LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Gwaith-dúr, a sötét elfek városa

Go down 
+17
Arash N'gobo
Wyerre von Morhan
Ilián Radomer Congrand
Kockázó
Admin 2
Sierrix
Csatabáró Mordon
Miriana
Vogon Beebebrox
Merilien Lumel'Auvrea
Nawarean
Sou
Balál Tangeran
Regélő
Akirtep Novalor
Kain Namelyr
Mesélő
21 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
SzerzőÜzenet
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-10-25, 9:36 pm


Az ifjú elf szemeiben öröm és elégedettség csillogott, mikor végre Mordon is közbe lépett és a rabszolgák mellett érvelt. De tudta jól, hogy a tanács félelmei is valós dolgokból fakad és most kell eldönteni azt, hogy később hogyan és kik elé állva kell kérdéseket feltenni. Ez a mostani beszélgetés teljes bizonyossággal állítható, hogy nem a kérdések lezárása, csupán felvetése. De minél pontosabb és kiérleltebb az itt elhangzottak megvitatása, annál több a lehetősége annak, hogy később Onoroia előtt állva pl nem kerül sor olyan helyzetre, ami kínos zsákutcába vinné a tervet.
~Hmmm. Onoria. És akinek még tartozom egy fogollyal, akit nem is tudom, hol keressek. Márpedig Telarban csak egy-két alkalommal térhetek vissza addig, míg számot nem adok neki sikertelenségemmel.
A borús gondolatok megkoptatták ork csatlósa felszólalása miatt az örömöt a szemeiben. A mondatai végén már újra hideg, érzelemmentes szemekkel nézegette a térképet.
-Azt mondtad, tanácsos, orvgazdaság látszatát is kerülni szeretnénk. -a kezét a térkép egy jól meghatározott pontjára teszi- A Tagana-öbölben keveset jártam. De azt tudom, hogy a kalózok otthonosabbak arra felé, mint a haditengerészet. És hallottam egy faluról, ami egy nagy hatalmú kalóz védelme alatt áll. Meg kell látogatnom majd, azt hiszem. Nem tartottam eddig túl érdekesnek, mert a kapitányról az a hír járja, hogy a fehérnépet szereti magának és a legénységnek megtartani, így csak férfi rabszolgákat tudtam volna ott beszerezni. Telarban viszont nagyobb üzletnek számítanak a nők.
Vogon nem emelte fel a fejét. Bár a mondatait úgy mondta, hogy azt az egész teremben elf füllel még lehetett hallani, de végig a térképet bámulta. Valamin láthatóan nagyon törte az agyát, de még nem akart minden részletet elmondani.
-Bölcs szavak, meglepő egy orktól. -fordította a pillantását a mellette állóra- Valóban. Azon a környéken ameddig a történelemkönyvek lapjait visszalapoztam, mindig életek orkok. És mindig háborúztak. -feltartotta a kezeit- Senki nem vádolna meg, hogy ha mi bármit is másként tennénk, akkor ez megváltozna. Én láttam már olyan ork csata helyét, ahol több hulla feküdt a sárban, mint amennyi rabszolga gazdát cserélt egy hétvégén Telar piacán. -szemei és arcvonásai nem változtak. Tudatosan hallgatta el, hogy hol volt ez az eset.- Nekem teljesen mindegy, hogy Tarsis eddig miért nem lépett fel ezek ellen az esetek ellen határozottabban. Ha csak a mostani holttesteket sikerül rabszíjra cserélni, no az már nem kevés forgalom lesz. Ne gondolja senki, hogy csupán átmenő kereskedelemmel felérünk Telar gazdasági súlyához ebben a vonatkozásban! De az nem kicsi piac. Nekünk egyelőre bőven elég lenne egy kisebb, de a város kasszája számára még mindig szép forgalmat bonyolító hely.
Amit te mondasz, azzal hiszem, hogy a város elvesztené a most még meglévő bizalmukat a sötét elfek számos tagjában.
-az alapítók felé fordul egy pillanatra- Nem azért lett alapítva, úgy gondolom, hogy védelmet biztosítson az emberek nemeseinek beözönlő tömegének. Nem én vagyok hivatott őrködni az alapítás eszméje felett. De megismételném a korábban mondott véleményemet. Ha megkísérlik elérni a kapukat önerőből, lelkük rajta. Se így, se úgy nem tudnánk úgy sem ellene tenni. De szerintem a többségük sárkány vacsora lesz út közben. A városnak ételre van szüksége, melyet kereskedéssel szerez be. A saját karavánjainkat, remélem, továbbra is megvédjük. Nem olyan régen egy ilyen karaván védelmében én is részt vettem. A Beebebroxok szerint az áru mozogni akar. Mi ha nem rabszolgát, akkor mást fogunk szállítani. Ha ez a terv megvalósul, akkor sem hiszem, hogy egyszerűen csak kiváltjuk minden eddigi árunkat. De megkönnyíti helyzetünket.
Telar pedig... Én ahányszor ott jártam, igény mindig volt rabszolgára. Hogyan szerzik most be? Útonállóktól. Titokban megkötött üzletekkel néhány kalózzal. Higgye el, uram, hogy tudok olyanról, amikor fejvadászokat béreltek fel a kereskedők. Nem látom tisztán az ön érveit ezekben a kérdésekben. Eddig amiből nem csináltak ügyet, abból miként fog ügy válni a jövőben. De érdekel, őszintén mondom.
-fejét kis biccentésre hajtotta, hogy a másik sötét elfnek legyen kétsége afelől, hogy érdeklik az érvek, csak számára nem világosak. -Továbbra is valamiért úgy érzem az ön érvei arra domborodnak ki, hogy ha mi létrehozunk itt egy piacot, akkor az első találkozás alkalmával a diplomatáink igyekezni fognak minél hamarabb közölni az ottani vezetőkkel, hogy mi felbújtatjuk az orkokat a támadásra, kalózokkal szövetkezünk ellenük... Holott erről szó sincs! Tényleg nem értem, miért kéne ezt tennünk. Nem tisztem bele folyni a politikába. Én kereskedőként azt tudom mondani, hogy ha itt nyílik egy piac, akkor is át fog vándorolni az áru hozzájuk, ha törvényt hozna mind a két ország ez ellen. Most is olyan forrásból szerzik be a rabszolgákat, amiket ők maguk nem néznek jó szemmel. De egy valamit fel tudunk ajánlani. Ha adómentesen hozhatnak be élelmiszert a városba...
Vogon önkéntelenül is vigyorogni kezdett.
~Akkor rengeteg gyereket fognak megenni a sárkányok, nagy-nagy sajnálatomra. Azok a megfontolatlanok képesek lennének próbálkozni párszor. Ha a hadsereg nem ad melléjük ütőképes sereget, akkor nem sok minden változik. De a fekete rendet fel lehet mögé sorakoztatni, mert nekik már így is van érdekeltségük ebben a városban.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-10-25, 11:55 pm

// Akirtep //

*Rothilion nézi egy pillanatig még a fejvadászt. Van, hogy balul sül el egy-egy küldetés, nem úgy kerül elvégzésre a feladat, ahogy tervezték azt, ám ebben az esetben erről nem a fejvadász tehet, s a sötét elfek városának egyik alapítóját egyébként sem érdeklik efféle részletek. Talán viszont jól jöhetnek még a későbbi szolgálatok, ahogy a tekercsek is a városnak, s így későbbi befektetésként tekint Akirtepre.
Amikor a sötét elf megemeli poharát, Praan biccent, ám maga nem tölt, s nem is iszik. Ruhája alól egy zergebőr zacskót emel ki, s miután körbepillant a legkevésbé feltűnő mozdulattal nyújtja át az asztal alatt Akirtepnek. A zacskóban nyolcvan darna rejlik. Egy használható hátas ára. Talán nem a legjobb vérvonalból valót vehet rajta, de ettől többet nem ad.
Nem ő teljesítette a feladatot, ám a tekercsekért cserébe, s a későbbi szolgálatokért elegendőnek érzi Praan az árat.*
- A későbbi szolgálatokért is…
*Majd, mintha mi sem történt volna, áll fel az asztaltól. Fejére húzza köpenyének csuklyáját, s biccent Akirtep felé.*
- Keresni fogunk, ha szükségünk lesz arra, amit nyújtani tudsz.
*Ezzel eltűnik a fogadó forgatabában.*

// A küldetést lezárom //
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-10-26, 9:36 pm

//vogon és kísérete//

*A sötét elf zöldes pillantása, mint a villám suhan át a szót emelő orkra. Annak satnya alakja nem téveszti meg, érzi a benne halmozódó mágiát, ha az mégoly csekély is a tanácstagéhoz képest.
A sötét elf szürkés arcán most először suhan át egyfajta magabiztos mosoly.*
- Valóban akad némi zavar szavaidban, ork uram. Hisz, mint mondod, valamennyi ork törzs nevében szólsz, noha ismeretes, hogy a fehérek, s a szürkék nem bírhatják egymást különösebben, s még kevésbé a törzsek, kik csupán az egymással való harcnak látják értelmét, s nem szövetkezésnek, mert a közös cél, mint olyan, nem létezik.
Erőteljesebb volna mondandód, ha még néhányan mindkét alfajból képviselnék magukat oldaladon.
S az, mire nem gondolsz, hogy népeitek Lanuria határain belül, s kívül vannak. Míg nem nyújtanak háborús fenyegetést, tán kevéssé értékelik őket, de fogjanak csak össze, meglásd, nem kell sereget felfegyverezni. Van serege ennek a birodalomnak.
Nem lenézésképp szólom e szavakat…
*Emelkedik fel ültéből a tanácstag.*
- …ám nem rejthetem véka alá kételyeim, melyekre még ketten sem adtatok ezidáig megnyugtató válaszokat.
Az én dolgom Gwaith-dúr. Nem csupán kockázatok felvállalásával növelése a városnak, hanem megóvása neki, mert ez menedék.
Vogon Beebebrox, a Beebebrox kereskedő klán sarja vagy, s e nevet még itt is ismerjük. Ám kockázatos két üldözöttre építened terveid. A kalózokat a lanuriai flotta tartja üldözés alatt, hisz nem mások, mint bűnözők, s mi tőlük minden úton messze vagyunk. A hírük koránt sem rabszolgák kereskedelméről szól, hanem fosztogatásról, pusztításról. Tengeri rablók, haramiák, kiket üldöz a birodalmi törvény.
S Mordon népe, az orkok, kik annyifelé húznak, ahányan vannak. Réges-régen kiszorították őket a hegyek közé, s népük tán harcos, ám míg egymást is legalább oly előszeretettel ölik, mint a többieket, ezáltal nem hagyva erőt a feléledésükhöz, nem lehetnek méltó ellenfelei nem Lanuria, még Stern erejének sem. Nem beszélve az avlanioni elit harcosokról.
*Halkulnak el szavai.*
- Elpusztítanak egy-két határmenti falut, de mi lesz, ha a harmadikra kilovagol Sternből ötszáz lovas, s Avlanionból ugyanennyi? Ez töredéke az ottani erőnek, ám egy törzs sem állhat meg ennyi előtt. Hol van ettől az, hogy piacod ellátása folyamatos legyen, s ha csupán átszállítani kívánod Gwaith-dúron árudat, miért lenne szükség olyan helyre, hol árulni is lehet? Mondj számokat nekünk. Milyen nagyságrendben gondolod egy havi forgalmad?
Hány darab áru menne át a városon, s ebből mennyi darna hasznot engednél át Gwaith-dúrnak?
Beszéljünk egyenesen végre, s itt most eltekintek attól, hogy együgyűnek néztél, azt feltételezve, hogy diplomatáinkat egyáltalán elküldenénk bárhova elárulni városunk tetteit. Kiderülni anélkül is ki tud, s én nem Gwaith-dúr ellensége, hanem barátja vagyok, mint mindenki a Tanácsban.
S épp ezért kérdés, hogy jó-e Gwaith-dúrnak, hogy lanuriai nemesek hullanak el, mert rabszolgát akarnak innen, s lenne-e okuk jönni, ha ugyanazt megkapják közelebb?
Erre sem adtál feleletet. A kínálati oldalon hoztad a bizonytalan kalózokat, s a nehezen komolyan vehető ork szállítókat. A keresleti oldalon pedig, hiányzik az a dolog, ami ide vonzaná akár a telari kereskedőket, akár más vásárlókat. Mondd, mire építed hát ezt?
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-10-30, 9:44 pm


Vogon Beebebrox egyre inkább összeszűkült szemekkel nézte a tanácsost a beszéde alatt. Arcán nem sok változás volt megfigyelhető ezen kívül, de a tanácstagok elég idősek, hogy valószínűleg így is tudtak olvasni az odabent lévő érzelmekről.
-Tanácsos! Nem kételkedem abban, hogy Gwaith-dúr érdekeit nézed. Sosem tettem. De meglepnek szavaid. Számokat kértél és bár nehéz becsülni, ha egy új kereskedelmi útról van szó, de koránt sem látom annyira csekélynek a potenciált. Tegyük fel, hogy ötven törzs csatlakozik egy kereskedelmi megállapodáshoz. Van olyan völgy, ahol akár 5-10 barlang is lakott náluk, az ötven törzs nem tűnik túlzónak. És én személyesen is elkísértem néhány törzset már a zsákmányszerző útjaikra, mikor meg akartak tőlem venni valamit, de nem volt épp mivel ellentételezniük. Én 10 halottnál kevesebbet sosem láttam csatamezőiken. Vagyis becslésem szerint ezen a vidéken 500 ember alsó hangon meghal vagy fogságba esik egy hónap alatt. Túlnyomó részük jelenleg meghal, ezen nem tudunk segíteni per pillanat. -szeme sarkában Mordonra pillantott- De mint mondtam, a célunk az, hogy minél többen túléljék. Nem tisztem nekem megszabni a feltételeket, mennyi darna folyik be egy-egy rabszolga után a város kasszájába. Családom sosem kívánt belefolyni a törvényhozásba és szabályozásba. Remélem megérted, ha ezt a feladatot a tanácsra bíznám. Mi csak élni kívánunk a törvény szabta keretekkel, miközben magunk döntjük el, az áru szerintünk merre akar menni. Már egy ideje megjártam én is az északi utat. Délen nem volt soha problémám belőle, hogy honnan szereztem be az árumat. Így maga a lehetőség, hogy még Telar előtt törvényesítsük az üzletet, nos visszafogottságra intenélek benneteket. De maga a kockázat létezik. És az üzletben nem csak a vásárlás és eladás ára közötti különbség fontos, de a kockázatok mérséklése is pénzt ér. Amiért furcsállom a szavaidat... Két dolog érződik benne, mely félelmet kelt számomra. Az egyik, hogy te úgy tűnik, meg vagy győződve arról, hogy ha az eddig megölt lanuriaiak életben maradnak, ráadásul még szerény élénkítés is mutatkozhat a gazdaságukban, akkor erre az eddigiektől megszokottól eltérő intenzitású választ adnak majd. -kis szünetet tartott, de csak egy pillanatra- Nem csak ezt a területet ismerem valamennyire rabszolga kereskedelem szempontjából. Délen ugyan úgy létezik ez a fajta szembenállás. Ha lehet ugyan valódi szembenállásnak nevezni. Csak ott nem orkoknak hívják a problémát, hanem útonállóknak, banditáknak. Érvelésed szerint az embereknek leglogikusabb lépésük az lenne... és kérlelhetetlen tény, hogy megvan rá az erejük, hogy a legkeményebben csapjanak oda az őket veszélyeztető elemeknek. Elfogadom az érvelést. Én is a helyükben ezt tenném. Ellenben mégis azt tudom mondani, hogy a belső területeiken sem teszik. A városaik sem biztonságosak. Még maga Telar is ékes példája, hogy számos szabad embert zártak be vétlenül, miközben tolvajok és gyilkosok maradtak büntetlenül. Az utóbbi időben kicsit rendeződni látszik a helyzet, de ez kereskedelmi időben még nem mérhető. Csak az után változott pozitívan a helyzet, hogy egy nemes kisasszonyt Telar rabszolgapiacáról a katonák szeme előtt raboltak el. Idővel majd kiderül, csak egy átmeneti szigor volt-e, melyet egy kellemetlen eset váltott ki... vagy tényleg jelentkeznek az általad vázolt folyamatok.
De hangsúlyoznám, kereskedelmi ügyeket nem hiszem, hogy a közelmúlt kivételes eseteire kéne építenünk. Ha a belső területeken elhalna ez a forrás, akkor óhatatlanul felerősödne az itteni piac szerepe és forgalma. Márpedig logikusabb lenne számomra, ha azon a területen kezdenék meg a támadások felszámolását.
De van egy másik dolog is, mely aggodalomra ad okot, úgy vélem. És kérlek, hogy nyugtass meg! Érveid nagyon hasonlítanak ahhoz, hogy bár békére törekszünk mindenkivel, de csak a birodalommal kereskedhetünk, mert minden más sérti az ő érdekeiket és ez megtorlást vonhat maga után. Ha Gwaith-dúr kereskedelme ennyire zárt, akkor egy óriási lehetőséget hagytunk ki, úgy vélem. Családom szemlélete az, hogy az előítéletek megdrágítják az árut. Ha az nem tud a saját akaratából mozogni, akkor falak emelkednek és rombolást hajt végre, mialatt kerülő utat igyekszik magának találni. Olyasmi, mintha egy várfalat akarnánk a folyó útjába építeni. Megkerüli azt és a termést mossa el, de jóval kevésbé befolyásolja a víz mozgását, mint amennyi erőt belefektettünk. Ez magyarázza számomra azt, miért nem léptek fel soha nagyobb erővel a gyermekek ezek ellen a problémák ellen. Ők maguk is rabszolgák, csak ők a saját előítéleteik foglyai.
A kalózok szintén ugyan ez a helyzet, véleményem szerint. Hasznos tagjai az ő társadalmuknak. Alternatív útjai az áruknak, mely így eljut oda, ahová egyébként nem tud. Nem mondanám soha, hogy nem üldöznék őket. Vagy ne pusztítanának el egy-egy kalózhajót a járőrök. De ez létük szerves része. Nem háborút akarok megnyerni velük. Nem egy hadvezér szavait hallhattad, hanem egy kereskedőjét.
Vessük össze a két érvet és a két utat. Ha létre hozunk a városban egy piac számára megtisztított területet és a forrás száz év múlva elapad, akkor az a terület használható lesz még egy újabb zöldségárusításra kijelölt helynek vagy más egyéb hasznos dologra. Ha jól látom, a nagyobb kockázatot maguk az eladók vállalják, akiktől be kívánjuk szerezni az árut. Magát a várost csak akkor befolyásolja jelentősebb mértékben, ha ez nem váltja ki a nagyobb intenzitású reakciókat.
-kicsit bólogatva szünetet tartott- Ami kedvező lenne számunkra.
Felvetetted az aggodalmadat, hogy az ork beszállítók egymás ellen is harcolhatnak. De bármilyen fura nekünk, elfek számára, ez nem különbözik túl jelentősen a telari beszállítók ügyétől. Az oda rabszolgát eladó haramiák szintén csak a fegyver szavában hisznek. Habitusban nem látok különbséget. De utánpótlásuk folyamatos, nem apad ki egy itt tervezettnél jóval nagyobb piac ellátása sem ettől. Nem tisztünk bele szólni az ő saját ügyeikbe, de nem is kell célnak lennie. Elfogulatlanul kell kereskedni akár szemben álló felekkel is. És akkor a haszon, melyet az előítéletek által megdrágított áru hoz, a mi kasszánkat gazdagítja.
Íme talán a teljes kép, mellyel remélhetőleg bölcsebbek lettünk mind a ketten. A gazdaságban mindig lesz bizonyos szintű kockázat. De mivel jelentős beruházást nem igényel a terv, ezért a városra nézve nem jelent, szerintem, túl nagy kockázatot. Ahogy növekszik a lakosok száma, úgy válik majd szükségszerűvé a jelenlegi piactér tovább bővítése... vagy egy új megnyitása. Egyedül a befektetés talán kicsivel korábban történik. Valamennyi rabszolga minden képen érkezik, így az építés költségeit viszont pótolja az utánuk beszedett darna. Másik lehetőség pedig az, hogy sikeresen bővítettük az itteni külkereskedelmet és a haszon egy része a városé... jelentős része pedig a helyi sötét elfeké. A sikerben mindig bízunk, de a két út csak a Jövő homályában fedi fel a valóságot.

Egy valamit viszont még fontos megemlítenem. A rabszolga is különböző lehet, ahogy más árukban is sokfajta van. Aggodalmadat fejezted ki több ízben az egymással rivalizáló ork törzsek miatt. Ezért is szeretnék külön kitérni erre. Telarban kevés az ork rabszolga. De nem is a legkeresettebb árucikk. A legnagyobb problémája, hogy a fényt rosszul tűrik, így egy emberi rabszolgával szemben általában nem értékeik annyira. És lehetőség sincs sok beszerezni, legfeljebb csak ha néhányat az őrjáratok elfognak. De nincs olyan terület, ahol a kellemetlen tulajdonsága jóval kevesebb gondot okoz, mint előnyt? Az északi bányákba jóval hatékonyabb munkaerőt képviselnének, mint más fajok. De a helyi igényeinknek is megfelelnek, akár. -utalt arra, hogy Gwaith-dúr maga is egy barlang- De más, kevésbé nagy forgalmú rabszolgák is olcsón és nagy létszámban beszerezhető erre felé. Az ellátási útvonalainkat veszélyeztető gnómok sincsenek túl sokan Telarban. Pedig az a vélekedés terjedt el róluk, hogy igen okos nép és érdeklődő. Egy mágus laborjában ideális kisegítő. Varázstalan lévén nem képes az ott elsajátított tudást kiszabadulására felhasználni. Viszont a rabszolga igényeit kielégítik egy átlagos mágus nyújtotta életkörülmény. És orkokhoz és emberekhez hasonlóan szapora teremtések. Nem kell aggódni, hogy kifogy az utánpótlás. Észak teli van szapora lényekkel, miközben délen csak az emberek képviselik ezt, és így uralják nem csak a rabszolga kereskedelmet, de leginkább saját maguk rabszolgái.
A Tanácsra bízom a döntést. Mérlegelni Önöknek kell. Én elmondtam a lehetőségeket, amiket látok.

*Vogon a tanácsosok arcait fürkészte. Bár tudta jól, hogy neki személy szerint mennyit érne meg egy ilyen új lehetőség, de ezt az információt nem kívánta konkretizálni. A szavak eddig is aggodalommal töltötték el, hogy az ő beszerző útjai mennyire maradnak titokban. Már az ötlet felmerülésekor is komoly aggályai voltak azzal kapcsolatban, hogy a város más kereskedői is, akik eddig nem is gondoltak erre, most az ő területén próbálnak pénzhez jutni. Ha viszont a tanácsos tervei valósulnak meg és a városba emberi kereskedők is foglalkoznak az áruval, az még bosszantóbb lenne számára. Az elfek mindig is megélnek egymás mellett, bármibe fognak. De a gyerekek túl mohók. Nem elégednének meg csupán a város nyújtotta lehetőségekkel, rávennék többek között a most még hozzá hűséges törzsfőnököket is, hogy közvetlenül nekik adják el a foglyokat. Jó páran az emberi kereskedők közül áldozatául esnének a rivalizáló törzseknek, akik csak fosztogatni való célpontot látnának bennük. De koránt sem kívánta lebecsülni a leleményességüket, hogy az árakat egymásra licitálva leszorítsák és végül egyre agresszívabb eszközökkel vegyék el az orkoktól őket. Abban biztos volt, hogy nem azért fektetett bele energiát, hogy felderítse a törzsek területeit a járőrök szokásos útvonalait, hogy a pénz szagát érző emberek sáskaként tapossák el a rejtett utakat miközben tönkreteszik a jövőbeni lehetőségeket.
De egy valami még nagyobb érdeklődéssel töltötte el. Vajon a tanácsos pusztán feltételezésekre alapozza a szavait, miszerint a végvárak katonasága a közeljövőben sokkal nagyobb intenzitással fogja területeiket kiterjeszteni az orkok rovására, vagy tud valamit, amit még nem kíván megosztani vele. Ez még fontosabb, hiszen a közelgő háború rekord bevételt jósol a rabszolgapiacon. És fontos figyelmeztetés, hogy ha legközelebb Sternben vagy Avlanionban jár, akkor a szokásosnál hosszabb megállót iktasson be.
Vissza az elejére Go down
Csatabáró Mordon
Sámán
Csatabáró Mordon


Hozzászólások száma : 248
Munkahely : Minden idők legnagyobb ork sámánja és spirituális vezetője *morog*

Character sheet
Nép: Orkok

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-10-31, 9:13 pm

Elégedetlen morgolódás hallatszott Mordon részéről, ugyanis ő volna a legelégedettebb ha Vogon terve beváltaná a hozzá fűzött reményeket. Nem egészen értette a város vezetésének viselkedését, hisz ha a város olyan nagy és erősek, ahogyan azt elképzelték, miért tarthatnak ennyire az orkoktól, és a többi, fosztogatásból élő népségtől. Emiatt nem is igazán fért a bőrébe, és elégedetlenül morgolódott a palástja alatt, amitől olyan hatást keltett, mint valami szerzetes, aki buzgón mormolja az aznapi imádságot, de ez a morgolódás sem volt elég ahhoz hogy lenyugodjon, így hát maga is felszólalt.
-Azért ha megengedik a nagy hatalmú urak, megmondanák nekem, hogy mitől félnek ennyire? A város erős, méltó ellenfele lehetne mindenben a többi nagyvárosnak. Tévedés azt hinni, hogy a többi városnak nincsenek sötét ügyei, amikkel magukat támogatják a többi várossal szemben. Az hogy ezeket titkolják-e, vagy épp nem, más kérdés.- Jelentette ki Mordon, hisz egyértelmű számára, hogy a világon senki és semmi sem makulátlan. Ezt követően így folytatta.- Gondolkozzanak el a méltóságos vezetők azon, hogy mit jelezhet azzal az északi népeknek, ha az orkokkal kereskedelmi megállapodást köt. Az északiak nem fogják elhinni azt, hogy a város háborút akar, hisz nyilván való, hogy a város van olyan erős, hogy nem kell neki az orkok ereje.- Magyarázta Mordon, majd megállt, hogy elgondolkodjon a folytatáson. Egy ideig hallgatott, majd így folytatta.
-Attól meg nem kell tartani, hogy marakodni fognak a törzsek amiatt, hogy kinek a szolgáit veszik meg, hisz sok más ok mellett eltörpülnek az effélék, hisz sok vezér azt sem tudja mi fán terem az üzletelés. Olyanoknak kell megadni a lehetőséget, akik megérdemlik. Az erdeiek meg a barlanglakók meg csak nem fognak összeveszni egy ilyen lehetőség miatt, ha ugyanolyan esélyeik vannak. Az összetűzéseinket, megoldjuk magunk között.- Jelentette ki Mordon ismét teljes magabiztossággal, és most már elhallgatott.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-01, 10:33 pm

// Vogon és kísérete a gwaith-dúri tanács előtt //

*A Tanácsos ismét elébb az ork szavait méltatja válaszra. Az ork láthatóan nem értette meg szavait, ami ugye egy orktól annyira nem is furcsa.*
- Ork uram! Elmondom egyenesen. Gwaith-dúr talán felveszi a versenyt Sternnel, vagy Telarral is erőben. De nem veszi fel Lanuriával. Egyedül vagyunk, nincs olyan sereg, mely védelmünkre sietne, ha a birodalom úgy dönt, lerohan minket.
S még egy lényeges dolog, mit eddig nem emeltem ki. Élelmünk jelentős része kívülről érkezik, éppen Lanuriából. Ha ellenünk indulnak, nem is kell erőt bevetniük, csupán elzárni a karavánok útját.
Vajon akkor a sárkányok táplálnának minket, esetleg az ork törzsek egyesülnének a kedvünkért azért, hogy háborút vívjanak Lanuriával?
Nem értettél meg abban sem, hogy mennyire érdekel engem, miért is harcolnak egymással a törzsek. Amíg nem képesek együtt fellépni, épp a rivalizálás gyengítheti azt is, hogy eljusson az áru hozzánk, sőt megszerzését és őrzését is.
*Ekkor a Beebebroxra fordítja zöldes pillantását. Röpke csend után szavait már neki intézi.*
- Lássuk hát érveid, melyek által „mindketten bölcsebbek” lettünk.
*A két szót határozottan megnyomta, s bár nem volt sértő él, Vogon meggondolatlan szavai az idősebb, s ezáltal tapasztaltabb elf tanácsost sértő módon érték.*
- Ha én mágus volnék, véletlenül sem használnék gnóm rabszolgát tornyomban, laboromban, hisz az érdeklődés mellett elterjed még valami a gnómokkal kapcsolatban. Amit tesznek, annak gyakorlati haszna többnyire nincs, ám alkotmányaik leginkább önveszélyesek. Vajh mi akadályozná meg, hogy éppenséggel laborom a levegőbe repítse segítő szándéka közepette?
Az orkok tán, mint a régi időkben, mikor erős mágusok értő keze rendezte hadseregbe őket, hasznosak voltak, s kellően erős kéz alatt talán lázadás nélkül is dolgoznának…talán.
A kalózok, akik alternatív útjai az árunak, talán igen, de az alternatív út éppenséggel olyannyira az, hogy sértve a törvényeket, rabláson, s pusztításon alapul. Ilyen értelemben a gazdaságot nemhogy segítené, inkább hátráltatja, elvégre kereskedőket, azok hajóit pusztítják el, hogy árujukat a maga hasznukra fordítsák.
Ha ilyen történne Gwaith-dúr karavánjával, mely hasonlatos egy kereskedelmi hajóhoz, hát mi is fellépnénk ellene.
S talán épp ezen ok miatt nehezen hihető, hogy engedélyt kapnának szállítani a Hajnalon bármit is.
Más kérdésben is félreértetted szavaim. Nem csak a birodalommal kereskedhetünk, ám, mivel Lanuria és a Sárkány-hegység között fekszik városunk, feléjük könnyebb a dolgunk, s legolcsóbban tőlük tudunk bármit is beszerezni.
S ha kereskedni kívánunk az ő elfogott lakosaikkal…fordított helyzetben mi is hamar megtorló hadjáratot vezetnénk bárki ellen, aki gyengébb nálunk.
Nem látom, hol élénkítené a lanuriaiak gazdaságát, ha az élelmet termelő parasztjaikat, vagy mesterembereiket ahelyett, hogy hagynánk dolgozni a gazdaságukba, úgy, hogy esetleg még saját boldogulásuk okán többet és jobban is dolgozzanak, elfogunk, rabszolgaként adunk el, egyúttal lerombolva korábbi lakhelyeiket.
Az általad adott számokat tekintve egy hónapban ez ötszáz fő. Egy falu lakossága úgy ötven és több száz fő között lehet. Ez azt jelenti, hogy havonta legalább kettő, legfeljebb tíz falut égetnének fel az orkok, akik mind termelés helyett inkább rabszolgaként kerülnének vissza saját hazájukba. Ez egy év alatt mindjárt hatezer fő és százhúsz falu is akár.
Ennyi esne ki a rendes gazdaságból. Nem tisztem, hogy Telar kereskedőit megítéljem, de nehezen hiszem, hogy árujuk ilyen mennyiségben és saját hazájukból származhat.
Ehhez számolva azt is, hogy mennyiért szereznéd be, darabonként árudat, hozzátennéd a szállítási, az élelmezési költségeket, az esetleges vámokat a folyón, vagy a városokon keresztül, egészen a saját hasznodig. Erre mérve még mindig nem adtál számadatokat nekünk.
S konkrétumok nélkül terveid nem tekinthetjük megalapozottaknak.
Látod, ez az én dolgom. Bölcsen, s a valóságos dolgoknak megfelelően olyan döntést hozni, mely nem gyengíti városunkat, hogy az a továbbiakban is működhessen ugyanúgy menedékként azok számára, akiket a miénkhez hasonló mágia miatt üldöznek máshol.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-02, 1:58 am


Az ifjú elf végig hallgatta Mordon és a tanácsos szavait is, majd így válaszolt.
-Úgy látom, hárman három céllal érkeztünk ide és egyesíteni nézőpontjainkat nem igazán tudtuk mind eddig. Talán csak egymásra nem figyelve, talán csak más életút miatt.
Számaim, bár csak arra alapulnak, amit láttam eddig az orkoktól, de szerintem jól tükrözik az északi helyzetet. Ha csak a nagy városokat nézzük... Stern, Avlanion, Nortelon, Mardan. Ezek mind tízezer feletti települések. Nyolc gyermekes családokkal. Elfként hajlamosak vagyunk ez utóbbi szokást lebecsülni, néha teljesen figyelmen kívül hagyni. Én köztük élve sokat elmélkedtem ezen. Lanur egy gyerek sereggel hogyan volt képes megverni a kezdetben létszámban is jóval fölöttük lévő és képzettebb elf hadakat? Ez a négy erőssége északnak, csak tízezer emberrel számolva húsz év alatt 160ezer új embert jelent. Olassié bármennyire is erős, bármennyire is képzett katonák védik, nem tudna ellenállni ma sem ilyen méretű támadásnak. És ők már húsz év alatt újra kiállítanak egy ilyen tömeget. Ezalatt nekünk, elfeknek, még el sem kezdődött a gyerekkorunk.
De ennek ára van. Nem tapasztaltam az emberek vezetői között olyan felelősségtudatot, mint önben, tanácsos. Társadalmukban nem látok mást, mint gyermeki gondatlan viselkedést és mérhetetlen vágyat, hogy a rövidre jósolt életüket minél hamarabb megrövidítsék. Nemesiktől sosem hallottam panaszt, hogy Telar piacán saját fajtájukat árulják. És sosem hallottam nemest azon panaszkodni, hogy nem tud elég védelmet biztosítani a szolgáinak. Sokkal inkább arról panaszkodnak, ha valamiért nem jött meg az új kelméjük vagy nem termett eleget a föld. A városaik teli vannak szegényekkel, akik még kevésbé szoktak törődni az általunk szívügynek tekintett dolgokkal.
Te ítéled meg, mi a jó a városnak és mi nem. Mint mondtam, én egy kereskedő vagyok, s élek a jog adta lehetőségekkel.

Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-03, 2:20 pm

/A tanácstól elfelé jövet/
/júniusi 1. küldetés, az átok/


Vogon saját gondolataiba mélyedve lovagolt az utakon. Észre sem vette, hogy Mordon és Miriana lemaradtak mögöttük.
~Nem lenne ellenemre, igazán, ha végre valamelyik isten rám pillantana. Ez nem az a Gwaith-dúr, amit én annak idején gyerekként megismertem. A katonák nem kötnek bele bárkibe csak úgy... Mindig is sajátságosan mentek az ügyek itt, de ők a rendet képviselték. Vagy csak én voltam még 50 évesen túl naiv kis gyerek? Nem akarták volna elmondani erről a városról a szomorú valóságot?
Az utcák sötétek voltak és ahogy a város központja felől haladtak hazafelé, úgy egyre gyakrabban találkozott egy szembejövővel. Néha egy-egy katonai különítménnyel is, akik épp siettek valahová.


A hozzászólást Vogon Beebebrox összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-11-19, 2:01 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-03, 2:26 pm

Vogon

A sötét elfek városa. Hogyha magamnál lennék, biztos, hogy mindig a hátam mögé néznék, és igyekeznék nem feltűnést kelteni. Most azonban a mágusom irányít, ő akart ide jönni, hiszen hallott(unk) valami furcsa főzetről, ami ideiglenesen kettő tudja választani az ember/elf tudatát. Furcsa egy főzet, de egy vagyont kérnek tőle és biztos, hogy van is hatása. Sötét, fekete csuklya van a testemen, hiszen nem biztos, hogy jó lenne a hírnevemnek, hogyha meglátnák a vérelfek vezérének lányát itt, Gwaith-dúrban. Így hát most visszafele tartok a szobámba, hogy még mielőbb megindulhassak a főzettel hazafelé, és kipróbáljam olyan körülmények között, ahol nem eshet bajom sem nekem, sem a mágusomnak. ÉS a fejemben valahol belül ott szunnyad egy gondolat, hogy talán így meg is ölhetem őt. Életem legnagyobb vágya teljesülne, de ahogy erre gondolok furcsán fájni kezd a fejem, megszédülök és nekiesek egy alaknak, az üvegcse pedig kiesik a kezemből. A furcsa zöldes, maró folyadék gyorsan felmarja a férfi csizmáját és bekúszik a bőréhez. A látásom lassan tisztulni kezd, majd kicsit hátrébb tántorgok, és felemelt kézzel tűnik el az egyik sötét sikátorba, hogy összeszedjem magam. Ahogy azonban kinézek a sikátorból, döbbent tekintettel pislogok a férfire. Ezek szerint hamis volt a főzet! Még jó, hogy nem magamon próbáltam ki először. Dühösen csapok a ház falára, majd gondolkozni kezdek, hogy a férfi után menjek, vagy csak szívódjak fel?
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-03, 2:40 pm


Vogon csendben lovagolt, mikor egy sötét, csuklyás alak belé kapaszkodott és szinte azonnal egy üveg csörrenését hallotta.
~Mi történhetett? Ha egy békésebb városban lennék, akkor szimplán csak lehordanám, de ez a sötétség egyik bástyája. Lehet, hogy valaki varázsfőzetet is bevetve akar megtámadni engem?
Lenézett és látta a csizmáján szétcsurgó löttyöt. Két pillanatig várta, kezét a tőrére kulcsolva, hogy egy árnylény előbújik-e belőle vagy bármi más... De utána megnyugodott.
-Lódulj innen!- Kezét az alak vállára tette, hogy odébb lökje, de akkor egy furcsa dologra lett figyelmes. Nem látta tisztán az arcot, de a szemei vörösek voltak. Kicsit lecsillapodott és tovább lovagolt. De pár perc múlva észrevette, hogy a szembejövő pár őt figyeli. Ismét a tőrére tette a kezét, és egyre értetlenebbül figyelte a viselkedésüket.
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-03, 2:45 pm

Vogon

Az üvegcse bizony eltörik, ahogy furcsán megsézdülve neki esek a lovasnak. Megtámaszkodom a nyeremben, majd érzem, hogy az üvegcse szétrobban a kezemben, és egy üvegszilánk is marad a tenyeremben. De a fájdalom a fejemben erősebb, mint a szilánk a kezemben, és azt sem veszem észre, hogy a férfi meglökni készül. Egyszerűen nekiesek a ház falának, majd a sikátorba botorkálok. Fogalma sincs, mi bajom lehetett, ám valami furcsa gondolat ott lappang a fejemben. Talán azért szédültem meg, mert arra gondoltam, hogy a mágusom meghal? Talán az öröm, a vágyam beteljesülésére így reagált a gonosz mágus? Ismét érzek egy kis enyhe fejfájást, de most már meg tudok állni a lábamon. Kikukucskálva a sikátoból látom, hogy a férfin a lötty nem igazán úgy hatott, mint ahogy kellett volna, és megdöbbenve, enyhe gúnnyal nézek utána. A kezemből lassan csöpögni kezd a vér. LEnézek rá, kihúzom a szilánkot, majd gyorsan elállítom a vérzésemet és a fogadó felé indulok, hogy bekötöztessem. Talán a férfi is arrafelé megy?
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-03, 3:11 pm


A rabszolgakereskedő oda lovagolt az egyre jobb kedvű társasághoz. Egy másik járókelő is oda ment hozzájuk, mintha csak kérdezni akarna tőlük valamit, de egyre inkább ő is a lovast nézte... És már egyre vígabban hahotáztak.
-Mi a baj? Segíthetek valamiben? -kérdezte a legudvariasabb hangnemben. Belül fűtötte a düh és még mindig a tőrét markolászta. A válla felett visszapillantott, hogy megnézze, merre jár a két társa. Nem szívesen bocsátkozott volna mind a hárommal harcba egyedül. De ha kiegyenlítődnek az erőviszonyok, sokkal élesebben fogja számon kérni őket.
~Fura! Úgy mustráltak, mint ha valamire készülnének. De ez a nevetés... Most vagy komplett idiótát akarnak csinálni belőlem, mielőtt megtámadnak, vagy nagyon vicces valamit találtak egy dühös elfen, akinek rossz napja volt.
-Hát... -szája elé tette a nő a kezét- Hát nekünk nem kell segítség. -harsányan felnevettek mind a hárman, míg nem Vogon jég hideg pillantásával nem találkoztak.
-Ne merészelj hülyének nézni!-sziszegte a fogai között.
-Ugyan! Csak tudja... -nem tudta elfojtani az újabb nevető rohamot- Magával aztán jól elbántak!
A Beebebrox felvonta a szemöldökét. De nem szólt semmit, csak továbbra is olyan tekintettel nézte őket, amiből bármilyen gonoszságot ki tudnak olvasni mások. Bár ő szimplán csak úgy gondolta, hogy ilyenkor a dühös arckifejezése láttán enyhülnek meg.
A nő elővett egy tenyérbe is könnyen elférő kerek tükröt a táskájából. Vogon felé fordította, aki döbbenten tapogatta az arcát. Valóban, tapintásra is úgy tűnik, nem illúzió, amit a tükör mutat. Bármilyen hihetetlen. Újra pattanásos lett, pedig az csak egyszer volt. Nagyon rövidke ideig. Egészen pontosan... Nem is kimondottan pattanásosnak nézett ki. Olyan, mintha... Leginkább egy malacfejre hasonlít. De ezt nem tudta igazából hova tenni.
~Mi volt az utolsó pont, amikor rendesen viselkedtek velem az emberek? Na, mármint nem teljesen furcsán... Az őrök biztosan nem engedtek volna be így a kapun. A kocsma! Ott mindenki nagyon fura volt. De! A boltban szólt volna nekem... Hmmm... Most, amióta nagyapa házától eljöttem, akkor történhetett valami.
És ekkor beugrott neki. Az imént a nő. Eddig minden szembejövő úgy viselkedett... szóval az feltűnt volna neki, ha kinevetik. A nő, aki megtámadott... azzal az izével. Gyorsan megsarkantyúzta a lovát és tett egy nagyobb kört a szomszéd utcákban. Nem régen történt még, itt lehet a közelben. Ráadásul valószínűleg ő is figyeli a tréfája hatását.
Vissza az elejére Go down
Csatabáró Mordon
Sámán
Csatabáró Mordon


Hozzászólások száma : 248
Munkahely : Minden idők legnagyobb ork sámánja és spirituális vezetője *morog*

Character sheet
Nép: Orkok

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-03, 6:42 pm

/júniusi 1. küldetés, az átok; Merilien Lumel'Auvrea és Vogon Beebebrox társaságában/

Mordonon egyre inkább eluralkodott az a gondolat, hogy az elf feje milyen szépen elszíneződne gondos fujtogatástól. Ez a gondolat már akkor szöget ütött a fejébe, amikor az a semmirekellő ott hagyta őt a boltban, és azóta semmiképp nem távozott abból a borult elméből, amivel orkunk rendelkezett, sőt inkább azon vacillált, hogy inkább a tőrét vegye használatba annak az alávalónak az eltiprásában, hisz már úgy is rég ontott vért puszta kézzel, és már itt volna az ideje. Ezen jellegű álmodozását, csupán az orvul belé botló alak törte meg, ami mi tagadás, csak olaj volt a tűzre.
-Te aljas csúszómászó! Figyelj hová lépsz!- Mordult rá a belé rohanóra, akin hasonló fekete palást volt mint rajta is, mindemellett még valamivel kedvesebb is volt, hisz mormogott valamit az orknak, aki inkább ott is hagyta azt a nyavalyást, és folytatta Vogon keresését.
Vissza az elejére Go down
Csatabáró Mordon
Sámán
Csatabáró Mordon


Hozzászólások száma : 248
Munkahely : Minden idők legnagyobb ork sámánja és spirituális vezetője *morog*

Character sheet
Nép: Orkok

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-03, 7:01 pm

Orkunk mint mindig, most is eléggé látványosan adta a világ tudtára, hogy neki már elege van mindenből és mindenkiből, de legfőképp abból az elf fajzatból, aki őt liszteszsáknak nézve, cipelgette, és még magyarázatot sem adott erre neki. Mordon tudta, hogy az az alávaló alak nem fogja egy bocsánatkéréssel megúszni a dolgot, már ha útól éri ezzel a tempóval, hiszen már viszketett a tenyere azért, hogy ha kell kiverje belőle a szuszt is, vagy ha épp a pillanatnyi hangulata diktálja, átvágja a torkát. Mindenesetre ahogy az lenni szokott, Mordon szitkozódott egész úton, ahogy az lenni szokott. Az út alatt azonban morgolódó szavai, inkább horkantásokká lényegültek át, mint épkézláb szavakká, néhányan pedig eléggé furcsán néztek utána.
Vissza az elejére Go down
Csatabáró Mordon
Sámán
Csatabáró Mordon


Hozzászólások száma : 248
Munkahely : Minden idők legnagyobb ork sámánja és spirituális vezetője *morog*

Character sheet
Nép: Orkok

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-03, 7:25 pm

Orkunk továbbra is szorgalmasan szedte lábait, hiszen mondhatni, érzete a levegőben annak az alávaló alaknak a szagát, akit már rég meg kíván leckéztetni pár gondosan kigondolt módon, és ha a dolgok így alakulnak a dolgok, talán össze is jön az amit kifundált. Lassan de biztosan kezd beérni orkunk eddigi kitartó kutatása, hiszen megpillantotta Vogont, aki épp háttal állt neki, és ez több mint elég volt számára ahhoz, hogy okozzon az elfnek egy kis kezdeti kellemetlenséget.
-Te semmirekellő hegyes fülű!- Kiáltott oda Vogonnak, majd ezt egy gonosz hangvételű disznóröfögés következett, ami nagy meglepetésként szolgált Mordon számára, hiszen ő még véletlenül sem szokott ilyen hangokat kiadni magából, de ilyen pillanatban, mikor már megszólította a hőn keresett elfet, nem érdemes már ilyennel törődni, inkább a céljára kívánt koncentrálni.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-04, 6:23 am

Vogon az utcákon keresztbe-kasba nyargalva hirtelen megállt. Az egyik fogadóba belépőnek pont olyan ruhája volt, mint aki megátkozta. Leszállt a lováról és miközben az ajtó felé sétált hátulról megszólították.
-Te semmirekellő hegyes fülű! -Vogon túl sokat töltött el az emberek között, hogy ne kapcsoljon egyből, hogy itt gyakorlatilag majdnem mindenkire érthető ez a célzás. De a megszokás nagy úr, így hamarabb fordult meg, mint hogy ebbe egyáltalán el kezdett volna belegondolni.
-Ááááá... Szia Mordon! Most nem érek rá veled foglalkozni. Egy vörös démon megátkozott. Ideje lesz elvágni a csinos nyakát és megtörni ezzel az átkát. -mondta kedvesen, mosolygósan, melyet nem tudott elképzelni, hogy festhet disznó fejjel..., de nem is akarta. Elég feldúlt volt ő egyébként is, de a tőre megnyugtató simogatása miatt még tudott magába annyi udvariasságot varázsolni, hogy ha már balga módon ő ajánlotta fel, hogy velük jöhetnek a társai, akkor próbál jó arcot vágni hozzá. -De úgy látom, nem csak engem. Ez az alvilág teremtménye az egész várost át akarja változtatni. Meg kell állítanunk, mielőtt a fogadóban lévőkkel is ezt teszi!
*Ezzel visszafordult és megindult a tőrét már nem csak az övén simogatva, de biztos ami biztos alapon előhúzva és kaftánja ujjába rejtve szó szerint kéznél legyen.
~Remélem, hogy az átok kimondójának a halála megtöri a varázslatot. Abban a pokolfajzatban van valami, amivel nem akarok két percnél tovább vele egy helyen lenni. De nem tűnik olyan magas szintű bűbájnak, ami ennél tartósabb lehetne. Bár... Nem sejtet semmi jóval, hogy egy varázsfőzetet is bevetett ellenem. Lehet megkérdezem, mikor a kés ott lesz a torkán... Ááááá... nem! Valami azt súgja, hogy végeznem kell vele, amilyen gyorsan csak lehet.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-04, 1:07 pm

/Aden /

* Gwaith-dúr utcáin nem ismeretlen a halál látványa, mégis ritkaságszámba megy a mostani eset. Efritek, gólemek, sárkányvadászok, és mindez csupán egyetlen gyanús egyén felkutatásáért.
A távolból egy pár összeráncolódó szemöldök mered egyenesen a távolba. Ismeretlen szempárok ezek, melyekről csupán azon kiválasztott kevesek tudhatnak, kiknek sikerült ezt tettükkel kiérdemelniük, de még ők is félve mondják ki a nevet, már ha kimerik egyáltalán mondani azt, a következmények tudatában.
A harctéren hirtelen betörténő változás, a sárkányvadászokat is lépésre késztetik.
Kellő idő áll rendelkezésükre, hogy a szórakozásból magukhoz térve, komolyabban lássanak neki a célszemély elintézéséhez.
Az egyik sárkányvadász kezét a magasba lendítve ereszt útjára egy fényes gömböt, egyenesen a barlang mennyezete felé, miközben Aden saját fegyverének visszaszerzésével foglalatoskodik. A fénylő gömb csupán a célpont helyzetét hivatott jelezni, hogy a városban még szétszórva található vadászok is értesüljenek helyzetéről, illetve gömb sárgás színéből a helyzet komolyságára.
Egy elfként kezdik el ugyanazon varázslat végrehajtását, hogy célpontjuk szeme elől eltűnhessenek, és úgy folytathassák küldetésüket.
Most jön csak igazán jól, hogy Sierrix szavaira a méretes gólemek helyett efritek csapatát idézték meg, hiszen ezek a mágikus teremtmények is kellő mágikus erővel rendelkeznek, hogy összezavarják azt, ki képes ennek érzékelésére, illetve sokkal intelligensebbek a kőóriásoknál. Ráadásul kisebb termetükből, és repülési képességeikből adódóan sokkal alkalmasabbak a városi harcra, miközben az általuk termelt hő az ilyen formán történő érzékelést is körülményessé teszik.
Aden ha tekintetét felemeli egy efritet pillanthat meg saját feje felett kellő magasságba, hogy jól látható legyen. Ennek a feladata csupán a célpont követése és mindenkivel tudatni annak helyzetét, de az unatkozó fattyú ne gondolja, hogy olyan könnyű megszökni egy efrit figyelő tekintete elől, főleg miközben két másik is alább ereszkedik, hogy a földön semlegesítsék a problémás egyént.
Amennyiben Aden a többi sárkányvadászt próbálná meg célba venni, ők már kellő távolságba húzódva hagyják, hogy saját lényeik kövessék a parancsot, ezzel ők is a sajátjukat. *
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-04, 5:54 pm

Mikor ismét összeszedtem magamat, a fogadó felé indulok, hogy egy kisebb kötést kérjek a kezemre. Biztos vagyok benne, hogy tartanak a fogadóban hársfa levelet, melynek a nedve bőven elég lesz, igen jő fertőtlenítőszer, nem kell majd attól félnem, hogy elfertőződik a sebem. A gyógyításhoz soha nem értettem, csak ahhoz, amihez vér is kell. Most már kezd varasodni a kezem, de ez nem biztos, hogy elég. Lassan a fogadó felé nézek, mikor a távolban észreveszem a férfit. Megcsóválom a fejemet, majd igyekszem a dühömet elcsendesíteni amiért ennyire átvágtak. Belépek a fogadóba, és egyből a pultoshoz megyek, aki habár nem túl kedvesen ugyan, de a kezembe nyom néhány levelet. Rendelek egy kancsó bort is, és leülök az egyik szélső asztalhoz, hogy ellássam a sebemet. Szerencsére már nem fáj, rácsepegtetek egy kis nedvet, ami enyhén csípi, majd bekötözöm. Így most már biztos, hogy nem lesz semmi baja. A csuklyámat lehajtom a fejemről és határozottan ülve, kihúzva magamat töltök a borból és kortyolok bele a finom nedűbe, mikor a lovas, pórul járt férfi belép a fogadóba. Néhányan egyből kacagni kezdenek, mások igyekszenek elrejteni mosolyukat - sikertelenül. Talán én vagyok az egyetlen, aki nem mosolyog. Szánom a férfit, és persze magamat is, amiért meglovasítottak 30 darnával.
Vissza az elejére Go down
Csatabáró Mordon
Sámán
Csatabáró Mordon


Hozzászólások száma : 248
Munkahely : Minden idők legnagyobb ork sámánja és spirituális vezetője *morog*

Character sheet
Nép: Orkok

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-05, 6:52 pm

-Miről beszélsz itt elf?- Kérdezte Mordon Vogont, akiről kezdetben azt hitte, hogy csak a sorsát akarta elkerülni, de mint kiderült, igazat beszélt, és amikor szemügyre vette az pórul járt elf arcát, káröröm lett úrrá rajta, hiszen ezt még jobbnak is gondolta mint az eredeti elképzeléseit, habár még inkább örült volna, ha személye sem részesült volna az átokból. Amikor Vogon megemlítette, hogy ő sem néz ki jobban, Mordon elkezdte az arcát tapogatni, és kellemetlenségére, igazat kellett adnia eddigi üldözöttjének.
-Az átkozott! Mit képzelt ez a nőszemély! A fejét akarom!- Üvöltözött Mordon a dühroham szélén állva, ettől pedig az addig nevetgélők nagy része menten elhallgatott.
-Most azonnal menjünk be, és miután visszaváltoztunk, öljük meg!!! Utoljára űzött tréfát egy orkkal!- Folytatta a dühöngést orkunk, miközben a rajta és sorstársán nevetőket és a környéket pásztázta valamiféle eszköz után, amivel helyben hagyhatja a vele játszadozót, de ennek hiányában, csak öklére és varázslataira támaszkodhat.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-05, 7:30 pm


Vogon gonosz pillantások mellett, melyek nem tudta, hogy néznek ki disznó arcocskával, hallgatta az ork társa dühös szavait, mikor rájött, hogy mind a ketten ugyan abban a cipőben járnak.
-Az átkozott! Mit képzelt ez a nőszemély! A fejét akarom!
-Csak utánam, csak utánam! Várj a sorodra! -mondta elszánt röfögéstől el-elcsukló hangon.
-Most azonnal menjünk be, és miután visszaváltoztunk, öljük meg!!! Utoljára űzött tréfát egy orkkal!
-Az én tervem pont ennek a fordítottja. Megöljük és utána átváltozunk. Nem adok neki időt, hogy újra megtámadjon.
Ezzel határozott léptekkel ment az ajtóhoz és feltépte. Bentről egy rövid, döbbent csönd után röhögő orkán csapott ki, de a rabszolgakereskedő mit sem zavartatva magát ennek ellenére belépett. Tőre még mindig az alkarja mellett simult a kaftán ujjában.
Nagy léptekkel a pult felé veszi az irányt, ahol meglátja azt a fekete köpenyt, amit nem rég még az utcán látott. Az alak háttal áll és valamit matat. A rabszolgavadász félt, hogy felkészült erre a szituációra, ezért még erősebben szorította a tőr markolatát, melyet egyúttal elrejtett még a kíváncsi szemek elől. Újra rávillantak a vörös szemek, és most a tűzpiros hajával...
~Jobb lesz nem erre gondolni, Beebebrox! Ne feled, oly sokszor próbált egy-egy rabszolganő elcsábítani téged! Mind hiába! Neked meg kell maradnod nyugodtnak és józannak. A puszta logikára épülő gondolkodás útján nem lesz baj.
A nő hamar elkapta a tekintetét és visszafordult. Ahogy oda ért hozzá a fiatal elf megragadta a vállát és szembe fordította.
~Hmmm... Kellett pont neked az utamba állni. Oly értékes rabszolga lennél, szépségem... Koncentráció!
Ezeket gondolta miközben előrántotta a tőrét a nyakához szorította. Egészen pontosan volna. Ha közben nem akadnak össze az ujjai és valami különös figyelmetlenség miatt nem tenne meg a tőr mindent, hogy a kabát ujjában maradjon. Így a mozdulat felénél észrevéve, hogy ez nem lesz most olyan szépen kivitelezett attak, mint amit már oly sokszor begyakorolt, ezért megtörve a lendületet maga mögé rejtette jobb kezét, ahol lassan csak előbújik az a fránya penge. Bal keze tenyerét pedig rárakta a jobb csípőjére, hogy egy kipattanó gyors mozdulattal hárítson egy esetleges támadást.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-05, 10:30 pm

//Mesélő//
*Felpillantok az égre, a lehulló kis lángocskák árulkodóak magáról a lényről. Nem valami jól álcázható kis teremtés annyi szent. De mivel kéne leszedni onnan hogy megkönnyítsem a menekülést. Vöröslő tekintetem körbe pásztáz, látok még kettőt akik huzamos iramban jönnek felém. Veszélyes a helyzet ideje lenne felvenni a nyúlcipőt. A legegyszerűbb az lenne ha magukat az idézőket találnám meg. De ekkora hő mellett amit ezek kiadnak nehézkes lesz megtalálni magát a forrást. Elkélne egy varázsló mellém. S ekkor dobban be a fejembe a nagy ötlet. A víz lehet maga a megoldása a dolognak, nincs sok veszíteni valóm a fegyverem így szárazon aligha fogja megcsiklandozni is ezeket a lényeket. S a véremből túl sokat kéne elhasználnom ahhoz hogy akár csak a fegyverem egy részét be tudjam vele kenni. De minek is gondolkozok rajta ennyit. Már a két kis tűzgolyó körülöttem ólálkodik, ezért hát futásnak eredek. Az első sikátornál jobbra, majd a következő kanyarnál balra rohanok. Fejem töröm mi tévő legyek s ahányszor csak felpillantok a kis vakarékot nem tudom magamról lerázni. S ekkor pattan be egy nagyon jó ötlet, hát van nálam víz mi a francért nem jutott eddig eszembe a kulacsom. Dagad az itókától, most már csak fel kell jutnom a háztetőre, hogy könnyebb célpontot nyújtson. S nem hiszem hogy sok időm maradna utána elrejtőzni. Az első erkélyre amit felére elrugaszkodásból, megkapaszkodom rajta majd felhúzom magam. Egy ablakpárkány lesz segítségemre abban hogy onnan felkapaszkodjak a tetőre. Már kulacsom a kezembe van, lepattintom kupakját s táncot váltok. A végsőbe lépek s teljes erővel hajítom neki a kis tűzcsóvának a kulacsot. Nem is nézek oda hogy a szerteszét fröcskölődő víz tett e kárt benne. S már vetem is le magam a következő utcának a kövére. Még fentről bemértem egy házat aminek ablakain nagy fény szóródik ki. Arra veszem az irányt, s rontok be szinte ajtóstul, megdöbbent arcok fogadnak. A gyors táncába lépek s sebtiben vetem ki magam az ablakon, víve annak üvegdarabjait magammal. Arcomon seb keletkezett, nem veszélyes csak egy hajszálnyi vágás. Ahogy földet értem már szememmel magaslati pozíciót keresek, s egy tetőt tartó gerenda üti meg szemem. A falon kettőt lépve kapaszkodok fel rajta majd megtorpanok, a sötétség a barátom. Itt most meg tudok húzódni. Lélegzet visszafolytva várom vajon a két kis vakarék tovább halad e, vagy lefülelnek s rohanhatok tovább.


A hozzászólást Aden Von Zaken összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-11-15, 11:10 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-06, 6:02 pm

A fogadóban meglátom a malac arcú elfet, és határozottan húzom ki magamat. A csuklyámat levettem, így tökéletesen láthatja az arcomat, hogy kivel is van dolga. Az elf gyors mozdulattal lép oda hozzám és valamit trükközik az ujjánál. Megvillan a penge fénye, én pedig villámgyors mozdulattal állok fel, hátrarúgva a széket, a falhoz lapulva.
- Ne olyan hevesen! - szólalok meg halk, mégis határozott hangon, és lassan az övemhez csúsztatom a kezemet, jelezve az elfnek, hogy nekem is van ott olyan, ami nem biztos, hogy tetszene neki. Egy tőr van az övembe tűzve a kardom mellett, a nyilaim a szék lábánál vannak, elérhető közelségben, illetve még két tőr van a csizmámba tűzve.
- Higgadj le, elf! Félreértés történt! - szólalok meg ismét, feltartva a kezemet, hogy védjem magamat, ha esetleg dühében mégis csak sikerülne előbányásznia a fegyverét.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-06, 6:22 pm

Vogont bódította a vörös démoni szörny illata. Orrán át beáramló levegő felerősítette azt a fura zakatolást a fejébe, melyet még mindig képes volt elnyomni.
~Ha csak a harcra figyelsz végre, akkor nem lesz itt gond.
És idegesen hadonászott a nagy nehezen ismét kezében lévő tőrével.
-Te, sötétség teremtmény', hogy iszony...- a mondat eleje is iszonyú röfögéssel kavarodó számára is érthetetlen valami volt, de a vége már nélkülözött minden értelmes szót. Csupán valami furcsa halandzsa volt, mely újra eszébe idézte az érzést, mint mikor nem régen megátkozták. Nagyon hasonlított az érzés hozzá.- A cane non magno saepe tenetur aper.
*A következő pillanatban a rabszolgakereskedő legnagyobb megnyugvására és egyben legnagyobb meglepetésére Merilien feje vaddisznóvá vált. Gúnyos mosoly torzójává vált az ő malac feje is. Elérkezettnek látta a pillanatot, hogy támadásba lendüljön.
Minden mérgét beleadva a lendületbe a tőrét a pultba vágta, bár nem tudta, ez milyen további célt szolgál majd, de most a gondolataiban sokkal zavaróbb volt, hogy megvágja vele a lányt, mint hogy ezt tegye. Bal keze viszont tökéletesnek tűnt arra, hogy előre lendüljön és elkapja a lány jobb kezét.

Vogon támadása: 8+0+15=23
Merilien védekezése: 1+2+12=15

Merilien 16 életerőpontot vesztett.


A hozzászólást Vogon Beebebrox összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-11-06, 6:25 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Kockázó
Kockadobó
Kockázó


Hozzászólások száma : 279
Munkahely : Lanuria...kockákat dobálok

Character sheet
Nép: NJK

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-06, 6:22 pm

The member 'Vogon Beebebrox' has done the following action : Kockadobás

#1 'Támadás' :
Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 6szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 3szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 6szerk

--------------------------------

#2 'Védekezés' :
Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 5szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 1szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 6szerk
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-06, 6:31 pm

Semmi kedvem harcolni. Tényleg. Egy ilyen félresikerült baleset miatt törjük ki egymás nyakát? Ugyan már! Elmagyaráznám, hogy mi történt, hogyha az elf férfit nem szítaná belülről a gyűlölet és a düh. Hiszen így sem időm, sem alkalmam sincs arra, hogy elmagyarázzam: én lettem átverve, ő csak egy szerencsétlen áldozat. Nem vagyok egy sötét mágus, aki abban leli örömét, hogy megátkozzon másokat. Komolyan, van akit ez éltet? Kinyújtom a kezemet, hogy védekezhessek, hogyha a férfi támadni készül. Nem késsel, nem tőrrel és nem is fizikailag támad. Először. Elmotyog egy latin (?) mondatot, mire csak felvonom a szemöldökömet. Mire megértem, hogy mit is akar, már érzem, hogy a fejem megnyúlik és furcsa röfögés hangzik fel a számból. Uramisten! Sírás fojtogatja a torkomat, ahogy a fogadóban felcsattan a röhögés. Vörös szemem dühösen villan meg, és már mozdulnék, amikor érzem, hogy a férfi elkapja a jobb karomat. Olyan erővel kap utána, hogy szinte érzem, hogy kirántja a karomat a helyéről, majdnem elveszítem az egyensúlyomat, és az ajkamba harapok, hogy ne ordítsak fel a fájdalomtól. Dühösen, gyors reflexemet kihasználva karom az övemben lévő tőr után, hogy beledöfjem a férfi pulton pihenő kezébe a pengét.
- Nem akarok harcolni, elf! - szólalok meg ismét, most már dühösen.

// Merilien támadása: 8+2+3=13

Vogon védekezése: 11+7+1=18

Vogon kivédi a támadást.//


A hozzászólást Merilien Lumel'Auvrea összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-11-06, 6:40 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Kockázó
Kockadobó
Kockázó


Hozzászólások száma : 279
Munkahely : Lanuria...kockákat dobálok

Character sheet
Nép: NJK

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-06, 6:31 pm

The member 'Merilien Lumel'Auvrea' has done the following action : Kockadobás

#1 'Támadás' :
Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 5szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 2szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 1szerk

--------------------------------

#2 'Védekezés' :
Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 5szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 5szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 1szerk
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-06, 6:52 pm

A sötét elf malac szemei gyűlölettől izzottak, és mikor megragadta a nő karját, látta, ahogy fájdalom suhant át a vadkan arcán. Egy pillanatig ez elégedettséggel töltötte el, de a következőben fájdalommal telve dobbant a szíve tőle. Hiába változtatta meg az ellenfele arcát, még mindig a gyönyörű szemei és nemes arcéle járt a szívében.
Egy hatalmas lendülettel lódult meg a jobb karja, hogy arcon vágja ellenfelét, mintegy kiütve rossz ketyegőjéből azt a nem kívánt dolgot, ami ma este bele költözött. Eszével tudta, hogy egy percig sem kívánhatja, hogy ez benne maradjon. Bár nem akart szembesülni azzal, hogy mi eszi belülről a testét, egyszerűbb volt az egészet az átokkal magyarázni, de azt világosan tudta, hogy túlságosan megbonyolítaná ez most az életét. A mozdulata, mellyel támadt szerencsés volt, mert épp súrolta a penge a kezét és megkarcolva egy picike vágást esett rajta.
A keze sebesen szelte át a levegőt és gyorsan közeledett az ellenfele arcához.

Vogon támadása: 8+0+11=19
Merilien védekezése: 1+4+14=17

Merilien 4 életerőpontot vesztett.


A hozzászólást Vogon Beebebrox összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-11-06, 6:54 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Kockázó
Kockadobó
Kockázó


Hozzászólások száma : 279
Munkahely : Lanuria...kockákat dobálok

Character sheet
Nép: NJK

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-06, 6:52 pm

The member 'Vogon Beebebrox' has done the following action : Kockadobás

#1 'Támadás' :
Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 4szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 6szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 1szerk

--------------------------------

#2 'Védekezés' :
Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 4szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 5szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 5szerk
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-06, 7:01 pm

Az elf mintha meg sem hallaná a szavaimat, csak támad és nem engedem el. A karom elég erőteljesen fáj, így a mozdulataim is kicsit enyhébbek, mint szeretném. Előveszem a tőrömet és egy gyors mozdulattal vágom bele a férfi kezébe, de az gyorsabb. Elhúzza a kezét, csak néhány csepp vére marad a pengén. Megérzem a vér sós, édes illatát és hangosan röffentek egyet. Az elf keze az arcom felé indul, és el is talál, arrébb csapva a fejemet, de nem érzem olyan fájdalmasnak. Talán a sok szőr és a vastag bőr teszi? Nem is érdekel, egy gyors mozdulattal emelem fel a kezemet és megérezve a férfi vérét némán suttogok valamit, és a férfi két kezét irányítva próbálok meg hátrébb táncolni tőle, legalább 4-5 lépésnyire. Célom, hogy az elf végre elengedjen és figyeljen rám!


//Merilien támadása: 4+7-1=10
Vogon védekezése: 1+14=15

Vogon kivédi a támadást.//


A hozzászólást Merilien Lumel'Auvrea összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-11-06, 7:03 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Kockázó
Kockadobó
Kockázó


Hozzászólások száma : 279
Munkahely : Lanuria...kockákat dobálok

Character sheet
Nép: NJK

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime2013-11-06, 7:01 pm

The member 'Merilien Lumel'Auvrea' has done the following action : Kockadobás

#1 'Támadás' :
Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 1szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 1szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 5szerk

--------------------------------

#2 'Védekezés' :
Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 6szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 3szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 5szerk
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 5 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Gwaith-dúr, a sötét elfek városa
Vissza az elejére 
5 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Olassië, az elfek városa
» Orod Opelë, a fehér elfek városa
» Elfek népe
» Ekorin városa
» Ightdar, a tudományok városa

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria peremvidéke és azon túl :: Sárkány-hegység-
Ugrás: