LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 A város

Go down 
+50
Nar Lúrion
Mesélő
Nizzre' Zotreth
Kra'h Lur Dazulax
Shuga
Thalion Órëa
Nie
Görbelábú Frikk
Alamaise
Jeremy Talbot
Aegaqien
Valturaan
Furia
Mia Ruton
Fela Husani
Kalandmester
Loara
Raman
Sol
Ezana Firri
Onoria
Feynras
Regélő
Ryn von Samok
Gomora
Xerar
Sydney H. Low
Wyerre von Morhan
Admin 2
Kockázó
Akirtep Novalor
Silarona
Vogon Beebebrox
Nawarean
Balál Tangeran
Fang Aerith de l’Phairdon
Alvor Freyr Ottar
Zack
Cloud Revan's
Helen Hoa
Kesa Klensbane
Fatima Ferses
Edward Dylan
Sou
Lothár Von Falkenhausen
Mitsuko Midnight
Don Tirion Esteban
Alex Ian Keegan
Kain Namelyr
Elkator Rayen
54 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 26 ... 32  Next
SzerzőÜzenet
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-04-03, 9:18 pm

//Mese? Véráztatta földek //

* Továbbra is jártam házról-házra, hátha találok segítségre szoruló telarit. Több viskó már üres volt, talán más menedék után néztek, de ahol kétlábúra akadtam, azokat elteleportáltam.
Azonban a szegénynegyed viskói egyre inkább lángba borultak. Láttam, amint egy kisebb csoport szinte egymást taposva igyekeztek egy irányba. A torony sziluettje még a fullasztó füstben is jól kivehető volt: a Főnix templom felé tartottak, ahonnan ebben a pillanatban vakító, fehér fény robbant a pokoli éjszakába.
Ekkor eszembe jutott, hogy ott többen is lehetnek akik menedékért fohászkodnak, így én is arrafelé vettem az irányt. Az előttem bukdácsolóknak felajánlottam azt a segítséget, amit az eddigieknek, s ha éltek a lehetőséggel akkor már ők is a folyó másik oldalán kereshettek maguknak egy biztos búvóhelyet.
A templom felé tartva kihasználtam a még épen maradt viskók takarását, hogy az ostromló sárkányoknak ne szúrjak fentről szemet. Ahogy közeledtem a monumentális épület felé megláttam a sárkányok nagyasszonyát, Furiát, amint arrafelé közeledett. Látványától elfogott az elemi rettegés. Így, hogy néhány pillanattal ezelőtt ellenségemmé tettem, valóra vált a legrosszabb rémálmom, pedig valószínűleg még nem is volt tudomása pálfordulásomról.
Nyeltem egy nagyot, de a gombóc a torkomban így sem akart távozni. Amennyire csak bírtam, próbáltam úrrá lenni a félelmemen, és folytatni az utamat a Főnix templom felé. A rettegés csak elgyengít, holott most minden eddiginél nagyobb erőre volt szükségem.
Még csak most léptem rá az új útra, s nem állt szándékomban már az út elején kudarcot vallani. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-04-04, 5:48 pm

//Mese: Véráztatta földek//

*Nem a rémület bénította meg. Sokkal inkább a felismerés, hogy látta már ezt az arcot valahol.
Ez a rövid lefagyás az életét követelhette volna, de Frikk, a Szerencsés most ne hal meg.
A fehér ork vezér azt gondolja, hogy ez jel, az istenek kegyesek ma hozzá. Sárkányokat küldtek, hogy megsegítsék, testőrei pedig hűek hozzá és még az életét is megmentik, ha kell.
A halálfejes fejszét megragadva ordít győzelmi üvöltést.
Sárga fogai közül fröcsög a nyál, ahogy meglengeti a fegyvert és egyenesen Sadir és a hátráló katonák ellen támad.
Ha a testőrök engedik, akkor az első csapása a parancsnok nyaktövét támadja, de ez csak az elterelés. A fejsze hegyével egyenesen a páncélozott katona sisakját igyekszik megkongatni, s ha sikerrel jár, akkor vállával löki hátra az ellenfelet.
Ha nem jár, akkor a fejsze nyelével a lábát támadja. Az a cél, hogy kibillentse az egyensúlyából az ember harcost.
Pár szál fehér haja követi a mozdulatok közben, s nem hátrál, ha nincs sikere a harcban, akkor sem.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-04-04, 7:00 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Frikk, Aegaqien//

*A városban Alamaise sorra menti a telari szegénynegyedek lakóit. Hogy a gazdagokkal mi a helyzet?
Narin úrnőhöz mind többen menekülnek, saját testőrségük van, kik sok esetben képzettebbek, mint telar hős védői, avagy a zsoldosok, kiket megfizet a város.
Aegaqien még nem tesz lépéseket, hogy megtalálja az árulóvá vált kék nőstényt, noha Erindor ezt kérte tőle. Azonban Furia kiáltását hallhatja, mit a Főnix templom tornyáról indított útjára, s bár nem tudhatja, ha nem lesz hűséges, hát hamarosan újabb árulót jelezhet a varázslat az ősi sárkány számára.
Frikk eközben a csatatéren magához tér, s támadásba lendül.
Az ork harcosok utat engednek a fővezérnek, ki kiszemelte magának a védők vezetőjét, Sadirt.
Stern egykori kapitánya azonban nem ma tanulta a harcot, s orkokkal is küzdött már, így elhajol a fejsze első csapási előle. Előbb a fejsz fejét, majd a nyelét is elkerüli, s ellentámadásba lendülne, amikor a fejsze nyele beleakad a lábába, elveszíti az egyensúlyát, s kardjával, karjaival hadonászva igyekszik visszanyerni az egyensúlyát.
Társai nem érnek rá segíteni rajta, elég bajuk van az előretörő ork haddal, s a véres csatában a kapitány ezúttal magára marad.
Frikknek azonban nagyot téved, ha azt gondolja, ennyivel már le is győzheti a harcost.
Erindor maga is keresi Alamaise alakját, s odafent, a fehér sárkányok, a grifflovasok, a repülő erőd tüzei között, s a sárkányfattyak szárnyai között repül kék alakja, kutatva, keresve a nőstény sárkányt.
Ha a kék nőstény kétlábú alakja kilép eléri a templom előtti tér szélét, hol a házak takarásában még biztonságban érezheti magát, Erindor kék sárkány alakja toppan elé, s hím felé fordítja fejét, hogy hatalmas fogait megmutathassa a másik sárkánynak.*
- Valóban azt hitted, bűnöd megtorlatlan maradhat?
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-04-05, 10:22 pm

// Mese: Véráztatta földek //

* Naiv voltam, amikor azt gondoltam, hogy elbújhatok Erindor elől. Már láttam a templom bejáratát, s egyben a célomat is, amikor kilátásomat hirtelen egy roppant, kék pikkelyes test takarta el. Erindor fogait fenyegetően meresztette felém, az én szívem pedig a torkomban dobogott. De nem az előttem lévő sárkánytól féltem - bár sárkánnyal még sosem küzdöttem valójában -, hanem attól, akit ő is szolgált, s akinek jelenlétét igencsak közel éreztem magamhoz. Sőt, mintha egyenesen a tarkómat figyelte volna.
- Mi a nagyobb bűn? Felébredni végre vagy vakon szolgálni tovább? Nem leszek többé Furia hóhéra! A sárkányok nem azért kapták az ősi földet, hogy most felégessék azt - szavaim hangosan és sárkány nyelven szóltak Erindorhoz, s ha még vár a támadással, tovább intézem hozzá szavaim, miközben teszek hátra néhány lépést.
- Furia, és az ősiek mind halhatatlanok. Nekik nem számít az életünk, és soha nem is fog számítani. Sose fogják tudni, milyen érzés halandóként járni a kétlábúak között. Ha van egy csepp józan eszed, akkor te is belátod, hogy amíg az ősiek élnek, addig nem lesz vége az öldöklésnek. Ha a kétlábúak eltűnnek a föld színéről a sárkányok egymást fogják felfalni majd.

Eközben pedig folyamatosan mérlegeltem, hogy mit is kellene tennem. Ha átváltozok és sárkányként harcolok vele, akkor felfigyel ránk mindkét sereg, de leginkább a sárkányoké. Ettől tartottam már a kapun küzdve is. Ráadásul Furia is itt van, ha meglátja mi folyik itt, egy legyintés, annyi ideig se tartana, amíg húspépet csinál belőlem, és akkor befellegzett a magasztos céloknak.

Ha maradok kétlábú, akkor pedig ő lesz fölényben. Még sosem kellett elfként sárkánnyal küzdenem. Persze, sárkány volnék én is, tudom hol vannak a gyenge pontok, de ebben a gyenge testben azért mégsem ugyanaz.

Így köztes megoldásként elkezdtem száguldani felé. Nagy léptekben iramodtam neki, s pont előtte, a levegőben, ugrás közben vettem fel sárkány alakomat. Így a rohanásnak köszönhetően szinte tehetetlenül szálltam tovább felé. Roppant számmal a tarkóját céloztam, hogy annál fogva dobhassam keresztül magamon. Ha elvétettem volna a harapást, akkor mindössze annyi volt a célom, hogy felborítsam. Akárhogy is történt, a másik oldalára ismét elfként érkeztem, s rövid kardommal szemgolyóját vettem célba. Reményeim szerint sikerült felborítanom, és a földközelben lévő fejet kétlábúként könnyebben támadhattam.
Most már nem voltam Erindorral olyan óvatos. Igyekeztem kiszúrni a szemét, hiszen nagyon jól tudtam, hogy a sereggel kiváló gyógyítók is érkeztek. Tudtam, hiszen volt idő, amikor nekik segítettem, s tudtam azt is, hogy ha egy szúrt szemet időben ellátnak, akkor jobb lesz, mint fióka korában.

Miközben támadtam, mintha nem is én lettem volna ott. Szinte kívülről láttam magamat, olyan hihetetlennek, s valószerűtlennek tűnt, hogy én bármikor is a saját fajtám ellen forduljak. Így valamennyivel könnyebb volt elkövetni mindazt, amit most már - bár, valószínűleg nem a legjobbkor - elhatároztam.*
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-04-10, 5:01 pm

//Mese: Véráztatta földek//

*Az ember vezér kikerüli az első két támadást, de a lábára mértet már nem.
Ez pedig Frikknek teljesen elég.
A fehér ork törzsfőnök, szürke és fehér orkok teljhatalmú vezére a hadonászó harcosra emeli a fejszét. Most a halálfejes, éles, hegyes végével sújt le a harcos páncéljára, épp, ahol a mellkasa van.
Szemei figyelik, hogy a csapás célba ér-e, és ha célba ért, akkor annyit biztos elér, hogy az egyensúlyát vesztett ellenség a földre kerül.
Frikk pedig nem hagyja annyiban, s ahelyett, hogy a feszét megemelné, görbe lábát lendíti, hogy fejbe rúgja a vezírt.
Nem tudja előre, hogy sikeres lesz-e, de bízik benne, hogy sok éves harci tapasztalata elegendő. Most neki kell megmutatnia saját ork seregének, hogy is kell küzdeni az emberek ellen.
Ha ezt a csatát is megnyerik, akkor nem állhat útjukba senki.
Akkor már Valian, az embere fővárosa is célpont lehet, mert nem marad más erős város Lanuriában közel hozzájuk, amely ellenállhatna nekik.
Persze nem baj, ha ehhez a sárkányok és Filnoren sötét ereje is besegít, de mégis saját magának akarja a győzelmet.*
Vissza az elejére Go down
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-04-11, 7:22 pm

//Mese: Véráztatta föld -  A város - Page 20 1f422 //

A késlekedés idő, amely ahhoz szükséges, hogy helyére tehessem gondolataimat. Pedig ideje lenne kimászni abból a kulimázból, amibe önszántamból másztam bele. Még meglehet, hogy az elsuhanó kék árny intő jele annak, hogy nem bújhatok ki az idők végezetéig a felelősség alól, elhárítva a következményeket is. Tanúbizonyságát kellene adnom a hűségemnek!
Kelletlen arccal, a jókedv legcsekélyebb jele nélkül indultam neki az előttem álló mocskos forgatagnak. A hétmérföldes lépések gyorsaságában bízva szándékozom haladni, több némi fedezéket nyújtó helyen megállva egy-egy pillanatra. Kerülöm a harcot, amennyiire csak lehet és ez hagy is némi keserű ízt a számban. Kiélhetném a vágyaimat, még csak vigyáznom sem kéne kit, vagy mit érnek karmaim. Ehelyett rést keresek, jobbára a fal melletti biztonságosabbnak tűnő „folyosókat” részesítve előnyben, hogy az orkok és emberek alkotta viaskodó tömeg mögé kerüljek. Feladva annak a lehetőségét, hogy a magasból, végre sárkányként tegyek eleget a parancsnak. Esélyem, csekély is csak akkor van, ha szándékom szerint a menekülök útját követve, azok között, mint segítőjük találok rá. Mert úgy éreztem, inkább menti a menthetőt, minthogy beállna erősítve a harcolók vonalát, ahol talán kilétét sem őrizhetné meg sokáig. S mit ismeretes, nem biztos, hogy hálával fogadják a sárkány segítséget.
Egy megálló alkalmával, az addigi legalkalmasabbnak ítéltnél. Némi ügyeskedéssel, levetem a kabátom, sebtében összetekerve keresztbe vetem a hátamon, úgy igazítva, hogy úti batyum fölé kerüljön, aztán rögzítem. Védtelennek éreztem a hátam. Így legalább adtam magamnak még egy kis esélyt, hogy a becsomagolt kard és vastagra hajtott bőr, ha nem is egészében, de felfogja az esetleges csapásokat, nyilakat.
Ha sikerül átvergődni a romok és viaskodók között, nincs különösebben más tervem, mint követni azokat, akik menekülnek és figyelni azokat a jegyeket, amikről van esélyem felismerni közöttük a nőstényt. Aztán... aztán jöhet a dolog jóval nehezebb része, mert azon a hozzáálláson nem áll szándékomban változtatni, hogy nem akarom megölni. Hol ott tudatában vagyok annak, hogy az ő szándékai hamarabb változhatnak és ezzel együtt terelheti más irányba a sajátomat. Ez azonban messze a jövő zenéje.
Szakítok időt az égre is, még a rohanástól mélyebb lélegzettel. A suhanásban elmosódó tájból, a röpke megállók alatt, ha nem is a teljes eseménysort, de jó néhány kellemetlen jelenetet volt szerencsém látni. Kővé vált, emberek és fattyak, az égből lezúduló sárkánylehelet, hogy csak párat említsek.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-04-11, 8:56 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Frikk, Aegaqien//


*Telar hatalmas falai között, s felett is dúl a harc. Filnoren sárkányfattyai ellen a grifflovasok folytatnak még mindig elkeseredett küzdelmet, noha esélyük sincs a repülő várhoz közel férkőzni. A sárkányfattyak levegőben keringő tömegei bőven elég feladatot adnak nekik, noha e tömeg épp a vár sötét varázslóit akadályozhatja abban, hogy nagyobb kárt tehessenek a griffekben, s lovasaikban.
Erindor a sárkány tévelygő szavaira megtorpan egy pillanatra, majd fenyegető arckifejezéssel mered Alamaisere.*
- Ők nem égetik fel, csupán a kétlábúakat, hogy megtisztítsák e földet, hol aztán a békében élhetünk.
De azt te már nem éred meg. Az árulók bűne a halál!
*Erindor szándéka az, hogy e szavakat követőn menten kettéharapja a másik sárkányt, míg az kétlábú formájában leledzik, s ezzel egyszer, s mindenkorra végez is vele.
A kétlábú azonban megelőzte őt, s támadásba lendült. Szándéka az, hogy mellső mancsával, s karmaival csapja agyon a felé siető kétlábút, ki arra vetemedett önteltségében, hogy nyeszlett alakjában támadjon neki.
Ám e kis alak hirtelen változik át, s két sárkány összegabalyodva zuhan a térre.
Erindor még időben kapja arrébb fejét, hogy Alamaise kardja csupán szemhéját sebezze meg.
Ellenben rögvest tűzcsóvát lehel felé, hisz nincs már oka visszafogni neki sem magát.
Ha az elf nem tesz valamit sietve, saját fajának tüze fogja elpusztítani.
A csatatéren Frikk csapása talál és Sadir, mellvértjében a fejsze élével hátradől a földre.
Frikk azonban nem gondolt arra, hogy eme tiszti páncél erre van kitalálva. Megrepedt, s a repedésen még az egykori sterni kapitány mellkasán is felsértette a bőrt, de nem ölte meg.
A rúgásra Sadir elkapja a fejét, s karjával kirúgja az ork vezér lábát, így az mellé zuhan, s már száguld is rusnya képe felé a kapitány részben páncélozott ökle.
Aegaqien eközben átlopakodik a fél városon. Láthatja a kővé vált fattyakat, sok esetben kővé vált gyilkosukkkal, lemészárolt katonákat, polgárokat, nőket, öregeket, gyerekeket, törpét, elfet, embert, s orkot, griffet is.
Egy díszes kastély előtt biztos fedezékből jól felfegyverzett őröket láthat, s mellette akad még mágus is, ki Narin úrnő, s a kegyelmébe férkőzött nemeseket óvja az ellenségtől.
Ha a tér felé veszi az irányt, hamarabb találkozik sötét elffel, ki legyilkolva átkával telar egyik védőjét, rápillant, azt mérlegelve, a következő áldozata ő lesz.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-04-12, 9:45 pm

// Mese: Véráztatta földek //

* Erindor válaszát kétkedve fogadtam. Biztosra vettem, hogy a kétlábúak pusztulása után is lesz indok a háborúra. Nincs rá garancia, hogy az ősiek nem esnek egymásnak a hatalomért, vagy csak azért, mert rossz lábbal kelnek fel. Bár nem emlékszem, hogy lett volna erre példa, de Furiát sem tüntette el eddig egy kétlábú sem. Szóval bármi megeshet. A sárkányok már megtapasztalták a kétlábú létet és ez véleményem szerint semmi esetre sem tűnne el nyomtalanul, ahogyan maguk a kétlábúak sem. Meg aztán van még egy ősi annak a bizonyos hasadéknak a mélyén. Vajon ha egyszer kiszabadul, milyen lelki sebekkel tör ki a mélyből, megannyi fajtársammal együtt? Elmúlhat az több évszázados fogság nyom nélkül a szívekben és az elmékben? Bár szánom őket rabságukért, de az istenek óvjanak meg attól, hogy egy légiónyi, hasadt elméjű sárkány szabaduljon e világra.

A lendületes átváltozásommal sikerült meglepnem Erindort, de a kardom már nem ért célt. Persze nem voltam annyira ostoba, hogy megvárjam ezért a köszönetet, ami nem is váratott sokáig magára. A kék hím lángcsóvája már szállt is felém, ám hogy ne legyek a tűz martaléka, a hátára teleportáltam. Azonban ez a teleportálás nem sikerült túl jól. A varázslat okozta szédelgésem miatt megcsúszott a lábam a fényes, kék pikkelyeken, de még mielőtt leestem volna megragadtam a szárnytövét. Mivel még jobbomban ott tartottam a kardom, ezért igyekeztem sebet ejteni szárnya puha hajlatában.
Ezt az alantas technikát még rajtam alkalmazta egy ügyes kétlábú harcos, s most jobb ötlet híján én is ezt vetem latba. Ha pedig sikerül lendületet vennem, akkor igyekszem visszapattanni Erindor hátára. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-04-15, 11:45 am

//Mese: Véráztatta földek//

Néhány szusszanásnyi levegő vételéig szándékoztam csak megállni, de, ahogy körbepillantva eljutott tudatomig a látottak jelentősége. Hát hagytam, hogy a fal hűvöse segítsen apasztani a rosszindulat apránként cselekvésbe forduló mozdulatainak jelentőségét. Nem erre adtak parancsot! A messzeség nem lenne akadály, a meglepetés ereje talán sikerrel jutalmazná a tettemet. De még mindig nem erre szól a parancs! Hogy a fösvény ugyan úgy megtapasztalja azt a szenvedést, amit a már az utca kövén heverők átéltek, mert bár nem tudom ki bujkál gazdagságának hamis védelme mögött, jobban rászolgálna.
Elvonom tekintetem a díszes kastélyról, meghagyva a magában hatalmat nem dédelgető átkot, csak szavak: bár nyelné el a tűz az egészet! Ügyelve lépteimre és arra, hogy amennyire lehet észrevétlen maradhassak, más utat kerestem szídva magam, hogy milyen engedelmesé váltam. Ezzel emlékezve arra, hogy eleget kell tennem egyfajta látszatnak és meg kell felelnem saját elveimnek. Ami nehéz lesz, mert egyikből sem akarok engedni, egyikből sem engedhetek. Mindeközben kutató pillantással igyekeztem rátalálni arra az utcára, vagy sikátorra, ami közelebb visz a helyhez, ahol a nőstényt sejtésem alapján megtalálhatom.
Hogy óvatlanul léptem volna elő a következő saroknál? Nehéz lenne meghúzni a határt igen és nem között, senki sem lehet mindig elégé észrevétlen és nem kerülheti el a harcot. Ez a szándékom viszont továbbra is fennáll. A legkevesebb erőt elpazarolni, mert amibe belevágtam, az fogja felemészteni a legtöbbet. Nincs megtorpanás mozdulataimban, a legkevesebb észlelhetőséggel csökkentem csak a tempóm. Szemlátomást nem szül bennem érzelmeket a földre omló katona látványa és a sötét elfé jelentőségének sem adok túl nagy hangsúlyt. Pillantásom felméri alakját, sejtéseknek engedve táptalajt adni, hogy később segíthessenek. Nem vagyok elbizakodott. Számára én lehetek ellenség, de ha barát nem is, e pillanatban inkább állunk -vélhetően- egy oldalon. A nem túl érdeklődő ábrázatom lassan életre kell, a remény könnyedsége csak átsuhan rajta, hogy a kárörvendők lelkes molyosával kísérve felhasználjam a kínálkozó lehetőséget.
- Egy sarokkal odébb pompázatos hely várja a pusztulását. - elszabadult gondolat, érdekes, még kellemesen kérő hangon szólalva. Talán ennek helyére költözött az a szó, amely védelmet adhat egy varázslat ellen a kellő pillanatban, az a terv, amivel megóvhatom az életemet, ha még is csak véremet és azzal életemet szándékozna elvenni.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-04-18, 9:40 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Frikk, Aegaqien//


*A város jelen pillanatban is harcban áll. A több irányból érkező támadásban éppen csak három haderő rombolja védelmét, s házait.
A templom előtti téren Erindor és Alamaise küzdenek egymással.
A kék nőstény rosszul hiszi, ám tapasztalatai, s őseinek írományai részben vezethetik őt tévútra. Olyan még nem volt, hogy két ősi sárkány egymással szembeszálljon, főképp, hogy háborút viseljenek egymás ellen.
Agare bomlott elméjét is az istenek zárták el, s nem a többi fekete sárkány tette, hogy megóvja a világot további pusztításától.
A nemes cél eredetileg az volt, hogy visszaszerezzék azt, mit egykoron Lanur, s az emberek vezette szövetsége elvett a sárkányoktól, hogy ez azóta mivé fajult, látni e csatában is.
A vérbosszú vérbosszút szül, s a cselszövés további háborút.
A hím sárkány érzékeli a hátára teleportáló másikat, s a szárnytövét ért támadást is. Fájdalmas, s e fájdalom hatására első mozdulattal áthemperedik hátára. A föld is megremeg, ahogy a hatalmas test földet ér.
Természetes, hogy izmos farka, hátsó lábai a mozdulat közepette a környező házakat alapjaiban bontják le, ám ha a kék nőstény nem reagál elég sebesen, hát könnyen ott maradhat a hím több tonnás teste alatt.
Frikk a földön hever, cseppet sem kellemes kinézetű arcához már nem csak közelít Sadir ökle, be is talál, bizonyára fájdalmasan érintve ezzel az orkok görbe lábú vezérét.
Aegaqien szavaira, a sötét elf szürke arca nem követi az irányt, ám meghallja a szándékot Aegaqien szavaiban.
Fekete szemei végigfutnak a másikon, s noha nem támadják meg, óvatos biccentéssel felel neki.*
- Velem tarthatsz, hogy ártsunk neki.
*Elindul a másik mellett. Ha telari ember, elengedi, lesz más, hogy megölje, ha szövetséges, hát tartson vele, s együtt hamarabb végeznek azzal a pompázatos hellyel.
Hogy hogyan nem pusztult még el Narin palotája? Hamarvást kiderül, ha a sárkány a sötét elffel tart.
Filnorentől kapott már támadást, ám a mágusok, kik óvják védőpajzsot vontak köré, s így a nemesek, s a védők köré is, hogy ezzel is óvják őket.
A sötét elf, ha a sárkány nem támadja meg, elhalad mellette, s hamarvást el is tűnik.
Nem oly sok idő múlva azonban jelzés fut fel, zöld fény formájában, mi célpontként jelöli meg Narin úrnő rezidenciáját. Erősítés fog érkezni a sötét elfnek.*
Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-04-23, 8:21 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Aegaqien//

*Frikk észrevétlenül kerül a földre és a következő pillanatban már kelne is fel. Minél előbb, annál jobb és ebben csak egy fémbe bújtatott ököl akadályozza meg, ami úgy zúg a képébe, mintha egy ló rúgná meg.
Frikk szájából fröccsen a nyál, ahogy Sadir ökle eltalálja.
Csillagokat is lát, de nem teheti meg, hogy így marad. Még egy ütés és ott marad a többi halott között.
Oldalra hemperedik és megpróbál görbe lábaira állni. A fejsze nincs most a kezében, de van neki mása. Ostorát tapogatja ki az övén, és kapja a kezébe.
Ha nincs más, akkor ezzel fog lecsapni rá.
Az ostort meglendítve csap vele a harcos felé, végezni akar vele. A nyakára támad, ha sikerül, akkor az ostor a kapitány nyakára tekeredik és Frikk, a Győzedelmes magához rántja vele, és görbe lábával ott rúgja meg, ahol a páncél egyébként is sérült már. Az a célja, hogy megrendítse, amíg vagy a fejszét kaparintja meg, vagy pedig az oldalán lógó kardot.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-04-25, 8:03 am

// Mese: Véráztatta földek //

* A támadás okozta fájdalmat Erindor minden bizonnyal még a vastag bőrén keresztül is megérezte. Ám nem voltam bolond, nem vártam meg, hogy a hatalmas test összenyomjon, így még idő előtt leugrottam róla. Igyekeztem kihasználni pillanatnyi előnyömet: míg Erindor a hátán hempergett én újabb varázsigét mormoltam el, mire megannyi opálos varázspók szemvillanásnyi idő alatt kezdte a nagy, kék testet mágikus hálóba fonni. A halványkék háló könnyű volt, s a minket körülvevő láthatatlan, mágikus anyag adta szinte szakíthatatlan anyagát. Természetéből fakadóan ragadt ahhoz, akit megérintett. Reméltem, hogy ezzel feltarthatom.
- Inkább halok meg szabad sárkányként, mint hogy még egy percig szolgáljam a háború véres szájú démonait - préseltem ki indulatosan a szavakat a hím felé.
Ha a varázslat a földhöz tapasztotta, akkor én magam is a kétlábúakkal tartok, hogy bejussak a templomba. Ha Erindor idő előtt felkel, akkor viszont maradok és folytatom a párviadalt. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-04-25, 5:58 pm

//Mese: Véráztatta földek -  A város - Page 20 1f62d nem tudtam dönteni//

A sorsom felől hamarosan döntés születik, ez az érzés azonban olyan észrevétlen, lehelet könnyedséggel adja át a meglepetésnek a helyét, hogy igazán meglepődni sincs időm. Megértett, ha nem is jelentős erejű, de megnyugtatólag hat rám a megérzés. Nem engedhetem meg, hogy a kísértés kiüljön az arcomra, mert a szavai sokféle lehetőséget rejtenek. Hagyhatom fellélegezni a megzabolázott szörnyeteget és így lehull az a frusztrált lepel is rólam, aminek igazán zavarónak tartom létét. Lerázhatom egy időre a parancs kötötte láncokat. Mert, miért is ne lehetne az áruló nőstény ott, ahol rengeteg lehet a halott érme és szépségével delejező drágakő? Nem ő lenne az első sárkány, aki élő helyett, ilyen semmirekellő holmik iránt érez olthatatlan vágyat, őrjítő birtoklási kényszert.  
Segély kérően emelem a tekintetem az égre. Az utolsó felvetett gondolat valótlansága legalább oly annyira bizonyos, hogy két lábbal a földön állok. Ha rabja a gazdagságnak nem bújt volna egy egyszerű városőr puritán páncéljába és nem megállítani próbált volna minket, hanem álszenten, a legjobb lehetőséget kivárva orvul gyilkolni. Az ég viszont nincs segítségemre a választásban, bár sosem vetemednék ilyen kívánságra, de élegyetlen bajbajutott fajtárs miatt felrúgnék mindenféle kötelezettséget, utasítást. Ezzel pedig nem kéne döntenem felrúgjam-e az elveimet, még az előtt, hogy kiderítettem volna, mennyire is tudok hű lenni hozzá.
- Várj! - elég hírtelen, ahogy utána fordulok, de talán nem veszi zokon ezt a hamariságot a sötét elf. Ha még is, hát azért nem szándékoztam magam kiszolgáltatni és ezért a korábban kigondolt varázslat életre is kél.  Ám, ha lehetőség adott akkor ki bököm, miért is kérem türelmét. - A városőrök páncélját hordó, barnahajú elffel nem találkoztál véletlenül? ..Nőstény...- sietve teszem hozzá a nem elhanyagolható részletét az igen széles körben azonosságot hordozó leírásnak.  Szidhatom magam, de talán majd később, most várok, kapok e valamiféle támpontot. Éljek e a könnyebbnek gondolt útnak, vagy merjem vállalni a meglehetősen változatos veszélyt ígérő kutatást.(?)
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-04-25, 9:02 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Frikk, Aegaqien//

*A város felett Filnoren továbbra is tűzzel, átkokkal, árasztja el a várost. A repülő erőd figyelme ezúttal a templom tornyára terelődik. A vár egyik katapultja ki is lövi az első lövedéket. A kőgolyó a templom tornya felé tart.
Eközben a sárkányfattyak a város lakosságát támadják, s a még megmaradt grifflovasokat.
Az éj telik, s az orkok mind beljebb hatolnak Telar városába. Már nem csak a kapu körül csoportosulnak, hanem sokkal beljebb is folyik a küzdelem.
Frikk eközben még mindig Sadirral párbajozik. Az ork vezér megkapta a kapitány öklösét, de az ütés nem volt elég erős, s az ork támolyogva talpra álol.
Előkerül Frikk ostora, ám a kapitány elég gyors volt ahhoz, hogy elkapja az ostort.
Meg is rántja vele együtt az orkot is, közelebb magához.
Az ő célja is az, hogy lesújtson szabad öklével ismét az ork vezérre.
Erindort meglepik a pókok, még inkább a ragacsos háló nem várta volna ettől az elf bőrbe bújt nősténytől, de nem most kezdte az ipart.
A hálókra a fagy átkát mondja, miként a pókokra is, s azok töredezve hullanak le róla. A sárkány hatalmas alakja a magasba emelkedik.
Ezúttal vízsugárral söpri el az elfet, noha célja csak annyi volt, hogy Alamaise a földre kerüljön. Ez sikerül is, de távolabb tőle, így a magasba emelkedik, hogy onnan sújtsa halálra mancsával.
A sötét elf visszafordul a kérésre. Kezében már ott figyel kardja, noha csak készenlétben. Nem támad Aegaqien alakjára.
Meghökkenve méri végig a férfit, ki előtte áll. Szavai sárkányra uralkodnak, habár nem sokkal volt szerencséje személyesen beszélni. Áldja is az isteneket emiatt, de a „nőstény” kifejezést szinte csak ők használják.*
- Ilyennel nem találkoztam itt.
*Adja meg a választ, s még egy pillanatig kivár, hogy a vélhetően sárkány társ vele tart-e. Nem bánná, ha kapna némi támogatást, elvégre a kastélyt, mit említett a férfi, bizonnyal jól védik.
Ha nem, hát halad tovább, s az arany sárkány is tarthat tovább. Mindazonáltal eközben azért nem is oly messze onnan a föld is megremeg, ahogy a sárkány mancsa a földet éri.
Ha Aegaqien figyel, tán még érezheti is a hatalmas test becsapódása okozta rezgéseket.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-05-02, 11:34 am

// Mese: Véráztatta földek //

* Sietségemet nem várt vízsugár törte meg, ami jókorát lökött rajtam. Kicsivel odébb végül a hátamra érkeztem, jó pár horzsolást és ütést összeszedve út közben. De mégiscsak ez volt a szerencsém, mert így pont láthattam, hogy Erindor miként készül nagy lendülettel a földbe lapítani nagy, sárkány mancsával.
Megvártam, amíg elég közel ért, s ekkor az általa kifröcskölt vízből jókora hegyes jégcsapot formáltam, ami egyenesen rá szegeződött. Reméltem, hogy pont jókor, mikor már nem számít ellentámadásra. Csak ezután változtam át egy pillanatra, hogy ha nem sikerülne a manőver, akkor inkább sárkány-testemre essen, ne pedig a törékeny kétlábúra.

Ha sikerülne a támadás, nem hagynám magára Erindort, elvégre továbbra sem akartam a halálát. Segítenék neki, és csak aztán folytatnám az utamat.

Ugyanis nem adtam fel a célom, hogy eljutok a templomig. Odabent - ha minden igaz - sok kétlábú talált menedéket, s meg kell győznöm őket és a mágusokat arról, hogy meneküljenek, menekítsék akit csak lehet. Telarnak már semmi esélye sincs, hát ne leljék halálukat több tonna templomrom alatt. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-05-02, 3:25 pm

//Mese: Véráztatta földek//

*Frikk, a Hatalmas nem azért hatalmas, mert nagy a termete, hanem azért, mert önerőből került hatalomra. Persze, ehhez nem vesszük számításra a két mágust, aki ott volt, amikor ott kellett és „lelki” támogatást nyújtottak a Görbelábúnak, hogy legyőzze az akkor törzsfőnököt. A többi azonban tényleg saját eszéből és erejéből következett.
Tényleg, egy ork birodalmat épített fel, egy olyat, amihez nem kellettek sárkányok, nem kellettek varázslók, bár egy darabig volt neki egy ork sámánja.
Azért hatalmas, mert van elég esze és tartása is.
Az ember elkapta az ostort, de nem elég ügyes, hogy a gyakorlott ostorforgató vezért legyőzhesse vele.
A fehér ork vezér pedig vicsorít egyet, és rúg. Lehet, hogy az ember vezér ökle talál, de az ork vezérnek a lába is akkor, és a rúgás elcsúszhat felfelé is, hogy orron találja a pökhendi embert.
Frikk bízik saját erejében és tudásában. Nem véletlenül lett az, aki.*
Vissza az elejére Go down
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-05-02, 7:11 pm

//Mese: Véráztatta földek //

Sejtetem! Ez a lehangoló és egyben semmitmondó gondolat suhan át az arcomon, nem sajnálom a lemondó száj elhúzást és az éppen csak biccentésnek beillő bólogatást sem. Csak a sóhaj, csak az hiányzik. De spóroljunk, hogy a kelletlenségnek még legyen miből kifejezni magát később, mert most arra nem vetemedhetek, hogy teljes egészében a világ elé tárjam a nyűgömet. Mert nyűg a parancsnak, legalább látszatra eleget tenni és nyűg újra meg újra nekirugaszkodni, hogy a szembejövővel vállvetve kellene küzdenem, vagy csak engedve a legelemibb ösztönnek egyszerűen át kéne harapni a torkát. Mélyebben meghajtom a fejem és közben megteszek egy fél lépést hátra, hogy a mozdulatot nem elsietve, de dinamikáját kihasználva hátat fordítsak az elfnek. Bármennyire vonz is a lehetőség, hogy úgymond ellenszegüljek a parancsnak, távozási szándékom nyíltsága elég egyértelmű a téren, hogy ezzel a lehetőséggel nem élek. Legalább is addig, amíg legalább egy hajszálnyi bizonyítékhoz nem jutok, hogy ... hogy a két faj társ még életben van? Életben és életben is hagyják el a várost. Ez már csak egy titkos kívánság, mely megbújik szívem mélyén, míg elmémnek meghagyja a lehetőséget, hogy minden meglévő érzékemmel a környezetre figyeljek. Még is ki tudja!? Ahogy én képes vagyok egy teljes fordulatot tenni, úgy a sötét elf is dönthet úgy, hogy elsietett megszokott szóhasználat ellenére jobbnak véli, ha egy simabőrűvel még is kevesebb mászkál a városban. Talán nem ér váratlanul a támadása. Váratlanul ér viszont valami más. Végigfut talpam alatt a hullám, egyértelművé téve, hogy valami hatalmas csapódott, vagy omlott a földre. Ezek az emberi lábbelik messze nem nyújtanak olyan érzékenységet, mint párnázott mancsaim. Valamit valamiért, igaz? Lépteimet sietősebbre veszem, a zegzugos utcák, a meggyötört házak maradványai nem a magam fajta járatlan idegent segítik. Egy időre még meg is állok, ügyelve, hogy alkalmi pihenőm elrejthessen, legalább annyi időre, míg elmormolom a "jellegtelen" nevet hordó igézetet. Kockázat, de itt az ideje, hogy vállaljak is valamit. Ez most annyiban válhat hátrányommá, hogy elfedem mindazt, ami sárkány létemből átszivárog ezen az emberszerű bábun. Így elsőre, talán másodig alapos szemrevételezése is annak érezhetnek, aminek látszom, legalább is egy ideig. Amint ezzel végeztem, kellő sikert elérve, tovább már nem késlekedem és kis szerencsével végre feltűnik a Főnix templom egy részlete, amitől kis segítséget reméltem. Reméltem, de egyelőre nem részesültem benne. Csak felületesen figyeltem meg még kora reggel, így, hogy melyik pontján vagyok, egyelőre rejtély és ha most bátran, valamelyik még ép ház tetejére merészkednék biztosan előrébb jutni. Az égen azonban van éppen elég vadászó pillantás és ahhoz, hogy azok kis eséllyel figyelmen kívül hagyjanak, magam mögött kéne hagynom ezt az alakot. Egyelőre még előnyösnek érzem így folytatni.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-05-02, 8:30 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Frikk, Aegaqien//

*A város felett Filnoren lövi a Főnix templomot, ugyanakkor nem csupán azt. A repülő erőd sötét tömegéből sárkányfattyak újabb légiói tűnnek fel, a legutolsó csata óta volt ideje megerősödni seregeiknek, s a sötét varázslók is, miután a fattyak már elegek a grifflovasok ellen, inkább a templom mágikus védelmét veszik célba, s nem a lovasokat.
A város védelme a kapunál már összeomlott, akadnak még küzdő fele, mint Frikk és Sadir kettőse, ám a védősereg egy része már visszavonult a belső kerületek felé, védtelenül hagyva az orkoknak a külső házakat, s a bennük lakókat.
Frikk és Sadir párbaja nem várt fordulatokat hoz. A kapitány elkapja az ork vezér ostorát, s végül mindkettő támadása célt ér. Az ember ökle az ork állán csattan, a fehér ork görbe lába pedig a kapitány orrát találja. Mindketten elterülnek ismét a földön.
Alamaise a téren Erindor ellen egy jégcsapot formáz, mi megsebezni kívánja a hímet. Az még időben fogja vissza magát, s töri le előbb a jégcsapot, noha ezzel időt veszít, s Alamaise is átváltozik immáron ismét sárkány alakjába. Így zuhan neki a hím teste, s ütközik ismét egymásnak a két kék sárkány.
Erindor e pillanatban már, miután mancsát nem tudja visszahúzni a jégcsap eltörése után, hogy azzal sújtson le a nőstényre, fogaival kísérli meg elkapni Alamaise nyakát, keresve ütőerét, légcsövét.
Aegaqien mozdulatára a sötét elf nem támad rá, hagyja, hadd távozzon, ő maga pedig elindul újfent a tér felé.
A csata sújtotta területen, min vezet útja, kővé vált sárkányfattyat is láthat, elesett katonákat, kiket vélhetően épp e fatty, avagy társai végeztek ki, s olyan lakosokat, kiknek nem volt elég szerencséjük, s végzetük fonalát itt metszette el Ritalea istennő.
Ha felkúszik a magasba, immáron lesz oly fehér sárkány, ki megpillantja a tetőn ácsorgó kétlábút, s Aegaqien megtapasztalhatja egy fehér, eroniai óriás sárkánytüzét.
Ha lent próbálkozik a zegzugos sikátorokon keresztül lehet oly szerencsés, hogy néhány túlélőbe botlok, kik útbaigazítják, miközben ők is templom felé tartanak, menedékben reménykedve.
Így eljuthat a térre, hol Alamaise, s Erindor sárkány alakjukban küzdenek egymással.*
Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-05-09, 2:22 pm

//Mese: Véráztatta földek//

*Hirtelen elsötétül a világ, és a fehér ork vörös szemei nem látnak mást, csak sötétséget. Nem tudni, meddig, lehet, csak egy pillanatra.
Ahogy kinyitja a szemét, újra a csatát látja maga körül. Még folyik a harc, még mindig vannak telari harcosok és orkok, kik küzdenek. Látja a beözönlőket is a tűz fényénél és keresi az ellenfelet. Ha ott van, akkor fogazott kardját markolja meg, hogy azzal trancsírozza fel Sadirt.
Nem ismeri a nevét ennek a harcosnak, de már megtanulta tisztelni azért, ahogy küzdött ellene.
Méltó ellenfél az orkok birodalma vezérének. Méltó ellenfél a Győzhetetlen Frikknek. De most véget fog vetni ennek, hacsak Sadir el nem hagyta a harctere.
Ha ott van, akkor a távolságtól függ, hogy támad rá. Ha fekszik, akkor felülről csap le a karddal, ha áll mellette, akkor a lábát támadja ott, ahol a páncél részei illesztve vannak, ha messzebb van, akkor futva támadja meg.
Seregeinek nem szabnak gátat a védők, a sárkányok, a repülő vár, minden mellettük van.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-05-09, 6:16 pm

// Mese: Véráztatta földek //

* A jégcsap ugyan lelassította Erindort, de nem állította meg. Ahogy átváltoztam felém kapott agyaraival, de ha el is érné nyakamat, akkor a felső részét fordítom neki, mely kevésbé sebezhető. Eközben nagy lendületet veszek, és megpróbálom orrszarvammal megsebezni. Ha lehet többször is, több helyen öklelek belé, hasát, fejét célba véve. Elég kemény fejem van, szóval nem fukarkodom az erővel. Mancsomon lévő karmaimat is bevetem, s ha rosszul lép nem leszek rest kihasználni, s fogaimat is belé mélyeszteni elsősorban valamelyik végtagjába.

- Ideje lenne belátnod, hogy lejárt az ősiek kora... Verinol megmutatta, hogy nem csak AZ a kard létezik ellenük... - szóltam hozzá két öklelés között, hátha a szavak kissé kizökkentik és találok rést a védelmén - Csak idő kérdése, és a kétlábúak behozhatatlan előnyre tesznek szert. Én még azelőtt békélnék meg velük.

Mindeközben igyekszek minél közelebb férkőzni a templomhoz, s ha sikerül, az első adandó alkalommal visszaváltozok és berohanok a főkapun, mint egy menekülő kisegér. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-05-09, 8:59 pm

//Mese: Véráztatta földek - Aegaqien, Alamaise, Frikk//

*A városban a harcok még folynak. A telari katonák sok helyütt házról-házra küzdenek az ellenséggel. A betörő orkok követik őket, s ha lakosokkal találkoznak, hát őket is megölik. Így tesznek a katonákkal is, nem ismernek kegyelmet.
A sárkányfattyak a levegőben küzdenek a grifflovasokkal, kik mind kijjebb szorulnak a város fölül, miként számuk is fogyatkozik.
A fattyaknak van erejük és idejük a védőket lent is támadni, őket nem tartóztatja barikád, besegítenek az orkoknak, s míg a védők a földön érkező ellenséget várják, hátukba kapják felülről Filnoren támadását.
S ha már a repülő erődnél tartunk, míg az rendületlenül lövi a Főnix templomot, annak fekete varázslói meg is támadják azt.
A város több pontján mágusok csoportjai érkeznek a házak közé, a terekre, s veszik támadás alá a fattyakat, s a repülő várat. Onoria főpapnő küldöttei ők, pihentebb erők, noha ideérkezni nekik is időt, erőt emésztett fel.
Filnoren végre ellenfélre akadt személyükben újfent. Nortelonból, Tarsisból, Valianból is érkeztek. Olyan varázslók hozták ide őket, kik minden erejüket arra használták, hogy idejuttassák az erősítést.
Aegaqien szabadon haladhat előre, noha romokon, és olykor támadókon keresztül vezet az útja.
Frikk nem látja először Sadirt. A kapitánynak újabb ellenfele akadt, mikor a vezért kivonta a forgalomból, nem nyílott alkalma bevégezni a harcot, s most, hogy legyőzi első, majd második ellenfelét is, újfent szembetalálkozhat a rá támadó görbelábú, fehér orkkal. Kardjával kivédi a fogazott penge csapását, s visszatámad.
Alamaise nyakát úgy fordítja, hogy Erindor fogai lecsússzanak kemény pikkelyeiről. Nem ez lesz a legsebezhetőbb pontja.
Orrszarvával a kék nőstény képes beledöfni a hím mellkasába, mellső mancsa mellett, mire a hím felordít, s fejével ő is visszacsap, mi hasonlatosan kemény, mint a nőstényé.
A két kemény fej összecsap, s mindketten megszédülnek tőle.
Erindor fordultában farkával csapja oldalba Alamaise hatalmas testét, majd befejezve a fordulást, megrázza fejét, s újra támadni készül.*
Vissza az elejére Go down
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-05-13, 11:25 am

//Mese: Véráztatta földek//

Hogy bánom e azt, hogy az égi út helyett ezt választottam? Igen. Legalább is, kezdem érezni a kiéleződő hátrányokat. Nem a menekülők miatt, bár meglehet bennem is elsőre azt látnak annak ellenére is, hogy nem lóhalálában keresem a templomot. Nincs okom sietni, vagy is, ezzel hitegetem magam. Miközben látom és hallom minden egyes borzalmát a támadásnak, bármilyen kínhalál is sikít közel s távol, valamiért nem képes egészen mélyen megérinteni. Nem kőből van a szívem és messze nem az eroniai fagyok uralják a lelkemet, egyszerűen csak ... csak közömbös vagyok. Az, hogy ez a felismerés kesernyés ízt hagy a számban, el nem vegyülve a felkavart por és a hőtől sötéten tekergő füst egyvelegével. Ezt hívják, hívhatják a bölcsebbek, erkölcsükben szilárdak és érzelmileg gazdagok, reménynek. Talán. És talán ez sarkal arra, hogy ez úttal nem sunnyogjak el hamis menekültként a menekültek között, de csak egyetlen egyszer szólalok meg. Egyetlen ajánlást, vajmi sikerrel kecsegtető lehetőséget hangoztatva: a templom sírhely lesz, ha nem lehet onnét elmenekülni, keressenek menedéket a kazamatákban, vagy a csempészek járatain át utat a nagy falon túlra. Annak azonban már nem érzem szükségét, hogy győzködésre adjam a fejem és ösztönöm szerint, nem pedig a csordaszellem uralma alatt haladok, avagy éppen nem, a tömeggel.
Az eddig járt út a maga sajátos tanulságával együtt is könnyű volt. Mintha igyekezett volna elhitetni, mehet ez ennyire könnyen, hogy az idegen környezetben lehetek annyira ügyes és élvezhetem Ritalea kegyét is, hogy végül elbizakodottságomban a vesztembe rohanjak. Egyikbe sem szándékoztam belelépni. Ezért nem kerestem a magaslatokat és nem feltétlenül választottam a járható utcákat, sikátorokat, vállalva ezzel azt, hogy a törmelékeken át veszélyesebb, hogy a megroggyant házfalaknak elég egy porszemnyi megingás és maga alá temet, akárcsak egy lavina. Arról nem is beszélve, amivel nem szívesen ismerkedtem volna meg közelebbről.
Nem láttam és igazából nem is igen hallottam, ami a jöttére figyelmeztetett volna, az alaposan tévútra vitt. Nem hatalmas szárnyak kavarták meg a levegőt, de abból is akadt a közelben, hanem az a fura hang, amit ez eddig nem hallhattam. Ha nem csúszik meg lábam a repedt cserepek között, most bizonyára szégyenkezve állhatnék ősim előtt, legalább egy fejjel alacsonyabban. Az óvatlan fejem megmaradt, cserébe felhorzsoltam mindkét térdem és valami mély barázdát húzott az alkarom külső vonalát, felkarcolva bal tenyeremet is, ahogy támasztékot kerestem. Ezt a lényt nevezik hát sárkány fattyaknak? Persze, bármennyire tagadnám a tényt, hogy cseppet sem érdekel még is milyen módon és miből gyúrták ezt és számos társát, nagyon is piszkálja a fantáziámat. Erre azonban nincs idő és értelmét sem igazán látom annak, hogy majd egy rögtönzött csevejbe kezdve elenged, ahogy azt tette a mielőbb a sötét elf. Az hiszem egyik legfőbb tulajdonságát tudom és éppen ezért nem szándékozom túl közel engedni, nem hogy esetleg együtt kővé válni. Ha már kő, akkor markolok is sebtében az alattam kifogyhatatlan muníciót ígérő törmelékből és elégséges irányzékkal a fattyú felé hajítottam, miközben elhangzott három baljós dallamú sárkányszó. A kiválasztott ige a kő és agyag keberékén nyugszik és ha sikeresen eléri legalább néhány, akkor jelen természetüktő távolálló módon, nyúlós, ragacsos anyagként megelehetős gyorsasággal borítja be a testet, hogy bármely nyiláson utat találva a bensejébe is utat találjon, hogy az utolsónak adott parancs szerint visszanyerje szilárdságát. De nem alapozok erre az egy igére, ujjaim között feldereng a fény, hogy azt ismét támadásra fordítsam, noha az még eldöntendő, milyen formába öltöm a benne levő, olykor végzetes erőt.
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-05-13, 1:04 pm

// Mese: Véráztatta földek //

* A párharc hevesen folyt, én kezdtem kevésbé finom lenni, Erindor meg minden bizonnyal szívesebben látott volna már a földön kiterülve - holtan.
Az öklelés részben sikerült, ellenfelem mellkasát megsebeztem, azonban kiderült, hogy az ő feje is legalább olyan kemény, mint az enyém. Így egy pillanatra megszédültem, s már kaptam is az oldalamba a csapást, ami alaposan odébb taszított, de szerencsére nem estem el. Azonban nem volt időm a sebeimet nyalogatni, mivel a hím már készült is a következő támadásával.
Felágaskodtam hátsó két lábamra, és igyekeztem mancsaim közé venni Erindor fejét. Most már sebzett és valamennyivel fáradtabb is lehet, mint amikor elsőre próbálkoztam a nyugalom igéjével, így bíztam benne, hogy fogékonyabb lesz az elmevarázslata. Ezúttal jobban koncentráltam, s szemeimmel az ő tekintetét kerestem. Igyekeztem a saját lelki békémet előhívni és a varázslatba ültetni.
- Peljä nut izz! - mondtam ki ismét megkockáztatva, hogy ha most sem sikerült akkor a hím kerül némi lépéselőnybe velem szemben a próbálkozás miatt.

Eközben éreztem, hogy lent az eddiginél többen mozgatják a mágia szövetét. Kételkedtem, hogy Filnoren mágusai lennének, hiszen ők odafentről ármánykodnak. Ám ha kétlábúak akkor sem lesz szerencsés sokáig a nyílt terepen mulatni az időt sárkány formában, de Erindort nem könnyű lerázni. Nem véletlen volt ő Telarban amolyan "megbízott", tehetséges harcos, akivel a találkozás nem is jöhetett volna rosszabbkor. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-05-13, 7:19 pm

//Mese: Véráztatta földek //

Jártam már a városban és azt is tudtam, hogy hol található a Főtéren a Templom, ám hogy hány és milyen erős mágus védelmezi, arról halvány fogalmam sem volt, így nagyon bíztam benne, hogy Delilah információi helyesek és azt is, hogy a mágus még életben van.
Filnoren és a sárkányok hirtelen és nyilvánvalóan alaposan megtervezett támadása arra mutatott, hogy azokat a pontokat vették célba, ahol nagyobb ellenállásra lehetett számítani. Még a Vén Kujonról sem feledkeztek el, ahol akadhatott egy-két meglepetés számukra, ahogy a példa is mutatta. Na nem magamra gondoltam, hanem Kainra……
A Főtérre vezető utat már nem kell a lány tudására bíznom, azt én is megtalálom, különben is úgy látszott, hogy csak többszöri kerülővel juthatunk oda, mivel az egész város támadás alatt áll és arra is rá kellett jönnöm, hogy az orkok sem maradtak ki a buliból, sőt már a városba is bejutottak. Még jó, hogy időben be tudtam rántani Delilaht egy betört kapun a fal mögé, mikor vagy két tucat agyaras elcsörtetett előttünk.
- Bízd rám magad, nem lesz semmi baj. Odajutunk.
Ez az erős város most romokban hevert, mindenhol élet-halál harcot vívtak, úgy véltem a szervezett védekezés már elbukott, de, mint tolvaj abban előnyöm volt, hogy rejtekhely akadt bőven és a véremben volt a láthatatlanság.
Lassan, óvatosan közelítettem meg a Főteret, ami szintén nem volt üres és a Templom még állt, még ha kissé viharverten is. A mágia villanásai szaporán villantak fel, így legalább biztos volt, hogy még tartja magát, de nem lesz könnyű bejutni oda.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-05-16, 9:09 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Aegaqien, Frikk, Jeremy//

*Aegaqien a város mélyén araszolva sárkányfattyal kerül szembe, kinek támadása orvul és gyorsan csap le rá.
Az arany sárkány ügyesen és hatékonyan támad ellen, noha sebesülést így is szerez. A sárkányfatty fordultában újabb támadást indít, amikor a sárkány megdobja. Egy sárkányban van kellő fizikai erő, sok esetben nagyobb, mint egy emberé.
A törmelékdarabok így csapódnak bele a fatty testébe, s borítják is be nyúlós, ragacsos anyaggal.
Orrát, száját, bezárja, szemeire is vigyáz, egyikbe mégis eljut a kővé váló anyag, s hallójáratait is beteríti.
Ordítva fordul a levegőben, hogy lándzsájával a sárkány testébe döfjön magasból.
Frikk és Sadir összecsapásában a kapitány lefordul az ork vezérről, s így kardjával meg tudja sebezni a Görbelábú bel karját. A fájdalom bizonyára megzavarja és lelassítja az ork vezért.
Eriondor eltökélte, hogy végez az áruló nősténnyel. Eltökélte, mert az nem lehet, hogy így kifordulva szálljanak szembe népének álmával.
Most nem gondol a másik sárkányra, ki végül segített a kaput kinyitni, ahogy fordulásból újabb támadásra készül, a kék nőstény megkísérli megfogni a fejét. Ezt nem engedheti, mellső mancsaival hárítja a másik sárkány fogását, s farkára támaszkodva, egyik hátsó lábának karmaival szánt végig a nőstény hasi pikkelyein.
Alamaise varázslata így enyhe hatással van csak rá.
Jeremy megmenti Delilah életét, immáron sokadjára, s a nő habozás nélkül bízza rá magát a férfira. Tudja jól, sebesült lábával nem tudná tartani a tempót a férfival, azonban nem is tudnak túl sebesen haladni.
Sárkányfattyak repülnek el felettük, s a templom tornyán is látni, hogy támadás érte.
Még nem érnek el a főtérre, barikád állja útjukat, melynek mindkét oldalán fattyak által lemészárolt védők fekszenek.
A csillagos ég, mit eddig csak a füst fellegei torzítottak el, most sötétülni látszik észak felől, mintha baljós fellegek takarnák ki a Hold sápadt ezüstös fényét.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-05-19, 6:13 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Aegaqien, Frikk//

Őszintén nem tudom mi lett volna akkor, ha futnunk kell. Az én mágia által nyert erőm már a múlté és a harcok is lefárasztottak, Delilah, pedig képtelen lenne bicegésnél nagyobb tempót diktálni, már ez is annyira megterheli, hogy a szenvedés vonala már el sem hagyja az arcát. De becsületére legyen mondva, szó nélkül tűr. Igaz sok választása nincs, a város már sehol sem biztonságos, mindenhol a rombolás, a tűz és a halál nyomai látszanak és hallatszanak. Talán még a templom biztonságos lehet.
Mondjuk amúgy sem haladhatunk gyorsan, hiszen állandóan résen kell lennünk. Bár látszik az ellenállás, de sajnos a városban már bárhol lehet orkokba, fattyakba és más rémségekbe botlani.
És most már majdnem a siker kapujában……itt áll előttünk egy akadály, amin át kell vergődnünk és mivel városi katonák tetemei fekszenek előttünk, a túloldalon ott lesz az ellenség……
Gyanúsan halványodik el az ég, ami a füst ellenére is eddig adott elég fényt, de most mintha valami fokozatosan eltakarná…….Megborzongok a rám telepedő rossz előérzettől, mert ez nem is Filnoren….
- Át kell másznunk ezen, ha nem akarunk kerülni. – szóltam a most a falnak támaszkodó Delilah-hoz. – Én megyek előre, mert talán harcolni kell a túloldalon. Csak, ha szólok, akkor gyere. – indítottam el a lányt, de mikor a barikádhoz értünk én másztam meg elsőnek, segítségül hívva a mágiámat, amivel könnyebbé tettem az utam. A kezemben tartottam a kardomat, készen rá, hogy használjam is, ha kell.
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-05-20, 11:11 am

// Mese: Véráztatta földek //

* Ami megtörténhet, az meg is történik... és most én húztam a rövidebbet. A varázslatom ismét sikertelen volt, s hasamon éreztem az éles karom hasítását. Hiába a harc okozta fokozott izgalom, a fájdalmat most mégsem tompította kellő erővel. Dühösen ordítottam rá, karmaimmal felfegyverzett mancsommal pedig pofán is ütöm válaszképp, ha elérem.
- Igazi mintapéldány vagy, Erindor! A halál szolgája, mint a legtöbb ősi-követő. De a sárkányok nem mészárosok...Többé én sem vagyok az...
Mondtam neki sárkányul, miközben kissé távolodtam tőle, hogy újabb lendületet vegyek a harchoz. Tudtam, hogy szavakkal most aligha győzhetem meg, és szavaim nem találnak tápláló talajra a lelkében. Sőt, lehet inkább magamat győzködtem, mint Erindort, hogy amit most teszek, az helyes. Talán a varázslat is azért volt hatástalan, mert még bizonytalan vagyok a célomban: a békében.
Úgy tűnt, a téren egyelőre csak mi vagyunk, harcunkba nem készül beleállni senki. A küzdelem alatt egyre közelebb araszoltunk a templom bejáratához.
A heves karmolás és harapás váltások között hirtelen sűrű, szürke, átláthatatlan füstfelhőt idéztem elő magamból, mely egészen ahhoz hasonlított, melyet a környező épületek ontottak magukból. Ám ennek szaga nem az égett fához hasonlított, hanem enyhén tömjénes volt. Egészen úgy tűnhetett, hogy én magam kaptam lángra, de csak a varázslat járt azzal, hogy a bőrömből gomolygott elő a furcsa szagú füst, mely egyre inkább belepte a teret, és minket is. Bár reményeim szerint ő sem látott, én sem láttam semmit, csak az előtt pillantottam még szét, mielőtt teljesen ellepett minket. Ha sikerült meglepnem még utoljára célba veszem, hogy egy jó nagyot fejeljek rajta. Lehet, hogy én is megszédülök, de ha ő is tántorog egy kicsit, akkor rápróbálhatok végre arra a templomkilincsre. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-05-21, 7:19 pm

//Mese: Véráztatta földek//

*Frikk nem reagál elég gyorsan. Ez most nyilvánvaló. A lovag, a páncélja ellenére is gyorsabb. Talán az orkok vezérét még mindig lassítja az az öklös, amit kapott, de ez nem mentség.
A fogazott kard azért ott van az oldalán és készül arra, hogy végezzen az ellenséggel, az viszont gyorsabb nála.
A vágás a karán fájdalmas, de nem ez az első sérülése. Jó sokat elszenvedett már és ez most nem halálos. Még a karja is megmaradt, ezért lesz lehetősége levágni az ellenséget.
Persze a nyála fröcsög sárga fogai közül, amikor felordít fájdalmában, de nincs több ideje a fájdalommal foglalkozni.
Harcolt már és tudja, hogy sebezhető marad, ha ott áll és várja, hogy lecsapjanak rá.
Inkább oldalra lép, hogy a kapitány esetleges újabb támadását hárítani tudja, majd lenéz vörös szemeivel a sebből folyó vérre.
Elvicsorodik, és ráordít igazi fehér ork harci ordítással Sadirra.
Az ostort, ha eddig nem is volt a kezében, most felkapja, ha ott volt, akkor gyorsabban tud majd támadni.
Nem akarja vele magához rántani az ellenséget, csak az arcát célozza vele, s abban biztos, hogy gyakorolt vele annyit, hogy ezt ne kaphassa el a lovag.
Ha sikerül, a szemét veri ki vele, ha nem, akkor legalább az arcát megcsípi az ostor és akkor meg is sebezheti vele.
Ha ezzel eltereli a figyelmét, akkor látszólag szemből rohanja le a fogazott karddal, de ez csak a megtévesztés.
A találkozás előtt oldalra tér ki és a harcos térdhajlatára támad fegyverével. Szinte biztos benne, hogy meg fogja vágni.*
Vissza az elejére Go down
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-05-23, 5:22 pm

//Mese: Véráztatta földek//

Nem állíthatom teljes igazsággal, de egy rács mögött nevelkedett szerzet hamar ráérez az arra, hogy a hangoknak szerepe van, hogy ordítás és ordítás között mekkora különbség van. Most, aligha tagadhatnám, hogy elégedettség serkenti, azt a gyenge kis görbét a szám sarkában. Mert a támadásom sikeres volt? Ahogy a levegőbe kap nem igazán van módom arra, hogy tüzetesen felmérjem, mekkora kárt is okoztam benne. Mert okoztam, ebben biztos lehetek és minthogy kezdettől fogva nem számoltam teljes sikerrel, a bosszúját első körben nem mással szándékozom késleltetni, mint a tenyeremen feltűnő éj vörös kis gömbbel. Nem nagyobb egy borsószemnél, de ez éppen csak egy pillanattal a feltűnése utánig marad így. A fény, ami felszabadul a parányi tárolóból, nappali világosságot teremt és semmi többet. Kettő, talán három nyugodt lélegzetvételnyi ideig ütve lyukat az éjszaka sötét szőttesén és uralkodva a közeli tűzfészkek fényén. Ennyi a biztos idő, amit számolni merek a további cselekvésre. Talán elvakítottam, egészen, vagy részlegesen az mindjárt kiderül, ahogy az is, okozott e egyéb kárt benne a tiszta, Napból gyűjtött fény. Napsárkány volnék, kedvelem a fény hatalmát és elmém, ha csak játszik is velem, arra sarkal, hogy azt használjam. A lényre nézve, még ha a különbség is jelentős, akkor is felrémlik bennem azon nemes épületek képe, amelyeknek ékeként vízköpők rémisztgetik, jobbára a babonás tolvajokat és a szellemeket.
Szelíd megvalósulását a fénynek, azonban, más formában kívánom tovább használni. A kapuőröktől való megszabadulásra használt varázslat testvéréhez nyúlok, vékony tűt készítve, hogy azon nyomban a fatty irányába hajítsam, törzse helyet egyenesen koponyáját célozva. A korábbi szinte ártalmatlan jelenség, most a gyilkolás nyilvánvaló szándékával, várhatóan keresztüljut vason, kövön, fán, csonton és kis szerencsével azon, amit a csontkupola őriz. Olyan kárt okozva a sérülékeny szövetben, ami elég ahhoz, hogy megtérjen Dremerhez.
Annyira azonban nem bízom a célzási képességemben, hogy teljesen védtelenül várjam a végkimenetelt. A lassan tovatűnő világosság még gyengéden megremegteti a felvont védelmet. Pajzsnak nem lehetne nevezni, mert nem arra találták ki, hogy fizikai vagy mágikus támadást visszaverjen, csupán megakassza azt, késleltetve a sikert és elősegítve egy újabb védekezési mód kivitelezését. Ami ez esetben egy lehetőség szerint gyors és elesés mentes kitérés lenne, hogy mielőtt még teljes stabilitást megszerezném egy újabb, igen-igen poros igét húzzak ellő elmém mélyéről. Ez nem más, mint egy komisz dermesztő átok, régen gyakran éltem vele, régen és ezért csak újabb fohásszal várom, hogy elégséges e. Semmi köze a hideghez, de megátkozott pillanatokon belül elveszti a teste feletti uralmat, kiszolgáltatottá válva egy igen rövid ideig. A várható közelségnek köszönhetően pedig, így alkalmam nyílhat, hogy ez úttal pontos célt és egyben véget érjen ez a küzdelem.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime2021-05-23, 7:30 pm

//Mese: Véráztatta földek - Aegaqien, Alamaise, Frikk, Jeremy//


*Jeremy a barikádon sikerrel mászik át. Útközben nem hegy holttesten kell keresztül kúsznia, ha fel akar jutni. Delilah lélegzetét visszafojtva figyeli a férfit, amint felér.
A túloldalon nem látni ellenséget, csak halottakat. Ott akad azért egy-két kővé vált fatty, s egy elesett griff, lovasával egyetemben.
A távolból csatazaj hallatszik, noha arra nem utal, hogy kik küzdenek egymással.
Ha átmászik a barikádon, hívhatja a nőt is maga után, ki képességeihez mérten igyekszik csendben haladni. A holtakhoz érve, halk sikkantás hagyja el ajkait, mikor egyikükhöz hozzáér, s a hang hallatára egyelőre nem történik semmi. A fattyak, olybá tűnik, odébb álltak, újabb védőket keresve. A lakosok pedig már elmenekültek, tán épp a Főnix templomban vannak a többi menekülttel egyetemben.*
- Nem, te áruló vagy, népünk szégyene. A kétlábúakat választottak ahelyett, hogy egy szebb jövőt építenél velünk!
*Hördül fel Erindor Alamaise pofáját ért karmos csapására. A füst megzavarja, legutolsó ismert pozícióját támadja a kék árulónak, így esik, hogy éppen úgy fejelnek össze, ahogy kell.
Alamaise egy dologban téved, abban, hogy egyedül vannak. A templomot kívülről Filnoren sötét varázslói támadják, keresik azt a pontot, hol képesek áttörni a mágustanoncok által belülről felállított védő bűbájokat. A tanítványok közül többnek testei ott fekszenek a bejárat előtt, miként van ott kővé vált sárkányfatty is, jól mutatva, miféle küzdelem folyt ott, mielőtt a kapuk bezárultak volna.
A kilincset a kék nőstény sem tudja megnyitni, miként a repülő vár sötét lényei sem.
Ha sárkány alakjában teszi, akkor látták, a küzdelmet, s bizonytalanok, nem tudják, melyik kék sárkány az áruló, s kiben bízhatnak.*
- Ott nem jutsz be, sárkány!
*Jegyzik meg neki, miközben Eridnor éppúgy, ahogy Alamaise is, megrázza magát, s elindul a templom irányába.
Frikk végre sikeresnek érezheti magát, Sadir arcát megcsípi az ostor, s a vége vérző sebet vág rajta, épp annyira terelve el figyelmét, hogy a szemből hirtelen oldalt váltó ork vezér fogazott kardja elérje a lábát, s megsebezze azt.
Stern egykori kapitánya felkiált fájdalmában, s lába megroggyan, azonban kardját feltartja a magasba, hogy védhesse az ork újabb csapását.
Aegaqien tán meglepődik, de a fényvarázslat épp elég ahhoz, hogy a sárkányfatty lándzsája nem érhesse el őt.
A támadó a levegőben keresi elveszett látását, s míg ezt teszi, az arany sárkány varázslata eljut agyához, átütve koponyáját is.
Nem telik sok időbe, hogy egy újabb kőszobor hulljon a földre, s a letört fej épp Aegaqien lábai elé gurul.
Immáron haladhat tovább, nincs szükség a második hullámra a sárkányfatty ellen.*


Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A város - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 20 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A város
Vissza az elejére 
20 / 32 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 26 ... 32  Next
 Similar topics
-
» A város
» Orod Opelë világa - a város 714-es eleste előtt

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Telar-
Ugrás: