LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Kikötő

Go down 
+16
Matt Shadow
Jeremy Talbot
Aldo Barras
Trintorin
Raman
Blasio
Merena Estwick
Vogon Beebebrox
Balál Tangeran
Nawarean
Lysanor Eweny
Arya D'hrodo
Fatima Ferses
Helen Hoa
Elkator Rayen
Mesélő
20 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next
SzerzőÜzenet
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-01-14, 4:56 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyera//

Bár jó párszor megtáncoltattam a páromat és semleges válaszokkal tartottam távol a Madame üzletei után érdeklődőket, ahogy a saját utamról is csak udvarias semmiségeket potyogtattam, hamar elfáradtunk, így a fogadóban lefoglalt szobába kocsikáztunk a visszaküldött hintóval. Hála az égnek semmi nem történt, így aránylag pihenten ébredtünk és még reggelizni is volt időnk, mielőtt a megbeszélt időpontban megjelentünk a Házban.
Örömmel láttam, hogy Rulaka a felszolgálásban tüsténkedik, Takara pedig a Madame szolgálatára lett beosztva, így próbálva beilleszkedni. Mondjuk ez kemény falatnak ígérkezett, hallottam már híreket Balnche-tól, aki kissé sápadtan várta mi lesz.
- Takara a hajón is ügyes volt, meg fogja oldani. – szorítottam meg szerelmem kezét biztatóan. – Viszont mi is menjünk fel, mert a késést sem tolerálja Asszonyunk. – vigyorodtam el, aztán indultunk fel a lakosztályhoz. Megérkezvén az ajtóhoz, Blanche halkan bekopogott.
- Megérkeztünk, Asszonyom!
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-01-17, 6:35 pm

//Otthon, édes otthon - Matt//

- Várjatok odakint! – szól ki a kopogtatásra. A fürtök és az arc már tökéletes, már csak a ruha van hátra, s ezért Takara kapja a következő utasítást. – A borvöröset hozd! Azt, amelyikhez nem kell a fűző és a bíborszínnel hímzett papucsot hozzá. Ma nem megyek el itthonról…

*Aki ismeri Zayát, tudja, vannak szokásai. S ezek egyike az, hogy mindig előre eltervezi a napját. És azt is tudják, hogy sosem köti az orrára senkinek az indokait és a terveit. Így most sem mond többet, nem indokolja döntését, s közlése csak annak szól, hogy az ifjú szolgálólánynak ma nehéz napja lesz, mert ma nem pihenhet. Addig, amíg úrnője – várhatóan késő este – el nem bocsátja, minden pillanatban készen kell állnia egy új feladatra. Így most igyekszik, hogy asszonya kedvét ne rontsa el azzal, hogy hibázik, s valamely tette elégedetlenséget szül majd. Hát óvatosan segíti fel Zaveeyerá-ra a nehéz selyemruhát és készíti az asszony lábai elé a két aprócska papucsot. S aztán, amint a harisnyás lábak belecsusszannak a topánokba, már áll is fel, és némán várja a következő utasítást.*

- A teámat az irodában iszom meg… Szólj a szakácsnőnek, hogy később reggelizem… Három főre számítsanak… Aztán menj át a Bazárba és hozz minden új illatszerből egy kis üvegcsével… Igyekezz! - küldi el a lányt, mert tudja, kérése néhány órára elszólítja majd mai segítségét.

*S mikor kifelé indul, Tanaka előzékenyen nyitja előtte az ajtót, s igyekszik vissza az ágy melletti asztalkára helyezett csészéért.*

- Az irodába megyünk…

*Int a két fiatalnak, s miután megvárja, míg valamelyikük kinyitja a helyiség ajtaját, s mindannyian elhelyezkednek odabent, Zaya az asztala mögött, míg Matt és Blanche az előtte álló karosszékekben, s a szolgáló is leteszi a díszes poharat az asztalra és gyorsan kisiet, óvatosan csukva be az ajtót maga mögött, csak akkor szólal meg újra.*

- Minden készen áll… Estig még van időnk… Blanche, segítenek kell a csomagolással, neked pedig… - fordul Shadow-hoz. – A bankban lesz dolgod. Számlát nyitsz, ahogyan kértem. Elviszel egy levelet is, amelyben utasítások lesznek a bankár számára. Az első és legfontosabb az lesz, hogy ne nyilvánosan intézze az ügyedet. Az újonnan nyitott számlára most nem utalok, készpénzes kifizetést kérek a számodra, de annak a nagy része most az enyém lesz. A téged megillető jutalékot majd akkor utalom át, ha visszaértem. A pénz egy részét itt hagyom, míg a többire nekem lesz szükségem… Minden eshetőségre számítva… Este indulok… Most halljam a kérdéseiteket és még egyszer hallani akarom, amit Rubi-tól tudtál meg!
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-01-25, 4:18 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyera//


Összenézünk Blanche-val, amikor várakozásra kapunk utasítást és én próbálom kihallani a hangból, hogy vajon minden rendben van-e. Bár nem szolgálok nagyon régóta Zaveeyera-nál, azért sok pletykát hallottam róla és kedvesem is mesélt pár esetet a szolgálókkal való igényeiről és aggódtam, hogy vajon Takara jól végzi-e a dolgát.
- Mit gondolsz? – suttogtam oda Blanche-nak.
- Szerintem minden rendben, különben már hallanánk. – súgta vissza vigyorogva párom.
Én tovább hegyezem a fülem, de semmi hangoskodás, csak természetes hangok, amik egyre közelebb érnek az ajtóhoz, ami hamarosan ki is nyílik és meglátom a kifelé igyekvő Asszonyt, mögötte a szolgálatkész Takara-t, aki halvány mosollyal dönti meg felénk a fejét. Ebből tudom, hogy eddig minden rendben.
Aztán minden figyelmem Zareeyeva-é, aki sietősen indul el.
- Igenis! – csattintom össze a bokámat, nem tudván megállni ezt a kis tréfát.
Udvariasan nyitom ki az iroda ajtaját a két nő előtt, majd megvárom míg leülnek, aztán én is helyet foglalok a székben.
Meghallgatom az utasításokat, de már előre látom, hogy ez a nem szeretem feladataim közé fog tartozni. Már a bankár szó hallatán is megborzongok, de hát ez is egy feladat…….A terve még mindig aggodalommal tölt el, de már nincs visszaút.
- Arról nem beszéltünk, hogy meddig lesz távol? Mikor kezdjünk aggódni, hogy valami rosszul sült el? Kiből kell majd kivernem, hogy mi történt? – érdeklődöm enyhe faarccal, de tudnia kell, hogy az aggodalom beszél belőlem. - Ruby-ról pedig nem sokkal tudok többet mondani. Azt mondta, hogy az Azura kapitánya nem volt finnyás a kalózokkal való kereskedéssel és talán ez lett a veszte is. Nagy valószínűséggel, még mindig abban a kocsmában vedel, nem megy az már sehová, hiszen már egy hajó sem veszi fel a fedélzetére…..feltéve, ha még nem szaladt bele senki késébe.

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-01-29, 5:04 pm

//Otthon, édes otthon - Matt//

- A második kérdésedre adom meg a választ először. Hét nap múlva, ha nem érnék vissza… A vajákosokkal kezdeni felesleges, őket ki is hagyhatod. Semmit sem fognak mondani és még te is rosszul járhatsz, ha magadra haragítod őket. A város ura nem hiába nem tűri el, hogy a városban szabadon űzzék a praktikáikat. Ki az a bolond, aki olyanokkal kezd, akik bármikor nyom nélkül eltűnhetnek? Vagyis aggódhatsz, de ne tégy ostobaságot. Blanche tudja, hogy mit kell tennie, ha bajom esik és most a többiek is megkapják az utasítást, persze, még nem fogják tudni, hogy ez az oka azoknak a leveleknek, amelyeket letétbe helyezek a bankban. És ezzel azt akarom mondani, sőt arra akarlak utasítani, hogy ekkor se tégy semmit! Ne indulj utánam, ne keress és főleg ne hagyd magára az üzletet. Lesz éppen elég dolgod… - komorodik el az arca, mert nem szeret erre gondolni. – A Ház és a Bazár alkalmazottai megbízhatóak, de készülj arra, hogy nem mindannyian fogadnak majd el még akkor sem, ha ehhez nyilvánvalóan minden törvényes igazolás a rendelkezésetekre fog állni. De Blanche tudja, ki az, akire számíthatsz… És a te józan eszedben is bízom… Vagyis, ha eltelik az idő, a menyasszonyod tudni fogja, mihez kezdjetek… Nem hiába volt eddig a jobb kezem… A vagyonom és az üzleteim rátok szállnak majd, de addig várnotok kell! Pontosan két évet… Ha addig nem kerülnék elő, hát vegyétek úgy, hogy meghaltam, s az örökségem rátok száll… És vigyétek tovább anyám üzletét, mint a sajátotokat… - aztán persze már az úton jár az esze, s azon, hogy mit tudhat meg a múltjáról. – Egy kocsma …. Azt hiszem, tökéletesen elboldogulok majd… S hogy ne legyen feltűnő a kérdezősködés, hát majd jó okot szolgáltatok arra, hogy azt a részeges alakot keresem… Tudjátok, jó ideje már, hogy a városon kívül jártam… De nincs sok időnk, ezért indulj, s tedd meg, amire kértelek, Matt… Blanche, te pedig segíts csomagolni… Takara egy ideig nem tér vissza… Ő sem tudhat semmiről, míg vissza nem tér… De akkor feladatot adok neki… Különlegeset…
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-02-01, 3:40 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyera//

Rosszkedvűen hallgatom az Úrnő válaszát, ami mint mindig, most is kellően részletes, még ha annak a taglalása is, hogy mi lesz akkor, ha nem tér vissza, ha valami balul sül el és erre, valljuk be őszintén, nagyon nagy az esély, hiszen szinte semmi konkrétum nincs a kezünkben.
Nem tudom mit hajszol ennyire Zaveeyera, de bármi is az, már régen történt és neki itt van a tíz körömmel összekapart üzlet, a lányok………. A rosszkedvem tovább mélyül…..
Talán öt-tíz éve még érdekelt volna, hogy talán az ölembe pottyan egy jól menő üzlet, talán még ösztönöztem is volna az indulásra, de az egy más élet volt és én is más voltam. Most mikor végre elhatároztam magam a biztos, állandó életre, meg jön ez.
Tudom, hogy nem állunk készen erre Blanche-val! Még egymást is szoknunk kell, nem, hogy egy ekkora felelősséget felvállalni. Szükségünk van Zaveeyerara!
- Akkor ajánlom azoknak a vajákosoknak, hogy vigyázzanak Önre és tegyék, amit vállaltak! – morogtam, de ügyeltem rá, hogy bár annak hangozzon, de ne tegyek ígéretet arra, hogy nem indulok a segítségére.
Blanche úgy sem hagyna békén, ha nem kerülne elő időben az Úrnő!
- Igyekszünk, hogy minden gond nélkül menjen és béke és nyugalom fogadja, ha visszatér. – próbáltam a negatív érzéseket elsöpörni egyelőre.
Jól gondoltam, hogy Takara bevállhatott, ha különleges feladatot is kap, de úgy látszik itt az ideje a tetteknek a beszéd helyett.
- Indulok akkor. – álltam fel. – Meg vannak a levelek, amit vinnem kell? És mennyi pénzt hozzak?

Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-02-06, 12:46 pm

//Otthon, édes otthon - Matt//

- Nem kell tudnod, mennyi pénzt hozol majd el, csak azt, hogy a szállítóknak csak a jövő hónapban jár majd pénz, a lányok fizetéséről pedig Blanche majd gondoskodik az előzetesen megbeszéltek szerint. Az őrök java részét azóta az eset óta a város biztosítja, neked csak a Bazár alkalmazottait kell majd kifizetned. Erre, személyes költségekre és a váratlan kiadásokra 50 darnát kapsz majd, és mindkét vállalkozás bevételeit is használhatod addig, ha szükséges. De mindenről pontos elszámolást akarok! – s miközben megadja a feleletet Matt kérdéseire, az asztal fiókjából 3 lepecsételt levelet vesz elő, s hogy átadhassa őket, közelebb inti a férfit. – Ez rendelkezik a kifizetendő összegekről. Csak a bank igazgatójának adhatod oda és az utasításnak megfelelően előtted kell kinyitnia. – nyújtja át az elsőt. – Három erszényt kapsz majd, s ő majd megmondja, melyik lesz az, amit neked szántam. Ez a levél az utasításokat tartalmazza, s nem nyitható ki addig, amíg el nem telik a hét nap. – szól, s a második boríték is Matt-hez kerülhet. – Ez pedig a végrendeletem. Az második levél pontosan megmondja, mikor hirdethető ki. Saját kezűleg írtam, s a két tanú anélkül írta alá, hogy tudták volna, mi áll a dokumentumban. Így kár faggatni bárkit is… Senki sem tud róla semmit… Csak én…

*S ha mindhárom levél Shadow kezében van, akkor egyetlen pillantással küldi el „üzlettársát”. S ha útnak indul, hogy teljesítse Zaya utasításait, úgy a bankba érve rögtön ismerősként fogadják majd. Az egyik pultnál egy jól öltözött, komoly úr fogadja majd.*

- Lady Borromo már jelezte, hogy jönni fog. Miben segíthetünk a hölgynek? – teszi fel hamiskás mosollyal a kérdést az alkalmazott és várja Matt válaszát türelmesen.
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-02-07, 4:03 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyera//

Majdnem elmosolyodtam, ahogy az utasítások pattogó, őrmesteri stílusban felsorolásra kerülnek. Annak ellenére, hogy mondhatni az utunk elmesélése után azonnal az utazás mellett döntött, mégis mindent precízen leszervezett, mindent átgondolt és beosztott, nekünk tényleg csak követni kell a kiszabott utat – kivéve persze, ha eltűnik, mert akkor mondhat akármit, utána megyek.
Nem vettem magamra, hogy nem bízik benne, hogy rendesen beosztjuk a pénzt, vagy, hogy megtudom, mennyi pénzt is hozok el a bankártól, mivel igaz, hogy rendesen elvégeztük a hajó utat, sikerrel jártunk, de azért még nem olyan rég dolgozom mellette és az én előéletemmel, örülhetek, ha egyáltalán az üzlet közelébe engedett.
A borítékok is előkerültek és én egyenként el is vettem őket, meghallgatva a hozzájuk fűzött megjegyzéseket.
A végrendelet hallatán elhúztam a számat, de végül nem szóltam egy szót sem, nem akartam az ördögöt a falra festeni, még ha logikus is volt, hogy erre is gondolnia kellett egy ilyen út előtt.
- Megérettem, úgy lesz, ahogy akarja. – tettem el a leveleket a mellényem belső zsebébe, de persze meg volt a saját elhatározásom a későbbiekre nézve, hiszen arra nem tettem ígérete, hogy nem keresem meg, ez elkerülte a figyelmét, hála az égieknek.
Mivel meg volt a feladatom, még utoljára megszorítottam kedvesem kezét, aztán elhagytam a szobát, hogy elvégezzem a rám rót dolgokat.
A bankban már vártak, így valószínűleg nem lesz nehéz a dolgom.
- Ezt a levelet küldi Önnek. Ebből kiderül, hogy Asszonyomnak milyen óhajai vannak és mennyi összegről van szó. Én csak a futár vagyok egyelőre. - - azzal átnyújtottam neki a banknak szóló, első levelet és megvártam míg elolvassa.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-02-13, 5:46 pm

//Otthon, édes otthon - Matt//

- A levél nem nekem szól, úgy látom – fintorodik el az alkalmazott. – Ernst úr hamarosan itt lesz. – nyújtja vissza a levelet az alkalmazott Matt-nek. – Az asszonyság csak vele intézi az ügyeit és az igazgató úr is megtiltotta, hogy rajta kívül más is foglalkozzon vele. Az az asszony… - folytatja elrévedő tekintettel, hogy aztán ráeszmélve arra, hogy valaki olyan áll előtte, aki nyilván jobban ismeri Zaveeyera Borromo-t, hát rögtön kíváncsiság költözzön a tekintetébe. – Mondja, milyen az a ház belülről? azt mondják, a lányok páratlanok és az étel is olyan, hogy Norlan-ban sehol máshol sem kapni hozzá foghatót. És hogy a Madame néha kiválaszt valaki, aki aztán… - de mert új ügyfél érkezik, halkabbra fogja a szavait, míg egy másik alkalmazott az egyik ablakhoz kíséri az érkezőt. - Sosem kaptam meghívást oda, pedig már jó ideje hozzánk jár a Bíborgyöngy Asszonya. – ejti ki áhítattal a nevet. – Csakugyan olyan különleges az a nő? Mondja, mióta szolgálja őt? Nem tűnik ismerősnek, tehát nem olyan régen… És nem is tűnik idevalósinak sem… - néz végig Shadow-n. - Bár ahogy hallottam, Lady Borromo elég válogatós a férfiak terén… De ha elintézi, hogy meghívót kapjak hozzá, ígérem, egy évig ingyen kezelem a számláját! Megteszi?


***


Eközben a házban Zaya és Blanche már összecsomagoltak, s a Madame hálószobájában rejtették el a méretes táskát. A lány most is ott ül, a fésülködőasztal előtt, s jegyzeteli az utasításokat, övére fűzi az átadott kulcsokat és közben újra és újra szipogva próbálja lebeszélni asszonyát, hogy egyedül induljon útnak. De hiába teszi…*

- De Asszonyom… Kérem… Gondolja meg magát! Ne induljon el egyedül! Vigyen magával engem, vagy küldjön el minket maga helyett! Az a hely veszélyes és azokban a vajákosokban sem bízom… Mi lesz, ha megölik és elveszik a pénzét? Sosem találunk magára…

- Blanche, azonnal fejezd be ezt az ostobaságot! Én megyek, ahogy megmondtam! Te csak arra ügyelj, hogy az álcám ne lepleződjön le! Megértetted?
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-02-19, 4:26 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyera//

Legszívesebben homlokon vágnám magam, amikor az alkalmazott visszanyújtja a levelet és elmondja, hogy az igazgató mindjárt itt lesz, hogy neki adhassam át. Hát persze! Máris sikerült elbuknom az első akadályon, amit az Úrnő állított elém, hogy megugorjam.
A számba rágta, hogy csak a bank igazgatójának adjam át, erre tessék! Még jó, hogy az alkalmazott tudja mi a dolga, ha én nem.
Alig figyelek a csacsogására, miközben magam ostorozom, de aztán csak eljut hozzám az éppen csak el nem csöppenő arckifejezése, mintha valami földöntúli jelenségről beszélne.
Ja, hát persze! Hiszen bármennyire is megvetik az általa nyújtott szolgáltatást – persze csak nyilvános körökben, - majd megeszi őket a kíváncsiság, hogy megtapasztalják és élvezhessék.
Micsoda képmutatás! Bár ez a fickó nem játssza meg magát, tényleg epekedik és…….nem ki kar használni? Komolyan alig bírom megállni, hogy ne nevessem el magam, ahogy meg akar vesztegetni.
De hát miért is ne használjam ki a lehetőséget, elvégre egy kis kedvesség és jóindulat megéri a befektetést…..
Így ahelyett, hogy elzárkóznék mereven, halványan elmosolyodom és titokzatos képet vágok a szavaimhoz:
- El sem tudja képzelni, mennyire különleges. És ember legyen a talpán – minden tekintetben, - aki megfelel az elvárásainak. – emeltem meg az állam, mintha magamról beszélnék.
Minden szavam igaz volt, de persze mindenki azt hall bele, amit csak akar, nem?
A Madame is azt akarja, hogy jól menjenek a dolgai, még akkor is, ha nem személyesen ügyeli, egy kis misztikum és képzelgés csak segít ebben.
- Tudja…. – hajoltam közelebb hozzá és én is halkra fogtam. – nem ígérhetek semmit, de megteszem, amit tudok. Elvégre…..mi férfiak tartsunk össze.
Bízom benne, hogy az igazgató hamar jön, mert sokáig nem fogok tudni komoly maradni és fenntartani a látszatot a megközelíthetetlenségünkről, ha valaki így ámuldozik.

Blanche-ra még jobban rátelepszik az aggodalom, ahogy Matt kiteszi a lábát a szobából és bár megígérte, hogy nem fogja, mégis megpróbálja lebeszélni Asszonyát a veszélyes útról.
Természetesen sikertelenül, de hát erre akár fogadhatott volna is, mert ismerte már, nagyon jól.
- Meg-megértettem, asszonyom. Csak…….agg……, de mindent megteszek amit kell, hogy legalább az itteni helyzet miatt ne kelljen aggódnia. – szipogott még utolsókat, de aztán összeszedte magát, hiszen nem volt ő ilyen nebáncsvirág, ezért is lett az asszony helyettese. – Az életünk árán is megvédjük Önt, ezt tudnia kell. Minden szépen, rendben fogja várni, csak jöjjön vissza. – hajtja össze a kezében lévő ruhát.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-02-26, 4:42 pm

//Otthon, édes otthon - Matt//

*Matt talán pont időben hagyja abba a mondandóját, mert megérkezik az igazgató, akihez – amint belép a  bankba - rögtön odasiet a „készséges” alkalmazott, és néhány sietve elhadart mondat után már kíséri is Shadow-hoz Ernst urat, hasonló nyájassággal fogadja a férfit.*

-  Zaya már üzent, hogy jönni fog – kezdi, miközben betessékeli Matt-et az irodájába. Aztán, ahogy az asztala mögé sétál és leül a székébe, várakozó tekintettel pillant rá. – Hozott nekem valamit?

***

- Aggódj, csak kérlek, ne ennyire látványosan – feddi meg „helyettesét” a Madame. – És nem lesz semmi baj, ha itt ügyeltek mindenre és nem hagyjátok, hogy ez az egész kitudódjon – sétál az ajtóhoz, halkan kinyitja, majd kinéz a folyosóra, de nem lát senkit, így újra becsukja, majd a lányhoz fordul. – Rulaka fog helyettesíteni, amíg nem leszek itt. Őt nem nagyon ismeri még senki, és nem is lépett ki a házból, amióta megérkeztek. – kezd bele, csak hogy Blanche is megismerje végre a tervet. – Takara fogja kiszolgálni addig, amíg nem leszek itt. Rulaka nem teheti ki a lábát ebből a szobából és senki sem léphet be rajtad és a másik lányon kívül. Arra te ügyelsz majd, hogy ő ne beszéljen erről senkinek. Ha már idehoztátok nekem őket, rögtön ki is deríthetem, vajon akarok-e velük bajlódni. Vagyis, ha tartják a szájukat és mindannyian megússzuk ezt bonyodalom nélkül, akkor maradhatnak. Ezt majd te mondod meg nekik!- néz határozottan a szőkeségre. – Ha pedig elbuknak… Nos, akkor nem fog nekik hinni senki, hiszen idegenek… Tedd le azt a holmit és figyelj! Ahogy Matt visszaért, elkezdjük. Szólsz az ebéd miatt, és amikor tálalnak, elindulunk lefelé… Az a lényeg, hogy jó sokan lássák a balesetet, mert akkor jó ideig senkinek kétsége sem lesz, hogy a „lábadozásom” valódi… Vagyis a lépcsőn fogom csinálni…
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-03-05, 1:14 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyera//

Kérésem meghallgatásra talált, mert mielőtt újabb faggatózást kellett volna kiállnom a kíváncsi alkalmazottól, megérkezett az igazgató, legalábbis minden bizonnyal ő volt, mivel az eddig velem beszélgető férfi alázatos hajlongásba kezd, így köszöntve őt.
Ernst nagyon udvarias és azonnal az irodájába kísér, hogy négyszemközt maradhassunk.
Nyilván jól ismeri az Úrnőmet, mert nem is teketóriázik sokat, azonnal a tárgyra tér.
- Természetesen. – nyújtottam felé a levelet. – Ez személyesen Önnek szól és kifejezi Asszonyom minden kívánságát, mind az Ön, mind az én teendőimmel kapcsolatban.
Ezek után már csak várnom kell, hogy elolvassa és intézkedjen a kért összegekkel kapcsolatban.
Amint minden a kezemben van, már megyek is vissza, hiszen Zaveeyera mára tervezi a látványos „bukását”.

***

- Bocsásson meg Asszonyom! – szorítja gyorsan Blanche a szájára a szemét bűnbánóan és azonnal meg is változik a viselkedése, hiszen nem ok nélkül bízott meg benne Zaya és emelte helyetteseként maga mellé. Csak hát…….sosem volt még, hogy ennyi teher nyomta volna a vállát…., de megoldja majd. Ezt keményen elhatározta, főként, hogy maga mellett tudhatta már Matt-et is.
- Igen, ezt nagyon jól kitalálta Asszonyom. – biccentett már teljesen összeszedetten. – Ők még nagyon újak, sokan még csak nem is találkoztak velük. Rajta leszek, hogy mindketten megértsék mi múlik rajtuk. Nem lesz baj. A hajón jól megismertük őket, talpraesett, okos lányok, biztos vagyok benne, hogy meg fogják állni a helyüket, de ha csalódnék, magam fogom helyre tenni a dolgokat. – tette be az utolsó holmikat is a csomagba.
Azonban csak összeszorul a szíve, ahogy szóba kerül a „baleset”, de ezt már ügyesen leplezi.
Erősnek kell lennie, hogy mindenben támogassa jótevőjét.
Bízik benne, hogy Matt-tel együtt minden rendben lesz és a megtévesztés is sikerülni fog.
Ha megérkezik a férfi Blanche megy, hogy szóljon a szakácsnak, tálalhatja az ebédet.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-03-19, 10:16 pm

//Otthon, édes otthon - Matt//

*Ernst kibontja a levelet, s miközben olvassa, néha Matt felé pillant, de egyetlen szót sem szól. Aztán, amikor a végére ér, gondosan összehajtogatja azt, majd visszateszi a borítékba. Egy csengőt ráz meg, mely eddig az asztalán hevert, s a belépő fiatal alkalmazottat egyetlen mozdulattal inti magához, s néhány utasítást suttog a mellette álló ifjúnak. Annak arcán sem látszik meglepetés, akkor sem, amikor az igazgató átnyújtja a borítékot is neki.*

- Ezt tedd Lady Borromo iratai közé, s ha elkészültél, ennek az úrnak add az erszényeket – engedi útjára végül, hogy aztán Shadow-hoz forduljon. – Ha más kérés nincs, nem tartóztatom tovább, de kérem, adja át üdvözletemet az asszonyának és azt is mondja meg, hogy a napokban tiszteletemet tenném nála…

*S ha néhány perc múlva a három erszény már a pulton hever, egyikükre mutatva az is nyilvánvaló lesz a „tulajdonostárs” számára, hogy melyik az, amelyet megtarthat, és melyek azok, amelyeket át kell adnia megbízója számára. S mivel az összeg nem kevés, hát Matt Shadow jobban teszi, ha igyekszik vissza velük a Házba.


***


- Ne kérj bocsánatot azért, mert olyan vagy, amilyen – felel a lány szavaira Zaya. – Ha másmilyen lennél, talán nem lennének feléd ilyen nagy elvárásaim. És akkor nem bíznám rád a vagyonomat és a többiek sorsát. Abban meg csak bízom, hogy helyesen látod az újoncainkat, de a felelősség velük kapcsolatban a tiéd lesz… Na, ezzel végeztünk is – zárja le a csomagot Zaveeyera. – És úgy hallom, Matt is megérkezett végre. Menj, szólj az ebéd miatt, őt pedig küldd be hozzám – engedi útjára a lányt, s ha a férfi megérkezik, hát elégedetten szemléli az ifjút, s nem habozva máris a lényegre tér. – Nos, elintézted, amit kértem? – nyújtja felé a kezét. – Remélem, veled is előzékenyek voltak, s nem gördítettek akadályt a kéréseim teljesítése elé…
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-03-23, 5:17 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyerat//

Egy cseppet sem csodálkozom, hogy az Asszonyom ezt a pénzintézetet választotta a pénzének őrzésére. Semmi oktalan és felesleges kérdezősködés, nyálaskodás, csak hatékony és gyors intézkedés, melynek következtében szinte perceken belül az igazgató asztalán terem három pénzes zsákocska. Az egyikre a férfi rámutat, ebből tudom, hogy ez lesz az, amit a Madame nekünk szán itt hagyni, a többit magával viszi. Ez a gondolat még mindig ideges szorongást kelt a gyomromban, de ez természetesen nem ül ki az arcomra.
Mivel a feladatomat elvégeztem, udvariasan elköszönök a bank igazgatójától.
- Feltétlenül át fogom neki adni az üzenetét, uram. Minden jót!
A zacskókat elhelyezem az ingem alatt, hogy ne tűnjön fel senkinek, mivel azért nem adnám el a jobb kezem, hogy egy nagy összegű kivét esetleg nem-e lódítja meg egy-két alkalmazott fantáziáját, bár úgy vélem az igazgató ad a jó hírére.
Ha minden baj nélkül visszaérek, akkor egyenesen az ház asszonyának irodájába megyek, hogy átadjam neki a pénzt és ezzel letudjam ezt a feladatot.
Sejtettem, hogy Blanche még megpróbál a lelkére beszélni, igaz egyáltalán nem hittem benne, hogy sikerrel jár.
Blanche fordult ki a elém a szobából. A borús ábrázatából és kisírt szeméből tudtam, hogy igazam volt. De egy kisírt szemű szolgáló, aki a Madame szobájából távozik, nem ritka látvány, így ez talán még segít is az elkövetkező tervben.
Azért kapott egy gyors csókot, mikor elmentünk egymás mellett a folyosón.
- Minden rendben ment. – tettem le az asztalra a három csomagocskát, hogy ő maga mutasson rá, melyik marad. – Az igazgató gyorsan és hatékonyan végezte a dolgát. Egyébként az üdvözletét küldi és szólt, hogy pár napon belül látogatást tenne. Gondolom Asszonyom nem gondolta meg magát. – néztem az összekészített holmikra. – Akkor már nem sok időnk maradt. Miben tudok még segíteni, vagy mi lesz a dolgom?
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-04-02, 8:02 pm

//Otthon, édes otthon - Matt//

- Azt mondod, ide akar jönni? – borul el Zaya eddig elégedett és bizakodó tekintete. – Ez nem éppen a legjobb hír… De nyilván nem mondhattad neki, hogy ne jöjjön és az is gondot okozna, ha nem fogadnám, ha megérkezik… Felesleges bonyodalom és nem könnyíti meg a helyzetet. – önkéntelenül simítja meg gondolatok felhőzte homlokát a Ház asszonya. - Erről Blanche-nak is tudnia kell! Mivel már téged is ismer, talán ketten eloszlathatjátok majd a gyanúját. – pillant az asztalokon heverő erszényekre, majd Matt-re. – Te most próbára akarsz tenni engem azzal, hogy magam döntsem el, melyik pénzes zsákocska rejti a ti járandóságotokat? Ennyire nem ismersz engem? – emeli meg egyenként a különböző összegeket rejtő bugyellárisokat és választja ki habozás nélkül a megfelelőt, hogy aztán Shadow elé tegye az asztalra. – Túl régen számolgatom már a darnákat ahhoz, hogy tudjam, melyik erszény az, amiben a nektek szánt összeg lapul. – s bár Zaveeyera szája mosolyra húzódik, a szeme komor marad. - Nem, nem segíthetsz már semmiben. Minden készen áll az előadásra. 20 perc múlva, amikor az ebéd elkészül, Blanche majd jön, hogy jelezze. Előre küldöm, és némi késéssel indulok utána. Ha megjelenik, arra ügyelj, hogy senki – főleg idegen – ne legyen a lépcső közelében és az „eset” után is Blanche tartson távol mindenkit. Ne aggódjatok, bármit is láttok. Nem lesz semmi bajom. Remélem, elég erős vagy, hogy ne kelljen segítség ahhoz, hogy felhozz a szobámba? – a kutató pillantás felméri a férfi inge alatt rejtőző izmokat, hogy aztán elégedetten forduljon az ablak felé. – Az orvosért majd Blanche küldet, nem mehet el addig, amíg vissza nem érek. Nem fog tiltakozni, a lányok jól fogják tartani néhány napig. Nem most fordul ilyen először. Beszélek majd vele, mielőtt elindulok. – fordul ismét Matt felé. – Rulaka nem teheti ki a lábát ebből a szobából és nem beszélhet senkivel rajtatok és Takarán kívül. És senki sem léphet be ide rajtatok és az orvoson kívül. SENKI! Ezt ugye megértetted? Ha bárki keres, Blanche majd meggyőzi arról, hogy jöjjön vissza később, de neked kell ügyelni rá, hogy így is legyen. Végső esetben az orvos lesz majd az, aki megtiltja a látogatást. Ezért kell itt maradnia. Én igyekszem vissza, de ha letelik a 7 nap, akkor tudni fogjátok, hogy baj történt. De erre is megvan a tervem…
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-04-06, 7:00 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveeyera//

Hogy őszinte legyek eszembe sem jutott, hogy a bankigazgató jövetele akár gondokat is okozhat, hiszen úgy véltem a lányokhoz jön és csak azért jelezte ezt a Madame-nak, hogy biztosítsa a legjobb „ellátást”. De most, hogy erre az asszony felhívta a figyelmem, rájöttem, hogy nyilván elvárja, hogy a Ház úrnője köszöntse őt és váltson vele pár szót…….
Míg ez megfordult a fejemben, addig csak ösztönösen bólintottam egy elnézést kérő mosollyal a tapasztalt pénz ellenőrzésére, bár nem tesztnek szántam, csak nem akartam, hogy félreértés legyen, inkább ő adja a kezembe a megfelelő erszényt.
Mielőtt még bármire is válaszolhattam volna, tovább fűzte a gondolatait, így figyelmesen és aránylag nyugodtan hallgattam végig, nem tudván mást tenni csak bízni abban, hogy minden a tervek szeribt és szerencsésen alakul.
- Az igazgató nem hiszem, hogy gondot okozna, hiszen a „baleset” miatt ő sem jut az Ön közelébe, ahogy senki más sem, ahogy Blanche-nek és nekem meghagyta. Az orvos diagnózisa elegendő lesz, hogy mindenkit távol tartsunk, az ügymenetbe meg nem lesz fennakadás, ha sikerül mindent úgy intéznünk, ahogy előírta. – emlékeztettem a megbeszélt dolgokra. – A legjobb tudásunk szerint tesszük a dolgunkat, de ígérje meg, hogy vigyáz magára és nem hagyja, hogy az érzelmei tévútra vagy veszélyes útra vezessék, hanem, ahogy eddig az üzletét vezette, az eszére hallgat.
Lehet, hogy túlléptem a hatáskörömet ezzel a beszéddel, de aggódtam és féltettem, mert tisztában voltam vele, hogy mennyire veszélyes útra vállalkozik, csak azért mert valami régi emlék erre készteti.
Ha megró, csak tisztelettel meghajtom a fejem, de a szavaim komolyan gondoltam.
- Vigyázok, hogy senki ne legyen útba és olyan gyorsan felhozom, hogy esélye sem lesz senkinek, hogy a közelébe kerüljön. – biztosítottam, hogy rám számíthat, ahogy Blanchera és a lányokra is.
Blanche időben megjön és én is utána indulok, hogy a lépcső mellett legyek, ha megjelenik Zaveeyera………
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-05-02, 5:34 pm

//Otthon, édes otthon - Matt//

*Hallja a férfi szavait, s az érzelmekre való utalásra csak egyetlen pillantással felel, amely kétséget sem hagyhat Shadow-ban arról, hogy megjegyzése felesleges volt. S a folytatásra sem kap szavakkal választ, csak egy biccentéssel, hogy Zaveeyera nem kételkedik az ígéretben.

Aztán már csak várnak. Nincs újabb felesleges szó, nincsenek érzelmek, nincs félelem és nincs aggodalom a nőben. Hiszen már nincs mit tennie. A kerék már mozgásba lendült és egyre hajtja előre az eseményeket, s már senki sem tudja megállítani. Legfőképpen azért, mert Ő MAGA nem akar megálljt parancsolni a történéseknek. Hiszen erre készült azóta, amióta rájött, „anyja” sosem tenné meg neki azt a szívességet, hogy megtalálja régen elveszett családját vagy elfeledett nevét.

Nem kárhoztatta érte, hiszen szerette őt úgy és annyira, amennyire és ahogyan szerethette, s talán pontosan úgy, ahogyan most ő érez Blanche iránt. Feltételekkel. S ezen feltételek egyike az volt, hogy elfogadja a sorsot, amit neki szántak, s hálás érte annyira, hogy nem okoz csalódást.

És ő nem okozott. Sosem. S míg akkor másnak igyekezett még megfelelni, most a saját elvárásait igyekszik teljesíteni azzal, hogy bizonyságot szerez arról, hogy már csak egyetlen „családja” van. A Bíborgyöngy Háza.

Éppen ezért elszántan és határozottan fordul meg, amikor a szőke hajú lány visszaérkezik, s jelenti, hogy az ebéd tálalva van. *

- Induljatok és ügyeljetek, hogy senki se legyen túl közel a lépcsőhöz – adja még ki az utolsó instrukciót Zaya, hogy aztán – ahogyan a két fiatal távozik – megfogja a csukódó ajtót, hogy lássa, amikor a folyosóra érnek. Aztán indul csak, s az egyik lány, aki éppen a szobája felé igyekszik „vendégével”, csak a szokott, jóváhagyó pillantást kapja tőle. És már ott is áll a lépcső tetején, s pontosan úgy, ahogyan máskor is szokta, kiélvezi a pillanatokat, amikor észreveszik az odalent ülők. S nem véletlenül kérte helyettesét, hogy ne engedjen senkit a közelébe. Mert ahogy megpillantják őt, vannak, akik azonnal felpattannak, hogy akár csak egyetlen pillanatra is, de részesüljenek Lady Borromo figyelmében.  De Zaya minden bizonnyal megelégedéssel szemlélheti, hogy ez alkalommal senki sem fog kezet csókolni neki, vagy ajándékot átadni a különleges elbánás reményében. Mert ha Matt és Blanche teljesítik a nekik szánt feladatot, a Ház Asszonya a néhány lépést zavartalanul fogja megtenni.

Aztán már úgyis csak a zűrzavar következik.

Ahogyan el is következett. A reá szegeződő tekintetek ugyanis nem látnak mást, csak hogy egy apró, hímzett papucs bucskázik lefelé a fényes lépcsőkön, és a sikoly, amely a karcsú, borvörös ruhába öltözött test zuhanását előzi meg, mindenkit mozdulatlanná dermeszt.

Mert akik látták, azt láthatták, amit Zaya mutatni akart nekik. Senki sem látta, hogy a lábbeli a szoknya redői közül hullik ki a megfelelő időben, s hogy a párja odafent maradt a szobában, s hogy az esés, amely mindenki számára oly meggyőzőnek tűnik, tökéletesen kivitelezett.

Nem láthatták és nem tudhatták, hogy ez csak egy színjáték. Amit Zaveeyera oly gyakran eljátszott az utcán, csak hogy néhány darnát szerezzen a rászedett „áldozatoktól” gyermekként. Mert mindig akadt egy nő, főleg olyan, kinek nem adtak az istenek gyermeket, aki bizton hitte, hogy a kislány valamelyik figyelmetlen úriember „jóvoltából” került majdnem egy kocsi kerekei vagy a lovak patái alá, s akit meg kell győzni arról, hogy fizesse meg a gyógyítás költségeit. S a felcser sem vette rossz néven, hogy naponta akár többször megjelent nála egy aggódó úr, vagy hölgy, hogy jó pénzt fizessen a szolgálataiért és legfőképpen a hallgatásáért, hogy „nyomorékká” tett egy szerencsétlen utcagyereket.
Hát ez az alkalom annál sokkal veszélytelenebb volt. Itt nem voltak veszélyes kocsik és négylábúak. Itt csak hihetőnek és gyorsnak kellett lennie. S nem csak neki.*
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-05-06, 5:21 pm

//Otthon, édes otthon - Zaveyera//

Tudom, hogy valószínűleg túlléptem a „hatáskörömet”, - és ezt bizonyítja a rám vetett éles pillantása, - de ezt úgy éreztem, muszáj kimondanom, hiszen egy olyan út, amire az asszony készült, még egy harcedzett férfiember számára is veszélyes volt. Azt készséggel elismerem, hogy Zaveyera úrnő egy nagyon okos nő, aki jól megtanult a városi intrika útvesztőiben manőverezni és magas fokon űzi a manipuláció művészetét, de ez az út most nem erről szól. Azokra az emberekre, akikkel ezen az úton találkozik, ezek nem fognak hatni, azok csak az erőszakot ismerik, „az erősebbnek mindig igaza van” elvét. Legalább egy kísérőt magával kellene vinni, de tudom, hogy már nem fogja meggondolni magát. Legszívesebben titokban követném, de nem fogom megszegni a neki adott szavamat, még ha minden idegszálam ezt súgja is.
Nehéz szívvel várok hát, hogy elérkezzen a belépője pillanata. Szégyellem magam, hogy még az is eszembe jutott, hogy akár tényleg megsérülhet és akkor nem mehet sehova……később meg hátha meggondolja magát.
Aztán eljött a pillanat, Blanche után magam is lementem a földszintre. Kedvesem úgy irányította a felszolgálókat és a lányokat, hogy a vendégek elég távol legyenek, de ez természetesnek tűnjön. Nekem a lépcső melletti asztal volt lefoglalva, így biztosítva volt, hogy ne előzhessen meg senki.
A Ház asszonya mindig is egy igen atraktív jelenés volt, így azt most sem lehetett elkerülni, hogy a lépcső tetején történő megjelenésekor nem vegyék észre. Sok vendég fel is állt, de a lányok mindent megtettek, hogy lassítsák azokat, akik közeledni akartak. Ők csak annyit tudtak, hogy a Madame nem érzi jól magát és nem akar senkivel bájologni. Ilyen már máskor is volt, így ez nem volt szokatlan.
Zaveyera nagyon élethűen játszott! Még az én gyomrom is összeszorult az esés láttán, de pillanatok alatt leráztam a félelmemet és már ugrottam is hozz, aztán újabb pillanat múlva, míg Blanche a segíteni szándékozókat állította meg, a karjaimba kaptam és máris indultam felfelé, hátra kiáltva a vállam fölött.
- A Doktor azonnal jöjjön a Madame szobájába! Mindenki nyugodjon meg, Zaveyera asszony csak elájult, de a bokája…… - hallgattam el sokat mondóan hümmögve. - Üljenek le és hamarosan tájékoztatom Önöket az állapotáról, ha az orvos megvizsgálta. A lányok addig szórakoztatják Önöket. Blanche, ha elrendezted itt a dolgokat, te is gyere fel majd….. – tettem még hozzá.

Vissza az elejére Go down
Phter

Phter


Hozzászólások száma : 12

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-05-07, 11:42 pm

// Otthon, édes otthon - Zaya és Matt //

Mindössze két - alaposan megtömött - bőrzsákkal a vállán tette lábát újra szárazföldre. Nem, nem támadták meg a mester riválisai útja során, ez volt minden, amivel elindult, hiszen feleslegesen kockáztatta volna az értékes zsákmányt, ha az üzlet még csupán megköttetésre sem került. Való igaz, Amyas Orowennë, a rendezettség, szabályok, tekintély és tervek mintaképe mindig idejében bővítette vásárlóik és megbízottjaik listáját, amennyiben úgy látta jónak; ezúttal azonban más megoldáshoz folyamodott a végső simításokat illetően. Ezúttal IS, hiszen ígéretesebbnél ígéretesebbé váló tanítványát úgy kívánta még tökéletesebbé tenni, hogy hiányosságait, gyengeségeit erősíti, vagyis időnként szokatlan munkával szolgál számára, amely hosszas társalgásokat vagy civilizációval való kapcsolatba kerülést igényelt. S mivelhogy a csoportosítás ezen formájának előbbi halmazába tartozó feladatok alól az ideje korán elárvult, hallgatag és magának való Phteral rendszerint kihúzta magát; az egykori fehér elf grifflovas-kiképzőmester kénytelen volt kompromisszumokat kötni a vadásszal, némi fejlődés reményében. Így történt tehát, hogy az érdeklődési kör bővítésének terhe nem egyedül az ifjabb férfi vállán nyugodott: korábban maga Amyas nyomozott megfelelő irányok után Verinol-ban, ahol csakhamar értesülést is szerzett Norlan ügyes-bajos dolgairól, s egy Matt Shadow nevű személy segítségével lehetősége nyílt arra, hogy a városba küldje egy megbízottját, hogy Zaveeyera Borromo-val találkozzon - vagyis történetesen Phter-t. A tanítványnak meg kell majd keresnie a Bazár nevű helyet, hogy megfelelő igazolás - az előre elkészített ajánlólevél - ellenében szót válthasson a Bíborgyöngy Házának asszonyával. Ha megkeresi az említett fehérszemélyt, röviden ismerteti a keresett kapcsolat mibenlétét, és végül bemutatja a szemléltetésként magával cipelt áru-mintát. Egyszerűnek hangzott - egyszerűnek hangozhatott olyasvalaki számára, akiből bármiféle pozitív érzelmet is kiváltott az értelmes lények társasága, és nem esett nehezére, hogy szavakat préseljen ki a torkán. Egyszerű lett volna valaki másnak, bárkinek rajta kívül. De ahogyan az lenni szokott, mindenféle szóbeli érintkezés valamilyen hovatartozást jelentett végül, a hovatartozás pedig szabályokat - még akkor is, ha nem is volt igazi hovatartozás. Mert hogyan is lehetett volna annak nevezni valamit, ami sohasem létezett? Hogyan nevezhette volna bajtársainak a többi vadászt, ha minduntalan egyedül járt-kelt a világban? Ezen érvei természetesen nem foglalkoztatták a szervezet fejét, s már ismerte a módját, hogyan vegye rá bizonyos feladatok elvégzésére, anélkül, hogy magára haragítaná az ifjabbat.
Jóllehet, e pillanatokban igazán közel állt ahhoz, hogy ezt elérje.
A pillanatokban, amelyek alatt az átlagos lanuriai álcája mögött rejtőző magányos sárkányvadász az időközben szerzett kísérete árnyékában végre megérkezett a Ház ajtajába...
Ugyanis, bár a kikötő sűrű forgatagában nehéz lett volna oly alkalmat találnia, midőn senki sem tartott a Bazár felé, hogy némán és közvetve utat mutasson számára; az épületben nem lelte, akit keresett, s mások sem voltak képesek előkeríteni számára. Helyettesekkel, küldöttekkel való tárgyalást nem fogadott volna el, így jobb híján egy göndör, tejfelszőke, rendkívül magas embernő - rövid bemutatkozása és elhadart helyzet-megoldási kísérlete alapján Velia - szegődött mellé, hogy átvezesse a bordélyba. Merthogy arról is tájékoztatták odahaza, mivel foglalkozik a keresett - nem mintha oly nagy szükség lett volna rá, hisz' Phteral-t bármely eléje táruló látvány hidegen hagyta volna, ha nem talál közte, s személyes céljai közt tagadhatatlan és figyelmen kívül hagyhatatlan összefüggést. Mi tagadás, egy "örömház", számára nem jelentett semmiféle örömet, tekintve, hogy a "házakban" általában értelmes lényekbe lehetett - kellett - botlani; a szóban forgó épületet pedig még őrizték is. Katonákkal. Cseppet sem arra utalt, hogy kezdetleges piaci nyílt asztalokra szánták volna a bemutatni hozott értékes holmit, ugyanakkor a megannyi szigorú szempár jelenléte oly időket idézett vissza Phter elméjében, amelyekre nem szívesen gondolt vissza. Most sem tette: leküzdötte a késztetést, ahogyan mindig, s kifejezéstelen arccal követte a nőt, akinek bizony, ki kellett nyitnia az ajtót maguk előtt, mivel a vadásznak sehogyan sem jutott volna eszébe az oly-nagyon megkövetelt illem. Megjelenése tán megfelelt a követelményeknek, tekintve, hogy a hajóút alatt nem volt alkalma összeporolni csizmáját, s foltokkal tarkítani a kézfejét is takaró, fehér inget. A haszontalanná vált ajánlólevél ott lebegett jobbjában, ahogyan belépett a kétemeletes építmény ajtaján; a baljába pedig csakhamar a kilincs került - hiszen Velia-nak jobb dolga is volt annál, minthogy még be is tegye utána a nyílászárót. És talán volt is: a vendégek, s a személyzet tagjai között meglelni a keresett személyt, vagy valakit, aki elvezethet hozzá. Ami Phter-t illette, ő még csak nem is nézett az összegyűltek felé. Nem tartott tőlük, tudott vigyázni magára, így aztán nem érezte szükségesnek, hogy időt pazaroljon a látványukra. Meghasonlottak a szemében régen, s nem is várt tőlük egyebet csalódáson és csaláson kívül. Résen volt hát, hogy mihamarabb észrevehesse az átverést, s még idejében távozzék a zsákmánnyal, ha úgy ítéli meg, szükséges. Csendesen állt a szőke hölgy mögött, aki ekkor feléje pillantott, majd pedig ismét az étkezőként szolgáló teremben tartózkodókhoz fordult. Az első közelébe kerülő lányra hárult hát a feladat, hogy meghallgassa a felmerült probléma mibenlétét, ha akarta, ha nem.
- Az úr "Lady Borromo"-t keresi. Ajánlólevéllel érkezett. - mondta.
Hangja nem árulkodott aggodalmaskodásról, sőt, mondhatni, úgy csengett, mintha szokásos módon járt volna el, és az események is a szokásos rendjükben zajlottak, egészen addig, amíg ő, a tünde, rossz időben nem érkezett a Bazárba. Nem... Velia zavara nem az új vendég érkezésének volt betudható: ő érzékelte a változást a teremben, s figyelt az el-elkapott szavakra, amelyekből arra következtetett, hogy valamiféle esés - baleset - történt. A szerencsétlen áldozatot azonban sehol sem lelte.
- Mi folyik itt? - kérdezte végül, mielőtt még amaz válaszolhatott volna; s ekkor végre utat engedett a bensőjéből feltörő feszültségnek.
A mellette álló, hajfonatos férfi ezzel ellentétben nem is lehetett volna érdektelenebb. Továbbra is csendesen várakozott, s másra sem gondolt, csak arra, hogy nemsokára visszaevezhet a sziklák, fák és dús aljnövényzet tengere felé, ahová való. Nem számított, kit ért a baleset, s miféle sors jutott neki azután. Nem számított semmi, amíg a Lady hajlandó fogadni őt, s a tünde elvégezheti, amiért ideküldték.
- Asszonyunk... - habozott a másik nő, óvatosan, már-már lopva  méregetvén az új jövevényt - az imént megbotlott és lezuhant a lépcsőn. Felvitték az emeletre. - folytatta rémülten, immáron Phter-nek címezve mondandóját - Attól tartok, Asszonyunk nem tudja fogadni Önt, uram.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-05-08, 11:00 am

//Otthon, édes otthon – Matt és most már Phter 😊//

*Semmiféle hiba nem csúszott e tervbe, de miért is csúszott volna. Zaveeyera pontosan tudta, mit csinál, s pontosan választotta meg segítőit is az „előadáshoz”. A kiszámított, mégis véletlennek tűnő mozdulatok, a rémültnek ható sikoly tökéletes körítést adtak az eseményeknek, s a puha köntösszerű ruha, amely alatt nem szorította össze a nőiesen telt felsőtestet a fűző, biztonságossá tette a „mutatványt”.

S nem kellett csalódnia Blanche és Matt igyekezetében sem. Míg az előbbi kellő indokot szolgáltatott a távolságtartásra, addig az utóbbi kellően gyors volt, hogy eltüntesse a kíváncsi szemek elől a Ház Asszonyát. Gyors, s ezzel megkönnyítette Zaya dolgát is, aki mindaddig, amíg nem érezte, hogy felemelik az erős karok és Shadow elindul vele felfelé a lépcsőn, csak lopva lesett ki hosszú, éjszínre festett szempillái alól, s inkább a hallására hagyatkozott a reakciók megítélésekor. S azok pontosan olyanok voltak, amilyenekre számított. Először a döbbent csend, aztán pedig a kétségbeesett kiáltásokkal, kíváncsi kérdésekkel és megnyugtatónak szánt szavakkal teli káosz. És persze a pontos utasítások, amelyek a színjáték újabb felvonását indítják útjára.*

- A Doktor azonnal jöjjön a Madame szobájába…

*Így, miközben „helyettese” felfelé igyekszik vele, Lady Borromo már tudja, hogy egy alkalmazottja már az utcán lohol, hogy előkerítse az orvost, aki mindig szívesen jön a Házba, s akit a számára nyújtott, sokak által irigyelt „szolgáltatások” és a pénzes zacskókba rejtett fizetség némává és zárkózottá teszik, ha a Ház ügyeiről próbálják faggatni.

Vagyis minden halad a megfelelő kerékvágásban, s ahogy ők is felérnek az emeleti folyosóra, Zaya hangot is ad elégedettségének.*

- Abban reménykedtem, egyikőtök sem aggódik majd túlzottan, de úgy látom, az első alkalom kissé nagyobb meglepetést okozott számotokra, mint gondoltátok. De bárhogyan is volt, dicséretesen követtétek az utasításaimat. - pillant fel figyelmeztetően az őt szorosan tartó alakra. - Egyetlen kivétellel, bár talán ez most lényegtelen apróság. Azt mondtam, Blanche küldessen az orvosért, s mégis te voltál az, aki ezt parancsoltad. Ez volt az egyetlen dolog, ami nem történt a terveknek megfelelően, éppen ezért azt kell hinnem, aggodalmatok mégis túlzott volt és indokolatlan. Ostoba, de szerencsénkre nem túl nagy hiba, így megbocsátható. És mert meg is bocsátom, mielőtt megkérdeznéd, hogy rendben vagyok-e, megkapod a választ. Semmi bajom sincs természetesen, ahogyan ígértem is. Nem először teszek ilyesmit, de remélem, utoljára. Elszoktam már az efféle mutatványoktól.

*S ha Matt a budoár ajtaja elé ér, Zaveyeera nyitja ki az ajtót, mivel nem szeretné, ha túl sok időt töltenének odakint, s azt sem, hogy a férfi esetleges ügyetlenkedése, hogy őt tartsa a karjaiban és a kilinccsel is bajlódjon, újabb „balesetet” okozzon. És ha belépnek a díszesen berendezett szobába, csak akkor szól hangosabban, s kéri a férfit, hogy ne cipelje már tovább.*

- Tegyél le, Matt Shadow és indulj, mert odalent nyilván már mindenki az értesüléseket várja! Csak annyit mondj, amit feltétlen tudniuk kell. Egy szóval se többet. És ha Takara visszatér, azonnal küldd ide. A másik lány pedig most rögtön jöjjön, meg kell beszélnem vele néhány dolgot. A Doktort se várakoztassátok meg, ha megérkezik, azonnal kísérd fel. És figyeljetek, hogy minden hihető legyen!

*Így ha Matt végre engedi, hogy talpra álljon, a ruha alját felemelve mutatja meg neki a karcsú, ép bokákat, s az ágy felé sétál, hogy ott várja meg az érkezőket. S amikor a férfi kifelé indul, még utána szól, emlékeztetve arra, hogy ettől a pillanattól kezdve mi is az új rend a Házban.*

- Remélem, megnyugodtál és megnyugtatod majd azt a lányt is. Mert fontos, hogy higgadtak maradjatok. Mostantól te és Blanche feleltek az üzletért. Minden ügyet ti intéztek. Blanche irányítja a lányokat, te pedig a Bazár-béli és az itteni pénzügyeket viszed majd. Te tárgyalsz mindenkivel, aki hozzám jönne, Blanche pedig előtte abban segít, hogy megadja a szükséges információkat a partnereidről, azért, hogy ne szedjenek rá és ne játszanak ki, ha megpróbálnák. Mert meg fogják próbálni, nekem elhiheted. Ha valamiben bizonytalan vagy, akkor légy ravasz és szerezz magadnak időt, hogy átgondolhasd a dolgokat. Mert egy újabb hibát nem tűrök el. Főleg, ami az üzletet illeti. És most menj, segíts annak a lánynak, mert most biztos mindenki őt faggatja, és ha csak fele olyan rémült, mint amilyennek te tűntél a képed alapján, hát nehéz helyzetben lehet az a szegény teremtés!

*Ezzel bocsátja útjára az üzlettársát, miközben sejtése sincs, hogy az előbb adott utasításaira sokkal hamarabb lesz szüksége Shadow-nak, mint azt bármelyikük gondolta volna. Hiszen odalent már megjelent egy új üzletfél, aki kecsegtetően ritka portékájával biztosan kíváncsivá tenné a Ház Asszonyát, s az üzlet, amelyet talán kínálna, csak még tovább növelné a vagyont, amelyért megdolgozott és amelyet most Matt és Blanche gondoskodására bízott Zaveeyera Borromo. S ha a páros rossz gazdája lesz a pénznek és a vállalkozásoknak, hát a Bíborgyöngy Házának Asszonya többet is veszíthet, mint néhány darna…
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-05-10, 6:01 pm

//Otthon, édes otthon – Zaveyera és Phter//

Annyira élethűen játszotta el az esést és az azt követő ájulást a Madame, hogy erővel kellett figyelmeztetnem magam, hogy ez nem igazi, valószínűleg semmi baja és minden úgy van, ahogyan azt előre eltervezte. Én azonban azért aggódtam, de tettem, amit feladatként kirótt rám és még azelőtt felkaptam és felvittem az emeletre, mielőtt még valaki – a nagy segítőkészségben, - át nem tör a lányok és Blanche alkotott védőhálón és esetleg meglát valamit, amit nem kéne.
Így csak félig kellett megjátszanom – az igazi mellett - a rémült társat, aki mielőbb biztonságban akarja tudni partnerét.
- Nagyon jól játszott Asszonyom! Bevallom megijedtem a látványra, így bizton állíthatom, hogy a nézőközönségben senkinek a leghalványabb gyanúja sem merülhet fel a „balesetet” illetően. És – bár nem állt szándékomban változtatni a tervein, - de úgy véltem hitelesebb és nem mellékesen gyorsabb, ha én szalasztom az egyik őrt a doktorért és nem várom meg míg Blanche odaér és ő mondja ki. – magyarázkodom már higgadtan, hiszen jól van és mint elmondta, nem követtem el megbocsáthatatlan hibát.
Nem kell az ajtókilinccsel sem bíbelődnöm, a Madame megoldja, így hamarosan már a szobájában vagyunk, ahol a kérésére a lábára is állítom, de szigorúan meggyőződve róla, hogy biztosan áll azokon a lábakon, elégedetten szusszanva a karcsú bokák láttán.
A már kívülről ismert utasításaira csak bólintok.
- Igen, természetesen csak azt mondom el, amit elvileg tudhatok, hogy már visszanyerte az eszméletét és minden bizonnyal a lába sérült meg, de biztosat csak az orvos mondhat. Mindenkit megnyugtatok, hogy minden rendben lesz, az üzletmenet a szokásos mederben megy tovább és, amíg Ön nem elérhető, a Ház ügyeivel Blanchet bízza meg, az üzlettel meg engem, de ezt csak annak hozom a tudtára, akit persze érint és érdeklődik. Egyelőre csak az állapotáról értesítem az aggódókat. – mondom fel a leckét. – Rulakát azonnal küldöm és Takarát és a dokit is, ahogy megérkeznek. És …… - most végre halvány mosolyt is megengedek magamnak, - ne féljen, már egyszer ráfáztam és okultam belőle, nagyon nehéz dolga lesz, aki át akar verni. Ne, lesz hiba, de ha mégis, akkor nem fogok elfutni a büntetése elől. – hajtom meg a fejem búcsúzóul és megyek, hogy a felmentő serege legyek Blanchenak, aki épp az egyik szolgálóval beszél, az arca kissé zavart. De először a vendégek és a személyzet!
Rulakát, aki az emeleti szobában várja a sorát, azonnal beküldöm az Úrnőhöz, aztán indulok tovább.
- Kedves vendégeink egy kis figyelmet kérek! – állok meg a lépcső felénél, hogy mindenki jól lásson. – Madame Borromo már magához tért, de a lába elég csúnya, így az orvosra várunk, hogy megmondja mi a baj. Sajnos nélkülözniük kell egyelőre a társaságát, de azt ígérte, ahogy elég erős és egészséges lesz hozzá azonnal visszatér, hogy a szokásos módon üdvözölje Önöket. Addig is arra kéri a becses vendégeinket, hogy szórakozzanak és érezzék jól magukat, amiről a Ház minden körülmények között gondoskodik. Ha esetleg még további kérdésük, kérésük van, kérem, hogy azt a Madame kéréséret Blanche kisasszonynak vagy nekem tegyék majd fel.
Úgy vélem eleget tettem a feladatomnak és ezért lemegyek Blanche-hoz.
- Gerda azt mondja, itt van egy férfi, egy elf és a Madame-t keresi…..ajánlólevelet is hozott…… - néz rám kérdőn.
A figyelmem azonnal az ajtóban álló, karcsú alakra tapad, aki azzal tűnik fel, hogy annyira érdektelenül és közömbösen ered maga elé, ami ebben a házban merőben szokatlan.
- Majd én intézem. – simítok végig Blanche kezén szinte észrevehetetlenül megerősítve őt. – Most…kénytelen lesz beérve velem. – nyomom meg a „most” szót. – Takara és a Doki meg, ahogy megjön, menjen fel. – mondom neki halkan, ahogy a szolgáló megy tovább a dolgára.
Az ajtóhoz indulok, ahol egy termetes szőkeség és az unott ífjú áll.
- A Madame most sajnos nem tudja fogadni, de élvezem a teljes körű bizalmát. Miben segíthetek, hallom ajánlólevéllel érkezett….megtudhatom kitől, barátom? – nézek az idegen szemébe.

Vissza az elejére Go down
Phter

Phter


Hozzászólások száma : 12

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-05-10, 9:57 pm

// Otthon, édes otthon - Zaya és Matt //


Az újonnan hozzájuk szegődött - pontosabban a magas, szőke kísérő által megrohamozott - második nő szavai, s testbeszéde mind-mind arról árulkodtak, az imént említett baleset rettenetesebb látvány volt, semmint maga a szóban forgó esés, mint eléjük tárt rövid és meglehetősen nehézkesen kinyögött tájékoztatás mutatta volna. Így volt, avagy talán mégsem. Talán az események szemtanúja túlságosan hamar és könnyedén megrémült ahhoz, hogy az információ hiteles forrásává válhassék... Mindez azonban cseppet sem érdekelte a széles vállú; vad, barátságtalan és távoli tekintetű tündét. A használatban igencsak megpuhult bőr, melyből a sebhelyeit elrejtő kesztyű, s alkarvédő készültek, meg-megreccsent, ahogyan Phteralnai lassan és kimérten összefonta karjait az izmos mellkas előtt; noha vigyázott arra, hogy szabad járását biztosító irata rendben és épségben megőrződjék. A fűzővel ellátott fehér ing megfeszült a folyton-folyvást edzett felső végtagokon; mintha gazdájuk máris sokallotta volna a várakozás időtartamát - csakhogy az állatias vonások, a ránctalan homlok és a feneketlen ürességet magukban hordozó mézsárga lélektükrök szemernyi érzelmet sem közvetítettek a zavargástól, bizonytalanságtól és kétségektől hangos külvilág felé: sem kellemeset, sem pedig kellemetlent. Az "Asszonyt" ért tragédia hozadéka úgy terült el előtte a bordély leányai, s a vendégek ijedelemtől átitatott halmazában, mintha élettelen tárgy volna csupán, mely a tengernyi véletlen közül egyetlen eggyel találkozván, eltörött, meghibásodott, tönkrement, s időbe telik, míg megjavítják. Másvalaki talán szomorkodott volna, netán maga is megrémül. Talán együttérzését tolmácsolta volna az aggodalmaskodó nőknek; ellenkező esetben pedig tiszta őszinteséggel adta volna a jelenlévők tudomására a "vendéglátást" megillető jogosnak vélt elégedetlenségét. Felháborodását.
De Phteral még csak dühösnek sem látszott.
Nem ismerte eléggé Zaveeyera Borromo-t ahhoz, hogy amaz befolyást gyakorolhasson az életére és kedve szerint irányíthassa őt - úgy, ahogyan a sárkányvadász szerint Amyas Orowennë rendszeresen megkísérelt eljárni. Tehát, a fehér elfnek területi előnye volt Norlan üdvöskéjével szemben, még oly messzeségből, s titkokon keresztül is, amelyekről mit sem tudhatott volna senki. Amyas Orowennë-re képes lett volna haragudni, és meg is fogja tenni, ha tűrőképességének határain túlra kényszeríti majd őt az elvégzendő küldetés; ám az az indulat sem lesz majd teljességgel átélt, s ha úgy tetszik, "valódi". Az elárvult gyermekből lett férfi elnyomta érzelmeit, hogy megfossza a kontinenst taposó értelmes lényeket hatalmuk legfőbb forrásától. Minduntalan szabályozta-ellenőrizte lelkének folyamatait, lenyűgözően megmunkált önkontroll-vértjét pedig sohasem vette le, egyetlen percre sem... legalábbis úgy hitte. Úgy hitte, igazi dühének titkát csak prédái ismerték. Úgy hitte, azon a sorsfordító napon Ardra, a temperamentumos és nem csekély mértékben piromán nimfa csupán ráhibázott, s nem láthatott belőle, bensőjéből semmit.
Tévedett.
E percekben pedig tévedésre ítélt maga körül mindenkit.
Nem méltatta válaszra a megszeppent fehérnépet. Pontosan ugyanúgy nézett rá, ahogyan eddig bármely pillanatban tette, s még csak az sem merült fel elméjének ködös mocsarában, mégis mit várhatott tőle a személyzet immáron két tagja. Nem látta, hogy a szolgáló az elnézéskérés elfogadására várt, valamint bizonyára arra, hogy az ismeretlen úr bejelentse joggal sejtett távozási szándékát. Nem látta, hogy a Bazárban segítségére sietett Velia is hasonlóképp vizsgálta őt, testbeszédét, s érthetetlen, megfejthetetlen némaságát. Amit látott, részéről egyetlen tekintetben nem volt csak megfelelő: hiányzott az a személy, akinek a hátára vett zsákokban lévő holmiról kellett volna beszélnie. Hiányzott, s úgy festett, egyhamar nem érheti el... És a két nő is pontosan így vélekedett a szokatlan, rejtélyes külsejű idegen tündéről. Nem érhették el, nem bírhatták szóra erejükből, amely a lesújtó és aggdalomra okot adó hírek mellett tőlük telt; nem juthattak el hozzá kérdő szempár, s mélységes hallgatás útján sem. Hát tenniük kellett valamit. Velia volt az, ki hamarabb feleszmélt, lévén: nem tartózkodott a helyiségben a katasztrófa bekövetkeztekor; s egyetlen pislogásnyi idő elegendő volt számára ahhoz, hogy megszakítsa a csendet, s megtudakolja a hegyes fülű vendégtől, óhajt-e valamit fogyasztani, avagy más módon lenne szüksége segítségre. Legalábbis, megtudakolta volna, ha nem szegte volna fürge szándékának röptét egy hang.
Phteralnai, ahogyan az egy jó vadászhoz illik, már korábban felfedezte a mozgást a háttérben, így cseppet sem érték felkészületlenül a hangos szavak. A - bizonyára megnyugtatásnak szánt - mondandó szerzőjét nem tartotta érdemesnek tüzetesebb elemzésre; egyszerűen csak elhallgatta a közleményt, s töprengeni kezdett saját lehetőségein, mintha egyáltalán nem is volna társaságban. Arra próbált meg rájönni, hogyan is férkőzhetne a "Madame" közelébe. Hogy hogyan állapíthatná meg, kicsoda "Blanche kisasszony" - mivel számára úgy tűnt, a nagyobb összejövetelek élére mindig valamilyen vezéralak került; amely ez esetben egészen biztosan a szószóló lesz, következésképpen pedig nem volna bölcs ötlet a maga javára befolyásolni őt. Mert hiszen így volt... Ezt akarta. Ezt tervezte, a Bíborgyöngy Házának asszonya iránti legkisebb együttérzés teljes hiányában. Nem átallott volna elébe járulni a betegágyán, s elvégezni azt, amiért félbehagyta bokros teendőit és idefáradt.
A szónokló férfi tehát lekerült a lehetőségek listájáról - az elf mégis rezzenéstelen arccal követte őt, midőn elindult hogy befejezze útját lefelé a lépcsőkön. Ha valami egyebet megtanult a társas lények viselkedéséről, nos, az volt, hogy legtöbbször önmagukat árulták el, ha kinyílt a szájuk. Vagyis, majdnem teljes meggyőződéssel állította volna, hogy a férfi egyenesen Blanche-hoz csatlakozott nem sokkal később, s Phteral már gondolkodott is volna tovább, amennyiben nem szembesült volna a hirtelen reá tapadó tekintettel. Sohasem volt jó jel, s a vadász, ha tehette, kerülte a kéretlen szemkontaktust. Veszélyeket hordozott magában, oly veszélyeket, amelyekről nem szívesen engedte az elmélkedést még önmagának sem. Veszélyeket, amelyek hamarosan kétlábon közeledtek felé - és ő nem fordult el az érkezőtől, ezúttal nem. A kockázatosabb lehetőség, úgy festett, saját erejéből kapaszkodott vissza arra az átkozott listára, s a fenyőkéreg-szín fürtök tulajdonosa nem lepődött volna meg, ha az idegennel egyetemben további szemek érkeztek volna meg a bejáratnál összegyűlt alakjaikra. 
Ezért nem volt szabad a vezérekkel kezdeni.
Késő volt visszakozni, s késő lett volna bárminemű tiltakozásra is. Késő lett volna azt mondania, inkább távozik, oly késő, hogy tán bele sem gondolhatott. A lehetőség adta magát. Az idegen tekintete az övébe mélyedt; s ő könnyedén hatást gyakorolhatott volna rá. Könnyedén elérhette volna, amit akar, ám ennél jóval nagyobb óvatosságra nevelték a háta mögött sorakozó évtizedek. Jól tudta, bárhol megbújhattak a mestere ellenségei, s bármely eszközökkel megakadályozhatták csapatuk sikerét, de még az életét is elvehették. Nem varázsolhatott csak úgy, ha az a bizonyos élet, avagy a cél, melynek szentelte, szemernyit is kedves volt neki. Állta hát azt a tekintetet, csendesen, s kősziklákat megszégyenítő érzéketlenséggel. A szavak, s mindennemű érzelmi befolyásuk úgy peregtek le róla, akárha vízhatlanná tette volna öltözékét, mielőtt elkapta a kiadós zápor. Szilárdan állott ott, az ajtó előtt, akár egy mívesen faragott kőoszlop, melynek mintázatába földöntúli gyönyörűséget foglaltak az istenek adománya gyanánt. Úgy szemlélte az emberférfit, s már tudta, válaszolnia kell. Most kivételt kell tennie, s az sem mindegy, hogyan. 
- Nem. - szólt, már-már hangsúlyozatlanul, s még a levelet sem nyújtotta feléje - Kizárólag a megállapodásban szereplő személynek beszélek.
Azért felelt így, mert a helyzet megkövetelte, s azért is, mert tudta, mit kell mondania. Tudta, miben egyeztek meg, s ismerte az általa űzött foglalkozás íratlan szabályait. Az az ember egy rivális szövetség foglalkoztatottja is lehetett, s ha mégsem az volt, akkor sem tette jogosulttá azon szavak meghallgatására, amelyeket a "Madame" jelenlétében ejthetett csak ki, miután meggyőződött róla, hogy alkalmas rá. Ennyi fültanú előtt még a mestere nevét sem volt hajlandó elárulni, s bármit is tegyen a "bordély új vezére", Phteralnai nem fogja meggondolni magát.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-05-12, 8:06 am

// Otthon, édes otthon - Phter és Matt //

*Amíg a lány meg nem érkezik, Zaya gyorsan bekukkant a szekrénybe, ahol már összekészítve várja az úti csomagja egy kissé kopottas, nem túl nagy és olcsónak ható táskában, és az „álöltözet”, amelyet már máskor is viselt, ha olyan útra indult, amelyen szerette volna elrejteni kilétét. A ruha, melyet hordani fog egy vállfán lógó szürke, dísztelen holmi, amelyen egyetlen gomb, vagy kapocs sem látszik, és oly rosszul szabott, hogy csak egy durván fonott derékra való különbözteti meg egy terményes zsáktól. Az övön egy füzetféle és egy durván kihegyezett irón lóg, ami talán még szokatlanabbá teszi. A furcsa ruhadarabot a nem túl ügyesen rá varrt fehér gallér teszi teljessé, amely összegombolva elrejti majd a dacos állat, a most még borvörös ajkakat. A bokákat is fedő cipő is szürke, ahogyan a vastag harisnya, a karokat eltakaró, durva köpeny és a sapkaszerű fejfedő is.

Zaya megérinti a durva szövetet, s az érintés emlékeket kelt benne. Szinte a bőrén érzi, milyen is volt viselni a borzalmas holmit, de tudja, most is hasznára lehet majd jelmeze az út során, mert ugyan ki faggatna egy némaságot fogadó nővért, aki éppen zarándoklatra indult.

Gyorsan csukja be a szekrényt, s a halk kopogtatásra az ajtóhoz siet és elhaló hangon felel, ami persze szintén része a színjátéknak, engedélyt adva a belépésre a kint várakozónak, hogy aztán, amikor Rulaka beóvakodik a szobába, maga csukja be az ajtót, s zárja rögtön kulcsra. A lány elkerekedő szemei jelzik a meglepetését, de becsületére legyen mondva, egyetlen szót sem szól, s azonnal a padlóra irányítja a tekintetét, ahogy a Ház Asszonya türelmetlen pillantást vet rá. A Madame teszi ezt azért, mert tudja, Rulaka még nehezen beszéli a nyelvet, hát Zaya hirtelen arra gondol, talán rosszul döntött, amikor őt hívatta. Nem a némasága aggasztja, hiszen az, hogy nem képes magát tökéletesen megértetni a közös nyelven az előtte álló alak, most akár az előnyére is válhat, de a Ház úrnője mindannyiuk érdekében mégis abban azért reménykedik, hogy azt azért pontosan megérti, amire utasítani fogja.*

- Húzd be a függönyöket és ügyelj, hogy ne maradjon egyetlen rés sem, amin beszökhet a napfény! – rendelkezik Zaya sebesen.

*S amikor a lány elindul, hogy teljesítse a kérést, Zaveeyera elégedetten bólint. Figyelmesen követi a tekintetével és szemléli meg az egzotikus szépség termetét, csak hogy felmérje, kiszemeltje alkalmas lesz-e a neki szánt feladatra. És mert a magasság és az alak is nagyon hasonlít a sajátjához, helybenhagyólag - csak úgy önmagának - biccent egyet, elismerve azt, hogy választása a lehető legtökéletesebb. És mert úgy látja, szavainak értelmezése sem jelent neki gondot választottjának, ezért már folytatja is, nem vesztegetve az időt.  Ugyanis van egy nagyon fontos indoka arra, hogy igyekezetre bírja Matt védencét. S ez az ok az, hogy úgy véli, hamarosan valaki más is minden kétséget kizáróan igazolhatja majd, hogy jól döntött. Azonban ahhoz, hogy megteremtse a kellő feltételeket a "próbához", még kell némi előkészület. Éppen azért - és azért mert még látja, hogy Rulaka nem végzett a feladataival - türelmetlenül toppant a lábával, de aztán, ahogy az utolsó vastag függöny is az ablak elé kúszik és félhomályba borul a szoba, már utasítja is újra a lányt.*

–  Siess és próbáld fel a hálóköntöst, amit a fürdőszobában találsz. Igyekezz! Az orvos hamarosan megérkezik és azt akarom, téged találjon az ágyban. Ha őt is sikerül megtévesztenünk, akkor kétségem sincs afelől, hogy hihetően helyettesítesz majd.

* Igen, ez lesz a próba, hiszen ha a doktor Lady Borromo-ként üdvözli majd a déli leányt, akkor bárki, aki egy-egy jól megrendezett pillanatban látja majd, ugyanúgy elhiszi, hogy Zaveeyera az, akivel találkozott.

Közben persze nem tudhatja, hogy odalent már bonyolódik a helyzet, s Matt-nek döntenie kell, hogy elszalaszt-e egy zsíros üzletet, vagy enged az idegennek, s még a nő indulása előtt összehozza a találkozót az ismeretlen és főként roppant határozott, megalkuvást nem ismerő elf és Zaya között.*
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-05-15, 5:33 pm

// Otthon, édes otthon – Zaveeyera és Phter//

Ruleka-nak már nyomatékosan és többször elmagyaráztam, hogy nagyon fontos az, hogy pontosan kövesse az Úrnő utasításait. Én é tisztában voltam vele, hogy mi lesz a szerepe, de azt, hogy ezt a Madame mikor és milyen formában hozza a tudomására, ezt az Asszonyunk döntötte el.
Ezért most – és ehhez hozzátartozik, hogy Ruleka szorgalmasan és nagy tehetséggel tanulta a nyelvünket, -hezitálás és értetlenkedés nélkül teljesítette a feladatokat, amellyel Megmentője megbízta. Szinte hangtalanul suhant végig a szobán és igyekezett a figyelmesen behúzkodni a nehéz sötétítőket, hogy ne jusson be egy csipetnyi fény sem. Mikor hallotta a háta mögött a sürgető toppantást, mégy gyorsabb lett, de látszott rajta, hogy szégyenében elpirult. Nem igyekezett eléggé és Asszonya nem volt elégedett vele…..
Már ismét felvenné a várakozás pózát, ahogy végzett, de az újabb utasításra meglepetten felkapja a fejét, mert először azt gondolja, hogy rosszul értette, de látva a Madame sürgető tekintetét a fürdő felé bólintva, így gyorsan engedelmeskedik, miközben éles észjárása már nyilvánvalóvá tette számára, milyen feladatot szán neki munkaadója, bár azt az már nem is rejti véka alá. Édes izgalom hullámzik fel benne, mindig szerette a kihívásokat………….
Pár perc múlva már a Madame hálóköntösében áll az ágy mellett készen rá, hogy eljátssza a szerepét.

Matt

Már akkor kissé gyanús volt a legény, amikor megláttam. Valami belső figyelmeztetés, mondhatni a hatodik érzék, azt súgta, hogy nem lesz egyszerű, hiszen egy maga korabeli legény, egy ilyen helyen, ahol a lányok nem rejtik el testi bájaikat úgy, ahogy egyébként szokás – hozzá kell tennem, nem ízléstelenül, -már csorgatnia kellene a nyálát és kigúvadt szemmel szemlélődnie.
Ehelyett,…..ha nem tudnám, hogy élő ember, akár szobornak is nézhettem volna……..
Ennek ellenére én nagyin is igyekeztem a lehető legudvariasabb formában társalogni vele és megtenni mindent, hogy a helyettesítésem szinte első percében, már megfeleljek a Madame elvárásainak és átvegyem az üzletmenetet. Úgy véltem csak erről lehet szó, hiszen a fiatalember állítólag ajánlólevéllel érkezett. Az eddig látottak alapján feltételeztem, hogy nem a Ház szolgáltatását akarta így igénybe venni, akkor marad a másik lehetőség.
Ezért mondhatni sikerült meglepnie, mikor tagadó választ adott.
Felhúzva a szemöldököm, kérdőn néztem rá, majd a kezében szorongatott levélkére, majd vissza a szemébe.
- Nem? – kérdeztem vissza, majd bosszús kifejezés jelent meg az arcomon. – Most két lehetőség van előttünk, vagy nem érted a nyelvet, így az előbbi mondandómból valamit nem értettél, de ezt el is vetném, mert hallom, hogy nincs gondod a rövid, velős mondatokkal, vagy……. – sóhajtottam ismét, - a megbízód nem látott el kellő információval, hogy makacsul ragaszkodj a lehetetlenhez. Na most – tartottam egy pillanatnyi, nyomatékos szünetet, - már csak az a kérdés, hogy kinek fontosabb, hogy ez az üzlet, mert gondolom erről van szó, - létre jöjjön? Hmm,…..mivel nem vagy hajlandó ezzel kapcsolatban semmit mondani, így sajnos megítélni sem tudom. Egy azonban olyan biztos, mint a halál, fiatalember, Borromo asszony elérhetetlen egyelőre, ha mégis meggondolja magát, csak velem beszélhet, ugyanis én vagyok a Madame üzlettársa és megbízott helyettese, mint amit már említettem is. Adja át üdvözletemet a megbízójának, tolmácsolja mély sajnálatomat, hogy nem köthettünk üzletet, de talán majd legközelebb. – biccentettem a legénynek és már fordultam is el, hogy más ügyekkel foglalkozzam.
Egy pillanatig sem merült fel bennem, hogy a Madame-hoz menjek, bár tudtam, hogy még biztosan itt van, hiszen Takara és az orvos még nem érkezett meg. De már én voltam a főnök és már nekem kellett döntenem.


Vissza az elejére Go down
Phter

Phter


Hozzászólások száma : 12

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-05-17, 7:08 pm

// Otthon, édes otthon - Zaya és Matt //

Nem, nem fogja meggondolni magát.
Hogyan is tehetett volna ilyet, ha egyszer megtanulta bajtársairól... nos, legalábbis mindazt, amit kellett. Amit feltétlenül szükséges volt tudnia ahhoz, hogy elkerülje a bajt, s ne hozza azt maga helyett a csapat fejére sem; legyen szó más vadásztársulatok zsákmányra éhes támadásáról; nem kívánatos figyelemről, amely kíváncsiságot és gyanakvást kelthet; avagy egyszerű tényekről, melyeknek egyáltalán nem lett volna szabad napvilágot látniuk, ugyanis jelentős mértékben átszabták volna a mások által ismeretes valóság szövetét. Ilyen gondosan eltitkolt tény volt történetesen a tünde férfi régen-azzá-lett mesterének, Amyas Orowennë-nek holléte, avagy akár egyáltalán életben-léte is. Az Orod Opelë-ből származó, középkorú fehér elf ugyan előbb taposta rejtett ösvények és titkos tanulmányok tekervényes nyomvonalát, semmint griffhátra pattant volna; vérrel s verítékkel szerzett hírneve hamarost és elkerülhetetlenül közszereplővé változtatta őt, legfőképpen azután, hogy kiképző oktatásra adta fejét. Avlanion-ban, Telar-ban, s szerte a kontinensen akadtak, akiket felkészített az őrségre, a települések hű védelmére, a felderítő hadjáratok lebonyolítására - ésszerű elképzelés volt tehát tartani a száját annak, ki az ostrom utáni években is vele dolgozott, elvégre nem kizárólagosan a Fehér Városban ismerték nevét. Phteralnai figyelmét ideje korán felhívták arra is, a grifflovasok megfogyatkozott száma indokot szolgáltathat majd Amyas megkeresésére és a háború szolgálatába való állítására, így aztán úgy kellett tennie, mintha sohasem látta volna, és sohasem vett volna tőle órákat bármiből is. Hisz' manapság emberek is válhattak az ég katonáivá, s nem létezett semmiféle biztosíték azt illetően, hogy éppen a Házban nem tartózkodik egy sem, de még olyan sem, aki látott vagy ismert néhányakat a rendkívül különleges alakulatokból.
Még szép, hogy nem lóbálta volna őrültek módjára azt a bizonyos "belépési engedélyt" az érkezett orra előtt, csak hogy hamarabb célt érhessen a nyélbe ütni készült üzleti misszióval. A papiros ott nyugodott az összefont karok alatt, a jellegzetes vadsággal megáldott arcvonások tulajdonosának jobb felén; mialatt az átható, sárga tekintet viszonozta a bordély irányítását átvevő szemlélődését. Csalóka képet festettek a szemek, ahogyan a két egymással szemben álló alak látképe sem éppen a valóságot tárta a vendégek és a személyzet tagjai elé. Phteralnai ugyanis merőben fiatalabbnak tűnhetett a másik mellett, noha több, mint háromszáz éve létezett e megtestesült romlással fertőzött világon; s valóban füle botját sem mozdította a női szavakra, nem fordította el fejét, hogy meglesse öltözetüket, s magában elmerengjen azon, mit takarhatott. A helyhez való viszonyulása - illetve annak teljes hiánya - tán szokatlannak tűnhetett, még egy megfontolt, fegyelmezett és céltudatos elftől is; bármely jelenlévő számára. A hamuszínű fürtök rejtekében ugyanis nem bújt meg semmiféle piszkos gondolat, nem létezett ösztönös késztetés sem... az igazán különös terhek cipelője mindösszesen a ráaggatott feladattal kívánt foglalkozni, hogy minél hamarabb megszabadulhassék, s azután folytathassa sajátját, élete célját, amelynek megvalósításába már jó ideje belekezdett. Nem jutott volna ideje holmi nőkre, sem pedig oly érzésekre, amelyek közelebb vihették volna akár egyetlen egy szívéhez is. Fáradságos munkát jelentett, végtelen türelmet és még nagyobb odaadást, hogy ezernyi áldozat-jelöltje között meglelhesse elvesztett szülei gyilkosát, és sajnálatos módon eddig még nem járt sikerrel. Na nem mintha oly-nagyon hajtotta volna a bosszú: azt próbálta meg becserkészni és elpusztítani, ami útjába akadt. Nem válogatott. Nem kegyelmezett. És nem is volt kellőképpen könyörületes.
Noha egyes bajtársai nem riadtak vissza a fogságba ejtett, mágiájuktól megfosztott sárkányok kínzásától, a nimfák gyermeke nem lelte örömét a "gonosz üvöltéseiben". Nem érzett általa felszabadulást, nem okozott számára megkönnyebbülést, és nem is tartotta feltétlenül helyesnek - oly szempontból, mint hogy a kedvtelésbe torkollott hajsza utáni vallatás mindig magában hordozta a szabadulás - és  a vallató halálának - kockázatát. S mégis miért lett volna érdeke bárkinek is, hogy a mindenséget fenyegető pusztítás egy morzsája kiessen a kezei közül, s újfent eltűnjék az élők forgatagában...? Valahogy így tekintett maga Amyas is a felkínálkozó, nem mindennapi üzleti lehetőségekre: nem volt szabad elszalasztani őket. Bizonyára a fogadóbizottság vezére is azt hihette, nem létezik más, akihez a szoborszerű képviselőjüket küldöttek fordulhatnának, s aki oly nyereséget hajtana hasznukra, mint amelyre a hírhedt "Madame" lett volna képes. Igen... bizonyára ezen lepődhetett meg. Vagy talán csak az úr füle nem volt még hozzászokva a nemleges válaszokhoz? Mindenesetre, Phteralnai-nak szeme sem rebbent a kérdő pillantásból körvonalazódó harag és ingerültség láttán. Mintha semmitől sem kellett volna tartania, úgy állott a Ház Asszonyának helyettesével szemben. Úgy, mintha bevehetetlen várnak képzelte volna magát. Pedig mindösszesen arról volt szó, hogy a fenyőkéreg-hajú tünde egyáltalán nem tartotta fenyegetőnek a férfit, sem annak szavait. Oly ismereteket szerzett e világ dolgairól, melyek amellett tanúskodtak, sokkal veszélyesebb jelenségek is útjába akadhattak, ennélfogva tehát majdnem bizonyos, hogy nem forgott kockán az élete. A mester üzletéről azonban már nem nyilatkozott volna így.
Ezt persze nem kötötte társasága orrára egyetlen mozzanattal sem. Egyébként sem foglalkoztatta túlzottan - ha itt nem jár sikerrel, legfeljebb majd elküldik egy másik városba, egy másik "kereskedőhöz". Valamikor máskor, egy másik napon, vagy másik héten ; talán egy másik hónapban... Ha Amyas eldönti majd, hogy ő megy, akkor bizony ő fog. Nem érte meg vitázni vele, s nem is volt a tünde sajátja, hogy efféle szóváltásokba bonyolódjon. Cseppet sem mérgesíthették fel vagy ijeszthettek rá akármivel - így történhetett hát, hogy a helyettes szavai ezúttal is egyenként peregtek le különös lényéről; a markáns, vad, szépséges vonásokkal teletűzdelt orca pedig oly mozdulatlan maradt, akárcsak egy kristálytiszta tó zavartalan felszíne. Készült a válaszadásra, készült rá, s már tudta, mit fog mondani. Velős és tömör lett volna, akárcsak az előző megszólalása, ám legnagyobb meglepetésére a dühbe gurult alak hirtelenjében, egyik pillanatról a másikra lezárta kurta csevegésüket, s magára hagyta őt kudarcával, és a két, érintetlen zsákkal a hátán. Phteralnai nem ijedt meg, s nem lépett a férfi után sem, hogy kierőszakolja belőle sajt akaratát. Nem toppant elébe, hogy igéző tekintetével rávegye kívánsága teljesítésére: egyszerűen csak sarkon fordult, s egyetlen hang nélkül megragadta az ajtó kilincsét. Köszönésének elmaradása talán nem lepett meg senkit, azok után, hogy a bordélybeliek az elmúlt percekben alaposan felmérhették őt. S hogy odakint mihez kezdett? Nos, egyelőre semmihez. Ha egyetlen személy felett is győz a titokzatos helyzet keltette kíváncsiság, úgyis utolérik; ha pedig nem, nos, akkor hazafelé veszi majd az irányt. Az események folyását bármikor megváltoztathatta bármi, s a harcedzett tünde ezt nagyon is jól ismerte. Önmagában is kereste hát a változásra okot adó tényeket, gondolataiba mélyedvén, nem messze a háta mögött magasodó épület bejáratától. Még mindig úgy festett, akár egy frissen életre kelt szobor, amely még nem tett szert érzésekre, s nem értette a létezés lényegét - a látszat azonban megannyi titkot rejthetett magában.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-05-19, 10:16 pm

// Otthon, édes otthon - Phter és Matt //

*Zaya nem sejtheti, mi folyik odalent. Nem tudhatja, hogy az üzlet vezetésével megbízott Matt-et máris próba elé állítja az élet, s egy olyan ügyben kell döntenie, amely talán Zaveeyera-t magát is gondolkodóba ejtette volna. Hiszen a nő mindig is értékelte a vállalkozó szellemet és a kezdeményezőkészséget, sosem félt a kockázatvállalástól és a határozottságtól. Talán nem is a zsákokban rejlő áru érdekelte volna először, hanem az érdekes alak, aki a zsákokat cipelte.

Nem gyakran jártak errefelé ugyanis elfek, s az idegenhez hasonlót a Madame nem is igazán látott. Mert a hajókon Norlan-ig utazó tündék talán már jobban hasonlítottak az emberekhez, mint sem maguk is gondolták volna, s akik megőriztek híres tartózkodásukból és bizalmatlanságukból valamit, azok messze elkerülték a Bíborgyöngy Házát. Éppen ezért Lady Borromo elsőként nyilván jól megnézte volna magának az ismeretlen hosszú hajú és hegyes fülű alakot, s csak azután fordult volna érdeklődése a „küldönc” felé. De ez alkalommal nem gyarapíthatta tudását a "hosszúéletűek" tekintetében, hiszen éppen hálószobájában utasította a lányt arra, hogy bújjon be a selyemhuzatú paplan alá, s az árnyékba boruló párnákon helyezkedjen el kényelmesen. S ha Rulaka követte a parancsát, hát lassan hátrálva lépkedett Zaveeyera az ajtó felé, miközben figyelmesen szemlélte az ágyban fekvőt. Talán félúton járhatott a fekvőhely és az ajtó között, amikor szemeit összehúzva megállt, s elégedetten vonta le a következtetést a látottakból.*

- Ennél közelebb nem engedhettek idegent, megértetted? De innen bárkit megtévesztene az, amit lát. Emeld fel a kezed, mint ha megálljt parancsolnál valakinek! – s aztán helybenhagyólag folytatja. – Pontosan így, jól van. Úgy látom, tényleg hasznodat veszem. Most már csak várnunk kell! – fordítja el a kulcsot a zárban, s igyekszik a fürdő felé, hogy aztán megálljon az ajtajában, ahonnan csak egyetlen lépést kell tennie, hogy láthatatlanná váljék a belépők számára. – Nem tudom, hogy Matt Shadow mit gondolt, amikor megváltotta a szabadságotokat és azt sem, hogy én mire gondoltam, amikor hagytam, hogy maradjatok… De az istenek így akarták… Lehet, az áldásuk lesz ezen az úton… - pillant türelmetlenül az ajtó felé. – De hol késik már az orvos?

*S mint ha az élet akarná megválaszolni a kérdést, a szolgáló éppen most halad el az elf mellett, egy szürke köpenybe burkolt alakot kísérve. Ő csak néhányszor látta az orvost, de hogyan is kételkedhetne abban, hogy most őt kíséri a házhoz? Hogyan is lehetne más a csuklyát mélyen a szemébe húzó alak, mint maga a doktor, hiszen a csengetésre ő nyitott ajtót, s felkapva a táskáját, azonnal indult is vele? Vajon bárkinek eszébe jutna kételkedni?*
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-05-23, 5:26 pm

// Otthon, édes otthon - Phter és Zaveeyera //

Tényleg nem tudott tovább érdekelni egy érzéketlen és az üzleti dolgokhoz nyilvánvalóan egyáltalán nem értő férfi, aki még sasát döntéseket sem tudott hozni, mert nyilvánvalóan a szájába rágták, hogy csak a Ház Úrnőjével beszélhet és ettől még ebben a nem mindennapi esetben sem volt hajlandó eltérni, mikor nyilvánvalóan hallotta, hogy őt baleset érte és egyhamar nem fog senkit fogadni.
Lehet, hogy nem volt felhatalmazása, de egy fontos üzletnél nem árt, ha a küldönc tud rugalmas és alkalmazkodó lenni. És egy fontos üzletet miért bízna valaki egy erre képtelen emberére.
Tehát levontam a következtetést, az üzlet nem lehetett annyira fontos, ha mindenképp az Asszonyommal akarnak tárgyalni, meg kell várniuk míg visszatér. És csak reméltem, hogy ez mielőbb bekövetkezik majd.
Így aztán nem sok figyelmet szenteltem annak, hogy a kőarcú elf ezek után mit tesz, de az ajtó csukódásából ítélve, távozott.
És míg Rulaka a hálószobában szaporán bólogatva hallgatja és memorizálja a Madame parancsait, addig én ismét az ajtó felé pillantok, majd egy megkönnyebbül lélegzetet kifújva a számon elindulok a szolgálóval belépő kapucnis doktor felé, ahogy Blanche is teszi, mivel majd neki kell felkísérnie őt a Madaméhoz.
Én sem ismerem jól a gyógyítót, de Blance igen és kissé meg is emeli a szemöldökét, ahogy a páros elé érünk. A szolgáló egy pukkedli kíséretében gyorsan megy a dolgára, míg szerelmem közelebb lépve az orvoshoz szól hozzá.
- Nem kell titkolóznia doktor, mindenki látta a Madame esését és már alig várják, hogy megnyugtassa őket, így felesleges a csuklya. Kérem ne rémissze meg őket még jobban, hogy valami misztikum van a dologban. Húzza csak le és már kísérem is fel, hogy megvizsgálhassa az Asszonyomat.
Helyeslően bólogattam, hiszen igaza volt, még a látszatát is kerülni kellett, hogy valamit titkolunk. Én egyébként a lépcső aljában kívántam megvárni a vizsgálat eredményét, hogy addig se tudjon felsurranni senki.

Vissza az elejére Go down
Phter

Phter


Hozzászólások száma : 12

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-05-31, 10:47 pm

// Otthon, édes otthon - Zaya és Matt //

Csendesen állott, háttal az emeletes épületnek, amelyből nem sokkal ezelőtt szó nélkül kilépett.
Bizony, nem méltatta elköszönésre a jelenlévőket - akik bizonyára még mindig inkább a hely tulajdonosának balsorsával törődtek, semmint észrevehették volna a tünde férfi illetlen modorának kellemetlen és felettébb néma megnyilvánulását -; hisz' mi okból is tette volna? Hogyan érezhette volna fontosnak és elhalaszthatatlannak azon társadalmi normákat, amelyekkel személyes értékrendje nem mutatott sem egyezést, sem pedig kompromisszumra való hajlandóságot. A gesztus hiánya tehát merőben szándékos volt: elvégre, ha valaki meg akar tanulni, el akar sajátítani valamit, akkor hát megteszi; s Phteralnai nem azon egyének közé tartozott, akik remetén tengették napjaikat az idejük kezdetétől fogva, és ezért társalgásnak sem voltak kitéve oly sokszor. Léteztek egykoron drága kincsként őrzött korszakok, mélyen eltemetve a tovatűnt évszázadok alatt, amelyekben mindennaposnak számított a sárkányvadász irányában elhangzott kedves szó, üdvözlés, bátorítás, biztatás, kérés és köszönet. Léteztek érzelmek, érzések, hangok, mondatok, amelyek összekötötték őt más lényekkel, s e kötelék, e kapocs, az akkor még felbecsülhetetlennek tetsző; oly természetességgel áradt szét testében, akár a vér, mit szívének üteme hordott szét ereiben.
Mára azonban mindebből semmi sem maradt a vad tekintet és a markáns vonások felszínén. Az edzés duzzasztotta izmok és a ruhaneműk rejtette sebhelyek feletti bőrön, mely olyanná vált, akár egy héj - egy kemény, áttörhetetlen pajzs, melynek égig törő bástyái senkit és semmit sem engednének a falak mögé lesni; ostromot indítani pedig még annál is inkább nem tennének lehetővé. A bezúzhatatlan, vastag kéreg elfedte az egykoron volt gyermek kíváncsi, derűs mosolyát, s elfojtotta a lélek, a szellem és a szív vágyait: a társaságot, a kötődést, az együttérzést és a bizalmat. Túlságosan kockázatos dolgok voltak ezek; olyanok, amelyekért az elf az életével is fizethetett, s amelyeknek az elvesztése, eltiprása alkalmakkor mérhetetlen fájdalommal járt. Feleslegesnek ítéltettek Phteralnai csendesen izzó, mézszínű szemében, s a férfi lépésről lépésre megtanulta elzárni önmagát előlük, s a világtól. Megtanulta, hogyan váljék láthatatlanná számára minden és mindenki, aki és ami nem a céljait szolgálta; azután pedig már csak arra kellett figyelmet fordítania, hogyan lelje meg az egyensúlyt a teljes közöny és az ésszerű megfigyelések között. És bár úgy érezte, valóban "tanulta" eme különös életmódot; valójában emlékezni sem tudott arra, mégis hogyan sajátította el. A miértek már tisztábban sejlettek fel előtte, noha senkinek sem fejtette volna ki azokat csak úgy. Nem indokolta volna egyetlen döntését, cselekedetét sem ekként, esetleges kibúvókat, mentséget keresvén - azt a gyávák és ostobák szokásának bélyegezte, s nem élt vele, soha.
Így került hát újra az utcára - némán és magyarázkodás, felháborodás nélkül -, hátában a Bíborgyöngy Házának bejáratával, elméjében pedig megannyi gondolattal, arról, aminek a levélben, s Amyas szavaiban foglaltak szerint történnie kellett volna, valamint arról, ami ahelyett megesett. Arról, hogy az előzetes megbeszélés, az írásba foglalt megállapodás és a fogadási kérelem sem bizonyult elegendőnek ahhoz, hogy valaki errefelé nyélbe üssön egy üzletet... Az üzletet, amelyet mások tán megkötöttek volna azzal az alakkal is, aki az Asszony helyettesévé neveztetett ki; és aki, Phteral meglátása szerint vajmi kevésről tudta volna tartani a száját, amint megpillantja az első árumintát. Bizonyára kérdésekkel traktálta volna, vagy az ámulatával, esetleg az undorával, némi félelemmel - egyszóval problémássá nőtte volna ki magát, még annál is jobban, mint amennyire most olyannak ítélte meg. Merthogy annak tartotta. Úgy vélte, esélyt sem adott számára, s nem akarta meghallgatni őt; nem akarta megtudni, megérteni az ő megállapodásának lényegét. Azt, hogy a vezérük, Orowennë, alkalmasnak ítélte Zaveeyera Borromo-t a próbára; ezzel pedig esélyt adott számára, hogy az üzlet valódi természetét - részben ugyan, de végül is - megismerje. Az a másik ember nem szerepelt ezen jelöltek listáján, és a viselkedése sem sarkallta arra a tündét, hogy meggondolja magát. Ráadásul még el is bocsátotta... egyáltalán visszamehetett volna, ha "megtalálja az emberférfi újabb esélyét"?
Nem, bizonyosan nem.
A hivatalok, a bizalmas találkozók sem így működtek; az épületet őrző alakok pedig cseppet sem tették vonzó és egyáltalán mérlegelendő lehetőségnek a próbálkozást. Az elf nem lelte örömét a pásztázó tekintetekben, még akkor sem, ha nyilvánvalóan nem őrá irányultak immár: két személy közeledett, amelyek közül az egyik a bentiekhez hasonló fehérnépnek tűnt; olyasvalakinek, aki a Bazárból őt magát is idekísérte; míg a másik olyannyira öltözékébe burkolózott, hogy a tünde csupán annak sziluettjéről sem ítélhette volna meg egészen biztosan, férfi-e avagy nő. Nem beszéltek, s nem vonták kérdőre őt sem az ácsorgásért: egyszerűen csak elhaladtak mellette, mozgásukat pedig a környékbeli őrök követték nyomon; éppen úgy, ahogyan vele is tehették, midőn megérkezett. Phteralnai azonban nem eresztette le védelméül szolgáló figyelmét, s alaposan rájuk koncentrált, még azután is, hogy elhaladtak mellette. Nem lehetett biztos abban, hogy nem zavarják el, avagy nem küldenek valakit, aki ezt megteszi, és akkor nem adódhat több alkalma arra, hogy megpróbálja sikerre vinni a mestere által rábízott feladatot. Nem nyílik lehetősége befejezni, amit elkezdett, elvégezni, amiért idefáradt, és akkor az összes eltelt perc és óra, melyet más, fontosabb célok hajszolásával tölthetett volna; elvész. Ez volt az egyetlen tény, amely nem volt tetszésére - még csak eszébe sem jutott volna tartani a grifflovas haragjától, csalódottságától. Nem keltettek benne bűntudatot az efféle vélemények másoktól, ezért hát nem is Amyas Orowennë vol az ok, mely a szilárdan álló lábak mozdulatlanságáért volt felelőssé tehető. Nem, nem a szigorú, mogorva és tökéletesség-hajszoló fehér elftől való félelem tartotta vissza... de hiszen nem is félte a férfit.
Kevés lény volt a világon, amely hevesebb munkára ösztökélte volna szívét.
Vissza az elejére Go down
Zaveeyera Borromo

Zaveeyera Borromo


Hozzászólások száma : 155
Munkahely : A Bíborgyöngy Háza

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-06-12, 12:17 pm

// Otthon, édes otthon - Phter és Matt //

- Nem kell titkolóznia doktor, mindenki látta a Madame esését és már alig várják, hogy megnyugtassa őket, így felesleges a csuklya. Kérem ne rémissze meg őket még jobban, hogy valami misztikum van a dologban. Húzza csak le és már kísérem is fel, hogy megvizsgálhassa az Asszonyomat.

*Elhangzik a felhívás, amelyet néhány pillanat csend és mozdulatlanság követ. Nem, a megszólított nem habozik, inkább úgy tűnik, mint ha várna. Kivárna… Csak hogy aztán gyorsabban történjenek a dolgok, mint ahogyan bármelyikük is számított volna rá. S hogy a zűrzavar teljesebb legyen, a történésekre a „jelet” a köpennyel álcázott „orvos” adja meg azzal, hogy a szőke szépség csuklóját megragadva maga felé rántja Blanche-t, miközben felfedi másik kezét, amelyben a doktor egyik igen éles szikéjét szorongatja. S mielőtt Matt mozdulhatna, s mielőtt a csuklyájától megszabadult ismeretlen fenyegető utasításait próbálná világgá kürtölni, megelőzi őt egy „Kés van nála!” kiáltás, hogy aztán kétségbeesett sikolyok és százfelé menekülő vendégek és háziak zaja tetézze tovább a bajt. És tetézi is, hiszen nyilván vannak, akik az emelet felé, míg mások az utca felé menekülnek, megakadályozva ezzel azt, hogy Shadow kedvese közelébe férkőzhessen, s azt, hogy az ajtónál posztolók is hatékonyan tudjanak beavatkozni az eseményekbe. S hogy mit is kellene tenniük? Megakadályozhatnák, hogy az idegen is a lépcsők felé vegye az irányt, vagy azt, hogy a távozni igyekvők által kitárt ajtón odakintről is befelé igyekezhessenek mások. Mert ahogy szabaddá válik az út kifelé, úgy befelé sem tudja visszatartani az elsodort őrség az idegeneket, akik – meghallva a benti hangzavart – odakint az utcán egyszerre mozdulnak az épület felé. Jópáran vannak, s talán csak a Ház előtt ácsorgó Phter látná pontosan, hogy hányan is, ahogyan csak ő látná azt is, hogy hányan vannak a városi őrségből, akik segítő szándékkal szintén befelé indulnak.

És azt is csak Amyas embere döntheti el, hogy vajon választ-e a támogatás és a támadás között. Hogy választ-e a tett és a tétlenség között. Hogy üzleti kapcsolataikat megerősíti-e, vagy éppen ellenkezőleg…

Ahogy odafent a Madame is dönthet arról, hogy a csukott ajtón beszűrődő hangzavar vajon arra készteti-e, hogy feladja terveit, s maga induljon felmérni a zaj és ezzel együtt a baj forrását. Hogy vajon elhalasztja-e régen tervezett útját, csak hogy érzékeinek és megérzéseinek engedve most kifelé induljon az elfüggönyözött és félhomályba burkolózó szobájából. És gyorsan kell döntenie neki is, mert ha az orvos álcájába bújt idegen az emeleti folyosóra jut, kérdéses, hogy mit fog tenni. Hogy megbízása mire is ad neki felhatalmazást...
Vissza az elejére Go down
Matt Shadow

Matt Shadow


Hozzászólások száma : 119

Character sheet
Nép: Emberek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-06-14, 5:50 pm

// Otthon, édes otthon – Zaveeyera és Phter //

Mondhatja az ember, hogy mindenre fel van készülve, de, hogy őszinte legyek a gyorsan katasztrófába torkolló eseményekre ez még sem volt igaz. Még azt sem mondhatom, hogy túlságosan elbíztam magam, hogy kézben tartom a dolgokat, hanem egyszerűen azt gondoltam a lány, aki idevezette az orvost, tudja, hogy kit rejt a kámzsa. Számítottam majd próbálkozásokra, de nem innen és nem ilyen gyorsan, hiszen, alig telt el egy kis idő azóta, hogy a Madame eljátszotta az esését. Tudjuk, hogy a hírek gyors lábakon járnak, a rosszak meg még gyorsabban, de ez…….. Ám az is lehet, hogy mindez teljesen független Asszonyom távozási szándékától, hanem valaki csak az alkalomra várt, hogy orvost hívassanak a Házba, hiszen ez azért nem olyan ritkaság.
De mindez az események és történések szempontjából egyáltalán nem érdekesek, a baj a nyakunkon van és hirtelenjében több olyan embert is fenyegetett, akik közel, nagyon közel álltak a szívemhez, nem engedhettem meg magamnak sem késlekedést, sem azt, hogy elveszítsem a fejem.
Az orvos, aki nyilvánvalóan nem orvos volt, hanem valamiféle merénylő, Blanchet ejtette villámgyorsan túszul, kihasználva, hogy gyanakvás nélkül fogadtuk és mire a tőrömhöz kaptam – nem volt nálam kard a vendégtérben, ráadásul mindenhol a saját őreink álltak, - már egy első ránézésre is éles szerszám feszült kedvesem nyakának.
A csuklya ugyan lekerült az idegen fejéről, azonban ez nem segített, csak abban, hogy már bizonyossá vált, nem a megfelelő doktor került a Házba.
Mielőtt azonban bári bármit tett vagy mondott volna, egy sasszemű vendég észrevette a kést és máris…..egy pánikhelyzet kellős közepén álltunk, körülöttünk futkosó, ordibáló, sikítozó, őrült emberekkel, akik távol akarták tudni magukat a helytől mielőbb.
Ennek megfelelően mindenki kifelé igyekezett akadályozva ezzel az őröket, hogy felénk siessenek.
Önkéntelen mozdultam, a lépcső irányába, ezzel Blanche felé is, hogy megakadályozzam a feljutást, de akiknek már sikerült elmenni mellettem, reméltem, hogy a lépcső tetején, a folyosót vigyázó őr megállítja őket.
- Ne engedj fel senkit! Ha kell hajítsd le őket! Mindenki védje a lépcsőt és bejáratokat! – ordítottam fel, remélve, hogy a hangzavar ellenére is meghallanak, aztán a szerelmemet fenyegető alak felé fordultam, igyekezvén higgadt maradni. – Engedd el! Nem juthatsz fel. Fenn is őrök vannak! – blöfföltem, reménykedve, hogy azért ez az információ nem jutott ki. – Ha elengeded, még van esélyed a vendégek takarásában távozni, ha nem…… - hallgattam el sokat mondó, vészesen villogó tekintettel.
Féltettem Blanchet, rettegtem érte, de nem mutathattam, hiszen akkor a támadó nyerő helyzetbe került volna.
- Gondolom hallottad már a Madame hírét, vele senki sem szórakozik......
Vissza az elejére Go down
Phter

Phter


Hozzászólások száma : 12

Character sheet
Nép: Elfek

Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime2022-09-24, 4:11 pm

// Otthon, édes otthon - Zaya és Matt //

Nem.
Amyas Orowennë sokféleképpen neveztetett követői által - hisz' hallotta már, megannyiszor, s meglehetősen untató mód ismételten egytől egyig az összes lehetséges jelzőt és kifejezést, amelyet az egykori grifflovas sárkányvadászai eszkábáltak össze gondolataik tengeréből kihalászott csatakos kötéldarabkákkal. Vasmarkú, céltudatos, szigorú, szenvedéllyel teli, könyörtelen... és természetesen: félelmetes, rideg, parancsoló, hátborzongatóan hidegvérű. Nos, egyesek nem minden szolgálatban töltött percükben tartották megfelelően jó vezetőnek, ám távozni mégsem volt ínyére egynek sem, ki vétózta magában - avagy akár társainak szóvá tévén - Amyas alkalmasságát, s döntései, utasításai, bíráskodása helyességét. Nem, nem volt, tekintve a tetemes haszont, a kalandokat, a trófeákat, amelyeket mind-mind tálcán kínált nekik egyetlen, a sárkányok rettenetes faja iránti mélységesen mély gyűlölettől fűtött északi hegyesfülű. Egyetlen férfi, ki elég idős volt már ahhoz, hogy megérte a szövetség előző korszakának szabályait, s eseményeit. Aki, Falqualion nagyúr hadseregében tett szolgálatai nyomán is elég tapasztalttá, s elég sokat látottá vált ahhoz, hogy tudja, hogyan egyengesse azok útját, kik reá hallgattak, s hogyan nyerje meg azok figyelmét, akik pedig nem. Nem csupán kiképzőmesterré vált a hosszú évszázadok alatt, melyek megingathatatlanná edzették őt, hanem a Kétlábúak Mesterévé is. Még maga Phteralnai sem hitte, hogy létezett oly személy e világon, kinek ne ütött volna szöget a fejébe akár egyetlen szó is, mely a sápadt, vékony ajkakról kélt szárnyra. Elvégre, vele is megesett, s bizonyára akkor is minden hasonlóan történt volna, ha korábbi önmaga a jelenlegihez jóval méretesebb hasonlóságot mutatott volna, alaposan elrejtvén Lanuria elől a tünde érzéseit, s vágyait; megvonván azokat saját bensőjétől is. Mindössze idő kérdése lett volna, hogy a fehér elf meglelje a mézszín tekintet mögött rejlő titkokat, s azokból hálót szővén kösse őt magához, majd pedig a fonatokat lassacskán, hónapról hónapra, szemenként változtassa törhetetlen fémlánccá.
Oly meglepő lett volna hát, hogy a nimfa gyermeke egyhelyben állott a Bíborgyöngy Házától nem messze; mindenben s mindenkiben azon erőt kutatván, mellyel eleget tehetett volna a fővadász kérésének? Oly meglepő lett volna azon töprengenie, hogyan ne bújjon ki felelőssége alól, s hogyan ne hagyja faképnél a készülő felfordulást, melyet a mozgásba lendülő alakok látványa sejtetett számára?
Nem, nem volt az.
Phteralnai Dolore-Kelloria még csak fel sem sóhajtott. Semminemű jelét nem adta ellenérzésnek, kelletlenségnek, tanácstalanságnak avagy türelme vészes fogyásának. Élő-lélegző szoborként, olvashatatlan, testetlen árnyként vette szemügyre a feléje, s a háta mögött álló emeletes épület felé tartó suhanó formákat, szám szerint pontosan egy tucatot. Tizenkettőt, s az a tizenkettő csaknem egyszerre kapott észbe, s sarkallta cselekvésre lábait, nem sokkal az odabentről kiszűrődő, nem sok jót sejtető hangok észlelése után. Phter, természetesen füle botját sem mozdította a Ház felé, hová az asszonyszemély és a befedett arcú alak távozott; sőt, még csak nem is pazarolt időt, s energiát arra, hogy végiggondolja, miféle borzalom történhetett odabent. De hiszen az ő fülének, s elméjének egyáltalán nem is volt borzalmas: természetes, magától értetődő tényként kezelte, hogy néhanapján - avagy inkább gyakorta - a két lábon járó népek igencsak hangosnak, dulakodásra hajlamosnak mutatkoztak. Ráadásul, ha az egyenlethez még a korábban említett és várt orvos is hozzácsapódott, hát egyáltalán nem is tűnhetett volna meglepőnek senki számára sem, bármi is eshetett meg a bordélyban. Egy doktor, egy gyógyító műve mindig fájdalommal járt, s ezt Phteralnai bizony saját bőrén is alaposan megtanulta. Nem kellett volna hát beavatkozásra adnia fejét egyetlen városőrnek sem - ha nem mozdul az a tizenkettő, jobban mondva, ha nem mind egyszerre mozdul, s hova tovább: ugyanazon irányban. 
Amyas Orowennë leendő üzletének irányában.
Ezért kémlelte hát Phteralnai a sebtében kibontakozó hajszát a tucat és a helyben állomásozó hét városőr közt, akikhez minden bizonnyal a bejárat közelében állók is rögvest csatlakoztak, immáron kilencre duzzasztva a felmentősereg sorait. Fegyverrel, s puszta kézzel is igyekezték megfékezi az ismeretleneket, noha nyilvánvaló volt, hogy még azelőtt hatalmas hátrányba kerültek, hogy egyáltalán az elsőt leütötték volna: elvégre valakinek - vagy valakiknek - odabent is meg kellett bújnia; a felbolydulásból ítélvén pedig a tünde úgy sejtette, akárhány őr is tartózkodott a Házon belül, nem avattak túlzottan fényes sikert. És ugyan az érkezettnek, az ajánlólevél birtokosának vajmi kevés esélye lehetett volna tudomást szerezni a "Madame" elleni merényletek veszélyéről, cselekvés melletti állásfoglalásához azonban erre semmi szüksége nem adatott: a káosz számára is veszteséget jelentett. Időt, melyet azzal tölthetett volna, hogy visszafordul, s valahogyan jövőbeni lehetőségeket biztosít a vadászoknak. Amyas-nak. De a behatolók mellett erre már nem kerülhetett volna sor... és egyhamar nem is fog, amennyiben azokra a lomha amatőrökre bízza az ügyet, akik nevetséges mód városőröknek merik nevezni magukat.
Ezért történt hát, hogy a sárkányvadász megperdült a tengelye körül. Ezért kezdte meg vészterhes, suhanó, könnyed táncát, melyet a kontinens két legfürgébb, s legkecsesebb népének öröksége támogatott, s amelynek láttán, pontosabban annak célpontját felismervén az őrök is újult erővel folytatták a viaskodást. Phteralnai azonban mindösszesen azért kísérelte meg elgáncsolni, s félrelökni az egyik nálánál alacsonyabb termetű támadót, mert elállta a bejárathoz vezető legrövidebb utat, s neki pedig odabent volt elintézni valója.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kikötő - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő - Page 12 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Kikötő
Vissza az elejére 
12 / 15 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next
 Similar topics
-
» Birodalmi kikötő
» Keleti kikötő

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Norlan-
Ugrás: