LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 A város

Go down 
+50
Nar Lúrion
Mesélő
Nizzre' Zotreth
Kra'h Lur Dazulax
Shuga
Thalion Órëa
Nie
Görbelábú Frikk
Alamaise
Jeremy Talbot
Aegaqien
Valturaan
Furia
Mia Ruton
Fela Husani
Kalandmester
Loara
Raman
Sol
Ezana Firri
Onoria
Feynras
Regélő
Ryn von Samok
Gomora
Xerar
Sydney H. Low
Wyerre von Morhan
Admin 2
Kockázó
Akirtep Novalor
Silarona
Vogon Beebebrox
Nawarean
Balál Tangeran
Fang Aerith de l’Phairdon
Alvor Freyr Ottar
Zack
Cloud Revan's
Helen Hoa
Kesa Klensbane
Fatima Ferses
Edward Dylan
Sou
Lothár Von Falkenhausen
Mitsuko Midnight
Don Tirion Esteban
Alex Ian Keegan
Kain Namelyr
Elkator Rayen
54 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 25 ... 32  Next
SzerzőÜzenet
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2020-12-22, 8:04 pm

//Mese: Véráztatta földek//



*Narin úrnő palotájában a kószára pillant. A férfi izmain megcsillan a gyertyák fénye. Az úrnő elégedetten néz végig rajta, s érzi, ahogy a vágy elhatalmasodik testén. A forróság elönti, s ő közelebb lép hozzá. Kellemes éjszakára számít.
Telar ódon városa lenyugodni készül. A grifflovasok jelenléte, mi Avlanion bukása óta már megszokottá vált, a biztonság érzetébe ringatja az őröket és a lakosságot is.
Különben is, ki merné épp ezt a várost megtámadni? Közel tíz méter magas, erős falai minden sereget visszakozásra késztethetnek, s a hatalmas, két szárnyú kapu, minél nagyobbat még Valianban sem találni, bezárult, ahogy leszállt az est.
Az élet még nem állt meg a városban. A vízköpő sárkányokat ábrázoló szökőkút körül most is többen őgyelegnek, isszák borukat, pihennek, s az utcák sem üresek. Hiába van háború, Telar most is a sokszínűség és a dekadencia nyüzsgő, boldog életét éli.
Alamaise a kút közelében tartózkodik, mikoron mellé lép a kék köpenyes férfi. Erindor csak jelentőségteljesen bólint neki, mivel jelzi felé, hogy eljött az idő. A kék sárkánynak egyetlen feladata van: álljon nyitva a város hatalmas kapuja, mire a sereg megérkezik. Hogy milyen sereg? Nos, hát nem a sárkányoknak van szükségük arra, hogy ne a falakat kelljen mászni, s noha a kék hím ezt nem osztotta meg a nősténnyel, sejtheti maga is. Két lábon járó seregnek kell kinyitnia, hogy az besétálhasson rajta.
Fela Husani nem messze a szökőkúttól épp egy számára sem tiszta, mi okból, feltűnő fiatalemberre néz.
Aegaqien, az, ki nem is feltűnő, vagy mégis van benne valami, mi a nőt olyan érzésekkel tölti ki, mintha már látott volna effélét.
Mégsem lehet biztos benne, s talán jobb is így. Az arany sárkány tán most látja először a szökőkutat, de könnyen lehet, nem azt nézi, hanem az elf nőt, s a kék köpenyes férfit, kik a túloldalon rövid gesztust váltanak némán.
Jeremy Talbot a Vén kujon fogadóban piheni ki legutóbbi fáradalmait, talán maga sem hinné, ám akad oly hölgy, ki őt szemelte ki ezen éjszakára, hogy megfelelő darnamennyiségért kikapcsolódást biztosítson számára. Szőke haja, ápolt ujjai megsimítják a félelf arcát, s kék szemei a tolvaj pillantását keresik.
Hogy, hogy nem, Kain Namelyr is ott leledzik. Hogy mi keresni valója neki épp abban a fogadóban, nem tudni, azonban a vörös kendő még mindig nála van, s őt ismerve nem a kétlábú nőstények nyújtotta örömökre vágyik.  
Sol a főnix templomban tér nyugovóra, hol Kalaran, a híres, öreg mágus is él, ki nevelőatyja lett neki. A templom a városban a béke szigete, még Negan, a mágustanonc sem zavarja mostanában. Könnyen lehet, a föld nimfánál komolyabb gondok gyötrik őt. Maga Nie is a Főnix templom egyik vendégszobáját kapta meg. Solt húzta ki a csávából, midőn a rabszolgapiac közelében előtörtek korábbi szörnyű emlékei, s pánikba esve állt dermedve egy megvadult ló húzta szekér előtt. Az öreg mester, s a nimfa maga is hálás volt a fehér elfnek, ezért a vendéglátás.
Kra’h Lur Dazulax a rabszolgapiac közelében áll. Hogy a megkínzott, megtört rabokat figyeli, netán arra vár, hogy egy holttest kerüljön ki közülük, mit magával vihet, csak ő maga tudja.
Azonban nincs egyedül. Shuga, a maga mágus-démon kettősségével van jelen szintén ott. Lehetséges, hogy a sötét elffel akad dolga, ám az is lehet, más ügyben jár Telar hírhedt piacán annak bezárását követő órákban.
Telar városa nyugodt.
A levegőben most is járőröznek grifflovasok, szárnycsapásaik nyugodtan szelik a levegőt.
A zsoldosok, kik nincsenek szolgálatban a fogadók pultjai mellett mulatnak, míg a katonák a falakat őrzik, vagy a kaszárnyában pihennek.*

//Kedves Játékosok!
Üdvözlök mindenkit a mesében. Mint látjátok, több helyszínre osztottalak be benneteket, amiket itt találhattok meg:
Telar város, főtér:
https://newagelanuria.hungarianforum.net/t7-a-varos
rabszolgapiac:
https://newagelanuria.hungarianforum.net/t73-a-rabszolgapiac
Vén kujon fogadó:
https://newagelanuria.hungarianforum.net/t58-ven-kujon-fogado
Főnix templom:
https://newagelanuria.hungarianforum.net/t57-fonix-templom-a-templom-belseje
//

Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2020-12-22, 9:43 pm

// Mese: Véráztatta földek //

// Erindor //

* A férfi félre intett, s én követtem őt. Elmondtam neki, hogy Telart sem ismerem, nehogy a védelmét, így reméltem, hogy nagyvonalakban kapok majd némi felvilágosítást. Ha leküzdöm az aggódásom, és teljes erőmmel a feladatra koncentrálok akkor kevés dolog jelenthet akadályt a számomra.
Erindor aztán előadta a terv rám eső részét: ki kell nyitnom a telari nagykaput. De ezt úgy mondta nekem, mintha azt halandó kétlábúak úgy nyitogathatnák, mint az árnyékszék ajtaját.
Most, hogy megkaptam az utasítást világossá vált számomra az is, hogy ork hadakra kell számítani.
Ha Erindor nem árul el mást nekem, akkor komor arccal bólintok egyet, tudomásul véve a parancsot, és már indulok is. Bár nem mondta, pontosan mikorra kellene nyitva lennie a kapunak, de azt hiszem ezt magamtól is ki tudom találni. Agyam szinte azonnal a feladat teljesítésére koncentrált, szívem azonban azt súgta, itt az idő, hogy tegyek végre valamit. Azt, amit már a szüliem is tettek. Ha lesz bátorságom a szabotázshoz, akkor talán a békéhez is eggyel közelebb kerülhetünk. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2020-12-25, 6:51 pm

//Mese: Véráztatta földek//

Elült a még kellemesnek mondható zsivajt elnyomó rikácsolás, legalábbis az, amelyiket a több mint elkényeztetett nemes kölyke keltett, pedig ránézésre, meg van már majd húsz esztendős. Mekkora nagy áldás az, hogy némi erőfeszítésnek köszönhetően, az egyszerű emberi grimasz is képes átadni egy sárkány rendre intő vicsorát. Persze nem szó szerint és nem is mindenkire hatásos, de nekem megfelel annyi, hogy most az volt. Nem mondom, hogy nem fordult meg a fejemben, hogy az övemre rögzített, derekamra felfekvő késem nyelét megmarkoljam, de csak egyfajta jelképes mozdulatot tettem, hangsúlyosabbá téve korábbi kérésem: menjen el. Végezetül, arcomon írmagját sem lehet az elégedettségnek felelni, mert inkább megkönnyebbültem. Végre megszűnt a mindent és mindenkit megalázó, a kényesség netovábbjában csöpögő, kappanhangú szóáradata. Na, meg az a pacsuliszag. Határozottan kijelenthetem, egyetlen Telarban eltöltött délután, elég volt az elkövetkező évezredre, vagy kettőre.
A szökőkútra téved pillantásom, nem, nem is téved, igazából nehéz nem újra és újra szemügyre venni a merész, kifejezetten szép remekművet. Nem mintha konyítanék az itteni népek művészetéhez, de akár elismerést érezhetnék, ha nem egy erkölcsi szemétdomb egyik fő látványossága lenne. No és hát, egy adag gonoszkodó rosszindulat is megfér a látványhoz fűződően. Vajon szándékosan hagyták le a műről a fekete sárkányok díszes alakját, vagy a faragó nem tudta melyik verzióval vívja ki maga ellen a sorsot. A város még áll, így hát, talán nem okozott eféle fejtörést nagyjainknak eme kicsit kacifántos mű. Sárkány, mint vízköpő?
A kék sárkányok között talán akad olyan, aki igazi mestere az ilyesminek és talán nem is véletlen, hogy ők felkerültek a kőmedence szélére. Szemügyre venném én a másik két figurát is, ha a halott kőnél nem lenne más, egészen eleven megfigyelnivaló. Most nem lódul meg a fantáziám, egy baljós sugallat borzogatása húzódik meg gerincem mentén. Nem igazán tudom hova tenni. Mintha az a bizonyos ösztön kapott végre hangot, amelyik az állatoknak is megsúgja mikor kell biztos menedékbe húzódniuk. Ezen az sem segít, hogy a kapu irányába kívánkozik tekintetem és így szemügyre vehetem az egymásnak simuló hatalmas ajtó szárnyakat. Még ez is! A bezártság érzése most újra erőt vesz rajtam, nem mintha az itt töltött idő alatt egyszer is megfeledkeztem volna róla, mert az átkozott fal, hol egészében, hol csak kis szeletében kacsintott ki a házak közül.
Kifújom a bennrekedt levegőt, hogy utána szabadjára engedett, de most már zavaró tincseimet összevadásszam és egy  sebtiben előhalászott zöld szalaggal lófarokba fogjam. Utazáshoz amúgy is praktikusabb így. Belebújok eddig a kezemben tartogatott farkasmacskabőr kabátba, eltüntetve ezzel lening világos színét. Magamra kanyarítom a batyum és eligazítom a vállamon keresztbe vetett vászon pántot, amelybe csavarva rejtőzik kardom egy kis útravaló társaságában és az, amiért végül is betettem ide a lábam. Rá is térhetnék ezzel arra a gondolatútra, hogy ki engednek e, vagy sem, ha nem érezném úgy, hogy valaki figyel. Talán a korábbi kis affér megérdemelt jutalmát zsebelhetem be?
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2020-12-27, 4:45 pm

//Mese: Véráztatta földek//

*Az utóbbi időben már egészen stabil ügyfélköröm alakult ki. Roza maga sokat tanított a gyógyfüvekről ahhoz, hogy jó el tudjam látni a különböző nyavalyákkal hozzám fordulókat.
Volt, aki fejfájásra nyugtató főzetet kapott, hisz látni lehetett rajta, hogy majd felrobban a visszafojtott méregtől.
Másnak hűléses bajait múlasztottam el, majd pedig a rokonságáét is, akik tőle kapták el.
Megint mások a forrázásra kaptak kencét, hogy ne fertőződjön el bőrük, másikat pedig a fájdalom enyhítésére. Sokan, sokféle bajjal fordultak hozzám az utóbbi időben. El is gondolkodtam, hogy lassan sok lesz a kuncsaft.
Most épp megpihentem a város közepén lévő szökőkút mellett. Néztem a fel-alá járkáló embereket, elfeket, még törpét is láttam, pedig az nem sűrűn fordul elő erre.
Aztán hallottam a hangoskodást, ami többek tekintetét is oda vonta a két alakra.
Az egyik egy nemesnek lehetett ivadéka, elkényeztetett, puha kezű, aki sosem küzdött meg semmiért.
A másik egy kósza, akit nem is tudok hová tenni. Van benne valami, ami emlékeztet engem egy régi találkozásra, még akkorról, amikor épp csak elszöktem hazulról.
Mégsem jut eszembe, miért érdekes a haját épp lófarokba kötő férfi. Menni készül, bár talán nincs olyan hűvös.
Látom, ahogy egy pillanatra megáll, mintha érezné, hogy nézem.
Ha megfordul, ajkaimra lágy mosoly ül ki. Elismerő mosoly.
Rajtam ezúttal is a szokásos sárgásbarna ruhám van, s azon egy vékony köpeny, amely sötétbarna színű. Nem szeretem, ha a ruha kiemeli a bőröm színét, ebben a városban még mindig sokan nem szokták meg.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2020-12-29, 8:45 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Aegaqien, Fela//

*Erindor természetesnek veszi, hogy Alamaise tudja, az ork had közelebb van, mint hinné. Bizony így van, Görbelábú Frikk, s a Sternből érkező sereg egészen közel érkezett már.
A grifflovasok odafentről kémlelik az eget, s a várost is, s tán észlelhetnék is azt, mi sötéten közeleg a Hajnal folyása mentén, ha nem történne az őrjárattal valami.
Valami, mire nem számíthattak, noha az őrjárat beszámolt a Közpévidéken tanyázó veszedelemről, mivel sikerrel futott össze.
A csillagok meg-megremegnek, noha olybá tűnik, el nem tűnnek.
A grifflovasok azonban igen, szempillantás alatt, mintha az éj sötétje nyelte volna el őket.
Nem tudni, hová lettek, s azt sem, vajh észlelte-e valaki az őrjárat eltűnését, mi a várost őrizte odafentről, hisz nem ez lenne az első eset, hogy távolabb kalandoznak, mint illő lenne.
Erindor csupán az égre mutat fel, jelezvén valami történik.
A kék köpenyes férfi arcán nem tűnik fel más, csupán a hideg számítás, ő már várja, hogy a terv beteljesedjen. Eljő az ideje, hogy Telar népes közönségét vérbe fagyva láthassa, sőt, lakomázni fog, elsőként tán magából az úrnőből. Zsenge húsát tán nem mérgezte meg még nagyon életvitele.
Ahogy elfordul, hagyván a kék nőstényt dolgát végezni, megpillant egy másik alakot is. Eleddig nem foglalkozott azzal, mit is végeztek a szökőkút túloldalán, a zsivaj tán el is nyomta a civakodás zaját.
Ám a magára kabátot kanyarító alak feltűnő, s ő aztán tudja, hány sárkánynak lehet dolga e városban most.
Szemeit összehúzva indul el Aegaqien felé. Ha a férfi nem áll odébb, látnia kell, miként közelít hozzá egy kék köpenyes férfi. Szagát bizonnyal elnyomja a közeli kétlábúaké, ám sejthető, az, ki felé tart a tömegen át, fajtársa lesz.
Fela is láthatja az érkezőt immár, s ha az általa imént megfigyelt férfi nem lép közel hozzá, hát ahhoz lép oda Erindor.*
- Volna megbeszélni valónk. Most.
Vissza az elejére Go down
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-01-01, 11:37 am

//Mese: Véráztatta földek - Fela és a váratlan vendég//

Hát akkor?! Lássuk. Nincs lemondó sóhaj, mert ha szilárd lábakon állt és áll még most is az elhatározás, hogy távozom, nem lenne nagy jelentősége, ha maradnom kéne. Leplezetlenül, a puszta kíváncsiság által vezérelve indítom kalandútjára tekintetem és természetesen nem szabok határt a kutató munkának. A meglepetés nem letaglózó erejű, inkább az a szokatlan fajta. Elmém tagbaszakadt verőlegények, vagy a darna nyelvén beszélő mólés betyárokat vetített előre, de a kései forgatagban, ha volt is belőlük azoknak én a semminél is kevesebbet jelentettem. Az érdeklődés pillantását végül egy nő sötét lélektükreiben fedeztem fel. Nem rideg, vagy számító és bár nem mondhatom bizton, de melegszívű teremtést sejtet. Itt, ennél a pontnál egy pillanatnyi figyelmet szenteltem a kitaposott út porának, hogy utána levetkőzve a meglepettséget, újra szemügyre vehessem azt, amit láttam. Aprócska mosolyra görbül szám, köszönetképpen elismerésének, noha nem vágytam ilyesmire és végül is, puszta önös célok vezéreltek a mielőbbi szóváltás kezdeményezőjeként. Magától érkezik a hangsúlyt mellőző biccentés, hogy a jókedv mosolya véletlenül se az önelégültség látszatát keltse. Hiszen, ez ismételten csak egy köszönet. Köszönet azért, hogy ennek a cseppet sem kellemes városnak a lakói között, még eggyel több olyan lélek van, akiket még nem tett magáévá.
És akkor még ki van itt? Nem ritka, hogy a véletlen összevegyíti a kellemest a kellemetlennel és a kettő közötti döntés sokszor nincs fél lépésre egymástól. Az említett fél lépés pedig várat magára, mert általában, ha nincs dolgom a sima bőrűekkel, tűnjenek bármennyire rokonszenvesnek, nem keresem a társaságuk. S ha kérdésemre, amellyel hozzá fordulnék, nemleges választ kapnék sem hagynám annyiban. Így vagy úgy, de el lehet érni, hogy a megveszekedett vándort kitegyék a városból. Noha cella is lehet az egyenlőségjel végén. Itt azonban besettenkedik egy ismerős alak. Mozgása, az arcának egyre tisztább vonásai mind-mind azt sugallják, jobb lett volna, ha ma kivételt teszek és szóba elegyedem a feltehetően délről származó leányzóval. A kék köpönyeget viselőnek azonban szerencséje volt, mert látnom kellett volna, de a sötétből fokozatosan szüremlett elő. Így jár egy figyelmet, félvak sárkány. Keserű a gondolat és a benne rejlő fanyarságot csak az adja, hogy a határozottan felém igyekvő pont olyan mint én. Nem, ez közel sem volt biztos addig, míg ide nem ért. De szúrósnak ható szemében, olyan árnyak vágyai ülnek, amit ez eddig egy emberében, vagy elfében, de még orkéban sem láttam. Ez a sárkányok között, azok sajátos jellegzetessége, akik éppen megfizetnek.
- Mh!? - kellemetlenül számon kérő ez a kis zönge, amit hallatok. Zsigerből érkezik a csípős nézés, amivel az övébe kapaszkodok. Ezzel igyekszem tudtára adni, hogy ha erővel kíván engedelmességre bírni, az nem fog működni. Mert a „most”, bár nem felszólításként ért, elég nyomatékosan hangzott ahhoz, hogy ne akarjak eleget tenni. Még is, egy szempillantás sem kell, hogy az esetleges baj elébe menjek. Egy apró biccentés, negyedmosollyal kísérve, irányt nem választva felemelem derekamig a kezemet, előzékenyen engedve, hogy akkor beszéljünk ott ahol ő jónak látja.
Vissza az elejére Go down
Thalion Órëa
Elf vezér
Thalion Órëa


Hozzászólások száma : 634
Életkor : 1878
Munkahely : Elf vezér

Character sheet
Nép: Elfek

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-01-01, 8:19 pm

//Mese: Véráztatta földek//

*Halathial Telar városának őrparancsnokánál jelenik meg. Gyors üzenetet hoz Thalion nagyúrtól, s szavai határozottak, pontosak.*
- Thalion Órëa, az elfek nagyura figyelmeztetését hozom. Halld meg szavaim parancsnok, mert szövetségünk előtt teszem tiszteletem, mikor átadom a hírt.
Ellenséges támadás érkezik ellenetek, még ez éjjel. Fújj hát riadót mielőbb, míg nem késő!
*Érzi, hogy a támadás előtt érkezett még, hisz a városban nyugalom honol, miközben szíve az égi érő erdőbe húzza, hol testvérei, s Thalion maga is küzdhet már az ellenséggel. Legszívesebben ott lenne, s nem itt, e város őrparancsnoka előtt, kinek tekintete tán értetlennek tűnik.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-01-02, 4:11 pm

// Mese: Véráztatta földek //

* Erindor utasítása egyértelmű volt. A tömeg - nem számítva támadásra - a szokásos, hétköznapi módján hömpölygött. Éppen indulni készültem, de még utoljára körbe kellett pillantanom ezen a békés, egyszerű jelenten. Hiszen a háború borzalmas vihara hamarost apró cafatokra cincálja Telar hűvös, téli csendéletét.
Nem messze tőlünk egy sötét bőrű nő szívmelengető mosolyát csíptem el, mely egy ismeretlen férfi felé irányult. Pont az felé, aki felé Erindor olyan határozottan megindult. Mélyet szippantottam a bűzös, telari levegőből - az a férfi csakis sárkány lehetett. Arckifejezéséből ítélve nem ismerte a kék köpenyes nemest. Érdekelt volna eme találkozás folytatása is, de sajnos sürgetett az idő.
A szökőkútnál nézelődő, halványan mosolygó nő felé vettem az irányt, s amíg Erindor az ismeretlen sárkánnyal volt elfoglalva, én igyekeztem Telar talán utolsó, tiszta lángnyelveit megmenteni. Még ha elsőre bolondságnak hangozhat is, talán megfontolja figyelmeztető szavaim.
- Jobban teszi, ha minél hamarabb elhagyja a várost. Véres ostrom közeleg. - Kezemet éppen csak a vállához érintettem, suttogásom pedig hamar elhalt a tömeg zajában, így Erindor bizonyára nem hallhatta. De nem is hagytam, hogy felfedezze cselekedetem. Ahogy a sárgásbarnába öltözött nő bizonyára meglepettségtől, vagy éppen szörnyülködéstől terhes válaszára sem várhattam, hanem hamar eltűntem először a kétlábúak forgatagában, majd egy szűk kis utcában, mely a városi kaszárnyához vezetett.
Az volt a tervem, hogy hamar szerzek egy városi őrségi páncélt, és ezáltal elvegyülök közöttük. Eleinte mindenképpen úgy akartam tenni, ahogy azt Erindor elvárta volna. Eközben persze végig azon morfondíroztam, hogy hogyan tudnám a telari kétlábúakat megvédeni. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-01-03, 4:17 pm

//Mese: Véráztatta földek - Aegaqien és Erindor, no meg Alamaise//

*Meg mernék esküdni, hogy a férfi zavarba jött. Lehet, hogy rosszul gondolom, de amikor a pillantásunk összeér, utána egyből az út porába esik a tekintete.
Aztán azonban mosolyogva biccent felém. Szó, mi szó jóképűnek mondanám a maga nemében, még ha kicsit sápadt is nekem.
Aztán a hirtelen megjelenő kép köpenyes férfiról a figyelmem egy alig hallható hang és egy finom érintés a vállamon tereli el. Nő az illető, karcsú, könnyed mozgása az elfekére emlékeztet és valahol egy bizonyos vér elfére, akivel hogy is mondjam…hm…forró pillanatokat töltöttünk el. Merilient már nagyon régen láttam utoljára, valahol mindig reméltem, hogy újra megsimíthatom vörös haját, és belepillanthatok gyönyörű szemeibe.
Ez a nő most rá emlékeztetett.
Nem maradt ott, odébb áll, szinte azonnal. Nekem pedig egy pillanatra megfagy a szívem a mondottakra.
Telarban háború? Az utolsó hírek szerint még a Nyugati szegletben dúl a kék bőrűek serege, Lanuria maradék hadereje és a sárkányok között. Távolinak tűnt, mindez a Hajanl túlsó partjától is jóval messzebbinek.
Igaz, a sárkányoknál sosem tudni. Talán sárkánytámadás érkezik? Azok képesek lehetnek ideérni gyorsan, lehet, hogy gyorsabban, mint a kék sereg. Akikről mesék szólnak, hogy léghajókon érkeztek, hogy nagy harcosok és megfutamították a sárkányokat. Verinolt ők mentettek meg a teljes pusztulástól.
A nőt keresem pillantásommal, de már nem találom. Látom azonban, hogy kék köpenyes szóba elegyedik az előbbi mosolygóssal. Nem állhatom meg, hogy ne menjek oda. Hiába sugallja minden porcikám azt, hogy fussak, minél messzebb, közelebb megyek. A kék köpenyes pillantásától még a vér is meghűl az ereimben, mégis szólnom kell.*
- Uraim…rémisztő dolgokat hallottam. Talán maguk is hallottak róla? Valaki azt mondta nekem, hogy megtámadják a várost…
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-01-05, 9:34 pm

//Mese: Véráztatta földek - Aegaqien, Fela, Alamaise, Thalion//

*Erindor első pillanatra azt hinné, ellenkezni fog a másik, szúrósan próbál felemás szemeivel nézni rá, mi nem hatja meg a kék köpenyest. Aztán azonban jelzi, belemegy a dologba.
A kék köpenyes indulna is, ám ekkor érkezik Fela Aegaqien, s a másik sárkány mellé, mit sem sejtve arról, épp azokhoz lép, kiktől tán a legjobban tartana, ha tudná, mi rejlik a férfias külső mögött.
Erindor hidegen néz a csokoládé szépségre. Megingatja fejét, hisz neki nincs oka elárulni a ma éjszakára szóló terveket.*
- Ez a város túl erős ahhoz.
*Jegyzi meg, majd int fejével a fajtársnak, hagyják ott a kétlábú nőstényt, s induljanak, mert tudnia kell, mit keres itt a másik.
Nem értesült arról, hogy Alamaise mellett mást is feladattal küldtek volna a városba az ősiek. Ha pedig nem, akkor dezertőr, szabadúszó, vagy áruló lehet. Előbbi, s utóbbi is kockázatot jelent, s ekképp halniuk kell.
Ha tehát Aegaqien vele tart, akkor még egy lefitymáló pillantást vet Felára, majd elindul, ügyelve, hogy ne kerüljön háta a másik sárkány felé.
Eközben Alamaise már az őrség felszerelését keresi. Ha nem akar a telari haderőből ártalmatlanná tenni senkit, leghamarabb a kaszárnyában juthat hozzá, mitől nincs is túl messze az a hely, hol az őrparancsnok szobájában Thalion nagyúr követe győzködi a parancsnokot.
Utóbbi hitetlenkedve néz a tündére. Noha tiszteli az elfeket, s vezetőjüket is, nem tudja elképzelni, hogy e várost bármily sereg bevegye.*
- Nézze, elf uram! E város falai erősek és vastagot, kapuja áttörhetetlen, s még Avlanion grifflovasai is itt táboroznak. Nincs az az erő, mi ma éjjel bevehetné. Köszönöm, hogy a nagyúr aggódik értünk, de Telar nem fog elesni.
*Eközben odafent megjelenik Nie fényvarázslata, mit a templom tornyában indított el, s nem sokra rá, az első sötét elf is, nem messze a szökőkúttól. A többi sötét lény is a városban van már, tucatnyian, kiket Zotreth indított útra, hogy megágyazzon a repülő várnak.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-01-10, 10:05 am

// Mese: Véráztatta földek //

* Gyors lépéseim már inkább kocogásba mentek át. Siettem amennyire tudtam. Egy pillanatra torpantam csak meg, amikor a Főnix Templom felől fényjáték lövellt az égbe. Bár ártalmatlannak tűnt - nem követte semmilyen pusztítás, és nem is támadásra való figyelmeztetésnek szánhatták -, azért nyugtalanított.
~ Már biztosan itt vannak ~ szorult össze a szívem. Nem azért, mert harcolnom kellett, hanem azért, mert most a kétlábúak oldalán szándékozom ezt megtenni. Magamban az őseimhez fohászkodtam, és az összes istenhez, aki a ezen az estén Telarra fordítja tekintetét.
Legjobb megérzéseim szerint városőri páncélt a kaszárnyában szerezhetek. Alapos indok nélkül azonban be sem engednek, nemhogy páncélt kapjak, így lopva kellett bejutnom. Talán ez a kis közjáték és a sötétség is hasznomra lehet.
Sárkány megérzéseimre hallgatva eljutottam nagy nehezen a kaszárnyáig. Előtte néhány városőr állt, teljes páncélzatban, fáklyákkal pásztázva az éjszakát. Eléggé jól őrzött épületnek tűnt, valahogyan el kellett csalnom a bejárattól őket.
Megidéztem Ólmost, hogy segítsen.
- Futtasd meg őket egy kicsit, pajtás - súgtam a fülébe, majd a tomporára csaptam. Ólmos vadul csapott ki a kaszárnya melletti szűk utcából, egyenesen a bejáratot őrző két őr felé, mélyeket morogva. Széles patái csak úgy dobálták hátra a kavicsokat. Ha szerencsém van futni kezdenek a "megvadult" ló elől, és nem iszkolnak be azonnal épületbe.
Nekem csak egy pillanat kell, hogy bejuthassak, ha már bent vagyon onnantól sokkal könnyebb lesz. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-01-13, 8:31 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Aegaqien, Fela//

*Erindor megvető pillantását követően Fela ott marad állva a két férfi helye mellett. Aegaqien és a kék köpenyes elindulnak, át a tömegen.
Nincs a kék köpenyesnek sietős dolga, egészen addig, míg a felvillanó fények meg nem jelennek. Megragadja a másik sárkány karját, hogy nagyobb sietségre sarkallja.*
- Haladnunk kell.
*Ha Aegaqien vele tart, csakhamar az első mellékutcában találják magukat. Itt már nincs akkora tömeg, mi több, ketten vannak csupán. Ez volt Erindor célja.*
- Mondd hát, mivégre vagy itt Telar undorító mocskában?! Nem a seregben lenne a helyed?
*Tér rögvest a lényegre, miközben a szökőkút mellett is megjelenik egy újabb sötét alak.
Fela láthatja is, sőt a sötét elf hegyes füleit is megcsodálhatja, ugyanis a férfinek kivillannak csuklyája alól, ahogy a kút felé fordul.
Sietve vesz elő egy fiolát, s suttyomban a köpeny alatt ki is veszi a dugót belőle.
No, nem ő hajtja fel, a kút a célja, annak vizébe kívánja önteni.
Eközben Alamaise a kaszárnya előtt idézi meg Ólmost. A katonák közül egy kivételével mind szétugrik a megvadult ló elől, ám egy az ajtón igyekszik befelé.
A férfi nem figyel, magát próbálja menteni, így esélyt kínál a nőstény sárkánynak, hogy ha akarja, lefegyverezhesse az egyedül maradt őrt.
Halathial hitetlenkedve fogadja a parancsnok szavait. Tán meg is lepődne rajtuk, ha nem ismerné már annyira az embereket hosszú élete folytán.
- Hát Avlaniont sem tartották meg a birodalomnak.
*Veti közben az őrparancsnoknak, miközben már egyetlen célja lenne visszajutni.*
- Az ellenség nem játszani jön ide, harcosainak széles a pajzsa és éles a fegyvere. S bizton készülnek a levegőből is, ha mással nem, hát sárkányokkal, kikhez képest a griffek is eltörpülnek.
*Miközben győzködi a begyepesedett katonát, a grifflovasok is mind többen emelkednek a levegőbe.
Társaikat keresik, s az okot, mi miatt elhagyták az őrzött területet.*
Vissza az elejére Go down
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-01-13, 11:54 pm

//Mese - Véráztatta földek : Fela, aztán Erindor //

Meg kell hagyni, mindössze annyi elég volt, hogy az indulás elenyésző mozzanata megvalósuljon és már nem pusztán a rideg fogadtatás enyhítésének gondolatával foglalkoztam. Igen. Kíváncsi lettem, hogy mit is akarhat tőlem, de ez természetes. A következő mozzanat viszont mintha ennek ellent szeretne mondani. Itt állt a lány, akivel mielőbb néma „beszédet” folytattunk és lehet, hogy csak a tér fényei csalnak meg, de mintha tudná: jobban járna, ha futna. De bátor és talán bízik is. A hallottak alapján egy pillanatra lehunyom a szemem, majd a kapu felé nézek. Csak nincs olyan szerencsém?
- Én ezzel vitatkoznék. - puszta vélemény nyilvánítás volt ez a részemről, érdek nélküli. - A falai erősek, de nem is a falon kívüli dolgoktól kell rettegnie. - a sárkánytársra pillantottam némi cinkos árnyalattal. - Ahol életeket adnak úgy, mintha élettelen tárgyak volnának. Nos, ott gyakran szül a szabadság vágyása véres lázadást. - a lányra néztem, míg nyugodt hangvételű magyarázatot igyekszem adni a szavaira. Így közelről még inkább hasonlít bőrének színe az ébenfáéhoz. Természetközeli, mint gyengéden az illata is. Lehet ez szüli a Biztató mosolyt, amivel kísérve befejezem mondandómat. - Kerülje el azt a helyet, az csak a baj forrása.
Elaltatni a gyanút, állnok kígyó módszer és én most pont ezt teszem, részben legalább is. Mert igyekeztem beszédesen, de nem feltűnően kísérni szememmel a kimondottakat, amik közül csak egy az eget célzó pillantás a baj szóra, vagy a rabszolga piacra célozgatás során a szúrós tekintetű alakot jelöltem meg veszélyesnek, míg az említett inkább szavaim igazolásának kérését láthatta a gesztusban. Noha, elnézve az arcát, nem tartja annyira az elöttünk állott, hogy szót és további időt pazaroljon rá. Meghajtom hát kissé törzsem a bizalmát nekünk adó lánynak, elköszönés képen.
A szándék és a tett is megvan az indulásra. Így majd én magam is bizonyosságot nyerhetek a felől, amiben már azt hiszem, biztos vagyok. Telar megosztó városa nehéz órák elé néz. Nem ráz meg a vérontás és nem is szimpatizálok a sima bőrüek egy részével. De, mivé válik a világunk, ha a bosszú cseppet sem nemesítő érzésétől vezérelve mindenkit gyilok elé vetünk?  Mehetnék e messzebb, hogy legalább ez az erős lélek túlélje, úgy, hogy ne sodorjam veszélybe a családomat? Azt hiszem, csak reménykedhetek, ennyi elég volt, hogy felélessze bizalmatlanságát. Míg a gondolat végetér, valami más elkezdődik a menetelés alatt. Sziporkák árnya után kapom az égre a pillantásom, a látvány váratlan és rövid életű. A meglepetséggel ellentétben, amit a karomra záródó kéz kelt, de egyebet, mint késlekedést vagy tíltakozást nem vált ki. Hagyom, hogy vezessen, így akaratán kívül is segít. Mert jobban, hatékonyabban igazodom a diktált tempójához, egészen a célig, amely szinte néptelen és néma.
- Egy agg, csokoládé kedvelő sárkánynak igyekszem kedveskedni. -foglalom össze tömören itt létem okát. - Ti völgybeliek örökhagyónak nevezitek a hozzám hasonlókat, tehát én nem a sereggel tartok, hanem utánna... - némi düh talán átszüremlik a hangomon, de rendíthetetlen őszinteséggel, egyenesen a szemébe nézve beszéltem. Titkon nyomát keresve annak, tudja e, hogy annak az aprócska csoportnak vagyok tagja, akik az elhunytak kívánságairól gondoskodnak. Bár akadt társam ki segíti a gyógyítókat és olyan is, bár talán csak egy, akit vágyai az első sorokba hajtottak. Ezért is érződik az indulat, mert amióta tart ez a hadjárat, több a holt, akik között olyan is akad, akinek élnie kéne még.
- Úgy sejtem ezúttal tehetek azért, hogy kevesebb sárkányvér huljon?

//Elnézést, kicsúsztak az időből, remélem az eleje még megállja a helyét. //
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-01-16, 9:19 am

//Mese: Véráztatta földek //

* Ahogy Ólmos kitört, számításaim is beigazolódtak: az őrök szanaszét futottak a megtermett ló elől. Tétovázás nélkül kezdtem el rohanni a bejárat felé, ám ott egy pillanatra meglepődtem az őr láttán, aki mégis is inkább befelé menekült. Hamar megragadtam és visszateleportáltam vele a sikátorba. A férfi a varázslattól megszédült egy kissé, pont annyira hogy leüthessem.
Végül is így is megfelelt, levettem hát az ő páncélját és magamra aggattam. Szerencsémre nem volt egy nagydarab ember, így pont megfelelt a méret. Füttyentettem egyet, és nem telt bele sok időbe, mire Ólmos ismét megjelent előttem, vidáman toporzékolva.
- Jól van pajti, jól van... ügyes voltál - paskoltam meg a nyakát, majd a fülébe suttogott szavaktól ismét visszaváltozott ólomfigurává és el tudtam tenni. Indultam volna, de még egyszer visszafordultam a leütött flótás felé - mégsem hagyhatom itt a hidegben. Továbbteleportáltam hát a fogadó szobájába, ahol legutóbb megszálltam.
Ezután a városőri gúnyában már gond nélkül közlekedhettem a kaszárnyán belül is. A sisak az arcomat is takarta, így megelőzte a felesleges kérdezősködést, ha valakinek nem lennék ismerős. Be is mentem hamar, hogy felmérjem odabent a terepet és a készültség szintjét.
A folyosókon haladva aztán elmentem egy nehéz faajtó mellett, mely előtt két őr strázsált. Hegyezve a füleimet sordöntő beszélgetés szűrődött ki odabentről, bár csak egy-két szót csíptem el a beszélgetésből. Bizonyára a parancsnok szobája lehet az. Hirtelen megannyi gondolat árasztotta el az agyamat.
~ Szólni kellene...~ ötlött fel bennem, hiszem a vak is látja, hogy semmiféle készültség nincs elrendelve.
- Be kell mennem, halaszthatatlan hírem van a parancsnok számára - fordultam oda az őrökhöz. Őszintén reméltem, hogy beletrafáltam abba, hogy ez az őrparancsnoki szoba.
Ha bebocsájtást nyerek, odabent igyekszem a leghatározottabban a parancsnok tudtára adni a fenyegetést. Ha nem, akkor tovább győzködöm az őröket. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-01-16, 3:38 pm

//Mese: Véráztatta földek - Aegaqien//

*A kék köpenyben lévő férfi szavai nem nyugtatnak meg egészen, főleg, hogy a másik ellentétes véleményen van. Belső ellenségről beszél és elsőre nem is értem, miről beszél.
Értetlen pillantással nézek rá. A kék köpenyes pillantása nem esik jól, tudom, mennyit érek, nem kell megvetni engem.
A másik még rám néz, és rám is mosolyog. Nem nyugtat meg, de legalább ezt úgy próbálja tenni, hogy ne essen rosszul.
Ajkaimra bizonytalan mosolyt erőltetek, remélem, hogy nem lesz úgy, ahogy az idegen mondta az előbb, s a várost nem fenyegeti veszély. Eleget hallottam a háborúról, nem akarom, hogy ide is elérjen. Nem teljesen értem, hogy mit akar mondani, de az előbbi fényjáték a fejünk felett kezdi megvilágosítani a dolgot.
Valami tényleg történik és a jóakarat beszélt a barátságosabb férfiból. Nagyon óvatosnak kell lennem.
Ráadásul meglátok odalent egy elfet. Látom a füleit, ahogy lehajol és elég közel vagyok, hogy lássam, amint a köpenye alatt ügyködik valamin.
Nagyon figyel, hogy kitakarja, de ahogy a kút fölé hajol, már nem tudom megakadályozni, hogy beleöntsön valamit.*
- Hé, mit csinál ott a víznél?!
*Kiáltok fel, hogy a figyelmet az elfre irányítsam. Persze magammal együtt, mert így előbb rám fognak figyelni az emberek, de hátha van itt legalább egy férfi, aki meg tudja akadályozni, ami történik.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-01-24, 7:42 pm

//Mese: Véráztatta földek - Aegaqien, Alamaise, Fela//

*Erindor körbenéz, szúrós pillantásával, de a mozdulat inkább jeges viselkedéséhez mérten szokatlanul teátrális.*
- Mintha a sereg még nem lenne itt.
*Utal ezzel arra a tényre, hogy ha a sereg után halad, akkor bizony kellően megelőzte most azt, s mindez hitetlenséggel párosul, ahogy visszanéz Aegaqienre. Nem hatotta meg az agg, csokoládékedvelő sárkány meséje. Nem hisz ebben, nem is teheti, az ő dolga, hogy a terv biztos végrehajtását biztosítsa.*
- Minél több kétlábú döglik meg idelent, annál kevesebben halnak meg odafent.
*Szűri ki szavait fogai között. Ő bizony már alig várja, hogy e város, mely szégyene még a kétlábúak cseppet sem becsült fajtáinak, végre néptelen, füstölgő rommá legyen, s ő dolgát végezve visszatérhessen testvérei közé. Gyűlöl itt lenni, még ha a parancs ide is szólítja őt.
Eközben Halathial szavaira az őrparancsnok tán hinne is, mikor odakint zaj kél.
Alamaise léphetne be, hol a tünde győzködi a parancsnokot, s hála a rajta lévő vértnek, az őr megkocogtatja az ajtót.
A parancsnok, tán remélve, hogy megszabadul az okvetetlenkedő tündétől, harsogva adja ki a parancsot.*
- Bújj be!
*Alamaise beléphet, s láthatja az elf harcost, ki inkább menne már vissza Olassië égig érő fái közé, hogy testvérei oldalán védje a várost az ellenségtől, semmint hogy a szemmel láthatóan saját biztonságérzetébe kapaszkodó őrparancsnokot győzködje.*
- Testvéreim tán most is a sárkány-hegységbeli orkokkal küzdenek már Olassië fái között, míg én hírt hoztam a veszélyről. Megtettem mindent, hogy szövetségünknek, s a parancsnak eleget téve figyelmeztesselek benneteket. Többet nem tehetek. Engedj utamra, s visszatérek oda, hol hasznomat veszik!
*Szól még a parancsnoknak, mit sem törődve azzal, hogy az imént egy katona belépett a háta mögött.
Fela kiáltására az elf felpillant, majd, mintha véletlen lenne, az üvegcsét beleejti a szökőkút vizébe. Reméli, minél nagyobb területre eljut a város vízhálózatában, s a méreg csakhamar okoz majd elég gondot azoknak, kik inni akarnának.
Fela elkésett vele, s az elf szürke arcát felfedve gúnyos mosollyal pillant a megdöbbent és a kút vizében oldódó sűrű, zöldes anyagot és őt szemlélő városiakra.
Csak ennyi időt hagy, majd már el is suttogja a teleportálás igéjét, s hűlt helye van, mielőtt a tér őrei, vagy valamelyik városlakó kezet emelne rá.
Vajon Fela tehet-e még valamit, vagy a város vize immáron mind jobban ihatatlanná válik majd?*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-01-24, 8:18 pm

//Mese: Véráztatta földek //

* A mellettem álló őrben fel sem merült a gyanú, hogy esetleg ellenség jár soraik között. A városi őrség egyenruhája beváltotta a hozzá fűzött reményeimet. Miközben kinyílt előttem a nehéz ajtó, az én szívem végig a torkomban dobogott, így meg sem kellett játszanom zaklatottságomat. Hiszen éppen most készültem elárulni a népemet, és az eddig oly hűen követett céljaimat.
Odabent azonban egy pillanatra meglepett a vitatkozó elf küldönc és az, hogy a kétlábúak még most sem tudnak semmit a támadásról. Mérget vettem volna rá, hogy mostanra elért a városba.
- Parancsnok! A várost megtámadták! - Hirtelen ennyit tudtam kibökni, miközben igyekeztem összeszedni az összes magabiztosságomat. Furcsa volt ez azt új célt szolgálni, de nem volt időm a következmények miatt aggódni.
Reméltem, hogy ez a lényegre törő üzenet majd cselekvésre készteti a telari erőket. Hiszen már így is súlyos késésben voltak. Ám szüleim előtt tisztelegve igyekeztem elkövetni mindent, hogy ma este a lehető legkevesebb kétlábú lélek térjen meg Dremerhez. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-01-31, 2:39 pm

//Mese: Véráztatta földek - sikátori sutty-mutty Erindorral //

Tetszik vagy sem a velem szemben állónak, egyszerűen nem tudok másként viszonyúlni a szavaihoz, mint szemforgatva. Sajnos egy a szám sarkát jobbra húzó grimasz is kikívánkozott a maga helyére, a gáncsoskodásának köszönhetően.
- Úgy véltem, ezek szerint tévesen, az idő most fontos és szűkszavúan fogalmaztam. - a tárgyilagosság színtelen hangjával ellensúlyózom a mielőbb megejtett nemtetszésemet. A bocsánatkérés kimondatlanul maradt, de a pillanatnyi szünet meghagyja a helyét. - Tehát, nagyrábécsült hadunknak, nem vagyok szerves része. De, ha a kötelesség, amelyre esküdtem úgy hozza, akkor mint említettem a sereg után járok. Verinolt követően szépanyám hazarendelt és azóta nem igen jutottam hírekhez. Nem magyaráznak szánom, itt létemnek, csupán egy tény. - többet mondok, de nem eleget és így is kétséges, milyen érzést váltók ki a másikból. Most nincs meg az idő kényelme, hogy megkeressem  azokat a szavakat, amik nyomán nem szögezi rögtön homlokomra az árulók billogát. Ha, nem tette meg már így is. Mert mi is lehet fontosabb az emberiség elpusztításánál? Őrizni hagyományainkat? Indulat nélkül, életszagú értékeket adni utódainak és jövőt, amely nem a rettegésen alapszik?
- Ez így túl kényelmes kijelentés. - a falnak dőlök, hanyagul összevont karokkal. Számomra már unalmas és mélységesen sértő, hogy bizonygatni kell, hogy nem fajtánk árulója vagyok és ez a nemtörődöm mozdulat is ezt képviseli részemről. Mert úgy érzem a hűségem igazolását várja el, de nem osztozom vérszomjában. Eddig makacsul a szemébe néztem, de most nem összpontosítok ilyen szűk metszetére. Egészben akarom látni a mozdulatait, legyen az egy apró rezzenés vagy színpadiasabb megnyilvánulása. - Kívárom míg döntesz felettem. Elismerem a kényelmetlen helyzetet, amibe akaratomon kívül hoztalak. Nem ismersz, kételkedsz is talán, de nincs szándékomban bizonygatni kihez és mihez vagyok hű. - megszelidített a hangom, nincs szükség az indulatra, csak arra a parányi sugallatra, hogy szolgálatkész vagyok. Ugyan magam sem tudom mivel is szolgálhatnám, lévén türelem játékos vagyok, egy kitartó kereső és bár ügyesen lopakodok, a nem túl fair támadások sem okoznak gondot, de emberi testem adottságait nem nehéz felülmúlni. Ezt, ha a kék köpenyes döntése indokolja meg is osztom vele, hogy kellően tervezhessen velem.
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-01-31, 3:31 pm

//Mese: Véráztatta földek//

*Hiába kiáltottam fel, nincs senki, aki megakadályozza a méregkeverőt, hogy beleöntse az üveg tartalmát a kútba.
Elkéstem, ezt már látom, és a szürke elf arc gúnyos mosolya megfagyasztja a szívemet is.*
- Méreg! Megmérgezte a vizet!
*Ugrok oda a kúthoz. Gondolkodás nélkül nyúlok bele a fura színű vízbe és kapom ki az üveget.
Csak reménykedek benne, hogy a víz nem mosta ki az összes anyagot. A biztonság kedvéért még valamennyit merítek az elszíneződött vízből is.
Körbenézek, ijedt tekintettel, egy mágust keresek vagy valakit, aki tud tenni valamit.
Oda akarom adni neki, hogy megállapíthassa, mi került a vízbe és tudjunk tenni valamit ellene.
Az őröknek nyújtom, ha nincs ott semmilyen mágus.
Talán Kalarannak kellene vinni, de oda én nem juthatok csak úgy be.
Ha elveszik az őrök, én megpróbálok minél előbb a férfi nyomára bukkanni, akit a kék köpenyes másik vitt el mellőlem. Valamiért bízom benne, nem tudom, hogy segíthet-e, csak reménykedek.
Ha nem veszik el az üveget, én magam indulok el a Főnix templom felé.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-01-31, 7:19 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Aegaqien, Fela//

- Térj hát meg tiéidhez békével!
*Engedi útjára Halathialt a parancsnok, majd a katonára néz, ki rögvest elő is áll mondandójával.
Az elf még vet egy pillantást az őrség egyenruháját viselő Alamaise alakjára, majd el is teleportál azonmód.
A parancsnok pedig hallva az újabb hírt, immáron felemelkedik asztaláról.*
- Jelentést! Kik és hol?
*Szól a felszólítás és a kérdés is Alamaise felé. Itt a lehetőség, hogy elmondhassa, mit tud.
Erindort nem a szavak győzik meg sokkal inkább az, miként helyezi a döntést ellenkezés nélkül kezébe Aegaqien.
Ezzel győzi meg arról, hogy nincs félni valója, s nem egy árulóval áll szemben, ki ebben a helyzetben a harc, vagy a futás közül választotta volna egyiket.*
- Legyen hát! Tarts velünk, hisz itt hamarosan mészárlás lesz! Azt kapják e kétlábúak, mit megérdemelnek.
*Int a fejével, hogy induljanak vissza, a főtér felé.
Eközben Fela hiába néz körbe, nem talál mágust, csak katonákat, kik maguk ódzkodnak attól, hogy átvegyék tőle az üvegcsét a nem túl bizalomgerjesztő folyadékkal. Inkább hagyják, hadd induljon el a Főnix templom felé.
Odafent eközben grifflovasok köröznek, s keresik társaikat. Ki tudja, meddig tennék ezt, ha nem nyitnának rájuk tüzet a város felett feltűnő Filnoren sötét bástyáiról.
A csillagokat kitakarja a megjelenő repülő erőd, s a sötét mágusok tűz alá veszik a grifflovasokat.
Nizzre’ Zotreth hát nem vár tovább, s úgy tűnik, bár már nyitva kellene lennie a város kapuinak, azok még mindig zárva vannak.
Valaki odalent hibázott.
Csakhamar a sárkányfattyak is várhatók, s a repülő erőd vezére úgy gondolja, ha odalent nem teszik meg, majd az ő harcosai kitárják azokat a kapukat.*
Vissza az elejére Go down
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-02-01, 2:49 pm

//Mese: Véráztatta földek - Kék köpeny' és lehet Fela volt//

Egy szusszanásnyi mosoly, vagy pontosabban egy szusszanás és egy molyos kettőse az, amivel tudomásul veszem az ítéletet. Nem megkönnyebbültem, és ezt érezni is, ha másból nem, akkor talán abból, hogy a hanyagság eltűnik tartásomból. Nocsak kezdem magamévá tenni az eddig távolról piszkált ideológiát? Tagadhatatlanul elégedettség villan át ajkam ívén, a régi emlékek elhantolt bosszúkiáltásai találnak társra a másik sárkány szavaiban, amely a város és majd minden lakójának pusztítását vetítik előre. Az útmutatásra magam is csupán egy biccentéssel válaszolok, olybá tűnik, aminek most el kellett hangozni, az megtörtént és így nem érzem okvetlen szükségét újra szavakat ragadni. Egy mély lélegzettel lököm el magam a faltól és taszítom mélyre a régi sérelmek vészjósló ígéreteit, elég az, annyi, amennyi megmaradt megszelídült lelkületemben.
Nem mögötte, inkább a sárkánytárssal, mellette igyekszem haladni. Mennyivel egyszerűbb volt, míg a karomnál fogva vezetett, azt és addig szemlélhettem, míg akartam, volna. Most be kell hát érnek azzal, amit a tempónk enged láttatni a számomra megkurtított térből. Lehet így siklik ki figyelmem kezéből egy ismerős alak, talán kettő is. De nem szükséges két ép szem, hogy az éledő zűrzavar világos legyen, mondhatni elég egy kiélezettebb fül, hogy egy-egy szófoszlány útmutatásul szolgáljon. A fények éji játéka mára múlt, a mérgezett vizet képtelenségnek tartó páni félelem azonban a jövő, ahogy az is gyorsan múló része, hogy az ég újra fényesség üti fel fejét, hívva az én figyelmemet is. Régen érzett nyugtalanság tölt el a mély sötét sziluett láttán, bár egyetlen egyszer és akkor is meglehetősen messziről vehettem csak szemügyre. Ám, akkor és most sincs bennem szemernyi kíváncsiság felé, egyszerűen taszít, nem félelem, inkább olyan undor szerű érzés ez.
Itt, ha tehetem, megérintem a még névtelenség mögött leledző sárkány vállát, hogy figyelmét magamra vonja. Most már talán egyre inkább zavar, hogy nem tudom miként szólítsam, de az idő még kevésbé alkalmas a szívélyes ismerkedéshez. De nem ez a lényeg, hanem az, hogy most már valahol a főtér határára érve szeretném tudni mit is kell tennem. Iránymutatás híján, kivételesen nem mennék csak úgy a saját fejem után, hiszen én, vele ellentétben nem tudom, ki a barát és ki az ellenség. Noha felidézve a kút mellett zajló jelenetet, a nő, akivel beszélt, egy lehet a város nyugalmára törők közül.
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-02-07, 2:25 pm

//Mese: Véráztatta földek//

*Sietve indulok el a templom felé. Vajon hinni fognak nekem? Egyáltalán van értelme odamennem, vagy inkább sietnem kellene a saját üzletem felé, hátra rájövök én magam, miféle méreg ez? Lenne egyáltalán esélyem?
A templom nincs olyan messze, innen látom a tornyát. Csak akkor tűnik fel az előttem hirtelen ledermedő tömeg, amikor meghallom az első csatazajt a levegőből.
A levegőben lebegő hatalmas, sötét vártól az én lábam is a földbe gyökerezik.
Soha nem láttam még hasonlót, azt sem tudom elképzelni, hogy egy ilyen hatalmas tömeg hogy lehet ilyen könnyedén és tartósan a magasban, ahelyett, hogy a fejünkre zuhanna.
A tűzijáték már ismerős, láttam már csatát, s nem a legjobb emlékem.
Megtorpantam, s csak amikor a mellettem elsiető katonák meglöknek, akkor térek magamhoz.
Itt a háború, a szép arcú férfi nem tévedett.
Körbenézek, hátha mégis látok valakit, akinek hamarabb odaadhatnám az üveget.
Ha nem látok, újra elindulok a Főnix templom felé. Az első katonának, akivel találkozok, megmutatom az üveget.*
- Megmérgezték a vizet! Gyorsan szóljatok mindenkinek, hogy ne igyon belőle!
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-02-07, 8:36 pm

//Mese: Véráztatta földek - Alamaise, Aegaqien, Fela//

Az őrparancsnoknál Halathial, ki az elfek seregének egyik vezére, e pillanatban el is teleportál. Hosszú út vár rá vissza a tündék közé, hogy övéi között lehessen.
A parancsnok e pillanatban Alamaise szemeibe néz, s várja, hogy a katona mit is fog neki mondani. Vékony hangja alapján még kölyöknek hiszi, noha a páncélt viselő bizonnyal kivívta a jogot, hogy hordhassa Telar katonáinak vértjét.*
- Nos?
*Néz rá kérdőn.
Erindor visszanéz Aegaqienre, majd az égre. Filnoren támadásba lendült, s noha a kék köpenyesnek fejében a terv, az nem így szólt.
Valami nincs rendjén, az orkoknak még hírét sem hallotta.*
- A kapuhoz!
*Nem sokat teketóriázik, kiejti a teleportálás igéjét, s ő már Telar széles, ám zárt kapuja előtt áll.
Aegaqien még láthatja az eloszló sötét ködöt, s ha követi őt, Erindor máris kiadja az utasítást.*
- Az őröket meg kell ölni, s kitárni a kaput, hogy Frikk, a Görbelábú beléphessen rajta!
*Nem sokat vár, ha a másik sárkány mellette van, akkor ő jobbra megy, hogy a falba süllyesztett őrbódé őrét hallgattassa el, ki megbabonázva figyeli az égen a grifflovasokat támadó tűzijátékot, míg Aegaqien feladata a másik oldal.
Nem teketóriázik sokat, ahogy az őr mellett megjelenik, jobb keze kék karmokká változik, s azzal hasítja át az őr nyakát. Az úgy csúszik le a város falán, mint egy zsák krumpli. Társa hasonlót kap a sárkány bal mancsából.
Ha Aegaqien megteszi ugyanezt, a sárkány a széles kaput melletti méretes kerékbe kapaszkodik, s int a túloldalon lévő sárkánytársnak, hogy ő is tegyen így. Két sárkány ereje bőven elég még kétlábú formában is, hogy kitáruljon az a kapu, s ha lenne is katona, hogy megpróbálja még megállítani őket, Erindor átkaira könnyedén hullnak a porba mind.
Fela szavaira a katona sietve bólint, noha nem hiszi, hogy igazat mond a sötét bőrű leányzó.
Mágus e pillanatban nincs a közelben, tán mind Kalarannál vannak, a Főnix templomban.
A nőt azonban figyelik odafentről. Az egyik ház tetején guggol az imént látott sötét elf, ki onnan tartja szemmel, hogy a kút vizében terjed a méreg, s egyúttal az egyetlent, ki tenni próbál ellene.
Úgy dönt, ideje megállítania a nőt.
Így idéz meg egy kötelet, mivel az újonnan útra induló nő testére támad. Nem bántja, csupán ráhurkolódik Felára, s a következő rántásra hanyatt is rántja őt.
Odafent a grifflovasok és a repülő vár mágusai csatába szállnak egymással. Avlanion korábbi hős védői mind többen kapnak griffhátra, s indulnak el, hogy kisegítsék megtámadott társaikat.*
Vissza az elejére Go down
Aegaqien
Arany sárkány
Aegaqien


Hozzászólások száma : 70
Életkor : 102
Munkahely : Örökhagyó

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-02-10, 3:05 pm

//Mese: Véráztatta földek - kapunyitás?//

A pillanat alatt szemrevételezve Kék Köpeny ábrázatát, azon az elégedetlenség egy bosszús fajtáját vélem felfedezni. Mintha az események nem az előre megkoreografált ütemben zajlanánk. Azt hiszen némi kárörvendésnek helyt adhatok, de ez az érzés most csak belül kavarog. A temérdek győzelem, Verinolt leszámítva, a nem túl tetemes veszteségek és maga a sárkánylét méretei, túl önhitté tették fajtámat és ez alól én sem vagyok kivétel. De, a lecke, az lecke. Az pedig, hogy ebből lesz e módunk okulni, az a jövő zenéje.
Ahogy kiejti az első parancsot, a szívem örömmel követi, miért is ne tenné? Azért tébláboltam korábban errefelé, hogy végre elhagyhassam a várost és most, hogy közvetlen a kapu mellé szólít, még kevésbé tehetek ennek a vágynak a teljesüléséért. Ez azonban nem gátol meg abban, hogy kövessem a sárkányt. Viszont nem a teleportálást választom és így, ha kicsivel is, de utána érkezem meg. Okkal döntöttem a hétmérföldesnek csúfolt lépések mellett, mert így a tér érintett öt pontján, hagyhattam némi meglepetést, amik egyelőre rejtve és ártalmatlanul pihennek. Előkészület csupán, ami lehet, hogy szükségtelen, de jobban szeretem, ha van mihez nyúlnom, ha esetleg megszorongatnának.
Unott ábrázattal fogadom az újabb utasítást, illetve az első felét, a másik fele azonban rögvest felébreszti érdeklődésemet. Frikk? Ha görbelábúként hivatkozik rá Kék Köpeny, akkor nem lehet más, mint Kicsi Virág legféltettebb szívszerelme, az akiért képes volt ősei földjét elhagyni, hagyományaik nagy részét megtagadni. Bosszantó, mert ahhoz képest, hogy egy érett ork nőszemély és az egyik igen jó barátommá vált, ez a Frikk úgy elvette az eszét, hogy még emberi asszonyban sem láttam olyan vehemens tűzet, pedig csak egyszer látta. Igazán nem ezzel kéne törődnöm, de a gondolatok miért is ne folyhatnának a maguk medrében, miután egyértelmű jelét adtam annak, hogy megteszem azt, amire utasított. Egyszerű közöny és jóleső nyugodtság elegyét engedem elsimuló gondolataimra telepedni. Néhány mély lélegzet segít, hogy tagjaimból eltűnjön az izgalom serkentő hatása, mert ölni nagyon könnyű, de én és a parancsok még mindig nem ápolunk jó viszonyt.
Az őrbódéhoz érve az egyik őr csupán int, rám se néz, csak az eget lesi. Ennek köszönhetően, talán, egészen közel érhetek, hogy meggyőződhessek arról van e még valaki ott rajta kívül. Kettő fő. Gyorsan lendül kezem, csettintek ujjaimmal és az így megidézett két hajszálvékony fénypálca könnyen találhat célba. A hozzám közelebb álló, immáron tetszhalott állapotba kerülő őrt a karjánál fogva tartom meg, a másikat hagyom had terüljön el a kis bódé belsejében, majd társát is besegítem. Ki tudja, ki és mit lát. Mielőtt Kék Köpenyt keresném a tekintetemmel vetek még áldozataimra egy pillantást. Még élnek... nem, csak az egyikük. Az alkalmazott módszert saját gyógyításom révén ismertem meg és sajátítottam el később. Egy sárkány könnyen átvészeli azt az két-három napot, míg a fénytű által keltett teljes bénulás fenn áll. Ennyit egy emberi szervezet is elbírhat, csak jelen pillanatban, nem biztos, hogy alkalma is lesz rá.
Megbánás nélkül követem le a következő lépést, háttal állva a másik oldalt ténykedő sárkánynak, hogy ne vakítsam meg magam a tér felé. Belekapaszkodom a méretes kerékbe, mi tagadás: nehéz, de hajlandó megmozdulni. A helyzetemet nem kevéssé érzem kiszolgáltatottnak. Meddig tart, míg valakinek fel nem tűnik a ténykedésünk, vagy a kapuőrök tétlensége? Nem ismerem részletesen a kapu szerkezetét, sőt, csak elképzeléseim vannak és ezek nyomán, húzom elő egy meglehetősen régen használt igének a rigmusait. Az idő vas foga mindenen átrágja magát és most szándékaim szerint, azt a fogaskereket, vagy láncszemet teszi tönkre, ami feszesen tartja a kapu zárszerkezetét. Ez részemről a fél szívvel küzdés eredménye is, azt hiszem, mert azt nem tudhatom, hogy ennek sikere esetén az adott szárny kinyílik, vagy mozdulatlan marad. Azt pedig észben tartom, hogy az egyik hozzám legközelebb eső, korábban elhagyott meglepetést szükség esetén aktiváljam, ami ez esetben olyan hatást kelt a közelében és néhány méterre tőle, mintha a deréknál fogva a földre rántanák az illetőt. Ezt követően, szükség esetén más védelmi formához is nyúlok.
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-02-13, 6:53 pm

//Mese: Véráztatta földek//

*Sietnék tovább, a katona legalább megígérte, hogy riasztani fog a víz miatt. Ahogy mennék tovább, hirtelen rántást érzek a derekamon, aztán az feljebb húz. A gyomrom egy pillanatra a torkomig szalad, én meg érzem, hogy feljebb emel a földtől, aztán már a földön fogok talajt.
Elsötétül minden, és nem tudom, meddig vagyok úgy. A kezemben szorosan fogva van az üvegcse, amikor felébredek.
Fáj a fejem hátulról és én az eget látom. Olyan, mint egy tűzijáték, de tudom, hogy semmi ok az ünneplésre. Odafent csata van és csak idő kérdése, hogy idelent is az legyen.
Megpróbálok felkelni és ha tudok, meg is teszem.
Ha még rajtam van a kötél, megpróbálok megszabadulni tőle minél gyorsabban.
Kicsit még lassú vagyok az előbbi ájulás miatt és a fejem is zúg.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-02-13, 9:34 pm

//Mese: Véráztatta földek //

* A parancsnok szavai határozottan zengtek, s egyértelmű választ vártak. Még mindig idegen helyzet volt ez az egész a számomra. Nem, ez nem árulás. A békét nem lehet elárulni, csak szolgálni. Ez a helyes döntés. A béke mindenki érdeke.
- A Főnix templom felől szokatlan fényjáték tűnt fel. A nagykaput pedig ork sereg fenyegeti. Sürgősen meg kellene erősíteni a védelmét - válaszoltam.
Ezt a cselekedetemet azért volt könnyű meghozni, mert tudomásom szerint ezúttal nem jönnek sárkányok. Az orkokért pedig aligha lenne kár. Azonban már előre félek attól, mi van ha egy fajtársammal kerülök majd szembe a sárkányokat - s nem régiben még engem is - oly fűtő vérszomj miatt.
Fel sem merült bennem, hogy a telari városőrségnél nem szolgálnak nők, így a hangom eltorzításával sem foglalkoztam. Őszintén reméltem, hogy a férfi nem vár ennél részletesebb ebszámolót, és végre cselekvésre ösztökéli a katonáit. Aligha maradt már sok idő az ork had érkezéséig - már ha egyáltalán nem jutottak még be. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-02-14, 8:43 pm

//Mese: Véráztatta földek - Aegaqien, Fela, Alamaise//

*Az őrparancsnok megdöbbenve pillant Alamaise páncélozott alakjára. Fürkészve keresi a páncél mögött az asszonyt.*
- Fehérnépek nem szolgálnak Telar hadseregében. Ki vagy te?
*A válaszra vár, miközben egy másik alak siet dobogva végig a bejárat előtt. Sadir az, Stern egykori kapitánya, kit végül maga Onoria győzött meg, hogy maradjon itt, s legyen részese Telar katonai irányításának. Egyúttal újabb esélyt adva neki, hogy bizonyíthasson: alkalmas arra, mire egykoron kinevezték.
Sadir magas, szakállas alakja bepillant az őrparancsnokhoz.*
- Miért nem fújattál még riadót? Odakint áll a bál! A rabszolgák felkeltek, az égen pedig a repülő erőd csatázik a grifflovasokkal! Harcra fel!
*A parancsnok vet még egy pillantást a kék sárkányra, majd elkiáltja magát.*
- Mire vársz még?! Fegyverbe!
*Odakint Fela előtt megjelenik a sötét elf, s a kissé kótyagos lányt derekánál magához húzza, miközben egy vékony, ám annál hegyesebb tőrt tart torkához.
Gúnyos mosolya ezúttal egyenesen a barna arcba néz.*
- Maradhattál volna veszteg is. Tovább élhettél volna…egy kevéssel.
*Vigyorodik el, miközben enyhén megnyomja a tőrt, minek tűhegyes vége mellett kiserken a vér Fela puha bőréből.
Aegaqien valamivel később végez Erindornál, s ez a kék köpenyest újfent bosszússá teszi. Ám végre csatlakozik a kapu kinyitásában, s a láncszem tönkretétele még segíti is a kapu kitárultát. Bár a hatalmas alkotmány lustán mozdul még így is, csakhamar már kitárul annyira, hogy odakintről sötét tömeg indulhasson meg.
Igen, Frikk, a Görbelábú seregének első sorai özönlenek be Telar félig kitárult kapuján. Az első őrök ekkor érkeznek, s nem más, mint maga Sadir is ott van közöttük. Tiszti sisakján kék toll lengedez, s a katonák követik, noha még meglehetőst kevesen.
Látják a két kétlábú alakba bújt sárkányt is, kik még mindig a kapu nyitását ügyködnek, s az egykori sterni kapitány ki is adja a parancsot: *
- Öljétek meg a szabotőröket! Verjük vissza az ellenséget, e város nem lesz az övék, míg én élek!
*Nyilak, s lándzsák is szelik a levegőt Aegaqien és Erindor felé is, a többi pedig már a támadó orkok ellen száll.
Odafent Filnoren fattyai is összecsapnak a mind nagyobb létszámban levegőben lévő grifflovasokkal, míg a többiek már a város lakosait is támadják.*
Vissza az elejére Go down
Görbelábú Frikk
Ork törzsfőnök
Görbelábú Frikk


Hozzászólások száma : 574
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Orkok

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-02-19, 9:09 pm

//Mese: Véráztatta földek//

Frikk, a Görbelábú éppen elég ideje várakozott már. A sereg is kezdett türelmetlen lenni, és a sötétség ellenére, amely takarta őket, észre is vehették a falak alatt felsorakozó sereget.
Csak az mentette meg őket, hogy a repülő vár megjelent a város felett és mindenki azzal volt elfoglalva.
Frikk vörös szemei is a falak felett látható sötét sziluettet nézték. Kezét felemelte, hogy nyugalomra intse a sereget.*
- Aki moccanni mer, vagy csak morogni, én koncolom fel!
*Vicsorgott a környezetére.
Aztán egyszer csak elkezd nyílni a kapu és Frikk, a Hatalmas végre kiadhatja a parancsot. Most megszerezhetik Stern után Telart is. Még egy emberi várost, ami gőgösen azt hitte, hogy erősebb az orkoknál.*
- Támadás! Öljétek meg őket!
*Az ork sereg hörögve, morogva indul meg és Frikk örömmel nézi őket. Halálfejes fejszéjét ő is marokra fogja és megy előre.*
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-02-20, 6:51 am

//Mese: Véráztatta földek//

*Ez a fajta fenyegetés sosem hozott eddig jót. A férfi, aki anno a lápban meg akart erőszakolni, azt hitte, erősebb a gyenge lánynál. Ez itt, most ugyanazt hiszi. Ha elkapott és torkomhoz tőrt szegez, már övé vagyok, s megölhet kedvére.
Nem, én nem hagyom magam, többé már nem!
Behunyt szemmel imádkozok az istenekhez, hogy szánjanak meg, s adjanak egy kis szerencsét.
Mert egy gondolat múlva, amikor a tőr még szúrósabbá válik, a térdem fellendül, egyenesen a lába közé. Ha férfi, ezt éreznie kell, és én abban a pillanatban lököm félre a tőrt tartó kezet szabad kezemmel, mert azt elmulasztotta lefogni. Olyan magabiztos volt, hogy már elkapott.
Remélem, a térdem után fog annyira sajogni, hogy én ellökhessem magamtól, mert nem várok akkor tovább.
Futni kezdek, egyenesen a templom felé, hátha találok ott magamnak segítséget.
Ha mégsem sikerül, akkor nem nagyon van több ötletem. Nekem nincs varázserőm, sem fegyvereim és a tőr nagyon közel van, már a bőrömbe is beleszúrt egy kicsit.*
Vissza az elejére Go down
Alamaise
Kék sárkány
Alamaise


Hozzászólások száma : 496
Munkahely : Békeharcos

Character sheet
Nép: Sárkányok

A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime2021-02-20, 7:00 am

// Mese: Véráztatta földek //

* Már kezdtem elkönyvelni magamban, hogy csatározás helyett egy fogdában töltöm majd az ostromot, de végtére is szerencsém volt. Voltak most fontosabb dolgok is, minthogy a parancsnok számon kérjen egy nőt, hogy honnan vette a bátorságot a telari egyenruhához.
Parancsára nem maradhattam tovább. Kirohantam, hogy megnézzem, hogyan is állnak a dolgok. Akkor pillantottam meg, hogy a kaput már kinyitották - minden bizonnyal Erindor. S megpillantottam a város felett egy furcsa, lebegő földdarabot. Egy repülő vár...? Filnoren!?
Hallottam már róla a seregben, de látni sosem láttam. Ám nem volt idő a csodálkozásra. Filnoren még hagyján, de ha az ork sereg beözönlik, akkor semmi esélye nem marad Telarnak, így rögtön a nyitott kapu aljába teleportáltam magam oda, ahol a többi kétlábúnak már feltűnt Erindor mesterkedése. Volt még vele még egy sárkány, de őt nem ismertem.
Ilyen vaskos, nehéz kaput talán még életemben nem láttam, de most valahogy be kellett zárni mielőtt még késő lesz. Ám ekkora tömeget egyedül megmozgatni még sárkányként is kihívás lenne, nemhogy elfként.
- Hogy az ördögbe lehet ezt bezárni!? - ripakodtam az egyik mellettem álló katonára, s ha az gyorsan válaszol akkor a nyitószerkezethez sietek. Ha nem tud szólni, akkor is feltűnik a láncok hajtotta szerkezet, ami választ ad a kérdéseimre. Így hát felteleportálok a szerkezet mellé.
Biztosra vettem, hogy a fal tetején lévő két fajtársam elsőre nem támad majd rám, hiszen talán még nem sejtették, hogy ezúttal nem azért voltam ott, hogy segédkezzem a szabotázsban. Azonban nekem is kellett egy pillanat, hogy meg tudjam tenni, ami mellet immár elköteleződtem. Eszem ágában sem volt megölni őket, és azt sem akartam hagyni, hogy a kétlábúak ezt megtegyék, pusztán meg akartam akadályozni tettüket. Most még nem értik miért, de őszintén reméltem, hogy később majd számukra is világossá válik, hogy a háború kora leáldozóban van. Legalábbis legbelül bíztam benne.
Mindkettejük felé ezüstösen ragyogó, mágikus kötelet küldtem, hogy gúzsba kösse őket. *
Vissza az elejére Go down
https://vandorkuvik.webnode.hu/
Ajánlott tartalom





A város - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A város   A város - Page 18 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A város
Vissza az elejére 
18 / 32 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 25 ... 32  Next
 Similar topics
-
» A város
» Orod Opelë világa - a város 714-es eleste előtt

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Telar-
Ugrás: