LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Olassië, az elfek városa

Go down 
+27
Arnelian Kyrath
Jeremy Talbot
Kalandmester
Daxa Lavenir
Nawarean
Aldo Barras
Glorien
Edward Dylan
Cloud Revan's
Lysanor Eweny
Onoria
Nizzre' Zotreth
Alzareth
Sydney H. Low
Formenya Hyalma
Carnë
Gylnar Radek
Sou
Randalor Arthan
Fatima Ferses
Aventhis
Kain Namelyr
Lothár Von Falkenhausen
Akahana
Eclair
Mitsuko Midnight
Mesélő
31 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 21  Next
SzerzőÜzenet
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-08, 5:10 pm

//Nyugati kapu környéke//

*Olyan, mintha mindenhol fattyak repkednének körülötte. Ha az egyiket felszúrja kettős ívű hajlott szarvaira, majd abban a pillanatban fejét meglengetve le is dobja róla, mielőtt kővé válna, már újabb kerül a helyére, s igyekszik fogást találni a fáradó sárkányon.
Felülről, a szárnyait támadják, csak az lassítja őket, hogy a hatalmas, széles szárnyak a repülés közben igen nagy lendülettel lebbennek.
Alulról, a hasoldali pikkelyek között próbálnak sebezhető pontra lelni, de ezt a sárkány megelőzi, egy hirtelen ereszkedéssel, s a hatalmas test máris lejjebb nyomja, esetleg kifordulnak a felfelé, döfésre szánt kardok, még tökéletlen célzás miatt a vastag, erős pikkelyeken.
Az ork nyilak leginkább csak gellert kapva pikkelyein szállnak tovább, bár akad, ami már ott fityeg szárnyának hártyájában.
Minden esetre, arra vajmi kevés esély van, hogy megszabaduljon tőlük és ez felettébb kellemetlen.
Fáradtság, és az aranyszínű pikkelyeken csordogáló vörös csíkok, melyek sebeiből származnak, sokat kivesznek belőle. Hatalmas tömeget kell a levegőben tartania, nem is beszélve a hirtelen erőteljes manőverekről, a harcról, az alkalmazott és elszenvedett mágiáról, s már ezt teszi éjszaka óta.
Jó lenne már egy kicsit leszállni, megpihenni.
Ha lenne még mellette néhány társa, csak egy tucat sárkány, ez a csata már lehet, hogy véget ért volna.
De lehetetlenség az ilyen.
Ehelyett hirtelen zavarodottságot észlel és kihagyást a körülötte repkedő sárkányfattyak között, s ő is felkapja aranysárga tekintetét észak felé.
Nem is hisz a szemének. Habár igen távoliak a repkedő alakok, azért kénytelen elhinni, hogy amit lát, azok repülő ellenfelek a fattyak és a vár körül.
Látni is lehet a város felől ellenük gyűlő fattyakat.
Kain eddig figyel csak oda, mintha a hirtelen jött erősítésből ő is erőt nyerne.
Ezek csak Avlanion grifflovasai lehetnek, más hasonló erőről nem tud, mely felvehetné a harcot Filnoren repülő hadseregével.
Akkor pedig legalább egy helyről már érkezett számottevő erősítés, s ha onnan jöhetett, talán máshonnan is.
Hirtelen fordul meg. A városnak kell segíteni. Látja, hogy a fatörzs még mindig ott mered a fal felé, s lendülete hatalmas, zuhanó aranytömbként érkezik a nyugati falhoz, épp a fatörzshöz. A fattyak némi fáziskéséssel érkeznek csak utána, így van ideje az ottaniakat arrébb sodorni tömegével, majd fogaival és karmaival már neki is feszül a láncoknak.
Egyet eltép, majd még egyet, s közben már farkával suhint, de ha két láncot eltör, a fa egyik oldalán ráadásul, akkor a törzs kibillen egyensúlyából.
Ez már elég, hogy a már befelé törtető orkoknak ne legyen utánpótlása. Akik bejutottak, bent maradnak, akik még nem, azok lezuhanhatnak a mélybe, de fel biztos, hogy nem jönnek már.
Az utána érkező sárkáynfattyakat már tűzcsóvával várja, s közben a levegőbe is emelkedik.
Ha jól sejti legfeljebb még két lánc lehet a fa túloldalán, de azon a fán nagyobb tömegek már nem juthatnak be, hiszen minden súlytól kilendül egyensúlyából. Nincs az az ork, vagy troll, aki azon keresztül tud törni.
A levegőbe emelkedik, mielőtt a tűz által meg nem égetett fattyak teljesen elborítanák ismét, majd egészen magasra, felfelé szárnyal, hogy a tömeg javából kikerüljön. Így is kevesebben maradtak, hiszen egy részüknek pótolnia kell azokat, akik elindultak a griffesek ellen.*
Vissza az elejére Go down
Lothár Von Falkenhausen
Nemes



Hozzászólások száma : 225
Életkor : 41

Character sheet
Nép: Emberek

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-12, 3:08 pm

*Miközben elhagyom a falat, újabb két fatty támad nekem zuhanórepülésben. Feléjük fordultam és felkészültem a fogadásuk, közben látom, hogy az egyik fatty valamivel megdobja a társát, de ő kikerüli és tovább közelít felém. ~Bárcsak eltalálta volna, akkor csak eggyel kéne foglalkoznom.~ Mondtam magamban gyorsan magamban, majd elugrók a támadásaik elől, pont még annyi időm teljes erőmből bele vágjam a kardomat az egyik fattyba. Mikor éppen kihúzom a kardomat a lényből, ezt kihasználva a másik fatty a buzogányával a bal vállamra csap, ettől egy kicsit kizökkentem az egyensúlyból, de hamar vissza álltam, gyorsan csaptam a kardommal, ezzel elértem, hogy kicsivel távolabb kerüljön tőlem. Nagy fájdalmat éreztem bal vállamnál és nem tudtam rendesen tartani sem a pallosomat és még a horpadás is nyomta vállam. Még ott állt előttem az ellenfelem, de már éppen felszállna, ekkor gyorsan szúrásra készítettem a kardomat neki indultam. Amikor elég közel kerültem kinyújtottam a kardomat és átszúrtam hasán, de sérült bal kezem, miatt nem tudtam kihúzni a pallosom, ezért inkább elengedtem a kardom ami a lénnyel együtt kővé vált. Szerencsémre az a fatty akit elsőnek öltem meg elejtette a buzogányát, ezt gyorsan fel is veszem és elindulok, hogy fedezéket keresni.*
Vissza az elejére Go down
Gylnar Radek

Gylnar Radek


Hozzászólások száma : 456
Életkor : 33

Character sheet
Nép: Emberek

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-12, 8:00 pm

* Látom, amint több fej is felém fordul, pedig a másik irányba kellene. Ezért gyorsan felemelem kezemet a mágusra mutatva.
Sajnos, nem csak az elfek hallják meg kiabálásomat, hanem a mágus is. Hírtelen még próbálja leplezni kilétét, de a felé irányuló egyre erőteljesebb érdeklődés megteszi a hatását. Száján csak úgy peregnek a mágikus szavak, amit egy tűzfal megjelenése követ. Ezzel legalább az egyik irányról sikerül gondoskodnia egy ideig.
A hírtelen megjelenő tűzfal az érkezők között megteszi a hatását, hiszen senki sem akar a lángok martalékává válni, de nem kerülheti el mindenki a sorsát. A fal felém eső oldalán nem hagy túl nagy nyomot maga után, hiszen többedmagammal is az a szándékunk, hogy elintézzük ezt a mágust.
Idő közben a mágus már el is indul felém.*
- Egy kis ajándék csak neked!
* Kiabálja felém, miközben kezében már meg is jelenik egy tűzgömb, amit azonnal felém is küld.
Még időben sikerül elkerülnöm, hogy ne engem találjon el.*
~ Hogy én mennyire gyűlölök mágussal harcolni …
* Érkezik ez a szívből jövő gondolat. Azonban egy jó dolog még így is van. Most legalább nem egyedül kell szembenézni vele. A rövid műsor a környék összes elfjében eloszlatta személyazonosságát illető utolsó kételyeket is. Bár az egyik irányról gondoskodott, míg egy másikról részben támadásáról gondoskodott, de eddigre mindkét oldalról érkeztek a támadók, akik a viszketés okozta kényszert leküzdve, végezni akarnak annak vélhető forrásával.
A mágus láthatóan nem esik kétségbe az elég kedvezőtlen helyzet láttán. Újabb igét mond, mellyel egyből két felé közeledő elf kardját irányítja a legközelebbi testébe, akik egyből megtorpanva, értetlenül nézik a kialakult helyzetet. De ezzel még nincs vége. Szinte azzal egy időben, ahogy a testbe hatoltak a kardok, máris új célpontot keres a mágus, akivel megismételheti mágiáját. Szinte azonnal észre is vesz két felé irányuló nyílvesszőt, amiknek hamar új irányt adva, az elfek közé irányítva, hárítja a problémát.
A mágus pedig csak közeledik felém. Az elfek is megtorpannak, nem értik a kialakult helyzetet, ahogyan én sem. Nem is akarok rárontani, de érzem most rajtam a sor.
Már felkészülök, az elkerülhetetlen harcra, mikor kezeim felett elvesztettem az irányítást. Érzem, ahogy parancsom ellenére máris mozgásba lendülnek.*
- Ez meg …?
* Csak ennyi tudja elhagyni a torkomat, mielőtt érezném saját pengémet a nyakamon.*
- Amiért lelepleztél!
* Látom az arcán az elégedett mosolyt, amiért kiolthatja életemet, és én nem tehetek semmit.*
- Nem szép dolog az öngyilkosság!
Vissza az elejére Go down
Carnë
Föld nimfa - Oresad nimfa
Carnë


Hozzászólások száma : 62

Character sheet
Nép: Nimfák

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-13, 11:06 am

* A nimfák jól összeszokott csapatként harcoltak együtt, sok griff lepotyogott a levegőből nekik köszönhetően. Mind addig jól alakultak a dolgok, amíg varázsütés szerűen az addig zöld élettel teli indák fonnyadásnak nem indultak. Leveleik sorra elszáradtak, a harcban egyre kevesebb segítséget jelentettek. Egyelőre azt nem tudták ezt mi okozhatta, csak sejthették, hogy valami varázslatnak a következménye lehetett.
A fattyak azonnal kihasználták az indák gyors pusztulását, az ispotály tetejéről a cserepet sorra felszedték, hogy onnan támadják a bent lévő sebesülteket. Közben a földről próbáltak minél több levegőben lévő fattyat leszedni a nimfák.
Az elfek közül többen pontosan célozva köteleket dobáltak az épület tetőszerkezetéhez, hogy beakasztva azokat felmásszanak oda. Ügyesen, gyorsan sikerült a kitűzött célt véghezvinni. Amikor ők bejutottak a megbontott tetőszerkezeten keresztül, a padlástérben már nagy harc folyt. A sérült katonák a kezük ügyébe akadt tárgyakkal próbáltak védekezni a fattyak ellen, mert fegyver nem volt náluk. A segítségként megérkezett elf katonák vittek fel nekik kardokat, tőröket, nagyban erősítve ezzel a fent harcoló csapatot. Ezzel a fegyver utánpótlással a katonák könnyedén megölték a fattyakat.
Közben Carnë felverekedte magát a fenti szintre, hogy kinyissa az eltorlaszolt ajtót. Az épületben aránylag nagy volt a csend, a benti helyiségeket sikerült védelem alatt tartani.
Amikor Carnë visszaért a lenti szintre, egy nagyon kedves barátja várta őt lent. Griff madara köszöntötte gazdáját egyik lábát kissé megemelve. A vörös nimfa nagyon megörült, amikor meglátta. Odafutott hozzá, és magához ölelte. *
- Végre valami jó dolog ebben a mai napban!- kiáltott örömében -
* A griff kissé leereszkedett, mire Carnë felpattant a hátára. A madara hátáról visszakiáltott az emeleten lévőknek.*
- Húzzátok vissza a szekrényt az ajtó elé, hogy a fattyak ne tudjanak fentről betörni az épületbe! –
* Kint az épület előtt kettő nimfa tanácskozik, hogy esőt kell csinálniuk, hogy ismét felerősödjenek a még életben lévő indák. A nimfák képesek arra, hogy esőt csináljanak, csak koncentrálniuk kell hozzá.
Az egyik nimfa miután engedélyt kért vezetőjüktől, gyors koncentrációba kezdett, majd elmondta az esőcsináló varázslatot.*
- Ess eső ess, éleszd újjá a megtört indákat! –
* Esőfelhők gyülekezete jelent meg az épület felett és eleredt az eső. Hirtelen minden csurom vizes lett. A fattyak amint víz érte őket, hirtelen nagy cserrogásba kezdek és menekülőre fogták. Az eső teljesen megzavarta őket, ami egy nem várt történés volt a nimfák és elfek számára. Senki sem tudta, hogy ennyire nem szeretik a vizet. Úgy elrepültek az ispotály környékéről, hogy vissza se néztek.
A nagy mennyiségű eső hatására az indák egy részét sikerült újjá éleszteni. Így két legyet ütöttek egy csapásra. A nimfák és az elfek is bementek az épületbe, hogy ott együtt örüljenek.
Carnë egész végig el sem mozdult griff madarától annyira örült, hogy viszont látta őt. *

Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-13, 4:44 pm

• Ki gondolta volna, hogy ilyen katasztrofális helyzetet vonzok magam urán? Még az istenek sem abban biztos vagyok. Ilyenre is csak én vagyok képes. Igaz, hogy sok elf megszabadult a viszketéstől, így már tudtak harcolni a rájuk támadó fattyak ellen, de felnézve láthattam, hogy ezt a környező fák bánták meg. Felülve, de mégis lapítva magam elé vettem kezeimet, s a földtől mocskos tenyeremet néztem. Gyorsan feleszméltem, hogy nem igazán jó egy seregnyi fatty szeme előtt maradni, így még lábra sem álltam, s négykézláb botorkáltam, be a sok elf lába között, megmentve magamat a közvetlen támadástól. Kapkodva vettem a levegőt, majd ijedten ugrottam félre. Az elfek kicsit megindultak. Továbbra is négy kézlábon maradva elindultam egy irányba, míg végül két elf lába között kitekinthettem egy párosra. Az egyiket azonnal felismertem. Gylnar Radek volt az. Hírtelen meleg csapja meg az arcomat bal oldalam felől, s ekkor érzem meg, hogy láb alatt vagyok. Nem egy fajtársamnak a talpméretét és lenyomatát tudtam volna csak így kapásból megmondani.*
- Egy kis ajándék csak neked!
*Hallom a lehető legnagyobb ajánlatot a tömegben a nagy zaj közepette, majd a hangforrás felé fordítva fejemet, két lábsor között már látom is a helyzetet. Gylnar Radek, a bajban segítőm, igen ínycsiklandozó tűzgömböt kapott maga felé, mely elől sikeresen kitért. Kapva az alkalmon egyszerre több elf is megindult a már leleplezett mágus felé, aki egy egyszerű manőverrel sikeresen leállított mindenki. Az immáron kardtalan két elf elszörnyülködve nézték harmadik társukat, melyből saját tulajdonuk, a két kardjuk állt ki. Botladozva tűntek el a tömegben, pedig nem voltunk egy félős nép, de ez a mágus valami eszméletlen sötétséget sugárzott magából. A férfi egyenesen Radek felé tartott töretlenül, s a férfi kardját maga elé tartva várta, mígnem a keze igencsak érdekes irányba vette az utat. A mágus már újabb varázsigéket mormol s Radek kezében a kard saját gazdája ellen irányul.*
- Ez meg …?
*Nyöszörögte Radek, mikor a kard már a torkát éri, s csak ennyi mozgást enged neki. Senkise mert mozdulni… én viszont éreztem valamit, ami tettekre késztetett.*
- Amiért lelepleztél! Nem szép dolog az öngyilkosság!
*Egy győzedelmes mosoly keretében egy ördögi kacaj hagyja el mágusunk torkát, melybe mindenki beleborzong. Kezemet magam mellé tette támasztás képen, hogy felálljak, s segítsek Radeknek, de e mozdulatnak köszönhetően jobb ötletem támadt. Kezem vízbe ért, s tudtam, hogy amit tenni akarok, ahhoz nem kell sok erő… hisz ez csak egy csíny.*
- Félre!
*Mondtam halkan a mellettem állóknak és hallgattak rám, mire kezemmel lendítettem egyet a víz felszínén, s az fröcsögve indult meg a mágus felé, halkan szelve át a köztünk lévő néhány métert. Mire elérték a mágus fejét már apróbb jégszilánkok voltak ezek. Persze nem sebesítette meg a mágust, csak apróbb karcolások jelentek meg az arcán, de elterelte a figyelmét a szemében és arcán landoló apró szilánkok.*
- Radek most!
*Kiáltottam a férfinek, aki fellélegezve tartotta el magától a kardját, s nem is várt sokat, megindult a mágus felé.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-13, 5:26 pm

//Alzareth, Thalion, Carnë, Kain, Lothár, Gylnar, Mitsi, Onoria//

*A város ostromában hirtelen beállt az egyensúly. Az orkok egy részét még a városfalak tartják távol, míg a sárkányfattyak új ellenfélre akadtak a várukra támadó grifflovasok képében.
Északon már nem pihenhetnek nyugodtan a fattyak, a grifflovasok Avlanion felől érkezve komoly meglepetést okoztak a támadóknak, akiknek várban maradt mágusai nem voltak elegek a vár védelméhez, így a fattyak kénytelenek voltak megosztani erejüket az elfek támadása és Filnoren védelme között.
Délen az orkok és a belülről támadó sárkányfattyak azonban mégis áttörik az elfek vonalait, akiknek egy része kénytelen nyugatra, a Thalion, Halathial, Taltaur és Nororina vezette védelem felé sietve visszavonulni, míg másik fele a betörő orkok elől keletre az amúgy is szorongatott Onaebaer csapataihoz menekül. A leomlott déli városfalon elkezdenek beözönleni az orkok, ocsmány győzelmi rikoltásaik betöltik a levegőt.
Nororina ispotályát meglepetésszerűen érte a hirtelen vízveszteség és a nimfák és elvek hiábavalón próbálták megtartani az elszáradó indák alkotta védelmet.
Az elfek egy része időben feljut, hogy segítsen megmenekülni a padláson rekedt sebesülteknek a tetőt felszaggató sárkányfattyak támadásától, miközben Carnë újra szabaddá teszi a padlás lejáratát, amin keresztül így a tetőn közben felülkerekedő védők és sebesültek levonulhatnak, hogy aztán lezárják ismét a lejáratot.
A vörös hajú nimfa eközben megtalálja a harcok során elkavarodott griffjét, akinek sebét ellátták és már sokkal jobb állapotban van.
Odakint a nimfák összefogva idéznek meg egy kisebb esőfelhőt és takarítják el a tüzet, néhány inda is újjáéled, de a védelemhez már nem lenne elég.
A sárkányfattyak viszont meglepődnek a hirtelen jött égi áldáson. Talán még vízi nimfa is van jelen Izra leánya között, akik az ispotály védelmét látják el.
A fattyak menekülése azonban csak látszólag menekülés. A vizet ugyan tényleg nem szeretik különösebben, azonban a grifflovasok ellen nagyobb szükség is van rájuk, mint az elf sebesültek elleni harcban, így ideiglenesen az ispotályra béke ereszkedik.
Alzareth sikeresen zúzza szét a nyugati kapu keresztgerendáját, így a kívülről nyomó orkok már a meggyengült kaput egyre nagyobb erővel nyomják befelé a Thalion parancsára odasiető néhány elf harcos minden erőfeszítése ellenére is. Hamarosan be is törnek és immár a nyugati kapun is elkezdenek özönleni befelé a városba.
A küzdelemben méltó partnerre talált egymásban a két vezér és bár Thalion úr már a mágiát is beveti, nem szabad elfeledkeznie arról, hogy Filnoren helytartója is tartogathat meglepetéseket.
Kainnak sikerül kitörnie a fattyak szorításából és jó meglátással csap le a fatörzsre. A széttépett láncok, melyeket az arany sárkány karmai és fogai szaggattak szét elveszik a lehetőséget a bemászni akarok orkok elől. Néhányan megpróbálnak, de a fa annyira ingatag, hogy néhány lépés után lezuhannak róla.
Csakhogy az arany sárkány éppen elég feltűnő ahhoz, hogy a fattyak ne hagyhassák felszabadulni és még jobban bekapcsolódni a harcba.
Újabb sárkányfatty csapatok érkeznek ellene és a nyugati területre is délről, ahol már megtörték az ellenállást.
Lothár kivédi ugyan a két fatty támadását, de érződik rajta a fáradtság, hiszen több tíz kilogrammos páncéljában már előző nap óta állja a sarat a város védelmében és a sérült vállát is nyomja már a páncél, ahogy a horpadás a derekát is.
Válla fáj és pallosát is elveszíti a küzdelemben, de legalább zsákmányolt egy buzogányt.
Fedezéket már csak vajmi keveset lelhet, hiszen a harcok lassan lerombolják a falon belüli részeit a városnak. Leginkább csupaszon álló házfalak, leomlott tetők üszkös romok láthatók nyugaton.
Újabb fatty szemeli ki magának. Egyik kezében egy buzogányt, másikban kis, kerek pajzsot tart. Egy halott elf mellől röppen fel, hogy a levegőből csapjon le fedezéket kereső Lothárra.
Gylnar mágusa sem tétlenkedik eközben. Rögvest elfek holtteste bizonyítja ezt és elé csak egy röpke pillanat, hogy Radek saját kardjának hideg pengéjét érezhesse a torkán.
Az elfekkel ellentétben van ideje küzdeni ellene, hiszen nem fogják kardját, s a mágia is csak az erők tana. A lelkében lévő erőt kihasználva akár ellen is állhat a mágiának.
Mert nem a karját, hanem saját elméjét használja ellene, s csak ezáltal kardját.
Minden esetre akad még elf az ötszázból, akik lassan úrrá lesznek az átkon és elindulnak a mágus ellen.
Persze látva a helyzetet nem mernek fizikailag rátámadni, de ők sincsenek híján a mágiának, még ha nem is oly mértékben rendelkeznek vele, mint a sötét mágus.
Emelett még ott van Mitsuko is, aki bár varázserejére nemigen támaszkodhat, talál ki egy apró kis csínyt.
Szerencséjére nem a mágusnak háttal helyezkedik el, különben a sötét varázsló észre sem venné tettét. Szemét így sem sérti fel, s csak egy fél pillanatra hagyja abba a koncentrációt, ami talán elég az embernek, hogy kiszabaduljon fogságából, talán nem.
Minden esetre a mágus sem hagyja magát könnyedén lemészárolni. Karját tartja ki kinyújtott tenyérrel, miközben hátra lép. A tenyér körül kékesszürkés örvénylés kezd áramolni körbe-körbe, s hamarosan már olyan örvény keletkezik, mely a legerősebb kardot is képes lehet elhajlítani, akár deformálni is. Nem feledkezik meg a kis elfről sem, aki dacolni mert vele. Őt csupán tőrével kínálja meg. Ám ez a tőr sebesen szeli a levegőt, hogy aztán egyenesen a lány combjában álljon meg.
Keleten, az erdőben történik valami, a falakon kívül.
Friss erők mozgolódnak, melyek a harcolók tekintetét elkerülték. Sem a fattyak, kik belemerültek az ostromba és a grifflovasok elleni védekezésbe, sem a griffesekre figyelő Filnoren őrei nem látják az érkező sereget, melynek éppen Fatima és Formenya biztosított szabad utat, s melyhez hamar visszacsatlakozott a korábbi előőrs is.
Márpedig a sereg megérkezett és a fák rejtekében megközelíti a várost.
Onoria ugyan hátrébb vonja magát, nem kíván harcba bocsátkozni, de a törpéknek már viszket a tenyere és Sadir seregei is harcra készek.
Miután tájékozódtak a csata állásáról, a csapatok hamarosan megkerülik hátulról az ork seregeket.
A fák közül a lovasság támad először a nyugati kapunál, majd a gyalogosok is megindulnak, hogy a lovasok által szétzavart támadóknak essenek nekik. Dáin Azaghál törpe serege a délen csoportosuló, a fal résein befelé igyekvő orkokat támadja hátba igen nagy kedvvel.
Az ork erők igazi vezető hiányában egy pillanat alatt összezavarodnak, hiszen Zotreth még Dylannel harcol az erdőben.
Odabent pedig az elfeknek jut így lehetőség, hogy a fattyak ellen koncentrálják erőiket és a behatolt orkok ellen. A falakon már nem nagyon kell helyt állniuk kívülről jövő ellenség ellen. Az orkok seregei megroppani látszanak a hirtelen, a „semmiből” érkező emberi és törpe seregek csapásai alatt.*
Vissza az elejére Go down
Alzareth

Alzareth


Hozzászólások száma : 10
Életkor : 1133
Munkahely : Filnoren ura

Character sheet
Nép: NJK

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-13, 10:13 pm

//Hatalmasságos Elf Vezér Úr//

*Jól is sejtették hárított, s míg egyikkel magát védte, másikkal már támadt is. Két rövidkard feszített a helytartó kezeiben.
Az izgága elf vezér a levegőben fordultában még parancsokat is osztogatott, de a helytartó nem akarta ezt felülteljesíteni. Ha akar, majd a levegőbe kap ő időben.
Most azonban fontosabb dolga is akadt. Látja ő, hogy a kapu enged az orkok csapásai alatt, de nem látta a fénygömböt, amit kapott.
Első csapásra el is kapta az ütést, csakhogy volt neki egy kis titkos ásza, ami talán eddig ellenfelének fel sem tűnt. Kezét emelte fel, hogy miközben ordított a fény égető ölelésében, arcához érintve azt.
Persze nem a kéz érintésében reménykedett, hanem abban az ezüstösen villanó kis fémdarabban, mely ujját díszítette és melyet éppen Furiától kapott.
Az ősi sárkány akkor azt mondta, kell valami hasonló egy igazi vezetőnek, ha mágus ellen kell harcolnia.
Hát itt volt az ideje, hogy használja, mert efféle támadás ellen a fizikai erő mit sem ér.
A gyűrűből feltörő kékes fény körbevonta a sárkányfattyat, s a fény kihúnyt körülötte.
Alzareth a levegőbe emelkedett, hogy a betörő orkok között az elf vezérre vesse magát újra. Nem törődött az égési sebekkel, sem a fájdalommal Meg akarta mutatni ennek a paprikajancsinak, hogy ki az igazi harcos.
Azonban ezúttal a levegőben forogva zuhant rá, míg egyik rövidkardját védekezőn maga elé emelte, másikkal már az elfet igyekezett feltrancsírozni.
A fegyverek igen erősen cakkozott szélűek, így a legkisebb vágás is súlyos sebet szakíthatott rajta.
Ezért is kedvelte őket a helytartó.*
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-14, 10:23 pm

//Alzareth//

*Meg sem lepődik az elf vezér, hogy ocsmány ellenfele kivédi gyors támadását. Azonban azon már sokkal inkább, hogy Alzareth kivédi a mágikus támadást is.
Nem figyelt kellőképpen, nem tűnt fel neki a gyűrű.
Ez pedig nagy hiba, azt jelenti, hogy fáradtabb, mint gondolta. Pihent állapotában azonnal meglátta volna a lehetséges veszélyforrást. A dolog így már utólag javíthatatlan.
Thalion hátrébb lendül, s nem csak azért, mert Alzareth hirtelen védekezése többet mutatott meg ellenfele erényeiből, mint gondolta volna.
Sokkal inkább azért, mert a kapu eközben betörik és orkok tömegei nyomják befelé az őket feltartóztatni próbáló védőket.
Thalion szemei kikerekednek egy pillanatra.*
~Vége van…De nem! Nem lehet így vége. Nem hullhatunk el mocskos ork kezekben lóbált rozsdás kardoktól, vagy a levegőben repkedő féllényektől.
Az istenek büszkeségei vagyunk, mindből van bennünk egy kis jó!~
*Az elf vezér tekintete visszanyeri korábbi elszántságát. Talán csak pillanatok teltek el, úgy tűnik, az elfek is összeszedik közben magukat és a betört orkokra támadnak. Tehetik is, mert úgy tűnik, erősítés érkezett. Ha lenne idő elnézni észak felé, azt is tudná, hogy miféle, de most a lényeg az, hogy a fattyak nyomása csökkent. Van erő és van harcos is az orkok ellen.
Ami még inkább érdekes, hogy az orkok lendülete is megtörik, mintha odakint is történne valami.
Thalion eközben már kardjával igyekszik hárítani az ellenfele csapásait. Nagyon ügyesen támad a helytartó, azt meg kell hagyni.
Míg a Sacro kard hárítja az egyik kardot, addig a másik elől az elf vezér inkább kitérne, még ha ezért a porban és a halottakon is kell hemperegnie. Akad ebben hiányosság, mert a fatty kardja sebet szakít a vezér vállába, ami pokolian fáj.
De nem állhat meg, ha életben akar maradni. Tűrni kell a fájdalmat, és hamarosan eljön az ideje annak is, hogy felpattanjon. Lánc akad kezébe, erős, vastag lánc.
Az elf vezér után hajoló sárkányfatty is kénytelen lehet leszállni, de ha nem is leszállni, sebességéből biztosan veszített és az már elég, hogy az elf a láncot átvesse a helytartó szarvain és nyakánál fogva rántsa le végleg a földre.
Ha ez sikerül, akkor már húzz is össze a láncot, térdét a fatty két szárnya közé nyomva, s a fájdalom ellenére is teljes súlyával és erejével beledőlve.*
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-15, 5:13 pm

//nyugaton, aki lát Smile//

*Ha az arany sárkány azt gondolta volna, hogy végre lehet egy kis nyugta, úgy látszik, hogy tévednie kell.
A fattyak valahogy nem akarnak leszakadni róla, pedig már vágyik nagyon egy kis pihenésre.
Kain kénytelen rájönni, hogy túl feltűnő ahhoz, hogy ne támadja folyamatosan legalább tucatnyi fatty.
Akkor pedig nemigen tehet mást, mint hogy harcol velük.
Legalábbis elsőre így gondolja, de utána már eszébe ötlik egy második lehetőség is.
Végül így is tesz. Hatalmas szárnyait munkára fogja, ahogy csapásról csapásra felemelkedik, lassan egészen a sárkányfattyak rendes repülési magassága fölé. Vagy legalábbis azon szint fölé, ahonnan támadják a védőket.
Vannak persze, akik követik, de közel sem annyi, mint amire számított. Úgy ólálkodnak utána a levegőben, mintha utána lennének kötve, így első mozdulata máris az, hogy irányt vált. Hirtelen teszi, mintha erejét veszítve kezdene zuhanni, csakhogy szárnyait, melyekkel eddig kiterjesztve felhúzta magát a magasba, most testéhez szorítja le, hogy aztán saját tömegével egyenesen az utána érkező fattyakra zuhanjon, s mikor azok meglepve igyekeznének kitérni előle, máris jókora tűzcsóvát küldjön közéjük.
Még mielőtt visszaereszkedne a korábbi szintre, ismét kiterjeszti szárnyait, nem törődve a sebeiből kisugárzó fájdalommal, s már fordul is ismét a magasba.
A fattyak ezúttal már óvatosabban követik, hiszen láthatták az előző akció eredményét, így Kainnak van lehetősége eltekinteni a repülő vár felé, s amit ott lát, megerősíti korábbi gondolatait.
Valóban grifflovasok szelik a napsütésben az eget, s a fattyakkal komoly csatába keveredtek. Az azért valószínű, hogy nem lesznek képesek bevenni a várat, de már az is elég, hogy védekezésre késztették.
Namelyr elnéz nyugat felé is és bár látja, hogy a kapun betörtek az orkok, azért látja az érkező felmentő sereget is. Ember harcosok sokasága tör be az orkok tömegébe, szarvait, fogait, karmait és farkát is felhasználva a küzdelemben. Minél több fattyat küld le, hogy aztán kővé válva zúzódjanak szét a városban, annál nagyobb az esély, hogy kicsikarják a győzelmet és kiverjék az ellenséget a városból.
Sok kicsi sokra megy alapon lehet értelme az előbbi gondolatmenetének.
Minden esetre most nem gondol sem saját halálára, sem Furiára, sem pedig múltjára. A vér szaga viszi előre, s ennek megfelelően öl is, amennyit csak bír.*
Vissza az elejére Go down
Lothár Von Falkenhausen
Nemes



Hozzászólások száma : 225
Életkor : 41

Character sheet
Nép: Emberek

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-17, 11:58 pm

*Nem nagyon látok fedezéket, ahol meghúzhatnám magam egy időre. Keresés közben hirtelen elered az eső, ami egy kicsit fura volt, mert nem nagyon láttam eső felhőket az égbolton. De nem volt sokk időm ezen töprengeni, mert újabb társaságot kaptam. ~Ezek nem tudnak békén hagyni engem!~ Mondom magamban, majd felkészülök a közeledő fatty támadására. Amikor elég közel ért, ekkor gyorsan eloldalazok a csapása elől, még túl is megy rajtam, ekkor pofán vágom buzogányommal. Ettől a fagy a földre került a fatty, de még nem halt meg, közel megyek hozzá és elkezdem fejét ütni többször is a buzogánnyal. Csak akkor hagyom amikor látom kővé változni, ekkor már teljesen kifáradok. Neki dőlök háttal egy közeli falnak és leülők a földre. ~Muszáj pihennem egy kicsit. ~ Mondtam magamban, közben körbe nézek nehogy váratlanul érjen egy újabb támadás. Gyorsan felnézek az égre egy pillanatra és látom, hogy a fattyak harcolnak valakikkel, de nem sokáig néztem, mert nem szabad elterelnem a figyelmemet.*


A hozzászólást Lothár Von Falkenhausen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2011-12-19, 9:27 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Carnë
Föld nimfa - Oresad nimfa
Carnë


Hozzászólások száma : 62

Character sheet
Nép: Nimfák

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-19, 12:39 pm

* Az ispotálynál egyelőre csend van. A nimfák által az épületre zúdított eső elűzte onnan a fattyak nagy részét. A nimfák csapatát Rosie átvezényelte a csata egy másik színhelyére, ahol nagyobb szükség van rájuk. Közös megegyezéssel úgy döntöttek, hogy kettéválnak. Hét nimfa közülük átmegy a nyugati kapu azon részéhez, ahol Thalion is harcol, a többiek pedig továbbra is a fattyakkal veszik fel a harcot. Mind a kettő helyen nagy szükség van rájuk. Carnët Thalionhoz osztják, ahol a nyugati kaput betörte Alzareth. Az elf csapatok egészen jól felvették ugyan vele a harcot, de az erősítésre azért nekik is szükségük van.
Az elf vezető és a helytartó igen komolyan harcolt egymás ellen, ez csakis a kettőjük összecsapása. Thalion az ujján lévő mágikus gyűrűvel próbált célt érni, míg Alzareth a kezeiben lévő igen éles penge oldalú fegyverrel. A helytartó igen súlyos égési sérüléseivel alig foglalkozva igyekezett az elf vezérbe mélyebben bele süllyeszteni hatalmas kardját.
Kettőjük összecsapásába senki nem mert beleavatkozni. A körülöttük harcoló elfeknek az orkokkal gyűlt meg a bajuk. Az elfek láthatóan jól elboldogultak ellenük, számuk megközelítőleg annyi lehetett, mint az orkoké. A nagy böhöm támadók fejszéikkel, buzogányaikkal sokszor mellé csaptak ellenfeleiknek. Sokkal nagyobbak voltak és lomhábbak, mint támadóik, így ez nagy előnyt jelentett számukra.
Carnë griffjével elhagyta társait, az orkok fölé repült és fejüket próbálta lenyesni a levegőből. A magához vett dobótőrökkel pedig pontosan megcélozva őket, a mellkasukba vágta.
Társai gyorsan szétszéledtek a tömegben, a vörös nimfa remélte, hogy hamarosan újra találkozhat velük. *
Vissza az elejére Go down
Gylnar Radek

Gylnar Radek


Hozzászólások száma : 456
Életkor : 33

Character sheet
Nép: Emberek

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-19, 4:21 pm

/ Mitsuko /

* A mágus kis játszadozása közben próbálom továbbra is parancsba adni karjaimnak, amit én szeretnék, de csak nem akarnak megmozdulni. Egészen addig, míg inkább oldalról, de egyben hátrébről is apró jégszilánkok csapódnak a mágus arcába, kezébe.*
- Radek most!
* Még ha nem is mondta volna, biztos újabb kísérletet tettem volna a kiszabadulásra, de az ismerős hang még egy löketet ad, hogy ez alkalommal sikerülnie kell.
Talán ez, talán a mágus pillanatnyi figyelmetlensége okán, de végre megint én parancsolok kezeimnek. Kihasználva helyzetet azonnal támadásba is lendülök. Nem akarok időt adni a mágusnak, hogy trükkjét újra rajtam akarja kipróbálni.
Csapásom gyorsan szeli a levegőt, de a mágus sem panaszkodhat reflexeire. Már a támadásom kezdetén eltávolodik annyira, hogy ne érhesse el a kardom. Valószínű érezte átkának vesztét, ezért is nem érte meglepetésként a csapásom.
Így nem is meglepő, hogy csupán a levegőt sikerül ketté szelnem a mozdulat végén.
A rövid megtorpanása és Mitsuko sikeres közbeavatkozása révén a környező elfek is készülnek a bennük rejlő másik tehetség, a mágia használatára.
A mágus tapasztalt harcosnak tűnik, mert mintha előre tudná ellenfelei mozdulatát, még mielőtt azok a kellő energiát össze tudnák gyűjteni, ő már egy erőteljes örvényt kelt maga körül.
Az elfek többsége abba is, hagyja erejének összegyűjtését, inkább fegyverükre vigyáznak. Mások megpróbálják eltalálni, de az örvény eltéríti ezeket a támadásokat.
Nekem is megvan a magam baja az örvénnyel. Szerencsétlen helyzetemnek köszönhetően én vagyok a legközelebb a mágushoz, így az örvényének erejét én érzem meg a legjobban. Érzem, ahogy a kezemből próbálja kitépni kardomat, ezért az örvénylés irányába fordítom a pengét, így már alig érződik rajta az örvény hatása. Azonban ez magamról már nem mondható el. Hiába állok én is oldalasan, de a széllökésnek még így is sikerül komoly problémát jelentenie számomra. Volt olyan pillanat, mikor azt gondoltam, fellök a puszta levegő, de akkor sikerült egy biztosabb állást felvenni.
Az örvény eltűnése a keletkezéséhez hasonlóan, szinte azonnalinak bizonyul. Ami újabb meglepetést okoz számomra, mert már kezdtem megszokni, a szél erejét. Egy lépésre szükségem is volt, hogy stabilizáljam állásomat.*
- Rólad sem feledkeztem meg!
* Míg én a stabilizálással voltam elfoglalva, láttam, amint egy tőrt dob el a korábbi hangforrás irányába. Fejemet egy pillanat erejéig arra fordítom, így láthatom, hogy a tőr Mitsuko lábában fejezte be röppályáját, és látom arcán a fájdalom jeleit.*
- Velem törődj, ne mással!
* Kiabálom dühtől fűtve. Ezzel a hévvel indulok neki, miközben kardomat csupán egyik kezemben tartom. Csapásomat is ennek megfelelően indítom. Látom a mágus arcán az újabb mosolyt, ami akkor éri el tetőpontját, mikor csapásom a levegőben megáll.*
- Ne nevettes! Inkább menekülnél!
* A mozdulata ez alkalommal már nem ér váratlanul engem sem. Másik kezem a kellő közelség kezdetén már munkába is lendül, hogy egy pillanat műve alatt repülő pályára állítsa tőrömet, melynek célja a mágus teste volt.
Mikor már sikeresen elengedem a tőrt, kicsit meg is lepődök, hogy nem vette észre ezt a mozdulatomat, talán nem várt többet tőlem, ezért a figyelmének többi részét a környező elfekre fordította, akik idő közben ismét energiájuk összegyűjtésén fáradoztak.
Tekintetén látszódik a fájdalom és meglepettség, mely a testébe álló tőr okoz, így már semmi se áll útjába a felé irányuló tucatnyi elf varázslatnak, hogy eltalálják.
A mágus teste végül megadja magát a tömeges támadásnak és élettelenül borul a földre, ezzel visszaadva kezem újbóli szabadságát. Még odasétálok a testéhez. Fejét levágva gondoskodom, boldogtalan és egyben biztos túlvilági létéről. Végül a tőrt is kihúzom testéből, ha már csak egy karnyújtásnyira van, mielőtt Mitsukohoz sietek. Közben érezhető az elfeken végigfutó rövid örömhullám, hogy az ellenfél egy ilyen erejű tagja már nem okoz több gondot számukra.*
- Kössz! Hogy érzed magad?
* Kérdezem tőle, amint odaérek, de ekkor derül ki, elhamarkodott volt a korábbi öröm. A mágus teste hírtelen felrobbanva a közelben álló elfek közül párat még sikeresen megsebez és csak remélhető, hogy ezzel már tényleg vége a mágus feladatának, céljainak.*
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-19, 11:05 pm

//a levegőben, mindenki felett//


Morses nem sokáig érdeklődött a továbbiakban Filnoren felől, inkább magába mélyedt és csak remélhettem, hogy éppen a grifflovasok legújabb stratégiáját találja ki. Az idő folyamatosan telt, már régen felhagytam azzal, hogy számolni próbáljam, helyette folyamatosan ellenőriztem, milyen messze vagyunk még. Bár a griffek nem éppen a leglassabb lények, ráadásul hála a szárnyaiknak nagyon is hamar képesek a hosszabb utakat megtenni, számomra most csigáknak tűntek. Idefelé a teleportáció volt az, ami segített nekem, hogy pár perc alatt elérjem Avlanion városát, de visszafelé már messze nem ilyen zökkenőmentes az út. Mindegy, a szárnyak még így is sokkal gyorsabbak, mint bármi más, ami képes szállítani. A griffek is szemmel láthatóan nagyon jól edzettek, mivel őket nem nagyon zavarta a hosszú táv, ráadásul pedig szépen fel is voltak fegyverkezve. Az enyémnek néha még kedve támadt a vitorlás repüléshez is, amin a legtöbben csodálkoztak, de tekintve, hogy a legvékonyabb katonánál is kevesebbet nyomok, ráadásul pedig nincs páncélom, jóval kevésbé volt számára megterhelő. Egyébként sem eleve egy gyenge egyéniségnek nézett ki, inkább a falkavezér típus volt, mivel semelyik állat nem ellenkezett azzal, hogy engem választott. Elgondolkodásomban észre sem vettem, hogy lassan végre kezdenek előttem kibontakozni a csata képei, többek között az Olassie felett lebegő városé, így szinte sokként ért, amit ott tapasztaltam. A madár nyakára dőlve próbáltam meg jobban körülnézni, de még így is csak a pusztulás és a harc vett mindent körbe. Az elsuhanó kósza nyílvesszők majdnem fel is sértették a griffet, mikor átrepült az egyik lerombolt fal felett, végül azonban szerencsésen megúszta. Még azt is hallottam, ahogyan mögöttem Morses kiadta a támadási parancsokat, de a továbbiakban nekem eszem ágában sem volt beleavatkozni a terveikbe. Tudtam, hogy ők Filnorent, a repülő várost támadták meg, így nekem esélyem volt a figyelem legkisebb felkeltése nélkül is közelebbről megnézni, mi minden pusztult el, míg én a városi tanáccsal jópofiztam. Az első, amit messziről is kiszúrtam, az Thalion volt és egy férfi, akivel nagyon is elszántan harcolt. Na, most kezdem elhinni, hogy a szerencsétlen gyerekek kiképzésén kívül mást is tud, mivel nagyon tetszik nekem, amit látok. A varázslat körülöttük mindent átitatott, biztos voltam benne, hogy ők megölnék egymást, ha tudnák. A griff segítségével kicsit lejjebb emelkedtem, elsuhanva az ellenfele feje felett, de nem volt vele célom, hogy beleavatkozzam a csatába. Ez egy jelzés volt, hogy meghoztam a várt erősítést, az már nem az én dolgom, hogy tárgyalni mást kellett volna küldeniük, ha gyorsabban akartak volna eredményt elérni. Sajnos megvoltak a magam korlátai, Ritalea előre megmondta, hogy csak akkor avatkozhatok bármibe bele, ha az előbb tűnik hülyeségnek, mint ésszerű tervnek. Igyekeztem körülnézni, hátha sikerül kiszúrnom olyan helyet, ahonnan gond nélkül támadhatnék, de egyenlőre semmit nem találtam. Nos, ma úgy tűnik nálam még Aventhis is szerencsésebb, neki elég felbukkannia az orkok között, hogy alaposan felforgassa a kedélyeket. Egy lemondó sóhajjal vettem tudomásul, hogy esélyem sincs komolyabban a dolgokhoz közel kerülni, majd megpróbáltam felrepülni, hogy legalább a lebegő várat jobban meg tudjam nézni. Az éppen elég hülyeség, hogy én fogom az őrszemet játszani, ha pedig sikerül kiszúrnom rajta olyan gyenge pontot, amit támadni is lehet, akkor meg is van a felszín alatt húzódó tudás. Persze csak akkor, ha nem értettem félre a sors istennőjét, aki szerint ma kellene a tartozásomat lerónom az elfek városának irányában. Mintha olyan nagy lenne, én nem sokkal érzem magam többnek attól, hogy ott voltam, maximum a dacolási képességeim növekedtek még egy adagot. De azért a vérontást még mindig nem bírom, így inkább a kevésbé vörös helyeket kezdem el tanulmányozni, hátha sikerül is valamit kiszúrnom...



//nem egy nagy remekmű, de illene visszatérnem xD //
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-20, 4:33 pm

//Olassië városa és az összes résztvevő Smile//

*Olassiëban immáron újra nyitott a csata. Északon a grifflovasok csapnak le a sárkányfattyakra, legalábbis azok, akik épp nem Filnoren védelmét támadják, mivel a sárkányfattyak erejének nagy része a váron kívül harcol éppen, vagy igyekszik enyhíteni a repülő várra nehezedő nyomást.
Délen Dáin Azaghál, a hegyi törpék királya irányítja a törpék harcra éhes seregét, mely hátba támadja a falon betörni akaró ork seregtestet és igen rövid idő alatt szét is szórja. A törpék ezreinek nem igazi kihívás a meglepett, igazi vezető nélküli orkok szétszórása, s hamarosan inkább mészárlás az, amit folytatnak. Van miért törleszteniük, ugyan nem ezek a törzsek, hanem az északi hegyekben megbújó szürke orkok zaklatták már eleget a törpék kisebb településeit. Több törpe már hajító baltáit is beveti a levegőben ott sürgölődő sárkányfattyak ellen is, így véve fel velük is a harcot.
Onaebaer látva a dél felől meggyengül orkokat, támadásra buzdítja a keleten szorult védőket, akik a falon belül, az ellentámadó elfek és a törpék között rekedt orkokra vetik magukat, sőt még arra is marad erejük, hogy a szintén kevésbé erős sárkányfatty erőket szorítsák kijjebb a keleti területekről.
Azonban a városért zajló csata kulcsa kétségtelenül nyugaton van.
Az ispotály már nem kap komoly támadást az ellenség részéről, így a legsúlyosabb sebesülteket oda hordják azok a harcosok, akiknek Nororina ezt a feladatot jelölte ki.
Kain impozáns megjelenése elfedi a testén vörös foltokkal és vércsíkokkal jelzett sebesüléseket.
A fattyak, akiket megtámadott, már korántsem olyan harciasak, mint akár csak fertályórával hamarabb. A szemükben a hatalmas, aranyszínű sárkány elpusztíthatatlannak tűnik.
Inkább csak kerülgetik már, hátha találnak valamit rajta, ahol sebet tudnak ejteni, vagy pedig kitérnek a nagy sebességgel haladó test elől.
Carnë nimfa társaival elhagyja az ispotály környékét, hogy kivegyék részüket a harcból az elfek oldalán. A griff szárnya láthatóan sokat javult, ugyanis Filnoren magasságába emelkedve a fattyak seregeit a bátor nimfa felülről támadja már. Így eshet pillantása a többi grifflovasra, akik a város irányában támadják a fattyakat és Filnoren várát is.
A sárkányfattyak a felülről érkező támadás elől igyekeznek kitérni, majd felülemelkedni, hogy a távolra tévedt grifflovassal felvegyék a harcot.
Radek ellenfele láthatóan megosztotta figyelmét és míg Mitsukoval volt elfoglalva, valamint a körülöttük gyülekező elfekkel, adott időt arra az ember harcosnak, hogy felkészüljön ellene.
Talán alá is becsülte, s végül ez lett a veszte.
A tőr, mely testébe áll már elég ahhoz, hogy szaporítsa a támadó oldal elesettjeinek számát. A környékbeli elfek támadó varázslatai ellen már nem tud érdemben védekezni, s a porba hull.
Sajnos utolsó átka még elég ahhoz, hogy több környékbeli tünde súlyos sebeket szerezzen be a felrobbanó testnek hála.
Mitsuko lábában a tőr még benne van, de szerencsére a csontot elkerülte. A seb elég mély ahhoz, hogy sem vízzel, sem más erővel önerőből ne gyógyíthassa be a fáradt kék elf.
Azonban talán a körülötte a mágus halálával a viszketéstől végleg megszabaduló harcostársak között akad valaki, aki még elég erős ehhez.
Kívülről az orkokat a sterni lovasság és a nemesség gyalogosai támadják, s talán a harcosok között ott küzd Fatima Ferses is, aki sokat tett azért, hogy ezek a katonák itt lehessenek. Ehhez társul még a még meglévő harminc nimfa támadása is, akik az erdőt vetik be a trollok és orkok ellen. Időnként komoly zavart okoz közöttük a fel-feltűnő Aventhis is, ki ugyan harcolni nem harcol ellenük, de megjelenése rémületet csal a harcoló orkok közé.
Az orkok vezető nélkül már képtelenek komoly ellenállást tanúsítani, s vezetőjüket éppenséggel egy dagorladi sárkányúr, bizonyos Edward Dylan tartja távol a csatától, még odabent az erdőben, jó néhány órája tartó kemény küzdelemben.
Lothár még képes legyőzni az őt támadó sárkányfattyat, de nem sok ereje maradt a sebesült, fáradt harcosnak. Vannak ugyan felette repkedő sárkányfattyak, de már nem vele foglalkoznak. Nem éri további támadás, így végre pihenhet kicsit, míg meg nem találják Nororina csatateret járó elfjei, hogy aztán meg is állapodjanak mellette. Igyekeznek ellátni a sebeit, ha engedi.
Alzareth, bár képes megsebesíteni Thalion vezért, mégsem tud rá végső csapást mérni, sőt, a már fáradt tünde meglepő lépéssel, és egy lánccal felfegyverkezve kapja szorításba Filnoren helytartóját.
A sárkányfattyak leghatalmasabbika próbálhat kiszabadulni, de hiába kapálózik, vagy csapkod szárnyaival, az elf vezér erősen fogja, és nem enged a nyakon megfeszített lánc szorításán.
Márpedig Alzareth halála övön aluli ütés az amúgy is megingott önbizalmú sárkányfattyak seregeinek. Nem szoktak hozzá sem ekkora ellenálláshoz, sem ahhoz, hogy vezér nélkül kelljen harcolniuk úgy, hogy még fészküket, Filnorent is támadás éri.
Az orkokon korábban látott zavarodottság most a levegőből harcoló támadókon seper végig.
Olyannyira, hogy látva a harc alakulását Filnoren kürtjei is megszólalnak, visszahívva vele a fattyakat és a még lent harcoló sötét mágusokat is a vár védőit vezető harcos parancsára.
Zotreth már csak a repülő vár kürtjeinek panaszos hangjára figyelhet fel. Kénytelen otthagyni ellenfelét az erdőben és a várba teleportálni.
Ott veszi át a védelem irányítását. Jól látható, hogy a harc már elveszett, az orkok vert seregéért nem tehet semmit, a vár harcosait és magát a várat kell minél kisebb veszteséggel kivinnie innen.
Akahana jól láthatja a visszavonuló sárkányfattyak tömegeit, amint újra a repülő vár falai mögé húzódnak vissza, ahogy láthatja, a váron kívül az éppenséggel ellenséges erdőbe menekülő orkok szétszakadó csoportjait is. Könnyen elképzelhető, hogy nincs más céljuk, csak hogy a Sárkány-hegység rejtett völgyeiben megbújó szállásaikra jussanak vissza.
Eközben középvidéken folyó események is tovább gyűrűznek. Formenya és Arash között olyan erők feszülnek egymásnak, melyek végül egy patthelyzethez vezetnek. A két mágus, Formenya varázslatának hála, nem is középvidék életteli táján helyezkedik el, hanem Elsga kietlen romjai között. A két mágus egymásra utalva kerül ki Olassië történéseiből, hogy saját történetüket egymásra utalva élhessék tovább. Ugyanis, míg Formenya varázslata hosszú időre elvette a sötét mágus szeme világát, addig Arash halálos mérge terjed a mágusnő testében.
Olassië városa felett még mindig ott lebeg a repülő vár, de nincs élő támadó a megtépázott város romos területén.*


Vissza az elejére Go down
Alzareth

Alzareth


Hozzászólások száma : 10
Életkor : 1133
Munkahely : Filnoren ura

Character sheet
Nép: NJK

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-21, 5:54 am

//Remélem, hogy téged is magaddal rántalak, te hegyesfülű! Evil or Very Mad //


*Az elf vezér igen jó. Szinte minden támadását hárította, de csak majdnem mindet. Lendületből támadt rá, a levegőben is forogva, s a kettős kard talált rést a hegyesfülű védelmén és beleszakított Thalion testébe.
Alzareth látta, hogy a vezér kitért előle, de mindegy is, ilyen sebbel alaposan lecsökkenhetett a gyorsasága a másiknak, akkor pedig az idő neki dolgozik.
A rusnya képen már szét is terjedt a vigyor, mely saját győzelmét sejttette, de ehhez még vissza kellett fordulni. A föld felett sokat veszített lendületéből.
Hirtelen került valami elé, már nem tudott kitérni előle és a vastag, erős fémlánc a nyakán kötött ki, rászorult és lerántotta a földre.
A helytartó kezeit feszítette a földre, hogy fellökje magát a magasba. Lábaival kapálózott, hogy maga alá húzza, de lenyomták a földre, érezte, ahogy egy térd nehezedik a háta közepére, s hasztalan csapkodott szárnyaival.
A lánc rászorult légcsövére és a levegő egyre inkább fogyott, tüdeje pedig nem bírt újabbhoz jutni. A sárkányfatty szemei kidülledtek.
Még kardjával próbált hátranyúlni és érezte is, hogy egyiknek a hegye testet ér, de azt nem, hogy bele is merül. Nem volt a mozdulatban elég erő.
Alzareth megfeszítve harcolt, szárnyai és végtagjai pánikszerűen csapkodtak, de már egyre kevesebb lendülettel.
Végül már csak remegni tudtak, s kifeszültek a levegőben, vagy a földön kapaszkodva az élet után. A helytartó szemei elől a korábban ott ugráló karikák elsötétültek, míg végül a világ elsötétedett előtte.
Tagjai, szárnyai rándultak egyet-egyet, míg végül utolsó rándulást követően leereszkedtek.
A kővé válás megindult, s csak remélhető volt, hogy az elfek vezére elég fáradt, elég sérült ahhoz, hogy ő is kövesse az örökkévalóságba Filnoren helytartóját.
A harc számára véget ért.*


Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-21, 5:58 am

Alzareth, Filnoren helytartója Olassië ostrománál vesztette életét az elfek vezérének kezétől.


Olassië, az elfek városa - Page 7 Gravestone
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-21, 11:52 pm

//Alzareth és a nyugati kapu környéke Smile//

*Thalion úr harca még nem ért véget. A helytartó kitartóan küzd, és az elfek vezérének minden erejére szükség van ahhoz, hogy a földön, leszorítva tudja tartani a sárkányfattyak vezérét.
Észre sem veszi, ahogy egy grifflovas elszáll felettük, csak mikor már távolodik, akkor tűnik fel neki.
Éppen eléggé leköti a küzdelem Alzareth-tel, valamint a seb, melyen keresztül vére most is folyamatosan ömlik kifelé.
A tünde azonban nem adja fel.
Sőt, fogait összeszorítja, és tovább húz a láncon, miközben érzi, ahogy a helytartó próbálja magát fellökni a talajról és igyekszik testét a kardok hegyétől távol tartani, míg fejét a verdeső bőrszárnyaktól. A kardok hegye így is eléri, de hála a tünde vértnek, mely testét fedi, nem képes ezúttal sérülést okozni neki.
Ő nem érzi, hogy a sárkányfatty gyengülne, nem is érezheti, hiszen amaz az életéért küzd.
Olassië vezetője ugyanígy van ezzel. Tisztában van vele, hogy ha hagyná felkelni, nem maradna sok esélye arra, hogy ezt az ellenfelet legyőzze. Ez a harc azonban olyan, hogy vagy egyikük, vagy másikuk, de otthagyja a fogát benne.
Igyekszik hát, hogy ne ő legyen az.
Arra figyel fel, ahogy az alatta heverő helytartó, akit még mindig a földön tart, miközben a hátára nehezedik térdével, remegni kezd.
Épp csak annyit vár, hogy a remegésnek vége szakadjon, már engedi is el a láncot és ugrik le a sárkányfatty testéről, mielőtt az kővé válik.
Egyetlen dolog csillan meg még a kőszobor ujján, az pedig egy gyűrű. Thalion nem hullarabló, de ezt a fegyvert, hiszen érzi benne a mágiát és látta használat közben is, nem hagyhatja ott, hogy egy ork, vagy akár egy másik sárkányfatty szerezze meg. Lábával rúg a kőujjra, mely még mindig a levegőbe markol, hiszen így vált kővé, s az elf rúgásától le is törik az ujj.
Thalion kardját kapja fel, majd tartja a levegőbe, hogy minden fatty, vagy ork jól lássa.
Száját tőle szokatlanul artikulálatlan, de pont ezért mindenki számára teljesen érthető győzelmi ordítás hagyja el.
Az ellenségnek szól, de szól a védőknek is. A támadó fattyak vezére halott, ez egyértelmű. Magasba tartja a letört ujjat, és a kardot, s a fattyak nem mernek közelíteni hozzá.*
- Ki a következő?! Hadd tűzöm kardom hegyére! Olassië a miénk és az is marad!
*Harcosai is bizton új erőt merítenek vezérük győzelméből és a sárkányfattyak látható bizonytalanságából. Nem is kell soká várni, míg a repülő vár kürtjei megszólalnak és a még élő sárkányfattyak tömegei özönleni kezdenek Filnoren felé. Thalion és az elfek ekkor már a maradék orkok ellen fordulnak, és akik még élnek a falon belül, azokat hányják kardélre.
Azonban ahol az ork fegyverét eldobva megadja magát, Thalion nem engedi kivégezni. Hamarosan kiürül a nyugati kapu környéke, csak sebesültek jajgatása hallatszik és az, ahogy a fáradt elfek próbálják elvinni az ispotályhoz őket, vagy helyben ellátni. Tele van a kapu környéke halottakkal is és kővé vált alakokkal.
Thalion csak most néz körbe maga körül. Kemény a tekintete, de belül fáradt, nagyon fáradt.*
Vissza az elejére Go down
Fatima Ferses
Éj elf
Fatima Ferses


Hozzászólások száma : 332
Életkor : 215
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-23, 5:12 pm

//Aki látja az újonnan megjelent harcost//

* Valóban ott harcol már Fatima is. Mikor megérkezett, egy pillanatra megfagyott benne a vér, de hamar felforrósodott, hisz volt annyira dühös, hogy nekiszaladjon első áldozatának, s levágja a fejét, ahogy elvágtat mellette. Körbenéz. Itt van a felmentő sereg. Végül is teljesítette a feladatát, aminek örül. Érdekes, hogy futár, mégis később ékezett meg, mint maga a sereg. De sok minden közbejött! Örül, hogy az a különös mágus nem tudott több kárt tenni a seregben. Fatima is harcol, s a még megmaradt ork, s sárkányfatty lényeket szeleteli. Még jó, hogy látta, hogyan is kell azokat megölni, mert könnyen ő is kővé dermedhetne. Látja a visszavonuló ork sereget, s a sárkányfattyak is, mágusok is a lebegő vár felé tartanak. Mentik, ami menthető. Fatima pedig öl amennyit csak tud. Most különösen mogorva hangulatában van, így mikor egy ork meglátva a nőt, azt kiáltja, hogy feladja magát, akkor Fatima, mintha nem is hallotta volna, hosszába kettévágta ellenfelét. Háborúban feladni? Vesszen a gyáva! Így gondolkozott az éjtünde. Remélte, hogy Thalion, a vezér jól van. A háború után ugyanis beszélnie kell vele. Hiszen amit megígért ellenfelének halálakor, azt be is kell tartania.*
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-23, 10:25 pm

*Nem uralja el annyira agyát a vérgőzös düh, hogy ne vegye észre, eddig az őt támadó sárkányfattyak inkább már csak kerülgetik, sőt ha tehetik, ki is térnek előle.
Őt pedig fárasztja az, hogy neki kell vadászni a prédára. Nem csoda, hiszen éjszaka óta a levegőben van, tetemes mennyiségű vért is veszített és emellett ráadásul még el is fáradt kutyául.
Az arany sárkány könnyedén követheti így már a levegőből az eseményeket és az ostrom kezdete óta most látja először azt, hogy az elfeknek áll a zászló.
A falakon kívül az emberek seregei a nyugati fal mentén szétverik az ottani ork seregeket. Mészárlás van.
Nem baj, Kain nem sajnálja őket. Sosem tartotta sokra őket. Az ő szemében minden kétlábúak egyik legalantasabb faja az orkoké. Még az ízük is borzalmas.
Látja ám azt is, ahogy a sárkányfattyak csapatai visszavonulót fújnak Filnoren felé. Nem nehéz meghallania, még a csata zajában sem, ahogy Thalion győzelmét üvölti világgá.
Az arany sárkány úgy sejti, hogy az elfek vezére összeakadhatott a fattyak valamelyik fejesével, s győzelmet is aratott felette. Ennek köszönhető a hirtelen változás a csata menetében.
Filnoren kürtszavával hívja vissza kint lévő csapatait és Kain első gondolata, hogy csak rendezik a sorokat, hogy újra támadjanak.
Fáradt az arany sárkány és most, hogy a korábban körülötte rajzó fattyak is eltűntek, nincs már kivel harcolni.
Nem marad a levegőben. Ott vannak a grifflovasok, majd ők feltartóztatják az esetleges ellentámadást. Lassan, vitorlázva ereszkedik egyre lejjebb, míg nem a nyugati szeglet egyik szélesebb útján száll le, ahol a környékbeli házakat javarészt eltakarította az ostrom, így van helye neki sárkányként érkezni.
Nem keresi az elfek társaságát, ahogy senki másét sem. Az arany szemek csak tompán csillannak meg a nap fényében, s az arany pikkelyeket vér festi vörösre.
Megérkezte után leereszkedik az út porába, leengedi szárnyait is pihenni a romokra, miközben fejét kissé meghajtja.
Azért figyel, mert bár éppen nincs halálvágya, csupán pihenni akar, a paranoia, mely már évszázadok óta kíséri életét, most sem pihen meg.*
Vissza az elejére Go down
Lothár Von Falkenhausen
Nemes



Hozzászólások száma : 225
Életkor : 41

Character sheet
Nép: Emberek

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-24, 12:17 am

*Falnak neki dőlve nézem az eget és látom, hogy vannak felettem fattyak, de nem velem foglalkoztam inkább a lebegő várat védik. Egy idő után megszólalnak a város kürtjei és erre a fattyak vissza vonulnak a lebegő várba.
~Akkor mi győztünk, hála az Isteneknek, hogy túl éltem.~ Mondtam magamban meg könnyebbülve, közben fogom a jobb kezemmel a sérült vállamat.
~Nem kellet volna ilyen figyelmetlennek lennem, akkor nem sérültem volna meg.~ Mondtam magamban, hamarosan meg érkezett néhány elf, egyből oda jönnek hozzám, hogy ellássák a sebeimet. Leszedem a bal kezemről a páncélom váll védőjét és a kesztyűmet, hogy az elfek eltudják látni a sérülést.
Miután ellátták a sérüléseimet vissza húzom a kesztyűm és a váll védőm, majd ezután felveszem a buzogányomat és elindulok a nyugati kapu felé, hogy lássam mi történt ott. *


A hozzászólást Lothár Von Falkenhausen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2011-12-27, 2:17 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Nizzre' Zotreth

Nizzre' Zotreth


Hozzászólások száma : 75
Életkor : 666

Character sheet
Nép: Mágusok

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-25, 12:03 am

// Mese - Olassië alkonya
Filnoren vára//


* A várban megjelenő Zotreth, szokatlan zavarodottságot és káoszt tapasztal, a megszokott komoly fegyelemmel szemben. Még kicsit érzi Dylan dagorladi mágiájának hatásának árnyát, de már az erdőben is sikerült felülkerekednie rajta, így itt, gyengébb utóhatása már egyáltalán nem jelent problémát az egyébként érzelmektől elhatárolódó elf számára.
Az égre pillantva észreveszi a vár körül kialakuló légi csatát.*
~ Griffek? Ez lenne az ok?
* Dylannal folytatott harcának eredményekén fogalma sincs a csata helyzetéről, ezért két közelben elfutni készülő fekete mágust azonnal megállásra parancsol.*
- Megállj! Mi a csata állása! Helyzetjelentést!
* A két mágus azonnal megállnak. Rövid ideig egymásra pillantanak. A várban villámgyorsan futott végig Alzareth halálhíre, ezért nem tudják mire kíváncsi a vár korábbi második embere.*
- A csata állása?
* Ismétli a kérdést a zavart mágus.*
- Igen az! Eddig az erdő közepén harcoltam, ha nem tudnád. Tudni akarom, miért szólalt meg a kürt. Pár griff csak nem elég ok erre!
* A két mágus már ismeri Zotrethet annyira, hogy tudják, nyugodtsága, mellyel ezt a választ adta, nem garantálja, hogy nem villan elő pálcája a következő pillanatban.*
- Ööö. É-értem. A griffek csak az egyik probléma. A város a vártnál nagyobb ellenállást tanusított, ráadás megjelent egy egyesített sereg is, emberek és törpék. Seregünk jelentős része elesett, az orkokat bekerítették. Ha ez nem lenne elég, a helytartó elesett az ütközetben.
* A hírek igen váratlanul érik Zotrethet, de még így is meglátja benne a lehetőséget. Ezek szerint elérkezett az idő, amire várt. Most akár át is veheti Filnoren irányítását. Már csak riválisát kell megelőznie ebben, akik a jelek szerint még nincs a várban.
Egy pillanatnyi ideig elgondolkozik ezen.*
- Mindenki a váron belülre! Ha továbbra is harcolni akarnak, itt küzdünk meg a grifflovasokkal, elkerülve a város támogatását! A mágusok hozzák mozgásba a várat! Elhagyjuk a csatateret!
- Filnoren hírneve?
* Érkezik a bátortalan kérdés.*
- Eddig tartott. Tudni kell visszavonulni. Ez a felállás már nem alkalmas számunkra. Elérkezik majd az idő a visszavágásra! De nem most. Ha bármi probléma felmerülne, a trónteremben leszek.
* Ezzel útjára is engedi a két mágust a parancsok továbbítására.*

Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-25, 7:00 pm

// Nem tudom kik, nem tudom hol, nem tudom mikor, >.

*Mint minden jótettnek, apró csínyemnek is meglett a hátulütője, bár nem igazán igazságos egy kis vízért tört küldeni, mert én ugyebár azt kaptam lábamba, miután Radek-et visszaverte a mágus. A tőr éles fájdalommal jelezte célba érését, mely nem más volt, mint combom középső része. Arcomon lévő izmok fájdalmasan rándultak össze és mutatták ki arcomon a fájdalmamat.*
- Velem törődj, ne mással!
*Hallottam Radek hangját, miközben könnyeimmel küzdöttem. A hozzám legközelebb álló elfek közül, sokan elém álltak ketten pedig lehajoltak hozzám. A tőr mellett máris megindult a vérzés, és én ennek természetesen nem örültem. Lábamat a lehető leg fájdalom mentesebb módon kiegyenesítettem, amit meg kell mondani, nem egy egyszerű feladat egy tőrrel a lábában, majd kezemmel fölötte a lehető legerősebben összeszorítottam a combomat, és nagy mély levegőket vettem.*
- Milyen mélyen lehet?
* Kérdezte tőlem a lány, aki segíteni akart rajtam, bár látszott rajta, hogy felette se múlt el egészében a varázslat. Már épp válaszolni akartam amikor, több tucat elf mágia indult meg egy irányba, a mágus felé. A találatok pontosak voltak, s a mágus szíve nem is bírta a megerőltetést, keservesen leállt. Szíve leállásával egyidejűleg boldog fellélegzés és morajlás ment végig a tömegen. Lány is már fellélegezve kutakodott magánál valamilyen használható rongyért. Éppen megtalálta amire szüksége volt amikor Radek szinte beesett elém, de nem mint sebesült vesztes, hanem mint aggódó győztes.*
- Ügyes voltál…
- Kössz! Hogy érzed magad?
* A rajtam segítő lány épp a tőrt kezdte el kihúzni, amikor válaszolni akartam, de válaszomat ismételten a mágus akadályozta meg, most viszont nem életében, hanem halálában… felrobbant, még több sebesültet hagyva maga után. A lány megijedt, s kicsit elmozdítva a tőrt kirántotta, felhasítva a húst mégjobban. A fájdalom hatására felordítottam, hisz nem minden nap rántják ki az ember lábából a tőrt.*
- Jajj…. bocsánat, csak megijedtem… elnézést… nem akartam..
*Mondta a lány miután elejtette a kezéből a vérben csöpögő tőrt majd, ahol továbbra is szorítottam combomat, egy hosszabb kendővel körbekötötte, hogy leszoríthassa, abban a reményben, hogy a vérzés tompul. Szerencsém volt, hisz a tátongó seb alján, már amennyire lehetett, nem láttam a csontomat, tehát odáig nem jutott el a tőr.*
- Sanguisorba kéne….
* Mondtam, miután eszembe jutott az egyik vérzést elállító, ez esetben csökkentő gyógyfű kenet.*
- O-olyanom nincs….
- Mért is lenne…
*Motyogtam mérgesen, majd elengedtem combomat, s derekamnál lévő, csodával határosan, rajtam maradt szütyőmből előkapartam egy kicsit már összenyomott levél dobozocskát, majd ennek tartalmát egy az egyben a tör helyére öntöttem. A zöld színű folyékony krém szépen elkezdett vegyülni a vérrel s vártam, hogy hatását megérezhessem, de előtte…*
- Most már kötheted, de a lehető leggyorsabban kérlek…
* Kértem őt nyöszörögve, s már kezdtem is érezni a hatást. Elsőre még csak bizsergést éreztem, de már itt tudtam, hogy nem itt áll meg a folyamat. Miközben a lány a lehető legalaposabb kötést készítette, a bizsergés átalakult apró, ezernyi tű szurkálásának érzetére. A hozzám közel térdelő Radek felső karját ennél a pillanatnál markoltam meg bal kezemmel, majd a következő váltásnál, amikor a tűszúrások átváltoztak késszúrásokká, a fájdalom növekedés arányának megfelelően martam bele.

Vissza az elejére Go down
Gylnar Radek

Gylnar Radek


Hozzászólások száma : 456
Életkor : 33

Character sheet
Nép: Emberek

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-27, 12:59 am

/ Mitsi Very Happy /

* A mágus robbanására, csak kicsit jobban összehúzom magam, de ez egyáltalán nem gátol meg benne, hogy láthassam, amint az elf szó szerint kitépi kedvesem lábából a tőrt, ezzel még súlyosabbá téve az amúgy sem kellemes sérülését.*
- Figyelj már oda, mit csinálsz!!
* Mordulok rá a nőre, még akkor is, ha tudom, nem csak rajta múlt a helyzet ilyen módon történő alakulása.
Mikor hátranézek, látom, milyen pusztulást okozott a mágus bosszúja. Legalább féltucat elf sérül meg komolyabban, miközben többen kevésbé.
Ennek ellenére továbbra sem akarom magára hagyni Mitsukot. Vannak körülöttünk annyian, hogy ellássák a sérülteket, sőt még a fattyak esetleges rohamára is reagálni tudjanak, köszönhetően az átok végleges elmúlásának. Amire nem is kell sokat várni, de tényleges eredményt nem sikerül elérniük.
Ennek ellenére, nem feledkezhetek meg a körülöttünk zajló eseményekről. Egész gyakran vizsgálom az eget felénk tartó fattyakat kutatva, miközben Mitsuko és a másik elf a sérülés kezeléséről beszélnek. Mitsuko gúnyos megjegyzésén talán még mosolyognék is, ha nem ebben a helyzetben lennénk, de így mellőznöm kell ezt.
Végül csak előkerül egy megfelelő kenőcs. Zöldes színe nem a legbizalomgerjesztőbb számomra, de mégis Mitsuko maga adja oda a nőnek, így annyira nem zavar a dolog.*
- Most már kötheted, de a lehető leggyorsabban kérlek…
* Egészen ezeknek, a szavaknak az elhangzásáig. Nem a szavak bizonyulnak aggasztónak, hanem az elhangzásuk módja.
Hamarosan Mitsuko karomat kezdi el szorítani. A szorítás erősödésével érezhetem én is a sérülésnél erősödő fájdalmát, aminek a zöld kenőcse teszi ki
Mikor már körmeit mélyeszti belém, a fájdalom hatására, először kicsit összehúzom szememet a hírtelen váltásra, majd az elf nő felé nézek, ami nem lehet túl bizalomgerjesztő a nő gyors reagálása hallatán.*
- Ő mondta. Láthatta.
* Csak ennyit mond, de eddigre már a karmolások erőssége is csökkenni kezd. Kihasználva ezt, gyorsan újra körbenézek az égen.
Az elmúlt pillanatok eseményei alatt kiment a fejemből ez a tevékenység. Szerencsére továbbra sem forogtunk veszélyben.*
- Most már jobb lesz?
* Kérdezem Mitsukot. Remélve az igenlő választ. Eddigre a környező sérült elfeket is ellátták, már amennyire ott tudták, és egymás után segítik fel, hogy az ispotály felé vihessék őket, hogy ne a harcra készen állók között legyenek.*
- Remélem, most már hajlandó leszel az ispotályba menni és kimaradni a további harcokból?!
* Kérdezem tőle ellenállást nem tűrően. Ami ha nemleges, akkor folytatom.*
- Ne csak magadra gondolj! Gondolj a gyerekre is néha! Ha másért nem, legalább miatta nem kéne több veszélynek kitenned magad.
* Az elejébe még mérgesen kezdek bele, de a mondandóm végé felé haladva, úgy nyugszom le mondandómmal együtt én is.
Filnoren kürtjeinek hangja folytatja mondandómat. Ekkorra tudatosul bennem, hogy hogyan is gondolhatna a gyerekre, mikor a palotában történt esetek óta, nem is emlékszik rá. Ráadásul én voltam az, aki nem világosította fel korábban erről.
Ha Mitsuko kérdésre nyitja a száját, akkor ujjamat szája elé helyzetem.*
- Előbb induljunk el az ispotály felé. Az úton mindenre válaszolok.
* A tőlem tellő legnagyobb nyugalommal hangoznak el ezek a szavak.*
- Fel tudsz állni? Felállhatsz?
* Kérdezem, miközben már félig átfogom, hogy felsegíthessem, ha pedig nem tud felállni, akkor olyan fogást keresek rajta, mellyel úgy vehetem ölbe, hogy a lába a lehető legkevesebb fájdalomnak legyen kitéve.
Így indulunk el a többi elfet követve az ispotály felé.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-27, 3:37 pm

*Zotrethnek saját hírneve éppen elég ahhoz, hogy a várba visszatérő, vezető nélkül maradt sárkányfattyak és mágusok elfogadják vezetőül. Hogy később ez így marad-e arról még mit sem lehet tudni, de a vert seregnek most a grifflovasok folytatódó támadása közepette szüksége van egy vezérre, aki rendbe szedi a megtépázott csapatokat mind harci szellemük, mind büszkeségük szempontjából. Valakire, aki kiadja a parancsokat nekik.
Az ideiglenes vezér parancsára néhány mágus megkezdi a vár mozgásba hozásának bonyolult műveletét. Ezek a mágusok mind értékes tudás birtokosai, hiszen közel sem tudja mindenki, hogyan lehet mozgásba hozni egy hegynyi repülő várat. Ők ismerik ezt a tudást, Filnoren titkát, így sosem hagyják el a repülő vár területét.
Az ő műveleteik hatására lendül lassú mozgásba a vár hatalmas, sötét tömege, s az irány egyértelműen nyugat, minél messzebb Olassië romokban heverő városától. A grifflovasok még támadják az ellenséget, de a vár védői immáron a kinti seregekkel is megerősítve határozottan verik vissza ezt a támadást és Morses meg is elégeli a hiábavaló harcot. Nem azért küldték őket, hogy Filnorent bevegyék, hanem hogy megmentsék az elfek városát. Feladat teljesítve, így a grifflovasok inkább csak tisztes távolból kísérik a várat, míg vezetőjük inkább a sereg többi részével a város felett köröz, hogy ha maradt még benne ellenség, ártalmatlanítsák.
Rosalie, amint véget ér a harc, nimfáit azonnal az erdőbe küldi vissza, hiszen a várost döntő többségben férfiak védték és nem szeretné, ha bármi történhetne a vezetése alatt kiküldött nimfák közül azokkal, akik túlélték a harcokat.
Mitsi sebét végül saját kenőcsével sikerül ellátni, s ő maga is eljut Gylnar támogatásával a jelenleg Nororina védelme alatt álló ispotály épületébe, ahol végre Camilla és néhány elf ellátják a sebet gyógyító bűbájjal is, így a fájdalma is enyhülhet és a seb gyógyulása is felgyorsulhat. Állapotára tekintettel Nororina a pihenést javasolja neki és társát is arra kéri, hogy maradjon mellette, ismerve a kékhajú elfet. Természetesen pont emiatt azért sem sértődik meg, ha a sántikáló elf nem marad a fenekén, vagy a részére rendelkezésre bocsájtott fekhelyen.
Carnë a levegőben marad, ha ahhoz támad kedve, csatlakozhat a grifflovasokhoz is, akik átfésülik a levegőből a várost, vagy akár azokhoz, akik távolabbról követik a távozó Filnorent.
Persze szabadon le is szállhat a város tetszőleges pontján.
Kain hatalmas alakja a város nyugati területén pihen az egyik szélesebb út kereszteződésében, ahol a házakat is a földdel tette egyenlővé a harc, így van elég hely, hogy elférhessen a sárkány igen méretes teste.
Fatimát tettéért senki nem vonja felelősségre. A legtöbb elf így érez és látják rajta, hogy nem közülül való. Vagyis Thalion parancsa, mely azért győzelme hírével körülbelül egyszerre gyorsan el is terjedt, rá nem vonatkozik.
Lothárt is ellátják, így végre kezelt sebbel érkezhet meg meg a nyugati kapuhoz.
Ha az éj tünde, vagy az evolyrani nemes eljutnak a nyugati kapuhoz, ott megtalálhatják Thalion urat, aki azonban ekkor éppen nem ér rá velük foglalkozni. Illusztris társaság áll körülötte: Onoria, a Remény templomának főpapnője, Sadir, Stern kapitánya, az emberi sereg katonai vezetője, Dáin Azaghál, bárdjára támaszkodva, melyet épp az ork vértől tisztogat még, Morses Kalaton, az avlanioni grifflovasok vezetője, s Rosalie, egy erdei nimfa, ki Elonar úrnő nevében érkezett maroknyi nimfa társa élén.
Az elf vezér ezúttal nem hívat senkit a fő térre, nem mozgósítja a várost, hiszen sokan már nem élnek az akkori harcosok közül, sokan pedig sebesülten fekszenek vagy a romok között, vagy az ispotályban.
Nem, csak felmászik a nyugati kapu legmagasabb pontjára, ahol ismét a szócső bűbájt alkalmazza magára. Most azonban hangja rekedten száll a széllel végig Olassië romjai felett.*
- Olassië védői! Hallgassatok szavamra! Éppen csak tegnap álltam a palota erkélyén előttetek és biztattalak benneteket kitartásra. Akkor, és a harc alatt is sokan úgy éreztük, hogy szeretett városunknak bealkonyul. Talán így is lett, de mind láthatjuk, a túlerő ellen becsülettel küzdöttünk, erőnk azonban nem volt elegendő Olassië megvédéséhez.
De vannak barátaink, akik mellénk álltak a bajban.

*A vezér hangja kitisztul, élesebbé, erősebbé válik.*
- Ezek a barátok, amikor megkapták üzenetünket, jöttek és mellénk álltak, hogy vállvetve küzdjünk együtt a sötétség ellen. És mi, Eclairnek hála, barátainkkal kivívtuk a győzelmet ma! Elfek, grifflovasok, nimfák, emberek és törpék együtt győzték le a sötétséget!
A mai nap nem Olassië alkonya! A mai nap Olassië hajnala, Olassië újjászületése!

*Utolsó szavainál a vezér felemeli a kezében tartott Sacro kardot, Thalion alakján megcsillan a várost is fénybe borító nap fénye és láthatja, amint a város védői hasonlóképpen emelik előbb nyugaton, majd Olassië-szerte kardjukat a magasba, hogy üdvrivalgással köszöntsék nem csak a győzelmet, hanem azokat is, akik segítettek kivívni azt.
Mind tudják, hogy sok munka vár még rájuk, újjá kell építeni a lerombolt várost, megerősíteni az erdőt, de ez a nap már beírta magát a történelembe azon napként, amikor Lanuria népeinek egyesített seregei védték meg Lanuria egyik városát a külső támadókkal szemben. Talán jól látja az elfek vezére, ez a nap nem a pusztulásé, hanem valami újnak a kezdete. Ez Olassië új hajnala.*

One music: https://www.youtube.com/watch?v=8kl1Q0ApSAA Smile

//Minden kedves résztvevőnek köszönöm szépen a játékot a mesében! Remélem, hogy jól éreztétek magatokat! Smile A mese ezzel a hsz-szel véget ért, még írhattok nyugodtan, ha gondoljátok Smile//
Vissza az elejére Go down
Onoria
Főpapnő
Onoria


Hozzászólások száma : 204
Munkahely : Főpapnő, a Tanács elnöke

Character sheet
Nép: Emberek

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-27, 10:38 pm

*A csata végeztével Onoria is előbújik hintójából. Nem mintha tartott volna a küzdelemtől, nem kell őt félteni az efféle dolgoktól. Nem első eset lenne, hogy meg kell védeni magát.
Nem is vitette magát hintójával egészen a nyugati kapuig, hanem az erdőn és a halottakon keresztül is átgyalogolt, egészen a kapuig, igaz, a Sadir által mellé rendelt testőrséggel körbevéve. A főpapnő végül a betört nyugati kapunál állt meg, Thalion vezérrel szemben. Addigra már odaért előtte Sadir, és a griffesek vezetője is. Dáin király érkezett utána csupán és egy nimfa, akivel már korábban is volt szerencséje összefutni a Tanács ülésein.
Mindet hűvösen üdvözölte, ahogy Thalion vezért is. Nem kíván szólni senkihez. Türelmesen megvárja, hogy az elfek ura felmásszon a kapu tetejére és onnan szónokoljon népének.
Az ő gondolatai inkább az egész hadművelet mozgatórugója körül járnak. Csak egyetlen tippje van arra, hogy vajon kinek van elég hatalma ahhoz, hogy megmozgassa egyszerre, látszólag csak a pusztítás céljával Filnoren várát és több tucat ork törzset is.
Ha pedig már ott tart, akkor igen egyszerű a válasz a miértre is.
És ekkor a főpapnő elmosolyodik, éppen Thalion beszéde közepén. Egy győztes mosolya ez, hiszen csak elképzelni tudja Furia arckifejezését, mikor az üres szarkofágba bepillantva ráébred, hogy Onoria végig az orránál vezette. Az ereklye egészen máshol van, olyan helyen, ahol hiába is keresné az ősi sárkány.*
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-27, 11:36 pm

//Köszönöm én is a játékot! Smile

*Nem akad már az elfek vezérének újabb ellenfele. A fattyak a helytartó legyőzése óta nem mernek a közelébe menni. Thalion úr viszont annál inkább kimerültnek érzi magát. A harc, és a sebesülés kivett az erejéből többet, mint kellett volna.
Igazi felüdülés a repülő várból hallatszó kürtszó, majd az azt követően visszavonuló sárkányfattyak látványa. Erre várt már a vezér. Az azt követő időben sem tétlenkedik. A zsákmányolt gyűrűt zsebre vágja, s hamar elkezd intézkedni, azon igyekezve, hogy a sebesülteket végre rendesen ellássák, hogy az elesettekről máris elkezdjenek gondoskodni.
A szeme előtt verik szét elfjei a maradék orkok seregeit karöltve az emberek és a törpék erősítésével, de ha jól látja, még néhány nimfa is küzd a sorok között, pedig eredetileg csak Carnë volt a városban. Ezek szerint Elonar is megkapta a segélykérő üzenetet.
A vezér most kezd el gondolkodni azon, vajon a menekültek karavánja rendben megérkezett-e. De az érkezett nimfák arra legalábbis bizonyíték, hogy legalább a tekercs odaért. Akkor pedig van esély arra, hogy a menekültek is.
Fontos lenne, mert az a menetoszlop adja az elfek városának jövőjét.
Hamarosan már a kapuhoz érnek az felmentő seregek vezetői. Megérkezik egy kapitány, leszáll, majd határozott, kipihent léptekkel elé siet és meghajol a grifflovasok vezetője is. Megérkezik Onoria főpapnő, akivel szemben ugyan vannak még mindig ellenérzései Thalionnak, de ezeket most félreteszi későbbre.
Aztán még odaér a törpék királya, akinek bárdján még mindig ott csepeg a sűrű ork vér, mutatva, hogy Dáin sem veti meg a fizikai küzdelmet. Végül a nimfák vezetője is megérkezik és ezzel válasz is jön Thalion úr kimondatlan kérdésére. Nem Elonar jött a városba, csupán egyik helyettesét küldte.
A vezér üdvözli mindet, egyenként kezet fog a férfiakkal, s meghajol a hölgyek előtt.
Még végignéz rajtuk, mielőtt hátat fordítana, hogy felmásszon a kapu feletti falra.*
- Olassië népének nevében köszönöm nektek a segítséget, mellyel esélyt adtatok városunk megmaradására.
*Majd az elfek ura, sebei miatt elég nehézkesen felkapaszkodik a kapu tetejére. Ismét a szócső bűbájt alkalmazza magára.*
- Olassië védői! Hallgassatok szavamra! Éppen csak tegnap álltam a palota erkélyén előttetek és biztattalak benneteket kitartásra. Akkor, és a harc alatt is sokan úgy éreztük, hogy szeretett városunknak bealkonyul. Talán így is lett, de mind láthatjuk, a túlerő ellen becsülettel küzdöttünk, erőnk azonban nem volt elegendő Olassië megvédéséhez.
De vannak barátaink, akik mellénk álltak a bajban.
Ezek a barátok, amikor megkapták üzenetünket, jöttek és mellénk álltak, hogy vállvetve küzdjünk együtt a sötétség ellen. És mi, Eclairnek hála, barátainkkal kivívtuk a győzelmet ma! Elfek, grifflovasok, nimfák, emberek és törpék együtt győzték le a sötétséget!
A mai nap nem Olassië alkonya! A mai nap Olassië hajnala, Olassië újjászületése!
*Felcsillannak az elfek vezérének szemei, ahogy feltartja jó tünde pengéjét a levegőbe.
Meg is bánja rögtön, hiszen sebe húzó fájdalommal jelzi számára, hogy óvakodjon a jövőben az efféle mozdulatoktól.
Azonban az elfek fegyvereinek felcsillanása, ameddig belátja a város romos területét és az üdvrivalgás kárpótolja a fáradtságért és a fájdalmakért is.
Ez az ő népe, ez Eclair népe. Még mindig erős.*
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-28, 9:39 pm

//Akik nyugaton vannak//

*Az aranyszínű test ott pihen a nyugati szeglet egyik csupasz területén. Ez persze nem jelenti azt, hogy puha és kényelmes is a fekvés ezen a területen. Törmelék, faldarabok borítják és halott fattyak kővé vált tetemei.
Kain fejét az egyre növekvő fényességre kapja fel, és ahogy felnéz, azt látja, hogy a repülő vár lassú mozgással távozik a várostól. Emiatt az eddig kitakart nap fénye még inkább megvilágítja a várost. Vagyis azt, ami maradt belőle.
Az arany sárkány arra a hangra kapja fel a fejét, mely bezengi hallhatóan az egész várost.
Ismeri a mágiát, melynek az elfek vezére köszönheti ezt a hatást. Azonban kíváncsivá is lett. Már tudja, hogy nem marad soká ebben a városban, csak míg sebei begyógyulnak. Aztán kitör az erdőből, reménykedve, hogy üldözői, akik miatt egyáltalán ide keveredett, már feladták a keresést, vagy legalábbis nyomát veszítették.
Azonban ha mégsem, ereje teljében akar velük találkozni. Fárasztó és lehangoló, hogy Furia még hét évszázad után is a nyomában van, de furcsa az az új érzés is, mely egyre sűrűbben látogatja meg, hogy a Hajnal völgye felé húzza.
Namelyr nem akar odamenni. Voltaképpen maga sem tudja, hogy mit akar, nincs már igazi életcélja.
A hobbi, a varázstárgyak gyűjtése nem mondható annak. A menekülés sem, mert elég sűrűn tör rá az az érzés, hogy nem akar már tovább futni, megadja magát a sorsnak és fejet hajt üldözői akaratának.
Csak rövid ideig kellene szenvednie, ebben bizonyos, főleg, ha harcban esik el. Ha már megtért Dremerhez, ugyan kit érdekel a neve? Hogy meghurcolnák, esetleg fejét körbehordoznák a Sárkányok völgyében? Halálában nem lenne jelentősége. Nincsenek szerettei, nincs, akinek fájna eltűnése az élők sorából. Nincs kiért és nincs miért élnie.
Csak egyet szárnyaival, felemelkedve a beszéd közben, mindeközben elrugaszkodik a földről, hogy aztán több fájdalmas szárnycsapással magasabbra vitorlázzon fel.
Az aranyszínű sárkány végül egy romos, de a többi fölé emelkedő és stabilnak látszó épületre landol, ahonnan jobban belátja a várost. A felemelkedő kardokon megcsillan a nap fénye, ahogy a vértől mocskos arany pikkelyek is felfénylenek kissé.
Nem hatotta meg az elf vezér beszéde. Nem neki szól, az ő életében semmit nem jelentett ez a csata. Farkával körbefonja maga alatt a falat, karmait belevájja a kőfalba, úgy kapaszkodik, szárnyait pedig meglebbenti, majd maga alá húzza.
Néhány nap múlva úgyis elhagyja ezt a helyet.*

//Köszönöm a mesét, jól éreztem magam benne Very Happy//
Vissza az elejére Go down
Lothár Von Falkenhausen
Nemes



Hozzászólások száma : 225
Életkor : 41

Character sheet
Nép: Emberek

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-29, 12:07 pm

*Menet közben látom, hogy a repülő vár el repül Olassië-tól és nyugat felé tart, így már teljesen biztos voltam, hogy győztünk. ~Szerencsém, hogy túl éltem, ezt az egészet, legközelebb jobban kell figyelnem, hogy ne sérüljek le ennyire.~ Mondtam magamban, Menet közben, közben a vár már kiért a város alól.
Miután elment a város felől a repülővár a nap sugarak megvilágítják, azt ami maradt a városból, most veszem csak észre, hogy mennyire pusztult el ez a szép város.
Hamar eljutottam a nyugati kapuhoz, ahol észre veszem Thaliont, aki éppen beszélget valakikkel, de nem is akarok ezzel foglalkozni, inkább elindulok a kapu felé, hogy el hagyjam a várost.
Egy kis idő után meghallom az elf vezér beszédét, ekkor megállok és végig hallgatom, majd miután befejezte a beszédét, látom, hogy az itteni elfek meg emeli a kardjaikat. Még egy ideig nézem, majd elindulok kifelé a kapun itt már nincs semmi dolgom.*

//köszönöm a játékot//
Vissza az elejére Go down
Akahana
Istennő
Akahana


Hozzászólások száma : 1106
Munkahely : Holdistennő és a vadászatok segítője

Character sheet
Nép: Istenek

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2011-12-29, 8:10 pm

A felhők közelében egy griff hátán ülve nem mondanám, hogy a leghasznosabb helyen voltam a harc szempontjából, de már jó ideje láttam, hogy az erőm nélkül esélyem sincs beleavatkozni semmibe, ami itt folyik. Rendben, fizikailag nem vagyok éppen olyan gyenge, mint amilyennek a testalkatom után mondanának, de jelenleg szépen megtiltották nekem, hogy közvetlenül bármibe is belefolyjak, ami nem jelent túl sok jót az itt harcolóknak. Elvégre az elején még talán elég jó megoldásnak számított, hogy egyszerűen a jelenlétemmel próbálok elérni olyan dolgokat, amelyek másképp nem mennének, nálam jobban szerintem úgysem nagyon ismerte senki a város alatt húzódó alagutakat, de azóta sok minden megváltozott és igazság szerint a pusztítás nem éppen az a dolog, amit ide kívántam, még akkor sem, ha jószerével gyűlöltem ezt az egész helyet, minden díszével és álkedvességével együtt, amit csak az irányomba mutatott. De mint Ritalea volt kedves a fejembe vésni, tartoztam, hiszen sokáig tanítottak és megérdemelték, hogy az istenek szabályait figyelembe véve segítsek nekik. De még mindig fáj, hogy mindig pont nekem sikerül ezeket a dolgokat kifognom, mikor mindenki tudja jól, hogy nagyon is utálom a vérontást és még kevésbé bírom az olyan dolgokat, mint a halál és a vele járó kínok. Hát persze, ha van egy istennő, aki nem bírja a kegyetlenséget, akkor kapja meg belőle a magáét. Néha komolyan nagyon elegem van ennek a világnak a szabályaiból, és akkor még olyan kedvesen fogalmaztam meg magamban a dolgokat, amennyire csak tudtam anélkül, hogy félre érthető lennék az érzéseimet illetően. Mindegy, legalább annyira megpróbálom kihasználni a határokat, amennyire csak lehet, hiszen a tétlenül ülés végképp nem az én jellemzőm volt. Annyit már megtehettem, hogy jó kislányként adtam elő a segélykérést egy csomó vén fazonnal szemben, de ez nem sok. A griff hátán ülve sem gondoltam, hogy sokat elértem, hiszen más is képes lett volna arra, hogy egyszerűen bedumálja őket, maximum időt spórolhattam vele. De ez nem volt kellemes, hiszen szemmel láthatóan még így is alaposan elkéstem. A levegőbe emelkedés után még inkább a szemem elé tárult a pusztítás és igazság szerint nem kívántam látni, így inkább elkezdtem a lebegő várost vizsgálni. Egy idő után feltűnt, hogy bár gyenge pontot nem találtam, az állandó támadások kezdik gyengíteni és hirtelen elrendelték a visszavonulást. A felhők között nem voltam feltűnő, de nagyon jól láttam, ahogy folyamatosan hullottak el a támadók, amíg be nem ismerték, hogy veszítettek. Folyamatosan figyeltem a történteket, láttam, amikor Thalion legyőzte az ellenfelét, utána pedig pár pillanat alatt a hely kezdett elnéptelenedni. Szinte nem is láttam, hogyan mozognak az ellenfelek, de a város nagyon hamar kiürült. Lassan kezdtem felfogni a dolgokat, ezért lehajoltam és hagytam, hogy a griff főnökétől nem messze letegyen a földre. Először is itt nincs nekem már semmi dolgom, nem vagyok gyógyító, másodszor pedig utálom a vérontást és még rosszabbul tűröm a mély sebeket. Ideje szépen mennem. Csak előbb illik elköszönnöm, ha ilyen szép kis tömeg gyűlt itt össze.
- Morses, köszönöm a madarat! - néztem rá kedvesen, majd elléptem, hogy a tollas barátom a főnöke mellett maradhasson és ránéztem Thalionra. Hát, nem sokat változott azóta, hogy itt hagytam, csak nyúzottabb, de ezzel nem lehet egyedül és nem is fogok megenyhülni. De legalább erre a helyre nem kell többet majd emlékeznem, remélhetőleg. - Tartozás törölve... - néztem rá egy pillanatra, majd egy könnyed mozdulattal eltűntem. Hiába, itt túl sok a vér a lelkemnek. Azt már nem hallottam, a többiek mit mondanak, de soha nem is érdekelt.

//köszönöm a mesét! //
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime2012-01-22, 2:53 am

// Gylnar RAdek //


*A fájdalom végül mégiscsak megszűnt, s Radek kezét elengedtem. Kicsit szégyelltem magamat kezét látván, melyen nekem köszönhetően most már az apróbb harci karcolások mellett öt mély egy-egy helyen véres karom nyom maradt. A lány ügyesen bekötötte a lábamat, majd ő is az égre tekintett, mint Radek.*
- Most már jobb lesz?
*Kérdezte, s egy gyors fejbólintással letudtam a válaszadást. Körbenézve én is láthattam, ahogy a többi hozzám hasonlót, legfőképp azokat, akik a robbanáshoz közel álltak, gyógyítók látják el, és támogatják el a legközelebbi ispotály felé.*
- Remélem, most már hajlandó leszel az ispotályba menni és kimaradni a további harcokból?!
*Felháborodottságot éreztem, s mérgesen fujtattam egyet, majd kis méreggel a hangomban szólaltam meg.*
- A lábamon lévő sebet leszámítva az égvilágon semmi bajom! Inkább megyek gyógyítani, vagy ha még van valahol apróbb munkát elvégezni, mint hogy tétlenül ücsörögjek!!! Felőlem akár meg is hallhatok, csak azt akkor már tegyem tisztességgel, a harctéren!!!
- Ne csak magadra gondolj! Gondolj a gyerekre is néha! Ha másért nem, legalább miatta nem kéne több veszélynek kitenned magad.
*Válaszát ő is mérgesen intézi felém, de csak első felét. Második felére már nyugodt, s számomra teljesen ismeretlen és felfoghatatlan dolgokat mond. A helyzet nem értését tekintetemen is láthatja, hisz nem minden nap néz az ember nagyra nyílt szemekkel. Fejemben újra és újra végig játszatom válaszát, de értelmét továbbra se tudom felfogni. Szememmel óvatosan letekintek hasamra, de gyorsan meggondolom magamat és ismételten Radek szemeinél találom magam. Látom rajta, hogy már megbánta, amit mondott, s kérdésre nyíló ajkaimat mutatóujjával lezárja az utat a kérdések sorozata előtt.*
- Előbb induljunk el az ispotály felé. Az úton mindenre válaszolok.
* Szinte önkívületi állapotba esve bólintottam csak úgy. Végül is fel se fogtam a szavakat, csak úgy a semmibe bólintottam.*
- Fel tudsz állni? Felállhatsz?
*Lábamra nézte, s éreztem, hogy nem igen fog megmozdulni fájdalommentesen, s innen nézve a további harc tényleg haláltánc, de még nem is válaszoltam, karjaival már átkarolt, s óvatosan felemelt a földről. Lábamon a seb apró húzódást szenvedett, de egy apró szisszenésnél több nem hagyta el ajkaimat.*
- Ki vagy te?... Ki vagy te nekem? Miből gondolod te azt, hogy én… gyereket várok???
*Hitetlenkedve bámultam kezemet mely ölemben volt, s akaratlanul is, de megsimítottam hasamat, miközben Radek magyarázatott adott a helyzetre, s válaszolt a kérdéseimre. Nem akarta hinni a fülemnek, de kénytelen voltam. Mikor megérkeztünk az ispotályba azon nyomban ellátták az összes sebemet, még a legapróbbakat is, mondván áldott állapotban szerzett bári baj nem tesz jót a babámnak. Radek is kapott egy gyors ellátást, de ő nem kapott olyat, int pulzusmérés, szív hallgatás. Még mindig nem akartam hinni, végül, egy belső mozgás után már kénytelen voltam felfogni a körülöttem elhangzottakat, mert ott bent lennie kell valakinek, ha rúgást produkál.*
- Ez igaz?
*Kérdeztem suttogva miközben hasamra mutattam. A választ már nem hallhattam, hisz ki hall bármit is, ha kimerültségére és fáradtságára még kap a fejére egy jókora koppintást, ráadásul egy meleg vízzel teli lavórral? A megtisztításomra kijelölt személytől sok feladatot kapott, s míg ő megcsúszva mellettem a fejemre vágott egy jókorát én ismételten álom országba kerültem....*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Olassië, az elfek városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 7 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Olassië, az elfek városa
Vissza az elejére 
7 / 21 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Gwaith-dúr, a sötét elfek városa
» Orod Opelë, a fehér elfek városa
» Olassië alkonya
» Olassië erdeje
» Elfek népe

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Olassië-
Ugrás: