LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Olassië erdeje

Go down 
+15
Daxa Lavenir
Jeremy Talbot
Merilien Lumel'Auvrea
Arveleg
Aldo Barras
Thalion Órëa
Elonar
Kain Namelyr
Silarona
Yz'Aires Came
Kockázó
Edward Dylan
Nizzre' Zotreth
Fatima Ferses
Mesélő
19 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2015-08-22, 9:45 pm

*Ulunnor megcsóválja fejét.*
- Mardan kitartott, mint mi. A mocsári törpék, s a fehér elfek siettek segítségére, ám a csata végéről még nem érkezett hír.
Tán a városban már többet tudnak.
A hegyi törpék harcias, erős nép, nem adják olcsón magukat.
*A tiszt figyelmét nem kerüli el tudása az elfnek. Daxa láthatóan behatóan ismeri ezen állatokat.
Sok időt tölthetett odakint.
A pillantást érzékeli, s noha megtehetné, hogy nem felel, úgy érzi, mit mond, nem viszi sem előbbre, sem visszább a nőt.*
- Lavenir néven nem ismerek harcost. De élnek elfek más vidékein is e földnek, közéjük is vethette Ritalea.
*Tovább halad némán.
Az ösvény szélesedik, s ezen az úton immáron legelésző állatokat is láthat, mik a helyi zöld elfek gondozásában nap, mint nap tejjel látják el a várost.
Az itteni gondozók, s a nép természettel való szoros kapcsolatának köszönhetően erős karám nem veszi körbe őket. Jól tudják, gazdáik gondjukat viselik.
Nem rövid, s nem is hosszú az út a városig, ám hamarosan feltűnnek népük jellegzetes motívumaival díszített kapui.
Ulunnor büszkén néz a háború után újjáépített város falaira, mik a fák vastag törzsei között sejlenek át, s a fák között hasonlatosan égbe nyúló, karcsú tornyokra.*
- Hamarosan megérkezünk. Thalion nagyúr életét tette népünk előbbre jutására. Ha színe elé kerülsz légy tisztelettel felé.

//Ha úgy látod jónak, írhatsz a városba is. Smile//
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2019-08-16, 12:02 pm

//Arnelian - A döntés//

Már egy hete úton vagyunk Olassië felé. Hol felkéredzkedünk egy-egy szekérre, hol gyalog rójuk az utakat. Kereskedőkkel üzletelünk, vagy fogadókban éjszakázunk és jutunk élelemhez. Arnelian őrzi az álmaimat és én sokszor alszom el úgy, hogy közben a halk lantjátékát hallgatom. Próbáljuk megszokni egymás hangulatait és próbáljuk tisztázni a saját érzéseinket is. Igen, tisztázni a dolgokat… Pont ezért vagyunk úton.

Mert attól a naptól kezdve minden megváltozott. Attól a naptól kezdve ott, Tarsisban. Évek óta először találkoztam újra vele és a bánatos szemű idegennel,... és először AZOKKAL. Ami egyszerű főtéri huzavonának, csetepaténak indult, veszélyes véget ért azon a napon. Mert a fehér elf, a fekete mágus és az a rémisztő tarsisi katona teljesen felkavarta a mi életünket és a városét is. Attól a naptól kezdve váltak a dolgok ismét idegenné. És a bajt még az is tetézte, hogy az eset után két nappal a Tanács is befejezte az ülését és vissza kellett volna, hogy induljak Valianba. Kellett volna…

De talán jó is volt így. Jó volt, hogy éveken keresztül csak a munka volt az életem, mert a Könyvtáros nem mondott nemet, amikor arra kértem, hogy mentsen fel egy időre a feladataim alól. Csodálkozott ugyan, de nem utasította el a kérésemet.
- Mennyi időre kell nélkülöznöm? – kérdezte és én nem tudtam neki mit válaszolni. Egy hónap, kettő, talán egy év… Vagy az is lehet, hogy örökre… Nem akartam becsapni őt és magamat sem. Csak a bizonytalanság létezett. És Arnelian.

Amikor elmondtam Arn-nak a tervemet, nem tűnt túl lelkesnek, de én sem voltam az. Ám tudnom kellett dolgokat ahhoz, hogy változni tudjak. Tudnom kellett, hogy az a város, amely legjobban hasonlít az otthonhoz, vajon képes lesz-e marasztalni és új hazát adni, vagy megalkudva a sorssal, az emberek között élek majd. Mert erre vágytam már. Élni és úgy élni, ahogyan régen.

Könnyen indultam útnak, mert nem volt sok holmim, és amihez ragaszkodtam volna még kevesebb. Csak néhány személyes dolog, és anyám nyaklánca, amit aznap adott. Apámtól pedig csak az emlékek. Bár azokat volt súlyosabb cipelni.

Sosem gondoltam volna, hogy mindent elveszíthetek. Ahogy azt sem, hogy még találhatok bármit is ezen a világon. De találtam. Érzéseket. Mert az óta a nap óta már léteztek újra. Nem a fásultság és a nyomasztó magány, a hideg és a sötétség, a falak közé zárt fenyegető múlt. Hanem a remény, az öröm és valami más is.  Ezt kell most megtalálnom.

Az út hosszú volt és néha magamban is kételkedtem, hogy tényleg ezt akarom-e. De most nem vesztem el a kétségekben, ahogyan régen. Mert már nem voltam egyedül.

És ahogy az út végén a hatalmas fogaknak tűnő hegyek előtt megláttam az erdő ezerszínű zöldjét, tudtam, hogy segítséget kapok majd. Bár a zöld idegen volt számomra és azt gondoltam, hogy sosem cserélném fel a hófehéret erre az üde színre, most mégis jóleső érzés volt elképzelnem, hogy hamarosan a hatalmas fák alatt járhatok. Reméltem, hogy Arnelian is hasonlóan érez…


A hozzászólást Nie összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2019-08-16, 3:08 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Arnelian Kyrath
Vér elf
Arnelian Kyrath


Hozzászólások száma : 53
Munkahely : Bárd

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2019-08-16, 12:57 pm

//Nie - A döntés//

Még csak egy hete utaztunk, pedig mintha legalább évek teltek volna el. Azután az eseménydús tarsisi délután után, mintha minden teljesen megváltozott volna, és nem szépen, lassan, ahogyan annak lennie kellett volna, hanem hirtelen, egyik pillanatról a másikra - pontosan úgy, mint egy varázslat. Becsapós bűbáj volt ez. Habár látásomat teljesen elvette tőlem és semmit sem tudhattam a jövőmből, hanem kilátástalansággal és sűrű, fekete köddel előttem kellett rónom az utakat, mégis úgy éreztem, hogy végre boldog lehetek. Egyre többször tűnt el a tompa fájdalom a fejemből, egyre többször mosolyogtam és egyre többször éreztem azt, hogy élek. A rémálmaim noha még mindig jelen voltak, már közel sem éreztem őket olyan jelentősnek, mint mondjuk egy évvel előtte, hiszen nem egyedül kellett megküzdenem velük.
Ott volt mellettem Nienna, az elmúlt hétben folyamatosan és minél több időt töltöttem vele, annál inkább tűnt világosnak, hogy nem véletlen kereszteződtek útjaink. Nekünk találkoznunk kellett, kétségkívül az istenek rendeltették így a dolgokat, hiszen tökéletesnek éreztem az egyensúlyt, ami közöttünk volt. Mellettem nagyon könnyen el tudott aludni, mert - úgy hiszem - biztonságban érezte magát, én viszont jóval kevesebbszer hajtottam álomra a fejemet. Inkább végigpengettem az éjszakákat a már öregecske hangszeremen és figyeltem a lányt, ahogyan alszik. Alva volt a legcsodálatosabb talán, bár ezt sosem mondám biztosra, hiszen akárhogyan is volt, akármit is csinált, mindig gyönyörűnek találtam és sokszor majdhogynem a lélegzetem is elállt szépségétől. Csak Ő és csak én. Ez volt a boldogság, amit annyira akartam.

Hófehér hegycsúcsok leánya;
Elfek fiának minden álma
A szemeiből áradó fagy
Derűs, csodálatos világa

És lám, Ő mégis boldogtalan;
Hogy volna boldog, ki hontalan?
Ne félj, leszek hazád, otthonod
Bajtól óvó, vastag kőfalad

Mindketten ezt a boldogságot akartuk és ahogyan egyre több fejünk felé tornyosuló zöld, élettel teli fát láttunk és a természet is egyre gyönyörűbb volt, végre talán beteljesedni látszott.
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2019-08-16, 4:24 pm

//Arnelian - A döntés//

Az erdő először végtelennek tűnik és varázslatosnak. A hatalmas, szinte az égig törő fák lombjai hol zölden, hol ezüstös színben tündökölnek, hogy egy pillanat alatt, ahogy a napsugarak a lágy szélben meglebbenő levelek között áttörnek, már minden arany színben ragyogjon fel. Fenséges hely... de egyben szívet tépően keserű is.

Bár már nem látszanak nyomai a régi öldöklő csatának, de a tudat, hogy a város védelmében elesettek holttestei hevertek mindenfelé, szótlanná tesz és Arn kezét keresem. Jéghidegnek érzem a saját ujjaimat… akár a szívemet.
- Kérlek… Menjünk tovább… Hátha elmúlik ez az érzés – kérlelem, és egy ösvényre mutatok, amely az erdő belseje és vélhetően a város felé vezet.

Csendben lépkedünk és szólni sem tudok az előtörő emlékektől. A leomló falak, az égő város és a fölötte köröző sárkányok képen olyan élénken bújik elő az elmém által emelt erősnek hitt és eddig áttörhetetlennek tűnő falak közül, hogy mozdulni sem bírok. Megtorpanok. Már eltűnnek a fák, eltűnik a fény és csak az árnyak vannak. A borzalmas üresség és a némaság. Ahogy megáll az idő az egykor oly gyönyörű, de most halott város felett. Nem létezem már ebben a világban, csak abban, ott, régen.

De most más, mint akkor. Most haragot érzek, dühöt és nem a végzet érintését, elszántságot és nem a kényszert, hogy olyan messze meneküljek, amilyen messze csak lehet. Aztán az itt és a most is kezd visszatérni… mert érzem a másik kezet az enyémben. És azt is, ahogy Arnelian magához húz és kapkodó lélegzetvételem végre csillapodik, ahogy a fejem a mellkasán pihen.

Már a gondolataim is tisztulnak. Tudom, hogy Olassië ma is áll, falai még erősebbek, mint voltak s a nép, aki benne él, őrzi jól a békét, mely most a fák között honol.

A megsebzett és felégetett fehér város képe pedig lassan a távolba tűnik és mi újból a fák alatt állunk…
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Arnelian Kyrath
Vér elf
Arnelian Kyrath


Hozzászólások száma : 53
Munkahely : Bárd

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2019-08-16, 4:51 pm

//Nie - A döntés//

A lány egyre kellemetlenebbül kezdte érezni magát, ahogyan egyre beljebb és beljebb haladtunk a fák különböző színekben díszelgő lombkoronái között. Az arca erős fájdalomról tanús, nagyon mélyről eredőről, melynek sebeit az idő már foltozni kezdte, de amint megpillantotta a gyönyörű lombkoszorúkat újra felszakadt az összes, egy szörnyű és tragikus emlékáradatot vetítve szemei elé. Azok a gyönyörű, kék szemei elé, melyek most úgy csillogtak, mint egy törött tükör az éjszakában, ami mégis csodálatos képet mutatott.
Édes ujjacskái ösztönszerűen fúródtak az enyéim közé, ahogyan mélyen a szemeibe néztem. Mosolyogtam, noha abból egyáltalán nem a jókedv áradt, hanem a bizalom és az a hatalmas apróság, miszerint én megvédem, nem kell félnie semmitől.
- Minden rendben lesz, ne aggódj. - tettem másik kezemet tarkójára és húztam magamhoz.
Engedtem, hogy hallgassa ahogyan lüktet a szívem, miközben mellkasom elnyelte minden könnyét és bánatát, gyengéden végigfuttatva kezemet az arcán. Erre volt szüksége, ez hamar egyértelművé vált, hiszen amint felemelte fejét, a bánat már csak a múlt szeszélyének tűnt, viszont a kezét még mindig nem engedtem. Nem lehettem biztos benne, hogy végérvényesen megnyugodott, ráadásul önző is voltam, mint minden más kétlábú és mivel imádtam fogni a kezét, valószínűleg csak okokat kerestem, hogy ezt megtehessem. Bárhogyan is volt, már nem jártunk messze Olassiëtől.
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2019-08-16, 9:02 pm

//Üdvözöllek benneteket Olassië erdejében! Smile//

*Páros halad az erdőben. Az első őrszemek már a rengeteg széle óta szemmel tartják őket, ám nem támadnak. Miért is tennék, hisz népük tagjai közelednek, kik ugyan nem Olassiëből valók, teljesen idegennek mégsem mondhatni őket.
A fák között a természet friss illata leng, az állatok zajai, a nyugalom, a csend az, mi andalítón, megnyugtatón hat eme égig érő fák között.
Az őrség megoszlik a pillanatban Ilsa Namor, az alparancsnok, Thalion egyik helyettese marad őrizni az erdőt, míg Ulunnor, az egyik tiszt lesz az, ki tovább követi a kézen fogva közeledő két elfet.
Ulunnor egy ideig még figyeli őket, ám nem tűnnek veszélyesnek, s végképp nem a sötét elfek közé tartozónak, kiket népük kivetett magából, s halálos nyilakkal várnak rájuk.
Egyikük minden bizonnyal fehér elf, míg másikuk nehezebben meghatározható.
Végül Ulunnor dönt úgy, felfedi magát a két utazó előtt.
Nem teszi hirtelen, hisz nincs neki oka ijeszteni, s erőt sem kíván demonstrálni.
Annál inkább afféle fogadóbizottságként lép elő az ösvény egyik kanyarját követőn a széles fák mögül.
Több elf katona is kíséri, noha nincsenek felajzott íjak, az utazókra mutató vesszők hegyei.
Ulunnor csendes mosollyal köszönti a két utazót.*
- Legyetek üdvözölve Olassië erdejében! Le suilannon!
*Vált rövid üdvözlésképp ősi nyelvükre, mit a helyi elfek épp oly jól beszélnek, mint a Orod Opelë menekült fehér elfjei, avagy Edain erdei tündéi.*



Olassië erdeje - Page 7 NBzsjsD
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2019-08-16, 9:52 pm

//Arnelian, Ulunnor és a csapat Smile - A döntés//

Igen, mindketten tudtuk, hogy az erdő védelme szükségszerű és elengedhetetlen, azonban a fák mögül előlépő csapat láttán először meglepődünk, de az otthonosan ismerős szavak teljesen megnyugtatnak. Hát én is az ősi nyelven folytatom és a mondatok úgy hullanak az erdő csendjébe, mint ahogy a hópelyhek hullanak a téli éjszakákon.

- Suilannam le, hîr nín! Goheno enni, dan* Arnelian ú-bȇd i lam edhellen. I nost dín cuia anann dî Telar. * Kérlek, ha nem bánod, használjuk a közös nyelvet – folytatom, hogy Arnelian is értse a beszélgetést. Ő és a családja régóta éltek már Telarban és a nyelv, amely egykor oly természetesnek tűnt mindannyiuk számára mára már csak emlék maradt. – Szándékunk tiszta, csak szeretnénk kis időre megpihenni Olassië városában. Ae annach dhȃf ammen. **


*(Üdvözlünk, Uram! Bocsáss meg, de Arnelian nem beszéli a tündék nyelvét. A családja régóta él Telar-ban.)
** (Ha engedélyt adtok.)


A hozzászólást Nie összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2019-08-17, 12:08 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Arnelian Kyrath
Vér elf
Arnelian Kyrath


Hozzászólások száma : 53
Munkahely : Bárd

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2019-08-16, 10:19 pm

//Nie, Ulunnor és a többiek - A döntés//

Nyugalmunk nem tarthatott sokáig, hiszen a felettünk zöldellő lombkoronákat megremegtek, amint leugráltak róluk pár tünde. Látszott rajtuk, hogy tiszta vérűek voltak, tiszta vérvonalú családból, noha még így is ránk hozták a frászt először. Hirtelenjében még Niét is közelebb húztam magamhoz, de mikor egyikük, egy szőke elf előrelépett és üdvözölt minket a még mindig gyönyörűen csengő ősi nyelvükön, valamelyest, azaz hogy teljesen elszállt rémületem.
- Legyetek üdvözölve Olassië erdejében! Le suilannon! - mondta, miközben végignézett rajtunk, de már nem tudtam neki felelni.
Nienna gyorsabb volt nálam, meglehetősen segítőkészen, ahogyan ezt tőle megszoktam. Azon az ősi nyelven válaszolt, amit a férfi is használt, majd megkérte, hogy térjenek vissza a közösre. Szégyennek éreztem mindig, hogy én nagyjából egy betűt sem értettem az egészből, de már nagyapám is megfeledkezett ezeknek a szavaknak a tudományáról, mire én megszülettem, hiszen jó kapcsolatai révén beköltözött Telarba, még az éj-hasadéki csata előtt, mikor az emberek kihajtottak onnan nagyjából minden más fajút. Nem tartotta fontosnak tehát, hogy tovább örökítse a hagyományt, inkább élte az életét, hódított meg szebbnél szebb hölgyeket és egy a családunkat örökre megbélyegző, heves románcot követően testvére életet adott édesapámnak, vérfertőzéssel bemocskolva neveinket. Így már apám sem tudhatott egy szót sem az elfek (számunkra) elfeledett nyelvén.
- Elnézést. - hajoltam meg udvariasan. - Ilyesféle tudományok nem ragadtak rám, szállásra pedig mindenképpen szükségünk van. Tudják, eseménydús napokat éltünk meg az elmúlt hetekben. - mondtam sajnálkozva. - Arnelian Kyrath vagyok, tisztábbnál is tisztább vérű vérelf bárd.
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2019-08-17, 1:31 pm

Nie, Arnelian időn túli játék//

*Ulunnor végigpillant a két utazón. Némi magyarázattal szolgál a nő, s megkéri, használják Lanuria közös nyelvét. Nincs ez ellenére, s nem is kíván titokzatoskodni a férfi előtt. Látja, hogy egy párt alkotnak, s így meghajtja fejét kissé.*
- Ulunnor vagyok, Olassië őrségének tisztje. Városunk nyitva áll nem csupán saját népünk előtt, hanem mindenki előtt, kik tisztelik a fényt, s az isteneket.
Csupán a sötétséget keresőket tiltjuk ki innét, s azokat, kik ártó szándékkal jöhetnek otthonunk ellen.
Kérlek, tartsatok velem! elkísérlek benneteket Olassiëba, hol bizton állíthatom, menedék, étel, s ital vár a megfáradt vándorokra e vészterhes időkben!
*Ulunnor szavai nyugodtak, s dallamosak a közös nyelven is.
Mint katonáinak, neki is ott feszül felsőtestén az íj, s ruházata könnyű öltözetből áll, mik segítik a gyors mozgást, ha az erdő fái között ellenséggel kellene küzdeni.
Szavai közben az ösvény folytatás felé nyújtja ki karját, jelezve, arra vezet tovább az út, mi szeretett otthona kapujához vezet.
A katonák csendben állnak, várják az indulást. A csapat bekíséri majd a városba a két utazót, ha ők úgy döntenek, továbbra is Olassië csendes falai között keresnek szállást.
Ulunnor a béke jeleként maga tesz néhány lépést előre, s ha vele tartanak, hát nem marad csendben.*
- Úgy látom, hölgyem, te Orod Opelë fehér népéből való vagy. Magam is jártam Falqualion nagyúr udvarában Thalion uram kíséretében.
*Ha nem moccannak, akkor megáll, s kérdőn pillant rájuk. Nem hagy kétséget afelől, csak velük együtt lehet a városba jutni.*

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2019-08-17, 3:07 pm

//Arnelian, Ulunnor és a csapat Smile - A döntés//

Meglep Arnelian bemutatkozása, de úgy látom Ulunnor elfogadja, s így én sem tulajdonítok neki nagy jelentőséget. S miután az őrség tisztje az ösvényen utat mutat számunkra, Arn-ra nézek, és ő nem tiltakozik. Így elindulunk utána. Csak ekkor válaszolok a fel nem tett kérdésére.

- Jól látod, uram, szemeid nem csalnak meg. Otthonom és családom otthona régóta a Fehér Város volt – folytatom keserűen. – Szívem legnagyobb bánata, hogy nem mondhatom azt, hogy ha ott járnál, hasonló fogadtatásban részesülnél. S még valami, ami miatt bocsánatodat kell kérjem. Én immár nevedet tudom, de te még nem az enyémet. Bemutatkozásom elmaradt, de most hibámat javítom. Nienna nan E’Leinor-Syllen vagyok, s a Borzalom Napja óta már csak egy szellem. Orod Opelë szelleme. S bár nem osztozom népünk sorsában azzal, hogy az emberek között éltem, szívem éppoly nehéz. Azóta Valian – bár befogadott – , de sosem lett otthonom, csak egy hely, ahol élhetek. ..  – nézek a lantosra szomorúan, aztán ismét Ulunnor felé fordulva folytatom. - S az, uram, hogy Falqualion nagyurat említed… Népünk sorsa alázatra, de nem megalázkodásra kényszeríti őt. De hite tartja életben még a reményeinket… S úgy tudom, Thalion nagyúr hasonló hozzá… S Olassië népe az ő kezébe helyezte sorsát… Sajnálom, hogy még sosem találkozhattam vele…

Ami egy hete elképzelhetetlen volt, az most természetesnek tűnik, hiszen újra "sajátjaim" között vagyok és a régi szabályok újra érvényesek. Nekik újra tudok beszélni azokról a dolgokról. Régóta beszéltem erről bárkinek is és az is régen volt, amikor hallottam bármit is a családomról, társakról, barátokról, hisz oly kevés hozzánk hasonlóval találkoztam. Soha sem gondoltam végig azt, hogy mi is történhetett, mert azokat a napokat olyan mélyen elzártam magamban, amennyire csak lehetett. De ez a hely felkavar és egyben felszabadít, hát most ezt is megteszem, s amire ráébredek, szomorúsággal tölt el újra. Abban biztos vagyok, hogy apám az utolsó pillanatig védte a várost, s abban is, hogy anyám az ispotály romjai alatt lelte halálát. Tudom, mert a nyaklánc medáljába zárt holdkő már régen halott és sötét. Anyám ereje, amely szivárványosan csillogóvá tette már régen elszállt. S azt az ékszert sohasem tudtam viselni, csak egy apró dobozkába zártan hordom magammal azóta. Ők eltávoztak, ezt tudom, de vajon mi lett a többiekkel? ...

Elgondolkozva lépkedek az ösvényen a város felé és hogy próbáljam másfelé terelni a gondolataimat, próbálom elképzelni, milyen lehet az erdő által körülölelt város. Azt mondják, bár később épült, mint Orod Opelë, építői éppoly gondossággal faragtak meg minden követ, mint a régebbi korokban. S ha igazak a hírek, a fák társaságát a városon belül sem kell nélkülözni. Látom, hogy Arn engem figyel, így biztatóan rámosolygok, mintha minden rendben lenne...
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Arnelian Kyrath
Vér elf
Arnelian Kyrath


Hozzászólások száma : 53
Munkahely : Bárd

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2019-08-19, 11:20 am

//Nie, Ulunnor és a többiek - A döntés//

Kellemetlenül éreztem magamat a lány bemutatkozása közben. Tisztában voltam tragikus múltjával, elvégre fehérelf volt, azokra elég volt rápillantani városuk pusztulása után és szemeikben még csak keresni sem kellett a bánatot, annyira szembetűnő volt az, viszont a múzsa ezt annyira helyén kezelve és olyan illemmel adta elő, hogy talán még el is vörösödtem.
Szüleimtől nem átlagos nevelést kaptam; Persze, hogyan is kaptam volna, mikor egyikükkel sem foglalkoztak igazán soha, ők is magukat képezték minden téren, noha nekem ennél valamelyest jobb sor jutott, azt, hogy mit és hogyan illik mégsem tanította meg nekem soha senki. Kénytelen voltam figyelni és nagyjából követni a többi kétlábú szokásait ilyen téren, de Telar erre nem feltétlen a legmegfelelőbb környezet volt, szóval nem tudtam mást tenni, mint úgy csinálni, ahogyan gondoltam, hogy kéne és éppen ezért soha az életemben nem is lettem volna képes olyan szépen, olyan tisztán, olyan bánatosan, de mégis annyi tisztelettel beszélni, mint ahogy azt Nie tette.
Így lépkedtünk a város felé vezető ösvényen, miközben körülöttünk zengett az erdő hangos némasága. Láttam a fehérelfen, hogy hiába tetszik neki a látvány, hiába nyugtatja meg, hogy van kíséretünk, mégsem tudott felhőtlenül boldognak lenni. Hogyan is tudott volna, mikor a hely ha nem is tökéletesen, de Orod Opelëre emlékeztetett, ahol ő felnőtt, amit ő annyira szeretett és amit elvettek tőle. Tudta jól, hogy ugyanolyat már sosem kaphat, viszont - mint minden intelligens kétlábú - reménykedett. Tudta, hogy lehetetlen, de remélte, hogy visszakaphatja legalább egy apró szeletét annak, amit elszakítottak tőle úgy, hogy az már részét képezte.
- Minden rendben lesz. - mosolyogtam vissza rá és simogattam meg hüvelykujjammal a kézfejét.
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2019-08-19, 3:16 pm

//Nie, Arnelian - időn túli játék//

*Nienna szavai Ulunnor számára is szomorúságot jelentenek. Osztozik urának, Thalionnak érzéseiben, melyek minden elfek sorsával együttérzést is jelentik.*
-Thalion nagyúr nagyra tartja Falqualion urat. Úgy tudom, még mindig, midőn orkok és sárkányok sokasága áll Mardan, s Olassië között, még most is küldünk élelmiszert, ruházatot, fegyvert a fehér elfek testvéri népének.
Kapuink minden fehér elf számára nyitva vannak, s ki úgy kívánja, maradhat is közöttünk.
*Nem beszél többet, hagyja, hogy Nie gondolataiba merülhessen. Bizonyára sok minden nyomja lelkét, s bizonyára nehéz számára újra elf várost látni, oly sok év után.
Ekképp aztán Arnelianhoz is intéz szavakat, miközben a katonák nyugodtan, csaknem észrevétlenül kísérik őket az ösvényen.*
- Bizonyára ismert a tény előtted is, hogy Telar városát egykoron népünk telepesei alapították, s csupán a történelem alakulásának eredménye, hogy ezen időkben nem elf városként tartják számon.
Tudom, most is sok elf él ott is, Telarban sokféle népség megfordult már, olyan, mint egyfajta olvasztókemencéje a népeknek.
*Ulunnor a lant tokjára pillant.*
- Thalion nagyúr bizonyára szívesen venné, ha néhány szívhez szóló éneket mondanál előtte hangszered kíséretében.
Ha jónak látod, ajánlhatlak színe elé, hogy játszhass előtte.
*Az ösvény szélesedik, s ezen az úton immáron legelésző állatokat is láthat, mik a helyi zöld elfek gondozásában nap, mint nap tejjel látják el a várost.
Az itteni gondozók, s a nép természettel való szoros kapcsolatának köszönhetően erős karám nem veszi körbe őket. Jól tudják, gazdáik gondjukat viselik.
Nem rövid, s nem is hosszú az út a városig, ám hamarosan feltűnnek népük jellegzetes motívumaival díszített kapui.
Ulunnor büszkén néz a háború után újjáépített város falaira, mik a fák vastag törzsei között sejlenek át, s a fák között hasonlatosan égbe nyúló, karcsú tornyokra.*


//Ha úgy látjátok jónak, írhattok is a városba. Smile //
Vissza az elejére Go down
Arash N'gobo
Feketeköpenyes
Arash N'gobo


Hozzászólások száma : 149
Életkor : 91

Character sheet
Nép: NJK

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2020-12-22, 8:34 pm

//Mese: Véráztatta földek//

*Forrt a vére. Elérkezett az idő hát, hogy az egyben tartott, sőt, a sárkány-hegységi orkok törzseiből felduzzasztott haderővel meginduljon. A sötét fenyves környékét úgyis teljesen kizsigerelték már.
Loivissa azt az ígéretet adta neki, hogy a sárkányhad is meg fog érkezni, így hát maga döntött úgy, nem vár tovább.
Az orkok sötét hada épp az alkonyt várta csak meg, hogy elindulhasson.
Keletnek.
Az ork hadak előtt felderítők, aztán maga a sereg, mi kellőképp ütős haderőt birtokolt.
Arra természetesen emlékezett, hogy a cél nem könnyű falat, ám abban is biztos volt, hogy ezúttal nem fog erősítést kapni, nem úgy, mint azelőtt.*
- Mozgás, lusta férgek, vagy szíjat hasítok a hátatokból!
*Villantotta elő fehér fogait sötét, húsos ajkai közül.
Arash N’gobo végre megmutathatja, miféle vezér ő. Végre, igazi hatalom van a kezében.
A szürke orkok éles kardjaival, fejszéivel, bárdjaival és lándzsáival. Méregbe mártott nyílvesszőivel, s vérre éhes lelkével - már ha van lelkük - győzelmet aratnak, mire felkel a nap.
Lila köpenyét büszkén terítette vállára, miközben csuklyáját fejére húzta. Odafent, valahol Loivissa szelte a levegőt, s biztosította, hogy senki meg ne lephesse őket az éjszakai égbolt felől.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2020-12-26, 9:14 pm

//Mese: Véráztatta földek - Arash, Thalion//

*Az ork had lassan eléri Olassië égig érő erdejének fáit. A sötétben a csillagok közé érőnek tűnő erdőség némán várja az orkokat. Lehetnek óvatosak, lehetnek óvatlanok, az elfeket nem lephetik meg, noha ezt még tán maga Arash, a fekete bőrű mágus is sejtheti. A sárkány pedig mindaddig lehet odafentről segítség nekik, míg a fákon kívül vannak. Azok közé már nem lát be, s az orkok magukra lesznek utalva. Jól gondolja meg hát a mágus, meg meri-e támadni e várost, hogy egyszer már felsültek a repülő vér, s a sárkány hegyekből érkezett orkok seregei.
Az elfek odabent feszülten figyelnek, a fák a barátaik, rejtik őket, s felkészültek arra, hogy halálos nyilaikkal a betörő ellenséget fogadják.
Tán maga Thalion nagyúr is közöttük van, s tán arra gondol, egy újabb csata, mely népének tagjait fogja ritkítani.
Hamarost kiderül, amint a mágus határoz a sereg sorsáról.*
Vissza az elejére Go down
Arash N'gobo
Feketeköpenyes
Arash N'gobo


Hozzászólások száma : 149
Életkor : 91

Character sheet
Nép: NJK

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2020-12-27, 9:32 pm

//Mese: Véráztatta földek//

*Nem érdekelte, hogy az erdő Thalion nagyúrhoz hű, sőt, őszintén szólva, a mágus nem is igen foglalkozott ezzel. Számára ezek csak fák voltak, amelyek az efelk városát óvátk magasságukkal és sűrűségükkel.
Arasz szerint azonban a fákat ki lehet vágni, fel el lehet égetni, nem veszélyesebbek, mint a kövek, vagy a folyók.
A fekete mágus felderítőket küldött előre, hogy biztosan ne lephessék meg őket a tündék.
Majd ő megmutatja a hegyes fülűeknek, hogy milyen az, amikor egy erős ork sereg elpusztítja a városukat.
Biztos volt abban, hogy ez az erdő sem állhatja útjukat, csak azt sejtette, hogy a hegyesfülűek az erdőt fogják kihasználni, hogy megtizedeljék a harcosait.
Vagy legalábbis megpróbálják megtizedelni.
A mágus ujjaival a föld felé mutatott, finoman körözött velük, mígnem az ujjak körül sötétség kezdett gomolyogni.
Csakhamar két árnyfarkas sötét bundájába markolt velük, miközben lehajolt vészterhesen vicsorgó pofájuk mellé.*
- Öljetek meg minél több elfet! Hadd pusztuljanak!
*Suttogta nekik, majd útjára engedte a lényeket az erdőbe. Tudta, az orkokat nem fogják bántani, ellenben a város védőivel. Hadd okozzanak némi meglepetést!
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2021-01-01, 8:18 pm

//Mese: Véráztatta földek - Arash//

*Az első orkok az erdőbe lépnek. Tünde íjászok a fákon, tünde íjászok a fák mögött. S a harcosok nagy része is ott bújik. Ilsa kapta a feladatot, hogy a tartalékkal őrizze a várost. Olassië nem kerülhet ork kézre. Az elfeknek e pillanatban ez a legerősebb városa. Noha ott van még a távoli nyugati erősség is, az erdők mélyén, hová a lila szemű elf reménységet küldte Fatima Fersessel, ám e város az, mi birtokolja népének erényeit, s ez jelképe annak, mi őket jelenti.
A sötétben a harcosok türelmesen várják, hogy a felderítők beljebb jöhessenek.
Nem kell sok idő, s amint eltűnnek az erdőn kívüli had szemei elől, halálos elf nyilak csapnak le rájuk. Pontosak, torokba, fejbe lövik őket, hogy az ellenségnek esélye sem legyen kiáltani.
Az ellenség azonban nem csak felderítőket küldött.
Az árnyfarkasokra nem készültek fel az íjászok. Sötétség a sötétségben. Meglepetésszerű a támadásuk, s az első elfek, kiknek testét átjárják gyilkos fogaik, kiknek bőrét feltépik karmaik kiáltva zuhannak a földre.
Nyíl nem fogja őket, ám a nagyúr jó Sarco kardja bizonyára igen. Főképp, hogy Eclair fényével töltötte meg, mielőtt lecsap az első farkasra, mi a fák között elé kerül.
Pengéje gyors villanása bizonyára hamar felhasítja a sötétségből szőtt lény mellkasát.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2021-01-03, 7:56 pm

//Mese: Véráztatta földek - Arash, Thalion//

*Lanuria legmagasabb erdejének mélyén az elf hadsereg előörse is lesben várja, hogy az ellenség megérkezzen.
Az első ork felderítők maguk is ügyesek, nem tudják az íjászok mindet hangtalan leölni, mint disznókat a mészáros. Akad, ki fák mögé vetődve kerüli el az első halálos nyilakat, s noha tán megsebesül, ordítása kellő jel kell legyen Arashnak, a mágusnak, kinek csak szíve sötétebb, mint a bőre, hogy reagálhasson.
Árnyfarkasai már az erdőben vannak, nem erre a reakcióra vár a felderítő, noha ez is megteszi.
Az első tündék, kikkel találkoznak, vérüket, s életüket adják elbizakodottságukban.
Thalion kardja azonban az első fel is hasítja.
A másik azonban valamivel odébb újabb elffel végez a sötétben, ezzel is növelve a védők veszteségeit.
A két sereg még épp csak kóstolgatni kezdi egymást, s máris tucatnyi halottja van az éjszaka induló ütközetnek. Az orkok vezérén a sor, mert annyi bizonyos, hogy a tündéktől botorság volna elhagynia az égig érő fák védelmező rejtekét.
Vajon a lila köpenyes mágus megindítja a rohamot az ellenség ellen, avagy más cselvetésen töri a fejét?*
Vissza az elejére Go down
Arash N'gobo
Feketeköpenyes
Arash N'gobo


Hozzászólások száma : 149
Életkor : 91

Character sheet
Nép: NJK

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2021-01-13, 9:18 pm

//Mese: Véráztatta földek - Thalion//

*A csaknem érintetlen vidék előnye, hogy arrafelé azért akad bőven rágcsáló, afféle lyukakban üregekben lévő lények.
Arash ilyen üregeket keresett botjával, s ha talált, akkor bele is dugta a bot végét.
A botból sötét gáz áradt az üregbe, nem tudni, mennyi állathoz érhetett el, de nem maradt ott egy lyuknál. Hamarosan a következőbe is beledugta botja végét, s mikor az is megtelt a sűrű gázzal, hagyta, hadd hasson. Odabent lassan elfogytak a sikolyok, s a hörgések is.
Elcsendesedett az erdő.*
- Rettegnek a gyávák.
*Vicsorgott oda a hadnak.*
- Félnek tőlünk. Hát hadd féljenek!
*A rágcsálók, melyeket időközben megfertőzött, a mágus botjának intésére indultak meg. Elősereglettek az egyébként csaknem láthatatlan lyukakból, apró szemeikben izzott a gyűlölet, melyet a barna bőrű mágus átka plántált beléjük. Elindultak be az erdőbe. Elfet harapni, s a mérget a harapásba juttatni. Nem kell sok idő, hogy az ellenség mellé álljon. Ha a gáz eléggé hat, hamarosan övé lesz a megharapott elf katona.
S akkor jajj az ellenségnek!
Saját sorai között lesznek újabb ellenségei.
Arash kivárt. Amikor úgy vélte, hogy elég zavart keltett az ellenség soraiban, megindult, s az orkok hadserege követte őt az erdőbe.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2021-01-24, 7:39 pm

//Mese: Véráztatta földek - Arash, Thalion//

*Az elfek között az árnyfarkas nem egy, hanem immár több harcossal is végez. Thalion nagyúr és harcosainak tétlenséget a közkatonák életébe kerül.
Ám odakint az orkok sötét vezére nem tétlenkedik. Újabb varázslata hatására a földben lévő apró lyukak mélyén a rágcsálók, kotorékok elindulnak a mágus intésére az éjjeli erdőbe. Az elfek között szinte észrevétlen szivárognak, s ahogy felfutnak lábukon, vértjükön, megmarják a tündéket ott, ahol érik.
Az elf harcosok körében meglepetés lesz úrrá, a sötétség nem nekik kedvez, az apró lényeket nem tudják megfogni, kicsusszannak karmaik közül.
Hamarosan az első sorok harcosai megfordulnak, szemüknek a fehérje is éjfeketévé válik, miként emelik fegyverüket, hogy bajtársaiknak vérét ontsák.
A meglepetés nagy úr, a segíteni igyekvő társakba csakhamar tünde pengék merülnek, s zavart okoznak a sorok között.
Ezt használja ki Arash és serege, amint a sötétségben megérkezik az első sorok közé.
Ha a sötét mágus elrendeli a támadást, most meglepheti Olassië csapatait.*
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2021-01-30, 2:50 pm

//Mese: Véráztatta földek//

*A sötétség nem kedvez az elfeknek, az árnyfarkast nehéz megtalálni, ellenben az több tünde harcossal is végez, mire a nagyúr megleli.
Edrahil követi urát, hogy védje hátát.
Thalion végre megleli az ellenség farkasát, s felvillan jó Sarco kardja. A tiszta fény, mi átjárja, kellően erős kell, hogy legyen ahhoz, hogy levágja a fejét a farkasnak, midőn annak állkapcsa rázárul az utolsó áldozatára.
Nincs azonban menekvés, már hallja a sikolyokat az erdőben. Az orkok vezére mágiáját veti be, hogy megbontsa védelmi vonalaikat, s teljes sikerrel teszi.
A nagyúr már látja, hogy a rágcsálók mit tesznek seregével.*
- Öljétek le a fertőzötteket!
*A szíve szakad meg a parancsra, miközben azonban immáron maga szólítja legjobb harcosait.*
- Ilsa, Onaebaer, Edrahil! Álljatok mellém, álítsuk meg az őrületet!
*Egymás mellé állnak, szemben a sötétséggel, s a vezér elkiáltja magát, mi követ a többiek szava is.*
- Ego, dúr! Gwae lím, gwae lím!
*A négy nagy erejű elf körül feldereng a fény, s e fény hirtelen tör elő belőlük. Előre, a rágcsálók, az elfek, s az orkok felé. Ha sikerül a varázslat, akkor nem csak a sötét füsttel fertőzött rágcsálókat sodorja vissza, az orkok felé, hanem azoknak is kellemetlen pillanatokat okoz, hisz köztudott, hogy e népek nem kedvelik a fényességet.
Ha ez sikerül, a nagyúr elrendeli az ellentámadást. Maga és vezérei is elöl járnak, s úgy vezetik az ellenség soraira a tünde sereget.*
- Dago in yrch! Berio i ost! //Vágjátok le az orkokat!Védjétek a várost!//
Vissza az elejére Go down
Arash N'gobo
Feketeköpenyes
Arash N'gobo


Hozzászólások száma : 149
Életkor : 91

Character sheet
Nép: NJK

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2021-01-31, 5:30 pm

//Mese: Véráztatta földek - Thalion//

*Arash biztos volt benne, hogy a rágcsálók meglepték az elfeket, akik odabent védik az erdőt.
Azonban a fellobbanó fény őt magát is meglepte és el is vakította.
Természetesen csak egy pillanatra, s a dühét növelte csak.
Két kezét ütötte össze sebesen, hogy a rajtuk csillogó gyűrűk csattanó hanggal találkoztak.
Aztán az eddig vállának támasztott botját kapta fel, s mindkét kezével megragadva a levegőbe tartva körözni kezdett velük, mintha zászlót lengetne.
A bot végén megjelenő sötét fodrokból csakhamar szél, s felhő keletkezett, Nem nagy, de folyamatosan nőtt.
Sötétsége nem versengett az éjszakáéval, de a villámok, melyek cikáztak belőle, hamarosan az elfek felé száguldottak, a felhővel együtt.
Ha sikerült elérniük, lecsaptak rájuk, s az a sötét eső, mely hullott belőle, inkább volt forró kátrány, mint valódi víz.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2021-01-31, 7:15 pm

//Mese: Véráztatta földek - Arash, Thalion//

*Az erdei csatában nehéz döntést hoz Thalion nagyúr. Az elfek vezére a sötét mágus által megfertőzött harcosainak kivégzésére utasítja a többieket. Tán nem is tehet mást, hisz azok már önnön bajtársaik ellen fordultak.
Emellett sikerrel pusztítja el a másik árnyfarkast is.
A tünde vezérek által megidézett fényes varázslat elpusztítja a rágcsálókat, mik az elf hadat támadták.
S a fény a sötétségben az első sorokra támadó orkokat is visszakozásra készteti, sőt, még a lila köpenyes mágust is elvakítja.
Nem elég ez az idő, hogy az elfek meglephessék a mágust, ám arra elegendő, hogy megtorpanjon az ork had rohama.
Arash hamar ocsúdik, s új átka az elfek soraira zúdul. Az ork sereg is a fény elmúltával újabb támadásba lendülhet, s ez a kettős csapás megviseli Olassië seregeit.*
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2021-02-06, 9:04 pm

//Mese: Véráztatta földek - Arash//

*Sikerült megtorpanásra késztetni az ork hadat, mielőtt az első sorokat lemészárolták volna.
Azonban a mágus már újabb fondorlattal támad.
A forró kátrány ellen a sereg nagy része felemelt pajzsokkal védekezik, aki nem tud, az pedig igyekszik védőpajzsot vonni maga köré.
Mégis sok a sebesült, s a nagyúr újabb parancsot ad.*
-Eitho i phin chern! // Segítsetek a sebesülteknek!//
*A következő parancs már egyértelmű, s Thalion szavára a második vonal máris felsorakozik.*
- Thangail! //Pajzsfal!//
*Ha az első vonalak hátrálásba kezdenek, a második vonal fogja majd fel. Ilsa eközben Onaebaerrel oldalán újabb varázslatba kezd.
Együtt suttogják, majd egyre hangosabb mondják, végül kiáltják ősi tünde nyelven igéiket, s előbb fejük felett, majd egyre szélesebben keletkezik védőpajzs, mi a forró kátrány okádó felhők ellen mozdul.
Az a cél, hogy a sereg végre zavartalanul harcolhasson.*
- Íjászok! Lőjétek a támadókat! Minden nyíl találjon, minden nyíl megmenthet egy elfet!
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2021-02-07, 8:34 pm

//Mese: Véráztatta földek - Arash, Thalion//

*Az erdei csata Olassië falai előtt sem folyik még. Az orkok mind mélyebbre hatolnak, miközben Arash újabb és újabb sötét varázslatokat hajt végre, hogy az elfek sorait az éj sötétjében demoralizálja.
Nem tudni pontosan, mennyi tartaléka van a seregnek, azonban a patkányok, az orkok támadása, majd a kátrányeső bizony okoz veszteségeket a tünde seregnek.
Az elfek seregét azonban gyakorlott vezérek vezetik, s most látható, miként fejlődik fel a sereg.
Míg az alvezérek védőpajzsot vonnak a kátrány ellen, addig Thalion nagyúr is utasítja a felfejlődésre a harcosokat.
A második vonal szilárd pajzsfalat alkot, miközben az első sorok hátrálnak az orkok támadása elől. A pajzsfal akkor nyílik csak meg, midőn egy-egy tünde harcost beenged a védett területre.
A fák között kitöltik a réseket, s az ork sereg hamarvást immár Olassië csillogó pajzsaival áll szemben.
A sebesülteket is kezdik a sereg mögött álló gyógyítók ellátni, s a nagyúr vezénylése alapján az íjászok nyilai is az orkok seregére zúdulnak. Természetes, hogy Arash harcosai a tündék halálos nyilai elől az elfek égig érő fáinak rejtekébe, vagy pajzsaik mögé húzódnak, s a támadás megtorpan.*
Vissza az elejére Go down
Arash N'gobo
Feketeköpenyes
Arash N'gobo


Hozzászólások száma : 149
Életkor : 91

Character sheet
Nép: NJK

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2021-02-13, 9:20 pm

//Mese: Véráztatta földek - Thalion//

*Arash örömmel látta, hogy a terve működik, az orkok seregei tovább nyomták az elfek első sorait, ő pedig várta, hogy megtörjön a védelem.
Aztán látta a védőpajzsokat, és azt is, hogy az elfek összezárnak.
A nyílzápor megállította az előrenyomulást. Arash gondolt erre, ostoba lett volna, ha nem gondol az elfek nyilaira.
Épp ezért jó ideje készített már meglepetéssel nekik.*
- Elő a csomagokkal. Vágjátok hozzájuk, hadd hulljanak el a férgek!
*Ha az orkok az előre elkészített kis szövetcsomagokat előveték és elhajították, az azokban raktározott mágia kiszabadulhatott. Arash ezzel jó ideje készült. Egészen pontosan azóta, mióta megkapta, hogy állítson fel egy új ork sereget. Az apránként gyűjtögetett mágikus lövedékekbe gyűlöletet kevert, abból neki mindig is jó sok volt.
Most hát e vörös, tüzes lángok szabadulhattak ki a tünde seregre.*
- Lőjetek, mocskok!
*Ordít hátra, kimutatva foga fehérjét is a mögötte lévő ork íjászoknak.*
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2021-02-14, 1:48 pm

//Mese: Véráztatta földek - Arash//

*A nagyúr látja, miként állítják meg az orkok erőit a megtett lépések. A cél az, hogy mielőbb visszaverhessék az ellenséget, s aztán amivel lehet, a szövetségesek megsegítésére indulhassanak.
Azonban a fekete mágus, aki vezeti őket, olybá tűnik, még nem tekinti befejezettnek a csatát.
Az orkokat felkésztette a támadásra, s az elfek közé hulló mágikus bombák szét is zilálják a pajzsfalat.
A nagyúr tisztán látja, mit kell tennie.*
- Edrahil! Hozd a testőröket. Meg kell fékezni azt a mágust!
*A testőrök vezére, Thalion egyik barátja is egyben, int még néhány magasan képzett, tapasztalt harcosnak, kikkel nem egyszer vigyázták már a nagyúr életét.
Hamarvást mögé sorakoznak, s az elfek vezére a következő pillanatban már a mágus közelében kell, hogy teremjen, a vele tartó testőrökkel egyetemben.
Ha teheti, rögtön a fekete varázslóra támad hű kardjával. Nincs értelme szépelegni, sem szavakkal meggyőzni a visszavonulásra, jól tudja, nem a mágus ötlete volt a támadás.
Az elf penge lesújt a mágusra, s reménykedik, hogy az orkok seregében álló lila köpenyes védőit testőrei addig távol tarthatják, míg ő levágja az ellenség fejét.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2021-02-14, 8:38 pm

//Mese: Véráztatta földek - Arash, Thalion//

*Arashnak és orkjainak van válasza az elfek masszív védelmére. A mágus által készített bombák hatásosak és veszteségeket okoznak az elfek seregének, amire kezdetben nincs is meg a válasz. A pajzsfal megbomlik, noha a védők mindent megtesznek azért, hogy egyben tartsák.
Az ork íjászok is ritkítják a védők sorait, így hamarosan egyre több sebesült, vagy halott hever az éji erdő mélyén, s ezek bizony vegyesen elfek, s orkok is.
Thalion azonban nem áll meg, s logikusnak tűnő döntést hoz. Hű testőreit maga köré szólítva ellentámadásba lendül, s az elitnek nevezhető harcosokkal odateleportál a sötét bőrű mágus mellé.
Ha sikerül neki, az ork sereg könnyebben visszaverhetővé válik, s ezzel nagy számú életet menthet meg az elmúlástól.
Már csak azon múlik, hogy a kard, mellyel lesújtani készül a lila köpenyes varázslóra, mennyire gyorsan mozdul, s az orkok mennyi ideig tartóztathatók fel a testőrök által. Hisz az ork seregbe teleportáltak, s ott azért lehetséges, hogy nem ilyen egyszerű a sereg vezérének kivégzése.
Minden esetre Arash levágása bizonnyal nem oly egyszerű feladat, mint elsőre tűnik, a kard, nem végzi ki a mágust.*
Vissza az elejére Go down
Arash N'gobo
Feketeköpenyes
Arash N'gobo


Hozzászólások száma : 149
Életkor : 91

Character sheet
Nép: NJK

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2021-02-20, 9:58 pm

//Mese: Véráztatta földek - Thalion//

*Arash meglepődött, de varázstudóként jól tudta, hogy a teleportálás után a legerősebb mágusoknak is szükségük van egy kis időre, míg agyuk hozzászokik az új helyzethez. Így amíg a nagyúr kardjával lecsapni készült, ő a botjával mozdult, hogy azzal vezesse félre Thalion kardját teste elől.
Ha ez sikerrel járt, barna kezével megpróbálta az elf vezér karját megragadni.
Ha ez sikerült, most ő teleportált, s egyenesen kivitte az erdőn kívülre.
Odakint, hol nem voltak testőrök sőt, orkok sem, mert ők az erdő szélén tömörültek, hogy mielőbb betörjenek megküzdeni az elfekkel.*
- Tényleg azt hitted, ennyivel legyőzhetsz?!
Lángvihar!
*Igyekezett a tündét minél távolabb lökni magától. Tartogatott számára némi meglepetést, ez pedig nem más volt, mint egy jókora lángvihar kettőjük között.
Ha az elf elég távol került, akkor a vihar még távolabb lökhette egymástól őket, ha nem, akkor akár meg is éghettek mindketten.*
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2021-02-21, 7:17 pm

//Mese: Véráztatta földek - Arash//

*Nem gondolta, hogy a mágus ilyen felkészült lesz. Testőrei az orkokkal csaptak össze, hogy fedezzék vezérüket, míg az megöli az ork sereget vezető sötét mágust.
Ám az meglepte, s nemhogy kivédte az életére törő nagyurat, még megragadva őt, el is teleportálta.
Talán túl önhitt volt, azt hitte, ily könnyen megállíthatja az újfent népére törő sötétséget.
Hát tévedett, s nem kicsit.
A teleportálás ismét megzavarta, bizonyára a mágust is, ám vele ellentétben, a fekete bőrű varázslónak volt terve.
Még nem tudta, pontosan mi az, ám elég távol került ahhoz, hogy vértjét ne forrósítsa fel túlzottan a hirtelen kitört tűz, csupán köpenyébe kapjon bele.
Ez utóbbit így gyors mozdulattal csatolta le, hogy ne harapóddzon el túl sebesen rajta a tűz.*
- Tán nem, tán igen. Ám ártó mágiád nincs hatással rám. Védd hát magad, vagy hagyd el e vidéket, s térj vissza az égi bestiákhoz!
*Ha netán meglepődne a fekete mágus, hogy átlát rajta, s tudja, úgy küldték a sárkányok, kihasználja, s ezúttal ő intéz varázslatot a mágus ellen.*
- Halcin sú!
*Hagyják el ajkát tünde varázsszavai, s fújni kezd egyenesen Arash felé. A távozó levegő egészen fagyosan száll a mágus felé, ki érezheti, hogy a fagy miként kezdi dermeszteni őt.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime2021-02-21, 9:21 pm

//Mese: Véráztatta földek - Arash, Thalion//

*Az erdő mélyén az orkok vezérére csap le Thalion kardja. Arash azonban kivédi a támadást botjával, s megragadja az elf vezér karját.
A testőrök, s az orkok is a két vezér hűlt helyét nézhetik csupán.
Most dől el, akad-e ork, ki átveheti a vezér szerepét, míg az távol van, avagy a több vezérrel is rendelkező elfek gyors győzelmet aratnak az ellenség felett. Egyelőre úgy tűnik, Ilsa az elfeknél átveszi az irányítást a nagyúr helyett. A másik oldalon azonban, noha a testőrök helyzete mind szorultabb, az ork sereg bizonytalannak tűnik.
Odakint Arash arrébb löki Thaliont, s tán jobban is járnak így, noha mindketten megperzselődnek a hirtelen fellobbanó lángoktól, mik messziről is láthatók.
Az elf vezér varázslata hatására Arash meglehetőst fagyosnak érezheti hamar magát, hisz a tünde mágiája az északi hidegeket hozza el tagjaiba.
Igyekeznie kell, különben hamarosan maga is megfagy, miként Orod Opelë messzi, északi falai.
Van azonban még valaki, kinek feltűnhetett az erdő szélén fellobbanó lángvihar.
Lovissa, az elf erdő felett köröző kék sárkány is észlelte, s csakhamar azonosította is a két egymással szembeszegülő kétlábút.
Gúnyos vicsorra húzódott szája, kivillantva borotvaéles fogait, midőn zuhanórepülésbe kezdett az elf vezér irányába. Úgy döntött, közbelép, s ha Thalion nem figyel, hamar sárkányfogak között végezheti be hosszú életét.*

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Olassië erdeje - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Olassië erdeje   Olassië erdeje - Page 7 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Olassië erdeje
Vissza az elejére 
7 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Elonar erdeje
» Olassië alkonya
» Elsga - a romváros
» Olassië, az elfek városa

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Olassië-
Ugrás: