LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Avlanion - A vízesések városa

Go down 
+34
Ryn von Samok
Zeltaren
Feline Eryneth N'Ardes
Vogon Beebebrox
Veron
Gomora
Elonar
"Vasgyúró" Ropark
Norujn
Xerar
Belnir
Amíra Nox
Huor Tiwele
Nawarean
Balál Tangeran
Aina Senira
Cloud Revan's
Al'Eron Ryden Savion
Gylnar Radek
Aventhis
Miranda Walchot
Dropie Dan
Akahana
Sou
Kain Namelyr
Élesszemű Caladster
Mitsuko Midnight
Raman
Sydney H. Low
Lucinda Laren
Roober
Edward Orrick
Eclair
Mesélő
38 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 21  Next
SzerzőÜzenet
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-03-08, 11:20 pm


/6Gylnar RAdek//

- Sajnálhatod is … Ezek szerint a vér fontosabb neked, mint az a ”pocaklakó”d, mint az, hogy fogadom a hírt, mint az, amit érzel…
*Kezdi Gyl mikor eltávolodva tőlem felült. Én a földön maradtam, s oldalamra fordulva összegömbölyödtem. Tudtam, hogy amit tettem nem lehet elfeledni, s hogy akkor már nem voltam egyedül, nem csak magamért voltam felelős.*
- Hogy hihetném el ezután, hogy nem csupán a vérmámor irányított, irányít, fog irányítani? Hogy bízhatnék benned?
- Ha nem akarsz ne bízz bennem, sem az érzéseimben. Ha biztos vagy abban, hogy engemet most is a vér irányit, és amiatt mondok el neked mindent, amit könnyű szerrel magamban tarthatnék, akkor csak tessék. … Akkor ott megvolt az oka annak, hogy a vérét akartam a sárkánynak. Te nem tudhatod milyen érzés az….
* Kezdtem hangosan, majd hangom suttogásba végződött. furcsa érzés kezdett hatalmába keríteni. Nem értettem miért. Harag…. harag kezdett el munkálkodni bennem. Amennyire pocakom engedte még jobban összekuporodtam s éreztem, ahogy átveszem az egyre hidegebb föld hidegségét. Nem tudtam honnan jön ez.*
- Ha megunod a véremet, továbbállsz a következő ”prédára”?
*Szemeim a Gyl mondatával egy időben felpattantak. A tűz lángjába néztem bele. Igen… pontosan a lánghoz hasonlót éreztem magamban….*
- Másik prédát?
*Kérdeztem… vagy inkább ordítottam mire az erdőben nyugvó állatok megriadva hallatták menekülő hangjukat, s madarak szálltak fel a lombkoronából. Gyltől kicsit hátrébb dőltem fel hirtelen ülő helyzetembe, mely miatt megjelent egy kis szédelgés, s elsötétülés, de nem volt vészes.*
- Ha te így fogod fel a szerepedet az életemben, akkor nagyon sajnálom, hogy beléd szerettem, és teherbe estem tőled….
* Kezdtem továbbra is hangosan, s már talpra is álltam. Nem vártam meg Gyl reakcióját rögtön dolgaimat kezdtem összeszedni, melyek nem voltak szanaszét, de még sem voltak egy helyen. *
- Azt hiszed, hogy csak a prédám vagy? Ekkora barmot nem látott a világ! Hát ezt nem hiszem le! Mert én csak amiatt feküdtem le veled mert a prédám vagy…. elsőre még lehet is hogy amiatt, mert a véred vonzott, de másodszorra meg harmadszorra is? Azért mentem veled mert a prédám vagy? Azért jártam be egész Lanuriát, hogy egy szem prédát megtaláljak, amikor annyi meg annyi van, hogy csak bírnék válogatni? Jó, ha így akarod, hát akkor felnevelem egyedül a gyereket! Nem is kell segítened! Menj és kalandoz szabadok módjára!
*Tudtam, hogy már csak egy dolog van ami beteheti a tetőt, s romba döntheti az egész világot, de mégis ki-kívánkozott . A tűz mellett elhaladva, nem érdekelve, ha Gyl követ, vagy marad a helyén, megfordultam, majd tekintetemet az övéibe vájtam.*
- Elvetetem! Most már nehezen lehet de megoldom…. csak hogy ne legyen később bűntudatod, hogy magára hagytál egy gyereket, hogy úgy nőtt fel mint te, fél árván!
* Vágtam Gyl fejéhez a szavakat, majd sarkon fordultam s elindultam, de már kezdtem érezni… valami nincs rendjén. Nem csak azzal, hogy elvetettem a sulykot, de a látásom is kezdett életlenebb lenni…*


Vissza az elejére Go down
Gylnar Radek

Gylnar Radek


Hozzászólások száma : 456
Életkor : 33

Character sheet
Nép: Emberek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-03-15, 8:12 pm

- Másik prédát?
* Hangos megnyilvánulására esik le mégis mit mondtam, de a kimondott szavakat már nem lehet semmissé tenni, ráadásul, nem véletlen hagyták el számat ezek a szavak. *
- Ha te így fogod fel a szerepedet az életemben, akkor nagyon sajnálom, hogy beléd szerettem, és teherbe estem tőled….
* Továbbra sem akarja alább hagyni hangereje.*
- Eddig nem, de most már nem vagyok benne biztos, hogy nincs így!
* Folytatom mondatát hasonló hangerővel, mint ahogy ő tette azt az imént, miközben ő holmiait kezdi el összeszedni. Mozdulata hírtelen abbamarad mondatom végére, hogy felém fordulva folytassa véleményét.*
- Azt hiszed, hogy csak a prédám vagy? Ekkora barmot nem látott a világ! Hát ezt nem hiszem le! Mert én csak amiatt feküdtem le veled mert a prédám vagy…. elsőre még lehet is hogy amiatt, mert a véred vonzott, de másodszorra meg harmadszorra is? Azért mentem veled, mert a prédám vagy? Azért jártam be egész Lanuriát, hogy egy szem prédát megtaláljak, amikor annyi meg annyi van, hogy csak bírnék válogatni? Jó, ha így akarod, hát akkor felnevelem egyedül a gyereket! Nem is kell segítened! Menj és kalandoz szabadok módjára!
- Nem, én nem így akartam! És még én vagyok a barom … Kilencszáz évig gond nélkül boldogultál az átkoddal, de amint más célod van, máris megadod magad neki! Ez mit árul el rólad?!
* Erőteljes hangon osztom meg az egyre távolodó Mitsukoval ezt az aprócska gondolatot, amire ő hírtelen visszafordul.*
- Elvetetem! Most már nehezen lehet de megoldom…. csak hogy ne legyen később bűntudatod, hogy magára hagytál egy gyereket, hogy úgy nőtt fel mint te, fél árván!
* Mondatára ledöbbenek. *
- Szóval ilyen könnyen megváltok egy élettől ti elfek! Természet gyermekei!
* Egy helyben állva figyelem, ahogy megtorpan, s tovább nem folytatja a távolodást. *
- Most már biztos, hogy félre ismertelek! Ha a saját gyereked csupán ennyit jelent számodra!
* Öltözetemet megigazítom, várva, valami reakcióra, de az csak nem akar megérkezni. *
~ Tehát tényleg ennyit lenne …
* A nála zajló eseményekről fogalmam sincs, csupán eddig oly erőteljesen hallatott hangjának hiánya az, mely jelzésértékű lehet számomra állapotáról.*
- Ennyi? … Nincs mit mondanod?
* Faggatom továbbra is. Remélve, hogy valami változás áll be beszélgetésünkbe, de ő továbbra sem szólal meg. *
- Ha így, hát viszlát! Továbbiakban semmi se áll közéd és az átkod közé!
* Sarkon fordulva megteszem első lépteim, mire nem várt zaj csapja meg a fülemet.*
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-03-16, 4:57 pm

// Gyl Very Happy//

- Szóval ilyen könnyen megváltok egy élettől ti elfek! Természet gyermekei!

*Vágta a fejemhez Gyl, s megtorpantam. Nem fordultam meg, egyszerűen csak megálltam. A pumpa ismételten elindult föltelé, a maximális szinten túlra, a legfelső határ felé.*
- Most már biztos, hogy félre ismertelek! Ha a saját gyereked csupán ennyit jelent számodra!
*Szakadt a cérna, nagy levegőt vettem, s ellentámadásra kész voltam, de valami más nem így gondolta, s muszáj volt a közelemben lévő fába megkapaszkodnom. Látásom már nem csak életlen volt, de egyenesen megindult a homályos látás szintje felé. Akármennyire is megakartam fordulni és Gylhez vágni, hogy nincs szívem megtenni azt amit nem olyan rég kiordítottam magamból, de én mindent ő érte akarok tenni, csak hogy neki jó legyen, számomra akármilyen fájó, ellenemre való esetről is van szó.*
- Ennyi? … Nincs mit mondanod?
*Hiába vettem levegőt, s szándékoztam megfordulni egyik sem akart úgy igazán menni. Forrt bennem a düh, egyszerre Gyl iránt és saját magam iránt is. Továbbra is éreztem azt a furcsa érzést, s valamilyen bizsergés indult meg bennem. Ekkor döntöttem úgy, hogy akármilyen áron is de levegőhöz kell jutnom, s szorgalmaztam magamat az egyre nagyobb levegők vételére, mely sikeresnek ígérkeztek. *
- Ha így, hát viszlát! Továbbiakban semmi se áll közéd és az átkod közé!
*Mondatát már csak fél füllel hallottam. Előttem már minden sötét volt, s azt nem tudtam meghatározni hol van a kezem egyáltalán. Éreztem, ahogy a melegség a fejemtől a lábamig vándorol, s testem követve ezt a vonalat összecsuklik. Földet érve, s eltörve néhány gallyat, már megérzem honnan jön a bizsergés. Hírtelen az aggodalom fog el, s már csukott szemmel a földön fekve, kicsit összegömbölyödve a hasamat kezdtem tapogatni. Nem tudtam mire vélni a bizsergő érzést, de nem a kellemes érzések közé tartozott.*
-Csak ne legyen baj....
*Suttogtam halkan továbbra is csukott szemmel magamnak, s simogattam a hasamat. még nem igazán történt ilyen, de sejtettem minek a következménye lehet. Egy ilyen csetepaté mást nem is eredményezhetett. Nem kellett sok idő mire elmult a bizarr bizsergés. Nagy levegőt véve fellélegeztem, hogy nem lett az egésznek az eredménye éles fájdalom, mely a lehető legrosszabbal is végződhetett volna. Segítséggel vagy segítség nélkül de feltápászkodtam és aa fának döltem kezemet hasamra téve védően.... mintha így bármi rossztól és ellene irányuló dolgoktól meg tudnám védeni.*
- Semmi baj picim... minden rendben... a mami már lassan lenyugszik....
*Suttogtam hallkan körkörösen simogatva pocakomat. Egy fél mosollyal nyugtáztam... minden rendben.Épp ideje volt kinyitni a szememet, de hiába tettem meg a kellő mozdulatokat. Inger küldés, szemhély felnyitása, semmi sem változott.*
- Gyl... hol vagy?
*Megijedtem, hisz elsőre csak a n agy semmit láttam, ami meg kell mondani nem valami biztató tény, de aztán a szemem sarkában kezdett láthatóvá válni számomra valami derengés, mely csak a tűz lehetett. Nem tellett bele sok idő és nagy levegők vétele, szemem látása folyamatosan kiélesedett. Immáron lenyugodva néztem bele Gyl szemeibe.*

Vissza az elejére Go down
Gylnar Radek

Gylnar Radek


Hozzászólások száma : 456
Életkor : 33

Character sheet
Nép: Emberek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-03-22, 10:29 pm

* A zajra hírtelen fordulok hátra. Ekkor pillantom meg a mostanra már földön elterülő kékhajú elfet. Nem is kell több, hogy ne csak a fejem forduljon felé, hanem fejemet követve egész testem is a megfelelő irányba nézzen, mielőtt szapora léptekkel közelítek a nőhöz, aki még mindig oly fontos számomra.
Kényelmesebb pozícióba helyezzem, hogy ne abban maradjon, ahogy éppen a földre érkezett. Végül pedig próbálom újra magához téríteni.*
~ Térj magadhoz!!
* Továbbra sem akar megmozdulni.*
~ Gyerünk Mitsi!
* Végül csak meg mozdul, de ahelyett, hogy felkelne csupán összekucorodik, s úgy mozgatja kezeit.*
~ Végre … !
* Mintha halk hangféleséget is hallanék, de érthetőnek egyáltalán nem nevezhetőek voltak.*
- Micsoda?
* Kérdezek vissza, hátha nekem szánta azokat a hangokat, csupán még nem reagál mindene úgy, ahogy azt ő szeretné, de választ ugyan nem kapok, csupán újabb mozdulatokat, s hasának újabb vizsgálását. *
~ Nyisd már ki a szemeid!! …
* De ahelyett hogy szemeit kinyitná, teljesen más mozgást hajt végre. Feltápászkodik a földről. Mozdulatai összeszedettsége nem arról győz meg, hogy ezt kellene tennie, de még mindig nem tudom, mennyire van magánál és hogy fogadná, ha hozzáérnék. Így csupán végigkísérem mozdulatait, miközben figyelek, ha segítségre lenne szüksége azonnal tudjak neki segíteni és ne végződjön rosszabbul a helyzet.
A fa tövénél újra hasa kerül nála a főszerepbe, s motyogása is megismétlődik.*
~ Észre sem veszi, hogy itt vagyok …
* Végül csak elérkezik az a pillanat, mikor ragyogó kék szemei elő nem kerülnek szemhéja rejteke mögül. Ekkor újabb csalódás ér. Hiába vagyok előtte, ő mégis úgy néz át rajtam, mintha ott sem lennék.*
- Gyl... hol vagy?
* Döbbenet ül ki arcomra.*
~ Hol lennék …
* Még mindig nem látom arcán a felismerést.*
~ Nem látna? …
- Itt vagyok .... Ne aggódj.

* Várok rövid ideig reakciójára, mielőtt folytatnám. *
- Mi történt? Jól vagy?
* Kérdezem tőle némi aggodalommal átütött hangon, de közelebb nem kerülök hozzá, hiszen a most történtek nem feledtették velem a korábbi összeszólalkozásunkat, s ezáltal tettével egyetembe. *
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-03-30, 1:23 am

/Gyl/

- Itt vagyok … ne aggódj. Mi történt? Jól vagy?
~ Itt van mellettem… nem ment el...
*Gondoltam, s rámosolyogtam, bár mosolyom halovány volt, de igazabbnál igazabb nem is lehetett volna. Gyl a távolságot megtartotta. Nagy levegőket véve lehunytam a szememet, s továbbra is hasamat simogattam.*
- Csak a feszültség és a túlzott idegeskedés, aggodalom, meg gondolom azért a napi utazás mennyiségem is megalapozta a helyzetet. Csak elsötétült a kép, furcsa bizsergést éreztem, de aztán szerencsére elmúlt, csak hírtelen nem láttam semmit… azért kérdeztem hol vagy….
* Újabb nagy levegő vételek követték egymást sorjában szép lassan. El akartam mondani…. elmondtam….*
- Azon az estén…. szörnyű dolgok történtek… nem csak arra a gondolok… Annak előzményeire.
* Kezdtem bele, s elkezdtem feleleveníteni a képeket, melyekbe beleborzongtam, de mégis tisztán előttem voltak.*
- A sárkány vérét már a Nagy Kaszás fogadóból ismerem… már ott is próbáltam segíteni neki.. akkor épp telihold volt, de egyébb okok miatt fel tudtam ébredni… már ott vérét akartam… Telarban csak úgy szimplán találkoztunk… semmit nem akartunk, beszélgettünk mint két régi ismerős….
*Meséltem tovább… gondoltam, hogy Gylnar a háta közepére se kivánja, hogy elmeséljem neki mi történt… de valami azt akarta bennem, hogy elmeséljem neki, még akkor is amikor számomra is igen fájdalmas látvány volt az ami ott történt.*
- Elmentünk egy fogadóba, ahol a sárkány megszállt, s vacsoráztunk. minden nyugodt volt míg nem lettem figyelmes három érdekesen verő szívre. Utunk egy sikátorba vezetett, ahol három férfit találtunk. Egy meg volt kötözve, a második meg a harmadig emberbe döfte mélyen a tőrét. A vér szaga csak úgy terjedt a levegőbe. Máskor egyszerűen ellen tudok neki állni, de amikor ki vagyok fáradva és ráadásként a telihold erősebben hat rám, de nem visz által a holtak világába már másként áll a helyzet. Azt a vérmennyiséget még el tudtam viselni, még azt is amikor az a vad barom állat a kezébe engedte a gyilkos kését.
*Vártam egy kicsit, s tovább tekertem magam előtt a képeket. Mindenütt csak a vért láttam s magát a szót magam előtt. a tüzet, a sötétséget.*
- Az egyik férfit elengedtem, míg a másikat erőmet szinte teljesen felhasználva, megkezdtem a gyógyítását. Ennek meg is volt a hátránya, hisz érzékenyebb lettem a vérre. Sárkány majdnem végzett a gyilkossal is de meg állítottam s közben véréhez jutottam, majd „poggyászainkat” a fogadóba vittük. A sárkány igencsak felöntött a garatra s közben szépen püfölte a gyilkosunkat. Vérének köszönhetően ismételten volt erőm, így meg tudtam akadályozni mágiával, hogy ott helyben agyonverje, de végül is ez mit sem ért, hisz meghalt, majd végül hamuvá lett, mert a sárkány a szemem előtt égette szét porrá….
* A kép, ahogy kitartotta az ablakon a holtat székestül, s nemes egyszerűséggel lángra lobbantotta az egészet, majd a szél szétfújta a maradék hamvat. A hideg futkosott a hátamon, s egész testemben elkezdtem remegni. Tudtam, hogy ami utána volt az teljes mértékben bűn volt…. de akkor ott nem érdekelt más csak a vér… Térdemet felhúztam amennyire csak tudtam, s átkaroltam, majd fejemet ráhajtottam.*
- Utána csak úgy odajött forrongó vérrel s szinte letámadott… hiába utasítottam el… egy idő után megsajnálva vérét kívánva közeledtem hozzá, onnantól kezdve már csak a vére volt az ami számított… csak az járt az eszembe,….. elvesztettem emberi voltomat, s inkább hasonlítottam egy vérre szomjazó vadállatra….
*Könnyeim… csak úgy mint akkor most is záporozásnak indult. Felnéztem, egyenesen Gyl szemében. Amit szemeiben láthattam az mind tükrözte Gyl érzéseit. Félve engedtem el egyik kezemmel lábamat, s indult meg Gyl arca felé. Lassan, s meg-megszakadozva, s ha engedte, csak is ujjhegyemmel érintettem meg az arcát, s ha nem engedte meg lesütöttem szememet, s kezemmel ismételten lábamat szorongattam.*
- Hibás vagyok, bűnös, szajha…kicsivel az eset után ön kezem által próbáltam véget vetni életemnek… de azt akartam, hogy a kicsi megszülessen, s én csak utána haljak meg, s majd elkerüljön hozzád a kicsi, aki ártatlan és nem tehet semmiről. Sőt, neki köszönhető hogy nem halok meg havonta… Gyl… engemet utálj, vess meg, kínozz amennyire szeretnél, csak a kicsit szeresd… óvd, tanítsd, mint gyermekedet.
* Utolsó mondatom alatt már szemeiben ástam magam mélyre. Azt akartam, hogy lásson, a lelkembe, a szívembe.*

Vissza az elejére Go down
Gylnar Radek

Gylnar Radek


Hozzászólások száma : 456
Életkor : 33

Character sheet
Nép: Emberek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-04-09, 1:52 am

* Aggodalmam hamar tovaszáll látva mosolyát. *
~ Legalább semmi komoly.
* Gondolom magamban, mielőtt szavaiba kezdene.*
- Csak a feszültség és a túlzott idegeskedés, aggodalom, meg gondolom azért a napi utazás mennyiségem is megalapozta a helyzetet. Csak elsötétült a kép, furcsa bizsergést éreztem, de aztán szerencsére elmúlt, csak hírtelen nem láttam semmit… azért kérdeztem hol vagy….
- Visszajöttem, csak nem hagylak eszméletlenül az erdő közepén.
* Némi mosolyt erőltetek arcomra. *
~ Még várok kicsit a távozással.
* Jobbnak látom így cselekedni, ki tudja, lehet, visszaesne. *
- A sárkány vérét már a Nagy Kaszás fogadóból ismerem…
~ Már megint ez a téma …
- már ott is próbáltam segíteni neki.. akkor épp telihold volt, de egyéb okok miatt fel tudtam ébredni…
~ Még szinte magához sem tért …
- már ott vérét akartam… Telarban csak úgy szimplán találkoztunk… semmit nem akartunk, beszélgettünk. mint két régi ismerős….

* Utolsó mondatára némi levegő távozott orromon keresztül.*
~ Na igen … és hogy végződött …
* Annak ellenére, hogy kikívánkoztak belőlem gondolataim, végül mégse teszem meg. Ha megteszem, még újra elájul itt, én pedig később szabadulok ebből a mostanra már értelmetlen beszélgetésből. Cserébe egy másik gondolat kezd eluralkodni rajtam.*
~ Érdekel ez engem?
* Kezemmel végigdörzsölöm, homlokom és szemeimet, miközben újra felmerül bennem a távozás gondolata. *
~ Egyszer is elég volt végighallgatni.
- Elmentünk egy fogadóba, ahol a sárkány megszállt, s vacsoráztunk. Minden nyugodt volt, míg nem lettem figyelmes három érdekesen verő szívre. Utunk egy sikátorba vezetett, ahol három férfit találtunk. Egy meg volt kötözve, a második meg a harmadig emberbe döfte mélyen a tőrét.
* Ha Mitsuko nem csupán emlékeivel, hanem reakciómmal is törődne, könnyen láthatja az érdektelenséget arcomon.*
- A vér szaga csak úgy terjedt a levegőbe. Máskor egyszerűen ellen tudok neki állni, de amikor ki vagyok fáradva és ráadásként a telihold erősebben hat rám, de nem visz által a holtak világába már másként áll a helyzet. Azt a vérmennyiséget még el tudtam viselni, még azt is, amikor az a vadbarom állat a kezébe engedte a gyilkos kését.
* A érdeklődésem továbbra sem erősödik a történet iránt. Már tudom, amit tudni kell belőle.*
- Az egyik férfit elengedtem, míg a másikat erőmet szinte teljesen felhasználva, megkezdtem a gyógyítását. Ennek meg is volt a hátránya, hisz érzékenyebb lettem a vérre. Sárkány majdnem végzett a gyilkossal is de meg állítottam s közben véréhez jutottam, majd „poggyászainkat” a fogadóba vittük. A sárkány igencsak felöntött a garatra s közben szépen püfölte a gyilkosunkat. Vérének köszönhetően ismételten volt erőm, így meg tudtam akadályozni mágiával, hogy ott helyben agyonverje, de végül is ez mit sem ért, hisz meghalt, majd végül hamuvá lett, mert a sárkány a szemem előtt égette szét porrá….
* Szemeim a szokásosnál nagyobbra kerekednek, a megoldások hallatán. Mindenesetre, be kell ismernem, nem is olyan rossz módja a nyomeltüntetésnek. *
- Utána csak úgy odajött forrongó vérrel s szinte letámadott… hiába utasítottam el… egy idő után megsajnálva, vérét kívánva közeledtem hozzá, onnantól kezdve már csak a vére volt az ami számított… csak az járt az eszembe,….. elvesztettem emberi voltomat, s inkább hasonlítottam egy vérre szomjazó vadállatra….
~ Vér, vér, vér és még több vér …
* Tekintetemen már kevéssé vehető ki az érdektelenség, hiszen sejtem, hogy itt a vége, főleg mikor tekintetét felém kezdi fordítani. Cserében helyét egy komor kifejezés veszi át, mellyel a szemébe nézek. Története ugyanis egyáltalán nem hat meg, sejtem nem is azért szánta.
Felém közeledő kezét lassú mozdulattal ejtem ujjaim rabságába, mielőtt elérhetné arcomat. Gyengéden szorítom meg kezét, miközben tekintetem kezdi elveszteni komor vonalait, amit nem akarok neki is megmutatni, így lehajtom fejemet. Fejem ívét követően kezemet is leengedem, vele utat mutatva az ő kezének is. Mikor már teste mellé ér, óvatosan kihúzom gyengéden rákulcsolódó ujjai közül.*
- Hibás vagyok, bűnös, szajha…
* Meglepetten tekintek továbbra is lefele a szavakból áradó gondolatok valóságtartalma miatt. *
- kicsivel az eset után ön kezem által próbáltam véget vetni életemnek…
* Szemeim összehúzódnak, s csak úgy hallgatom tovább mondandóját.
- de azt akartam, hogy a kicsi megszülessen, s én csak utána haljak meg, s majd elkerüljön hozzád a kicsi, aki ártatlan és nem tehet semmiről. Sőt, neki köszönhető hogy nem halok meg havonta…
* Korábban leeresztet kezemen lassan záródnak össze az ujjaim, majd újra kinyílnak. *
- Gyl… engemet utálj, vess meg, kínozz, amennyire szeretnél, csak a kicsit szeresd… óvd, tanítsd, mint gyermekedet.
* Tekintetem továbbra sem emelem fel. Jobb, ha nem látja azt a haragot, mely újra erőt vesz rajtam.
Szavait ismét megismétlem elmémben, felidézve eredeti gazdájuk akkori hangjával egyetemben.
Hiába ismételtem meg szavait és hiába hallom még mindig folyó könnyeit kísérő szipogó hangot, nem változik elhatározásom, sőt csak még jobban megerősít benne, hogy meg kell tennem. Még akkor is, ha ez a cselekedet nem jellemezte eddigi viselkedésemet, mint ahogy az övét sem az előbb elhangzottak.
Soha nem gondoltam volna, hogy ez velem is megtörténhet. Az ilyen esetekre azonban sose készülhet fel az ember kellően, s ki tudja, hogy az ilyen helyzetben meghozott döntés, reakció lesz-e a megfelelő. Néha mégis előfordulhat olyan eset, amikor az ember úgy érzi, olyan dolgot kell tennie, amit más esetben messze elkerülne.
Már szinte érzem Mitsuko, bármi reakció után vágyó tekintetét, miközben utoljára elismétlem korábbi hosszas monológjának a legfontosabb pontját.
Végül csak elérkezik az az idő, mikor az érzelem felülkerekedik az ész és a saját elvárásokon és kitör az emberből.
Így adódik, mikor felkapom a fejem, Mitsuko is szembetalálhatja magát, oly hőn áhított tekintetemmel. Valószínű ő nem pont erre számított, ezen szavak elmondása után, de ez engem ez alkalommal nem érdekel. Nem próbálom elrejteni sem azt, amit érzek, sem azt, amit gondolok. Láthatja a harag és felháborodás minden jelét, mely egy emberi arcon csak képes kirajzolódni. Sőt még ennél is több, hiszen szinte egyből ezután saját bőrén is érezheti, észhez térítő érintésemet, melyet arcára helyezek.*
- Komolyan eldobnád az életed?!
* Kiabálok rá, és mielőtt még válaszolhatna folytatom hasonló hanggal. Nem zavar az esetlegesen felriadó állatok sereglete vagy bármi más miatt. Én folytatom.*
- Mit oldanál meg azzal?! Semmit!!
* Megvárom, amíg biztosan rám figyel.*
- Kinek tennél jól?! … Nekem?! … A kicsinek?! … Magadnak ?!
* Egy rövid szünetet tartok, hogy megemészthesse a belőlem feltörő gondolatot, majd folytatom, de ha közbe akarna szólalni nem engedem, hanem őt megelőzve vagy szavába vágva folytatom.*
- Ami megtörtént, azon már nem tudsz változtatni!! A tévedéseiddel együtt kell élned! És el kell fogadnod, hogy megtetted.
* Hangom fokozatosan halkul, miközben saját tévedésem és annak súlya jut eszembe, amit a Hyarmenya dzsungelben követtem el. Bár lehet másnak nem is tűnne oly fontosnak, de számomra mégis életem egyik legnagyobb hibája, mikor egyik legfontosabbnak tartott saját elvemet szegtem meg.
Amennyiben Mitsuko engedi, ez alkalommal óvatosan helyezem kezemet arcának korábban érintett pontjára.*
- Ez lett volna kilencszáz évnyi tapasztalatod után a döntésed?
* Teszem fel mostanra már nyugodt és némi aggodalommal meghintett hangon.*
- Kár lenne érted.
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-04-28, 12:25 pm

// Gylnar Radek //


*Csak néztem rá, reménykedve, hogy kapok valami reakciót. De csak lefelé tekintett. Már nem igazán bírtam, s könnyeim még jobban elárasztották szemeimet, megnehezítve a látást, de ügyeltem, hogy hangomat ne hallassam, s néma sírásba kezdtem. Nem bírva egy idő után a némaságot, kislányosan ikegtem, amikor Gyl hirtelen felnézett, s még a könnyfalon keresztül is megláttam azt a hihetetlenül nagy haragot a szemében. Érzéseit arcának vonásai is követték, s szinte groteszk álarc került Gyl arcára, mely megrémisztett, hisz még sosem láttam ezt az arcát. Ezek után már feleszmélni se volt időm, mire hangos csattanással ért tenyere arcomhoz, csípős, égető érzést hagyva maga után. Ikegésem azonnal abbamaradt, s megszeppenve néztem Gylre.*
- Komolyan eldobnád az életed?!
*Kiabált rám Gyl, valószínűleg teljes hangerejéből, melytől érzékeny füleim szinte hátrafeszültek mint a macskáknak szokás. Testem megfeszült, s az erdő állatai felriadva az éjszakában futásnak eredtek, vagy éppen elsuhantak. Hangos hangja után az éjszaka néma csendje ütött be hirtelen, szilárdan mint a jég, s megtöretlennek tűnt, szinte a tűz fájának apró ropogását se lehetett hallani.*
Mit oldanál meg azzal?! Semmit!!
*Mozdulni továbbra se mertem. Szemeim nagyra nyitva néztem vissza Gylre. Levegőt se mertem venni, s kezeim sem mozdultak mellkasom elől.*
 - Kinek tennél jól?! … Nekem?! … A kicsinek?! … Magadnak ?!
*Próbáltam rá figyelni, hisz nem hiába ordítozott, s közben nem törődni azzal, hogy lángol az arcom, s apró tűszúrásként terjed el rajta a zsibbadtság érzete. Kisebb szünetet hagyott nekem, hogy gondolkodhassak, de nem igazán akaródzódott az agytekervényeimnek ez a bizonyos megerőltető munka, s így csak körülbelül néztem ki a fejemből, lassan tisztuló tekintettel. *
-Ami megtörtént, azon már nem tudsz változtatni!! A tévedéseiddel együtt kell élned! És el kell fogadnod, hogy megtetted. 
*Csak igazat adhattam neki. Változtatni semmin nem lehet, ami már a múlté. Akár a kék sárkány napjáról, akár Eroniáról, akár Alexről van szó, mind mind olyan dolog, amely a múlt martaléka, és változtathatatlan. Kezének közeledésétől megijedve hátrafelé mozdul fejem, de végül nem húzom el arcomat kezének érintésétől. Kemény kezének puha érintése túl puhának bizonyult, ugyanis nem éreztem körülbelül semmit, csak az apró tűszúrásokat, melyek a továbbra is tartó zsibbadtságból adódtak, fel is szisszentettem, s meg is volt az első mozdulatom, szemeim hirtelen összecsukása az erősebb szúrások hatására.*
-Ez lett volna kilencszáz évnyi tapasztalatod után a döntésed?
*Hangjában ismét megtaláltam azt akit ismertem, a gyengéd Gylt, s nem azt aki az előbb megmutatkozott. Fellélegeztem. *
- Kár lenne érted.
*Mintha az aggodalom aprócska hangjait hallottam volna. Ismételten fellélegezve nyúltam Gyl kezéhez s jólesően simítottam bele arcomat tenyerébe, majd halk könnyeket ejtve lassan nyakába borultam, s hangomat visszafojtva sírtam s szorítottam magamhoz Gylt.*
-Gyl... én... annyira... annyira sajnálom... és .. és ...szeretlek... Gyl...
*Próbáltam kimondani a szavakat igekés nélkül, de nem igazán akart sikerülni. Ha Gyl engedte hosszabb ideig is átkarolva őt térdeltem előtte, majd elengedve nyakát sarkamra ültem, de arcát továbbra sem engedtem el, s homlokához érintettem homlokomat.*
-Ígérem, soha, de soha többet olyat nem csinálok. Az életemre esküszöm...
*Mondtam, majd érezve a fáradtságot, a kimerültséget, s az időt, úgy döntöttem, lassan itt az ideje egy kis pihenőnek, de még vártam, csak nagy levegőt vettem, s nyugtatgattam magamat.*

Vissza az elejére Go down
Gylnar Radek

Gylnar Radek


Hozzászólások száma : 456
Életkor : 33

Character sheet
Nép: Emberek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-05-11, 12:06 am

* Puha bőre oly nyugodtan simul bele tenyerembe, mintha nem is az imént találkoztak volna nagyobb lendülettel.
Arcának puha érintése közben a le lecsorgó könnyeket törlöm le máskor oly vidám arcáról.
Most, hogy már megtettem, nem is érzem annyira távolinak magamtól az a dühkitörést, mely épp az előbb tört ki belőlem.
Mélyen Mitsuko könnyező szemeibe nézek, miközben bár nem formálódnak értelmes szavakká gondolataim, mégis próbálok további alapot találni tettemre.
Miközben elmémben cikázó gondolatok vihara némiképp leköti figyelmemet, így csupán néhány pillanatnyi késedelemmel veszem észre a kezemet elhagyó elfet. Ekkor pedig korábban arcát simogató kezemmel hátát veszi célba, hogy átkarolhassam, és magamhoz szoríthassam, akár csak ő teszi, miközben bár hangját megpróbálja elfojtani, mégis hallom olykor feltörő szipogását.
Mély levegőt veszek, és lassan fújom ki hosszú hegyes fülei mellett. Némi késztetést érzek, hogy súgjak valami biztatót azokba a hegyes fülekbe, nem tagadhatom, hogy is érzek iránta, mégis egyetlen porcikám sem kívánja megtenni ezt a lépést felé. Csupán szememet lehunyva érzem a nyakamban síró elf testének minden rezdülését. *
- Gyl... én... annyira... annyira sajnálom... és .. és ...szeretlek... Gyl...

* Szavai hallatán nem taszítom el magamtól. Hagyom, hogy továbbra is átölelve ejtse könnyeit, miközben szó továbbra sem hagyja el számat. Csupán elmémben kezdenek cikázni a válaszok az elhangzottakra, miközben szemem héjaim között továbbra sem keletkezik érzékelhető rés, egészen addig, míg Mitsuko el nem enged, hogy következő mondatát immáron szemembe mondhassa.*
- Ígérem, soha, de soha többet olyat nem csinálok. Az életemre esküszöm...

* Szemem lassú mozdulattal helyeződnek korábbi helyzetükre. Ennek megfelelően válaszom is várat magára.
Mély levegőt veszek, mely lassú látványos módon távozik tüdőmből, mielőtt szemeim újra kinyílnának, hogy Mitsuko zafírkék szemeivel felvegye a kontaktust. *
- Úgy látom nem érted…
* Hangom nyugodt és beletörődő, melyet arcom vonásai is tükröznek.
Ismételten mély levegőt veszek, mely rövidesen látványosan távozik belőlem, miközben végiggondolom, hogy akit ki készülök oktatni, bár nem látszik rajta, mégis több tízszer annyi időt élt ezen a világon, mint én magam. Éppen ezért rendkívül ironikusan hat számomra, hogy mégis én készülök neki magyarázni.*
- Hogy is mondjam?!
* Még nem sikerült megtalálnom a megfelelő szavakat, amikkel azt a hatást érhetem el nála, amit el szeretnék.
Néhány röpke pillanatnak kell eltelnie, hogy úgy érezzem összeállt bennem az, amit a tudtára szeretnék adni.*
- Nem nyugtat meg, hogy a saját életedre esküdsz…

* Hangomból továbbra is annyira száműzöm érzelmeimet, amennyire csak tudom. Most azoknak nincs itt helyük.*
- Ráadásul egy olyan ígéret fejében, melynek a betartást nem is tudod garantálni…

* Mélyen a szemébe nézek, miközben bár továbbra is szeretném elrejteni, de szemeim mégis elárulják szomorúságomat.
Ha Mitsuko szeretne valamit mondani, hagyom, hogy megtehesse, mielőtt folytatnám.*
- Ne ígérj olyat, amit nem tudsz betartani.
* Rövid szünetet hagyok ismét, ha közbe kívánna vágni.*
- Hiszen te magad mondtad korábban. …
Ha pedig nem tudod betartani, miben jobb ez az ígéret annál, mint mikor meg akartad ölni magad? …
Már el is feledkeztél arról, mi történt, nem is olyan rég, mikor el kívántad dobni az életed? …

* Szemeim ismét lassan csukódnak le, miközben fejem is enyhén lehajtom. Megszakítva a kettőnk közti szemkontaktust, ha még van, hogy akár csak néhány pillanatig is, de nyugodtan gondolhassam végig, hogy talán újra úgy kellene reagálnom, mint akkor.
Végül elvetem ezt az ötletet. Legalábbis egyenlőre mindenképpen.*
Vissza az elejére Go down
Miranda Walchot
Vízi nimfa - Helian nimfa
Miranda Walchot


Hozzászólások száma : 41
Munkahely : Van is nincs is

Character sheet
Nép: Nimfák

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-05-13, 5:26 pm

/Dropie Dan/

Dropie leszerelkezett, bár én úgy véltem valamelyest felesleges, mert nem tudhatjuk mi vár minket odalenn. Úgy éreztem magam mintha repülnék, a víz körbe zárt minket, s ahogy egyre közeledett a csobbanás ideje úgy egyre lazább lett kézfogásunk kis surranómmal. Végül el kellett engednünk egymás kezét. Ahogy elértem a csobogót és mélyre merültem a vízben kellemes érzés fogott el, mint aki elérte azt amit szeretett volna, mintha haza értem volna. Néhány pillanatig megengedtem magamnak hogy a víz alatti mesés látványban gyönyörködjek. A kristálytiszta vízben láttam a különféle halakat, a gyönyörű korallokat és vízi növényeket. Kissé távolabb láttam két kapálózó lábat a vízfelszín közelében. Sejtésem szerint kis surranó barátom volt az. Ezáltal észbe kapva a felszín felé rúgtam magam. Mielőtt még a víz fölé emelkedtem volna, elmémben megjelent a kép hogy én a víz tükrön állok. Aztán miután a felszín fölé a levegőbe emelkedtem finomul a víztükörre álltam és az kellemesen cirógatta lábujjaimat, bokámat a szoknyám alatt. Pazar látvány volt ami elém tárult, ugyanis a vízesés mögött álltam egy barlang bejáratánál, melybe egy kissé behatolt a víz majd hosszú járatban folytatódott. Megfordultam hogy lássam Dropiet. Rámosolyogtam a vízesésen keresztül mert ő kívül volt még majd elkiáltottam magam, lévén a vízesés hangosan zubog, de talán a víz hasznomra lesz és eljuttatja kiáltásom surranó barátomnak.

- Ússz ide! Találtam egy barlangot!
Ha meghallotta megfordulok és elindulok a titokzatos hely belseje felé. Kis barátomat a barlang belsejében a partnál várom meg s közben egy vízcseppel játszadozom.
- Azt gondoltam már ide sem érsz. – mosolyogtam Dropie-re aki csuromvizesen mászott ki a barlang partjára.
Gonosz kis gondolat fészkelte magát fejembe és a vízcseppet amit az imént formáltam a surranó orrára csöppentettem. Kacéran mosolyogtam és szemléltem társam vizes ruháit ahogy rátapadnak testére és imitt amott izmosságát és egyéb dombos helyeit hangsúlyozzák.

//ne haragudj hogy eddig nem írtam//
Vissza az elejére Go down
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-05-21, 3:47 pm

/ Miranda Walchot /


Állandóan cikázó gondolatai ez alkalommal sem tudnak hosszabb ideig egy konkrét dologra összpontosítani. Mármint arra, miért nem haladt annyit, mint érezte.
Rendkívül magasröptű elmefuttatását egy, lágy hang szakítja félbe. Hiába, a vízesés robaja sem képes meggátolni ezt a hangot, hogy eljusson a kis surranónk fülébe. Azonnal a forrását kezdi keresni, de a vízesés hangjának legalább ezt sikerül megnehezítenie. Egyszerűen nem sikerül beazonosítani, merről is jött pontosan ez az ismerős hang. Fejének bősz forgatásával próbálja orvosolni ezt az apró problémát, de hiába. Sehol sem leli hírtelen a keresett nimfa alakját. Míg fel nem figyel egy, a vízesés által elmosódó alakra. Csupán egy csipetnyi képzelőerőre van szükség, hogy ebből az elmosódott alakból máris felismerhető legyen Miranda alakja. Képzelőerőért pedig egy surranónak sem kell a szomszédba mennie, talán kétszer is beálltak abba a bizonyos sorba, mikor ezt osztogatták. Így van ezzel Dropie is. Pillanatok alatt összeáll szemei előtt a már jól ismert alak, miután úszási tudományát ismét megcsillogtatva, közelít szép fokozatosan a vízfüggönyhöz, majd át rajta. Eddigre a kellemes hang bájos tulajdonosának már csupán hűlt helyének látványa marad a kis surranónak.
- A barlang. – gondolatai már a barlang belsejében és az ott rejtett titkok körül járnak. – Biztos Miranda is errefele lesz. – Lendületesen vág neki barlang mélyebb részeinek, úgy azonban nem lehet túl gyorsan haladni, ha közben a surranó feje körbe-körbe jár, az elé táruló látvány miatt.
A kis barlang azonban hamarosan egy nagyobb csarnoknak is megfelelő helységbe vezet, ahol már a kis surranónak nincs szüksége saját képzeletére, hogy láthassa a nimfa alakját. Miranda a parton egy nagyobb sziklán ülve játszadozik egy vízcseppel.
Dropie csöndben figyeli a játszadozó vizes nimfát, míg végül sikerül kikászálódnia a parton.
- Nem tehetek róla. Úgy tűnik jobb úszó vagy nálam. – válaszolja széles mosoly társaságában. – Pedig bármelyik követ le tudom hagyni lefele menet. – folytatja kuncogva, mígnem figyelmét teljesen le nem köti a nimfa korábbi játékszerének rendkívül különös útja egészen az ő orra hegyére. Dropie arcának mimikáját kihasználva próbálja minél hosszabb ideig orra hegyén tartani a csepp maradványait. – Lecsurgott. – szájának íve rövid ideig legörbül a szavak kimondásának idejére, de onnantól újra ellent mondanak a gravitációnak, és felfele kezdenek húzódni, ahogy a nimfa szemeit figyeli. Lassú léptekkel közelíti meg Mirandát, miközben kezét hátul összefogva.
Mikor Miranda elé ér, kezét felemeli, hogy ujja hegyéről most ő pottyantson egy cseppet a nimfa orrára.
- Most rajtad a sor. – megvárja, míg egy csepp már kezd alakot ölteni ujjának hegyén, mikor új gondolattól vezérelve leveszi kezét – Vagy inkább nézzük meg jobban a barlangot? – buzgó lelkesedéssel kérdezi. Annak ellenére, hogy a kis surranó még nincs is tudatában, mennyi irányt is vehetne innen a kis kalandjuk. – Szerinted miért rejtenek el egy barlangot a vízesés mögé? Talán elrejtettek itt valamit? Mi lehet az? – osztja meg feltörő kérdéseit Mirandával.

//Harag helyett örülök visszatértednek! Very Happy
Bocsi a késésért, de most már túl vagyok a suli nehezén, így már én is gyorsabban tudok majd reagálni. //
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-06-10, 11:37 pm

/Gylnar RAdek Very Happy:D:D //


*Gyl szemeibe nézve hallgattam őt, s a kellő pillanatokban bólintottam aprót. Igazat kellett neki adnom, hisz tényleg nem tudom garantálni, nem tőlem függ az, hogy mikor és hol jön elő az ilyen, kerülök olyan helyzetbe, ahol ugyan az, vagy hasonló eset megtörténhet. Miután Gyl elért mondandója végére, lehunyta szemeit, s én fellélegeztem. Megértettem minden szavát.*
- Sajnálom, bocsánat, igazad van…
*Ennyit mondtam, de már nem régi tetteimre gondoltam, hanem az elmúlt néhány percben történt cselekedeteimre.*
- Gyl…
*Kezdtem, majd a tűz felé néztem, mely már nem volt olyan nagy, hisz a farakás nagy része már leégett, de melegségét még mindig árasztotta. Lehunytam a szememet majd engedve valamilyen erőnek, mely a föld felé húzott, szépen lassan eldőltem úgy, hogy végül is az oldalamon feküdtem, de hátammal kifelé fordultam és a csillagokra néztem fel. Olyan messze voltak, távol egymástól és mégis közel. Rájöttem, hogy szeretem az éjszakát. Mindig akkor történnek a legérdekesebb dolgok, a fordulópontok, változások. Körülnéztem mi van felettünk. Ég, csillagokkal és egy-két szösszenetnyi felhővel, hold, mely szokásához híven ezüstösen ragyogott harmadik negyedében, levelek, melyek a körülöttünk lévő fák lombozataihoz tartoztak, s melyek eltakarták a köztük lapuló és alvó szárnyas állatokat, míg végül Gyl felé pillantottam, s figyeltem őt. Barna haja kócosan omlott vállára s onnan tovább, lapockája környékén valamilyen leheletnyi kötés tartotta össze haját, melyen a kötés valószínűleg szoros volt, de a sok út és megviselés meglazította. Haja félig eltakarta kissé borostás arcát, fülét és esetleges hegeit. Hátán most is ott volt apja kardja melyet még Eroniai kalandunk során mutatott meg nekem, miszerint segít megölni a Kék Sárkányt.*
~Annak ellenére, hogy akkor alig ismert pár órája… bár ezt pont én mondom, aki akkor és ott megtette élete lehetőleg legmeggondolatlanabb első lépését…. Egy idegen férfivel…. És most tőle várok gyereket és a legfontosabb lett számomra…
*Ruhája a megszokott sötét fekete volt, mely most mégis melegséget árasztott a tűz fénye által. A lángok fényei megcsillantak a haján, s meleg barnára festették. Vártam, míg Gyl felém fordult, csak vártam. Vártam, míg szemei ismételten az én szemeimmel tartották a kapcsolatot és nem a belső sötétséggel. Ismételten nagylevegőt vettem és az első eszembe jutó mondatokat kipréseltem magamból.*
- Hogy legyen ez után? Mit szeretnél?
*Szépen óvatosan az oldalamra dőltem, s kezemmel a tűzhöz közeledtem a jól eső meleg érdekében. Fejemet is a tűz felé fordítva élveztem a lángok fényeit, ahogy sárgából átmegy vörösbe, s vissza.*
- Jössz velünk most, vagy majd valamikor később?
*Érezem, hogy elfáradtam, egyre nagyobb levegőket vettem ráadásul egyre lassabban. Testem, mint valami zsák úgy nehezedett a földre, s szemhéjam se sokáig akart nyitva maradni.*
- Fáradt vagyok….
*Mormogtam magam elé, de eldöntöttem, hogy ha Gyl most szándékozik válaszolni akkor megvárom, de ha azt mondja, hogy gondolkodik még, akkor kétség kívül álomba zuhanok.*

Vissza az elejére Go down
Gylnar Radek

Gylnar Radek


Hozzászólások száma : 456
Életkor : 33

Character sheet
Nép: Emberek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-06-21, 1:13 am

- Sajnálom, bocsánat, igazad van…
* Csupán füleim bizonyulnak tanúnak afelől, hogy végül mégis megérette, mire is utaltam neki az előbb. Szemeimet még mindig nem nyitom ki, úgy ahogy tekintetem sem emelem felé. Így várom mondandójának folytatását. *
~ Hogyan tovább …
* Merül fel bennem a kérdés, amire már nem is jut időm, komolyabban megvitatnom magammal, hiszen füleim ismét meghallják Mitsuko lágy hangját.*
- Gyl…
* Elsőre semmi reakciót nem mutatok nevem hallatán, azonban ahogy telnek a pillanatok, hiányolni kezdem a folytatást.
Ez alkalommal is lassú távozásra kárhoztatom tüdőmben található levegőmennyiséget, mielőtt szemem világa a sötétségből a fény felé, míg tekintetem iránya a földről az elf alakjára nem vetődik.*
~ Talán megerősítést vár.
* Gondolom, miközben az égitestek és gondolatának világában elmerülő elfet figyelem.*
- Igen… ?
* Végül csak megtöröm a csendet, miközben azúrkék szemiben keresem gondolatai fonalát.*
- Jössz velünk most, vagy majd valamikor később?
* Szemeim hírtelen kikerekednek.*
~ Hogy megyek-e? Ezt ki mondta? …
* Döbbenek le kérdésétől, miközben tekintetem is egyenesen magam elé szegezem a földre. *
~ Hogy gondolja? …
* Csak meredek továbbra is előre a földet bámulva. Figyelmemet teljesen elkerüli Mitsuko utolsó mondata.
Végül csak megtöröm mozdulatlanságom, de ekkor sem a földön elterülő, lassan álomba merülő elf felé, hanem a lobogó tűz játékára. Még nem akartam a szemébe nézni, hiszen éreztem, hogy én magam sem tudom már, mit is akarok pontosa.
A tűz azonban olyan hatást gyakorol rám, amire nem számítottam. Hosszú percekig veszek el a lángok játékában, amint azok hol kisebbre, hol nagyobbra nőnek, hol pedig egymásba olvadnak, miközben színük is folyamatosan változik akár csak egy kis, különös élőlény életét figyelhetném minden egyes lángban. *
- Hogy vele…
* Jut eszembe a felém érkező kérdés, aminek hatására azonnal Mitsuko felé kapom a fejemet, de azonnal el is csuklik hangom, amint látom a lecsukott szemhéjakat.*
- tek …
* Fejezem be szavamat, és közben felfigyelek a lassan ütemesen mozgó elf testre. *
~ Na jól állunk. Most meg elaludt…
* Szememet felhúzva, lassan szabadulok meg a levegőtől, miközben tudatosul bennem, hogy egyedül maradtam gondolataimmal. Nincs senki, akivel vitatkozhatnék, csak saját magammal. Nincs senki, aki hallaná mondandóm csupán én magam. Az erdő állatai is messze elkerülik a tüzet és az erdő háborgatásáért felelős alakot.
Lassú mozdulattal állok fel a földről, hogy a legközelebbi fa felé vegyem az irányt. *
- Mit kéne tennem?
* A fa már szép kort megélhetett, látva méretét és életének végét jelentő pusztulás jeleit. Egy röpke pillanatra jó ötletnek tűnik kikérni az öreg véleményét. *
- Ugye te sem fogsz választ adni kérdéseimre?
* Kérdezem ismét az öreg fát, amit némi erőltetett kuncogásféle követ.
Valami úton, módon nem ér meglepetésként, hogy kérdéseim célpontja inkább a némaságot választja. *
- Ezt kölcsönveszem.
* Dörmögöm orrom alatt, már nem is fárasztom annyira hangszálaimat feleslegesen, miközben lehajolok egy nagyobb gallyért, mielőtt tovább folytatnám utamat, vissza a tűzhöz.
Egy kényelmes helyet keresek a tűz közelében, ahonnan pont szemből láthatom a pihenő elfet.
Tekintetem lassan végigvonul Mitsuko alakján. Egy rövid ideig megállapodik hasa környékén, mielőtt tovább haladna. Végül ismét a lángok ragadják el tekintetem, amit követ mozgásom is. Az előbb szerzett gallyal kicsit megpiszkálom a gyengülő tüzet, ezzel egy új lendületet adva neki néhány rövid percig, amit ki is élvezek, a friss lángok játékának figyelésével.
A lángok játéka alatt hiába próbálok nem gondolni az elmúlt eseményekre, mégsem sikerül teljesen megszabadulnom tőlük. Valahol, elmém legmélyét, még mindig ez foglalkoztatja. Erről árulkodik, hogy egy nagy sóhaj hagyja el ajkaimat, miközben egy-egy gondolatfoszlány jelenik meg elmémben. *
~ Csak nem szabadulok?
* Újra megpiszkálom a tüzet, de ez alkalommal csak a hírtelen levegőbe kerülő izzó szemcsék azok, melyeket tekintetem követ egészen az égig.*
~ Mondjátok mit kéne tennem?!
* A válasz, ez alkalommal sem akar külső forrásból érkezni. Lassan ereszkedik le tekintetem ismét a lángok játékában keresve menedéket. Egy mély levegővétel, majd annak távozás után fogadom el a tényt. *
~ Nekem kell döntenem, igaz?
* Kapom fel ismét fejem az égre, majd lassan visszaereszkedik kiindulási helyére, miközben ismét a tűzzel játszom. *
~ Honnan tudhatnám, hogy bízhatok benne?
~ Honnan tudod, hogy nem?

* Szólal meg bennem egy újabb hang. Furcsamód tudom, hogy ez is a sajátom, de valahogy, az eddigi gondolataim mellett oly idegennek tűnik. *
~ Hiszen nem csupán rajta múlt a dolog.
~ Igen tudom, az átok. De honnan tudhatnám, hogy nem keríti újra hatalmába?
~ Onnan hogy mellette vagyok.

* Egy apró kuncogás tör elő belőlem a gondolat következtén.
Szemeim előtt a lángok játékát felváltja a mély álmaiba merülő elf alakja. *
~ De nem lehetek mindig mellette … Az átok pedig mindig vele van.
* Az utolsó mondat hatására lelkem versenyre szállhatna az előttem lobogó dologgal.*
~ Most magadra vagy mérges, vagy az átokra?
* Rövid szünet gondolataim között, mialatt ismét felélinkítem a lángokat.*
~ Mindkettőre.
~ Hát akkor tegyél ellene.

* Újabb erőteljes levegő távozik belőlem, miközben tovább piszkálom a parazsat. Idő közben a gally is lángra kap, amit gyorsan el is oltok. Jól jön még ez a játékszer alapon.*
~ De mit?
~ Már el is feledkeztél az ígéretedről? Ennyit jelentett csupán?

* A gondolattal egyidőben villan meg elmémben egy emlékfoszlány, mely még az eronia havas vidékre repít vissza, ahol kardomat felajánlva fogadom, hogy segítek neki megszabadulni az átkát okozó kék sárkánytól. *
~ Hát … meglehet …
~ Ennyit jelentene csupán az ígéreted?
~ Persze, hogy nem.
~ Mégis elfeledkeztél róla … A fiúról a dzsungelben is ilyen könnyen fogsz megfeledkezni?

* Ha az embert már érte valami övön alul, most képzelje el, hogy ugyan ezt teszi vele egy sajátjának vélt gondolata. *
~ Hogy felejthetném az el?
* A tűzzel való játékot is abbahagyom korábbi gondolat hatására. *
~ Az ígéreteddel megtörtént!
* Hiába tagadnám, mégis igazam van. *
~ Régen történt…
~ És ez feljogosít arra, hogy elfelejtsd?
~ Nem persze, hogy nem?
~ Mégis megtörtént! …
~ Ha ilyen könnyen áthághatod saját elveidet is, mi jogosít fel, hogy mástól egyebet várj el?

* Nehéz megállni, hogy ne piszkáljam meg ismét a lángokat, nem is sikerül tovább. Legalább addig is elgondolkodhatok a magamnak szánt válaszon.*
~ … Semmi. …
* Válaszolom végül, egyáltalán nem beletörődöm hangulatban. Érzem, hogy vesztettem. Elvesztettem egy párharcot saját magam ellen. Ami még nem is lenne annyira nagy probléma, de olyan dolgokra világított rá, melyeket már-már kezdtem elfelejteni. *
~ Sőt mi jogosít fel, hogy bármit is elvárjál?
* Ez már többnek bizonyul, mint amit, hírtelen le tudok nyelni. Még magamtól is. Mérgemben olyan mélyre szórom a gallyat, amennyire csak tudom, mielőtt az megadná magát, és kettő törne.
Hírtelen ismét Mitsukora pillantok, remélve, hogy nem sikerült felébresztenem. Szerencsére csupán kicsit változtat pozitúráján, de nem ébred fel a zajra.
A maradékkal visszatérek korábbi játékomhoz, igaz, így már jobban érzem kezemen a tűz melegét. *
~ Mégis, mit kéne tenne?
~ Ahhoz, hogy magad mellett érezd őt, és ne kelljen az átok miatt aggódnod?
~ Igen!

* Érzem, ahogy önkéntelenül is mosolyra húzódik a szám. *
~ Ha csupán ez aggaszt, teljesítsd az ígéreted. Ha nincs a sárkány, az átok is jó eséllyel véget ér? Vagy nem ezt mondta?
* Valahogy a fejem automatikusan Mitsuko felé fordul, mielőtt visszatérne a lángok, lassan már örökösnek tűnő játékához.
A szemhéjam lassan lecsukódik. Talán csak a fáradtság jele, mely ez után a mozgalmas nap után ér utol, talán csak a megadás jeleként, de a válaszomon nem változtat. *
~ De …
* Rövid ideig csend honol elmémben. Már kezdem azt gondolni, ezzel vége belső vívódásomnak, de tévedek.*
~ A de, mikor volt elég kifogás számodra. Ígéretet tettél, melynek el nem végzéséről tudod, hogy felelős tettéért. Mégis őt hibáztatod! Hol marad a becsület, amire apa tanított! Kivételek nem léteznek! Csak tökéletlen elvek.
~ Ezek szerint az elveim tökéletlenek?
~ Nem így gondoltam! De miért hallgatnék a saját elveimre, ha még azokat sem tartom be! Mivel lennék jobb az utolsó haramiánál?

* Újabb rövid néma csend borul elmémre, miközben végiggondolom eszmefuttatásom következő felvonását.*
~ De most nem róluk és nem is rólam van szó, hanem róla …
* Tekintetem ismét a mélyen alvó Mitsuko felé vetül, aki némi mozgolódást mutat. *
~ Ez mikor jelentett számodra kivételt?
~ Mikor helyeztél mást a saját hibád elé?
~ Mikor leplezted saját tévedésem másokéval?

* Egyszerűen nem tudtam válaszolni elmém kérdéseire, csupán némán nézem, ahogy Mitsuko ismét megmozdul álmába, majd ahogy őt kiűzzem gondolataimból, mert már érzem, hogy nem ő, hanem saját magam áll célkeresztben, ismét az állandóan változó lángok közé szorítom érdeklődésemet. *
~ Na látod!
~ Mégis benne keresed a hibát, holott saját ígéreted be nem tartása felelős érte.

* Érzem hogy egyre kevesebbszer tudok érdemben felszólalni saját gondolataim ellen, miközben a lángok között egy fekvő elf alakját vélem felfedezni. *
~ És ezért nem adnál neki lehetőséget?
~ De ha nem rajta múlik!
~ Pontosan! Hanem rajtad! Amíg a sárkány él az átok is. Ha nem teszel ellene, miért várod el, hogy ő ellen álljon az átok késztetésének!
~ De egy sárkány?

* Lelki szemeim előtt megelevenedik a sterni incidens, ahol néhány sárkány könnyű szerrel okozott komoly kárt egy egész várban.*
~ Az egész csupán felállás kérdése. Már akkor is egyike voltál azoknak, akik megsebeztek egy sárkányt! Azóta nem kevés idő telt el, ráadásul nem lennél egyedül, mint akkor!
* Valami ismét arra késztet, hogy felemeljem a fejemet, hogy egy mozgolódó elfet pillantsak meg, kinek a homlokán egy-egy izzadságcsepp is megjelent idő közben. *
~ Rémálmok gyötrik!
~ Látom!
~ Nem teszel semmit?

* Mély lélegzetet veszek. Tudom, hogy igaza van a belső hangomnak. Mégis valami gátol, hogy odamenjek. *
~ Mire vársz?
* Csupán ennyi kellett, hogy felhagyjak korábbi szórakozásommal, és Mitsuko mögé sétáljak, ahol a földre heveredek, miközben egyik kezemet fejem alá helyezem, addig másik kezemet törékeny testére helyezve próbálom kizökkenteni rémálmából, mialatt én is álomra hajtom a fejemet.*
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-06-21, 4:16 am

*Nem tudtam pontosan, hogy mikor nyomott el a fáradtság, és hogy Gyl mondott e valamit, de csak a sötétséget éreztem, pedig már vártam a szokásos álmokat, azokat a rémséges, de igaz álmokat. A halál napjának, az átok napjának álmát. Aztán valami mégis magába szippantott.*
~ Gyere csak! Ne félj!
*Hallottam valahonnan egy lágy női hangot. Akaratlanul, de követtem őt. Sok embert láttam nem messze tőlünk, de eltakarta őket valamiféle köd. Éreztem, hogy ott van valaki, aki vár rám. Sietve követtem a nőt, majd odaérve a köd hírtelen eltűnt. Egy öt éves forma kisfiút láttam ott, aki emberekkel van körül véve… Halott emberekkel, s körülöttük minden csupa vér..*
~ Mamiii, néézd! Hoztam neked vacsorát. Ugye milyen ügyes vagyok? Ugye nem baj, hogy néhányat már elfogyasztottam?
*Éreztem, ahogy minden energiám elszáll, és a vér kifut belőlem, mintha azt is magába akarná szívni a gyerek.*
- De az átok csak rám érvényes…
~Dehogy is mami, hisz mégis csak benned nevelkedtem.
~ Igazad van kincsem.
*Éreztem, ahogy kiszáll belőlem valami és az mondja ezeket a szavakat. Már külső szemlélőként figyeltem, ahogy a nő mosolyogva odamegy a kisfiúhoz és megdicséri, hogy milyen sok és különféle vacsorát talált a mamijának. A kisfiú boldogan harapott bele a friss húsba, mely a még kezében tartott holtest volt, s kitisztította annak ereit. Újonnan eleresztve a halottat már arcán száradt az, mely előtte még a holtest ereiben pihent. A kisfiú arca angyali volt, de fehér bőrén a vörös vér hátborzongatóan festett.*
- Gyl…
*Mondtam halkan, hisz egyértelműen látszott a gyereken hogy kihez van köze. A kisgyerek felém nézett. Egy vörös szempár nézett vissza rám.*
~ Jah.. apuci? Asszem azon a kupacon van.
* Mutatott a gyerek egy holtest hordalék felé, melynek a tetején, tényleg az említett személy volt. A döbbenetemet, csak a gyerek felsikítása törte meg, melyre rögtön oda kaptam a fejemet, de mozdulni továbbra sem tudtam, s a látottak plusz egy gyökeret eresztettek a lábamból a földbe. A kis gyerek arca görcsösen összerándult miközben a nő a torkára tapasztotta száját. Már éreztem is a vér illatát, mely édes volt, mint Gyllé.*
~Rossz kisfiú volt, megérdemelte a büntetést, nem szabad az apuci vérét kiinni, tessék most ez a büntetésed!
-A gyerek…
~De hát a sárkány átka miatt van… ez megeshet.. semmi gond nincs vele..
* A nő felállt majd a már említett testekre hajította a kicsiét és megfordult csukott szemekkel. Ott láttam magamat. Kedvesen, ártatlanul, lehunyt szemmel, de amint kinyílt a szemem hátra hökköltem. Nem a szokásos kék szem nézett velem szemben, mint ahogy az a tükörbe nézéskor történt. Szemeim vörösen néztek rám, mintha tűz égett volna benne. Még egy lépést hátra. Ekkor bájos mosolyra húzta a száját a másik, de az nem illett szeméhez, s nemsokára összhangba hozta a kettőt amint ajkait felhúzta fogairól és szemfogai tűntek elő. Hosszan, az élességtől csillogva. A remegés fogott el.*
- Ez nem én vagyok!
~ Dehogy nem!
*Hallottam egy negédes férfihangot. Kezdtem félni magamtól. *
- Nem, nem is magamtól, hisz ez nem én vagyok!
*A lány rám vicsorítva hófehér fogait, melyek ajkába mélyedtek, s elindult felém. Nem tetszett, ahogy rám nézett, így szinte parancsoltam remegő lábaimnak, hogy kezdjenek el mozogni és hátat fordítva ennek a rossz utánzatnak a lehető leggyorsabban futásnak eredjen. Nem volt egy egyszerű munka, de a látvány kitett magáért és hajvesztve rohantam a hasonmással ellentétes irányba.*
~ Ne fuss el, hisz én te vagyok!
-Nem, te nem én vagyok!
*Ordítottam vissza magamnak, s reméltem, hogy már van közöttünk jó néhány méter, de fájdalom hasított lábamba és éreztem is a karmokat. Hatalmasat esve landoltam a földön, s megfordulva láthattam, hogy a másik a bokámat markolászva súlyos sebeket ejt rajta, majd véremből próbál lakmározni. Tudtam, hogy a saját vérem nem igazán jó saját magam számára, így tudtam, amint megérzi a vérem ízét, elereszt. Ennek ellenkezője történt, és hiába rúg-kapálóztam, az a lábamat túl szorosan tartotta. Hirtelen a semmiből négy holt sápadt idegen jött oda hozzám arc nélkül és fogtak le. *
-Gyl! Gyl! Kérlek, csak most segíts!
*A néhány férfi, erősen szorított és nem engedett el, míg a másik lány elengedett, s felemelkedve hátat fordított nekem. Lassan levette felső réteg ruháját, s láthatóvá vált számomra az amit én csak a tükörből láthattam. A két jel vörösen izzott s kéklángba burkolta a lányt, aki nagy levegő vétel után felém fordult. Már nem azok a vörös szemek néztek vissza rám. Már nem is igazán a lány. Maga a Kék Sárkány emberi álcával… Gyl arcával.*
- GYL!
- Nincs szükséged rá! Úgy is el vagy átkozva, csak neki lenne rossz!
*Nem tetszett ez a Gyl aki itt ált velem szemben s szemei a sárkányé voltak, s ujjai karmokban végződtek. Oda sétált hozzám a lehető legközelebb s letérdelt majd mélyen a szemembe nézett. Láttam benne a gyűlöletet a megvetéssel egyetemben, s az előre vetülő jövőt is. A férfi felnevetett, majd arrébb mászva a hasam fölé emelte a kezét. Lélegzet visszafojtva reménykedtem nem tesz semmit. Az ruhám reccsenésére, ahogy megadta magát a férfi ujjai alatt, összerándultam, s szemeim önkénytelenül is becsukódtak. Egy halk kacagás következménye egy újabb hang követte, mely már fülsüketítő volt, s saját hangomat véltem benne felfedezni. A karmok először csak simogatták a már gömbölyödő pocakot, de egy hírtelen döntéstől vezérelve belevájták magukat a húsba s addig hatoltak, míg el nem értek valamit… vagy inkább valakit. Egy hírtelen rántás tudatta velem, hogy vége. Elveszítettem ő úgy, hogy még meg sem ismertem. A rántással együtt felordítottam s megszűntek a fájdalmas leszorítások is, testemet szabadabbnak éreztem egy pihénél is. Fázni kezdtem, de közben mégis izzadtam, és éreztem valamilyen melegséget. Kinyitottam a szememet és éreztem, ahogy körülöttem a saját vérem bűze elterjed. Felpillantottam és láttam a férfit, akit szerettem, azokkal a szemekkel, amiket a legjobban utáltam. Lenézően, undorral a szemében rám pillantott. Arcán vérfoltok voltak, s gúnyos vigyor terült el rajta. Kezét maga elé tartotta. Ott volt benne valaki. Egy ártatlan lélek, aki nem tehetett semmiről. A férfi gúnyosan felnevetett és megmarkolta a kezében dobogó apróságot, s az fellángolt utolsó dobbanása szinte sikított. Könnyek gördültek le az arcomon. Ekkor éreztem egy küldő érintést. Hirtelen nagylevegőt véve felpattantak a szemeim és a tűz maradék fényeit láttam a szememmel. Valaki kezének az érintését éreztem magamon, s csak remélni tudtam, hogy azé, akit szeretek. Óvatosan megfordultam gondolván azt, hogy Gyl alszik, de mire megfordultam szemünk összetalálkozott.*
- Barna… él… semmi baja… csak álom volt…
* Motyogtam arcomon legördülő meg könnyebbült könnyel, s felső kezemmel óvatosan, mintha a levegőben ott lenne Gyl arca végig vezettem az utat a szemétől az ajkáig, majd egy feleszméléssel lefelé néztem s a hasamhoz kaptam. Megnyugodtam, hisz éreztem azt a kis dudort, mely azt jelentette számomra, ne aggódjak csak egy rossz álom volt.*
- Csak egy rossz álom…
* Mormoltam az orrom alá, s megnyugodva vettem nagy levegőket, s hunytam le végül a szememet.*
~ Hisz nem örökölheti sehogy sem a kicsi az én vérszomjamat, én is tudom magamat irányítani… tudok vigyázni, Gylre pedig sosem támadnék rá, ezeket tudtam és bíztam Gylben, hogy ő pedig nem fogja bántani a kicsit, sem születése előtt, sem születése után s főképp nem a sárkány szemével… Azt a sárkányt ha elpusztítanánk sokkal könnyebb lenne az életem., nem kéne félnem a holdtól, a szerelemtől, az emberek vérének illatától, és magától azoktól a bizonyos hónapoktól, melyek kéthavonta történtek meg.*
- Szeretlek…
* Mondtam halkan Gylnek és a kicsinek egyaránt, s mind két kezemet hasamra téve óvóan szépen felhúztam a lábaimat, s összekuporodva szenderültem el végül Gyl kezét érezve aludtam el, s azok az álmok elkerültek, melyek rémesek voltak, s helyükbe nyugodt fehérség került egy kis kékkel, zölddel és barnával fűszerezve itt-ott, s így egy erdőt létrehozva, mely nyugalmat árasztott magából.. Úgy éreztem, mitha otthon lennék Olassie védő falai között a régi otthonom oltalmában, ahol, aki idegen nem zavarhat, ahol csak béke van.
Az álombeli nyugalom fogadott reggel is. Madarak csicsergését lehetett hallani, s ennél csodálatosabb ébresztőt ember nem kívánhatott a földön. Szemeimet még nem nyitottam fel. Inkább füleimet kényeztettem a természet hangjaival, s élveztem bőrömön az egy-egy a lombkoronákon átjutó fénycsíkok melegségét. Miután kiélveztem minden ezekből adódó lehetőségeket óvatosan, először csak az egyik szememet majd a másikat is, felnyitottam. Gyl még mindig ott feküdt Gyl velem szemben, s keze még mindig rajtam nyugodott. Megengedtem egy mosolyt magamnak. Gyl arca egyszerre volt angyali és ördögi is. Mint máskor, most is magával ragadott és megbabonázott. Az arcán kiülő borosta csak még vonzóbbá tette a már eddig sem panaszkodható férfit. Az időt kihasználva végig fürkésztem Gyl arcát. Nem úgy tűnt, mint akit rémálmok gyötrik, vagy gyötörték, így megnyugodtam, hogy szerencsésen csak én szenvedtem azzal, s neki nem kellett. Tudtam, hogy már csak a baba bejelentése is sokkoló hatású, hiába mondta azt ott abban a kastélyban, hogy őt nem zavarja, ha baba kerül a képbe, de hogy ráadásként még egy kitérőt is a nyakába zúdítottam, az már maga volt a megtestesült kivégzés. Arca nyugodt volt és a gondterheltség egy jelét se véltem felfedezni rajta.*
~ Legalább az álmaiban legyen nyugalom.
*Gondoltam, majd tovább gyönyörködtem Gyl alvó ábrázatában és hallgattam az erdő zajait. Egyszer talán nagyobb levegőt vehettem, de Gyl szempillái megrebbentek, s az enyémek rögtön lecsukódtak, nem akartam, hogy tudja, ébren vagyok. Nem tudtam mire kell számítanom, mit fog csinálni, észrevette e azt ,hogy ébren vagyok, de a korgó hasam elárulhatott volna egyszerűen, de háta z alvó emberek hasa is meg kordulhat. Vártam a történteket, s arra számítottam, hogy Gyl elindul fáért vagy egyéb más dolgát elvégezni, hisz már csak a hasam korgásából kiindulva tudhatta, ennünk kell, de a hús hidegen nem jó a reggelinél. Reméltem, hogy Gyl hamarosan tényleg elindul azért a bizonyos fáért, de továbbra is ott feküdt mellettem. Eldöntöttem, addig, míg nem ad valamilyen komolyabb okot arra, hogy felébredjek, addig nagy ügyesség közepette igyekszem azt a látszatot kelteni, hogy még mindig álmaimban szárnyalok nyugodtan, hasamon nyugtatott kezekkel, szépen összegömbölyödve akár egy magzat, csendben, nyugodtan.*



==ui mielőtt valaki megszólalna hogy ohh fe hát ez vámpírokról álmodik... nem nem azokról.. egyszerűen ez Mitsi rémálma, hogy az átka ilyen.. túloz és fél hogy a gyerek is olyan lesz.. bármi kérdés van pmben kérem és válaszolok rá Smile köszi
Vissza az elejére Go down
Gylnar Radek

Gylnar Radek


Hozzászólások száma : 456
Életkor : 33

Character sheet
Nép: Emberek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-06-23, 7:05 pm

* Az álomnak még esélye sem volt, hogy uralma alá kerítsen, mielőtt Mitsuko megmozdul. Picit meglep a mozdulat, hogy ilyen gyorsan reagál érintésemre, de nem is bánom túlságosan. Jobb megszabadulni a rémálmoktól, mint egy egész éjszakán át a fogságukban lenni.
Motyogásából csupán hangfoszlányok azok, melyek eljutnak fülemig. Nem is sikerül értelmes mondattá kovácsolnom őket, de zafírkék szemei többet árulnak el ezer szónál. Elárulják, mennyire örül jelenlétemnek, és a lecsorduló könnycsepp sem annyira szomorúságának jele, mint első ránézésre gondolná az ember. Bár valahogy mégis furcsa hatást kelt bennem. Szemei szinte rabul ejtik tekintetem, miközben keze csupán a levegőben ír le mozdulatot. *
~ Miről álmodhatott?
* Merül fel bennem a kérdés, hiszen még nem láttam ilyennek kedvesem, s csak remélni tudom, hogy a jövőben messziről elkerüli ez a rémálom.
Homlokán egy izzadtságcsepp vánszorog végig, mintha csak fel akarná hívni magára a figyelmet. *
- Most már vége van.

* Bár csupán suttogom, de tudom, hogy az elfek hegyes füle nem csupán látványos kiegészítője fajuknak. Közben kezem óvatosan letörlöm ezt az izzadságcseppet homlokáról, mielőtt gyengéden simogatásba kezdenék. Remélve, hogy mihamarabb sikerül feledtetni vele álmának szörnyű részleteit. *
- Rossz álom volt csupán! …
* Most sem emelem meg hangomat jobban. *
- Nem valóság. …
* Szelíd mosolyt varázsolok arcomra, remélve, hogy némi önbizalmat kölcsönöz neki, miközben én is csak remélhetem, hogy üres szavaim, a bíztatáson túl, a valóságot is magában rejti. Miközben, még én sem értem teljesen végére gondolataimnak. Valahol legbelül éreztem, hogy még folytatnom kellene azt a bizonyos gondolatmenetet, de nem most, nem ebben a helyzetben. *
- Szeretlek…

* Én ugyan nem ismétlem utána ezt a sokat mondó szót, csupán gyengéden átfogom, eddig simogató kezemmel, az idő közben összegömbölyödő elfet. Biztonságérzetet adva neki, közben gyengéden magam felé húzva, éreztetve vele, érzésemet.
Nem értem miért, de azaz egyszerű szó nem akar a nyelvem hegyén helyet foglalni. Nem bírom még kimondani. Úgy érzem, azzal feledtetnem a történteket, miközben még nem békéltem meg vele teljesen.
Hosszú percek telnek el, miközben az összegömbölyödő elfet nézem, aki lassan visszatér álomországba. *
~ Szebb álmokat! …
* Kívánom neki, miután ismét az ég felé fordítom tekintetem. *
~ Ezt az utat szántátok nekem?
* Csend és nyugalom, ez a válasz fogad ez alkalommal is.
Lassan az álom rajtam is kezd elhatalmasodni. Szemhéjam vontatottan ereszkedik alább, miközben mintha egy fénycsíkot vélnék felfedezni az égen. Fáradt elmém, mire felfogja, mit is láthatott, és újra felpattan szemhéjaim, addigra a fény már rég tovaszállt.
Nem is töröm rajta tovább magam, inkább csatlakozom én is az álmok nagy világához.

Másnap reggel elsőként ébredek, mármint úgy gondolom. Mindketten hasonló helyzetben fekszünk, mint ahogy utolsó éber emlékeimben szerepelt. *
~ Nem volt több rémálma … ez jó…
* Gondolom magamban, miközben óvatosan leemelem kezem róla, hogy lehetőleg ne ébresszem fel.
Egy hosszas nyújtózás és szemdörgölést követően, elérkezettnek látom az időt, hogy felkeljek a földről. Vetek egy pillantást a tisztásra.
A korábban ejtett vadunk még mindig úgy van ott, mint ahogy az este hagytuk, pedig abban az sem lepett volna meg túlzottan, ha valami éjszakai ragadozó szemet vetett volna rá. De nem vagyok telhetetlen. Ha már itt maradt kitűnő reggeli lesz belőle. *
~ Csak némi melegítés hiányzik.
* Gondolom magamban. Utazásaim során igen gyakran vagyok rászorulva hideg élelemre, így mikor lehetőséget látok meleg étel elfogyasztására, nem szívesen szalasztom el.
Azonban az éjszakai lángok már rég kialudt. Ismét fel kell éleszteni őket, ha el szeretném érni célomat.
Gyorsan körbenézek magunk körül, de az éjszaka folyamán elhasználtunk minden tüzelőt, amit Mitsuko gyűjtött, így most el kell mennem, beszerezni egy kisebb tűzre valót.
Az éjszaka folyamán meglátogatott idős fa erre pont megfelelőnek tűnik. A közelében sikerül is összeszednem néhány kisebb, nagyobb gallyat, ami már elég lehet erre a célra.
Ezek után nem tart sokáig a régiből új tüzet készítenem. Ismét vetek egy pillantást Mitsuko felé. *
~ Még mindig alszik … Nem is gond …

* Egy nagyobb szelet húst helyezek egy nyársszerű gallyra, amit a tűz felé helyezek. *
~ Vajon mire emlékszik a tegnap estéből? … És én? …
* Lassan megpróbálom feleleveníteni az éjszakai gondolatmenetemet. Sajnos vagy nem sajnos, most sem sikerül több ellenérvet találnom azokra a gondolatokra. Sőt … Inkább némán merengek el azokon a gondolatokon, annyira, hogy a reggelimet némileg meg is kapja a tűz. *
~ Így sem rossz …

* Merül fel bennem, miközben belegondolok, milyen ételeket voltam kénytelen elfogyasztani utazásaim során.
Azok mellett egy kicsit megégett hús már egyáltalán nem olyan borzalmas étel, amit el kellene dobni.*
~ Most hogyan tovább? …

* Tör fel belőlem az ismerős régi kérdés újra és újra, miközben a hátam mögött mozgolódásra leszek figyelmes. Arra kapom a tekintetem.*
- Jó reggelt, felébredtél?
* Bár kérdésem igen sutának tűnik, hiszen ha választ kapok, az már magában foglalja a választ is. Mégis teljesen másfele kalandoztam el, és csupán reflexeim tették fel ezt a kérdést. *
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-06-29, 1:57 am

/ töpszli lett.. de ez van //


*A másodjára sülő hús illata betöltötte a tájat, s én már éreztem, nem sok kell ahhoz, hogy felüljek és odarohanjak az ételhez. Ennek jelét adta hasam is egy korgás kíséretében, mely miatt egy röpke kuncogást engedtem magamnak, s kicsit összébb kuporodtam, nehogy újabb korgás újabb kuncogást követeljen. Mozgolódásomra, Gyl is felfigyelt.*
- Jó reggelt, ébren vagy?
- Úgy tűnik, a hasam hamarabb ébredt mint én, és már éhes, és ennek köszönhetően, ébren vagyok.
* Mondtam vidáman, majd fekve felső testemmel Gyl felé fordultam s úgy néztem rá.*
- Neked is jó reggelt Gyl.
* A kicsit még fáradt arcomon halvány mosoly jelent meg ahogy szemeibe néztem, majd lehunyva sajátjaimat, teljesen átfordultam Gyl felé, s kicsit úgy maradtam, majd az újabb korgás hatására lassan felültem, s lábaimat összekulcsolva (török ülés Very Happy csak gondolom nincsenek törökök XD ), kezeimet így lévő lábaim térdére helyeztem.*
. Megint sült húst eszünk... ritkán adatik meg nem igaz?
*A tűz lángcsóváit figyeltem, ahogy melegítik a húst. Nem kellett sokat várni, már meg is melegedett, s vettem a bátorságot, hogy elsőként szeljek a húsból. Jó ízűen vettem a számba, s rágódtam el rajta. Sajnos amilyen gyorsan lement az első falat, az ugyan olyan gyorsan akart távozni. Éreztem, ahogy az előbb leküldött étel felfelé küzdi magát, s kezemet számra tapasztva rögvest talpra ugrottam s a legközelebbi bokrot meglátogattam, s megajándékoztam egy kis tápanyaggal, amely később még jól jöhet a növénynek. Egy két köhécselés után már jobb volt, de a dolgok ízét érezve, nem volt kedvem tovább enni, márpedig muszáj volt. Görnyedt hátamat kiegyenesítve, majd arcomat kezemmel kicsit letörölve megfordultam és nagy levegőt vettem.*
- Nincs semmi baj, csak a szokásos, bár reméltem, hogy már elmúlik.
* Mondtam csukott szemmel, majd felnyitva azokat, visszaindultam és szütyőmből előrántottam egy kis kendőt, majd kulacsomat kinyitva, első kortyot magamnak, míg másodikat az anyag darabnak adtam, mellyel először arcomat töröltem meg, majd egy újabb korty víz ráöntésével homlokomat hűtögettem.*
- Van egy sejtésem, hogy én a mai reggelit ismételten kihagyom, mint a tegnapit. Majd elrágcsálok valamit.
* Mondtam halkan, majd tovább kutatva szütyőmben elővettem egy piciny fiolát, melyben kék színű lötyi volt, s abból eltávolítva a dugót bele kortyoltam. Reméltem, hogy ismét segít elviselni az émelygést, mint legutóbb. Amint végeztem dolgommal, vissza ültem előző helyemre, s nagyobb táskámból szárított kenyeret vettem elő, s azt rágcsálva próbáltam éhségemet csillapítani.*
Vissza az elejére Go down
Gylnar Radek

Gylnar Radek


Hozzászólások száma : 456
Életkor : 33

Character sheet
Nép: Emberek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-07-12, 10:08 pm

* Mitsuko mosolya láttán, az én arcomon is megjelenik ez a kifejezés, még annak ellenére is, hogy fejemben továbbra is cikázó gondolatok miatt, ez a mosoly még mindig nem teljesen őszinte.
Idő közben, ahogy egyre csak nézem, a testhelyzet is egyre kellemetlenebbé válik, így én is teljesen felé fordulok, miközben fordítok egyet a húson, hogy minél egyenletesebben legyen átmelegedve.*
- Megint sült húst eszünk... ritkán adatik meg nem igaz?

- Sose lehet betelni vele.
* Egy újabb mosoly jelenik meg arcomon, nem véletlen, hiszen mégis csak az egyik legfinomabb étel.
Végül minden oldalról kellően átmelegedik a hús, így már nincs okom tovább a tűzön tartani.
Hallom, ahogy Mitsuko felkel a földről, ezért a tűzről levett húst azonnal felé fordítom, hogy ő láthasson elsőként az ételhez.
Mikor saját szeletemnek kívánnék nekilátni, Mitsuko hírtelen szája elé kapja kezét, és gyorsan elrohan. *
- Ennyire rossz csak nem lehet …

* Mosolyogva jegyzem meg, mielőtt még füleimmel hallhatnám, hogy ami távozik, az nem csupán az a falat, amit az előbb vett a szájába.
Gyorsan felkelek a földről, hogy utána induljak, de mire odaérek, ő már csak az utolsó köhécselésekkel szabadul meg az érzéstől.*
- Jó vagy?
* Beletelik néhány pillanatba, mire választ kapok.*
- Nincs semmi baj, csak a szokásos, bár reméltem, hogy már elmúlik.

~ Szokásos? …
* Nézek meglepődötten, miközben visszakísérem a holmijaihoz, én pedig újra kezembe veszem a húsomat. *
- Van egy sejtésem, hogy én a mai reggelit ismételten kihagyom, mint a tegnapit. Majd elrágcsálok valamit.
- Az nem jó, ha ennyi étkezést kihagysz … Valamit mégis csak enned kéne.

* Először ugyan nem ételt, hanem valami kék löttyöt fogyaszt el. *
~ Jó lenne tudni mire való …
* Érdeklődésemet végül mégsem fejtem ki, hiszen túl sokat amúgy sem értek ezekhez, a folyadékokhoz. Magát meg csak nem akarja mérgezni, főleg azok után, amit az este mondott. Márpedig a pocaklakónak nem akar ártani.
Végül étel is előkerül abból a tarisznyából, ami igen lassan, főleg az én húsomhoz képest, de elkezd fogyni. *
- Remélem, nem csak ennyit fogsz enni egész nap … Nem valami sok …

* Némileg felhúz szemöldökkel vonom kérdőre az étel mennyiségét, miközben egy méreteset harapok a húsból. *
~ Pedig semmi baja ennek …
* Jó ízűen majszolom egyik falatot a másik után. *
- Ráadásul, ha elfelezzük még kevésbé nevezhető megfelelő mennyiségnek.

* Nehezen nem észrevehető módon veszem célkeresztbe szemeimmel a formás elf pocakot. *
- Legalább az ő részét edd meg minden alkalommal.

* Széles mosoly húzódik számra, hiszen még egy magamfajta is tudja, hogy nem így működik a dolog, de ha máshogy nem megy, hogy evésre sarkalljam.*
~ Hiszen enni mindenkinek kell …
- Ugye nem akarod hogy éhezzen?

* Továbbra se akar lehervadni arcomról a mosoly, miközben egyre csak apad a kezemben lévő hús mennyisége. *
- Merre szeretnél menni innen?
* Bár azt továbbra se teszem hozzá, hogy vele szándékozok tartani, de idő közben cikázó gondolataim is lecsendesednek a szokásos módra, s szavak nélkül is láthatja szemeimben, hogy ez az ismeretlen irány valószínűleg egybe fog esni az én irányommal is. *
Vissza az elejére Go down
Miranda Walchot
Vízi nimfa - Helian nimfa
Miranda Walchot


Hozzászólások száma : 41
Munkahely : Van is nincs is

Character sheet
Nép: Nimfák

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-07-16, 3:07 pm

/Dropie Dan/

- Most rajtad a sor. Vagy inkább nézzük meg jobban a barlangot? Szerinted miért rejtenek el egy barlangot egy vízesés mögé? Talán elrejtettek itt valamit? Mi lehet az? – záporoztak Dropie kérdései.
- Nem tudom, de nézzük meg az egyiket közelebbről. – indultam el az egyik bejárat fele a sok közül.
Miközben előre lépegettem meghallottam egy dallamot. Kellemes lágy, mint aki hárfán trillázna selymesen. Nem szóltam Dropie-nek, a zene magával ragadott és a dallam a fülembe suhant. Miközben egyre beljebb és beljebb értünk a barlangban – a sejtelmes dallam felé – egyre sötétebb lett, derengős lett a barlang. Magamban elmormoltam egy igét és pattintottam a bal kezem ujjaival. kezem fölött egy halványkéken világító kis cseppecske jelent meg, majd egyre nagyobbra és nagyobbra dagadt. Kislabda nagyságú vízcseppem beragyogta a barlang szűkös járatát világoskék színével, sziporkát szórva a falakra. A csend kezdett furcsává válni, hiszen Dropie sosem volt egy csendes típus, amit nem is bántam. Hátrapillantván csak a sötétséget láttam. Odafordítottam kék cseppecskémet hogy jobban lássak és megtaláljam a fekete lepel alatt társamat. Zavarodottan vettem észre hogy nincs mögöttem senki. Tűnődtem, vajon mikor hagyhattam el a kis surranót, de nem tudtam vissza emlékezni rá és a dallam, a kis trilla egyre jobban a fejemben zakatolt. Megigézve fordultam tovább, hogy felfedezhessem a mennyei dallam forrását. Ruhám – mivel még nem volt képes teljesen megszáradni – egyre nehezebbé kezdett válni. A szűk járatban megállva, a kék cseppecskét magam fölött tartva hátamon kifűztem a fűzőt és megszabadultam nehézkes ruhámtól, mely alatt egy könnyed rövid szoknyát és testemhez simuló felsőt viseltem. A mesés ruhát a lehető legkisebbre hajtogatva rövid szoknyám hátuljához erősítettem, s így olybá tűnt mintha rövidke szoknyám hátulról nézve mégis csak hosszú. Miután ezzel végeztem tovább indultam a szűk járásban, kezemhez intve a kék cseppecskét. Ahogy előre haladtam, az általam képzett kék fényen kívül egy halvány, sárgás derengés jelent meg a furat vége felé. Ahogy elértem az ámulat kábulatába botlottam. Egy hatalmas terembe léptem mely tele volt mindenféle földi csodával. A barlang falain tüzes színű pazar liliomok csillámlottak, zöld indáik mindenhol jelen voltak. A barlangterem közepén arany és ezüst kincsek közepén egy trónus magaslott. A dallam az ott ülő tündér szépségű leánytól szállt tova a barlang rengeteg járatában. Körbetekintve a barlangban még a lélegzetem is elállt. Ámuldozásomból egy csípőmre simuló kéz ébresztett fel. Ijedtemben fordulatból szájon vágtam a jövevényt, legnagyobb sajnálatára, pedig már testközelből ismertük egymást.

- Te hol maradtál le tőlem??? – vontam kérdőre az arcát fájlaló surranót.
Megvártam, míg válaszol, majd újra körbenéztem a teremben. A lány még mindig a meseszépen aranyló trillán játszott kecses puha ujjaival. Haja aranylóan fénylett, ezzel bevilágítva a barlangtermet, és csillogást sziporkáztatva az előtte tornyosuló ezüst és arany kelyheken, nyakláncokon, kincses ládákon. Óvatosan közelebb léptem az egyik ládához, és behatóbban megszemléltem. A sziporkázó gyöngysorok és több rubintos ékszerek hívogatóan kellették magukat. Az egyik halványkék kővel kirakott ékszer felé nyúltam, de kezem megtorpant fél úton, mert a mennyei dallam abba maradt.

- Kik vagytok, és hogy kerültök ide? – kérdezte a tündérszépség.
- Az én nevem Miranda, ő pedig a társam Dropié. Úttalan utakon tévedtünk ide… vagyis, tulajdonképpen beleugrottunk a vízesésbe, mivel a tóból nem tudtuk megközelíteni és kíváncsiak voltunk hogy van e mögötte valami. Te ki vagy?
- Az én kilétem nem rád tartozik. – feleli a beképzelt szépség. – Ne merj az ékszereimhez nyúlni!
- Rendben, nem fogunk. Te játszottál azon a trillán ilyen szépen? – kérdeztem, miközben felegyenesedtem a láda mellől.
- Igen, én.
- Miért játszol itt a barlangban? Miért nem a felszínen játszol? – faggatóztam már-már Dropie stílusban.
- Mert ez az én otthonom. – mutatott körbe a barlangteremben a szépség.
Aranyló haja két copfba fogva simult földig kecses alakjához. Selymes zöldszínű szoknyája jól illett méregzöld szeméhez. A gondolataimba merültem, és azon tanakodtam vajon honnan ez a sok kincs?!


(Bocsi a késésért)
Vissza az elejére Go down
Dropie Dan

Dropie Dan


Hozzászólások száma : 103
Életkor : 30

Character sheet
Nép: Surranók

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-07-19, 9:07 pm

- Nem tudom, de nézzük meg az egyiket közelebbről. – a kis surranó széles mosollyal ért egyet Miranda döntésével. Talán surranó még nem is látta ezeket a járatokat, merül fel Dropie fejében, márpedig ezt nem szabad annyiban hagyni. Ha pedig mégis, hát ő még nem járt bennük, így megint csak érdemesnek bizonyulnak a feltárásra.
- Szerinted melyikkel kezdjük? – kérdezi a nimfától, mikor két közelben elágazó járatot néznek ki maguknak. Dropie hol egyik, hol pedig a másik járatot kezdi vizsgálni, hátha talál valami egyértelmű jelet a két közül, melyiket is rejt több érdekességet. Sajnos az egyik járat, igen hamar elkanyarodik, így alig engedve betekintést kincseibe. Miranda hallgatására Dropie el is indul ebbe az irányba, hiszen ki tudja, mit rejt a következő kanyar, hát ő biztosan nem, de hamarosan megtudja. Gyorsan lendületet véve vág neki az ismeretlennek, miközben figyelmét elkerüli, hogy társa a másik járat rejtelmei felé veszi irányát.
Egyetlen surranó számára sem lehet kihívás egy sarok sem, ha meg szeretné tudni, mit akar elrejteni szemei elől. Így van ez most is. Dropie pillanatok alatt a sarkon találja magát, de mintha a barlang csupán játszana a surranó kíváncsiságával, most is csupán egy rövid szakaszt tár fel előtte. Így adódik, hogy a kis surranó ennek a titkát is meg akarja tudni. A következő kanyarig siet, hogy azon is belessen, azonban a fény nem kívánja a surranó példáját követni és csupán eddig merészkedik a barlang mélyébe.
- Úgye te se hoztál magaddal fáklyát? – széles vigyorral fordul hátra, remélve, hogy ott találja az elbűvölő nimfát. Azonban rá kell döbbennie, hogy egyedül van. – Miranda? – kérdezi hiába, válasz nem érkezik. Még kétszer teljesen megfordul maga körül, hogy biztosan nem csal elkerülte a figyelmét, mielőtt elkezdeni visszafele iparkodni, hogy utána a másik járat felől pislákoló apró fény felé vegye az irányt. Gyors, csendes lépteivel igen hamar utol is éri a nimfát. Közben ő is meghallja a barlang járatába terjedő zenét. Ezért is nem szól Mirandának, hanem azonnal cselekszik, mivel egészen idáig nem láthatta, mivel sikerül Mirandának fényt csalogatnia a sötétségbe. Egyik kezét óvatosan Miranda csípőjére helyezi, hogy könnyebben hajolhasson ki mellőle, azonban olykor a tudás megszerzése fájdalmas dolognak bizonyul. Ezt most is meg kell tapasztalni a kis surranónak, miközben közelebbi ismeretséget köt Miranda puha tenyerével, sajnálatára nem pont olyan módon, mint amilyenben már korábban is része volt, az elmúlt este folyamán.
- Áuuu! – kezével azonnal a sértett bőrfelületre kap, hogy elsősegély tudását kamatoztatva, némi dörzsöléssel próbálja elmulasztani a fájdalmat.
- A szomszédos járatban. – tovább dörgöli arcát – Miféle gömb az? – majd miközben a válaszra vár, ráeszmél, hogy egy apróság még várat magára. – Ki ez a lány? Ismered? – halk kérdéseivel, hiszen nem akarja megzavarni a hangok játékát, csak úgy támadja Mirandát, aki idő közben egyre távolabb kerül tőle, így Dropie hangereje is egyre hangosabbá válik, míg végül abban nem marad a muzsika és a két szépség beszédbe nem elegyednek.
Bár a kis surranót nagyon érdekli az éppen elhangzó beszélgetés, az nem jelenti azt, hogy csöndben, és főleg nem, hogy nyugton hallgatja végig őket, miközben a barlang telis tele van érdekesebbnél érdekesebb dolgokkal. Nesztelen léptek sokaságával közelíti meg az egyik ládát, hogy a barlang sejtelmes fényeiben megcsillanó értékek némelyikét alaposabban megnézhesse. Akad köztük olyan, amit szívesen nézne meg a kinti égbolt alatt is, de sajnos most nincs nála erszénye, amibe addig biztonságba tudná helyezni, így ruhája alatt próbálja tartani. Azonban amint apró keze elengedi, az máris folytatva útját egészen a barlang padlójáig. Felhívva ezzel magára a figyelmet.
- Te meg, mit csinálsz? – kapja oda tekintetét a barlangba rejtőzött szépség.
- Semmit! Ezek kint is olyan csillogók, mint idelent? – kérdez vissza azonnal a kis surranó. – Megnézhetem? Jó sok mindent tartasz itt, sok idő lehetett összegyűjteni. Elárulod mi vagy? Még sosem láttam hozzád hasonlót. – miután tekintete a nimfára téved, inkább gyorsan átfogalmazza mondandóját. – Mármint sose láttam, hogy valakinek fényt bocsátana ki a haja? Hogy csinálod? Nehéz megtanulni? – széles mosollyal arcán végül csak abbahagyja a kérdéseit, hogy legalább az esélyt megadja arra, hogy kérdéseinek egy részére választ kaphasson. Közben lehajol, hogy visszategye a korábban leesett drágakővel díszített gyűrűt.


Semmi gond! Bocsi, hogy csak ennyit írtam hozzá, de a barlangi leányzó reakcióit rád bíznám Wink
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-08-06, 2:44 am

/Gylnar Radek/


- Remélem, nem csak ennyit fogsz enni egész nap … Nem valami sok..

*Kezd bele mondókájába Gyl miközben méreteseket harap a kezében lévő húsba. Számomra is íncsiklandozónak tűnt a hús, s illata is csábított, de hiába a csábító illat, a hányinger attól még előjön, s nem volt kedvem, gyomrom maradék tartalékától megválni, így csak a kenyér maradt számomra és a falatozó Gyl látványa.*
- Ráadásul, ha elfelezzük még kevésbé nevezhető megfelelő mennyiségnek. Legalább az ő részét edd meg minden alkalommal.
*Mondta miközben jól láthatóan hasamra nézett. Én se tettem másképp lenéztem, s szabad kezemet rátettem, s simogatni kezdtem.*
- Ugye nem akarod, hogy éhezzen?
- Persze hogy nem. Szerinted mi más okból eszek szárított kenyeret? Én meglennék kaja nélkül, de valamit azért mégis kéne enni, a szárított kenyér most az egyetlen, aminek nem lesz az a következménye, ami az előbb volt.
*Válaszoltam majd felálltam, s játékosan ide-oda lépkedtem, keresve a napsugarak és a fák által létrehozott szanaszét megtalálható fényfoltokat, de kezemben továbbra is ott a kenyér, s néha csak számmal tartom a reggeli falatomat, kezeim játékosan mellettem. Úgy is éreztem magamat, mint gyermekkoromban. Szabadon egyik lábról a másikra ugrálni, de csak a fényfoltokra.*
- Merre szeretnél menni innen?
- Serinte en issa egyek Olassiee. Ar egen otla otthon. Hianyzik az otthono.
*Mondom továbbra is ide-oda ugrándozva száraz kenyérrel a számban. Majd egy pillanatra megállok, hogy Gylre nézhessek. Látva falatozás közben kérdő arcát rájöttem, hogy nem valami sokat értett abból, amit legutóbb mondtam. Továbbra is csak a fényfoltokra lépkedve közel mentem hozzá, s miután lehajoltam hozzá az arcán lévő apró húsdarabot egy apró nyelvhegynyi mozdulattal eltávolítottam, majd helyén egy apró puszit hagytam, s Gyl füléhez hajoltam.*
- Szerintem én visszamegyek Olassie-be, Már régen voltam otthon. Hiányszik az otthonom.
* Mondtam kicsit szomorkás hanggal, majd kiegyenesedtem megfordultam, s tovább lépkedtem.*
- Te merre mész?
*Ide-oda ugrásom köveztében, ha nagyon közel kerültem egy-egy fához, azok voltak kedvesek, s hajam apró gubancait tökéletesen megtalálták, s helyükre igazították. Rájöttem, hogy mostanság meg se figyeltem a hajamat. Kéksége megmaradt változatlanul, de hossza már lassan a combomat súrolta, s most már érthető volt, hogy néha mért volt melegem a nagy nyári hőségekben. Kíváncsi voltam, vajon a szemem még mindig olyan kék, mint a sárkány, vagy talán fakult egy kicsit, ami nem volt valószínű. A számból kivett kenyeret ismételten vissza helyeztem eredeti helyére, bár mérete már szépen csökkent. Ugrándozás közben sikerült találnom egy fát, bár nem igazán kecsesen, ugyanis a földet nézve nem vettem észre egyenes alacsonyabban húzódó ágát s homlokommal tökéletesen kitapogattam helyzetét. Nem voltam mérges, hisz a koccanás nem volt vészes, helyette mind két kezemet a fára téve elrugaszkodtam a talajtól, s egy fél kört leírva már nem az ág alatt voltam, hanem fölötte.*
- Kék haj suhan a fák között.
Átok lesz a sok elf között?
Zöld elf gyermek, ki más lehet?
Éjféli családban született.
Ritka ő egy teremtés,
Kék haj jelzi erejét.
Víz, s tűz, s levegő
Hallgatni fog rá, mint a föld!
*Jutott eszembe egy dal a kék hajú zöld elfekről, amit nagymamám énekelt nekem, majd dadusom. Dalokat énekeltek nekem az erőről, melyet így kaptam, s családunkban csak huszonöt-ezerévente születnek plusz képességekkel, s sok fájdalommal az életükben. Nekem éppen a sárkány jutott, amely kiirtotta a családomat. De örülhetek, az én gyermekemnek nem kell majd énekelnem, hisz ő nem lesz tiszta vérű, így nem lehet még egy kék hajú idomár a családban. Miközben gondolkodtam, s a dallamot dúdoltam tovább, egyre magasabbra rugaszkodtam apránként magasabbra és magasabbra jutottam. Ha Gyl szólt is utánam nem hallottam, mert egyáltalán nem figyeltem, emberi hangra nem. Csak a fa lélegzésére és a madarak csiripelésére voltam kíváncsi s csak rájuk is koncentráltam teljes sikerrel. Egy idő után ki értem a fa tetejére, s kileshettem fent. Ilyenkor áldhattam könnyedségemet, s a növényekkel való baráti kötelékeket, hogy nem tört el alattam egy ág sem. A város tornyait is lehetett látni, s messzebb a vízeséseket is, melyeknek moraja ide is elhallatszott. Egy apró utolsó rugaszkodással már a fa fölött voltam a levegőben, s élveztem a kilátást, de egy idő után nem volt mit tenni el kellett indulnom visszafelé, hisz Gylt továbbra sem hallottam csak halkan, de úgy döntöttem a lombokat elérve jobb ha már figyelek rá.*
- Jövök már!
*Kiáltottam le a biztonság kedvéért, ha esetleg volt pár szava felém.*


Vissza az elejére Go down
Gylnar Radek

Gylnar Radek


Hozzászólások száma : 456
Életkor : 33

Character sheet
Nép: Emberek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-08-09, 11:32 pm

- Serinte en issa egyek Olassiee. Ar egen otla otthon. Hianyzik az otthono.
* Hallgatom Mitsuko szavait. *
~ He ???
* Csupán ez az egy szó jut eszembe értetlenségemet tükrözendően, de ez még egyáltalán nem oldja meg az még az értelmezési problémát. *
~ Nem ezek nem elf szavak …
* Jut eszembe a következő lehetőség, de amint arcomat érintik a puha ajkak, máris könnyed mosoly ül ki arcomra, miközben érzem hogy az arcomra tapadt apró húsok is eltűntek. *
~ Cseles ...
- Szerintem én visszamegyek Olassie-be, Már régen voltam otthon. Hiányszik az otthonom.

* Szerencsére nem kell tovább törnöm a fejemet a korábban elhangzott szavakon, hiszen most már érthetően is hallhatom. *
- Te merre mész?
* Néhány pillanatig várok a válasszal, majd megosztom vele is. *
- Azt hiszem Ollasie-felé.
* Nyögöm ki végre mosolyogva, miközben továbbra is Mitsukot nézem, amint egyre magasabb és magasabbra mászik a fa ágain.*
- Ugye tudod, hogy oda nem fogok utánad menni?!

* Kiabálom utána, de a jelek szerint nem hallja meg, vagy csupán nem kíván reagálni rá. *
- Itt megvárlak!
* Folytatom mondandóm, azzal leheveredek az egyik fa tövébe, ahonnan láthatom az egyre magasabbra törő elfet. *
~ Most már jól van …
* Gondolom magamban,, miközben el is mosolyodom.
Az általa dúdolt gyerek mondóka, ugyan nem hallom, így nem is tudok vele mit kezdeni, csupán a fejemet emelem egyre magasabbra, ahogy próbálom szemmel követni Mitsukót. *
~ Még mindig nem elég … ?
* Kérdezem magamtól, de persze válasz csak Mitsukó mozgásából érkezik, aki továbbra is felfele tör. *
~ Úgy látom nem…
* Hosszú percekig gubbasztok a földön, miközben továbbra is várom, hogy a drága anyaföld felé kezdjen közeledni a szeretett elf. *
- Ne hidd, hogy így követni foglak … ! Meddig maradsz még fent?!

* Hosszú pillanatokig nem érkezik válasz. Mintha nem is hallaná, aztán mégis, mintha a szél hozná meg a válaszát.*
- Jövök már!
* Számat kicsit elhúzom. *
~ Jó … Mert én ugyan nem megyek fel oda …

* Bár nem sikerül megállnom, hogy egy apró mosoly ne jelenjen meg arcomon, miközben elképzelem magam, amint a fa ágain mászok egyre magasabbra, a szeretett nő kedvéért. *
~ Még csak az kéne…
* Szakítom félbe a gondolatot. Hiszen tudom magamról, hogy ez túl sok lenne számomra, és inkább előbb vagy utóbb úgy is a drága anyaföldön kötnék ki, bár minél később annál kellemetlenebb véget érve. *
- Itt várlak!
* Kiabálom fel végül neki, miközben továbbra is egy fa tövének döntve hátamat várom, hogy elkezdjen lefele ereszkedni.*
~ Miért ment fel?
* Merül fel bennem a kérdés. *
~ Hiszen alig evett valamit… . Nem kéne pazarolni az energiáit …

* Gondolom végig a szavait, miközben ismét a fa csúcsa felé fordítom a tekintetemet.*
~ Vajon ennyi étellel, ki fogja bírni Olassie kapujáig?
* Nehéz kérdés, de nincs semmi és senki, aki ezt a kérdést meg tudná válaszolni számomra. *
~ Tényleg, elég egy gyermeknek csupán a kenyér nyújtotta táplálék? Vajon mióta él csak azon?
* Mitsuko távollétében egymás után érkeznek a kérdések, melyekre nélküle aligha kaphatok választ. *
- Lassan indulhatnánk!

* Kiabálom felé ismét, hiszen talán az elfek tudnak valamit kezdeni ezzel, a csupán szárított kenyeres életmódjával… *
~ Talán csak egy biztonságos hely kell neki, egy biztonságos közeggel …

* Mély levegőt veszek, miközben továbbra is felfele tekintek, ami már annyira nem is tűnik furcsának, mióta a mögöttem lévő fa támaszát használom ki.
Úgy követem figyelemmel a lefele haladó elfet.*
- Csak hogy leértél …
* Talán nem a legkedvesebben hangnemben fogalmazom meg a mondatom, hiszen még azt sem értem igazán miért is kellett egyáltalán a fa tetejéig felugrálnia. *
- Milyen volt odafenn a kilátás?
* Bököm ki végül, mi is okozza ezt a hangulatomat, de még mindig nem konkrétan azt megfogalmazva. *
- Engem is megtanítasz ilyen könnye fára mászni?

* Ismételten kérdéssel fordulok felé, de ez alkalommal egy széles mosoly is társul mellé. *
Vissza az elejére Go down
Mitsuko Midnight
Zöld elf
Mitsuko Midnight


Hozzászólások száma : 745
Életkor : 912
Munkahely : ahol szükség ott a segítség

Character sheet
Nép: Elfek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-09-08, 1:36 am

Gylnar Radek

- Itt várlak!
*Hallom meg hangját és sietősebbre veszem a lejutás gyorsaságát. Jó volt a távolba meredni a fák felett. Már vártam, hogy Olassie-be érhessek, bár tudtam, hogy nem a közelben van, így nem egy két napba fog kerülni a hazajutás.*
- Lassan indulhatnánk!
- Rendben van, mindjárt lent vagyok!
*Mondtam vissza mosolyogva, hol ugrálgattam le az ágakról, hol pedig megkapaszkodva lecsúsztam az ágról és az alatta lévőre érkeztem. Mindig is élveztem a fára mászást, majd kilencszáz éven keresztül és tovább is élvezni fogom. Majd lesz mit megmászni Olassie erdeiben. *
- Csak hogy leértél…
*Jegyzi meg érkeztemet Gyl, mikor már a legalsó ágon ülök. Arcán nem igazán a vidám vonások jelennek meg. Csodálkoztam rajta, de mi tagadás, nem rövid ideig ragadtam fent, és az is igaz, hogy nem minden kismama szokása az, hogy felmásszon egy fa tetejére majd vissza le.*
- Milyen volt odafenn a kilátás?
*Kérdezi meg tőlem, mikor lecsusszanok az utolsó faágról és csendben, puhán, ruganyósan a talajra érkezem. Elindulok a dolgaim felé melyeket valamikor még az éjjel levetettem magamról. Legelsőnek nagy tarisznyámat kaptam vállamra, majd íjamat és végül tegezemet az összes nyíllal együtt.*
- Nagyon jó. Tiszta a levegő így igen messzire el lehet látni. Alvanion is tisztán kivehető, ahogyan egy-egy vízesés is, hacsak a fák el nem takarják. De a hangokat is tisztán lehet hallani, még te is hallanád az emberi füleiddel.
- Engem is megtanítasz ilyen könnye fára mászni?
*Kérdezte immáron nagy mosollyal az arcán, s én odasétáltam mellé.*
- Hát, ha leadsz egy két kilót és meg tanulsz csendben mászni, talán nincs akadálya.
*Mondom mosolyogva miközben megpaskoltam a hasát, jelezve tömegére, ami tudtam, hogy nem feleslegből, hanem izomból áll, de jó érzés volt. Nem is bírtam ki, óvatosan hozzábújtam és szorosan megöleltem. Engedtem a pillanatnak és jó mélyen szippantottam bőre illatából, mely szokás szerint jellegzetesen édes volt.*
~ Édes mint a méz…
*Gondoltam magamban, s eszembe jutott, hogy vérének íze is ugyan olyan édes, de nekem nem kellett a vére, ő maga kellett.
Még egy szippantást engedve magamnak még szorosabbra öleltem, de vigyázva hogy bármi, ami rajtam akaszkodik, ne sértse meg őt, majd elengedtem s jobb kezemmel végig simítottam arcán, majd füle mögött dús, hosszú hajába túrtam.*
- Biztos vagy benne? Most még visszafordulhatsz…
*Szinte suttogtam a szavakat, hiszen Gyl még fiatal, előtte van az élet, kalandoznia kell, nem pedig egy gyerekkel futkosnia.*
- Ha úgy döntesz, hogy jössz, akkor indulhatunk haza. Olassie vár minket.
*Mondtam, s szinte éreztem, hogy igazam van, mert ahogy nekem szükségem lesz a városra, ugyan úgy szüksége lesz a városnak is rám. Már csak egy-két hét és Olassie védő kapuin belül leszünk. Kíváncsian várom mit fog mondani Thalion, ha meg tudja milyen az állapotom. Hogy büszke lesz e rám, vagy nem. Kíváncsi voltam már dadámra is. Alig jutott eszembe az évek során, pedig ő nevelt fel szeretettel, s reméltem, hogy majd az én gyerekemnek is ő lesz az őrzője, védelmezője, segítője és tanára is. És mindannyian megismerhetik Gylnar Radekot, azt az embert, akiért tűzbe tenném a kezemet is akár.*
- Indulhatunk?
* Kérdeztem tőle, ha igent válaszol, majd elengedtem a hajtás, elengedtem az ölelésből, majd elindultam vissza az útra, hogy megkezdhessem az utamat Olassie szülő városomban, társsal vagy egyedül.*

Vissza az elejére Go down
Gylnar Radek

Gylnar Radek


Hozzászólások száma : 456
Életkor : 33

Character sheet
Nép: Emberek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-09-21, 12:17 am

// Mitsuko Midnight //

- Hát, ha leadsz egy-két kilót és meg tanulsz csendben mászni, talán nincs akadálya.

* Széles mosolyom mellé egy pillanat alatt megjelennek a kikerekedett szemek, miközben felfogom szavainak értelmét, bár mosolya láttán tudom, hogy értette ezeket a szavakat. *
- Hát így állunk…
* Kezdek bele mondandómba, miközben ő rövid időre hangszerré változtatja hasamat. *
- Szóval kövérnek tartasz? …
* A korábbi arckifejezés inkább egy mosoly és egy grimasz keverékévé válik, miközben próbálok minél szemrehányóbban nézni rá.
Karjaimat óvatosan fonom a törékenynek tűnő elf test köré, miközben hosszúkás füleihez hajolok. *
- Ez esetben ... legközelebb neked kell megenned az én részemet is.

* Egy pillanatig belenézek gyönyörű azúrkék szemeibe. Végül elmosolyodok. *
- Csak hogy biztosra menjünk, azoknak a kilóknak a leadásában.
* Közben érzem, amint ölelése egy árnyalatnyival erősebbé válik, így inkább én is elhallgatok, hogy semmi se terelhesse el figyelmemet.
Némán telnek a pillanatok, miközben egymás karjaiban pihenünk, mígnem egyszer csak enyhül az ölelése, hogy miközben szemeink ismét találkozik, már szinte szavak nélkül is tudjam, mit kíván mondani, kezének játékát elősegítendően előre hajolok, hogy ajkaimat homlokára helyezhessem. *
- Biztos vagy benne? Most még visszafordulhatsz…
Ha úgy döntesz, hogy jössz, akkor indulhatunk haza. Olassie vár minket.

* Egy apró mosoly húzódik arcomra. *
- Igaz visszafordulhatnék … de nincs most hozzá kedvem.

* Ajkaim lassan közelítenek az övéihez, hogy ha engedi, akkor találkozhassanak. *
- Kénytelen leszel elviselni.
* Széles mosollyal veszek el ismét egy pillanatig gyönyörű szemeiben, amiből csupán az ő szavai zökkentenek ki. *
- Indulhatunk?
- Irány az elfek városa!

* Ha még maradt valami a tisztáson, akkor azt gyorsan összeszedem, és csak azt követően indulunk el Mitsuko születésének helyére. *

// Azt hiszem ennek a játéknak is a végére értünk Smile
Köszönöm a játékot Smile //
Vissza az elejére Go down
Al'Eron Ryden Savion
Sötét elf
Al'Eron Ryden Savion


Hozzászólások száma : 118
Életkor : 622
Munkahely : Úton-útfélen

Character sheet
Nép: Elfek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-09-29, 7:21 pm

//Küldetés - Banditák ...val Clo Smile //

* Hosszú idő volt, míg eljutottak Valianból idáig. Legalább egy hét, de ki számolja a napokat? Főleg egy tündét, sőt, egy flegmatikus tündét nem fogja érdekelni ilyen apróság. Sokszor a griffel utaztak, de nem akarta nagyon terhelni "madarát", na meg mindig kell egy kicsit gyakorlatoztatnia a fiút, így inkább gyalog mentek. Eron ráér, hisz nem siet sehová. Nem kergeti semmiféle kötelesség, most pénze van bőven, és vadászni is tud, főleg, ha a fekete hátas segít ebben neki. A szokásos gyakorlatokon túl Eron elkezdte oktatni a fiút a pusztakezes harcra. Hisz az az alapja mindennek. Ha fegyvertelenül képtelen fegyvertelent - később fegyverest - legyőzni, akkor nincs is értelme semminek. A kiképzés megerőltető volt, sokszor fájdalomra, fáradtságra nem figyelve. Ö is sokszor mutatta a gyakorlatokat, volt, hogy mutatott egy mozdulatot, s azt le kellett másolnia a fiúnak. De Eron inkább olyan volt, hogy egyszer megmutatta gyorsan majd lassan majd ismét gyorsan a mozdulatot, utána ki is próbálta Cloudon. Szegény szőke sokszor találta magát a földön, mert a sötét elf egy cseppet sem kímélte. Mindig újra és újra elvégezte vele a mozdulatokat, majd elvárta, hogy ugyanezeket tegye meg vele a fiú. Persze mindig kivédte, s akkor Cloud ismét a földön találhatta magát. Ráadásul nem csupán ledöntötte, hanem jó erős ütéseket mért a fiúra, tényleg egy cseppet sem kímélve. Persze vigyázott, hogy a fiú meg ne haljon.

Most már nem voltak annyira messze a várostól, a távolban már lehetett látni a tornyokat, épületeket. Eron nagy lazán sétált határozottan előre, botját közben a vállán nyugtatta. Most nem volt rajta páncélzat, még köpeny sem, csupán fekete bőrnadrág és fekete vászon ing. A csomagok egy részét Cloud, más részét a griff cipelte. *
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-09-29, 7:54 pm

*Karddal eddig még egyszer se foglalkoztak sőt. A kis csomagját és a kardot is egybe kellett kötnie, és általában a hátán vitte, (a kardot összekötözve, hogy más ne is tudja hogy létezik), sok minden mással együtt, ami még a tündéé volt. Számított erre a húzására Eronnak, így nem is érte a fejlemény meglepően. A következő hétben még mindig csak a nyújtások voltak előnyben, de már harcmozdulatokat is kellett gyakorolonia.... jah, de még hogyan.
Elsőre a tünde megkérte, hogy üssön előre, hát megtette. Majd elé lépett, és azt mondta, hogy üsse meg, nem fog védekezni. Nem is védekezett, de a tiszta ütése, mintha semmit sem jelentett volna. Cloud csak nézett ki a fejéből. Eron erre azt felelte, hogy: "Ez izom... amelyben te erősen hiányos vagy... na ezt fejlesztgetjük egy ideje..."
Majd demonstrációként meg is mutatta miről beszélt. Clo nagyjából a földön értelmezte a továbbiakat...
Máskor meg ugyanezt tovább fejlesztve egy helyes fát szemelt ki a fiúnak, s azt adta parancsba, hogy a tanultak alapján üsse amíg tudja. Mindvégig ott állt mellette, és javítgatta a hibáit, minden egyes másodpercben. Cloudnak mindig résen és figyelmesen kellett a gyakorlatokat fejlesztenie, mert volt már rá példa, nem is egy hogy nem "vette figyelembe" a tünde instrukcióit, mire a legkülönfélébb módon küldte a földre. Kigáncsolta, vagy hátulról megindította útjának, esetleg hátra döntötte az állát fogva, és még más hasonló módon.
Persze az első héten megismert nyújtások még mindig nem maradtak el, minden reggel, napközben ha volt rá idő, vagy kedve a tündének, és estefelé is hol ezt hol azt hol kombinálva kellett eszement erősítő gyakorlatokat végeznie.
Mondhatni eddig bírta....kisebb "hisztikkel".
Például mikor felkelve meglátta, hogy a férfi egy nagy szikla tetejéről tekintget lefelé, és mikor megkérdezte hoyg minek a válasz nagyjából az volt, hogy "azt nézem belehalnál-e" egyszerűen visszafordult, és kábé menekült el a helyszínről... Eronnak kellett visszahúznia

Most is épp a málhát cipeli. Jó nehéz..főleg egész úton. Mit hord ez a tünde magán, és minek ennyi holmi?

Vissza az elejére Go down
Al'Eron Ryden Savion
Sötét elf
Al'Eron Ryden Savion


Hozzászólások száma : 118
Életkor : 622
Munkahely : Úton-útfélen

Character sheet
Nép: Elfek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-09-29, 8:06 pm

* Egyszer csak a távolban megjelenik 5 lovas, mely feléjük vágtat. Eron felvonja a szemöldökét, de nem reagál másképp, mint korábban. Sétál tovább. Azonban az egyik lovas elállja az utat, a többi pedig körbekeríti a két utazót. Al'Eron kénytelen volt megállni. Botja még mindig hanyagul a vállára volt vetve. Majd megszólalt az a lovas, aki előttük állt meg.*
- Pénzt vagy életet!
* Eron elvigyorodott.*
- Most komolyan ezzel a lejárt klisével akarsz befenyíteni minket? Állj el az útból, "nem érek rád".
* Egy tipikus Eron-kifejezés. Erre felnevetett a szószóló. *
- Sokszor bejön. Na ne ellenkezz, különben leverlek!
* Eron megvonta a vállát.*
- Felőlem... de előbb meg kell küzdened ezzel a fiúval.
* Bök hátra Clo felé. *
- Fél kézzel kicsinál téged. Igaz, szőke?
* Nem néz hátra a fiúra, csak mélyen a bandita szemébe. Gonosz vigyor hagyja el szája szegletét.*
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-09-29, 8:20 pm

*Úgy néz ki nagyjából mint a mosott rongy, hogy jobb ne hangzódjék el. Álmos fejjel baktat Eron után, mint aki mér hetek óta nem aludt, és hát...van is ebben igazság. Az öt banditát a lovakon szinte észre se veszi. Menne tovább, amíg bele nem ütközik Eronba.
Igen, konkrétan belement a tündébe. Kissé hátrálva veszi észre a banditákat, s a beszélgetés is csak fázis késéssel jut el hozzá. Azon kapja magát, hogy mindenki őt figyeli, a holmikkal egyetemben amit kissé görnyedten cipel. Körbe néz, és csak eztán tudatosul benne a hallottak. Elsőre tezs egy segélykérő mozdulatot a tünde felé, de amaz háttal áll neki. Kiegyenesedik, még mindig nézik, de már egyre hitetlenebben. Idétlen vigyorra vált az ijedt pofa helyett, és ezzel a képpel próbál (?), hihetően helyeselni.*
-Igen igen.
Erősebb vagyok mint látszik ám...
~Jaj, mi van ha többet mondtam a kelleténél?
Észre veszik, észre veszik és kicsinálnak!

*Most valahogy eszébe se jutott, hogy Eron egy mágus, és hogy ő elbírna az öt lovassal, csak azt tudta, hogy ő bizza nem tudná legyőzni őket.*
Vissza az elejére Go down
Al'Eron Ryden Savion
Sötét elf
Al'Eron Ryden Savion


Hozzászólások száma : 118
Életkor : 622
Munkahely : Úton-útfélen

Character sheet
Nép: Elfek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-09-29, 8:26 pm

*Le se reagálta, mikor a fiú neki ment. Csak egy gondolattal. *
~ Fajankó... ~
*Ismét elszélesedett a mosolya, mikor a fiú kis fáziskéséssel helyeselt. A szószóló bandita megszólalt.*
- Heh?! Ez a pancser?!
* Eron mosolya azonnal komollyá vált. *
- Előbb küzdj meg vele egymagad, ha mersz... aztán hívd pancsernek. Ha legyőzöd, elfogadom, hogy pancser.
* Nem nehéz pancsernek tudni a szőkét. A férfi morcosan leszállt a lováról, majd elment Eron mellett és szembe állt Clouddal.*
- Hát legyen.
*Majd felemelte jobb karját, s egyenesen a fiú arca felé suhintott vele.*
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-09-29, 8:46 pm

*A kis beszélgetés egyre jobban kezdett nagyon nem tetszetős lenni a számára. Az a rész amikor a lovas, Eron buzdítására (!), leszáll a lóról, hogy megküzdjön vele,...Vele(!?), az már egyáltalán nem. Nagyon nem. Sehogy sem tetszett neki. Hátrál egy lépést, de eszébe jut, hogy kéne tartani a látszatot. A szíve a torkában dobog, lassan nem is hall tőle. Csak közbe lép a tünde, tudhatja, hogy nem lesz képes rá, tudnia kell. Nem hagyhatja cserben. Ne fogja cserben hagyni, ugye nem? Ránéz a felemelt ökölre, mintha csak megnézegetné, hogy "jééé, felemelte a kezét!", aztán céltáblaként állva megvárja míg a földre küldik. Persze ez a valóságban úgy játszódott le, hogy odaállt a férfi,ő pedig rábámult, majd a következő pillanatban már a földön érezhette magát, vérző orral. A bandita vezér Eronhoz fordul, széttárva a karjait.*
-Ennyi!
*Jelenti ki fellengzősen, közben nem figyelve, hogy a kis szőke nem vesztette el az eszméletét, pedig meg volt rá az esély. Térdre nyomta ki magát, s közben lefejtette a vállairól a köteleket amik a málhát tartották. Így most már megszabadulva a fölösleges tehertől, vérző orral fordult a lovas felé olyan elszántan, hogy mondani sem kell mit akar. "Revansot!"*
A vezér észrevéve a mocorgást vissza fordult, majd lenézőn szólalt meg.*
-Ugyan kölyök, szeretnéd ha végleg betörném az orrod?
Gondold meg, jobb ha a földön maradsz.
~Nem.Nem azért szenvedtem két héten keresztül, hogy most a "földön maradjak".
*Oda lépett a banditához, aki kíváncsian figyelte mit művel a gyerek. Teljesen biztos volt benne, hogy semmit se tud ártani neki. Cloud az egyetlen szabályos mozdulatot használta amit tanult az Akadémia "óvó" berkein kívül, hiszen ott a nagy tömegben nincs senkinek se ideje se idegzete külön foglalkozni bárkivel is, így ha már "valamennyire" ment a mozdulat elfogadták. Hát így az Erontól tanult egyenes ütést használta. A legalapvetőbb mozdulatok egyikét.
Beállt alaphelyzetbe ahogy már annyiszor mutatta és javította ki Eron és egy gyors mozdulattal mellé lépve akkorát ütött az illető gyomrába, hogy ez egyszer nem Cloud volt az aki összerogyott fájdalmában.
Elvéve a kezeit döbbenten figyelte a másikat.
Ez tényleg ő volt. Körbe nézett. Mindenki azt várta volna, hogy most csacsog a gyerek és a vezérük meg leüti, hogy ne zavarjon, erre egyetlen ütéssel kiütötte?
Persze valójában ez annak volt köszönhető nagyban, hogy nem volt felkészülve erre a férfi.*


A hozzászólást Cloud Revan's összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2012-10-04, 1:39 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Al'Eron Ryden Savion
Sötét elf
Al'Eron Ryden Savion


Hozzászólások száma : 118
Életkor : 622
Munkahely : Úton-útfélen

Character sheet
Nép: Elfek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-09-29, 9:02 pm

*Eron nagyon koncentrált az eseményekre, bár ez egyáltalán nem volt észrevehető rajta. Mikor Clo kidőlt, már arra készült, hogy leveri a sereget, de Clo feltápászkodott.*
~ Nocsak. ~
* Nem véletlen szemelte ki magának a srácot. És az "Revansot" adott. A vezér kidőlt. Eron felvont szemöldökkel nézte végig a férfi eldőlését. Clo elé lépett, majd lenézett a vezérre.*
- Am... jól vagy haver?
* Kérdezte a szószólótól, erre a többi négy is leszállt a lóról, s azonnal nekimentek a két vándornak. Eron még mindig a földön fetrengőt nézte, majd mikor mögé somfordált az egyik bandita, egy hátra könyökkel úgy orrba vágta, hogy az azonnal elájult. Majd fogta a botját, s azzal kezdett bele a tombolásba. Clora nem is figyelt. Ment a második áldozata felé, és azzal küzdött, de ekkor már mindenki elővette a kardját és kését. Eron nem volt hajlandó elővenni a kardját, így is elbánik ezekkel az idiótákkal. A másodikkal úgy harcolt, hogy az rögtön fentről lefelé akarta ketté vágni a tündét, de felemelve két kezében a botját, megállította a vágást, majd ellökte, s egy gyors mozdulattal döfőállásba került, s már nyomta is a bot végét az ellenfele tüdeje felé. Az összerogyott. *
Vissza az elejére Go down
Cloud Revan's

Cloud Revan's


Hozzászólások száma : 440
Életkor : 30
Munkahely : Gyalogság/Al'Eron Ryden tanítványa

Character sheet
Nép: Emberek

Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime2012-09-29, 9:16 pm

*A tünde teljes nyugalommal indult mg és állt meg egyenesen előtte. Ráadásul a bandita vezéren poénkodott ahelyett is, hogy legalább megkérdezné e a fiútól, hogy jól van e. Cloud összevont szemöldökkel, szúrós pillantásokat vetett felé, de nem szólalt meg.*
~Jól vagyok, köszi a kérdést.....
*Azonban ezt még lehet, elhamarkodta. Míg a tünde könnyeden kiütött kettőt addig a neki jutott kettővel ő bizony nem boldogult. Egyszerre rohamozták meg, mire pár lépést hátrált. Úgy vélte nem sok értelme van kettévágatnia magát. Az egyik megint csak megrohamozta míg a másik észrevéve a fejleményeket a tündét rohamozta meg. Cloud egy elsőre, és másodikra is csak kitért, majd elővéve a régi jól bevált módszerét, amivel eddig is túlélt, megkerülve a férfit, a háta mögé kerülve, tarkón vágta az időközben elővett tőrének nyelével. Olyan erősen ahogy csak tudta, habár most bal kézzel. Szerencsére elég volt az ütés az érzékeny felületre, hogy a másik ájultan rogyjon össze, azonban háttal volt a vezérnek, aki épp felállva elkapta hátulról a fiút, és kifeszítve a nyakát, a torkához szegezett egy jókora kést.
Mondhatni tökéletes volt a szorító fogás. Cloud mozdulni se tudott, s hiába volt a tőre a kezében, nem érte vele a férfit, mert amaz erősen tartotta a vállát. Jó hogy nem húzta ki.*
-Na jó, elég a játszadozásból.
Ha tényleg fontos a gyerek élete, ide a pénzeddel.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Avlanion - A vízesések városa   Avlanion - A vízesések városa - Page 8 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Avlanion - A vízesések városa
Vissza az elejére 
8 / 21 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Ekorin városa
» Savanti - A vizek városa
» Nortelon - A felhők városa
» Orod Opelë, a fehér elfek városa
» Ightdar, a tudományok városa

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Északi szeglet-
Ugrás: