LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 A Főtér

Go down 
+24
Mitsuko Midnight
Hossin
Nadia
Balál Tangeran
Kesa Klensbane
Silarona
Kain Namelyr
Gomora
Lothár Von Falkenhausen
Aldo Barras
Markus de Berend
Vogon Beebebrox
Nawarean
Merilien Lumel'Auvrea
Furia
Regélő
Sydney H. Low
Hisame
Alex Ian Keegan
Görbelábú Frikk
Aurora
Aventhis
Helna
Áron Minden
28 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next
SzerzőÜzenet
Markus de Berend

Markus de Berend


Hozzászólások száma : 89
Életkor : 20
Munkahely : Nincs

Character sheet
Nép: Emberek

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-05-25, 1:34 pm

//Mese: Sendel romjai közt- Aldo és a többiek.//

Még mindig a falat tapogatom, csata hangjait hallom a közelből. De a bejáratot nem találom. 
- Aldo! Aldo!-  úgy tűnik, nincs válasz. 
A következő percben hangos cserregés üti meg a fülem. Ismerős és egészen közelről hallatszik. Csípi a szemem ez a vacak! Erőltetem kinyitni.
Aztán hirtelen bebillenek egy nyílásba. Ajtó! VÉGRE!
Megtántorodva lököm befele magam után. 
De vajon mi vár odabenn?
Háttal az ajtónak támaszkodva erőt veszek magamon, kinyitom a szemem.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-05-25, 4:08 pm

// Mese: Sendel romjai közt - Markus, Gomora, Lothár, Aldo //

*Az ajtó épp megmenti Markust a felé nyúló kampós lábaktól, s miként belöki, akként koppan is a hosszúlábún.
A hideg, koszos kőlapok pillanatnyi megnyugvást engednek, neki, s a sötét is, melyet csak egy aprócska ablakon beszűrődő fény tör elő.
Csodával határos módon e ház még közel épen vészelte át az elmúlt időket, melyek Sendelt már oly rossz állapotban őrzik.
Azonban a belökött ajtó mögött gyülekeznek azok, mik Markus vérére szomjaznak, s a belökött ajtón már hallik is a kaparászás kósza neszezése. Ki tudja, meddig tart, míg az ablakot is felfedik, s áttörik az ajtó öregedő anyagát a nyomuló rovarok tömegei?
Gomora sikerrel jár eddig, noha a két újabb nyálkaköteg megerősítve a harmadikat összegomolyodik.
Landolása cseppet sem kecses, jó néhány hosszúlábú bánja, amikor rájuk zuhan. Lothár kardja az, mi átmetszi a hálót, s a ráolvasott bűbáj az, mi segíti abban, hogy ne ragadjon át fegyverére.
Azonban a harc ezzel nem ér véget.
Aldo is csatlakozva hozzájuk, immár ketten küzdenek.
A mágus ébresztési kísérlete, miként korábban a városhatárban Kain és Silarona teleportálása is kudarcot fullad. A varázslat nem jut át a pajzson, míg látható, olybá tűnik, eme burok a fizikai, s a mágikus behatások ellen is igen hatásos.
A harcolók előretörnek a hosszúlábúak tömegei között.
Noha vérmágiát igyekszik használni, Gomora bűbája nem hatásos a rovarok ellen, hiszen mi nekik van, az nem vér, másfajta testnedvek közvetítik az életet testük mélyén.
A skorpió-szerű lény Lothár és Markus ellen érkezik, s már lendíti is ollóit, hogy lesújtson rájuk, midőn Gomora lép közbe egy lángoló gerendával.
Noha a gerenda nem hegyes, a lendületből érkező sárkány óriási súlya hatására átüti a lény páncélját, s a gerenda el is törik belé.
Sivító hanggal jelzi sérülését, s vergődve szórja szét nedveit, midőn magát dobálja a tér kövén.
Ám nem egyedül ezen skorpió van.
Minél közelébb jut a két harcos a féreghez, annál többhöz lesz szerencséjük.
A hosszúlábúak tömegei is egyre sűrűbben vannak a közelében, s a kampók sokaságát kérdés, mily könnyen kerülik majd el. Lothár fegyverén lassan múlóban a bűbáj hatása, mit Aldo olvasott rá, s ő maga is így jár sajátjával, míg elleneik egyre többen gyűlnek köréjük, lassítva haladásukat.
Ám Gomora sem lehet túlontúl nyugodt. Újabb hálók vetülnek ki reá, s noha taszító varázslatával akad, mit képes eltántorítani, ezúttal már bal szárnyát húzza össze egy nagyobb adag, s rántja közelébb a féreg földbe vájódó testéhez, hol az ollós lényekből is akad több.
S a féreg ízelt teste hullámozni kezd, a hullámok pedig végigfutnak rajt, midőn egyre mélyebbre kerül a főtér alá. A lilás burok egyre szélesebb sávban fordul vörösbe az örvénytől távolodván, s az örvény közepe továbbra is oly sötét, mint a legsötétebb éj, melyet egyetlen csillag fénye sem tesz világosabbá.
Ám most, egy félmeztelen, fehér, s magas alak sebesen közelít a főtérhez.
A lény, a humanoid rovar azonban nyomában van, s sebessége ugyan némileg kisebb, mint ellenfeléé, a szagnyom azonban elvezeti majd hozzá, bárhová is jut, s akkor végez vele.
Legalábbis a helyzetet így látja. A szemek odafentről is segítséget nyújtanak, s így csalhatatlan nyomkövetővé válik.
Vogon több döfés segítségével végzi ki végül ellenfelét, s visszaszerzi a fegyvert, mit oly nagyon áhított. Nem került még oly messze a főtértől, hogy bolyongása közepette vissza ne térhessen oda. Éppúgy, miként Nawarean is, ki azonban e futás végeztével Vogonnal ellentétben nem egyedül érkezik.
Nyomában, lemaradva ott a humanoid lény, s hosszúlábúak is közelítenek. A téren pedig tudvalevő, mik fogadják majd.
Távolra tekintve az oszlopok körül lilásan derengő burok, felettük az örvény feketéllik egyre növekvő vörös szélével, a tér egyes házai lángban állnak, Gomorának hála.
Távolabb már oszlik a felgyújtott rovarok mérge, de közel jutva még mindig okozhatja a gyomor forgását.
Még távolabb pedig a sárkány, s a két harcos küzdelme az óriásférget védelmező hosszúlábúak, s a skorpió-szerű három embernyi magas lények sokaságával.
Hát ide jutnak azok, akik a főtérre igyekeznek.
Vajon mennyi esélyük van a főtéren egyre gyülekező támadókkal szemben? Hisz maroknyi tömegük ellen az örvény ki tudja hány lényt tud még küldeni! S vajon a féreg, minek testét hullámok rázzák, miközben teste egyre mélyebbre süllyed a tér alá mit rejt, miféle szörnyűség az, mit hoz e világra?
Az idő fogy, Sendel ideiglenes védői pedig egyre kimerültebbek.*

Vissza az elejére Go down
Gomora
Vörös sárkány
Gomora


Hozzászólások száma : 134
Munkahely : sárkány, tekercskészítő

Character sheet
Nép: Sárkányok

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-05-26, 11:49 am

Ifjú, bohó szívétől a „kis hölgy” szinte úgy érezte, hogy szárnyal a tér felett... túl sok kilóval, hogy a legtöbb pasinak vonzó legyen. Jelen pillanatban nincs túl sok esélye, hogy egy szó szerint ház méretű csajt bárki felkérjen táncolni. Legfeljebb egy hálóját szövögető unszimpatikus lény, akit igyekszik kikosarazni, de újra szerelmi szálaiba gabalyodott.
Szárnyaszegetten egyre lentebb és lentebb kényszerül, míg végre újra két... akarom mondani négy lábbal áll a földön. De ebből kettő sérült. Bármennyire is igyekezett elkerülni a szituációt, az tény marad, hogy leszállása előtt nem sokkal egy újabb szereplő érkezett a szívek harcába, ugyanis amerre landolt, jó pár nagy darab lény volt, maga felett hatalmas farkat lobogtatva. A szerelmi háromszög által kirobbantott hidegháborúból úgy érezte Gomora, hogy ideje lesz megpattanni, hiszen ebben a helyzetben már úgy sem férkőzik senki se közel hozzá... vagy bárki máshoz. Csupán csak egy halom csótányra emlékeztető újabb kérő, hiszen a skorpió hátsó felét -melyre oda tapadt a nyálka- mintha még mindig hátra felé rángatná előző kérője, de annak makacs, megvetett lába miatt se nem távolodik tőle, se nem közelít.
-Merre vagytok? Segítetek megint levágni? -fordult oda a kétlábúakhoz, hogy itt vannak-e a közelben. Ha már túlságosan behúzta őt a sűrűjébe az óriás féreg, akkor maga lát neki, hogy éles fogaival elharapja a pókzsinórt. Ha az ellenség még a közelben van, szívesen elfogad egy újabb szabadító akciót.
Ahogy kiszabadul -így vagy úgy- azonnal újra magasba szökken a ragacs utolsó maradványaitól is megtisztított szárnyaival. Elege van már abból, hogy folyamatosan csapkodjon a farkával, távol tartva a hatlábúak tömegeit, mintha csak valami tehén lenne, aki távol akarja tartani a legyeket. Néhány szerencsés áttörőnek pedig oda is kellett kapnia.
A levegőben érzi otthon magát, itt nem hátráltatja annyira a már járást is gátló sok harci sebe. Hamar ott találjuk egy újabb lángoló fával a csata közepén. Ha a magát földbe ásó el is engedte a fonalát, az könnyen bele akadhat más skorpiókba és kisebb bogárba, így lesz talán elég felfordulás, hogy előre nyomuljon a kétlábúak felett ő is újra.
-Urthe asse.
*A varázsige hatására egy enyhe szellő támad a téren, a nőstény nem tudhatja, hogy ezt a varázslatot egy távoli kontinens elemi mágusai a vitorlások útjának meggyorsítására használják. Ők csak a saját repülésük könnyebbé tételére használják, most viszont az újabb hálókat akarja kivédeni vele. Nem rest akár elkerülő manőverek mellett újabb taszító mágiát is alkalmazni ahhoz, hogy elkerülje az újabb gubancoló fonalakat, miközben egy skorpiót vesz célba, akinek hátsó fegyvere bele ragadt a pókfegyverbe, így úgy tűnik, szabad a terep számára az újabb zuhanórepülésre.
Türelmetlen, hogy megtörjék végre a kétlábúak is a rovarok sorait... vagy meghaljanak mindannyian. Számára a lényeg, hogy kiderüljön, egyedül kell-e megküzdenie végül a földtúróval, esetleg kap némi elterelő célpontot közben, hogy nagyobb eséllyel szálljon harcba vele.
~Vajon hol lehetnek a többiek? Átalakultak már és a város határában ölik a bogarakat és az embereket? Vagy még rejtőznek, Furia ördögi tervét előkészítve? Néha jó lenne tudni, hogy az ősiek mit terveznek, nem szeretném felborítani a három másik sárkányra szőtt elképzelést.
De a zöld köpenyes tudása sokat ér és most a tér kiürítése és az ő elrablása tűnik a legcélszerűbbnek.
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-05-30, 1:59 pm

// Mese: Sendel romjai közt - Silarona //

*Ha Silarona nem bontakozik ki öleléséből, akkor úgy forgatja körbe a fejét harcra készen, nehogy az árnyékok között rejtőző esetleges idegenek meglepjék őket.
Kétlábú alakban sokkal sebezhetőbbek és ez tisztán látszik az eddigi események tükrében is.
A kardot még mindig markolja jobbjában, s hiába fáj mindene, most nem engedheti meg magának, hogy úrrá legyen rajta a fájdalom.
Még nem szól, mélyeket szippant a levegőből, hogy orra elárulja, ha esetleg a környéken ólálkodik oda nem illő lény.
Ha békében lehetnek, kardja hegyét leengedi a kőpadlóra és hagyja eldőlni a földre.
A narancsköves penge fémes koppanással landol.
Most mindkét keze szabad, elengedi a karcsú elf derekát, hogy ha még a közelében van, félrehajtsa szép szemek elé tévedt tincseket, majd két tenyere közé vehesse a lány arcát.
Sötét szemei izzón csillognak, ahogy keresi a tengerkék pillantást.
Még nem lehet tudni, mit fog mondani, talán még ő sem tudja. Szakadozott ruhájában, csapzottan, saját vörös és a rovarok rászáradt zöldes nedvében fürödve nem épp a legszebb látvány.
Fakó arca ahol kilátszik a vérből, aggodalmat tükröz.*
- Hogy érzed magad?
*Halk suttogásként hallatszik a romok között a kérdés. Ha Silarona engedi, az arany sárkány kissé hátrébb tolja, hogy az ott található törmelék halomra ültesse megpihenni.
Ha ez sikerül, szája egészen közel kerül Silarona ajkaihoz, miközben újra suttogni kezd.*
- Legközelebb körültekintőbben választunk helyet magunknak…

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lothár Von Falkenhausen
Nemes



Hozzászólások száma : 225
Életkor : 41

Character sheet
Nép: Emberek

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-01, 10:51 am

*Egyre csak nő az ellenség létszáma, de legalább Aldo is itt harcol velem és a sárkány is elintézett skorpiót, de a legnagyobb gondom, hogy féreg körül még van néhány Skorpió sokkal nagyobb a hosszú lábúak létszáma is. De ahogy felnézek látom, hogy a sárkányt újból elkapták a hálóval és, miután a földre kerül megint segítséget kér. -Sajnálom, de túl sokan vannak itt így nem tudok oda menni!- Kiáltom neki miközben egy újabb hosszú lábút szúrok le a kardommal, ekkor látom, hogy a bűbáj kezd múlni a kardomon.
Már megint elkezdek aggódni, mert egyre rosszabb a helyzet, de már nincs kiút, ezért is folytatóm a harcot. Oda fordulok Aldohoz és megszólalók. -Hamarosan a kardomat újból el kéne varázsolni.-  Mondtam neki, közben újra a hosszú lábúakkal kezdek foglalkozni. De már látom a távolból, hogy a óriás Skorpiók is jönnek felénk itt már csak valami csoda segíthet.*
Vissza az elejére Go down
Silarona
Vörös sárkány
Silarona


Hozzászólások száma : 297
Munkahely : Néha van, néha nincs

Character sheet
Nép: Sárkányok

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-01, 11:15 am

//Mese – Kainnal//

*Nem sok remény látszik rá, hogy még huzamosabb ideig sikeresen küzdhet a csonkán is esztelenül kitartó hosszúlábúak ellen. A küzdelem közben alig-alig tud Kainra is figyelni, hogy ha segíteni nem tud, legalább tudomása legyen róla.
Féltés vág át rajta, ahogy a fekete mágus közelebb lép a lényekhez. Közben nehezen, de újabb mozdulatokkal, távol tartja a rá támadókat, mígnem jön a segítség Kain felől. „Dhoruba shove!”. A kék szemek villanva követik a távolodó hosszúlábút, amely nyekkenve landol Sendel törmelékkel borított talaján.
Kérdés nélkül engedelmeskedik Kain kérésének. Bízik benne, jobban, mint valaha bárkiben. A vékony, a küzdelemtől mocskos karok átölelik. Körül veszi őket a varázslat köde, mely egyszer már oly csúfosan hagyta őket cserben ebben az elátkozott városban. Félig tudatosan a vörös sárkány fel is készül az újabb kemény landolásra, mígnem fel nem bukkannak a város egy másik pontján.
Egy pillanatig mozdulatlan óvatossággal kutatja a környéket, s csak akkor lazul el, amennyire sebei és a körülmények engedik, ha nem érez jelenlétet.
Láthatatlanul összerezzen a kard koppanására. Beletelik egy pillanatba, hogy ő is meg tudjon válni fegyverétől. Mintha évek teltek volna el azóta, hogy a kezébe fogta.
Szabad kezét óvatosan csúsztatja Kain mellkasára. Fél, hogy fájdalmat okoz, miközben annyira vágyik a másik közelségére ebben az őrült világban.
Az elf viszonozza a mélyfekete szemek pillantását. A kék szempárban félelem, megbánás, hála és szeretet kavarog, ahogy az erős kezek arrébb tessékelik a csapzott barna tincseket.
A keze, amely eddig Kain derekán nyugodott, most feljebb csúszik, mígnem megállapodik saját arcától nem távol, a mágus csuklóján.*

- … köszönöm… - *a másik csuklóján lévő keze kicsit megszorul. Egy áruló gondolat vág keresztül rajta. Ha ő nincs, ha rá nem kell vigyázni, Kain sokkal kevesebbel megúszhatta volna. Talán… Ha nem lenne vele… Ha…
De erővel elűzi a vívódást.*

- Rendben leszek. -*csupán egy szívdobbanásnyi idő múlva hangzik a válasz. Egy pillanatra lesüti a szemeit, s csak lassan emeli vissza.
Kicsit botorkálva, Sendel egyenetlen talajától tudat alatt is tartva lép hátra. A teste megkönnyebbülve fogadja a pihenőt.
Egy apró, felvillanó, szinte észrevehetetlen mosoly fut át az arcán. Vadalan, aztán ez… Mással egész életében nem történik semmi.
Aztán elkomorul. Halkan, aggódva kezd hozzá.*

- Mielőtt idejöttél… Mi történt?
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-01, 12:49 pm

*Az üldöző nemsokára üldözötté fog fajulni, ezt érzem hisz már nem sokáig bírom ezt a tempót tartani. S a bogár is túl gyorsan mozog ahhoz képest amire számítottam. Nem nagyon akarja feladni az üldözést, s a szemek is folyamatosan engem követnek. Biztos vagyok benne, hogy valami kapcsolat van a rovarok s a szemek között. Hisz ezzel a tempóval, s a romok között cikázva már rég el kellett volna hagynom. Felugrok majd a ház egyik kiálló kövébe kapaszkodok meg s felhúzva magam rajta már nyúlok is, hogy elkapjam a tetőt s majd ott megvetem lábaimat. Hiába a ház java része már nem volt meg de a tetőszerkezet még épnek tűnt. Hallom a vörös sárkány hangját majd felé pillantok ahogy a rovarok, rántják le maguk közé a földre.
- Nincs most időm holmi szenny élet megmentésére.
*Majd hátam mögött hallom a rovar csáprágóinak kattogását. Alig pár másodperccel hagytam le csupán, szinte már tiszteletet érzek iránta, hogy képes volt tartani velem a tempót. Eddig egyetlen lénnyel sem találkoztam aki ezt meg tudta volna tenni, vagy csak a halványan is megközelítette volna. Ez más mint a társai, teljesen más mint a többi.Ez a valami egy vezér, egy lovag nem holmi gyalog. Megfordulok majd rátekintek ellenfelemre.
- Becsülöm a bátorságod, s a gyorsaságod....
*Beszéltem a rovarhoz miközben térdre ereszkedtem. Majd magam mellé fektettem fegyveremet. Mély levegőt vettem majd lehunytam szemeimet. Minden elcsendesedik, a végső tánc mesteri alakban rettentően lefárasztott. Itt volt az ideje egy kis szusszanásnak, s most, hogy szalamon tartja fenn a pecsétet, nekem kell elintéznem ezt a lényt. Fegyverem lüktetését érzem magam mellett. Kezeim térdeimen hevernek, s várnak a megfelelő pillanatra. A végső táncban maradtam viszont saját táncomban tudom csak használni. Hallom ahogy a bogár léptei felém vezetik, egyre gyorsabban, a ház nem nagy de jó öt lépés hosszú. Várok, s számolok a másodpercek lassan telnek, mintha minden egyes másodperc évekig tartana. Már türelmetlenül várom, hogy a rovar közel érjen hozzám. S mikor már a lény támadni készül, kitérek karmai elől. Hátra dőlök, érzem a szelét a csapásnak mivel fejemet szerette volna elválasztani testemtől. Tőrömért nyúlok, a vékony hegyes penge a lény oldalát támadja ahol nem véltem felfedezni vastag páncélt, gondolom itt válik szét a hát és a has. Egyenesen oda próbálok bökni, s ha sikerül végig hasítom azt. Nem várom meg mi lesz a vége kezem elengedi a tőrt, majd lábam hegyével alá nyúlok az ezüstös szépségnek, felpattintom azt egészen kezemig. Majd egy kört leírva próbálom a lényt, eltalálni a penge résszel, ha nem tér ki előle ocsmány feje ketté fog válni. De ha nem is ketté remélhetőleg felnyílik s végre kilehelli a lelkét. No persze ha van neki olyan.
~ Nawa hamarosan pihenned kell, a mester táncok veszélyesek, nem tudom, hogy hányszor lesz még képes a tested kibírni egy huzamosabb időt. Talán csak másodperceket adhatok neked amivel kihúzhatlak a nagy bajokból.
~Értettem.
Vissza az elejére Go down
Markus de Berend

Markus de Berend


Hozzászólások száma : 89
Életkor : 20
Munkahely : Nincs

Character sheet
Nép: Emberek

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-01, 2:03 pm

Az ajtó ki tudhatja, meddig fogja bírni? A ráncos fittyfene essen beléjük, még ide is utánam akarnak mászni!
Elképzelni sem tudom, mi lesz most...Valami azt súgja, ha egyedül is vagyok, ez nem fog sokáig tartani. A társaságom pedig nemhogy kéretlen, de egyenest utálatos is. A félelemtől a torkomban dobban a szívem, minden egyes erőteljesebb motozásra, kaparásra az ajtón. Hányingerem szűnik ugyan, de görnyedve, nagy levegőt véve lépek el az ajtótól. Sűrű félhomály van, alig látok, egy vékony fénycsík világít csak az ablakon át.
Nagy nehezen kihúzom magam. a lábam nagyon fáj, ahol ez a micsoda megkarmolt, és még mindig vérzik. Kibúvok a kabátomból és leszaggatom az ingem ujját. Jó szorosan elkötözöm vele a sebet, hátha hamarabb eláll a vérzés. Ha nem vigyázok, még elvérzek, vagy kosz kerül bele. A mágusom ki nem állja, ha egy seb sokáig van nyitva, vagy nincs kimosva alaposan. Nem tudom, minek ez a felhajtás, de ha ő mondja, biztos jobb vigyázni.
Erősen megrongálódott lépcsősor vezet felsőbb emeletekre. Itt lent még csak-csak jónak tűnik, ezért felmegyek pár fordulót, a másodikon van egy lakás, aminek egyben van az ajtaja és erősnek tűnik az ajtókeret is, fémvázzal jól megtámasztva. Azonnal bemegyek, de amint be akarom magam mögött tolni, elakad a törmelékben, látom, hogy kisebb-nagyobb kődarabok az ajtó alá is beszorultak már. Remélem, az izék nem jutnak be, amíg ezt is becsukom. Lehajolva tisztogatom a padlót, közben a hányingeremtől öklendezek néhányat, áporodott szag jön bentről. Körbepillantok a munkám során, hogy megerősítsen a látvány, úgy vélem, zárt ablakok mögé kerültem. Csak az ajtóval bánjak el időben. Egyáltalán nem tetszenek a hangok, amik odalentről beszűrődnek. Figyelmem nem kerüli el, hogy az utcazaj sem hallik olyan nagyon be ide a lakásba. Itt egy kis ideig biztonságban lehetek talán. Legalább addig, míg kitalálom, hogyan tovább, vagy kitől kérhetek segítséget. Egyedül semmi esélyem. Mindenesetre a köveket magam köré gyűjtöm, amenyit csak tudok, a kabátom rejtett zsebeibe és a nadrágomba pakolok.
"Nem árt, ha az embernek van elég köve!"
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-01, 11:47 pm

// Mese: Sendel romjai közt - Gomora, Lothár, Aldo, Markus, Silarona, Kain, Nawarean //

*Midőn Gomora szárnya hálót fog, s a sárkány a földre kerül, nem marad más lehetősége, mint segítség híján maga szabadul meg a ragadós kötelékektől. Fogai átviszik a hálót, noha a ragacsból jó adag pofájára, s fejére tapad közben, ám repülni már tud újfent.
A hálók egy része beleakad egyes óriásrovarokba, ám tömegeikhez képest ez az egy-két fő mit sem jelent.
A sárkány így láthatja, miképp küzd Lothár és Aldo egyre több köré gyűlő ellennel, kiknek tömegei önmagukban is sokszorosai immár nekik.
S mi sem mutathatná jobban előrehaladásuk, mint az, útjukat szegélyező leölt lények tetemei?
A küzdelemben azonban egyre lassabban haladnak, s tán a sárkány segedelme újfent jól jönne, miképp a mágus varázslata is, de leginkább még jó pár segítő kar, s e karokban fegyver.
Lothár és Aldo felé a hosszúlábúak utat engednek két skorpiónak, mik nem hagynak kétségek afelől, felvillanó ollóik, avagy farkuk martalékává kívánják tenni a két elszánt harcost.
A sárkány ellen újabb hálók röppennek, s ismét az óriásféreg felé próbálják húzni.
A hálók ezúttal hasának pikkelyeire tapadnak.
Eközben a tér menti épületek egyikében Markus feljebb húzódik a jó megőrzésű ház felsőbb szobája felé.
Bekötözött sebe, noha sajog, mégsem vérzik már annyira, s így tán leheletnyit javulnak esélyei a túlélésre.
Az ifjú fülei nagyon is élesek, ugyanis a lenti ajtó anyaga megadta magát a hosszúlábúak lórúgásainak, s ez reá nézve nem sok jót jelent. Játszi könnyedséggel akadnak rá vérének nyomára, szagnyomára, s indulnak felfelé a lépcsőn. Azon egy szerencséje van, hogy csupán egy fér el széltében, így, noha az ajtóval még nem boldogult, egynél többel nem kell szembenéznie e falak között.
A két sárkány, kik teleportálással húzták ki magukat a harc terhe alól, kapnak néhány percet, ám ez oly gyorsan pereg, mintha csak pillanatok választották volna el egymástól részeit.
Noha a romok közt a szemek nem láthatják őket, ám szaguk, s hőjük árulkodó nyomokat hagy utánuk.
Nem sok idő kérdése, hogy rögvest szembetalálkozzanak az újabb hosszúlábúakkal.
Egyelőre csupán kettővel, mik sebesen törnek be a romok közé utánuk.
Jól teszik, ha elvetett pengéik újra kezük közé fogják, mert az ellen rágói, s kampói éppoly élesek, mint korábbi tagjaikéi voltak.
A részben zárt tér kérdéses, hogy a sárkányoknak, avagy a természetes fegyvereikkel felszerelt lényeknek kedvez majd. Hamarvást fény derül erre, ugyanis a két hosszúlábú cserregve lendül támadásba ellenük.
Nawarean szavaira az utána igyekvő humanoidszerű rovar nem reagál semmiképp.
Nem is kíván sok időt hagyni a pihenésre, hisz ő nem érzi, mily kimerült már ellene, csak azt, hogy vár…rá vár.
A fűrészes nyúlványok ismét elvétik a célt, s a rovar pedig „jutalomból” megkapja oldalába Nawarean egyik tőrét. A hasításra már nem hagy időt, midőn a tőr testébe merül. Kissé oldalt fordul, így farkának jut ideje arra, hogy felszántsa a fehér hajú harcos még viszonylag ép karját.
Tán kimerülés sietteti a még mindig testében terjengő méreg, miből ha kevés is maradt, mégis lassan, de biztosan kifejti hatását.
A rovar ezen idő alatt kitér a lándzsa éle elől, mi csupán váll részének kitinjén szánt végig.
Újra lecsap a farokkal, s egyben, fordultában, még mindig oldalában a tőrrel, fogazott karnyúlványait is megsuhintja, hogy Nawarean vérét ontsa végre.
Eközben megérkezik Balál, s Kesa a térre, sebesült lovuk hátán.
A téren hemzsegő rovarok látványa minden bizonnyal lehűti még megmaradt lelkesedésüket is. Odafent az örvény széle egyre vörösebbé válik, s lassan már a lilás burok java is átmenetbe válét a két szín között.
Az óriásféreg hullámozva fúrja magát mind mélyebbre a tér földjébe, míg Elneiros békésen pihen az oszlopok tövében.
Az eddigi próbálkozások a burkon mind kudarccal végződtek, de tán, ha lesz, ki megpróbálja……ha nem megy a pajzson át, hátha megy megkerülve azt…még lehet is esély a sikerre.*
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-02, 1:46 am

*A boldogság mi a tőr miatt ébredt, nem tartott sokáig, hisz az éles fájdalom amu az ellentámadás okozott térdre kényszerít. Érzem az a rohadt méreg is áramlik tovább a testembe. Salamon nem hagyja, hogy a szívemhez férjen de mindenem zsibbad. Félelmetes a bennem lakó lélek ereje. Életben tart a testemet gyógyítja olykor helyettem veszi fel a harcot. S én mégis cserben hagyom őt, s nwm vagyok képes elbánni az ellenfelemmel. Hiába az okozott karcolások, ez a valami nem ember. Nem tudommi mozgatja nem ismerem a gyenge pontjait. S a szemem, minden elhomályosodik. S lassanként nem látok. Érzem a halál fagyos lehelletét a testemen. Vajon most mi fog történni? Talán Dremer vár a sötétség végén?
~ Kölyök... Emlékszek rá, mikor először megszülettél. S én két kezembe fogtalak. Félelmetes erő lakozott benned pedig egy vekni kenyér voltál csupán.-Halk kacaj hallattszott elmém legmélyn- Ahogy nőttél egyre inkább azt láttam, hogy te leszel a végzetem. S ezt elkerűpve egy varázslattal beléd ültettem a lelkemet. De itt az ideje, hogy elbùcsùzzak tőled. Még egyszer s utoljára megmentem az életed.
~ Ne várj! Mihez kezdek utána nélküled?
~ Kis ostoba gondolod magadra hagynálak? Tízezer év tudását adom át neked. A pecsétekről a táncokról. Mindenről mit érdemes tudnod. A fegyvereden sosem gondolkoztál még el...azon, hogy miért láncok tartják ebyben ha szétválik? Alùl ki tudod hùzni... sokat segíthet... Bár a fegyverednek ebben a formájában mit sem ér... Ha megtalálod a hozzávaló ezüst pengét... Több hasznát látod majd... De mindegy nincs időnk erre... Majd ùgyis megkapod az emlékeimet... ha már nem leszek... Köszönd meg a fekete hölgynek a nevemben is, hogy elindított az ùton ami a halhatatlanság felé vezet. Légy jó Aden....
* A test mi eddig gyenge volt most ùjult erőre kap, Salamon veszi át az egész tes felett a hatalmat. Nem érez fájdalmat vagy kínt, ő már réges régen meghalt. S most eltökélt szándéka utódja megmentése. A mestertáncot nem meri használni hisz a test elég gyenge, a pecsét még él benne ahogy vénáiban a méreg is. Itt a vég s az ùjnak kezdete, most Salamion  áll szemben a lénnyel. Vöröslő tekintetében ég a harag s a fájdalom. Valamit valamiért, gondolja magában. Az övét a gyermekért, látta benne a végzetet s jól látta, csak azt nem hitte, hogy saját maga dobja el majd az öröklétet egy emberért. Most vár, míg a rovar meg nem indùl felé. Izmaim miket most ő használ pattanásig feszűlnek. Egyetlen kirobbanó támadás, alatt akarja elintézni a rovart.
~ Csak nyugalom... Nincs ok a kapkodásra, itt és most vége. Ha hibázok a gyermeket is magammal viszem a sírba ami elfogadhatatlan...
* S a lény megindul, gyors nagyon is. A vöröslő szempár viszont csalhatatlan. Viszont egyik keze sùlyosan sérűlt. Hiába a pecsét nem forr össze azonnal. Idő kell hozzá hogy behegedjen. A lény karnyùjtásnyira van csupán éles karmai felénk csapnak. Salamon a sebzett kézzel hárít mi ismételt mély vágást kap. Viszont a másik kéz teljes erelyéből ököllel csap az óriás táncaban az ellene fejére. Egyik keze feláldozásával volt csak képes megmenteni a fiùt. Ez az erő mit használ a sziklát is képes megrepeszteni. A bogár telibe kapta az ütést, ha bele nem is hal a tetőről biztos lelőki az ütés főleg hogy elég közel álltak a széléhez. Majd a test magatehetetlenül hátra dől.
- Remélem bele döglöttél te nyomorùlt
* Majd Salamon szépen lassan elkezdett eltűnni mintha sohasem lett volna. Csupán emlékeit hagyta hátra s a tudást mit az évek alatt a Nawareanok felhalmoztak s rájöttek. Mindenre fény derűl mi eddig a sötétbe burkolózott. S én lassan kinyitottam a szemem. Nem éreztem már Salamont magamban de tudtam mit tett. Feloldotta a halhatatlan pecsétet mi hozzám kötötte. S ezáltal Dremer elvihette őt. De ami erő a pecsétben lakozott életben tartott engem. Nem volt ostoba... Gondolom várt rám s ő maga is tudta, hogyha ismét eljövök... Ő távozni fog, s mielőtt elmenne minden kérdésemre választ ad. S persze minden tudása is az enyém lesz. S teljesítenem kell az utolsó kívánságát... A fekete nő....
Lassan feltápászkodok nincs időm fetrengeni, bár testem minden egyes porcikája sajog a fájdalomtól. Karomon seb tátong, furcsa de nem is érzem a fájdalmat, talán a méreg az ami elkezdett hatni, vagy csupán a pecsét ereje lüktet még mindig bennem, mint Salamon utolsó hagyatéka. Azt mondta sosem fog magamra hagyni, talán erre gondolt. Nem tudom mit értett ez alatt a mondata alatt. Túl sok minden cikázik most a fejemben, hogy emlékeket kaptam mik nem az én életemből származtak. Jobb kezemet használom segítségnek, hogy végre felüljek. Török ülésbe csukom lábaimat, egy jelet formálok kezemmel amit az ölembe teszek. Csak pár perc kell csupán, hogy a gyógyító pecsét hatással legyen a testemre. Remélhetőleg Salamon elég erős ütést mért a lényre ahhoz, hogy az fejvesztve hulljon alá az épületnek. Füst kavarog körülöttem, a ház is lángra kapott már. Valószínűleg a sárkány okozta akit rángatnak lefelé a furcsa lények. Pihennem kell, s a meditációt nem lenne jó megtörni. A mesterpecsétek közül nem sokra lennék képes Salamon emlékei alapján. Hisz java része mágikus eredetű, furcsa, hogy az ág női oldala birtokolt csak mágiát. Viszont fizikailag sebezhetők maradtak. A férfi ágak viszont mágia nélkül születtek, s fizikailag jóval az átlag fölé kerültek. Hallom ahogy a szél lassan elhúz fülem mellett, meglobogtatva fehér hajam. Hallom a cserregést, mit a hosszú lábú lények adnak ki magukból. Hallok egy élesen síró hangot magam mellől, mintha csak a fegyver próbálna beszélni hozzám. E tárgy, még jóval előttem készült, egy istennek készülő ember kezei által. Ki tudja talán maga Salamon kapcsolta hozzá saját lelkét a fegyverhez. Ezt sosem tudom meg. Azt mondta tudást hagy rám, de saját magáról épp oly keveset hagyott hátra mint amennyit eddig megosztott velem. A seb lassan összehúzódik, a mély vágás forrni kezd. Nem gyógyul be teljesen, épp csak amennyire muszáj neki. De sebeim nem véreztek, bár már ezt megszoktam. Salamon nagy titka volt ez, hogy ő maga vérmágus volt. Nos mégis csak hátra hagyott valamit. Surran elmémbe a gondolat. Ezért nem vérzett soha egyetlen sebem sem. Azért ez a vén kígyó tudott pár trükköt amivel meglephette az embert. Kinyitom szemeimet, majd elpillantok a csatázók felé. Tisztán látom őket, a rengeteg sárgás lény között. Látom ahogy egyik a kardjával csap a lények felé. De bajban vannak nagy állatok közelednek feléjük. S a sárkány, hasáról fekete valami lóg le , s a testére ragadt skorpiók nehezítik a manőverezést. A romok felé futó lények elárulják van még ott valaki. Egy nem túl távoli házba özönlik be több is belőlük. Nagy a tolakodás, biztos prédára leltek. Érdekes, hogy felém még egy sem jött. Vagy csupán azt gondolom, hogy egy sem jön. Viszont itt a háztetőn még egy sincs. De elég volt a pihenésből, mindenki más harcol. Legyen akármennyire is értéktelen az életük számomra, de ha nincs már kit oda lökni a lények elé félő, hogy én is az étlapra kerülök. A nem túl távoli ház ahova sorra mennek be a lények, az a legközelebbi hozzám. Lábra próbálok állni, sikeres a hadművelet. A mozgás még nehézkes, nagyon ki merített az eddigi tánchasználat. A leggyorsabb úton indulok el a ház felé, s az ablakon kémlelek be. Egy kis termetű embert látok talán egy gyerek.
Vissza az elejére Go down
Gomora
Vörös sárkány
Gomora


Hozzászólások száma : 134
Munkahely : sárkány, tekercskészítő

Character sheet
Nép: Sárkányok

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-02, 8:53 pm

Gomora feje egyre jobban belegabalyodott a hálóba. Farka csapásaival egyelőre sikerül távol tartania az ellenséget. Ráadásul a hasát is elkapták, így egyre inkább akadályozza lekötelezett helyzete a szabad mozgásban.
~Itt az ideje, hogy újra sárkányként viselkedjek ezekkel a mindent elpusztító természetellenes kétlábúakkal.
Elég volt az árulásukból és köpönyegforgatásaikból. Jelentéktelen életükkel vannak elfoglalva, miközben nekem segíthetnének. Elfogyott a türelmem.

*Hangosan nem adott jelt érzéseinek, nem volt szüksége rá, hogy furcsa szövetségük többi tagja megtudja, mit tervez az utánra, hogy végeztek a legtöbb rovarral. Nem sok mindent tehetett az őt mind közelebb húzó ellen, de a terv, amiért szövetkezett az ellenséggel pont az volt, hogy közelebb jusson.
~Valahogy elő kéne kerítenem a tekercseket. Sárkányalakban nem tudom előszedni a kétlábú alakom táskájából...
*Bármennyire is nem szerette, kénytelen volt ez úttal papíros nélkül kiejteni a száján a jól ismert szavakat. Nem tervezett messze menni, csupán egy köpésnyivel visszább. Egy köpésnyivel visszább és pár tízméterrel magasabbra. Tudta jól, hogy minden más vele jön, ami fizikailag érintkezik. És pont ez volt a legfontosabb cél. Hogy a háló és az őt kivető is ugyan úgy megváltoztassa a helyét.
Ha sikerült a varázs, akkor a földtúrónak rá kell jönnie, hogy kettejük közül kinek nincsenek szárnyai, ugyanis elég közel jelenik meg a tér felett a hatalmas méretű test, immáron csak a levegőben próbálva egyre mélyebbre ásni magát. Alatta a két előre nyomuló skorpió és legalább tucatnyi hatlábú, melyek Lothárt és Aldot szorongatják.
-Ha nincs időtök rám, akkor én addig felteszem forrni a tejet. Mindig megiszok egy dézsányit alvás előtt. -mondta ásítva az előtte lévőknek- Ti csak folytassátok, amit elkezdtetek!
*A páncélos nemesnek és a mágusnak igyekeznie kell, hogy maguk bele ne ragadjanak a két oldaluk mellett futó szálba. Ahogy a hozzájuk veszélyesen közel lezuhanó hatlábúak és egy-két skorpió, melyek a vörös köd megjelenése és gyors szétfoszlása előtt még jóval távolabb voltak tőlük.
Eközben a ház méretű test kényelmesen legyez a farkával megint a földre ereszkedve, a farkával igyekszik eltalálni azt a néhány hatlábút, akik a kis csapatot hátulról kerülve próbálja megtámadni. Nem okoz neki gondot pár másodpercre újra levegőbe emelkedni, hogy még ép lábaival is elkapjon néhányat, ha szükséges, de továbbra is inkább teste csontgumó végződése az, mely távol tartja őket. Biztosra veszi, hogy szükség lesz őrá úgy is, ha elérték az oly nagyon védett hálószövőt.
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-02, 10:20 pm

// Mese: Sendel romjai közt - Silarona //

*Az arany sárkány is látja, milyen óvatosan kutatja az ellenséget szerelme a romok között. Úgy látszik, ez a rész egyelőre békés, nincsenek idegen lények a közvetlen közelben.
Silarona is elengedi fegyverét, a Telar piacán vásárolt elf pengét, amit együtt választottak.
Kain belenéz azokba a tengerkék szemekbe, mint mióta megismerte a lányt, most is elveszik bennük egy pillanatra.
Mintha a Remény tengerének feneketlen mélységei húznák magukkal.
A „mágus” örömmel látja, hogy végre pihen a karcsú elf test. Most erre van szüksége.
Ő maga azonban továbbra is óvatos, s figyelmének fele rendre a környezetet kutatja. Hiába, az évszázadok paranoiáját nem lehet néhány hónap viszonylagos boldogságával kiölni.
Csak most merül fel benne, hogy a kérdés, amit Silarona feltett, már ott lóg a levegőben, mióta megérkezett, mióta Lysanor mellett találkoztak.
Tudta, hogy nem kerülheti el örökké, hogy előbb-utóbb fel fog merülni, ha lesz rá alkalom, de az események sodrása eddig nem hagyta, hogy megpihenjenek akár egyetlen pillanatra is.
Az arany sárkány fekete alakja nem ül le.
Őrködik mindkettejük biztonsága felett, nem feledkezik el arról, mi folyik a halott városban, s hogy bármikor újra rájuk találhatnak eddigi támadóik.
A kérdésre az éjsötét szemekbe még mélyebb sötétség költözik, s a fakó arcon is átsuhan egy komor pillanat kísértete.*
- Eseménydús utam volt…
*Szól, s nem tudja, vajon Lysanorra mennyire kellene kitérnie, hiszen nem akar ezzel a kétlábúval gyanúba keveredni. Silarona talán ismeri már őt annyira, hogy tudja, nem vetemedne arra.*
- Furia meglepett, miután az egyik sárkányával harcoltunk Verinolban.
Épp, hogy túléltem, ahogy a kétlábú is.

*Nem beszél arról, hogy első találkozása Lysanorral hogy folyt, hogy az elfet csaknem lehetetlen volt levakarni magáról, és arról sem, hogy a második találkozás sem volt sokkal jobb.
De az még számára sem tiszta, hogy Lysanor hogyan keveredett bele az ő ügyébe.*
- Annak nyomait láthattad rajtam és erre emlékeztetett a fehér hajú elf is...Ő tud rólad
*Nyögi ki, s ekkor válik igazán sötétté pillantása, amivel egyenesen Silarona kék szemeibe néz. Egyértelmű, hogy az „Ő” nem Lysanort jelenti, hanem valaki egészen mást.
Nem tart kiselőadást arról, mit jelent ez. Már sokszor átrágták, a kezdetekkor megmondta, hogy ez lesz a vége, s most is megfordul a fejében, hogy az ő gyengeségének lesz a vörös sárkány áldozata. Amiért közel engedte magához, ezt az árat kell fizetnie érte. Talán már Sou sincs életben, mint sokan, akik valaha is jelentettek valamit számára.
Azonban az arany sárkánynak nincs ideje tovább fejtegetni a dolgokat.
A lábaitól nem messze heverő elf pengét odarúgja Silaronának, maga pedig, szakadozott kabátjában már fordul is arra, amerről a két újabb rovar érkezik. Nem vesződik a karddal, ami most messze hever tőle. Két kezében egy-egy tűzgömb jelenik meg, de még kivár, hogy kellő közelségbe kerüljön mindkét támadójuk. Arcába lógó, vértől ragacsos fekete haja közül villan ki sötét szeme.
Már kezd gyűlöletbe fordulni ezek iránt a lények iránt, két karja helyén most jelennek meg aranyszínű sárkánykarmai, s lendül támadásba a hosszúlábúak ellen, ha azokat még nem ölte meg a két tűzgömb. Karmai nem is olyan rég már jól vizsgáztak ellenük, szét akarja tépni őket.
Ha elpusztultak, visszahátrál kardja mellé, s felvéve fordul körbe, keresve az újabb ellenfeleket.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-05, 7:38 am

*Nem sok idő telik el, míg az egyik romos falon állva bámulok befelé egy ablakon. A fiút nézem aki odabent áll s a rovarok özönlenek befelé a házba. Mikor egy villanásra leszek figyelmes. Valahol a romok között tűz gyúlt, ami épp oly gyorsan halt el ahogy támadt. Valaki varázslatot használt, feltételezésekbe nem szeretek esni de ez pont úgy tűnt mintha az lenne. Eltekintek a romok irányába, majd vissza a fiúra. Vállat vonok.
- Sajnos nem sok időm van, így nem foglalkozhatok veled... sok sikert...
*A gyermek valószínű, hogy nem hallotta szavaimat. De nem is igazán érdekelt, hiába is maradtam volna ott, a sebem még mindig sajgott hiába a pecsét. S elég mély a vágás, attól, hogy a vérem bent marad még borzasztó érzés magamon hordozni. Bal kezem szinte teljesen használhatatlan miatta. S pont ezért fogok megindulni a mágus felé, talán némi varázslattal képes lesz enyhíteni ezen a mértéken. S még a méreg is bennem rejlik mi lassítja gyógyulásomat. Nehéz egyszerre ennyi mindenre figyelni, míg társam velem volt megoszlott ez a teher de most mindent egyedül viselek. A gyors táncba lépek, körültekintően járok el s előbb kiszemelem magamnak a rovaroktól kevésbé hemzsegő területet. Majd levetem magam, félő, hogy a szem még követ, s talán a nyomomra vezeti a rovarokat. De kockáztatni kell, ha életben akarok maradni. S nem vagyok biztos benne, hogy Salamon utolsó tánca képes volt kivégezni azt az érdekes rovart. Amilyen gyorsan csak lehet a romok felé sietek, ahol a két sárkány bujkál. Amiről persze fogalmam sincs, hogy ők azok. A közeli ház tetejére kapaszkodok, még nem akadtak a nyomomra. Legalább is úgy tűnik még nem. Semmi cserregő hang se mögöttem sem mellettem. Talán arra várnak, hogy a nyomukra vezessem. De egyedül semmi esélyünk nincs, sajnos be kell látnom ezt a tényt, hogy nem tudok egyedül szembeszállni velük. Látom ahogy egy cserregő berohan a romok közé. Gondolkodás nélkül utána eredek. S beljebb érve már látom is őket. A férfi épp felkapta kardját majd felém pillant, pontosabban a rovarra aki előttem áll. De még mielőtt tennie kéne valamit a rovar megmerevedik s csáprágói között egy ezüstös penge jelenik meg. Majd amilyen gyorsan oda került olyan gyorsan távozik is belőle. A rovart szinte teljesen átszúrtam a tor s a fej részen. Majd teteme mellett elsétálva figyelem az immáron ismert alakot. S a barátnőjét, aki elég rossz bőrben van.
- Szép este ez a halálra... de nem mindegy kiére... A segítséged kell sötét mágus.
*Lépek még egy lépést közelebb majd megállok, nem éppen az egyik bajtárs keze által akarok meghalni, ki éppen szerelmét védi.
- Jótett helyében jót várj...
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-05, 2:29 pm

// Mese: Sendel romjai közt Silarona, Nawarean //

*Ha Nawarean eljutott odáig, s a két hosszúlábú legyőzése is sikeres volt.
Az újabb rovar érkezése várt volt, de mire reagálna a támadóra, valaki más hamarabb teszi meg.
Ha az idegen sikeresen győzi le a rovart, akkor Kain kettejük közé hátrál be. Nem tudja, hogy a korábban megjelent, s természetesen a kard felvétele előtt még visszaváltoztatott karmaiból mennyit látott a kétlábú, nagyon meg akarja őrizni titkát, ahogy Silaronáét is.
A fekete köpenyes test bemozdul, hogy Silaronát háta ki is takarja az idegen elől.
Kétlábú, semmi kétség, s bár a holt városban terjengő szagok már meglehetősen összekeveredtek és a rovarok belső nedveinek aromája egyébként is elnyom lassan minden mást. Még az ő szagát is.
Első gondolatra nem tudja, hogy hol látta őt, de aztán emlékezteti arra a magas, fehér hajú alakra, aki Vadalanban volt, az uralkodó palotájában, s aki nemrég felbukkant ott is, ahol Silaronával találkoztak.
Kainnak arcát takarja az arcára száradt vér, a szemébe lógó, szintén vértől összeállt, fekete haja, valamint nem kevéssé megviselt fekete köpenye sem ugyanolyan már, mint volt Vadalanban.
Természetesen őt is beteríti a zöldes lötty, ami a hosszúlábúakból ömlött rá azok legyilkolásakor.
Az arany sárkány sincs túl jó formában, a testének csapódó kövek, a balul sikerült teleportálás, ami visszavágta Silaronával együtt, keresztül egy kőház falán, majd a rovarok kampói nem kímélték túlzottan, nem is beszélve arról, épp, hogy rendbejött a Furiával folytatott csata után.
Azonban mindezt nem mutatja, határozottan áll, s erőteljes, fekete testalkata majdnem fenyegetőn fordul az idegen felé.
Annak szava ugyan segélykérés, s a mostani körülmények között nem mondható, hogy ellenségként kellene tekinteni rá, ám ha túlélik ezt, nem mindegy, miként fog rá emlékezni.*
- Mi jót tudsz nyújtani te nekem?
*Hideg, mély hangú kérdése a romok között eljut Nawareanig. A narancsköves penge harcra készen áll jobbjában, ő is kész arra, hogy újabb varázslatot használjon.
Azonban már újabb lábak zaja veri fel a csendet, úgy tűnik, valamik érkeznek. Talán épp az idegen hozta őket magával.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."


A hozzászólást Kain Namelyr összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2014-06-06, 10:30 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 135
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-05, 10:55 pm

-Persze! Mi csak folytatjuk...a végzetberohanásunkat!
*Szól a vörös sárkány fele, mindeközben néhány hosszúlábúból rövidlábút faragva. Nagyon nem akarnak fogyni, még mindig. Lothár is bevillantja kardját elé az újabb varázslatért, de mégis mikor tegye rá? Nincs egy másodperc pihenő megállni. Aztán egyszer csak különös dolog történik. Már nem özönlenek annyira a hosszúlábúak, sőt, inkább oldalra szélednek.*
-Na, ideje volt, hogy visszavonulót fújjanak. Csak belátták végül, hogy velünk nem lehet...
*Befejezetlenül hagyta mondatát, amint feltűnt a két óriás skorpió, ollóikat csattogtatva, egyre közelebb érve a kitisztulni látszó útvonalon  négyük között.*
-A fene, pedig már közel voltunk az óriásféreghez.
*Tekintett visszafele, s az ottan gyülekező hosszúlábúak gyér seregére. Aztán oldalt, előre, de mindenhonnan körbe voltak kerítve, most már menthetetlenül. A két nagy skorpió meg egyre közeledett.*
-Lothár! Add a kardod!
*Tette fel újra a lángoló nyelveket a pengére.*
-Most pedig jól figyelj rám! Túl közel értünk a központi nagy féreghez. Ez a két ollós itt meg...
*Nyelt egyet majd folytatta.*
-Egyikünknek be kel fejeznie ezt az egészet...el kell jutnia a nagy féreghez. Talán ha sikerül végezni ezzel, amit a többi kisebb annyira véd és tisztel, akkor...Nem tudom....De meg kell próbálni! Hallod?! Menj! Megpróbálok egy nagyobb varázst, hogy feltartsam e két lényt, meg a többi kicsit. Te ott elől a féreg közelében levőkkel valahogy csak elbánsz, ebben az irányban még nem gyűltek fel annyian...és túljutva rajtuk belemártod a kardod a nagy földet túróba. Felszeleteled! Apró darabokra aprítod, meg nem állsz, amíg nem történik valami...
*Adta vissza a nemes kezébe kardját.*
-Menj! De gyorsan. Minél távolabb!
*Azon nyomban egy kisebb kört rajzolva kardja hegyével maga körül a földön, elkiáltotta varázsigéjét és erősen koncentrálva várta a hatását.*
-Muris ignis!
*Nemsokára a földre rajzolt kör életre kelni látszott, méghozzá tűzlángok formájában, s hogyha sikerült a varázslat, a lángok kör alakban egyre távolodva de ugyanakkor egyre magasabbra csapva elkezdtek felégetni mindent amit az útjukban találtak. A két skorpió ha nem hátrál, nemsokára szembetalálkozhat az őket elemésztő tűzfallal, akárcsak a kisebb minden irányból közeledő hosszúlábak, s mire észbe kapnak, már nem is tudnak menekülni, a fal mindinkább sebesebb közeledtétől. Csak Lothárnak ki a másik irányban ment, a féreg felé, sikerüljön időben kijutni a mágia hatásköréből, mielőtt felemésztenék őt is a köralakban körbefutó lángnyelvek...*


A hozzászólást Aldo Barras összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2014-06-06, 5:28 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-06, 1:52 pm

*Kaján vigyorral arcomon nézem ahogy a fekete mágus, a lány és közém áll, eltakarva őt az esetleges támadásom elől. Elbiccentem fejemet, majd halk kacaj hagyja el ajkamat. Kezembe megforgatom a fegyvert majd a földbe szúrom. S felemelem bal kezemet mutatva a sebet a férfinek.
- Gondolod, hogy ezzel a kézzel esnék neki egy ehm... Sárkánynak?
*Nem láttam magát a sárkány formát, csupán az előbbi vörös sárkány szavaiból ítélve gondolom, hogy a fekete ruhás férfi is közülük való. S nézem a férfi arcát hátha felfedi előttem a titkot, csupán az ábrázatával. Bár nem vagyok biztos benne, hogy ő is az lenne.
- Semmi egyebet nem tudok felajánlani neked mint a segítségemet. Elég szarul néztek ki... te is és a barátnőd is...
*Hallom a lábak kopogását, a cserregő hangokat amik közelednek felénk. Lépek egyel közelebb a férfihoz immár fegyver nélkül.
- Szarul nézel ki akárcsak én... s nekem segítség kell, hogy ismét harcképes legyek. Szükségem van a mágiádra, s cserébe én magam is segítek neked. Nem sok időnk van de elmagyarázom neked.
*Közben leveszem a felső ruházatomat s a földre dobom. Amúgy sem sokat ér hisz szakadozott több helyen is, s áztatja a vér már jó pár helyen. S így láthatja a férfi is, hogy sehol sincs elrejtett fegyverem. S közeledek felé, felvállalva a kockázatot, hogy megöl, habár a mostani helyzetünkbe, többet ártana vele magának mint használna.
- Nem ismersz, s én sem téged mégis meg fogom veled osztani az egyik erőm titkát. Mágiára van szükségem, hogy a mesterpecsétemet tudjam használni.... S ha kell adok belőle, ha egy enyhe mérgezést bevállalsz mellé.
*Karba fonom kezemet majd megállok a férfi előtt két méterre, elég közel ahhoz, hogyha gondolja még kardjával is könnyedén lecsaphassa fejem a helyéről.
- Elmondom a teendőt, egy gyógyító varázslatra van szükségem és körülbelül öt percnyi nyugalomra, ami közben meg kell védened engem. Cserébe adok a véremből, s a pecsétemből vele együtt. A lánynak is segítenie kell, hisz míg én a pecsétemmel leszek elfoglalva valakinek véremet kell vennie, hogy tudjak belőle adni...
*Lehajolok lábamhoz, s egy apró kis kést veszek elő belőle, s a vörös tekintet feltekint a férfire majd lassan felállok, s a kést végig húzom a tenyeremen, belevágva a húsba. S ahogy a penge elhagyja eredeti helyét az el is kezd összeforrni. Egy csepp vér nem hagyja el testemet.
- Nem tudom mennyire adsz nekem hitelt... Nem kérem, hogy bízz bennem mágus... Rajtad múlik. Viszont csak két választásod maradt. Segítesz nekem és rendbe hozlak téged és a lányt is, vagy választhatod azt is, hogy itt megölsz majd a rovarok felzabálnak téged... a lányt, s a hullámat.
*Bal kezem lassanként forr össze minél előbb a mesterpecsétet kell használnom, hogy rendbe hozhassam magam. S ismét csak a harc hevébe léphessek. Viszont veszélyes a dolog, hisz öt percre ki kell zárnom őket, s minden mást. Akár könnyedén lehet, hogy meg sem véd csak itt hagy. Azért hogy a maga irháját megmentse. De ebben az állapotban nem adok neki sok esélyt.
- Lásd be mágus kellek neked, ahogy te is nekem. Ez egy jó alku, s ha szerencséd van, még valamelyest immunitást is fogsz élvezni a lények mérgére... Válassz hát, mert az idő fogy s a lények jönnek felénk.
Vissza az elejére Go down
Kesa Klensbane
Szürkeköpenyes
Kesa Klensbane


Hozzászólások száma : 306

Character sheet
Nép: Mágusok

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-07, 9:12 pm

//Balál//

* A köpönyeggel történő sikertelen próbálkozások lassan ráébresztik a fiatal nemest is arra, hogy a ruhadarab mennyivel megnehezíti a kampó kiszedését testéből, így a markában szorongatott ruhadarabot egy gyors mozdulattal helyezi Balál és saját maga közé, az ölébe, hogy ez alkalommal már sokkal kényelmesebben vághasson neki a műveletnek.
Balál segítsége éppen kapóra jön a hátul utazónak, aki így már könnyedén, ámbár fájdalmasan, de ki tudja húzni a rovar darabkát testéből. Szemei összeszűkülnek a fájdalomtól, miközben némi szisszenésszerű hang is elhagyja ajkait. Szerencsére nem hatolt túl mélyre a kampó, így meglehetősen hamar sikerül kihúznia, és miközben egy szép lendítéssel kívánná eldobni a testéből kiszedett undormányt, ekkor pillantja meg a Balál kezei közül kicsúszó kardot. Gondolkodás nélkül kap a kard után, hogy a leeső rovar test egyenesen lecsússzon a kardról, miközben Kesa másik kezével továbbra is Balált karolja át, hogy a rovar súlya ne tudja lerántani őt a nyeregből, vagy pedig Balállal együtt dőlnek le a nyeregből.  *
- MEGVAN!
* Boldogan adja a férfi tudtára, hogy sikerült megmentenie fegyverét, már amennyire egy ilyen helyzetben, és testét többszörösen átjáró fájdalom mellett, örülni lehet egy ilyen apróságnak. Főleg azok után, hogy ez nem jelenthet mást, minthogy Balált egyre jobban kezdi legyőzni a testében található méreg. Néhány pillanatnyi gondolkodás után Balál fülébe súg négy szót. *
- Add át a kantárt!
* Fegyvert tartó kezével egyenesen elő nyúl, ha Balál el akarja venni a fegyver, akkor az odaadja, de ha nem, akkor a kardhoz fogja hozzá a kantárt, ha megkapja, és ekkor, eddig a férfi köré fonódó karja is elengedi őt, hogy biztosan tudja tartani a kantárt.
Ha Balál nem akarná átengedni az irányítást, akkor további győzködés vár reá. *
- Mit fogunk csinálni, ha a kantár is kicsúszik a kezeid közül, akár csak a fegyvered? Lehet, el se érném innen! …
* A főtérre érve, Kesa szemei elé táruló rovarok látványa azonnal cselekvésre sarkallja a fiatal nemest. Ahogy megpillantja őket, azonnal lefordul az első adandó alkalommal, vagy pedig Balált utasítja erre, ha még mindig az ő kezében lenne a kantár.
Rövidesen ugyanígy tesz, amint egy nagyobb, fedett építményt pillant meg, ahova be tudnának húzódni Balál lovával egyetemben. Egyértelművé vált számára, hogy ilyen állapotban kész öngyilkosság lenne belevetni magukat a rovarok sűrűjébe, nem mintha egyébként bármely porcikája ilyesmit kívánná. Mindenesetre fel kell készülniük, és el kell látniuk a sérüléseiket. Ezen gondolatokat Balállal is megosztja, ha a férfi inkább a rovarok sűrűjébe vetné magát. Nem érné meglepetésként, ha szükség lenne erre, sőt csak erősítené a véleményét társaságáról.
Amint a fedél alá érnek, Kesa maga köré penderíti a kölcsön kapott köpenyt, hogy már annak takarásában szálljon le a lóról. Amennyiben ezt még Balál előtt teszi meg, úgy meg sem fordul a fejében, hogy esetleg segítségre szorulhat a megmérgezett férfi, csak ha esetleg a földről kéne felsegíteni. Inkább azzal köti le gondolatait, hogyan nyerhetne maguknak némi időt, míg újra sikerül erőre kapniuk.
Gyorsan összeszedi azokat az ismereteket, amiket eddig sikerült megtudnia a rovarokról, beleértve azt a nagydarabot is, amit csupán rövid ideig láthatott, miközben Nawarea ellen harcolt. Annak meg mintha még szemei is lettek volna. Végül megszületik az elgondolása.
Egyenesen a lóhoz sétál, korábbi ruhájának lényegtelen részéről egy kis darabot szakít le, majd egyenesen a nyereg alá csúsztatja. *
- Imajinasi saya menjadi kenyataan!

* Ismerős szavak hagyják el puha ajkait, miközben hasonlóan ismerős mozdulatokat tesz kezével, hogy a varázslat hatására ez alkalommal saját maga és Balál képe jelenjen meg a nyeregben. Míg saját hasonmásánál csupán a ruházat mutat apróbb eltéréseket, addig, ami Balált illeti, nála azért könnyebben észrevehető a különbség, hiszen a férfi alkatát nem ismeri annyira, mint a sajátját, mégis nagyjából megfelelőnek találja, még annak ellenére is, hogy egy rövidke pillanat erejéig megfordult fejében, hogy az eddig kialakult képet is hozzáadja fantazmájához. Azonban ez mégsem az a pillanat, ahol ilyen gyerekes szórakozást megengedhetne magának. Titkon végzett kísérletei, és gyakorlatozásai kimondottan jó szolgálatot tehetnek ebben a helyzetben, ahogy egy átlag mágusnál sokkal élethűbb hő képet készíthessen a lovon ülő két alaknak. Amint megjelennek az illúziók, azzal a lendülettel csap egyet a ló hátsójára, és engedi újtára. Balál reakciójával megpróbál mit sem törődni, miközben leguggol, hogy egy újabb varázslatot készítsen elő. Ha azonban Balál túlságosan akadékoskodó, akkor csak megszólal. *
- Maradj már csendben! … Koncentrálnom kell! Vagy itt akarsz meghalni!! …

* Kezét lassan a talajra helyezi, ahol két kisebb ábrát rajzol a porba, miközben a varázslat szavait kimondja. *
- Apa yang sekarang ada untuk menghindari perhatian semua orang.

* Ha sikerült mindent jól csinálnia, akkor az elkövetkezendő negyed órában egy tizenöt méter sugarú körben, semmilyen szagot, vagy hőforrást nem lehet észrevenni.
A varázslat végeztével fúj egy nagyot, majd egyenesen Balál felé fordul. *
- Húzódjunk bentebb. Nem lenne jó, ha egy kósza dög véletlen meglátna… A piócáid, hogy birkóznak meg a méreggel?
* Kesa pergő gondolataiban egy igen hajmeresztő gondolat üt szeget, miszerint, ha a piócákat még mindig nem győzte le a méreg, mely az ő testükben sokkal erőteljesebben koncentrációban kéne jelen lennie, mint Balál esetében. *
Vissza az elejére Go down
Lothár Von Falkenhausen
Nemes



Hozzászólások száma : 225
Életkor : 41

Character sheet
Nép: Emberek

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-08, 7:31 am

~Ez az átkozott sárkány magunkra, hagy mert, mi nem tudunk segíteni rajta.~ Vele ellentétben én nem tudok semmilyen mágiák, amivel könnyebb lenne irtani ezeket a dögöket. És az a legrosszabb egyre többen vesznek körbe, minket és nem látszik, hogy fogyna az erejük. De hirtelen elkezdenek oldalra kitérni, eleinte nem értettem, hogy miért, de hamarosan megláttam, hogy két skorpió lény miatt teszik ezt. Az istenek miért átkoznak minket ennyire, mit vétettünk ellenük, hogy ezt érdemeljük. Aldo mopst kéri a kardomat és ráteszi a bűbájt a fegyveremre, közben elmondja a tervét.
-Egyikünknek be kel fejeznie ezt az egészet...el kell jutnia a nagy féreghez. Talán ha sikerül végezni ezzel, amit a többi kisebb annyira véd és tisztel, akkor...Nem tudom....De meg kell próbálni! Hallod?! Menj! Megpróbálok egy nagyobb varázst, hogy feltartsam e két lényt, meg a többi kicsit. Te ott elől a féreg közelében levőkkel valahogy csak elbánsz, ebben az irányban még nem gyűltek fel annyian...és túljutva rajtuk belemártod a kardod a nagy földet túróba. Felszeleteled! Apró darabokra aprítod, meg nem állsz, amíg nem történik valami...
Ezután vissza adja a kardomat és még hozzá mondja, hogy induljak minél gyorsabban. -Értettem, sok szerencsét.- Csak ennyit válaszoltam és elindultam gyorsan a nagy féreg felé, közben az utamba lévő hosszú lábúak levágom. Sikerült is átvágnom magam a kisebb dögökön és a féreg közelébe is eljutottam. Ekkor kezdem, meg a kardal és buzogánnyal elkezdem támadni a nagy férget.
Vissza az elejére Go down
Gomora
Vörös sárkány
Gomora


Hozzászólások száma : 134
Munkahely : sárkány, tekercskészítő

Character sheet
Nép: Sárkányok

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-08, 12:03 pm

A nőstény haragos szemmel nézte az előtte hadakozókat. Dühös volt, amiért nem úgy érezték, hogy az ő kiszabadítása a pókhálóból a legfontosabb. Érzelmei kiültek a szemére, mely világítani kezdett sárga fényében, mint éjszaka a vadak szemei.
~Ostoba kétlábúak! Nem is képesek felfogni, milyen jelentéktelen az ő erejük a népeméhez képest. Ha csak tizedét éreznék annak, ami egy sárkány létből fakad, rögtön belátnák, hogy itt vagy én győzök vagy senki.
Mit akarnak úgy mégis? Még egy olyan halálos farkú is gond nélkül elbánik kettejükkel egyszerre. Engem is majdnem legyőzött!

*Nem is kellett sokáig várnia gonosz jóslatára, perceken belül meg is pillantja a feléjük araszoló két lényt. Körbe nézet, kitől tudna még segítséget kérni. Nem akarta nézni, ahogy ő egyre inkább csak béklyóival vívódik a visszavonulásra esélyt sem látva, miközben a csalinak használt emberek hamarosan holtan rogynak a földre. Nem az ő életüket féltette, csupán csak a magáét, akinek élnie kellett, hogy a zöld mágus ne tudja megtartani a fegyverét.
Újabb segítőt nem talált, akár hogy is nézte. Balál és Kesa vagy nem érkeztek meg még a térre vagy bementek a házba vagy Balál pont mögötte volt és nem tudott felé fordulni. Egyedül a lassan elégő gerenda volt a halott skorpió teteme közepén. Nem tudott oda nyúlni érte és amíg pont az ellenkező irányba húzzák esélye sem volt oda mennie. Vágyódó pillantással szemlélte, ahogy egyre csak távolodik, mikor hirtelen egy mentő ötlet villant át az agyán.
-Solo bona! -kiáltotta, miközben egyik lábával felé nyúlt. A méteres égő gerenda pillanatok alatt oda repült hozzá a vonzó bűbáj hatására.
~Ezzel talán le tudom vakarni magamról valahogyan ezt az átkozott ragacsot, bánom is én, ha a fát teljesen be fogja borítani cserébe. De le kell szorítanom a fonal végét, hogy eltépjem, de ne gabalyodjon bele újabb testrészem.
*Ha sikerül szabadulnia, felnéz, hogy lássa, hogy áll a helyzet. Aldo már kimondta a tűzidézést, nagy tűzfal érkezik felé is. Nem aggódik, a tűz elemmel szembeni védettséget kimondta a tekerccsel. Először csak úgy gondolja, a tűz pusztító volta mellett remek fedezéket nyújt, hogy a féreg ne vegye őt célba újra. A lángok rejtekében a talajtól csak centikre emelkedik a levegőbe. Ha az evolyrani nemest feltartóztatja az egyik skorpió, akkor Gomora kikerüli, hogy tovább repülhessen célja felé.
Ha eléri, akkor a gyűrűs testének egyik hajlatánál harap bele, karmait is mélyen belemélyesztve. Nem figyeli, mi történik, szét akarja tépni ott, ahol a legvékonyabbnak látszik és talán a legpuhábbnak. Fejébe vette, hogy akár átrágja magát, de nem adja fel, ha már ilyen közel került ahhoz, akitől a leginkább tart.
Vissza az elejére Go down
Balál Tangeran
Szürkeköpenyes
Balál Tangeran


Hozzászólások száma : 690
Életkor : 51
Munkahely : Szabadúszó

Character sheet
Nép: Mágusok

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-08, 1:22 pm

// Kesa és a főtéren láblógató igen tisztelt többiek, no meg a férgek Razz//

Balál kezd úgy viselkedni, mint egy félalvó. legszívesebben lerogyna és elszundikálna, s ha a méreg eljut a szervezete rejtett pontjaiba is, valószínűleg valóban nem fogja bánni, mi történik azután Sendelben. Cinizmusában a Kesa erőfeszítései közepette, mialatt lesegíti a lány, vagy a tömegvonzás a lóról, csak annyit mond:
- Hiszen amúgy is halott város hírében állt. Tulajdonképpen nem mindegy?
Mialatt pedig a boszorkány a ló nyerge alá hókusz-pókuszol egy talán kevésbé fontosnak tartott rongydarabot a szoknyájából, amely okból a bokájától kissé feljebb kiviláglik hófehér, makulátlan bőre, Balál csak a fejével, de leplezetlenül követi a csinos lábszárat. Szenvtelen pillantása épp hogy csak megrezzen, amikor a lovát elhajtani készül Kesa. Egy pillanatra leinti a fehérnépet, és a kanca homlokára helyezi vaskos kézfejét. Igézetet mormol serkenő vörös bajsza alatt, mely a jó gazdához visszahozza a lovat, ha túléli ezt az akadályt is. Üstökéről még annyit, hogy beindultak a szokásos elváltozások, melyek szokatlanul nehéz helyzetekben kísérik Balált, külseje ilyenkor ijesztően és extrémen átalakul. A haja máris fényesebb ezüst szálakat kapott, főleg elöl, a homloka felett és nőni kezdett, a hátát verdesik már rakoncátlan fürtjei. Borostája is gyorsabban serken, mint kellene, lángvörösben pompázva.
Ezután ismét a bokákra vetül a szeme, de vissza is kapja a tekintetét a zajos, férgektől hemzsegő utcára. Mintha látott volna valami ismerőset... vagyis valakit... Fehér fürtök mozdultak előtte a fal közelében, de nem Adené. Bele is borzong, majd elhessegeti magától a gondolatot, hiszen nem is látja már a Hófehérnek gúnyolt mágustársát.
- Csak nem ette ide a fene Aldo! Bár az igazat megvallva ez még jól is jöhet nekünk Luna! Gondolod, most itt biztonságban vagyunk? - A lány válaszától függően folytatta a gondolatait- A piócáim varázslatos mocsárvidékről valók. A dzsungel mélyéről. Gondolom, sokféle lanuria méreggel edződtek, de igazán nem tudom, mi lehet a nyitja a szívósságuknak. Aden talán tudná a választ, a legnagyobb méregkeverő, akivel találkoztam. De most pihennem kéne... - szemhéja elnehezült, és laposakat pislogott. - Már nem fáj... még csak nem is zsibbad, ez rossz jel, Luna! Most azonnal szükségem van segítségre, egyedül nem tudom feldolgozni a helyzetet. De nem tudom, mi legyen előbb, a városi átutazók hamarosan összeroppannak, ha nem segítünk. Túlzott a túlerő! Sendel élővilágát kell elvarázsolnunk első körben. Egész kis hadsereget fogunk felállítani a rovarok és férgek ellen! De ehhez szükségünk van legalább még egy erős varázslóra, aki otthon van némileg a teremtett lelkek területén.- Jelentőségteljesen felemelte fejét és egy végső erővel még botladozásai közepette körülkémlelt.  - Hozd ide Aldot, a vörös mágust! Kitaláltam valamit.- A közelben lángnyelvek csaptak fel.- Ott vannak! Arra!
Majd a kiáltása olyan elemi erővel zengette meg a környéket, legyen szó bármilyen csatazajról és hangzavarról, hogy valószínűleg nem akadt senki, aki ne kapta volna fel a fejét a harsogó, mély baritonra:
- Aldo Barras!
Ezután még kihúzva emelkedett ki a válogatott tömegből hatalmas termete, majd zsákként térdre rogyott a földön, ha nem tudott a gyenge lányban megkapaszkodni, igaz nem is akarta tartóztatni. Helyette varázslatot suttogott a nehéz levegőbe:
- Patrum memoria  et volucre cæli cum adiutores.


A hozzászólást Balál Tangeran összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2014-06-08, 2:21 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Markus de Berend

Markus de Berend


Hozzászólások száma : 89
Életkor : 20
Munkahely : Nincs

Character sheet
Nép: Emberek

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-08, 1:58 pm

// Mese: Sendel romjai közt- Egyedül. Markus de Berend Világszám...xdxd //

Mindent elkövetek, hogy megtisztítsam a padlót az ajtóban. Mindent azért nem dobok el, ami ott van, hiszen nincs minden útban, csak rossz helyen leledzik. A zsebeim kitömve minden féle fegyvernek minősített tárggyal, amikor már az első csápolót látom a lépcső fordulóban felérni. Egyesével jönnek, ez nekem több, mint jó. Azért egyet-kettőt rántok még az ajtón, de csak résnyire csukódik. Ide most már komolyabb fegyverzet is kell. A szemem sarkából már kinéztem magamnak a másik szobában egy  lehasadt, lógó gerendát. Kénytelen kelletlen otthagyom az ajtót, mert az is lehet, hogy be sem tudom csukni s akkor meg mi lesz?! Odaugrok a hatalmas fadarabért. Mozdításához komoly erőfeszítést kell gyakorolnom, de az ajtóval szemben néhány féltéglára helyezem, megmutatták már nekem, hogyan lehet alátámasztani ilyen nagy rudat, hogy könnyebben mozgassam. Ez sok mindenre jó lehet. Aztán kis morgás közepette az ajtóval próbálkozik, már talán be tudja csukni a szörny előtt.
- Atyáim az egekben, ez kész barikád!!! Tényleg és ti hol vagytok ilyenkor Lanuria Istenei?! Isteneim! gyertek ide, segítsetek már egy kicsit ezek ellen a nyavalyások ellen!- Emeli fel az élénk szemeit az égre, vagyis jelen esetben a plafonra. Mindig is bízott az Istenekben, akik akkor is segítettek neki, amikor már minden elveszni látszott. Miért ne bízhatna bennük ebben a helyzetében is?
E pillanatban az ajtón túlról hallatszó cserregő hangok közé az ablakon át mintha ismerős férfihang ütné jól fülön.
- Balál mágus! Mágusom!- Lepődik meg kényszeresen elvigyorodva.
Ugye a közelben vagy? Az ablak felé lépni már nincs ideje, de azért felemelkedik és kitekint...Valaki mást lát egy szemközti házon, nem túl messze, egy röpke pillanatig. Egy fehér hajú embert. Ahogy megjelent el is tűnt. Elnyelte a föld...
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-08, 4:34 pm

// Mese: Sendel romjai közt - Nawarean, Silarona, Kain, Markus, Kesa, Balál, Aldo, Lothár, Gomora //

*Nawarean küzdelme a humanoidszerű lénnyel újabb fordulót nyit.
Immáron mindkét keze sérül, ám végül sikerrel távolítja el maga mellől. Nem tudhatja, hogy a lény ütésébe, avagy az esésbe belepusztult-e.
Midőn összeszedi magát, immáron egyedül marad testében. Salamon, ki eddig fenntartotta testét átadva neki tudásának jelentős részét, magára hagyja őt.
A túlvilágon Dremer fogadja a kísértetet, s helyezi az őt megillető helyre.
Azonban tudnia kell, hogy teste még ugyanaz a test, a méreg is ugyanaz, s szerencséje, ha mentora, s egyben a testében lévő szellem eltűntével annak jótékony eredményei nem mennek veszendőbe.
A szemek odafentről kísérik a fehér alakot, míg az megáll, szemben a Markust rejtő házzal, hol az ifjú igyekszik elbarikádozni magát.
Midőn magára hagyják, Markus kénytelen szembeszállni elleneivel.
Ha nem megy elé az ajtó réséhez, hát az első hosszúlábú már nyúl is be kampós lábaival, majd még kettővel, hogy befurakodjon a résen, mit az ifjú artista hagyott.
Ha bejut, rögvest az ifjúnak ront, cserregve, csattogtatva rágóit.
Mögötte érkeznek társai, kik csak arra várnak, hogy ha az ajtó még nem nyílik, darabokra zúzzák azt rúgásaikkal, kampós lábaikkal, s rágóikkal.
Csak idő kérdése, hogy betörjön akár deszkánként, s az első hosszúlábú befurakodjon az így nyitott bejáraton.
Kain és Silarona eközben ismét felveszik a harcot a hosszúlábúakkal, s az arany sárkány ezúttal tűzgömböket használ, sikeresen.
Ekkor szembesülhetnek ők is az émelygés, öklendezés többiek által ismert tüneteivel.
A két megölt rovar vére a tűzzel találkozva felszabadítja a méreggel terhes gázt, s az találkozik a két sárkány szervezetével is.
Ekkor érkezik oda Nawarean, s kér segítséget Kaintól. Bátor tettével azt kockáztatja, hogy a fekete mágus egyszerűen kivégezze őt fegyverével, ám ha mégsem teszi meg, tervei akkor sem bizonyos, hogy meghallgatásra találnak majd.
Salamon védelmének köszönheti csak, hogy nincs olyan állapotban, mint barátja, Balál.
S ebből is ez az utolsó, mit még élvezhet, hisz vére az első mérgezéstől még nem válik immunissá.
A kezén ejtett vágás nem forr oly gyorsan össze, mint várná azt.
A salamoni pecsét a méreggel van elfoglalva, s hogy korábbi sebeit igyekezzen rendbe hozni, nincs kapacitása egy újabb, felelőtlenül ejtett vágást begyógyítani, s oly gyorsan nem is lenne képes ereje teljében sem erre.
Vére kicsordul a seben keresztül, de kevésbé ömlik, mint azt várná a külső szemlélő.
Ám nincs nyugodalmuk, ugyanis a háta mögött feltűnő alak nem egy hosszúlábú, s még nem is csak egy skorpió, hanem korábbi ellenfele, a humanoid rovar.
S az már támadásba is lendül, fűrészes nyúlványai éppúgy száguldanak Nawarean felé, mint fordultában farka is keresi a fogást ellenfelén, hol átdöfheti a puha, páncél nélküli testet.
A sárkány, s a két halandó a tér közepén tovább küzd a férgek seregeivel.
Aldo ismét ráolvas Lothár kardjára, noha buzogánya nem kap ebből az előnyből, így kénytelen lesz a hatásosabb fegyvert használni.
Míg Lothár megindul, hogy áttörjön az óriásférget védelmező vonalakon, a vörösköpenyes tűzgyűrűt von maga köré, mi rögvest tágulva, növekedve szorítja vissza a rovarokat.
Kivéve egy irányból. A földet túró lény felől félelmet nem ismerve vetik magukat a lángok közé a lények, a skorpiók egyike éppúgy, mint a hosszúlábúak, s Aldo hamarvást érezheti a már ismert gáz hatását, mi öklendezésre készteti, hisz az elégő lények nedvei füstölögve adják ki magukból ezt.
A lángok bizonyos távolság után elhalványulva alszanak majd ki, hisz a végtelenségig nem létezhetnek, miként tudvalevő, életre keltőjük erejéből táplálkoznak.
Akkor pedig ismét közelíteni fognak a hosszúlábúak hozzá.
Lothár helyzete más, a háta mögött feltörő gáz őt nem érinti, noha lesz neki nagyobb gondja is. Míg tör előre, nem egy rúgás repeszti, horpasztja páncélzatát, s a kampók is épp csak lecsusszannak róla, noha sikeresen halad előre a féregig.
A háta mögött azonban skorpiószerű lény érkezik, s midőn megáll, s fegyverével a féregre sújt, beéri őt a méretes ellenfél.
A skorpió magasba emeli ollóit, melyek felfénylenek, hogy lesújtson velük a páncélos harcosra, ki a földférget igyekszik sebezni.
Gomora megszerzi a gerendát, miként megszerzi a rajta lévő skorpiót is, s így azzal együtt kénytelen lesújtani az óriásféregre.
Mindkettőjük támadása sikeres, noha Gomora könnyed repülés helyett inkább vonszolja a skorpiót magával, de a gerenda megakadályozza, hogy hozzáérjen az a lény.
Az óriásféreg teste felreped, s mik kiömlenek onnan, fehéresszürke tojások, s lárvák, mik egyből támadni kezdik Lothárt, Gomorát, s a többi férget is, mik kívül vannak.


A Főtér - Page 8 Zerg_larva_by_hammn-d61xvd2


Nyúlványaik, karmaik nem tesznek különbséget barát, s ellenség között, s jó kérdés, ha ezek csak lárvák, mi lehet, mi kifejlődik belőlük?!
Az első hosszúlábúak miszlikbe aprítása mutatja, kitin, erő nem állítja meg őket.
Ezen idő alatt Kesa, s Balál sikeresen menekül be fedél rejtekébe, hová szemek már nem követhetik őket.
A piócák, miket sebére helyezett, már kimúlva peregnek le testéről, nem lehetnek immunisak a sosem tapasztalt méregre, ám szolgálatuk késlelteti gazdájuk halálát, miért éltükkel fizettek.
Ám Kesa varázslata esélyt adhat nekik a pihenésre. A ló, mire még a férfi is ráolvas, két lény hőképével, s szagnyomával indul tova, s a hosszúlábúak tömegei már a nyomukban is vannak.
Balál mágus kiáltása azonban másokat, újabbakat csal oda, hisz ellenállás, s élet lakozik ott, hol ekkora hang rengeti a levegőt.
Cserregve, hosszú lábaikon futva ömlik elő tucatnyi hosszúlábú a környező utcákból, hogy rárontson a két mágusra. Ideje hát Kesának kiötleni valamit, ha már az előbbi rejtőzést segítő varázslatot ily botor módon törték össze.
Tucatnyi ellenség, kéttucatnyi ellenséges, kampós láb, s épp annyi rágó feni rájuk magát.
Hát mi segíthet a város védőin? Vagy itt a vég, az egyre vörösödő külső búra alatt, hisz jó eséllyel az alélt Elneiros, ha elmésen megkerülve a pajzsot fel is ébresztenék, nem lenne képes visszacsinálni, mit ő nyitott meg tudatlan olvasgatásával…*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 135
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-10, 12:12 am

*Lothár még időben kiér a köralakban végigfutó tűzfal hatásköréből. A kisebb és nagyobb rovarok is vissza-visszahúzódnak, kivéve egy irányból, a nagy féreg felől és ennek következményeként mérges gáz kezd terjengeni a levegőben.*
-Remek, gondolhattam volna előbb is...khmm... erre. Khmmm... Már megint szívom ezt a....khmmm...
*Lélegzetét visszafojtva próbál Lothár után eredni, azaz a földet túró közelébe jutni, még ha a gázfelhő közepén is kell átvágnia. Az evolyrani nemes természetesen hamarabb odaér és már meg is sebezte a férget, akárcsak a sárkány, de az várt hatás elmarad, a helyzet úgymond még rosszabbra fordul.*
~Oké. Ennyi volt. Itt az ideje lelépni.~
*Hátat fordítva csapattársainak még szeme sarkából látja, hogy az egyik skorpió készül Lothárra lesújtani.*
~Nem menthetem meg állandóan őket. Előbb-utóbb mind odavesznek. Ha meg nem sietek, akkor én is velük pusztulok.~
*Lábai már viszik is, a lassan kialvó tűzfaltól visszariadt rovarok között még van hely, hogy elosonjon valamerre. Most kell mennie, amíg újra be nem szorítják. Néhány, közben feltörő öklendezési reflex megállásra kényszeríti, ilyenkor vissza-visszapillant. Elveszett Markus is, most hagyja Lothárt is meghalni?*
~Menned kell! Aldo, menned kell!~
*Egyszerre félelmetes erősségű férfihang rengette meg a levegőt, mely a nevét kiáltja. Megtorpan. Hirtelen nem ismerte fel, azt sem tudja, hogy merre nézzen. Mintha csak az istenek szóltak volna le hozzá. Kár, hogy nem Nibelon hangja, akkor számíthatna rá, hogy pillanatokon belül Eronián találja magát, vagy max. újra Evolyranban, de nem a kettő között félúton, egy halott városban! Egy biztos, a hang megzavarta. Nem tudja már, hogy merre menjen, előre, vagy vissza. Mi van ha kezd megőrülni és egyedül ő hallotta a hangot, ami a fejében szólalt meg a menekülésre reagálva? Utóbbi érzetét az is megerősíti, hogy egy lovat lát nem messze tőle elhaladni a nyeregben Balállal meg egy nővel.*
~Csak képzelődöm! A mérgező gáz teszi ismét. Nem szólította senki a nevem, nincs itt Balál sem, főleg nem ilyen szép nőkkel vágtázva egy nyeregben...De akkor...*néz még egyszer utánuk*...miért követi őket ennyi hosszúlábú? Á, biztosan a ló az amit üldöznek, a többit meg én képzelem be.~
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-10, 2:50 am

*A sárkány válaszát már nem várom meg, újra itt a prédám. Hisz én döntöm el melyikünk a préda s eddig ő vadászott rám s most hogy itt vagyok már nincs hova menni. Egyenesen lándzsám felé futok majd ráparancsolok s az megtörik. Ahogy ez megtörtént a végső táncban megrúgom tetejét ami a támadó lény mellkasát találja el. Ami nem sokat árthatott neki hisz tompa vége találta el, ezzel csak egy kis időt nyertem míg a gyors táncban nem lépek s máris ellentámadást indítok amilyen gyorsan csak lehet. Rámarkolok a fegyverem, s még mielőtt az utána repülne a tompa részének visszarántom, egy teljes fordulatot leírok vele mikor ismét parancsot adok neki s ő össze áll. S lendületből találom el a férget, ami máris levédi azt egyik kampójával, bár látszik kissé meginog a támadás erejétől meg sem érintettem jószerével a lényt. Bal kezemmel megragadom a fegyverem közepét majd élével előre fordítom s a legerősebb táncomban hajítom el a lény felé. A fegyver a falba fúródik, a lény kikerülte már csodálom az erejét és az elszántságát, de nem hagyhatom életbe. Kezem máris Mambáért nyúl, s kirántom hüvelyéből, ami sötét színű folyadékot is eredményez ami a pengéről csöpög lefelé. S mielőtt még a lény felocsúdna máris megtámadom, nem lehet esélyem ha egyáltalán hagyom is megmozdulni őt. De jómagam is cselhez folyamodok, hisz a farok rész máris az arcom felé tart. Térdre ereszkedek, majd csúszok egy fél métert a porban, mire látom a farok rész visszatérni készül a gazdatesthez. Gondolom ez volt a távolsági fegyvere ami most e pillanatban elég hatásos velem szemben hisz az enyém a falban hever. A következő támadás fentről érkezik ismét csak a farkával próbál meg átszúrni, ami egy sebet ejt felkaromon, de még idejében ki tudtam térni a halálos pontosság elől, majd megragadom a farokrészt. S hagyom hogy a lény maga húzzon oda saját magához. De számításaim nem úgy alakulnak mint tervezem hisz a lény megfordul s a falnak vet, hihetetlen ereje van. A falnak csapódás előtt még az óriást használom csökkentve a fizikai támadás erejét ami a testemet éri. Most kettőnk közé kerül a lény, közém és a Sárkányok közé. Mamba még mindig a kezemben van, pengéje fölött tekintek a lényre majd a sárkányra.
- Ideje lenne lezárni ezt az ügyet....
Vissza az elejére Go down
Gomora
Vörös sárkány
Gomora


Hozzászólások száma : 134
Munkahely : sárkány, tekercskészítő

Character sheet
Nép: Sárkányok

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-10, 8:47 am

A tekercskészítő vadul rontott neki áldozatának, megrendíthetetlen meggyőződésében, hogy ha valaki le tud győzni egy ekkora fenevadat, az csak egy sárkány, a teremtés koronája lehet. Így a gondolatai legmélyebb bugyrában sem fordult elő, hogy lenézzen az alatta küzdő páncélos harcosra, aki az ő támadásánál is mélyebb sebeket ejtett gyűlölt közös ellenségükön. Figyelmeztethették volna a látottak, hogy ne becsülje alá, a mostani eredményt is hármajuk szövetsége érte el.
De a fiatal szív nem sokat aggódott a kiözönlő peték és lárvák miatt. Neki úgy tűntek, ezek jócskán alul múlják az ő testi adottságait, így akkor sem jelentenek veszélyt, ha egyedül maradna. Ha nem kapja el egyik sem a lábát, magasba emelkedik, hogy tegyen egy tisztelet kört diadalma ünneplésére, hatalmas üvöltéssel rengetve meg a levegőt.
Egy ház tetejére szállt le, amiben ember szagot érzett a már fojtogató égett rovar és nyálkák bűzén keresztül is. Ki tudja, hogy Balálék nyomát neszelte meg vagy Markusét. Egy biztos. Odabent hemzsegnek a könnyű prédának tűnő hosszúlábúak. Karmait bele mélyesztette a tető gerendáiba mormolás kíséretében és a barna köpenyesek tudományához folyamodott. A felcsapó apró lángocska egy rövidke ideig csak pislákolt, mintha csak lusta lenne tovább terjedni, de nem került bele sok időbe, hogy a fa kötése futótűzként essen szét, a termelődő hő pedig lefelé, a lépcsőház felé száguldjon hatalmas tűzviharként.
A völgyi elégedett volt a mutatvánnyal, gyomorforgató illatok terjengtek az imán még szokatlanul jó állapotban maradt házból, aminek kémiai kötéseit is felhasználta az előbb. Bár a varázslatban való járatlansága miatt nem tudott kellő koncentrációt összpontosítani, hogy a tető éghető anyaga teljesen ki legyen használva, a meggyengült födél nagy robajjal beszakadt. Cserepek zúdultak alá. Ahol eltört a tartó szerkezet, azokon a helyeken jól látható a gerendák fehér épen maradt belseje, melyet vastag fekete korom vesz körbe. A levegő fullasztó lehet nem csak a testnedvekből kiszabadult méreg miatt, de a levegőben kavargó hamu miatt is. Nem törődött azzal, van-e még életben maradt lény odabent.
Figyelme most újra az egykori piactér felé fordul. Egy agyon hajszol hátason száguldó két lovas.
~Ismerem az egyiket. A vadászat újra kezdetét veszi. Öröm újra találkozni veled, Agare-sivatag!
*Ezzel megkezdi ő is a szerinte túl kevesek által üldözöttek nyomába eredését. Ki lehetne a megmondandója annak, hogy az új szagtól megbokrosodó ló vajon nem fog-e oly könnyedén elugrani a lecsapó karmok és fogak elől, mint ahogy tette azt már számtalan őz vagy kecske, mikor megpróbálta csillapítani velük éhségét.
Egy valami bizonyos. A megevett ízeltlábútól és a központban terjengő gőzöknek hála igen csak elbizakodottnak tűnik a gondolata, hogy szívesen fogyasztaná el a két kétlábút és háziállatukat... Mégis megpróbálja becserkészni őket.

/Tarts ki, Lothár! Hamarosan szerintem ismét a tér közepén leszek, csak kéne egy kis pihenés egy skorpió előtt./
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-13, 11:57 am

// Mese: Sendel romjai közt - Silarona, Nawarean //

*Az arany sárkány fakó arca nem árul el érzelmeket. Éppoly hideg, mint általában, s pontosan olyan fehér is.
Kain sötét szemeiben az éjszaka köszön vissza, s a kard megemelkedik, kezében.
A narancsköves markolat megcsillan a fényben, míg a zöld löttytől nedves penge hegye a félmeztelenre vetkőző kétlábú torkának nyomódik.
A szakadozott, fekete bőrkabát megfeszül a mágus karján, ahogy kitartja a kardot.
Nem akarja ledöfni az idegent. Még nem.
A hangja éppen olyan hideg, mint amennyire a flegma kétlábú megérdemli.
Silaronának azonban pihenésre és biztonságra van szüksége. S ezt tartja Kain is szem előtt.*
- Valószínűleg Sendel mostani állapota ment az agyadra, idegen.
Nem tudom, miről beszélsz. Egy elffel és egy mágussal van dolgod, ha sárkányt keresel, azt máshol tedd.

*A méreg, ami eddig a levegőben terjengett a tűz után forgatja már egy ideje a sárkány gyomrát. Nagyot nyel, hogy visszatartsa a tartalmát, s ugyanakkor távol akarja tartani a kétlábút Silaronától is.
Reméli, hogy a gyógyító bűbáj, amit alkalmazott korábban a nőstény sebesülésére végre elég hatásos lesz, hogy pihen a lány.
Időt nyer neki, amíg a kétlábúval társalog.
Bal karjával letörli arcát, egyúttal egy kevés zöldes nedv, némi rászáradt vér is lekerül róla, de inkább arra való, hogy elterelje figyelmét az erős émelygésről, ami most úrrá lett rajta.
Elfojtja dühét a kétlábú viselkedésére, s a rovarokra is. Most sokkal inkább óvatosnak kell lennie, mint eddig.
Egyre inkább afelé hajlik, hogy az idegen megbolondult, amikor szavai nyomán felvágja saját kezét is.
A földre cseppenő vér halk koppanásai közepette hallja az érkező támadót is.
Tudja, hogy ha megérkezik, gyorsan kell majd reagálnia.
Azonban a lény nem rá, s nem is Silaronára feni rágóit, hanem az idegent szemeli ki.
A látványos küzdelem arról árulkodik, már találkoztak egymással.
Kain a pengét leengedi jobbjával, de épp csak annyira, hogy ha kell, védhesse magát vele.
Úgy tűnik, az ismeretlen fajtájú rovar, amilyennel eddig nem találkozott, tudomást sem vesz róluk, s neki jó is ez így.
Azonban van ideje átfuttatni az agyán a jelenlegi helyzet elemzését. Csak idő kérdése, hogy mikor jönnek újabb lények, s akár többen is. Ha pedig ebből itt, előttük több van, az komoly veszélyt jelent.
Jóval erősebb és gyorsabb, mint a hosszú lábú fajták, s ha az egész halott város, amibe be vannak zárva, ilyenekkel van tele, valóban szükség lehet erre a kétlábúra, ha másnak nem, hát célpontnak.
Hátrapillant Silaronára, miközben Nawarean még ellenfelével küzd, végigsimít rajta tekintetével, majd előre lendül.*
- Die vlam van ’n draak!
*A kard felizzik kezében, ahogy lesújt az kétlábú és őközé kerülő lényre. Nem kertel, a mozdulatba komoly erőket vet be, s még nagyobb sebességet. Azt várja, hogy a kard, ahogy a hosszúlábúak esetében is, átvágja a testet borító páncélt, de akár, izzása folytán az egész felsőtestet is.
Azonban már ugyanekkor másik, szabad kezével is támad, ilyesfajta ellenféllel szemben nem bízza Ritaleára a sikert.*
- Dhoruba shove!
*Lökéshullámot indít, s ha előző támadása sikeres, lehetséges, hogy csupán a humanoid lény egyik darabját löki méterekkel el a hullám, ám ha nem járt volna a kard sikerrel, úgy egész testére kellene hatnia a varázslatnak.
Ha e kettő sikeres, úgy a sárkány fagyos hangja hallatszik újra.*
- Mindig van választás, s nem csak kettő, idegen.

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-13, 9:21 pm

*Nem érdekel amit mond, végképp nem érdekel jelen pillanatban az, hogy ő maga sárkány e vagy sem. Hidegen hagy, hisz ami nekem fontos most a varázslata, amivel beindíthatom a mesterpecsétet.

*Szemem a sárkányon hallom a hangját, valami furcsa idegen nyelven beszél. A gyors táncába lépek, eltekintek kissé jobbra, a fegyverem ott hever a falban. Várja már, hogy érte nyúljak. A lény talán észre sem vette de két tűz közé szorult. Ragadom meg fegyverem, a sárkány ellen irányába csapok a fegyverrel, majd ajkam szóra nyílik. A fegyver megtörik, s egyenesen a lény felső része felé tart. Ha lény ki is akarna térni majd az ütés ha nem is oly erős meggátolja abban. Teljesen biztos vagyok, hogy eltalálja. Majd ismét a férfi szavai, egy lökés mi ér. Lábamról letaszít s hátrafelé lök. Lehet nem a legjobb hely a falak döngetésére. Majd becsapódok, még épp időben eszméltem fel, s táncot váltottam. A falnak csapódás így is borzalmasan fáj ebben az állapotban. S érzem már a pecsétem nem sokat bír.
~Talán percek lehetnek hátra mielőtt egy egyszerű halandóvá válok!
*Döbbenet ül le arcomra, mi a kín jeleit is magán viseli. Ha most tovább harcolok, mint a Nawarean nép vége lesz a mesének. A tánc megszűnik, s én ott heverek a földön, a pecséttel magamban már csak a fő funkciókat tartva fenn. Most éppoly sebezhető vagyok mint egy átlag ember. Mégis mosoly ül az arcomon. Elvégre egy erős ellenféllel kellett szembe szállnom. S mégis életben vagyok. Hallgatom a sárkány szavait. Majd fájdalmas nevetés tör ki belőlem. Feljebb ülök, csontjaim sajognak. Majd kezeimet a felhúzott térdemre helyezem. Majd egyik kezemmel letörlöm arcomról a rászáradt, vért. Nem igazán tudom sajátom e vagy a lényé nem is érdekel. A testem már annyit harcolt a legyengített méreggel, hogy ez a pici már meg sem árt.
- Ostobaság... mindig csak két út van... kedves fekete mágus... Harcolsz és élsz, vagy harcolsz és meghalsz....
*Helyezem vissza a lábamra kezem majd nézem a fekete ruhás férfit. Majd a barátnőjére pillantok. Látszik rajtuk szenvednek a méregtől. Furcsa, hogy nálam nem jöttek elő ezek. Meglehet azért mert, már az elején eltávolítottam a méreg nagy részét. S a pecsét is elfojtja azt. Csak vigyorgok mikor hátra döntöm a fejem. Majd halkan megszólalok.
- Nos... mit mondasz mágus, segítesz? Azért, hogy segíthessek?
*A kő hideg minek a fejemet támasztom. Oly jól esik még sincs sok időm élvez ezt a kis kegyet.
Vissza az elejére Go down
Lothár Von Falkenhausen
Nemes



Hozzászólások száma : 225
Életkor : 41

Character sheet
Nép: Emberek

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-15, 9:33 am

*Sikeresen felvágtam a féreg bőrét, de arra nem számítottam, hogy lárvák fognak kijönni onnan és felém támadnak. Eltudok hátrálni tőlük, de ekkor veszem észre a mögöttem a Skorpiót ami támadásra készül az ollóival, ekkor gyorsan oldalra ugrok és ahelyett, hogy engem talált volna el egy adag lárvát intéz el. Minden erőmet kihasználva fel állok a földről szerencsére, néhány lárva rá támad a Skorpióra így legalább nem velem foglalkozik.
De még így is van néhány lárva ami engem szemelt ki, ezért inkább úgy döntök, hogy vissza vonulok, mert már nem tudom támadni a férget.
Gyorsan elkezdek visszafelé menni, de közben azon gondolkozok, hogy hova lett a sárkány, mert a támadása után egyszerűen csak itt hagyott a harc közepén.
~Legközelebb jobban átgondolom, hogy megbízzak-e egy sárkány szavába persze, ha lesz legközelebb.~ Mondtam magamban idegesen.*
Vissza az elejére Go down
Kesa Klensbane
Szürkeköpenyes
Kesa Klensbane


Hozzászólások száma : 306

Character sheet
Nép: Mágusok

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-15, 11:08 am

* A változás amin Balál keresztülmegy, meglepi a fiatal nemest. A szemei előtt változik meg annak az embernek a külseje, akiről az imént készített illúziót. Egy pillanatra még a szava is elakad, miközben azon gondolkodik, hogy megkérdezze-e Balált, mégis mi ez az átalakulás, de végül nem üti bele az orrát. Talán jobb is, ha nem tudja. *
- Igen. Szerintem itt meghúzhatjuk magunkat, legalább is egy ideig.

* Balál szavai alig hangzanak el, mikor az első pióca leesik testéről, a földet érést követően pedig már nem is mozdul többet. Hamarosan egy újabb követi. *
- Úgy látom ez a méreg rajtuk is kifogott.

*  Némi aggodalommal pillant a férfire, hiszen ha őt legyőzi a méreg, akkor egyedül találja magát, aminek korábban sem örült volna, nemhogy itt a főtéren, annak a nagy csapat rovarnak a közelségében.
Sendel élővilágának szóbahozására, Kesa önkéntelenül is megborzong. Nem is olyan rég saját bőrén tapasztalhatta meg ezt a bizonyos élővilágot. Csípéseik pedig még mindig meglátszódnak bőrén.
Nem érti Balál mit akarhat kezdeni velük, így pedig inkább tűnik Balál elképzelése egy lázálomnak, mint a fiatal nemes által elképzelhető, vagy inkább kivitelezni szánt megoldásnak. *
- Kicsodát???
* Balál korábban is említette már ezt a nevet.
A lángok felé fordulva azzal egyetért, hogy lennie kell ott valakinek, aki ért a mágiához, hiszen azok a lángok túlságosan szabályosak, ahhoz hogy spontán jöjjenek létre. Tehát rajtuk kívül több mágus is tartózkodik a városban.
Mégis az igazi döbbenet csak ezután következik. A fiatal test megdermed az erőteljes férfihangra. Egyetlen mozdulatot sem tesz a földre rogyó férfi felé, mégis a történtek után meglehetősen hamar maga előtt találhatja Kesát. Vékony karja hosszú utat jár be, mielőtt a fehér szőrökbe burkolózó arccal találkozna, egy meglehetősen hangos csattanás keretében. A legkevésbé sem érdekli, hogy a férfi éppen valami varázslatot próbált volna mormolni, mint ahogy a rásegítés következtében a földön esetlegesen elterülő Balál látványa, de hasonlóan érdektelenül fogadja a tenyerét egyre inkább átjáró bizsergő fájdalmat. *
- Gyengeelméjű bolond!! ...

* Mély levegőt véve próbálja némileg lenyugtatni magát, és nem teljes erőből a férfi képébe vágni a szavakat. *
- Mégis mit gondolsz, mit csinálsz?? … Szoktál egyáltalán gondolkodni, mielőtt cselekszel??!! …

* Ha eddig akár csak egy pillanat erejéig is megfordult volna a Klensbane ház örökösében, hogy félreismerte ezt a férfit, akkor ezzel a két szóval teljesen egyértelművé tette számára, hogy ez nem így van. Már azt is kezdi sajnálni, amiért nem engedett a korábbi késztetésnek az illúzió kapcsán. *
- Hogy adhatott Thaloma hatalmat egy ilyen gyengeelméjű kezébe…
*Ismételten mély levegőt vesz, hogy az egymás után feltörni készülő érzelmeket elfojtsa, melyek közül némelyik még Vadalanra nyúlik vissza. *
- Tudod egyáltalán, mit tettél?? … Talán nem figyeltek fel rá…

* Hangzik el egy gyenge reménysugár. Kesa füleit hegyezve próbál meg minden apró neszre odafigyelni, hátha valóban volt akkora szerencséjük, hogy a rovarok nem figyeltek fel erre a hangzavarra.
Balál kérése, miszerint meg kéne keresnie azt a bizonyos Aldo nevezetű vörösköpenyest, már elvesztette a jelentőségét.
Hamarosan a gyűlölt rovarok közeledő hangjára kell felfigyelnie Kesának. *
- Gyere! Biztonságba kell húzódnunk.
* Ha Balál egyet ért Kesával, akkor egy eldugott helységet próbál keresni, ahol meg tudják húzni magukat. A varázslata, még mindig hat, így sem szag, sem hő nem árulkodna jelenlétükről. Így talán a rovarok tovább állnak anélkül, hogy rájuk akadnának. Mindenesetre a varázslat hatóidejéből kellően sok időt vehet el, ez a mozzanat, melyet Kesa sokkal szívesebben fordított volna ruházatának helyrehozására, saját maguk ellátására, illetve a következő lépésük előkészületére. Ehelyett menekülhetnek tovább.
Kesában meg is születik az elhatározás, hogy ezzel a mozzanattal, visszafizette Balálnak a szekér alóli szabadulását. Ha pedig nem sikerül kellő időben megoldást találnia a méreg semlegesítésére, akkor ez volt az ő sorsa. *  
Vissza az elejére Go down
Gomora
Vörös sárkány
Gomora


Hozzászólások száma : 134
Munkahely : sárkány, tekercskészítő

Character sheet
Nép: Sárkányok

A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime2014-06-15, 11:28 am

A vörös pikkelyes test erőteljes szárnycsapásai egyre közelebb vitték a kancához. Eme tökéletes test adottságaival a megbokrosodott jószág és az őt üldöző többi ragadozó nem is tudhatta felvenni a versenyt.
Gomora hatalmas teste, melyet könnyű csont tart pont ilyen dologra lett kiválogatva az Evolúció gondos kezei által. Vagy az isteneké... Hamarosan utolérte egy árnyék, mely a földön kúszott felé és beterítette mindhármójukat. Az égbolt felől, pedig szörnyű karmok nyúltak a két szürke köpenyes felé.
A négylábú hátas oldalra szökkent és ijedsége tárgya -ahogy én ebből a szemszögből látom- mintha csak a levegőt fogta volna meg. De nem mondott le a völgyi nehéz prédájáról. A sárkányok igen élesen tudnak fordulni a levegőben, így egy bukfencet téve máris újra irányba kormányozta magát a farkával. Időt nyert a két lovas és paripájuk, de koránt sem voltak még túl a nehezén. A tekercskészítő újabb próbát tett. Ezúttal meg volt győződve róla, hogy megtalálta ellenfelei gyengéjét, természet mágiát használva kondicionálta a nyerges jószágot, hogy minden ösztöne ellenére ne gazdái és saját életösztöne utasításait kövesse, hanem forduljon meg és szelíden ügessen hozzá, miközben a levegőben nyugodtan várakozott rájuk.
Nem tudni, hogy a két illúzió reagált-e, mikor a mancsok újra feléjük közeledtek, de ha nem, akkor pár centire Balál arcától megálltak.
~Van egy ötletem.
Ezzel ott hagyta az egy helyben álló jószágot, aki eddig oly ügyesen rázta le mindig a hosszúlábú támadóit és a tér fölé röppent. Úgy gondolta, hogy ezek az óriás bogarak sosem közelítenék meg őt szándékosan, hiszen minden állat fél a fajától tudvalevően. Egy idegen tudat befolyása alatt állhatnak, aki mozgatja őket.
Három lárvát választott ki, akiket megpróbált ugyan úgy az irányítása alá vonni, mint tette ezt nem rég a lóval. Kézenfekvő volt, hogy létrehozzon körülöttük egy speciális pszi blokkot, mely elzárja őket mások gondolataitól, egyedül az odafent körözőnek hagyva egy kis kaput. És ezen a bejáraton át igyekezett beléjük oltani minden gyűlöletét a skorpiók és a kétlábúak iránt. Ha sikerül, akkor nem törődnek tovább a hatlábúakkal, hanem az ollós óriásokra és Aldora vetik magukat. (Lothárt most még megkímélte, reménykedve benne, hogy a raj többi tagját visszatartja a páncélos, amíg ő szabotőrködi.)
Abban reménykedett, hogy jó 5 méteres távolságra tőlük még biztonságosan körözhet mindenki feje felett, de gátolni tud egy távoli, akár erős akaratot is annyira, hogy ne tudja az egész bolyt kontrollálni. Neki csak két-három lény kell, akik ördögi terveit kivitelezve fejet hajtanak és akár öngyilkos támadásokat is intéznek a legveszélyesebb lények felé a központban.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A Főtér - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Főtér   A Főtér - Page 8 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A Főtér
Vissza az elejére 
8 / 17 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Főtér

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Sendel - A halott város-
Ugrás: