy akadnak össze fegyverek, vállak, kezek, lábak, s gyűrik le egymást a felfelé törők és a lefelé igyekvők. Nem bánja a zűrzavart, az ütést, amely betalált már inkább, és már túsza sincsen akin megbosszulhatná a dolgot, hiszen a szőkeség úgy siklott ki a kezei közül, akár egy tengeri angolna, s éppolyan fürge is volt. Az idegen azonban azt már nem látta, hogy merre is iszkolt az eddig kezesbáránynak tűnő lány, s mert már haszna nem volt belőle, nem is érdekelte. Hát csak a szeme villan a másik, a kemény ököl tulajdonosa felé, s a keze mozdul a köpenye alá, csak hogy egy maroknyi golyóbis bukkanjon elő a szürke szövet alól. Áttetsző kérge alatt gomolygó füst, akár ha az éjszakát zárta volna valaki a kristálynak tűnő burokba.*

- Takarodj előlem!

*Csak két szó, gyűlölettel és megvetéssel teli, s csak Shadow tettein múlik majd, mi is következik. Mert ha hagyja, hogy Blanche után induljon a betolakodó, talán nem tudja meg senki, mit is rejt a furcsa tárgy, amelyet tán mágia övez, azonban sem Matt, se a Madame emberei nem érezhetnek. Talán csak olcsó, ám ijesztő játékszer, ami azzal éri el célját, hogy kétséget és félelmet ébreszt, de veszélyt mást nem hordoz magában. De ha mégsem, vajon mi történik, ha a gömb a földre hull, ha a most még épnek tűnő kéreg feltörik? Mit ereszt szabadon az orvos álarcát viselő?



***


Az elf hihet tettének váratlanságában, ahogyan abban is, hogy szándékai azt segítik továbbra is, kit „megmentett”. De nem láthat bele az idegen nő fejébe és nem tudhatja, hogy Zaya nem átlagos fehérnép, nem az az ijedős fajta és főképpen nem olyan, akit bárki – legyen az Amyas Orowennë legelszántabb sárkányvadásza - visszatarthat attól, amit elérni akar. S ő ezt az utat, azt, amely végre valamiféle magyarázatot adhat származására, kötődést jelenthet a múltjához, nagyon akarja. Éppen ezért az ujjak, amelyek a szürke, durva szövetbe burkolt karjaira fonódnak, s amelyek visszatartják attól, hogy időben a mágusok rejtett találkahelyére érjen, ahol a kapu hamarosan megnyílik, csak hogy átrepítse őt téren, időt nyerve ezzel, csak azt üzenik neki, hogy tervei veszélyben forognak, s a késedelem, amelyet az előtte álló férfi jelent, indulatot kelt benne. S bár szívesen tenné, mégsem kiálthat rá. Nem teheti, mert ezzel azt kockáztatja, felfedezik. Nem hordhatja le hangosan sikoltozva az akadályért, amelyet a két karcsú, mégis erős elf kéz jelent, mégis ellene fordul. Ám nem teheti másképpen, csak hogy élesre hegyezett körmeit használja az egyetlen védtelennek tűnő testrészen, nem gondolkozva túl sokat azon, hogy a tettlegességre maga is azzal válaszoljon, kockáztatva ezzel még több erélyt és határozottságot, amely visszatartani igyekszik őt. A magas és szikár idegen arcát veszi célba, az átható szemeket, amelyek különlegesebbé már nem is tehetnék a fizimiskát. Azaz venné, ha az eddig megmentőjeként, most azonban akadályozójaként aposztrofált alak hagyja, s nem tesz a vörösre festett, veszélyes fegyverek ellen. Ellenük nyilvánvalóan tehet, de nem úgy a szavak ellen, amelyek visszafojtott haraggal áradnak a tünde felé az ellentmondáshoz sem szokott asszony felől.*

- Hidd el, jobban ismerem őket, mint te – sziszegi, miközben szabadulni igyekszik elszántan. – Ha nem vagyok ott, sokkal nagyobb az esélyük, hogy ne essen bajuk. Ahogy neked is, ha most azonnal eleresztesz és nem tartasz fel tovább. Dolgom van és az utamban állsz, idegen. Sehova sem kell visszajuttatnod, legfőképpen a „munkáltatómhoz” nem, felejtsd el! Megköszöntem, amit értem tettél, a jutalom már a tiéd. Eressz, hallod!? Ha akarod most is odaadom azt a megveszekedett pénzt, de most már hagyj elmenni!
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-01-28, 4:31 pm

// Otthon, édes otthon - Zaveeyera //

Tudom milyen az, amikor valakinek az ökle az ember gyomrába öklel, sajnos megtapasztaltam már, ahogy az ellenkezőjét is, így számítottam arra, hogy a gyilkos levegő után fog kapkodni, bármilyen gyakorlott is légyen verekedések terén. Nem volt ideje megfeszíteni hasizmát, így most nekem kedvezett a szerencse, nekem meg még az ujjaim törését sem kellett kockáztatni, mivel nem a csontos képét vettem célba.
A lendületem és az ütésem sem terítette azonban a földre, ami egyrészt rossz volt, másrészt viszont jó is, mert így én is talpon tudtam maradni az ellenfelemre támaszkodva egy pillanat erejéig az ütés után, de aztán máris kéztávolságra ugrottam, számítva arra, hogy valamilyen visszacsapást tervez. Most már szemtől szembe álltunk, nem volt kinek a háta mögé bújnia, szerencsére Blanche már messze járt és nem volt a terveim között, hogy a lépcsőről épségben vagy élve távozzon.
Szemem azonnal a kezére tapadt, ahogy a ruhájába nyúlt, azt gondoltam, hogy egy késért, de tévedtem, de csak a szemöldököm kis megemelkedése jelezte a meglepődésemet, ahogy megláttam a cseppet sem bizalomgerjesztő golyóbisokat.
~ Mágia? ~ futott át az elmémen a riasztó gondolat egy pillanat alatt és bár számíthattam volna arra is, hogy csak blöfföl, az egész támadás szervezettsége és elszántsága inkább billentett a felé, hogy ezek a tárgyak valódiak.
A pillanatnyi megtorpanásomat ezért nem a fröcsögő, gyűlölettel teli szavai okozták, hanem ennek mérlegelése. Ám, ha az előbb nem engedtem a zsarolásának, akkor most sem tehettem, hiszen, ha elengedem, akkor kedvesem ismét az útjába kerülne és különben sem hiszem, hogy a fickónak és társainak érdekében állna bárkit is életben hagyni maga után, főként, hogy valamennyit sikerült kivennem az arcából a tusakodásunk alatt. Nem tudhatta, hogy nem fogom-e valahol felismerni……..
Fogalmam sem volt, hogy ha azok a kis golyók valamin összetörnek vajon mit fognak elszabadítani…..csak ártalmatlan, fedező füstöt? Vagy fullasztó mérget, bár akkor a támadó sem lenne biztonságban, hiszen nem láttam rajta még egy száját takaró kendőt sem……Hmmm…….Igazából nem volt választásom, mert bár lehet, hogy a Madame már nincs is a szobájában, Blanche és Rulaka még odafenn vannak…..
- Kockáztatnád a saját és az embereid életét is? – fúrtam a szemem a csuklya sötétjébe, elég hangosan mondva a szavakat, hogy a vele lévők is hallják. – Ha eldobod azokat, akkor az mindenkire hatni fog, ráadásul lehet, hogy a semmiért teszed. Nem jutottál fel, pedig már a terveid szerint gondolom eddigre már végezned kellett volna. Épp elég időt nyertem annak, hogy a Madame elmeneküljön és az őrség szép számmal ideérjen. Tudhatnád, hogy Borromo úrnő nem sajnálja a pénzt a jó kapcsolatokra. Azt hiszed ezzel eléred a célodat? – intettem a kezében tartott fenyegetés felé. – De közben már most elbuktál. – mosolyodtam el hidegen, miközben a késemet óvatosan megfordítottam a kezemben, hogy egy alkalmas pillanatban eldobhassam.
És ha megmozdul, ezt is teszem……..

Vissza az elejére Go down
Phter

Phter


Hozzászólások száma : 12

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-02-07, 11:59 am

// Otthon, édes otthon - Zaya és Matt //


Nem, nem volt szabad.
Nem engedhette meg magának, hogy együttérezzen másokkal, hogy jóllétüket figyelembe vegye. Rendkívül ifjú volt még, midőn oly leckéket ütemezett be számára az élet, melyek végül rávették arra, hogy erősen tagadja azon gondolatokat, melyeket szíve súgott neki. Mire kiszabadult a szörnyűséges nemescsalád karmai közül, már hatalmas harcokat vívott önmagával, s már kétkedő tekintettel méregette a déli leányt, kivel együtt sikerre vitték rendkívül kockázatos szökési kísérletüket. Magára hagyta őt, amint tehette, az első adandó alkalommal kettéválasztotta azidáig közös útjukat, s akkor még tudta, sejtette, hogy Lenna elárulva érzi majd magát. Hogy talán egyedül rettegni fog, félni - ahogyan ő is. Hát le kellett számolnia bűntudatával, s azután minden rettegésével is, ahogyan elrepültek feje felett az évek, évtizedek. Így volt a legjobb, így volt élhető az élet.  Ezt kellett tennie, hogy önnön lelkét, s ami még megmaradt belőle, megvédhesse. Így vélte. Így vélte, s hát így is cselekedett, gyengéd érzések magvainak törékeny csíráin taposva-járva nap nap után, mígnem azok nem mertek kihajtani többé.  Hosszú folyamat volt, igencsak hosszú, értelmes lényt próbáló; vontatott, lassú, küzdelmes, borzalmasan nehéz. És Phteralnal Dolorel-Kelloria megtette; eldobva magától az emlékezést, mint ahogyan a nem kívánt lehulló faleveleket sepri le a tanyán élő emberasszony a bejárat előtti apró lépcsőkről. El kellett nyomnia azokat is. El kellett, mert gyengévé tették, kiszolgáltatottá. Összezavarták. El kellett, s mégsem kellett - nem mindet, hiszen  céljának megvalóstásához erőre motivációra volt szüksége, ahhoz pedig emlékeznie kellett, igenis emlékeznie arra, hogyan is haltak meg nemzői. Emlékeznie kellett szeretetükre, gondoskodásukra, védelmezésükre - azután azonban már arra sem. Azután? Miután nehézkes munkával különválasztotta célját azoktól is, s eggyéforrasztotta saját, önnön magából eredő vágyaival. Nem volt szüksége kötődésre, s mindent meg is tett, hogy eltapossa régi emlékeit, messzi lábnyomok legmélyén hagyva őket, sárban, porban, hóban, hol soha el nem érhetné őket senki.
Voltak, kik megpróbálták.
S voltak, kik meglepően közel kerültek a sikerhez.
Amikor még nem volt kétszáz éves, bizonyára ifjúságából eredően könnyen hathattak rá a szavak, a tettek, a többi vadász aggodalma. Mostanra azonban mindannyian megtanulták, hogy jobb, ha távolságot tartanak tőle, hisz' törődésük Olassië óriás fenyvesei törzsével megegyező vastagságú falakról pereg majd le, melyeket át soha nem hatolhat, s így felesleges erőfeszítésnél nem több, mire törekednek. Békét hagytak neki, egyedül hagyták, nem álltak mellette annál jobban, mint amennyire Amyas Orowennë szabályai megkövetelték közös bevetéseik alkalmával. És a nimfa gyermeke számára ez teljességgel megfelelt. Magányos farkas módjára cserkészte be legtöbb áldozatát, s ontotta vérüket mindennemű, lelkében vadul táncoló gyűlölet nélkül. Kimért volt, hatékony higgadt és pontos. Egy igazi megtestesült fegyver. Nem csoda, hogy a fehér elf oly' nagy becsben tartotta tehetségét, hogy önmaga szakított időt tanítására orodi növendéke útjainak terelgetése mellett.
S nem volt csoda hát az sem, hogy a férfi oly' természetességgel tartotta fogva az örömlánynak vélt üzletfelet, mintha egyszerűen csak lélegzett volna.
Azon sem lepődött volna meg senki, ki ismerte, hogy bizony, földöntúli hajlékonysággal, gyorsasággal, kecsességgel hajolt el az ellene támadó vörös körmös ujjak elől, hátrajatva nyakát, fejét, s meghajlítva hátát is. Voltak ugyan sebhelyei szoros küzdelmek nyomán - amely tényt bőrt elfedő öltözetével igyekezett eltakarni, hisz' sebhelyeinek formája könnyen elárulhatta volna foglalkozása mibenlétét -, ám nem szándékozott gyűjteni őket. Nem hitt a trófeákban, nem hitt félelmetességük erejében; ami pedig azt a tűzhajú embernőt illette, egyáltalán semmi félelmeteset nem lelt benne. Mi több, egyenesen átnézett rajta. Mintha még csak nem is élővel lenne dolga. Ilyetén módon vetült tekintete csaknem minden élőre e kontinensen, s bizony ez a mézszín szempár volt az, mely visszatalált az ablakból leemelt nő arcára, miután a felkarjait szorító ujjak hátrafelé kezdték tolni a végtagokat, annak reményében, hogy a körmök így majd nem érhetik el többé.
Teljességgel közönséges, halk, csaknem hangsúlyozatlan hangon válaszolt neki, félelem, harag vagy csípős hangulat legkisebb jele nélkül. Mintha unatkozott volna. Mintha nem is akart volna itt lenni, s ugyanakkor mégis mindegy volt számára, hol múlatja idejét, ha nem azt teheti, amit óhajt. Különös lehetett, ám ő ezt cseppet sem vette észre.
- Nekem nem kell jutalom. - adta a nő tudtára - A felettesem megbízásából jöttem ide, hogy lebonyolítsak egy tárgyalást, ami egy üzletet tekintő megegyezésben zárul majd a te feletteseddel. Más feladatom nincs. Vigyél el hozzá, és különválnak útjaink. - folytatta, a legkisebb hajlandóság nélkül arra vonatkozóan, hogy a közeljövőben bármikor is enyhíteni tervezett volna az aprócska embernő felkarjai körüli fogáson.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-02-12, 5:52 pm

// Otthon, édes otthon - Phter és Matt //


*A csuklya alatt talán nem is látszik a keserű, mégis gonosz mosoly, amely a választ csak megelőzi, de el nem odázza. A felelet biztosan az, amelyre Matt számíthat, hiszen eddig is látta a másik elszántságát.*

- Pontosan tudod, hogy bármit kockáztatok ezért és bárkit, de teszek rá, hogy te mit hiszel a terveimről, ficsúr. Ha nekem nem sikerül, majd jön más… Sőt mások… Sosem lesz nyugta annak a szajhának és ha az üzlettársa maradsz, akkor neked sem. S most akkor te felelj nekem, mert ha te megtetted, most én is megkérdezem tőled… Te vajon mit vagy hajlandó kockáztatni azért a boszorkányért? Vajon feláldozod érte a csinos „pártfogoltadat”, a szép Blanche-t, ha jól emlékszem a nevére? Ő vajon mit ér meg neked, „komám” – hallgat el végül az idegen, csak hogy felmérni igyekezzen ellenfelét, s azt is lehet, hogy tetteit is igyekszik megjósolni.

*De ez nyilván lehetetlen ezt ő is pontosan tudja. Éppen ezért nem elbizakodott, óvatosságát megtartja, csak a légzésre figyel, az apró mozdulatokra, az ujjak rezdülésére, arra, hova irányul a másik tekintete, amely megelőzi a támadást, amely ellene készülhet, a súlypontra, amely óvatosan helyeződik át egyik lábról a másikra. Nem félti az életét, ahogyan nem sajnálja másét sem, ki céljai elérését akadályozná, s az sem számít, hányan lennének ilyenek. Egy, kettő, esetleg egy tucat, vagy még több, neki olyan mindegy azóta, hogy a Borromo szajha szerencséje nekik szerencsétlenséget hozott. De nem tarthat örökké a siker, ezt is tudja jól, s nem tarthat örökké a sikertelenség sem. S ha ő az első, aki elbukik, hát ő lesz az első, aki a figyelmeztetést hozza, s aki miatt majd az a nő már soha többet nem alhat nyugton.

Éppen ezért cseppet sem izgatja a fenyegetés. A terv megvan, s ő csak teszi a dolgát, s a dolog most az, hogy elrejtse a szándékot, amely majd a lépcső felé löki, miközben emberei eltakarítják előle mindazokat, akik az útjába állnak. S az elszántságát a szavak sem törik meg, ahogy a tettek sem tennék, így már mozdul is a keze, hogy engedje kiszabadulni a gömbbe zárt varázslatot, mely köhögésre és könnyekre késztető füstöt csal elő mindenkiből, s ami oly gyorsan terjed, hogy ember legyen a talpán, ki menekülhetne előle. Ő persze tudja ezt és készül erre is, és csuklyája éppen ezért maradt a fején, hogy addig megvédje, míg elindulhat felfelé. Így ha Matt Shadow meg akarja állítani, gyorsnak kell lennie és pontosnak, mert csak egyetlen egy esélye lesz, hogy kése állja útját a gyilkosnak.*


***


*Nem érnek cél a vörösre festett körmök, s nem érnek célt a szavak sem, amelyek félreérthetetlen módon adják tudtára az elfnek, hogy Zaya szerint mit is kellene tennie. S ha nem érnek célt, hát a nő bosszúsága csak nagyobb lesz, s immár nem fékezve nyelvét „támad” rá arra, ki veszélyezteti küldetése sikerét. Az sem érdekli, hogy a férfi szavai üzletet ígérnek, ahogy az sem, hogy nyilvánvalóan elbizakodott módon gondolkodik a másik küldetése sikeréről. Zaveeyera csak azt érzi, hogy az izmos karok felesleges késlekedést okoznak, s a nyugodt és higgadt szavak adta magyarázat oly kevésbé érdekli őt ebben a helyzetben, hogy bosszúságát még kevésbé lesz képes titkolni. S mert sem a kezét, sem a lábát nem használhatja, hogy „megbüntesse” azt, ki hátráltatja, hát szavakkal igyekszik célt érni, türelmetlenekkel, miket nem válogat meg és nem gondol át, s melyek csak azt hivatottak közölni a Ház Asszonyával ellenkezni merővel, hogy megbánhatja tetteit, ha nem lesz belátással.*

- A „felettesed” küldhetett volna egy olyan küldöncöt helyetted, akinek gyorsabb a felfogása – veti oda az elfnek Zaya, miközben szikrázó tekintettel próbál szabadulni a szorításából, de mert nem tud, hát folytatja, hátha végre megérti a nála jóval erősebb alak, hogy mekkora is a tévedése. – Ugyan hogyan ígérhettem volna jutalmat neked azért, hogy megmentettél és hogyan küldhettelek volna Shadow-hoz, hogy fizessen ki, ha az lennék, akire gondolsz, mondd? Vagyis vagy elengedsz és esélyed lesz rá, hogy ne kelljen dolgod végezetlenül visszakullognod a megbízódhoz, vagy Norlan városában sosem fog semmilyen üzletet kötni a jövőben, ezt megígérhetem. Döntsd el, mit akarsz és akkor megteszem, amit tudok, de velem most nem üzletelsz, idegen. Eleresztesz végre, vagy még most sem érted, kit tartasz fel ostoba módon?
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-02-15, 6:45 pm

// Otthon, édes otthon – Zaveeyera és Phter//


Hiába próbálok belátni az orvgyilkos csuklyája alá, nem sikerül, pedig nagyon szeretném látni az arcát annak, aki ilyen tömény gyűlöletet táplál a Madame iránt. Mert ez nem egy megbízás, ez nem csak egy újabb munka ennek a férfinak, hanem nagyon is személyes. És bár nem látom az arcvonásait, a hangja nem hagy kétséget afelől, hogy milyen érzések lángolnak benne.
És már abban sem kételkedem, hogy ez az alak nem fog dolgavégezetlenül meghátrálni és elinalni, hiába fenyegettem meg azzal, hogy mindjárt a nyakukon lehet a városi őrség, élén a jól megfizetett kapitánnyal. Ez a fickó vagy elvégzi a dolgát vagy hullaként távozik csak.
Egy előnyöm azonban még mindig van. A támadásom ellenére még mindig csak egy elkényeztetett, lelkes „ficsúrnak” tart, aki csak az üzletét védi. A támadásom sikerét betudja a meglepetésnek és a váratlanságnak, de nem tart tőlem a történtek ellenére sem.
Ezért arra sem számít, hogy gúnyos és fenyegető szavai nem félelemmel töltöttek el, hanem hideg dühvel, hogy a szájára vette a kedvesem nevét, hogy azzal akar rajtam fogást találni, hogy őt hozza fel.
~ Az elbizakodottságod lesz a veszted, te nyomorult. Mindenkit lebecsülsz. Ha nem lepted volta meg Blanche-t, hanem szemtől szembe kerültetek volna, a golyóidnak már búcsút mondhattál volna és a kezedben tarthatnád. ~
Ez a gondolat olyan élénken vág belém, hogy a helyzetünk ellenére mosolyra görbül a szám.
Természetesen féltem Blanche-t, de azt is tudom, hogy képes megvédeni magát és úgy harcolna az Asszonyáért, mint egy vadmacska.
- Hogy mennyit ér? – morrantam fel és úgy éreztem, hogy az eddig az ereimben perzselve zúgó vér, jegesre hűl az elszántságom tükrében. – Látszik, hogy te sosem szerettél teljes szívvel senkit és a hűséget is csak hírből ismered, ha ilyet kérdezel.
Már tudom, hogy nem fogja megállítani egyetlen érv és fenyegetés sem és nem törődik senki és semmi mással, csak a bosszújával, így akármit is mondok neki az nem fogja megállítani.
Érzem a kutakodó, fürkésző tekintetét, de én is csak egy icipici mozdulatra várok. A szemét nem látom, ezért muszáj erre koncentrálnom. Biztos vagyok benne, hogy abban a pillanatban felfelé veszi az irányt, ahogy az üvegcsét elengedi, mert el fogja…….
Bíznom kell magamban, most jobban mint bármikor az életben, mert szeretteim élete múlhat rajta.
Most nem hibázhatok!
Abban a pillanatban, ahogy az ujjai megrebbennek a fiolán, a testsúlyom előre mozdul, a csuklóm előrerándul, útjára indítva a pengét a szíve felé, miközben a másik kezem kicsap, hogy vetődve elkapjam a méreggel teli üveget, mielőtt a lépcsőhöz csapódva összetörne……..



Vissza az elejére Go down
Phter

Phter


Hozzászólások száma : 12

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-02-26, 10:55 pm

// Otthon, édes otthon - Zaya és Matt //

Phteralnai Dolorel-Kelloria képtelen volt bármely érzelem megfelelő kimutatására.
Ezt bárki válltig állította volna róla, ki valamennyire is ismerte őt, avagy netán csupán találkozott vele Lanuria valamely szegletében. Sőt, egyesek - legfőképpen azok, kik maguk is Amyas Orowennë-nek dolgoztak - úgy tartották, egyáltalán érezni sem képes. Na persze az efféle mondvacsinált legendáknak gyakorta semmiféle logikus alapja sem akadt. Még hogy egy emberféle vagy tünde nem képes érezni! Nem, valóban nem letett volna azt mondani, hogy bármely település bármely sarkán ösöszefuthatnánk valakivel, aki, nos... csak él és létezik jobb híján. Hisz' mi másra lenne képes valaki, aki sohasem lehet boldog, és sohasem motiválhatja semmi, sohasem késztetné semmi cselekvésre, gondolkodásra. Nem lennének céljai, sem értékei, nem létezne számára az erkölcs, és képtelen lenne megérteni a dolgok, fogalmak, személyek valódi fontosságát. Ha a megboldogult nimfa gyermeke nem lenne képes érezni, akkor hát igencsak nehezen hajtaná végre mestere reábízott feladatait, nemde? Honnan is tudhatná, hogy mi súllyal bír a fehér elf szemében, ha nem értené, s nem érezné a pénz fertelmesen hatalmas mozgató erejét, vagy az éhséget, amely élelemvásárlás híján reá várna?
Nos, valójában teljesen jól elboldogulna egymaga a vadonban, s munkát is vállalna, ha úgy hozná a sors, ámde efféle képességeire sohasem derült volna fény, ha hagyta volna testét éhezésben elsorvadni, mivel semmiféle érzelem nem létezett, s nem is létezik számára. Sohasem keveredett volna Amyas csatlósainak útjába, ha nem érezte volna, hogy senkiben sem bízhat - ha nem félt volna Lanuria összes értelmes fajától, amelyek által kialakított átkos világ önnön bőrétől is megfosztaná, ha hagyná. De Phteralnai nem hagyta. Nem kiáltott, s nem lépett elő a bokorból azon pillanatokban sem, amelyekben apját és anyját mészárolták.
Mert félt.
Azután pedig gyűlölt.
Haragját legyőzvén pedig feleslegessé vált erejét oly célokba forgatta, amelyek saját lelkének kedveztek. Mert ez az élő, érző lények létezésének egyik alapvető szabálya. A gondolkodás, mérlegelés nem elég. Az érzéseket nem lehet kiölni valakiből, s nem lehet elfojtani sem őket. Örökre nem. Maguk a lélek betegségei sem voltak soha képesek arra, hogy végleg elhagyják a lét kiüresedettnek tűnt porhüvelyét. Hiszen az lehetetlen. Ami nem érez az soha nem is tette, avagy pedig már halott, ennek megfelelően pedig Phteralnai-t sem hagyhatta közömbös állapotában a tény, melyet a csuklyás hölgy volt oly kedves, és végre félreérthetetlenül feltárt számára. A mezítelen lábú, vad pumakölyök módjára viselkedő embernő minden kétséget kizáróan nem lehetett szolgáló többé az elf szemében. Zaveeyera Borromo titulusának felfedése azonban nem is  késztette arra, hogy máshogyan bánjék vele. A mézszín szemű férfi részéről egész Lanuria úrnője is lehetett volna; ha ki kívánta vájni a szemét annak üregéből, hát meg kellett akadályoznia. Ha egy létesítény vezetője mindössze arra volt képes, hogy hadonásszon és egymás után rakosgatott, tekintélyt követelő szavakat vágjon a fejéhez, az bizony nem nyerte el a sárkányvadász tiszteletét, annyi bizonyos. Ha nem Amyas feladata miatt állott volna ott, a Ház sarkánál, a törékeny felkarokkal az ujjai közt, egyszerűen csak elereszti és elsétál. Oldja csak meg a menekülést egyedül. Oldják csak meg a saját csatájukat, s hagyják őt megvívni az övéit. Ez volt a dolgok rendje Phteralnai szemein át. Eme rendet írta hát felül Amyas Orowennë is. A rendet, amelynek helyén, csakugyan nem lapult meg semmi, mi átvehette volna a felszabadult teret. Nem lapult, hisz', bár érzelem nélküli, "halott" léleknek aligha lehetett volna nevezni; a nimfa gyermeke csakugyan erős, vastag, szoros láncokkal tartotta féken érzéseit, s nem csak akaratával. Lelkének sebei is gátolták őt, miközben léni próbált. Próbált? Nos, talán már azt sem tette. Nehéz volt visszaemlékeznie még csupán arra is, vajon félt-e egyáltalán a legutolsó élet-halál küzdelme során. Nehéz lett volna hát megsértődnie, megharagudnia a vörhenyes hajú nőre is, ki bizonyosan arra is türekedett, hogy megbotránkoztassa, felharagítsa őt, s fölényes helyzetére hivatkozván tőrbe csalja, elhitesse vele, hogy valójában semmiféle erővel sem rendelkezik felette.
De Phteralnai nem hibáztatta a tapasztalatlan embernőt. Való igaz, szánni sem szánta - ahogyan önmagát sem.
- Magad mondtad, hogy nincs üzlet. - válaszolta a tünde, azon a megszokott, már-már idegszál-tépően közömbös hangon, amelyen általában megszólalt - Ne tégy úgy, mintha hajlandó lennél alkudni.
Tán nem is volt közismert annak magyarázata, mégis hogyan volt képes oly sima, üres, és mégis megannyi mindennel telt ábrázattal fordulni környezete felé... avagy talán az volt, ki tudja? Csak Zaveeyera Borromo tudhatta, mit látott a sárga szemekben s a vad, állatias vonásokban. Csak ő tudhatta, miféle gondolatokat és érzéseket keltett benne a szokatlan alak; s éppen ez képezte okát annak is, hogy a tünde nem fordított neki hátat, s nem hagyta magára azon nyomban, mihelyst karjainak eleresztése mellett döntött. Menjen hát, ha akar. Menjen csak, ha valóban ez az óhaja. Bármely szónál többet fog elmondani arról, vajon mennyire kezelné komolyan Amyas ajánlatát. Ha alkalmatanna bizonyulna a feladatra, az bizony már nem róható fel a munkájától megfosztott vadásznak.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-03-04, 8:59 pm

// Otthon, édes otthon - Phter és Matt //

*Semmit sem felel Matt szavaira, hiszen mit is mondhatna? Hogy a szeretet az ostobák és a gyávák luxusa és ki annak erejében bízik, csak ostoba álmodozó? A gyűlölet az az erő, mi hegyeket mozgathat, s mit szolgálni érdemes.

Hát ő jól szolgál, mert ismeretlenül is gyűlöli azt a cafkát, ki most úgy látszik – kicsúszik a kezei közül. És az előtte álló pojácát is, kit hibáztatni akar kudarcáért. És ezért magát is gyűlöli. Hogy elbukott. Mert vesztett, ez nyilvánvaló. Hát a gyűlölete éppen ezért pusztítani akar. Mindent és mindenkit.


***


De még ez sem sikerül neki. Mert Matt Shadow elszántsága megmenti az odabent rekedteket, s megmenti az ismeretlent és a támadókat is, bár ők inkább a halált választották volna. De a furcsa gömb nem tört apró darabokra, a benne gomolygó mágia pedig nem törölte el a föld színéről a Bíborgyöngy Házát. De legyen ez egy másik történet!


***


Ahogy talán szintén újabb lapokra kívánkozna az is, ami odakint zajlott. Hiszen az elf lemondó véleménye persze nem talált elutasításra, s alkudoznia sem kellett. Phter – miután elengedte az asszonyt, ki így igénybe vehette a mágusok szolgálatait és Norlan őrei erősítést kaptak és végre bejutottak a házba, Hát újra találkozhatott a Madame üzlettársával. S miután átadta Zaveeyera üzenetét, az üzlet is megköttetett. S hogy mi volt az, amit meghallva Matt nem alkudozott? Csak egyetlen mondat: „Egy idegen néha jó szolgálatot tesz, hát becsüljük meg őt.” S a Ház „ügyvezetője” megbecsülte. S ha az elf ajánlata, amelyet a különleges árukért kért nem volt túl mohó, hát az északi elf sárkányvadász vagyonát, s harca eszközeit gyarapíthatta megbízottja és a szerzett pénz által.

S ebből csak haszna volt mindenkinek. Phter elvégezte a neki szánt feladatot, s ezzel parancsnoka szemében készen állt a következőre. A FONTOSRA!

Matt Shadow pedig Blanche szerelmét kapta, mit már nem kellett titkolniuk tovább, s  – jó üzletember lévén – hasznot húzott a beszerzett egzotikus relikviákból.

Norlan városának tehetős polgárai azóta néhány borzongató különlegességgel lettek gazdagabbak és jó néhány darnával lettek szegényebbek, de sokak irigykedtek rájuk, amikor estélyeiken ARRA a napra emlékeztették a vendégeiket, amikor a Bíborgyöngy Háza majdnem odalett.

És Zaya? Ő végül útnak indult, hogy nyomozása elvezesse valamerre a múlt útvesztőjében, s amikor visszatért, sok mesélni valója akadt.

És hogy mit nyertek azok, akik odabent végül csapdába estek és elbuktak? Nos, ők életet kaptak, bár ennek mégsem örültek igazán.

//Drága Matt és Phter! Köszönöm, hogy kitartottatok és most kezdődjük egy új kaland!//
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-07-28, 8:03 pm

Innen: https://newagelanuria.hungarianforum.net/t24-foter

//Keress és találj - Jerry//

A félelf aggodalma meglep, de talán csak folytatása mindannak a változásnak, ami évek óta tartó, talán még kapcsolatnak nem nevezhető viszonyunkban mostanában bekövetkezik. Mindketten türelemmel és megértéssel fordulunk egymáshoz, és Jerry sem próbál minden helyzetet ostoba viccekkel elütni. Így azt, amit most mond sem veszem félvállról, s őszintesége hasonló feleletre sarkall engem is.

- Jeremy Talbot, most sem kellene aggódnod – nézek körül, keresve az idegent, aki a vizet ígérte. – Csak egyetlen alak járt erre, egy lány … De ő is eltűnt… Vizet ígért… - nem igazán értem, hová mehetett, hiszen úgy tűnt, nagyon igyekezett volna, hogy segítsen. – Biztos más dolga akadt – zárom le végül magamban az ügyet, valamiért még sincs jó érzésem ezzel kapcsolatban. De aztán inkább a felajánlott kéz után nyúlok és eligazítom a csuklyát a fejelem, csak hogy származásom kétségtelen "bizonyítékai" ne okozzanak bajt. Éppen ezért a szállás híre is megkönnyebbülést hoz. – Ahogy mondod, egy éjszakára biztosan megfelel majd. És talán, ha a matrózok és a hajótulajdonosok is megfordulnak arrafelé, no meg a város … Nos, szóval a város nem éppen a legtisztességesebb polgárai is, akkor talán értesüléshez juthatunk tőlük – sétálok mellette elgondolkozva, miközben a karjára támaszkodom. – De ha esetleg semmire sem jutunk, akkor odafenn, a szirten… - mutatok a kikötő fölött magasodó szirtre, hiába nem látszik innen az odafent álló fogadó. – Odafent is van egy hely… Ott már jártam… Kereskedők és vándorok is megfordultak, amikor ott szálltam meg… És onnan belátni az öblöt, látni a hajókat. Biztosan találunk valamit… De ma éjjelre ez is jó lesz – veszem szemügyre az épületet, amely előtt végül megállunk. Ahogy szétnézek, látom, hogy vendégek jönnek és mennek, elégedettségük megnyugtató jelzés a Jerry által választott helyről. Aztán egy pillanatra megdermedek, mert mintha ismerős alakot látnék az örvénylő tömegben... De aztán elhessegetem a gondolatot, mert nyilván csak a fáradtságom játszik velem... Jobb, ha indulunk...

A hangzavar, amely az utcára is kiárad, azt mutatja, maradtak odabent elegen, akiktől kérdezősködni lehet. De vajon nem veszik-e majd rossznéven a dolgot? Talán ha ilyen régi dolgokról érdeklődünk, nem keltünk-e gyanút valakiben, aki már azt gondolta, feledheti múltbéli ügyeit, amelyek sötét fényt vetnének rá. De aztán azzal nyugtatom magam, ilyen hosszúra emlékezete csak az elfeknek nyúlhat és a tarsis-i fogadóson kívül eddig nem volt nyoma, hogy népünk akár csak egyetlen tagjai belekeveredett volna ebbe a szörnyű történetbe.

Így ha Jeremy befelé indul, úgy követem őt, s igyekszem óvatosan, feltűnés nélkül felmérni, vajon ki lehet az, aki majd szóba állna velünk. A köpenyem csuklyája még egy ideig álcát nyújthat, s talán az is előnyünkre válhat, ha nem hangoztatjuk azt sem, hogy konyítunk valamit a mágiához.
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-07-31, 6:59 pm

//Keress és találj – Nienna//


Talán az, hogy van remény, még ha nagyon halovány is, hogy megtalálhatjuk a testvéreimet, megpendített a kérges lelkemben valamit és ez okozta az aggodalom érzését, hogy meg kell óvnom a társamat olyan dolgoktól, amikben nem jártas. Mert nem kételkedtem abban, hogy hatalmas mágus, - még ha ennek kontrollálásán még dolgoznia kell, ha nem akar egy fél város kiírtani maga körül, szóval nem én lennék az aki felbosszantja, de az alvilág aljasságait nem ismeri.
Így aztán nehezet sóhajtottam, amikor csak úgy mellékesen megemlítette, hogy „csak” egy lány elegyedett beszédbe vele és vizet ígért……
- Csak egy ártatlan lány….. – csóváltam meg a fejem, de már menet közben. – nem akarlak elkeseríteni, de minden bizonnyal abban a vízben lett volna valami, ami elzsongít vagy rosszul leszel tőle, akkor már többen lettek volna, akik felajánlják, hogy segítenek egy nyugodt pihenőhelyet keríteni és aztán eltűntél volna, mint aki sosem járt itt. Minden bizonnyal – néztem körül fürkészve a környezetünket. – én riasztottam el őket, mert látták, még sem vagy egyedül. Senkiben nem bízhatsz Nienna, senkiben, akit nem ismersz.
A tarkómon éreztem, hogy figyelnek minket és bár ügyesen követtek minket, azért a kezem tettem volna rá, hogy egy-egy villanásra láttam egy köpeny szélét, egy elkapott pillantást, de nem akartam Nienna-t ezzel megijeszteni, de tény, hogy jó lesz éberen figyelni a holminkra és a szobánkra.
Elgondolkozva bólogatok a tervére, mert hát nekem sincs jobb ötletem, egyelőre a sötétben tapogatózunk, de ezen reményeim szerint hamarosan változtatunk.
- Még az emberek is megjegyeznek olyan eseményeket, amik azért még egy ilyen kétes helyen sem szokványosak és a gyerekkereskedelem nem az, ezt még az alvilágban sem mindenki nézi jó szemmel és a tengerészekben is van betyárbecsület. Ha találok benn pár veterán kapitányt, vagy fedélzetmestert, akkor akár még ők is tudnak egy két pletykát. De, ha itt nem, akkor megpróbáljuk ott fenn is. A piacon pedig van pár lehetőségem, amit ki akarok próbálni. Mikor Shuga-val lógtam itt, akkor megismertem pár „barátját”, akik talán hajlandóak segíteni.
Volt köztük pár hátborzongató alak, de most nem érdekelt, a pokol szörnyeivel is tárgyalnék, ha az segítene.
Még egy utolsó pillantást vetek a mellettem lépkedő lányra, hogy ellenőrízzem, eléggé takarja a köpeny, hiszen tagadhatatlanul feltűnő jelenség lenne ebben a lebujban.
Egyenesen a fogadóshoz küzdöm magam, húzva magam után Niennat és a markomat nyújtom.
- A kulcsot! És a vacsorát a szobánkba kérem.
Ráérek a rosszhírt odafenn közölni, hogy csak egy szobánk lesz, nem tudom mit szól majd hozzá.
A berendezés szokványos és a helyhez képest még tiszta is…..fogjuk rá.
- Én elalszom a földön az ajtónál. – mondom gyorsan, mielőtt még sarkon fordulna.

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-08-01, 4:33 pm

//Keress és találj - Jerry, a félénk szobatárs//

A lányra vonatkozó megjegyzése mindenképpen figyelmeztetés és mindenképpen arra hívja fel a figyelmemet, hogy egy városban sem kellene máshogyan viselkednem, mint „odakint”. De a települések biztonságot sugalnak, azt, hogy vannak rendfenntartók, vannak őrök, vannak olyanok, akik látják, ha bármi történik és ezzel máris elijesztik a gonosz gondolatok és tervek kiagyalóit. És arra is rá kell jönnöm, hogy az, aki leginkább ügyelhet a biztonságomra, az én magam vagyok. De Jerry „ötlete” felvet még valamit…

- Igazad van – ismerem be némileg szégyenkezve, de felvértezve egy új elgondolással, ami a hasznunkra lehet. – Tudom, most azt fogod mondani, hogy felejtsem el, de mi van akkor, ha ez az út, még ha kockázatosnak tűnik is, járható lehet? Hiszen csak akkor van valós veszély, ha nem számítunk a történésekre… De mi van, ha számítunk rá és a magunk előnyére fordítjuk a dolgok alakulását… Mi van, ha pont azok az emberek, akik azt tennék, amit sejtesz, vezetnének el egy nyomhoz… - hagyom, hogy tiltakozzon, és talán igaza is lenne, mert lehet, a fáradt elmém nem méri fel már rendesen a kockázatot. – De legyen először a „tisztességes út”… Már ha te is így gondolod – felelem végül, ha már nem lesz több mondanivalója, későbbre halasztva a terv tényleges kidolgozását.

Későbbre, hiszen már a fogadó jelenti az újabb kihívást, szedett-vedett vendégeivel és… Az EGYETLEN szobával?!

- Én elalszom a földön az ajtónál…

Ha eddig kételkedtem volna, hogy rosszul hallok, amikor csak egyetlen kulcsot kapott a félelf odalent, most már biztosnak tűnik, hogy osztoznunk kell asztalon és …

- Ne légy ostoba Jeremy Talbot! – csóválom meg a fejemet az ajánlat hallatán. – Ha képes voltam egy szobában aludni egy Két-alakban-létezővel, talán veled szemben is képes leszek megvédeni magamat – figyelmeztetem, s néhány hevenyészett jégkristály csillan meg az ujjaim végén, cáfolva azért „hatalmas” képességeimet, amelyek most inkább csak igen aprócskák és pusztán csak némi „szemfényvesztésre” elegendőek. – Ha megígéred, hogy nem horkolsz, akkor nem kell a földön aludnod – nézek a méretes ágyra, amelyen azért elférhetünk úgy, hogy ne kelljen kényelmetlenül érezzük magunkat. – Ígérem, én sem vagyok holdkóros és azt is megígérem, hogy álmodban nem foglak gyíkká változtatni! – fonom össze várakozóan a karjaimat. – Nos, hol az a vacsora? És mi a terved holnapra?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-08-04, 4:07 pm

//Keress és találj – Nie, aki kész meglepetés//


Nienna felvetése, amikor figyelmeztetem, hogy itt semmi nem az ami látszik, főleg, ha magányos utazónak hiszik, komolyan elgondolkoztat, persze azon felül, hogy meglepődöm, mennyire bátor ez a javaslat és mennyire nem gondoltam volna, hogy ezzel pont ő fog előállni.
Arra is rájövök azonban, hogy én magam jóval óvatosabban állok a dolgokhoz, hogy most velem van Nienna és igyekszem megóvni attól, hogy valami olyanba sétáljon bele, amibe bele sem gondol, hiszen nem ismeri azt a sötét világot, amit én igen.
Egyelőre nem reagálok az ötletére, még emésztgetem egy kicsit, mérlegelve a kockázatokat és talán, ha nem jutunk előrébb, akár bevethetjük is…..
A „tisztességes” út említésén azért felkunkorodik a szám széle egy kicsit.
Nem mondom, hogy nem osztottam meg még senkivel a szobámat, mert ez hazugság lenne, de azok másféle „lányok2 voltak és igazi társsal még sosem, mert nem volt, akiben megbízhattam volna.
Ezért ez a helyzet nekem is szokatlan, de azért nem ismeretlen előttem a lovagiasság, még ha általában csak a munkám megkönnyítése miatt használom.
Ismét meglep a reakciója és nem is csak az, hogy hajlandó megosztani velem az ágyat, hanem az, hogy mire, vagyis kire való hivatkozással teszi.
- Két alakban létező? – néztem rá kíváncsian, mert még sosem hallottam, hogy valaki ezt a kifejezést használta volna, bár volt tippem, hogy kiket rejtenek ezek a szavak, ám ezen a világon nem sokan tudták, hogy a sárkányok képesek kétlábú alakban közöttünk járni.
Az is igaz, hogy a háború ezen változtatott, mindenesetre többen tudhattak róluk most már.
Bólintottam.
- Tudom, hogy képes lennél megvédeni magad, bár én biztos nem bántanálak, de érdekes szobatársaid lehettek ezek szerint, főként, hogy még életben is vagy, bár,…….. tudom, hogy nem mindegyikük rossz….. – és igyekeztem kiverni a fejemből Kaint…. – Én még sosem hallottam, hogy horkoltam volna. – vigyorodtam el, mert tény, hogy kellemesebb egy puha női test mellett, ágyban aludni, mint a hideg földön.
Ahogy a kérdése elhangzott, már kopogtak is és egy kócos és kimerült szolgálólány állt az ajtóban, felém nyújtva a tálcára rakott vacsorát.
- Köszönöm. – vettem át és a lány már ott sem volt, gondolom elég hajszás neki az este.
- Tessék asszonyom, a vacsora előállt. – tettem az asztalra a tálcát és felvéve a legnemesebb tartásom, kihúztam neki a széket.
Ha leült én is odaültem.
- Ma még vacsora után lemegyek, hátha elcsípek egy-két ismerőst, meg kifaggatom a kocsmárost, milyen most a bandahelyzet, aztán holnap reggeli után meglátogathatjuk a piacot. Pár kölyök talán még a placcon van és tud segíteni, kit érdemes keresni. – mondtam el a tervemet. – De nekem most mindenképp pihenned kell, hogy visszatérjen az erőd. Egyébként pedig visszatérve az útközben felvetett ötletedre, veszélyes lehet, de ha végkép nem jutunk dűlőre, akkor megbeszéljük, de az épségedet nem kockáztatjuk. - szögeztem le.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-08-13, 5:59 pm

//Keress és találj - Jerry, akit érdemes meglepni//

- Igen… Egy sárkány… - gondolok vissza a Raven-nel töltött éjszakára, s mondom is ki, miközben még mindig elképedek a saját könnyelműségemen. – És oly ritkán akad „szobatársam”, ha így emlegeted, hogy az eset már magában is különlegesnek számít, attól függetlenül, hogy ki is volt az, akivel megosztottam néhány órára azt a szobát. És a sivatag óta tudom, hogy nem bántanál… Hiszen megállapodtunk... – emlékeztetem, hogy akkor hálára kötelezett, hogy aztán egy futó grimaszt kapjon tőlem a „horkolás” miatt.

A folytatást a vacsora érkezte akadályozza meg, s Jerry „kínálására” én is az asztalhoz ülök, Szemügyre veszem a tálcát, mit oly nagy igyekezettel helyezett elém. Csak néhány szelet kenyér, vaj, méz, sajt és fura pástétom, amelyet azon nyomban Jerry elé tolok. Egy kancsó vizezett bor, csak hogy ne ártson nagyon, s ha azt akarja a kedves vendég, hát rendeljen többet, hízlalva a fogadós bugyellárisát.

- A kikötői kocsmák szegényes kínálata – állapítom meg fintorogva, de aztán el kell ismernem, legalább a kenyér friss és a sajt is ízletes. – Rendben, te ismered a helyet – egyezem bele talán túl könnyen a tervébe, de csak azért, mert nekem magamnak is megvan az elképzelésem arról, mit is fogok csinálni. – A piac is jó ötlet, szívesen elkísérlek és néhány holmira nekem is szükségem lenne. Elég szegényes poggyásszal indultunk útnak – utalok gyors elhatározásunkra és még gyorsabb utazásunkra. – És miattam ne aggódj, már jól vagyok – harapok jóízűen bele a vastag karéj vajas kenyérbe és tényleg jobban érzem magam. – Nem hiszem, hogy azt gondoltad, majd csak udvarias kérdezősködéssel nyomra jutunk… Ugye így van? – nézek rá kérdőn. – Ha ezt gondoltad, talán mégsem vagy tisztában azzal, milyen is Norlan. Már akkor kockáztattuk mindkettőnk épségét, amikor elindultunk, hiszen ha az a Kacora el akarta rejteni a nyomait, hát biztosan tett róla, hogy azonnal értesülhessenek arról, ha valaki mégis utat találna hozzájuk. Nem titkolóztunk a Városházán sem és a fogadóban sem Tarsis-ban. Ha bárki kihallgatott minket, már tudhatják, hogy jövünk…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-08-22, 4:15 pm

//Keress és találj – Nie a megbocsátó! Very Happy//

Kíváncsian pislogok a „jéghercegnőre”, akit azóta már egészen másként ismertem meg, így ez e jelző legfeljebb a képessége miatt illeti meg, nem a viselkedése miatt. Mint megtudhattam, sokkal nagyobb és melegebb szíve van, mint bárkinek, akit eddigi életemben megismertem.
Az, hogy egy sárkánnyal töltött egy éjszakát sok szempontból megdöbbentett, bár az, hogy ezek után most egyáltalán itt beszélgetünk azt mutatta, hogy nem maradt alul a „két alakban létezővel” szemben…… milyen találó név egyébként……
- Mennyi minden megváltozott az első megismerkedésünk óta….. – értettem egyet vele elmerengve kicsit a múlton, hogy nem bántanám…soha.
Megmosolygom, amikor a meghozott vacsorából a húst elém tolja és csak a sajtot, cipót részesíti figyelemre méltónak.
- Miért van az, hogy a varázstudó nők többsége, nem eszi a húst? Ez valami elvárás, vagy kevésbé működik a mágia, ha mégis esztek? – fürkészem, még mindig halvány mosollyal az ajkamon, mielőtt nagy kedvvel nekiállok az evésnek. Én kevésbé vagyok válogatós.
Persze megakadok, amikor kijelenti, hogy velem akar tartani, de azért annak örülök, hogy nem táplál illúziókat arról, hogy mennyire lesz nehéz válaszokra lelnünk majd.
- Nem, nem gondoltam, hogy az ölünkbe hullanak majd a válaszok, épp ezért nem akartalak odavinni, főleg nem a sötétedés közeledtével. Azonban abban azért reménykedek, hogy elég idő eltelt már, hogy ha Kacora számított is rá, hogy valaki követni fogja a nyomát, ez elveszítse fontosságát. Norlan, ahogy mondod, egy nagy és forgalmas város és kikötő, talán sikerül elvegyülni, ha mégis felfigyel ránk valaki, de igazából ez lenne a lényeg, ez adna egy kis nyomot, amit követhetnénk.
Igazából magamat akartam csalinak használni, bízva benne, hogy ráharap valaki, aztán fordítok a kockán és én veszem át a ragadozó szerepét.
- Annak örülök, hogy teljesen tisztában vagy azzal, mibe futhatunk bele, mert így megérted, hogy nem lankadhat a figyelmünk. Erős mágus vagy, ha veszélybe kerülsz ne habozz használni a képességed, ne a szívedre, hanem az eszedre hallgass. – figyelmeztetem, mivel belenyugszom, hogy velem tart.
- Ha tényleg úgy érzed bírod még, akkor, ha befejeztük az evést mehetünk is.
Én indulás előtt még előveszem a tőröm és kis kopogtatás után találok pár padlódeszkát, ami laza és kifeszíthető és a csomagomból a pénzem nagyrészét és pár tartalék értékes követ, amit régebben szereztem, elrejtem alá. Két kisebb tört a csizmámba, egy vékony pengét a derekamhoz, az övembe dugok, csak a nagyobb vadászkésemet hagyom a tokjában a csípőmön.
- Tudod nekem nincs valami sok varázserőm és az sem alkalmas közelharcra, ha sor kerülne rá. – hívom fel rá a figyelmét.
Én felkészültem a portyára…….


Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-08-23, 10:37 am

//Keress és találj - Jerry, akit olyan könnyű elbűvölni//

A változásokról én is hasonlóan gondolkodom, mint Jeremy Talbot, és cseppet sem bánom, hogy az elmúlt évek elsimították köztünk a nézeteltéréseket és félreértéseket. Biztos vagyok abban, hogy ő is jobban ért engem, s az én szememben sem „csak” egy félelf, rémes modorú tolvaj, ahogy a kezdetekben hittem. Ám hiába ismerjük egymást alaposabban, úgy tűnik, a választásom még mindig meglepi, pedig eddigi találkozásainkkor sem fanyalodtam sosem arra, hogy hússal töltsem meg éhező gyomromat.

- Nem hiszem, hogy elvárás lenne – próbálok válaszolni a kérdésére. – Mindenki maga dönt arról, mivel és hogyan táplálja a testét. Talán anyám miatt alakult így – vélekedésem apró szomorúságot hoz, a veszteségét, de már tudom, Artanis öröksége itt van bennem, hát így ő is él mindaddig, míg én, vagy utódaim ezen a világon lesznek. – Azt hitte, családunk hagyományait követem majd, s a Fehér Város gyógyítóinak sorát gyarapítom majd, ahogy századokig tette minden nemzedékből egy-egy leány. S talán hajlandóságom egyik jele volt, hogy követtem az ő szokásait, s testemet nem gyarapítottam állatok kárára… De talán furcsa magyarázat ez, s igazán nem is felel meg a kérdésedre, mert nem tudom, hogyan lenne másképpen. Hogy képességeim, s erőm határát merre tolná egy „ízletes” pástétom – biccentek a lassan kiürülő tányér felé, s újabb karéj kenyeret vajazok meg, hogy hasonlóan jó étvággyal falatozzak, mint Jerry.

És persze, hogy ezáltal hagyjam őt is szóhoz jutni. Meg egyetérteni azzal, amit mond. Jeremy ugyanis minden – általa kiagyalt és tökéletesen megvalósított – látszat ellenére cseppet sem ostoba. Ám talán nem gondolta át teljesen a tervet, ahogyan én sem, s most úgy kell improvizálnunk, hogy kevéssé ismerjük lehetőségeinket és helyzetünket. De talán van, amit mégis biztosra vehetünk.

- Norlan városa az emberek városa. A mágusok köztük jobbára férfiak, s így egy magamfajtával kapcsolatban ritkán számítanak veszélyes dolgokra – emlékszem vissza legutóbbi itt jártamra, s arra a néhány gonosztevőre, kik könnyű prédát láttak bennem… és egy sárkányban. – Ha ki akarod ugratni azt a bizonyos gonosz és nem igazán ránk számító „nyulat” a bokorból, s azt akarod, hogy túl is éljük a találkozást, talán olyasvalaki is kellene, aki a megmentő szerepét vállalná – emlékeztetem ajánlatomra, óhatatlanul is megfelelve gondolataira. – A várost te ismered jobban, ahogy az embereket is. Ha te sodrod magad veszélybe azzal, hogy magadra vonod a figyelmet, én mégis hogyan szabadítsalak ki? – teszem fel neki az égető kérdést. – Azt hiszem, engem már így is észrevettek elegen, s ha folyton rejteném valódi alakomat, a mágia feleslegesen kötné le erőm, s figyelmem egy részét, nem gondolod? – próbálom világossá tenni számára a helyzetemet. Ahogyan azt is, mire való a mágia és mire nem. Ahogy beszélek, a férfit figyelem, ahogyan rejtekhelyet keres és talál a holmijának, miközben én is felállok, és a tálcára pakolom az üres edényeket, majd a konyhai holmit az ajtó mellé teszem a folyosóra. – Határai mindennek vannak, a varázslatoknak is. Az én képességeim is akkor hatásosabbak, ha nem engedem magamhoz közel azokat, akik ártani akarnak nekem. A védő varázslatok többsége akkor óv meg, ha fegyverrel nem érhetnek el. De persze akkor sem vagyok teljesen védtelen. Hêlchamp – a varázslat azok számára, akik először látják, mindig meglepő, de csak egyetlen szempillantásnyi szépséget hoz, ahogyan a mágikus páncél felszikrázik, aztán nyomtalanul eltűnik a bámész tekintetek elől. – Vagyis már emiatt sem kell aggódnod – mosolyom magabiztos, hiszen immár jobban óvom magamat a kések és tűk ellen, mint bárki, aki a kikötőben kószál. – És ezzel szerintem azt is bizonyítottam, hogy már rendben vagyok…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-08-24, 4:53 pm

//Keress és találj – Nie-vel//


Igaza van Nienna-nak abban, hogy mindenki úgy vesz magához ételt és azt, amit szeretne, ha úgy érzi ezzel nem befolyásolja a mágiáját akkor ez az ő dolga. Így azért valamilyen mértékben választ kaptam a kérdésemre, amit amúgy is a kíváncsiság hozott csak fel. Az azonban nem lepett meg, hogy a Fehér Város gyógyítói sorában szerette volna látni az édesanyja, mert tapasztalatom szerint nagyon erős gyógyító…..is.
- Még mindig jobb, ha én eszem az állatokat, mintha engem esznek. – vontam meg a vállam, mert egy férfiembernek vagyis elfnek meg kell adnia a testének, ami kell. – Sajnálom a népedet és a Várost, bár azóta sajnos már csak elsőnek lehet mondani a sorban, ami a sárkányok áldozatául esett. – intek szét szélesen, utalva a világban történő szomorú dolgokra.
A vacsora végeztével és a készülődés közben vitatjuk meg a tervet, amiben nem tudok ellenvetést tenni, hogy eléggé bicebóca, hiszen az egész kutakodás eléggé váratlanul hozott eredményt, nem készültem rá.
Hiába értem meg, hogy az ő javaslata logikusabb, azért nem könnyű valakit veszélybe sodorni, akit megkedvelt az ember.
Némi habozás után bólintok.
- Nincs értelme bujkálni. – mormogom, de azért felragyog a szemem, amikor megmutatja, hogy egyáltalán nem védtelen, mert ez ad egy kis megnyugvást, hogy ha baj történik, lesz időm a megmentésére sietni, addig remélhetőleg nem esik baja.
- Ez jó kis varázslat! Az enyémek csak a ……lopakodásban és az észrevétlenségben segítenek, de hát ezt már tudod, mintha pont ezt a képességemet kellett volna megerősíteni. – vontam meg a vállam, de közben a feladaton törtem a fejem.
- Menjünk akkor és elsőre a piacon és környékén próbálunk szerencsét…..külön-külön. Úgy értem, követlek és szemmel tartalak, miközben nyitva tartom a szemem.
Elég ideges vagyok azért, nagy a tét, ám nagy a nyereség is, ha sikerrel járunk.
A piac ugyan napközben a legforgalmasabb, de most sem pihen, csak épp más arcát nyújtja, ahogy közeleg az este……..


Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-08-26, 2:19 pm

//Keress és találj - Jerry és az ő rémes feltételezései//

A Fehér Város pusztulását sosem fogom elfelejteni, s a halál képe az egyik dolog, ami miatt most itt vagyok. Ami miatt segítek neki. Hogy ne veszítsen el mindent ő maga is. Sajnálata – bár vigaszt nem adhat – szívmelengető, ahogyan törődése is, amellyel miattam aggódik. De ő sem tehet mást, csak azt, ami az adott körülmények között ésszerűnek tűnik, s mit képességei számára megengednek. S amit a körülmények mindkettőnknek. Mert arról, hogy észrevétlenek maradjunk ebben a városban, már lekéstünk.

- Látod, pontosan ezek tesznek téged alkalmassá a feladatra – biztatásom nem hiszem, hogy célt ér, mert már az előttünk álló feladaton járnak a gondolatai. – Megmenthetsz, amikor erre lesz szükség. És rendben, te vagy a terv atyja, legyen a piac! – egyezem bele gyorsan, de aztán sokkal hamarabb ütközöm nehézségekbe, mint számíthattam volna rá. Így kifelé menet máris a segítségére szorulok. – Ó, azért legalább abban segíthetnél, hogy merre keressem – emlékeztetem felszínes tapasztalataimra. – Legalább odáig el kellene találnunk, ha jól értem a tervet… Ott aztán én „adom” a külhoni látogatót, te pedig ügyelsz arra, hogy ne lopják el túl korán az erszényemet, vagy én ne kerüljek észrevétlenül egy hajó gyomrába, vagy egy bordély kamrájába… Jól értem? – kérdezek rá arra, hogy mire is gyanakszik, amikor veszélyekről beszél. – Azt hiszed, még itt vannak a városban? Vagy inkább attól rettegsz, hogy már nincsenek itt? – teszem fel a hirtelen eszembe ötlő kérdéseket.

A válasza persze sok mindent tisztázna. Mert ha így gondolja, tényleg nem lenne okos a nevük után kérdezni. Még a végén elrejtenék testvéreit előlünk, s talán még rosszabb sorsot szánnának nekünk, mint amit eddig feltételeztem. De ha azt hiszi, hajókon vitték őket még messzebb… A dolgunk sokkal bonyolultabb lesz… Hát most kiderül, mi is járhat a félelf fejében, milyen sorstól tart, amelytől megmenteni igyekszik öccsét és húgát.
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-08-29, 6:42 pm

//Keress és találj – Nie, a lelkesítő//

Csak egy halvány félmosoly jelenik meg az arcomon a biztatására, mert egyáltalán nem hiszem, hogy bármilyen megmentői feladatra alkalmas vagyok. Sosem csináltam még ilyet, mindig csak a saját megélhetésem és túlélésem volt a cél, mivel a múlt tragikus tapasztalatai után igyekeztem senkit nem közel engedni magamhoz. Shuga ált hozzá a legközelebb, hogy megkedveljem, de még nála sem tudtam sokszor miként viszonyuljak hozzá és most már soha nem is tudom meg, miért keresztezte oly gyanúsan sokszor az utunk egymásét.
- Félek túlságosan is bízol bennem, de én még mindig csak egy ügyes tolvaj vagyok. – sóhajtottam, mert tényleg zavart, sőt kimondottan aggódtam, hogy túlbecsüli a képességeimet.
Ösztönös udvariassággal engedtem magam elé az ajtóban, aztán majdnem sikerült beleütköznöm, ahogy hirtelen megtorpant, miközben felhívta rá a figyelmem, hogy máris sikerült elfeledkeznem valamiről.
- Ha kiléptünk a kocsmából jobbra kell fordulni, aztán csak egyenesen végig az utcán egészen a kötélverő műhelyéig. Ott balra és az az utca már a piactérre visz, ahogy majdnem mindegyik, ami utána balra kanyarodik. – igyekeztem kiküszöbölni ezt a hiányosságot gyorsan. – Igen, ezt terveztem, bár ha szükség lesz a segítségemre, akkor az álcánknak is lőttek.
De persze inkább bukjak le, mint, hogy hagyjam, hogy Nienna-nak baja essen, de ezt egyelőre nem mondtam ki, azonban a másik kérdésére megráztam a fejem.
- Azt gondolom, hogy Norlan egy kikötő és, hogy mindig is nagy volt a kereslet emberre a kalózhajókra, melyek a csempészárukkal mindig is meg voltak itt találhatók. Nem véletlenül hozták ide a gyerekeket annak idején…… - villant dühösen a szemem. – Lehet, hogy az emberkereskedelmet tiltja a törvény, de ezt itt sosem vettél olyan szigorúan és a városőröknél, talán még feljebb is el lehet érni, hogy másfelé nézzenek, ha elég súlyos erszény pottyan eléjük. – nem tudom mennyire romboltam le Nienna igazságba történő hitét ezekkel a szavakkal. – Szóval nem hiszem, hogy itt vannak, de azt igen, hogy ez egy jövedelmező üzlet és hiába telt el olyan sok idő, akik ezzel foglalkoztak, most is ezt teszik, bár nyilván nem ugyanazok a személyek, de……….nem én vagyok az egyetlen elf, aki nem veszi szigorúan a törvényt.- mosolyodok el kissé kesernyésen. – Ha eltűnt emberekről érdeklődünk, nem fogjuk elkerülni a feltűnést, ebben biztos vagyok. A kérdés csak az, hogyan fognak az érdekeltek reagálni.
Nem akarom ijesztgetni, meg aztán már eddig is a tudomásomra hozta, hogy nem fog visszariadni a veszélytől, így aztán, ha nincs több tisztázandó kérdés, akkor mehetünk is.
Az utcákon most is sok az ember, nagyon igyekeznem kell, hogy se Niennat ne veszítsem szem elől, se más sem kerülje el a figyelmemet.
Igazából a nyílt kérdezősködés úgy sem fog eredményt hozni, de az általa keltett hullámok biztos, hogy kimosnak valamit a partra……..
- Ha azt hallod fuss, akkor ne habozz és rohanj az első szembejövő őrjárathoz, itt elég sűrűn járnak. Ne fordulj meg és ne foglalkozz velem, csak fuss. – suttogom még a hátának, ahogy elérjük a teret.

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-08-31, 3:05 pm

//Keress és találj - Jerry//

- Ha nem bíznék benned, nem kísértelek volna el és sosem ajánlottam volna fel a segítségemet - igyekszem oszlatni kétségeit. - Ne félj, nem felejtettem el, hogy tolvaj vagy... És hidd el, tapasztalatból azt is tudom, hogy nem mindig a szükség vitt rá arra, hogy valakitől ellopj valamit... -emlékeztetem az Udvarház-beli kalandunkra. - De még mindig úgy gondolom, ez a hasznunkra lehet. Besurranni, vagy szemfényvesztő módon elemelni bármit, ami a segítségünkre lehet, mégis te tudsz jobban és nem én - próbálom most már mosolyogva győzködni az igazamról, s ő meg útmutatásával arról, hogy mennyire ismeri a várost. - Először jobbra... - memorizálom az útvonalat félhangosan. - A kötélverő műhelyig egyenesen, aztán balra és csak az úton addig, amíg oda nem érünk - még az én számból sem hangzik túl bonyolultnak a leírás.

De aztán már az ő igyekezete hajt mindkettőnket a cél felé, ám még ekkor is oktat és tanít a Norlan-i "hétköznapokra". Be kell vallanom, szomorúnak hangzik az, amit mond. Kalózok és emberkereskedők, korrupt városőrök és titkokat kifülelő gazfickók. Nem túl megnyugtató, de már kezdem megtanulni azt, hogy a felszín alatt sok minden rejtőzhet. De mégsem biztató a helyzet. Hogyan is lehetne az, ha szennyes múlt után kutakodunk, amit valaki rejteni akar, olyanok után kérdezősködünk, akik nem akarják, hogy rájuk találjunk. Így Jeremy utasításait nem vehetem félvállról.

- Ígérem, így teszek majd - egyezek bele a kérésbe, ám szeretném, ha tudná, hogy bár úgy fogok tenni, ahogyan ő helyesnek véli, mégsem fogom magára hagyni. - Te is ígérd meg, hogy nem felejted el azt, amit mondok. Hogy amíg a városban vagy, bárhol megtalállak - próbálom én is hozzátenni azt, amivel kevésbé félelmetesebb lesz kimászni a bajból, persze, csak akkor, ha benne leszünk a slamasztikában. - Vagyis bármelyik helyen megtalállak, amit nem véd varázslat ettől - javítom ki magam csak azért, hogy teljesen egyértelmű legyek. - De azt hiszem, talán a mágusoktól kell itt a legkevésbé tartanunk - nézek végig a főként tengerészekből, kofákból, kereskedőkből, mindenféle fegyveres alakból álló sokaságon.

De aztán már nem igazán van alkalmunk több szót váltani, mert az utcán egyre lassabban tudunk haladni az embertömeg miatt, s bár nyilvánvaló, hogy jobb lenne, ha a keskeny, kövezett út közepét választanám, ahol a legbiztonságosabb lenne haladni, és ahová még elér a lámpák gyenge fénye, mégis néha ki kell kerülnöm egy-egy beszélgető, vagy éppen jókedvűen kornyikáló csoportot, így téve próbára "kísérőm" éberségét és ügyességét. A gyöngyszürke köpeny azért megvéd attól, hogy beleolvadjak az inkább sötétbe öltözött helyiek közé, a csuklya pedig attól, hogy a szükségesnél nagyobb feltűnést keltsek elf mivoltommal. Így most inkább tűnök vagyonosabb utazónak, mint titkokat fürkésző "detektívnek".

Aztán pedig már én magam is inkább a sátrakat és az üzleteket veszem szemügyre és nem azokat, akik úgy vásárolgatnak a sötétlő és alatt, mint ha a város sosem akarna aludni. Mint ha éjjel alkudozni pontosan ugyanolyan természetes lenne, mint nappali fényben válogatni a portékák között. Így hát én is szemügyre veszem a színes kelméket, a díszes fémből készült tárgyakat, csészéket, a különleges gyümölcsöket. Bódító illatú kenőcsök és olajok csalogatnak, csillogó ékszerek kínálják magukat a piacteret körülvevő boltok kirakataiban és az mindenképpen megnyugtató, hogy ezek előtt az üzletek előtt mindig marcona őrök vigyáznak arra, hogy a Jerry-hez hasonló képességekkel bíró alakok, ne rövidítsék meg túlzottan a tulajdonosokat.

Vagyis a város most veszélytelen arcát mutatja, s a biztonság érzete, no meg az, hogy egy fikarcnyi kétsége sem lehet afelől, hogy Jeremy Talbot minden gyanús alakot szemmel tart, azt hiteti el velem, hogy itt semmi bajom sem eshet.
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-09-02, 5:23 pm

//Keress és találj – Nie-vel//

Már régen megbékéltem a hivatásommal és soha nem éreztem lelkiismeretfurdalást azért, mert loptam, hogy megéljek, akár magamnak, akár másnak, hogy fizessen érte, mert csak attól vettem el, aki nem érezte a hátrányát. És ez a „soha” változott meg, miután megismertem Nienna-t, aki előtt először éreztem, hogy talán helytelen, amit teszek, talán ezért is hívtam őt Jéghercegnőnek, ezzel is elzárva magam attól, hogy komolyabban vegyem a rosszallását.
És ezért volt az, hogy most meglepő pillantással jutalmaztam, amikor pont ő állította, hogy még jól is jöhet az alvilágban szerzett ismeretem és a foglalkozásom.
Azonban befogtam a szám, mert nem akartam elrontani a pillanat elégedettségének érzetét, így sem élvezhettem sokáig, hiszen már útnak is indultunk és erre kellett koncentrálni.
Még tartottam egy gyorstalpalót neki, miként működnek itt a dolgok, ha valaki az én szemszögömből ismerte meg a város működését. Gondoltam, hogy az átlag polgár nem szembesül ilyesmivel, nem árt, ha tisztában van vele.
- Nem, nem a mágusoktól, de senkiben ne bízz, még bennük sem. – figyelmeztettem még utoljára ismét, de jól esett, hogy kimondta, számíthatok rá, bár ez csak megerősítette, amit már úgy is tudtam.
A piac, ahogy gondoltam, most is zsongott és az sem változott, amióta itt jártam, hogy a nappali legális árukat, felváltották azok, melyek más közönséget szolgáltak ki. Még mindig a pulton voltak a kenőcsök, a szövetek, az olajok és más afridiziákumok, de a pult alól más áruk is előkerültek, ha jól kérdezett az ember. Mérgek, bódítók, csapdák, fegyverek, szerszámok, amik a magafajtának kellettek……
Körülöttünk megszaporodtak a sötét öltözékű, csuklyát viselő alakok, akik igyekeztek az árnyékokban maradni, könnyű léptű suhancok, akiket gyakorolni hoztak ki, miután már a próbababán nem szólaltatták meg a csengettyűket.
Miközben a fél szemem Niennan tartottam, egy ilyet kerestem magam is, ezért hagytam elől a pénzeszacskómat, bízva benne, hogy valaki nem tud ellenállni……
Valamikor az egyik oktatójuk egy vérelf volt és a bandával kellett egyezkednem, mikor ide jöttem pár hétre, de az nem most volt.
Attól is tartottam, hogy, ha be is jön a tervem, talán szem elől vesztem közben Nienna-t, aki, bár eltakarta az arcát, már láthatóan felkeltette már a figyelmet, láttam pár villanó pillantást, pár vele lépést tartó, de még elég biztonságos távolságban lévő árnyékot.
Közelebb húzódtam, csak egy-egy eladóhelyet hagyva magunk között
Minden idegszálam azt jelezte történni fog valami hamarosan. a távoli sarkon feltűnt egy őrjárat, ha az elhalad, elég időt adhat azoknak, akik cselekedni akarnak.


Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-09-03, 7:21 pm

//Keress és találj! – Jerry-nek, akitől most az utóbbit remélem//

A zaj csendesül kicsit, csukódnak erszények, lebbennek portékákat takaró leplek. Párbeszédek válnak kedélyessé néhány pillanatra, s válnak érdekesekké jobbára értéktelen holmik. A történések okát is meglátom, a városőröket, kik szétszóródva haladnak át a saroknál, s vetnek kutatónak tűnő, ám kissé érdektelen pillantást a piactér forgatagára.

- Csak nem szerelmi csalódásra keres gyógyírt, kisasszony – a behízelgő férfihang a vöröslő sátor alól érkezik, ami előtt megálltam az őrség elhaladtáig. – Ostoba fajankó lehet, de ha szeretné, örökké hűségre szoríthatja ezzel – csillant meg egy kristályüvegcsét húsos ujjai között. – Vagy inkább bosszút állna rajta?

- Nem, dehogy! Egyikre sincs szükségem! Köszönöm... Bocsánat... – adom a zavart hajadont, s igyekszem odébb, miközben megtalálni próbálom Jeremy-t a tömegben Azt remélem, hallotta a kérdést és a feleletet is, s tudja, hogy a „játszma” elkezdődött. Igyekeznék tovább, riadtságot színlelve, s ha nem számítanék rá, hogy tudatlanságomat, s gyanútlanságomat igyekeznek majd kihasználni, talán észre sem venném, hogy a piac széle felé próbálnak „vezetni” azzal, hogy éppen előttem lépnek odébb idegenek, vagy állnak meg beszélgetni, hogy elzárjanak előlem egy másik irányt. Próbálok mégis tartani egy irányt, nem engedni a „félrevezetésnek”, de amikor így teszek, a beszélgetőkből hirtelen vitatkozók lesznek, s szerepemet nem feledve kerülöm akkor el a hangoskodókat. Lassan próbálok haladni, hogy Jerry-nek legyen ideje, s lehetősége követni, hogy ne veszítsen szem elől a várost jobban ismerő félelf. Abban bízok, ha baj lenne, ott teremne, s húzna ki a csávából ítélete szerint. De most még csak a játék van, „folyosók” nyílnak és zárulnak a tömegben, s én haladok arra, amerre a rejtélyes szándék akarja. Néha megállok, s az egyik – édességtől roskadozó – asztalnál veszek is egy csomagnyi édes cukormázba mártott diót, mogyorót, mandulát, ami esetleg később is hasznomra lehet majd.

Aztán egyszer csak már nincs más út, csak egy keskeny sikátor, s ha nem feltételezném hátsó szándékukat, hát indulnék is arra, hiszen az utcácska eleje világos, lámpák ragyogják be, s csak embereket szégyenítő látásom mutatja a távoli sötétséget. Megtorpanok, mint ha a kezemben tartó finomságok között válogatnék, de titkos „kísérőmet” próbálom megtalálni óvatosan kutatva a közelben állók között.

Tudom, hogy nem maradhatok túl sokáig, mert gyanút keltenék, de a bátorságom most mégis kicsit elhagy, hiszen nem tudom, mire számíthatok. De aztán győz az elszántság és a bizalom, hogy nem vagyok egyedül, így lassan elindulok…



A hozzászólást Nie összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-09-08, 7:57 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime2023-09-06, 3:37 pm

//Keress és találj! – Nie, akinek nem lehet csalódást okozni//

Tudom, hogy a Nienna felé tett ajánlatok még nem okoznak problémát, csak felmérik azt, hogy melyikre áll meg, melyik gondolkoztatja el, de ennél tovább nem mennek, mégis az izmaim ugrásra készen megfeszülnek, szándékosan kell ellazítanom, mert vannak itt a piacon rajtam kívül is sasszemű emberek, akiknek feltűnne és rájönnének, vagy legalábbis gyanítani kezdenék, hogy közünk van egymáshoz.
A piac, az őrség elhaladásig, ismét a békés arcát mutatja, bár nem csak az árusok, hanem a katonák is tisztában vannak azzal mi folyik itt, de hát a látszatra adni kell.
Meg van a trükkje, hogy úgy maradjak a jégelf nyomában, hogy még ős se vegyen észre és erre most nagy szükség van, hiszen a játék, amivel megpróbálják elcsalni és a mit sem sejtő vásárlóktól elkülöníteni, már el is kezdődött.
Csak reménykedni merek abban, hogy Nienna is észrevette, miként jelölik ki az útját, olyan véletlennek tűnő dolgokkal, amikre szinte senki, aki nem él állandó gyanakvásban, nem gondolna.
Mikor a csalogatás elérte a célját és Nienna egy olyan sikátor bejáratánál áll, mely egy minden bizonnyal banda uralta helyre vezet és ahol már felkészültek a fogadására, látom, hogy a lány megtorpan, de igyekszik ezt álcázni. Biztos vagyok benne, hogy a csuklya alatt figyelmes szemeket látnék, ezért kimozdulok egy kicsit az árnyékból, ahol meghúztam magam, hogy észrevegyen, tudja nem hagytam magára, nem vesztettem szem elől.
Nem hagyhatom egyedül bemenni oda, mert olyan gyorsan eltűntetik, olyan gyakorlott módon elterelik a figyelmet, hogy, ha meg is találom, talán már késő lesz.
Lehet, hogy Nienna azt gondolja, képes megvédeni magát, de nincs ebben tapasztalata, a csendes meglepetésre, az árnyékból, aljasan lecsapásra. Mert hiszen elég egy mérgezett tövis és máris megbénítják, az emberrablók mágusokra is fel vannak készülve.
Gyorsan döntök.
- Várjon szép kisasszony! – lépek lendületesen mellé és kísérem a lámpák fényében beljebb. – Az a kereskedő azt mondja, hogy nem jól adott vissza. – intettem arra, ahol a nassolnivalókat vette. – Ha gondolja visszakísérem.
Ezzel a fülelő füleknek azt jelzem, hogy nem tartozom hozzá, de nem tudják, hogy vajon saját szakállamra akarom megszerezni a zsákmányt.
Azért nem állítom meg, hiszen akár ki is sülhet valami ebből, legalábbis kiugratjuk a nyulat a bokorból.
Óvatos mozgolódás támad a sikátor végén.

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kikötő - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 13 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Kikötő
Vissza az elejére 
13 / 15 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next
 Similar topics
-
» Birodalmi kikötő
» Keleti kikötő

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Norlan-
Ugrás: