LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Lanur-hegység

Go down 
+46
Dremer
Moozen
Veron
Gomora
Aldo Barras
Aranyszirom Amrita
Inaeth
Alex Ian Keegan
Csatabáró Mordon
Feline Eryneth N'Ardes
Norujn
"Vasgyúró" Ropark
Thalion Órëa
Admin 2
Balál Tangeran
Vogon Beebebrox
Roober
Ilián Radomer Congrand
Kesa Klensbane
Arg'h
Főadmin
Wyerre von Morhan
Kockázó
Belnir
Huor Tiwele
Nawarean
Emerald
Zolfar
Kain Namelyr
Lysanor Eweny
Cloud Revan's
Colvinus Syther
Edward Dylan
Alvor Freyr Ottar
Sajmon
Borin Irgulh
Sylen
Regélő
Alamaise
Sou
Akahana
Lothár Von Falkenhausen
Élesszemű Caladster
Raman
Mitsuko Midnight
Mesélő
50 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 20 ... 34  Next
SzerzőÜzenet
Alvor Freyr Ottar
Barbár
Alvor Freyr Ottar


Hozzászólások száma : 78

Character sheet
Nép: Emberek

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-03-17, 6:19 pm

Alvor nem vett észre különösebb változást abban a másfél napban, ami alatt az erdőben járt. Csendes volt és nyugtató, semmi különöset nem vett észre benne. Egészen mostanáig.
Egy hirtelen pillanatban egy kisebb őz rohant el előtte, de éppen hogy a két kézre tudta fogni Bunkót, máris elinalt az állat. ~ Biztosan egy farkas, vagy egy medve. Jó lesz az, az irháját el tudom adni. ~ Gondolta, majd elkezdett abba az irányba menni, amerről az őz jött. Remélte, hogy egy magányos farkas jön, esetleg egy medve, de nem gondolt bele, mi lenne ha esetleg egy falkával találkozna.
Szerencséjére nem így lett. Ahogy egyre közelebb ért, hangokat hallott, méghozzá emberi (?) szájból. Megigazította csontsisakját, nehogy lássák az egész arcát. Lehetséges, hogy banditákba ütközik, így nem kellene felfednie valódi kilétét.
Bunkót a vállára támasztva közelítette meg a helyet, és kisvártatva meg is pillantott egy alakot. Egy nő alakja volt, de amit hallott, az férfi hang volt, így minden bizonnyal van még valaki vagy valakik a közelben. Lassan közeledett a fiatal lányhoz, közben a hátára tette Bunkót.
- Mintha kicsit felzavartad volna az erdőt, lányom. - Mondta és megállt tőle tíz lépésnyire. Nagyjából 18 évesnek saccolta a lányt, de lehet ez csak a látszat.
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-03-17, 6:31 pm

Hallottam, ahogy valaki közeledik és abban is biztos voltam, hogy a tisztességtelen férfiaknak most első dolguk lenne rám vetni magukat ezért reflexből kicsit meg is feszültem, hogy az illetőt le tudjam magamról lökni. Mivel ezt a mögöttem lévő hím nemű lény nem tette meg, már elkönyveltem magamban, hogy valószínűleg nem túlságosan kell tőle félnem. Ehelyett megszólalt, és már a kiejtése elárulta, hogy nem helybéli.
- Szeretem ezt a helyet, csendes... - jegyeztem meg a mögöttem álló férfinak, miközben megpróbáltam lassan megfordulni, hogy láthassam. Ekkor azonban pont abból az irányból, amerre néztem, felbukkant egy érdekes férfi és nagyon nem nézett ki bizalomgerjesztően. Nos, ezt még túl tudtam volna élni, hiszen más sem éppen a legszebb az ismerőseim közül, de a szavai nagyon is érzékeny pontra tapintottak. Nagyon lassan vettem levegőt, nehogy sikítsak, majd kicsit sem palástolva a dühömet szólaltam meg:
- Lehet, de az arcodat rendezem át, ha még egyszer így mersz szólítani! - suttogtam, miközben felé fordulva az arcomat fordítottam csak a még mindig közelben álló idegen felé. Vagyis, nem is olyan idegen, már találkoztunk. - Elismerem, nem ismerjük egymást túl közelről, de ez nem ok rá, hogy még mindig rám irányítsd a nyilat! - szóltam neki, majd jelentőségteljesen a kezére néztem, hogy engedje el...
Vissza az elejére Go down
Sajmon
Nyugati vadalan
Sajmon


Hozzászólások száma : 66
Életkor : 36
Munkahely : Máv - Dorog

Character sheet
Nép: Vadalanok

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-03-17, 6:39 pm

*sajmon meg lepődig a hölgy láttán és szavait halva hirtelen meg fordult mert valaki más is érkezett az íjat rá szegezte már szinte lövésen készen..
- Mit képzel maga hogy így beszél kinek képzeli magát. Azonosítsa magát mi járatban erre vagy biz isten nyílvégre tűzöm a fejét. Csak nem a hölgyet akarja bántani? Ha igen jobb ha menekül mert itt esélye sincsen.
* ezel el takarja a hölgyet testével védve ha az idegen támadna.*
Vissza az elejére Go down
Alvor Freyr Ottar
Barbár
Alvor Freyr Ottar


Hozzászólások száma : 78

Character sheet
Nép: Emberek

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-03-17, 6:59 pm

Alvor meglepődött a nő reagálásán, de még jobban azon, ahogyan a férfi előbukkant és íjat szegezett rá. Már éppen nyúlt volna Bunkóért, amikor éppen idejében felismerte őt: Csak egy igen furcsa kinézetű elf féle volt. Kék volt a bőre, haja inkább kékesfehér fehér, arca komoly bizalmatlanságot mutatott. A nő valéamiért nem kedvelte ha "lányom" -nak szólítják, pedig ez amolyan megszokás volt Alvornál, elvégre régebben a faluban őt is az öregebbek "fiam" -nak szólították, amolyan becézésféle képpen. Nem is gondolta Alvor, hogy ennyire mérges lesz tőle. Az ifjú vadalan pedig a védelmére kelt, habár az előbb bizonyára még a nőre fogta az íjat. Karba tette a kezét és a szavait a fiatal vadalannak címezte.
- Tedd le az íjat, ifjú. Ha nem adnak rá okot, nem bántok senkit, habár ahogy látom a külsőmről ítélsz meg. Nem is hibáztatlak érte, ugyanígy tennék én is. Ezt leszámítva jobban örülnék, ha nem úgy beszélnénk, hogy egy íjat szegezel rám. - Mondta és a tekintete a lányra szegeződött.
- Nos... Ha esetleg valami kevésbé jóval illettelek téged, akkor bocsáss meg. Ez nálam.. Amolyan régebbi megszokás. - Mondta, mély dörmögő hangján.


A hozzászólást Alvor Freyr Ottar összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2012-03-17, 9:28 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-03-17, 7:11 pm

//Egy röpke közbeszólásként felbukkanok, ha lehet.//

*Épp hogy a nyaka nem tört el a szerencsétlennek, aki a botjával taszjtott a mellette lévő fához. Rá se nézett a bolondjára. Csak várt, hogy kinyögjön valamit.*
-Oké, nem volt szándékos...tényleg,... izé... ö, uram.
-Én megmondtam neked, hogy ne csinál hülyeséget. De te nem hallgattál rám! Nesze neked.
*A másik csirkefogó pont mögötte állt, és láthatóan osztotta az észt.*
-Túl sokat jár a szád, Nemai.
-Igenis! Értettem!
*Váltott rögötn hangnemet a fölényeskedő. Mindkettőt a közeli faluban szedte össze. Ételt loptak, három napi éhezés után. Mikor felajánlotta nekik, hogy vele mehetnek, mindketten rögtön az életüket is odaígérték neki viszonzásképpen. Dylan, habár nemrég csak megcsóválta volna a fejét erre, mostanra a szavukon fogta. Nem lesz gondjuk soha többet, de cserébe az ő szolgái lesznek. Elfogadták... azonban ez a két csűrhe két önfejű, harcra képtelen, béna bagázs. Előbb még ki kell tanítania őket valamennyire, hogy egyátalán használhatóak legyenek, de akár még unalomelűzésnek is jó lehet... közben pedig alakítgatja az információs hálózatát Akira keresése után. Egész jól is halad.*
-Chö, inkább keress valami étel után. Kezd besötétedni.
-Óh, igenis! Nem fogsz csalódni benned, fő....akarommondani uram!
*Azzal boldogan nyargalt el a fához szögezett madárka, míg a tudálékosabbja Dylannel m aradt. Mindez épp Akahanáék közelében történt, nem olyan közel, hogy egy ember észlelhesse, de annyira igen, hogy egy istent megérezhesse.*
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-03-17, 7:15 pm

Hirtelen a vandalan, aki eddig engem nézett szarvasnak, észre vette, hogy nem egyedül vagyunk, sőt, azonnal a másik férfi felé is fordult, mintha az bántott volna. Pedig nem tette meg, csak egyszerűen nem vigyázott a szájára, emiatt pedig sikerült engem felhúznia. Nos, ebben nincs semmi új, naponta háromszor szokásom ilyen pulykaméreg és két perc alatt elmúlik, egyébként pedig nem nagyon kértem, hogy bárki megvédjen. Ennek ellenére a nyíl hegye irányt vált, nekem pedig nagyon lassan kezd egy ér a fejemen ugrálni, mikor még be is áll elém az idegen. Egyszerűen kerülöm ki, majd az ijesztő külsejű önkéntes erdőkerülőnek hátat fordítva a nyílra teszem a kezem és határozottan lenyomom.
- Szép dolog a lovagiasság, de nem kértem és meg tudom magamat védeni, ha kell, így erre itt nincs szükség... - utalok a fegyverre, hiszen távol van, ráadásul én biztos vagyok benne, ha most megpróbálná ellőni, bemutatná, hogyan kell a célponttól két méterre eltalálni egy fát, mert elfordítanám a nyilat. Vadászat előnye, ha akarom, itt senki semmit nem fog lőni.
- Hana vagyok. Kérlek másképp ne szólíts! - néztem a férfira, a legkisebb félelem nélkül az arcomban, hiszen láttam, és ami azt illeti, győztem is már le lényeket, akik nála erősebbnek néztek ki. Egyébként is, én bemutatkoztam, most ezek ketten jönnek. Vagyis, sokkal többen vannak ebben az erdőben, mint kettő, csak eddig nem vettem észre őket. - Remek, ideje ezt befejezni, hamarosan társaságunk lesz... - jegyeztem meg egy irányba mutatva, ahonnan már lassan hallani lehetett egy gyorsan pergő nyelv okozta szavakat.
Vissza az elejére Go down
Sajmon
Nyugati vadalan
Sajmon


Hozzászólások száma : 66
Életkor : 36
Munkahely : Máv - Dorog

Character sheet
Nép: Vadalanok

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-03-17, 7:23 pm

*sajmon le ereszti az ijat és meg szolal.
- A hogy kívánod hanna, az én nevem sajmon és az öné uram? ne haragudjon a heves viselkedésemért de résen kel erre mostanában lenni sok itt a rabló banda na meg az orkok és a pribékjei. s igen vendégeink fognak érkezni fogadjuk szívélyesen őket
erre a hang irányába fordul és fejével int hogy menyeneknézék meg kik ezek.
Vissza az elejére Go down
Alvor Freyr Ottar
Barbár
Alvor Freyr Ottar


Hozzászólások száma : 78

Character sheet
Nép: Emberek

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-03-17, 7:58 pm

- Hm. - Morogta Alvor, miközben levette a hátáról Bunkót és a hang irányába fordul. Furcsa egy találkozás azt meg kell hagyni, de végül mégiscsak jól jöttek ki belőle. Végül nem lett harc, helyette lehetséges hogy jön egy másik. Alvor amennyire lehetett, halkabban közlekedett, habár nem tudta milyen társaságról lesz szó. Egy farkas falka vagy bandita támadás?
- Nem értesültem orkokról. Rablóbandák meg eddig is voltak, ezek nem újdonságok, na de orkok. - Rázta a fejét. - Ez lehet csak egy kis mese. - Mondta halkan Sajmonnak nevezett vadalannak. Kicsit levette a csontsisakját, hogy jobban lásson, de így se látott sokkal többet. Fülelt, és követte a többieket habár nem szerette ezt a lopakodósdit. Jobban kedvelte a nyílt harcot, mert aki elbújik az gyáva. ~ De lehet nem is harcra kerül majd a sor. ~ Gondolta Alvor, és a hátára tette ismét Bunkót. Gyorsan elő tudja majd kapni, de feleslegesen nem kell rossz előérzetet kelteni az emberekben, habár a külseje már aggodalmat kelt másokban.
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-03-17, 8:07 pm

*Dylanék tényleg félük közeledtek immár. A megszégyenített fölényeskedő, meg a hadúr. A másik most vadászik... hát sok szerencsét neki, különben kap mégegyett. A kis csapat, Akahanával meg két idegennel elindúlt feléjük, de nem kellett sokat menetelniük, hogy találkozzanak. Lejtős volt arra felé, és így a hadúr érte be őket. Kényelmesen egy almát pörgetve a kezében lépett elő, és mivel hallotta a beszélgetés végét, gondolta feldobja a hangulatot.*
-Noh, ha már rablóbandáról van szó, csak emlegetni kell. Vannak itt egypáran, ne fessük a falra az ördögöt.-*Ezzel most magukra, vagy még valakikikre utalt, akik a közelben vannak? Ránéz a kishölgyre, amolyan "Ó az istnek vernek engem, hogy pont veled kellett összetalálkoznom" fintorral, majd beleharpott a gyümölcsbe. Ekkor érkezett meg Hajime, a nagyszájú.*
-Nocsak, a törpe, egy kékség, és egy örömlány... az öltözékéből ítélve. Jó kis csapat gyűlt itt össze, nem gondolja, uram?
*Dylan félszemmel ránéz, majd megvető gúnnyal fordúl el tőle egy újabb harapásért.*
-Közöm nincs hozzád, te félkegyelmű...
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-03-17, 8:20 pm

Na, úgy tűnik a fiúk csak nem képesek felfogni, hogy itt az egyetlen veszély forrás én vagyok, mert feltett szándékuk volt, hogy megvédenek a másiktól. Remek, de ki kérte ezt? Mindegy, a harcot szemmel láthatóan legalább addig feladták, amíg megpróbálták eldönteni, hogy mégis mi a fene közelít felénk ilyen sebességgel. Nem tudom miért aggódnak az orkok miatt, találkoztam már párral, és biztosíthatok mindenkit, ha nem a szaguk pusztít el, egy esetleges összecsapásból te fogsz élve kikerülni, bármilyen fajú is vagy.
- Errefelé nincsenek orkok, túlságosan féltik az arcbőrüket, hogy ilyen hideg helyen bóklásszanak... - jegyeztem meg elgondolkodva és a férfiakkal ellentétben cseppet sem próbálva meg elrejtőzni az erdő bokrai között. Ugyan már, ártani nem tud nekem itt nagyon semmi, a fiúk meg gondolhatják nyugodtan, hogy csalit játszom, vagy amit csak akarnak és megnyugtatja a lelküket. Pár pillanat alatt szembe találom magam egy férfival, aki nyilván hallotta a beszélgetést, mert nem átallott beleavatkozni abba. Remek, ráadásul őt még ismerem is.
- Már megtörtént... ennyire nem pikkelhetsz rám, Ritalea! - suttogtam a szavakat magam elé, gondosan vigyázva rá, hogy a többiek ne értsék, mit mondok, csak lássák, hogy nekem bizony sikerült felismernem a férfit, aki bizony úgy grimaszol, mintha nem is almát, hanem citromot enne. Belehalna, ha nem leplezne le? Felejtsük el, szerintem igen. Mielőtt azonban a felháborodásomnak hangot adhatnék, megüti a fülem a kísérője hangja. Örömlány? Mégis honnan szed ekkora hülyeséget ez az alak? Úgy nézett én ki mint a faluja bordélyának lakói?!? Na, ennyit a nyugalomról, a méreg szépen elkap, az elf még láthatja, ahogy a szemem vörösbe csap át, majd a férfiakra ügyet sem vetve megyek oda hozzá és a kaján vigyorához.
- Nem vagyok örömlány! - suttogom, miközben követhetetlen sebességgel emelem meg a kezemet és húzok le neki egy olyan pofont, hogy megtántorodjon és nekivágódjon egy fordulattal az állítólagos nem főnökéhez. Fogadni mernék, hogy ez a szemét tudta, mit fog gondolni a kis kísérője, csak végig akarta nézni a műsort. Na, ha nevetni mer, a végén még ő is kap egyet, rá férne igazán...
Vissza az elejére Go down
Sajmon
Nyugati vadalan
Sajmon


Hozzászólások száma : 66
Életkor : 36
Munkahely : Máv - Dorog

Character sheet
Nép: Vadalanok

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-03-17, 8:33 pm

- Pedig vannak bár nem nevezném orkoknak nagyobbak és szívósabbak itt vonultak el 1-2 napja és egy kisebb csapatukra ki hátra maradt le is csaptam kelet nekik kolbászolniuk az erdőben. neveti el magát, de a töbiek tovább vonultak.
sajmonak fel tűnik hogy Hanna ismeri az illetőt. Az öröm lány szóra le lőne az érkezőt de Hanna gyorsabb volt és lekevert neki egy maflát.
- Na ön is jó ember meg tanulja hogy kel beszélni egy hölggyel, maga féreg, s tudja kit nevezzen kékségnek.
Maga meg jobban tenné ha fékezné az embereit, mielőtt valaki más tenné meg ön helyet.
*erre elereszti felajzott íjának húrját és a nyíl. Szélsebesen csapódik az almába amit ép az idegen eszik majd hozzá szögezi egy fához mert az kirepült a kezéből.
Közben már újra nyíl pihen a húron kész a következő lövésre ha a kis figyelmeztetés, netán nem találna jó fogadtatást.
- Ne haragudjon de nem illik társósságban enni úgy hogy más nem eszik nem tanítottak meg az illemre.
Vissza az elejére Go down
Alvor Freyr Ottar
Barbár
Alvor Freyr Ottar


Hozzászólások száma : 78

Character sheet
Nép: Emberek

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-03-17, 8:50 pm

- Tedd le az íjat. - Mondta, és most ő tolta le az ifjú íját. - Semmi szükség rá. - Mondta. Habár furcsának tartotta, hogy le "törpézték" amikor a karja akkora annak az embernek mint a gerince, és nem éppen egy alacsony alkat, de nem mérgesítette ezen fel magát. Látszólag Hana igencsak felmérgesítette magát - már megint - az "örömlány" kifejezésen, ami most jogos is volt. Ha Alvor adott volna neki egy pofont, akkor valószínűleg nem élte volna túl, vagy egy állkapocs törést kellett volna elszenvednie az illetőnek, de erről lekésett. Az indulatok meg egyre inkább kezdtek elszabadulni, így a másik csapat "vezetőjéhez" szólt.
- Alvor Freyr Ottar a nevem. Mi kerestek errefelé, ha már így összefutottunk. A mi kis társaságunk, - itt hátranézett Sajmonra és Hanára - kissé furcsa. Mi is nem rég futottunk össze, és nem is szoktunk össze. Kéne egy kis útbaigazítás, meg esetleg valami kis pontos információ számunkra a banditákról és orkokról. Nehogy beléjük fussunk még véletlenül. - Mondta és a szemébe nézett csontsisakján keresztül.
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-03-17, 9:05 pm

*Edward Dylan termetéből adódóan is egy tekintélyre született ember, azaz elf. Ugyanis ha nme arulja el, minden halandó élőlény embernek nézné, m,ert úgy is néz ki, de az igazság belülről fakad...szokták mondani. És Edward egy tünde, nem kis meglepetésekkel, de ezt tartogassuk későbbre. Izmos, magas termete bőven a vadalani fölé helyzte és a "törpe" sem nézhetett le rá. A kis tojásos fenekűt meg, szépen leverte a földre félkézzel, mikor az istennő pofonjától neki akart volna ütközni. Csak úgy, had érezze kicsit az anyaföld selymes érintését. Egy darabig fogni fogja a pofiját. Ekkor jött a következő önjelölt hős. Mondta a magáét mint a motolla, majd aktivizálvamagát, kilőtte a nyilat.*
-Meg kell mondani...-*nézett fel a vakmerőre, miközben jjobb karjával lassan lassan hívogatni kezdte az almát, mint a hogy akutyát szokták, egyetlen varázsszó nélkül.*
-Nem bánsz rosszúl a nyilkkal, kékségem, de nem gondolod, hogy túlságosan is felvágták a nyelved?
*Ebben a pilanatban az alma, ami eddig csak mocorgott a helyén, megmozdult és szép ívben átrepült az elf kezébe. Az lefújta, kettétörte, és folytatta az evést azon a felén, ahova nme ért a nyíl vége. Noh, ekkor szólt közbe a törpe, és mit ne mondjon, tetszett a hadúrnak a hozzálása.*
-Üdvözletem, Alvor Freyr Ottar. Az én nevem Dylan, ez a szerencsétlen pedig egy közeli faluból származik. Azt vette a fejébe, hogy tanítani fogom... mondjuk lehet rá is férne valami.
Rablókról eddig még tudok, hacsak nem azok akiket tegnap küldtem oda ahova tartoznak. Hmm, a hír viszont, hogy itt sok a bandita nem bizonyult hamisnak...
*Eleddig Akahanára rá se nézett...*


A hozzászólást Edward Dylan összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2012-03-17, 9:34 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-03-17, 9:33 pm

A hangulatom eléggé tüzes volt, ami azt illeti, már azon csodálkoztam, hogy miért nem gőzölög a fülemből füst egy ideje, hiszen ehhez minden kellék megvolt. Még hogy én örömlány? Mégis hogy merészelt így hívni egy halandó, ráadásul egy olyan, aki ehhez az öntelt, felfuvalkodott, erőtlen elf kezdeményhez tartozik? Legszívesebben neki is lehúztam volna egyet, igazán ráfér, de tekintve, hogy tört már el kezem hasonló miatt és igazán nem élveztem a gyógyulási folyamatot, biztos voltam benne, hogy ennyit nem ér meg a dolog. Helyette azon kezdtem el gondolkodni, mikért érhetnék el, hogy valamelyik férfi törje be az orrát a kedvemért. Abban biztos voltam, hogy nem sokat kéne rá dolgoznom, az alapból itt lévő pokróc modora nagyon hatásos alapnak számított egy ilyen helyzetben. Na, csak egy kicsit kell még őt megtornázni és amilyen lovagiasak itt egyesek, biztos, hogy segítenének, nehogy letörjön a körmöm. Ideje egy kis káoszt teremteni, unalmas mindig jó kislánynak lenne, főleg ilyen helyzetekben. Közben a beszélgetés megpróbál folytatódni, amíg Sajmon el nem ereszti a nyilat és ki nem lövi a felfuvalkodott elfecske kezéből az almát. Nos, ez szép lövés volt és nem is segítettem neki, de biztos vagyok benne, hogy a következő kicsit lejjebb, egy fontos szervénél fogja érni, ha még sokáig fog így viselkedni.
- Ork szerintem nincs a közelben, a szaga elárulná... - jegyzem meg szarkasztikusan, miközben a férfit figyelem, akit felpofoztam. Nem mondom, hogy nem érdemelte meg, de azért örülök neki, hogy az arccsontja nem tört el. Nem egész életre akarom őt emlékeztetni a tettére, csak addig, amíg megtanulja, mit nem illik kimondani.
- Ajánlanám, hogy az okítását kezd a jó modorral, de tapasztalatból tudom, hogy azzal te sem rendelkezel, így ha megbocsátasz... - fordultam felé egy apró mosollyal, miközben biztos voltam benne, hogy elég hangosan mondtam ahhoz, mindenki más is tudjon róla. Remek, nekem ennyi kellett, szóljon csak vissza és úgy el talál csúszni, hogy nem köszöni meg, addig pedig igazán hátrább léphetek párat, ne higgyék, hogy én okozok mindent...
Vissza az elejére Go down
Sajmon
Nyugati vadalan
Sajmon


Hozzászólások száma : 66
Életkor : 36
Munkahely : Máv - Dorog

Character sheet
Nép: Vadalanok

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-03-17, 9:59 pm

-Kékségem, és ég maga mondja hogy nekem vágták fel a nyelvem ki kérem magamnak a nevem sajmon és én vagyok akkora úr mint ön, ha nem nagyobb népem körében. S engem mindig illemre tanítottak amit ha jól látok magának nem tanítottak meg mert maga se tanítja embereinek. Én Mindig is a gyengébbeket oltalmaztam és nem követelek egyebet csak tiszteletet amit itt még nem tapasztaltam. Alvor uram maga meg ne nyúljon a fegyveremhez ha kérhetem mert kényes vagyok az ilyenre és véletlenül még rossz néven veszem.
* sajmon Íját mégis el rakja de nem azért mert mondták hanem mert látva mit csinált az idegen egy kép villant be neki, és pár néma varázslat amire elég ha csak rá gondol és máris hatását fejti ki. rá is jön egyből hogy egy elf áll előtte. "na szóval így néz ki egy elf élőben hát nem olyan mint azok az emlékeimben." gondolja magában. Majd arra gondol hogy az alma ama vége amiben a nyíl van repüljön hozzá. és szálljon le a kezébe , persze varázs szava nélkül. Meglepetésére meg is történik. Ő fogja és úgy töri meg az almát hogy nyillát épségben meg menthesse majd azt is a tegezbe teszi. És lágyabb hangra vált. na meg más nyelvre tündére.
- Üdvözletem elf uraság elnézést az előbbi meg nyilvánulásomért nem tudtam hogy szegről végről rokonnépem fia. bocsásson meg e modortalanságért és kérem viselkedjen népnek meg fellelöen. S fogadjon úgy bennünket mint barát, hisz azok vagyunk nem ellenségek.
Vissza az elejére Go down
Alvor Freyr Ottar
Barbár
Alvor Freyr Ottar


Hozzászólások száma : 78

Character sheet
Nép: Emberek

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-03-18, 1:55 pm

Alvor nyugtázta az elf szavait.
- Rendben. Lehet talán jobban kéne vigyáznunk a hangoskodással, nem kéne idevonzani egy kisebb rablóbandát. - Mondta Dyalnnak. Sajmon eközben kijelentette, hogy ne tessék piszkálni az íját. Alvor kicsit kuncogott az "uram" megnevezésen. Visszaindult egy közeli fához, közben az arcát Sajmon felé fordította.
- Rendben, ifjú. - Mondta, majd nekidőlt egy fának és onnantól nem szólt semmit. Néha meghajtotta a vizes kulacsát - természetes víz - és figyelte az igen furcsa társaság egyre jobban növekvő indulatait. Furdalta a kíváncsiság, hogy ugyan hogyan lehet egy elfnek ilyen... Kékes-fehér bőre és haja? Lehet hogy befestette, vagy valami rendellenesség? Nem kicsit volt kíváncsi.
Most volt ideje elgondolkodni egy kicsit. Hana és Sajmon egy elég furcsa párosítás. Hana azért mert szinte egy levél miatt is képes a világot is felriasztani. Sajmon meg... Furcsa egy fickó, de valamivel kedvelhetőbb. Az immár kissé összeverbuválódott banda elég furcsa párbeszédeket folytattak, Alvor csak szótlanul nézte a dolgokat. Nem egyszer mosolyodott el a sisakja és a szakálla alatt, amikor Hana csak úgy osztogatta a füleseket, mint az ingyen kenyeret. ~ Fura kis társaság. Ettől lesz vidám a nap. ~ Gondolta Alvor.
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-03-18, 7:59 pm

~kezdd a jómodorral, mi? Pff ...
-Akahana, azt nem mondtam, hogy el is vállalom.
*Egy rövid húú, de ellenállhatatlan mosoly, majd megüti a fülét Sajmon, a kékség hegyibeszéde. Ránéz, amolyan ki az isten ez, kifejezéssel az arcán, de aztán úgy dönt, hogy nem idegesíti fel magát rajta. Az ilyenek úgy is gyorsan meghallnak. A törpének csúfolt, amúgy egy majdhogy vele egymagas ember, hátrébb vonul, miközben a kékség rájön, hogy az elöbb varázslatot használt. Tünde nyelvre vált, ami inkább volt sértő az elf számára, mint kedves. Talán így akarja megmutatni jószándékát? Hát semmi értelme. Egy ilyen össze vissza, húú de nagyon jólnevelt vagyok egyénről messziről látszik, hogy egy romantikus álomban él. Rászolgálna egy kiadós verésre, azonban pont olyan kedvében találták, hogy mindenre legyint. Előbb halkan, majd egyre felszabadultabban nevetett fel. Ránézett a kékségre, majd még mindig a nevetéstől kissé halkabban vissza dobta a labdát.*
-Nocsak. Csaknem egy mágia használó?? Megleptél, bemutattam egy bűvésztrükköt, és már elfnek szólítasz. Csak hallkan jegyezném meg, hogy ezt az iméntit, egy elfuserált mágustanonc is megcsinálná. Nem kell hozzá varázslattal születned...
Ha pedig a népemről van szó, akkor nagy tévedésben vagy. Nem a mesekönyvekből kellene venned a tünde történeteket.
*Még véletlenül se váltott volna tünde nyelvre. Ekkor ébredt fel a nagyszájú csipkerózsika, de még fel sem tápászkodott, mikor a hadúr újra a földre küldte a bakancsa orrával.*
-Á-á-á-uuu. ez fájt!
*Edward legszívesebben adott volna mégegyett, csakhogy könnyítsen az idegein.*
-Legközelebb akkor beszélsz, ha engedélyt adok rá.
*Ezzel a kijelentéssel, meg is szüntette a többiekkel a kapcsolatott. Elindult nyugatnak, a kis csapattól balra, kikerülve mindenkit.*
-Megyünk, nincs velük semmi dolgom.
-Ohh, igenis!
*És már ugrott is a hadúr után, nehogy eltünjön.*

//Noh, nem tudom a reakciókat, marasztalhattok, de Dylan ilyen. Very Happy Ha nem, akkor köszi a játékot. Már régen kezdtem el élőset ^^//
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-03-19, 9:07 pm

Nos, úgy tűnik a mai nap folyamán nem csak az én nyelvemet vágták fel alaposan, hanem a goromba elfét is, annyi az összes különbség, hogy ő közben nem halott még a morális határokról, amit nem illik átlépni. Nos, ez nem túl jó hír számomra, főleg nem akkor, ha figyelembe vesszük, hogy ő többet tud rólam, mint az itt lévő férfiak. De, én is jobban ismerem őt, és eléggé jó kis tapasztalatom van már abban, hogyan is kell valakinek az agyára menni akaratlanul is, nem még akkor, ha ezt tudatosan tervelem ki a kiszemeltemnek. Ő pedig határozottan megérdemli, merészelt az eredeti nevemet szólítani, ami igaz, hogy nem éppen a leggyakoribb errefelé, de a rossz hírem meg tud előzni annyira, hogy valamelyik férfi az istennőre asszociáljon, miután hallotta. Akkor most csak reménykedni tudok benne, hogy én voltam elég közel hozzá, hogy ne kelljen felemelnie a hangját és így a többieket elkerülte a megjegyzés első szava. Nos, most kezdhetek azon agyalni, hogy a vandalanok mennyire jók az elejtett fél mondatok meghallásában, mert ha elég ügyesek, akkor lassan kezdhetek nagyon aggódni saját magam miatt is. Nem terveztem, ami azt illeti, soha nem szokásom előre tervezni egy-egy lelepleződést, de ami azt illeti, sajnos a baj elég hamar utol tud engem érni, főleg, ha nem vigyázok éppen eléggé a szavaimra. Nem elég, hogy általában a vérmérsékletem és a jelenlétem generál vitát, lassan már az arcom láttán is ki fog robbanni pár. Ez egyre jobb...
- Nyugodtabb is lennék, ha nem tennéd. Kevesen lennének képesek még modortalanabbá tenni, de belőled kinézem... - jelentettem ki villogó szemekkel, hiszen ha harc, akkor legyen harc. Rajtam ne múljon, tudok én szúrni szavakkal, méghozzá úgy, hogy azt nagyon nem fogja senki megköszönni. De úgy tűnik, sikeresen megelőztek, ugyanis Sajmon, vagy hogy hívják a vandalant, már is támadott. Persze elsőre meglepődtem rajta, amint leesett, hogy tünde nyelven beszél, már csak mosolyogtam rajta, nem is kicsit. Szépen kivártam, amíg befejezik és csak utána vettem fel egy ártatlan arcot: - Használnál olyan nyelvet, amelyet mindenki ért? - tettem fel a kérdést Sajmon felé fordulva, kerek szemekkel, ugyanis egy dolog, hogy Alvorral ellentétben én értettem, de attól még nem kedveltem meg jobban ezt a kacifántos és hülye szerkezetű nyelvet. Közben persze sikeresen magához tért a halandó is, aki engem mert örömlánynak nevezni, miközben bőszen panaszkodott. Szerencséje, hogy nem káromkodott, akkor biztos megkapja a párját is. Leszámítva, ha apát áll neki szidni, akkor csak mosolygok rajta egyet. De nem ez volt, helyette egyszerűen felkelt és mindenféle bocsánat kérés nélkül azonnal elindult Dylannal együtt az ellenkező irányba. Remek, menjenek csak, nekem nem fognak hiányozni!
- A fene... vigyázz! - kiáltottam fel, mert amint elértem addig, hogy sikeresen kiörömködjem magamat, egy cseppet sem ismeretlen hangot követően egy szép, nagy nyílvessző suhant át a fák között és egyenesen a pöffeszkedő uraság orra előtt csapódott a fába. Fene, hogy nem tudott három centit mellé menni, akkor egészen biztosan helyre teszi a pofiját is...

//bocsi, szánalmas, de kétszer törölte ki a gépem -.-" //
Vissza az elejére Go down
Sajmon
Nyugati vadalan
Sajmon


Hozzászólások száma : 66
Életkor : 36
Munkahely : Máv - Dorog

Character sheet
Nép: Vadalanok

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-03-23, 6:01 pm

Sajmon kissé meglepte az elf hozzá intézet szavai bár igaz ami igaz lehet hogy ezt a mágiát bárki meg tudja csinálni, de öt nem csaphatja be, hogy ö kicsoda, akkor is egy elf ha tagadja is. Ám ő nem kíván vitába bonyolódni így nem szol semmit.
Végig várta míg az elf uraság leteremti emberét majd megindul, már kezdet örülni hogy megszabadulnak tőle mikor egy nyíl röppent el az elf mellet és a fába állt.
Sajmon a nyílnak a tollasrészét látván felkiáltott.

- Vigyázat ork fajzatok. Ezzel egyetemben már kapta is le villám fürgeséggel íját majd miközben fürgén nyilat tat rá és meg feszítette, egy varázs szót mondott halkan mire látása és érzékei még finomabbak, erősebbek lettek S már célt is talált és lőtt, a nyíl szélsebesen szált és a célnak esélyese volt menten át lőtte annak torkát ki a nyilat ki lőtte Ám válaszként ismételten nyilak reppentek szám szerint kettő a még két talpon levő íjásztól, Sajmon szinte már villám gyorsasággal lőtt ki még két nyilat ám hogy azok célba érjenek nem várta meg mert fedezékbe kelet vonulnia az egyik felé tartó nyíl miatt, csak az istenekben bízót hogy nyilai találjanak.
Íját egyik kezében tartva, rántja ki másik kezével kardját és készült a támadására. ellen feleik üvöltve rontanak rájuk hogy miszlikbe aprítsák őket Az orkok másabbak voltak mint a megszokottak nagyobbak és izmosabbak voltak s szinte már emberi,elfi külsejük volt. Sajmon nem tudta felmérni hányan lehetek de kb. úgy egy tucattan mínusz egyen. Magában átkozza is a dolgot mert két napja vonult itt el egy csapat az ösvényen úton és akkor is egy csoport bemerészkedett az erdőbe gondolhatta volna hogy ha jönnek még akkor azok közül is lesz néhány aki betéved. bár azt nem tudhatta hogy jönnek e még, de volt egy olyan érzése hogy nem ez az első s nem is az utolsó ork fajzatok akik erre menetelnek.
Hirtelen kipattant a fedezékből s maga se tudja mi ért Hanna elé állt hogy ha jőnek az orkok védje öt Az orkok már el is érték őket és sajmon bár nem kenyere az erőszak neki se mégis mióta idejött e világra valahogy sorra rákényszerül arra hogy mások vérét ontsa a saját vagy mások életének védelmében. Ilyen kor magában mindig így imádkozik. Ó égiek ha látjátok ami itt folyik kérlek bocsássátok meg azt amit teszek, de kénytelen vagyok megtenni S már védi is ki az első ork támadást íjával fel fogva, majd sebtében le csap kardjával és ellenfele már esik is holtan össze az ötért vágástól.
Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-04-18, 10:16 pm

Júliusi 4. küldetés - Hóvihar

- Vonszold magad, teee kutyafattya!
*Lök erősen a férfin felfelé a hegyen. Frikk aggódó tekintetet vet az égre, ahol a szürke felhők egyre vészterhesebbnek tűnnek. Ki gondolta volna, hogy a tavasz beköszöntével itt, a hegyekben még komolyabb hóvihartól kell az orknak rettegnie?
Fehér hajának szálaiba bele-belekap a hideg északi szél.
A rab, akit kötélen vezet maga előtt, egy kereskedő fia. Könyörgött az életéért, azért is hagyta meg. Kifigyelte, ahogy elhagyta apjának sátrát, az Avlanionba vezető ösvény mellett és utána is eredt.
Ezek az emberfélék elég puhányak. Nem kellett sok, hogy a Félelmetes Frikk, Mordul felderítője előtte teremjen, nyakára csapjon az ostorral, és fogazott kardjával meg is fenyegesse.
Az emberfiú önként átadta darnáit, mind a két erszénnyel.
Frikk ellenőrizte is, hogy nincs-e még nála. Aztán elvette még övcsatját is, meg azt a díszes medaliont, amit a nyakában hordott és beletette azokat is a darnák mellé.
A színes, szövetruha nem kellett neki. Semmire nem jó az.
Persze azért volt ilyen engedékeny a kölyök, mert Frikk azt ígérte neki, hogy utána szabadon elmehet.
Hát nagyot tévedett. Akkor még próbált ellenállni, de a fehér ork betörte az orrát. Még most is fogná, ha nem kötötte volna hátra a kezeit.
Úgy döntött, elviszi a táborba és majd jó váltságot kapnak érte. Már ha meg nem eszik addig.*
~Rövidebb lesz a csúcs felé…akkor tán megúszom a vihart.~
*Okoskodik a Görbelábú. Várja is, meg nem is. Mordulra nem vágyik. Legszívesebben kibelezné azt a dögöt.
Fenékbe rúgja a foglyot, aki méltatlankodva igyekszik gyorsabban húzni magát fel a sziklákon kapaszkodva. Az ork közben köp egyet törzsfőnöke gondolatára.
Mondhatni, gyűlöli. Van egy olyan gondolata, legvilágosabb pillanataiban, hogy Mordul azért küldi ilyen sűrűn küldetésre legjobb felderítőjét (őt), hogy távol tudhassa magától.
Meglehet, hogy azért is, hátha elpatkol valamelyik küldetésen. Találkozott már fekete sárkánnyal, mágussal, emberrel, meg mindenféle lénnyel, akit a föld a színén hord, de eddig mindet túlélte.
Persze az orkok, akiket a keze alá adott Mordul, legtöbbször nem, de ez már az ő bajuk.
Ha ő lenne a törzsfő, nem így lett volna.
Vörös szemeit aggódón veti az égre, honnan a feltámadó szél egyre gyorsabban kezdi sodorni a lehulló hópelyheket.*
- Hinnye!
*Mérgesen néz a férfira. Sárga fogai csúf vicsorral merednek rá.*
- Hányszor mondjam még, hogy mozgás?! Felfelé, különben itt ér a halál!
*Frikk, a Kegyelmes most épp meg is ölhette volna. A férfi nem néz a szemébe, inkább hátat fordít, és ismét mászni kezd. A terep egyre nehezebb.
Frikk is kénytelen inkább a mászással törődni, de biztos, ami biztos, a kötelet a csuklójára hurkolja, hogy biztosan ne szökhessen meg a fogoly.
A hidegben már biztos vacogna, ha nem tartaná melegen a mászás. Egyetlen szerencse ebben az időben, hogy a nap nem süt. A fogoly már megint ügyetlenkedik. A lába meg-megcsúszik az éles sziklaperemeken, látszik, hogy a keze is tele van sebekkel. Frikk megvetően néz rá.*
- Mássz az életedért, kutyafattya!
*A fickó megcsúszik, és már nem tud kapaszkodni. Frikk odakapja a tekintetét és egyébként is szürkésfehér arca még fakóbbá válik. Karjánál fogva rántja maga utána sikoltozó férfi. Az ordító szél még a hangját is elviszi. Csak macskanyávogásszerű jut el belőle hősünkhöz, aki repül is utána a perem felé.
Persze Frikk az a fajta, akit bárki (anti)hősnek tartana. Hát neki is feszül, hogy tartsa a súlyt. Hiába, azért csak értéket képvisel.
Hasra vágja magát a szakadék keskeny pereménél, egyik lábával megtámaszkodik a szemközti peremben, másikkal pedig a háta mögött lévő egyik jókora sziklában, amit az imént került el.
Mégsem érzi, hogy vissza bírná húzni. Vörös szemei kidüllednek, majd liluló kézfejére néz, aztán a lent lógó kétségbeesett emberfélére.
Szenvtelen arccal vágja el a kötelet a csuklója alatt fogazott kardjával, majd néz utána a lehulló embernek.
Akkor ül csak ki arcára a kétségbeesés!*
~Azannya! Azok az erszények ott! Uááááá!~
*Ordít a valóságban is, mert a férfi mellett a levegőben még ott zuhan a két erszény is, amit kardjával rántott le az övéről.
Nem várhat sokáig, mennie kell tovább. A hó már késeként vágja az arcát, inkább jégnek érzi, mint puha hópelyheknek.
Fentebb megpillant egy ásítozó lyukat a hegy falában.*
~Barlang! Oda! Fel!~
*Tépi a szél mindenét, bár szerencsére kardját és ostorát is jó erősen testére erősítette. Minden méterért meg kell harcolnia, mert a hó és a szél és a hideg egyre erősebbek.
De Frikk hősiesen kitart.
A barlang már csak pár lépésre van, és amikor végre felér, meglepi a hirtelen csend és az, hogy nincs se szél, sem hó odabent.
Nyomban hanyatt is vágódik és hörögve, lihegve kapkodja a levegőt. Csak most, hogy hűlni kezd, érzi, hogy milyen hideg is van. Sárga fogai összekoccannak, és fázósan húzza össze magát, miközben próbál feltápászkodni a balrang padlójáról.
Morgásra kapja fel a fejét és vörös szemei az állatéiba néznek. Így néznek farkasszemet egy darabig, aztán Frikk előkapja a kardot. A macska is mintha erre várt volna, támadásba lendül. Frikket a hideg és a fárasztó mászás eléggé lelassította, így a hiúz harapása talál is, igaz csak a combjára.
Felordít fájdalmában.*
- Akahana! Hogy verjen meg az apád!
*A kard lesújt és a macska vérezve engedi el a fehér orkot. Frikk a combját fogja és érzi, a hogy az adrenalintól lassan újra életre kel a teste. Nincs választása, bár ellenére sincs, amit tenni készül. Ölni fog.
Frikk, a nagy Vadász nekiront a hiúznak. A macska kitér, de Frikk villámgyorsan és tegyük hozzá feltétlenül hősiesen tovább támad.
Már az ostor is kezében van és a két fegyver együttes használata már sok a hiúznak. Csúnya munka, de legalább a barlang már teljesen az övé. Tép az öve melletti szakadozott ruhadarabokból egy csíkot és jó alaposan beköti vele a sebet.
Összekucorodik, hogy a hidegben valahogy átvészelje a hóvihart. Frikk tehát, a Bátorság Élő Szobra, a Hősiesség magasiskolája megmentette saját életét. Egy barlangban vészeli át a Lanur-hegység hirtelen jött tavaszi hóviharát, ami azért nem is olyan borzasztó a barlang védett üregében.*
Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-04-28, 9:01 am

//Colvinus Syther//

*A legutóbbi kaland óta keresi azt az erszényt, ami a szakadékba zuhant. Balszerencséjére ma hó is belepte, az állatok pedig elhordták a holttestet alóla. Aztán megint havazott, így aztán rettenthetetlen hősünk hiába is igyekezett vissza oda, ahol lezuhant korábbi foglya a hóviharban, nem volt esélye megtalálni.
Ezen mérgelődik, még rugdossa is tehetetlen dühében a környező sziklákat.
Mordul ellen milyen jó pont lett volna pedig a törzsnek, ha ejt egy ilyen drága emberféle foglyot. A húsa biztos puha volt, amilyen satnya egy lény volt.
Az erszény pedig őt gazdagította volna, ahogy a váltságdíj a törzset.
Persze az már Mordulnak is jó lett volna, de végtére ő jött volna ki jobban a dologból.
Egyébként is figyeli azt a másik fehér orkot, amikor a barlangban gyakorolgat.
Frikk köp egyet.*
- Az istenek nem kegyesek hozzám! Dögöljön meg mind!
*Elrúg egy méretes követ, amire fájdalom hasít a lábfejébe. El is ordítja magát, de büszkesége azt már nem engedi, hogy még meg is fogja a sajgó végtagot.
Inkább fogazott élű kardját veszi elő, s megcsodálva a még mindig szinte hibátlan fegyvert, visszaakasztja az övére.
A bőrvért, ami most is „díszíti” felsőtestét hasznos. A hűvös levegőben nem fázik annyira itt, a hegyek között.*
Vissza az elejére Go down
Colvinus Syther
Szürkeköpenyes
Colvinus Syther


Hozzászólások száma : 13
Életkor : 32
Munkahely : Vándor:)

Character sheet
Nép: Mágusok

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-04-28, 7:28 pm

*Col gondolt egyet és a Lanur hegységbe jött. Maga sem tudta miért, de majd csak lel valami értékes dolgot, meg legalább nem fog unatkozni se, hamár egyszer mestere elküldte szabadságra. Na igen, szabadságra. Ilyet se szokott mondani, legalább is 2 év alatt egyszer se hagyta el ilyen mondat a nagy mester száját. Igaz mindehez hozzátartozik az is, hogy most nem fogadnak újabb tanítványokat, meg küldetés se nagyon akad, meg ha akadna se bizná rá, hacsak nem valami komolyabb feladatról van szó.
Col bekanyarodott az egyik ösvényen, és unalmában kavicsdarabokat hajingált maga elé, vagy éppen mögé.*
~Bebizonyítom a mesternek, hogy a semmiből is csinálok valamit.~ *Gondolta, majd megállt és körülnézett. Nameg belehallgatott a táj morajába. Igen, szükség is van rá, ha valaki keres valami olyat, ami talán nem is létezik. Ekkor hirtelen valami hang, vagy inkább dönnyögés ütötte meg a fülét, amire szinte azonnal megrezzent és előrántotta a kardját.*
Vissza az elejére Go down
http://frpg.ucoz.hu
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-04-29, 2:59 pm

*A fájdalom lassan múlik, és Frikk, az „istenek réme”, megrázza zsibbadó lábát. Rúg vele néhányat, majd köp is egyet, ami az előbbi kövön landol.
El is indul, még mindig mérgelődve, egészen addig, amíg meg nem pillant egy emberfélét.
A vörös szemek számítón megcsillannak, majd a kihúzott kardra vándorolnak.
A sajátját is kirántja, a fogazott kardon megcsillan a nap tompa fénye.
Elvicsorít, egyenesen a mágusra.*
- Mi szél hozott, ide ember?
*El is indul, lassan, kerülve közelít a másikhoz. Megint vicsorít, kivillantva sárga fogait, de a fenyegetőnek tűnő kerülős közeledésbe egy kis hiba is csúszik, ugyanis Frikk megbotlik, és bár hasra nem vágódik a kövekkel sűrűn teleszórt kis területen, némi kalimpálásba azért kerül, hogy visszanyerje egyensúlyát. Bölcsen az újabb akadályba már nem rúg bele. Inkább az előtte álló férfival foglalkozik, próbál továbbra is veszélyesnek tűnni, hiszen az is.
Ő Görbelábú Frikk, vagy Frikk, a Veszélyes. Megforgatja kezében a kardot, másikkal pedig az ostort keríti elő, amit mindig magánál hord.*
- Inkább a balsors hozott Frikk kezébe, nem a szél, ember!
*Fenyegető pillantásával áll meg a férfival szemben, miközben a hideg szél belekap pár szál fehér hajába. Fehér ork, nem satnya, kis szürke. Izmos, erős, nagy.
És ha még nem lett volna szó róla, Frikk, a Rettenetes!*
Vissza az elejére Go down
Colvinus Syther
Szürkeköpenyes
Colvinus Syther


Hozzászólások száma : 13
Életkor : 32
Munkahely : Vándor:)

Character sheet
Nép: Mágusok

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-04-29, 5:40 pm

*A hang folyamatosan hangosodott, mintha közeledne. És igen, így is történt. Col szeme elkerekedett. Erre nem számított. Erre nem. Látott már sok rondaságot, vagy épp szupererős mágust, de azért ilyenre nem számított. Szó szerint a Rettenetes toppant elé. A nagy Frikk, akiről annakidején még a mestere mesélt neki. Pontosabban javasolta neki, hogy ha lehet ne találkozzon vele. Leglább is, ha meg akarja élni a másnapot is, meg az az utánit is. Az ork lassan közeledett hozzá, mondhatni látszott rajta, hogy örül. Talán annak, hogy eszik ma valamit, vagy lehet, hogy azért, mert így legalább eljátszadozik egy "törpicur emberkével". Frikk előrántotta kardját követvén Col példáját, majd mikor közelebb jött elbotlott. Leglább is majdnem. Col alig tudta visszafolytani a nevetését. Rögtön szelidebbnek hitte. Bár lehet, hogy ez csak átmenetileg volt így, mert rögtön visszatért eredeti helyére a fehér ork, majd arról érdeklődött, hogy mi szél hozta ide Colt, meg még kicsit viccelődött is. Persze Col csak néhány perccel később, szavait jól meggondolva válaszolt neki.*
- Üdv, néked, hatalmas Frikk! *Köszöntötte illendően, fedve valódi gondolatait.*
- A mesterem küldött ide hozzád. Lenne egy kérése, vagy inkább óhaja hozzád! *Füllentette az ork szemébe, majd várta a fehér "szörnyeteg" reakcióját, de persze fegyverét a biztonság kedvéért nem tette el. Éberen figyelt, ahogy mindig is szokta. Nem félt tőle se, ahogy senkitől se. És eddig nem is nagyon akadt ki túlzottan megrémítette volna.*
Vissza az elejére Go down
http://frpg.ucoz.hu
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-04-30, 10:55 pm

*Frikket mintha hájjal kenegették volna. Igen, ez az emberféle már hallott róla. Neve van neki. Hatalmas!
Az elégedett vigyor, vagy inkább vicsor szétfolyik arcán, és vörös szemeiből is ez süt.
Megvillantja a fogazott kardot, majd a földbe szúrva annak helyét, ráteszi jobbját, úgy néz, magát kihúzva a mágus felé.*
- Mesterednek is csak kérése lehet hozzám, emberféle! Óhajom nekem lehet…legfeljebb.
*Teszi hozzá magabiztosan. Kidülleszti mellkasát, és úgy folytatja. A sárga fogak továbbra is vicsorognak, bár ezúttal inkább ez mosolynak értékelhető, s nem fenyegetésnek.
Hiába, ha megadják neki a járó tiszteletet, akkor ő is másképp áll a hozzá szólókhoz.
Vörös szemei azért igyekeznek megtartani azt a látszatot, hogy egy igen veszélyes és Hatalmas fehér orkról van szó. Persze hozzágondolva, hogy még most nem ő a leghatalmasabb, de csak idő kérdése, mikor is fogja Mordullal megkóstoltatni saját belső szerveit.
A mester szó azonban szöget üt a kimondottan intelligens ork felderítő fejébe.*
~A mestert leginkább a mágusokról hallottam eddig. Ha pedig ennek a pondrónak van mestere, az lehet akár mágusmester is. Akkor pedig ez itt egy mágustanonc.~
*Zárta le gyorsan magában a kérdést. Persze ezt nem mondta ki hangosan, de ettől nagyon is ravasznak érezte magát.*
- És mit kér a mestered a Hatalmas Frikktől? Ha szépen kéri, talán meggondolom, hogy teljesítem-e. Bökd ki hát!
*Szól igencsak magabiztosan. Azért ne gondolja senki, hogy Frikk nem mer támadni, ha akárcsak kicsit is sértő lesz rá a kérés. De persze a jogot fenntartja még így is magának, hogy foglyul ejtse az idegent. Az a kis kard mit sem ér az ő ostorával és kardjával szemben.*
Vissza az elejére Go down
Colvinus Syther
Szürkeköpenyes
Colvinus Syther


Hozzászólások száma : 13
Életkor : 32
Munkahely : Vándor:)

Character sheet
Nép: Mágusok

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-05-01, 11:05 am

*A rettenetes szörny mintha megszelidült volna a dicséret hallatán. Igen, pont ez volt a célja ezzel a fajta köszöntéssel. Az ork kötekedő vigyora boldog mosolyba ment át, de persze ez még nem jelentette a tapasztalt mágustanonc számára az ünneplést, hisz ez a faj, az ork faj kiszámíthatatlan, nameg hatalmas... ahogy ők gondolják. És ugye vitatkozni nem illik velük ilyen téren. Aki meg megpróbálta, az már rég nem él...*
~Nem is olyan buta ez a Frikk~ *Gondolta, majd látván az ork kardletételét ő is követte példáját és beleszórta fegyverét a földbe.*
- Ó, nagy, hatalmas. Nem, nem. A hatalmasnál is hatalmasabb Frikk. Nem találok megfelelő szót rád. *Col megpróbálta kicsit húzni az időt, mig kitalál valami hihető hazugságot.*
- Mit is kérhetne egy ilyen hatalmas orktól az én mesterem. Hozzád illő kérése lenne, mellyel mégnagyobb dicsőséget szerezhetsz e világon. Az emberek majd ünnepelni fognak téged. Nameg az orkok is. *Dicsőitette tovább, bár már kezdett kifogyni az időből. Muszáj volt valamit kinyögnie, ráadásul Frikk is sürgette.*
- A mesterem feladata... van 2 ork, akiket meg kellene ölnöd. Ezen orkok szégyenitik fajodat. Úgy viselkednek, mint akik nem normálisok. Mikor mint tudjuk az ork faj egy bölcs nép... *Még Col is nevetett magában a legviccesebb mondatokat követően. Alig birta megállni, hogy ne mosolyodjon el se.*
Vissza az elejére Go down
http://frpg.ucoz.hu
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-05-01, 10:19 pm

*Az emberféle is a földbe szúrja kardját. Ez persze nem jelent semmit Frikknek, ő is úgy szúrta oda, hogy bármikor kiránthassa, ha kellene neki.
Azért a Görbelábú nem teljesen félnótás. Hamar rájön, hogy a mágustanonc a bolondját járatja vele. Arcán csúfondáros vicsor jelenik meg, de nem nyúl még a kardjához. Ellenben ostora még mindig készenlétben van a kezében.*
- Feladat…hát valami kutyája vagyok én a te mesterednek?
*Jobbjával kirántja a kardot, és közelebb lép a férfihoz.*
- Semmi okom nincs orkot ölni csak egy ember kedvéért! De még ha lenne, sem tenném meg azért mert egy olyan pondró kéri, mint ő. Ha megölöm őket, majd azért lesz, mert én akarom úgy!
*Ezúttal szikrát hánynak a fehér ork szemei. Sértő rá nézve, hogy ennyire bolondnak nézik.
Hogy nyomatékosítson eddigi fellépésén, még ostorát is megcsattogtatja. El is gondolkodik rajta, mennyire egyszerű lenne, azzal rácsapni a nyakára az idegennek és megfojtani vele. Vagy a kardját megszerezni a lába elől, aztán a fogazottal kifilézni.*
- Mennyi darnád van?
*Vicsorog rá az előtte állóra.*
Vissza az elejére Go down
Alvor Freyr Ottar
Barbár
Alvor Freyr Ottar


Hozzászólások száma : 78

Character sheet
Nép: Emberek

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-05-03, 6:27 pm

Sok minden történt Alvor körül, igazából kevésbé tudta felfogni, hogy mi is. Ő csak szépen csendben, támaszkodott egy fának, és hallgatta a többieket. Egészen egy elkövetkező mondatig, amit Sajmon mondott ki.
Orkok.
Alvor azonnal kapcsolt. Előrehajolt, majd levette a hátáról Bunkót. Körbenézett de nem talált semmit ami orkokra utalt volna. Tudta, hogy az orkok veszedelmes egy lények, meg Alvort is le tudják győzni ha többen vannak háromnál. Nagyon nehéz egyet is megölni közülük, ha bedühödnek.
- Merre? - Kérdezte Alvor.
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-05-06, 4:24 pm

//Alvor, Hana, Sajmon//

~Vigyázzak?
*Ekkor csapódott az orra elött egy fába a nyilvessző. Kimerevenedve bámulta meg. Az ezki, és hogyhogy, már meg se fordult a fejében, hiszen egyből tudni lehetett. A következő pillanatban elkapta Nemait, aki még mögötte hüledezett, és maga elé lökte, a következő nyílvessző elöl. Az pedig az éles pengéjével a hadúr háta mögötti fába fúródott bele. Nemai csak ámult. Na meg rendesen meg volt ijedve így egy kukkot se tudott kiadni a torkán. Csak meredten bámult előrre a hadurára. Vajon Dylan mit csinál, míg az általa kis kékségnek titulált idegen, hős lovagként mentni meg az örömlányt?... Azaz a harcias kedvű fiatal lánykát.... A barbár még csak észbe se kapott, de Dylant már a harmadik nyíl is célba vette. Ez már a pajzson koppant, és erejét vesztve hullott a földre. Sose engedi le teljesen a pajzsait, és egy ilyen semmit mondó ork nyíl még a leggyengébbel sem bánhat el. Na de elég a játszadozásból! Megragadta az első nyílvesszőt, amelyik az arcát volt hivatott átszabni, és kihúzta a fa törzséből. Azért erő van ezekben a kis bűzös élőlényekben, egész mélyen benne volt a fában a hegye. Szó a mi szó Dylan kihúzta. A következő pillantban izzani kezdett a kezében az egész nyíl. Feketés lilás fényben úszott, s ahogy ellepte, a hadur egy különösen
hangzó hosszú varázslatba kezdett bele. Nem monzdult el a helyéről. A kékség úgy is lefoglalta támadóikat egy időre. Valójában két választása volt azon kívül, hogy megint Axishoz forduljon, amit megnem tenne AZOK után. Az egyik, hogy leálljon harcolni, és mégha gyorsan is végezne, elég fáradságosnak ígérkezik, a másik pedig, hogy fekete mágiát alkalmazzon. Nem akart ehhez folyamodni talán soha többé, de Axis már nincs. Nem is akarja már, és mást nem ismer aki képes lenne ebben segíteni. Talán Axis sem volt rá képes, talán neki ez a rendeltetése. A sorsa. Ő ilyen, sötét elf, sötét eszközökkel, és még sötétebb szívvel. Nincs választása. Akkor meg miért habozik megtenni? Eddig miden erejévelazon volt, hogy elnyomja ezt az erőt, amit OTT tanult, de most....most használni akarja. És fogja is! Az ork, az első nyílvessző tulajdonosa hírtelen égető fájdalmat érzett a mellkasában. Egyre hevesebben, egyre erősebben, mintha belülröl gyujtanák meg, és lassan, de biztosan szítanák a tüzet amivel elégetik. Felordított. Eldobta ork íjját, és a földre vágta magát. Ide oda hempergett a nedves fűben, hátha job lesz, de ez a tűz belülről emésztette őt. Nem gyulladt meg, vagy érződött, hogy égne, csak az ork maga érzte a fájdalom közepette. A társai megrémülve bámulták. Rajta kívül még négyen. Nem nyilazott egyik se, és nem támadott senkire sem a kis csapatban. Csak nézték társuk furcsa haláltusáját, és kezdtek nagyon megrémülni. Aztán amikor a hadur kiejtette az utolsó
varázsszót, hírtelen kettétörte a jobbbjában tartott nyilat. Egy kézzel egyetlen gyorsmozdulattal. A válasz pedig az orkok
helyéről egy halk recsenés, és csönd. A csigolyák félreismerhetetlen egymásba csizsolódása és elmorzsolódásának hangja. Néma csönd lett. Az orkok, akik a láthatatlan halált
látták az elöbb megjelenni, csak álltak.Dylan ezzel elejtette a nyilat és biccentett Nemainak, hogy mennek. Jobb így, míg a sokk hatása alatt van midenki. Csak remélni tudja, hogy míg nem tűnik el, addig senkinek nem jut eszébe utána nézni.

//Nah, ennyi, én lépek, jó játék volt, de három játékban nem tudok egyszerre benne lenni..nem tudnám tartani. ^^Azért ti folytassátok, kivi leszek ennek mennyi hatása lesz mondjuk a mesében Wink//
Vissza az elejére Go down
Colvinus Syther
Szürkeköpenyes
Colvinus Syther


Hozzászólások száma : 13
Életkor : 32
Munkahely : Vándor:)

Character sheet
Nép: Mágusok

Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime2012-05-07, 8:32 am

//Frikk és Col//

*A Frikk reakciója nem túl bíztató, de azért nem ijedt meg Col sem. Az ork támadáshoz lépett elő és meglengette Col előtt fegyverét, de ő ettől meg sem ijedt. Talán nem is tudják mennyi sok kalandon túl van már az ifjú mágus. Nem egy ilyen helyzetből került már ki.*
~Nem vette be...~ *Col úgy gondolta, hogy ideje felvenni kardját és így is tett előrántotta kardját és az orkra szegezte, majd az ork kérdését hallva úgy gondolta nem adja oda azt a kevés pénzt, ami nála van, tehát más módszerekkel kell lelépnie innen.*
- Nincs nálam pénz, hatalmas ork, de nem értem miért viselkedsz ilyen ellenségesen. A megbizatás nem a mesterem ötletéből származik. Ő csak tolmácsolta. A valós megbizatást a király adta. Én csupán közvetítettem. Nem akarok harcolni, ha nem muszáj, ma már túl sok nálad is nagyobb lényt kinyírtam. Bár az igaz, hogy olyan eszes egyse volt, mint te! *Col megpróbált nem csatázni, de az orkon ennek ellentéte látszik, így csak remélni tudja, hogy nem kell vérengzeni. Arról nem is beszélve, hogy varázslatot is tud szép számmal, ha szükséges!*
Vissza az elejére Go down
http://frpg.ucoz.hu
Ajánlott tartalom





Lanur-hegység - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lanur-hegység   Lanur-hegység - Page 7 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Lanur-hegység
Vissza az elejére 
7 / 34 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 20 ... 34  Next
 Similar topics
-
» Lanur-hegység
» Lanur tornya
» Tarajos-hegység
» Sárkány-hegység

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Északi szeglet :: Lanur-hegység-
Ugrás: