LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Olassië, az elfek városa

Go down 
+27
Arnelian Kyrath
Jeremy Talbot
Kalandmester
Daxa Lavenir
Nawarean
Aldo Barras
Glorien
Edward Dylan
Cloud Revan's
Lysanor Eweny
Onoria
Nizzre' Zotreth
Alzareth
Sydney H. Low
Formenya Hyalma
Carnë
Gylnar Radek
Sou
Randalor Arthan
Fatima Ferses
Aventhis
Kain Namelyr
Lothár Von Falkenhausen
Akahana
Eclair
Mitsuko Midnight
Mesélő
31 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 21  Next
SzerzőÜzenet
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-02, 7:18 pm

* Abban a pillanatban Lysa nagyon hálás volt Kainnak, hogy leszerelte a két idegent, de egyvalamiről bizony megfeledkezett.*
- Haho! Kain! Elvágnád a kötelet? Nem túl jó érzés megkötözve lenni.
*Próbálta a kiabálósat túlharsogni. Remélte sikerült. Megvárta, amíg kiszabadítja a férfi és látta, hogy egy csapat katona közeledik feléjük. Amíg odaérnek, úgy gondolta, hogy kikérdezi a nyivákolós férfit. Megfogta az épen maradt kezét és hátra szorította és közben a füléhez hajolt.*
- Na hadd halljam csak.! Mifélék vagytok ti és miért akartatok eltenni láb alól?
* Az elf férfi arcán megrándultak az izmok a fájdalomtól.*
- Mind a ketten sötét elfek vagyunk. Azért akartunk megölni, mert a kis szerelmed tartozott nekünk. Mi felbéreltük, előleget adtunk neki és ő nem végezte el a dolgát. Azt sikerült kiderítenünk, hogy te vagy neki, de ő felszívódott egy ideje, így rajtad akartunk bosszút állni.
* Lys felnevetett egy kicsit. Valahogy efféle választ várt. Már nem is csodálkozott rajta. Ilyenkor örült, hogy már nem tartozik Daevhez. Közben a másik is elkezdett Kain kezei között nyöszörögni.*
- Azért szólhatnál a barátodnak, hogy ne fojtson meg.
* A nő undorral nézett felé.*
- Nem szólok én senkinek, te féreg.
*És a katonák is megérkeztek. Nem kérdeztek semmit. A Kainnál lévőt átvették és a fához szögezettet is kiszabadították majd felkísérték egyenesen a palotába. Bizonyára a tömlöcbe fognak kerülni. Lys Kain felé fordult.*
- Köszönöm szépen. Azt hiszem most Thalion nem érne ránk. Talán egy óra múlva, amíg elrendezi ezt a két gazfickót. Addig itt maradsz velem? Vagy talán nem kérsz a társaságomból?
* A nő már is helyet foglalt a fa tövében ismét. Onnan nézett fel kedvesen a férfire és várta a döntését.*

_________________
Olassië, az elfek városa - Page 11 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-02, 9:33 pm

*A sárkány a nőre emeli tekintetét. Valóban elfeledkezett arról, hogy ki kellene szabadítani, de ott van a másik tőr, amit a karon döfött elf ejtett el. Nem zavartatja magát attól sem, hogy miközben azért lehajol, foglya kénytelen vele együtt görnyedni, aztán felegyenesedni, miközben a „mágus” a megszerzett tőrrel Lysanor köteleit vágja el.
Kain is látja a közeledő katonákat, a legkevésbé sem örül nekik, nem akart effélébe belekeveredni. Szemei közben a darnás bőrzacskót keresik, de egyenlőre még nem látja. Pedig itt kell lennie valahol.
Közben hallja, amint a nő megpróbálja kiszedni a gyilkosok indítékát. Nem várta a tőle ezt, sokkal inkább tűnt eddig elkényeztetett nebántsvirágnak. Ez a szadista kihallgatási mód azonban sokkal inkább magára Kainra vallana, mint Lysanorra.
A kezében lévő is megszólal, úgy tűnik, nem szorította el kellően a légútjait, mert még képes összeszedetten beszélni. Sebaj, ami késik, nem múlik. Lehet, ha a nő megkérte volna, akkor is szűkebbre húzná a szorítását, de így aztán végképp. A sötét elf már levegőt sem nagyon kaphat.
Amikor a katonák megérkeznek, Namelyr szó nélkül engedi át a kezelésében lévő foglyot. Neki aztán nem kell, a zsákot ismét felemeli, és újra a vállán veti át, miközben végre megpillantja a pénzét is nem messze. Valójában csak le kell hajolnia érte.
Legfeljebb egy biccentésre futja a kétlábúak között felvett szociális szokásaiból Lysanor szavaira, főképp, hogy igaza lehet a vezérrel kapcsolatban.
Arckifejezése még komorabb válik, mint eddig volt. Nem szereti, ha hátráltatják a terveibe, és most ez történik, úgy, hogy nem is lehet rá hatással.*
- Nem nagyon van más választásom.
*Adja meg a választ Lysanornak. Ő maga nem foglal helyet, hanem odasétál a fa mellé s a tövébe engedi le a zsákot, majd karjait összefonja széles mellkasán és vállával nekitámaszkodik a fának. Úgy pillant le a nőre.*
- Nagyon magányosnak érezheted magad.

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-02, 9:55 pm

*Elégedetten néz a távolodó elfek felé. Nagyon remélte, hogy régi kedvese miatt nem kell több hasonló szituáción átesnie.*
- Ezzel is megvolnánk.
*Figyeli Kain mozdulatait, ahogy a fának dől és tesz egy megjegyzést. Lysanor erre bólint.
- Nos, igen. Az vagyok. Teljesen magányos. Te viszont ezek szerint nem vagy az. Vagy talán szereted a magányt?
*Néz fel rá ismét. Igazából nem zavarja, hogy majdnem kitörik a nyaka, úgy ki kell fordítania. Inkább ül most. Így jó neki.*
- Az igazat megvallva magányos akartam lenni egy darabig, amíg feldolgozom a veszteségeimet, de már nem igazán. Most jobban esne egy kis társaság. Bár nem tudom, hogy melyik isten játszadozik velem, hogy pont téged küldött Kain!
*Megereszt egy kis mosolyt.*
- Valljuk be! Nem éppen a társalgási szokásaidról vagy híres.
*Kicsit el is neveti magát.*
- Remélem nem veszed sértésnek, nem annak szántam, de nem hagyhattam ki ezt a megjegyzést.
*És valóban remélte, hogy nem sértette meg, bár nem úgy tűnt, mint aki egy ilyen kis semmiségen megsértődik.*
- Esetleg most már elárulod, hogy miféle vagy? Mert akár hogy is töröm az agyam, nem jövök rá. Nem találkoztam még hozzád hasonlóval.

_________________
Olassië, az elfek városa - Page 11 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-03, 1:29 pm

- Vannak esetek, amikor nincs választásod.
*Érti mindezt a magányra adott válaszként. Senki nem kívánná jobban, hogy újra Enion égbe nyúló tornyai felett repülhessen, hogy csodálhassa a Völgy haragoszöldben tündöklő tájait, vagy Eronia hófedte szigetében gyönyörködhessen, ahol még neki is csontjáig hatol a hideg.
De ugyanúgy a Sárkány-hegység bérceit is elfeledheti örökre, ha nem akar ott töltött idejének minden percében sárkányokkal küzdeni az életéért. Egyértelmű, hogy nem lenne sok az ott töltött idő, s az életének végét is jelentené.
Nem akar ő magányos lenni és nem is lehetne boldogabb, mint ott élve együtt a vörös sárkánnyal, aki miatt most ide, Olassiëba érkezett.
Elhúzza száját az istenekre. Találkozott már velük, túl is élte. Roober és Akahana lassan ismerősnek számítanak, még ha a sárkányistenségnél jó pontokat biztos nem szerzett eddig.*
- Az isteneket ki lehet hagyni ebből. Nekem sose kedveznek. Legutoljára is csak vitába szálltam velük.
*Morogja, észre sem véve, hogy bosszúságában újabb részletet árul el. Igaz, az elfek aligha ismerhetik a Természet templomában történteket, amikor az oda érkező sárkányistenséggel és holdistennővel találkozott.
Rezignáltan veszi tudomásul, hogy a kétlábú mulat rajta. Hát ez is megérte. Van olyan kétlábú, aki ahelyett, hogy tisztelné, vagy rettegné, de legalábbis óvatosan viszonyulna fekete alakjához, inkább kineveti.*
- Nincs okom elmondani, hogy ki vagyok. Neked is jobb, ha nem tudod, így legalább biztonságban vagy.
Örülj neki, hogy nem találkoztál eddig, mert aki hozzám hasonlóval találkozik népedből, többnyire nem beszél már róla senkinek.

*Komor a válasz, miközben egy pillanatra még el is feledkezik Silaronáról. Valóban, a régi emlékek utolérték. A háború, a területeikre tévedő kétlábúak sorsa, ami akkor teljesen hidegen hagyta, hiszen azok mind prédák voltak.
De aztán enyhül az arca, ahogy a vörös sárkányra gondol.
Inkább várja már türelmetlenül, hogy itt hagyja a kíváncsiskodó elfet, hogy intézze a Silaronával kapcsolatos ügyet, aztán pedig amilyen gyorsan csak lehet, az elfek városát is elhagyja, és folytassa útját a Lanur-hegységbe.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-04, 12:31 pm

*Amit Kain az istenekről mondd azt, egy bólintással tudomásul veszi. Bár ő még nem tudja, hogy egyszer már volt velük dolga. Aztán felfigyel arra, hogy jobb ha nem tudja kivel áll szembe.*
- Én szeretem tudni, hogy ki van a közelemben, de ez esetben elfogadom, ha nem szívesen osztod meg velem eme tényt.
*Lysanor elővesz egy almát a táskájából és elkezdi rágcsálni. Lenyeli a falatot, majd megszólal.*
- Kérsz te is Kain?
* Kérdezte kedvesen és felé tartotta a táskáját. Volt még benne pár alma. Már egyáltalán nem szól hozzá idegesen. Az már elmúlt. Kicsit gondolkozik.*
- Azt már felfogtam, hogy egy teljesen antiszociális személlyel állok szemben. De, talán egy kicsit egy tényleg hajszálnyival kedvesebb lehetnél mindenkivel. Lehet az utad közben szereznél barátokat, akik, ha esetleg bajba jutnál a segítségedre sietnek. Nekem is jött már jól egy barát. És több barát már egyenesen szerencse.
* Majd visszafordult az almájához és szépen elrágcsálta. Nem kellett hozzá sok idő. Persze még mindig zavarta, hogy nem tudott rájönni Kain mivoltára. Hirtelen észreveszi a nő, hogy a férfi arca enyhébb lesz, miközben elveszik gondolataiba. Kis sunyi vigyor jelenik meg az arcán.*
- Nahát Kain. Egész helyes vagy, amikor nem vágsz olyan fancsali képet. Csak nem egy hölgyön jár az agyad?
*Mosolya még szélesebbre húzódik. Még Lys se tudja, hogy éppen fején találta a szöget, de jól szórakozott.*

_________________
Olassië, az elfek városa - Page 11 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-04, 2:22 pm

*Csak helyeselni tudja az elf nőszemély mondatát, miszerint elfogadja, hogy nem akar többet mondani magáról.
Az igaz, hogy nem érzi veszélyesnek, de sosem lehet tudni.
Az almát fejrázás kíséretében utasítja vissza. Ehhez speciel semmi kedve nincs. Ha arról van szó, fogyaszt a kétlábúak ételeiből, sőt elég jól megtanulta a főzési műveleteiket, de neki első sorban a friss, harsogó, véres, nyers hús az igazi étel. Az, amelyik még meleg, szinte remeg a távozó élettől.
Lysanor antiszociális jelzőjére sem ad érdemi reakciót. Még mindig karjait összefonva, a fának dőlve szemlélődik. Az egyetlen baja a hellyel, hogy innen nem látja a palota bejáratát, pedig jó lenne tudnia, hogy mikor végeznek a sötét elfekkel. Nyomban be is akar jutni.
Lysanor szavaira vesz egy mély levegőt, de még nincs ideje megszólalni.
Az elf egészen beszédes nőszemély, a hallgatag arany sárkány nem is nagyon jut szóhoz mellette, kivéve most, hogy megtette a megjegyzését az arcára.
Karjait leengedi, ő maga pedig közelebb hajol, hogy belenézhessen a nő szemeibe. A fekete szemek már ismét komorak, nyoma sincs az előbbi elgondolkodásnak, s a hang is mély, cseppet sem kellemes.*
- Látom, nem értettél meg. Nincs szükségem barátokra, ha bajban a segítségemre sietnek, meghalnak miattam. Ha több barát, akkor mindannyian!
Hozzá pedig semmi közöd!

*Utal jéghideg hangon a hölggyel kapcsolatos kérdésre, egyértelműen jelezve, hogy telitalálat volt a feltételezés.*
- Ne vájkálj sem az életemben, sem a lelkemben, mert minél többet tudsz rólam, annál könnyebben kerülsz bajba!
Fogadd el, hogy az vagyok, akinek látsz!

*Uralkodik magán, de fakó arcán és mélyfekete szemeiben látszik, hogy most elevenbe talált az elf.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-05, 4:57 pm

~ Ebbe beletrafáltam.
*Gondolta magában miközben a vigyor lehervadt arcáról. Érdekes, ahogy Kain nem akar ismerkedni. Ez a masszív ellenállás nagyon is furcsa. Így Lysa felállt és közel hajolt Kainhoz. Nagyon közel.*
- Akkor gratulálok neked Kain a hölgyhöz.
* Érezte, hogy nem túl barátságos vele a férfi és ez bántotta is. Nem szerette a csökönyös alakokat és Kain bizony az.*
- Tudod mit? Menjél be előttem a vezérhez. Én majd máskor beszélek vele. Addig kérdezősködök máshol.
*Felvette a nő a táskáját és a vállára kanyarította.*
- Sikerült elérned, hogy elmenjen a mai naptól a kedvem.
* Visszalépett Kain elé és ismét nagyon közel hajolt.*
- Így most én pár percen belül távozom. Elegem lett belőled. Te egy mogorva pokróc vagy, aki...
*De már nem fejezte be, hanem csak állt előtte és belemélyedt a szép fekete szemekbe. Valami magával ragadta Lysát és nem tudott megszólalni, csak nézte a férfit, nagyon közelről.*

_________________
Olassië, az elfek városa - Page 11 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-05, 9:57 pm

*Az elf közel hajol hozzá. Arcuk szinte éri egymást, ugyanis Kain sem húzódik el., ahogy kőkeményen állja a nő tekintetét is.
Még csak szót sem szól a gratulációért. Ugyanis épp az imént szólította fel Lysanort, hogy ne foglalkozzon a hölggyel.*
- A te bajod.
*Szól vissza mély hangján, ezúttal érzelmek nélkül. Ő aztán nem tehet róla, hogy ráakaszkodott ez a kis kétlábú. Ment volna a maga dolgára, de nem, a nőnek kérdezősködnie kellett, faggatóznia, mindenáron barátkoznia.
Kain nem alkalmas az efféle csevejekre.*
- Menj csak!
*Sziszegi vissza a tündének. Egy darabig még állja a pillantását, de semmi kedve sokáig ácsorogni, főleg, hogy a palota még mindig a cél. Elszakítja tekintetét a nőétől, felegyenesedik, kihúzza magát, és ellép a fa mellől.
Ránt egyet a vállára akasztott zsákon, hogy jobban igazodjon a hátához, aztán nagy léptekkel végre elindul a palota felé.
Se köszönés, sem egyéb udvariasság. Talán nem szerez jó pontokat, sőt biztos, hogy nem, de nem is állt ilyen szándékában. Ha már annyi mindent megtett a kétlábúakért, sőt ezért a városért és lakóiért is, hadd lehessen már udvariatlan, vagy rosszkedvű. Egyedül Silarona gondolata hozza vissza legalábbis egy elfogadható hangulatba.
Ahogy közelebb ér, látja, hogy a fegyveres őrök elkísérik a láncra vert sötét elfeket.
Eszébe jut, amit már jó régen hallott ezekről a kétlábúakról.
Nincs kegyelem azoknak, akiket száműztek a lelkükbe ólálkodó sötétség miatt és mégis visszatérnek.
„A sötét elfek annyiban különböznek a többi elftől, hogy ők a mágia sötét ágát használják. Emiatt az elfek földjeiről száműzték őket, s nem térhetnek vissza. Nem is térnek, mert ha valamelyikük mégis arra vetemedne, amint átlépik a határt, végeznek velük halálos nyilaikkal.”
Valahogy így szólt az a régi írás, amiben ezt olvasta. Ezek szerint az is csoda, hogy a város szívébe bejutottak. Élve már nem távoznak, annyi biztos.*

//Köszi szépen itt a játékot! Smile//

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-05, 10:43 pm

- Megyek is.
*Vágta oda ezt a két szót és már meg is fordult. Kainnal az ellenkező irányba távolodtak. Lys közben azon gondolkodott, hogy északnak veszi az irányt. Elvégre ott még nem kérdezősködött Glorien felől.*
~ Talán ott nem kell elviselnem több ilyen kellemetlen alakot.
*Gondolta és egyre gyorsabban szedte a lábait. Mérges lett a végére megint, pedig megpróbált higgadt maradni. Befordult jobbra és most már nem is lehetett látni.*

_________________
Olassië, az elfek városa - Page 11 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-06, 7:01 pm

//Fatima, A Nyugati szeglet után//

*Kimerültsége ellenére nagyon is látta, és érzékelte mennyire nincs jól a nő. Láthatóan olyan varázslatot használt ami őt is érintette, épp ellenkezőleg. Sok energiát igénybe vevőt, s amikor megszólalt, Cloud ugyan fáradt volt, de szerette volna tudni mi lesz a tündével. Mondani akart valamit amikor a nő felállt és arrébb vonult a pokrócához, de nem jutott semmi értelmes az eszébe. Majd elnyomta az álom. Mindketten dél körül ébredtek, s egy kis reggeli után indultak útnak, s késő éjszaka érek be a nagy városba. Cloud, de még Fatima sem volt olyan állapotban amit jónak lehet mondani.
A fiú már nem igazán tudott magáról. Ha egyedül lenne a lovon rég lebukfencezett volna róla. Azonban még ébren volt, s ez volt a legrosszabb. Hiába volt jól reggel, sőt, ami azt illeti nagyon is jól érezte magát, ez az érzés az úton semmivé foszlott. Hányinger kerülgette, s egyre sűrűbb időközönként köhögött, s köhögött fel vért is. Fatima érezhette ahogy biztos kezekkel ragadja meg a láz útitársát, s válik Cloud vagy a hidegrázás vagy a hőhullámok áldozatává.
Egyáltalán nem volt rózsásnak mondható az állapota. Főleg egy ilyen vágta után, amibe a mellkasa is beleremegett, s vele együtt a törött félig meddig egybeforrt bordák is.
Pár arra tartó tünde vette észre őket, s sietett a segítségükre. Odaérve észrevették, hogy ki a lovas, s szerencsére, épp ismerték is Fatimát.*
Vissza az elejére Go down
Fatima Ferses
Éj elf
Fatima Ferses


Hozzászólások száma : 332
Életkor : 215
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-06, 7:09 pm

*Hosszú, nagyon hosszú nap volt, és borzalmasan kimerítő. Mikor Cloud véreset köhögött ismét, újra elmormogott pár varázslatot, csak hogy kibírja az estét. Félig már ő maga is ájuldozott, de bal kezével mégis erősen kellett tartani a fiút, hogy ne zuhanjon le. Már az erdőben voltak. Végül beértek a városba. Rögtön közeledtek feléjük. A kanca megállt, az is nagyokat fújt. Először a félájult fiút segítették le a lóról, majd hordággyal el is vitték az ispotályba. Utána Fatimát segítették le, aki ugyancsak alig bírt a lábán megállni. Ő azonban saját lábán tért be az ispotályba de azonnal le is dőlt az egyik ágyra.*
~ Beszélnem kell Thalionnal.~
*Ismét csak a küldetés jutott eszébe, melyre elküldte a tünde vezér, de az is biztos, hogy addig, míg nem piheni ki magát, nem járulhat a vezér színe elé. Elaludt.*
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-06, 7:34 pm

*Végül értő kezekhez került, s felmérve a helyzet súlyosságát elaltatták. Egyfolytában megszakítások nélkül aludt át egy hetet. Közben helyre tették a karját, a bordákat is olyan pozícióba helyezték ami a megfelelő, hogy úgy forrjon össze, és ki tudja milyen varázslatokkal forrasztották össze a tüdejét, vagy magát a sebet. Minden hosszadalmas és nagy koncentrációt igénylő feladat volt, ezért nem is volt csoda, ha felébredve több tünde térdelt mellette.
A tündék ispotálya nem olyan sivár mint egy emberi a középkorban, itt az ágy kényelmes, és a legfeltűnőbb, hogy közel van a földhöz, ezért is ültek mellette azok a tündék akik éppen vele foglalatoskodtak. Szám szerint hárman, de egyikük sem Fatima volt.. Kinyitva a szemeit, előbb a lovast kereste. Hiszen vele együtt érkezett, és akkor a tünde sem volt olyan jó állapotban hogy ne kelljen aggódni érte.
Még nem szólt semmit, mikor az egyik tünde beszédbe elegyedett.*
-Jóreggelt.
Hogy érzed magad?

*Cloud elgondolkozott a válaszon.*
-Jól....
*Habár fájt a feje, és szédült, s a kezét még mindig nem érezte, de jól.
A kezére nézett, mire a tünde egyből megértette hogy miről van szó. Gyorsan meg is nyugtatta, hogy ne aggódjon.*
-Az, hogy most nem érzed akarod, az természetes. Még a nyugtatók hatása alatt vagy.
*Aha, habár ehhez nem tudott hozzászólni.
Nem soká újból vissza aludt, de most már csak egy olyan másfél napot.
Közben egy furcsán öltözött nő bukkant fel a szobában. A két tünde, mert hogy akkor már másik kettő volt bent, felállt, hogy üdvözölje. Egy tekintélyes mágus tündéről volt szó, aki ezzel a következő mondattal lépett be Cloudhoz.*
-Ez az a fiú, aki túlélt egy halálos sérülést?
*A tündék mosolyogva válaszoltak, de legjobb tudásuk szerint.*
-Még elég gyenge, de már túl van az életveszélyen.
Lassan fel fog épülni teljesen, ha...

-...ha minden jól megy. Ismerem az itteni aforizmákat.
*Egy tünde sosem olyan felelőtlen, hogy olyan dolgot jelentsen ki, amiben neki nincs hatalma, ezért teszik mindig hozzá az ilyen és ehhez hasonló toldalékokat, habár sokkal sikeresebbek szoktak lenni mint ember társaik. A mágusnő odalépett Cloudhoz és egy halk varázsigét követően, megérintette a homlokát.
Pici zöld fény jelent meg fölötte, s a mágusnő elégedetten emelkedett fel.*
-Ahogy gondoltam.
-Mit?
*Kíváncsiskodtak a többiek, mire a mágusnő csak a fejét rázta.*
-Semmi konkrét, de annyit mondhatok, hogy határozottan nagy jövő jósolok neki.
Hol van az a tünde, aki idehozta?

*Amint meg kapta választ, már indult is útjára. Meg akarj agyőzni Fatimát, hogy vegye a szárnyai alá. Ha valaki képzett tanítaná, talán a jövő amit látott, előbb fog beteljesülni, vagy legalábis egy kis szerencsével a szeme előtt. Szeretné látni, ahogy ez gyenge kis sudár gyerek, hogy válik azzá akit elképzelt magának.*
Vissza az elejére Go down
Fatima Ferses
Éj elf
Fatima Ferses


Hozzászólások száma : 332
Életkor : 215
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-06, 8:04 pm

*Fatima körülbelül egy napot aludt át teljesen, majd felébredt. Marasztalni akarták, hogy még pihenjen, de lehetetlen volt őt megállítani. Felkelt az ágyból, s Cloud ágyához ment. Ott megtudta, hogy mindent megtesznek érte, amit csak tudnak, s majd szólnak neki ha felébred. Ezután az első dolga az volt az éjtündének, hogy felkereste Thalion vezért, s beszámolt neki a küldetésről.*

*Egy hét telt már el, de nem szóltak neki arról, hogy Cloud felébredt volna. Egyik nap be is ment hozzá, hogy meglátogassa, de még mindig aludt. Állapotáról is érdeklődött, de utána ment vissza dolgozni, vigyázni a gyerekekre. Ez a hete is úgy telt, mint az összes többi, amikor a gyerekekre ügyel, amikor őket tanítja. Most azonban az óra végén odasétált hozzá egy mágus nő. *
- Fatima Ferses?
* Az éjtünde biccentett.*
- Segíthetek valamiben?
- Freya Dyen a nevem.
*Mutatkozott be a mágus nő. *
- Jó hírt hoztam neked. Az ifjú, akit megmentettél, felébredt.
*Fatima megkönnyebbülve biccentett.*
- Ugyanakkor... úgy érzem, szólnom kell arról, hogy a fiú jövőjében különös és fontos szerepet látok. Nagy harcos lesz abból a férfiból, és azt hiszem, te vagy az, aki leginkább alkalmas vagy arra, hogy erre felkészítsd.-
*Fatima felvonta a szemöldökét. Hallott már Freyáról és a jóslatairól, de az neki mégis csak különös, hogy neki szerepe lenne e szőkeség életében és jövőjében.*
- Mégis, mire gondolsz?
*Freya nagy levegőt véve, határozottan, enyhe mosollyal, mégis komolyan beszélt.*
- Bár neked is hatalmas szereped van abban, hogy életben maradt, de mégis csak csoda, hogy most egy hét után felébredt, s egyre jobb az állapota. Ez azt jelenti, hogy Ritealé fontos jövőt tartogat a számára. A sorsában van, hogy hős legyen.-
*Jól van, ez szép és jó, de mi köze ehhez Fatimának?*
- Köztudott, hogy te vagy itt az egyik legjobb kardforgató. Neked kellene megtanítanod őt a karját újra használni, s egy-két különleges mozdulatot, vágást sem árt ha megtanul tőled.
*Fatima enyhén megrázza a fejét.*
- Nekem itt vannak a gyerekek, velük foglalkozom. Ráadásul rengetegen vannak mások, akik sokkal jobban forgatják a kardot, mint én. Nem hiszem, hogy én volnék a megfelelő személy e feladatra.
* Freya megrázta a fejét. *
- Téged ismer, benned bízik meg igazán, s biztos vagyok benne, hogy inni fogja a szavaidat, s nem mer majd akadékoskodni azok után, amit tettél érte. belefér az idődbe, a vezetők, akik foglalkozhatnának vele, mindnek más fontos dolga van.
*Na ez nagyszerű. Akkor ez azt jelenti, hogy Fatima feladata a gyermekekkel nem elég fontos. Őt rakják be bébicsősznek, hogy foglalkozzon a kezdőkkel, mert mintha neki olyan hű de nagy türelme volna. Kicsit kezdi úgy érezni, hogy kihasználják, hogy rábízzák mindig a piszkos munkát, vagy éppen a kellemetlennek ígérkező munkát.*
- Freya. Köztünk a legrosszabb harcos is sokszorosabban jobb kardforgató, mint ez az ifjú. Nem mintha ki szeretnék bújni a feladat alól, csupán nem értem, miért pont én.
* A tünde mágusnő közelebb lépett. Eleresztett egy békés mosolyt, s Fatima vállára helyezte jobb kezét.*
- Mert sorsod fonala az ő sorsának fonalával most egybefonódott. Az istenek így tervezték. A jövőjére pozitívan hat ki, ha te tanítod őt. Fogadd el békével, s tanítsd őt minden tudásod, s elhívatásod szerint!
*Fatima pislogott egyet. Majd még egyet. Nem nézett ki bambán, csak mereven állt, s egyelőre nem tudott mit mondani. Majd komoly tekintettel biccentett.*
- Úgy lesz.
* Felelt. Ekkor Freya elismerőn mosolygott rá, majd el is ment. Fatima még egy darabig utánanézett, majd elsétált az ispotályhoz, hogy meglátogassa a fiút. Mikor meglátta, biccentett neki komoly tekintettel üdvözlésképen.*
- Hallom sokkal jobban vagy, Cloud! Örömmel vettem a hírt.
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-06, 8:23 pm

*Egy ideje már ébren volt a kis szobájában. Most egyedül, s semmit se tudva a "nagyok" beszédéből, mit sem sejtve nézett körbe. Nem izgatta magát, nem volt sem mehetnékje sem semmi más. Jól eső volt a paplan s a párna, és ebben az egy hétben, olyan szépen megmosdatták, hogy úgy érezte, mintha újjászületett volna. Szép tiszta volt, szinte már csillogott a sok balzsamtól és kenőcstől, de hát ilyen az ha valakit hosszabb ideig kényszerít a helyzete betegágyba, azaz jobb esetben. A válla és szinte a teljes mellkasa be volt kötözve, meg a felkarja is.
Amikor Fatima betoppant felderült az arca. Nem mintha eddig féltette volna, hiszen egy tündéről van szó, de jó érzés épségben látnia és legalább van lehetősége megköszönnie mindazt amit érte tett, hiszen nem semmit vitt végbe akkor. Az életét mentve meg kockáztatta a sajátját, azokkal a nehéz varázslatokkal. Legalább is Cloudnak így jött le. Mosolygósan üdvözölte a tündét.*
-Igen köszönöm, már sokkal.
És örülök, hogy itt -*Itt egy pillanatnyi habozást követően úgy döntött megmarad a magázásnál.*-...van, mert még nem volt alkalmam megköszönni amit értem tett.
Ha nem lett volna, akkor mostanra már halott vagyok.
Sokkal tartozom önnek.

*Közben fel is ült. Könnyen is ment, olyan könnyen, hogy el is csodálkozott rajta egy pillanatra.*
Vissza az elejére Go down
Fatima Ferses
Éj elf
Fatima Ferses


Hozzászólások száma : 332
Életkor : 215
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-06, 8:31 pm

* Hallgatja a mondatokat, majd, enyhén összevonva szemöldökét, felel.*
- Ha valakit tegezek, elvárom, hogy tegezzen. Mert ez azt jelenti, hogy igazán bajtársak vagyunk. Általában, akit megmentek, hagyom, hogy tegezzen.
*El is ereszt egy enyhe mosolyt. Nocsak. Poén! Fatima úgy tűnik jó kedvében van. Talán egyszerűen csak örül, hogy sokkal jobban van a fiú. Kicsit közelebb lép.*
- Teljesen mindegy, hogy én mit teszek érted. Ha nem vagy elég kitartó, bármit tehettem volna, meghaltál volna. Benned volt az élni akarás, és az ehhez szükséges kitartó erő. Mi a terved a jövőre nézve?
*Nem mintha mások életében szívesen turkálna, csak most éppenséggel egyesek úgy gondolják, köze van a fiú jövőjéhez.*
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-06, 8:43 pm

*Megrökönyödve hallgatja a kioktatást.Szóval tegezze.... tegeznie kell a tündét. Még sosem tegezett senkit, a testvérein kívül, még a szüleit is magázta, és most ezt az idegen nőt tegezze? Hát, ... végül is megpróbálhatja. A következő kérdésre magába mélyedt.
Közben odaért a tünde. Nem tudta, hogy mi lesz a következő napok programja, s most ötlött fel benne, hogy neki minél előbb a Fővárosban kéne lennie, hiszen épp egy "fontos" küldetésen vesz részt.*
-Hát...
*Látszik a fiún, hogy sok minden van ami bezavar az elhatározásának eldöntésében.*
-Talán, mielőbb haza kéne mennem.
Nem maradhatok itt örökké.

*Elejtett egy kis nevetést, hátha oldja a nyomottságot, amit ő teremtett a mielőbb.
Majd újra komolyan szólt Fatimához.*
-Nem igazán tudom mit tegyek.
Azt se tudom, hogy mikor fogok felépülni.
Tudja...öhh, azaz, tudod...
~Milyen furcsa letegezni őt.
Olyan mintha szentségtörést követnék el vele.

*Pedig nem volt különösebben vallásos. Azt hiszi el, amit lát, és az isteneket eddig nem látta, és nem is érzékelte, hogy akárhogyan is beavatkoznának az életébe.
Vagy nincsenek, vagy lusták, vagy már rég halottak.*
-...katona vagyok, és nem tudják hol lehetek... lehet, sietnem kéne...
*Egésszen bizonytalan. Ez egyértelműen sugárzik róla.*
Vissza az elejére Go down
Fatima Ferses
Éj elf
Fatima Ferses


Hozzászólások száma : 332
Életkor : 215
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-06, 8:50 pm

*Talán mielőbb haza kellene mennie. Na igen. *
- Az biztos.
*Helyeselt. Majd megvárva a nyögve-nyelős választ, megszólalt.*
- Viszont... egyhamar nem fogsz tudni azzal a karral kardot forgatni, így nem sok értelme lenne visszatérni a katonaságra. Valószínűleg leszerelnének, elbocsátanának ebben a helyzetedben. Én azt javaslom, s mindenki más itt azt javasolná, hogy maradj még, s gyakorolj, hogy újra képes légy megfelelően használni a karodat.
*Kis csend, majd folytatja.*
- Ha gondolod... segíthetek ebben.
*Néz mélyen a fiú szemébe. *
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-06, 9:12 pm

*A nő válasza logikus és egyben kiábrándító. Hiába rohanna vissza, valószínűleg az a Desmer örömmel tenné ki a szűrét, eddig se szerette különösebben. Egyszóval az a legokosabb ha marad és gyakorol, ahogy a tünde mondta, habár eddig ez fel sem ötlött benne, hiszen hogyan gyakorolhatna? AZtán jött az ajánlat amire elnyúlt az arca.
Hogy ő? Azaz őt? Ilyen nem lehet. Fatima, egy tünde tanítaná őt? Egy kis falusi gyereket, aki még rendesen se tudja meg fogni a kardot? Ilyen tényleg létezik?
Először csak ingatta a fejét.*
-Ez túl nagy szívesség, biztos van egyéb dol-god is, amit szívesebben csinálnál, mint, hogy egy olyan amatőrt oktass mint én.
*Lesütötte a szemét, s közben épp kezével a paplant szorongatta. A torkában érezte a szívét dobogni. Nem is tudja hova lenne, végre megtanulhatna rendesen vívni. Tudna kardot forgatni. Akkor végre már nem csak egy szánalmas tucat katona lenne, akinek az élete mit sem ér, előbb hal meg mint kéne, hanem rendes harcos. Egy harcos válhatna belőle.
Hirtelen kissé rosszul is lett.
Összehúzta magát, s sandán pislogott a tünde felé. ....*
-Tényleg meg-tenné ezt értem?
*Egyszeriben el is felejtette, hogy tegeznie kell, annyira el volt kenődve.*
Vissza az elejére Go down
Fatima Ferses
Éj elf
Fatima Ferses


Hozzászólások száma : 332
Életkor : 215
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-07, 6:53 am

*Végighallgatta a fiút.*
~ No igen, lenne egyéb dolgom, de nem hátráltatna a munkámban az, ha vele is foglalkoznék. Eddig is minden szabadidőmben azt lestem, hol segíthetnék. Akkor segítek itt. ~
*Majd összehúzta magát a fiú, s elfelejtve a megegyezést, megilletődöttségében lemagázta. Az éjtünde komolyan biccentett.*
- De akkor anélkül, hogy kételkednél bennem, számon kérnéd tőlem, mit miért teszek, kérek tőled, teljesítened kell, amit mondok.
*Adta ki a feltételeket. Kis szünetet tartott, hogy a fiú reagálhasson, közben ő ott állt cövekegyenesen, s figyelte a reakciót. Majd elindult a kijárat felé. *
- Akkor holnap reggel 6-kor találkozunk az ispotály előtt. Addig is pihenj annyit, amennyit tudsz.
* Majd távozott.*
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-07, 3:29 pm

*Még mindig a torkában érezte azt a nagy gombócot.
Megteszi. Egy nagyot biccentett rá, nem tudott volna most megszólalni, majd mereven követte a nőt, ahogy kifelé ment. Reggel hat...nem a hajnal hat.
Hátra dőlt, és valahogy ennek ellenére is, jó érzés fogta el. Tanítani fogják... nem lesz séta gyaloglás, de eddig se volt ebből gondja.
Hajnal hat, aludnia kéne.
Azonban nem kellett sokáig a falat bámulnia, álmos is volt, de másnap 6 körül, azelőtt pár perccel már ki is nyílt a szeme.
Felkelt, és előkotorta a nadrágját, az egyik szekrényből. Nem volt valami gyors, de végül meglett. Ekkor nyitott be az egyik tünde.*
-Hát te?
Hova hova?

-Találkoznom kell a Fatima tündehölggyel.
-Nincs az az isten, aki miatt elengednélek.
-De kérem. Nagyon fontos lenne, végre olyat tanulhatok ami erősebbé tesz.
-Vagy épp betegebbé.
Arra nem gondoltál, hogy a karod még gyógyulóban van, és ha megsérted....

*Mondta volna tovább, de szerencsétlenségére ránézett közbe a fiúra, aki már vette volna fel a nadrágot, de megállt és a tündét nézte nagy elkenődött szemekkel.
A nő fújt egyet.*
-Meg vagyok veled áldva.
Ne azt vedd fel, hozok valami kényelmesebbet.

*Így esett, hogy egy szépen hímzett kényelmes tünde ruhában jelent meg, jobb karját felkötve, Fatima előtt, kissé karikás szemekkel, de sugárzón, és persze késve.*
Vissza az elejére Go down
Fatima Ferses
Éj elf
Fatima Ferses


Hozzászólások száma : 332
Életkor : 215
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-09, 11:22 pm

*Már ott állt az ispotály előtt, de esze ágában sem volt bemenni. Nem fogja a jelenlétével sürgetni, na meg ide beszélték a találkozót, nem pedig bentre. Kissé késve, de megjelent az ifjú, egy tünde ruhában. Fatima egy pillanat alatt végignézett rajta. Közelebb lépett hozzá, majd biccentett neki. Ez volt a köszöntés.*
-Kövess.
* Majd elindultak kifele a városból. Bementek az erdőbe, nem sokat haladtak, egy apró tisztáshoz értek, ahol volt egy kis hely a kényelmes gyakorláshoz. Megállt, majd enyhén szigorúan végignézett ismét a fiún. *
- 5 fekvőtámasz a bal karodon.
*Olyan komolyan nézett a fiú szemébe, hogy véletlenül sem lehetett azt hinni, hogy tréfál.*
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-09, 11:48 pm

*Kiment, kisietett a helységből, s persze az elf már ott várta az ispotály előtt. Ott volt a megbeszélt "találka", s odaérve bólintott is a nő felé. Ő is biccentett, de valahogy kötelességének érezte, hogy szóban is hangoztassa a köszönést, mert illik.*
-Jóreggelt.
*Érződött a hangján a lelkesedés, és, hogy még most nem tudja mi lesz. Kíváncsi volt mit tartogat számára a tünde. Aztán elindultak. Egy, a város szélén meghúzódó kis tisztás közepére érve, a nő elfoglalva a maga által kinézet helyet, ráparancsolt.
Mondjuk gondolta, hogy nem a karddal fogják kezdeni, meg logikus is "bemelegítéssel" kezdeni, de pont fekvőt? A számmal nincs baj, lenyom ő százat is, hanem a karja....
Tényleg ezt akarja a tünde? Előbb a karjára tekint, majd egy könyörgő pillantással a tündére néz. Azonban jól látszik a nőn, hogy nem tréfál. Neki kell veselkednie.
Kis habozás után bólint egyet*
-Meglesz!
*Leguggol, és szép lassan elhelyezkedik, majd kinyomja az elsőt, és másodikat, majd a harmadikat is. A negyediknél megáll. Megsajdult a karja. De már csak kettő! Azért is!
Elkezdi, és szép lassan be is fejezi... jöhet az ötödik. Nem az erőnlét miatt van.
Megcsappant az ereje ugyan a sérülés miatt...de ötöt azért lenyomna, ha nem a karján lenne ez a sérülés.
Le is fogja. És ahogy kiszenvedte az utolsót, feláll és Fatimára néz.
Mindezt olyan sugárzó szemekkel, hogy lám, megcsináltam. A rossz karom ellenére is!!*
Vissza az elejére Go down
Fatima Ferses
Éj elf
Fatima Ferses


Hozzászólások száma : 332
Életkor : 215
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-09, 11:58 pm

*Nézi, ahogy a srác nagy nehezen kinyomja az 5öt. Mikor először kérdőn nézett rá, nem szigorított tekintetén, csupán tartotta előző arckifejezését. Tehát végre a fiú befejezte, s lelkesen felállt. Fatima biccentett.*
- Ez azért volt, mert késtél.
*Kicsit oldalra fordult, majd egy távoli fa felé mutatott, ami Cloval szemben volt. *
- Fuss el odáig kétszer.
*Amint a fiú elkezdi a futást, s háttal van a nőnek, Fatima előveszi Dylan botját, s karddá változtatja, majd övébe csúsztatja. Mikor a szőke végez a futással, előhúzza saját kardját, és átadja neki. Majd előhúzta Dylanét is.*
- Most az én kardomon gyakorolsz, holnap választunk neked kardot. Csináld ugyanazokat, amiket én.
*Majd átvette baljába a kardot, s különböző mozdulatokat végzett el. Ez tartott vagy egy órán át.*
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-10, 12:09 am

*Felállt, majd megkapta, hogy ez volt a büntetés, amiért késett. Erre elkomorult, de azzal a kissé viccesen, szomorúan fancsali arccal, majd jött, hogy fusson.
Hát jó. Azért még rácsodálkozott Fatimára, hogy ez most még a büntetés része?....de ha az is, meg kell csinálnia. Elvégre tegnap megígérte neki, hogy azt teszi, majd amit mond, nem lesz ellenvetés. Így hát fut.
Első kör. Közben kilesi, hogy mit is csinál a nő. Azt nem sikerült elkapnia, hogy hogy is van a nőnél két kard míg eddig csak egyet látott csak, de nincs ideje ezzel foglalkozni.
Befejezve fújtatva érkezik meg. Hiszen nem rég majdnem meghalt, nem csoda, ha elsőre nme futja le a maratont.
Kap egy kardot. A nőét. Áhítattal néz meg, szívesen megvizsgálgatná, hogy milyen, de erre nincs ideje.
A nőt nézi, hogy miket is csinál.....ám leutánozni nem megy.
Főleg ballal...elég béna sajna ballkézzel...
Így csak hadonászik, de gyorsan véget is vet a dolognak, s Fatimához fordul kissé ingatva a fejét.*
Vissza az elejére Go down
Fatima Ferses
Éj elf
Fatima Ferses


Hozzászólások száma : 332
Életkor : 215
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-10, 12:42 pm

*Mutatja a mozdulatokat, hogy mit csináljon a fiú, de végül megállnak. Cloud ingatja a fejét. Fatima nyugodtan szólal meg.*
- Nincsen semmi gond. Lassabban mutatom, pontról pontra, apró mozdulattól apró mozdulatig. Figyelj, és utánozd!
*Majd baljába veszi a kardot, s mintha lassított felvétel lenne, olyan lassan és aprólékosan mutatja a mozdulatot. Majd megcsinálja még egyszer, és még egyszer. Addig végzi el újra és újra azt a mozdulatot, míg nem látja, hogy a fiú is el tudja végezni. Ekkor megáll és ránéz.*
- Bármikor, mikor van egy kis szabad időd, s nem vagy túl fáradt, gyakorold ezt a mozdulatsort. Most mutatok egy másikat.
*Ismét egy új, egy kicsit nehezebb mozdulatsort mutatott, addig, míg a fiú is el nem kezdte utánozni, s nem érzékelte, hogy veszi az adást a fiú. Végül megszólal.*
- Ezt a mozdulatsort is gyakorold. Holnap ismét az ispotály előtt találkozunk hatkor, és ne késs. Most nálad hagyom a kardom, gyakorolj, de el ne veszítsd!
*Néz rá szigorúan. Majd elindul, s otthagyva a fiút visszamegy a dolgára.*
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-11, 5:29 pm

*Mielőtt elmegy az elf, még gyakorolnak egy keveset. Mintha már nem bénázna annyit, de egyelőre még a keze is gyengébb. Nem használta egy ideje,és alapból sem szokta bal karját. Persze ez most pont azért van, mert nem kizárt, hogy a jobb karja nem gyógyul fel eléggé. Igen. Hiába tündék közt van, még fél ettől a lehetőségtől, és ezért is örült annyira mikor Fatima felajánlotta neki a segítségét. Majd mikor már eléggé kifárasztotta a nő Cloudot, megállt és pár instrukció után elindult.
Nála hagyja a kardot? Ez nagyszerű. Több mint amit elképzelni tud. Mikor elindul az elf, halkan megfordul, s nézi egy darabig. Sugárzó szemekkel, szorongatva fáradt ujjai közt a kardot. Fatima kardját. Nem gondol közben semmire, csak az érzés van meg. Egy furcsa kimondhatatlan érzés, ami a hatalmába keríti, ha meglátja a őt.
Mikor magára maradt, elfogta a vágy, hogy tovább gyakoroljon, hiszen ezt mondta a tünde hölgy is. Bárcsak tudná rendesen szólítani. Még gondlatban sem meri letegezni.
Maga elé teszi a kardot, s a két, amúgy elég könnyűnek látszó mozdulattal kezdi. Aztán egyből a második kombinációval folytatja, és így tovább.
Egy idő után mintha fény gyulladna hírtelen egy sötét szobában, villámként ugrik be, miért van ez a kis "torna", hiszen ezek nagyon alap gyakorlatok.*
~Hiszen egyszerű.... ezek a mozdulatok, mind arra mennek rá, hogy erős kézzel tartsa a kardforgató a kardot.
Ha nem így van, értelmetlen a mozdulat.
Ehhez pedig gyakorolnom kell.
A gyakorlat közben erősítem a karom.
Akkor, lássuk csak még egyszer.

*De nem gondolta komolyan. Nem egyszer, ezer egyszer csinálta még meg.
Maga elé veszi a kardot, felemeli és suhint előre. Vigyáznia kell, hogy tényleg egyenesek legyenek a mozdulatok, és maga elé vágjon, mindvégig rendesen tartva a pengét, majd kilép baloldalra, s egy vízszintes vonalban leír a karddal egy félkört, mire a penge vége már-már a háta mögé kerül.
Azaz először, előre vág, majd oldalt nyit, szakszerűen. Ez az első kombináció.
A második rögtön ebből az állásból indul.
Lefelé engedi a kardot, és közben egy perre sem lazít a szorításon. Az egész testével dönt kissé balra, hogy végül nagyobb ívben suhintson előre. Megint csak teljesen szembe támad, de már nem szemből, hanem kissé oldalról, s a mozdulat végén, maga előtt behajtja a könyökét, védekezésképen. Itt van egy kis szünet. A kard éle balra mutat, s értelemszerűen a könyöke pedig lefelé. Ebből indul ki a következő egyben utolsó támadás, amely már egy fél fordulatot követel, miközben megint csak teljesen kitárt karral a jobbja felé suhint, abból a pozícióból kiindulva, amiben megállt. a Kard útja már előre meg van írva, neki "csak" a csuklóját kell mozdítania, és "hagynia", hogy a keze és a teste kövesse az ívet, majd rögtön, mintha egyetlen csapás lenne, azonnal előre tekint. Nem nagy fáradság, csak egy fél lépés, és a szinte háta mögé vitt kard végét a bal oldalára "helyezi".
Összességében öt halálos csapás, aminek a végén teljesen előre fordul, s a kard is oldalt van.
Persze ebből látszik, hogy csak gyakorlat, hiszen itt nem szabad megállni éles helyzetben, hacsak az az öt csapás minden ellenfelet le nem terített.
Hajnalban Fatima senkit sem talált a megbeszélt helyen, hiába várt ameddig csak akart.
Lehet el is ment, s nem kérdezett utána Cloudnak, de ha igen az egyik nővérke a szobájában tudta is a választ.*
-Hajnal tájt megjött, piszkos volt és fáradt is, de ennek ellenére csak lemosakodott,és ment is vissza ahova reggel távoztak....azaz én így gondolom, mert azóta se jött még vissza.
*És így is volt. Cloud egész éjjel gyakorolt, és reggelre a kis tisztáson nyomta el az álom...*
Vissza az elejére Go down
Fatima Ferses
Éj elf
Fatima Ferses


Hozzászólások száma : 332
Életkor : 215
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-11, 5:46 pm

* Hat óra elmúlt már. Tegnap amennyit csak tudott, a gyerekekkel volt, vagy segédkezett itt-ott. Néha bemegy az ispotályba nem azért, hogy rálessen Cloudra, hanem mert ott is van dolga. Van egy-két beteg, akit őrá bíztak. Tegnap az ispotályban pont, mikor odament, nem látta a fiút. Gondolta, biztos sétálgat vagy van valami dolga. Ma reggel viszont már keresztbe is fonta a kezét.*
~ Ha tönkre tette a kardomat, kitekerem a nyakát. ~
* 10 percet várt, majd bement. Ott megkapta a kérdésére a választ. Vett egy mély levegőt, biccentett, majd elment. Odaért a tisztásra, ahol gyakoroltak tegnap, ott aludt a fiú. Egyenesen megállt, majd megszólalt.*
- Jó reggelt!
*Így tervezte az ébresztést. Közben Dylan "kardja" már nála van, övébe helyezve.*
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-11, 5:56 pm

*Alszik, de csak olyan pár órája. A kedves köszöntés, és az, hogy sikeresen beleállt a látóterébe, elegendő volt ahhoz, hogy felébredjen az alvó. Kinyitva a szemeit, egyből a tündére szegezte, majd leesett, hogy mi itt a gond. Találkozniuk kellett volna az ispotálynál. Felpattant, amennyire csak tőle telt, s a tündére nézett, amolyan félig meddig vigyázz állásban. Bólintva egyet a saját "Jóreggelt" üdvözlése mellett, egy levélke esett le a hajáról.
Szépen el is aludta azt rendesen. Kissé kócosan mindenfelé álltak a tincsek, mint egy madárfészek*
-Jó reggelt.
Öhm...tessék, jó volt vele gyakorolni.

*Nos igen. Az is mozgatta a fiút, hogy a tünde beígérte neki, hogy egy napra kapja meg a kardot. Minden percét élvezni akarta.
De lejárt az idő, így átnyújtotta, majd minden kérdezés nélkül lement fekvőbe, és a "reggeli"...7 körül járt... öt fekvőt lenyomta.
Utána sem állt fel, hiszen nem is késett, hanem nem is jelent meg, lehet többet fog követelni a nő.*
Vissza az elejére Go down
Fatima Ferses
Éj elf
Fatima Ferses


Hozzászólások száma : 332
Életkor : 215
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-11, 6:13 pm

*Fatima nem túl szigorúan, csupán értelmezhetetlen tekintettel nézte a felkászálódó fiút. Egy pillanatra végignézett rajta. *
~ Szuper... ~
*Megkapja a kardot, elteszi Dylan kardja mellé. Majd szó nélkül nézi az 5 fekvőtámaszt. Majd vélhetően kérdőn tekint rá a fiú, hogy kell e még művelnie ilyesmit, Fatima pedig biccentett.*
- Még ötöt.
*Azért mert ilyen "sokat" mondani, mert látta, hogy sokkal könnyebben, egyszerűen nyomta le a fiú a fekvőket. Vagyis valószínűleg sokat gyakorolt, ami azt jelenti, hogy sokkal erősebb már most a bal karja. Ami azt jelenti, hogy biztosan veszetten izomláza van. Mikor a fiú feláll, hogy befejezte, akkor ismét megszólalt.*
- Három kör futás a tegnapi fáig.
* Emelni kell mindig a mércét. Ha a fiú azt is megtette, akkor határozottan ismét megszólalt.*
- Kövess.
*Elindultak vissza a városba. Nem véletlen akart ugyanott találkozni a fiúval. Elmentek egy fegyverraktárba.*
- Válasz egyet, és a tiéd lesz.
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime2012-09-11, 6:32 pm

*Még ötöt, de ez már nem ment olyan szupin, mint az első öt. Veszettül kezdett megmutatkozni az izomláza, aztán három kör a tegnapi fáig. Vett egy hatalmas levegőt, majd uccu neki, hadd szóljon. Az első fele (!), még okés volt, aztán a lábai is megmutatták, hogy bizony egész éjjel talpon volt, a harmadik körre, már egy gyűrött rongybabként ért az elf mellé.*
-Megvolt....
*Suttogta holtfáradtan.
Fatima ezek után, talán megelégedve a kis futással elindult az ispotály felé.
Cloud kicsit meg is ijedt. Most vége? Abbahagyja a tanítását?
Megrökönyödve követte az elfet, mint aki nem akarja, s kicsit le is maradt.
Aztán végül mégsem az ispotályba hanem egy fegyverraktárba vitték...
Cloud bement, bármit elvehet. Megnézegetett pár kardot, de valójában nem tudta, hogy melyiket kéne választania.
Megvonta a vállát.*
-Ennyire nem értek hozzá.
Ha adnak nekem egy fegyvert, megpróbálom a lehető legjobban használni, de
nem tudom, melyik lenne jó nekem.

*Márpedig ezek közül a szép, és erős tünde fegyverek közül jó lenne egy igazán jó kardot választani.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Olassië, az elfek városa - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië, az elfek városa   Olassië, az elfek városa - Page 11 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Olassië, az elfek városa
Vissza az elejére 
11 / 21 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Gwaith-dúr, a sötét elfek városa
» Orod Opelë, a fehér elfek városa
» Elfek népe
» Olassië alkonya
» Olassië erdeje

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Olassië-
Ugrás: