LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 A város

Go down 
+50
Nar Lúrion
Mesélő
Nizzre' Zotreth
Kra'h Lur Dazulax
Shuga
Thalion Órëa
Nie
Görbelábú Frikk
Alamaise
Jeremy Talbot
Aegaqien
Valturaan
Furia
Mia Ruton
Fela Husani
Kalandmester
Loara
Raman
Sol
Ezana Firri
Onoria
Feynras
Regélő
Ryn von Samok
Gomora
Xerar
Sydney H. Low
Wyerre von Morhan
Admin 2
Kockázó
Akirtep Novalor
Silarona
Vogon Beebebrox
Nawarean
Balál Tangeran
Fang Aerith de l’Phairdon
Alvor Freyr Ottar
Zack
Cloud Revan's
Helen Hoa
Kesa Klensbane
Fatima Ferses
Edward Dylan
Sou
Lothár Von Falkenhausen
Mitsuko Midnight
Don Tirion Esteban
Alex Ian Keegan
Kain Namelyr
Elkator Rayen
54 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25 ... 32  Next
SzerzőÜzenet
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-02-21, 6:40 pm

//Mese: VÉráztatta földek: Alamaise és Kék Köpeny //

Valami biztosan történt, éreztem némi döccenést, a törés hangja azonban valahogy elsikkadt az étert betöltő egyéb hangok között. Most hát csak annyi a kérdés és benne a cselékvési szándék, hogy érdemes e további erőfeszítést tennem a kerék forgatásával azért, hogy eleget tegyek Kék Köpeny parancsának. Próbát teszek hát, könnyebben mozdul e a szerkezet és ha igen, akkor hatással van a kapu kinyíló szárnyaira, vagy már nincs ilyen formában uralmam fölötte. Van bennem egy csekélynyi remény, hogy ezen a ponton ezzel már nem kell bajlódnom és foglalkozhatom azzal, ami körülvesz. Nem mintha az orkok bevonulásában kívánnék gyönyörködni és kárörvendően szemlélni hogyan döntik romba Telar megosztó városát.
Mintha minden kezdene mozgásba lendülni és úgy tűnik nem is igazán marad idő a kapu megnyitásával foglalatoskodni, úgy semmiképpen, hogy egy nyílvessző az orrom előtt csapódik a kemény fába. Nyakamat behúzva, némi fedezéket remélve kucorodom a meglehetősen nagyocska kerék tövébe. A varázslatot életre keltő mozdulat, amivel igyekszem elsöpörni a felém tartó cseppet sem ártalmatlan tárgyakat, némileg hanyag és emiatt szidhatom is magam. Nehéz lenne megfogalmazni, mikor is éltem vele ilyen körülmények között és bár csak ismételni tudom a néma gondolataimat, nem ehhez a harcmodorhoz vagyok szokva, viszont elvállaltam, mondhatni önként másztam bele ebbe a helyzetbe.
Bosszús szusszanással nézek utána, honnét is várhatom a támadást, előnyben részesítve a térnek azon pontjait, ahonnét a szabotázst honoráló első köszöntés érkezett és nyilván érkezik a többi is. Egy stabilabb pajzs most bizton a segítségemre lenne, de kivételesen jobban örülnék olyannak, ami nem a mágia szálaiból tevődik össze, gondolva arra, hogy az abba fektetett erő később még jól jöhet. De, ha az imént alkalmazott taszítással nem tudom megvédeni magam, hát alkalmazom. Ezzel az elhatározással, vagy is, az ebben rejlő hibára, alig pillanattal később egy ezüst derengés feltűnése ébreszt rá. Kötél. A kötelekkel nem ápolok jó viszonyt, sem rendesen bánni nem tudok velük, sem huzamosabb ideig elviselni, ha korlátozzák a szabadságomat és ez a mágikus darab nyilván nem a segítségemre érkezett. Azzal a gyanúval pillantok Kék Köpeny irányába, hogy minden élethő embergyűlölete ellenére még is csak megvezetett … de kettőnk között áll valaki.
A filigrán alak a lehető legjobb helyet választotta, ahhoz mindenképpen, hogy engem meglepjen. Elismerés és bosszúság kettősével igyekszem a kezemre csavarodó kötelet megragadni, de a még szabad kezemet távol tartva. Nincs kedvem, gúzsba kötve, teljesen kiszolgáltatottan várni a halált. Ha sikerrel járok, igyekszem a tanultakat követve a kötélnek új formát adni a benne nyugvó mágiát kiaknázva. Kígyó, mérges kígyónak gondoltam ki, hogy aztán csak úgy elhajíthassam, hogy aki kapja, azt marja. De nem a hívatlan érkezett mágus felé, ellene ez úgy sem válna be, de egy varázstalannal szemben megfelel. Amennyiben ez a trükk elég, hogy megszabaduljak a kötéltől, még vetek egy pillantást Kék Köpeny felé tesz e valamit a vendégünk ellen, ha igen, hát a magam védelme mellett teszek annak ügyében, hogy alkalmi fedezékem tönkre menjen. Viszont, ha ő nem lép, akkor veszem a bátorságot és kivételesen a teleport igéjével élve, szándékom szerint a városőr háta mögé érkezve, ezúttal „kést” ragadva … ér a meglepetés és ezért is eresztem le azonnal támadásra emelt kezem. Ilyen közelről hiába árad belőle a város keverék szaga és még egy erős aroma, akkor is átsejlik rajta, hogy sárkány.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-02-21, 9:27 pm

//Mese: Véráztatta földek - Fela, Frikk, Alamaise, Aegaqien//

*A sötét elf meglepetten görnyed össze, midőn alhasába görcsös fájdalom sugárzik fel meggyötört férfiasságából.
Fela térde pontosan betalált, s noha a tőrt is sikerrel lökte félre, annak hegye, mi már bőrének felső rétegébe hatolt, vékony, vérző, piros vonalat húzott nyakán.
A nőnek így marad némi ideje, hogy végre elérhesse a nem is oly távoli templomot, minek ajtajában ekkor jelennek meg Kalaran mester tanítványai.*
- A két kerék nyitja és zárja kapu két oldalán.
*Kiáltja vissza a katona a páncélba bújt nőnek, s eközben ő is kardot rántva siet Sadir nyomában, hogy felvegye a harcot a betörő orkokkal.
Frikk serege immáron betört a kapun. Túlerőben vannak, úgy rohanják le a telari őrök maroknyi csapatát, miknek amúgy sem nagy száma mind sebesebben fogyatkozik.
Alamaise, ha el akar jutni a nyitószerkezetig, át kell vágnia az orkok seregén, mik már beljebb is tolták a védők csapatát.
Eközben végre felharsannak Telar őrségének kürtjei. Riadót fújtak.
Alamaise kötele elér Erindorhoz és Aegaqienhez is. Utóbbi egyik kezére rátekeredve az meg is rántja. Ha Alamaise elengedte, s úgy küldte el, hogy gúsba kösse célpontjait, akkor a hím arany sárkány varázslata sikeres, kígyóvá változik a megbűvölt kötél.
A hím meglepetését az okozza, hogy midőn megjelenik Alamaise mögött, rá kell jönnie, hogy fajtárssal áll szemben.
Erindor a kötelet másra használja. Ő varázslattal teszi ártalmatlanná, s egyúttal kiköti vele a kinyílt kaput is, noha abba is biztos, hogy a sérült alkatrésszel bezárni még nehezebb lesz.
Ezután elégedetten néz az orkok csőcselékére, mik az emberek csapatát aprítják.
A terv szépen halad a maga útján, már csak a többieknek kell megtenniük a magukát.
A kék köpenyes ekkor lesz figyelmes Aegaqien és Alamaise alakjára. Utóbbit nem ismeri fel, ám előbbit igen, s látja is, miként áll meg a gyilkolásban.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-02-22, 12:05 am

// Mese: Véráztatta földek //

* A páros felé küldött, életre keltett kötelek nem használtak. Persze nem volt egy túl bonyolult varázslat, erejét a meglepetésben akartam kihasználni. Ám az idegen sárkány eltűnt előlem, s a másik pillanatban már a hátam mögül éreztem a szokatlan, mágikus légmozgást. Teleportált. Nem voltam rest rögvest megfordulni, s kihasználva a megszeppent fajtárs félbeszakadt mozdulatát, igyekeztem megragadni a fegyvert tartó kezét, majd ahogy lehet kicsavarni.
- Umne h'jaz - mondtam ki rá a gyengeség átkát, mely reményeim szerint harcképtelenné teszi egy időre. Az átok hatására olyan kimerültség foghatja el, mintha már három napja harcolna pihenés nélkül.

Erindor felé pedig két darab, kéken világító varázsnyilat küldtem, ami reményeim szerint odaszegezi a mögötte lévő legközelebbi falhoz.

Szívesebben teleportáltam volna el őket, akárcsak a telari kétlábút, azonban varázshasználók lévén könnyedén jöttek volna vissza, hogy véghezvigyék Telar elpusztítását.

Szemem sarkából közben láttam, amint az ork had beözönlik a félig kitárt kapun, s az sem könnyítette meg a dolgomat, hogy nekem pont rajtuk keresztül verekedve kellene működésbe hoznom a szerkezetet. Aggodalommal töltött el, hogy még mindig alig láttam néhányat a telari őrségből, és azokat is gyorsan ritkították az ork harcosok. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-02-25, 2:59 pm

//Mese: Véráztatta föld - Alamaise és a kapu "népe"//

A penge tompábbik fele alkalomra fekszik fel, gyors és tiszta vágásra készültem, ami nem ölte volna meg a varázs használót, de mindenképpen mozgásképtelenné tette volna, visszakapva azt, amiben ő is mesterkedett. De ez már csak annyiban számít, hogy a megszokásnak élve, nem engedtem csak úgy lógni a fegyverem. Mert nem karom, amit csak akkor vehetnek el, ha kitépik a helyéről. S lám, mintha a régi tanok intő gondolata igazolást is nyerne. A sárkány a fegyver után nyúl és ezzel váltja ki belőlem azt, hogy közte és a tőrt tartó kezem között nagyobb távolság legyen, ne érje el. Közben szólásra nyitnám a számat, de már csak mérgemben, némán szidhatom, természetesen azt, hogy túlságosan óvatlan voltam és bár indokát megpróbálom meglelni annak, hogy végtére is, miből gondoltam én azt, hogy nem fog mágiával élni. Másra számítottam? Teleportra, valamiféle taszításra, de hogy pont ez került elő. Emlékszem még erre, bár sosem alkalmaztam még más ellen és ez eddig elszenvedője sem voltam. Egy próba szerencse, gondolattal, mielőtt még elhatalmasodna az átok hatása, a vitalitást segítő varázsaltok közül választok egyet. Ami, ha nem is késlelteti az áldatlan hatást, remélhetőleg hamarabb csökkenti azt.
Mindez talán elenyésző pillanatok közt zajló esemény, de megemlítésre méltó, hogy így alkalmat teremtettem arra, hogy még is elérje a kezemet. De sem őt, sem padig magamat nem akarom a tulajdon fegyverem által megsebezni. A legkézenfekvőbb megoldást választom. Némi lendületet adva a mozdulatnak, hogy távolabb kerüljön tőlünk a tőr, ha sikerül, egyszerűen elejtem. Meghagyva a mozdulatban a tiltakozást, szavak nélküli jelzést, hogy nem fogom bántani.
Az persze egy újabb pontja a röpke történéseknek, hogy egyre inkább úgy néz ki, ha akarnék sem igen tudnék tenni olyat, ami veszélybe sodorná az életét. A fáradság nagyon is jól ismert mumusom és a nőstény, akivel szemben állok nem is tudhatja milyen tökéletes igét talált a megfékezésemre. Most rajtam a sor ugyan is, hogy utána kapjak. A kimerültség egy dolog, az én szerény esetemben azonban minden győzködő akarat ellenére, hogy ez csak varászlat, a hibákat rejtő testem fejet hajt. A környezet képe megbillen és ezzel együtt nekem is nehéz egyensúlyba kerülni és ezért próbálok meg benne megkapaszkodni, ha karját nem érem el, akkor a derekában, ha azt sem, akkor majd a lábában. De még a gondolatűző fejfájás sem kímél meg. Hiába érzem, hogy jobb lenne nekem most a földközelben lenni, már csak azért is igyekszem tartani magam, mert a gyomrom kellemetlenül émelyeg.
- Old fel, mert nem fogom tudni megtartani az emberi alakom. - talán könyörögnöm kellett volna, de igazából nagyon is örültem volna annak, hogy kettő helyett négy lábon kellene megállnom és ez érződött is. Hogy igazat mondtam e? Nos, nem. De, egy valamit igazán kezdek bánni, még pedig azt, hogy jól laktam. Nem részletezném, hogy mi az, amit valóban nem fogok tudni megtartani. Büszkeség, ide vagy oda.
- Kék Köpeny az életed árán is megvédi a kaput... - hadartam elképzelésem, de némileg eltompuló hanggal. A befejezés pedig elmarad, hogy én nem fogok így tenni. Nem kívánom az életemet adni, de nekem túl értékes más sárkányoké, álljanak bármely oldalon. Talán itt igazolódik be, hogy az a bizonyos középső út annyira szűk, hogy járhatatlan?
Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-02-28, 12:12 am

//Mese: Véráztatta földek//

*Nem kell az élen sokat tennie. Már nem ül semmilyen trónuson, most ő Rettenthetetlen Frikk, a fehér orkok és a szürke orkok vezére.
Őt nem állítja meg senki és semmi. Stern után ez lesz a következő város, ami az övé lesz. A folyó mentén terjeszti délre birodalmát. Harcosai vérre szomjasak. A stenri diadal már régen volt, a parasztok nem ellenfelek, és most jött el az újabb nagy csata ideje.
Vicsorogva fut bele a csatába, halálfejes fejszéjét meglengetve lesújt az egyik katona mellkasára.
Reméli, hogy a csapás nem csak a páncélt, hanem a csontokat is áttöri.
Ha nem, akkor is legalább behorpasztja.
Nála van még fogazott kardja, sőt, még a hűséges ostora is ott van övébe tűzve.
Orkjai győzelmesen törnek előre, az a maroknyi ember nem fogja megállítani őket.
Filnoren a grifflovasokat foglalja le az égen, ők pedig odalent a katonákat aprítják.
Természetesen hűséges fehér ork testőrök veszik most is körbe, de íjászokat is hozat magával.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-02-28, 9:03 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Aegaqien, Frikk//

*Alamaise varázslatai működnek. Aegaqien elgyengülten rogy le, még épp elérve a kék nőstény lábát.
Megragadja, így a kék sárkány kénytelen meghallgatni az arany sárkány mondandóját.
Utóbbi arra utal, hogy bizony gond lehet, ha így hagyja ott, mert sárkány alakját lesz kénytelen felvenni.
Kinek gond, kinek nem, hisz sárkányként már könnyebben rázná le a fáradtság átkát, s bizonnyal meglepné vele Telar hős védőit is, kik közül mind többen érkeznek már a beözönlő hadak ellen kisegíteni Stern egykori várkapitányát.
Ez utóbbi azonban nem elegendő, Frikk, a Görbelábú fehér ork vezér serege megállíthatatlanul özönlik be, s a kapu környéke hamar mészárszékké válik.
Sadir maga is kénytelen hátrálni, hisz nem bír az orkokkal, s az erősítés is arra elegendő csupán, hogy lassítsa az előrenyomulást.
Az első orkok a kapu melletti házakba is betörnek, s kirángatják onnan az ott rejtőző családokat.
Nem kímélik a gyermekeket, asszonyokat, sem, válogatás nélkül ölnek.
Erindort az egyik nyíl szögezi oda a falhoz, s egyúttal bal karját is átüti, a másikkal még időben leszámolt.
A kék köpenyes sárkány azonban sietve töri meg az átkot. Úgy látja, bizony ez a páncélba bújt alak komolyabb varázstudó, mint hitte.
Miután karjára gyógyító bűbájt olvas, leugrik a kerék mellől, hogy maga végezzen a páncélos telari varázslóval.
A falakról ekkor kezdik lőni az orkokat a kaszárnyából felvert íjászok.
Nyilaik pontosak, s halálosak.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-05, 1:21 pm

// Mese: Véráztatta földek -  Aegaqien //

* Nyugtázva, hogy a varázslat sikeres volt, már éppen siettem volna Erindorhoz, hogy végképp ártalmatlanná tegyem, azonban az elgyengített ifjú lábon ragadott, s megakasztotta a lendületemet.
Először nem feleltem neki, hanem a kék köpenyesre pillantottam, aki kihasználva az alkalmat már indult is felém. A varázsnyíl megsebezte, bár nem állt szándékomban ártani neki.
Ismertem az őrjöngés átkát, azonban ahogy végignéztem a férfin... Nos, kár lett volna tovább hergelni. De úgy gondoltam, hogy ha őrjöngést lehet idézni, akkor lehet végtelen nyugalmat is... Nem de? Szóval Ilhamnum átkát megfordítva mondtam ki rá a szavakat.
- Peljä nut izz! - Bár még életemben nem használtam így ezt a varázslatot reméltem, hogy most beválik. Csak ez után fordultam ismét az ifjúhoz.
- Nem hiszek neked! - feleltem az átváltozással való fenyegetésére - El kell mennetek innen! Telarnak nem szabad elesnie!

Ha végre sikerül valamelyest ártalmatlanná tennem a duót, akkor igyekszem betuszkolni őket egy őrtoronyba, aminek ajtajára rúnát vések, hogy ne tudjanak onnan kiteleportálni. Egy másikkal pedig az ajtót teszem nyithatatlanná.

Most már nem késlekedhetek a kapu bezárásával, hiszen ezidáig is temérdek ork bestia zúdult be a kapun.

Ám nem sokkal később megjelent bennem egy vészjósló sejtés. Amolyan hatodik érzékszerű, mintha valami nagyobb, erősebb is itt ólálkodna a közelben. Legutoljára egy ősi közelében éreztem ilyesmit, és ez tovább fokozta bennem a kilátástalanság érzését, amit alapvetően a telari védelem tehetetlensége okozott. Talán ezúttal túl nagy fába vágtam a fejszémet. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-06, 3:04 pm

//Mese: Véráztatta földek//

*Úgy látta, hogy sikerrel járt. A katona a földre rogyott. Ment tovább előre. A halálfejes fejszét lóbálta maga előtt, s meg is látta a kék tollas tisztet a védők között. Frikk ekkor nem állítja meg az orkokat. Az első házakból kirángatott emberporontyokat sem sajnálja. Látta ő még régebben, amikor ork aprónépet öltek le az ellenség lovasai. Nem sajnálja őket. Most legalább ők is megtapasztalják, milyen sorsa volt az orkoknak uralmuk alatt.
Végre az emberek kora lejár és visszatér az ősi népeké.
Pár szál fehér haja lobog, ahogy elindul Sadir felé, aki lassan hátrál harcosaival.
Testőrei követik, de Frikknek, a Hatalmasnak fontos az is, hogy nem széledjenek még szét fosztogatni.*
- Előbb a katonákat! Aztán jöhet a zsákmány!
Előre, gyilkoljátok le a kutyafattyakat!
*Aztán, hogy nyomatékosítsa, még elbődül.*
- Aki nem követ, azt magam filézem ki!
Vissza az elejére Go down
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-07, 4:40 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise //

Nem hunyom be, mint egy meghunyászkodva a szemem, amikor újabb varázslat kell életre. Inkább csak említést sem érdemlő sugallat végett érzem úgy, hogy mivel térdre kényszerültem, ez nem ellenem szól. Lehajtott fejemet nagy bátran felemelem, ismerős alakból csípek el egy foszlányt. Ez csak annyiban rossz hír, hogy mint minden sárkánynak neki is nagy valószínűséggel kiváló a hallása, tehát továbbra is gonddal kell összeválogatnom minden szót, amit csak ki tudok ejteni. Ha már szavak, felelet érkezik a megátkozómtól, amire miért is nem adnék méltatlankodó választ.
- Nem is kértem! - dohogok, mély lélegzettől kísért tompa hangon. Persze, tudom, hogy amit kértem, az bizalmat igényel, legalábbis egy átlagos helyzetben bizonyosan, de mi van a mostanival? Fenyegetés lenne, hogy a mostani állapotomat azzal tetézzem, hogy sárkányként a kevésbé szakavatott íjászoknak is megfelelő céltáblát biztosítsak? Talán ő végig sem gondolta ilyen irányból a dolgot, bár eddig én sem jártam körbe ennek a lehetőségnek az előnyeit. Ami ebben a testben megzabolázva pihen, az most kiaknázható lenne, hogy eltűnjön tagjaimból a fáradság, elmúljon a jobb karomat eluraló zsibbadás és csituljon a világ torz arca. Meg van a lelkesedés hamar hamvába hulló pillanata, de a következő szavai keserű mosolyra fakasztanak.
- Pont ezt a képmutató várost óvod? - a szemrehányás össze nem téveszthető ízével vetettem oda a szavakat és ezzel ragadtam meg a lehetőséget, hogy elengedjem őt. De nem csak elengedem, törekszem arra, hogy távolabb taszítsam magamat, vagy őt magamtól. Tisztelem a döntését, de egyelőre úgy érzem, azzal azonosulni nem tudok. Az egyik oldalon saját fajtájukat verik láncba, adják és veszik őket. mint más a levágásra szánt állatot, a másik oldalon a pompázatos templom, a béke és az okulás színhelye, hogy csak a számomra mély ellentéteket említsem. A kettő között pedig ott élnek a hatalmaskodók, a behódolok, a lázadók és szemüket olykor-olykor lehunyók.
Nem teszek annak érdekében, hogy felállásra kényszerítsem ezt a kétlábú bábut, testet, valószínűleg sikerül az oldalamra esni, amit szintén nem akarok elkerülni. Egyetlen szándékom van, azaz nem is egy, kettő. Az egyik, valamit megtudni Kék Köpeny helyzetéről, állapotáról, elvégre ő jövőbeli fenyegetést jelent a számomra és ezért is játszom rá az elesettségemre, noha nem kell túlzásokba esnem. Bár ötlet sem pislákol az elmémben, abban az ügyben, hogy két fajtársam miként óvhatnám meg egymástól, hiszen most még erő híján is vagyok. Igen, irreálisan hangzik a törekvés és pont ezért van az a bizonyos második, de nem másodlagos szándék, mégpedig a szökés. Ha már segítség nem lehetek, ártani sem akarok és itt a családomra is gondolok. A csuklómon körbefutó karkötők egyikét áll szándékomban eltépni, hogy a bennük korábban elhelyezett varázslat, a folytonosság megszakadásával messzebb vigyen tőlük. Hatótávja garantálhat néhány nyugodt pillanatot, de a végcélt nehéz fixen megtartanom. A bőrdíszműves műhelyét rejtő sikátor? A csokoládés üzlete melletti tölgy?
A szétszórtságnak tudnék nem is egy magyarázatot adni, de ezek közül egy lehet az újabb lépése Telar sárkány védelmezőjének. Ha szándékának lehetősége adott, nem várnám meg míg összezár egy szűk helyen, egy másik, ráadásul számomra antipatikus sárkánnyal. Ebben a kérdésben pedig maszk mögött élő bestia mivoltom sem érti a tréfát. Inkább valósan szembe megyek tanítóm intésével, hogy a sárkányt és az embert lehetőleg senki se tudja összekötni. Most viszont, ez lehet az egyetlen lehetőségem, hogy elkerüljem a fogságot: sárkánnyá változni.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-07, 8:50 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Aegaqien, Frikk, Nie, Val//

*Telar felett a csata mind hevesebb. A grifflovasok elkeseredetten támadják a levegőben a sárkányfattyakat, a vár mágusait, s magát Filnorent is, azonban a repülő erőd nekik nagy falat, s nincsenek elegen ahhoz, hogy bevehessék azt.
Odalent a felriasztott telari sereg végre kezdi rendezni sorait, ám addigra már sok ork jutott be, s habár a falakról az íjászok, miután Frikk nem reagált seregeinek tizedelésére, tovább lövik őket.
A zsoldosok inkább Narin úrnő közelében maradnak, hisz ő fizeti őket.
Az úrnő pedig palotájának ablakából figyeli a város ostromát. Nincs kedve, s tán mersze sem, kimenni. Erre tartja a katonákat, s a zsoldosokat.
Filnoren várából újabb mágusok érkeznek le, s mind több helyen csapnak az égnek lángok, omlanak le házak, s csapnak össze a városban lévő mágusrendek képviselői a repülő erőd sötét mágusaival.
Végre akadnak oly csapatok is, kik a város hajítógépeit fordítják a város felett lebegő vár ellen, s megpróbálnak visszalőni.
Haleran, a káosz istene élvezheti azt, mi épp Telar vastag falain belül történik.
Sadir kénytelen feladni a kapu környékét.*
- Vissza, hátrébb állítsunk fel védelmi vonalat!
*Jól látja, nem állíthatja itt meg ennyi emberrel a betörő orkokat.
Ezt jól láthatja Erindor, Aegaqien és Alamaise is, kik épp ott vannak, hol bejutott az ellenség a falak mögé.
Aegaqien karkötője segítségével eljuthat a városon belülre, azon kívülre azonban már kevésbé, s akár sárkány alakját is felveheti, noha azért kevés jóra számíthat, hisz a még harcoló katonák benne is potenciális célpontot fognak látni.
Alamaise feltartása elég volt ahhoz, hogy mire Erindor felé fordul, a kék köpeny tulajdonosa láthatóan nem hatódik meg a nőstény varázslatától. Alakja azonban furcsán hullámzik meg tőle.
Ha Alamaise nem figyel, könnyen lehet egy igen forró fémkalitka az álcaként használt páncélzat rajta.
Erindor a nő háta mögött jelenik meg, s onnan indít ellene egy tűzcsóvát, hogy megégesse az oktondi ellenfelét.
Valturaan és Nie elhagyták a Főnix templom területét, s a városban láthatják, mint folyik odafent a csata. Már a város belsejében is ez történik. Odafentről mind több tűzcsóva, tűzgömb zúdul le Telarra, s egyre több ház áll lángban.*

Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 964
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-14, 8:36 am

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Aegaqien, Frikk, Val ⛲ //

*Szótlanul áll a szikár, hófehér alak, hátát mutatja az érkezőnek és Nie sürgetné őt, hogy induljanak már, hiszen éppen most mondta, hogy nem vesztegethetik az időt. De aztán Val megfordul, és a lány a felvillanó fényekben csak egyetlen pillanatra látja a jégszín szemekben  fájdalmat, hogy aztán a bólintás sarkallja tettre.

Ő is szétnéz, látja azt, amit a másik. Látja a káoszt és a borzalmat, ahogyan látta AKKOR is, de most nincs Al és nincs elbizakodottság, nincs mindent elsöprő fájdalom és rémület. Most - bár az égi szikrák tűzvörösek és vörös-arany az égő házak sokasága - jeges hideg van a lelkében. Higgadt nyugalom és elfogadás. A sorsát véli látni mindenhol. Az életet, amelyet egyszer már elveszített, s amelyet az emberek között talált meg végül újra. Mert talán megveti a várost magát, a Vén Kujonért, a rabszolgapiacért, Caradoc haláláért, de sosem kívánná és sosem segítené pusztulását azzal, hogy nem tesz semmit, s ezzel lakóit sodorja oly veszélybe, amelyről talán fogalma... fogalmuk sincs most.

Hát ahogy látja, hogy Valturaan nem tiltakozik és nem kérdez, újra a zöldes színben játszó üvegcse válik fontossá, fontosabbá, mint az odafent zajló csata, fontosabbá, mint a kapu felől hallatszó borzalmas zaj, mint a sok-sok sebesült, akik mind a templom felé igyekeznek. De tudja, csak rövid időre lehet fontosabb. Csak míg ők ketten tesznek valamit, hogy Telar ne azért vesszen el utóbb, mert lakói kegyetlen halált halnak, vagy magatehetetlenné lesznek az ellenség ármánykodása miatt.

Mert Nie még reménykedik. Hiszi, hogy nem végződik az éjszaka úgy, ahogy Orod Opelë üszkös romjai között, hogy nem jön el úgy a hajnal, hogy már minden elveszett. Mert azt is látja, hogy veszik fel a harcot odafent a már felismert ellenséggel és idelent a még nem tudottal, hát ő is tenni akar valamit, hogy ne legyen ugyanolyan minden. S mert Kalaran azt kérte, védjék és mentsék a város lakóit, hát felhatalmazva is érzi magát arra, amit tenni akarnak. És ha ehhez Laryss párját kell segítenie, hát megteszi, csak hogy ne legyen hiábavaló, hogy maradtak, hogy ígéretet tettek az öreg mesternek.

De mert tudja, a templomi ispotály hamar lesz még többek menedéke, s a sebesültek végső reménye, hogy segítséget kapjanak, hát nem habozhat túl sokáig, nem várhatja, míg Val elszánja magát az indulásra. Igyekezni akar, már ott lenni a kútnál, nem vesztegetni több pillanatot annál, ami már eddig is elveszett. Azt sem tudja, mit fognak tenni... Hogy mekkora a baj, amelyet az idegen szépség sejtetett. De a nő aggodalma kétséget sem hagy afelől, hogy hatalmas lehet, ha nem sietnek...

Sietség... Végre már ÚGY is látja a várost... Úgy, ahogyan most szemlélnie kell. Látja az összedőlt házakat, a törmelék hatalmas kupacait az utcákon, a tüzeket, amelyek elzárják az utat előlük. Látja az égből lehulló árnyakat.*

- Val, nem mehetünk gyalog!
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-14, 8:54 am

// Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Aegaqien, Frikk, Nie //
720 évvel az éj-hasadéki csata után

Hatalmas, átláthatatlan, zavaró egésszé olvadt hát össze a szagok, hangok, s látványok gondatlanul kevert elegye - oly zavaróvá, hogy el is törpült mellette mindaz, melyet az ifjú fehér sárkány egy átlagos városlátogatás alkalmával érzékelt kifinomult szerveivel, melyek már akkor is igencsak túlterheltnek tetszettek, midőn Laryss oldalán sétálgatott korábban, egy ostrom nélküli Telar-ban. És most még ostrom is volt, vele együtt pedig még nagyobb káosz, s még több, mivel elméjének lépést kellett volna tartania; ám az nem tudott, s Valturaan bensőjében ennélfogva tovább szaporodott a vészes feszültség. Az a feszültség, mellyel szembe kellett szállnia, ha nem akarta, hogy az Égboltszemű megrémüljék tőle, avagy olyanban részesítse őt, amit nem is érdemel... hiszen azon felnőttek egyikét képezte, kikre haragtól, s megvetéstől különböző érzelmekkel is gondolni volt képes. És az ifjú ragadozó szembeszállt, dacolt önnön átkával, melyet a körülötte testet öltő pusztítás mért reá, s egyetlen, mindössze egyetlen tettre fókuszálta minden erejét, türelmét, és akaratát: arra, hogy megfékezze a kútban terjedő különös, zöld szubsztanciát, s ezért még arra is hajlandó lett volna, hogy felgyorsítsa a Csupaszbőrű lépteit, hadd haladjanak jobban, sebesebben, előrébb. Hadd tegyenek végre valamit, melybe legalább indulatai egy részét ölheti-fojthatja.
- Nie. - mondta ekkor, s már kész volt szavalni az igét, noha saját lába sem mozdult még - Gyere.
Kérte tőle, nem parancsolta. Érezhette is ezt a fehér elf, a hidegnek tetsző hang ellenére, melyben egyetlen cseppnyi ártalmat sem találhatott, keresve sem. Nem akarta bántani az ifjú - hű maradt ígéretének ezen részéhez, noha feloldoztatott az érintés tilalma alól. Ezzel igyekezte volna a másik tudtára adni, bár menten szétveti a düh, az a düh nem az övé, hanem az összes többi ostobáé, kik e helyzetet szülték a világra. Ezt... mindent, mit látni, hallani, érezni vélt. Sebesülteket, sikoltó asszonyokat, menekülő gyermekeket, perzselő tüzet, égett hús, kelmék, s gerendák gyomorforgató egyvelegét hordozó füstöt, melyet szétterített a lég, s az azt megmozgató, lefelé száguldó tűzgömbök, az összeomló házak, s a repülő törmelékek. Minden mozgott, minden hangos volt, mindennek szaga volt, s nem úgy, mint egyetlen, ártalmatlan séta alkalmával. Nem. E tapasztalás egy emlékhez közelített, melyet elmostak már az évek, s a Fehér Város bukása napján elméjét felőrlő bódulat. Oly emlékhez, melyet nem szívesen idézett fel, még homályossága ellenére sem, ám tudata ziláltsága nem tette lehetővé, hogy kirekessze, megzabolázza gondolatait. Egyetlen, végtelennek tetsző pillanatig, küzdve várakozott a leányra, ki felszólalásával, nem várt módon fékezte meg az ifjú belső harcát, s cserélte fel azt oly' meglátások eljövetelére, melyek mellett Valturaan-nak már nem maradt ideje saját őrlődésével törődnie.
- Val, nem mehetünk gyalog! - hangzott.
S valóban megszabadította őt korábbi gyötrelmeitől. Félreseperte őket, egyetlen, határozott mozdulattal, hogy újakra cserélje, bár az ifjú nem bánta ezt. Nem bánta, mert már látta a tüzet, s az akadályokat. Látta, hogy útjuk odább már akadályokkal teli, veszélyes, ártó, megsemmisítő, s bár ő maga Csupaszbőrű-felett álló ügyességével, erejével talán átverekedhette volna magát az apró dombokon, a láng-erdőn, ugorva, kapaszkodva, repülve, gyorsan, és hidegen... de Nie nem lett volna ily' szerencsés, s maga az ifjú sem tudta, vajon megvédhetné-e úgy is, hogy ne rettegjék a Kétlábú. Vajon megóvhatná-e úgy, hogy közben szíve, lelke még megmaradt rendezettségét is meghagyja neki? Hiszen ő nem Laryss volt, s már csak azért is bizonyosan hatalmas árat fizetett önmagának, hogy a sárkány valódi nevét használta, amelyet eddig még sohasem. Majdnem sohasem...
"... Vali."
Nos, mindenképpen tartottak valahová, s az Égboltszemű már bizonyította fejlődőképességét. Bizonyította számára, hogy nem követi a többi Hártyabőrűt, nem áll be többé hozzájuk, közéjük a sorba, az egységes testbe, amely gyűlöl, megvet, irtani kész, s fél minden mást, mi tőle különb. Nie bizonyított, s folyvást tette most is, minden egyes pillanat múlásával, melyet még itt töltött, vele együtt, s nem hagyta magára, hogy rohanva visszameneküljék a templom menedékébe. Nem. S akkor hát legyen így. Minden pillanat... minden pillanattal jobban szétterjedhetett a sűrű, zöld szubsztancia is, melyet a míves kútba öntöttek a csokoládészínű nőstényember szavai nyomán, s a fehér sárkány látta már, hogy nem késlekedhetnek. Látta, Nie bizonyításán pedig, az elméjén ülő, ragacsos zavartságnak köszönhetően, fogódzót keresett magának. Kockázatosat, megrendítőt, s igazán nehezen elérhetőt bár, de úgy érezte, ha minden gyűlöletét magába fojtja, s egészen óvatosan közelít, éppen-csak-érintvén a hegyesfülű ruházattal fedett vállát; ha gyors lesz, s mégis követhető, akkor nem árthat neki. Mert érezte, hogy Nie lelke erősebb. Hallotta szívének ritmusát, s nyomon követte lélegzését is - mindvégig így tett, ahogyan eléje lépett, s annyit mondott:
- Teleportálok.
Egy hanggal sem többet. Túlságosan nagy súly nehezedett reá, s még koncentrálnia is kellett, az elkövetkező, ritkán használt varázslat, de legfőképpen a puha-sebezhető-bőrű nőstényelf miatt, kinek riadalmából egy leheletnyi kárörvendése sem származott volna, sőt... éktelen haragra gerjedt volna, ha megtörténik. Lélegzet-visszafojtva nyúlt hát jobbjával Nie válla felé, s ahogyan ujjbegyei, majd pedig tenyerének egyre több része a kelméhez ért, füstszerű köd lengte körbe őket, mintha elrejteni volna hivatott alakjukat az esetlegesen odafentről támadók elől. De Valturaan nem rejtőzni kívánt. Jégszínű tekintetét is végig a kék lélektükrökre irányította, mert nem óhajtott rejteni semmit abból, mit tenni akart. Hiszen évek gyakorlata állott mögötte. Éveké, s egyszerűen csak fel kellett idéznie magában, miként kergette Laryss bizalmát, midőn komoly szándékok vezérelték, s megmutatni kényszerült: a legkevésbé sem ártalmas, ha nem kívánja úgy. Nie pedig, fogalma sem volt, mit tett vele Olassië erdeje mellett, ám bármi volt is, mégis ugyanarra késztette őt, amire az Ibolyaszemű - ugyanarra, és egyúttal, valami egészen másra.
Felgyülemlett a füstszerű köd a kút mellett is, ha eljuthattak odáig.
Felgyülemlett, alakjuk pedig előtűnt belőle, néhány lépésnyire csupán a peremtől, a lángok által szétszabdalt sötétség-fátyol-darabok közepette. Égtek az épületek, égett minden, mit odafentről eltaláltak, s mindenfelé halmok borították az utakat, a házak hűlt helyét, s azokat is, amelyek még valamelyest álltak a felfordulásban. A ragadozó és a nőstényelf nem tettek meg oly' távolságot, hogy nagy baj érhette volna őket a helyváltoztató varázs nyomán. Néhány pillanatig hánykolódott csupán az ifjú elméje, azután pedig, mikor lassan, megfontoltan eleresztette Nie vállát, beléje kúszott minden, mi körülvette őt, s fülelni, látni, szagolni próbálta új környezetét, miközben máris azon volt, hogy az Égboltszeműt védhesse, bármi, bárki fenje is fogát reá. Az erősebb zajoktól, s más, szörnyűséges ingerektől a sárkánynak csupán még inkább elege lett, óvatossága pedig kissé oda; s magáról megfeledkezvén, menten fel is mordult, mikor sietős körülszemlélése után felfelé is tekintett. Torka megremegett, s az elf leány hallhatta is a hangot, noha tudnia kellett, számára nem hordoz veszélyt. Tulajdonosa éppen attól igyekezett volna elszigetelni őt, miközben a kúthoz hátrált, hogy szaglásával próbálja kideríteni, mi lehet az, mit a vízbe öntöttek.

// Nie-vel megbeszéltek alapján született HSZ //
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 964
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-14, 10:08 am

// Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Aegaqien, Frikk, Val //

*Látja a két-alakban-létező mozdulatát, s ha nem Val állna előtte, talán riadtan hátrálna az érintés elől. Nem, ő biztosan nem nyújtotta volna a karját az elf álcát viselő égi lénynek, mert a régi tapasztalások még visszatartanák attól, hogy maga érintse meg őt újra. Hiszen AKKOR azt hitte, talán nem is él már az előtte heverő, hófehér szörnyeteg.

Nem, nem nyúl a másik karja után, de elfogadja Val segítségét, eltűri hosszú, hófehér ujjainanak és tenyerének halványan érezhető terhét a vállán. Hiszen eltűrte már korábban is. Elviselte a szikár karok ölelését, s azok nem tettek kárt benne. AZOK a karok sosem bántották. Hát hálás Laryss kedvesének, hogy ő vállalja magára a terhet. Annak terhét, hogy egyszerre érkezhessenek meg oda, ahol segítségükre van szükség.

És úgy tűnik, nem kell csalódnia a férfi képességeiben sem, hiszen Val is képes arra, amit ő is tenne.

Ő is képes teleportálni, de másképpen...

Mert az érintés újabb tapasztalatot hoz a lánynak... Mert Nie először érzi meg TÉNYLEGESEN, milyen a sárkány mágiája. Ténylegesen, hiszen abban a kis házban egyszer már tett érte valami egészen apró dolgot a két-alakban-létező, amihez ezt a képességét használta. Val ott az átázott ruháját szárította meg egyetlen pillanat alatt. De ez most mégis más... Más, új érzés, mert a fehér alak érintése nyomán ébredő varázslat nem csak egyetlen, észrevehetetlen pillanatig van jelen.

Nem, a szemeivel először nem is látja a halvány füstöt, amely körbeveszi őket. Nem látja, csak érzi. Beburkolja őket, s amíg teljesen körbe nem öleli a testüket, hűvösnek és nyirkosnak tűnik, mint Tarsis-ban a folyó felől hömpölygő téli pára, amely visszaűzi az embereket a házaikba. S a "köd" tele van gondolatokkal és érzésekkel, amelyek zavaróak és kuszák. Aggódást érez, féltést és óvatosságot, s mindezt egyetlen pillanatba sűrítve. De aztán, amikor már teljesen elnyeli alakjukat, minden megváltozik. Puha lesz és selymes, mint ha óvni próbálná őket a "megérkezés" esetleges nehézségeitől, olyan, mint egy takaró, amelyet félálomban először érzünk meg egy hideg, téli hajnalon. És aztán az ébredés lerántja rólunk a bolyhos és óvó burkot, hogy a valóság fényei, lármája, szaga és íze vegye át az uralmat minden felett.

Mert így érkeznek meg a kút mellé. S ahogy Val elereszti őt, hallja a morgást, s látja, ahogy a másik a kút felé indul.

Nie körbenéz, de oly veszély most nem fenyegeti őket, amely hátráltatná kettőjüket a fontos feladatukban. S mert ő is a sárkány után lép, a vízben a fel-felvillanó fényekben látni véli a furcsa, sötét árnyat, amely a templombéli hölgy aggodalmait erősíti meg. S csak remélni tudja, hogy nem érkeztek későn.*

//Köszönöm Val segítségét, hogy elmondta, milyen érzés lehet teleportálni egy sárkánnyal.  Like a Star @ heaven //
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-14, 10:28 pm

//Mese: Véráztatta földek - Valturaan, Nie, Aegaqien, Alamaise, Frikk, Furia//

*Filnoren egén villódzó fények, griffek rikoltásai, sárkányfattyak hörgései, ordításai, s a lovasok kiáltásai töltik meg a levegőt. A tűz, az átkok, a lovasok dobásai, lövései, s fegyvereinek villanásai mind különös, rémítőn összetett képben mutatják be, mily elkeseredett küzdelem is folyik odafent.
Ám mondhatni, még nincs vége a borzalmaknak. A repülő erőd varázslói újabb „sereget” indítanak útjára, s e sereg előbb csupán füst formájában jelenik meg a repülő erőd alatt, majd fekete alakok bontakoznak ki belőle, mik sebesen zuhannak le a gomolyag közül a földre.
Földet érésük pillanatában már állnak is fel, s tépett bőrszárnyaikat összecsukják, hogy arctalan, sötét alakjuk máris a legközelebb állók ellen lendüljön támadásba. Testük elnyel minden fényt. Nem használnak fegyvert, az ő fegyverük mágiájuk, mely ellenségüket néma sikolyként járja át, s míg a félelemtől döbbenten áll, addig karmaikkal szétszaggatják.

A város - Page 19 Arctal11


A szökőkútból már többen ittak, s gyomrukat mardosni kezdi valami belülről. A harcban kitikkadt katonák ezek, fájdalmukban többen meggörnyedve ejtik el kardjukat. A sárkányos szökőkút vizéből nem is igen látszik, mit is tettek bele, noha tán volna némi enyhe szaga.
Valturaan és Nie is láthatják, mi történik, s hiába Fela korábbi kérése, nem jutott el elég emberhez, hogy a víz mérgezett.
A bejutott orkokra nyílzápor zúdul, s bár beljebb törtetnek, végre Sadir is megkapja a remélt erősítést. A telari haderőből erősítés érkezett hozzá, s így felfejlődik a védelmi vonal, hogy útját állja az ellenségnek. Sadir Frikk és serege ellen fordul, s megtámogatva a távharosokkal, sikeres ellentámadást indít. Az orkok előrenyomulása megtorpan.
A kapunál Aegaqien láthatja, miként éri el Alamaise páncélozott testét Erindor tűzcsóvája, s löki arrébb a kék nőstényt. A vértezet menten forrósodni kezd a nőstény teste körül.
Eközben zöldes fénycsóva tör fel a házak között a sötét égre.
Csupán rövid időbe kerül, hogy hatalmas, fehér sárkányok jelenjenek meg a magasban. Egy náluk még hatalmasabb, fekete alak vezeti őket. Hatalmas, ébenfekete alakja kitakarja a csillagokat. A grifflovasokat is elsöpri maga elől, miközben a sárkányok lecsapnak Telar házaira.
Furia érkezik Eronia sárkányaival.*
Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-15, 11:22 am

//Mese: Véráztatta földek//

*A sereg az íjászok ellenére is tovább törtetett előre. Frikket tényleg nem érdekelte, hogy lövik a harcosait, pedig sokan elestek közülük.
Bízott a fehér orkok erejében, és a szürke orkok tömegeiben, akik még mindig özönlöttek be a kapun.
Az ellenség azonban összeszedte magát, és a Görbelábú Hatalmas Hadvezér látta is, hogy megtorpannak seregei.
Az ellenség íjászai is tovább lőttek és mostmár elég katona állt szemben velük.
Frikk vörös szemei előbb a falakra szegeződtek. Az íjászokkal kell kezdeni valamit. Most nem bánta volna, ha lennének mellette sárkányok, de eddig is büszke volt arra, amit elért népével. *
- Szedjétek le az íjászokat!
Lőjetek vissza, vagy szíjat hasítok a hátatokból! Hát mindent nekem kell végezni?!
*Már voltak olyan íjászok, akik visszalőttek, és voltak olyan harcosok is, akik megindultak a falakhoz, hogy letámadják az ellenség lövészeit.
Frikk szájából nyál fröcsögött, amikor kiadta az újabb parancsot.*
- Lándzsások előre! Pajzsaitokkal fogjátok fel az ellenséget! Aztán belezzük ki őket!
*Felnéz az égre és őszintén megörül, amikor meglátja a sárkányokat az égen. Még a feketének is örül, már biztos benne, hogy győzelmet aratnak.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-15, 7:55 pm

// Mese: Véráztatta földek //

* Erindor tűzcsóvája pont akkora erővel csapódott bele a vértembe, hogy sikeresen arrébb taszítson. Földet érésemet a páncél hangos csörgése is jelezte. Ez mellett pedig iszonyatos forróságot is éreztem. Úgy tűnt, hogy akár a teknőst, engem is a páncélomban akarnak megfőzni. Bár sárkány volnék, s jobban tűrtem a hőséget bármelyik másik élőlénynél a földön, a kétlábú alak lekorlátozta eme képességemet. Pár pillanatig még kitartottam, összegörnyedve a díszes vértezetben, s csak zakatolt a fejem, hogy mitévő is legyek. De nem maradt sok időm gondolkozni, így cselekedtem, amit tudtam.
Kiteleportáltam a forró páncélból, egyenesen Erindor háta mögé, abba az egyszerű bőr aláöltözőben, amit a páncél alatt viseltem. S ha sikerült meglepnem ismét idéztem egy kötelet, amit hátulról Erindor nyakának feszítettem. Nem akartam megölni, bár erősen dolgozott bennem a gyilkos ösztön, ami eddig segített a háborúban, s segített vándorlásom alatt is. Csak azt akartam, hogy elájuljon.

Ekkor buggyant fel mellkasomban egy érzés. Megannyi sárkány suhant el felettünk az égen, hogy Telar ellen vonuljon. Élükön Furiával, akinek monumentális sziluettjét megvilágították a város lángjai.
A sárkányok szívverésével vert az enyém is, s most mégis az egyik fajtársam életére törtem. Csata dúlt kint, s ugyanilyen véres csata dúlt bennem is. A józan eszem állt szemben szívem csekély seregével. De ennek az eszetlen vérontásnak véget kell vetni.

Filnoren, az orkok és most sárkányok törnek a városra. Eddig még hitegettem magam, de most már tudom: Telarnak semmi esélye sincs. Furia nem bízta a véletlenre a verinoli csata után. Itt már csak a menthetőt lehet menteni... ha maradt még olyan.

Tovább pazarolni az időmet a kapu becsukásával és a két fajtárssal semmi értelme. Így hát akár sikerült a támadásom Erindor ellen, akár nem, leteleportálok a város azon részébe, ahol még lehetnek túlélők. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 964
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-16, 6:36 pm

//Mese: Véráztatta földek - Valturaan, Aegaqien, Alamaise, Frikk, Furia//

*Elkéstek... Végül mégis késő lett mindenhez... Hiába igyekeztek annyira.

Már látja az összegörnyedő alakokat odébb, és bár az ostrom borzalmas hangjai között nem hallja a nyögéseket, sem pedig a fájdalmas, segítségért könyörgő hangokat, tudja, hogy szenvednek. Nem hallja őket, mert azok, akik már megtapasztalták az ellenség sötét tettének kínzó következményét, messzebb állnak, térdelnek, vagy már a kövezeten fekszenek, hiszen ahogy csillapították szomjukat, már indultak volna vissza, hogy folytassák az elkeseredett küzdelmüket, nem hagyva sorsára városukat és nem feledkezve el társaikról sem. Így már útközben érték őket a fájdalom egyre erősödő hullámai, azok háta mögött, kik most is a kút felé igyekeznek, hogy ők is részesülhessenek a vízből, amelytől felfrissülést és megújuló erőt remélnek. Mert ők még nem tudják, hogy csak kínt, s tehetetlenséget kapnak. Nem, még nem tudják... Hiszen azok, kikre elsőként hatott a szer, amelyre oly hiába figyelmeztetett a segítségért igyekvő szépség, néhány pillanattal ezelőttig még talán ők sem hittek volna a bájos ismeretlennek. Hiszen nem láthatták valamennyien a sötét alakot, kinek szörnyű szándéka most mégis megfosztja őket attól, hogy szembeszálljanak a támadókkal, érkezzenek azok bárhonnan is.

És Nie elkeseredetten látja azt is, ahogy egyre többen rogynak össze egymás után, s állapotuk csak az utóbb érkezőknek tűnik fel végre, s kel közöttük értetlenkedő aggodalom, hogy megtorpanjanak és segíteni próbáljanak a szenvedőknek.

~ Segíteni! ~

Nekik is az kellene... Segítség, ötlet, terv, bármi, amely megmenti a helyzetet...De mert egyre többen vannak azok, akiknek enyhülés kellene, gyógyír a fájdalmaikra, így Nie nem képes arra, hogy tétlenül nézze a kínokat és a kétségbeesést. Nem képes rá, hogy közben hideg logikával azon gondolkozzon, hogyan tüntethetné el a sötét mágus "ajándékát" a vízből.

Az érzelmei és nem az esze az, ami a szenvedők felé hajtja. Bár tudja, sem a hely, sem pedig a rettenetes pillanat nem alkalmas arra, hogy mindegyikükre időt, s képességei szerint erőt áldozzon. Tudja, egyenként nem tehet értük semmit, túl sokan - és egyre többen - vannak.

Vagyis talán mégis tehet valamit...

A két tenyere között megidézett gömb kékes gomolygása megnyugtatja. Hálás Val-nak, hogy erejét nem kellett a teleportálásra áldoznia, s hogy most még jut erre az egyszerű, enyhülést hozó varázslatra is. ~Rimmo!~ A finom mozdulat a szenvedők fölé indítja az égszínű árnyat, s a terjedő pára hűsítő cseppjei hullanak alá rájuk. Nie csak annyit tehet, hogy a fájdalmaik enyhülnek, s társaik képesek lesznek eltámogatni őket a gyógyítókhoz. Mást nem tehet értük... Értük már nem...

De másokért még igen.... Hiszen Val-lal együtt ők állnak a kút mellett, a veszély mellett, a kínok forrása mellett, hát igyekszik túlkiabálni a borzalom hangjait, hogy újabb áldozatai már ne legyenek a furcsa és láthatóan pusztító szernek.*

- Ne! Ne igyanak a vízből! Nem hallják?- próbálja meg a kőmedence túloldalán állók figyelmét felhívni bajra, miközben Val-t keresi a tekintete, aki a kút felé hátrál, szemmel tartva mindent és mindenkit, aki ártalmukra lehet. Így a lány nem várja el tőle, nem várhatja el tőle, hogy induljon ő is az érkezők felé.  Mert menni kell valakinek. Ugyanis bárhogy is kiabál, hangját elnyeli a rémséges lárma. Hát futva indul a szökőkút  túloldalára. S ha odaért, igyekszik elrángatni az inni igyekvőket miközben azok felé mutat, akik már a földön fekszenek, de a csillapodó fájdalmaik engedik talán már, hogy újra uralják a testüket. - Mérgezett a víz! Nézzék!

*Csak ekkor döbbennek rá a katonák arra, hogy majdnem a vesztükbe rohantak. Csak ekkor hátrálnak el a kúttól, hogy némi hitetlenkedéssel pillantsanak rá. Ám Nie nem bánja a kétségeket, mert úgy tűnik, ezzel sikerül talán az újabb áldozatokat elkerülni... De mert nem állhatnak ott a végtelenségig, nem maradhatnak sokáig távol a templomtól és Laryss-tól, hát tenniük kell valamit gyorsan, hogy a méreg már ne okozzon szenvedést másokat.

Egyetlen akadálya van a tetteknek. Az, hogy a lány elképzelni sem tudja, hogyan védhetnék meg a város lakóit az alattomosan terjedő veszélytől. Nem tudja, hol és merre futnak a csövek a járdák, utak és terek alatt, amelyekben minden házhoz és üzlethez gyorsan eljuthat a kútból származó folyadék, felhígulva ugyan, de erejét biztosan nem vesztve el teljesen.

Csak egyetlen terve van.*

- Val, el kell zárni a víz útját a kútból! Vigyázz, hogy ne igyon senki belőle már többet! - kéri, és mert a csata zaja egyre közelebbről hallatszik, hát Nie-nek bíznia kell abban, hogy a két-alakban-létező majd kettőjükre is óvja, őrzi, hogy ne lephesse meg őket is egy támadó.

*S ha Val int, ha jelez, hogy megteszi azt, amit az imént kért tőle, úgy Nie becsukja a szemét és mélyet lélegzik. Néhány percig meg kell bíznia Laryss párjában. Rá kell bíznia az életét.

Elhalkulnak a hangok körülötte, de egy pillanat múlva már látja a kút medencéjében áramló vizet, mely nem oly tiszta, kék színű, mint amihez szokott, de most ez is csak a segítségére van abban, hogy megtalálja, merre indult útjára a mérgező "patak" odalent a lábuk alatt. Így látja meg a kút alatt, háznyi mélységben a tárolót, amely folyamatos vízellátást biztosít Telar "büszkeségének", s amelyből minden égtáj felé indulnak apróbb vízfolyások. S Nie megkönnyebbül attól, hogy azok - úgy tűnik - még kékek, vizüket nem szennyezte meg az alattomos, mérgező folyadék. Nyolc kifolyást számol, nyolc utat, amelyet be kell zárni, hogy ne jusson el mindenfelé a kútban kavargó métely.

Az első még könnyű... Ahogy már oly sokszor, képes "megérinteni" az éltető vizet, s ha érintheti, hát arra is képes, hogy egyre hűlő ujjaival zárja le a tároló oldalán a nyílást. Csak el kell képzelnie, hogy a jégből "készült" dugót a kifelé áramló víz nyomása tartja a helyén. Aztán jöhet a következő... De vajon lesz-e elég ideje mindre? És aztán képesek lesznek-e megtisztítani a vizet, hogy több kárt már ne okozzon?*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-18, 10:57 am

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Nie, Valturaan, Frikk, Furia //

Egy pillantás oda és a mozzanat minden cselekvésbe fordított akaratot megakaszt. Ujjaim szorításából szabadul a mágiát rejtő bőrszalag, elszalasztva ezzel a menekülés kimagyarázható esélyét. Ösztön, talán az a fajta, amit szépanyám ébresztett fel bennem és tett szilárd alapokra, követendő példává téve útjaim során.
- Megbűvölték! Ne öld meg! - kiáltom, a páncéli csengő rezgése már elhalt, de közeli és távoli csatazajnak nem engedhetem meg, hogy elnyomja hangom. Talán elárulom így kilétét, de túl közel kerültek ahhoz egymáshoz, hogy rejtve maradhasson az félreismerhetetlen esszencia, amit egy sárkány még álcájában is magán hordoz. A reményem azonban ingatagabb lábakon áll, nem bízhatok abban, hogy Kék Köpeny, mert a szavaim neki szóltak, irgalmat mutat annak, aki akadályt igyekszik gördíteni a dicső győzelem elérése elé. Hogy a másik sárkány mit gondol? Szavaim kevesek és nem mutathatták meg teljesen semleges hovatartozásom, de hogy hazugság nem bujkál bennük, az mindennél világos. Kár lenne megtagadni a tény létezéshez való jogát, hogy léteznek olyan sima bőrűek, akik akaratlanul, lényükből fakadóan képesek megérteni, szelíddé tenni a vérzivataros lelkeket. Ez a bűvölet, maga a felismerés, hogy nincs jogunk halomra gyilkolni azokat, akik már el is feledték, hogy valaha sárkányok szelték az eget.
Ökölbe szorul a kezem, de nem az indulat irányítja, csupán próbát teszek, uralja e még testem egészét a terhes átok. Mintha oldódna ereje. Hát ideje összeszedni magamat! Feltornászom magam, legalább annyira, hogy ugyan támaszkodva, de stabilan megüljek. Csak egy pillanatra fordítom el tekintetem a párharcba keveredőkről, mert mikor a lábamat megmozdítottam, éreztem, hogy félrelökök valamit. A hangja alapján kő nem lehetett, inkább valami, ami fémből készült és nem is kellett csalatkoznom, kedves késem volt az, amit suta mozdulattal sikerült magamhoz venni. Használni nem szándékoztam, de kevésbé éreztem általa a kiszolgáltatottság nyomását.
Tettek! Tettekre lenne szükség, de továbbra sem környékez meg a megvilágosodás, hogy miként szolgálhatnám az ellentétes érdekeket egyszerre. A terv, aminek én nem voltam része, úgy látszik tovább halad a város végzetének kifejtésében. Az éjszakai tájat kettészelő zöld fény látványába egészen beleborzongtam. Jelzés? Akaratlanul is nagyot dobbant a szívem, az eget kutatva néztem fel, hiába voltam egyre biztosabb abban, hogy az első következtetésem nem, vagy csak részben volt helyes. A sötét sziluetten egyszerűen átsiklik tekintetem, ürességnél alig hagy bennem többet a kétségtelenül fenséges megjelenése, de a mögötte vonuló hófehér sereg ékes bizonyitékául szolgál annak, hogy a Völgytől távol élő sárkányok sem kerülhetik el már sokáig a háború iszonyatát.
Vissza az elejére Go down
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-19, 11:50 am

// Mese: Véráztatta földek - Aegaqien, Alamaise, Frikk, Furia, Nie //

720 évvel az éj-hasadéki csata után

Megannyi - megannyi élet volt, mit látott.
Hangok, szagok és testek könyörtelenül egybegyúrt masszája, mely mégis darabjaira esett szét az ifjú elméjén kívül, s ha ráébredt volna, hogy csupán látására fókuszáljék, menten egyszerűbbé válhatott volna dolga. Azonban Valturaan, midőn baljának sarka a míves kút szélét érintette, még nem korlátozta figyelmét egyetlen használható érzékére. Még nem. Még küzdött, kínlódott, hogy kivehesse a temérdek aroma közül azt az egyetlen, halovány, lenge, mégis talán kissé szúró-kaparó, szellőnyi foszlányt, amelyet a vízbe öntött, sűrű, zöld anyagból érzékelhetett. Hiszen látni nem láthatta azt, mert eggyé vált a színtelen nedűvel, eggyé az élet forrásával, fenntartójával, s nyoma sem maradt az éjszakában, hogy tovább vizsgálhatná. Hát szemlélődött inkább másfelé, hogy az Égboltszemű épségét biztosíthassa: nézte az épületeket, az égő házakat, a rom-kupacokat, melyeket ide-érkeztükkor elsőként észrevett - még egyszer. Nézte a sötét eget, kutatta a csillanás-villódzás-erdő mágia- s fém-fáinak, -ágainak mozgását, mintha attól tartana, vihar tépi Telar pihenését. Mintha nem tudná igen jól: már a ménykű is lecsapott reá. De tudta azt a ragadozó-gyermek. Tudta, ismerte már a tollas-karmos-csőrös, hosszú farkú, sas-tekintetű lények vonásait, vijjogását, rikoltását, s arról is alaposan körülírott képpel rendelkezett, hogyan is támadtak levegőben ellenségeikre - s hát, ha azok nem voltak olyannyira különbek a megszokottól, úgy párhuzamot is felfedezhetett bennük Amyas történeteivel, fajtájának üldözéséről, kivégzéséről. S ahogyan akkor sem a harcoló felek sérülései, érzései foglalkoztatták, úgy ezúttal sem ragadhatta volna el egy-egy zuhanás, egy halálsikoly, egy kővé-dermedés, de még egy szem-bántó mágiafény esetleges következménye sem. Rájuk, ismeretlenekre, idegenekre, ostoba felnőttekre nézve. Ami azonban fő feladatát, legfontosabb kötelességét - Nienna épen való visszajuttatását - illette, arra töretlen figyelemmel koncentrált a fióka. Úgy leste a mozgást, a mellkas-szorongató hangok forrását, mintha látóterének minden szegletéből ellenük irányuló támadást sejtene; mintha azt gondolná, bárki, akárki is unatkozhatott volna e percekben annyira, hogy két, éjből kisejlő, ámde jelentéktelennek tetsző, közönséges fehér elfet vegyen célba fegyverrel, avagy igével.
De az ifjú sárkány szentül hitte, hogy az odafent gomolygó forgatag hamarost ide is elér. Sejtette, hisz' hallotta már a földet, az utcákat sújtó fémes suhintásokat, a jajszót, a harci kiáltást, a tűzgömbök becsapódását. Hallotta, s a csillagok hűlt helyén eddig is látta, mit egy valódi összeütközés rejthetett magában. Látta, s nem feledhette többé, nem ködösíthette volna el elméjét sem érzelem, sem pedig testi állapot eléggé ahhoz, hogy még egyszer fátyollá haloványodhatott volna benne eme kiábrándító, vérfagyasztó, szörnyűséges tapasztalás. Az ugyanis a legkevésbé sem volt hasonlatos az élvezetes, helyénvaló vadászathoz. Mészárlás volt, nem kevesebb. Kíméletlen, tisztességtelen, értelmetlen, vörösbe, s feketébe öltözött hihetetlenség. Ám mégis valós. Valós volt, s az ifjú látta hát a gomolygó tömeget is, mi, akárha magjait szerteszóró növény volna, köpködte ki fiait alant a városra szüntelen. Valturaan, észak szülötte nem követhette a zuhanó rejtélyeket, hiszen ők maguk távol estek még a kaputól, a vastag, magasra törő falaktól. Távol az ork hadaktól, kiknek még szagát sem érezhette ezidáig. Nem, nem érezhette, közvetlenül nem, bár az inni kívánó katonák, kik megfordultak már a kútnál, akaratlanul is magukkal vonszolták a feledhetetlen aromát. Némelyikük nem az övékét - más kétlábúakét, kik ahelyett, hogy mellettük tették volna azt, inkább ellenük keltek birokra, ellenük irányították, mit birtokukban leltek. Eme, orrfacsaró káoszba vesző, s olykor-olykor abból újra ki-kiváló szagok hordozóit próbálta menteni a fehér elf leány, kiben bizonyára kevesebb düh fortyogott, s több együttérzés csillanhatott meg, mint az ifjúban. Az ő lelkét egyre inkább elnyelte a tompa harag, melyet elfojtott, hogy bajt, riadalmat ne okozhassék a kék fénnyel játszó teremtésnek. Mert minden pusztítás-, ordítás-vágya ellenére a jégsárkány mégiscsak törődött a maga módján. Mégis fegyelmezte indulatait, s mégis gondolkodott, amennyire kavargó bensője engedte számára. Válla felett hátrapillantván figyelte, mit tesz az Égboltszemű. Nem veszthette szem elől, még akkor sem, ha egyedül ő őrködött. Nem, hiszen a forgatag magával hozta minden eljövendő pillanat súlyos, kiszámíthatatlan váratlanságát, s a halovány szemek látni akarták, követni akarták a karcsú, törékeny, fehér alakot is, ki megmagyarázhatatlan védeni-valóságot árasztott feléje.
És Valturaan látta, hogy Nie nem pusztít. Látta szívének kifelé vetülő fájdalmát, s érezte alig-hallható lélegzetében, érezte hozzá éppen-csak-elhatoló szívdobbanásaiban mindazon érzelmeket, melyeket megtanult már azonosítani az Ibolyaszeműn. S érezte azokat feltörő szavaiban is. Hagyta hát, hadd tegye, mi lelkét megnyugtatja - hadd tegye, hiszen ő nem képes erre most. Nem, nem lehetett képes reá, idegszálai túlságosan megfeszültek, s egyszerre akart volna mindent és semmit is cselekedni. Mindent, hogy megállítsa e mérhetetlenül ostoba eseményt, és mégis semmit, mert érezte önnön tehetetlenségét. Érezte, tudta, hogy életek százai vesznek oda, hártya-vékonyságú bőr vágatik fel, védtelen csont törik, reped, kelme szakad, s vér ömlik Telar sötét utcáira, vér ontatik a légben is, mely vörös, alvadt, átkos eső formájában hull alá, akár a holtak teste, s a megkövült sárkányfattyak maradványai... Sokáig hallgatózott-szemlélődött volna még az ifjú, gondok, érzések, érzetek, képzetek sűrű súlya alatt, mely sorstól Nienna hozzá intézett szavai rángatták el, akárcsak a vékony, aprócska kezek a katonákat, a mérgezett vizű kút közeléből. Ő érezte az áramlást, a zúgást, s ha hallani nem is hallhatta e zűrzavarban, úgy hát lába alatt még mindig morajlás kélt, melyet közönséges halandó kétlábú nem vehetett volna észre oly' könnyedén. Az Égboltszemű azonban képes lehetett belátni az alant elterülő, másik világot, ha követi a víz útját - sokkalta élesebben, jobban, mint a sárkány, ki csupán csekélyke hömpölygést érzékelhetett. Elméje kissé feléledt hamvaiból Nie felszólalása nyomán, s hatására még annál is jobban megacélozta idegeit, mint annak-előtte. Legelőször csupán bólintani akart. Ismételten, mintha vissza kellene fognia magát; csakhogy a minden és semmi tréfás játéka elfojtotta haragját, bensőjébe csomagolta azt, későbbre. Más időkre. Más pillanatra. Nem arra, amelyben úgy érezte, biztosítania kell a nőstényelfet. S hogy miről?
- Vigyázok. - mondotta, úgy, hogy amaz jól hallhassa, ám hűvös hanghordozásában kettős értelem bujkált - Tedd a dolgod... 
Szigor. Ez volt az egyik. Fagyos egyenesség, megolvaszthatatlan ridegség, amely tettlegességre sarkallhatta a leányt, hiszen bátorítást hordozott magában. Olybá tűnhetett volna, mintha nem létező csatakiáltást hallatott volna a gyermek, mellyel felkorbácsolhatná a Csupaszbőrű lelkének küzdeni-akarását. És mégsem csupán ennyiből állott az a két rövidke mondat. Fészket készített belőlük a sárkány, oly' védelmet, melyben a Honvágy-gyógyító habozás nélkül rejtőzhet el, hisz épsége, élete védve lesz, amíg az erős szív dobbanni tud. Ám ezt mégsem mondhatta ki az ifjú ezen formában, s mintha egyetlen szempillantással később már meg is bánta volna döntését, választását - mintha azért kerítette volna hatalmába az aggodalom megcsapó szele, mert úgy vélte, az Égboltszemű ettől is csak megretten majd. És azt nem volt szabad hagynia.
- Tävä*! - kiáltotta még, át a szökőkúton, mintha nem foglalkoztatta volna, ki hallhatja még a hitetlenkedő harcosok közül, s vajon értheti-e a leány, mennyi mindent hordoz magában az az egyetlen szó - Csak ne nyúlj semmihez.
Így folytatta, s összeszűkítette tekintetét, midőn úgy érezte, az meglágyulni látszik. Nem akarta, hogy Nie lássa félelmét, hogy lássa vívódását. Csak az vezérelte, hogy amaz biztonságot érezhessék. Az, s nem kevesebb. Nem haloványabb, nem határozatlanabb. Az. Teljes szívéből. Még akkor is, ha felfedni, megmutatni nem óhajtotta bensője erényeit, melyeket annak idején Laryss Orowennë egyenként fedezett fel, s szeretett meg. Nem óhajtotta, ám ha társasága elég szemfüles volt, s éppen csak rövid ideig képes lehetett beléje látni a fénylő, jégszín-tekinteten keresztül; úgy nem maradt titokban a mérhetetlen féltés. És akkor sem feltétlenül rejtőzhetett volna, ha Nie nem érti azt a szót. Ha Laryss nem számol be róla, hogyan nevezi őt olykor a ragadozó-gyermek. Mert az utána következők logikátlansága, azok oda-nem-illősége, feleslegessége mégsem tűnhetett teljesen feleslegesnek. Hordozta az is, mit Valturaan mellkasa mögött próbált tartani, s tudhatta hát a magába merülő leány is, ki talán könnyebb szívvel adhatta ezek után életét a hószín karmok közé, melyek helyett most csupán puha, sápadt ujjakat lelt. És adta a nőstényelf... lehunyta derűs-boltozat-szemét, mint akkor, abban az elhagyatott farmházban, amikor kimerülten elfeküdt az ágyon, s hagyta, hogy az ifjú táplálja a tüzet. Akkor, és most is beléje helyezte bizalmát a Kétlábú, ez pedig különös, idegen, és mégis ismerős, puha, simogató melegséget ébresztett a sárkányban. Az a kellemesség pedig erővé változott, kitartássá, önuralommá. Elszántsággá.
Szüksége is volt reá, nem is gondolta volna, mégis mennyire. Nem gondolta volna, még akkor sem, amikor fényes, zöld színű fénycsóva tört fel a házak közül a távolban. Nem sejtette volna, mit hoz magával az a fény, nem érthette, milyen jelzésül szolgálhat, s kinek. Minek. Mert nem egyetlen lénynek szólt, sokkal inkább egy egész seregnek. Égi menetnek, melyet valami, még a gomolynál is feketébb alak vezetett, s az ifjú csak a pikkelyek fényéből, a villanó szempárból következtethetett, hisz' elméje újra zavarossá változott. Ködössé, elnehezültté, csapongóvá, akárcsak szívének egyre szaporább és szaporább ritmusa, melyet a rengeteg fehérség, a hatalmas világos, mozgó tömeg perdített táncra. Eronia sárkányai, s vezetőjük, egy ősi - egy félisten. Egy Legyőzhetelen. Egy azok közül, kik utat engedtek e pusztításnak. Egy, ki óriás testével formációkat sodor el, csillagok képeit takarja ki, s játszi könnyedséggel tarol le minden röppályáját keresztezőt. És a látványtól Valturaan talpa a főtér kövezetébe gyökerezett. Még lélegzete is el-elakadt, úgy érezte, a templomból kilépvén tapasztalt baljós nyomás legalább kétszeresére növekedett, s nem értette okát. Nem ismerte a feketék különös, taszító vonzerejét. Nem ismerte annak indítékát sem, hogyan kerülhettek ide a jég és fagy birodalmának lakói, kiknek átok volt a meleg, a szárazság. Nem ismerte, s azt is jól tudta, ezidáig nem hallott oly' ütközetről, melyben anyja népe részt kellett volna, vegyék. Anyjáé, Kilime-é, mely részben az ő vére is volt, ám az ifjú mégsem érezte oda-tartozását. Nem érezte, hogy elárulta volna őket, ahogyan a Csupaszbőrűekhez sem kötötte semmilyen eskü, semmilyen szerződés. Mégis, látta az életeket. Egyenként. Egyenlőnek. S tudta, hogy azok közül is veszni fognak, ahogyan idelent, s odafent történt.
Félt, rettegett volna a gyermek, ha Nie nem ajándékozta volna meg elszántsággal. Összeomlott volna a szörnyűségek súlya alatt, megérezte volna, hogy lelke, szíve nem bírja e nyomást, nem bírja látni, hallani a kínokat, s nem bírja okozni sem azokat. Nem bírja eltűrni létüket. Nem... nem bír itt lenni tovább. De bírnia kellett - és ki is tartott az északi férfinek tetsző fióka; ki kellett tartania, s hinnie kellett, hogy ha végez a leány, s visszatér hozzá, bizalma nem rendül meg benne, s nem fogja félreérteni őt. Nem fogja másként látni, másnak gondolni. Meghagyja számára, hogy ő mutassa meg, azt, ami. Azt, aki. Ahogyan eddig is. Ebbe kellet hát kapaszkodnia, s lankadatlan figyelmével biztosítani a nőstényelf épségét. Futott, s ugrott hát az ifjú, hogy a feléjük repülő, fej-nagyságú kődarabot elrúgja az útból. Hogy szétzúzza, s azzal megszilárdítsa álláspontját, bátorságát, hűvös-dühének helyzetét, és eleget tegyék a védelmezésnek, melyet magára vállalt. Eltérült a kő, a kemény, éles darab, elrepült a rúgástól, melynek ereje szerte-tördelte azt, a szilánkok pedig a körülöttük lévő házfalak felé repültek. Nem érdekelte, ki látja őt. hagyta, hadd higgyék az oda igyekvő harcosok, hogy varázsolt valamit, azért rendelkezett ekkora erővel. Hagyta, ám azt már nem állhatta meg, hogy közelebb engedje őket a kúthoz. Nem állhatta. Talán még ezúttal sem terjedt eléggé a hír, a szörnyű hír a vízről, hiába futott a templomba az a sötét-bőrű nőtény, s hiába kiabált Nie is, hiába magyarázott, hiába használt mágiát. Valturaan nem akarta hagyni, hogy ennyi minden hiába legyen. Elállotta hát az érkezők, a csapzott küzdők útját, s szigorú orcával tekintett reájuk.
- Mérgezett a víz! Ne igyatok! Menjetek és mondjátok! - harsogta, azután nem bírta tovább, mélyen megtöltötte tüdejét, s rájuk förmedt - Nem látjátok a társatok szenvedését?! Hát vakok, süketek vagytok talán? Eredjetek, és vissza ne gyertek, amíg nem véditek egymást! Szégyentelenek!
Talán tőle rettentek meg, talán attól, amit a kődarabbal tett. Ám talán a leány, s a látottak által keltett kétely szilárdult végül tudássá, veszéllyé bennük, s végül nem léptek közelebb, nem ittak a vízből. Nem, nem tették, inkább akképp cselekedtek, ahogyan már másodjára mondották nekik - noha nem pontosan nekik -; sarkon fordultak, s szomjasan, ám épségben, fájdalmak nélkül távoztak, s a kétrét görnyedt harcosok szenvedései közepette a sárkány hallotta, hogy végre hírül viszik, amit kellett. Látta azt is, hogy a kimerültek támogatni kezdik a bajba jutottakat, s az ő érdekükben, csak remélni tudta, az ispotály felé igyekeznek, különben... különben tovább fog ordibálni velük, annyi bizonyos. Azonban ő maradt... nem mozdult volna a nőstényelf mellől, védte, óvta őt, s figyelt tovább. Figyelte, hogyan sújtanak le hószínű karmok, fogak, fejel, farkak a házakra. Hallotta a robajt, a kétségbeesést, s össze kellett szednie magát, mire hozzájuk is elér a vész, érkezzen bármely forrásból.
Nem volt idő kétségbeesni. És az ifjú nem is akart.

---------------------------
* Ysittävä - Valakinek a fiatalkori, közel álló barátja, akit igen fontosnak tart. 
Tävä - Rövidített, becézett formája a szónak, és az értelemnek. Ebben a használatában valami olyasmit fejez ki, hogy "Számítasz nekem is, Laryss-szívéhez-közel-álló-személy"
Vissza az elejére Go down
Furia
Fekete sárkány
Furia


Hozzászólások száma : 376
Életkor : 1128
Munkahely : Lanuria Furiája XD

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-20, 3:34 pm

//Mese: Véráztatta földek//

*A zöld fény a magasba vetül. Többes célja van neki, egyik, hogy a sötétben kissé távolabb köröző fehér sárkány sereget, s Furiát is egy jellel értesítse arról, elérkezett a pillanat, hogy a terv következő lépése is megvalósuljon.*
- Kövessetek!
*Nem kérés, határozott, megfellebbezhetetlen utasítás az, mit hallat. Eronia fehér óriásai pedig engedelmesen követik őt, miként minden sárkánynak dolga az, hogy kövesse az ősieket.
A fény másik célja odalent meg is valósulhat közben, az elesett katonák, s rabszolgák tetemeit felhasználni arra, hogy saját fajtájuk vérét ontsák tovább.
Azonban a fekete nőstény hollószín szeme már odalent kutat tovább. Észleli a társat, a másik nőstény sárkányt, kinek apró, kétlábú alakja a templom tetején ül, míg ülnie kell.
Furia tisztában van vele, hogy mi a következő lépés, jó előre leegyeztette már.
Mikor a verinoli csata végén eltűnt, hála az ostoba vadalannak, kis kitérőt kellett tennie.
Ha ott marad, megfordítja a csata sorsát, de így túl sok halandó sárkány veszett oda.
Szüksége volt a fehérekre, a csendes, magukba forduló északiakra, kik ezidáig nem adták tanújelét iránta való hűségüknek. Ezt kérte most, midőn visszatért, s noha bízik abban, hogy mellette maradnak, megvan a terve arra is, ha ellene fordulna egyikük.*
- Öljétek a förmedvényeket! Pusztuljon Telar minden lakosa!
*Utasítja újra a sereget, míg maga a templom felé fordul.*
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 964
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-20, 9:49 pm

//Mese: Véráztatta földek - Valturaan, Aegaqien, Alamaise, Frikk, Furia//

*Nie nem hallja az őt óvó alak kiáltásait. Nem hallja a szertehulló kődarabok zaját. Már a harmadik vízáramlás útját zárja el, s az, hogy a víz odalent egyre kevesebb nyíláson áramolhat tova, csak megkönnyíti a dolgát. A nagyobb nyomás, a gyorsabb áramlás hamarabb a csatorna "kijáratához" préseli a jégből formált korongot, s neki egyre gyorsabbnak kell lennie, hogy az ideiglenes fedelet ne sodorja el a kavargó áradat. A negyedikkel is végez, amikor hirtelen sűrű, fullasztó feketeség borítja el az elméjét. Úgy érzi magát, ahogyan egyszer, évekkel ezelőtt. Amikor majdnem a halálát lelte a valian-i kikötő vizében. S mikor már a lélegzetét is elfojtaná a rémséges sötétség, hirtelen megint kitisztul minden, s a lányt még sebesebb cselekvésre bírja a félelem, hogy "odakint" valami történt. Egymás után készülnek az újabb és újabb, karnyi vastagságú jéglemezek, s amikor az utolsó is a helyére kerül, s az elf nem látja a halvány folyadék tovaáramlását, akkor könnyebbül meg.

De csak addig, amíg újra valósággá válik körülötte minden. Mert ha rémséges volt a zaj és a robaj, ha szörnyűek voltak a lángok, a szikrák, a fellobbanó tüzek, ha fájdalmasan ismerősek és kínzóak voltak a griffek rikoltásai, hát ami "eszmélése" nyomán tárul a szeme elé, talán a legborzalmasabb kép, mit valaha látott. Csak egyetlen képpel nem vetekedhet, de ahhoz sosem akarna mérni semmit. Mert ha eddig azt hitte, megbirkózhat a félelemmel és az iszonyattal, amely a pusztulás láttán tölti el, most minden erejére szüksége van, hogy ne gyűrje le a rettegés. Mert ahogy felpillant, látja a gomolygó ködből távolabb előbukkanó, éjnél sötétebb alakokat, hogy aztán tökéletes kontrasztként pillantsa meg a hószín égi szörnyetegeket, amelyek oly félelmetes hatékonysággal csatlakoznak a rombolók seregéhez, hogy Nie csak suttogni képes, amikor újból a fehér alakot keresi a tekintete. Csak suttog a közelében álló alakhoz, mint ha attól félne, visszafojtott szavait meghallják a rémséges fenevadak, s akkor...*

- Val!

*Azt hiszi, képtelen lesz folytatni, hogy a tehetetlenség, amelyre a a látvány kárhoztatja, minden erejétől megfosztja majd. De aztán ránéz az ifjúra, ki szilárdan, s határozottan áll mellette, s erejéből ő is bátorságot merít.*

- Készen vagyok... De nem tudom, mit tehetnénk a vízzel, mielőtt elolvadna a jég odalent...
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-21, 12:49 pm

// Mese: Véráztatta földek //
720 évvel az éj-hasadéki csata után

Valturaan érezte, hogy a fehér elf nőstény varázsolt. Érezte, midőn megtette, amit nem sokkal azelőtt próbálni készült, s ha az Égboltszemű nem egy ostrom kellős közepén tett volna újfent tanúbizonyságot sosem-gondolt-képességeiről, úgy hát az ifjú sárkány büszke lett volna reá. Simogatta volna önérzetét, micsoda erős, nem-törékeny Csupaszbőrűekkel is múlatja idejét; tetszett volna neki a másik leány Laryss-éhoz hasonlatos kiállása, rátermettsége, mely ugyan nem lett volna képes eltörölni irántuk táplált különös, olykor igencsak kifordított aggodalmait, ám mégis határok közé szorította volna azokat. Elmélyült volna a tudatban, hogy Nie tesz. Képes. Akar. Különbözetet hoz létre a világban. Apró cselekedeteket, amelyeket nem rest meglépni. Mert ilyen volt a Kétlábú, ha akart. Meglepetést okozott. Felállt onnan, hol kapaszkodót sem lelt. Visszavágott annak, mi nálánál nagyobbra nőtt, akkor is, ha rettegett. S a ragadozó-gyermek bizony tisztelte ezt. Jól emlékezett, mekkora szerepet játszott e bizonyítás, e kellemes megbotránkozás annak idején, amikor ráébredt, hogy Laryss Orowennë kitartása, nyomkövetése, támadása, nyaggatása nem felháborító, nem idegesítő, nem szánalmas, nem dühítő - hanem valami egészen más. Valami, ami épít - dolgokat, és őt is -; valami, ami mozgat. Bátorságról, rendíthetetlenségről árulkodik, s még annál is sokkalta fontosabbakról. Hiszen ezzel - akaratával, hajthatatlanságával - érte el azt is, hogy a hósárkány meglássa benne a személyt... és önmagát. Meglássa, hogy felér hozzá, egyenlő vele, dobog a szíve, s időnként levegőt vesz; ugyanúgy innia kell, s ugyanúgy fél éjjelente, ha nem képes védett helyen letenni fejét. Meglássa, hogy gondolkodik, szabadon érez, keresi a számára fontos erényeket - ekképpen pedig meglátta azt is, némely dolgokban bizony több is nála a leány, nemcsak fordítva igaz. Nemcsak ő okoz kiábrándulást, s nem ugyanabban, amiben az Ibolyaszemű.
Nem ugyanabban, amiben Nie.
És mégis... mégis mindent a helyén talált az ifjú. Nem kételkedett a Honvágy-gyógyító erejében, tetteiből pedig önmagát hajtotta előre, önmagát tartotta talpon, szilárdan állván, akár egy talapzat, egy oszlop, mely jelképez valamit. Valami egészen fontosat. Védeni-akarása jóval felülmúlta félelmeit, uralta Eronia-t, s a sosem látott feketét övező gondolatait, uralta az odakint, s bensőjében kavargó káoszt - uralt mindent. Mindent, de mindent a világon - úgy hitte a férfi alakjában tetszelgő gyermek. S ez jó volt most nagyon... Jó, hisz' mélyen, odalent, lelkének legsötétebb, legrejtegetettebb bugyraiban, ódzkodott a pillanattól, amelyben a leány feltekint majd, visszatér hozzá. Tartott tőle, tartott, hogy elrohan, reátámad, ellene fordul, csekélyke hite megrendül benne, s azután még Drest sem lesz. Nem lesz senki, és semmi, csupán harag és félelem tárgya, egy szív, lélek, tudat nélküli, ragacsosan gomolygó massza, akár odafönt, a magasban - mely léte ellenére hűvös és élettelen, nem hasonlatos a képlékeny, érzésekkel, hangulattal, jó-szándékkal rendelkező teremtményekéhez. Félt az ifjú. Félt, hogy tárgy sem lesz csupán, félt, hogy oly' nehezen kivívott, s hangoztathatatlanul nagy becsben tartott bárminemű elfogadása is elvész, semmivé lesz; a hátramaradó végtelen űrt pedig újra, újra fájdalom, s elhagyatottság tölti be. Akárcsak azon a napon... Félt. Rettegett elhatározottsága alatt, s a bensőjére záródó csapda léte alaptalannak bizonyult hamarosan. Mert ahogyan az égszínű szemel felnyíltak, s szörnyűséges, elborzasztó felfedezésük múltával egyből őt keresték; azokban nem gyűlöletet talált. Nem megvetést, nem iszonyatot - nem miatta. Szívének, vére keringésének ritmusa, szenvedéstől eltorzult, halovány illata nem önmagában állott Valturaan előtt, s nem is azért, hogy ítéletet hirdessék felette. Az elhaló szellőnél is erőtlenebb suttogás nem azt közvetítette felé, amit várt. Nem azt hordozta magában: "Drest!" - Valaki, aki már elvesztette a kegyeket, melyekben részesítették. Nem. A Jégszemű nem lelte jelét sem az elfnőstényben. Nem annak, és nem is másnak. Nem azt hallotta:
"Megvetlek!"
"Szörnyeteg!"
"Pusztulj!"
Nem. Ó, dehogy... 
Hiszen az egykori grifflovas, a Földre Ereszkedett, Az Elárvult Fészekhagyó nem azért nézett reá, hogy bíráskodjék felette. Nem. Azért kutatott utána, mert beléje kívánt kapaszkodni. Mintha lényében, ott-létében kereste volna a választ: számíthat-e a sárkányra? Nem... Mintha tudta volna, hogy számíthat reá. És Valturaan nem látta többé okát önnön zaklatottságának. Kiirtotta azt, messzire űzte tőlük, s mélyen önmagába nyúlt, hogy azután felfordított tenyerében erőt, bátorságot formálván, odanyújthassa azt az Égboltszemű leánynak.
- Nie... - mondotta halkan, noha nem suttogva, nem rejtőzve.
És valóban. Valóban kinyúlt a kar, s felfordult a hószínű tenyér. Üres volt, csupán a halovány bőrredők, s az ujjak vonala fehérlett ki a vérrel-bűnnel szennyezett éjszakából, akár a szóval ki nem mondott várakozás. Várt valamire az ifjú, noha talán először nem érthette a nőstény, mégis mit remél tőle. Nem érthette, azonban ha meglátta, ha megsejtette, hogy az a tenyér nem lehetett üres - és nem is volt az -, úgy magához vehette belőle a támaszt, amelyet remélt. Magához vehette azt, s még attól többet is: a megoldást, amiért oly-nagyon aggódott. Várta a hószínű teremtmény - várta, hogy a másik bőre érintse az övét, hogy elkövetkezendő mágiájuk egybeforrhassék, akárcsak azon hátborzongatóan kellemes kapcsolat, amely a teleportálás hatására keletkezett lényük, tudatuk között. Várt, s remélt a fióka. Remélte, hogy nem ijeszti el a leányt. Remélte, hogy megérti majd szándékait, s nem idegent, nem ismeretlent, nem veszélyt lát majd alakja helyén, hanem szövetségest.
- Bíznod kell bennem. - tette hozzá, fényes tekintetében pedig bátorító, keménység, szilárdság, egyúttal pedig tettrekészség csillant.
Volt terve. Nie most már biztos lehetett efelől. Volt, s ha erre ráeszmélt, ha nem félt, úgy hát talán azt is megérti majd egyszer, mit is jelentett még e gesztus. Mert az nem csupán támasz volt. Nem csupán egy ötlet, mely a leány korábbi, kék fényű varázslata nyomán kélt benne, s melyet kivitelezhettek. Nem. Felismerés volt. Elismerés. Egyenlővé-tétel. Bajtársiasság. S ha a nőstényelf egyesíteni kívánta vele erejét, ha merte másodjára is reábízni magát - ha megérintette a feléje nyújtott kezet, úgy a gyermek mélyet lélegzett, s folytatta hát.
- Ami feltör, az tiszta. - kezdte tömören, kissé talán sietve, mégis tudta, tudta, hogy nem szabad kapkodnia, s nem szabad megrémítenie Nie-t sem tetteivel, sem pedig saját rejtegetett félelmével mindattól, mely körülvette őket - Ha a kútban és alattunk is az lesz, innen ihatnak. És ha elolvad a jeged, távolabb felhígulhat a méreg.
Hagyta, hadd érezze-ízlelje beszéde alatt a szövetségre bocsátott mágiát a másik. Hagyott számára időt ezzel, még szorult helyzetükben is, mert úgy hitte: kell. Úgy hitte, ez a legkevesebb, mit érte tehet, s valójában neki is kellett eme idő. Kellett, hogy elsimítsa védtelenné vált büszkeségének, tekintélyének tajtékzó hullámait, melyek foggal-körömmel tiltakoztak volna a kockázatos terv ellen. Mert kockázatos volt. Magában hordozta annak esélyét, hogy a fehér elf még több elfojtott érzelmét megleli - s akkor széthullik a becsülete, darabokra, akár aznap, a pattogó tűz előtt. És mégis, az ifjú egy része éhezett arra a széthullásra. Vágyta a helyét betöltő, parányi biztonság-szeletet, a reá terített védelem- és vigasztalás-fátylat... Megvárta, míg elkészül a leány. Megvárta, míg rendezi elméjét, s önnön ereje után nyúl, hogy összekapcsolásra bocsáthassa az ifjúéval. Megvárta, s amikor megérezte Nie akaratát, a megformált, elhatározott gondolatot, mely varázslatot teremt; akkor bólintott, s leemelte róla tekintetét, hogy a sötétlő-fénylő vízre helyezhesse azt, mintha ítélőszék volna, mely bűnössé hirdeti ki a benne megbúvó mérget.
- Isäkainen! - parancsolta.
E parancs pedig különbözött attól, melyen korábban gondolkodott. Säästuminen lähtea. Igen. Ezt akarta mondani, ám nem sokkal azelőtt, hogy Nie belekezdett volna az odalenti munkálatokba, meggondolta magát. Meggondolta, mert nem kívánta kinyerni a mérget; nem akarta begyűjteni, visszakapni, hogy ellenségük újra használhassa, s több gondot okozhassék általa. Nem. Azt akarta, hogy az ismeretlen szubsztancia megszűnjön létezni a vízben, nyomtalanul, ahhoz pedig a legtisztább formájává kellett változtatnia a színtelen-élet-forrását. És mindezt anélkül, hogy a zöld anyag megláthatná a csata fényeinek világát. Ehhez kellett hát az Égboltszemű mágiája, s amíg egymás kezét fogták, amíg egymásba kapaszkodtak a fejük felett tomboló vihar mérhetetlen súlya alatt, úgy mindketten érthették-érezhették közössé tett céljukat. Világosság gyúlt, s azt láthatatlanul kísérte a sárkány varázslata. követte, akár egy árnyék, azután beléje olvadt, elmerült benne - eggyé vált vele, az pedig a kút, s az alant meghúzódó tartály tartalmával. Amely, ha sikerrel jártak, talán már nem hordozta eddig viselt átkát.

// Nie-vel egyeztetettek alapján készült. ♥ //
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-21, 9:30 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Aegaqien, Frikk, Furia, Nienna, Valturaan//

*A város felett sárkányok serege érkezett a messzi Eroniáról, fehér órásoik, kiknek fogai olyan élesek, mint társaikéi, s karmaik olyan hegyesek, mint bármely más sárkányé. Néhányan leválnak a seregről, s lecsapnak az orkok körül az íjászokra.
Karmaikkal nem csak a telari katonákat ragadják el, fogaikat belemélyesztik a húsba, a vérbe, hatalmas testükkel, farkuk csapásával a falra ácsolt fából készült járót rombolják le, hogy ne is állhassanak rá újabb lövészek.
Frikk serege ráront a telari harcosokra, és az ork vezér láthatja, hogyan kerül elé egy régi ellenfél. Egy olyan, kivel tán sosem találkozott, Stern korábbi kapitánya, Sadir. A harcosok vezére ekkor az ork hatalmasság ellen indul, ork vértől sötétlő kardját egyenesen Frikknek szegezi.
Alamaise teleportálása meglepő lehet, ám maga a teleportálás időt is veszít, hisz e varázslat után mindig kell egy röpke idő, míg az elme alkalmazkodik a megváltozott helyhez. Ez idő elég ahhoz, hogy Erindor is észlelje a vészt, mit hoz rá az ellen, s karmakat meresszen karjai helyén. A kék karmok pedig a kötélnek feszülnek, s el is tépik azt.
Erindor még elég gyorsan fordul meg, hogy láthassa, Alamaise az, ki életére tört volna.
Ahhoz még nem elég gyors, hogy az eltűnő kék nőstényt meg is támadhassa.
Csalódott hördüléssel veszi tudomásul, hogy a nőstény ellene fordult, s azt is, hogy ezzel egyúttal az ősiek ellen is.
Lepillant az arany sárkányra, Aegaqienre, ki a kék helyett segítsége volt.*
- Végezni kell az árulóval.
*Sziszegi hidegen.
Furia parancsára a sárkányok lecsapnak a városra. Egy részük a kapunál, hol Aegaqien és Erindor is van, más részük pedig a város más pontjain, hol eddig orkok nem, csupán sárkányfattyak, vagy még azok sem támadtak, veszik karmaik közé a csata folyását.
Nie és Valturaan kiáltásaira a katonák végre megértik, hogy a kút vizéből inni mérgezést jelent.
S ebben nem kis hatása van magának Valturaannak is, ki látványosan hívta fel magára a figyelmet.
Nienna és Valturaan közös varázslata száll szembe egy sötét elf mágiájával, hisz a méreg, mi a parányi fiolában volt, maga kevés lett volna egy egész város vizének megmérgezéséhez.
Kalaran jelenik meg mellettük.
Megvárja, míg befejezik a varázslatot, s maga is odaáll melléjük. Botjára támaszkodik, midőn egy, az előzőnél nagyobb, kék üveget vesz elő.*
- Odalent nem csupán mérgező szubsztancia van. A város más víznyerő helyeire is eljutott már.
Sötét varázslattal keverték el, hogy kellően hatásos legyen.
Öntsétek bele, s oszlassátok el!
*Ha elveszik tőle, akkor már fordul is vissza, ha nem, maga önti bele a magával hozott anyagot a szökőkút vizébe, hisz tudja, a város védelméhez kell a víz.
Eztán fordul csak meg, midőn a templom tornyánál a robbanás hangja eljut a térre is.*
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 964
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-26, 8:55 pm

//Mese: Véráztatta földek - Valturaan, Aegaqien, Alamaise, Frikk, Furia//

- Bíznod kell bennem.

*És Nie bízik. Sosem gondolta volna azt ezelőtt, hogy egyszer bizalmát elnyerheti valaki, aki olyan mint Val. De most nem töpreng a múlton és nem féli a jövőt. Ez most az az idő, amikor kétségek nélkül kell megtennie azt, amire Valturaan kéri. Most nincs idő a vádakra és nincs idő a bizalmatlanságra. Most hinnie kell mindkettőjükben és bízni a közös akaratban, amely idáig űzte őket. Másképpen nem tehet.

Így amikor meglátja a feléje nyújtott kezet, nem gondol arra, hogy kihez is tartozik az a fehér tenyér. Nem tartja távol az érintéstől az, mi eddig oly sokszor és nem tartja távol a félelem sem. Mert bár annyira különbözőek, itt és most mégis olyan hasonlókká lettek ők ketten. Hiszen csak menteni akarják a menthetőt, esélyt akarnak adni a városnak. És esélyt talán önmaguknak is. S ha ez a lehetőség most olyan aprónak és jelentéktelennek tűnik is, de még létezik. Hiába látja, hiába látják a pusztulást, az újabb és újabb borzalmakat, amelyek Telar-ra törnek, még mindketten azt érezik talán, hogy nem veszett el minden. És a kéz is azt jelzi, hogy Val sem adta még meg magát a kétségeknek, s a tekintetében még elszántsággal és bizakodással kéri őt, hát Nie nem habozik tovább és az ujjait a másikéiba fűzi.

Nem tudja, milyen útra lépnek majd együtt. De nem is kell pontosan ismernie a tervet, amely a másik fejében fogalmazódott meg. Nem kell, mert most az elfogadás és a bizalom nyit utat mindkettejük számára egymás felé. Nem kell, hogy Valturaan szavakba öltse az elképzelését, hiszen az érintés, amely létrehozza köztük az egységet, sokkal pontosabban megfogalmazza azt majd minden szónál. Nem kell, hogy hosszú magyarázatokra pazarolják a fontos és eltékozolhatatlan pillanatokat, mert szándékuk színtiszta és világos lesz a másik előtt. És ha így lesz, a két-alakban-létező hozzá hasonlóan pontosan tudni fogja, hogy mit fog tenni. És azt is, hogy miért teszi azt, amit tenni kíván. Val érteni fogja őt. Úgy, ahogy eddig még sosem. Érteni azt, hogy a végzetes, halált hordozó méreg helyett a víznek életet kell hordoznia. Hogy ennek a kútnak enyhülést kell adnia és nem fájdalmakat. Tisztaságot kell jelentenie a sötétség helyett mindenki számára. És ezért most együtt tehetnek valamit.

S amikor a lány végül elszánja magát, a hangtalanul megidézett fény pont olyan halvány, mint a korábbi. De most ezüst színű a ragyogás, amely lassan lepi be a víz tetejét, és változtatja opálossá az eddig szinte áttetszőnek tűnő folyadékot. Talán azok, akik távolabb állnak és őket figyelik, először nem is látják a változást. Hiszen az, ami ezt jelzi, kezdetben nem több, mint egy tenyérnyi párafolt, amely terjedni kezd előttük, onnan, ahol most is összekapaszkodva állnak. Olyan, akár a hajnali köd a tavak, folyók felett. Oly megfoghatatlan és illanó. S ahogy egyre nő, úgy vesz egyre nagyobb lendületet a "másféle" mágia erejétől. És amikor már egyetlen apró rés sincs a halványan derengő "takarón", amikor ellep mindent, Nie akkor érzi meg az "ismeretlen" varázslatot, s keze ösztönösen fogja szorosabban a másikét.

A szót, az ismeretlen igét szinte nem is +hallja", inkább a sejtjeiben érzi, s érzi meg a szándékot is, amely létrehozta a sárkány varázslatát, amely aztán egyetlen pillanat alatt illan tova, s ők ott állnak a kőmedence szélénél. Val lassan elereszti a lány kezét.*

- Odalent nem csupán mérgező szubsztancia van. A város más víznyerő helyeire is eljutott már. Sötét varázslattal keverték el, hogy kellően hatásos legyen. Öntsétek bele, s oszlassátok el!

*Hangzik fel mögöttük hirtelen az idős mester hangja oly közelről, hogy Nie rémülten fordul hátra. De ha az első ijedtsége a meglepetésnek szól, a hirtelen és váratlan megjelenésnek, azután mégis megkönnyebbülhetnek. Mert tudja, ha Kalaran itt van, a város vízforrásai biztosan megmenekülnek, s megmenekülnek a város lakói is a bajtól. Hogy tettük nem volt hiábavaló, S ha ő így érez, ezt érezheti Laryss kedvese is, s ebben megerősíti őket a mágus mozdulata, amellyel a fiolát nyújtja feléjük. Nie nem tétovázik, amikor az üveg után nyúl, hogy késlekedés nélkül megtehessék azt, amit a mester kért.

Aki egy szempillantással később már ott sincs. Mert Kalaran olyan hirtelen tűnik el, ahogyan érkezett. S amikor a lány a mellette álló felé fordul, hogy átnyújtsa neki a fiolát, akkor hallják meg a robbanást, s egyszerre pillantanak a templom felé. Egyiküknek sincs kétsége afelől, hogy valami szörnyűség történt.*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-27, 6:44 pm

// Mese: Véráztatta földek - Aegaqien, Alamaise, Frikk, Furia, Nie //
720 évvel az éj-hasadéki csata után

Semmi sem tarthat örökké.
Nem tarthatott hát a két erő, a két egészen különböző mágia összefonódása, s eggyé olvadása sem, mégis megsemmisíthetetlen örökséget hagyott hátra maga után, mikor elenyészett az ezüstös fény, melyet az Égboltszemű teremtett, s az ifjú láthatatlan igéje is hatását vesztette. Hiszen csupán a víz mentesült parancsaik akarata alól, s ők maguk még mindig hordozták összefogásuk következményét. Még mindig? Hordozni is fogják, sosem felejtik, mert ha szívük igaz, szándékaik pedig közös nevezőre leltek egymáséiban, úgy e rövidke, kevesek által követett esemény bizony egyenesen egy új világ eljövetelének ígéretét hirdette nekik: olyan világét, amelyben már teremtetett hely a másikhoz fordulásnak, ha baj közelít; teremtetett, mert e cselekedetük megerősödni látszó, rugalmasan hullámzó anyagába bizalmukat, s tiszteletüket szőtték. Jó alapját a továbbiaknak - mert Valturaan remélte, hogy lesz még tovább, lesz holnap, s lesz még egy perc, egy következő, amelyet megélhetnek... amelyben nem esik bántódásuk, s életüket megőrzi még Ritalea, mert nem e hely, nem e míves szökőkút a megírt nyughelyük, távol Északtól, az otthontól, s távol Laryss-tól is. Nem, ez nem lehetett az. És mintha e gondolat csupán táplálta volna a közös varázslat által létrehozott változást, mely megerősítette a lelket, a szívet. Mely haladásra, kitartásra ösztökélt, egyúttal pedig megnyugvást is nyújtott, hiába a zaj, az omló házak robaja, a fémes csattanások, tűzgömbök hangja. Még a távolban bajtársaikat támogató telari harcosok látványát is helyeselte az ifjú, s emlékezett, hogyan bánt velük Nie. Emlékezett, s ez őt magát is emlékeztette, hogy ne cselekedjék elhamarkodottan, ne engedje elhatalmasodni magán a felesleges gondolatokat. Egyszerűen csak elengedte a nőstényelf kezét, lassan, megfontoltan, s igyekezvén, hogy ártalmatlanságáról biztosítsa őt. Arról, hogy komolyan vette, mit karja nyújtásával ígért, ajándékozott neki, s tartani is fogja hozzá magát. A Honvágy-gyógyító felavattatott az ifjú sárkány által, s egyetlen érzést engedélyezett csak betölteni mellkasát: azt, hogy jól tette, amit tett, s nem változtatná meg, semmiképpen sem.
S noha a hátuk mögül felhangzó szavak majdnem átformálták e gondolatokat, majdnem hamissá tették, s megrontották őket - hiszen arról árulkodtak, az érkező - avagy érkezett? - mágusmester pontosan tudta, mit tesznek, s minden bizonnyal látta is, mit látnia kellett -, az ifjú ragadozó nem dühvel, nem indulattal fordult feléje, s ha pillantásában amaz vélhetett is volna felfedezni efféle érzelmeket, úgy azok nem neki címeztettek. Látszott a sárkányon, nem-valós alakjának minden vonásán: arra neheztel, ki e borzalmat okozta, s arra, ki eszét vesztve részt vállal belőle. Talán másképpen szemlélte volna a botjára támaszkodó embermágust, ha az foglalkozott volna tettükkel, azonban igencsak úgy festett, csupán létezését, megtörténtét könyvelte el magában, s adta tudtukra szavaival is. Mintha nem érdekelte volna, ki, s hogyan tette, csak az, hogy készen volt, nem volt több méreg. Nem számított az eredmény elérésének mikéntje, s ha az ifjú őszinte tudott volna lenni magához e zűrzavarban, úgy hát észrevette volna, hogy még mindig nem bánja... még mindig érzi hatását. Elméjében s lelkében. S talán akkor sem szűnt meg észrevenni folytonos jelenlétét, amikor a sötét varázslat értelme elmélyült benne, s haragja az ostobák iránt újabb indítékkal gazdagodott. E tudomással a birtokában már nem lett volna ideje megállni, s azon tanakodni, vajon bízhatnak-e a mesterben, s az általa felkínált megoldásban, mely a fiola képében öltött testet - egy újabb üvegcséében, amelynek nem ismerte tartalmát. Immáron a másodikban. De ahogyan az idegen, déli embernő elbeszélésének is hitt, s engedte, hogy dühe messze vigye a templomtól, úgy e helyzetben is meg kellett előlegeznie a jövevény szavahihetőségét. Még akkor is, ha nem felejtette el neki a kínossá váló, fürkésző tekintetet, melyet korábban kapott. Hát figyelte, hogyan veszi el a rontás ellenszerét Nie, s nem állította meg. Nem állíthatta, hisz' nem volt rá idő, s nem csak a víz miatt, nem csak Telar népe miatt: Laryss-hoz is hajtotta volna mélyre temetett, ámde munkáló aggodalma, amely, mintha éppen akkor mutatta volna be létének értelmét, okot adott a hósárkánynak, hogy feje tetejére fordítsa világát, s körülötte minden, mit ismer, vészjóslóan meginogjék.
Robbanás hangja kélt az ostromlott város megmaradt épületei között, messze tőlük, Telar másik oldalán, s az ifjú tudta már, honnan jöhetett. Azonnal tudta, s eme fájdalmas tudás rögvest orcájára is kiült, ahogyan kezét nyújtotta volna, hogy átvegye a nőstényelf által gondjaira bízott üveget. Még csak arra sem maradt lélekjelenléte, hogy megszagolhassa, megvizsgálhassa azt; sőt, először el sem vette egészen, annyira mélyre hatolt benne az iszonyat.
- Laryss! - sziszegte dühtől fűtött aggodalommal, s kínjait meg sem próbálta kimosni abból a szóból.
Nem volt helye érzései elrejtésének, s nem is tudta volna leplezni őket, akkor sem, ha egy tucat mágustanonc állt volna körülöttük, hogy munkájukat segítse. Akkor sem, ha maga Kalaran mester maradt volna mellettük, hogy megszemlélje, hová, s mivé lesz a szer, amit rendelkezésükre bocsátott. Betöltötte elméjét a gyűlölettel terhes félelem, s mozdulatai, gondolatai általa váltak uralttá, s egyre azt suttogták, azt kiáltották, menjen, fusson, dobjon el mindent, repüljön, s keresse meg a leányt. Keresse, mert elveszik. Elveszik, mint hat évvel ezelőtt, és most még az élete is veszélyben. Örökre elveszik, ha nem siet - úgy érezte a fehér sárkány, s e feltételezés, e semmiből kélt, igaznak hitt ismeret őrületes fájdalmat szított bensőjében, izmos, szikár alakjának mellkasa közepén. Úgy érezte, ha egyszer már elindult, nem állana meg, amíg biztonságban nem tudja az Ibolyaszeműt. Úgy érezte, ha bárkit, bármit is a közelében talál, a templom kövezetét fogja feltörölni vele, s addig tép, szaggat, addig küzd, amíg el nem jut hozzá. Úgy érezte, semmi nem állíthatná meg, semmi nem rémíthetné meg annyira, hogy megtorpanjon. 
Hiszen már rettegett.
Kínnal átitatott hang szállt fel torkából, ahogyan tompán felmordult, s mégis könnyeden vette el Nie hószínű ujjai közül a fiolát, melyet reábízott. Ő nem kételkedett akaratában, nem kérdőjelezte meg, ám nem is maradt ereje kérdezni, megszólalni, hangot adni háttérbe szorult gondolatainak, melyek messze eltörpültek az általa féltett élettől, melynek veszélybe sodrásától még szíve is észvesztő ütemben lüktetett, s hallotta vére zubogását a fülében. Egyszerűen csak visszalépett a kőből készült peremhez, és habozás nélkül a vízbe engedte az üveg tartalmát. Tajtékzott az ifjú, s remegtek az ujjai, lélegzete szaggatottá vált, s hang nélkül, indulatból keverte az éj sötétje által beburkolt, fénylő, éltető folyadékot, taszított rajta varázserejével, amelytől össze-vissza hullámzott a vízfelszín, s cseppek repültek szét, ahogyan egy-egy áramlat a kút falához, vagy a szobrok talapzatához csapódott. Ha a fehér elf segített volna neki, úgy nem szólt érte, ráhagyta, ám nem azért, mert érdektelen volna: Nie kivívta magának a jogot, hogy cselekedhessék, s ezt többé nem vonhatta kétségbe semmi. Valturaan azonban nem bírta tovább. Sietve, kapkodva kevert még néhányat láthatatlan erejével, mintha nem volna már dühös a városért, az ártatlan életek kínzásáért. Pedig az volt, töretlenül, azonban rettegése, haragja más okot, más célt talált magának, s érthette ezt a társaságában tudott leány is, még akkor is, ha megrémült az ifjú indulataitól. Ám ha meg is tette, ha tiltakozni, hátrálni kezdett volna, Kilime fia akkor is követte volna őt, s csaknem felfoghatatlan sebességgel termett volna mellette, hogy tenyerét ismételten - s csaknem éppoly elővigyázatossággal - vállára simítsa, s füstös, szürke köd kíséretében megpróbálja magával vinni őt a templom előtti térre. Mert az szóba sem jöhetett, hogy hátrahagyja őt...
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 964
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-28, 11:57 am

//Mese: Véráztatta földek - Valturaan, Aegaqien, Alamaise, Frikk, Furia  Like a Star @ heaven //

*Látja a sárkány indulatát. Látja a hirtelen mozdulatot, amellyel kinyitja az üvegcsét, a remegő, türelmetlen ujjakat, és hallja a szapora, kapkodó lélegzetet is. Tudja, mit érez a másik, hiszen ő is félti az embereket, ott, a templomban. De a másikhoz hasonlóan ő is a gyógyító épsége miatt aggódik, Laryss-ért, kit testvéreként szeret. Segíteni akar Val-nak, hogy nyomban indulhassanak, miután megtették azt, amit az idős mester kért.

De nincs szükség a segítségére. Mert amint a kéklő esszencia a vízbe ér, a két alakban létező varázslata már haragos örvényt kelt a kőfalak közé szorított aprócska tóban. Az egyre magasabbá váló hullámok láttán Nie távolabb lép a kút peremétől, hogy erőltetett higgadtsággal próbálja nyugtatni a két-alakban-létezőt.*

- Val, kérlek... Nem lesz semmi baja, csak...

*"..., csak igyekezzünk!"

Így folytatná, mert az újabb és újabb mozdulat csak egyre viharosabb áradatot kelt. Azt hiszi, attól fél, Valturaan képtelen lesz megfékezni dühét és Nie nem szeretné, ha végül Telar büszkesége esne áldozatául a felkorbácsolt indulatoknak. Azt reméli, szavai segítenek majd, hogy gátat vessen a hószín fürtök alatt születő pusztító gondolatoknak. Mert azok léteznek, s amint a jégszín szemek végre felé fordulnak, az ifjú arca tükörképe a tajtékoknak, amelyek mindent felkavarnak odalent. Oly nyilvánvalóak az érzések, oly világos a harag, hogy ez önkéntelen hátrálásra készteti a lányt.

De nem juthat messze... Nem, mert a szikár alak - ha nem is hallotta, de - maga is érzi a sürgetést. Sőt nem csak érzi azt, de tesz is valamit, hogy végre engedjenek az indulást oly kitartóan követelő aggodalomnak. És mert Val nyilvánvalóan látja a köztük egyre növekvő távolságot, hát azt sietős léptekkel igyekszik akkorára csökkenteni, hogy kinyújtott keze elérje a lány karcsú, hófehér köpenybe burkolt vállát, de arra már nem jut ideje, hogy véghez is vigye a tettet, amely egyetlen pillanat alatt repítené őket a fenséges épület előtti térre, hogy aztán futó léptekkel siessenek a kapu felé. Laryss felé. Hogy végre megnyugodhassanak mindketten... Mindhárman.

De végül nem teheti meg, mert Nie égszín szemei esdeklően tekintenek a hozzá oly hasonlóakba, a lány ujjai óvatosan kulcsolódnak az ifjú keskeny csuklójára és fejtik le a kezet, amely érte nyúlt, s tartják azt fogva továbbra is.*

- Ne, Val... Majd én... - kéri Nie.

*S ha a sárkány nem tiltakozik, akkor alakjuk a következő pillanatban már ezüstösen fénylik fel, majd tűnik el a kút mellől, hogy a templom előtti tér túloldalán jelenjenek meg újra mindketten... Ott, ahonnan nemrégiben elindultak, s ahonnan most tisztán látják Kalaran tanítványainak elkeseredett küzdelmét, amellyel a kaput védik a rémséges, szárnyas alakoktól...*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-28, 12:32 pm

// Mese: Véráztatta földek //

* A támadás félrecsúszott, s Erindor megpillantotta az arcomat. S hiába a bosszúságom, ez ellen már semmit sem tehettem.
Ám az ifjú "béketűrése" kifejezetten meglepett. Talán egy újonc lehetett a sárkányseregben? Mindenesetre megjegyeztem magamnak. Hátha később - s alkalmasabb pillanatban - sikerülne meggyőznöm a béke szükségességéről.

Teleportom célja a város szegénynegyede volt, ahol még sejtettem túlélőket, s házakban rejtőzködő családokat. Út közben varázslat segítségével saját, ezüstös vértemet öltöttem magamra, mely különbözött a városi őrségétől, hiszen elf mester remeke volt. Kardomat kivonva szaporáztam lépteimet a pocsolyás, szűk utcákon, amit a város lángjai festettek pokoli látképpé. Néhol a kétlábúak sikoltozva szaladgáltak, de azok, akik már sehova se tudtak futni a rozoga házikókba zárkózva reméltek menedéket.
Felrémlett Verinol, ahol én magam romboltam le a végső menedéknek számító házakat, s pusztítottam el lakóit. Most pedig megmentésükre sietek. Ritaela különös fonalat font nekem. Siettem is, hogy még a sárkányok előtt cselekedni tudjak.
A sárkányfattyak itt is a kétlábúak életére törtek, s én nem voltam rest levágni őket, ha a közelembe férkőztek. Bár a szagok most nem sok segítséget nyújtottak, hiszen terebélyes szagkavalkád terjengett a város körül. Ám hallottam, amint egy ajtó mögött kétlábúak sírnak, s csitítják egymást.
A torlasz nagyot reccsent, amint berúgtam azt, és nem takart mást, csak egy szegényes szobát. A sarokban egy öreg pár ölelt négy gyermeket. Rettegésük bűze majdnem kilökött az ajtón.
- Itt nem maradhattok. Elonar erdeje biztonságos, oda teleportállak benneteket.
Mivel már igencsak össze voltak kapaszkodva nem kellett megkérnem külön erre őket. Hozzájuk érve egy kisebb lökéshullámmal már ott is termettek. Bíztam benne, hogy az erdő nem áll ostrom alatt. Ám ha mégis, onnan előbb elmenekülhetnek, hiszen nincsenek falak közé zárva. Spórolnom kellett az erőmmel, így csak a folyó túloldala jöhetett szóba, s reménykedtem benne, hogy a nimfák úrnője elnéző lesz a menekültekkel.
De nem időztem sokáig, mentem tovább, hogy újabb viskókba nézzek be, s elteleportáljak mindenkit, akit csak tudok. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Valturaan
Fehér sárkány
Valturaan


Hozzászólások száma : 531

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-28, 3:12 pm

// Mese: Véráztatta földek - Még egy, köszönettel a csodaszépséges ihletért  Like a Star @ heaven //
720 évvel az éj-hasadéki csata után

Látta az ifjú, hogy hátrál a fehér elf leány. Látta, s megmaradó józan eszét sem kellett volna arra kényszerítenie, hogy felfogja ennek okát - hiszen valahol, kavargó, hullámzó, zakatoló bensője mélyén, még rettenetes haraggal egybeomló ijedelme ellenére is folyvást szem előtt igyekezett tartani a nőstényelfhez fűződő egyik legfőbb szándékát: hogy ne ijesszen rá, ne törje meg belé vetett hitét ily' hirtelenséggel, ideje korán, mert lerombolhatja mindazt, mit titkon szívéhez közel tartott. Nienna nan E'Leinor-Syllen különös küzdelmét önmagával, s a világgal azért, hogy a fehér sárkány segítségére lehessen, s valamelyest, akár csak egészen haloványan is, de... elfogadja őt, s kilétét. Indítékait. Létének, dobogó szívének, érzékeny lelkének teljes valóját. Amelyet mindösszesen néhány hosszúra nyúló perc, néhány végigsimítás erejéig láthatott tisztán, akkor, az elhagyatott ház kandallója előtt, azután pedig újfent magára maradt a rejtélyes gondolkodású, önmagát visszarendezett ragadozóval. Látta; látta a cseperedő fióka, s érezte riadalmát a másik illatán is, nem csak mozdulatain, nem csupán testtartásán. Látta, azonban eljutott hozzá, mit az imént tett, s mondott. Érzékelte az Égboltszemű küzdelmét, észlelte visszafogott csitítását, mely azonban nem szabhatott volna gátat a hószín mellkas mögött lapuló őrjöngésnek, melyet megzabolázhatatlan aggodalma hívott életre elfjotott dühéből, s mely csak csendesen kavargott odabenn, arra várván, hogy a kitörésre legalkalmasabb pillanat végre megteremtődjék. Csak sietsége, s önuralma megmaradt morzsái lehettek Valturaan segítségére, miközben fékezni próbálta, helyén tartani, hiszen az a bizonyos Két Legfőbb Szándék még megtartotta, megőriztette vele józanságát annyira, hogy belássa: a két testében, s elméjében összecsapó erő bizony ellentétes, s ha egyetlen pillanatra is elveszti a csatát, annak Nienna látja kárát... S az nem következhet be.
Így történt hát, hogy nem számított az övébe hatoló, fényes tekintetre. Nem számított rá, hogy megállítják, mozdulatának ívét szegik, lendületének könnyed, szelíd gáncsot vetnek - nem számított, akkor sem, ha minden, mi a történések megfejtéséhez kellett, ott kavargott őbenne minduntalan, küzdelmét vívván a többivel, a rettegéssel szennyezett haraggal. És az ifjú sárkány nem mehetett el a tekintet mellett, nem feledhette azt, nem állhatott ellen mindannak, mit magában hordozott: hiszen nem félelem szülte, s nem tőle, a kétlábú-alaktól. Nem annak sápadt bőrét rettegte, kibe bizalmát helyezte, kinek tenyerére életét terítette ki, midőn tudata a föld alá szállt. Kinek kínjait, gondolatai, s érzései tajtékzó tengerét éppen ezelőtt próbálta nyugalomba ringatni. Nem. A Laryss múltjához tartozó nőstény lélektükrei csupán egy kérést hordoztak, óvatos felszólalást, megfontolt tiltakozást a sárkány terve ellen; s az apró ujjak is éppoly elővigyázatossággal érintették az inas csuklót. S talán önnön egének sötét, elmét is elborító vihara nyomán; talán az azt csillapítani igyekvő fehér elf leány jóvoltából: a két-alakban-létező nem rántotta el karját. Nem hördült fel, nem háborgott, nem fordult el tőle, hogy dühét a míves kúton töltse ki, melynek vizét nemrégiben tették újra ihatóvá. Nem üvöltött, s legfőképpen: semmit sem tett a fehér elffel sem, ki nem eresztette őt. Nem eresztette, s tudta jól, Nie okkal teszi. Tudta, érezte megváltozott szagán: az ő szíve is kihagyott, mikor meghallotta a vészjósló, távoli zajt, mely mellékzöngéje lehetett csupán a hozzájuk közelebb eső tombolásnak. Ő is féltette Laryss biztonságát, életét, s e felismerés végtelenül gyötrelmes fájdalmat terített szét az ifjú mellkasa közepén.
Meghajtotta fejét; szavak helyett azzal adta tudtára a tündének: cselekedhet. Engedett akaratának a kín alatt, melyet keménnyé feszült izmaiban próbált elrejteni, noha nem menthette magát az elméjét ostromló, szörnyűséges képektől, a lehetséges látványoktól, amelyek odaát, a templomnál fogadhatják. Nem űzhette el tőle várakozásával, zaklatottságával növekvő dühét sem, mely olykor meg-megszakította a kavargó, káosz- s félelem-uralta érzékzavart, hogy figyelmet harcoljék ki magának, s a jégszemű férfi-alak eszébe juttassa, mit is fog tenni azzal, ki, s mi akár csak apró karcolást okozhatna a védelemnek vélt falak között hagyott gyógyító hártya-bőrén. Hogyan is tombol majd, hogyan adja értésére a világnak, hogy meddig merészkedhet, s mi vár rá, ha átláthatatlan, sűrű szövete akár csak leheletnyivel is jobban merészeli közrefogni az Ő nőstényét. Az Övét.
Hagyta hát, hadd vigye el most Nie őket. Hogyan is ne hagyta volna, ha magával sem birkózott meg? Ha nem tudta, hogyan küzdjék, s küzd-e egyáltalán. Ha nem akarta megrémíteni a karjára fonódó tenyér tulajdonosát. Hát engedelmeskedett. Érezte a könnyű, kellemes, rugalmasan áramló tünde varázst, amely mégis más volt mindegyiktől, melyet ezidáig tapasztalt. Más volt az Laryss-étól is - rendezettebb. Kifinomultabb. Hasonló, s mégis egészen különböző. Közös gyökerű, s ennek ellenére oly' nagyon elágazó. Egyszeri, s megismételhetetlen, akár egy pillanatnyi emlék. Látta az ifjú a fényt, s bántotta érzékeny szemét, ám nem fordult el tőle, nem mozdult; még az üvegcsét sem eresztette, melyet, valahogyan megkímélt izmai szorításától. Látta, ahogyan csaknem belőlük születik a világosság, mintha őket használná, hogy alkotó-szálainak formát adjon, s addig szaporodjon, addig váljék egyre többé és többé, amíg össze nem sűrűsödhet, akár egy sornyi emlékkép, mely akarta nélkül pereg a lelki szem előtt. Érezte, hogy nem hűvös, nem is forró; s érezte, ahogyan e súlytalan sűrűsödés úgy fonja körbe tajtékot vető, formátlan, lüktető gomolyagnak tetsző lényét, akár egy gondosan, puhán kipárnázott, s mégis pontos, mérhetetlenül célra tartó, jól körvonalazódó kard-foglalat, mely az éles pengét óvná, hogy ne vágjék, s ki ne csorbuljék.
Vissza az elejére Go down
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-28, 6:29 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Nie, Valturaan, Frikk, Furia //

Fájó igazságtalanság bontakozik ki a szemem előtt, bár csak kétely, de annak túlságosan is életszagú. Egy álca, mely elárul mindent. Meglehet, most értem csak meg tanítóm és minden nálamnál sokkal idősebb és tapasztaltabb intését: ne éljen senkiben a tudat, hogy ez az arc, melyik sárkányhoz tartozik. Osztom még nagyobb egyetértéssel véleményüket is: ez a test egy átok, amivel nem szabadna igaz valónkat megfertőzni.
- Hah. - lesajnáló sóhajjal igyekszem és most tényleg nagyon igyekszem, hogy két lábon, oly hosszúnak tűnő idő után végre, megálljak. De, bár érezhetném, hogy az átok maradéktalanul lepereg rólam és nem kell enyhe megingással korrigálni. Türelem! Egy intés, mélyről jövő jóakarat a belsőmtől, mely oly balga, hitegetett békeidőben nevelkedett. Az idő, most itt kincs, dönthet élet és halál között és erre mi sem jobb példa, mint ahogyan a karmok pusztításba kezdene és a lángtenger, ha nem is azonnal, de hamarosan elnyeli a várost.
- Én .. Nem hiszem, hogy ez a jó megoldás. - szilárd a meggyőződésem, ha másból nem, hát a tekintetem elárulja ezt. - Persze, nem vonom vissza a szavamat. Az erőmet viszont még vissza kell nyernem. - semmi kötelességtudattal és még is engesztelő szándékkal sietek Kék Köpeny szavai elé. Láttam azokat a karmokat és egyben igen biztos voltam, nem ismertetném össze a jelenlegi gyönge testemet vele és a helyzetre való tekintettel, ezt sárkányként sem igényelném. Mindazonáltal a kapu közelségének hamis biztonságérzetéből is szabadulni akarok, még ha máshol azzal a kellemetlen helyzettel találhatom magam szemben, hogy nincs barát, aki azért időnként védi a hátamat, csak ellenség.
Ezt merem vállalni, ahogy azt is, hogy a feladatot kudarccal hajtom végre, mert legyünk realisták, a város a haláltusáját vívja és még egy olyan tejfölös szájú kutató sem járhat sikerrel ekkora zűrzavarban, mint én. A kísérlet, a próbatétel vállalása, ha nem is a legodaadóbb gesztus a hűség oltárán, de azt hiszem elégséges, hogy jelentéktelen halandó létem az is maradjon.
Tehát, ha Kék Köpeny másként nem határoz, akkor egyetlen útmutatása alapján indulok neki: végezni kell az árulóval. Az első lépés nem valóságos, a felkészülés elhanyagolható része, mint a korábban elhelyezett csapdák egyszerű feloldása, ennek működnie kell, kellene, hogy felhasználatlanul a megalkotásukhoz felhasznált erő egy részét felélve eltűnjenek, így jutva fennmaradó részhez. Ami talán annyira elég, hogy megerősítse a korábbi varászlatom jótékony hatását és ha visszatér a kellő erőnlét, akkor az a kellemetlen döntés vár, hogy merre induljak. Nincs rálátásom a városra és ezért a teleport helyet ismételten a hétmérföldes lépésekhez folyamodom, így lesz lehetőségem biztonságos, vagy annak tűnő helyen megállni.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime2021-03-28, 10:22 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Aegaqien, Furia, Valturaan, Nie, Frikk//


*Telar felett a repülő vár, annak sötét varázstudói tűzesővel árasztják el az alant elterülő várost. Oly sokan vannak, kik odalent ebbe halnak bele, s oly sokan, kiket megnyomorít a tűz. A sárkányfattyak sokasága a grifflovasokat szorítja távolabb Filnoren sötéten lebegő tömegétől, míg a fehér sárkányok egyenesen a város falait még védő ellenségre támadnak, vagy a város még épen álló épületeit rombolják le.
Frikk, nem reagál a neki szegeződő fegyverre, s a mellette álló fehér ork testőrök ezt látva halált megvető bátorságnak hiszik ezt.
Ezt látva támadnak rá Sadirra, ki kénytelen hátrálni, s nem marad ideje az ork fővezér kiiktatására, holott lehetséges, ez a sereg fejének vételét jelentené.
Így azonban az ork sereg tovább özönlik be, s pusztít. A túlerő pedig a hős katonák csapataira ront.
Alamaise teleportálása nyomán Aegaqien megkapja a feladatot, hogy ölje meg az árulót, s, noha némi ellenkezést szóban megtesz, Erindor egyetlen fejmozdulattal jelzi számára, hogy ez nem kérés volt.
A kék hím szemeiből sugárzik a gyűlölet, miközben maga is teleportál, csupán annyira, hogy a falakon kívül felvehesse valódi formáját.
A kék hím szárnyait csapkodva emelkedik fel a magasba. E hatalmas testen az Alamaise által okozott sebesülés jóval kevésbé súlyos, mint volt a kétlábú testen, s annál gyorsabban is gyógyul.
Vadászni kezd a nőstényre, ki közben kétlábú családot ment a folyó túlpartjára.
Aegaqien saját erejéhez jut, feloldva korábbi varázslatait, s eközben Alamaise korábbi átka is hatását veszti. Immáron csak rajta múlik, mihez is kezd.
Abban biztos lehet, hogy Erindor nem csak Alamaise nyomát kutatja majd, hanem újdonsült társát is figyelni fogja, hogyan teljesít.
Valturaan és Nie engedelmeskednek Kalarannak, míg az idős mágus már odébb is áll, s a Főnix templom tornyán jelenik meg, hogy felvegye a harcot a fekete sárkánnyal.
A kút vizébe kevert szer, mit a fehér elf juttat oda, hatni kezd, noha időbe kerül hatásának kifejtése, azért is, mert a lenti jégdugók lassítják elkeveredését odalent.
A két fehér elf a templomhoz közel jelenik meg, s éppúgy láthatják Kalaran és a fekete sárkány találkozását, miként láthatják a mágustanoncok és a fattyak küzdelmét a kapuban.
E jelek alapján a templom odabent még szabad lehet az ellenségtől, noha biztosan ezt nem lehet tudni.*

https://www.youtube.com/watch?v=NKmYPUVtNFw
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A város - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 19 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A város
Vissza az elejére 
19 / 32 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25 ... 32  Next
 Similar topics
-
» A város
» Orod Opelë világa - a város 714-es eleste előtt

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Telar-
Ugrás: