LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 A város

Go down 
+50
Nar Lúrion
Mesélő
Nizzre' Zotreth
Kra'h Lur Dazulax
Shuga
Thalion Órëa
Nie
Görbelábú Frikk
Alamaise
Jeremy Talbot
Aegaqien
Valturaan
Furia
Mia Ruton
Fela Husani
Kalandmester
Loara
Raman
Sol
Ezana Firri
Onoria
Feynras
Regélő
Ryn von Samok
Gomora
Xerar
Sydney H. Low
Wyerre von Morhan
Admin 2
Kockázó
Akirtep Novalor
Silarona
Vogon Beebebrox
Nawarean
Balál Tangeran
Fang Aerith de l’Phairdon
Alvor Freyr Ottar
Zack
Cloud Revan's
Helen Hoa
Kesa Klensbane
Fatima Ferses
Edward Dylan
Sou
Lothár Von Falkenhausen
Mitsuko Midnight
Don Tirion Esteban
Alex Ian Keegan
Kain Namelyr
Elkator Rayen
54 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 26 ... 32  Next
SzerzőÜzenet
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-05-23, 10:45 pm

//Mese: Véráztatta földek //

* A fejelés bevált, Erindort sikerült egy pillanatra kizökkentenem, bár elvakultságát még sok fejelés sem verné ki a kobakjából. A füstben ugyan tapogatás útján, de megtaláltam a kaput, s rajta a kilincset. Egy pillanatra vissza is kellett változnom, hogy rápróbálhassak, hiszen egyrészt a sárkánymancs nem kilincsek kinyitására szakosodott, másrészt eszem ágában sem volt sárkányként beköszönni. De az ajtó zárva maradt előttem sőt, igencsak elutasító válasz zengett a túloldalról. A sűrű füstben és a párharc hevében csak fél szemmel láttam, hogy az ajtó előtt hullák fekszenek. Csak akkor bizonyosodtam meg róla, amikor sárkányként átgázoltam rajtuk, hogy elérjem a bejáratot.
S bár idáig csak Erindor támadt rám, a templom mindez idáig ostrom alatt állt Filnoren által.
- Hát köszönöm a megértést, mindez idáig hiába törtem magam!? Nem akarok harcolni veletek, ti... - kiáltottam vissza a nyelvükön - elfojtva egy trágár pocskondiázást -, majd dühömben még a vaskos ajtóba is belevertem az öklömmel. Sajnos hibát követtem el, amikor sárkány alakban leálltam harcolni Erindorral a templom előtt. Biztosan észrevették, amikor átváltoztam, és most nem számíthattam a kétlábúak jóindulatára. Pedig szívesen segítettem volna nekik Filnoren ellen, de legbelül én is tudtam, hogy nem vethettem a szemükre, hogy nem bíznak meg egy sárkányban. Sajnos most még időm sem maradt, hogy meggyőzzem őket arról, melyik oldalon állok, így elkeseredtem.
Tovább tetézte a gondjaimat, hogy Erindort olyan gyűlölet hajtotta ellenem és a kétlábúak ellen, amellyel igencsak nehéz volt szembeszállnom. Gondolkodnom kellett hát, hogy mitévő legyek, de erre ellenfelem nem hagyott túl sok időt. A szédülése csak átmeneti zavart okozott nála. Visszaváltoztam sárkánnyá, eközben a hullák vérétől mocskos mancsom még mindig az utolsó akadályt jelentő ajtót fogta, s melyet az emberek bizalmatlansága tartott zárva előttem. Lassan oszlott az igézett köd, így én is láthatóvá váltam.
Elengedtem az ajtót, de a véres mancslenyomat rajta maradt.
Eszembe jutottak a szüleim, s az ő reménytelen harcuk az ügy mellett. Elkeseredésemben hozzájuk fohászkodtam, hogy ha látnak most engem, segítsenek rajtam.
Ekkor mint egy varázsütésre, megjelent egy sólyom, s éles karmaival tűpontosan a felém tartó Erindor jobb szemét vette célba. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-05-28, 8:34 pm

//Mese: Véráztatta földek - Aegaqien, Alamaise, Frikk//

Nyilvánvalóan elkeseredett harc zajlott itt, a városi katonák nem adták könnyen az életüket, annak ellenére sem, hogy az ellenség váratlanul és szinte minden erejét bevetve támadott. Filnoren…fattyak…orkok….sötét mágusok és ….sárkányok. A háború kezdete óta néha ebből egy is elég volt, hogy városokat tegyenek a földdel egyenlővé.
Nem volt kellemes, hogy a majd, hogy nem még meleg testeken kellett felmásznom, de nem volt most itt az ideje az érzékenységnek, mielőbb az egyetlen talán biztonságos helyre, a Templomba kellett jutnunk. Dalilah-nak esélye sem lett volna, ha megint üldözőbe vesznek minket, hiszen nem csak harcolni, de még futni sem tudott.
- Csendesen! – intem hallgatásra idegesen, bár tudom, hogy mennyire felkavaró lehet neki itt minden. – Lehet, hogy a közelben vannak, mindenhol csata dúl körülöttünk. – intek a zajok irányába.
Ha már elérem a kezét felhúzom és igyekszem a túloldalon lefelé, hogy eltűnjünk a magaslatról.
- Mindjárt ott vagyunk, tarts még ki egy kicsit. – biztatom és remélem nem tévedek.
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-05-29, 12:07 pm

//Mese:Véráztatta földek-Valturaan//

*Nem emlékszem, hogy mikor volt utoljára ilyen velem. Rubins megfogja a kezem és egy pillanatra olyan, mintha kifordulna a világ velem.
Máris tudom, hogy nem fogom szeretni a teleportálást. Láttam már varázslókat eltűnni, és megjelenni is. Én nem tudom, hogy hogy bírják ezt, nekem majdnem öklendeznem kell tőle.
Biztos vagyok benne, hogy arcom is fakóbbá válik, ahogy piros szám széle is.
Azért uralkodok magamon és szétnézek, hogy Drest velünk jött-e.
Meglepődök, ahogy tudatosul bennem, hogy mi is zajlik körülöttünk.
Ez egy csata és az ellenség egy hatalmas, fehér sárkány, az egyik ház tetején. csak a karmai felérnek a katonák fegyvereivel.
Ledermedek, ahogy bámulom a lefelé tartó energiagömböket. Ilyen közelről még nem láttam ilyen fehér óriást, mint ők.*
Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-05-29, 11:25 pm

// Mese: Véráztatta földek - Fela //
720 évvel az éj-hasadéki csata után


A válasz gyorsan érkezett, s mindent tartalmazott, amit e pillanatokban tudniuk kellett. Bármi volt is a főbejárat túloldalán, egyikük sem fogja meglátni, s ez rendkívüli követ gördített le a gyógyító szívéről, a távozni készülőket illetően. Az Ibolyaszemű azt is késlekedés nélkül vett tudomásul, mit a nemrég érkezett számára mondott el, s jól értette azon szavak fontosságát, súlyát. Jól értette, hogy mi feladata lehet a részére bocsátott információval, ezért hát nem kérdezett Rubins-tól, nem pazarolta a drága időt olyasfélével, amit ő maga is elintézhet - egyedül. Arra kellett koncentrálnia tehát, melyért csakis ő tudott tenni, s éppen itt, és most; egyetlen perccel sem később. Így történt hát, hogy hirtelen mozdulattal fordult jegyese felé, s két tenyerét a hószínű orcára tapasztván gátolta meg, hogy amaz másfelé nézhessék, míg hozzá beszélt. Merthogy... másfelé akart az ifjú, ki nem értette Fela felszólalását, mely éppen akkor ért el hozzá, midőn a leányt a férfi tájékoztatta a számára cseppet sem megnyugtató menekülőútról. Ő, Laryss-szal ellentétben, könnyűszerrel engedte át e lehetséges mentőútvonalat is félelmei hódításának, s hagyta, hogy elméje bénítóbbnál bénítóbb gondolatokkal teljék. Hiszen a Hajnalnál is rájuk támadhattak. Igen, ott is meglelhette őket az ellen, hogy visszataszító vadsággal vérüket vegye, s örökre megfossza őt a fehér elftől... Nem, teljességgel kizárt volt, hogy ezt Fela érthesse. Képtelenség. Igen, az lett volna, ha a déli nő érti őt, felfogja szíve fájdalmát, lelke rettegését, ha egyszer nem láthatja, nem hallhatja, s nem tudhatja azt. Ezt gondolta az ifjú, s feszültségtől terhes jégszínű szemében értetlenség, hitetlenség csillant meg, midőn a gyógyfüvesnek szentelte figyelmét.
Most azonban nem volt lehetősége másfelé tekinteni, mint ahogyan róla emelte le lélektükreit. Laryss kardforgatásban edzett, holdvilág ujjai ugyanis fogva tartották a fejét, és ő semmiképpen sem lett volna képes kirántani azt a keserédes kalitkából.
És talán, nem is egészen akarta.
Csak állott, a leánnyal szemben, leeresztett karokkal, s nem tanúsított semmiféle ellenvetést azzal szemben, ahogyan buzgón óvott párja viselkedett vele. Laryss pedig kihasználta ezt az alkalmat, s el is várta tőle e hozzáállást, igen keményen, mégis bárki, akárki észrevehette volna, mennyi szeretet, mennyi törődés húzódik meg a legégetőbb napon szárazra szikkadt felszín alatt.
- Az a feladatod, hogy vigyázz magadra, és a többiekre. Ez Telar, és nem Orod Opelë. Kétszer nem történhet meg ugyanaz. - mondotta, és bár az ifjú ezzel szemlátomást hevesen vitatkozott volna, ha módjában áll; tovább folytatta - Most megtalálsz, ha keresned kell. Együtt hazamegyünk, megígérem.
És a fehér sárkány csak hallgatta őt. A leány tudta, mit rejt saját keménysége mögé. Jól tudta, miért nem szól, miért nem ér hozzá, miért nem adja jelét, hogy megértett mindent: egyetlen mozdulatból, s egyetlen hangból sem akarta az utolsót. Kerülte a búcsúzkodás bármely formáját, ezért hát ő is ezt tette, noha meglehetősen nehezére esett eleresztenie a magas, nyúlánk alakot. Mindössze az maradt számára, hogy nézze őt, amint a két ember kíséretében elsétál-elvész a fogyatkozó tömegben, miután egy "Járjatok sikerrel" kíséretében útnak indította őket. Ő sem akart késlekedni, ahogyan a templomi idegen is igyekezni kívánt.
Valturaan számára megszűnt minden mozgás értelme. Nem figyelt rájuk, nem hallgatta a lépteket, a ruhák suhogását, nem próbálta kizárni a Csupaszbőrűek, s a megannyi forrásból származó mágia émelyítő egyvelegét. Csupán a feladatára figyelt, amelyet az elf leánytól kapott, s amely magában hordozta a kulcsot is - annak nyitját, hogy végre megszabaduljék félelmeitől, s többé el ne váljon az oly' nagy becsben tartott, oly' szeretett nősténytől, ki célt, s jelentést adott életének, midőn az a mélységes, ragacsos, áthatolhatatlan sötétségbe veszett volna, amely e világ minden zugára rátelepedett valamely formában. A feladatot látta, amellyel megnyerheti magának a távozást, az együtt-maradást, a múlt-meg-nem-ismétlését, ezért hát ő maga is az említett oldalajtót kutatta, akárcsak a déli gyógyfüves nő. Kutatta, ám nem lelhette azt, hisz' túl sok érzet környékezte minden érzékét. Esélye sem lett volna olyan halovány, aprócska széláramot megérezni, amely egy esetleges kijárat ígéretét jelenthetné. Főképpen, hogy nem is létezett efféle légáramlat, ugyanis a gondosan rejtett oldalajtót szemlátomást varázslat-felismerés fedte fel, s nyitotta-zárta. Talán számára meg sem mutatta volna magát... S talán jobb lett volna, ha egyiküknek sem teszi. Az ifjú nem feledhette egyetlen percre sem, mit látott már odakint, mit érzett, mit gondolt Telar ostromáról, s a szégyentelen háborúskodó, ostoba felnőttekről. Az elmúltak tükrében semmi sem lett volna képes elterelni figyelmét mindarról, mi az ajtón kilépve fogadta őt, ezúttal mégsem ragadta meg összpontosítását egyetlen felvillanó varázslat, egy griff-rikoltás, egyetlen szag-foszlány sem. Egyedül arra a kettőre figyelt, akikkel elküldték, a nőre, és a férfira. Az ő mozdulataikat leste folyvást, s reá sem hederített az ostromlott főbejáratra. Mintha megtiltották volna, hogy ezt tegye. Mintha magának tiltotta volna meg, hogy ne akarjon maradni, ne szegüljék ellen Laryss kérésének, akkor sem, ha minden idegszála, s minden szívdobbanása beleremeg a képlékeny jövőt övező gondolatokba. A súlyos döntésekbe. A még súlyosabb, még kínzóbb emlékekbe...
Követte hát a két Hártyabőrűt, s le nem vette volna róluk a szemét. Érzékeit reájuk élesítvén, igyekezett meggyőződni róla, nem leselkedik veszély egyik irányból sem, ezért hát valamelyest azzal is tisztában volt, hogyan változott a hangulatuk, mit gondoltak, s ez miképpen hatott ki érzéseikre, azután alig-érezhető szagukra is. Nem kellett hát sok sütnivaló ahhoz, hogy megértse: nem kívánt társaság, legalább az egyiküknek. Nos, számára sem épp tűnt másként: egy hím és egy nőstény két-lábon-járó volt vele, akik mit sem tudtak arról, hogy min mehet keresztül; s akikkel nem is akarta tudatni ezt. Laryss teleportálós ötletére is szívesen tett volna megjegyzést, ha azzal nem árulta volna el a problémát magát. Azt, amit Nienna már megtapasztalt, s azt, amit ezzel a kettővel bizony nem óhajtott megismételni. Ha Laryss Orowennë-nek sem mutatta érzéseit e perekben, miért tette volna ezt éppen velük, s miért éppen oly' varázslat folytán, amelyet nem képes egészen irányítani? Hagyta hát, hogy amaz kezdjen valamit a helyzettel, a másik varázstudó, kiről biztosabban állította, hogy nehezen viseli jelenlétét. Na nem mintha érdekelte volna - egyenesen semmi kedvet nem lelt magában ilyesfélékkel foglalkozni; azonban amikor az megragadta a nőt, s megpróbált eltűnni az időközben előkerült furcsa, apró gömböcske segítségével; különös módon hirtelen rendkívül bosszantóvá vált szemében minden, amelyet a másikkal kapcsolatban konstatált. Nem olt képes meghatározni, mégis mi baja lehet, hisz' rá se hederített ezidáig, azonban a feléje nyújtott kar látványa éppúgy dühítette, mint ahogyan az engedelmesség egyetlen lehetőségét is jelentette. A kulcsot, mely visszahozhatja Laryss-hoz... s mely épp egy tudatlan, ostoba illető keze ügyébe került, ki odáig sem lát el magától, hogy őt békén hagyja.
Hiába mondta hát el a déli nő, hol találja a házat. Az ifjú úgy érezte, nem bízhat az ellenszenvet árasztó férfi szándékaiban, ezért nem kockáztatta meg, hogy saját maga, külön teleportáljék. Nem... meg kellett ragadnia azt a kezet, s hiába tette hűvös tekintettel, gyorsan, mégis ártalmatlanul; legbelül egyenesen rettegett - most már saját életéért is. Úgy vélte, csapdába is csalhatják, s ő talán meg sem érezné ennyi érzékeit ostromló inger közepette. Úgy vélte, bárki ellenségévé válhat, s válhatott. Cseppet sem tapasztalt semmiféle nyugalmat, midőn az eltűnni készülő végtag után nyúlt, majd pedig megérintette azt, a puha, sebezhető bőrt, úgy, ahogyan a két-lábú hímektől leste el. Mintha kezet akarna fogni vele, mégis, az utolsó pillanatban inkább a csuklót kapta el. "Ne merj itt hagyni". Ez volt a jelentése immáron, nem engedelmesség. 
Persze látatlanban könnyű volt dönteni. Akkor, amikor még nem szembesült feladatuk valódi nehézségével, miután elméjének táncolása alábbhagyott, s felmérte a terepet maguk körül. Látta a védtelen embereket, a hatalmas fehér sárkány előtt, Telar kövein, s látta azt is: szemernyi idejük sem marad elhaladni mellettük, kikerülni őket, amíg az eroniai minddel végez. Mert végezni fog, s nem is sokára, ezt sejtette az ifjú. Sejtette, ám a lelkében tomboló feszültség nem hagyta, hogy fontosnak tartsa a szóban forgó életeket. Nem hagyta a félelem sem - attól tartott, ha Rubins-nak eszébe jutna segíteni, és ő közelebb kerül, a másik fehér menten felismeri, s akkor... bele sem akart gondolni, mi lenne akkor. Várt hát, s társaságára tekintett, megvannak-e, épek-e... tesznek-e valamit, amit már nem tudna megakadályozni. S ha nem tettek, akkor magához ragadta az irányítást.
- Nincs esélyünk, kikerüljük. - jelentette ki szürkén, noha kérnie, javasolnia kellett volna.
Elhatározott tekintetén át nem üthetett egyetlen szikrányi rettegés sem. Nem volt szabad. Ideje sem akadt volna, amelyet a helyzet elemzésének szentelhet, s Laryss kérése értelmében nem volt más hátra, mint előre haladnia - akármennyire is visszafordult volna. Sőt, el sem indul... A déli nőre nézett, miután először felszólalt, jelezvén: innentől ő irányít.
- Mutasd, merre menjünk. Messze legyünk innen.
Nem volt durva hozzá sem, nem szigorúan szólott, csupán kissé üresen, élesen. Talán úgy, ahogyan egy valóban életét féltő lélek beszélt volna, ki erővel dacol valamivel önmagában. S mikor mondandója végére ért, ő is alávetette magát a benne rejtőző lényegnek, s gyorsan, bár nem kapkodva, kiutat próbált keresni igencsak szorult helyzetükből, amíg még nem késő.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-05-30, 8:23 pm

//Mese: Véráztatta földek - Frikk, Aegaqien, Fela, Valturaan, Alamaise, Jeremy//

*A templom előtti téren a két sárkány csatájának nem csak Filnoren templomot támadó, sötét lényei hanem a torony fedezékében lévő Kalaran is látta.
Ahogy Erindor közelebb lép, odafentről egy sólyom érkezik, mit az öreg mágus küld elterelésképp az egyik kék sárkány ellen.
Erindor felüvölt, midőn a szemét éri a fájdalom, s a jobb oldalára el is vakul e pillanatban.*
- Áruló sárkány, öljétek meg!
*Ő tudja azt, mit Alamaise még nem vett észre, hogy a templom körül a repülő erőd harcosai támadnak.
Egyikük rögvest tűzgömböt is hajít a kék nőstény felé, míg másikuk erős pikkelyeibe kapaszkodva fut fel a nőstény hátára, hogy villanó pengéjével sebezhető pontot keressen a kék sárkányon.
Jeremy szavai végül hatnak és Delilah nem sikoltozik annyit, hogy észleljék őket.
Így aztán sértetlenül mászik le a túloldalon, hol már a tolvaj karjaiban áll talpra.
Az utca a tér felé vezet, hol azonban nem várja őket semmi jó. A templom előtt két kék sárkány, sötét elfek, fekete mágusok és a torony mellől, odafentről egy alak szórja varázslatait a lentiekre. Hevernek is már ott elegen, kővé válva, holtan, darabokra tépve, kinek mi jutott.
Ez nem maradhat soká észrevétlen, a korábban hallott csatazaj túlélői, hamarosan odaérhetnek, akár a félelf és sebesült barátnője háta mögött érkezvén, s csak az istenek tudják, hogy mily szándékkal érkeznek majd.
Fela, Valturaan és Rubins a csatazajban jelennek meg, hol egy fehér sárkány és jó néhány telari katona küzdenek egymással.
A templomszolga megcsóválja fejét, azonban nincs mit szólnia, Valturaan megelőzi.
A férfi nem ellenkezik, hagyja, hogy a nő mondja az irányt. Ő már régen megmondta, hogy ez lesz belőle, ha Rianát nem találják meg valahogy.
Hiába kerestette még sabattikkal is, nem lelték meg.
Ha Fela mondja az irányt, ő még két apró csomagot nyújt át a legközelebbi katonának, majd fentre mutat, a sárkányra, aztán szó nélkül odébb áll a nő otthona felé.
Frikk nem csap le a kapitányra, tán habozik, és Sadir ki is használja a pillanatot, hogy elhagyja a csatateret. Bicegve, combját fogva hátrál, s közben kardját meg is meríti az egyik orkban, ki útját kívánja állni.
Ha a vezér utána menne, még képes harcolni, noha sokat lassult a csata kezdete óta, hála sebeinek.
Aegaqien is kiér a tér szélére és megpillanthatja a templom előtti csatát. Másik utcából érkezik, mint Jeremyék, a tér másik pontján, így nem is hallja a tolvaj mögül érkezőket, s magát a tolvajt sem észleli. Láthatja azonban az északról terjengő, sötét felhőzetet, mi lassan beborítja a még pislákoló csillagokat is.*

Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-04, 8:13 pm

//Mese: Véráztatta földek - Frikk, Aegaqien, Fela, Valturaan, Alamaise//

Ha már eddig elvergődtünk és túléltük a sötét erők támadásait, nem itt szeretnék elbukni, ezért örülök neki, hogy Delilah felfogja, milyen veszélyt jelent a hangoskodása, hiszen az orkoknak jó füle van és az itteni csata túlélői nem lehetnek még messze.
Miután biztosan áll már a lány a talpán, gyorsan elvezetem a holtak mellől, ám ahogy kibukkanunk a térre vezető utca végén, a földbe gyökerezik a lábam.
Eddig is sejtettem, hogy a sokféle támadás biztosan itt sem hagyta nyomtalanul a dolgokat, de ami a szemünk elé tárul, az több még annál is, amire számíthattam.
Csatáznak itt sárkányok – döbbenetemre egymással!!!! – sötét mágusok egy alakkal, aki a templom tetejéről veri vissza őket erős mágiával. A levegőben keringő mágia, majd lever a lábamról, hiszen kemény harcok dúlnak és dúltak itt, amire bizonyíték a szanaszét heverő hullák sokasága, akiknek hovatartozását nagy hirtelenségben szinte fel sem fogom: városiak, mágusok, sárkányfattyak vegyesen.
És a csatazaj mintha közeledne……….Mi meg itt állunk két tűz között. El kell érnünk a templomot, de talán jobb lenne valami hátsó bejárat…….
- Lapuljunk és próbáljunk az épületek takarásában besurranni a templom mellé, vagy akár mögé. Itt szemben nem fogunk bejutni. – hadarom a lánynak és már húzom is magammal, a házak árnyékába, keresve az utat a templom kevésbé használt ajtajához.

Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-05, 3:16 pm

//Mese: Véráztatta földek - Valturaan//

*Drest az, aki először reagál. Én csak ámulok a hatalmas fehér sárkányon, és a hozzá képest apró embereken. Hiába vannak sokan, nem bírnak vele, pedig küzdenek hősiesen.
Láttam már hasonló egyenlőtlen harcot, és akkor sem tetszett.
Bólintok a fehér férfi szavaira és észre sem veszem, ahogy Rubins odamegy az egyik katonához.
Bízom a templomszolgában és bíznom kell a fehér elfben is, mert nincs más választásom.
Most sokkal összeszedettebbnek látom, mint a templomban.
Nem tudom, akkor mi történt vele, de nem is akarok most erre gondolni.
Egy pillanatra összeráncolom a homlokom. Most egész másképpen néz ki ez a város, mint egy csendes nyári estén.
Romok mindenhol, tüzek égnek, csatazaj van, én pedig nehezen ismerem fel a máskor könnyen felismerhető tájékozódási pontokat is.
Aztán kinyújtom kezem és ujjammal távolabbra mutatok.*
- Arra kell mennünk!
*Az irány elfele vezet innen, ebből a pokolból, de nem tudhatom, mennyi időnk van és közben a sárkány is tovább támad.
Ha elindulunk, szaporán szedem a lábam, hogy minél messzebb kerüljek ettől a szörnyetegtől.
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-05, 11:32 pm

// Mese: Véráztatta földek //

* Akárhonnan is jött a madár, segítségemre vált. Azonban nem örülhettem sokáig ennek az égből jött csodának. Hátamon nyomást éreztem, amint valaki felfelé igyekezett rajta, s pont ebben a pillanatban egy tűzgömb is tartott felém. Olyan hirtelen történt mindez, hogy annyi időm maradt csak, hogy a bosszantó mászkálóval a felém száguldó tűzgömb felé fordultam remélve, hogy az ellenség egyik támadása kiüti a másikat. Mindeközben azért annyi időm még maradt, hogy két szót elmormoljak, ami a tűzellenállás igéje volt. Bár pikkelyeim bizonyos szintig állták a lángokat, nem lehettem tisztában az idézett lángok természetével.
Ha sikerült a tervem nem leszek rest válaszolni a támadásra. Kezdetnek mélyen beszívtam a levegőt a tüdőmbe, s a legforróbb sárkánylángokkal árasztottam el a körülöttem lévő teret. Egy apró varázslatnak köszönhetően sokkal nagyobb területen terjedt el a tűz.
A lángok mögül pedig nekifutásból célba vettem Erindort. Az volt a tervem, hogy pont előtte veszek egy nagy lendületet, hogy a magasba emelkedjek, és eközben karmaimat még utoljára belé mélyesztem. Hátha meggondolja magát és nem jön utánam.
Odafentről talán most több esélyem lesz, mert a tér úgy tűnik egyre inkább ostrom alá kerül. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-06, 2:56 am

// Mese: Véráztatta földek - Fela //
720 évvel az éj-hasadéki csata után

Nem szűnt meg szörnyűségesnek lenni.
Telar és a falait, épületeit sújtó ostrom egyetlen szelete sem vesztett borzasztóságából, hiába hagyta azokat figyelmen kívül a jégszemű ifjú. Attól még ott hullottak alá a sötétség démonai, ahol a legkevésbé kellett volna, ott tomboltak Görbelábú Frikk orkjai, ahol könnyűszerrel pusztíthattak embert, s egyéb kétlábút. Ott csaptak össze grifflovasok, fattyak, sárkányok az éj leple alatt, odafönt, ahol és ahogyan csak tudtak. A háború ezen csatája sem okozott csalódást könyörtelenség, halál, vér és romok tekintetében, s igencsak úgy festett, hogy nem is fog. Úgy festett, valami még mindig készülőben áll - úgy festett, ez még mindig nem minden. Bizony nem is volt az.
Akkor sem, ha Valturaan még mindig túlságosan erősen koncentrált a vele elküldött két Csupaszhártyabőrűre ahhoz, hogy észrevegye.
Reájuk, s arra az utcasarokra, amelyre Rubins templomszolga teleport-gyöngye repítette őket. Amelynek egyik épületét Eronia fagyos, gyilkolni vágyó szülötte vette birtokba, s morzsolta lassacskán halálos szorításra képes, éles karmai alatt. Önmagában is hatalmas méretű pusztítást végzett, s a fiatal sárkány jól tudta, az energiagömbökkel csupán szórakozik. A kétlábúak nem jelentettek számára kihívást, s félő volt, hogy egy kifejlett égi ragadozó kemény, vastag pikkelyein nem könnyen hatol át holmi idelentről elhajított lándzsa. S ha áthatolt is, a támadó kerekfülűek között bizonyára jószerével hevertek áldozatok a csekélyke remény érdekében, melyet szakadatlan próbálkozásaikkal igyekeztek életben tartani egymás között.
Akkor történt.
Pontosan akkor, midőn a déli nő irányt mutatott; olyan irányt, mely megszabadíthatja az ifjú jégkarom-csúcsit halomra gyülemlő rettegésétől, s újra feltörni készülő zavartságától. Hullámként söpört végig minden tagján egy újfajta érzés, mi végletekig elborzasztotta őt, s csaknem a lába is földbe gyökerezett, amíg megvárták Rubins visszatértét. Igen. Elborzasztotta őt valami, ami nem a saját félelme volt, és mégis éppoly' bénító, éppoly' elnyelő, magába záró, bebörtönző. Menekülni akart, mindennél jobban, gyorsabban és hamarább eltűnni innen, s mindeközben legbensőbb zsigereiben is érezte, hogy a távolító léptek nem enyhítik majd különös, újszülött terheit. A mellkasában kélt nyirkos, ragadós, szúrós melegség nem lanyhult, nem vált kellemes megnyugvássá, mint ahogyan azt sürgetésével elérni remélte. Nem. Nem vált. De hogyan is válhatott volna, ha éppen most ítélte halálra azokat a hangos, rossz-szagú, hátsó lábaikon járó lényeket, akik fiókákat megszégyenítő tehetetlenséggel várták pusztulásuk kiszámíthatatlan eljövetelét? Hogyan válhatott volna, ha látta már az ezernyi egymásnak esést, a vérontást, az ok nélküli, utolsó leheletig tartó támadást, s mindezt mégis mi ellen? Ki ellen? Hiszen még csak egymás nevét sem kérdezték. Nem tudhatták. Szóban és elmében létező, megfoghatatlan dolgokért tizedelték egymást a kardok, tőrök, íjak, karmok, szemek, arcok. Igazi jelentés nélkül; koholt, mondvacsinált indíttatásból, zabolázatlan ellenszenv megrészegítő, ámde merőben csalóka ölelésében. Hol volt hát e tettek értelme? Hol volt az ész, a szív a harcolók között? Tán a megvetésben, melytől súlyosan csepegő tekintetükben egymást fürdették? A megrengethetetlen hitben, amellyel döntéseiket azzal magyarázták, hogy otthonukat, családjukat, s az övéiket védik; miközben másokét tették tönkre örökre és visszavonhatatlanul? Ez volt a hűség, a hősiesség egyetlen általuk elfogadott, s tisztelt formája?
A fehér fióka belső szervei összerándultak, s tömör csomóvá sűrűsödtek a gyomrában, ahogyan erre gondolt, s dühét igyekezte kordában tartani. Azt a dühöt, amelyet ezidáig Laryss Orowennë megnyugtató, biztonságot jelentő közelsége elcsitított, s karjába elemt fel, akár egy keservesen síró gyermeket; hogy hosszan tartó álomba ringassa azt. És most mégis előbukkant, kimerészkedett bölcsőjéből, amelyben betakarva hagyták, s megragadta a férfi felől érzékelt tartózkodás, bizalmatlanság kezét. Úgy állította lábra magát, hogy másikával a rettegést érje el, s fonódjék össze vele kusza, hirtelen ölelésben. Valturaan maga sem tudta hát, mivel telt el oly-nagyon, mitől voltak súlyosak a menekítő léptek. Mitől vált hirtelen helytelenné a maga mögött hagyottak sorsra, kiket döntésével halálra ítélt? Hiszen, bármit is adott nekik Rubins, mit tehettek volna vele egy eroniai ellen? Valami olyan ellen, amit még nem látott harcban ő sem, soha? Mert nem látott. Nem láthatott. Senki sem ismerhette őket, vagy ha mégis, hát okosan, s mélyen hallgatott róla. Nem lett volna meglepő, ha kiismeretlenségükkel a saját malmukra hajtják a vizet, azon túl, hogy már egyébiránt is csupán játszottak a mágia-tudatlanok életével.
Igen. Játék volt ez, őrült, kegyetlen és gonosz. Tétovává tette a kiszolgáltatott, feszült, s minden váratlan, apró zajra is megrezzenő ragadozó lépteit, s ezt bizony a társaságába tartozók is jól láthatták. Jól láthatták, mert nem volt ereje elrejteni előlük. Nem volt, mert mást kellett lepleznie: az elbukástól való félelmét, akár bármelyikükkel szemben; s az elkerülhetetlen ítéletet, amely azzal járna. Ők nem kérdeznének, ebben egészen biztos volt. Nem élőként... nem személyként gondolnának reá, nem vennék számításba, hogy szíve érez, s lelke fájhat. Csupán egy nagy halom mozgó-lélegző, forró húst látnának, amelyhez tartozó vérben ki-ki megfürdetheti a maga fegyverét, s a maga büszkeségét, becsületvágyát. S bármi mást, mit e háborúzás kicsavart, természetellenes értelmeinek tarthattak még. Azt látnák, mi szemrebbenés nélkül ébreszt bennük kiolthatatlan gyűlöletet, s mit úgy hívnak: ellenség. De vajon, ki hívná úgy elsőként? Vajon lenne egyetlen lélek is, ki meghallgatná a torkából oly-régóta feltörni kívánó, indulat-foganta, ámde igaz szavakat?
Nem.
Nem töprenghetett ezen. El kellett engednie, s össze kellett szednie magát, különben soha nem jut vissza az Ibolyaszeműhöz. Tartania kellett magát az első elhatározáshoz, s lázadozás, önfejű és ostoba cselekedetek nélkül, azonnal és sebesen elvégezni azt, amire kérték. Ezt kellett tennie, ha nem ismeretlen életeket, hanem azt az egyetlent óhajtotta megőrizni, amely sajátjának is értelmet, s lényeget kölcsönzött. Azonban, képes volt-e rá?
Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-06, 1:27 pm

//Mese: Véráztatta földek //

*Hogy utána megy-e ennek a páncélba bújtatott embernek? Frikk nem tudja, hogy egyszer már legyőzte őt, de akkor nem álltak egymással szemtől-szemben.
Sadir Stern kapitánya volt, mely most – legalábbis így akarta hinni, Frikk, a Győzhetetlen és ork birodalma ékköve.
Nagyvonalúan figyelmen kívül hagyja, hogy bár fehér és szürke ork hadai sokat tettek a győzelemért, abban nagy része volt a fekete sárkány és azon több száz sárkány érkezésének is, akik végül végleg eldöntötték a csata sorsát.
Frikk most egy ordítást hallat, s artikulálatlan hangja mellé nyála is fröcsög ki sárga fogai között.
Nem fogja hagyni, hogy az ember harcos kereket oldjon.*
- Öljetek meg mindenkit! Hulljanak el mind az orkok dicsőségére!
*Ordítja magán kívül és fogazott kardját övére akasztja, ostorát úgyszintén, felemeli halálfejes fejszéjét és görbe lábain döngő léptekkel indul a sebesült telari ellen.
Ha odaér, akkor a fejszének hegyes végével döf Sarid felé, majd fordultában a fejsze élével csap a már úgyis sebesült lába irányába.*
Vissza az elejére Go down
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-06, 3:44 pm

//Mese: Véráztatta földek //

Még az a kevés, ám jogos elégedettség is elszáll, amikor -cseppet sem várva, végre kijutottam a romos utcák szövevényéből. Mit számít egy fatty feletti győzelem, mikor a fölt már szinte részeg a kiontott vértől? Semmit. Bármerre is vezetem tekintetben, csak a káosz sajátos kuszaságában folyó történéseibe ütközöm. Mással nem is számolhattam, az ide vezető út tanúságai alapján, nem is tettem.
Túlságosan is sietősre vettem lépteimet, így szinte ösztönös volt a visszahőkölés, amivel rejtekhelyet reméltem nem többre csak egy percre. Egy magamfajta, inkább lesből támadónak a házak takarása, akár egy falatnyi beláthatatlan rész is, pillanatnyi nyugalmat jelent. Lehetőséget arra, hogy a mérleg nyelvét végre hagyjam kibillenni az egyik irányba. A távolban mozgó hatalmas alakok félreismerhetetlenül sárkányokhoz tartoznak és bár csak feltételezés, de úgy érzem Kék köpeny és az "Áruló" kettősére ismernék bennük. Ezen még is átsiklok, gyorsan, gyorsabban, mint azt a hűség álcája alatt rejtőzködő, számító féltés engedné. Mert az a távolban sűrűsödő sötétség megbabonázva, követelte a figyelmemet. Mielőbb nem csak tekintetem itta, a maradék csillagok fényét elemésztő fellegek baljós közeledésének képét, már gondolataim is köré gyűrüztek.
A legközelebbi falnak vetve hátamat futtatom végig tekintetemet a közvetlen környezetemen, észrevétlen kívánok maradni, mert nem engedek a talán hasztalan elveimből. Mert, ha nem keresnek rám kíváncsi, ám egyéb tekintetek, hát idejét látom annak, hogy ezt az emberszerű komédiát sutba dobjam.
Sötét, arany szikráktól színes fekete képződményé olvasztja e testét, talán a füst és köd nászából születő matéria ez, mi felkúszik a fal mentén, hogy a tetőn vesse meg szilárd formába öntve igaz valómat. A tető érezhetően pattog súlyom alatt, amelynek egy részét apró varázslat Csehi el, hogy a megroggyanó ház ne azon nyomban dőljön össze. A magaslattól újabb és újabb híreket remélek, de hogy bizonyosságot szerezhessek, egyelőre nincs választásom, mint Kék köpenyhez fordulni, akkor is, ha ezzel elszalasztom annak a lehetőségét, hogy könnyen megmagyarázható okkal nem teszek eleget a parancsának.
Minthogy nem a téren igyekszem átvágni, ami már így is túl zsúfolt, szárnyaimat szorosan oldalamhoz húzva - mintha nem is lennének, lendületet veszek és egyik épületről a másikra ugorva közeledem a fajtársak felé. Hogy a házak ezt hogy viselik? Elég lehet annyi: én csak arra ügyelek, hogy tovább tudjak haladni.
Igyekszem olyan gyors és légies lenni, amennyire egy ekkora testtől kitelik, kijátszva azt, hogy ugyan meg-megcsillanó guúnyával áldottak meg, de még is csak fekete. Kellő távolságban érve, búcsút véve az utolsó elrugazkodó ponttól, csak egy valamit igyekeztem elkerülni, hogy valami módon a két marakodó közé keveredjek. Eddig sem rohamoztak még olyan ötletek, amik tökéletes kiutat jelenthet ének, nem csak nekem, így most azt használom, ami eszembe jut: a tüzet. Mindhármunkban lobog a szikra és meg van ezen elem felé egy bizonyos védelem is, meg az ösztön, amivel használjuk. Nem bánom, ha a forróság fekete kormot nyal pikkelyeimre, mert azt bánnám, ha verinokli csata megismétlődhet. Bővére engedett, irányzott csóva származik tőlem, azzal a szándékkal, hogy határvonalat húzzak a két kék között és teszem ezt akkor is, ha más lángok is felcsapnak.
- Északról sötét felleg érkezik. Barát vagy ellenség? - a sietség nem öli meg az érthetőséget érdesen és hangosan szóló hangomban. Had hallja mindenki, akkor is, ha esetleg a még biztonságos pontnál közelebb kerülhettem, hiszen nem várható el, hogy a jelen helyzeten Kék köpeny az új szolgalelkűt fedezze fel bennem, vagy a nőstény a merénylőt. És még folytatom is, elébe menve bármilyen válasznak is. - Ha utóbbi, akkor nála fontosabbak havasi társaink!

//Az esetleges hibákért elnézést, nem gépen írtam T.T //
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-06, 6:13 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Aegaqien, Jeremy, Fela, Valturaan, Frikk//

*Telar lángokban áll. Az eroniai sárkányok hozzátesznek még egy lapáttal, s a sárkánytűz éhesen marcangolja a város házainak tetejét, sok helyütt még a kő is izzik.
Akad olyan egység, mi még használatba veszi a ballistákat, lándzsavetőket, s lövi a sárkányok tömegét, ám a sárkányfattyak és a sárkányok hamar letarolják ezeket a magányos egységeket.
Filnoren sem rest, miként az ork had is mind beljebb nyomul a városban.
Narin úrnő palotáját támadás éri, s a sötét erők rövidesen áttörik a testőrök óvta első védelmet, ám a következő vonal már a város mágusainak védelme, kiket maga köré gyűjtött, hogy óvják a nemesek és az ő biztonságát.
A repülő erőd lényei támadják a védett palotát, s így máshová kevesebb jut belőlük.
A sárkányfattyak szétszórták a grifflovasok seregét, noha sokan küzdenek még, a túlerővel nehezen bírnak.
A téren Aegaqien járja táncát a tér szélén álló házakon, mik a sárkány súlya, mozgása alatt egyre-másra omlanak össze, így ő is hozzájárul a város rombolásához.
Alamaise, hátát megvédi a tűzellenállás varázslata a felé hajított tűzgömbtől, s rövid ideig a hátán kapaszkodó is inkább a kapaszkodással van elfoglalva, míg le nem zuhan.
Ez addig tart, míg a nőstény tűzzel árasztja el a teret, s ez eléri az őt támadó sötét elfet is.
Erindor látja a nőstény támadását, s éppoly gyorsan fogadja, miként az érkezik, át is fordul, tengelyén, s a nőstényt a földre teremti, magával együtt.
Aegaqien érkezése szakítja meg a harcot, s választja szét tüzével a küzdő feleket.
Kérdésére Erindor siet felelni.*
- Barát lesz az, s ha minden jól megy, egy egész seregnyi barát!
Gyere, végezzünk az árulóval!
*Odafentről azonban Kalaran mágus ekkor veszi tűz alá Erindort és Aegaqient. Nem várhatja meg, hogy az arany színben csillogó sárkány, kinek érkeztét végignézte a torony fedezékéből, színt valljon, hisz nem támadott arra a sárkányra, ki Filnoren mágusait a másik kék sárkány ellen parancsolta, így nem lehet egy azok közül, kik e várost védik.
A botjából induló zöldes tűz egyenesen Aegagien testének irányul, s ha az arany sárkány nem lép, bizony, átüti még a pikkelyeit is.
A nőstény ellen Erindor mozdul, noha a szemét még fájlalja az iménti támadást követően.
Jeremy a teret megkerülve jól láthatja a harmadik sárkány megérkezését is, miközben a háta mögött egy osztagnyi telari címert viselő harcos érkezik a térre.
Parancsnokuk felméri a terepet, s hangos káromkodásban tör ki.
Delilah bicegve követi a tolvajt a templom felé. Előttük, nem messze egy kisebb liget látható, Nienna ide húzódott vissza, mielőtt a menekülteket a templomba vitte volna.
Fela útmutatása nyomán elindulhatnak, ezúttal Rubins az, ki hamarabb reagál.*
- Drest! Menjünk, itt nem tehetünk többet!
*Ha a fehér elf nem mozdul vele, megérinti vállát, hogy magához térítse.
Eközben a katona felhasználja az első golyóbist, mit a templomszolga adott neki, s egyenesen a fenti fehér sárkány felé hajítja.
A sárkány testén szétrobbanó apró golyóból láncok tekerednek elő, s kerítik körbe a hatalmas, fehér testet szempillantás alatt. Szorítani kezdik, s a sárkány ingerült üvöltésével feszül nekik. A katonák kihasználják a váratlanul jött esélyt, és újra tűz alá veszik a hatalmas bestiát.
Vannak, kik a ház oldalfalán másznak fel, hogy a hátukra rögzített lándzsát közelről döfhessék belé.
Fela megy Rubinsszal oldalán, s ha Valturaan is velük tart, akkor vele is.
Egyre magabiztosabb, ám midőn az utolsó sarkon befordulnak, látniuk kell, hogy a ház, melyhez tartottak, lángokban áll.
Frikk csapását Sadir hárítja, s bár felkiált fájdalmában, s térdre is rogy, a másodikat is kardjával.
- Átkozott ork! Pusztuljatok mindahányan!
*Kiáltja elkeseredetten, miközben igyekszik talpra állni.*

Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-07, 3:17 pm

// Mese: Véráztatta földek - Fela //
720 évvel az éj-hasadéki csata után

Nem volt szükség érintésre. Az ifjú magához tért a szavak hallatán, s ráébredt belső vívódása láthatóságára, amely tény kellőképpen megijesztette ahhoz, hogy felocsúdhassék az igencsak nehéznek tetsző terhek alól, melyekhez még nem szokhatott, egyáltalán nem. Hiszen egyetlen csatában sem harcolt még, s ezúttal sem festett úgy, hogy bármely gyilkos féllel is azonosulhatna. Nem látta hasonlóságukat, egyetlen pillanatra sem, s csupán egymáshoz mérhette őket, könyörtelenségben, átkozódásban, gyűlöletben, vérszomjban - eredménytelenül. Mert nem volt oly ember, tünde vagy törp, ki ne gyűlölte volna, ne tépte-szabdalta volna az övéi húsát, bőrét, ha elérné. Nem volt oly Vadász, ki ne vágyta volna az árulók vérét ontani, s nem volt oly Vadász sem, ki többnek tekintette volna áldozatát holmi trófeánál. Büszkeségnél, hírnévnél, elégedettségnél. S mi volt hát az a vadászat, amelynek végén nem fogyasztják el a húst, nem adnak tiszteletet az életért, amely az övékét táplálja? Értük hal? Mi volt hát az a megvetés, amellyel gazdag illette a szegényt, midőn míves hintója ablakából kitekintett a vihar utáni sárban dolgozó pórnépre. Mi volt hát e szörnyűségek sora, ha nem merő ostobaság, alaptalan kegyetlenség, önző felülkerekedés?
S mi volt hát a templomszolga célja? Hová lett lényéből az ellenszenv, s miért akarta hirtelen mégis, hogy velük tartsék? Miért akarta, ha Valturaan meg mert volna esküdni reá: egész ezidáig abban reménykedett, hogy visszafordul? És ő? Miért engedelmeskedett vakon? Miért vett erőt magán, s ösztökélte sebes lépésre elnehezült lábait? Miért nem nézett hátra, hogy látná az átadott fegyver csilingelő mibenlétét, s a büszke eroniai szégyenteljes bukását? Miért nem fordult vissza vállal felett, hogy látná a Kétlábúak megmenekülését, az ölni kész csillogást a szemükben, melyet hirtelen fölényük kovácsolt élesre a szerencse kerekének forró forgásában? Miért hallgatott csupán, s miért nem nézett? Miért nem akarta volna hallani sem, mi folyik ott, s mivé lesz a parányi ütközet? Miért tapasztotta volna hatalmas tenyerét hófehér fülére, hogy kizárja elméjéből a fegyvert ragadó, izgatottan kiáltozó embereket, s a szórakozásától megfosztott, kiábrándult és dühöngő fehér sárkányt?
Miért?
Miért nem lehetett egyszerűbb? Miért nem lehetett volna nem-törődnie velük, s azzal, ahogy egymás felé viseltettek? Hisz' egyikük sem reá szegezte kardját-karmát, hogy életének véget szabjon; egyikük sem, még Rubins sem, és a gyógyfüves sem, kinek szeme láttára szorongatta meg Kalaran mester egyik tanítványát, a folyvást Laryss segítségére siető Mogyoró-hajút. Senki sem támadta, senki sem illette felháborító szavakkal, s nem hívta ki erőpróbára olyasvalamiért, amelynek létezéséről sem tudhatott. Miért érdekelték hát ezen idegen életek, amelyek egészen addig közömbösek csupán, míg meg nem ismerik lelke rejtekét, s akkor eldöntetik szívükben, mely úton haladnak tovább? Hiszen nem nézhettek az eléjük tárulkozó, hamis és csalóka valója mögé, hogy érezhetnék rémületét, s érthetnék tétovaságának mikéntjét. Ha pedig megtehették volna, sem kérdeztek volna egyetlen szót sem; nem gondolkodtak volna, csak ahhoz az iszonyathoz folyamodnának, amely mindegyikükben ott lakozik, s ott volt őbenne is, míg Laryss Orowennë meg nem szelídítette azt.
Hát ők is szelídítették az ingatag, akadályokkal teli, veszélyes távolságot, s az általa keltett érzéseket. Haladtak, sebesen, hisz' ennyit tehettek, s ezt meg is kellett tenniük, ha felelősséggel viseltettek a hátrahagyott megannyi életért, melyért bajtársak, s az ifjú számára idegenek küzdenek. Az idegenek, és Laryss. Az Ibolyaszemű, ki soha nem hagyna hátra bajba jutottat, s megleckéztetné az összes gaztevőt, kit elér. Aki oly' sokszor tudja, mit kell tennie, s nem habozik, nem kételkedik, hanem cselekszik, eltántoríthatatlanul, akkor is, midőn mellkasa terhe a legnehezebb, s csaknem elfojtja lélegzetét a temérdek iszonyat.
Azokat a sötétséget nyaldosó lángokat is el kellett fojtani, amelyek közeledtükkel tűntek fel az épületek teteje felett, s kísérteties, pattogással fűszerezett, aranyló fénnyel festették meg a falakat, s a kéményeket. Füsttel szennyezték a vér keserű, sós ízétől, s halálsikolyoktól, elszánt kiáltásoktól fullasztó levegőt, mely az ő tüdejükbe is egyre inkább beköltözött, akár egy nem várt, nem remélt, hívatlan küldönc, kit már lehetetlen elhajtani, hiszen betette maga után az ajtót, s elzavarhatatlanul, toporzékolva követel magának figyelmet, hogy felolvashassa elszállított üzenetét.
Az ifjúnak pillantania sem kellett a gyógyfüvesre, hogy megérezze a szagában beállt változást. Egészen biztosan kétségbeeshetett, s a fióka sejtette, mit érezhet. Két otthont vesztett már el rövidke élete során, s egyiket sem élte át túlzott lelkesedéssel, hiába jártak valamiféle kifordított, nevetséges szabadsággal. Az eléjük táruló látványban azonban ő, mindinkább saját veszteségét látta, Laryss reábízott feladatának meghiúsulását, s visszatértének akadályozását. Lépteinek, s gondolatainak feltartását, melynek elkövetőjét akkor is kereste, ha közel s távol senkit sem láttak a déli nő háza tájékán. S nem is kellett látniuk hozzá, hogy hófehér ifjú cselekvésre szánja el magát - elég volt önnön sietségét éreznie, dübörgő szívének leghőbb vágyát, s a rémálomba illő történések végét. Egy ponton elébük vágott, s megálljt parancsolt karjával, majd, ha egyikük sem tartotta vissza, hátat fordított nekik, s ők menten érezhették, amint a körülötte lévő lég dermesztően hűvössé válik. A sárkány tünde-bőre jégvirágossá vált, s már pilláin is ott csillogott a fagy előhírnöke, ahogyan megközelítette a forró, hol vörös, hol pedig napsárga lángokat. Esze ágában sem állott volna vízzel nekiesni, hisz' nem volt ostoba - tudta, azzal egészen biztosan tönkretenné mindazt amiért ide érkeztek... legalábbis, azt, mi ezek után belőle maradhatott. Széllel sem támadhatott a tűzre, mert nem kívánta terjedését, s nem kívánta összedönteni az esetlegesen ingataggá vált épületet sem. Az egyetlen járható útnak vélt megoldáshoz folyamodott tehát: nemes egyszerűséggel le akarta hűteni Fela házát, hogy lehetetlenné tehesse az égést. S ha jól gondolkodott, úgy belépésekor nem martak húsába a lángok, nem voltak képesek fogást találni minduntalan pótlódó faggyal-dérrel bevont, dermesztő bőrén, s tüdejét sem fojthatták, hiszen használta a Vedenalainen nevű igét is, amellyel akár víz alatt is képessé válhatott lélegezni. S még eme óvintézkedés is a saját malmára kellett, hajtsa a vizet, elvégre azon szeletét vonzotta magához a légnek, amely a tűznek is kell - ezt megtanulta már.
Ment hát, csak ment előre, míg el nem tűnt a két hátrahagyott Csupaszbőrű szeme elől, s el nem érte a ház szívét, hol még inkább megkezdhette lehűteni azt; abban a reményben, hogy megleli, amit keresnek, s megvédheti, avagy még azelőtt megállhat, mielőtt a könyörtelen fagy a gyógyfüveket is elpusztítaná.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-11, 8:43 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Aegaqien, Fela, Valturaan, Frikk//

Alig haladunk egy kicsit, amikor pokoli tűz lobban fel és a templom előtt két sárkány bontakozik ki belőle, akik……egymást marják, olyan döngéssel csapódnak a földre, hogy a lábam legyökerezik és önkéntelen erősebben szorítom meg Delilah kezét és rántom a falhoz, hogy szinte beleolvadunk.
~ Nem fogunk eljutni a templomig! nem tudunk áttörni ennyi ellenségen! Még ha nem is látnak meg, még egy ilyen tűzvihar és nekünk végünk! ~
Azt ugyan nem értem, hogy miért harcol két sárkány egymással, de mielőtt még egyáltalán felmerülhetne bennem, egy harmadik is megjelenik és szintén tűzet gerjeszt, de az elválasztja a két küzdőt egymástól.
Kezd ez az egész kaotikus lenni, de engem ez nem is érdekelne, ha nem lennének útban, ráadásul egy erős, zölden villogó mágustűz indul a templom tetejéről, így legalább már abban biztos lehetek, hogy az épületet még védik.
Talán ez elvonja a sárkányok figyelmét a térről, így ismét meghúzom a lány kezét, hogy haladjunk tovább. Főként mert katonák tűnnek fel mögöttünk és bár nem ellenségek, még sem akarok két tűz közé szorulni.
- Gyerünk, itt mindjárt elszabadul a pokol. Be kell jutnunk az épületbe! – húzom a fás liget felé, ahol továbbra is takarásban lehetünk és onnan már talán elérjük a mellékbejáratot.

Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-11, 10:31 pm

//Mese: Véráztatta földek //

* Erindor gyorsan reagált, és saját lendületemet használva a földre teremtett. A teret borító por és kavics csak úgy repült, ahogy mindketten földet értük, ahol csak néhány pillanatot töltöttem. Ekkor érkezezett meg az a sárkány, akivel már a kapun találkoztam, azonban ezúttal nem támadt rám ott rögvest, noha tudtam, hogy Erindor oldalán áll. Ez csak még jobban megerősítette benne, hogy talán még vacilál a hím. Lángjai pusztán támadásomat hárítják, s nem fordulnak felém. Szavai az én figyelmemet is felhívták arra, hogy tekintetemet ismét a távolba szegezzem, ugyanis az éjszakai eget eltakaró fellegek szűnni nem akarva falták a csillagok és a Hold fényét. Reméltem, hogy Erindor tévedett és ezúttal barát közeledett, nem pedig újabb várost ostromló ellenség.
Ahogy árulónak nevezett, mély morgás hagyta el a torkomat, s nem hagytam neki több időt a társalgásra. Nagyra nyitott számat közelítem felé, hogy belé haraphassak, amikor furcsa, zöld tűz lövellt odafentről az arany felé. Egyet s mást tudok ezekről a furcsa színű tüzekről, s biztos vagyok benne, hogy nem csak a színük különös, hanem a hatásuk is. Így ha sikerül Erindorba harapnom, igyekszem odavonszolni a veszélyes zöld tűz elé.
~ Majd most meglátjuk, mit tudnak a kétlábú mágusok! ~ gondoltam magamban.
Bár engem még nem támadtak meg a templomot védő varázslók, nem voltam benne biztos, hogy ez így is marad. Maradtam, mert nem tudtam hirtelen máshová menni, de óvatos voltam. Csak reméltem, hogy tisztában vannak az "áruló" sárkányok létezésével, bár lehetnek azok sokfélék. Én magam gyűlöltem ezt a megnevezést, de jelenleg csak ez a megnevezés létezett azokra, akik más-más indokból ugyan, de felhagytak a testvéreik oldalán folytatott mészárlással. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-13, 9:46 am

//Mese: Véráztatta földek - Valturaan//

*Nem hittem volna, hogy így kell látnom otthonom. Nem olyan régen még nem volt ilyenem. Mióta elhagytam a falut és jegyesem, azóta bejártam Lanuria tájait. Sok helyen megfordultam, de végül ez a város fogadott be, már a háború ideje alatt.
Itt lett egy otthonom, ahol gyógyfüveket, főzeteket, párlatokat, kivonatokat adhattam a betegeknek, és odaadhattam a templomnak is.
Itt volt az összekuporgatott vagyonom és a gyógyfű tartalékaim is.
Most ezt látom a lángok martalékává válni.
Hirtelen úrrá lesz rajtam az elkeseredés és nem is tudok mit mondani.
Drest reagál a leggyorsabban és indul el.
Én először nem is értem a hirtelen jött hideget, hőséget kellene éreznem, a tűz melegét. Aztán rájövök, hogy Drest varázsolt.*
- Drest! Az ágyam alatt....és a padlón, a csapóajtó alatt…
*Az ágy alatt a kész főzeteket tartom, a padlóba vájt és csapóajtóval védett üregben pedig a feldolgozatlanokat. A föld hűvösen tartja és a fénytől védve, tovább elállnak.
Csak remélni merem, hogy Dresthez eljutottak a szavaim. Én nem bírok a tűzzel és Rubins sem tűnik úgy, hogy dacolni tudna a tűzzel.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-13, 5:03 pm

//Mese: Véráztatta földek - Valturaan, Fela, Jeremy, Alamaise, Aegaqien, Frikk//

*A városban egy kis csapat a templom rögtönzött ispotályát hivatott feltölteni gyógyfüvekkel, hogy legyen még mivel kezelni a templomban lévő sebesülteket.
Azonban szembesülniük kell azzal, hogy a tűz elérte Fela, a gyógyfű-tudó otthonát is, hol a tartalék készleteket remélték.
Valturaan indul meg, hogy fagyvarázsával átjusson a tűzön, s még utolérhetik a déli nő szavai, mikkel a tán még biztonságban lévő növények rejtekét tudatja.
Rubins aztán el is húzza a lángok közeléből a barna bőrű nőt, hogy biztonságba helyezze, s ő maga is elindul, hogy közelebb jusson. Köpenyét arca elé tartva megy a sárkány után.
Jeremy és Delilah a templom előtt történteket kihasználva eljut a ligetig, hol további menekültekbe botlanak, kik úgyszintén a fák közt rejtőzve figyelik megbabonázva a csatát. Ők is a templomba igyekeztek, ám látva a bejárat előtt dúló küzdelmet, inkább megbújtak a fák takarásában.
Jeremyt és a sántikáló leányt árgus szemekkel figyelik, nem tudván, kiket hozott közéjük a végzet.
Alamaise láthatja, miként éri el Kalaran zöld tüze Aegaqien arany pikkelyeit, s találja is telibe a hímet.
A varázslat jókora erővel löki meg az arany sárkányt, s át is üti a pikkelyeket, melyeket eltalált, fájdalmas sebesülést okozva neki, noha meg nem öli őt.
Alamaise eközben morogva támad Erindorra, ki fogadja is a támadást.
A két kék sárkány ismét egymásba gabalyodva küzd, s a hím újfent megpróbálja hátsó karmaival felhasítani a kék nőstény hasi pikkelyeit, s bőrét, miközben saját fogaival igyekszik távol tartani Alamaise hegyesen ágaskodó fegyvereit.
Frikk nem rohanja le egyből Sadirt, így annak ideje marad arra, hogy talpa álljon, s tovább hátrálhasson a fejszés ork elől. Kardját tartja fel, hogy az esetleges újabb támadásokat is háríthassa.*

Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-14, 6:23 pm

// Mese: Véráztatta földek - Fela //
720 évvel az éj-hasadéki csata után

Az ifjú fehér sárkány, ki sohasem tette éles, csillogó karmait Eronia fagyos szigetére; hűvössé tette maga körül a lég pászmáit, s bizsergető hideg felhőt hagyott maga után a hátrahagyott emberpár körül is, kikre vissza sem nézett az elnagyolt "Állj" intés után. Még akkor sem, midőn a nőstény hozzá intézte szavait - mintha sejtette volna, hogy minden pillanat rendkívül értékes, s még annál is értékesebb életeket menthetnek meg általuk később. Valójában azonban ő csak Laryss-hoz szeretett volna visszatérni, s azt mindennél jobban akarta. Bármily akadályon átverekedte volna magát azért, hogy visszafordulhassék, s újra láthassa őt, tudván: ezúttal nem fogja elveszíteni. Nem, a múltnak ezúttal nem szabadott magát ismételnie, ó nem... Még egyszer nem bírta volna elviselni mindazt, ami hat évvel ezelőtt történt, s annak összes következményét, mely csontig hatoló, fojtó fájdalmat okoz, s megbénítja a lelket is; megbabonázza, s arra is késztetheti, hogy önnön életét eldobja...
Nem. Késztette.
S már nem rohanhatna őrültebbnél őrültebb gondolatok közepette egy égő, bármelyik pillanatban összeomolni képes ház felé, ha Nienna nan E'Leinor-Syllen nem lehelte volna vissza belé a létezni akarás rejtélyes esszenciáját. Nem fagyaszthatna hátborzongató védő-réteget önmagára, hogy ne nyaldoshassák a karmazsin lángok, s ne szállja meg tüdejét a könyörtelenül ostromló füst, mely nedvesen fénylő szemét is elvakítaná, ha nem volna keresztben lecsukható, vastag, s mégis áttetsző harmadik szemhéja. Ment hát a cseperedő fióka, s átszökellt minden lezuhanó gerenda és égő holmi felett, hogy bejuthassék, s keresni kezdhesse azon két helyet, amelyet Fela mondott neki... hogy eleget tehessen a furcsa kérésnek, amely talán csak az ő elméjében hangzott ennyire megbotránkoztatóan. Úgy festett, mintha ő lépett volna hozzá, hogy azt mondja, menjen csak fel a Csúcson lévő barlangjába, s másszék be gondosan tisztán és puhán tartott fészke legmélyére, hol a szóban forgó fontos dolgot hagyta. Még a gondolatba is beleborzongott, s igyekezte elhessegetni személyes voltát, noha egyetlen pillanat erejéig még képes volt összekapcsolni eme tapasztalást a fogadók érthetetlenségével... azzal a sok-sok "közös használatban lévő fészekkel", amelyek idegen gazdákat cserélnek, és...
És mégis mit keresett itt a másik kerekfülű?!
Valturaan azt hitte, nem lát jól. Vagy legalábbis azt, hogy téved, s amaz nem volt olyan bolond, hogy egyedül hagyja odakint a gyógyfüvest, amikor néhány sarokkal arrébb is csupán veszély volt, mit megláthattak, s megannyi vér. Már meglelte volna a hálószobát, s készen állott arra, hogy bejutását biztosítsa, azonban így meg kellett fordulnia, hogy a meggondolatlan Kétlábú, az ostoba Csupaszbőrű útját állja. Sehol sem volt már az a csendesen noszogató templomszolga, ki vállát is megérintette volna, ha ő nem tér vissza elméjéből a valóságba... Már csak az arcát takarni igyekvő, minden bizonnyal erősen fulladozó férfit látta maga előtt, kihez nem volt rest nyers véleményét sem eljuttatni - noha erősen ügyelnie kellett rá, nehogy véletlenül is "védtelen nőstényt" ejtsen ki.
- Mit keresel itt?! - kezdte, s tán amaz nem számított figyelmeztetésére, ő mégsem lelte volna örömét abban, ha baja esik - Halálra égeted magad, vagy megfulladsz! Eredj kifelé innen, és vigyázz a gyógyfüvesre! Nem hagyhatsz egyedül egy védtelen nőt!
Nem rejtette véka alá dühét, ezúttal már nem. Kitört belőle, akárcsak a lángok a szomszéd helyiség bejáratán, s mintha odabent leomlott volna a padlás... Ám Kilime fiát ez cseppet sem hátráltatta. Ha Rubins nem hagyta annyiban a dolgot, hát tovább menetelvén, vágott neki vissza, immáron csupán annyival: Menj ki innen!. A tér minden iránya hullámokat vetett a hőségtől, midőn az ágy elé hasalt, hogy kiemelhesse alóla az üvegcséket, amelyeket ott lelt. Ha tűz vette is körül, tán nem sebezte oly könnyen, s ha mégsem bizonyult ereje elégnek, úgy inkább a bőrtáskára fókuszálta igéit, nem önmagára. Abba rakosgatta sorban leendő terhét, s csak azután igyekezett meglelni az említett csapóajtót, mikor meggyőződött róla, hogy mindent megmentett odabentről - azon két, szerencsétlen véget ért, zöldes fiolán kívül, amelyek a tűz által keltett reccsenések-ropogások-zuhanások lökéseitől kiestek állványuk legszéléről, s egyenest a forróságba gurultak, hogy pattogva halálukat leljék az arany fényességben. Minden bizonnyal verítéke is patakzott volna, ha nem védi a bűvös fagy, a dermesztő-hűtő mágia, melyet továbbra is főként a táskára összpontosított, bármi érte is őt mindeközben. S ha szerencséje volt, nem kellett sokat keresnie. Ha eléggé eszméleténél maradt, mert kellőképpen védte magát a füst ellen, úgy nem befolyásolta gondolatait, és ő ráébredt, hogy az ágy előtti aprócska csillogás nem üvegszilánk, s nem szemfényvesztés, hanem a csapóajtó fogantyúja, mely a padlódeszkák közé simult, hogy ne bukjon fel benne, ki arra jár.
Ahhoz kúszott hát az ifjú, s ha nem pecsételték meg sorsát zárral, nem pusztított benne. Amennyiben hosszú ujja mégis lakatba ütközött, úgy, remélvén, hogy Rubins megfogadta szavait, s eltávozott; hatalmas, elfekét meghaladó erővel ütött a lábfejnyi, négyzetes ajtóba, hogy darabokra zúzza azt. Mozdulatát talán a bőrét védő jég keménysége is segítette, azonban, ha a hőség fokozódott, avagy erejét csapolta meg mindaz, minek az ostrom ezidáig már kitette, úgy kénytelen volt saját védelmét tovább gyengíteni, hogy szerzeményeit, s az azokat hordozó bőrtáskát óvja. Egyetlen növényt sem ismert azok közül, amelyeket kiemelt a földi veremből. Ritkák lehettek, avagy csupán nem fűszerek, s nem teának valók, hogy tudjék róluk? Akárhogyan is volt, nem féltette testi épségét, midőn hozzájuk ért. Megmérgezték már egynéhányszor, s vándorlásai során ő maga is hajtott már végre őrültségnek nevezhető próbálkozásokat, hogy szenvedélyében, a főzésben, menedékre leljék a kínzó gondolatok elől. 
S most arra is elérkezett az idő, hogy az égő házon kívülre juttassa zsákmányát.
Visszafelé talán könnyebb dolga volt. Nem kellett keresnie, s nem kellett arra sem számítania, hogy elkésik - hiszen a másik szobát érte el előbb az enyészet arany-vöröse. Ment hát, s újra átlépte a leszakadt gerendát az ajtó előtt, hogy környezetét - s reményei szerint mindkettejüket - odakint szemlélhesse, veszély után kutatva. Bárhogyan is festett, s bármi érte is őt, egyenest Fela elé sietett, hogy átadja neki mindazt, mi táskájába fért. Hogy átadja, s azon egyetlen szempillantás, amelynek erejéig reá veti jégszín tekintetét, menten átformálja minden addigi szándékát. Mert hiszen Laryss-t látta az ében bőr, s a különös színű ruha alatt. Az otthonát vesztett, Orod Opelë falain kívülre menekült, elcsigázott, elkeseredett Laryss-t, kinek súlyos döntést kellett hoznia, s ez édesapja társaságába, édesanyja összes emlékébe került... Látta a fájdalmat, s hallani vélte azt a jól ismert ritmust, mely a hihetetlenné váló veszteség, s zűrzavar nyomán kélt a Hártyabőrűek mellkasában... és akkor, a korommal szennyezett, csapzott-megtépázott ragadozó fájdalmas alig-sóhajt hallatott, miközben a sötét szemeket fürkészte.
- Mondj valamit - kérte, s ezzel önmagát, és talán mindkét mellette lévőt is alaposan meglephette -, ami mindennél fontosabb neked.
S ugyan nem mondta ki, nem nevezte meg, mégis mire készül; a múlt rabságába esett, eltökélt, ködös tekintete igazán félreérthetetlen magyarázattal szolgálhatott: bizony, visszamegy érte. Csak hallja meg a választ.
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-16, 7:12 pm

// Mese: Véráztatta föld //

* A zöld tűz akadálytalanul talált utat magának az arany sárkányhoz, Erindort azonban nem sikerült odalöknöm elé. Sejtelmem pedig beigazolódott, hogy a zöld tűz csak a bőr felszínét károsítja, de azt minden erejével. Pont annyira, hogy talán a kék sárkány felhagyott volna a küzdelemmel, s felkeresett volna egy gyógyítót.
Ehelyett újfent hasamat támadja, melyen egyszer már sikerült sebet ejtenie túlzott elbizakodottságomnak köszönhetően. Arra jutottam, hogy jobb lesz, ha ezúttal a szárnyát támadom, s felrepülve a mágussal közösen könnyebb lesz ártalmatlanná tennem a hímet. Hiszen úgy festett, hogy egymással szemben nem jutunk dűlőre. Így elkezdtem szárnytöve felé hol karmolni, hol pedig csupafog számmal felé kapni, hogy röpképtelenné tegyem.
Egy szempillantás erejéig ugyan, de észrevettem a nem messze kuporgó kétlábú csoportot, akik minden bizonnyal a templomba igyekeztek. Így már nem szívesen hagytam volna ott Erindort, bár ő jelenleg csak velem volt elfoglalva. Ám kockáztatnom kellett, hiszen amíg mi itt egymás vérét ontjuk, addig a kétlábúak sem tudnak hová futni. Bár az ötletet, hogy a templomba meneküljenek teljesen őrültnek gondoltam, hiszen itt lebeg Filnoren majdnem felette, s minden erejéből támadja azt. Csak abban bízhattam, hogy a bentieknek van egy jó terve, amivel megmenthetik magukat. S látnom kellett azt is, hogy a varázstalanoknak csak a templom jelentette az egyetlen menedéket.
Ha sikerül végre a hím szárnyát megroncsolnom, akkor felrepülök a toronyig, ahol - észrevéve, hogy a kétlábú öreg bajban van - Kalaran mögül felemelkedve tüzet zúdítok a filnoreni varázslóra, kihasználva azt, hogy esetleg a sötét mágus először a szövetségesének hisz.
Ha továbbra sem tudok felül kerekedni a kék hímen, akkor egyszerűen csak messzebb csalom a bejárattól, hogy a kétlábúak elindulhassanak befelé. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-19, 10:14 am

//Mese: Véráztatta földek - Valturaan//

*Szemeimben ott lobognak otthonom lángjai. Egész eddigi itt tartózkodásom minden eredménye odabent van.
A két férfi bement, én pedig megbabonázva figyeltem, hogy visszatérnek-e, s ha visszatérnek, akkor vajon hogy fognak visszatérni.
Elfutják a szemem a könnyeim. A háború oly sok mindent elpusztított, de én tudom, hogy erős vagyok, erősebb, mint amikor Mumbasa el akarta venni szüzességem.
Talpra fogok állni újra, ezt az otthont is a semmiből indulva szereztem. Mikor idejöttem, nem volt másom, mint ami rajtam volt és a tudás, amit Roza mamától kaptam.
Arra térek magamhoz, hogy Drest áll előttem és lázas tekintettel kéri, mondjak valamit, ami mindennél fontosabb nekem.
Megjelenik előttem egy vörös hajú lány arca, gyönyörű, vörös szemei, s tűzpiros ajkai, s egy éjszaka, mit sosem feledek el.
Kapkodva nyúlok a nyakam felé, s ragadok meg ott egy bőrszíjat. Egy csodaszép medál lóg rajta, amit Merilientől kaptam, ki olyan dolgokkal ismertetett meg, mit a magamfajta, egyszerű, déli lány otthon soha nem élhetne át.
E medál az, mi a leginkább fontos nekem, összes itteni holmim közül ez a legfontosabb.*
- Merilien medálja…ez mindennél fontosabb.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-19, 8:13 pm

//Mese: Véráztatta földek - Valturaan, Fela, Alamaise, Aegaqien, Frikk//

Nagyon úgy néz ki, hogy nem csak nekem jutott eszembe a templom és annak hatalmas mágikus ereje, mert már jó páran kuksolnak ebben a kis ligetben. A három sárkány harca azonban őket épp úgy itt marasztalta, ahogy egyelőre minket is Delilah-val, mert amíg azok itt marják egymást a templomhoz vezető út el van zárva. Csak abban lehet bízni, hogy a láthatóan a mi oldalunkon harcoló egyik kék és a tetőn lévő varázsló hamar eldönti a mi javunkra a csatát és így bejuthatunk.
- Csak nyugalom. – emelem fel a kezem a béke jeleként a rejtőzők felé. – Barátok vagyunk és mi is a templomba igyekszünk. – mutatok az most elérhetetlennek tűnő bejárat felé.
A helyzet viszont nem lesz jobb úgy vélem, hiszen az ellenség mindent bevetve szorítja szorosabbra az utolsó védelmi vonalak körül a hurkot, ha nem jutunk be hamar, akkor itt pusztulunk.
Nem biztos, hogy az itteniek látták a megérkező városi katonákat, ezrét most a megbújás helyett küzdenünk kell.
- Emberek, ha oda be akarunk jutni el kell kergetni vagy megölni azt a kék – mutatok Erindorra, - és azt az arany sárkányt, ha van valakinél íj vagy tud varázsolni, akkor segítsünk. - rántom le az íjjam a vállamról lopakszom előre, amíg csak lehet és próbálok valami biztos és sebezhető pontot keresni Erindoron (has, szem, szárnytő).
Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-20, 2:17 pm

//Mese: Véráztatta földek//

*Frikk vörös szemei figyelik a katonát. Nem egyszerű közkatona ez, vezérféle lehet. A sima harcosokkal könnyebben elbánik.
Hagyja, hogy feltápászkodjon, és sántikálva hátrálni kezdjen. Hát hadd meneküljön a féreg?
Nem! Nem fogja engedni, ennek az embernek, mint a többinek is, Telarban, halnia kell!*
- Pusztulj, ember!
*Meglengeti két kézre fogott fejszéjét, s újra támadásba lendül.
A halálfejes fejsze csapásait a sántikáló katona újra és újra hárítja, s ez mind jobban feldühíti a fehér ork vezért.
Frikk nem szereti, amikor egy-egy csata ilyen hosszan húzódik.
Görbe lábával odalép, ha tudja, megrúgja a katona fájós lábát is, úgy, hogy közben a fejszével újra védekezésre készteti.
Ha ez sikerrel jár, akkor biztosan újra térdre rogy majd, és akkor már nyert ügye lesz.*
Vissza az elejére Go down
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-20, 3:13 pm

// Mese: Véráztatta földek //

Hiába ígér barátot Két köpeny szava, valahogy még is csak nehéz elfogadni azt. Mert, miért is ne egyeztettek volna meg a valiani nagyasszonyok és urak a vadállat sereggel? Kételkedésemnek hangon még sem adok, a méltatlankodás jelei még is átveszik uralmukat ábrázatomon. Áruló vagy sem...
- Sárkány ne öljön sárkányt, miért nem hagyod rá... - az önkéntelenül feltárulkozó mondat hirtelensége ugyan olyan gyorsan szakad meg. Mit számít már, hogy az emberi faj kétszínűsége révén ellenség és áruló ugyan úgy fogja végezni, példának mi sem jobb, a kék bőrűek kontinensénél. Most az számít, hogy figyelmen kívül hagytam a valóságot. Ez egy harctéri! A szándék mit sem számít, ha nem nyílt, ha nem tesz eleget csak az egyik fél kívánalmainak és ezért végzem úgy, ahogy saját józan eszem szerint is megérdemled.
A zöld fény baljóslatú árnyékként kúszik érzékeny határához és túl sebesen lépi át azt. A késlekedés és hiába való szavak megfogalmazása és az a terv, mi, meglehet pusztán balta reményben fogant, elvitte volna Kék köpenyt, engedve fellélegezni a védőket és most kiderült fölöslegesen óvva a nőstényt. A varázslat széle már nem titkolta szándékát és az ösztön erősebb volt az észnél, így valamiféle védőpajzs helyett olyan részét kínáltak fel testének, amiről úgy véltem, ha fáj is, de az életem megóvhatom. Mellső lábán felső része, ahol a pikkelyei is ruganyos annak és a szövet is alatta, ez fizeti meg óvatlanságom árát. Szárnyakat éppen csak annyira emelem meg, hogy annak baja ne essék. Nem állok bele a meglehetősen erős lökés megzabolázásába, ellenkezőleg, engedem, hogy elsodorjon. Csupán arra fektetnek figyelmet, hogy míg tengelyen körül megfordulok, majd háromszor, több nagyobb sebet már ne szerezzek. Mikor némi sodródást követően megállok, földre ereszkedtek, elfojtva mindazt a dühöt, amit a fájdalom szült és gerjeszt most is minden egyes nyilallással.
A nőstény döntött, legalább is így érzem, hogy sárkány életek árán is megvédi ezt és a többi sima bőrű fajt. Vérrel békét szerezni?  Megrázom magam, a fájdalom sosem gátolt, remek ösztöke volt, hogy mindennél keményebben, ám annál értelmesebb én cselekednek. De! Két sárkány dolgában egy harmadiknak sem kellett volna beleszólni, egy negyedik idegennek meg pláne nem!
Minthogy a sárkányharc színhelyétől messzebb kerültem, mámás közelebbi el tűnt. Figyelő pillanatokig hagyom porban heverni testem, a mielőbbi rázkódás elég volt arra, hogy felmérjék mire lehetek képes. A földön bicegve, még ha annyira ez nem is lenne idegen számomra, túl kockázatos. Némi élcel, elégedett ösztönlénnyel szedem össze magam, mindenféle mérlegelés nélkül a lehető legnagyobb lángokat eresszem szabadjára, miközben körbefordulok. Egy röpke ideig talán eltűnök a szemek elől és lesz időm egy kezdetleges gyógyító igét mondani a sebemre. Továbbá, a közeli lángok talán elegendő kormot hordanak pikkelyeimre, így mikor a magasba lendülök, kevésbé leszek szemeket csalogatóan csillogó.
Most már számolok az idegen támadásával, ami, ha földön érkezik és nem mágikus, arra tűzzel felelek, míg egy esetleges varázslat esetén egy irányzék varázslattal igyekszem új irányt, célpontot neki.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-20, 5:31 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Aegaqien, Jeremy, Valturaan, Fela, Frikk//

- Törődj azzal, mi a dolgunk, sárkány!
*Morran vissza Rubins a köpeny rejtekéből. Hogy a köpenyben varázslatot használ arra, hogy ne égjen halálra, vagy csupán Kalarantól kapott apró mágikus eszközöket, mint volt a két golyóbis, mit a katonáknak adott az az ő titka marad.
Azonban hogy tudja mi is Valturaan/Drest, egy gyors szóhasználattal ad választ.
A villanó szemek pedig egyértelműen jelzik is, hogy nem viccel.*
- Kellünk ide mindketten, s ő maga nem lesz veszélyben!
*Ha Valturaan esetleg megtámadná, meglepetésben lehet része, ha azonban magába fojtja természetes ösztönét, s hajlandó folytatni a küldetést, Rubins sem tesz többet, hozta magával Fela gyógynövényeinek a bőrtáskát.
A templomszolga köpenye állja a tüzet, a hőt, s a férfi láthatóan még nem fulladt meg a lángtengerben sem.
Mondhatni, nem lehet akárki a Főnix templomban Kalaran jobb keze.
Amikor Valturaan kipakolja a rejtett helyről a fiolákat, segít elpakolni, hogy mihamarabb végezzenek, Talán a sárkány is észleli, miféle erő árad a köpeny alól ezúttal, hogy óvja a templomszolgát.
Kifelé is segíti a sárkányt, s midőn kiérnek, nem árulja el a nőnek sem, hogy tudja, mi a fehér elf valójában.
A táskák tele vannak gyógynövénnyel, kivonattal, főzettel, miket a déli nő előrelátón halmozott fel épp leégő otthonában.
A templomszolga akkor sem avatkozik bele, mikor Drest épp felajánlja neki, hogy a számára mindennél fontosabb holmit kihozza.
Ekkor azért még a sokat látott Rubins szemei is kikerekednek, azonban Fela, mint kiderül, magával hordozza a számára legfontosabb holmiját.*
- Mennünk kell.
*Néz körbe, siettetve társait a visszaútra, s ismét egy szürkés gombócot vesz elő köpenye alól.*
- Fogjátok meg a karom, s visszatérünk!
*Ezzel szétmorzsolja a varázstárgyat, s a következő szempillantás után már a Főnix templom belsejében, nem messze az oltártól, találják magukat.
A Főnix templom előtti téren a két kék sárkány újfent egymásnak esik, miközben Kalaran mágus támadása telibe találja Aegaqien mellső mancsát.
Az arany sárkány megpördül, látszólag a támadástól, majd a talajon landol. Sebesülése nem halálos, de fájdalmas, s jelzi, ez a mágus bizony erősebb, mint sokan gondolnák.
Eközben Alamaise és Erindor egymással küzd. A nőstény sárkány karmolása eltalálja Erindor szárnytövét, ám harapására már reagál, s inkább elengedi a nőstényt, távolabb lökve magától.
Ha az felrepül a magasba, utána indul, a szárnyát ért sérülés fájdalmas, de még tud repülni.
Ha lent marad, akkor a kék nőstény újabb támadását izmos farkával fogadja, s azzal találja oldalba a kék nőstényt.
Jeremy érkezése meglepi a menekülőket, noha nem támadnak sem rá, sem Delilahra.
A katonák előrerontanak, egyenesen a közelebb lévő Aegaqien felé, s Jeremy is arra indul, miközben a nő csak utána kiált egy „Óvatosan!”-t aggódó hangon. Ő, és a menekültek többsége a ligetben bújik továbbra is, fél tucatnyi bátor lelkű telari tart a tolvajjal. Támadásaik lepattannak Erindorról, azonban a félelffel ellentétben ők nem tudják megkülönböztetni a két kék sárkányt, csak a félelf útmutatás alapján tudnak lőni.
A katonák az arany sárkány tüzére szétszóródnak, hogy több irányból támadhassák a felemelkedő sárkányt.
Sadir állja a sarat Frikk támadására. Nem pazarol energiát a továbbiakban beszédre. Fogát összeszorítva tűri a fájdalmat, s hárítja egyre-másra a fehér ork csapásait, míg az alattomos lábrúgás féltérdre nem kényszeríti.*

//Valturaan és Fela, ha elmentek Rubinsszal, akkor a következőt már a templomba írjátok!//
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-22, 11:27 pm

// Mese: Véráztatta földek //

* Karmaim mély sebet szántottak Erindor szárnytövére, de tudtam jól, hogy ennyi nem elég. Lehet, hogy fáj neki, de nem akadályozza meg abban, hogy repülhessen. Így elkezdtem távolabb csalni a templomtól.
Azonban ő sem volt rest válaszolni a támadásra, s oldalba talált farkával. A csapás ereje oldalazásra kényszerített, de szerencsére meg tudtam állni a lábamon. Eközben az arany sárkány szavai némi értetlenséget keltettek bennem. Bár nem tudta befejezni mondanivalóját a zöld tűz miatt, de úgy tűnt még mindig vacillál. Ám igyekeztem őt is szemmel tartani, hiszen Erindor és a sárkánysereg nyomására bármikor dönthet úgy, hogy fejet hajt az ősiek akarata előtt. Ahogyan tettem én is annak idején: félelemből csatlakoztam a sárkányok seregéhez.
- Azt hittem Furia telari megbízottja ennél többre képes - kezdtem bele Erindor bosszantásába, ezúttal a közös nyelven - Vagy csak előlem rejtegeted a képességeidet?
Reméltem, hogy szavaim kissé felpaprikázzák, s óvatlanabb lesz. Bár igencsak sajgott az oldalam a támadásától, azért egy farokcsapástól még meg lehet maradni.
És ha sikerül, hát fogaimmal meg is ragadom farkánál fogva - amit az imént még az oldalamon táncolgatott -, s annál fogva kezdem el húzni. De nem finomkodva ám, hanem közben marcangolva, mint aki sárkányhúsra éhezik.
Ha nem sikerül elkapnom, akkor is elkezdek kihátrálni, de közben minden nedveséget összegyűjtök, ami körülöttem van: vizet, vért, verejtéket, hogy ezt megfagyasztva hegyes jégtüskéket idézzek magamra, amivel veszélyesebb támadásokat vihetek véghez Erindor ellen. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-25, 8:55 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Aegaqien, Valturaan, Fela, Frikk//


A harc a téren tovább folytatódik a sárkányok között és hála az isteneknek, nem is foglalkoznak velünk, csak egymással, na meg…….a nekibuzduló katonákkal, mivel azok megrohamozzák az arany színű sárkányt. Így aztán az a gondom is megoldódik, hogy míg mi a kék sárkánynak segítünk, addig az nekünk essen. Szóval őt a katonákra bízom, én meg nyilaimat az ellenséges kék sárkány felé fordítom, amihez szerencsére kapok segítséget öt-hat bátrabb várositól, akik eddig csak határozatlanul toporogtak a ligetben. Reméltem, hogy belátják, ha nem csinálnak valamit, akkor itt rekednek, két tűz között. Igazából nem is arra számítok, hogy sok kárt okozunk a nyilainkkal, mert a pikkelyek jól védik a sárkányokat, de ha nem is tudunk egy szerencsés találatot bevinni, megzavarhatjuk és ezzel esélyt adunk a másik kék sárkánynak, hogy bevigyen egy komoly sebesítést.
- Lőjetek, ne hagyjátok abba! El kell innen üldöznünk vagy végezni vele, mielőtt újabb ellenség ér a térre! – buzdítom a csapatomat.

Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-26, 8:06 pm

//Mese: Véráztatta földek//

*A katona egymás után hárítja a támadásait, de Frikk, a Győzhetetlen nem adja fel. Egymás után csap le újra.
Végre a lábrúgás sikerrel jár, és katona térdre rogy.
Frikk felkészül arra, hogy bevigye a végső csapást és meglendíti a fejszét.
Le is csap vele, és ez a csapás egyenesen a katona testére irányul. Ha a kard felfogja, a fehér ork újra rúg, és újra lecsap. Minden fehér ork haragja benne van ebben az emberek iránt, akik szétverték régen seregeiket, amiket a regék megőriztek.
Minden ork megalázottsága, akiket megaláztak az emberek, akik lenézték ezt a fajt.
Frikk vörös szemei Sadirra néznek és a fejsze lesújt újra.*
Vissza az elejére Go down
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-27, 4:03 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Jeremy,  Frikk //

A mozdulat természetes iramából és az életrekelő lángoktól által keltett torz képek nem adják még a környezetem részletes rajzát. Nekem ez még is elég. Elég, mert volt idő, amik mindegy volt milyen az idő, vagy a napszak, a látottak mind nyughatatlan ibolyogtak és semmi sem volt állandó. Ez a régi tapasztalás, az általa nyert tudás mutatja még, bár nem nem hibátlanul, azokat az imbolygo, szinte csak foltnsk hihető sziluetjét, amik mozognak, akik életük védelmében az enyémet törnek. Ösztön, ösztön, ami mindenkiben kicsit más, mást mozdít meg. Üss vagy fuss! Néha pedig mindkettő tökéletes választás és ebből indul ki mozdulataimban a pillanatnyi változás, miközben a magasba vágyó szándék mit sem csorbul.
A földre lapulok, midőn összér a tűzgyűrű és esélyt adok annak a picurka varázslatnak, amitől nem remélek teljes enyhet, de a mozgásomban könnyebbséget mindenképpen. Egy szó kimondása, több időt nem is ölök az esetleges újabb, de talán még sikeresebb próbálkozásnak. Erőteljesen elrugom magam a földtől és hagyom, hogy a forró levegő is segítse emelkedésem. Közben szelíd szóvakkal igyekszem életreem hívni az újabb varázslatot, amely kibontott szárnyaim által szétszaggatott, távolra sodort lángoban keltik fel bennük az ördögöt. Mert az ördögtűz az, aminek közismert igéjét használm, azt amelyik a legszelídebb lángot is vaddá teszi és szikrát hányó pörgésre készteti mindaddig, míg neki nem ütközik valaminek, vagy valakinek. Átkos tűztermészete pedig addig és úgy marad fenn, hogy mennyire éghető is az, amivel találkozott és mint ismeretes: a tűz igen sok mindenben képes kárt tenni. Példaként itt vagyok én is.
Felfelé haladó irányomat, már kigondolásakor is kétesnek éreztem, hiszen ez lenne az egyike azon helyzetének, amikor egy sárkány kiszolgáltatott és több kéretlen sebesülésre nem tartok igényt. Ezért kényszeríteni testem forgásra, ami normál esetben -még felfelé is- gyerekjáték volna, de most, a szerzett seb elég, hogy a kényszer, szó szerinti legyen. A szárnyaim épek és mozgásukat sem akadályozza, még is a testájak közelsége pont elég, hogy a mozdulat szépségét csorbítása, de azért ne tegye tönkre a benne rejlő hasznot. Mint, a környezetből nyert részletmorzsák, a lendület ereje, amit könnyen át lehet fordítani egy támadás visszaverésekor.
Mindezek mellett, az elsődleges cél egy olyan magasság elérése, ahonnan sokkal könnyebb reagálni és nem utolsó sorban átfogó képet kapni a helyzetről, mint a két kék küzdelme, hogy merre tejed a baljós jelenés, hogyan és honnét kerültek ide újdonsült támadóim.
- Menekülnétek inkább, mielőtt ideér a fekete felleg. Utánna már... - most, hogy okkal zúdíthatnám haragomat a jelenlévőket, kellemesen csalódottan szól a kiáltásom. Tudom, hogy Kék köpeny is hallhatta és ezért, nő még azért is vágtam el mondandóját, mint egy rosszul megfogalmazott átkos jóslatot szoktak, mert magam sem tudom, hogy mi közeledik. Szeretném, mélyen titkon, ha az nem volna veszedelmesebb a korábbi támadómmal, aki felől biztos lehetek, hogy bármennyire is elégtételt akarok venni, inkább járnék vele rosszul, mint jól. Egy kevés reményem még is van, kimondott szavaim talán elég bizonytalanságot szülnek az emberekben. Hiszen nem elég, hogy két sárkány vetekszik a templom előtt, annak ajtai is zárva vannak és egyéb veszélyről, ami nem feltétlen merül ki az én jelenlétében, mert ott vannak még a filnoreniek. Szóval, csak talán, de talán inkább meghúzódnak. Ha nem, hát akkor a tett kényszerét, ami most rám nehezedik, nem csorbítják
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-06-27, 8:21 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Aegaqien, Frikk, Jeremy//

*A kapun belül Sadir és Frikk csatája még nem ért a végére. Bár az újabb rúgásra az egyikori várkapitány újra felkiált, nem hagyja magát, s kardjával hárítja a sorozatos csapásokat, immáron két marokra fogva a fegyvert.
Megkockáztatja, és sikerül is neki egy vágást ejteni az ork vezér görbe lábán, mivel rugdossa, ez esélyt ad neki, hogy feltápászkodhasson.
A Főnix templom előtti téren a két kék sárkány még mindig egymással küzd. Erindor a csapás után nem hagyja ott a farkát, így Alamaise jégtüske támadása ellen lángcsóvával válaszol. A jég és a tűz kiváltja egymást, Erindor lángjai csupán melengetik Alamaise pofáját.*
- Jéggel támadsz rám? Pont rám?
*Újabb lángcsóvát küld Alamaise felé, ami ellen immáron védekeznie kell.
A nőstény háta mögül a magához tért Kalaran megragadja botját, s úgy tér vissza a csatába, természetesen szemmel tartva közben Filnoren lebegő várát.
Erindor eközben Jeremy és társai lövéseivel is kénytelen lenne törődni, ugyanis, noha kék pikkelyeiről lepattannak a nyilak, azonban szárnyát, annak tövét eléri egy-két lövés, zavaró fájdalmat okozva neki.
Koncentrációja így nem teljes.
Kalaran újabb zöld tüze ezúttal Erindor ellen száguld, tán itt a lehetőség, hogy végre befejeződjön a két sárkány közötti küzdelem.
Aegaqien szavaira Erindor, illetve a telari katonák sem vevők. Lehetséges csupán egy közeledő viharnak nézik a fellegeket, mi jól is jöhet Filnoren és a fehér sárkányok tüze ellen.*
- Öljétek meg a sárga sárkányt!
*Ordítja a tiszt, miközben Aegaqien a levegőbe emelkedik. Onnan jól láthatja, hogy a telari harcosok egy része elesett tüzétől, azonban a többiek még megpróbálják levadászni őt, vajmi kevés eséllyel.
A távolban a felleg immáron örvénylik, s az örvénybe fehéres fény vegyül, mi pirkadati világossággal tölti meg az éjjeli égboltozatot.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime2021-07-02, 8:55 pm

// Mese: Véráztatta földek //

* Erindor kivédte a támadásom, s lángcsóvát küldött felém, mire védekezésképpen és is tüzet okádtam. Ez általában be szokott válni, s a két ellentétes irányú tűzcsóva kioltja egymást. Láttam az is, amint ellenfelem mögül ismét zöld láng érkezik, s ezúttal hagytam is, nem estem neki karmaimmal, agyaraimmal.

Láttam a lepattanó nyílvesszőket is, melyek a gyülekező menekülőktől származtak, s a környező, még harcoló katonáktól. Bár nem értettem, hogyan találták ki, hogy kinek kell segíteni. Biztosan Kalanran támadása segített nekik tájékozódni.

És ha a kétlábú varázsló zöld lángjai végre célt érnek, akkor szólok Erindorhoz.

- Ne harcolj tovább. Keress fel egy gyógyítót, különben itt veszel. Nem akarom a halálodat, de ha tovább harcolsz nem hagysz más választást. - Szavaimban nyoma sincs diadalittasságnak vagy megvetésnek. Úgy szólok hozzá, mint egykori bajtárs, aki tiszteli méltó ellenfelét.

Ha pedig Erindor él az egérút lehetőségével akkor Aegaqienre koncentrálok, s felemelkedek utána a magasba.
Ha nem, akkor maradok és nem hagyom lezáratlanul a dolgot. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Ajánlott tartalom





A város - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 21 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A város
Vissza az elejére 
21 / 32 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 26 ... 32  Next
 Similar topics
-
» A város
» Orod Opelë világa - a város 714-es eleste előtt

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Telar-
Ugrás: