LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Kikötő

Go down 
+16
Matt Shadow
Jeremy Talbot
Aldo Barras
Trintorin
Raman
Blasio
Merena Estwick
Vogon Beebebrox
Balál Tangeran
Nawarean
Lysanor Eweny
Arya D'hrodo
Fatima Ferses
Helen Hoa
Elkator Rayen
Mesélő
20 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next
SzerzőÜzenet
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-05-09, 5:45 pm

Őszintén meglepődtem volna, ha szó nélkül tűrte volna a szavaimat. Még akkor is, ha sunyi, nyomorultnak tartottam, mert más által véres verítékkel összeszedett vagyon és megélhetést oroz el, csak azért, mert maga köré gyűjtött egy bandát, csupa hiénát, melyek közül ő a legnagyobb.
Ha most nem reagált volna, még a gyávaságot is a számlájára írtam volna, de akkor nem élhetett volna ilyen sokáig…….
Így nem rezzenek össze a hirtelen mozdulatától, ám a kezem azon mód a tőrömre csúszik, felkészülve rá, hogy használjam is, természetesen csak önvédelemből.
- Nem eszik olyan forrón azt a kását! – nézek vele farkasszemet, ám sejtem, hogy ha akarna sem tudna ennél többet elérni, mert a kidobóemberek már meg is indulnak felénk.
Madame Borromo ügyel a vendégei nyugalmára……..
Fynn visszakozik, hiszen amúgy is csak a megfélemlítésem volt a célja, de mielőtt még megfelelő csípős választ vágtam volna a fejéhez, megszólalt Zaveeyera a lépcső tetejéről. Nem tévedtem, amikor feltételeztem, hogy minden mozdulatukról tudomása van és most épp időben lépett közbe ahhoz, hogy ne ugorjunk egymás torkának.
Kezem elernyedt a fegyveremen és egy gunyoros pillantással biccentettem asztaltársamnak, jelezve, hogy szabad az út, menjen csak előre.
Számítottam rá, hogy, már csak az „üzlettársi” pozíciómat megerősítve, engem sem hagy ki a Mylady ebből a társalgásból, meg nem ártott szemmel tartani ezt az „úriembert”.
Bekísértem tehát Fynn-t az irodába és megvártam, hogy leüljön, ám én, mivel Borromo is még az ablak előtt állt, csak neki támaszkodtam az asztal szélének, hogy időben reagálhassak bármire is.
Valószínűnek tartottam, hogy főként az előbbi történések miatt, Fynn tényleg kifogásolni fogja a jelenlétemet, de meglepő módon és amiért azonnal rossz előérzetem lett, inkább a dolgok elé ment.
Sajnos tényleg nem ejtették a fejére, pedig egy ostoba bandafőnök most jól jött volna.
Idegesen vártam, hogy megjelenjen az a személy, akit ez a féreg maga mellett akart tudni egy minden bizonnyal bicskanyitogató tárgyaláson, hogy ki lehet a bűntárs, aki a kezére játszik……
Én ugyan nem kiáltottam fel, mint a ház asszonya, de csak azért, mert bennem szorult a levegő és csak egy hörrenésig jutottam. Ez meg mi a búbánatos feketefene!
- Átverés! – léptem egyet a másik zsivány felé, aki ezek szerint elejétől fogva összejátszott a testvérével, csak minket etetett azzal az ostoba maszlaggal.
De amíg a Madame nem ad utasítást arra, hogy ugorjak nekik, visszafogtam magam és inkább Zaveeyera-hoz mentem, hogy megvédjem, amennyiben szükséges.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-05-12, 9:23 pm

*Matt Shadow elképedése nem annyira nyilvánvaló, mint a Ház asszonyáé és a férfi profizmusát dicséri, hogy azonnal munkaadója mellé siet, amint felismeri az érkezőt. S ha Zaya eddig azt hitte volna, hogy képes uralkodni az érzésein, s hidegen átgondoltan fogadni az események alakulását, hát most úgy tűnik, sokkal kevésbé ismeri magát, mint sejtette.*

- Maga? – ismétli meg a kérdést Zaya és bár mindannyian nyilvánvalóan pontosan látják és tudják a választ, ő még – úgy látszik – reménykedik abban, hogy téved. Mert az ajtóban álló most nem üldögél békésen a furcsa székben, ahogy tegnap éjjel tette. - De én azt hittem,…. Maga meg azt mondta, hogy… - kezdi bizonytalanul az asszony, de folytatni már nem tudja, és az arcát a kezébe temeti.

- Ó, Zaya, még mindig nem tanultad meg, hogy sosem hihetsz a szemednek – lép közelebb az Árnyak főnöke az asztalhoz, s ezzel arra készteti Zaveeyerát, hogy feltekintsen rá. – Csak szólj neki! – int a fejével Matt felé. – Szólj, hogy ne legyen meggondolatlan! Ahogyan te sem. A házból nem megy el senki, amíg meg nem állapodunk. Ugye érted, hogy ez mit jelent?

*De mert a kérdezett nem válaszol, így ő maga folytatja mosolyogva a mondandóját, s a jókedv nyilván a nő nem múló meglepettségének és bizonytalanságának szól.*

- Nos, jó, akkor elmondom, csak hogy világos legyen és hogy később senki ne mondhassa azt, hogy nem voltam egyértelmű és nem figyelmeztettelek benneteket. – néz Matt-re és az ajtóban álló két őrre. – A Madame nincs veszélyben addig, amíg meg nem próbáltok segítséget hozni, vagy kijutni erről a pazar helyről. Csak addig kell maradnia mindenkinek, amíg alá nem írjátok ezt itt. – vesz elő óvatosan egy összecsavart vastag papírtekercset a felöltője alól, vigyázva, hogy mozdulata ne legyen senki számára félreérthető. – Csak olvassátok el nyugodtan. Mindketten. Van időnk mindenre – nyújtja az iratot, de Borromo nem nyúl érte…
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-05-13, 8:58 pm

Iszonyúan dühös vagyok és ez biztosan lerí rólam, annak ellenére, hogy nem ugrom Jarlath nyakának, hogy elvágjam, bár nagyon is kedvem lett volna rá, aztán folytattam volna Fynn-nel…….
De ennek ellenére átérzem a Madame megdöbbenését, ami sajnos előrevetíti, hogy bármilyen terve is volt, az most dőlt dugába és még az eddigi sem rózsás helyzet is tovább romlott, mondhatnám az esélyeink a béka feneke alá süllyedtek.
De elköteleztem magam és akármi is fog történni, ki fogok állni Madame Borromo mellett.
Mogorván nézek a közeledő bandafőnökre és kezem az övemhez rebben önkéntelenül, ami jelzés lehet a most egy cseppet sem nyomoréknak látszó férfinak, hogy eddig és ne tovább!
- Nem vagyok süket, így nyugodtan nekem is mondhatod, amit tőlem akarsz. – szúrom közbe, átvéve a közvetlenebb hangnemet, amit megenged magának. – A meggondolatlanság pedig távol áll tőlem, ha akarok valamit, azt meg fogod tudni időben, én nem vagyok hátulról sunnyogó orvgyilkos.
Persze értem én, hogy mit mond elsőre is, gondolom az embereik már körbevették a házat és valószínűleg az épületben is van belőlük éppen elég. Mivel két őre Zaveeyerának itt van, túl sok gondjuk nem akadhatott a földszinten, ahol most inkább csak a lányok voltak.
~ Gyáva, alattomos disznók! ~
Eddig sem gondoltam, hogy baráti csevelyre érkeztek, így a fenyegetése semmilyen meglepetést nem okoz, de akkor is dühítő, hogy mennyire pofátlanul úgy érzi, mindent megtehet, mert erőfölényben van. Ez akkor is rossz érzés, ha ez az igazság……
Szemem végig figyelmesen követi a mozdulatát, ahogy előhúzza a papírt, talán még azt is meg tudnám jósolni, hogy mit tartalmaz……
Én sem nyúlok érte, hirtelen még arra is emlékeztetnem kell magam, hogy miért kezel engem másként……..ő úgy tudják, hogy társtulajdonos vagyok….
- Ha már ilyen szívesen marasztalsz minket, akkor talán nem bánod, ha a Madame ide hívja Blanche-t, a helyettesét, hogy meggyőződhessen arról, egész háza népe jól van. – néztem a férfi, majd Zaveeyera szemébe, teljesen figyelmen kívül hagyva az iratot.

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-05-16, 10:01 pm

*Zaya pillantásában Shadow megláthat egy figyelmeztető villanást, de amikor a nő megszólal, már megint a sarokba szorított áldozat szerepét erősíti a hangja, a szavai.*

- Nincs szükség rá, Matt. Ne ijesszük meg jobban őket, mint amennyire szükséges. Így is már biztosan pletykák keltek szárnyra, s ha Blanche-tól a hogylétükről érdeklődök, még a végén azt fogják gondolni, hogy mindannyian veszélyben vannak. De ezt nem hiszem. Hiszen az urak üzletemberek. Tudják, hogy ez egy jövedelmező vállalkozás, s az, ha rontják az áru minőségét, nem tesz jót az üzletnek. Ugye nem kell tartanom attól, hogy bárkinek is baja esne? – szegezi végül a kérdést Fynn-nek, aki egy ideje már nem szólalt meg.

- Hát persze… Semmi okod nincs rá, hogy miattuk aggódj. Az embereim tudják a dolgukat, s mindaddig nem zavarják meg az üzletmenetet, amíg nem jelzek nekik. Így arra a két alakra sincs szükség az ajtó előtt. Menjenek és tegyék a dolgukat odalent! – aztán színpadiasan meghajol Zaveeyera felé. – Persze, csak ha a hölgy is így gondolja. Csak ha a jelenlegi üzlettárs jelenléte elég biztonságot jelent neki, természetesen.  

- Matt Shadow már bizonyított. És ezzel ti éppen úgy tisztában lehettek, mint én. Azt hiszem, az éjjel történtekbe pontosan őt nem kalkuláltátok bele. De sajnos én sem vettem figyelembe azt, hogy mennyire is akarja magának Damos Fynn az üzletemet. Mert ugye itt erről van szó? – nyúl végül a papírért Zaya, majd miután az összes lapot elolvasta, egy fintor után Shadow felé fordul. – Matt, kérem jöjjön és olvassa el Ön is!

*S ha a férfi így tesz, akkor – miközben ő a „szerződést” olvassa, Zaya - látva Fynn gúnyos mosolyát - a saját véleményét nem rejti véka alá.*

- Az ajánlatról természetesen közösen döntünk, de nem, nem hagyom, hogy a Ház és a Bazár fele is Damos Fynn tulajdonába kerüljön. Még akkor sem, ha tisztességes árat fizetne az üzletrészért. És azt sem engedem, hogy Matt Shadow lemondjon a saját befolyásáról. Nem, Damos, ezt nem kérheti tőlem, és ő ezt tudja jól. Semmi ilyen nem szerepelt a megállapodásunkban és az ígéretem sem szólhatott erre, hiszen akkor még nem tudtam, hogy anyám üzlete az enyém lesz. Nem is akartam soha, hogy így legyen. És abban is biztos vagyok, hogy ő sem ígérte meg azt, hogy így lesz. Miért kell tönkre tenni mindent?

- Ó, Zaya, nem teszünk tönkre semmit, de tudod jól, hogy eddig kivételes helyzetben voltál. - Jarlath nyájas, de egyben fenyegető is. - Ez nem maradhat így. Nem tehetjük meg azt, hogy veled minden marad a régiben, míg mások… Nos, változások lesznek, ezt neked is el kell fogadnod. Sok változás… És lesz még egy, amely csak rád fog vonatkozni… Bár az nincs benne a szerződésben – néz kihívóan Matt Shadow-ra. – Ugye maga is tudja, mire gondolok?
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-05-18, 8:20 pm

Nem akartam a Madame tervének útjába állni – már ha a történtek ellenére, még volt terv, de reméltem, hogy igen, különben nagy bajban leszünk, - de a két sunyi testvér már nagyon a bögyömben volt, ezért többet engedtem meg magamnak, mint amit szándékomban állt.
Így aztán azonnal észhez térek, amikor meglátom azt a figyelmeztető villanást a nő szemében, ezért eszem ágában sincs vitába szállni vele. Talán szándékosan nem szeretné, ha az emberei több figyelmet kapnának, amúgy is gyanús, hogy az egész ház vérkeringésén a kezét tartó Blanche még nem tűnt fel……..
Ám én valószínűleg nem vagyok olyan jó színész, amilyen a Madame, ugyanis a haragot nem tudom eltűntetni a szememből, még ha veszek is egy mély levegőt, hogy higgadtságomat visszanyerjem.
Arra sem tudom rávenni magam, hogy egy szavát is elhigyjem, de kénytelen vagyok elismerni Zaveeyera igazát arról, hogy az üzlet elhappolását tervezgető testvéreknek sem érdeke a károkozás.
Nyilvánvalóan a Madame és én ez alól kivételt képzek, mert nem hiszem, hogy bármelyikük is hamar felejtene. Míg egyiket tegnap, a másikat épp az előbb sértettem vérig…..
Most nem reagálok semmit arra, hogy elegendőnek gondolja személyemet a ház úrnőjének biztonsága érdekében, ráadásul az „üzletet” sem bonyolíthatják le nélkülem, legalábbis a tudomásuk szerint.
Egy halvány mosolykezdemény jelenik meg az arcomon, ahogy a Madame az orruk alá dörgöli, hogy hiba csúszott a számításukba miattam, de aztán kissé közelebb lépek, hogy elvegyem a felém nyújtott papírt és elolvassam, ahogy kérte.
Nem csalódtam a megérzéseimben, hogy mi áll benne, ahogy Zaveeyera válaszában sem.
- Igaza van a Mylady-nek. – bólintok egy undorodó mozdulattal ledobva az asztalra a dokumentumot. – Még ha hajlandó is lenne lemondani a részéről, én nem kötöttem semmiféle megállapodást egyikőjükkel sem, így az én részem amúgy sem képezhetné semmilyen – annak idején jóhiszeműen – kötött alku tárgyát. – jegyeztem meg ahogy a nő befejezte.
Ám biztos voltam benne, hogy tartogatnak még meglepetéseket a tarsolyukban és a szép szavak után jön a fenyegetés, ahogy az ő berkeikben illik. Ne is csalódtam……… Én voltam az első a sorban.
- Sok mindenre gondolok, ami biztosan nem nyerné el a tetszésedet Jarlath, de én is tudnék pár változást javasolni nálad, példának okáért, ha komoly üzletben gondolkodsz, megfegyelmezhetnéd az embereidet. Ha te épp erre gondolnál, akkor csak szívességet tettem, hogy megtettem helyetted. – dőltem neki az asztal sarkának és karbafontam a kezem.
Nem teszem meg neki a szívességet, hogy azt lássa megijedtem a fenyegetésétől.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-05-22, 2:38 pm

*Jarlath pillantása, amellyel Matt-et fürkészi, hideg és fenyegető, de ő – Shadow-tól eltérően - minden mozdulatát uralja. Így mosolya is pontosan azt sugallja, amire utalnia kell. „Ne állj azt utamba és ne húzz ujjat velem, mert megjárod!” S ha eddig kétsége volt efelől Zaya „üzlettársának”, akkor a következő néhány szó eloszlat minden bizonytalanságot.*

- Az embereim pontosan azt teszik, amire utasítom őket, és sosem kérdezik meg azt, hogy miért kell megtenniük. Ugye te sem gondolod azt, hogy Patkány egyetlen pillanatra habozott volna megtenni bármit is, amire utasítom? De mert nem szerettem volna elveszíteni a Ház „úrnőjének” bizalmát – a férfi hangja gúnyosabb már nem is lehetne -, hát ott és akkor megkíméltem az életedet. És látod, milyen jól tettem! Mert a te kilépésed az üzletből már alkalmat is teremt arra, hogy mi vegyük át. Tökéletes rendezés! Nem gondolod, bátyám? – fordul Fynn felé, aki újra hallgatásba burkolózik, de közben furcsa pillantásokkal méregeti Matt-et. S mert válasza késik, így Jarlath türelmetlenül sürgeti a válaszra. – Te meg mit bámulod ezt a ficsúrt? Mi jár a fejedben?

- Azt hiszem, láttalak már valahol… - dörmögi Damos elgondolkozva Matt-nek. – Sőt biztos vagyok benne, hogy találkoztunk már valahol… És nem, nem az éjjel… Valamikor régebben… Nem tetszik ez nekem… - fordul a testvéréhez Fynn.- Intézzük el ezt az ügyet gyorsan, aztán jobban tesszük, ha őt is elintézzük… Mielőtt bajt keverne… - nyúl a pergamen után és tolja Zaya elé. – Írd alá, különben megfogadjuk a kis barátod tanácsát, és „kéretjük” az ifjú hölgyet odalentről…
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-05-22, 8:05 pm

Nem vagyok bolond. Tudom, hogy nagy-nagy veszélyben vagyunk és az életünk lehet, hogy csak egy hajszálon múlik, de akkor sem fogom megadni nekik azt az örömöt, hogy azt gondolják reszketni fogok a hatalmuktól. És szerintem a Madame-t is alaposan alábecsülik, pedig tapasztalhatták már, hogy hosszú ideje megállja a helyét itt a városban nő létére is. Most is remélem, hogy ez történik és a váratlan események ellenére volt ideje valami meglepetést kitalálni. De, ha mégsem, akkor sem fogok megjuhászkodni két ilyen alattomos nyomorult előtt, igyekszem majd mindkettőt magammal vinnem a sírba, mielőtt meghalok.
Mondhatnám, hogy az esélytelenek nyugalmával nézek vissza Jarlathra, miközben előadja a nagyfőnöki beszédét.
- Egy cseppet sem kételkedem benne, hogy az emberei mindent ocsmányságot megtesz, amit mond nekik. – bólintottam, hiszen így is gondoltam, de arra már nem reagáltam, hogy szerinte majd kilépek az üzletből, hiszen az csak egyféleképpen lehetséges…….., bár ha a Madame utasít rá, akkor is kénytelen leszek…….De nem ezért nem válaszolok, hanem azért, ami közben történik és ami Jarlath figyelmét is felkelti. És, ami sokkal jobban megrémít, mint eddig bármilyen fenyegetés, hiszen nem akarom a saját múltam felbukkanásával megnehezíteni a Madame dolgát, még akkor sem, ha teljes szívemből szeretném megmeríteni tőrömet Fynn szívében.
- Talán csak a szituáció ismerős, gondolom sűrűn zsarolnak és fenyegetnek embereket. – igyekeztem a pillanatnyi zavartságomat és színvesztésemet lerázni. – Biztos emlékeznék, ha láttam volna azt az alattomos képét…..
Szavaira megfeszültem és minden mozdulatát figyelemmel kísértem, hogy időben védekezhessek vagy támadhassak, miközben fél szemmel a Madame-t is szemmel kísértem, hogy mit tesz és mire utasít, akár csak egy kicsi mozdulattal is, hiszen már nem tarthatunk ki sokáig…..
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-05-23, 10:12 pm

- Ebből elég! – csattan fel Zaya hangja, elvágva a további szópárbaj fonalát. – Azt mondtátok, az üzlet miatt vagyunk itt, most mégis olyanok vagytok, mint a civakodó utcakölykök. Nem érdekel, hogy ki kit ismert a múltban, mert most az én bőrömre megy a játék. Ezt pedig tüntesd el előlem!  - int a fejével az asztalon heverő irat felé. – Nem teszek semmi olyat, és nem írok alá semmit, amivel anyám örökségéhez engednék bárkit is férni közületek. Matt Shadow csak a Bazárban bír üzletrésszel, s azért, hogy a társam legyen, bőségesen fizetett pénzzel és a hűségével is. És ti mindketten tudjátok, hogy nem szegem meg az ígéreteimet, bárkinek tettem is azokat. Matt Shadow-nak a szavamat adtam, hogy a szerződésünk szerint járok el és az üzlet hasznának a fele mindaddig az övé, míg ő másképpen nem dönt a részéről. De azt is kikötöttem, hogy 5 teljes évig senkinek sem adhatja el. Vagyis ha akarna, sem mondhatna le róla. Én pedig egyikről sem fogok. És Damos Fynn, ha fenyegetsz a saját házamban, akkor hamar az utcán találhatod magad.

- És mi van a mi megállapodásunkkal? – lép az asztalhoz Fynn és előrehajolva támaszkodik a polírozott asztallapra, csak hogy közelebb tudjon hajolni a még mindig az ablak előtt ülő nő arcához. – Arról elfeledkezel talán, hogy azt ígérted, ha megmentem annak a szökevénynek az életét, akkor kérhetek tőled cserébe bármit? Ez nem adott szó lenne?

- De az – vallja be kelletlenül Zaya. – Csak egy dologról feledkezel meg… Hogy azt ígérted, elhozod az üzenetét, ha biztonságban odaért, ahol már nem kellett tartania Norlan bérenceitől. Hol az üzenet, Damos Fynn?
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-05-24, 6:25 pm

Mielőtt még egymás torkának ugorhattunk volna Jarlath-tal, a Madame erős, határozott hangja vágott közénk és el kellett ismernem, hogy igaza volt, hiszen ennek biztosan nem lett volna jó vége. Bár nem gondolom, hogy egyébként az lenne, de ha Fynn rájönne a titkomra, akkor szinte biztos, hogy semmi jó nem sülne ki belőle.
Hogy a dokumentum biztosan elkerüljön Zaveeyera szeme elől, a kezembe veszem és gyors mozdulattal darabokra szakítom, amivel abban is megerősítem a két gazembert, hogy teljes mértékben az asszony mellett állok és mindenben egyetértek vele.
A Madame elég egyértelműen fejezi ki azt, hogy milyen szerepem van az üzletben, vagyis, hogy mit akar elhitetni a banditákkal, akiknek most feladja a leckét, hogy mit kezdenek ezzel az információval.
Ha azt tervezték, és bizonyos vagyok benne, hogy tervezték, hogy eltesznek lába alól, akkor sem kaparinthatják meg a „részem”.
Azon már meg sem lepődöm, hogy Zaya simán megfenyegeti Fynn-t, hogy kidobja. Kis híja volt, hogy nem röhögtem fel, pedig a helyzet cseppet sem volt humoros.
Mivel ismertem az előzményeket, nem lepődtem meg, amikor Fynn elővette az aduját, azt, hogy a Madame tartozik neki. Ettől féltem és reménykedtem, hogy erre kitalált valamit az asszony.
És nem csalódtam. Amikor visszakérdezett szinte biztos voltam benne, hogy Fynn nem tud ilyet felmutatni, mert akkor már réges-régen megtette volna. Nem a türelméről volt híres, nem várt volna idáig az adósság behajtásával……..
- Meglepne, ha lenne olyanja, nagy a valószínűsége, hogy maga adta el azt a lányt. – dörmögtem bele a csendbe.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-05-25, 6:29 pm

*Damos már mozdulna, hogy megakadályozza Matt-et a dokumentum eltüntetésében, azonban a férfi megelőzi őt, így hiába is nyúlna a megállapodást tartalmazó iromány felé, már csak a darabjait kaparinthatta volna meg. Így csak Zayát hagyja faképnél, csak hogy Shadow-val nézzen farkasszemet mindaddig, amíg a Ház asszonyának szavaira válaszul az „üzlettárs” megjegyzése fel nem korbácsolja indulatait.*

- Jobban tennéd, ficsúr, ha vigyáznál a szádra, különben hamar megtapasztalhatod, hogy milyen az, ha valakit eladnak. Talán tényleg ez lenne a jobb megoldás a gondjaimra és így nem mocskolnám be a kezemet egy ilyen senkiházi vérével. Fogd vissza az ölebedet, asszony, különben kénytelen leszek én megtanítani őt arra, hogy kikkel akaszkodjon össze – veti oda Zaveeyerának, miközben le nem veszi a szemét az előtte álló alakról. – Akkor sem hagy nyugodni a gondolat, hogy ismerem valahonnan ezt az alakot. És tudom, hogy ő is felismert engem. – nézi fürkészve Matt-et. - Már csak azt nem tudom, Zaya, drágám, vajon te is részese vagy-e ennek a titoknak, vagy téged sem avatott be a kis barátod ebbe a rejtélybe. De ha elárulod nekem ezt az egyszerű dolgot, megkaphatod az üzenetet, ha csak ez az akadálya az üzletünknek. Kár lenne, ha emiatt az egyszerű dolog miatt esne kútba a mi remek megállapodásunk még akkor is, ha ez az alak megnehezíti egy kicsit a dolgunkat. Nos, Lady Borromo, mesélt-e a múltjáról valamit ez a pondró, vagy mélyen hallgatott arról, hogy hogyan is tett szert arra a vagyonra, amivel megvehetett téged.

- Damos Fynn, mindig is azt hitted, csak te tudhatsz mindent az emberekről. És anyám mégis elérte, hogy jó ideig ne tehesd be a lábad Norlanba – Zaya hangja akár egy kígyóé is lehetne, aki éppen most bűvöli el új áldozatát. – Azt hiszed, bárkivel is komoly üzletet kötök, akinek az életének és főként a pénzének a története nem nyitott könyv előttem? Ostoba vagy, ha azt hiszed, nem néztem már azelőtt utána ennek az embernek, mielőtt egyáltalán szóba álltam volna vele. Hagyd őt békén és ne azzal foglalkozz, hogy arra próbálj rájönni, ami nincs is. Inkább halljam azt az üzenetet!

- Ó, az a lány csak hálálkodott egyfolytában és mert hallottam, amikor suttogva megbeszéltétek, hogy majd küldjön „jelet” számodra, hát ezt adta, csak hogy biztos lehess abban, hogy megmenekült az üldözői elől. Láttam, amikor odaadtad neki és így tudtam, hogy ezt kell visszaküldenie, ha bizonyítani akarom, hogy az alku rám eső részét teljesítettem. Az anyádnak már egyszer megpróbáltam odaadni, de olyan dühös volt rád a megállapodásunk miatt, hogy megfenyegetett, hogy ha megpróbállak megkeresni, hát nem lesz a keleti szegletben város, ahol a portékámat eladhatnám. És tudod, anyád sosem tréfált ilyen ígérettel – nyújt a nő felé egy kis bőrtasakot. – Megőriztem, mert bíztam abban, hogy egyszer még a hasznomra lesz. És látod, nekem lett igazam… - nézi elégedetten Zayát, aki komor arccal húzza szét a tasakot záró szalagot, hogy aztán – ahogy az asztalra hullik a vékony lánc, egyetlen gyöngyöt körbezáró medállal együtt – felpattanjon, és eltorzult arccal kiáltson rá az elégedetten mosolygó Fynn-re.

- Te gazember! Miért kellett megölnöd őt? Fogják el őket! – kiáltja az ajtó felé, ahonnan Norlan őrkapitánya száguld be a szobába az embereivel, akik a folyosó szobáiból bújtak elő észrevétlenül, s akik most fogják le az alig eszmélő két alakot. – Tudtam, hogy becsaptál és erre a bátyád is figyelmeztetett! De most megfizetsz érte!

*S ha Matt-et is megzavarná az érkező csapat, hát rá kellene jönnie, hogy a kapitányt ő sem látta távozni, ahogy arra is, hogy miért tűntek olyan idegennek a bejáratnál, aztán az ajtónál őrködő alakok. Mert Zaya becsapott mindenkit, s ahhoz, hogy megmenekülhessen, hatalmas „ajándékot” adott a városnak. És persze kedves „barátjának”, a kapitánynak is.*
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-05-26, 8:11 pm

Nyilvánvalóan számítottam arra, hogy nem fog nekik tetszeni a cselekedetem, de hát mégis csak a Madame az én főnököm, így természetes, hogy azonnal teljesítem a kérését és eltűntetem előle azt a nyomorult iratot! Az, hogy ezzel felhergelem a gazembereket? Az a hab a tortán! Kicsit sem szándékos………, ahogy a megjegyzésem sem, de annak igazság tartalmában még meggyőződésem is van. Deril Fonte, ahogy én megismertem Fynn-t, sosem járt a becsület útján.
A dühös ember sok olyat mond, amit egyébként higgadt fejjel nem tenne és Damos-t most szinte szétveti a düh, úgy fröcsög bele az arcomba, hogy szinte várom, mikor ugrik a torkomnak, ami ugye védekezésre kényszerítene……..Nem mintha, mikor megjelentek itt azzal a dokumentummal, egy pillanatnyi kétségem lett volna, hogy addig élünk, ígérjenek bármit, amíg alá nem írtuk.
Halvány mosollyal az arcomon hallgatom a kirohanását, de a szememben jeges hidegség honolt, tartva vele a szemkontaktust. Damos-on látszott az erőlködés,  a mindennél jobban akarása annak, hogy eszébe jusson, honnan ismer, hiszen az volt, hogy okos volt ez a gazember. Idegesítette a nem tudás és veszélyt szimatolt benne……..
Én nem néztem a Madame-ra, hogy lássam miként érinti Fynn alkuajánlata. Nem volt idő, hogy beavasson a tervébe, ha sikerült is kitalálnia valamit és talán időhúzásként rááll, hogy kiadja ezt az információt. Mivel ez az ügy minden bizonnyal valamelyikünknek nem fog túl szerencsésen alakulni, igazán nem osztott-szorzott volna. Nem orroltam volna meg érte Zaveeyerára, ha megteszi.
Nem tette! Sőt még ki is állt mellettem, ami – amennyit megismertem belőle, - nem is lepett meg igazán.
Fynn pedig elkövette azt az óriási hibát, hogy túl magabiztos volt, a Madame-t pedig alaposan alábecsülte. Még végig sem mondta a történetet, még át sem adta a „bizonyítékot”, már tudtam, hogy hazudik. És nem csak én…..A ravaszdi most ostoba lépést tett, egy szegény, menekülő lánytól nem várta volna el Zaveeyera, hogy ezt küldje vissza biztosítéknak.
Mikor a kiáltására szinte berobbant az ajtó és előkerült az őrkapitány és emberei, önkéntelen a tőrömért kaptam, mert azt hittem a két zsivány emberei azok, de aztán megnyugodva engedtem le a karom. Mégis csak volt terv és alaposan meglepett Zaya mindenkit, még engem is, pedig feltűnhettek volna az ismeretlen arcok. Bár jól alakultak a dolgok, nem voltam boldog, hiszen ez hiba is volt a részemről, fel kellett volna figyelnem rá.
És bár sok minden kavargott a fejemben, egy dologban igen határozottan tudtam, hogy meg kell tennem…..az embereimért, a lányért, aki a Madame minden igyekezete ellenére Fynn áldozatává vált és a sok ismeretlenért, akiket ugyan ez a sors várt a karmaiban. És nem utolsó sorban a saját vesszőfutásom miatt. Egy gyors lépéssel Fynn elé léptem és a legpóriasabb módon orrbavertem.
Csak egy enyhe fintorral nyugtáztam a kezembe nyilalló fájdalmat, de még nem végeztem vele.
A füléhez hajolva suttogtam el neki a titkot, - nem kellett, hogy az őrparancsnok is megtudja, - amit nem volt szívem megtagadni tőle, hogy gyötörje addig is, míg fel nem kötik.
- Jól sejtetted, ismertük egymást Deril Fonte. Pár éve az én és embereim javai hátán másztál feljebb egy egyszerű csempészből bandavezérré és tettél engem földönfutóvá. De most fordult a kocka.
Viszlát az akasztásodon.
– veregettem meg a vállát mosolyogva.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-05-27, 7:41 pm

- Mégis mi az, amit Damos megtudott, mielőtt őrjöngeni kezdett? – néz kíváncsian Zaya Matt-re, miközben odakint állnak a Ház előtt és látják, amint Norlan katonái kísérik el a tucatnyi marcona alakot a börtön felé. Mert persze őt is meglepte Fynn viselkedése, ahogyan a férfit legyűrő katonákat is. S ha marcona alak dühét alig tudták megfékezni a fegyveresek. A testvére, az Árnyak főnöke persze egy szót sem szólt, bár az ő viselkedése legalább annyira ijesztő volt, mint a bátyjáé. De a városi őrség emberei elegen voltak ahhoz, hogy a két gazfickó most egy rácsos kocsiban utazzon a börtön felé, embereik java része meg szétfusson a szélrózsa minden irányába. Nem, ez nem volt még megnyugtató és Zayának számítania kellett a bosszúra mindaddig, mint a testvérpár életben van, de most hagyta, hogy a Ház népe ünnepeljen és örvendezzenek az aprónak nem mondható győzelemnek.

S ha a férfi megadja a választ, Zaya befelé indul, ahogy eltűnik a rabokat szállító jármű a szeme elől, s látja, hogy a városőrség itt maradó tagjai elfoglalják helyüket a ház körül. Nem, cseppet sem nyugodt, és hiszi, hosszú nap vár még rájuk. De amíg a két vezér odabent csücsül a hűvösön, talán nyernek időt. S ha a törvény keze végül lesújt rájuk… Nos, akkor majd kiderül, mit is ért a mai siker.

Hát ahogy odabent felhangzik az éljenzés és a taps, Zaveeyera Borromo elégedetten elmosolyodik.*

~ Nem, anyám, most sem sikerült nekik legyőzniük! ~

//Köszönöm a szolgálatot és a bátorságodat Matt Shadow. Remek "üzlettárs" leszel!//
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-05-28, 8:23 pm

Igaz, hogy nem a bosszúvágy vezetett ide, az előző életemet a történtek után feladtam és más úton kezdtem új életet. Ebben persze az apámmal való kapcsolatom jobbá tétele is szerepet kapott.
Ám most, hogy lehetőségem volt arra, hogy azt az embert aki kiforgatott a vagyonomból az őt megillető helyre juttassam, főként, hogy megtudtam róla, nem én voltam az egyetlen áldozata, az egész élete más nyomorba döntéséről szólt, elégedettséget éreztem. Lehet, hogy a bosszú érzése semmin nem változtat, nem hozza vissza a múltat, de nekem akkor is jó érzésem volt.
A Madame kérdésére mosolyogva néztem a nőre, levéve a tekintetem a kocsiba pakolt Fynn hátáról.
- Csak azt hoztam a tudtára, hogy honnan ismer. Annyira tudni akarta, hát nem akartam, hogy lyukat fúrjon belé a bizonytalanság.
Bár nem kellett felhívni rá a figyelme, hogy valószínűleg csak időszakos lesz a nyugalmunk, hiszen amíg él a két zsivány, veszélyesek, azért vidáman követtem a Hát úrnőjét az épületbe, ahol mindenki boldogan ünnepelte őt. Meg is érdemelte! Okos nő volt és most nagy győzelmet aratott.
Reméltem, hogy ezzel megszolgáltam a Madame bizalmát és a továbbiakban már nem kételkedik a hűségemben……

// Én köszönöm a lehetőséget és ezt a remek mesét. Maradok a Madame őszinte híve! //

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-06-02, 10:15 pm

//Veszélyes vizek – Raven//

*Hetek teltek el azóta a nap óta, amikor Norlan városa egyszerre szabadult meg két gazfickótól, akik a kikötő új urai kívántak lenni, természetesen Zaya hatékony bár cseppet sem önkéntes támogatásával. Azóta sok dolog változott. A bandák visszahúzódtak rejtekhelyeikre, a város őrei gyakrabban és sűrűbben járták az utcákat, új vámtisztek jelentek meg a kikötőben. És az idő is jobbra fordult. A Bazár népszerű lett és ha másért nem, azért mindenki betért néhány percre, hogy szemügyre vegye a város legújabb, és főként jómódú agglegényét, Matt Shadow-t. Mert a férfi még most is javában játszotta az üzlettárs szerepét, s ezt a fentiek okán igen szívesen tette.

És persze, mint alkalmazott, szívesen időzött a Bíborgyöngy Házában is. És ez volt az egyik oka annak, hogy Zaveeyera Borromo most éppen a kikötő egyik mólóján áll és egy távozó vitorlást bámul elgondolkozva. A két alak, akiket elmerengve néz ugyanis nem más, mint Blache, a helyettese és a fent említett úriember. Mert Zaya nem lenne az, ami, ha nem vette volna észre a kialakuló vonzalmat kettejük között, és nem lenne az, aki, ha hagyta volna, hogy ez a vonzalom a Ház többi alkalmazottja előtt teljesedett volna be.

Így jó ürügyet talált arra, hogy egy időre eltávolítsa őket és jó lehetőséget, hogy maguk dönthessék el, mit is kezdjenek az érzelmeikkel. Tudta, mindig is tudta, hogy a szőke lány nem való a Házba, de mert munkájában, s személyében sosem talált kifogást, hát bízott abban, hogy még sokáig megbízgató helyettese marad. De az élet már csak ilyen, folyton új lehetőségeket tartogat mindenki számára. És Zaya is ilyen. Mert ő is megadja a lehetőséget annak, aki megérdemli. És ezek ketten megérdemelték.

Ezért áll most a nő a hideg szélben, s ahogy végül elfordul, hogy beszálljon a kocsijába, elégedetten elmosolyodik. Reméli, hogy az útból nem csak Blanche-nak és Matt-nek lesz haszna, hanem neki és a Bazárnak is. Hiszen tulajdonképpen ez az utazásuk célja. Hogy feltöltsék a lassan kifogyó készleteiket, s hogy új és különleges árukkal gazdagítsák a kínálatot.

Pontosan ezért Zaya magyarázata is hihető volt. Hiszen az üzlettársát kíséri el az a személy, aki a legjobban ismeri a Ház Úrnőjének ízlését. És az, hogy milyen remekül megszervezte ezt az egészet, roppant elégedettséggel töltötte el.*
Vissza az elejére Go down
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-06-03, 8:55 pm

//Veszélyes vizek – Zaveeyera//

A háború egyre nagyobb mértéket ölt. Furia belelendült és nem kegyelmez senkinek, így nekem is össze kell szednem magam, hogy hasznossá tegyem magam. Azonban szívesebben mennék inkább a saját bosszúm után, de tudom, hogy Őhatalmassága nem a türelméről és a megértéséről volt híres, nem számíthattam arra, hogy ez most másként lenne, mert engem lóvá tett egy jégtünde némber.
Vándoroltam hát, hogy olyan információkra leljek, amik érdekelhetik a főnökömet, miközben a dühömet elzártam egy sötét zugba, érlelve addig, míg ismét meg nem találom a lányt. Mert abban biztos voltam, hogy megtalálom! Hiszen szorult a hurok, a kétlábúak egyre kisebb területre szorultak vissza, így az idő az én malmomra hajtja a vizet.
Már két napja Norlan városában a kikötő környékén ődöngök, hallgatva a dokkmunkások és részeg matrózok fecsegését, be-betérek egy-egy kocsmába is, hiszen ezeken a helyeken tudok hozzájutni a legtöbb információhoz, az emberek, elfek esetleges terveinek elkottyantásához.
Bár elememben érzem magam sárkánybőrben, az emberi alakomat is élvezem, vagyis inkább azt, amit az emberi lét nyújtani tud nekem. Nem vetem meg a jó ételeket, italokat, a női bájok által elérhető kellemes időtöltéseket.
Így aztán a fülelés mellett, úgy vélem a magam mögött hagyott viszontagságok után egy kis kikapcsolódást is megérdemlek, erre ez a város tökéletesen megfelelt.
Már szemeztem pár nyilvános házzal, ahol különösebb problémák nélkül élhetek a kissé durvább igényeimmel, hiszen ezek a szajhák egy nagyobb összegért sok mindenre kaphatók és a szájukat is tartják. Pénzem akad és általában a nőknek a fizimiskám sincs ellenére.
Éles hallásommal meghallom a pletykálkodó suttogást, amik egy nőre vonzzák a pillantásom. El kell ismernem tényleg remek emberpéldány!
És mintha épp kapóra jött volna, válasz a gondolataimra, amik egy nyilvános házat kerestek. Azt suttogják a hangok, hogy valamiféle Bíborgyöngy Ház vezetője a drága. Akár meg is nézhetem magamnak hová tart a hölgyemény……mert az öltözékéből ítélve, a lányok sem lehetnek rosszak….
Követem hát a hintót, bízva benne, hogy a sűrűsödő forgalomban nem veszítem szem elől.
Ha megtudom, hová megy be és az tényleg egy piros lámpás ház, akkor bemegyek és körbenézek.
Az épület belül is igényesnek néz ki és a vendégkör még talán túl jó is az ízlésemnek.
Ha nem úgy látom, hogy a ház a cédáknak ad otthont, akkor elég csalódott leszek…….
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-06-03, 9:33 pm

//Veszélyes vizek – Raven//

*A kocsi lassan halad, az utcákon a nyár közeledtével egyre többen járnak, így Zayának van ideje, hogy elgondolkozzon néhány dolgon. Legfőképpen azon, hogy mihez is kezdjen Blanche nélkül. Matt-et nélkülöznie sem lesz könnyű, hiszen „üzlettársa” az utóbbi időben beletanult az üzletvezetésbe és sok terhet levett a válláról, de a helyettese hiányát - aki évek óta szeme, füle és főként szája volt, ha a Ház ügyeiről volt szó – mindennél jobban megérzi majd.

De most nem tehetett másként. Ürügyként tökéletes indok volt a köztük fellobbanó szikra, amely Zaya előtt nem maradhatott titokban. És persze a megfogyatkozó árukészlet sem volt kevésbé fontos szempont, amikor – kihasználva Matt hajós múltját és az új szerzeményt, Damos Fynn gazda nélkül maradt hajóját – Zaveeyera nem kis rábeszélésére a páros végül útnak indult.

És volt még egy ok, amiért Zaya most sokkal nyugodtabban ül a kocsiban. Mert tudja, így bármi történik is Norlan kikötőjében és városában, ők legalább nem lesznek veszélyben.

Mert a két gazfickó, Damos és Jarlath tárgyalása már küszöbön áll.  A Házban mindannyian kezdték megszokni, hogy a városi őrség két tagja folyton kíséri a Ház minden lakóját és azt is, hogy az őrség több látható és még több láthatatlan tagja strázsál a Ház körül. Megszokták, hogy még alaposabban ellenőrzik a vendégeket és hogy egy ideje már Zaya maga nézi át minden újonnan érkező ajánlását és hallgatja meg a róluk szóló információkat. De számukra is szokatlan a Ház Asszonyának hallgatása és az, hogy mennyire elzárkózik a külvilágtól. Napirendjét ritkán tarkítja városi séta és már ritkán látogatott át a Bazárba is. Ezért most aggodalommal várja vissza a Ház népe, s megkönnyebbülésük hatalmas, amikor a nő kiszáll a Bíborgyöngy előtt megálló batárból és besiet a házba.*
Vissza az elejére Go down
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-06-04, 7:58 pm

//Veszélyes vizek – Zaveeyera//

Az épület szépen rendben tartott, ahol a hintó végül megállapodik és a kocsis szaporán szedi a lábát, hogy kinyissa a kocsi ajtaját és kisegítse a kikötőben már megcsodált embernőstényt. Most egyáltalán nincsenek hátsó szándékaim, csak a kíváncsiság és a testi kielégülés után vágy vezet, ezért nem is gondolok semmilyen óvintézkedésre, vagy óvatosságra, még akkor sem, amikor azért tapasztalom, hogy itt mintha több lenne az egyenruhás őr, mint egyébként egy ilyen környéken megszokott lenne.
Miután megállapítottam, hogy az ösztöneim és a kihallgatott hírek igazak, a nő egy nyilvános házba tért be, nekem sincs miért az utcán tovább ácsorogni és azon töprengeni mi is fog hamarosan történni odabenn, ha sikerül szert tennem egy készséges szolgálóra.
Elégedett mosoly terjed el az arcomon, ahogy elindulok az épület bejárata felé………

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-06-05, 3:45 am

//Veszélyes vizek – Raven//

- Álljon csak meg, jó uram! – áll az érkező elé az ajtóban álló, láthatóan a Ház személyzetéhez tartozó fegyveres. – Hová ilyen sietősen? Először lássam az igazolását!

*A kérés meglepheti Raven-t, hiszen lehet, nem sűrűn találkozott olyan hellyel, ahol nem fogadják szívesen, s ahhoz, hogy vágyainak kielégülést találhasson, még sosem kértek semmiféle „igazolást”. S ha meglepetésének habozás lesz a következménye, vagy kérdései - amelyek érthető módon ébrednek benne a szavak hallatán – nyilvánvalóvá teszik, hogy még sosem járt a Házban, hát méltán számíthat arra, hogy nem, hogy nem nyílik meg előtte az út az érdekesnek tűnő asszonyszemély után, de az őr megjegyzésére még három társa is csatlakozik a bejáratban állókhoz. Csatlakoznak, hiszen pontosan ilyen „idegenekre” számít a Ház Asszonya, s aggodalmának engedve utasította őket arra, hogy új vendéget ne eresszenek a házba mindaddig, míg le nem ellenőrizték személyét, s maga Zaveeyera Borromo nem hagyta jóvá „tagságát”.

Mert persze, megmaradt a régi szokás, s az, aki a Ház szolgáltatásai után áhítozik, most is csak úgy juthatott be a falak közé, hogy egy régi, s kellőképpen illusztris tag ajánlólevelével érkezik. S hogy a Madame gyanúját a régi vendégei mégse érezzék meg, s üzletét ne rontsa meg félelme a bosszútól, hát okos és persze nagyvonalú gesztusként mindazoknak, akiket az általa mozgatott információs hálózat már kellő alapossággal „átvilágított”, egy különleges medállal kedveskedett, amelyet ők mutathatnak fel „igazolásként” az ajtóban.

Vagyis a Raven előtt állók most ezen „igazolások” egyikét várták, s kérték is tőle türelmetlenül. S türelmetlenségüknek az elsőként szóló hangot is ad.*

- Ha megfelelő lesz, már mehet is azonnal, nem tartjuk fel egyetlen pillanatra sem. De ha semmilyen sincs, úgy távoznia kell, de nyomban! Tudja, a Madame nem tűri a szabályszegést…
Vissza az elejére Go down
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-06-05, 8:25 pm

//Veszélyes vizek – Zaveeyera//

Ajkaimon még a jóleső gondolataimat tükröz mosollyal döbbenten torpanok meg az ajtótól egy méterre, amikor egy kellemetlen modorú fickó hangja megállít. Hitetlenkedve nézek az emberállat szemébe, akin aztán komótosan végigballag a pillantásom, megállapítva, hogy valamiféle egyenruhaféleségben van, tán még az előttem emelkedő épületen vidáman repkedő zászlók színei is fellelhetők benne………
No, de ki hallott már olyat, hogy egy piros lámpás házba nem lehet belépni, csak valamilyen……..igazolással??!!
Ez csak valamiféle idétlen tréfa, vagy ………ennyire nyíltan dolgoznak már a rablóbandák, kihasználva a jóhiszemű kuncsaftokat, a kapuban rabolják ki őket, holmi igazolást követelve, amit aztán minden bizonnyal jó kis összegért ki lehet vásárolni.
Ám, ha ez a helyzet, velem ugyan rossz lóra tettek, nem kell nekem őrség, hogy móresre tanítsam őket, bár legnagyobb sajnálatomra étek nem lehet belőlük, de talán még a Ház asszonyának is kivívom a tiszteletét, ha elkergetem az ajtaja elől az ingyenélőket……
- Addig takarodj az utamból, míg jó dolgod van! – intek neki, lehetőséget adva, hogy magától álljon félre. – Micsoda bolond ötlet egy férfiakból élő ház elé ………állnotok - mert közben még pár bandatag is csatlakozott hozzá, minta ettől meg kéne ijednem, - abban bízva, hogy nem látni át rajtatok? Tőlem ugyan egy petákot sem kaptok, legfeljebb a kardom lapjával találkozhattok,….ha csak…..maga a Ház asszonyától nem hallom ezt! – mosolyodom el elégedett, ravaszba fordult mosollyal, hiszen ezt úgy sem tudják megtenni. – No, tűnés! – tolom félre a fickót erőteljesen.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-06-05, 11:08 pm

//Veszélyes vizek – Raven//

*Raven próbálkozását csak ellenségesnek ítélheti a csapat, így a négyalak egyszerre mozdul, s ha a meglepett sárkány nem tesz ellene, hát már kattan is a bilincs a csuklóin. Csak ekkor jelenik meg Zaya az ajtóban, fáradt és türelmetlen tekintete semmi jót nem ígér.*

- Mi ez a ribillió? Abban egyeztünk meg, hogy nem zavarják a vendégeimet! – pillant szemrehányóan az őrökre. – Ki ez az úr? – méri végig Raven-t. - Sosem láttam még itt magát. Ki ajánlotta? Ki a pártfogója? Figyelmeztetem, ha ilyen módon viselkedik, ne csodálkozzon, ha az a levél semmit sem fog érni. Vegyék le a bilincseit! Lássam, kicsoda maga – nyújtja kesztyűs kezét a sárkány felé. – Kérem az ajánlást, vagy ne rabolja tovább az időmet feleslegesen. Gondolom, bármennyire is idegen, tisztában van azzal, hogy ide máshogyan nem jut be! Nos, hol a levél? – toppant türelmetlenül a lábával, miközben mogyoróbarna szemei felmérik az előtte álló alakot.*
Vissza az elejére Go down
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-06-07, 7:35 pm

//Veszélyes vizek – Zaveeyera//

Azt gondoltam, hogy a magabiztos és erőteljes fellépés majd meghozza a gyümölcsét és a fickók farok behúzva majd elkullognak megszégyenülten, hogy nem jött be a tervük. Nem számítottam rá, hogy a város nyüzsgő közepén hirtelen nekem esnek, úgy voltam vele, csak a szájuk jár. Mire felocsúdtam és a kardomért nyúlhattam volna, már egy béklyó szorította össze a csuklómat és nyolc markos kéz szorít le, hogy moccanni sem tudok. Sárkányként persze ez semmit nem jelentene számomra, de ember alakban épp oly sebezhető vagyok, mint bármelyik kétlábú.
Szinte levegőt sem kapok a dühtől, amit viszont csak vörösödő képem és villogó, némileg zöldbe forduló szemem mutat, de ez nem buktathat le, annyira nem lesz sárkány szem.
Mielőtt még hangot adhatnék feldúltságomnak, megjelenik a nőstény, aki mérgesen vonja kérdőre a férfiakat.
És még ő mérges! Az eszem eldobom! A szemfogaim fájdalmasan lüktetnek az állkapcsomban, mikor olyan hangnemben kér számon ENGEM, ami még sosem hallottam egy szajhákat vezető kupleráj vezetőjének szájából. Ki a fenének képzeli ez magát? És milyen ajánlást követel ez tőlem?
De legalább a bilincstől megszabadítanak. Nagyot rántok a kezemen, hogy elszabaduljak az őröktől és rájuk is mordulok, hogy tartsák távol magukat tőlem. Csak eztán fordulok a nőstényhez.
- Csak úgy viselkedtem, ahogy útonállókkal viselkedik az ember. Gondoltam elzavarom őket, hogy magának ne okozzanak gondot! – mondom méregtől csöpögő hangon. – Hiszen miért számítottam volna fogdmegekre egy nyilvánosház ajtajában? Csak egy jó kufircolásért jöttem, mert épp ráérek pihenni egyet ebben a városban, de ki hallott már róla, hogy ehhez valamiféle ……”ajánlás”kell! Hát mi van ezeknek a lányoknak a lába között? Lunir kardja? Tud erről a városúr "madame"? – nézek rá egy gonosz villanással.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-06-07, 8:41 pm

//Veszélyes vizek – Zaveeyera//

*Hányszor hallotta már ezt idegenektől, akik azt gondolták, itt pontosan ugyanazt kapják, mint bárhol máshol. És hányan próbálkoztak már ugyanezzel azok közül is, akik pontosan tudták, hogy itt egészen másra számíthatnának, de sosem juthatnak be. Hát kicsit sem érdeklik Zayát a férfi sértőnek szánt szavai és kicsit sem érdekli már őt a férfi sem. Csak egy újabb hitvány alak, akit vágyai hajtanak a lányok ágyába, s aki azt hiszi, pénzével vásárolhat magának testi örömöket úgy, hogy cseppet sem kell törődnie azokkal, akik ezt nyújtják számára. Aki azt hiszi, semmibe vehet bárkit, ki ezzel keresi a kenyerét, s lenézheti és kihasználhatja őket, s ezért még emberszámba sem kell vennie senkit. De már oly régen volt, amikor utoljára ilyen alakot kellett kioktatnia, hiszen itt volt neki Blanche. Aki most messze jár. Így Zaveeyera - még mindig a férfin tartva pillantását - hidegen szólal meg, hangjában a visszafojtott dühöt érezheti az előtte álló, jó kötésű alak*

- A szavaid alapján te vagy a haramia, idegen. De ami még rosszabb, úgy látom, olyan régen jártál már bárki lába között, hogy elfelejtetted, mit is kellene ott keresned. De szerencséd van, mert Lanur kardját itt egyik lány sem hordja ott, különben hamar arra eszmélhetnél, hogy ilyen beszéd után valamelyikük azzal vágja ki a nyelvedet. - megvető tekintete kétséget sem hagy afelől, mi is lesz a "beszélgetés" vége. - S hogy Norlan ura miről tud, vagy nem, hát kérdezd meg te magad. S ha már beszélsz vele, kérj tőle ajánlólevelet is, hiszen kisebb ember jótállása nélkül ide nem jutsz be, ezt megígérhetem. Addig is javaslom, oldd meg a problémádat magad, idegen, s legközelebb messzire kerüld el ezt a helyet! Mert ha meglátlak még egyszer itt, ezek az urak készségesen megmutatják az utat a városi börtön felé. Remélem, megértettél. Dobjátok ki!

*S már fordul is el az ismeretlentől, lezártnak tekintve a vitát, s egyértelműnek az utasítást. Egy bajkeverővel kevesebb, akire odabent figyelnie kellene.*
Vissza az elejére Go down
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-06-08, 8:23 pm

//Veszélyes vizek – Zaveeyera//

Teljesen elképedtem azon, ami ezután történt! Ugyanis a kis szuka, az a beképzelt nőstény olyan szavakat vágott a fejemhez, hogy nem akartam hinni a fülemnek. Miközben hallgattam és egyik őrök a másikra néztem, hogy ők ezt, miként tudják elviselni, azt kellett látnom, hogy őket ez egyáltalán nem lepi meg, sőt ha tippelnem kellett volna, még azt is el tudtam képzelni, hogy igazat adnak a némbernek. És én még azt hittem, hogy a szépsége csak arra jó, hogy az ágyába csalogassa a kapható hímeket és a méltóságos viselkedése is csak csalogató álca, de nem! Nem vett vissza az arrogáns viselkedéséből, hanem még jobban belelovalta magát és kioktatott! ENGEM!!!!
Mire befejezte simán el tudtam képzelni, hogy a dühtől füst tör ki a fülemen és az orromon és akaratlanul is lebuktatom magam, de szerencsére nem történt meg, az önuralmam ebben még kitartott, ám a cselekedeteimnek már nem voltam ennyire ura. Velem ne merészeljen egy kis szajha így beszélni.
A fenyegetései természetesen elszálltak a fülem mellett és a kezem az arca felé lendült, hogy egy jó nagy pofonnal tudassam vele, hol a helye!
- Neked teljesen elment az eszed, szuka!
Nem is ügyeltem az őrökre, annyira a büntetés lebegett csak a szemem előtt, de……….ebben sajnos megakadályoztak………
Egy bőrkeményedéses marok kapta el a csuklómat és lökött arrébb a nőtől, mire a dühöm a férfi felé fordult és a következő lendülettel az ő állkapcsát zúztam össze. Ekkor már a másik három is a nyakamba esett és kaptam a bordámra, a gyomromra, sőt a szemem alá is. Vér serkent az ütés alatt, de nem maradtam adós, érzetem, ahogy az öklöm alatt szakad a bőr és reccsent a csont. A kardom közelébe sem tudtam jutni……aztán valaki elgáncsolt és én hanyatt estem………


Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-06-09, 8:28 pm

//Veszélyes vizek – Raven//

*A férfi kitörése őt váratlanul éri, hiszen már lezártnak hitte a parttalan vitát. De nem úgy az őröket, akik pont ilyesmire számítottak, s állták útját eddig is és most is az ismeretlennek. Éppen ezért a Ház asszonya elégedetten figyeli, ahogy emberei legyűrik az idegent, s csak azután lép közelebb, amikor az már a földön fekszik. Zaveeyera nem is vele törődik először, sebei, zavarodottsága hidegen hagyja, mert úgy véli, magának kereste a bajt. A nő a sérülteket veszi szemügyre alaposan, s küldi el őket, hogy sebeiket bekötözzék, s ad nekik szabadságot erre a napra. S amikor az ott maradók egyesült erővel talpra rángatják a kissé kábult alakot, és elveszik a fegyvereit, Zaya megvetően méri akkor végig a kissé zilált öltözetű férfit.*

- Azt ígértem neked, idegen, hogy legközelebb már nem leszek elnéző veled. De úgy tűnik, nem kell addig várnom, mert nem csak illetlen vagy, de ostoba is, hiszen nem értesz a szép szóból. Éppen ezért szavakra már nem is vesztegetem az időmet veled kapcsolatban, s ahogy megígértem neked, az urakkal kísértetlek el a városi börtönbe. Mint láthatod, a városőrökkel kezdtél ki botor módon, így különösebb egyéb ok sem kell ahhoz, hogy egy cellában éjszakázz és holnap magyarázatot adj durvaságodra a város bírája előtt. De én is ott leszek, és remélem, az ő magyarázata és büntetése már világosabb lesz számodra! Viszontlátásra holnap, ismeretlen! És pihend ki jól magad! Ez alkalommal is lányok nélkül teszed majd, ha jól gondolom! Vigyék!
Vissza az elejére Go down
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-06-10, 9:04 pm

//Veszélyes vizek – Zaveeyera//

Zihálva és a szégyentől égve nézek a nő szemébe, aki elé a földről odarángattak. Meg sem tudok moccanni, olyan szorosan fognak. Nem először kerülök az emberek között szorult helyzetbe és nem is az bánt, hogy legyűrt a túlerő, hiszen tudom, hogy csupán remegő férgek lennének előttem, ha a magam valójában látnának, de, hogy ezt egy szajha előtt kell elszenvednem, az megbocsáthatatlan.
Baljóslatú gondolat kúszik az elmémbe, mert életem során csak most az utóbbi időben, két némber is fölém kerekedett és még az előző szégyent sem sikerült lemosnom magamról! Kezdenék elgyengülni, vagy valaki megátkozott? A gyomrom összeszűkült és még a maradék erőm is elhagyott, ahogy ez eszembe jutott. Ha továbbra is ilyen szánalomra méltóan fogok viselkedni, Óhatalmassága hamar véget vet majd az életemnek, vagy örökké bujkálhatok majd én is, mint az árulók…….
Bár önbizalmam most megingott, azért ismét elönt a méreg, ahogy a nőstény szavai megütik a fülem. A sárkányok Istene a tanúm, hogy ezért megfizet a másik szajhával együtt. Örömmel fogom elroppantani a torkát és felhörpinteni a vérét!
Megrántom magam, hogy megállhassak a lábamon és ne a férgek kezében lógjak és véres képem ellenére, hidegen nézek a nő szemébe.
- Te nem tudod, hogy kivel húztál ujjat, de meg fogod még ezt bánni, te utolsó ribanc! – vágom a szemébe. – Bezárathatsz, de tisztában lehetsz vele, hogy nem leszek ott sokáig, hiszen nem követtem el semmi főbenjárót. – mosolyodtam el, véres fogaim rávillantva baljóslatúan.
Régóta járok már az emberek között, ismerem a törvényeiket, még ha sokszor nem is tartom magam hozzájuk. Most önuralmat kell gyakorolnom, hogy elhigyjék legyőztek, de az nevet, aki utoljára nevet…………….Hagyom, hogy elvonszoljanak……

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-06-11, 10:19 pm

//Veszélyes vizek – Raven//

- Te nem tudod, hogy kivel húztál ujjat, de meg fogod még ezt bánni, te utolsó ribanc! Bezárathatsz, de tisztában lehetsz vele, hogy nem leszek ott sokáig, hiszen nem követtem el semmi főbenjárót.

*Néhány pillanatig úgy tűnhet, a nő hagyja, hogy elvezessék a fenyegetőző ismeretlent, de aztán megállj parancsol a kísérőknek, s ő maga lép közelebb a megbilincselt férfihez. Ha szavai eddig bosszúságot okoztak Raven-nek, hát ezúttal is hasonlóra számíthat Zayától.*

- De igen, idegen, pontosan tudom, ki vagy. Egy ostoba és főként meggondolatlan alak, aki a saját házában fenyegetsz meg egy Norlan-i polgárt a város őrségének füle hallatára. És teszed ezt azután, hogy megpróbáltál erőszakkal betörni az otthonába, megtámadtad az embereit, s mert nem jártál sikerrel ostoba tervedet illetően, hát rá is támadtál.

*S ha Raven azt gondolta, fenyegető volt az amit és ahogyan mondott, hát Zaya most rácáfol erre. Mert az ő szavai jéghidegek, s akár még a sárkányt is meglephetik.*

- Válaszolj, idegen! Kívánod még tetézni bűneid listáját, vagy végre elfogadod a sorsodat? Javaslom, hogy az utóbbit tedd, mert így még igazad is lehet. Csak néhány éjszakát kell odabent töltened, aztán kikísérnek a város határába és mehetsz az Istenek jóváhagyásával. – Zaveeyera tekintete zavarba hozhatja a zilált alakot, de látható, hogy a nő jól szórakozik, amikor „előadja” az ajánlatát. - És teheted majd ezt azért, mert nem kérem holnap a bíró előtt, hogy fizesd meg a jó híremen esett kárt, s fizess az uraknak is jóvátételt a sebeikért. Megteszem neked ezt a szívességet, idegen, és csak egyetlen feltételt szabok. Csak egy dolgot kérek azért, hogy ne legyen a büntetésed súlyosabb, mint amire számítasz. És ezt is csak azért teszem, mert szavaiddal nem csak engem bántottál meg, hanem mindenkit a Házban. – és Zaveeyera Borromo érdeklődve figyeli az ismeretlen arcát, amikor kimondja a várva várt mondatot. - Csak annyit kérek, hogy valld be, hogy hibáztál. S kérd a bocsánatomat most azonnal, itt mindenki előtt!
Vissza az elejére Go down
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-06-12, 7:22 pm

//Veszélyes vizek – Zaveeyera//

Hideg mosollyal várom, hogy a nő újból elém álljon, miután az előbb utasította az embereit, hogy vigyenek a tömlöcbe. Biztos vagyok benne, hogy a szavaim tettei újra átgondolására ösztönözték, de megint csaladkoznom kellett. Ez a némber ostoba és makacs, de ezzel csak növeli az elhatározásomat, hogy nem fogom ennyiben hagyni. Most persze bátor, mert egy csomó őr legyeskedik körülötte, de én is makacs vagyok. Igaz a türelmemre nem lehetek büszke, de van ami megéri, hogy várakozzak rá és igen…..ez a szajha meg fogja tudni, hogy pontosan ki is Raven Black!
- Ez egy kupleráj nem egy ház, tudtommal. – köptem felé a szavakat. – Az őrök meg nem úgy viselkedtek, ahogy egy vendéggel kellett volna, nem az én hibám ami történt, ráadásul te fenyegettél meg engem- vágtam vissza, de kezdtem lenyelni a haragom és hideg fejjel gondolkozni.
Abban azonban igaza van, hogy tényleg kerülhetek rosszabb helyzetbe és nem akartam megadni a nőnek ezt az örömöt.
Ám nem tehettem róla, amikor a jóhírét kezdte emlegetni, kitört belőlem a röhögés……., ami aztán azonnal hamvába hallt, amikor kiejtette a száján az utolsó mondatot……
Hitetlenkedve meredtem rá, mert azt hittem, hogy rosszul hallottam! Egy nyilvánosházat vezető madame azt akarja, hogy kérjek tőle bocsánatot??????
- Neked elment az a maradék eszed is, ami még volt! – szakadt ki belőlem és rávicsorodtam, a dühöm ismét fellángolt. – Eszemben sincs megalázkodni …más előtt sem, de előtted főleg!


Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-06-13, 1:48 pm

//Veszélyes vizek – Raven//

- Ez a Bíborgyöngy Háza, idegen, s mint ilyen, az én házam, otthonom és egyben embereimé is. Megbecsült intézménye Norlan városának. Az őrök pedig a város urának és az őrség parancsnokának jóváhagyásával vannak itt.

*Zaya elégedettséggel szemléli az előtte álló alakot, s folytatja, mert nem szeretné, ha az idegen kétségek között töltené az éjszakát sorsát illetően. Időt akar adni neki. Órákat... Hogy átgondolja a döntését.*

- Vagyis pontosan úgy viselkedtek, ahogy viselkedniük kellett egy ilyennel, mint te. Te viszont úgy viselkedtél és viselkedsz, ahogy egy olyan alak teszi, aki nem ismeri az illendőséget, s aki emiatt sosem lépheti át e Ház küszöbét. S hogy az én eszem ment volna el? Nos, ezt is átgondolhatod reggelig, idegen. Hogy vajon melyikünk a bolondabb? Én, aki ma a puha ágyamban alszom egy illatos fürdő és egy jó vacsora után, nyugodtan, vagy te, aki egy sötét, föld alatti cellában hajtod álomra a fejedet és azon töprenghetsz, mi éri meg jobban? Ha megteszel valakinek egy apró szívességet, vagy vagyonod egy részéről lemondva holnap éjjel már a városon kívül éjszakázol, zsebedben egy pecsétes írással, hogy soha többet nem teheted be a lábadat a világ legszebb, s legékesebb városába, vagy rosszabb esetben még egy ideig a városi tömlöc vendégszeretetét élvezed majd. Gondolkodj ezen, idegen, s a válaszodat holnap sokan fogják meghallgatni, ígérem!
Vissza az elejére Go down
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-06-14, 7:25 pm

//Veszélyes vizek – Zaveeyera//


Nehezen nyelem le a mérgem, de kénytelen vagyok, mivel ez a ravasz némber minden szavamat ellenem fordítja, pedig igazán kiteszek magamért, még soha életemben nem vitatkoztam ennyit egy kétlábúval. A fellépésem, az arroganciám eddig mindig elég volt ahhoz, hogy megfélemlítsem őket, bár az is igaz, hogy azért soha nem tapostam volna Lanuria földjét ennyi ideig álcázott alakomban, ha nem kerülöm el a konfrontációt a katonákkal, a városi őrségekkel.
Természetesen most sem saját akaratból bonyolódtam velük tettlegességebe, hanem egész egyszerűen csapdába csaltak!
- Megtévesztettetek! Átverés ez az egész, hogy kifosszátok az ártatlan és csak némi boldogságra váró ügyfeleket! Lehet, hogy most győztesnek hiszed magad, de ígérem, hogy minden városban, ami utamba kerül ezután a rosszhíredet fogom kelteni. Nem sokáig kéjeleghetsz abban a hitben majd, hogy ez egy „megbecsült intézmény”, hogy a szavaiddal éljek. – vicsorogtam felé és továbbra is igyekeztem lerázni magamról a kezeket. – Eresszetek, ne nyúljatok hozzám, megyek magamtól is! Már alig várom, hogy elhagyhassam-e balga várost, és híresztelhessem birodalomszerte, milyen kígyót melenget a kebelén.
Megvetően nézek a nőre, aztán elfordulok tőle, egy szót sem akarok már ezen aljas nőstényre pazarolni, a végén még tényleg kibújok a bőrömből!

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime2021-06-14, 7:45 pm

//Veszélyes vizek – Raven//

*Zaya ajkán mosollyal nézi a távozó idegent, s hogy annak szavai mégse maradjanak válasz nélkül, még utánaszól, csak hogy mindenki jól hallja, amit mond.*

- Ó, tedd meg, kérlek és egyetlen várost se hagyj ki, ugye megígéred nekem! Régen volt önként ajánlkozó, ki ingyen ajánlott hírverést nekünk. Tudod, akár hálás is lehetnék érte, hiszen ha ezt teszed, mindenki látni akarja majd a helyet, ahol egy magadfajtát nem találtak elég jó kuncsaftnak. S ha te Lanur kardját kerested volna a lányaimon, vajh' mit gondol majd az a sok hozzád hasonló, ki sosem tudja meg, mégis mi lehet annyira izgalmas odabent, amelyért vagyonodat és szabadságodat is kockára tetted. Boldog leszek, ha megteszed, amit ígértél, ismeretlen, s ígéretedért köszönettel tartozom. De most jó éjszakát neked és szép álmokat! Túl sok időt vesztegettem rád! Azért remélem, rólunk álmodsz majd ma éjjel!

*Fejezi be végül mosolyogva, s hogy Raven szégyene teljes legyen, a Ház néhány hölgye is kuncog a hallottakon, akik kíváncsiak lettek arra, vajon mi is tartja vissza asszonyukat eddig, és most az ajtónyílásban leselkednek kifelé. De tovább már nem kell várniuk, mert az ismeretlen bármit is mondana, Zaveeyera Borromo-t már nem érdeklik a szavai, s a lányokat igyekezetre és távozásra ösztönözve siet be a házba, s az ajtó hangos döndüléssel zárul be mögötte.

És ha Raven önként indult volna, hát most segítséget kap ehhez.*

- No, igyekezz, idegen - löki meg a Rejtőzködőt az egyik őr. - Rég szórakoztunk ilyen jól! De majd holnap! Addig azért gondolj ki egy jó magyarázatot, hogy miért kötöttél bele a Madame-ba, mert szükséged lesz rá!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kikötő - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 9 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Kikötő
Vissza az elejére 
9 / 15 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next
 Similar topics
-
» Birodalmi kikötő
» Keleti kikötő

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Norlan-
Ugrás: