LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 A rabszolgapiac

Go down 
+25
Fela Husani
Ryn von Samok
Vogon Beebebrox
Sydney H. Low
Kesa Klensbane
Sol
Nill
Belnir
Huor Tiwele
Nawarean
Balál Tangeran
Cloud Revan's
Furia
Alex Ian Keegan
Sou
Edward Dylan
Gylnar Radek
Mitsuko Midnight
Melhior Norin
Kain Namelyr
Áron Minden
Tarabas
Zylar
Arietta
Mesélő
29 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
SzerzőÜzenet
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2020-07-23, 7:29 pm

// Raven, és egy újabb hosszú nap... Very Happy //

* Türelmesen végighallgattam Raven terveit, de nem válaszoltam neki egyből. Kicsit morfondíroztam a dolgokon, elvégre reggel eléggé lassan forognak a fogaskerekeim. Meg aztán igyekeztem kiélvezni ezt a finom reggelit. Tudtam, hogy utána úgyis ennél sokkal rosszabb dolgokkal kell majd foglalkoznom. Megenni egy tányér rántottát pedig olyan egyszerű és nagyszerű dolog.
- Igazad van, biztosan megtalálnak minket, ha jutottak valamire - válaszoltam neki, majd az öltözékét és a feladatomat kezdte firtatni.
- Ha ruhát akarsz venni, veled tartok. De úgy gondolom, hogy jobb lesz, ha a feladatomnak magam nézek utána kicsit később - mondtam Ravennek. Elvégre Inaeth csak engem küldött, és nem voltam biztos benne, hogy a kék köpenyes örülne, ha másodmagammal állítanék oda. Ez túl komoly feladat volt ahhoz, hogy váratlan tényezőkkel belezavarjak. Ráadásul korántsem voltam biztos benne, hogy nem korábbra várt, így még egy alapos feddés elé is nézhetek. Nem érintene túl jól, ha ez tanú előtt zajlana.
Amikor végeztem a reggelivel, felálltam az asztaltól és odamentem a fogadóshoz, hogy rendezzem a szoba és a reggeli árát.
- Ezúttal a vendégem voltál - szóltam oda Ravennek, és rendeztem az ő számláját is.
Kiérve az ajtón Telar ugyanazt a nyüzsgő arcát mutatta, mint az elmúlt nap. Mintha egy pillanatra sem állt volna meg az élet, sőt. Mivel a rabszolgapiac tövében szállásoltuk el magunkat pont tanúja lehettünk, amikor új "árú" érkezik. Láncra vert emberek és rácsos szekerek meneteltek lassan a tér irányába. A legtöbb szolga szutykos volt, rongyokban járt, lábbelije szinte egyiknek se volt. Lesütött szemmel várták, hogy történjen valami, amelyik pedig ellenkezett, annak korbáccsal hamar a kedvét szegték.
De ezúttal nem a rabszolgapiacon volt dolgunk, így az ellenkező irányba fordultam, és ügyet sem vetve a szerencsétlenekre, célirányosan sétáltam a piac vidámabb felébe. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2020-07-24, 8:06 pm

//Alamaise – csapjunk bele Very Happy //

Pont úgy reagált a lány, ahogy vártam. Amikor az én programomról volt szó, minden további nélkül velem tart, de ahogy az ő feladata kerül szóba, nem rejti véka alá, hogy nem kívánatos a jelenlétem.
Persze erre számítottam és fel is készültem rá, hogy majd észrevétlenül kell a sarkában maradnom.
Már akkor gyanús volt nekem ez az egész, amikor váratlanul megjelent ott, azon az elhagyatott helyen, ahol az a némber meglepett a varázslatával és sérülten kellett várakoznom.
Lehet, hogy csak a gyanút akarja elhárítani magáról, amikor velem tartott, mert nem csak az a dolga volt itt, hogy Furia rátestált feladatát teljesítse, hanem más, hiszen abban sem lehetek biztos, hogy egyáltalán Őrettenességéhez tartozik és nem valami más szándéka van.
Úgy éreztem, hogy bár Kain megtalálása nagy fegyvertény lenne, most már ki kell derítenem mi az igazság irgalmas segítőmmel kapcsolatban. Szóval szerzett magának egy árnyékot.
- Hát persze. – bólintok álságos mosollyal. – Menj csak, intézd a dolgod majd, addig én simán elleszek.
Én akartam rendezni a számlát, de végül is, nem erőszakolom rá a darnámat, jól jön az még, ha még szükségem lesz a kölykök segítségére másban is.
- Köszönöm, bőkezű vagy. – igazítottam meg a vállamon a köpenyemet, aztán követem őt az utcára, ahol már pezseg az élet.
A rabszolgákra csak egy futó pillantást vetek, nem érdekelnek, természetesen egy sárkány sem lehet köztük, így nem érdekesek.
Alamaise is elindult már a rendes piac irányába. Csatlakozom hozzá.
Most még azért nincsenek annyian, mint majd délután lesznek, így kényelmesen tudok nézelődni és hamarosan megállok egy kufár előtt, ahol színes halmokban állnak az ingek, nadrágok, zekék.
- Szerinted, milyen szín lenne nekem jó? – vonom be Alamaise-t a választásba, mégis csak nőnemű, jobban ért hozzá.
Az utcakölykök nem nagyon mutatkoznak, őrök azonban már most szép számmal vannak, ami azért elég szokatlan.
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2020-08-05, 5:10 pm

//Ravennek, bocsi a késésért Smile //

* Figyelmem igencsak szétszórt volt, már majdnem túlhaladtam, amikor Raven a ruhadarabokról kérdezett. Olyan behatóan sosem érdekelt az öltözködés, én magam mindig a praktikusságot tekintettem fő szempontnak. De igyekeztem úgy tenni, mint akit most semmi más nem köt le, csakis Raven jövendőbeli felsője.
- Talán az passzolna hozzád - mutattam egy egészen sötétzöld ingre - Nagyszerűen kiemelné a szemeid színét - tettem még hozzá, hogy szakértelmemhez kétség se férhessen.
Gondolataim azonban teljesen máshol jártak. Azon morfondíroztam, hogyan juthatnék el ismét a kufárhoz anélkül, hogy Ravennak feltűnne. Nem egészen voltam benne biztos, hogy a szökőkúthoz sem fog követni. Az elf lány beszámolója alapján igencsak szaglászós típusnak tűnt.
- De nézd csak, ez is megfelelő lehet - mutattam egy barnána is. Eközben már az árusnak is feltűnt, hogy válogatunk így hamar odajött, hogy mindkettőnk számára a legideálisabb darabot előkerítse. Mindeközben persze az egekig magasztalva a portéka minőségét.
- Amíg válogatsz, szétnézek a többinél is - mondtam Ravennek, és elindultam a többi ruhákat kínáló sátor felé. Itt most úgy is lekötötte a nőszemély fecsegése, aki nem csak inget, hanem egy egész ruhatárat állított össze a férfinek néhány perc alatt.
Körülöttünk szinte csak textíliákat áruló sátrak sorakoztak, szőnyegek, kelmék, ruhák az egyszerűtől egészen a fényűző daradokig. Nem mentem messzire, csak egy - két sátornyit vánszorogtam, lassan, nézelődve, mint akit most más sem izgat, csak az a nyomorult ing. Néhány mély sóhajjal keresgéltem, de csak annyira, hogy lásson Raven. Majd amikor nagyon benne lesz a dolgában, akkor talán messzebbre "tévedhetek". *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2020-08-08, 6:17 pm

// Semmi gond, de nem szabadulsz ilyen könnyen Very Happy  //


Meglepődve tartottam magam előtt a zöld inget és néztem Alamaise-re, mert bár én kérdeztem meg, hogy mit javasolna, nem gondoltam, hogy ilyen szemmel is megfigyelt. Egészen más szemmel néztem meg a további ruhákat, mert soha nem úgy választottam, hogy passzoljanak bármihez is. Legyenek tartósak, strapabíróak, legyen több zseb és kényelmes is legyen.
- Akkor feltétlenül ezt veszem meg. – villantottam rá smaragdzöld pillantásomat egy kisebb vigyor kiséretében. – Nem is gondoltam, hogy megjegyezted. – tettem hozzá.
Azt is leszűrtem ebből azért, hogy nem árt figyelembe vennem a megfigyelőképességét, hogy a részleteket is megjegyzi valószínűleg.
Viszont most azt is látom rajta, hogy a szavai ellenére alig figyel rám, most is, mint tegnap kissé elgondolkozónak érzem, mintha máshol lenne lélekben.
Megszemlélem a másik inget is, a barnát is, az sem volt rossz, ráadásul jobban rejtett, ha szükséges.
- Hmm…..lehet megveszem mindkettőt, elvégre kell egy váltás is és ki tudja, mikor járok ismét város közelében. – morfondíroztam hangosan.
Közben a kofa is lecsapott rám, látva, hogy nagyobb üzlet van alakulóban és pár pillanat múlva, már szinte ki sem látszottam az ingek, nadrágok és köpenyek halmából.
- Héééé, ne olyan hevesen, nem fogom megvenni az egész portékáját! – toltam el magamtól, mert alig hallottam a karatyolásától valamit és már csak a lány szavainak végét és a lassan távolodó hátát láttam.
Rövid gondolkodás után, mag látszólag válogattam, úgy döntöttem, hogy hagyom, hogy kissé eltávolodjon, mert ha ráakaszkodom, biztos nem megy oda, ahová most igyekszik.
Mikor már eltakarják a sátrak, az árus kezébe nyomok pár darabot, nem is nagyon nézve mi az, meg valamennyi pénzt és odavetem.
- Vitesse a Vidám Testvérek fogadóba.
Azzal már sietősen eredek Alamaise nyomába, persze nem először követek valakit, így igyekszem láthatatlanul tenni.
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2020-08-09, 9:20 pm

// Raven - pontosan erre számítottam Razz //

* Egy pillanatra sikerült magam mögött hagynom Ravent. A két sátor közötti sikátornál egy koszos koldus könyörgött pár garasért. A szemeivel együtt a fél arca be volt kötve, talán vak volt, vagy beteg, esetleg mindkettő. Szürke rongyaival és hosszú, ősz szakállával megtörten ücsörgött a porban.
- Áldják meg az istenek! Egy pár darnával segítsen a nyomoromon! - tartotta elém a üres, fém kupáját. Hangja halk volt és rekedt.
- Nem erényem az adakozás - léptem hozzá közelebb, bár viszolyogtam tőle. Az ilyen koldusok betegségek és élősködők valóságos tanyája.
- De csak hogy lásd, kivel van dolgod. - Éppen előkutattam  pár fityinget, amikor az öreg feltápászkodott a földről. Már nyújtottam a fém pohárka fölé a pénzt, amikor az megragadta a karom és a szűk folyosó felé vonszolt. Amikor megérintett, csak akkor éreztem, hogy valójában a koldus is magamfajta, és egyáltalán nem gyenge és esetlen, mint amilyennek elsőre tűnt. Ez a felismerés nyomban belém fojtotta a felháborodásom és hagytam, hogy a sikátor beugrójába vezessen, ahonnan nem láthattak.
- Mi a frász? Mi folyik itt már megint?! Ki a fene vagy? - A koldus elengedte a csuklómat, és leszedegette az arcát takaró rongyokat. Bár a bőre most fehér volt, vonásai alapján ismerősnek hatott.
- Te vagy az a kufár! De mégis, hogy a fenébe csinálod ezt?!
- Mindent a maga idejében, Alamaise. Ha valóban elkötelezed magad az ügy iránt, gyere el Vadalanba. Leírtam, hogy hol találsz meg. Ott tanulhatsz, és a tehetsz a békéért. Ne keress engem itt már sehol, ott foglak várni téged. Most menj! Gyerünk! - noszogatott a koldus vissza a sátrak felé.
Kisvártatva kiballagtam a széles utcára, ahol egyből megpillabtottam Ravent. Tekintete fürkészőnek tűnt, biztosan azt leste, hova lettem. Mikor visszanéztem a szűk utcára már nem láttam ott senkit.
- Na, tetszett valamelyik? Mert odébb is akadtak szép darabok - mondtam neki úgy téve, mintha ezidáig válogattam volna. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2020-08-11, 7:49 pm

// Alamaise – pedig milyen buli lett volna, ha megleplek Rolling Eyes //

Akármennyire is igyekeztem, hogy ne veszítsem el a lány nyomát, azért arra is kellett ügyelnem, hogy ne ész nélkül rohanjak utána, hiszen ha esetleg…..valamiért…..számítana tőlem valami hasonlóra, bár nem tudom mi oka is lenne rá, akkor könnyen előfordulhat, hogy az első forduló után beleszaladok, aztán gyorsan kéne valami magyarázatot találnom, hogy mi ez a nagy rohanás.
Viszont nagyon eltűnni sem engedhettem, hiszen a piac forgatagában pillanatok alatt elveszíthettem a nyomát és a szagát, mert ennyi náció között meg nem lelném, vagy mire igen, addigra már bármit elintézhetett.
Egy pillanatra mintha látnám lófarokba kötött haját megvillanni a sátrak egyik folyosóján, de aztán olyan gyorsan eltűnt, hogy nem tudtam nem-e csak a szemem káprázott.
Mivel a halvány szagnyom is arra vezetett, azonnal arra vetettem magam, de mikor oda értem továbbra sem láttam.
Mintha azonban egy keskeny nyílás felől érezném………
Már épp indultam volna arra, mikor kilépett elém Alamaise. Ha meg is lepődött, jól leplezte, viszont sokat mondó volt, ahogy visszapillantott a sötét, keskeny utcába, mintha meg akart volna bizonyosodni valamiről.
- Gyorsan szoktam dönteni, már meg is vettem a holmikat és a szállásunkra küldtem őket. – bólintottam, aztán én is mellé léptem, hogy belássak a sikátorba. – Találtál valami érdekeset? Vagy talán valami baj van, volt ott valaki? – fürkésztem az árnyakat, aztán Alamaise arcvonásait.
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2020-08-12, 8:47 am

// Raven, a mindig gyanakvó //

* Raven figyelmét olybá tűnik, semmi sem kerülhette el.  Ha egy pillanatig nem lát, máris keres és kérdezősködik. Most már biztos voltam benne, hogy nem igazán bízik bennem, így csak reménykedni tudtam abban, hogy a természete ilyen, és nem sejt semmit ebből az őrületből, ami ebben a városban utolért.
- Mi? Jah, hogy ott! Nem, csak azt hittem, hogy látok, de nincs ott senki. Tudod, találkozóm van azzal az alakkal, már mindenhol őt látom. Szóval már biztosan vár rám. Örülök, hogy sikerült ruhákat találnod, de most már igazán mennem kell. Ha bármit megtudnék útközben Kainról, azt igyekszem veled is megosztani majd mindenképp. További jó vadászatot, Raven. Biztosra veszem, hogy látjuk még egymást - köszöntem el a férfitól, és biztos is voltam benne, hogy találkozni fogunk előbb, vagy utóbb. Egy turpisság sem maradhat sokáig titokban, és most már számolnom kellett azzal is, hogy ezek az apró füllentések még keresztbe tehetnek nekem. De nem volt más hátra, mint előre. Itt, ezen a ponton már nem szállhat inába a bátorságom.
Ha Ravennek sem maradt több mondandója, akkor sietősen a szökőkút felé veszem az irányt.
Várt egy kínos beszélgetés egy bizonyos Erindorral, akivel a leírás alapján egyszer Telarban már összehozott az élet, s volt egy sanda gyanúm, hogy nem sikerült meggyőznöm őt kivételes vadásztehetségemről. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Raven Back
Zöld sárkány
Raven Back


Hozzászólások száma : 162

Character sheet
Nép: Sárkányok

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2020-08-13, 6:09 pm

// Alamaise, aki még biztos gondot fog okozni egy bizonyos Őhatalmasságának //


Ha ismertem volna Alamaise legtitkosabb belső gondolatait – mennyivel könnyebb dolgom lett volna, - ám megnyugtattam volna, hogy nem csak benne nem bíztam, hanem általában senkiben, ráadásul még fel is keltette a figyelmemet, amikor, a piaci lopás incidense után, nyilvánvalóan megváltozott benne valami.
Bár most sem gyanúsíthattam volna semmivel, hiszen benézve a sikátorba egy árva lelket sem láttam ott és Alamaise is természetesen viselkedett, még is volt bennem valami kétely. Pedig a Sárkányok istene lássa a lelkem, kedveltem a lányt, már amennyire ez tőlem tellett.
- Áhh, nagyon nincs inyedre ez a találkozó, Furia tud néha kellemetlen feladatokat adni, és őt soha nem lehet visszautasítani. – vetettem még egy utolsó pillantást az utcácskára, aztán, ahogy Alamaise folytatta elgondolkozva néztem rá.
Ha a bizalmatlan énemre hallgatnék azt mondja, hogy a lány nagyon meg akar szabadulni tőlem, de azt az első perctől sem titkolta, hogy mi volt a küldetése, így most nem akartam akadékoskodni, különben is örülhetek, hogy eddig eljött velem és segített.
- Rendben, persze, nem akarlak feltartani. – húztam egy kis mosolyra a szám. – Mindegyikünknek meg van a maga dolga. Még egyszer köszönöm, hogy segítettél és járj szerencsével. – biccentettem meg felé a fejem. – Remélem még találkozunk.
Azzal félresöpörve gyanakvó gondolataimat, visszafelé indultam a fogadó felé, hátha a kölykök már várnak valami jó hírrel.

//Köszönöm a játékot, remek volt megismerni Alamaiset és titkait Very Happy //
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2020-08-18, 10:13 pm

// Raven, aki biztosan nekem is okoz majd fejtörést Very Happy //

* A férfi gyors beleegyezése távozásomba kissé meglepett, de örültem, hogy ezúttal egyedül mehetek utamra. Azért továbbra is óvatos maradtam, elvégre ki tudja ezekben az időkben...?
- Igazán nincs mit. Minden jót, Raven! - Egy félszeg mosolyt azért még megérdemelt ez a kitartó vadász. Nem szívesen tudnám az ellenségeim sorai között.
Lépteimet megszaporáztam a bizonyos sárkányos szökőkút irányába. Minél közelebb értem, szívem annál hevesebben vert, pedig egyáltalán nem voltam benne biztos, hogy rögtön meg fogom találni a keresett férfit. Meg aztán a mogorva természete sem hiányzott túlságosan. Hiszen ezelőtt még a bárgyú mosolyomnak sem sikerült megtörnie Erindor hűvösségét, ami vajmi elenyésző humorérzékre vall. Na, de csak megoldom valahogy, annyira csak nem lehet savanyú. Biztosan csak Kain hozta ki belőle a túlzott komolyságot.

A nagy terv, hogy lerohanjuk Telart továbbra sem volt ínyemre, így odafelé azon gondolkoztam, mi tévő is legyek ez ügyben. Felmerült bennem persze az is, hogy egyszerűen csak távozok, elutazok Vadalanba és hagyom az egészet. De ha már tudomásomra jutott ez az egész, akkor mégiscsak tennem kellene valamit. De mégis mit...?
Idő közben a tömeg is egyre sűrűbb lett, s Telar városképe kezdte felvenni szokásos, nyüzsgő kinézetét. Útban a célomhoz megálltam venni egy almát. Hátha a rágcsálás beindítja az agytekervényeim, és megszülethet végre egy zseniális terv. *

// Én is köszönöm a játékot Raven! Azért van ám még meglepetés a tarsolyomban ^^ //
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2020-12-22, 8:03 pm

//Mese: Véráztatta földek - Dazulax, Shuga//

Kra’h Lur Dazulax a rabszolgapiac közelében áll. Hogy a megkínzott, megtört rabokat figyeli, netán arra vár, hogy egy holttest kerüljön ki közülük, mit magával vihet, csak ő maga tudja.
Azonban nincs egyedül. Shuga, a maga mágus-démon kettősségével van jelen szintén ott. Lehetséges, hogy a sötét elffel akad dolga, ám az is lehet, más ügyben jár Telar hírhedt piacán annak bezárását követő órákban.
Vissza az elejére Go down
Kra'h Lur Dazulax
Ametiszt sárkány
Kra'h Lur Dazulax


Hozzászólások száma : 148
Munkahely : Ügyeletes gonosztevő

Character sheet
Nép: Külhoniak

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2020-12-22, 9:24 pm

// Mese: Véráztatta földek //

* Telar városa mindig vonzotta a színes forgatagokat éppúgy, ahogy a minden lében kanál, gonosz lelkeket is. Dazulax is ide csöppent, amolyan beszerző körúton volt, mert hát tudta ő nagyon jól: ami nincs a telari piacon, az talán nem is létezik.
A rabszolgapiac sötétedéskor sem volt magával ragadóbb, mint világosban. A szag a kereskedők távoztával is itt maradt, ahogyan az itt megfordulók hátrahagyott szemete is: anyagdarabok, vasak, kertecek törött deszkái, miegymás. A sötétedő téren kicsivel odébb egy városőr vitázott egy rabszolgakereskedővel, aki ott akarta hagyni kiszenvedett portékáját. De az őr szerint annak ott semmi keresnivalója sincs, és helyette senki sem fogja onnan elvonszolni.
Dazulax hegyes fülei meghallották ezt a beszédet. Egy kósza hulla mindig jól jön nagy tervei megvalósításához. Elindult hát, hogy ismét segítsen, ahol tud, és megoldja a kétlábúak apró-cseprő gondjait.
Fekete köpenye, s csuklyája ezúttal is rajta volt. Hegyes, lilás fülei a két kis lyukon keresztül szegeződtek az ég felé. Hosszú tőre oldalához simult. Valójában már jóideje érezte a friss hullaszagot, de nem ment oda azonnal, hogy elkérje. Inkább kivárt, s milyen jól tette. Így most egészen segítésznek mutatkozhat. Meg is indult a vitázó páros felé. *
Vissza az elejére Go down
https://sites.google.com/view/ametisztragyogas/f%C5%91oldal?auth
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2020-12-24, 6:27 pm

// Mese: Véráztatta földek //

A Telari piac ezen része nem sűrűn kerül az utamba, de néha errefelé is elnézek miközben két módon is táplálkozom. Az egyik a szokásos és kedvenc telari húsos pitém, a másik ezen a piacon fellelhető rettegés és félelem. Így egyszerre lakhatok jól kétféle módon is, na meg nem leszek gyilkos szörnyeteg. De jelenleg mint vevő is jelen vagyok, már ha találok olyat aki megfelel az igényeimnek a kutatásomhoz. Nem mintha a kínzáshoz keresnék rabszolgát, én mint a törvény képviselője, de az időm véges így hamar kell a terveimhez egy vérelf, már ha tud segíteni abban hogy újra sárkány legyek. De ahogy érzem itt is csak a fölös köröket futom, viszont nem adhatom fel. A sétám közben megüti a fülem egy perpatvar, ami nem biztos hogy beavatkozást igényel, viszont ránézek mert mert a végén én ütöm meg a bokám amiért nem akadályozok meg egy esetleges bajkeverést, halált. Így a hangzavar felé veszem az utamat, áttörve a tömegen. Ami sokszor nem ütközik akadályba hisz nagyobb vagyok bárkinél.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2020-12-26, 9:31 pm

//Mese: Véráztatta földek - Dazulax, Shua//

*Az őr a dolgát végzi. A halott, legyen az rabszolga, vagy szabad ember, veszélyt jelent. Nem csupán azért, mert ronda. Terjeszthet bármiféle kórságot, még dögvészt is hozhat a városra, s az ő dolga az is, hogy ezt elhárítsa.
Azonban azt mégsem tenné meg, hogy maga vonszolja el, hisz erre valók a rabszolgakereskedők, kik hagyják heverni portékáikat.
Őt az sem félemlíti meg, hogy a kereskedő mögött ott áll a behemót félork zsoldosa is. El nem tudja képzelni, mely nép sarja vetemedhetett arra, hogy együtt háljon egy orkkal, s létrehozza ezt a förmedvényt.
Az azonban biztos, hogy ő akár magával is vihetné a hullát, feltéve, hogy a kereskedő utasítja rá.
De nem utasítja, s ez a perpatvar lényege.
Erre tart hat Dazulax és Shuga is, ki-ki a maga megfontolását követve.*
- Nem az én dolgom a selejtes árut eltakarítani, hanem a tiéd!
*Jelenti ki határozottan az őr, míg a rabszolgakereskedő gunyorosan vonogatja a vállát.*
- Ha enyém lenne, tán még foglalkoznék is vele…
- Hát a kend ketreceinél leltem, kié lenne másé?
Vissza az elejére Go down
Kra'h Lur Dazulax
Ametiszt sárkány
Kra'h Lur Dazulax


Hozzászólások száma : 148
Munkahely : Ügyeletes gonosztevő

Character sheet
Nép: Külhoniak

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2021-01-02, 5:01 pm

// Mese: Véráztatta földek //

* A nyurga, bőrbe öltözött mágus előtt már egészen kezdett kibontakozni a jelenet. A gazdag rabszolga-kereskedő kötötte az ebet a karóhoz, amitől a városőrt csak egyre inkább elöntötte a méreg.
- Urak! Akaratlanul is hallottam, miről vitáztok. Ha megengeditek, megoldanám ezt a kellemetlen nézeteltérést. Majd én gondoskodom szegény páráról, Dremer nyugosztalja.
Dazulax arca megjátszott szánakozásba fordult át, s Dremer alázatos szolgáját alakította. Bár jól jönne neki a halott rabszolga, azt azért el akarta kerülni, hogy egyből leríjon róla kóros elmebaja. Arra azonban számított, hogy odalépve érdeklődő szempárok vizslatják majd. Remélte, hogy nem firtatják "önzetlen segítségének" indítékait, de ha mégis, arra is megvannak előre kigondolt válaszai.

Míg a vitázó páros válaszára várt, Hildemond halk, panaszos szuszogása felhallott fejében, aki eközben a Telar körüli pusztaságon rejtőzködött. Időközben rájött, hogyan tudna vele gondolatátvitellel csevegni, így nem kellett már, hogy megjelenjen neki, ha szólni akart hozzá. Nagyon hasznosnak találta Hildemondot, azonban mindeközben kínosan ügyelt rá, hogy ne kösse magához túlságosan, és a láncokból font kötelék által ne tapadhasson hozzá a lidérc.
- Nagyúr, a város felé ork seregek tartanak. - Hangja semmilyen érzelmet nem sugárzott, úgy közölte ezt, mintha a város ellen vonuló hadak lennének a világ legtermészetesebb dolgai.
Dazulax eközben nem esett ki az éppen alakított szerepéből. Igazából egy rezzenés nem látszott az arcán, magában azonban rögtön mérlegelni kezdte a helyzetet. Nem jó egy város falai közt lenni, ha az éppen ostrom alatt van. Még ugyan nem nyílt alkalma Hildemondnál kérdezősködni, de sárkányokról nem beszélt, csak orkokat említett. Azok pedig nem ismerik fel a kétlábú alakban lévő sárkányokat.
Az ostom azonban egyet jelent a mészárlással, vagyis annyi holtestet vihet magával, amennyit csak akar. Sőt, még annál többet is, hiszen ha megbolydul a város, azt zsákmányol magának, amit csak akar. Ez a gondolat igazán kezdte felvillanyozni a gonosz sárkányt. *
Vissza az elejére Go down
https://sites.google.com/view/ametisztragyogas/f%C5%91oldal?auth
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2021-01-02, 5:21 pm

// Mese: Véráztatta földek //

A csevegés több személy érdeklődését is felkeltette, ezek közül egy sötételf lépett ki a vitatkozók felé. Ez meglepett, bár egy feketemágiára szakosodott fajnál ki tudhatja mi jár a fejében. Megkövezni én sem tervezem na de lenyúlni más hulláját miközben vitáznak felette? Ahogy megszólította őket én is kilépek a tömegből és zavarni készülök a hulla fölött díszkurzusozó triót.
- Elnézést, nem tudtam nem elmenni a csevejük mellett. Megtudhatnám mitől nőtt a holtak száma ezen az elcseszett piaci negyedben? Vagy tippeljek arra hogy valamelyikük sáros a témában? Az egyetlen kivétel a fekete fülű, aki még a hullát is megvenné.
Csapom dörgedelmesen a botomat az útra, és az elfel megegyezően én is választ várok tőlük. Megerősítem a kérdésekhez való jogom kivillantom a mágus tanács jelvényét, hisz itt a Merinoli hadnagyi rangjelzéssel nem sokra mennék. Akkor csap meg egy hideg értelmezhetetlen érzés, amely szerint élőholt van a közelben, noha nem láttam egyet sem. Kicsit megráztam magam hogy lerázzam magamról az érzést, és a csevegőkre koncentrálok, majd az elf felé fordulok.
- És őn kicsoda hogy ily lelkesen eltakarítaná más hulláját, mielőtt a törvény bármely képviselője. Jelen esetben én eldöntené mi legyen a tetemmel.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2021-01-03, 7:54 pm

//Mese: Véráztatta földek - Dazulax, Shuga//

*A vitázók közül először a kereskedő az, aki reagál. Sietve vonja meg a vállát Dazulaxnak.*
- Felőlem máris viheted, nem az enyém, mint mondtam….
*Hogy igaza van-e, mindegy is, neki a válláról veszik le a terhet, ha nem neki kell valami városszéli domb tövénél elföldeltetni a szolágival a hullát.
Az őr is válaszolna, de előbb mérlegeli a lehetőségeket magában.*
- Milyen jószándék vezet bárkit arra, hogy egy halott terhét magára vegye? Az istenek nem nézik jó szemmel, ha nem adjátok meg neki a végtisztességet. Még akkor sem, ha rabszolga volt.
*Ekkor ér oda a Shuga. Barnaköpenyes, rendjelvényt lobogtat, s a katona a maga részéről még örül is neki.*
- Az egyetlen sáros ez a kereskedő, aki itt áll. Árulja a portékáját, de ha elhalálozik egy, a takarítást már nem vállalja maga után. Talán jobban kellene tartani őket, s akkor nem volna probléma.
*Veti oda a kereskedőnek, miközben még ő is várja a választ a kérdésre, amit immáron a mágussal együtt tettek fel a sötét elfnek.*
Vissza az elejére Go down
Kra'h Lur Dazulax
Ametiszt sárkány
Kra'h Lur Dazulax


Hozzászólások száma : 148
Munkahely : Ügyeletes gonosztevő

Character sheet
Nép: Külhoniak

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2021-01-10, 9:35 am

// Mese: Véráztatta földek //

* ~ Ekkora felfordulást egy haszontalan rabszolga teteme körül... ~ gondolta magában Dazulax és lebiggyesztette szája szélét a fontoskodó negyedik érkeztére. Nem vágott közbe válaszával, megvárta amíg mindenki felteszi hitetlen, kétkedő kérdéseit. Amikor felelt volna rájuk, akkor a háttérben mintha megbolygatta volna valami Telar békéjét.
- Nos, urak, szívesen enyhítettem volna gondjukon, de úgy tűnik erre itt már nem lesz szükség. És most, ha megengedik... - Dazulax kissé meghajolt, arcán egy gúnyos mosollyal, majd egyszerűen elvonult a Főnix templom felé, ahonnan a mágikus fényjáték sejlett fel egy pillanatra.
Ha nem akadályozzák akkor megszaporázza lépteit. Persze esze ágában sem volt belevetni magát egy esetleges csata sűrűjébe. Inkább csak azért megy, hogy elemelje ami fontos lehet a számára, és hogy még nagyobb zűrzavart keltsen. Hamarosan Hildemondot is magához hívhatja, hogy segíthessen neki. A gonosz sárkány egészen beleborzongott a csata várható izgalmába. Nem gondolta volna, hogy viszonylag ilyen hamar újra belecsöppen egy csata közepébe. Ráadásul ork testeket még nem volt alkalma gyűjtögetni, ezzel is színesítve hátborzongató palettáját.
~ Talán be sem fognak férni a kriptába... ~ morfondírozott Dazulax, és már előre dörzsölte a tenyereit. Ha pedig minden kötél szakad, és szorulna a hurok körülötte, akkor egyszerűen csak hazateleportál. *
Vissza az elejére Go down
https://sites.google.com/view/ametisztragyogas/f%C5%91oldal?auth
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2021-01-10, 11:43 am

// Mese: Véráztatta földek //

A piaci élet mindig is zajos, és veszélyes ezen a szakaszon. Noha a törvények elítélik a rabszolga kereskedelmet, sokmindent nem tesznek ellene. Hisz adót fizetnek a kereskedők, és amíg fizetik addig törvényes. Faramuci egy nép az embereké, de kivagyok én hogy ítélkezzem felettük? Senki, így nem érek rá morális vitát nyitni se magammal se a sötételfel. Az ott lévő őr szavai is mókásak épp emiatt de igaza van.
- Ha romlott árút ön kezűleg nem tünteti el bírságold meg, ha továbbra is makacskodik számold fel a standját. Nem hiszem hogy ne pályázna más hasonszőrű hiéna erre a helyre. Aki még többet is hajlandó lenne fizetni a placcért. Intézd gyorsan és tisztán, ha értetlenkedik dobasd ki a városból. Rengeteg lehetőség van, nem hiszem hogy egy nyamvadt hulla miatt bukná az üzletét. Nem igaz?
Nézek a kereskedő szemeibe, pislogás nélkül addig amíg el nem fordítja a tekintetét. A sötételf kitér a válasz elől, és a korábbiak amit éreztem vélhetően neki szólhatott. Ekkor csapja meg egy másik a korábbinál jóval erősebb jelenlét, amitől feláll a hátamon a pikkely, már ha lenne. Az égen fény villan majd kihunyt, ez vajon mi lehet?
- Na már csak ő hiányzott.
Az elf távozni készül, utána nyúlok, és remélem sikerül elérnem. Noha a fény jobban izgat mint egy hulla kunyeráló sötételf, mégis ő van közelebb.
- Megálj csak, még nem mutatkoztál be. Ki a fene vagy?
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2021-01-10, 4:24 pm

//Mese: Véráztatta földek - Dazulax, Shuga//

*Dazulax bizony a kérdésekre inkább odébb állna, válasz nélkül. A katona egyszerre egy dologgal foglalkozik, s az nem a sötét elf.
A hulla még mindig ott fekszik temetetlenül.
A mágus tanácsaira a katona inkább a kereskedő felé fordul. Egy a mágusrendekhez tartozó mágus, ki még jelvényt is fel tud mutatni, már megemeli a súlyát, s úgy véli, az ő igazát erősíti.*
- Ezt fogom tenni, s ebben a sorrendben!
*Veti oda határozottan a kereskedőnek. A kereskedő is visszakozni látszik, nagyon úgy tűnik, forró lett a lába alatt a talaj.*
- Legyen hát, elvitetem innen!
*A felvillanó fények neki és a katonának is feltűnnek, s noha a kereskedőt ez nem akadályozza meg abban, hogy intsen két szolgájának, idegesen pillant az iménti fényjáték helyére.
A katona elégedettségét is ez szakítja félbe. Nem tudja, mi az ott, s nem lát odafent grifflovasokat sem, akiknek a dolga lenne az eget őrizni.
Nincs neki varázstudása, különösebb intelligenciája sem, de idegesíti a tudat, hogy történik odafent valami.
Shuga még utoléri a távozó sötét elfet, ki eldöntheti, mit lép, ott hagyja a barnaköpenyest, vagy szembenéz vele.
S hogy ne legyen olyan egyszerű a helyzet, a rabszolgakereskedők ketrecei között két sötét lény jelenik meg. Árnyaik sejtelmesek, csendesek, ám a ketrecek előtt strázsáló őrök csakhamar a földön fekszenek.
Halk suttogások, érintések, s előbb egyik kereskedő, majd másik kereskedő ketreceinek zárjai nyílnak ki.
A fogva tartottak maguk dönthetik el, elhagyják a ketreceket, s meglépnek, avagy fogva tartóik ellen fordulnak, hogy méltó elégtételt vegyenek rajtuk szenvedéseikért.*
Vissza az elejére Go down
Kra'h Lur Dazulax
Ametiszt sárkány
Kra'h Lur Dazulax


Hozzászólások száma : 148
Munkahely : Ügyeletes gonosztevő

Character sheet
Nép: Külhoniak

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2021-01-16, 8:45 am

//Mese: Véráztatta földek //

* Már éppen indult volna, amikor Shuga megragadta a karját. A hirtelen mozdulatra Dazulax rászegezte a másikra sötét, lenéző tekintetét. Hallotta a motoszkálást a rabok ketrecei felől, és semmi kedve nem volt a csőcselékkel viaskodni, azzal csak a drága idejét vesztegetné.
- Ne aggódj... - rántotta ki szikár karját a nagydarab mágus szorításából, majd vékony ajkai gúnyos mosolyra húzódtak - Megtudod, ha itt van az ideje.
~ Mindenki megtudja majd, és senki sem fogja egykönnyen elfelejteni. ~ tette hozzá még gondolatban, majd megszaporázta lépteit a város felé. Sem a rabszolgákkal, sem a fennhéjázó mágussal nem akadt több dolga. A városban viszont annál inkább. Ha szerencséje van, nem csak hússal, hanem némi darnával és varázstárggyal is gazdagabb lehet ezen az estén.
Ha esetleg a rabszolgák őt is célba vennék, hát kegyetlenül lesújt rájuk hosszú vadászkésével. *
Vissza az elejére Go down
https://sites.google.com/view/ametisztragyogas/f%C5%91oldal?auth
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2021-01-17, 3:47 pm

//Mese: Véráztatta földek //

A nem nevesített isten jelenléte ellenére, sikerült megragadnom a sötételfet, aki egy rövid de ijesztőnek szánt mondattal próbálna lepattintani. Amikor észlelem a gondokat. felsóhajtok és mielőtt a takarításhoz látnék kedélyesen és kicsit sem ijesztően válaszolok.
- Nem kell sietni, a szagod már meg van, és bárhol meglellek, ha zűrt okozol. Ha meg nem nos, nem sok okunk lesz találkozni.
Nem nézem a távozását, hisz fontosabb feladat adódott. A szökevények felé fordulok, és öregurasan támaszkodom a közelmúltban vett botomra.
- Tényleg meg akarjátok nehezíteni a napom mi? Direkt olyan várost kerestem ahol nem futok össze a csontarcúval erre ti randalírozni kezdtek.
Nem esem túlzásba de nem is fogok finomkodni a lázongó rabszolgákkal, akik ha jól sejtem az őreik fegyvereit már magukhoz vették. Azok akik még nem jutottak ki a rácsok mögül,a rácsokhoz lököm egy három irányú széllökéssel. Azaz aki még bent van bent marad, aki már kijutott azok vagy elesnek vagy egymást akadályozva tömörödnek össze. A ketreces társasággal folytatom a mókát. Erős tövises indák, csavarodnak a ketrec ajtajára és csukódnak be ezzel gátolva az ő halálukat, na meg a tényt hogy kevesebb ellenféllel legyen dolgom. Az hogy kijutottak nem a saját képességükből adódott ebben biztos vagyok, így további jóval képzettebb ellenfélre is számíthatok.
- Na ki lesz az első aki Dremerrel szeretne csevegni ahelyett hogy eldobja azt ami a kezében van és megadja magát?
Hogy jó ötlet e egy tömeggel alig pár katona védelmében kiállnom? Nem az, viszont a tömeg megérti miért is nem félek egy akadékoskodó csürhétől. Lehúzom a csuklyám, és némi életet viszek a szemeimbe.
- Jöhet az első forduló, éhes vagyok, aki nem teszi le a fegyverét azt mint már említettem Dremer elé kísérem, ez nem lesz nehéz hisz a Halál istene hogy a bőr hűljön rá, a várost nézi és várja a távozó lelkeket.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2021-01-24, 7:46 pm

//Mese: Véráztatta földek - Dazulax, Shuga//

*A katona sem foglalkozik a sötét elffel. Vet még egy pillantást, ahogy a rabszolgakereskedő a kimúlt rabszolgát viszik el, majd utána ismét az égre.
Nem lát egyelőre semmit, azonban az is gyanús, ha nincs semmi egyéb mozgás.
Már ott kellene lenni a lovasoknak, hogy ellenőrizzék a varázslat helyét, vagy tegyenek bármit is.
Dazulax, miután Shuga újtára engedi, választhat, merre tart tovább, ha visszafordul, még láthatja, amint a rabszolgák kitörnek a ketreceikből.
A ketrecek között ólálkodó alakok is tapasztalják Shuga varázslatát, őket azonban nem lehet olyan könnyen elintézni, mint a rabszolgákat.
A ketreceken csavarodó indák izzva válnak pernyévé, s nyílnak ki újra az imént bezárult ajtók.
A rabszolgák, akik feltápászkodnak, megtorpannak a barnaköpenyes szavaira, ahogy a katona is elismeréssel szemléli őket, miközben kivonja kardját.
A környező utcákból érkezik még néhány, hogy megtámogassa a kitörő felkelést. Hogy mit gondolnak a rabszolgákról, mellékes, a feladatuk a rend fenntartása a városban.
Shuga ellen azonban az első, mi érkezik nem egy rabszolga, hanem a föld alól egy méretes, hegyes szikla, mi nagy robajjal tör elő.
Félreléphet, vagy ugorhat előle, így láthatja azt is, hogyan szabadultak ki a rabok a ketrecekből.*
- Öljétek meg mind! Dremer hálás lesz nektek!
*Hallatszik a ketrecek mellől az árnyékból.
A másik alak eközben emelkedik fel, s küldi első tűzgömbjeit az érkező katonák ellen.
Ha Dazulax még jelen van, felé is száll valami, ám nem tűzgömb az, hanem egy árnyék, sötét a sötétben. Elsőként a hím lábára tekeredik, s mind szorosabbra fonódik rajta. Úgy tűnik, mintha valamiféle kígyószerű lény lenne, mi szorításával egyre jobban feltekeredik rá.*
Vissza az elejére Go down
Kra'h Lur Dazulax
Ametiszt sárkány
Kra'h Lur Dazulax


Hozzászólások száma : 148
Munkahely : Ügyeletes gonosztevő

Character sheet
Nép: Külhoniak

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2021-01-28, 9:00 pm

// Véráztatta földek //

* Sebes léptei hirtelen abbamaradtak. Egy különös, fekete inda akadályozta Dazulaxot abban, hogy tovább inaljon a város felé. Haragosan pillantott le a fekete kacsra, s néhány pillanat múlva lila lángok csaptak elő tenyeréből, melyek reményei szerint nem csak közvetlenül előtte sebeznek, hanem szétterjednek majd támadója természetfeletti testén.
Ha ez nem lenne hatásos, akkor hosszú tőrével is besegít, és megnyirbálja vele a rá tekeredő varázslatot.
Továbbra sem szándékozik túl sok időt a rabszolgapiacon elvesztegetni. Rá a város központjában van "szükség". Ám most már nem látta akadályát annak, hogy Hildemondot maga mellé idézze segítségnek.
Az évszázados lidérc nemsokára meg is jelent mellette, azonban fekete rongyokkal takart csontváz teste csak a néhol fellobbanó lángok fényében sejlett fel. Pusztán a feneketlen szemgödrei mélyén ülő, jéghideg, lila szemei látszódtak jól az éjszakában. Nem tétovázott sokat, szinte azonnal nekirontott a rabszolgáknak. Amelyiket érte lábon ragadta, s úgy ráncigálta félre őket, ahol aztán beléjük mártotta hegyes, csont újait. Hátborzongató sikolya és áldozatainak kiáltásai egészen megtörték a lázadó rabszolgák robaját. *
Vissza az elejére Go down
https://sites.google.com/view/ametisztragyogas/f%C5%91oldal?auth
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2021-01-30, 8:03 pm

// Véráztatta földek //

Az események felpörögnek, az arctalan szabadítók ránk uszítják a legyengült csőcseléket, és még tűzlabdákat is szór a katonák felé. Az én szerencsém is abban rejlik hogy a varázslat ami érkezik rám az én affinitásom így még időben kitérhetek előle. Amint a tűzbogyókra koncentrálnék, egy élőholt alak száguld el mellettem a lázongókra szabadulva. Amint lehetőségem adódott földfalakat rántottam a lángoló halálok útjába, majd amíg még égtek darabokra szedtem, és a tömeg közé zúdítottam, a lidérc ugyan problémás ellenfél lenne. De nem érek rá, rá is koncentrálni.
- Ha már zűrt okoztok nyomorultak, ne csak a mágiátok küldjétek, mutassátok az arcotokat. Had lássam kikkel is van dolgom, GYÁVÁK.
Közben némi halvány alig derengő fény aurát is rántok magamra, hisz ki tudja milyen idegesítő élőholt, vagy egyéb sötét entitás van még a piacon a támadók közt. A lidérc hangja valószínűleg sokakat halálra rémít, na meg a tény hogy bejutott ide elég problémássá teszi a helyzetet. Nagy az esélye hogy a sötétlf idézte a bolondok nyakára.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2021-01-31, 7:16 pm

//Mese: Véráztatta földek - Dazulax, Shuga//

*Dazulax játszva szabadul meg a rá törő varázslattól, s megsemmisítve azt, akár tovább is haladhat a város központja felé. A megidézett kísértet önmagában azonban nem oly erős, hogy rögvest számos anyagi lényt mészárolhasson le.
A leggyengébbekbe belemélyesztheti hegyes, csont ujjait, s akad ilyesféle is, hisz meggyengültek a fogság és a meghurcoltatások alatt.
A kísértet támadása természetesen meglepte a rabszolgákat, ám arra nem lehet gondolni, hogy kik feltüzelték őket, nem lépnek közbe ilyenformán.
A kísértet csakhamar kéken fénylő kalitkát észlelhet saját alaktalan formája, s az épp elkapott áldozata körül.
A kalitkán szellemteste nem hatolhat át, ha neki is rontana.
A másik varázstudó eközben látja, hogy Shuga kivédte támadásaikat. Annyi bizonyos, hogy jó barátságban van a földdel. A rabszolgák között is tesz kárt a visszavert tűz, ám még így is elkapják az első pár katonát, kik, bár képzettebbek, s bizonnyal jobb erőben is vannak, a sok lúd disznót győz elvén nem állíthatják meg őket.
Shuga ellenben e pillanatban találkozhat a következő átokkal.
Az fentről érkezik rá, a csillagos ég felől, s úgy csap le, mint a sasmadár, mi áldozatát a mező apró vadjai között ejti.
Sötét karmai belemélyednek a féllény vállába, noha felemelni nem képesek azt.
Füstből, s tűzből van, megidézője azonban nem ül fel provokáló szavaira, továbbra sem áll ki vele szemtől szembe.
Ellenben újabb katonák érkeznek a környező utcákból, kik hallva a csatazajt érkeznek leverni a lázadást, s helyreállítani a rendet.*
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2021-02-07, 4:51 pm

//A vér áztatta földek//

A csata folytatódik, és nem lesz könnyebb. A támadók azt a pár őrt aki ott van hamar legyűrik, hiába is igyekszem őket is védeni, és hiába képzettek De időm sincs velük foglalkozni, hisz a levegőből egy tűz és füst testű madárszerű bestia csap le rám. Pechjére talán sebezni se tud a karmaival, hisz a hülye lidérc miatt levédtem magam a sötét kreaturák első csapásaitól. De időt sem adhatok a dögnek hogy támadhasson. A már megrongált utcatalajból 4 csápot húzok elő, magam köré csavarva mint egy védve a bolond rabszolgáktól, és további lángoló miazmáktól. Felnyársalom a madarat, és a földcsápokkal körbevéve a testén át szétszaggatom, és elfojtom a tüzes kedvét. Közben a távolbol futó és csatanó lépteket hallok, így a katonákba is öntök egy kis lelkesedést hogy kitartsanak míg az erősítés megérkezik.
- Ne adjátok fel, igyekezzetek őket távol tartani, már érkezik az erősítés. Tartsuk addig vissza ezt a csürhét.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2021-02-07, 8:39 pm

//Mese: Véráztatta földek - Dazulax, Shuga//

*Dazulax kísértetével a mágus, ki elkapta ezúttal nem kíván foglalkozni. Sokkal inkább érdekli az a sötét alak, ki szökni készül előlük.
Bizonnyal ő küldte rájuk a kísértetet is.
Ha még nem hagyta el a piacot, akkor immáron újabb akadály veszi körbe. Őt nem kísértetnek szánt kalitka, sokkal inkább a földből előtörő falak. Ropogva, remegve állják útját, míg háta mögött újabb támadás érkezik, ezúttal tűz formájában.
Cselekednie kell, ha védeni akarja magát.
Shuga védekezése meglepi a másik támadó megidézett lényét. Már-már azt hitte, a karmok megsebzik a féllényt, ám helyette annak védelméről csúsznak le. A féllény támadása is hatásos, s végez vele.
A magasból egy méretes lény zuhan a rabszolgák és a barnaköpenyes közé. A grifflovas az utolsó pillanatban vetődik le a halálosan sebesült állatról, s a földön gurulva épp a rabszolgák első tagjai elé gurul.
A közelgő utcákból újabb katonák érkeznek, miközben odafent már látni, miként harcolnak grifflovasok Filnoren várának varázslataival.
A rabszolgák valóban nem tarthatnak ki sokáig, hiszen fizikailag megtörtek, s csak a vak gyűlölet viszi őket előre.
A rabszolgák mögül a mágus újabb támadásra szánja el magát. Végeznie kell ezzel a barnaköpenyessel, különben a zendülés hamar, csírájában hal el.
Botjával a földre rajzol egy négyszöget, majd annak a közepébe egy x-et. Az x közepébe őt, miközben elsuttogja a varázsigéjét, s hátrébb lépdel.
A föld megremeg, ahogy egy földelementál bújik elő belőle. Magassága a tér házaihoz mérhető, s döngő léptekkel indul el, hogy karjaival szétzúzza a barnaköpenyes vedelmét, az érkező katonákat, s magát a féllényt is.*
Vissza az elejére Go down
Kra'h Lur Dazulax
Ametiszt sárkány
Kra'h Lur Dazulax


Hozzászólások száma : 148
Munkahely : Ügyeletes gonosztevő

Character sheet
Nép: Külhoniak

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2021-02-13, 10:04 pm

// Mese: Véráztatta földek //

* Ahogy Dazulax menekülőre fogta a dolgot hallotta, ahogy Hildemond csapdába esik. Jól ismerte már keserves sipítozását, azonban esze ágában sem volt visszafordulni érte. Ugyan tisztában volt vele, hogy a lidérc halálon túli formájában sem halhatatlan, de mégiscsak fontosabb az ő irhája. Lidérce még lehet ezer, főleg egy ilyen csata után ami most van készülőben. Bár azért legbelül bánta volna, ha becses szerzeménye odaveszne.
Menekülését hirtelen egy elé tornyosuló földfal akadályozta, s nem kellett sokat várnia: háta mögül lángok csaptak fel, melyek életére készültek törni.

Most már tudja jól, hogy nem mehet el innen harc nélkül. Bár reménykedett benne, hogy megérik rajta, hogy sárkány, s elkerülik majd az ilyen kellemetlen összecsapások, de ezúttal tévedett. Talán fel is ismerték. Nem kerülte el a figyelmét az előbb még fontoskodó alak sem, aki mindeközben mindvégig a közelében harcolt a rejtőzködő ellenség ellen. Dazulaxnak azonban nem volt ideje a kárörvendésre, vagy hogy azért drukkoljon, hogy a nagydarab fűbe harapjon. Ezúttal sajnos lekötötték ezeket az energiáit.

Dazulax ezúttal gomolygó, fekete köddé válik, hogy megpróbálkozzon kitérni a támadás elől. Kicsivel odébb veszi fel ismét sötételf alakját, s dermesztő pillantása a varázslat forrását kutatja. Ha megleli, akkor egy pillanatra farkasszemet néz vele, és a "Gruh'kam" átkot mondja rá, ami gennyes hólyagokat kelt az ellenséges mágus egész testén, égető fájdalmat gerjesztve bőrén.
Ha nem látja, akkor viszont nem tudja ezt az átkot használni. Ebben az esetben az előbb lezuhant griffhez igyekszik, hogy megkísérelje feltámasztani, s szolgálatába állítani a jókora bestiát.

Hildemonddal csak ezután foglalkozik. Egy kis bezártság amúgy is csak tovább fokozza harci dühét. *
Vissza az elejére Go down
https://sites.google.com/view/ametisztragyogas/f%C5%91oldal?auth
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2021-02-14, 2:10 pm

// Mese: Véráztatta földek //

Az események pompásan alakulnak, végre a mi oldalunkra áll a szerencse, na meg a tény hogy a lánglidérc madarat széttéptem nem kis meglepi lehetett a dög gazdájának. De nincs időm pihenni, amikor egy griff, és lovasa zúg le a csatatérre, így megint elvesztem a célpontom. De a lovas is eshetett volna mögém úgy nem lenne útban, de neki a lázadók elé kellett esnie.
- Hogy miért nem mész el a francba. –Morranok egyértelműen a lovas felé, amit szerintem rajtam kívül senki nem hall meg. Viszont a katonát nem hagyom magára, és a korábban rám használt varázslat nagy-testvérét használom a tömegen, hogy megvédjem.
- Saxum stis.
Harsan a varázsszó, széplelküsködni nincs időm, ez egy háború, és én csatamágus vagyok, na meg sárkány is de ez a rész egyelőre csak vágyálom. A föld megremeg, és egy irdatlan lény emelkedik ki a földből. Normális estben ráülnék és vége lenne, jelenleg viszont távol állok a régi önmagamtól. Jelenleg a tömeg a katonák, és egy hülye lidérc áll az utamba. A még aktív homokcsáp pajzsaimmal a lidérc ketrecéért nyúlok, és darabokra tépem. Hisz a ketrec mágiája arra szolgál hogy bent tartson valamit, és nem arra hogy kint tartson. Gyanítom a lázongók is inkább menekülnének, hisz a monstrum kicsit se nézi kire, kikre lépdel, és a sors fintora, felém közeledik. A lidércre förmedek, majd a tömegre viszem tovább a mágikusan megerősített parancsszavakat.
- Takarodj! – Kezdem a lidérccel- És erősen ajánlom ti is húzzatok a francba, ha jót akartok.
A védelmeimet megszüntetem, mint fölöslegesé vált dolgokat.
- Minden katona keresse a behatoló mágusokat, az elcementál közelébe kardal vagy más közelharci fegyverrel senki se menjen. Íjászok ne pazarolják a nyílvesszőket.
Csattannak a parancsaim, amiket vagy betartanak vagy nem, hülyékre nincs több időm. Hisz az elementál közeledik. Művészkedek én is ezt azt a porban, mintha varázsolnék, némi füst és fénymágiát azért eleresztek. Amint eloszlik az egész katyvasz, immár a valós alakomban állok és így várom a melákot.
- Gyere papához.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime2021-02-14, 8:39 pm

//Mese: Véráztatta földek - Dazulax, Shuga//

*A mágus nem érzi, hogy Dazulax sárkány. Ő maga nem, az, így nem is képes ennyiből felismerni. A sárkány teleportáló védekezése hatásos, s a meglepetés is az, mit okoz. A támadó már érzi is bőrének égető érzését, a fájdalmas keléseket, mik rajta keletkeznek.
Ám Filnoren nem tökfilkókat tart falai között, s ily módon az ellenséget betegség, fájdalom nem tarthatja vissza.
Meglepettségében nézi a másikat. Hát e sötét lénynek ott lenne a helye köztük, a repülő erőd hadseregében.
Két kezét Dazulax felé löki, miközben elkiáltja a varázsigét.*
- Resectum tracta!
*A sárkány úgy érezheti, mintha mellbe taszították volna, s hanyatt vágódik. A filnoreni mágus pedig ezúttal még közelebb merészkedik, s már indítja is a földön fekvő felé a következő átkot.*
- Flamma pila!
*Tűzgömb száll a sötét elf alakja felé, hogy átégesse magát testén, s átküldje a másvilágra.
Eközben a rabszolgák nem törődnek az időközben kimúló griffel. Gyűlöletik a katonák, a város ellen irányul, mi oly soká hagyta őket szenvedni a rabszolgatartók karmai között.
Shuga újabb támadása leveri a lábukról az első sorokban érkező rabszolgákat.
A grifflovas fájó szívvel pillant hű társára, miközben sietve hátrál vissza a fura mágusféle irányába.
A kísértet ketrecén, s a kísérteten is akadálytalanul siklanak át a földcsápok, anyagi dolgok nem képesek egyiket sem darabokra tépni. Az, mi a testetlen lényt fogva tarthatja hasonlóképp testetlen, mint ő maga.
A földelementál valóban Shuga felé tart, s a rabszolgák is inkább elfelé takarodnának innen. Ezúttal másik irányba indulnak néhány okosabbat követve. Ez az irány Dazulaxé, a kiszabadult szolgák egyenesen a sárkány és a sötét mágus kettőse felé tartanak.
A katonák megrettenve térnek ki a hatalmas elementál elől, mi döngő lépteivel, s csapásra emelt karjaival érkezik Shuga elé.
Le is sújt rá hatalmas karjával, mi egy házat is képes lenne megbontani. A féllény magasabb formáján csattan a földlény ökle.*

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A rabszolgapiac - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A rabszolgapiac   A rabszolgapiac - Page 6 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A rabszolgapiac
Vissza az elejére 
6 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Telar-
Ugrás: