LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Nortelon - A felhők városa

Go down 
+28
Gomora
Moozen
Vogon Beebebrox
Yurin Akari
Norujn
Huor Tiwele
Wyerre von Morhan
Balál Tangeran
Nawarean
Vash
Kesa Klensbane
Kean Lorel
Cloud Revan's
Al'Eron Ryden Savion
Edward Dylan
Lysanor Eweny
Sou
Gylnar Radek
Black Robe Nen
Kockázó
Mitsuko Midnight
Hisame
Eclair
Ariel
Helna
Nasuada
Kain Namelyr
Mesélő
32 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 17  Next
SzerzőÜzenet
Hisame

Hisame


Hozzászólások száma : 55
Munkahely : Tél birodalma

Character sheet
Nép: Nimfák

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-07-05, 9:50 pm

A könyvtár elméletileg az a hely, ahol az ember nyugodtan beszélgethet, találkozhat másokkal és megpróbálhatja élvezni az ősi kötetek nyugalmát, ehhez képest az itt tartózkodó, alacsony értelmi képességű és nem nőnemű egyének az én türelmemet merészelték alaposan próbára tenni, ráadásul pedig még egy közülük el is várná tőlem, hogy a továbbiakban is toleráljam ezt a fajta, megalázóan közhelyes viselkedést. Persze, még mit nem, kapásból nem akarja, hogy elengedjem a 10 méteres jégsárkányt, aki a kastélyom alatti tóban nyugszik örökre a vízbe fagyva??? Komolyan, ennél már csak az lenne abszurdabb és kellemetlenebb eset, és ezen még az sem segít, hogy volt itt olyan lány is, aki fogékony a tanításomra és egyszer talán képes lesz megérteni, mennyire nem érdemes foglalkozniuk a nőknek a férfiakkal, akik mindig mindenben többnek gondolják magukat náluk, annak ellenére, hogy a legtöbbnek a tehetsége erősen kimerül valahol a másoknak való parancsok kiosztásának szintjén. Azért mertem remélni, hogy annyi elemi inteligencia és öntudat van ebben a sétáló cölöpben is, aki eddig az utamat állta, hogyha már egyszer kikerültem, nem próbál megállítani, mert különben itt essek darabokra, ha nem fagyasztom minden egyes hozzám egy méternél közelebb eső centijét a testének tömör jéggé és nem gyúrom szilánkosra a cipőm sarkával. Részlet kérdés, hogy most éppen nem a 15 centis változat van rajtam, ami megkímélne tőle, hogy akár a legkisebb része a lábamnak is érintkezzen ilyen mocsokkal, attól még képes lennék rá. Sőt, kacagva tenném meg, hiszen ideje lenne végre megérteniük, hogy én nem az a baba vagyok, aki úgy táncol, ahogy ők irányítják. Soha nem is voltam az!
Az ajtón ugyan kijutottam, de a mellettem elhaladó fuvallat jelezte, hogy nem csak én szándékozom távozni, hanem más is. Nagyon remélem, hogy még előttem kiér, hiszen nekem a csarnokon végig is kell haladnom, és mire kénytelen leszek kilépni a melegbe, remélhetőleg olyan messze kerül tőlem, hogy legközelebb a déli vidéken találkozunk ötven év múlva. Nos, ez a feltételezés nem jött be, még mindig itt volt és a kelleténél pimaszabban vázolta a véleményét. Mit vétettem, hogy nem képes eltűnni?
- Akár akarom, akár nem, amíg mellettem vagy, a szavaid el is érnek hozzám... - jegyeztem meg bosszúsan, miközben hátat fordítottam neki és elindultam egy népes tér irányába. Pontosan tudtam, ha tényleg komolyan gondolja, utánam fog jönni és beszélni, még akkor is, ha nem biztos benne, hogy figyelek rá. Nem tűnhetek el csak úgy, Shura nem szereti a levegőben való közlekedést, belőle pedig nem tudok vizet csinálni, így kénytelen vagyok az út egy részét lábon megtenni. Addig nézelődhetek is, rajta múlik, hogy hajlandó-e megalázkodva követni az utcákon és magyarázni, amíg valami más nem kelti fel az érdeklődésemet. A feltűnéstől nem félek, ahol a róka nem szúr szemet, ott már a nyomomban loholó élőfenyő sem fog...
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-07-16, 11:06 pm

//nah vagyokgatok, remélem nem gond a nagy távolság, De Hisa reagját emészteni kell, plussz máshova is kellett alkkotnom, szvl Very Happy//

*Kell neki az infó. Legalább annyi, hogy látta e a lányt vagy nem. Mert nemleges válasz esetén is sokmindent megtudhat. Például hogy kikkel és hol nme találkozott.
Követte, de nem is volt nagy probléma, hiszen a nő tempója nem volt akkora fáradság a számára, hogy könnyen mellé ne érjen.
Kis gonosz mosoly futott végig rajta, mikor Hisame szarkasztikusan fejtette ki amit akart.
Ami igaz az igaz.*
-Jól látod.
És örülök, hogy olyan személyt tisztelhetek benned, aki nem cselekszik értelmetlenül.
Van egy lány.
*Kezdte a közepénél, részben, hogy Hisame kedve ne a béka feneke alatt legyen mikor az igazi kérdést teszi fel, részben mert nem volt értelme tovább nyúzni a dolgot.*
-A hugom.
*Marha nagy hazugság..... nak gondolta, pedig sokkal közelebb járt az igazsághoz mint álmodni merte volna.
Elővette a kis medált, de még nem nyújtotta oda Hisaménak. Egy kicsit elidőzött rajta, majd folytatta tovább a mesét.*
-Lehet, hogy nem látszik rajtam, de őt keresem.
Az egyetlen ok pedig az, hogy akit annyira keres én megtaláltam.
Szeretném tudatni vele, de eddig sehol se akadtam rá,
és mivel te hires nőpárti révén befogadod az arra érdemeseket, arra gondoltam, hogy talán te tudhatsz róla valamit.
*Ekkor kicsivel láthatóbbá tette a medált, de amjg a nő nem kéri ne tér rá arra a tényezőre, hogy meg tudja mutatni .... nagyjából, hogy hogy néz ki.
Varázslat nélkül.*


//most ennyi lett, Very Happy//
Vissza az elejére Go down
Hisame

Hisame


Hozzászólások száma : 55
Munkahely : Tél birodalma

Character sheet
Nép: Nimfák

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-08-09, 12:23 am

A hímnek persze, hála méretbeli előnyének, amely egészen ritka errefelé, sikerült engem követnie, hiába próbáltam mindent megtenni, hogy lerázzam őt magamról. Micsoda megaláztatás, hogy kénytelen vagyok őt elviselni, de egyszerűen így jártam, a mai napom igazán nem akar szerencsés lenni. Mindegy, legalább a lányt megismertem, ha neki tudok segíteni, az még mindig több, mint amit sokan a körülöttem lévők közül elmondhatnak magukról. Igazság szerint csak a tömeg miatt jöttem ide, különben nem szeretem ezt a teret, hiszen mindenhol ott vannak a nyomai annak, amit annyira megvetek. Árulás, kihasználás, veszteségek és minden más. Na, pontosan ezért nem is szeretem, ha a nimfáim ide kerülnek, itt túl sokan hagyták már magukat elcsábítani, felemésztődni, eggyé válni ezzel a ... nem is találok szavakat még magamban sem, hogy kifejezhessem, amit ez a hely jelképez számomra. De mivel a mögöttem lévő toronymagas lény levakarhatatlannak számít és elég karakteres hangja van szerencsétlenségemre, így még pontosan értem is, mit akar. De ha azt hiszi, hogy pont neki fogok kiadni egy lányt, akkor még annál is ferdébb hírek terjengenek rólam ezekben a körökben, mint eddig hittem. Remek, már csak ez hiányzott nekem, komolyan...
- Ennyivel nem sokat tudok kezdeni... - jegyeztem meg kelletlenül, remélve, hogy hajlandó végre távozni és meghagyni engem a saját világomban, de ehelyett sikeresen találkozhattam egy nem éppen használhatatlan medállal. Vagyis pontosabban felbukkant az orrom előtt, hála annak, hogy valaki tényleg magasabb nálam. A francba, ez egyre jobban kezd feszélyezni, nagy hiba lehetett, hogy ma nem magas sarkú cipőben jöttem el, amit már többször is megbántam. Rám fért volna. Helyette nézhettem a láncot, és a rajta lévő medált, amely nemcsak ismerősnek tűnt, hanem tudtam is, hol és mikor találkoztam vele. Kérdés, mennyit mondhatok el ebből a tulajdonosnak, hiszen azt nem tudnám már letagadni, felismertem, ahhoz nem ügyeltem eléggé az arckifejezésemre. Remek, egyre jobb, de tényleg. - Láttam már... - kezdtem bele, de nem tudtam befejezni, mert valaki nekem jött. Ez nem is lenne akkora baj, hiszen meg tudom magamat védeni, de az illető azonnal a kezemben tartott lánc felé nyúlt, és az istenek minden parancsára sem lett volna képes elengedni engem. Erőt itt nem akartam alkalmazni, nem lenne méltó hozzám, ha az kellene egy ilyen szemét legyőzésére, így megpördültem, egyenesen neki egy túl magasan tartott tőrnek, amely érezhetően a fejemhez ért. Azt hittem, hogy könnyedén kivédem, engem nem könnyű megsebezni, de valami mágia lehetett rajta, mert az utolsó, amit éreztem, egy szúrás volt a fülem mögött, utána pedig minden elsötétült.

//Vedd figyelembe, hogy fáradt vagyok -.-" a támadóhoz szabad kezet kapsz//
Vissza az elejére Go down
Sou
Fehér sárkány
Sou


Hozzászólások száma : 772
Életkor : 73
Munkahely : ahol az érzésgombolyagok zárt ketrecének a kulcsa rejtezik.

Character sheet
Nép: Sárkányok

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-08-12, 5:54 pm

5. küldetés - Ork támadás
Közel egy hét, vagy több is eltelt már azóta, hogy a Nagy Fehérrel találkozott és viharos ismeretséget kötöttek, mert azért túlzás lenne azt állítani, hogy barátok lettek. Ám Sou sok mindent tanult a jégsárkánytól, ha saját szemével nem is láthatta, megismerhette kissé Eronia hóval és jéggel fedett zord mezőit, erdeit. A kaput, amelyen túl a sárkányok birodalma húzódik, ahol még érintetlen minden és szabadon szárnyal minden sárkány. A hatalmas oszloptenger, mi magában rejti az ősi fészkeket, de ki tudja miért, ez a hely félelmet csempészet Sou szívébe. Pedig Lacarus szeretettel és csodálattal beszélt az otthonról, az uradalomról, ahol az ősiek szava az iránymutató, de valahogy róluk már kevéssé adott bő és érzelmes magyarázatot, igen, mondhatnánk nem mutatott hajlandóságot arra, hogy megismertesse a fiatal sárkánnyal őket. Jobb, amíg szemük nem lát téged és elméjük nem használ! emlékezett a szavakra. Ezen idő alatt, nem csak a tudást és a még látatlan tájakat véshette emlékezetébe, de a sárkánytól szerezett sebei is szépen behegedtek. Már nem kellett attól tartania, hogy egy jól eső nyújtózkodásnak fájdalmas görnyedés lesz a vége. Ahogy egy nevetés is ugyan ebbe a pozícióba kényszerítette az eset másod, de még harmad napján is.
~ Lassan nekem sem ártana tovább állnom. ~ Amióta- azaz két napja- Lacarus tovább állt, Sou is egyre gyakrabban foglalkozott ezzel a kérdéssel. Csakhogy, ez a város még mindig kötötte figyelmét és a már tucatnyi szór látott látványosságok és éppen ugyan úgy vonzották, mint mikor először megpillantotta őket. Kijelenthető, hogy egyszerűen nincs kedve elmenni. Egyedül, ami arra sarkalja, hogy ideje távozni, az, az hogy a kis, még a város közelében megesett légi bemutató, nem mindenki figyelmét kerülte el és olykor a késő esti órákban az utcán sétálva, hallotta a suttogó cseverészést. Fehér sárkányok, akadt, aki váltig állította, hogy látta őket egymással marakodni, mások pedig szkeptikusan legyintettek, hogy ez egy képtelenség és amúgy is teljesen kizárt dolog. Sárkányok, ugyan! Sou néha el elmosolyodott egy-egy ilyen alkalom fültanújaként, de ez valakinek szemet szúrhatott. Még a minap esett meg ugyan is, hogy a városra felügyelő őrök egyike késztette megállásra, de nem kért és nem is utasított, valahogy az egész érthetetlenséget szült Souban. Köszönet hangzott el és egy csendes fenyegetés.
Most pont ugyan ott üldögél, ahol a rosszban settenkedő sárkányt észrevette, a gyűrűn azonban csak néhány fehér madár telepedett meg, talán pihenni. ~ Kizárt. ~ Rázta meg a fejét. ~ Ha arra is juthatott, hogy én lennék az egyik… ~ Újra megrázta a fejét. Óvatos volt, mindig igyekezett nagyon ügyelni arra, hogy senki ne vegye észre, ez amúgy is benne van, ösztön. Hiszen fehér, egyedül a havasokban és itt a felhők között lazíthat egy kicsit, ahol színe összefolyik a környezettel. ~ Végül is visszajöhetek! És jobb nem megvárni, hogy a teóriáját még ki fogadja el és esetleg meg is akarnának erről bizonyosodni. ~ Lemondóan sóhajtott, aztán fogta a tarisznyáját és nekiindult, a szokott úton, de csak egy darabig, mert utána a városból kivezető út felé kanyarodott. Reggel, mikor maga mögött hagyta a fogadót talán már tudta, hogy egyenlőre ez lesz itt az utolsó éjszakája, összepakolt és elrendezett mindet, az ágyat is visszatolta az ablak alól a fal mellé. Erről nem szokott le, csak így tud zárt helyen elaludni. Léptei lassultak, pedig tudta minél gyorsabban eltűnik a város képe, annál könnyebben mond nemet a kísértésnek. De éppen csak rálépett a vékony ösvényre, már meg is torpant és persze hogy visszanézett. A város képe, a lenge szélben meglebbenő harsány zöld növények, a kibomló virágok kellemes, egyáltalán nem nehéz illata, a nyugodtság és tisztelet, ami innét árad. A délután szűrt fényében fürdő fehér, borostyánnal tarkított falak, hát csoda hogy nehéz szívvel indul tovább?
A levezető út- ami egyben az egyetlen út is Nortelonba-, ismerős volt számára, hiszen felfelé már megmászta, most, lefelé azért könnyebbnek ígérkezett a dolog. A biztonság kedvvért a sziklafalhoz közelebb helyezkedett, vékony és apró termete egyszerre tette alkalmassá ezen az úton való közlekedésre és alkalmatlanná is, a kóbor szél ugyan is előszeretettel kekeckedik vele. Megtaszigálva olykor, komiszul kapva el köpenyét, hogy csak úgy a semmiből a háta közepére csapja annak alját. De állta a megpróbáltatásokat, a biztonság kedvéért a sziklafal felé eső kezét s azon nyugtatta, olykor fogódzkodónak, vagy éppen támasznak használva. ~ Egy biztos! Lefelé sem olyan könnyű. ~ Hát igen. Felfelé az arcába kapj a vándor a sok jót, lefelé pedig a hátába és ügyelhet, hogy a váratlan támadó lendület ne vigye le a keskeny kis útról. Sietségre viszont nem volt oka, így megfontoltan haladt, néha adózva a táj egyedi szépségének is, még csak nem is sejtve, hogy ha valamivel lejjebb fordítaná a tekintetét mást is észrevehetne. De Sou a napfényben fürdő, felhők közé törő hegyeket csodálta és a folytonos süvítés, az olykor kéretlenül lecsordogáló kövek állandó zaja mellett fel sem tűnt, hogy valami állandó. Meglehet a világ kevesebb lenne egy sárkánnyal, ha szél önszántából nem fordul meg és nem tolja, szinte aranytálcán kínálva azt a szagot, amit egy életre az emlékezetébe vésett. ~ Ork .. orkok! ~ Kongatta meg a vészcsengőt ez az egyedi esszencia és jobban a falhoz lapult, felfelé eszébe sem jutott nézni, rögvest az alatta elterülő tájra fordította figyelmét. Talán még jó tíz percig bandukolhatott volna békésen és utána már önként ajánlhatta volna fel hová is kéri a köszöntő nyílvesszőt, mert hogy a felfedezett szürke bőrű lényeknél legalább íj volt. A komoly fegyverek száma azonban fölényben volt és hát, ki az, aki egy ork kapcsán békés teázásra gondol? Még Sou sem, pláne a múltkori eset után. Kijjebb hajol, hogy pontosan lássa hányan is tartanak kitartóan felfelé, akár a járatlan sziklát is maguk mögött tudva, de ez volt a hiba a tetteiben. Egy kiáltás hallatszott, ami rövid életű vízhangot szült a huzatos falak között és mindjárt a figyelem központjában találta magát. Dühös, harctól fűtött tekintetek fordultak felé, célba véve, hogy a lehetőség szerint kézbe kapott fegyverekkel is ugyan ezt tegyék, ezt azonban nem várta meg. Lefelé kizárt volt, hogy ebben az alakban kijut, tehát marad a felfelé és ostobaságnak tűnik, de futva indul meg. ~ Mit akarhatnak ezek? Kétlem, hogy szirti sast akarnak fogni, akkor pedig .. ~ Egy rántás nem csak a gondolatot, de levegőt is beléfolytja és a tetejében, még az egyensúlyát is elveszti, de szerencséjére elhasal és még ippeg’ elfér az utacskán. A bűnös pedig egy dárda, ami köpenyénél fogva szegezte a falhoz, mérgesen pillantott a meglepő sebességgel közeledő orkokra és ekkor pillantja meg azt a jó néhány nyílvesszőt is, amik célt tévesztettek. Hajszálon múlott. Egy mozdulattal bújt ki az időjárás ellen védelmet nyújtó ruhadarabból és felpattanva indult volna tovább, ha belé nem kapaszkodna, így a felállási kísérlete csúnya kudarcba fulladt. Nem rémült meg, inkább meglepődött, azaz átkozott kis forduló eltakarhatta ezt a megtermett szerzetet, aki mellesleg Sou képébe vicsorgott valamit és emelte is a csorba kardját.
- Azt már nem! – Szűrte a fogai között és jobb híján az ork derekára csavart anyagba kapaszkodott, azzal a szándékkal, hogy a mélybe rántja. Ránthatta is volna, ha legalább hatvan kilóval nehezebb és jó három és fejjel magasabb, na meg csupa izom, így viszont csak a lecsapni kívánó ork röhögésének lehetett szemtanúja, aki ezek után inkább ingen ragadta és meglepő könnyedséggel emelte a szeme elé.
- Vicces kis ember vagy! –: Nevetett fel jóízűen, Sou meg. Sou pedig tehetetlen fogott rá az erős csuklóra, máshol nagyon nem is talált volna fogást, hiszen lábai is a levegőben kalimpáltak. Persze használhatott volna mágiát, miért is ne, csak éppen levegőhöz sem igen jutott a nyakánál egyre jobban szoruló, sajnos, igen erős szövésű anyagnak hála.
– Hát repülni tudsz e? –: Szólalt meg újra mély, nevetéstől rekedtes hangján az ork, de válaszra esze ágában sem volt várni, egyszerűen elengedte a foglyát, még stílusosan utána is nézett, hogyan hat rá a gravitáció. Honnan is tudhatta volna, hogy élete egyik nagyobb hibáját követi el ezzel. Sou amint kiszabadult és főleg levegőhöz jutott máris tisztábban tudott gondolkodni, hogy éppen zuhant nem töltötte el rémülettel és ezért a félbeszakított gondolat végre folytatódhatott. ~ Nincs másért megmászni ezt a hegyet, ilyen fegyverekkel, csak a város. ~ A város, amelyet őriznek, de nem oly serény buzgalommal, mint mondjuk Tarsist, vagy Telart, mert végül is, ki lenne olyan elvetemült, hogy ilyen magasságban a városra ront? Kérdésre a válasz: orkok? Nem volt több kérdés és nagyon idő sem vacilálni, Sou emberi alakja szertefoszlott és feltűnő ezüstös köd, hamar kiadta a fehér sárkány alakját és a méretes szárnyak már a magasba is lökték, szélsebesen. Mintha a völgyek és bércek között tekergő szelek felismerték volna, nem hátráltatták, de nem is segítették, egészen közel suhant a falhoz, még akkor is, mikor már látta a töretlen felfelé igyekvő orkokat. Azok azonban már nem néztek maguk alá, érkezése így teljesen váratlanul érte őket, a lendület többeket kibillentett és le is sodort a párkányról, a fentebb lévő társaik a hívatlan vendégről az ő kiáltásuk által szereztek tudomást és így fel is készülhettek. De nem távolodott el.
Egy neki szegezett kard megvágta ugyan tenyerét, ahogy ellökte, de cserébe csapott egyet szárnyaival, akkorát, amekkorát csak bírt. Szüksége is volt az így felkavart áramlatra, ami ellökte a kilőtt nyilakat irányukból, sziszegő morgását aligha hallhatták, de a néma fenyegetés talán hatásosabb. Két szárnycsapással került az egész csapat fölé, megkapaszkodott a sziklafalban és az alatta megtorpanókra vetette pillantását. Percek peregtek le, az ork, aki ledobta ha másról nem a zöld tekintetről felismerte, de a kezében a sárkányra meredő dárda nem mozdult. Sou tekintete ugyan is elárulta, hogy képes leszakítani azt a részt, amibe kapaszkodik, hiszen az már most is nehezen viseli a súlyát és a lavina több mint valószínű, hogy magával sodorná az orkokat is. Patt helyzet. Aminek a gyöngysárkány egy üvöltéssel kívánt véget szabni, csakhogy dallamos hangja kevéssé bizonyult megfutamító erejűnek és mintha az ellenkezőjét érte volna el, több dárda is megindult felé. Elrugaszkodott, annyi törmeléket kaparva le a szikláról, amennyit csak tudott, utána sebesen lefelé vette az irányt. Szerencsének mondhatja magát, az egyik dárda volt helyén talált, a másik szarvába ütközött, kissé fejbe kólintva, de ettől nem lett baja, a másik pedig átsiklott tollai között.
Széles kört írt le, aztán felfelé vette az irányt. Újra el akarta játszani az előző trükköt, még ha értelmetlennek is tűnik. De miért is ne várták volna a felbukkanását? Nyilakkal fogadták, szárnyait véve leginkább célba és valószínűleg keserves küzdelmet vívhatna a levegőben maradásért, ha bőrhártya feszülne vékonyka csontjain. De tollai között egyszerűen átsüvítenek a durván megmunkált vesszők, vagy fennakadnak, hogy egy szárnycsapás után a mélybe hulljanak, társaik pedig fagyasztó tüzétől szerzett többletsúly végett követik társaik. Egy azonban pont ott talál, ahol nem kellet volna, ez meg is ingatja Sou tartását és kénytelen jóval odébb vitorlázni. A porcba ragadt vesszőt ugyan ki tudta húzni, de szárnya ettől még nem nyerte vissza stabil tartását és bár zsibbadást érzett, a hasító fájdalom is járt hozzá grátiszként. Felpillantott. ~ Nincs más választásom! ~ Összeszorított fogakkal indult a város felé, az orkok fegyveritől elérhetetlen távolságban, de ettől még örült volna, ha a körülötte ellágyuló áramlatokkal sem kell megküzdenie. ~ De hogy mondjam ezt el? Jobb esetben is pont úgy reagálnak, mint az orkok. ~ Ezzel fordult újra az orkok irányába, állhatatos az biztos és most nem is számítanak az érkezésére, amúgy is a másik irányból ront rájuk. ~ Hogy is csinálta Kain? ~ Felidézi magában az aranysárkány vadásztechnikáját, nehézkesen, de képes kivitelezni. Így kap le a falról egy orkot és sodor párat még a mélybe. A megnövekedett súllyal kevésbé képes hatékonyan magasabbra jutni, főleg úgy, hogy nem végzett poggyászával, bár annak csak egy keze szabad, de az is törötten, enyhén kicsavarodva lóg. Baja nem eshet, ahogy a város leginkább mellé ér, nyúl először mágiához, hiszen a szája tele van és hang nélkül több időbe kerülne, hogy észrevegyék. Így éles, dallamosan sípoló hangja egy rövid időre betölti a levegőt. A siker nem marad el, többen az utcákra tódulnak és meglátja azokat is, akikre szüksége van és egy lendületes nekiiramodással pont a lábuk elé kézbesíti a kicsit megviselt orknak nem csak tűnő csomagot. Aki látta valahogy nem tudta mire vélni a dolgot, de Sou hallotta, hogy akadtak néhány akik felismerték és volt egy ismerősen csengő hang, aki megértette a nem mindennapi ajándék célját.
~ Fáj. Most már…~ Gyorsan, sőt annál is sebesebben akarta maga mögött hagyni a várost, de erről sérült testrészének egészen más volt a véleménye. De volt a városnak egy elhagyatott, messzebb eső része, ahová már csak a madarak járnak, mert a falak omlatagok, ott legalább megpihenni meg fog tudni. Így is tett, ott rejtőzött el, összehúzva magát, kivéve sérült szárnyát, most nem változhat át, jobban fájna és nehezebben gyógyulna. Hiszen emberként nincs ilyen végtagja, de a sérülést attól még nem tűntetheti el.
- Más helyet is választhattál volna, csak a vak nem esik át a farkadon. – Az ismerős hang szólalt meg mögüle, de nem ezért lepődött meg annyira. Hogy is felejthette el? Magasabb lett, a hangja is mélyebb, de az illata, reggel a szesz és pipafű elnyomta, de most tisztán érzi..
- Noah?! – Fordult a fiatal férfi felé, aki kinyújtotta kezét és Sou engedelmesen hajtotta hozzá fejét. Furán mutathattak, ahogy egy ember fikarcnyi félelem nélkül simogat meg egy sárkányt, ami meglepőbb lehet ennél is, hogy a sárkány ezt bárány módjára hagyja.
- Nocsak, már nem is vagyok a bátyád? – Kapta fel a fejét, sértődött mosollyal arcát, de mikor is .. talán már egy éve, vagy annál is több idő telt már el, hogy utoljára látták egymást. – Kicsit nagyobb vagy, de még mindig satnya. – Ezt azért Sou sem hagyhatta szó nélkül és orrát a másik mellkasába fúrta erősebben, lökve is rajta egy kicsit.
- Tévedtem és inkább felfallak vacsorára! – Nézett elégedetten a földre huppant fiatal férfire, egy percig csendben nézték egymást, aztán nagy egyetértésben tört ki a nevetés … Hogy mi lett az orkokkal? Nem jutottak fel, de a vezérük elhatározta, hogy élve egy embert sem fog többé a mélybe hajítani.
Vége
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-08-16, 9:46 am

//Okéka, figyelembe veszem...ha te is Razz//


*Nah mitha észre venné a mogorva nő, ami a kezében van. Elveszi, majd morog valamit az orra alá, és aztán. Annyira gyors is volt, és annyira hihetetlen ami utánna következett, hogy magához nem méltó módon leblokkolt. Ezt az egyetlen gyors percet szídni fogja élete végéig. Hisame még elárulja, hogy látta a nőt, vagy annak mását valahol, ám azt már nem, hogy hol és hogy hogyan...vagy akármi mást is. A következő pillanatban egy tolvaj szakította félbe az amúgy is nyögve nyelős párbeszéddet. Elvenné a nyakéket! Azonban a jégnimfa nem hagyja magát, minek következménye az előkerülő késen át egy seb a halántékán, majd egy nagy esés. Dylan nem kapta el, jobban járt volna ugyan....ezt is emlegetni fogja egy ideig, de atolvajt kapta el inkább. Ki gondolta volna, hogy egy ilyen nagy és erős nő csakúgy hátra veti magát és elájul?
Nah, mindenesetre, a tolévajnem lóg meg, még akkor sem, ha végül nem vitt el semmit. Jól megszorongatja a nyakát a hadúr, csak hogy érezze mennyi kínt és időpocsékolást okozott ezzel neki. Hiszen ezek után meg kell várnia míg felébred a nimfa. Szüksége van arra az információra ami Hisame birtokában van.*
-Tudod te mit tettél most tönkre?
*Mered gyilkos tekintettel az illetőre. Az már midnent kiadott magából, a nem mindennapi látvány miatt.... nem csak levegőt. A tolvaj meg volt győződve arról, hogy most meghal. Ennyi. Azonban túl sok lenne a sezmtanú, ezért "csak" egy búcsú gyomrost kap, s felkapja az ájult nimfát.
Hát ennyi. Vihet i valami fogadó félébe.
A lehető legközelebbit választotta ki maguknak, két szobát véve ki. Bették a nőt a szobába, de az ápolást nem válallták...túl képzetlen és túl kicsi, nah meg túl zsúfolt volt a hely. Még jó, hogy két szobát kapott, habár ezért jócskán rá kellett fizetnie. Letéve a nőt, leült mellé az ágy melleti székre és úgy várta, hogy felkeljen.
Már nem nézett gorombán, csak a szokásos unott képe és semmit mondó kék tekintete látszott.*
Vissza az elejére Go down
Al'Eron Ryden Savion
Sötét elf
Al'Eron Ryden Savion


Hozzászólások száma : 118
Életkor : 622
Munkahely : Úton-útfélen

Character sheet
Nép: Elfek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-08-22, 10:15 am


//3. küldetés - A szabotőr //

*Ismét titkos küldetés. Onoria valahogy megtudta, hogy Norteonban problémák lehetnek, ugyanis van egy titkos csoport, mely arra hívatott, hogy mindent, ami fontos, és a rendet egyben tartja, tegyenek tönkre. Csak mert szeretik a káoszt. Nézni, ahogy tönkremegy az, ami eddig jó volt. Nézni, ahogy egy apró dolog megváltoztatásával egy város porba hullik. Al'Eront nem igazán érdekli a dolog. Akár egyet is érthetne a szabotőrökkel, hisz valóban, kevés olyan élvezetes dolog van, mint az, mikor miattunk történik valami hatalmas dolog. Kellemes érzés bárki számára, amikor valami történik csak amiatt, hogy ő ott van. Értéket ad a halandónak. Így Eron akár meg is várhatná, hogy a szabotőr sikeresen elvégezze a munkáját, s csak végig kellene néznie, ahogy beteljesedik a munka eredménye. És még azt is mondhatná, hogy ez az ő műve, hisz megakadályozhatta volna, de nem tette. De ezen mégsem gondolkodik el. Munkát kapott, azt kell teljesítenie. Vagyis, ha igazak a hírek, s gondot akar okozni a városnak egy titkos csoport, akkor azt meg kell akadályoznia. *
Vissza az elejére Go down
Al'Eron Ryden Savion
Sötét elf
Al'Eron Ryden Savion


Hozzászólások száma : 118
Életkor : 622
Munkahely : Úton-útfélen

Character sheet
Nép: Elfek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-08-22, 10:17 am

*Éppen a védő gyűrűnél járt, azt kezdte el figyelni.*
~ A legnagyobb gondot akkor okozzák, ha abba piszkálnak bele. ~
*Griffje mellette ácsorgott türelmesen és hangtalanul. Ryden bal kezében forgatta botját, miközben mereven nézett fel a magasba. Majd összehúzta a szemöldökét. Mintha látna valami apró pontot a gyűrű tetején, ami még mozog is. *
- Na gyere, Griff! -
*Felült hát gyorsan a hátára, s már repült is a gyűrűhöz. A munkálkodó emberke előtt állt meg lebegve. Az ijedtében majdnem lezuhant.*
- T...te ki vagy? Mit csinálsz itt?
*Kérdezte az ijedtében. Eron egy grimaszt vágott, mint aki unja a dolgot.*
- Pff... mind ezt kérdezi, aki rosszban sántikál. Csak a vicces az az egészben, hogy hiába tudják meg. Nem lesz alkalmuk mit kezdeni az infóval.-
* Majd leszállt a gyűrűre, s leugrott griffjéről. *
Vissza az elejére Go down
Al'Eron Ryden Savion
Sötét elf
Al'Eron Ryden Savion


Hozzászólások száma : 118
Életkor : 622
Munkahely : Úton-útfélen

Character sheet
Nép: Elfek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-08-22, 10:21 am

* Az emberférfi hátrálni kezdett. *
- Én csak arra gondoltam, megnézem, milyen a kilátás innen a magasból.
- Na és milyen?
*Tette fel a kérdést, miközben lassan, de határozottan közeledett az idegen felé. Az meg míg hátrált, végül elérte a gyűrű peremét. Pillanatra megszédült, de Eron hirtelen elkapta.*
- Le ne zuhanj itt nekem, mielőtt még válaszolnál a kérdéseimre.
- Hogy mi?
- Mit akartál művelni itt fent?
* Az ember hirtelen elnevette magát.*
- De hiszen mondtam már. A kilátást jöttem megnézni.
* Eron megint fújt egyet. Nem volt ideges egyáltalán, csak már unta ezt az egészet. Még mindig fogta a férfi karját, hogy az le ne essen, de most mást is csinált. Jobb karját felemelte, s ökölbe szorította. Olyan volt, mintha be akart volna húzni foglyának. De nem ez történt. Hirtelen kinyitotta ujjait, s mutatóujjával a férfi szeme fölé bökött.*
Vissza az elejére Go down
Al'Eron Ryden Savion
Sötét elf
Al'Eron Ryden Savion


Hozzászólások száma : 118
Életkor : 622
Munkahely : Úton-útfélen

Character sheet
Nép: Elfek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-08-22, 10:23 am

- Hein hallir!
* Ezután áldozata arca hirtelen eltorzult, majd összeesett. Fogta a mellkasát, s tépte a ruháját, mintha csak ki akarna szakítani magából valamit. Ugyanis erős szorongást kezdett érezni belül. Félelmet, mély gyötrelmet, amiről fogalma sem volt, honnan jöhetett. Remegni kezdett minden ízében. Gyöngyözött a homloka is, s reszketve pillantott fel a mágus tündére.*
- El... elmondom... csak hagyd... abba... kérlek...
*Ryden hideg tekintettel nézett a férfira végig, míg a művelet tartott. Majd kis idő után abbahagyta, s szokványos unott tekintetével megszólalt.*
- Beszélj hát!
Vissza az elejére Go down
Al'Eron Ryden Savion
Sötét elf
Al'Eron Ryden Savion


Hozzászólások száma : 118
Életkor : 622
Munkahely : Úton-útfélen

Character sheet
Nép: Elfek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-08-22, 10:24 am

*Az áldozat még mindig nagyon rosszul érezte magát, de úgy el kezdett csacsogni, mintha minden vágya az lett volna, hogy elmondhassa, miért is van itt.*
- Azért küldtek, hogy egy bizonyos varázsszerrel kenjem be a gyűrűt. Azt mondták, ha megteszem, rövid időn belül meggyengül a gyűrű védelme, s kevésbé fogja tudni ellátni a feladatát. Ez akkor még jó mókának tűnt, de...
* Nem folytatta. Eron nem mondott semmit, csak felállította, s magával rángatta. Felültette a griffre, majd ő is felült. Felszállt a griff, s elindultak a központ felé. *
Vissza az elejére Go down
Al'Eron Ryden Savion
Sötét elf
Al'Eron Ryden Savion


Hozzászólások száma : 118
Életkor : 622
Munkahely : Úton-útfélen

Character sheet
Nép: Elfek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-08-22, 10:26 am

*Míg repültek, a még mindig iszonyatosan félő ember megszólalt.*
- Nem is kérdezi, kinek a parancsára tettem?
* Ryden gonoszan elvigyorodott.*
- Az engem nem érdekel. Nem az én feladatom a kihallgatás. Nekem csak meg kellett akadályoznom a műveletet.
* A férfi nyelt egy nagyot. Ha nem ezé a harcosé a felelősség, hogy megtudjon minden információt, akkor vajon milyenek lehetnek maguk a kihallgatók? Rosszabbat nem is tud elképzelni annál, ami pár perccel ezelőtt történt vele. Még mindig érezte annak a helyét, ahol a nagy szorongást érezte. Végül megérkeztek a központba. Ott átadta Ryden a foglyot az illetékeseknek, majd nyugodtan, hátra sem tekintve visszaült griffjére, s Stern felé vette az irányt.*
Vissza az elejére Go down
Hisame

Hisame


Hozzászólások száma : 55
Munkahely : Tél birodalma

Character sheet
Nép: Nimfák

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-08-22, 8:05 pm

Fehérség vett körbe, csak a tiszta, hófehér szín, amely elvakított és megakadályozta, hogy bármit is kiszúrjak a közelben. Lehetett ott akár egy teljes erőd, vár vagy hasonló tele emberekkel, a színnek köszönhetően az ég világon semmit nem láttam belőle. Könnyen elképzelhető az is, hogy egyedül voltam, mert nem éreztem másnak a közelségét, erejét a sajátomon kívül, amely idegen volt kissé, de valószerűtlenül beleillett a díszletbe. A saját testemet nem láttam, nem érzékeltem, csak a hideget, ami kezdte körülvenni, elborítani egyetlen pont kivételével valahol a csípőmön. A többit beborította, de nem kegyetlenül, inkább mint egy szépen lehűtött takaró a lázas betegeket, megmutatta, hogy számomra ez tesz jót. Nyugodtabb lettem tőle, mintha erőt sugárzott volna, és egyben kezdtem megérteni, hogy nem kell tőle félnem, ez a testem reakciója valamire, ami bántott. Igen, bántott, bár a fájdalom még nem ért el, és nem tudtam, hogy ez is része magának az állapotnak, vagy a sebesülésem túl súlyos ahhoz, hogy valóban érezhessem. Elméletileg az előbbi, mivel a halántékomon éreztem a tompa fájdalmat, mintha kezdett volna elmúlni az érzéstelenítő hatás. Először csak zsibbadt a terület, majd hasogatott, végül a jég elérte és csak simán hideg volt. Tudni akartam mi, kerestem a kezemet, hogy megérinthessem, lassan mozgattam meg az ujjaimat, majd a kezemet, végül pedig éreztem, hogy a hajam vonalán simít végig, a fülemnél, egy apró, jeges foltot tapogatva ki. Ezzel egy időben jöttem rá, hogy magamhoz tértem, így akár ki is nyithatnám a szemeimet. Nem volt könnyű, a fény elsőre elvakított, majd átvette a helyét minden más. A fal szürkés-barnás árnyalata, a félhomály és egy alak az ágyam mellett. Ebben a pillanatban valami megmozdult, és a kellemes meleg pont a csípőmről eltűnt, miközben egy hófehér róka mászott az arcomhoz. Nagyon lassan kezdtem el simogatni, a szőre megnyugtatott, nem először tettem ezt meg. Az arcom elfordítottam, hogy lássam a férfit is, aki ott volt velem.
- Mi történt? - tettem fel a kérdést tétován, miközben megpróbáltam felülni, de ez utóbbi nem sikerült, rögtön megszédültem. A fejemhez kaptam, lüktetett, miközben a kellemes hideg körül vett és végre megértettem, hogy belőlem származik. Ez védett meg, miközben kicsit összefagyasztotta a környezetemet. De legalább nem próbáltak felmelegíteni, azt nem bírtam volna ki. Lehet, hogy a róka tiltakozott ellene. - Ki vagy te? - néztem fel a férfira mellettem...
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sötét elf
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 612
Életkor : 43
Munkahely : váltás alatt

Character sheet
Nép: Elfek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-09-15, 1:35 pm

//Ezer bocsánat, ki is ment a fejemből, hogy még neked is tartozok Razz//

*Az, hogy a szobában látni lehetett a kifújt levegőt, az egy dolog. Az ágy viszont inkább hasonlított egy darab jégtömbre, mint fekvőhelyre. Dylan egy csésze gőzölgő kávéval együtt, ült kísértetiesen közel az ágyhoz. Mikor a nő felnyitva a szemét rákérdezett tartózkodási helyükre teljes egyszerűséggel felelt, a mindig nyugodt mély hangján.*
-Egy fogadóban, nem messze a könyvtártól.
*Azzal fel is állt. Ekkor volt látható, hogy pajzsot használ. Odalépett egy kis asztalhoz a szoba másik végében és kitöltött egy pohárba teát és Hisaménak adta.*
-Kicsit utána olvastam a nimfáknak.
Ha megsérültök, leginkább a saját elemetek védelmére vagytok rászorulva.
És mivel te a jég nimfája vagy, egy hideg tea nem árt. Amúgy is innod kéne.

*Nem akarja elveszíteni egy hülyeség miatt, ráadásul a nő tudta, felismerte a medált, egyszóval találkoznia kellett Akirával. Az a kis szertelen, amúgy is egy amazon természetű feminizmus. Biztos jól kijöttek a jégnimfával. Ha a nő elfogadta az italt visszaült a helyére. A pajzsot nem óhajtotta megmagyarázni, de elég egyértelmű. Most ugyan nem is olyan nagy a veszély, de nem rég fél ő volt, hogy leküldi a szoba hőjét abszolút nullára. Ebből kiindulva, még bármi lehet, fő az óvatosság.*
-Ha jobban érzed magad, lenne hozzád egy kérdésem.
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-10-09, 5:21 pm

//Kean Lorel időntúli, ha most nem fejezzük be Very Happy//

*Avlanion után az útjuk a szomszédos nagy város, Nortelon hatalmas csúcsai felé vittek. Cloud szótlanul bámult a felhőkkel teli helyre. Nah igen. Ide sajnos egyszer került csak fel, a zord északra, akkor is egy kis faluban állt meg. Nem ment be a városokba, hiszen az drágább is és kerülő is lett volna. Persze a hegység szép volt, nah meg gyilkos.
Eronnak akadt valamilyen dolga, s meghagyta a fiúnak, hogy nézzen szét városban míg távol tartózkodik, mert ez az ügy nem olyan amibe bele kéne ütnie a orrát.
Cloud csak megrázta a vállát. Sok dolga lehet a tündének, s nme minden olyan érdekfeszítő, s habár szívesen tartott volna vele is, legalább oly szívesen járta be az utakat is. Egyszer csak berántották az egyik kis utcába.*
-Nah?
*Hangzott el az ismerős hang.
Cloud előhúzta kis erszényét, melyben a mostani húsz darna lapult.*
-Azért.
Nehéz ám megtalálni hallod-e, de csak rájöttünk, hogy azzal az elffel járkálsz.

-Ch, de azt az elfet sem olyan könnyű megtalálni.
-Legközelebb hol lesztek?
-Nem tudom.
-Ez nem válasz, Szöszke!
*Cloud megrántotta a vállát.*
-De hát ha nem tudom.
*Végig nem nézett a szemükbe. A szép látvány és a jó érzés hirtelen értelmét vesztette. Eddig olyan volt ez a kis utazás Eron mellett mint egy tréning túra. Egy nehéz de szép dolog, s ha még, brutális is néha, nem volt rossz érzése tőle. Most pedig.... lehajtotta a fejét.*
-Majd... próbálok hírt adni magamról.
*A behajtó megrángatta erre a fejét, elég durván, nem csak, hogy lekezelően.*
-Nah ez a beszéd, kölyök.
*Ekkor oldalba lökte a másik. Épp annyira hogy fájjon, de ne okozzon sérülést. Cloud felszisszent, de most már nem fog "leborulni" előttük.*
-Szépen rendbe jöttél, Szöszi.
*Csak az ajkai remegtek meg erre a kis katonának, de nem mondott semmit, majd ott hagyták.
Kis vártatava ő is megjelent a napos, és vidám kövezeten megint, de most már fele annyi lelkesedéssel sem. Szomorúan baktatott előre, nem is nézve előre.*
Vissza az elejére Go down
Kean Lorel

Kean Lorel


Hozzászólások száma : 79
Életkor : 34
Munkahely : Kovácsműhely

Character sheet
Nép: Emberek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-10-09, 6:08 pm

//Kean Lorel időn túli, ha most nem fejezzük be //

* Kean az utcákat rója unalmában. Nincs igazán semmilyen teendője, így most ráér. Nem a főutcán koptatja cipője talpát, inkább az egyik kis utca kövezetét tapossa. Kiismeri magát a felhővárosként is gyakran emlegetett Nortelon városában, elvégre ott született. Mintha csak a tenyerére lenne tinta és penna segítségével felrajzolva (márpedig nincsen) a hely térképe. Szereti ezt a folton nyüzsgő nagyvárost, elvégre itt állandóan pezseg az élet, nincs nagyon idő az unatkozásra. Barna, rövid haja szépen ki van fésülve. Fehér, rövid ujjú inge fedetlenül hagyja a karja nagy részét ezzel láthatóvá éve nem jelentéktelen izmait, amiket nem harccal, hanem munkával szerzett meg. Nadrágja fekete, melegebb szövetből készült. Cipője úgyszintén ilyen színű. Mélyeket szív a friss levegőből. Most kovácsinasként éppenséggel szabadnapja van. Nem igazán figyeli, ki jön vele szembe, inkább a felhőkben veszik el rövid időre. Ennek meg is van az eredménye, ugyanis összekoccan egy búsan baktató ifjúval.*
- Elnézést.*kér bocsánatot, ahogyan azt az illem kívánja. Nem kimondottan az a kötekedő típus. Ránéz a fiúra és ekkor látja, hogy le van törve.*
- Miért lógatod az orrod?*érdeklődik kíváncsian, semmit sem sejtve a másikkal történt eseményekről, elvégre honnan is tudhatná azt pont ő, amikor ott sem volt. Csak azt látja rajta, hogy valami bánata van és próbál kedves, illetve megértő lenni. Hátha sikerül valahogyan segíteni rajta. Kean pedig úgy tartja, az ilyen fiataloknak inkább élvezni kellene az életét, nem búslakodni.*
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-10-09, 6:44 pm

*Kissé elbambult. Nem a felhőkben, ahogy a másik személy tette azt, hanem a saját viharfelhői közt. Túl sok volt, és túl sötét. Nem harag, vagy düh, sokkal inkább egyfajta mélabús önvád környékezte meg. Többet is tehetne, talán... nem is szabadna ezt csinálnia. Talán vissza kéne mennie, és folytatnia amit elkezdett. Nem félti Eront a behajtóktól, egyfelől, valószínűleg nem esne nehezére legyűrnie őket, másfelől pedig az a tünde amúgy egy flegma akárki. Nem érdekli az egész. Örülnie kéne, hogy egyáltalán ő még érdekli, és tanítja.
Azonban amikor nekiment a másiknak, sokkal inkább olyan érzése volt, hogy egy várfalnak ment neki,mint egy embernek. Felnézett a magas személyre, s a kedves bocsánatkéréssel illetve a meghökkentően figyelmességével teljes kontrasztban állt a megjelenése. Legalább is Cloud nem úgy képzelt el egy izmos férfit, mint az utcák kedves sétáló vendége.
Először nem is mondott semmit, csak figyelte, a már megint csak nála majd egy fejjel magasabb egyént. Ő ilyen kicsi, vagy mindenki túl nagy errefelé?
Majd ahogy az első döbbeneten úrrá lett egy őszinte mosoly jelent meg egyúttal az arcán.*
-Én kérek bocsánatot, nem néztem magam elé....
és...

*Újabb mosoly áradat, próbál vidámabb hangulatot árasztani, s egyben nézve a másikat, tényleg kezd visszatérni az életkedve.*
-Ugyan semmi olyan, ami ne múlna el.
*Biccent felé, s a kezét nyújtja.*
-Cloud Revan's.
Örülök a szerencsének.
Vissza az elejére Go down
Kean Lorel

Kean Lorel


Hozzászólások száma : 79
Életkor : 34
Munkahely : Kovácsműhely

Character sheet
Nép: Emberek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-10-09, 7:12 pm

* A látszat gyakran csalóka tartja egy régi bölcs mondás, amivel teljes mértékig egye ért. Kean is így van ezzel, elvégre egy 185 centiméteres nem kis izomzattal rendelkező férfiről nehéz elképzelni, hogy barátságos lenne, azonban az. Tipikus sztereotípia, hogy a hozzá hasonlóak mogorvák és folyton verekednek. Tudja azt ő jól, hogy ezek nem alaptalanok, de igenis akadnak mindenütt kivételek. Ismert meg már hozzá hasonló egyedként, akik hiába rendelkeznek szép izmokkal, attól még ugyanannyira kedvesek, mint a bárki más. A bunyót inkább kerüli, ám, ha arra kerül a sor egy-két csontot könnyedén eltör. Viszont inkább szavakkal igyekszik megoldani a kialakult konfliktusokat.
Valószínűleg Cloud kisebb a helyieknél, ezért tűnik neki mindenki olyan magasnak. Még, ha valaki csak 5-10 centivel is alacsonyabb, akkor is mindenkire fel kell néznie, bizony, szó szerint.*
- Semmi baj, bárkivel előfordulhat.*Legyint mosolyogva, elvégre általában mindenkivel elfoglalt a saját maga ügyes-bajos dolgaival, problémáival. Van az úgy vele is, hogy le van lombozódva. Volt már vele, hogy pofára ejtették és legszívesebben csak feküdt volna az ágyában napok és órák hosszat. Akkor olyan volt, mint holmi két lábon járó élőhalott és úgy járt és kelt, akár csak egy holdkórban szenvedő alvajáró.
Örül, amikor azt látja, az ifjú kezd végre boldogabb kedvre derülni.*
- Akkor rendben.*mondja. Elfogadja a felé nyújtott kezet és jobbjával megszorítja és megrázogatja a másik kezet. Persze nem túl erősen, hiszen nem akarja diótörőként szétroppantgatni az ujjakat.*
- Kean Lorel vagyok és részemről a szerencse.*mutatkozik be ő is.*
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-10-09, 7:21 pm

*Kissé nevetgélve, de inkább kínjában nevetve hagyja magát kirázni a helyéből. Már félő volt, hogy a másik kezében marad a karja.... azaz neki így tűnt. Még mindig a nagy és izmos valakit látta a másikban, s noha ő sem alacsony a maga 175 centijével, az a 10 centi sokat számít, főleg ha ebbe belejátszik a másik testalkata és az ő cingár megjelenése. Elengedve jobbját, észrevétlen bal kezébe rejti. Nem fájt az előbbi, erről nincs szó, csak kissé olyan érzése van, mintha az izmait is megremegtette volna, és még nem álltak le.
Majd minden átmenet nélkül, csak olyan hirtelenjében, belemosolyog a másik arcába. Nem mozdul meg egy centit sem, nehogy félreértsék egyesek, csak épp újdonsült társa felé fordulva fülig ér a szája.
Bólint, mint aki eldöntötte mit fog kezdeni ezután.*
-Nos, azt hiszem, mennem is kéne.
Nem ismerem itt a járást, és még vissza kell találnom a fogadóig....
azonban azt nem tudom, hogy merről indultam el.

*Fordítja komolyabbra a szót, s közben az utat kezdi el fürkészni. A háta mögé sandít, majd a Kean mögé....vajon, hogyan s melyik út?*
Vissza az elejére Go down
Kean Lorel

Kean Lorel


Hozzászólások száma : 79
Életkor : 34
Munkahely : Kovácsműhely

Character sheet
Nép: Emberek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-10-09, 7:54 pm

* Azért nem tépne le tőből egy kart csak úgy, elvégre nem olyan fajta. Ha pont az lenne a célja nem szemből próbálkozna meg vele. Természetesen elengedi az eddig fogott jobb kezet. Egy fejnyi különbség még nem a világ, bár néha kellemetlenségeket tud okozni, azonban szerencsére nem túlzottan gyakran. úgy tartja, az ilyesmi csak másodlagos dolog, egyszerű külsőség, ami nem a legesleglényesebb tényező.
A mosolynak örül és Cloud nem közelít felé így nincsen semmiszerű félreértés a dologban.Ha közelítene még a végén férfiakat szeretőnek nézné ezzel kínos hangulatot, illetve perceket idézve elő vele. Bizony a széles mosolygás a lelki gyógyulás egyik pozitív jele. *
- Rendben van. Tudod mit, én úgy is itt lakom, ismerem a várost, majd én elkísérlek.*ajánlja fel szívélyesen és ha nincsen semmilyen ellenvéts, kifogás-nyafogás már indulnak is el a helyes úton el, egészen a fogadó épületéig. Látszik Kean-on, hogy pontosan tudja hogy hol kell lefordulni és hol egyeneset menni ahhoz, hogy a megfelelő helyen kössenek ki, pedig a Nortelon nagy és elég egyszer rosszra fordulni, hogy máshova jussanak el. Az ivó nincsen messze így maximum ha tíz perc telik bele mire megérkeznek.*
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-10-09, 8:13 pm

*Kean felajánlja neki, hogy elkíséri. Örömmel fogadja a felajánlást és előre is engedi, a Fogadó nevét megadva, s ahogy el is indult, megy utána. Persze gy ilyen kis útnak nem kell beszéd nélkül lezajlania, és Cloud kívánvcsiága egyre nagyobb méreteket ölt. Amióta Eron mellett van, mintha nem fogná le annyira a saját gondja, s mer többet kérdezni, s többet beszélni is, persze ugyanaz az óvatosság jellemzi, mint mindig, de már nem kapaszkodik a hallgatás sűrűjébe olyan görcsösen mint eddig. Ráemeli ég kék szemeit, s úgy kérdez a mellette menetelőtől.*
-Nagyon szép Nortelon.
Többségében nem is emberek lakják,....ugye?
Milyen varázslények közt élni?
Vissza az elejére Go down
Kean Lorel

Kean Lorel


Hozzászólások száma : 79
Életkor : 34
Munkahely : Kovácsműhely

Character sheet
Nép: Emberek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-10-09, 8:36 pm

* Csak a helyiség neve kell a számára és azon mód már útnak is indulnak a kiszemelt ulticélpont felé. A férfi sem igazán tervez csendes utat, de így gondolja, meghagyja a másiknak a kezdeményezés, illetve kérdezés előjogát. Nem tudja milyen lehetett valaha Cloud, de az már biztos, hogy egészen jó barátra lelt benne Kean. Kedvesnek tartja és olyannak, akivel jól el lehet beszélgetni. Látja rajta, hogy fel van oldódva, el van lazulva, nem pedig görcsöl. Ennek örül.*
- Valóban az, gyönyörű hely és rettentően egyedi. Tudtommal emberek is, meg még jó pár faj él itt vegyesen. Varázslények közt élni pedig egész jó, látni, ahogyan ügyes kézzel kezelik a mágikus képességeiket. Lenyűgözőek tudnak lenni némely varázslataik.*válaszol a feltett kérdésekre készségesen.*
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-10-10, 6:59 pm

*Megállnak a fogadó ajtaja előtt, pár méterrel, s az út közben hallottakon gondolkodik el Cloud. Nem rég fejezte be mondandóját útitársa és útbaigazítója, így nem különös a picinyke szünet. Bólint.*
-Igen. Szerintem is nagyon érdekesek a varázstudók.
*Ezt első kézből tudhatja, hiszen egy tündével utazik, mégpedig ne is akármilyennel. Ilyen szempontból szerencsésnek is mondhatja magát. Aztán elé áll a férfinak, és egy kedves mosoly illetve egy elköszönő integetés mellett indul a fogadó felé.
Talán Eron már vissza is érkezett.*
-Nos, a legközelebbi viszont látásra.
*Ezzel a köszönettel be lép a fogadó ajtaján. Pontosan úgy ahogy egy ifjú felnőttöl ez elvárható. Szelesen, berobogva.*

//Üdítő kis játék volt, köszönöm és játssz minél többet. Wink
Én meg majd olvasni fogom, ifjú Herkules Wink : D //
Vissza az elejére Go down
Kesa Klensbane
Szürkeköpenyes
Kesa Klensbane


Hozzászólások száma : 306

Character sheet
Nép: Mágusok

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-10-12, 7:33 pm

// Kean Loren időntúli játék //

Bosszús utazó halad felhők városához vezető szűk kaptatón. Bosszúsága, csak részben köszönhető magának az útnak, melyen alig fér el szekerével. Arról már nem is beszélve, hogy külön művészet a szembejövők elkerülése. Emellé még párosul egy korábbi eset, ami nem más, mint hogy az idefele vezető hosszú úton lova sikeresen elvesztette egyik patkóját, márpedig egy olyan állatnak, mely egymás után rója Lanuria útjait, hogy gazdáját eljuttassa a birodalom általa meghatározott pontjára, ez igen elengedhetetlennek bizonyul.
Ez az igen sokat utazó nemes nem más, mint Kesa Klensbane. Mégis nemesi származása az, melyet ilyen alkalmakkor a legkevésbé szokott hangsúlyozni. Ez most sincs másképpen, ugyanis jelenleg is kedvelt kereskedő álcájában tart Nortelon felé.
A borzasztóan hosszúnak tűnő kaptató után, még be sem ér a városba, mikor a város bejáratánál állomásozó őröktől útbaigazítást kért a legközelebbi kovácshoz. A Nap még kellően magasan jár ahhoz, hogy egyenesen oda induljon, és későbbre halassza szállásának rendezését.
A kovácshoz érve nem is várat sokáig magára. Szekeréről leszállva tér be a műhelybe, hogy ott találkozzon egy illetékessel.
Vissza az elejére Go down
Kean Lorel

Kean Lorel


Hozzászólások száma : 79
Életkor : 34
Munkahely : Kovácsműhely

Character sheet
Nép: Emberek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-10-14, 10:01 pm

// Kesa Klensbane időntúli játék //

* Este tájt jár már az idő. A nap már lement, azt este pedig lassan elkezdi fekete köpönyegével beborítani Nortelon városát és a benne lakókat, illetve ott járókat. Kean még dolgozik. Kovácsinasi munkája még nem ért véget, ugyanis ma sok a munka, ezért folyamatosan fűteni kell a kályhát. Forrasztó meleg uralkodik odabent. Egy fehér hosszú ujjú ing található rajta, amelynek ujjait gondosan felgyűrte. Az ing már izzadságtól koszos, na meg persze széntől. Barna vászonnadrág van fedi őt le alulról. Lábán barna saru van, a hőség miatt. Általában ha dolgozni megy, mindig cipő van rajta, a műhelyben pedig áthúzza egy ott tartott elnyűtt sarura amit még maga vitt be, hogy ne az utcai lábbelijeit használja el inaskodás közben. Fehér kötény van az ingén rajta, mely sokkal jobban szürkébb, már-már sötétszürke. Végez is a fűtéssel, így segítő kezet nyújt a mesterének. Épp abban a másodpercben önti formába a frissen megolvasztott vasat. A nagy kovácskalapácsot csak úgy reflexből könnyedén megemelve kezdi el ütni a formába öntött vasat, amíg még izzik. Miután ezzel készen van egy vendég tér be a műhelybe.*
- Jó estét kívánok.*köszönti a nőt mosolyogva, barátságosan.*
- Miben lehetek a segítségére?*kérdezi meg készségesen.*
Vissza az elejére Go down
Kesa Klensbane
Szürkeköpenyes
Kesa Klensbane


Hozzászólások száma : 306

Character sheet
Nép: Mágusok

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-10-16, 6:19 pm


* A kiszűrődő fények, és a még ebben a kora esti órában is munkálatokról tanúskodó hangok bizonyítják Kesa számára, hogy még nem érkezett későn.
A műhelybe belépve két férfit pillant meg. Az egyik egy fiatal, vele nagyjából egykorú férfi, kinek izmos vonásait az izzadtságtól rátapadó ruhadarabok csak még jobban kihangsúlyoznak, míg a másik személy egy, az előzőnél, idősebb férfi. A műhelyben uralkodó hőség már akkor megcsapja Kesát, mikor kinyitja az ajtót, de amint beljebb lép teljes valójában megtapasztalhatja azt a hőséget, amiben ez a két férfi napjait tölti. *
- Viszont kívánom!
- A lovamnak lenne szüksége egy új patkóra, s ha már így alakult a többinek sem ártana, ha szakértő szemek is megvizsgálnák.

* Ki tudja, talán valami elkerülte az ő figyelmét. Márpedig nem lenne jó, ha következő útja során ismét hasonló problémába ütközne.
Közben Kesa arcán megjelennek az első izzadtságcseppek, ami nem is olyan meglepő, hiszen a kinti hűvös, már szinte hidegnek mondható időhöz illő ruházat csak még melegebbé teszi, az amúgy is meleg levegőt. Éppen ezért egy elegáns mozdulattal oldja le magáról köpenyét, mely részben a hideg ellen volt hivatott védelmet nyújtani, mellesleg így jobban láthatóvá válik Kesa is. *
- Elnézést…
* Kissé zavartan lép közelebb a férfihoz, hogy kezét nyújtsa. *
- Luna Fergala.
* Szokásos álnevével mutatkozik be, ha éppen kereskedőnek kívánja kiadni magát. Majd miután a férfi is bemutatkozik, ujjával kicsit megmozgatja ruházatának nyaki részét, hogy kissé lehűtse magát, hiszen köpenye nélkül sem ilyen hőmérséklethez öltözött. *
- Jó meleg van idebent.
* Jegyzi meg mosolyogva, hiszen erre lehet is számítani egy kovácsműhely belsejében, főleg ha még dolgoznak is. *
Vissza az elejére Go down
Kean Lorel

Kean Lorel


Hozzászólások száma : 79
Életkor : 34
Munkahely : Kovácsműhely

Character sheet
Nép: Emberek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-10-16, 7:12 pm

* Bizony, nagyon hamar, egyből ki is derül, mi is lenne a hölgyemény panasza amiért a kovácsműhelybe vezette el az útja. Meglátszik a nőn, nincsen ekkora hőséghez szokva. Kean-t egyáltalán nem zavarja, hiszen nap, mint nap ekkora melegben dolgozik, hozzá van már szokva. Lassan már-már 5 esztendeje van annak, hogy a kovács mellett dolgozik inasként. Hamarosan a mesterének kell bebizonyítania kell, hogy az eltelt idő alatt mennyit fejlődött.*
- Értem. Rendben van. A patkókat mindjárt megoldjuk.*tesz szóbeli ígéretet a probléma gyors orvoslására. Nem akkora vészes nagy a baj, hogy ne lehetne még az este során elkészíteni azokat a patkókat.*
- Ugyan*legyint*, nincsen semmilyen baj.* Borít fátylat gyorsan a dologra. Nem zavarja, hogy közelebb lépdel hozzá a nőcske. Mikor Kesa a kezét nyújtja kézfogásra ő valóban izmos kezébe veszi finoman a puha női kacsót, de ahelyett, hogy megrázná, meghajol előtte és puha csókot hint rá az illem részeként. Majd elengedi azt. Nem szorította erősen koránt sem. Tudja jól, hogy van izomzata, nem is jelentéktelen, ezért vigyáz a használatával, nehogy fájdalmat okozzon egy ilyen törékeny hölgynek.*
- Kean Lorel vagyok, az ön szolgálatára.*mutatkozik be a valós nevén ahogyan azt neki mindig is tanították, fehér, teljesen hiánytalan fogsorát megvillantva barátságosan. Könnyedén észre lehet venni rajta, hogy egy kész úriember, legalábbis ilyen téren mindenféle képen. Arról azonban fogalma sincsen, hogy a másik csak álnevet használ. Egészen hitelesen adja elő magát, így fel sem tűnik a férfi számára a hazugság. Profin tud ilyesmiről füllenteni Kes, annyi már bizonyos.*
Vissza az elejére Go down
Kesa Klensbane
Szürkeköpenyes
Kesa Klensbane


Hozzászólások száma : 306

Character sheet
Nép: Mágusok

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-10-17, 2:47 pm

* A kacsója felé közeledő ajkakra némileg meglepődik Kesa. Váratlanul érte. Nem mintha a Klensabne család örököse ne lenne hozzászokva, az ilyen módon történő üdvözléshez, hiszen nemesi származása révén többször találkozott az üdvözlés eme tisztelettudó megnyilvánulásához, mint számon tudná tartani. Mégis az, hogy egy kovácsinas, egy betérő, egyszerű ügyfelet részesítsen ilyen üdvözlésben, már igencsak meglepő.
Valódi nevét pedig minél kevesebben ismerik útjai során, számára az annál biztonságosabb, hiszen egy vándorkereskedővel ellentétben, valódi neve esetleg még ismerős is lehet bizonyos illetők számára. Márpedig, ha valaki olyan mágikus tudást üldöz, melyet még maguk a mágusok is jobb esetben csupán kerülnek, míg mások egyenesen megvetnek. Nem célszerű ezt a legismertebb névvel tenni.
Kesa márpedig pontosan ezt a tudást kutatja. Ha pedig ez kiderülnének, Kesa szerint, még szerencsésnek mondhatná magát, ha csupán erejének elzárásával büntetnék érte. Pedig mennyivel kényelmesebbé tenné a keresést, ha kiélvezhetné a címével járó előnyök széles skáláját. *
- Visszatérve a munkához, szeretném megtudni, mikorra várhatom az elkészültét.

* Kissé zavartan emeli fel, az ajkak érintette jobb kezet, hogy arcához érinthesse. *
- Nem mintha olyan sürgős lenne…
* Gyorsan helyesbíti előző kijelentését, és ha lehetséges még zavartabbnak tűnhet. *
- Csupán idefele jövet kissé elszaladt az idő, és még nem gondoskodtam magamnak szállásról az éjszakára.
* Reménykedő tekintettel néz s műhely fényeiben játszó smaragdzöld szemekbe. *
- Segítségemre tudna lenni, merre is induljak egy alkalmas fogadó felé?
Vissza az elejére Go down
Kean Lorel

Kean Lorel


Hozzászólások száma : 79
Életkor : 34
Munkahely : Kovácsműhely

Character sheet
Nép: Emberek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-10-17, 4:59 pm

* Rettentően gyorsan észre veszi Kesa csinos kis, arcocskáján hogy ez a fajta gesztus meglepetést okozott számára. Hiába nem is sejti a másikról a férfi, hogy kék színezetű vér csörgedezik az ereiben, attól még tiszteli a hölgyeket. Már pedig egy nőt így illik köszönteni, akár nemes, akár csak egyszerű életvitelt űzőről legyen szó. Ezt már kiskorától kezdve bele nevelte az édesanyja. Barátaitól is eltanult néhány illem, illetve csábító fogást, amiknek eddig csakis a hasznát vette, kárt nem okozott neki. Igazán nem lehet Kean-t modortalannak nevezni.
Tudja jól, hogy, ha valakinek sok a tudása, amit meg akar magának őrizni, akkor vigyázni kell vele, hogy kinek mutatkozunk be, hisze sok romlott lelkű teremtés van, aki a tudást rossz, gonosz célokra akarja felhasználni. Az pedig sosem vezet semmilyen szerű jó dologhoz, pont épp ellenkezőleg.*
- Szerintem nagyjából fél óra bőven elegendő hozzá.*tippeli meg a kellő időt, nagyjából pontosan. Ekkor a nő kiböki, hogy nem tudja, erre fele hol van egy ivó, ahol este álomra hajthatná a fejét.*
- Természetesen kedves, Luna. Itt az utcában egyenesen végig kell menni, majd van a sarkon egy szabó, annál pedig egy az utak négy irányban folytatódnak tovább. Ott le kell fordulni balra, majd az utána következő második kereszteződésben jobbra és az ötödik épület egy fogadó. Ha meglátja, megismeri, ugyanis magasabb valamivel, mint a többi ház.*ad útba igazítást. A hím ismeri az egész várost, mint a tenyerét, elvégre már itt született meg.*
Vissza az elejére Go down
Kesa Klensbane
Szürkeköpenyes
Kesa Klensbane


Hozzászólások száma : 306

Character sheet
Nép: Mágusok

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-10-18, 5:14 pm

* A válaszok igazán kedvére valóak, hiszen egy röpke fejszámolás után is be lehet tájolni, hogy a leírt útvonal bár nem olyan rövidke, mégis egy kis szerencsével megjárható oda-vissza az említett időtartam alatt. Persze ez nagyban függ attól is, hogy a szóban forgó utcák milyen hosszúak és milyen gyakorisággal követik egymást. Mégis van egy olyan érzése, hogy az a könnyedség, mellyel a férfi az útvonalról beszélt, az azt jelenti, hogy nem lehetnek olyan nagy távolságok. *
- Ez esetben, ha nem bánja, míg maga végez a patkolással, én a szállásomat intézem.

* Kérdőn mered a magabiztos férfira, várva, hogy válaszával megerősítse az elhatározását. Bár megfordul Kesa fejében, hogy talán mégis csak jobb lenne itt maradni, és szemmel tartani Keant. Hiába tűnik megbízhatónak és egyenesnek, azaz olyannak, aki nem fog olyan dologhoz nyúlni, amihez nem kellene. Viszont ennek ellenére sem kellene csak úgy hátrahagyni a szekeret és az abban található értékeket. Arról nem is beszélve, hogy az eladásra szánt portékát sem szokták csak úgy őrizetlenül hagyni, még úgy sem, hogy Kesa szemében nem jelent komoly értéket, de mégis csak adnia kéne a látszatra, és miközben ezek a gondolatok egymás után megjelennek Kesa elméjében is.
Ha idő közben elindulnak kifele a műhelyből, akkor az ajtón túl szólal csak meg.
Ha nem akkor egyszer csak ismét megtöri a csendet.*
- Azt hiszem, inkább mégis csak maradok. Azon a fél órán már nem múlik a szoba.

* Most sokkal határozottabbnak tűnik. Nem véletlenül. Most már tudja, hogy így kell cselekednie. A szállás elintézése valóban várhat még egy fél órácskát. *
Vissza az elejére Go down
Kean Lorel

Kean Lorel


Hozzászólások száma : 79
Életkor : 34
Munkahely : Kovácsműhely

Character sheet
Nép: Emberek

Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime2012-10-18, 7:37 pm

* Az utcák viszonylag rövidek, pláne, hogy csak mellékutcák. Csak a főutak hosszúak, a többi közül a leghosszabban is csak száz párnyi ház található meg. Igaz, hogy Nortelon egy nagy város és viszonylag sok épület van benne, de ezeknek a jó nagy része rengetegnyi kis utcában van szétszórva. A férfi már csak tudja. Gyermekkora óta az emlékezetében őrzi, melyik helyiség hol található meg a felhők városában.*
- Egészen nyugodtan elmehet.*mondja neki mosolyogva. Annyi már teljesen biztos, hogy ő aztán nem fogja bántani sem az áruját, pénzét, avagy bármilyen egyéb fajta más értéktárgyat, mert nem olyan ember. Azon azért meglepődik, amikor a hölgy megcáfolva az előbbi kijelentését még is úgy dönt, inkább marad a műhelyben. Kean-nak lényegében mindegy, hiszen egyébként sem tervezett jelen a helyzetben semmi olyasmit, amit a nő ne láthatna. Éppenséggel megindult volna, mikor Kesa szólt neki, így viszont nem mozdul a fejben gondolt irányba.*
- Rendben van. Cselekedjen úgy ahogyan ön azt legjobbnak látja, Luna. Ott láthat egy széket *mutat az a jobb mutatóujjával az ülőalkalmatosság felé.*, helyezze magát kényelembe, ameddig várakozik. *feleli. A hím odamegy a nagy kályhához, az ajtaját kinyitja, majd a lapátot megmarkolva szenet rak a tűzre és ennek végeztével becsukja a kisajtót. Eközben a kovács nekilát vasat olvasztani a patkóhoz. Ha az már folyékony, formába önti, a darabot kiemelve pedig az izmos férfi megkalapácsolja azt. Legalább tizenöt perc telt el eddig.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Nortelon - A felhők városa - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nortelon - A felhők városa   Nortelon - A felhők városa - Page 7 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Nortelon - A felhők városa
Vissza az elejére 
7 / 17 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Ekorin városa
» Savanti - A vizek városa
» Avlanion - A vízesések városa
» Orod Opelë, a fehér elfek városa
» Ightdar, a tudományok városa

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Északi szeglet-
Ugrás: