LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Avlanion - A vízesések városa

Go down 
+34
Ryn von Samok
Zeltaren
Feline Eryneth N'Ardes
Vogon Beebebrox
Veron
Gomora
Elonar
"Vasgyúró" Ropark
Norujn
Xerar
Belnir
Amíra Nox
Huor Tiwele
Nawarean
Balál Tangeran
Aina Senira
Cloud Revan's
Al'Eron Ryden Savion
Gylnar Radek
Aventhis
Miranda Walchot
Dropie Dan
Akahana
Sou
Kain Namelyr
Élesszemű Caladster
Mitsuko Midnight
Raman
Sydney H. Low
Lucinda Laren
Roober
Edward Orrick
Eclair
Mesélő
38 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21  Next
SzerzőÜzenet
Feline Eryneth N'Ardes
Arany sárkány
Feline Eryneth N'Ardes


Hozzászólások száma : 34
Életkor : 407
Munkahely : Egyenlőre nincs.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-06, 6:45 pm



//Jeremynek//

Szeretnék már tovább állni, azonban a mitugrász nem engedi, ráadásul egyre csak bizonygatja, hogy mágikus hatalmam van és vigyázzak vele és bla bla és mindezt olyan komolyan veszi, hogy egyszerűen nem értem, hogy ezt komolyan gondolja, vagy csak csel az egész.
- Tényleg nem tudom miről beszélsz! Hagyj békén! - mondom, s kitáró mozdulattal tépem ki kezem a markából. Ezzel azonban azt érem el, hogy egy mellettem elhaladó férfiállat kezéből kiütöm az ételt. A csülök íves röppályát megtéve landol egy másik ember hátán, majd a porba hull. A férfi szárnyat bontott finomsága után bámul, a másik, aki keresztezte az útját vele, hátra néz, meglátja a húst, majd felkel a székről... Eddig azt hittem áll, azonban nem, s ahogy most kiegyenesedik, feje magasan a többi ember feje fölé emelkedik. Agresszív és morcos arccal lép a szerencsétlen étke-vesztett férfihez, s annak gallérját két kézzel megfogva elemeli a földtől. Még mielőtt bármit is tenne, válaszhelyzetbe kerülök.

Ha a félvér eddig nem győzött meg hirtelen, valamilyen úton módon, hogy igaza van és érdemes vele foglalkozni, akkor oda lépek a hatalmas férfihez, s mielőtt az bármit tehetne a másik nyeszlett egyénnel, megfogom karját.
- Ne bántsd, nem az ő hibája volt! Én vertem ki a kezéből az étket, mert az a férfi zaklat, s kirántottam kezem a markából. - mutatok a félvérre (ha még ott áll). Ennek -és nyilvánvalóan női bájaimnak - hatására leteszi a férfit és a félvér felé indul (amennyiben az ott volt, amikor rámutattam).

Ha a félvér kígyónyelve meggyőz, nem törődöm a két viaskodó férfivel a háttérben, hanem biccentek neki, hogy jöjjön utánam, s egy kihaltabb kis utcába vezetem. Ahogy belép utánam, s eltűnünk a kíváncsiskodó tekintetek elől, olyat teszek, amire valószínűleg nem számít: egyik kezemmel lenge ruhám alól egy szépen elrejtett tőrt rántok elő, a másikkal a nyakánál fogva tolom a falhoz. A hullámos pengét oda szorítom az álla alá és olyan közel hajolok hozzá, hogy érzem arcomon a szuszogását.
- Mondj el mindent, amit tudsz, éreztél, érzel. Szépen egyenként, mindent! Ha tovább húzod az időmet, elmetszem a torkodat! Semmi trükk. - mondom teljes határozottsággal, fenyegető hangon. Közben azért ügyelek arra, hogy, erősebben szorítsam oda a pengét, ha egy rossz mozdulatot is tesz.


Vissza az elejére Go down
Feline Eryneth N'Ardes
Arany sárkány
Feline Eryneth N'Ardes


Hozzászólások száma : 34
Életkor : 407
Munkahely : Egyenlőre nincs.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-06, 6:46 pm



//Jeremynek//

Szeretnék már tovább állni, azonban a mitugrász nem engedi, ráadásul egyre csak bizonygatja, hogy mágikus hatalmam van és vigyázzak vele és bla bla és mindezt olyan komolyan veszi, hogy egyszerűen nem értem, hogy ezt komolyan gondolja, vagy csak csel az egész.
- Tényleg nem tudom miről beszélsz! Hagyj békén! - mondom, s kitáró mozdulattal tépem ki kezem a markából. Ezzel azonban azt érem el, hogy egy mellettem elhaladó férfiállat kezéből kiütöm az ételt. A csülök íves röppályát megtéve landol egy másik ember hátán, majd a porba hull. A férfi szárnyat bontott finomsága után bámul, a másik, aki keresztezte az útját vele, hátra néz, meglátja a húst, majd felkel a székről... Eddig azt hittem áll, azonban nem, s ahogy most kiegyenesedik, feje magasan a többi ember feje fölé emelkedik. Agresszív és morcos arccal lép a szerencsétlen étke-vesztett férfihez, s annak gallérját két kézzel megfogva elemeli a földtől. Még mielőtt bármit is tenne, válaszhelyzetbe kerülök.

Ha a félvér eddig nem győzött meg hirtelen, valamilyen úton módon, hogy igaza van és érdemes vele foglalkozni, akkor oda lépek a hatalmas férfihez, s mielőtt az bármit tehetne a másik nyeszlett egyénnel, megfogom karját.
- Ne bántsd, nem az ő hibája volt! Én vertem ki a kezéből az étket, mert az a férfi zaklat, s kirántottam kezem a markából. - mutatok a félvérre (ha még ott áll). Ennek -és nyilvánvalóan női bájaimnak - hatására leteszi a férfit és a félvér felé indul (amennyiben az ott volt, amikor rámutattam).

Ha a félvér kígyónyelve meggyőz, nem törődöm a két viaskodó férfivel a háttérben, hanem biccentek neki, hogy jöjjön utánam, s egy kihaltabb kis utcába vezetem. Ahogy belép utánam, s eltűnünk a kíváncsiskodó tekintetek elől, olyat teszek, amire valószínűleg nem számít: egyik kezemmel lenge ruhám alól egy szépen elrejtett tőrt rántok elő, a másikkal a nyakánál fogva tolom a falhoz. A hullámos pengét oda szorítom az álla alá és olyan közel hajolok hozzá, hogy érzem arcomon a szuszogását.
- Mondj el mindent, amit tudsz, éreztél, érzel. Szépen egyenként, mindent! Ha tovább húzod az időmet, elmetszem a torkodat! Semmi trükk. - mondom teljes határozottsággal, fenyegető hangon. Közben azért ügyelek arra, hogy, erősebben szorítsam oda a pengét, ha egy rossz mozdulatot is tesz.


Vissza az elejére Go down
Feline Eryneth N'Ardes
Arany sárkány
Feline Eryneth N'Ardes


Hozzászólások száma : 34
Életkor : 407
Munkahely : Egyenlőre nincs.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-06, 6:47 pm



//Jeremynek//

Szeretnék már tovább állni, azonban a mitugrász nem engedi, ráadásul egyre csak bizonygatja, hogy mágikus hatalmam van és vigyázzak vele és bla bla és mindezt olyan komolyan veszi, hogy egyszerűen nem értem, hogy ezt komolyan gondolja, vagy csak csel az egész.
- Tényleg nem tudom miről beszélsz! Hagyj békén! - mondom, s kitáró mozdulattal tépem ki kezem a markából. Ezzel azonban azt érem el, hogy egy mellettem elhaladó férfiállat kezéből kiütöm az ételt. A csülök íves röppályát megtéve landol egy másik ember hátán, majd a porba hull. A férfi szárnyat bontott finomsága után bámul, a másik, aki keresztezte az útját vele, hátra néz, meglátja a húst, majd felkel a székről... Eddig azt hittem áll, azonban nem, s ahogy most kiegyenesedik, feje magasan a többi ember feje fölé emelkedik. Agresszív és morcos arccal lép a szerencsétlen étke-vesztett férfihez, s annak gallérját két kézzel megfogva elemeli a földtől. Még mielőtt bármit is tenne, válaszhelyzetbe kerülök.

Ha a félvér eddig nem győzött meg hirtelen, valamilyen úton módon, hogy igaza van és érdemes vele foglalkozni, akkor oda lépek a hatalmas férfihez, s mielőtt az bármit tehetne a másik nyeszlett egyénnel, megfogom karját.
- Ne bántsd, nem az ő hibája volt! Én vertem ki a kezéből az étket, mert az a férfi zaklat, s kirántottam kezem a markából. - mutatok a félvérre (ha még ott áll). Ennek -és nyilvánvalóan női bájaimnak - hatására leteszi a férfit és a félvér felé indul (amennyiben az ott volt, amikor rámutattam).

Ha a félvér kígyónyelve meggyőz, nem törődöm a két viaskodó férfivel a háttérben, hanem biccentek neki, hogy jöjjön utánam, s egy kihaltabb kis utcába vezetem. Ahogy belép utánam, s eltűnünk a kíváncsiskodó tekintetek elől, olyat teszek, amire valószínűleg nem számít: egyik kezemmel lenge ruhám alól egy szépen elrejtett tőrt rántok elő, a másikkal a nyakánál fogva tolom a falhoz. A hullámos pengét oda szorítom az álla alá és olyan közel hajolok hozzá, hogy érzem arcomon a szuszogását.
- Mondj el mindent, amit tudsz, éreztél, érzel. Szépen egyenként, mindent! Ha tovább húzod az időmet, elmetszem a torkodat! Semmi trükk. - mondom teljes határozottsággal, fenyegető hangon. Közben azért ügyelek arra, hogy, erősebben szorítsam oda a pengét, ha egy rossz mozdulatot is tesz.


Vissza az elejére Go down
Feline Eryneth N'Ardes
Arany sárkány
Feline Eryneth N'Ardes


Hozzászólások száma : 34
Életkor : 407
Munkahely : Egyenlőre nincs.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-06, 6:53 pm



//Jeremynek//

Szeretnék már tovább állni, azonban a mitugrász nem engedi, ráadásul egyre csak bizonygatja, hogy mágikus hatalmam van és vigyázzak vele és bla bla és mindezt olyan komolyan veszi, hogy egyszerűen nem értem, hogy ezt komolyan gondolja, vagy csak csel az egész.
- Tényleg nem tudom miről beszélsz! Hagyj békén! - mondom, s kitáró mozdulattal tépem ki kezem a markából. Ezzel azonban azt érem el, hogy egy mellettem elhaladó férfiállat kezéből kiütöm az ételt. A csülök íves röppályát megtéve landol egy másik ember hátán, majd a porba hull. A férfi szárnyat bontott finomsága után bámul, a másik, aki keresztezte az útját vele, hátra néz, meglátja a húst, majd felkel a székről... Eddig azt hittem áll, azonban nem, s ahogy most kiegyenesedik, feje magasan a többi ember feje fölé emelkedik. Agresszív és morcos arccal lép a szerencsétlen étke-vesztett férfihez, s annak gallérját két kézzel megfogva elemeli a földtől. Még mielőtt bármit is tenne, válaszhelyzetbe kerülök.

Ha a félvér eddig nem győzött meg hirtelen, valamilyen úton módon, hogy igaza van és érdemes vele foglalkozni, akkor oda lépek a hatalmas férfihez, s mielőtt az bármit tehetne a másik nyeszlett egyénnel, megfogom karját.
- Ne bántsd, nem az ő hibája volt! Én vertem ki a kezéből az étket, mert az a férfi zaklat, s kirántottam kezem a markából. - mutatok a félvérre (ha még ott áll). Ennek -és nyilvánvalóan női bájaimnak - hatására leteszi a férfit és a félvér felé indul (amennyiben az ott volt, amikor rámutattam).

Ha a félvér kígyónyelve meggyőz, nem törődöm a két viaskodó férfivel a háttérben, hanem biccentek neki, hogy jöjjön utánam, s egy kihaltabb kis utcába vezetem. Ahogy belép utánam, s eltűnünk a kíváncsiskodó tekintetek elől, olyat teszek, amire valószínűleg nem számít: egyik kezemmel lenge ruhám alól egy szépen elrejtett tőrt rántok elő, a másikkal a nyakánál fogva tolom a falhoz. A hullámos pengét oda szorítom az álla alá és olyan közel hajolok hozzá, hogy érzem arcomon a szuszogását.
- Mondj el mindent, amit tudsz, éreztél, érzel. Szépen egyenként, mindent! Ha tovább húzod az időmet, elmetszem a torkodat! Semmi trükk. - mondom teljes határozottsággal, fenyegető hangon. Közben azért ügyelek arra, hogy, erősebben szorítsam oda a pengét, ha egy rossz mozdulatot is tesz.


Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-07, 2:56 pm

/Feline-nek/

Komolyan mondom még soha nem találkoztam olyan makacs és értetlen teremtéssel, mint amilyen ez a lány volt. Nem is tudom, hogy lehetett belőle lovag, bár lehet, hogy csak valami hulláról szedte le azt a páncélt? Amennyire tapasztalatlannak és naivnak tűnt, még ezt sem zártam ki. Nem lennék elég jó a szakmámban, ha nem tudnám mikor hazudik vagy éppen mikor őszinte valaki és ahhoz, hogy engem átverjenek elég jó színésznek kell lennie valakinek, de ez a lány nem volt az.
A felháborodása és az undora nagyon is igaznak tűnt, ahogy le akart rázni magáról, de ami a legjobban megdöbbentett, hogy tényleg nem is sejtette valószínűleg, hogy milyen képességgel rendelkezik, hogy egyáltalán van mágikus tudása. Hogyan lehet, hogy nem érzi, hogy nem látja mit tesz másokkal. Általában nem állok le aggodalmaskodni, hogy vajon kit és hogyan érint majd, ha megint rájön az az öntudatlan rohamféle, mint amilyen az előbb is elkapta, de jó alakalomnak tűnt, hogy közelebb kerüljek hozzá……és az értékeihez, anélkül, hogy felverné az egész környéket.
Hát, ha ebben reménykedtem, akkor ezt máris módosíthattam, hiszen a vad mozdulat, amivel kirántotta magát a fogásomból pont elég volt ahhoz, hogy egy éppen falatozáshoz készülő fickónak kiverje a kezéből a kajáját és azt – Óóóó szerencsétlenségek atyja! – természetesen egy hegynyi izomagynak a nyakába röpítse.
Na, ennyit arról, hogy ne legyünk feltűnőek! Még szerencse, hogy a bikanyakú csak a még mindig döbbenten az üres kezét, majd a földön fekvő cupákot bámuló férfit szúrja ki magának és dühének célpontjául. Ismerem az ilyet, már alig várja, hogy megmozgassa az ökleit és csak egy apró alkalomra várt, ami el is jött a véleménye szerint.
Áldozata még csak mukkanni sem tud, ahogy fölé magasodik és erőkifejtés nélkül a magasba emeli, hogy egy szintre kerüljön az arcuk.
- Na, tessék, nézd mit csináltál! – lépek mellé, de lehetőleg el a dühös fickó közeléből. – Hidd már el, nem akarok tőled semmit (micsoda hazugság, de az nagyon megy), de az előbb tényleg nagy erejű mágiát éreztem felőled és ha erről nem tudtál, akkor az nagy bajt hozhat még rád. Én csak figyelmeztetni akartalak, de, ha nem hiszed, az a te dolgod! – vontam meg látszólag érdektelenül a vállam. De, ha neked nem kell segítség………. –léptem egyet-kettőt, várva, hogy mit lép, na meg a verekedést is ki akartam kerülni, mert az őrség biztos, hogy mindjárt itt lesz.
Míg a kezét markoltam, azért arról megbizonyosodtam, hogy a karjára nem csatolt fel semmit, így arra már nem kell kutakodnom.
Visszafojtom a vigyoromat, mikor pár pillanat múlva a lány int és kis keresgélés után belép egy szűk, kihalt kis sikátorba. Az eddigiek után tényleg nem számítok arra, ami következik.
Bár szemem hamar alkalmazkodik a félhomályosabb helyhez, addigra már a falon nyekkenek és egy hideg vas szorul a torkomhoz. Eszemben sincs mozdulni, nem vagyok bolond és nagyjából biztos is vagyok benne, hogy nem akar megölni és mit akar kérdezni…….a maga módján.
Ráadásul ilyen közeli testkontaktusban, elég jól elboldogulnak fürge ujjaim a táskáján, mivel most egészen mással van elfoglalva.
- Ez nem volt szép tőled…..kedves. - próbálkoztam, hátha megmondja a nevét. – Már mondtam, hogy erős löketet bocsátottál ki, ráadásul elég forró is volt, bár lehet, hogy csak én éreztem így. Meg akarsz ölni ezért? Titkolod? Én nem árulom el senkinek. – értettem félre a heves reakcióját, de továbbra sem mozdultam, hiszen még nyelni sem tudtam úgy, hogy ne karcolja meg a bőrömet. - Ezt azért levehetnéd. - utaltam a tőrre. - Még véletlenül megvágsz vele.
Nem vettem a lányt komolyan, csak egy bolond fruska!


Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-08, 9:43 pm

//Mese: Égiháború//

*Avlanion városának fényeiben a város lakossága szokásos esti tevékenységét végzi.
A civilek többsége már elköltötte vacsoráját, s pihenni készül, míg a katonák közül, kik nincsenek szolgálatban, ejtőznek, avagy a város egyik fogadójában pihenik ki fáradalmaikat, s oldván a szolgálat keltette feszültséget, jóféle itókával oltják szomjukat.
Mások szintúgy, mint a civilek jó része, a kaszárnyákban pihennek.
A város őrsége éberen vigyázza a falakat, miként Lanuria egyik legerősebb haderejéhez illik.
Ambaron pusztulásának híre hozzájuk is eljutott, s ekképp éberebben is őrzik a kapukat, s tornyokat, mint annakelőtte.
A vízesések környékén is állomásozik őrség, s hogy ne feledkezzünk el róluk, Morses Kalaton, a grifflovasok vezére, egy nem túl testes férfiú szintúgy őrségben, noha ezúttal épp a lovasok bázisán végzi a számára kötelező papírmunkát. Cserzett bőre jelzi, hogy igencsak ki van téve az időjárás viszontagságainak, s emellett remek kondícióban is van. Arányos testalkata pedig készültséget és magabiztosságot sugároz magából még az asztal fölé görnyedve is.
A városi tanács tagjai, a testesebb nemes elnök, a karvalyorrú mágus, az elf, s a törpe, valamint a nemesek jó része, pihen már.
Avlanion a háborús fenyegetés ellenére nem érzi veszélyben magát.
E város szélén őrállomások állnak, s a jelzőtornyok katonái árgus szemekkel őrzik a nyugati eget.
Noha dolguk a Sárkány-hegység felől érkező támadások figyelemmel kísérése lenne, mégis figyelmüket nem csupán arra, hanem a megannyi csillag tűhegynyi fényeivel teletűzdelt égboltozatl összes belátható területére is szegezik.
Egyikük veszi észre a csillagokat kitakaró, még nem is túlontúl nagy méretű, sötét foltot.
Nem tudja mire vélni, s azt hiszi, tán szeme káprázik.*
- Hé, te! Nézd azt ott…!
*Mutat az égbolton állni látszó árny irányába. Társa figyelme is arra terelődik, s szemeit meresztve próbálja kivenni, mit lát az első.
Avlanion nem kedveli a vaklármát, s ez oknál fogva őrei sem riasztanak úton-útfélen, s ez abból is látható, nem is emlékeznek rá, mikor lobbant lángra a riadótornyok láncolata utoljára.
Az éji eget grifflovasok őrjárata is szeli, s az őrtorony személyzete hamarvást villanásokra lesz figyelmes az ébenfekete árnyék környékén…
Nem felhő biz’a, nem is holmi madársereglet, valami sokkal nagyobb, s éppen annyival sötétebb veszedelem, mi városukat fenyegeti.
Megizzad a két katona, de gyorsan kell dönteni, s végül kötelességtudatok engedelmeskedik. Mernek kockáztatni, hogy szégyenszemre hamis riasztást küldenek.
Fellobban az őrtorony lángja, s hamarosan a többi is követi, nem is oly sokára apró tüzek gyűrűje húzódik tova a hegyláncokon, így adva tudtára, a fél Északi-szegletnek, hogy a vízesések városát riadóztatták.
A városban hamarosan félreverik a harangokat, s a lárma mellett katonák sebes mozgása, a felriasztott csapatok gyors gyülekezésének zaja veri fel a város utcáinak csendjét.*

//Szeretettel üdvözlök minden résztvevőt!
A szabályokat a jelentkezéskor leírtuk, jó játékot mindenkinek! Smile
Vissza az elejére Go down
Arveleg
Nemes
Arveleg


Hozzászólások száma : 72
Életkor : 37
Munkahely : Fehérló Rend

Character sheet
Nép: Emberek

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-08, 10:28 pm

// Mese: Égiháború //

* Az este nyugodtnak indult, Arveleg számára ugyanolyannak, mint minden más este is azóta, hogy Avlanion városában állomásozott csapataival. Onoria főpapnő utasítására ide kellett jönnie, hisz felajánlotta rendje szolgálatait Lanuria Birodalom Nagytanácsának. A szobájában pihente ki a nap fáradalmait, éppen túlesett egy fürdésen, aminek köszönhetően sokkal frissebbnek érezte magát. Már régóta tervezett hírt adni atyjának magáról, habár sok alkalommal nem érkeztek válaszok a leveleire, vagy abban is több volt a formalitás, mintsem az apai szeretet. A fiatal lovag tehát ezt is inkább kötelessége teljesítésének tekintette, mintsem kellemes, hasznos időtöltésnek. Az asztalához vitte a gyertyát, melynek fénye beragyogta a terem egy részét, aztán helyet foglalt a kényelmesnek nem igazán mondható székében. Túlságosan sosem voltak nagy elvárásai a lovagnak, rendszerint csupán a legszükségesebb dolgokra tartott igényt, kerülte a komfortot. Rossz néven vette volna, amennyiben az emberei túlontúl megkülönböztetik őt, vagy irigyé válnak rá, hiszen abból előbb-utóbb konfliktus születhetett volna, amit megkísérelt elkerülni. Ettől függetlenül próbálta fenntartani a tekintélyét a hadseregben, mondhatni első szeretett volna lenni az egyenlők között. Az arany középutat járta, nem volt mindig puszipajtás a katonákkal, de a zsarnokoskodó, keménykezű tábornoki szerepet sem kívánta magára ölteni. Megragadta hát a tollat, megmártogatta a sötét tintában, azután egy üres pergamenre kezdte vésni a betűket. Lassan, szép kanyarításokkal, kitűnően olvasható karaktereket alkotott, melyek később majd egy, a közember számára száraznak vélhető szöveget formálnak. Rövidet, lényegre törőt, kevés érzelmi töltettel. Dús hajába beletúrt, sóhajtott egyet, kitörölte a szeméből a fáradtságot. Valamiért a gyertyaláng mindig is álmosítóan hatott rá, noha mégis rászegezte tekintetét a lángoló kanócra. Mélyen a tűz magjába süllyesztette tengerkék íriszeit, mintha elveszni készült volna annak erejében. *
- Miért is nem tanultam írnoknak? Vagy trubadúrnak? Még az effélék is jobban mennének...
* Suttogta csakis önmagának. Írni kezdett a városról, melynek szépsége lenyűgözte, a griffekről, amiket csodálatos lényekként tartott számon, és ezidáig nem is sűrűn került közelebbi kontaktusba velük. Hirtelen azonban megremegtek ujjai, riadtan kapta oldalra kezét, felborítva a tintatartót, ugyanis fülét baljós zengés ütötte meg. A vészharang. Azonnal felpattant egy ültő helyéből, elkezdte magára venni a páncélját. A sietségében még el is ejtette az egyik lábszárvédőjét, az ágya alatt kellett kutakodnia érte. Fegyverhordozója nem akadt, emiatt saját magának kellett becsatolnia a vaslemezeket, melyek az életét menthették a csata hevében. Közben szíve hevesen dobogott, az a fáradtság, ami pár perccel ezelőtt kínozta úgy tovaszállt, akár a madár az égen. Végül övére csatolta fegyverét, pajzsa a hátán nyugodott, ameddig nem volt rá szüksége. Viharosan rántotta ki szobája ajtaját, ezt követően sietős léptekkel indult pozíciójának elfoglalására. A hegyvonulatok felé pillantott, ahol már fénylettek a jelzőtüzek, eszerint igencsak komolynak számított a riasztás. Tudta, az idő pénz, vesztegetni holmi bámészkodással súlyos hibának minősült, ezért kocogva haladt tovább. Amint megérkezik majd a csapataihoz, jelentést kér tőlük, felkészíti őket a csatára, hogyha odáig fajul a helyzet. *
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 135
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-08, 10:56 pm

//Mese: Égiháború//

*Hetek óta már, hogy a hegyekben rejtőzködnek egy kis vadászkunyhóban az állapotos Gloriennel, meg a beteg kis fiúkkal. Ilyen körülmények között tényleg nem kockáztathatták, hogy akár a dagorladiak, akár a meggyilkolt herceg emberei, kik még azóta is keresik, nyomukra bukkanjanak.
Most azonban mégis kénytelen volt bemerészkedni a városba, Glorien nemsokára szül, őneki meg kötelessége beszerezni a szükséges dolgokat, hogyha eljön az idő, ne szenvedjenek hiányt semmiben.
Szemeit lesütve vágott át a város főterén, hiszen először járva eme város utcáit, nem mert félreesőbb sikátorokon keresztül vágni, nehogy eltévedjen, s azzal is húzva az időt. Mire sikerült beszereznie mindent, már rá is sötétedett, pedig a várost sem hagyta el még. Tudta, így az erdőn átvágni is nehezebb lesz a sötétben, de Glorient nem hagyhatta magára egy éjjelre sem, hiszen most van a legnagyobb szüksége rá, ahogyan Galwornak is.
Egyszerre csak lárma veri fel az esti csöndbe boruló város utcáit, harangok kezdenek zúgni, egyik kezéből meg szinte elsodorja egy csapat mellette elsiető katona a csomagokat.*
~Mi a fene? Azonnal ki kell jutnom a városból!~
*Lépteit meggyorsítva igyekszik a város kapuja fele, ahonnan érkezett.*

Vissza az elejére Go down
Ryn von Samok
Szürkeköpenyes
Ryn von Samok


Hozzászólások száma : 205
Életkor : 29

Character sheet
Nép: Mágusok

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-09, 10:12 am

A közelmúlt eseményei erősen kihatottak rám. Azon kevesek egyike voltam, akik túlélték az ostromot Ambaronban. Ráadásul, ezután rá kellett jönnöm, hogy ebben a világban az ember lánya lépten-nyomon veszélyes teremtményekbe botlik bele. Eldöntöttem, hogy ha törik, ha szakad, én erős leszek, erősebb mint bárki más és…még valamit akartam.
Meg akartam találni a családomat. Ahhoz, hogy tudjam, hogy legyek erősebb szükségem volt rá, hogy visszatérjek a gyökereimhez. Ez viszont nehezebb munka volt, mint gondoltam volna. Öt éves lehettem mikor Heon elszakított a családomtól és tanítványává fogadott. Azóta nem láttam a szüleimet, nem is hallottam felőlük. Arról is csak sejtéseim voltak, hogy valószínűleg Avlanion környékén valami kis faluban éltem. Biztosat sajnos nem tudtam. Nagyon nehéz volt visszaemlékezni a gyerekkoromra. (Bezzeg a Heonnal töltött időre kristálytisztán emlékeztem. Ha ott maradok, mostanra már talán véreskezű feketemágus lennék…)
Úgy döntöttem, megszállok egy fogadóban itt a városban és holnaptól a környékbeli falvakat fogom járni, hátha megtudok valamit. Nem tápláltam sok reményt a sikerhez, hiszen talán a szüleim már meg is haltak. Annyi év telt el azóta. Az is lehet, hogy látni sem akarnak azok után, ahogy eltűntem közülük. Mégis, emlékeim mélyén ott hallottam apám szavait:
„ Ryn! Egyszer majd bocsáss meg nekem és térj vissza hozzánk.” – ez a kis emlék reményt csalt a szívembe. Talán még nem késő…
Gondolataimba mélyedve léptem át a város kapuján, de aztán…Pár lépés után a lábaim elnehezültek. Alig kaptam levegőt, nekidőltem egy házfalnak és ki tudja hány órát álldogáltam ott. Megijedtem, talán féltem is. Féltem szembenézni a múlttal. Máskor szeleburdi és nagyszájú énem eltűnt és helyét a kételkedés vette át.
~ És mi van ha utálni fognak? Vagy elküldenek? Mi van ha nekem esnek, amiért Heon olyan undorító csellel szerzett meg magának annak idején? Mi van ha engem hibáztatnak? ~ Számtalan hasonló gondolat kergette egymást a fejemben. Olyan sokáig álldogáltam a házfalnak dőlve hogy mire újra feleszméltem gondolataimból, már sötétedett. Nem igazán az zavart meg hogy este volt, hanem az hogy riadóztatták a várost.
- Neeee… - Kúszott az arcomra egy sajátos fintor. Elrugaszkodtam a faltól és kiléptem az utca közepére. Méltatlankodva tártam szét a karjaimat.
- Miért ver az ég! Nem volt elég hogy túléltem egy ostromot nem is olyan rég??? Ne máááár!!! – nyafogtam és szinte toporzékoltam. Ha eddig méltatlankodó volt a hangulatom, akkor most biztos lehetett mindenki abban, hogy egy híres Ryn-féle dühkitörés közeleg.
- Áááá! Ezt nem hiszem el! Hogy lehetek már ennyire rohadtul szerencsétlen? – és ezután még olyan szavak hagyták el a számat, amit bármely kocsis és mesterember megirigyelhetett volna. Választékosan és szóismétlés nélkül káromkodtam.
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-09, 12:11 pm

// Mese: Égiháború //

Kényelembe helyzete magát, egyik lábát lelógatva szédítőnek is nevezhető mélységbe, míg a másikkal bizton tarthatta magát egyensúlyban a díszes kövekre nehezedve. Talán egy tér, ahol a városiak mellet az ide vándorlók is ámulhatnak a vízesések elképesztő látványát látva, bár inkább tűnt precíz kivitelezésű terasznak. A lényeg, hogy acélnak tökéletesen megfelelt. Alig-alig lézengett arra pár ember, akik még is adóztak a látványnak, azok rá sem hederítettek. Senki sem zargatta hát és ennek roppant örült, főleg a reggeli incidens után. Nem volt óvatlan, cseppet sem, csak a reggelijét igyekezet kifogni a habok közül, de ahelyett, hogy megkaparintotta volna az egyik gyorsan cikázó ezüstös finomságot, annak otthonába merült némi hívatlan segítséggel. Kimászott volna ő magától is, ha hagyják, csakhogy abban a pillanatban nem pórul járt vándornak nézték és végkép nem a körülmények áldozatának, hanem bűnsegédnek. A morcos lovas pedig roppantul megszívlelte, hogy hátasa csipkelődve érdeklődik irányában, egyben izgatott és feszült. A griff viselkedése pedig könnyen átragadt rá is, mert tudta, hogy a különös lény miért viselkedik így, bár szóban ő igyekezett arra fogni, hogy fél a griffektől, de ezt a lovas meglehet fenntartásokkal sem fogadta el.
Nagyot szippantva a tiszta vízpermettől édes levegőből, elégedetten hunyta le a szemét. Korábban végignézte az égbolt alkonyba borulását, bár a látvány élénk vöröses-arany színeivel, ha csak felszínesen is, de előhozták a lángba borult falu képét. Vegyes érzéseit hatásosan mosta el az, ami alig egy fél órácskával ez előtt babonázta meg. Mivel az egész délelőttöt és a kora délután egy részét zárkában töltötte, már az íztelen zabkásának is örült volna, amit ebéd tájt makacs módon utasított vissza, csak magában kívánva jó étvágyat hozzá a szakácsnak. Azóta jól lakott, meghazudtolva a látszatot nem kevesebb, mint öt egész halat falt fel és ami valamennyire örvendetes volt, hogy csak négyért kellet fizetnie. Ezzel nem is volt probléma, azzal már annál inkább, hogy nem állt szándékában a városban éjszakázni. A fogadó egy olyan helyet képezett számára, amit kerülni kívánt. Nem vágyott hálótársakra, sem azokra a zajokra, amik egy ilyen hely jellemeznek. Viszont újra és újra belefeledkezett a látványba, a teltség is elnyomta az indulás késztetését és mivel senki sem zargatta, elhitethette magával, hogy még ráér.
Felnézett az égre. A tiszta, csillagpettyes tinta kék vászon egyszerűen hívogató volt. Még el is képzelte milyen lehetne erről a helyről elindulni, a váratlan áramlások hátán kijutni a folyó fölé, leküzdve a vízpárában megbújó akadályokat. Izgalmas és pezsdítő, lehetne. Csak karjait nyújtja a magasba, hogy aztán egy nyújtózás álcája mögé rejtse tiltott vágyait. Karjait leengedve, kezeivel hanyagul támaszkodott meg a kőkorláton, amin ült és csak nézte az eget, hogy meddig is tartott, míg pillái megremegtek, nem tudná megmondani. Lehunyta szemeit, jól eset kizárni a közeli fáklyák élesen vibráló fényét, talán egy perc volt csupán, mire újra kinyitotta a szemét. Újabb és újabb fényfolt jelent meg a távolban.
Sosem látta, még a magasból sem az összes őrtornyot, de percek múltával egyre többet tudott összeszámolni. Sejtette, hogy mit üzennek és azt is, hogy mi fog következni, a riadó egyértelmű hangjaira még is összerezzent. Felmarkolta tarisznyáját, sebtében át is vette a szíjat vállán és szokatlan módon, megállt szál egyenesen a korláton. Mielőtt az égre emelte volna tekintetét, a mélybe pillantott, a vízpart, vagy az erdő is rejtheti az ellent, ahogy az ég is. ~ Keveredjek megint egy harcba? ~ Nem akart harcolni, sem emberrel, sem pedig sárkánnyal, de még orkokkal sem. ~ Ha észre is vennének, most még van lehetőség elillanni. ~ De nem mozdult. ~ Még semmi sem biztos! ~ Noha, egyértelmű volt, hogy a város fegyverforgatói "hadba" állnak.
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-09, 4:10 pm

/Mese: Égiháború/

Nagyon reméltem, hogy az után a fura medvevadászat után, amiben majdnem én lettem az anyamedve aktuális vacsorája annak a különös és zakkant fickónak a jóvoltából, aki valamiért szívügyének tekintette, hogy állandóan bajba keverjen, végre nyugodtan neki láthatok a dolgomnak a városban és kicsit megtömhetem a zsebemet, mielőtt tovább állok.
Egész nap a piac környékén és a forgalmasabb utcákban „dolgoztam” és mivel volt pár zsírosabb fogásom, elégedetten poroszkáltam a város szélén lévő szállásom felé, mikor már a nap is lemenőben volt.
A város külső részén, a szegényebb környéken, már nem voltak olyan magasak az árak, így itt vettem ki egy szobát, amelyhez vacsora is járt, ráadásul nem is igen voltak kíváncsiak a szállóvendégek ügyes-bajos dolgaira, igaz a színvonal is alaposan híján volt egy némely dolognak. Nekem azonban megfelelt a kissé már elgyötört szalmazsák, a hideg vizes kancsó egy csorba edénnyel, amiben mosakodni lehetett. Úgy sem szándékoztam túl sokáig maradni, na meg aztán itt nem is volt szem előtt az ember.
Azért az egész napos jövés-menés, a feszült figyelem, amivel az áldozataimat választottam ki és az őröket lestem, eléggé elfárasztott, így a sovány vacsora és a savanyú lőré után, amit itt bor helyett adtak, egy szál mécsessel behúzódtam az alvókamrába, hogy az ajtaját egy fadarabbal kipeckelve (jobb a békesség), megszámoljam munkám eredményét és elővigyázatosan a nadrágom korcába varrjam, hiszen nem én vagyok az egyetlen, aki más kifosztásával keresi a kenyerét.
Aztán meg az utakon mostanában még a magamfajtának sem árt vigyázni, elég baljós híreket hallani, ezért jobb az óvatosság.
Mikor a láng már a faggyú csonkját kezdi égetni, elfújom azt, majd a sötétben a jóleső munka fáradtságával dőlök le a szegényes fekhelyre, egy darabig izegve-mozogva. hogy elfészkeljem magam és ne nyomjon sehol.
Azonban alig hunyom le a szemem, legalábbis az volt az érzésem, máris meglepő hangokra ébredek, amihez házzá társul az utcáról felhangzó zűrzavar, hangoskodás, káromkodás és távolabbról parancsszavak ordítása is. Az ablakon kinézve már látom a jelzőtüzeket is és bár hihetetlennek tűnik, azt kell hinnem, hogy a várost támadás érte. Persze hallottam hírét Ambaron elpusztításának, de hát az nem itt van és Avlanion egy erősen, talán a legerősebben védett városok egyike.
Azért is jöttem ide, hiszen eszem ágában sem volt belekeveredni a harcokba, nekem abból semmi hasznom nincs.
Azt hiszem itt az ideje szednem a sátorfámat és lelépni. A fogadó belsejéből is mozgolódás hallatszott, de valószínűleg most nem velem lesznek elfoglalva, így magamra kaptam a köpenyem és a vállamra kanyarítottam a zsákom és a fegyvereimet és az ablakon át távoztam, hogy minél előbb a kapu felé iramodjak, hátha ki tudok surranni valahogy.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-11, 8:54 am

*Az út hosszúnak mondható mégis egész gyorsan ideértem, alig léptem be a főkapun abban a szempillanatban hatalmas zsivaj kerekedett. Az emberek kiabáltak valamiféle jelző tüzet emlegettek. A külső peremen haladtam, feljárót kerestem a falra mikor egy ismerős alak libben kifelé a fogadóból.
-A kapukat már bezártak Jeremy... Hiábavaló a futás ez a háború elért téged is.
*Haladok tovább s kisvártatva feljárót találok a várfalra. S kémlelem a messzeséget velem ellentétben más nem látná oly tisztán a felénk repülő sárkány alakját. Megfordulok majd elkiáltom magam.
-MINDENK FEGYVERBE! FEL A FALAKRA! Elért minket a háború...
*A sárkány még mindig fogós kérdés a számomra, vajon hogyan szedem le odafentről azt a dögöt. Majd a falról egy háztetőre erkezek le, s követem az embereket a fegyverraktárig. Mostantól mindenki katona, nincs se nő se gyermek, mostantól csak harcosok vannak ebben a városban.
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 135
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-12, 8:51 pm

*Nehezére esik a zsúfolt utcán haladnia. Egyik bőrtarisznyát el is sodorták válláról, a másikat végül ő dobja le az útra, hogy könnyítsen magán, mikor látja, hogy a kapukat elkezdik bezárni. Az utca közepén szinte nekilökik egy ész nélkül káromkodó vörös hajú szépségnek, de végül sikerül kisebb súrlódás árán elkerülni az ütközést. Megtartva tempóját, fejét visszafordítja egy pillanatra, és odaszól neki.*
-Hú, kislány! Te ezzel a szájjal csókolod meg anyukádat?
*Gúnyos mosolya megvillan, majd tovább küzdi előre magát a kapu fele a tömegben, mígnem a közeli fogadó ablakából szeme elé nem kerül egy nyurga fickó(Jeremy). Kikerülni már nincs ideje, s talán türelme sem, ezért durván taszítja félre, talán el is esik az idegen. Pár lépés után fordul csak vissza, de akkor is csak azért, mert tekintete elkapja a várfalon végigsiető Adent, amint az elkiáltja magát.*
~Pokolba veled meg a háborúval. Nekem te aztán nem mondod meg, hogy mit tegyek! Semmi közöm a városhoz, sem Lanuriához. Ha támadják, hát védje meg magát a város...s hanem pedig pusztuljon! Bánom is én...~
*Eme gondolatokkal tör utat maga előtt, most már nem tekintve, hogy kire lép rá, vagy, hogy épp kit kell félre üssön útjából, de így is elkésik. Szemei előtt záródnak be a kapuk.*
-Remek! Most már csak az a kérdés, hogyan kerülhetném el a harcot...
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-12, 10:47 pm

/Mese: Égiháború/

Éppen csak, hogy sikerül megállnom a lábamon, ahogy földet érek a nem éppen szokványos távozás után, amivel nem csak időt, hanem pár darnát is megspórolok és megpróbálok tájékozódni az össze-vissza rohangáló népek között, hogy merre is induljak, hogy mielőbb távozzak a városból, mert sejtelmeim szerint, az első, amit ilyenkor megtesznek majd a katonák a jelzéseken kívül, a kapuk bezárása. Na, addigra nem szeretnék itt lenni!
Meg is találom az irányt és lépek is párat, mikor egyszerűen a semmiből előbukkanva a sötétben, elviharzik mellettem egy nagydarab, fehér hajú fickó és akkorát taszít rajtam, hogy a fogadó fala állít csak meg és óv meg attól, hogy a földre kerüljek.
- Hogy paroláznál Dremer-rel, te tulok! – kiáltom utána, mikor levakarom magam  falról és nagyjából leporolom a köpenyem, továbbra sem téve le róla, hogy elérjem a városkaput, ahová úgy néz ki, nem csak én tartok egyedül.
Mikor meghallom az ismerős, ráadásul nekem címzett hangot, hát feláll a hátamon a szőr.
~ Nawarien! Ez nem lehet igaz! ~
- Hagyj engem békén! Háborúzz te, ha akarsz! - intek neki egy egyezményes jelet, és sietek tovább.
Nem csak a megrémült civilek rohangálnak, mint a kerge birkák, mivel senki nem tudott egyelőre mondani nekik semmit, hanem a riadóra a helyükre siető katonák is sietősre vették és ők se nagyon nézték kit löknek félre, bár náluk legalább érthető volt a sietség, nem úgy, mint annak a vadmarhának.
Viszont még a sietős távozás kényszere sem akadályoz meg benne, hogy ne éljek időnként az adódó lehetőséggel, amivel pár pénzes erszény észrevétlenül a tarisznyámba vándorol.
Nincs nehéz dolgom, mint azzal a még mindig a páncélját igazgató férfival sem (Arvaleg), akinek szándékosan kerülök az útjába, hiszen szinte észre sem vesz a nagy igyekezetében, így lendületesen ütközünk össze, minek következtében nekem megfájdul a vállam és oldalt penderülök, pár szitok szóval az ajkamon és egy kis tarsollyal az ingemben, amit a lovag övéről akasztottam le.
- Mi van már? Senki nem néz a lába elé, csak azért mert fényes páncél van rajta? – adom a felháborodottat, de már sietek is tovább, bízva benne, hogy hamarosan már – mire a fickó észleli az értékei hiányát – én már messze leszek a várostól. Most úgy is mással lesz elfoglalva.
Azonban nem vagyok elég gyors és egy hangos káromkodással ütök a mellettem lévő falra, mikor meglátom, hogy az egyetlen utat, amin kijuthattam volna, épp most zárják be.
Most merre tovább? Nincs kedvem csapdába esni egy ostromlott városban, még ha az a város rendelkezik állítólag a legerősebb védelemmel is.
Minden esetre eltűnök az egyre forgalmasabbá váló útról egy sikátorba, ahová még bevilágít némi fény és megnézem a zsákmányomat, megszabadulva az árulkodó erszényektől.
Az ingembe rejtett csomagban azonban pár érmén kívül csak egy levél van, amit már éppen csalódottan dobnék el, mikor meglátom a rajta lévő pecsétet……..Óóóó Istenek!
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-12, 11:43 pm

*Körbe tekintek a városon nagy a zűrzavar, s innen már csak a falról kiugorva van már csak a kiút viszont ez a gyengék útja.
-A kapu zárva van... S mostantól... A halál vagy a győzelem a kivezető út innen...
*S a katonák is felsorakoznak a falon, előkerülnek az íjak, kardom pajzsok s lándzsák. Majd én magam elhagyom a várfalat. A sárkány első célpontja úgyis a falon védő katonák lesznek. Egy háztetőre érkezek, majd tovább gurulok. S leugrok a következő ház tetejére, s az utcára érkezek. A lökdösődés körülöttem abba marad, páran megszeppennek a belépőn. S az első aki megpróbál arrébb lökni hamarvást észlelheti, hogy jóval nagyobb fába vágta a fejszéjét mint amilyennek először kinézett.
- Ideje felkészülni...
Vissza az elejére Go down
Arveleg
Nemes
Arveleg


Hozzászólások száma : 72
Életkor : 37
Munkahely : Fehérló Rend

Character sheet
Nép: Emberek

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-13, 12:20 am

// Mese: Égiháború //

* A fejetlenség eluralkodott a városon, a nép riadtan menekült, egyesek csatába hívták még a közembereket is, mások azt sem tudták, merre rohanjanak félelmükben. Arveleg tudta, hogy a városban voltak még harcosok a hivatásos katonákon kívül is, és ennek örült. Remélte, többségük nem kezd majd olyan magánakcióba, vagy cselekedetbe, amellyel megnehezítené a hivatásos várvédők feladatát. Az együttműködés sokkal hasznosabbnak bizonyulna, ráadásul ezáltal Avlanion védelmezőinek létszáma is megemelkedne, amellyel szintén előnyre tennének szert a lakosok. A fiatal nemes még mindig páncélját igazgatta, mikor egy gondolat villámként hasított át elméjén. Talán nem éli túl az elkövetkezendő órákat, ám a levelet, melyet a főpapnő rábízott még mindig nem adta át Morses Kalatonnak, aki a grifflovasok vezérének jogait élvezhette a vízesések városában. Úgy vélte, ideje lesz sort kerítenie erre a dologra, a csapatai egy ideig az ő vezetése nélkül is tudták a dolgukat, hiszen jó kiképzést kaptak, Arveleg pedig megkísérelte őket felkészíteni rengeteg szituációra, ami adódhatott a háború folyamán. Rossz néven vette volna, amennyiben halálával elbukja első személyes küldetését, mellyel a Remény templomának hercegnője bízta meg, amikor még Tarsisban tartózkodott. Erszényében ott lapult a fontos dokumentum, rajta a pecséttel, az átadása óta háborítatlanul. A lovag sikeresen megőrizte a papírost, senki, ő maga sem látta annak tartalmát. Úgy vélte, a sietős lépteket visszább fogja, de ki kellett derítenie, hogy merre is állomásozott a dicső griffvezér? Ettől függetlenül aggódott a bajtársaiért, mégis egyedül kellett hagynia őket, pedig megesküdött magának, sohasem hagyja cserben a csapatát. Ameddig felszerelését igazgatva ballagott, nekiütközött egy férfinak. Arveleg megilletődötten fordult a fickó irányába. A vöröses barna hajú, hegyes fülű illető (Jeremy) olyan hangnemben nyilvánult meg, ami igencsak sértően hatott a Tarsisból idevezényelt nemes számára. Összeráncolta a homlokát, szigorú tekintetét rászegezte a felháborodott alakra. Akármi is történjen, Arvelegnek sosem szabadott megfeledkeznie lovagi létéről, pláne ehhez hasonló katarzis helyzetekben. *
- Bocsáss meg, az én hibám! Egyébként, nem ártana neked is magadra ölteni valamiféle védőöltözetet, ha már itt tartunk. Egy sárkány repked az égen, nehezebben csócsál majd össze, amennyiben vasba burkolózol.
* Gúnyos megjegyzése végén illendően fejet hajtott a másik előtt, ezt követően továbbállt. Olyan embert kellett keresnie, aki nem volt futólépést igénylő mozgósításban, ezért egy őri posztot betöltő katonatársához lépett. *
- Barátom, áruld el nekem, merre találom Morses Kalatont?! Nagyon fontos, át kell neki adnom...
* Ebben a pillanatban félbeszakadt a nemesi származású vitéz mondandója, ugyanis erszényének hűlt helyét találta az övén. Hirtelen öntötte el kétségbeesés, harag, értetlenség, valamint megannyi érzelem, csakhogy egyik sem hatott pozitívan. Tisztában volt vele, indulása után nála volt a bőrtarisznya. Hirtelen bevillant neki a sértődött, kreolos színben pompázó arc, s ökölbe szorultak a kezei. *
- Ó, hogy az a!!!!
* Indulatosan kezdett futni, lefelé a várfalról, faképnél hagyva az őrt, a készültséghelyzetet, mindent és mindenkit. Csupán megbízatása járt az eszében, Onoria főpapnő levele, valamint a tolvaj. Saját magára mérgesebb volt, mintsem a zsebmetszőre, ugyanis ő nem tett időben eleget kötelességének, a hanyagsága keserű levét itta ebben az istentelen szituációban. A főkaput bezárták, így ott nem juthatott ki a zsivány, ezért még mindig a városban kellett tartózkodnia. Arveleg ügyetlen illetlenséggel kísérelt meg leszólítani embereket, azok viszont rá sem hederítettek, mentették a saját irhájukat. Feladni készült a reményt, mikor megpillantott egy sikátort, ahová óvatos léptekkel besétált. Csodák csodájára ott találta a tolvajt. *
- Van nálad valami, ami az enyém. Add vissza azt a levelet, cserébe még a pénzt is megtarthatod! Nem akarlak bántani.
* Amint elhangzott ez a mondat, kihúzta tokjából a kardját, jelezve, hogy erőszakhoz fog folyamodni szükség esetén. *
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-13, 3:13 am

*Egy nyugodt helyre volt szükségem a város forgatagában. Át kellett gondolnom még egyszer a taktikát, s leginkább azt, hogy mi módon is fogok a sárkány közelébe jutni? S ha oda is jutok nem a fekete az kiről úgy hírlik halandó fegyvere nem végezhet vele. Bár ez utóbbiban kételkedek, nem fog maga jönni ha vannak szolgái. Egy sikátorba fordulok be, ez megfelelő hely lesz a ceremóniához. S ekkor egy ismeretlen páncél hátsó részét látom meg. Kezére pillantok, kardját szorongatja. S az ember előtt egy másik áll kinek arcát csak akkor látom meg mikor már elég közel értem a másikhoz, az utca zajai lépteimet sem engedték hallani. A férfi vállára rakom a kezem.
-Órjás
*Jerry láthatja ahogy szemem vörösbe vált, s a páncél mint rongydarab kezd el összenyomódni markom szorításától. A férfi hallhatja ahogy illesztései elkezdenek halkan pattogni.
- Háború van s ti még ennek a közepén is képesek vagytok egymás torkának ugrani... Jerry, mi dolgod vele?
*Tessékelem el az utamból a férfit, s még elég szelíden lököm el ahhoz hogy ne essen baja.
-Vedd le róla a kezed- mutatok a kardra- különben úgy vélem majd, hogy életemre törsz s az nem túl.... szerencsés számodra....
*Pillantok vissza Jerryre, vöröslő komor tekintet szegeződik rá. Majd megropogtatom ujjaimat.
- Azt hiszed figyelmemet elkerülte? A fogadó melletti kis megmozdulás...?


A hozzászólást Nawarean összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2015-03-13, 10:25 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Ryn von Samok
Szürkeköpenyes
Ryn von Samok


Hozzászólások száma : 205
Életkor : 29

Character sheet
Nép: Mágusok

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-13, 6:31 am

érzékeltem, hogy valami nagy közeledik felém elég gyorsan és mindjárt fellök. Felhúztam a vállaimat, felkészülve az ütközésre, de az nem történt meg. A nagy valami épphogy csak elkerült. Megnyugodva fújtam egyet és csak akkor néztem újra az idegen felé mikor beszólt.
- Haver! Tehetsz nekem egy szívességet... - kiáltottam utána negédes mosollyal az arcomon. Ám nem sokáig dühönghettem, mivel az embertömeg szó szerint magával sodort. Az egyik hátránya annak ha az ember nem túl magas, hogy ilyen esetben arra megy amerre a többiek...attól függetlenül hog eredetileg mi lenne a szándéka. De ez esetben nem ellenkeztem. A tömeggel sodródtam, hiszen a hullám a kapu felé tartott. ~Talán még kijuthatok...~ erre nem sok esélyt láttam tekintve a mostani szerencseszériámat, de azért egy próbát megért a dolog.
Mire a kapuhoz értem már bezárták a hatalmas szárnyakat.
- Hát ennyi. - morogtam elhúzott szájjal.
- Én most tuti kinyiffanok...végem...mégis hány ostromot képes megúszni az ember lánya? - ekkor rádöbbentem hogy tulajdonképpen magamban beszélek. És ez semmiképpen sem túl jó jel. ~Lehet hogy máris bediliztem? ~ nyúlt el az arcom a döbbenettől.
- Ó mindegy!!! - szinte sértődötten fordulok meg. Valami biztonságos helyet kell keresnem, de gyorsan. Ekkor szemem sarkából megpillantom a beszólogatós fószert. Nem tudom ki és mifajta, de nem tűnik túl ijedten. És nem is úgy néz ki mint aki bele akar folyni a harcokba. ~Tökéletes! Tuti keresni fog egy biztos helyet, és bármerre megy, követem.~ Várok egy kicsit és ha elindul kis késéssel követem mint az árnyék. Megszólítani, megismerkedni nem akartam vele, mert az sértette volna a büszkeségemet (a beszólása miatt), ezért választottam ezt a stratégiát.
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-13, 8:38 am

//Mese: Égiháború - egy kis találgatás ^^//

Olybá tűnik, süket és vak is arra nézve, ami körülötte folyik. A város pontos másává vált egy felbolydult kaptárnak és neki esze ágában sem volt csatlakozni azokhoz, akik a kapuk felé tartva a menekülés reménytelenségét nem érezve próbáltak menekülni. Csak fél szemmel, alig figyelemmel tekintett a házak között húzódó utcák forgatagára, nem is sejtve, hogy ismerősökbe botolhatna, ha vállalná a tömeg nyújtotta káoszt. A falak és bástyák éppúgy megtelnek mozgással, ahogy várhatóan a teraszon is felváltják egymást az emberek. Bámészkodók helyére a város védői érkeznek. Ő pedig még mindig kényelmes nyugalommal ácsorog ott, ahol nem kellene, mert könnyen nézhetik a közeledő vész szövetségesének, vagy szimplán egy gyáva kutyának, aki előbb veti magát a mélybe, minthogy kardot ragadva védje saját életét és talán másokét is. A dolog logikája viszont roppant egyszerű, kedveli a magaslatot és a tekergő szél kellemesen érinti, mind e mellett tökéletesen rálát a baljós árnyat hordozó ég darabjára.
A fel-felvillanó fények úgy vonzzák a tekintetét, mint pillangót az éjjel gyújtott gyertya fénye. Valaki elkiáltja magát, nehéz eldönteni, hogy félelmében, vagy gonosz megfontolásból, mások félelmének növelése véget teszi. "Jönnek a sárkányok!" ~ Valóban sárkányok lennének? ~ A jelenség messze van ahhoz, hogy érezhesse és a szél iránya sem az ő orrának kedvez, találgathat csupán. Egy sárkány, vagy egy csapat hagyná, hogy így rájuk leljenek? Egyre kevésbé hitte azt, hogy a távolban az egy sárkány lenne, noha elterelés még mindig lehet.
Megfeledkezett róla, mert csak szóbeszédekből hallotta lábadozása alatt, még Olassie ostroma után. ~ Ez ilyen felkészült város ellen mi más lenne hatékonyabb ellenfél, mint egy hasonló erőkkel rendelkező. ~ Filnorenre gondolt, amely rettegett hírneve ellen, a közelmúltban vereséget szenvedet, de nem pusztult el és talán elérkezett az idő, hogy kiköszörüljék a csorbát. E gondolat borzongással töltötte el, mert a lehetőség éppen úgy fennállt, mint a másik lehetőség.
- Eszement kölyök! – rivallt rá egy páncélos, aki meg is ragadta, lerántva a korlázról, de az eséstől megkímélve fogta meg. Meglepődött a váratlan fordulaton, de nem tette szóvá, hogy onnét számára tökéletes kilátás nyílt mindenre. – Eridj innét! Keres menedéket! – a katona minden bizonnyal jót akarva lökte a házak irányába, tétován indult meg, de még sem hagyta el a többihez képest nyílt teret.
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 135
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-13, 8:33 pm

*Kezét lassan végigsimítja arcán, még mindig a bezárt kapu előtt álldogálva. Nagy későre megfordul, majd tekintetét körbehordozza a falakon.*
~Á, inkább nem...~
*Hamar letesz arról, hogy a falon keresztül távozzon, sem úszni, sem összetörni nincs kedve, ezért hát marad a visszaút a város belsejébe és....elrejtőzni talán?*
- Elrejtőzni? Még mit nem! Hadd várjuk meg mi lesz az egészből...
*Morogja maga elé, de amint tud, letér a főutcáról, bevetve magát a sikátorokba. Egyik szerencsétlen sarkon befordulva bele is botlik a három háborúsdit játszó alakba, közülük ráismerve a nyúlánkra, kit imént fellökött, na meg Adenre, akivel többször is keresztezte útjuk egymást, már Lanuriára érkezése kezdetétől, de sosem volt alkalmuk megismerni sem egymást, sem egymás öklét.
Kicsit sem véve vissza sebességéből, úgy dönt, most sem ez lesz a megfelelő alkalom. Csináljon amit akar. Bár így elnézve, az előbb még a város védelmére szólított fel mindenkit, most meg az egyik védőjét szorongatja.*
~Szép kis alak, mondhatom.~
*További figyelmet nem fordítva rájuk  sétál tovább, szinte olyan nyugodtan, mint Avlanionba való érkezésekor ma délután. Most azonban nem a kereskedő fele veszi az irányt, hanem betér az egyik fogadóba. Bent már senki sincs, székek, asztalok felforgatva, ablakok kitörve,látszik, hogy végigsöpört az egészen a közelgő háború szele. S hát mi lesz e fogadóból azután, ha betörnek a támadók a városba? De ez már nem izgatja.
Otthonosan mozogva kerül a pult mögé és tölt magának a legdrágább italból. Közben a kasszába is belenéz, de az üresen ásít felé. Fejét egyik kezében megtartva könyököl fel, s mered az ajtó fele sokáig, mintha azt várná, hogy besétáljon rajta a megoldás minden problémájára.*
Vissza az elejére Go down
Ryn von Samok
Szürkeköpenyes
Ryn von Samok


Hozzászólások száma : 205
Életkor : 29

Character sheet
Nép: Mágusok

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-13, 8:51 pm

Úgy követem az alakot mint az árnyék. Itt is ott is felbukkanok aztán elbújok. Egészen addig míg vitatkozó alakokhoz nem érünk. Két ismeretlen és...Nawa??? Egy pillanatra megtorpanok és az egyik ház sarka mögül leselkedek.
~Akár oda is mehetnék Nawához, csakhogy...~ az arcom olyan vörös lett mint a hajam. Legutóbb ugyanis mikor elváltunk egymástól a fiú furcsa dolgot mondott. Azt mondta kedves vagyok neki...vagy valami hasonlót, minden esetre félreérthető volt. Legalábbis reméltem hogy csak félreértettem. Vagy nem??? Még sosem gondolkoztam azon hogy fiúznom kéne vagy hasonlók, így ez az egész olyan arcpirító volt. Még a gondolat is. Én mindenkiben csak az embert láttam, sem többet sem kevesebbet. Kis habozás után úgy döntöttem, hogy majd később megbeszélem ezt Nawával, de most még nincs elég bátorságom a dologhoz. Úgy osontam el a társaság mellett, hogy még én is alig érzékeltem magamat, ami azért komoly teljesítmény. És követtem az idegent. A férfi betért egy fogadóba. Arra számítottam hogy lesznek még bent emberek de azért bekukucskáltam az ablakon. A hely üres volt. Csak a fószer volt ott egymagában. Míg piát töltött magának és turkált a pultnál csendesen beosontam az ajtón, - minimális nyikorgás, ez bárminek betudható - aztán besurrantam egy magas támlás szék mögé és lestem. Nem a legjobb rejtekhely, de reméltem, hogy mivel a férfi magas, nem fog lefelé nézni...talán nem. Vajon észrevett? Ez az utolsó megmozdulás nem volt túl ügyes... de talán mégsem, olyan nyugodtan nézi az ajtót, mintha várna valakit vagy valamit.  
~ Na? Most meg mi van? Ez lenne az a biztos hely? ~ gondoltam magamban elhúzott szájjal.
~ Ó na ne mááár! Ennyire még Melor sem úszik a teljes nihilben. Ezt az alakot tényleg nem érdekli hogy odakint mindenki pánikszerűen keres menedéket? ~gondoltam várok még egy kicsit hátha...
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1181

Character sheet
Nép: Elfek

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-14, 4:04 pm

Elhűlve meredtem a kezemben tartott levélre, amin a Remény Temploma és Onoria főpapnő pecsétje díszelgett és most talán még jobban az járt az eszembe, hogy jobb lesz, ha minél előbb megszabadulok tőle. De a kíváncsiság már felütötte a fejét a szívembe, hogy vajon mi lehet benne?
Talán olyan dolog, ami elég értékes, hogy örökre megkönnyítse egy tolvaj életét!
Már éppen fel akartam törni a pecséteket, elhatározva, hogy engesztelő áldozatot fogok bemutatni pár Istennek, hogy elhárítsam a fejemről a papnő átkát majd, mikor megjelent egy árnyék a sikátor bejáratánál és a lovag képében öltött testet.
Nem igen ijedtem meg a szavaitól, hiszen abban a páncélban ugyan soha nem ér utol, ha futásnak indulok, hiába fenyegetőzik itt a kardjával, az csak még jobban nehezítené itt a sötét, szűk utcában a dolgát.
De, úgy látszik ma van a tolvajok peches napja, még ha a harci riadót és azt leszámítom, hogy nem tudok kijutni a városból, hiszen megjelenik kedvenc sorscsapásom, Nawarien képében, aki persze hozza a szokásos formáját.
- Mivel nálam van, már az enyém. – fut át egy gúnyos vigyor a képemen, bár nem érzem magam ezek után annyira fényesen, ezt neki nem kell tudnia.
Egy fintorral reagálok Nawarien védőbeszédére, mert egyáltalán nem volt szükségem a tutujgatására.
- Hogy te mire nem tudsz figyelni, miközben megtámadják a várost? – bukik ki belőlem egy gúnyos felhang. – De, ha már ilyen jól összeismerkedtetek, azt hiszem itt rám már semmi szükség. Jó szórakozást! – hajolok meg feléjük, aztán kihasználva a lendületemet, rásegítve a mágiámmal, ugrok fel, elkapva a tető peremét és lendületesen húzom fel magam, igyekszem eltűnni a szemük elől, a levelet közben a nadrág korcába gyűrve.
Majd ha biztonságban leszek elolvasom. De most, hogy a lovag ennyit fáradozott érte, hogy felkutasson, már biztosan tudom, hogy valami fontos dolog lehet, csak ügyelnem kell rá, hogy lerázzam magamról, őt is meg Nawarient is. Vajon ő miről tud és miért avatkozott bele?
A tetőkön át indulok tőlük elfelé, hogy aztán egy csendesebb helyen ugorjak ismét a földre, ahol már láthatóan végig söpört a pánik.

Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 135
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-15, 2:35 pm

//Mese: Égiháború -Ryn- //

~...Egyáltalán mióta van itt háború? Kik támadják Lanuria városait? És miért? Ha így tudom, nem hoztam volna őket ide vissza. Bár Evolyran sem a legbiztonságosabb manapság. Azok a vérfarkasok, na meg ami ott bent történt a vár tömlöcében...Még most sem értem, de egyre zavaróbb, hogy naponta eszembe jut és nem tudok szabadulni azoktól a rettenetes képektől, melyekkel szinte elveszejtették emberi énemet. Ha akkor nem szakad el a bőrszíj, mellyel lekötöztek, talán most olyan lelketlen gyilkológép lennék, mint Anto...Mi a fene?!~
*Bármennyire is beevezett gondolatai tengerébe, az ajtónyikorgás rögtön a valóság partjára csalja és kíváncsian szegi fejét hátra, miközben egyik kezét máris tőréhez csúsztatja. Csak akkor veszi észre, hogy van egy hátsó ajtaja is a fogadónak. Ezen pedig bárki bejöhetett. S ha érzékszervei nem csapták be, akkor be is jött. Következtetés: itt rejtőzik valahol a hátsó részen, s talán a megfelelő alkalomra vár, hogy támadhasson. Itt az ideje keresztül húzni számításait! Szemeit körbehordozza asztaltól asztalig, faltól falig, de behatolónak nyomát sem véli felfedezni.*
- Solo bona! Solo bona!
*Ismétli el többször is a varázslatot, minden szék fele kinyújtva karját, ezáltal helyükről elmozdítva őket. Nem telik bele sok idő, az egyik szék eltávolítása után, szeme elé kerül egy fiatal hölgy.*
- Nocsak, nocsak. Csak nem azért jöttél utánam, hogy leordítsd a fejem?
*Ismer rá a vörös hajú szitkozódó lányra. Hátát lazán a pultnak vetve támaszkodik meg, s enyhén elmosolyodva szól újra.*
- Egy ital mielőtt belekezdenél? Biztosan kiszáradt a szád, mialatt leátkoztál minden csillagot az égről.
Vissza az elejére Go down
Ryn von Samok
Szürkeköpenyes
Ryn von Samok


Hozzászólások száma : 205
Életkor : 29

Character sheet
Nép: Mágusok

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-15, 3:31 pm

/ Mese - égiháború    Aldo/

Mikor meghallom a varázslatot rögtön tudom hogy lebuktam. Pedig a szék, ami mögött elbújtam csak egy másodperccel később mozdul el a helyéről.
~ Egy mágiahasználó…~ lemondó arcot vágok és sóhajtok egyet. ~ Hogy a francba nem éreztem meg, hogy hozzám hasonló? ~ Megcsóválom a fejem, önnön ostobaságom miatt, aztán felállok.
- Mi értelme lenne? – kérdezek vissza, a férfi kérdésére. A fene tudja miért, de valahogy megnyugodtam. Úgy érzékelem a férfi megint kóstolgat, de végül is van igazság abban amit mondott, nő létemre eléggé csúnyán el tudom kerekíteni. Ami igaz azon meg nem kell megsértődni. Melor is mondta már párszor, hogy ha már az istenek nőnek teremtettek, akkor próbáljak meg kicsit lányosabban viselkedni. Ne kártyázzak, ne káromkodjak mint a kocsis, figyeljek a külsőmre és ne piáljak, mert amúgy se bírom túl jól az alkoholt. De valahogy sosem tudtam betartani ezeket a tanácsokat. Amúgy meg úgy gondoltam én nagyon is lányosan tudok viselkedni, ha veszélybe kerülök: bebújok egy nálam erősebb háta mögé!
- Egy pia jól esne. Legalább vidám lennék az utolsó…- elharapom a mondatot. Nem kéne ilyen könnyedén elárulni, hogy milyen gyenge vagyok. Meg végül is eddig mindig megúsztam valahogy a meleg helyzeteket. Szerencsére az agyam gyorsan pörög, így mindig kitalálok valamit.
Odasétálok a pulthoz, háttal megtámaszkodom a szélén, aztán egy kis ugrással felnyomom magam és beülök egy halom pohár elé. A lábaimat lógázni kezdem.
- Ryn vagyok. És nem azért követtelek mert beszóltál…illetve végül is azért. – elgondolkozva felhúzom egyik szemöldökömet. Ez így még nekem is zavarosan hangzott.
- Azt hittem keresel egy biztos helyet, de nem akartam beszélni veled, mert nem vagy túl bizalomgerjesztő…~ na jó ez ma nekem nem megy… ~ …úgy értem, biztos jófej vagy meg minden, csak nekem nem tűntél annak. – hadarom, hogy javítsak rajta.
- Óóó! Inkább add azt a piát! – rázom meg a fejem hitetlenkedve. Hogy a francba vagyok képes néha ilyen furcsán közölni dolgokat?
- Mondd csak, te egy kicsit sem aggódsz? – kérdezem kis hallgatás után.
- Mármint, úgy láttam nem akarsz harcolni, és gondoltam biztonságba vonulsz, de ehelyett itt iszogatsz és nem úgy tűnik hogy kicsit is érdekelne hogy mi lesz. Nem tudom eldönteni, hogy ennyire közömbös, bolond, vagy túlzottan is erős vagy-e ? – mondtam ki őszintén amire gondoltam.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-15, 4:36 pm

*Utána nézek a kis fürge szöcskének, majd ingatom meg fejemet, annyira nem izgat fel, hogy így megdobbantott előlem. Had fusson csak innen nincs kiút, majd eszembe jut hogy nem vagyok egyedül ebben a pillanatban. Meg fordulok majd a katonára pillantok miközben leveszem a fegyvert a hátamról. S sarkamra ülök, fegyveremet magam elé helyezem. S lenézek rá, majd egy torokköszörülés utan vissza pillantok a katonára. S közben jeleket formálok kezemmel, még bőven elég időm van hogy befejezzem a szertartást. Nem szólalok meg viszont kérdőn pillantok fel a ferfi. S pár perc elteltével az íj kardba fordul at. S ha meg a lovag elöttem van hozzá szólok.
-Mi a neved kiskatona?
*Majd állok fel ültömből s a kardot a hátamra erősítem. Majd elmegyek a férfi mellett, s egy vigyort eresztek el felé.
-Nawarean... Találkozunk meg a csatatéren...
*Intek egyet majd angolosan távozom.
Vissza az elejére Go down
Arveleg
Nemes
Arveleg


Hozzászólások száma : 72
Életkor : 37
Munkahely : Fehérló Rend

Character sheet
Nép: Emberek

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-15, 6:13 pm

// Mese: Égiháború //

* A Tarsisból idevezényelt lovag alig akarta elhinni, hogy ekkora pácba keveredett, ennél rosszabb helyzetben már tényleg csupán akkor lehetett volna, amennyiben a sárkány kettéharapta volna, vagy belesütötte volna a páncéljába. Erősen szorította kardjának markolatát, viszont nem óhajtotta egyből megtámadni a tolvajt. Bízott benne, a fickó elég értelmes és intelligens lesz ahhoz, hogy önként átadja a katonának az eltulajdonított holmit. Ekkor azonban egy újabb ismeretlen alak jelent meg, akinek a kinézete nem volt túlságosan bizalomgerjesztő, Arveleg nem látta tökéletesen az arcát, csupán a kék íriszei, valamint a fehér haja volt leginkább kivehető a külső tulajdonságaiból. Ő pontosan ettől tartott, beigazolódtak a félelmei, ugyanis ezek szerint a városban tartózkodó egyének közül néhányan elég önfejűen álltak hozzá a nyakukon lógó háborúhoz. A fiatal nemes először reménykedett benne, miszerint a nem régen feltűnt férfi az ő segítségére lesz, viszont ellenségesen kezdett felé viszonyulni. Nem rémült meg tőle, még ha valójában erősebb is volt nála az új vendég, megtanulta kezelni az érzelmeit, s indulatait, ráadásul a büszkesége sem engedhette meg neki a gyávaságot. Abban azonban teljesen igaza volt az újonnan megjelent idegennek, ilyen szituációban Arvelegnek sem egy tolvaj kergetésével kellett volna foglalatoskodnia, hanem a harcosait vezetni a csatába. Hűsége viszont kényszerítette ennek az ügynek a végére járására. *
- Nem nyúltam a barátodhoz egy ujjal sem, valamint egyáltalán nem áll szándékomban az életedre törni. A cimborád elvett tőlem valamit, ami számomra igencsak fontos.
* Jelentette ki, aztán arra gondolt, a fickó jobban megválogathatná a kebelbarátait, habár neki semmi joga nem adatott ahhoz, hogy megítélje mások szövetségkötési szokásait. A "Jerry" nevezetű illető megnyilvánulása mély felháborodást keltett az arisztokrata ifjúban, efféle gondolatmenet egy civilizált társadalomban nehezen fogadott el. *
- Hah! Úgy beszélsz, mintha valami erkölcstelen állatok volnánk!
* Próbált hatni a zsebmetsző lelkiismeretére, azonban nem sok sikerrel, mert az egy frappáns és a maga módján igencsak stílusos beszólás megejtését követően, macskákat megszégyenítve pattant fel a tetőre, meglógva ezzel a másik két férfi elől. Arveleg biztosra vette, a fehér hajzattal megáldott, sejtelmes egyén megkísérel majd utat nyerni a komájának, ezért elméjében már készítette magát az összecsapásra. Az események azonban újabb érdekes fordulatokat vettek, mivelhogy az addig ellenségesnek tűnő idegen teljesen érdektelenné vált. Már, ami az üldözést illette, mert a Nagytanács szolgálatában álló vitéz nevére kíváncsi volt. *
- Arveleg...
* Válaszolta meg a fiatalember, kissé értetlenül állva az események előtt. Annyira megilletődött, még a "kiskatona" titulust is elengedte a füle mellett, mondatni inkább, fel sem sikerült fognia. *
- Úgy legyen Nawarean! Örvendek... örvendek a szerencsének.
* Biccentett a másik irányába, aki egy intés megcselekvése után lelépett a helyszínről. A lovag nekidőlt a falnak, bal tenyerébe temette az arcát, majd kifújta magát, dobogó szíve belülről akarta kiszaggatni páncélját. *
- Nem hiszem el! Micsoda egy idióta, őrült, istenverte város ez?
* Fakadt ki magából, viszont hamar rendbe kellett szendije magát, ugyanis a tolvaj még mindig szabadon menekült előle, ráadásul azóta nem kis előnyre tehetett szert. Persze, efféle helyzetben a meglógás sem lehetett zökkenőmentes. Arveleg úgy vélte, ezek után a városból nem igen van menekülési lehetőség, maximum a falak megmászása, amire Jerryt ügyessége képessé is tehette, ezért a lovag a várfal lépcsői felé szedte a lábát futólépésben, ráadásul onnan még sikerülhet is meglátnia, később talán sarokba szorítania a levél ideiglenes birtokosát.*
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-15, 6:36 pm

*Nem hagytam szem elől veszni a katonát. Agyamban furmányos terv kezdett megfogalmazódni, talán még segítségemre lehet. S ahogy említette Jerrynél volt valami ami neki kell, s rajta egy olyan páncél van ami segíthet nekem.
~Megszerzem neki amit ellopott Jerry, s ő meg fogja szerezni azt ami nekem kell. A Grifflovasok itt táboroznak. Egy lovas avagy egy griff kell amivel repülhetek... Akkor már a sárkány sem lesz elérhetetlen távolságban.
*Nesztelen léptekkel követem a férfit, s ő megáll a várfalon. Lábaimat lefele lógatom majd megtöröm a csendet amit a katona élvezhet ebben a pillanatban.
-Mit lopott el? S mit fizetnél érte Arveleg?
*Kérdezem haláli nyugalommal a katonától miközben az alattunk tátongó mélységbe bámulok.
- Nekem szarnyak kellenek...
*Sandítok oda a férfire aki nagy valószínűleg nem erre a kérésre számított.
-Oda kell jutnom a sárkányhoz, hogy szembeszállhassak vele...
Vissza az elejére Go down
Kesa Klensbane
Szürkeköpenyes
Kesa Klensbane


Hozzászólások száma : 306

Character sheet
Nép: Mágusok

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-15, 7:28 pm

// Mese: Égi háború,  Aldo, Ryn ha nem gond csatlakozom Smile //

* A Nap már lenyugvóban Avlanion mesés városa felett, lassan kúszik a hegyek takarásába, miközben a város egyik fogadójában már kezdetét vette a szokásos rituálé. Kockák hangos koccanásai, fakorsó asztalra csapása, hangos bíztatás, éljenzés és persze, a hozzá párosuló gúnyos megjegyzések sem maradhatnak el ennél a rituális párbajnál, melyben Ritaela istennőnek is különösen nagy szerepet tulajdonítanak egyesek.
Azonban a Klensbane ház utolsó sarja nem így gondolja. Ez az elképzelés legyen csak azoknak a bolondoknak az illúziója, akik képesek kevéske vagyonukat felajánlani talpraesettebb társaiknak.
Ritka alkalom, hogy Kesa szerencsejátékra adná a fejét, de a közelmúlt eseményei meglehetősen rossz hatással voltak az utazó keretére, és semmi kedve nem volt ismét szekér nélkül visszabandukolnia birtokára. Ha pedig a fogadóban lévők önként a segítségére vannak ebben, nem látja okát, miért kéne elutasítania őket.
A játék kezdete nem indul túl fényesen a fiatal nemesnek. Hol neki, hol pedig a vele szemben ülőnek sikerül nagyobb számot felmutatnia, miután a fogadóstó kapott fakupát felemelik az asztalról.
Elhúzódó párharcuk egyre többek figyelmét vonzza magára, és csupán idő kérdése, mire kiválasztja mindenki, melyik felet kívánja buzdítani. A buzdítás közben egyesek saját kis fogadásaikat is megteszik a következő körre. Azonban ahogy a fogadóba beszűrődő természetes napfény helyét elkezdi átvenni a fogadó fényei, úgy kezd el apadni a fiatal nemes erszényének tartalma. *  
- Ilyen nincs! Már megint veszítettem!....
* Szólal fel a fiatal nemes, miközben mérgesen csap az asztalra. *
- Ha ez így folytatódik, reggelre se nyerem vissza a pénzem…! Emeljünk a téten!

* A szemben ülő nem egyezik bele azonnal, de az a tény hogy eddig Ritaela az ő javára döntött ebben a párharcban, illetve az asztal körülöttiek bíztatására, végül megadja magát. *
- Legyen.
* Az asztal körül többektől is elhangzik a ”Na végre!”, illetve ”Ez a beszéd!” megnyilvánulás. Azonban mintha a sors nagyasszonya lassan kezdene elpártolni eddigi kegyeltjétől, és most már inkább a fiatal nemes élvezné az istennő kegyének hatalmát. Ez az erszénye tartalmán is meglátszik, ami lassan túlnövi kezdeti méretét. A résztvevők hangulatáról nem is beszélve.
Most már a Kesával szemben ülő férfi az, aki a pénze után futva kéri az újabb és újabb megmérettetést.
Végül egy ásítás a fiatal nemes részéről, melyet illendően vékony kezével eltakar, töri meg a játék menetét. *
- Úgy látszik, ideje lenne eltennem magam holnapra. Nagyszerű játék volt!

- Várj még! Adj még egy esélyt, hogy visszanyerjem! …
* Kesa mélyen a férfi szemébe néz, majd a még asztal körül maradtakra. Mint ahogy korábban, ők most is a játszma folytatásán erősködtek. *
- Hát legyen…
* Egy méretes levegővételt követően, fejét lehajtva adja meg magát a többieknek. *
- De ez lesz az utolsó!
* Fáradt hanggal adja mindenki tudtára elhatározását. *
- Mi legyen a tét?
- A nyereményed! Dupla vagy semmi!
- Ha ezt akarod!
* A korsóba beledobja a két kockát, majd átnyújtja a férfinek. *
- Na lássuk…!
* A férfi jó erősen megrázza a korsót. Csak úgy hallani a kockák egymáshoz, valamit a korsó falához csapódását, majd egyszer csak fejjel lefele asztalra csapja. Az asztal körül mindenki elhallgat, érdeklődve várva az eredményt, ami nem is várat sokáig magára. Amint a kockák már nem ütődnek többet a korsó falának, magabiztosan rántja fel a korsót. *
- Kilenc!
- Nem is rossz! Most én jövök!
* Kesa is kézbe veszi a korsót, és a férfihoz hasonlóan ő is megrázza, bár azért gyengédebben, mint a férfi. Ugyanez elmondható az asztalra helyezésről is, azonban ő nem kapja fel a korsót, hanem mint már többször is korábban, inkább fejét egyenesen az asztal lapjához helyezi, hogy a korsót kissé felemelve bepillantást nyerhessen a dobásra, majd egyenesen visszahelyezi a korsót.  *
- Ritaela nem kedvel téged!

* Kezét le is húzza a korsóról, hogy a férfi maga leplezhesse le a vereségét. *
- Az nem lehet!
* Helyéről felpattanva, mancsával azonnal megragadja a korsót, hogy ugyanolyan lendülettel rántsa fel, mint korábban. Ezzel mindenki előtt felfedve a dobás eredményét. Egy négyes és egy hatos. *
- Ez dupla, ha nem tévedek.
* A fiatal nemes megvárja, míg a férfi a vereség tudatát elfogadva visszahuppan székére, ekkor kézbe veszi a két kockát és egyszerűen a férfi felé gurítja őket. *
- Holnap ismét megpróbálhatod visszanyerni, de most már tényleg ideje mennem.

* Nem is kíván a kelleténél tovább maradni, amint leszámolják a nyereményét, ő is feláll az asztaltól, hogy a szobája felé vegye az irányt, ott pedig végre kényelembe helyezhesse magát.
Nem telik bele sok idő, hogy a viszonylagos nyugalmat felváltsa a vészharangok folyamatos kongása. Ha pedig ennyi nem lenne elég a fiatal nemesnek, akkor a fogadó részéről erőteljes zaj párosul hozzá. Éppen elég hangosan ahhoz, hogy a fiatal nemesnek kedve se legyen visszamenni, hogy megnézze mi is történik. Inkább az ablakhoz sétál, hogy onnan figyelhesse, amint az emberek össze-vissza rohangálnak, egymást szinte eltaposva, miközben többek is a várost érő támadásról kiabálnak.
Kesa a látottakra csupán fejét csóválja. Elég egy ilyen hír, hogy a város rendje máris romokban heverjen… Még ha igaz is lenne, akkor is a birodalom egyik legerősebben védett városa, nem pedig holmi vidéki falucska, ami képtelen megvédeni magát, és mindenkinek a saját életét kéne menekítenie.  Arról nem is beszélve, mint nemes, tudatában van a határvidékre fordított magas kiadásokkal.
Gondolatmenetét ablakok törése szakítja félbe, ami után ismét elmerül a látszólag cél nélkül rohanók tömegében.
Mikor végre úgy tűnik, kevesebben próbálják eltaposni egymást, Kesa is nekiáll összeszedni a holmiját. Egy pillanat erejéig megakad tekintete a lepedőn, és eszébe jut ami Ambaronban is, de végül ott hagyva indul meg a kijárat felé.
Meglepetésére két idegent pillant meg, egyiküket a pult túloldalán. *
- Lám, lám! ... Új csapos a láthatáron!
* A pult felé megindulva folytatja. *
- Azt hiszem eddig elkerültük egymást.
* A fogadó állapota alig éri meglepetésként, hiszen a felszűrődő hangok, és a menekülők láttán, aligha számíthatott volna ennél rendezettebb fogadtatásra. *
- Egy pohár bort kérnék.
* Jobbnak látja folytatni a helyzetet, hátha sikerül megtudnia valami pontosabbat kettejüktől. *  
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 135
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-15, 8:14 pm

//Mese: Égiháború -Ryn és Kesa-//

- Ó, ettől vidám leszel, azt elhiheted.
*Toldja meg a lány elharapott mondatát, s mire az a pulthoz sétál tölt is neki egy pohárkával. *
- Őszinte vagy, ezt szeretem.
*Szórakozik rajta, ahogy a lány bele-belezavarodik mondandójába. Aztán átnyújtja neki az italt tartalmazó poharat.*
- Aggódással semmit sem oldunk meg. Bár most járok először ebben a városban, de már a hajón idejövet hallottam róla, hogy ez az egyik legvédettebb az egész közül. Csak nem jutnak át a falakon, ha meg igen, hát magukra vessenek...
*Felelt röviden a lány kérdésére, rábízva ezek után, hogy most már döntse el ő, vajon a férfi közömbös, őrült, vagy vakmerő...vagy mindhárom egyszerre.*
- Aldo.
*Emelte koccintásra poharát mosolyával Ryn felé. De amint belekortyolt italába, akaratlanul is megrohanták a régi idők „szép emlékei”. Hány és hány ehhez hasonló fiatal lányt itatott le annak idején fogadókban. Persze legtöbbjüknek elég volt néhány mézes-mázas szó is...
Hogy gondolatai ilyen vizekre eveztek, hamar elkapta tekintetét a lányról. Nem értette, hogy miért jut mindez most eszébe, hiszen réges-rég felhagyott már azzal az élettel. Most mégis az egyik legerősebb borból töltött neki. Mintha nem lenne képes irányítaná saját tetteit.
A falépcső nyikorgására rögtön elvonja figyelmét minden másról. Poharát halkan visszateszi a pultra, fejében már ki is gondolja a megfelelő varázslatot, ha netán mágiára lenne szüksége. Nemsokára megbizonyosodik viszont az ellenkezőjéről.*
~Nézd már, ez az a csaj Sendelből!~
*Ugrik be neki az ottani felfordulás, a harc a bogarakkal, Balál halála, meg e nő is. Azonban szavaiból úgy veszi ki, hogy emez nem emlékszik rá.*
- Lám, lám, új vendég a láthatáron!
*Üdvözli ő is hasonlóképpen.*
- Bocsáss meg, arany vagy ezüst tálcán szolgáljam fel?
*Kérdezi cinikusan, de azért tölt neki is egy pohárral ugyanabból, mint Rynnek.*
~Mindig fel kell bukkannia a bigének, ha épp pokollá készül lenni egy város?~
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime2015-03-15, 8:58 pm

//Mese - Égiháború//

*Az első, amit a riadónál tesznek Avlanionban, a vízesések városában, hogy a város erős, magas falainak kapuit bezárják az őrök. Akadtak, kik a hirtelen felkavarodó népességben ott kerestek volna menekvést, ám ezzel régen elkéstek.
Tán, ha néhányan surranhattak még a bezáródó kapukon az őrség szemhunyását követően át, de mire a többség a kapukat elérte volna, bizony mindet zárva találták.
A városban ragadtak közül akad tolvaj, ki megvonva vállát nem hazudtolja meg foglalkozását, s kihasználva a kavarodást, megtömi zsebeit, akad olyan, ki személyes támadásnak véli mindazt, mi e várost most sújtja, s még az isteneket is leátkozná az égről, ha tudná, s akad olyan is, ki tettre készen ugrik talpra, hogy ott segítsen, ahol tud.
Megint más magára vállalja a kikiáltó szerepét, s fegyverbe szólítja a katonákat, mintha nem lennének készek a harcra maguktól is.
A civilekkel más a helyzet. Sokan keresnek inkább menedéket a harcok elől pincékbe, biztonságosnak vélt falak mögé, tán akad, ki még az asztal alá is bújik, noha semmit nem tudni, kik, vagy mik miatt lobbantak lángra a várost övező hegycsúcsokon elhelyezett jelzőtüzek vöröslő csillagai.
Az utcákat hamarosan az első lóra kapott őrjáratok kezdik bejárni. A katonák szaporán ügetve végig a kövezett utakon utasítják nyugalomra a város lakóit.*
- Nyugalom, mindenki keressen magának fedezéket, ki fegyverforgató, siessen a terek valamelyikére!
*Mindegyiken található Avlanion fegyvernökei közül egy, ki majd eligazítja, hova vigye kardját, s egyéb fegyverét harcolni.
A fegyvertárakból kiadnak majd pajzsokat, s kézifegyvereket.*
- Íjjal bánni tudókat mindet a főtérre kérjük, őket külön igazítják el!
A védelem dolgát megkönnyíti, ha a város polgáraira nem kell külön vigyáznunk!
Mi vagyunk Lanuria pajzsa! Bízzatok bennünk!
*E szavakkal az őrség odébb áll. A tömeg, amely eddig az utcákat töltötte meg oszolni kezd a legtöbb helyen.
Ryn és Aldo párosát sem hagyják soká egyedül. A fogadós tér vissza, s még hat markos legény fegyverben, kiket épp most fogadott fel, vigyázzák üzletét a harcok alatt ellentől, s a kifosztástól ugyanúgy.
Végig pillant az elhúzogatott székeken, s a két nőn, és a férfin. Tisztában van vele, hogy egyikük egy lakója, s őt jó helyen is tudná odafent, a szobában, mit kiadott neki.*
- Zárva vagyunk!
*Jeremy, ki meglehetőst „forró” zsákmányra is szert tett Arveleg lovag erszényének tartalmával, meglép Nawarean és Arveleg elől, magukra hagyva őket, miként rendezik le az általa keltett kis intermezzót, melybe a fehér hajú bérgyilkos maga lépett be hívatlanul.
Nawarean a város védőit gyengíti azzal, ha harcosait, vagy azok felszerelését ritkítja feltűnési viszketegségében, noha minden bizonnyal számára mindegy, hányan esnek majd el a harcokban.
A vízesések mellett egy jó szándékú katona a város sűrűbben beépített, így több menedéket kínáló területei felé küldi Sout, az ifjú gyöngysárkányt, hisz csupán egy kölyköt lát benne, ki rosszkor bámészkodik rossz helyen. Tán nincs veszélyérzete.
Az ifjú sárkány, ha jól figyel, elsők között veheti szemügyre, mivel is állnak szemben a város védői majd, ugyanis ama árnyék, mely csupán tucatnyi csillagot takart ki nem is oly régen, veszedelmesen nőni látszik, s immáron az is látható, hogy harcban áll.
Egy-egy felvillanó, majd lángolva aláhulló aprócska pont mutatja a grifflovas őrjáratot, mely immáron harcba szállt a nyomasztó túlerővel, mely tette a biztos halált jelento neki, de a harcban felvillanó tűzlabdák, s egyéb fénnyel járó átkok messziről is láthatóvá tették Filnorent, a repülő várat, mely Avlanion felé közelít.
A grifflovasok bázisán a riadó első hangjaira Morses Kalaton is felpattan, s ruganyos mozgásával lép ki a kis szoba ajtaján. Nem telik sok időbe, hogy már hű griffje mellett legyen, s a felbolydult bázison kérjen jelentést az őröktől.
A város tanácsának tagjai, néhány kivételtől eltekintve még álmosan ébredeznek, de a karvalyorrú mágus, a törpe, ki pedig még kissé kapatos is, s az elf, ki most is népét képviselve ott álldogál a kongó tanácsteremben, várva a többiekre, s a jelentőst hozó hírnökre.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 15 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Avlanion - A vízesések városa
Vissza az elejére 
15 / 21 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Ekorin városa
» Savanti - A vizek városa
» Nortelon - A felhők városa
» Orod Opelë, a fehér elfek városa
» Ightdar, a tudományok városa

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Északi szeglet-
Ugrás: