LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)

Go down 
+30
Mia Ruton
Shuga
Glorien
Kroloth Naelgrath
Isabelle
Hossin
Aldo Barras
Daxa Lavenir
Garret Silvershard
Jeremy Talbot
Ryn von Samok
Kesa Klensbane
Fela Husani
Amíra Nox
Merilien Lumel'Auvrea
Darthys Indoril
Wyerre von Morhan
Nawarean
Lysanor Eweny
Edward Dylan
Haleran
Dremer
Vastörő Regendorf
Helen Hoa
Arielle
Akahana
Carnë
Mitsuko Midnight
Alex Ian Keegan
Mesélő
34 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 18  Next
SzerzőÜzenet
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-08-08, 5:09 pm


Kesa


Valian. Habár már jártam ebben a városban, most is erre sodort az utam. Az utam, mely úgy látszik, hogy soha nem ér véget, soha nem szabadulok meg a mágusomtól, és örök kárhozatra vagyok ítélve. Én mégis küzdök, én mégis igyekszem megszabadulni tőle, habár ez nem olyan könnyű, mint amennyire más gondolná. Most azonban nem én vagyok, a mágusom éledt fel a testemben, így az éjszaka folyamán indultam el Valian felé. A mágus ott suttog a fejemben, furcsa hangokat, furcsa szavakat és egy nevet: Latanos. Fogalmam sincs, hogy kihez tartozik ez a név, de tudom, hogy meg kell találnom, tudom, hogy itt van Valian-ban, és tudom, hogy lehet, hogy közelebb segít a szabaduláshoz. Ahhoz a fajta szabaduláshoz, ami senkinek nem lenne jó, hiszen Gaireth újraéledne. Habár elhagyná testemet, lelkem és elmém ismét szabad lenne, a világra egy gonosz fekete köpenyes mágus borzalmas tettei várnának, és ki tudja, hogy meg tudná-e bárki állítani. Most mégis ő irányít, ő suttog szavakat a fejembe, és mintha a lovam is értené és hallaná a szavait, őrült módjára vágtat Valian felé. Egy kisebb kaland után a város széli fogadóban húzom meg magam, legalább egy éjszakára, amíg kérdezősködök egy kicsit, hogy vajon ki is lehet az a Latanos. Eddig még nem nagyon kaptam használható információt, mindenki megijedt a neve hallatán, és némaságba burkolózott. Bizonyára egy fekete köpenyes gonosz mágusról lehet szó - legalábbis a reakciókból ezt szűrtem le. A fogadóban töltöttem az estét, délelőtt jártam a várost, és most, ahogy a Nap lassan a horizont alá bukik még mindig nem lettem okosabb az információkat illetően. Ismét visszatértem a fogadóba, hogy elköltsem a vacsorámat és esetleg újabb emberekkel beszélgessek. Az egyik sarki asztalnál ücsörgök és sült csirkét eszegetek salátával, és bort iszok, azzal öblítem le a vacsorámat. Közben figyelem a fogadóban a népeket, vajon kit is lehetne megkörnyékezni egy kis információért...



Vissza az elejére Go down
Amíra Nox
Barnaköpenyes
Amíra Nox


Hozzászólások száma : 35

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-08-09, 7:20 pm

„Végre megérkeztem a fővárosba!” - gondoltam, némi keserűséggel a szívemben. Nem igazán gondoltam, hogy így fogom viszont látni a fővárost. De mivel alig álltam a lábamon gyorsan beténferegtem a „Nagy Kaszás” fogadóba.  Egyenesen a pulthoz mentem.
- Mit adhatok? - kérdezte a csapos.
- Valami erőset. - válaszoltam, abban reménykedve, hogy attól majd magamhoz térek. miközben vártam, körbe néztem a fogadóban. Mint mindig most is mindenféle népek ültek az asztaloknál, de ez nem meglepő. A fővárosban általában lépni is alig tud az ember, ez pedig az egyik leghíresebb - vagy inkább hírhedtebb fogadó. És az árak is megfizethetők. "Csak éjszakánként egy kicsit hangos. Bár mindig mástól." - gondoltam kritikusan, de ez családi örökség volt és ebben a helyzetben nem is akartam megtagadni. Valahogy nem volt hozzá erőm.
Miközben ezen gondolkoztam meghozták az italomat, amit gyorsan föl is hörpintettem. Mi tagadás jó erős volt. Éreztem, ahogy a melegség lassan elönti a bensőmet, és lassan új erőre kaptam.”Jó kérdés, hogy hogyan fogom megtalálni a rabszolgapiacot a főváros kellős közepén.” - sóhajtottam szomorúan. - „Nem igaz, hogy ilyen közel vagyok a célhoz és nem érem el!” - sikítani lett volna kedvem, ehelyett leültem az egyik asztalhoz, amelyik üres volt, és mélyen a gondolataimba meredtem. Olyannyira, hogy nem is vettem észre, hogy valaki leült velem szembe.
Egy kávébarna bőrű, hosszú fekete hajú és nem mellesleg nagyon szép lány volt. Simán elbújhattam volna mellette. Annak nem tulajdonítottam túl nagy jelentőséget, hogy az én asztalomhoz ült, hiszen az egész fogadóban csak ez az egy szabad asztal volt, amíg le nem ültem.


A hozzászólást Amíra Nox összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-08-10, 3:47 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-08-09, 9:56 pm

//Amíra Nox//

*Mit tehettem volna? Norlannél átkeltem a folyón, majd, hogy mentesüljek az újabb banditáktól, mágusoktól, fehér hajú férfiaktól, akik magukat mindenkinél többre tartják, hajóra szálltam. Tettem ezt azért is, mert még sohasem láttam a tengert. Az út tényleg békésen telt. A zöldeskék víz végtelensége az út felében a korlát mellett tudott tartani.
Ott könyököltem és néztem.
A matrózok békén hagytak, ahogy az utasok is.
Magányos voltam. Néha elővettem a ruhámban rejtegetett medált, amit Merilientől kaptam. Be kell vallanom, hiányzik nekem az a vörös hajú elf lány.
Az ujjaim néha végigcsúsznak a nyakamon, finoman érintem meg magam és akkor rá gondolok.
Nem megyek tovább, de eddig a legjobb dolog, ami történt velem, azóta, hogy elhagytam édesanyámék házát és a falut, az neki köszönhető. Ha sohasem találkozunk, akkor is emlékezni fogok rá.
Valianban a legtöbb fogadó tele van emberekkel. Amikor leszállok a hajóról, végigmegyek az első utcán és megállok egy rövid időre, hogy megnézzem a furcsán repedezett köveket, az utat.
Később, már a városban nincs egyetlen szabad hely sem, mintha valami ünnepség lenne. Nem hiszem el, hogy pont most kell lefoglalni minden fogadót, amikor én is arra járok.
De nem tudok mit tenni.
Hallok egy bizarr nevű helyről, Nagy Kaszás a neve, így arrafelé indulok el.
Amikor belépek, már ez is eléggé tele van. Frusztráltnak érzem magam, már csak a sírok miatt is, amik a hely mellett vannak, és úgy érzem, még néhány hasonló kaland, mint a fehér hajú Adennel, vagy a banditákkal, esetleg a szintén fehér hajú mágussal, Aldoval, meg a fejvadász Drakonnal és sikítva fogok visszamenekülni a faluba.
Inkább a szégyen, hogy nem voltam elég jó a nagyvilágba, mint hogy odavesszek valahol.
Észre sem veszem, hogy amelyik szabadnak látszó asztalhoz lehuppanok, annál már ül valaki. Bizonytalan voltam és örültem, hogy végre találtam egy szabad helyet.*
- Ohh…bocsánat…nem akartam zavarni.
*Vékony, barna ujjaim az asztal lapjának feszítem, hogy feltoljam magam. Szabadkozok, mint már nem először. Már látom is, hogy a pultnál álló férfiak szeme rám szegeződik. Utálom ezt. Ahogy a lányra nézek, megdöbbenek, és félig felállva maradok. Lilák a szemei.
Ajkam félig kinyílva marad a döbbenettől és leplezetlenül bámulok barna szemeimmel.*
Vissza az elejére Go down
Amíra Nox
Barnaköpenyes
Amíra Nox


Hozzászólások száma : 35

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-08-10, 11:22 am

//Fela Husani//

Alig hogy felpillantottam a gondolataimból a lány máris távozni akart.*
- Ohh…bocsánat…nem akartam zavarni. - mondta kissé megilletődve és egyből föl is akart állni, mikor találkozott a tekintetünk. A lány abba hagyta a mozdulatot és résnyire eltátotta a száját. Hirtelen fogalmam se volt róla mit bámul rajtam ennyire, és kissé zavarba is jöttem. Aztán eszembe jutott mit talál rajtam olyan furcsának. „A szemeim.” - gondoltam, aztán gyorsan sikerült is kinyökögnöm valamit. *
- Jaj, egyáltalán nem zavarsz! Nyugodtan maradj csak. -
hadartam és a tenyeremmel fölfelé a székére mutattam, amiről annyira sietősen akart távozni. Az sem kerülte el a figyelmemet, hogy a fogadóban a legtöbb férfi azonnal kiszúrta. Bár ez nem meglepő, hiszen elég feltűnő a szépsége. Azt meg végképp nem akartam, hogy az én hibámból kerüljön bajba, és amúgy is jól esett volna beszélgetni valakivel. Merthogy este felé ez a fogadó nem mindig a részeg férfiak verekedésétől volt hangos.*
- Szia, engem Amíra Nox-nak hívnak. És téged? - kérdeztem barátságosan, mivel abszolút nem láttam rajta semmit, ami miatt gyanakodni lett volna rá okom. A szemei őszintének tűntek, tehát megpróbáltam megbízni a lányban, remélve, hogy nem ugyan az lesz a vége, mint legutóbb. Egy pillanatra megérintettem a fehér heget, a homlokomon, ami mindig emlékeztet arra, hogy ne bízzak meg minden emberben.
*De gyorsan el is hessegettem ezeket a gondolatokat, és újra a lányra koncentráltam.  Minél jobban megfigyeltem a vonásait annál irigyebb lettem. Úgy saccoltam nálam pár évvel idősebb, magas és karcsú volt. Még ha nem is lett volna olyan egzotikus színű bőre, akkor is kitűnt volna a tömegből. "Lemerem fogadni, hogy egy szakajtóra való udvarlója van." - gondoltam kissé durcásan, de hát nem lehet mindenki olyan szép, mint ő.


A hozzászólást Amíra Nox összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-08-11, 3:50 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-08-10, 2:48 pm

*Ahogy elnézek a lila szemekről a pult felé, az ott lévő férfiak arcát nézve inkább visszahuppanok a székre. Talán jobban járok, ha meghúzódok itt.
Úgy vettem észre, hogy a bőröm színe feltűnővé tesz engem.
Közelebb hajolok a furcsa szemű nőhöz. A faluban szinten mindenkinek fekete, vagy sötétbarna a szeme. Ahogy a bőrük is szinte kivétel nélkül a barna árnyalataiból áll.
De már találkoztam kék, piros, szürke, és zöld szemekkel is. Lilával még sosem.*
- Köszönöm.
*Mondom egészen halkan. *
- Fela vagyok, Fela Husani.
*Végre egy a szemétől és a homlokán díszelgő forradástól eltekintve normális ember.
A nő épp saját maga hívta fel a hegre a figyelmem, amikor megérinti a kezével.
A fogadós, vagy valamelyik cselédje még nem jött oda hozzám, hogy mit kérek, a pultig meg a világ minden kincséért sem mennék el.
A durcás arckifejezést látom, de egészen más jut róla eszembe.*
- Nem lehetett kellemes azt a sebet szerezni.
*Eszembe jut, hogy mi mindent láttam mostanában és az a tűzzsonglőr lány is, akinek szintén volt egy heg az arcán. Adennel volt. A gondolatába a férfinak még mindig beleborzongok.*
- Hoznak itt ki vizet is? Vagy nekem kell kérnem?
*Semmi kedvem azok közé a férfiak közé menni. Főleg, hogy nagyon rossz tapasztalataim vannak a Tűz fogadóból a pult környékéről.*
Vissza az elejére Go down
Amíra Nox
Barnaköpenyes
Amíra Nox


Hozzászólások száma : 35

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-08-10, 4:05 pm

//Fela Husani//

A nő még vetett egy pillantást a pult felé, de aztán jobbnak látta, ha visszaül. Még mindig egy kicsit zavarodottnak tűnt, de úgy látszott kicsit megkönnyebbült.  
- Köszönöm. - súgta nekem, majd be is mutatkozott. - Fela vagyok, Fela Husain. Nem lehetett kellemes azt a sebet szerezni. - mondta a nő némi szünet után.
- Nem, valóban nem volt az. - válaszoltam csendesen. - Többek között ez volt az ami megtanított arra, hogy az élet nem fenékig tejfel, ha érted mire gondolok. - mosolyodtam el keserűen.
- Hoznak itt vizet is? Vagy nekem kell kérnem? - kérdezte aztán a nő, amire igazán elcsodálkoztam.
Gyorsan körbenéztem, merre járnak a szolgák. A legtöbb épp a rendelést vette fel, vagy hozta ki. De az egyik lány, épp a kettővel odébb álló asztalnál végzett, így oda intettem magunkhoz.
- Mit hozhatok? - kérdezte a lány udvariasan mosolyogva. Alig lehetett több tizenháromnál, de ez nem lepett meg. Ennyi idősen már én is a szüleim mellett dolgoztam a fogadónkban. Az emlék, mint a kés, szúrt a szívemben, így inkább megpróbáltam másra gondolni. Jelenleg arra, hogy mit kérjek. De az a lötty, amit a pultnál ittam elég erős volt, tehát maradtam a szesz nélküli italoknál.  
- Egyelőre csak két pohár vizet. - adtam le a rendelést. - Vagy kérsz valami mást is Fela? - kérdeztem a nőtől.
Miután a lány elment, hogy utána visszajöjjön a két pohár vízzel, úgy gondoltam ismerkedek egy kicsit Fel-val, csak azt nem tudtam mit kéne kérdeznem, hogy ne tűnjön faggatózásnak, illetve, hogy ne sértsem meg. „Jobb lesz, ha inkább csöndben maradok.”- gondoltam inkább.


A hozzászólást Amíra Nox összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-08-11, 3:50 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-08-11, 1:50 pm


*A lány csendes válaszát hallva inkább nem kérdezősködök tovább. Lehet, hogy jobban is járok vele, nem jó idegeneket rossz témákról kérdezni.
Szerencsére én még nem kaptam ilyen sebet, de nem tudhatom, hogy a lány milyen körülmények között kapta.
- Nem, csak vizet kérek, köszönöm.
Kínos csendben várjuk meg a vizet és ez azután is így megy tovább, hogy a cseléd elment. Nézelődök kicsit, miközben a jó, friss vízbe kortyolok.
Aztán a pulttól visszakapom a tekintetem. Az egyik részeg elindult felénk. Kicsit dülöngélt is, de senki nem állította meg addig, amíg közel nem ért hozzánk.
Én nem látom, mert a hátam mögött érkezik, de talán Amíra igen.*
- Sose tudhatod, hogy mikor lep meg az élet valamivel. Nekem is kijutott már ebből-abból.
*Jobb híján a borús témához kanyarodok vissza. Talán jobb lenne valami más, de én nem értek a városi témákhoz. Egy faluból jöttem, ahol a legfontosabb témák a föld, a vetés, az esők, meg az aratás voltak.
Meg persze, hogy kinek hányadik gyereke született meg és éppen kit szólított Dremer magához. Ebben a fogadóban egy idegen lánnyal ilyenekről nem tudok beszélgetni és régen is halálosan untattak már ezek.
Roza néni mellett végre azt éreztem, hogy talán több lehetek ezeknél a sekélyes dolgoknál.
Én nem látom, de közben az ittas férfi elverekszi magát és már majdnem odaér hozzánk.*
Vissza az elejére Go down
Amíra Nox
Barnaköpenyes
Amíra Nox


Hozzászólások száma : 35

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-08-12, 2:35 pm

//Fela Husani//

A kínos csend egyre csak elhúzódott és én egyre kínosabban éreztem magam. Jobbára csak a poharam átlátszó tartalmát vizslattam. Csak akkor kaptam föl a fejem, mikor a pult környékén nagy csörömpölés támadt. Az egyik részeg fazon leverte a poharát - valószínűleg az övé volt, mert senki nem kiáltott utána - , mikor megpróbált fölkelni. Már éppen újra a poharamba mélyedtem volna, mikor Fela megszólalt.
- Sose tudhatod, hogy mikor lep meg az élet valamivel. Nekem is kijutott már ebből-abból. - mondta nő együtt érzőn.
- Te honnan jöttél? Én északon születtem, Avlanion-ban. - próbáltam valami másról társalogni, de miután kimondtam, már rájöttem, hogy ez sem volt jó ötlet, de ha már bele kezdtem, akkor be is fejezem.
Közben a szemem sarkából észrevettem, hogy a részeg férfi felénk közelít. „Ez meg mit akarhat?” - gondoltam gyanakvóan. - „Biztos felkeltette a figyelmét Fela.” - húztam össze morcosan a szemöldökömet. A nő nem láthatta a férfit, mert neki háttal ült, én viszont nagyon is jól láttam.
Egyre közelebb dülöngélt az asztalunkhoz. Erősen kellett gondolkoznom ahhoz, hogy eszembe jusson valami, amivel meg tudnám állítani, mielőtt ide érne. Végül eszembe jutott valami.  
- Accido - mormoltam a nem létező bajszom alatt, majd meglöktem a lábammal a talaj, abba az irányba amerre a férfi állt remélve, hogy nem nagyon mozdítom meg vele Fela székét. A tervem bevált. Az amúgy is dülöngélő férfi teljesen elvesztette az egyensúlyát és hátra esett. A fogadóban kitört az általános hahota. Magamban nagyot sóhajtottam, hogy sikerült, minden nagyobb feltűnés nélkül végig csinálnom. Viszont a varázslat után tényleg jó volt a kezemben tartott hideg víz, gyorsan le is húztam.
Idő közben a férfi fölkászálódott a földről, és a nevetés is abba maradt. Ahogy elnéztem az esés következtében szinte teljesen kijózanodott, és most már kicsit sem dülöngélve lépett az asztalunk mellé, és indulatosan rácsapott az asztallapra.
- Te kis boszorka! Hogy merészeltél elejtetni! - ordított egyenesen rám.
- Neked meg mi bajod, agyadra ment a sok pia? - kérdeztem, mintha nem is tudnám miről hablatyol.
- Ne játszd nekem itt az ártatlan bárányt! Pontosan tudod, miről beszélek! -
ordította ugyan azzal a lendülettel.
- Nekem ebből elegem van! - pattantam föl a székemről. - Csak egy gyönge férfi ordítozik egy nővel! Gyere Fela, menjünk. - mondtam, és elhaladtam a döbbent férfi mellett, ő viszont a karom után kapott. Pontosan erre számítottam. Elő rántottam az övemből az egyik tőrt ás a torkának szegeztem. - Azt javaslom, most azonnal eressz el, vagy nagyon megbánod! - sziszegtem a fogaim között, mire a férfi elengedett. A tőrt visszacsúsztattam a helyére és a pulthoz sétáltam.
- Fogadós, kérek egy szobát két fő részére. Az árban, majd később megegyezünk. - mondtam, majd rövid keresgélés után a fogadós odaadta a kulcsot az egyik szolgálónak, aki elvezetett minket a szobánkhoz.
Miután besétáltunk elkértem a kulcsot a szolgától és bezártam az ajtót.
- Ne, haragudj, hogy belekevertelek, Fela. - kértem bocsánatot a nőtől, miután biztosra vettem, hogy a szolga már távozott. - Nem így akartam. - lesütöttem a szememet, és már láttam is lelki szemeim előtt, milyen szánni való vagyok. Ez kicsit dühített, de tényleg nagyon sajnáltam, hogy ilyen helyzetbe hoztam magunkat. A bocsánatkérésem, pedig teljesen szívből jött, mert nagyon röstelltem a dolgot.


A hozzászólást Amíra Nox összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-09-21, 2:09 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Kesa Klensbane
Szürkeköpenyes
Kesa Klensbane


Hozzászólások száma : 306

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-08-12, 9:52 pm

//Merilien Lumel'Auvrea//

* Némi idő ugyan kellett hozzá, de végül a Klensbane ház örököséhez is eljutott az a szóbeszéd, miszerint ebben a fogadóban olyan hihetetlen események történtek, mint az élőholtak támadása, vagy akár Dremer háromfejű kutyájának megjelenése, de még olyan változattal is találkozott, miszerint maga Dremer jelent meg rendet tenni az itt megjelenő lények körében.
Meglehetősen hihetetlen szóbeszédek ezek, legalább is Kesa számára. Mégis ha a szóbeszédeknek csupán apró töredéke tartalmaz valóságalapot, már akkor is van remény, hogy értékes dologra akadhasson. Olyan nyomokra, melyek elvezethetnek ahhoz a mágushoz, mert ugye az lenne a legkézenfekvőbb lehetőség, aki az egész mögött állhatott, persze, csak ha legalább annyi igaz az egészből, hogy valaki volt oly balga, hogy a következményekkel mit sem törődve felfedte efféle tudását. Márpedig ha ez igaz, akkor birtokában lehet még olyan tudásnak, melynek a fiatal nemes is hasznát láthatná az elkövetkezendő időkben.
Ez alkalommal is egyszerű kereskedőként érkezett a városba, és még mielőtt a város olyan részére tévedne, ahol esetleg ismerős, magasabb rangú emberrel találkozhatna, a fogadó felé veszi az irányt. Most nincs más elintéznivalója ebben a városban, így felesleges nagyobb kockázatot vállalnia.
A fogadóba belépve egyenesen a fogadós felé veszi az irányt, mit sem törődve az éppen bent tartózkodókkal. Csak akkor néz körbe, mikor már csak a várakozás marad számára, mire a fogadós végre hajlandó lenne vele is foglalkozni. A jelenlévők nagynak mondható számát nézve, igen csak felkapott hellyé válhatott a fogadó, ugyanis a szóbeszéd semmit se említett a felkapottságáról. Hamarosan Kesa már azon kezd gondolkodni, hogy lehet, maga a fogadós terjesztette el a szóbeszédet, hogy ezzel csábítsa ide a különlegességekre éhes népséget.
Mikor körülnéz, a sarkokról sem feledkezik meg. Utazásai során már megtapasztalta, hogy a legkülönösebb alakok előszeretettel választják azt a helyet maguknak. Így a vörös hajú elf nő sem kerüli el figyelmét, mi több, még el is időzik rajta egy keveset. Ködös emlékeiben még jelen van az elfek vörös hajat viselő alfajáról szóló írás, amit még a toronyban töltött évek alatt olvasott. Mégis, eddig egyszer sem találkozott velük utazásai során, sőt még csak szóbeszédekben sem bukkantak fel. A hírtelen felismerést követő gondolatok elmúltával már a fogadó többi vendégével foglalkozik, mígnem a fogadós hangja hívja fel magára a figyelmet. *
- Egy szobát kérnék egy főre, ellátást a lovamnak és helyet a szekeremnek.

* Nem siet annyira, hogy legalább egy éjszakát ne tölthetne el ebben a fogadóban, arról nem is beszélve, hogy így több ideje marad megtudni a szóbeszéd mögött megbúvó igazságot. Ráadásul tapasztalatból tudja, hogy néhány csörgő érme mennyivel tágabbra tudja nyitni az emberek száját. *
- Értem … Mennyi időről lenne szó?
- Még nem tudom. Számítana? Reggelente fogok fizetni.

- Akkor biztosan nem adnám ki addig másnak.

* A fogadós arcán megjelenő széles mosoly ugyan árulkodik arról, hogy csupán viccnek szánja, azonban ezt Kesa nem találja annyira viccesnek, mégis hasonló ívben húzza el a száját, mielőtt válaszolna. *
- Úgy ő állja az én részemet is.

* A válasz láthatóan elnyeri a fogadós tetszését, és csak ezt követően tér újra a lényegre. *
- Mi mással szolgálhatok még?

- Egy meleg vacsorát szeretnék, ahhoz az asztalhoz.

* Kezével egy üres asztalra mutat, ahol, ha nem történik semmi sem, akkor miután megérkezik, el is kezdi elfogyasztani az ételt. *
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-08-13, 2:07 pm

//Amíra//

- A Déli-dombságban, egy kis faluban. A nevét szerintem úgysem ismered.
*Máskor is próbáltam mondani, de soha nem mentem semmire vele. Még délen, a környékünkön néhányan tudják, hogy hol van, de már Menionban se nagyon.
Közben Amíra egyre mérgesebben néz és én azt gondolom először, hogy miattam. Aztán látom, hogy a hátam mögé figyel, de mielőtt megfordulnék, megmozdul alattam a szék.
Rémülten kapok a poharam után, és még sikerül is elkapni. Csak egy kicsit löttyen ki.
A hahotára nézek hátra. Ott fekszik egy férfi, de nem tudnám megmondani, hogy láttam-e már.
Nyakamat behúzva, szemlesütve várom végig a vitát. A lány egészen határozottnak tűnik, ahogy lerendezi a férfit.
Én csak nézek a háttérből. Találkoztam már elég részeggel. A faluban többen is szeretnek egy hosszú, földeken töltött nap után felönteni a garatra. Házilag főzik a szeszt és elég erős szokott lenni.
Van, aki békésen elalszik tőle és van, akiből kitör a vadállat. Tőr-zúz, megveri a feleségét, ordibál.
Nem szeretem az ilyen embereket, és úgy látom, hogy hiába laknak városban, vagy fehér a bőrük, pontosan ugyanúgy viselkednek, mint otthon.
Szerencsére a mi, kivéve az öreg sárga bácsi méregerős italát, nem szoktunk inni.
Mármint a testvéreim, meg az édesapám.
Ámulva látom, hogy a fogadós milyen könnyen ad anélkül kulcsot a lánynak, hogy fizetne neki.
Az jut eszembe, hogy biztosan ismerősök, hogy nem kérte el előre az árát, mielőtt a kulcsot átadta. Végülis akár fel is gyújthatjuk a szobát és elmenekülhetünk anélkül, hogy fizettünk volna. A fogdós még a kezembe nyom egy lámpást és azzal a kezemben megyek fel.*
- Semmi baj.
*Legyintek, majd a lámpát felakasztom egy a falon lógó kampóra. Ez semmi volt azokhoz a dolgokhoz képest, amiken az utóbbi hónapokban keresztülmentem.*
- Mindenhol vannak részegek férfiak. Ügyesen bántál vele.
Varázsló vagy, ugye?
*Lehuppanok az ágyra. Fáradtnak érzem magam. Most, a rendes fényben veszem szemügyre igazán Amírát. Fiatal lánynak tűnik, de egyáltalán nem mondanám csúnyának, csak más, mint amit megszoktam. És nagyon más, mint Merilien. Ahogy eszembe jut a vörös hajú elf, uralkodnom kell magamon, hogy ne érintsem meg a ruhám belsejében a medált. Úgy érzem, túl sokat foglalkozok vele.*
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-08-15, 12:17 pm


Kesa


A fogadóba elég sok vendég tér be, azonban most este mintha nem jönnének új jövevények. Az asztalnál ücsörögve iszogatom a boromat és eszem a vacsorámat, amikor egy kereskedőnek kinéző nő lépdel be a fogadóba. Céltudatosan indul meg a fogadós felé, majd míg vár, körbenéz a fogadóban. Tekintete megállapodik rajtam, én pedig enyhén kihúzva magamat visszameredek rá vörös szememmel, majd egy halovány mosoly jelenik meg az arcomon, afféle invitálás. Kíváncsi vagyok, hogy ki ez a nő, de azt érzem, hogy erőteljes mágia csörgedezik a vérében, így biztos vagyok benne, hogy mágus. Kérdés, hogy milyen köpenyes. Az egyik üres asztalhoz tér, és ott ül le elfogyasztva a vacsoráját. Kiiszom a kupámból a maradék bort, majd felállva a kancsót és a tányéromat magammal víve a nő asztalához sétálok és teszem le a cuccokat.
- Nem haragszol, hogyha csatlakozom? Mindketten magányosak vagyunk, jól esne egy beszélgetés. - nézek mélyen a nő szemébe és bizalmat gerjesztve mosolyodom el.



Vissza az elejére Go down
Amíra Nox
Barnaköpenyes
Amíra Nox


Hozzászólások száma : 35

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-08-17, 9:18 pm

- Semmi baj. - legyintett Fela, majd hozzá tette. - Mindenhol vannak részeg férfiak. Ügyesen bántál vele. Varázsló vagy ugye? - kérdezte.
- Igen, az vagyok. - válaszoltam szűkszavúan. Kezdtem vissza kapcsolni alap módba. „Már megint kibújt belőlem a vakmerő. Miért nem tudom kordában tartani a nyelvem? Komolyan mondom, néha olyan felelőtlen tudok lenni” - mialatt én így szidtam magam, Fela felakasztotta a lámpást, amit a szolga adott neki és leült az ágyra. Én is hasonló képpen tettem, mert elég fáradt voltam már, a lötty ereje is elmúlt már, én pedig sec-perc alatt álomba merültem, ami rám egyáltalán nem volt jellemző.
Álmomban sok mindent láttam. Apám dühös arcát, anyám szelíd szemeit, távoli emlékképeket és Albor-t - a Szomjas Griff fogadó tulajdonosát - amint elárulja hova vitték a rabszolgákat. Ekkor nyitottan a szemem. „Itt valami nem stimmel!” - gondoltam, amint végigjátszottam magamban azokat a jeleneteket, amikre még emlékeztem. - „Miért hozták volna pont a fővárosba a rabszolgákat, ha egyszer nincs is itt rabszolgapiac?” - eléggé ostobán éreztem magam, hogy ez eddig nem jutott eszembe. De abban a pillanatban irtó dühös voltam magamra és Albor-ra. - „Az az átkozott még a halál küszöbén sem bírt igazat mondani!” - azt már könnyen kitaláltam, hogy az őr honnan tudta, mit mondott a fogadós, hiszen már elég rég óta hallgatózhatott az ajtó előtt állva. - „Így viszont fogalmam sincs, hol kellene keresnem anyámat. Egyetlen árva nyomon, hogy eladták rabszolgának. És az óta, már ki tudja mi történt vele.” - nagyot sóhajtottam, és már éppen azon lettem volna, hogy vissza alszok, mikor valami zajt hallottam az ablak irányából.

Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-08-18, 6:10 am

*Amíra szinte abban a pillanatban elaludt, amikor leült az ágyra. A fiatal varázsló még előre is dőlt volna, de sikerült időben elkapnom.
Kéz kezemmel az ágyra fektetem, magam mellé. Én is fáradt vagyok, de valahogy nem jön még a szememre álom. Ahogy a lány ott fekszik mellettem, végig nézek rajta.
Így, alvás közben is egészen bájos az arca neki. Kinyújtom vékony ujjaim és végigsimítok rajta.
A szemhéja alatt látszik, hogy sűrűn mozognak szemei, valószínűleg álmodik.
Én még nem bírok elaludni, így aztán felülök az ágyon.
Nem is veszem észre, hogy kinyitja a szemeit, mert a szoba nem túl gazdag berendezését veszem szemügyre.
A mi falunkban Abiyoe nővérem házában volt a legjobb a berendezés. Az ő férje egy ügyes kezű fiú lett, aki fából, vesszőből készített bútorokat.
Azok otthonosabbak voltak, mint ezek.
Amíra sóhajára térek vissza a faluban járó emlékeim közül.
Ahogy ránézek, még el is mosolyodok, amikor az ablak felől zajt hallok.
A lámpa, amit kaptunk, még ég, nem hiszem, hogy lenne olyan bátor valaki, hogy így tör be hozzánk, de akkor meg mit akarhat?
Egy kődarab repül be, áttörve az üveget és homlokon is találva engem, elsötétül minden.
Azt még láttam, hogy valami rákötve lengett a levegőben, de én már ájultan hullok Amíra mellé az ágyra.*
Vissza az elejére Go down
Kesa Klensbane
Szürkeköpenyes
Kesa Klensbane


Hozzászólások száma : 306

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-08-18, 6:18 pm

// Merilien //


* A vacsora nem túl változatos, de már hozzászokott, hogy ilyen helyeken ne is várjon túl nagy változatosságot az ételek terén. Az utazással töltött idő alatt megtanulta értékelni már csupán a meleg ételt is, így most is jóízűen fogyasztja az elé helyezett sűrű szaftban úszó húsdarabokat, miközben a mellé adott cipóból apró darabkákat tör hozzá.
Még nem jár a tál felénél sem, mikor a várt durva, kiéhezett hímek durva és rámenős hangja helyett, egy lágy könnyed női hang üti meg fülét. Mikor tekintetét felemeli az érkezőre, meglepetés már nem tükröződik rajta. A hangfekvésből már sejti, hogy az a bizonyos vörös hajú elf kíván csatlakozni hozzá.
Kesa is mélyen az elf szemébe néz, miközben már azon kezd gondolkodni, mennyire szerencsések az elfek, amiért oly hosszú idő áll rendelkezésükre a különféle tudás megszerzésére. *
- Már idejét sem tudom, mikor beszéltem utoljára egy jót, elffel. Foglalj helyet.

* Barátságos mosollyal mutat a szemben lévő helyre, és megvárja, hogy helyett foglaljon, miközben a tálban az utolsó hullámok is kezdenek elsimulni előző merítése óta. Mégis mielőtt újra megszólalna, csak lecsúszik egy kevés főtt étel, és mellé egy falat cipó is. *
- Vörös hajúval pedig még sohasem találkoztam. Egyszer mindent el kell kezdeni.

* Kellemes mosollyal néz az elfre, miközben azért próbálja magában feleleveníteni mit is olvasott róluk korábban. Nem kívánja még most jobban firtatni ezt a témát, hagyja, had beszéljen erről az érkező, ha akar.  *
- Igaz is… , még be sem mutatkoztam. Luna Fergala.

* Teljes természetességgel használja már ezt a nevet, ahogy egybefonódott kereskedő álcájával. Így már jóval gyakrabban használja, mint valódi nevét.
Majd miután újdonsült asztaltársasága is bemutatkozik, feldobva ragadja magához a kezdeményezést. *
- Idevalósi vagy? Netán téged is idevonzott a főváros vonzereje?

* Miközben érdeklődve várja, az elf válaszát, újabb falatnyi mennyiségek tűnnek el vacsorájából. *
Vissza az elejére Go down
Amíra Nox
Barnaköpenyes
Amíra Nox


Hozzászólások száma : 35

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-08-21, 8:26 pm

Egy nagyobb kődarab repül be az ablakon, sikeresen áttörve az üveget, majd egyenesen homlokon találva Fela-t, aki abban a pillanatban elájult.
- Úr Isten, Fela jól vagy?! – fordultam azonnal hozzá. Szerencsére, ahogy szemügyre vettem nem történt komolyabb baja. A homloka sem vérzett, a pulzusa is rendben volt, tehát feltételeztem, hogy csak sokkot kapott, bár mivel nem igazán értettem ehhez csak annyit tudtam megállapítani, amennyi rám ragadt, illetve amennyit anyámtól tanultam. Miután megnyugodtam, hogy újdonsült barátnőmnek semmi komolyabb baja sincs, igyekeztem szemügyre venni a ködarabot, ami beesett… akarom mondani, amit bedobtak az ablakon.
Tehát kikászálódtam az ágyból és felvettem a követ a padlóról. Egy levelet kötöztek rá, és mivel nem címezték meg úgy döntöttem nem nyitom fel, csak ha már Fela is magához tért, hogy együtt olvassuk el, illetve rá jöjjünk ki is a valódi címzettje a levélnek.
Így levágtam a levelet a kőről, és vissza ültem az ágyra, majd türelmesen vártam, hogy Fela magához térjen.
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-08-22, 11:40 am

//Amíra Smile//

*Lassan nyitogatom a szemem. A fejembe hasító fájdalomra hangosan felnyögök. Nem emlékszem, hogy mi történt és eltelik egy időbe, amíg a fejfájáson keresztül észreveszem, hogy Amíra ott ül az ágyon mellettem.
Barna kezemmel a homlokomhoz nyúlok és felszisszenve veszem tudomásul az ott lévő dudort.*
- Mi történt?
*Még mindig fekszem, de megpróbálok felülni. Ez viszont nehezebb dolog, mint gondoltam.
Ahogy megemelem a fejem, hirtelen szédülés kap el és így inkább fekve maradok.
Felnézek Amírára és a kezében lévő levelet nézem. Nem tudom, hogy megnézte-e már.*
- Mi az a levél?
*Legalább hadd tudjam, miért kólintottak fejbe. Nem is tudom, hogy mikor tudok majd rendesen felülni, nem is beszélve arról, hogy ha menni akarnék.
Még az is lehet, hogy émelygés törne rám, vagy rosszabb.
Elnézek a betört ablak felé, ahol most is áramlik be a friss levegő a szobába.
Megint Amírára nézek. A varázslólányt nem is gyanúsítom, egyszer már megmentett a fogadóban, nem hiszem, hogy ártani akarna nekem.
A homlokomat fogva várom, hogy mit válaszol a kérdésekre.*
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-08-22, 7:15 pm


Kesa


Lassú, határozott léptekkel sétálok oda Kesa asztalához, és köszöntöm, mire a nő egészen kellemesen fogad. Meglepődök a kedvességen, és valami furcsa módon bizalmatlan leszek a nővel. Érdekes logika, az biztos, de úgy vélem, hogy aki túlontúl kedves, annak vaj van a füle mögött, hiszen manapság senkiben nem szabad megbízni, főleg, hogyha még nem is azonos fajú az illető. Lassan biccentek egyet és el is helyezkedek a mutatott székre, kicsit oldalt ülve a nő mellett, hogy azért lássam az ajtót.
- Jó étvágyat! - szólalok meg lágyan biccentve a nő felé, hiszen talán még csak a felénél jár az ételének.
- Nem sokan vagyunk vörös hajúak, az tény. - kúszik egy apró mosoly az arcomra. A bemutatkozásra biccentek egyet.
- Merilien. - mutatkozom be, ám a családnevemet nem mondom. Talán mégis csak hallott már a vérelfekről és talán nem lenne olyan közlékeny velem, ha tudná, hogy nemes vagyok, méghozzá a vérelfek vezetőjének a lánya.
- Egy mágust keresek, aki segíthet nekem... Néhány dologban. - válaszolok kicsit lehalkított hangon, és lassan körbe is nézek, hogy vajon van-e valaki, aki fülel, de szerencsére egyelőre nem látok ilyesvalakit. Lehet, hogy egy nyilat lőnék a két szeme közé, vagy elzárnám a szívéhez vezető ereket.
- Talán tudnál nekem segíteni. Te idevalósi vagy, jól ismered az ittenieket? - kérdezek én is hasonlót, mint amit ő kérdezett, ám a válaszomból egyértelműen kiderült, hogy én nem ide valósi vagyok. Remélem, hogy ő igen... Vagy ha nem, akkor sokat látott utazó.





Vissza az elejére Go down
Kesa Klensbane
Szürkeköpenyes
Kesa Klensbane


Hozzászólások száma : 306

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-08-24, 12:41 am

* A barátságos kezdés, mellyel a vörös hajú érkezett, hamarosan tovaszáll, miként a neki feltett kérdésre sem válaszol, és minthogy, bár ő maga kért helyet beszélgetésre, mégis csupán féloldalasan foglal helyet Kesával szemben. Az ezt követő halk megjegyzésre csupán szemöldökét vonja fentebb a fiatal nemes, mint ahogy a környezet utáni erős érdeklődése is csak azt az érzetet erősíti meg Kesában, hogy jobb, ha megfontolja, miként válaszolna ennek az elfnek.
Nem is felel azonnal, inkább megenged még magának néhány falat ételt, és csak utána nyitja válaszra száját. *
- Mágust? … Abból akad néhány errefele… Miből gondolod, hogy a segítségedre lehetek?

* A kérdés bizonyos értelemben költőinek is tekinthető, hiszen Kesa is tisztában van azzal, hogy az elfek mindegyike ért valamennyire a mágiához, így akár a vele szemben ülő is tudhatja róla, hogy foglalkozott már mágiával. Azonban mégsem költőinek szánja, hiszen talán pont őrá gondolt Merilien, bár ezt erősen kétli.
Különösebb érdeklődés nélkül folytatja vacsorájának elfogyasztását, hiszen ez az elf sem más, mint a fogadókban felbukkanó részeges alakok, kik csupán valamit kívánnak megkapni, és utána lépnek is tovább a következő célpontra, mégis két falat között csak úgy dönt válaszol a kérdésére. *
- Ahogy szavaidból kiveszem, te sem tartozol jobban ehhez a városhoz, mint jómagam.

* Azzal tovább folytatja vacsoráját, és talán már asztaltársasága is érezheti, hogy a korábbi kellemes fogadtatás, nem annyira kedélyes, mint korábban, hiszen ha csupán ennyit értett korábban beszélgetés alatt, akkor felesleges volt helyet kérnie érte. Ezt akár állva is megmondhatta volna. *
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-08-26, 5:55 pm


Kesa


Soha sem a barátságos és cseverésző jellememről voltam híres, így hogyha a nő azt gondolta, hogy egy kedélyes csacsogásra ültem ide, hát tévedett. Soha sem szerettem a felesleges csevejt, hacsak nem lopva juthatok információkhoz. Ámde az olyan csevej általában már kissé elázott személyekkel szokott megesni, és ahogy látom a hölgy még közel sincs ittas állapotban. Sejtem, hogy egy komoly, sokat látott nővel van dolgom, akivel nem lehet csak úgy a semmiről cseverészni. Így hát rá is térek a jövetelem okára, hiszen ki tudja, hogy kit ismer ez a nő és az is lehet, hogy segíthet nekem. Valahogy... A szemöldökfelvonást természetesen észre veszem és csak egy apró, féloldalas mosollyal reagálok a nő megnyilvánulására. Nem tudom, hogy mire is értette ezt a szemöldökfelvonást, minden esetre érdekes, hogy ennyire kiülnek az arcára az érzelmei és gondolatai. Könnyű az arcáról olvasni, mint egy képeskönyvből. Néhány falat után válaszol csak, és úgy érzem, hogy ez alatt a néhány másodperc alatt jócskán átgondolta azt, amit mondani fog. Talán rájött, hogy nem vagyok az a fecsegős fajta és minden szavam mögött értelem, titok és kíváncsiság rejtőzik.
- Női megérzés. - hajolok kicsit közelebb a hölgyhöz, lágyan, csábosan elmosolyodom, és megnyalom az ajkaimat, majd visszadőlök a székre és úgy meredek még mindig mosolyogva a nőre.
- Persze... Lehet, hogy tévedek. - visszakozok, ám hallatszik a hangomból, hogy ezt magam sem hiszen.*
- De érzem, hogy közöd van a mágiához. - súgom a szavakat és csak remélni merem, hogy a nőnek van olyan jó a füle, hogy meghallja a szavaimat. Természetesen nem akarom lebuktatni, vagy semmi ilyesmit tenni, egyszerűen csak tudatni vele, hogy érzem, hogy mágia folyik az ereiben. A kérdésemre nemleges választ kapok, nem tartozik ő sem ide. Halkan sóhajtok és megcsóválom a fejemet, majd beleiszok a kupámba, amiben még csurran-cseppen néhány korty jó bor.
- És mi járatban vagy ebben a csodálatos városban? Az én jövetelem okát már tudod, mesélj, téged mi szél hozott erre? - nézek kíváncsian a nőre.




Vissza az elejére Go down
Kesa Klensbane
Szürkeköpenyes
Kesa Klensbane


Hozzászólások száma : 306

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-08-26, 9:45 pm

// Merilien //


* Nem tévedett az elffel kapcsolatban. Tényleg megérezte a benne áramló erőket, de badarság is lett volna az ellenkezőjét feltételezni.
Merilien szavaira nyugodtan emeli fel tekintetét, melyen semmi csodálkozás nem ül ki a szavak hallatára, bár annak azért örül magában, hogy nem az egész világnak kiabálta szét. Ő mégsem suttogva reagál rá, hanem teljesen normálisan. Nincs is mit titkolnia ezen. *
- Való igaz, hogy volt, azonban már egy ideje nem foglalkozok vele különösképpen. Csupán egy egyszerű kereskedő vagyok.

* A volt szócska után egy, a szükségesnél kicsivel mélyebb levegővételnyi szüntetet tart, hogy beszélgetőtársának figyelme se kerülhesse el ezt az egy szócskát. Egyéb módon azonban nem kívánja felhívni rá a figyelmet, és mintha mi sem történt volna, folytatja mondandóját.
Annak végeztével újra visszatér ételéhez, hogy lehetőséget adjon asztaltársaságának következő kérdéseinek feltételére.
Most sem kapkodja el a válaszadást. Megvárja, míg az éppen szájába vett falat ízét kiélvezi, ami ugyan nem túl fenséges, de a semminél még mindig jobbnak tűnik. *
- Mi járatban lehet egy kereskedő a fővárosban? Úgy hallottam egy újonnan felfedezett birodalom portékái most fognak megérkezni a birodalmi kikötőbe. Egy ilyen alkalmat nem lehet elszalasztani! Nagyszerű haszonnal kecsegtet.

* Szemei megcsillannak a haszon gondolatára, még az ételével sem foglalkozik beszéde alatt, úgy néz a vele szemben ülőre. *
- Talán már te is hallottál Vadalanról, a rég elfeledett kontinensről? … Hát hogy ne hallottál volna, nálatok nem vész el oly könnyen a tudás, mint nálunk.

* Saját ostobának tűnő kijelentésén jót mosolyogva ad lehetőséget a másiknak, ha válaszolni szeretne.
Ha azonban nem teszi, akkor hosszúnak tűnő pillanatokkal, és egy kortynyi vízzel később vált ismét témát. *
- Na és te, hogy kívánsz az emberedre akadni? Van valami nyomod?

* Meriliennel ellentétben nem kezd suttogni a téma felhozatala közben. Csupán hangerejéből vesz vissza némiképp, a többit pedig a fogadó zajára bízza, hogy elmossa a lényeges részeket. *
Vissza az elejére Go down
Amíra Nox
Barnaköpenyes
Amíra Nox


Hozzászólások száma : 35

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-09-01, 3:27 pm

//Fela//

Nagyjából még tíz percig ültem az eszméletlen lány mellett, mire lassan kinyitotta a szemét és halkan felnyögött. „Nem is csodálom attól az ütéstől.” - gondoltam együtt érzően. Miután partnerem megbizonyosodott arról, hogy nem tört be a feje, csupán egy dudor nőtt a homlokára egyből tudni akarta, hogyan sikerült beszereznie.
- Mi történt? - kérdezte és kihallottam belőle, hogy még mindig nem érzi jól magát, de ez természetes. Ennek ellenére megpróbált felülni, de aztán inkább vissza feküdt.
- Beszáguldott az ablakon egy kő, és rendesen homlokon talált, aztán a padlón landolt. Hogy ki dobta be azt még nem tudom. - hadartam gyorsan.
- Mi az a levél? - kérdezte Fela, mire rájöttem, hogy a legfontosabb dolgot kihagytam a történetből.
- Ja, öm… Rá volt kötözve a kőre, ami fejbe vágott. - mondtam, kissé szerencsétlenül. - Nem bontottam még föl, hátha nem nekem szól. De most, hogy magadhoz tértél, gondolom, kibonthatom. - a hallgatását úgy vettem, hogy részéről rendben, tehát elővettem az egyik tőrömet, és felbontottam vele a levelet. „Mostanában egyáltalán nem ara használom őket, amire valók, bár nem tudom, hogy ez jó-e vagy rossz. "
Lassan kihajtottam a levelet, és úgy kezdtem el olvasni, hogy Fela is lássa. A levélben ez állt:  
„Te, föld boszorka - „Hoppácska, ez nekem szól!” - gondoltam, de nem húztam el a papírt Fela elől. - tudom miért jöttél a fővárosba, és azt is, hogy hol találod. Ha tudni akarod, az igazságot gyere el holnap éjfélkor a kikötő be, és keress egy Lavinia nevű hajót.”
Ennyi. Se aláírás, se semmi. Bár nem tudom mit vártam egy olyan levéltől, amit az ablakon hajítanak be, nem törődve azzal kit vágnak kupán vele.
Összehajtogattam a levelet és belesüllyesztettem a táskámba, majd Fela felé fordultam és várakozón pillantottam rá. Igaz, hogy ez az én dolgom volt, de arra gondoltam, hátha ő sem akar egyedül maradni, végül aztán sikerült kinyögnöm a kérdésemet is.
- Velem tartanál? - a kérdésem meglepően gyámoltalanul hangzott, de hát nem tudtam rajta sokat segíteni.


Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-09-01, 9:42 pm

//Amíra//

*Ahogy Amíra beszélni kezd, lenéznék a földre, hogy megnézzem, mi is szállt be, de nem merek felülni. Innen meg nem látok egy fia követ se, csak az ablak darabkáit.
Még mindig a homlokom fogom, most jól esik így feküdni, bár a lüktető fájdalommal így sem tudok mit kezdeni.
Ha lenne nálam egy kis főzet Roza mama csodáiból, lehet, hogy már elmulasztottam volna.
Aztán hallom, hogy hasad a papír és nem sokára Amíra olvasni is kezd. Nem nézek oda, behunyom szemem.
Jól gondoltam, nem nekem írták, és nem is kívánom azt, hogy bár ne hozzám vágták volna, inkább csak azt, hogy elkerülhetett volna mindkettőnket az a fránya kő.
A megszólítás nem épp barátságos, és hiába vagyok egy naiv kis falusi lány, még így is eszembe jut valami.*
- Vannak ellenségeid…? Úgy értem…nem lehet csapda?
*Talán jobban esik inkább nem beszélni, mert a saját szavaimra is csak jobban fáj a fejem.
Fekete szemeim hosszú pilláim alá rejtem, majd meg is dörzsölöm arcom mindkét tenyeremmel. Az érzés jóleső bizsergéssel tölti el barna bőröm, egy rövid időre mintha enyhülne a fájdalom is.*
- Bocsánat…elkísérhetlek, de Valian milyen messze van?
*Nincs igazán célom, így ha a szimpatikus, furcsa szemű lánnyal tartok.*
- Mit tervezel? Várj…valahogy be kellene zárni az ablakot, hátha még itt van…
Vissza az elejére Go down
Amíra Nox
Barnaköpenyes
Amíra Nox


Hozzászólások száma : 35

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-09-21, 2:11 pm

- Vannak ellenségeid…? Úgy értem…nem lehet csapda? - kérdezte Fela, miközben kissé fájdalmas grimasz ült az arcára. Ezen egy pillanatig elgondolkoztam. „Hát, a „Szomjas Griff”-ben történtek óta nem igazán volt dolgom senkivel, de lehet hogy az illető azóta követ és várja a megfelelő alkalmat. De amire utal, az megéri a kockázatot, ha igazat szól.”
- Lehet csapda is, de ha igazat mond a levél, akkor van nála valami, ami többet ér annál, a veszélynél, ami érhet. - direkt homályosan fogalmaztam. Bár nem gondoltam, hogy Fela veszélyes, annyira mégsem bíztam meg benne, hogy a múltam minden apró részletét eláruljam neki. Még ha ez a részlete nem is volt annyira apró.
- Bocsánat…elkísérhetlek, de Valian milyen messze van? - kérdezte, miközben választ adott az én kérdésemre is, ami kicsit könnyített a szívemen. Valószínűleg soha nem ismertem volna be, de biztos féltem volna az odafelé vezető úton egyedül.
- Csak pár óra gyalog. - válaszoltam. Nekem legalábbis „csak” páróra volt, mivel általában gyalog járkáltam egyik városból a másikba. Ugyanis a kutyákon és a macskákon kívül más állat nem igazán viselt el. Ha mégis lóra szálltam, akkor nagyon óvatos voltam.
- Mit tervezel? Várj…valahogy be kellene zárni az ablakot, hátha még itt van… - mondta elővigyázatosan Fela.
- Igazad van, de mivel? - gondolkodtam hangosan. Mivel hirtelen más ötletem nem volt, egyszerűen betömtem a lyukat egy ruhadarabbal, közben pedig sikeresen megvágtam a kezemet. „Ó, hogy is ne sikerült volna megcsinálnom minden gond nélkül.” - gondoltam, miközben lenyaltam a vért a kézfejemről. - Igazából túl konkrét terveim nincsenek. De az biztos, hogy az illető, aki bedobta a követ akar valamit. Nekem viszont fogalmam sincs, hogy mit, ő viszont tudja, hogy én mit akarok. Így nagyon nincs más választásom, mint elmenni és megtudni, mit akar. - válaszoltam, miközben beközöztem a kezem, a szatyromban lévő gézzel. - De igazán örülök, hogy úgy döntöttél velem tartasz. - fordultam a nő felé és rámosolyogtam
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-09-21, 11:55 pm

*Érzem, hogy próbál óvatosan beszélni és talán kevesebbet elmondani magáról, mint amit lehetne, de ha a szívemre teszem a kezem, én sem voltam túlságosan készséges, amikor magamról kellett beszélni.
Még agonizálok kicsit az ágyon, a fejem továbbra is hasogat.
Mennyivel egyszerűbb volt minden a faluban!
Nem lepődök meg, hogy gyalog kell mennünk, soha nem utaztam mással, csak a két lábammal, meg van szokva a hosszú séta. Pár órába pedig még senki nem halt bele.
Örülök neki, hogy nem akar lovagolni, mert úgy nehéz lenne követni, én pedig lóháton még sohasem ültem.
Hatalmas állatok és ijesztő belegondolni, hogy oda felüljek a hátukra.
Amíra igazat ad nekem, és rövid habozás után bedugja az ablakot egy ruhadarabbal, amit a szoba berendezésének szántak.
Én még mindig fekve próbálom figyelni, hogy mit csinál. Ahogy közelebb ér, akkor látom, hogy vérzik a keze.
Segítenék neki, de nem tudok, felülni sem merek most még.
Abban reménykedek, ha kialszom magam, akkor talán reggelre enyhül, vagy el is múlik a fejfájásomé.
Az a buta kő nem kellett volna. Belegondolva nem biztos, hogy nekem olyan nagyon biztonságos Amírával tartani, de ha a banditatámadást veszem, meg Adent, akkor nem is látom olyan vészesnek a dolgot.
Behunyom a szemeim és felhúzom az egyik térdem.*
- Talán jobb lenne kialudni magunkat az út előtt.
*Jegyzem meg a lánynak.*
Vissza az elejére Go down
Amíra Nox
Barnaköpenyes
Amíra Nox


Hozzászólások száma : 35

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-10-07, 7:42 pm

Úgy látszott Fela egy pillanatra elgondolkodott, majd fölhúzta a térdét, és fölült az ágyon.
- Talán jobb lenne kialudni magunkat az út előtt. - mondta, én pedig bólintottam. Ezután visszafeküdtünk, bár én biztos voltam benne, hogy ezek után nem fogok tudni aludni. Nem lepett meg hogy igazam volt. Egész este ébren feküdtem az ágyban, és átgondoltam a következő nap lehetséges eseményeit. Sajnos nem jutottam sokra. Fogalmam sem volt, hogy ki vagy miért írhatta a levelet, de abban biztos voltam, hogy nem tiszták a szándékai.
Másnap kora hajnalban elintéztem mindent a szállással, ügyelve arra, hogy ne ébresszem fel Felát. Mondanom sem kell a törött ablak jól lehúzta a pénztárcámat. „Ha megtalálom azt, aki betörte, ezt tuti elszámoltatom vele!” - gondoltam magamban dühösen. Ez után még visszamentem a szobába. Megvártam, amíg a barátnőm fölébred, aztán együtt indultunk el a főváros felé.

Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-10-08, 2:16 pm

*Úgy látom, hogy Amíra is úgy gondolja, aludjunk inkább egyet. Én fáradt vagyok, hosszú volt a nap is és a fejem még most is kóvályog.
Roza magam is biztos ezt mondaná, ha itt lenne.
Az ilyen ütést ki kell pihenni.
Nem sok időbe telik, hogy elnyomjon az álom. Kuszák az előttem lebegő álomképek. Mintha azt a követ maga Aden dobta volna be az ablakon. Vörös szemeiből lángok csapnak elő, amik aztán felégetik az egész szobát. Én sikoltanék, de nem tudok, a szám sem tudom kinyitni, amikor pedig mégis, nem jön ki hang a torkomon.
Elfutnék, de a fehér hajú férfi durván megmarkolja a csuklóm és magához ránt.

Reggel már Amíra mindent elrendezett, mire én felébredtem. A szobába készített dézsából megmosakodtam, amíg távol volt, és amikor visszaérkezett, már újra felöltözve ültem az ágy szélén.
Nem sok holmim van, és mind nálam van már ekkor.
Aztán már csak vele kell tartanom, hogy elhagyjuk végre a fogadtó. Látom, hogy mérges, gondolom, a fogadós rajta verte le a betört ablakot. Nálunk sosem volt ilyen szép tiszta, biztosan nagyon drága lehet megjavíttatni.
Végre búcsút intünk a fogadónak és én ahogy haladunk, sötét szemeimmel Amírára nézek lopva.
Mennyire más ez a fiatal máguslány, mint Merilien!*
- Hogy akarod kezdeni?
*A reggeli hűvös levegő miatt fázósan húzom össze karcsú alakomon a köpenyem. Másik kezemben a motyómat tartom.*
- Biztosan nem akarsz csak úgy besétálni egy csapdába….Varászlónőknek tanítanak erre valamit?
*A fejfájásom vagy az éjszakai álom, vagy csak a pihenés vitte el. Csak egy púp maradt utána. Ahogy ujjaimmal megérintem, felszisszenek.*

Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-10-11, 10:46 am


Kesa


Valóban halk hangon kérdezek rá a nőben bujkáló mágiára. Nem akarom én világgá kürtölni, hiszen ki tudja, hogy itt hogyan is viselkednek a mágusokkal, vagy éppen ki rohamozná meg a nőt, hogyha tudná, hogy mire is képes. Azonban kicsit meglepődök, amikor normális hangon szólal meg, és közli, hogy már nem foglalkozik a mágiával. Felvonom egyik szemöldökömet és úgy nézek a nőre. Elég furcsának tartom, hogy valaki egyszerűen csak felhagyjon a varázslással. Ez ki is ül az arcomra, és úgy nézek a nő szemébe.
- Felhagytál vele? És mi késztetett erre? Egy rossz emlék? Vagy egy rosszul sikerült varázslat? - kérdezek rá, habár sejtem, hogy nem fogok választ kapni, egy próbát megér. Kesa a kérdésemre igen furcsán válaszol, és habár igyekszem nem kimutatni, furcsán kiszélesedik a pupillám.
- Új kontinens? Engem elkerült ez a hír. Kérlek, mond el! - kérem a nőt és egy pillanatra izgalom és mohó kíváncsiság suhan át az arcomon, de csak néhány pillanatra látható ez a furcsa változás. Hogyha a nő mesélni kezd, akkor árgus szemekkel figyelem minden szavát és elraktározok mindent. Odabent a fejemben a "mágusom" izgatottan, nyálcsorgatva figyeli az új lehetőségeket. Új kontinens? Új titkok és varázslatok? És talán új lehetőség, hogy újra életre keljen, ne csak bennem lakozzon. A mohó kíváncsiság ismét átfut az arcomon, de most a szememben s furcsa tűz ég - ez nem én vagyok, hanem ő...






Vissza az elejére Go down
Kesa Klensbane
Szürkeköpenyes
Kesa Klensbane


Hozzászólások száma : 306

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-10-17, 11:01 pm

* Csodálkozva hallgatja a vele szemben ülő megszólalását. Hiába tudja, hogy ez a tudás már az elfeken is túlnőtt, hiszen Akirtep se jeleskedett információk terén, mégse kívánja ezt asztaltársaságának tudomására hozni. *
- Tényleg? … Merre jártál mostanában?
* Szavaihoz kellő döbbenet is társul, mielőtt folytatná. A költői kérdés után, pedig azonnal neki is lát mondókájának, de előtte kissé közelebb hajol Merilienhez, mintha csak valamiféle titkot kívánna megosztani vele. *
- Azt mondják, messze innen nyugatra található, és az őslakosok bizonyos szempontból nagyon hasonlítanak rátok, elfekre. A füleik kiköpött mása a tieteknek.
* Nem titkoltan, szemei Merilien füleit veszik célba. *
- Mégis magasabb, erőteljesebb testfelépítésről szólnak a hírek. Olykor még a három métert is elérik. El tudsz képzelni ekkora izmost férfiakat? Mikre lehetnek képesek …
* Kesa arcán kaján mosoly jelenik meg, miként az ő lelki szemi előtt is megjelenik szavainak tárgya. Hiába élte át személyesen is a felfedezést, sőt a meglehetősen kellemetlenül induló kalandnak a végén, még a kontinens megmentőjét is tisztelték benne, noha ő maga túl sokat nem tett érte, mégis egy ismeretlen szóbeszédei kellő alapot adnak számára a történtek továbbadására. *
- Engem még az sem érdekelne, ha valóban kékek lennének, mint ahogy azt a forrásom állítja. Igaz is, ezt még nem is említettem róluk. Elég bizarr nem… ?
* Tekintete egy pillanatra elvándorol asztaltársasága felől, hogy a fogadó többi jelenlévőjét nézhesse meg magának, de miután végez vele már is folytatja. Talán pont Merilien szavaiba vágva. *
- Ha pedig már ők ilyen különlegesek, akkor ott bizonyára a tárgyak is különlegesek. Ami pedig különleges, … , az sok-sok darnát jelent a megfelelő személyeknél. Persze ezeket a pénzeszsákokat még meg is kell találni, amihez a megfelelő kapcsolatok szükségesek. Természetesen nekem már megvannak a szükséges kapcsolataim hozzá.
* Elégedettségét nem is szándékozza leplezni, miként utolsó felszólalásában saját magát kívánja jó színben feltüntetni. *
- De nem kívánlak untatni a részletekkel, inkább mesélj nekem a saját mágusodról. Mégis, hogy szándékozol megtalálni egyetlen embert a birodalmi fővárosban? A megfelelő támpontok nélkül lehetetlen feladatnak tűnik…
* Korábbi kellemes hangulata némileg alábbhagyni mutatkozik, miközben át kívánja adni a szót asztaltársaságának, és egyben megtudni jövetelének célját. Úgy érzi, ideje, hogy asztaltársasága is becsatlakozzon a beszélgetésbe, ezt némileg nyomatékosítja, hogy újabb falat étel után nyúl, amit kellő alapossággal kíván megrágni, mielőtt útjára engedni nyelőcsövén át. *
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-11-03, 10:05 pm

Kesa

A csodálkozás természetesen igen látványosan ül ki a mágus nő arcára, én pedig hogyha nem lennék ilyen magabiztos és határozott nő, biztosan elpirulnék. De most csak állom Kesa tekintetét és határozottan nézek a szemébe, hogy ne csodálkozzon, hanem meséljen nekem a vadalaniakról. A nő érti a pillantásomat és hamarosan mesélni is kezd. Hallgatom a nőt és igyekszem minden egyes szavát az agyamba vésni. Hasonlítanak ránk, de sokkal magasabbak és erősebbek. Ez nem túl jó hír. Kicsit elhúzom a számat, de Kesa megjegyzésére a vadalani férfiakról az én ajkam is enyhe mosolyra húzódik, hiszen sejtem, hogy mire is gondol a nő.
- Kékek? Komolyan? - nézek döbbenten a nőre és megcsóválom a fejemet. Igencsak érdekes népség lehet, és most már egyre kíváncsibb vagyok. El is határozom, hogy innen az utam a nyugati szegletbe vezet, hogy megnézzem magamnak azt a kontinenst - közelről, vagy távolról. Kesa megjegyzi, hogy a különleges néphez különleges tárgyak kellenek és neki meg is vannak a forrásai.
- Van nálad most valami, ami arról a kontinensről származik? - teszek fel egy kérdést halkabb hangon, kíváncsian pillantva a nőre. Kesa egy falatot tol a szájába, miután feltesz egy kérdést. Ezen elgondolkodom, és lágyan megvonom a vállamat.
- Sajnos én sem sokat tudok erről a mágusról. Biztos vagyok benne, hogy nehéz lesz őt megtalálnom. De ha végre megtalálom, akkor biztos, hogy a segítségemre lesz. Nem fehér köpenyes, ez biztos, így kicsit leszűkül azoknak a helyeknek a száma, ahol rá lelhetek.

Vissza az elejére Go down
Kesa Klensbane
Szürkeköpenyes
Kesa Klensbane


Hozzászólások száma : 306

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime2013-11-11, 12:57 pm

/Merilien \


* Alig csúszik le a következő étvágycsökkentő falat, a Klensbane ház örököse mély lélegzetet vesz, mielőtt válaszra nyithatná a száját. *
- Hogy van-e nálam?
* Halk kuncogás hagyja el formás ajkait, miközben gondolatai ismét elszakadnak a keresett mágusról, és saját története felé kanyarodik vissza, hiába érdekelné jobban Merilien története. *
- Úgy nézek én ki, mit akinél van ilyen…?
* Kezével, mint egyféle torz nyújtózkodás, mutat körbe a teremben, lehetőleg minél kevesebbek figyelmét magára vonva ezzel a mozdulattal. Közben széles mosolya továbbra is meghatározza arcának vonalait. *
- Ha volna nálam ilyen, és igaz lenne a gondolatmenetem, szerinted ilyen társasággal szeretném tölteni az éjszakát?
* Szemei egyenesen egy közeli asztaltársaság felé mutatnak, miközben fejét megpróbálja meg sem mozdítani. Ha Merilien elsőre nem figyel fel rá, akkor újra megismétli szemeinek mozgását, így próbálva felhívni Merilien figyelmét arra a részeges asztaltársaságra, bár talán a felőlük érkező szagok már az elf orrát is megcsaphatták. Nagy levegőt véve folytatja. *
- De hát … Nincs mit tenni …
* Tovább már nem szándékozik erről társalogni. A keresett mágus mégis csak érdekesebb valamelyest, de ha csupán annyit lehet róla tudni, hogy nem fehér… hát akkor az sem oly érdekes, mint korábban gondolta. *
- Ami a mágusodat illeti… Ennyiből valóban nehéz lesz megtalálni. Jó pár hely lehet egy ekkora városban, ahol nem csupán fehérköpenyesek bukkanhatnak fel. Többet nem tudsz róla?

* Némileg el is gondolkozik Merilien szavainak csengésén, miközben egy teljesen új gondolat furakodik előtérbe, így meg is áll keze, mely a következő falatot lenne hivatott szájába juttatni. *
- Való igaz… Még nem is mondtad, mivel keresed a kenyered!?

* Tovább nem szándékozik szaporítani a szót, előző mozdulatát befejezve, esélyt sem ad magának, hogy megszakíthassa Merilient. Még egy korty vízzel is le szándékozik öblíteni a falatot, mielőtt megszólalhatna. Addig is itt az ideje, hogy Merilien végre magáról, vagy esetleg a mágusáról osszon meg több információt. *
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 7 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)
Vissza az elejére 
7 / 18 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 18  Next
 Similar topics
-
» Éjszaka a Nagy Kaszásban
» Valian központja
» Valian piactere
» A fogadó
» Tűz fogadó

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Valian - A birodalom fővárosa-
Ugrás: