LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Gwaith-dúr, a sötét elfek városa

Go down 
+17
Arash N'gobo
Wyerre von Morhan
Ilián Radomer Congrand
Kockázó
Admin 2
Sierrix
Csatabáró Mordon
Miriana
Vogon Beebebrox
Merilien Lumel'Auvrea
Nawarean
Sou
Balál Tangeran
Regélő
Akirtep Novalor
Kain Namelyr
Mesélő
21 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
SzerzőÜzenet
Miriana
Zöld elf
Miriana


Hozzászólások száma : 42
Munkahely : Bárhol, ahol kapok darnát.

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-01-09, 8:50 pm

//Mindenkitől elnézést, hogy eddig nem voltam, és nem is jeleztem! Miriana a tárgyalás után...//

A lány sietős léptekkel haladt a szűk utcákon. Sose szerette a gazdaságot, most mégis egy több órás tárgyalást hallgatott végig arról, legyen-e rabszolgapiac Gwaith-dúrban. Fárasztotta az érvelésekben felhozott információk áradata, és legszívesebben kirohant volna a teremből, mégis türtőztette magát. Nem akart elszakadni társaitól, akik épp hogy előkerültek, szakadtan és piszkosan...
Miriana magában dühöngött. Fáradt volt, nyűgös, és ideges. Nem is a tárgyalás miatt, sokkal inkább, az érzelmei miatt. Egészen eddig mindig igyekezett megtartani szenvtelenségét. Nem akart kötődni senkihez, nem akart feltűnő lenni, egyszerűen nem akarta Lanuria életét képezni, csak kívülről szemlélni azt. Utazgatni, vándorolni, információkat gyűjteni Kair-ról. Erre a gondolatra összeszorult a szíve. Fájt neki, hogy soha többé nem láthatja mesterét, még mindig nem tette magát túl halálán. Az elf gyorsan elhessegette ezeket a gondolatokat. Inkább elkezdte magában sorolni, mi minden történt mostanában, amitől idegzete utolsó húrja is pattanás-veszélyességig feszült.
Találkozott Mordonnal, aki valamilyen hihetetlen módon elég egyszerűen felidegesítette, majd miután legyőzte, mégis megkímélt neki. Ez hálát követelt, és Miriana nem szeret tartozni senkinek. Ezek után Gwaith-dúrba jöttek, találkoztak egy rabszolga kereskedővel, aki segített neki megmenteni egy nimfát, habár úgy tűnik az erdők gyönyörű leánya ezáltal rabszolgasorba kerül. Ez nem tetszett a zöld elfnek, hiszen a nimfák voltak az egyetlen lények, akiket minden előítélet nélkül képes volt elfogadni. Mégis, most Yko-t követve az ork után sietett, aki miután disznófejű lett a fogadóhoz ment, utána pedig elviharzott valamerre. Pedig annyit gyalogolt, hogy megszerezze a férfinak az ellenszert! Ráadásul csak egy saját főzetének ellenében adták neki oda.
-De gondolatterelés, folytassuk a sort! - motyogta maga elé. Miután a könyvtárban talált egy iratot Kairról, eltűnt két új útitársa és miután a lelkét kifutotta miattuk, még rendesen meg se könnyebbülhetett, mert máris rángatták őket arra a nyomorult tárgyalásra.
Mindent összevetve Miriana úgy érezte szüksége van egy napra, amit pihenéssel és meditálással tölt, hogy rendezhesse gondolatait és érzelmeit, és visszatérjen a megszokott önmagához - méghozzá sürgősen - ám erre most nem volt lehetősége.
Elért a kapuhoz, már megint mindenfélét kérdezgettek tőle. Már nagyon elege volt. Mire végzett, az ork már elég messze járt. Az elf lány nekilódult, és a férfi után futott, majd mikor utolérte, belassított, és minden szó nélkül követte.

Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-01-11, 11:51 am

*Érzem, ahogy lassan, lágyan pofozgatni kezdik az arcomat. Ahogy kinyitom a szememet egy sötét fényléssel és enyhén homályos tekintettel nézhet farkas szemet Vogon, majd néhányat pislogok és rendezem magamban a dolgokat. Átfogom a férfi nyakát és szorosan hozzá préselem a testemet, enyhén megremegek.*
- Mi történt? *suttogom a szavakat és észre sem veszem, hogy más is van a szobában, csak Vogon szemét és arcát nézem, mely most - meglepő módon - megnyugtat.*
- Nem emlékszem semmire, csak a furcsa ködre. Hol van az a szellem? *teszek fel ismét néhány zavarba ejtő kérdést, végül igyekszem visszanyerni az erőmet. Lehunyom a szememet, majd Vogonra nézek és a karperecemmel egy lágy vágást húzok a kezén. Mélyen a szemébe nézek és úgy teszem fel a kérdést: engedi-e, hogy a véréből újra erőre nyerjek. Hogyha bólint és megérti a kérdést, akkor lágyan a saját kezemet is megvágom és összeillesztem a vérünket, amitől én erősebb leszek, a férfi viszont enyhe bizsergést érezhet.
Egy kis idő múlva érzem, hogy kezd visszatérni az erőm és már nem is szédülök annyira. Vogon karjára támaszkodva állok fel és tekintetem találkozik Aden-éval. Furcsa félelem és remegés fut át rajtam és el is fordítom a tekintetemet. Mi történt velem? Lassan az asztalhoz sétálok és leülök, ügyelve arra, hogy minél messzebb kerüljek Aden-től. Nem szólok egy szót sem, csak lassan enni kezdek egészen addig, amíg Aden ki nem akad. Értetlenül hallgatom a szavait, majd kérdőn Vogon-ra nézek, de nem szólok semmit.*
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-01-14, 2:34 pm

Vogon aggódva próbálta élesztgetni a szépséges Merilient, miközben gondolatai csak akörül forogtak, hogy mit is fog tenni, ha a lidérc műve bármi visszafordíthatatlant okozott benne. Komolyan nyugtalanította a helyzet, mert ilyen éles hangon csak egyszer hallotta még beszélni anyai nagyapját a családi kúria védelmezőjével. És az pont azon a bizonyos napon történt, hatvan évvel ezelőtt, mikor egyik szerencsétlen sorstársa soha addig nem látott méretű csínynek lett áldozata az árnyékszéken. És ami után sikerült elérnie, hogy ne kelljen ismét elkísérnie szülőjét a sötét elfek fővárosába. Ez utóbbin ő maga jobban meglepődött, hiszen akkor sem történt semmi maradandó kár. Lényegében semmi olyan, ami az előzőekkel ellentétben indokolta volna az engedékenységet a gyermeki dac miatt.
Mégis, nagy kő esett le a szívéről, mikor végre a karjaiban lévő kedves lény kinyitotta a szemét.
- Mi történt? Nem emlékszem semmire, csak a furcsa ködre. Hol van az a szellem?
-Ne izgulj! Ő csak a ház védőszelleme. -próbálta megkeresni a gondolatai között azt, hogy miért nem kell félnie, ha ez a lény még nem a család ellensége, csupán ő védi most már a bájos hölgyet is. Így jutottak eszébe nagyapja szavai.- Bár néha galibát okoz, de jóval több hasznot hajt egy zűrös környéken a szolgálatával. Ez a fekete mágia fővárosa, néha gonosz dolgok történnek.
Elég furán nézett, mikor megvágta a Lumel lány a kezét, ám mikor nem megértve, csak halványan sejtegetve rájött, körülbelül mit is akarna, elmosolyodva bólintott. Ma már két kocsma romjain, Mordonnal vívott élethalál harc után, banditák elől keresőszellemek által megmenekülve, több órás kimerítő tárgyalást követően úgy érezte, itt az ideje pár dolgot rendbe hozni.
Mikor a varázslat befejeződött, a hóna alá karolva segített a nőnek, aki elvarázsolta, felállni. Egymás mellé ülve az asztalon úgy érezte, kezd ez a mai nap olyan mederbe terelődni, amikor már semmi bosszúság nem érheti, de Aden eme illúziójából is kirángatta. Kellemetlenül érintették a szavak, egészen pontosan az öngyilkos szó bele hozatala. Még ha ő maga is mondta ki a Kietlen Pusztán, nem kellett volna bele rakni. Mit bánta ő a kint történeteket? De rokonának a legkevésbé kellett volna megtudni, hogy a dolog, amiért újra ebbe a városba betette a lábát veszélyesebb, mint amit egy kereskedőnek illik vállalnia. Egy pillanatra oda nézett az asztalfőre, de nem sokáig időzött ott a tekintete, mert sajnos nem csak ő vette észre az elejtett szót. Az ajkába harapott és miközben hagyta tovább beszélni társát, rá kellett jönnie, hogy mind a két rokona is egyre inkább érdeklődik az ügy iránt. Már pedig egyiküknek sem szándékozott elmondani az igazság összes részletét. Egy nemes, aki hírül viheti, hogy a Beebebroxok belefolytak az országok titkos játszmáiba? Vagy az a rosszabb, ha erről a család tudomást szerez?
Ahogy csend telepedett az asztal köré, a rabszolgakereskedő elővett néhány papírt a kaftánja alól és az egyik tekercsen megtalálta azt, amit keresett. Visszatekerte és a vele szemben ülő -most már álló- elé csúsztatta az asztal lapján.
-Ennek a dolognak kellene utána járnod holnap. -mondta érzelem mentes arccal- Nawareannal árubeszerző úton vagyunk. Új lehetőség után kutatunk. -koránt sem gondolta, hogy nagyszülőjét ez a válasz megnyugtatja, de minden őszinte bevallása sem tenné. Miközben a fejvadász kap egy nyomot, amin dolgozhat. Még ha igen halovány nyom egy fehér sárkány olyan támadása, aminél még a város nyomolvasói sem találtak semmit a friss helyszínen. Nem hogy hónapok múlva, jó pár eső által elmosva. Onoria cseppet sem zavarta, nem tűzött ki határidőt, sem lépéseket nem tett kilátásba, ha kiderül, hogy lemondott a fogoly beszerzéséről. Szavaiból csak annyi következik, hogy az elkövetkezendő egy-két évszázadban szívesen vásárolna egy bizonyos típusú dolgot.
-Mi újság mostanában? Kerestünk ma korábban is, de Bulabá szerint az iskolába mentél.
-Igen, egy kis baleset történt. Az egyik gyerek meghalt. Kicsit elhúzódott, mert egy mágust is fogadnunk kellett közben, aki épp hazafelé tart Filnorenbe. Bele csúsztam a protokollba. -arcán enyhe fintor jelent meg, jelezve leszármazottjának, hogy nem tekinti jó dolognak, hogy a város vezetés dolgainál előkerült a Beebebrox név, viszont nem túl nagy botrány, hogy egy mágia tanításával is foglalkozó elf köszönt a város nevében egy varázslatban szintén jártas másikat.
-Filnoren? Keveset hallani arról a városról? Vannak ott rabszolgák?
A házigazda csodálkozó tekintettel fogadta a kérdést.
-Rabszolgák? Nem tudom, ez a része sosem érdekelt. De az az egész inkább egy erőd, katonai bázis, ahogy beszélnek róla. Nem egy igazi város.
-Ma felvetettem a Tanácsnak, hogy nyitni lehetne egy rabszolgapiacot, amely közvetítő szerepet lát el Telar felé. Ha még nem utazott haza, szívesen vele tartanék.
-Holnap dél körül fog tovább menni, úgy tudom. Majd bemutatlak neki, szerintem nem lesz akadály. Legalább ennyi haszna volt a megismerésének. -szája szélén mosoly bujkált, hiszen ha ez az őrült terv valóra válik, kétsége nem fért hozzá, hogy unokája egyre többször meg fogja látogatni őt. Csak remélni tudta, hogy élve viszontlátja addig...
Eközben a fiatal elf fejében egész más gondolatok jártak.
~Onoria csak annyit mondott, hogy egy informátor kell, aki a Sárkány-hegység titkairól tud mesélni. A lebegő erőd is része a hegységnek, ha vannak ott rabszolgák, minden pénzt megér, hogy beszerezzek egyet. Köti a szava és fel kell őt vásárolnia tőlem akkor is, ha egy kukkot nem tud, csak arról a városról mondani.
Ha nincs, akkor a gyerekre szükség lesz, hogy szerezzünk egyet.

Folytatta a vacsorát és közben egyik keze megfogta Merilien kezét és remélte, hogy pillantásuk találkozik. Kis idő telt el, mire újra megszólalt.
-Társam! Ha utána jártál annak a dolognak, akkor gyere utánam Filnorenbe! Addig én felderítem az ottani viszonyokat. Lehet sikerül egy beszállítót szerezni az itteni projektemhez.
Vissza az elejére Go down
Csatabáró Mordon
Sámán
Csatabáró Mordon


Hozzászólások száma : 248
Munkahely : Minden idők legnagyobb ork sámánja és spirituális vezetője *morog*

Character sheet
Nép: Orkok

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-01-22, 6:16 pm

//Miriana; párhuzamos játék//

Mordon jelenleg inkább a gondolataiba merült, nem érdeklődött a külvilág ostobaságai felől, azonban tény volt hogy szívesebben törődött volna a maga dolgával. Valahogy nem érdeklődött a körülötte lévő világ után. Azonban az zavarta igazán, hogy egy levegőt szív az elfekkel, akik mindig is balszerencsét hoztak rá, vagy valahogy keresztbe tettek szerény személyének. Ennek ellenére persze egy effélékkel tele városban tölti az idejét, és egy levegőt szív velük.már-már viszolyog tőlük, és teljesen megelégelte őket, így igényelt némi nyugalmat, különben még olyat tenne, amit megbánna.
Vissza az elejére Go down
Ilián Radomer Congrand
Arany sárkány
Ilián Radomer Congrand


Hozzászólások száma : 51
Életkor : 924
Munkahely : valahol egy kovácsműhely

Character sheet
Nép: Sárkányok

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-01-22, 6:36 pm

// Vogonnal a kocsmában, utazás megkezdése //

Hümmögve igazgatja poharát az asztalon, miközben megbízója megszámolja az 50 darnát és az asztalra teszi, melyet rögtön el is vesz Ilián és erszényébe csúsztatja.

-Igen és köszönöm. –Mondja bólintva Vogon szavaira.-
Az időpontot is megfelelőnek találja, így többet már nem is szólal meg. Megmosolyogja egy fejcsóválás kíséretében miközben kifelé menet elveszi az utolsó kikért üveget is.
Még eltölt egy kis időt a kocsmában, megiszik még egy pohár bort, miután Vogon távozott. Majd komótosan felkel, darnát helyez az asztalra és távozik.
A kocsmából kilépve hűvös szellő simítja meg arcát. Köpenyét megigazítja magán és összébb húzza, így indul meg kifelé a városból. Első úti célja Telar lenne, de előbb mindenképp visszakell térnie otthonába magához vennie néhány szükséges dolgot.
A várost már jócskán maga mögött hagyta, mikor sárkány alakban a felhők közé repül, így már hajnalra visszaér kunyhójába. Nem tölti az időt felesleges dolgokkal. Néhány fegyvert tesz el, mivel tudja, hogy utazása során, ha harcra vagy védekezésre kerül a sor, inkább kétlábúként tud majd harcolni. Majd könyvespolcán kutat egy rövid ideig, végül két tekercset vesz le.
Pirkadatkor kel útra Telar felé. Repülés közben az égboltra tekint és halkan egy segítségkérést suttog az Istenek felé. Nem is, hogy a kardot sikerrel tudja megkovácsolni, sokkal inkább azért, hogy utazása zökkenőmentes és főként vértől mentes legyen.
Nem siet, az sem zavarná, ha nem érne el egy nap alatt a városba, mert úgy gondolja, vagyis inkább reméli, hogy első állomásán hamar fog végezni.
Vissza az elejére Go down
Akirtep Novalor
Sötét elf
Akirtep Novalor


Hozzászólások száma : 62
Életkor : 347
Munkahely : Változó

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-01-24, 9:04 pm

*Akirtep helyet foglalván az asztalnál, a történések ellenére próbált a vacsorára koncentrálni. Az asztalra tekintve igen széles választék tárult elé. Első ránézésre a tárkonyos sült kappan mellett döntött, majd egy egészet befalt. Fokhagymás tejfölös petrezselymes kolompért szedett mellé köretnek, melyet kifejezéstelen arca ellenére is láthatóan jóízűen falatozott be.

Főételként némi marhasültet választott, rántott hagymakarikákkal és párolt zöldséges rizzsel és néhány sült csirkemájjal, majd az egészet megkoronázta pár szelet jó ropogós sült szalonnával.

Vacsora után diszkréten böffentett, majd elfogyasztott egy jó pohár száraz vörösbort. Szalvétáját a tányér mellé téve, két tenyerét az asztalra támasztva felállt.*

- Köszönet a ház urának és Vogonnak a vacsoráért. Hölgyek, Urak, ha megengedik én nyugovóra is térnék, remélem legközelebb nyugodtabb körülmények között találkozunk.

*Mélyen meghajolt, fegyvereit magához véve kivonult a szobából, majd szálláshelyére indult, remélvén hogy az övébe tűzött kesztyű megvédi a ház szellemétől. Közben Vogon felé sandított, jelezvén némi beszélgetésre hívja.*


Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-01-29, 11:02 pm

*Ahogy befejeztem vacsorám körbe pillantok, Vogon rettentően bosszantó kis senki, csak ezt még nem látta be. Hamarosan sárkányeledel lesz belőle, s ennek az egésznek vége. Már alig várom, élvezettel nézem végig a halálát. Bár... Pillantok rá Merilinre, a kis vörös nagyon megkedvelte a srácot. Egy nőn látszik ha vonzódik valakihez, nos szerintem ő éppen ezt érzi. Bár kevésbé izgat ez a dolog, remélhetőleg hamarosan ez a kupec a többi bolond csontjai között végzi. Majd felállok az asztaltól, legszívesebben most azonnal elhagynám a házat bár odakint most éppen nem alkalmas erre az idő.
- Ha megmutatja valaki a szobám én is nyugovóra térnék. Eléggé érdekes kis éjszakám volt. Egy lángoló kocsmával és egyebekkel.
*Megvárom míg valaki avagy ebben a házban már valami is megmutatja nekem a szállásom. S én követem őt majd rögvest nyugalomba helyezem magam késemet párnám alá teszem majd kezemet utána dugom.
~Miért bosszankodsz így gyermekem? Valami nem tetszik talán a kis társaddal kapcsolatban.
~ Pontosabban fogalmazva semmi sem tetszik Salamon.
~ Ohh nem is értem miért nem tudod elviselni... Talán a kis vörösnek köze van a dologhoz?
~ Az út kezdete óta nem bírom elviselni ezt a majmot. Legszívesebben szét tépném.
~ Tudom... érzem a haragod te magad is tudod jól. De ha találkozni akarsz a fekete sárkánnyal, nincs más esélyed nem ölöd meg.
~ A cél szentesíti az eszközt nem igaz?
~ S ez így van rendjén most viszont pihenj. Rengeteg energiát használtál el a kis játékod közben. Remélem megérte.
~ Nagyon élveztem be kell vallanom s ezáltal meg is érte.
~ Ennek örülök gyermekem, hisz ez lesz a sorsod. Élő kaszást játszani a világban s sok kicsi lelket küldeni Dremernek míg meg nem látogat egyszer.
~ Tudom, de ha egyszer megtorpanok s elegem lesz belőle? Ha életre vágyok?
~ Életnek nevezed azt ha leülsz valahol s nem mozdulsz onnan? Élet az ha semmit sem teszel? Ha gyermekedet neveled, s földet művelsz? Ahogy apád is tette? Láttad a kínt a szemében?
~ Nem tudom miről beszélsz.
~ Azért telepedett le mert anyád megszült, Lilith kényszerítette rá, nagyszerű bérgyilkos volt az öreg, sosem hibázott sosem tévesztett célt. Csak azt sajnálom, hogy íjász tehetségét nem örökölted.
~ Értem s most hagyj aludni.
~ Rendben. Szép álmokat Nawa.
~ Neked is Salamon.
// Bocsánat a sok késlekedésért//
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-02-26, 11:08 pm


Igazán kellemetlen dologban volt részem a házőrző szellemnek köszönhetően. Nem sok mindenre emlékszem, csak a furcsa ködre, majd arra, hogy Vogon karjában fekszem. Egy érdekes, és gyors vérmágiával nyerem vissza az erőmet, és hálás pillantást vetek a férfire, hogy engedte, hogy használjam az élet erejét. Nem biztos, hogy ezt sok ember, vagy elf hagyta volna, így nagy hálával tartozom a férfinek. Lassan az asztalhoz ülünk vacsorázni, én pedig igyekszem csendben elmélkedni arról, hogy mi is történt. Nem sok mindent tudok meg, csak az, hogy Vogon rabszolga kereskedő, de ezt már eddig is tudtam. Úgy döntök, hogy nem érdekel az elf piszkos dolga, nem érdekel, hogy mivel foglalkozik. Egyszerűen csak hálás vagyok érte, itt maradok vele egy éjszakát, majd folytatom az utamat. Észreveszem Aden pillantását is, majd Vogon kézfogása vonja magára a figyelmemet. Vetek egy pillantást a kezünkre, majd csábosan elmosolyodom, és észrevétlenül a férfi combjára csúsztatom a kezemet, majd egyre feljebb kezdem el simogatni. Végül egyik ujjamat végighúzom a combján a térdéig, és felrakom a kezemet az asztalra. Felhívás keringőre, ez a tekintetemben is benne van. Mikor befejezem a vacsorát, kíváncsian a férfire nézek, majd ártatlan tekintettel állok fel.
- Köszönöm szépen a vendéglátást és a finom vacsorát. Ám most már én is álomra hajtanám a fejemet. Vogon Kedves, megmutatnád a szobámat? - simítok végig lágyan a férfi karján mosolyogva, és lassan felvonom az egyik szemöldökömet.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-02-28, 3:42 pm

Vogon figyelme egyre inkább átterelődött a ma már fárasztóvá váló üzletről a mellette ülő hölgyre. Igyekezett visszafogott és udvarias lenni, hisz idegesítette, hogy nagyapja gyaníthatóan olyan túlzott várakozással van irántuk, amiknek semmi alapja. És nem is lenne jó, ha ezek még terjednének is. Úgy is fogalmazhatunk, hogy asztal felett nem ért hozzá, csak a combját simogató kezet az egyik mutatóujjával fel-le masszírozta.
A vacsora igen rövid és a lényegi mondandókat tömören megbeszélve zajlott. Így értékelte legalábbis magában. Elvette a papírt az asztalról, amit láthatóan Aden nem olvasott el. Nem igazán törődött azzal, hogy azért-e, mert nem tud olvasni vagy csak nem törődik a küldetésükkel kellően. Az pont a legjobb, ha a Beebebrox palotában nem hangzik el Onoria neve. Sem bármely más ország állam ügye, amiből egy kereskedőnek illik kimaradnia.
- Köszönöm szépen a vendéglátást és a finom vacsorát. Ám most már én is álomra hajtanám a fejemet. Vogon Kedves, megmutatnád a szobámat?
-Természetesen. -Már mindenki felfelé igyekezett, így a nagyapját hátra hagyva örömmel vállalta, hogy a gólemek helyett a szépséges Lumel lánynak ő mutatja meg a szobát. Átkarolta a derekát és... meglepetésére nem hogy elengedte volna az ajtó előtt, de egy újabb kezet érzett átkarolni a csábító derekat. Maga a másik kéz, ahogy hozzá ért az övéhez, az nem is volt akkora meglepetés, hiszen mind a kettő az ő tulajdona volt. Inkább csak az volt váratlan, hogy ijesztőnek találja arra gondolni, hogy ennél messzebb kerüljenek. És az igazat szólva nem is igen tudta pontosan az okát, miért szoktak esetleg néha ilyen helyzetben távolabb kerülni egymástól tündék.
-Ez lesz ma a szobád, azt hiszem. -egyre közelebb hajolt az ajkához, majd szépen elhaladva mellette pár centire a nyakától szívta a tüdejébe a másik illatos bőrét.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-03-10, 10:39 am

* A Beebebrox ház lakói és vendégei az elmúlt idők eseményeiről megfeledkezve nyugodtan hajtják álomra fejeiket, miközben a ház falain kívül közel sem ilyen nyugodt körülmények uralkodnak.
Minden erőfeszítés ellenére a kémet, akiért riadóztatták a sárkányvadászokat, még mindig nem sikerült kézre keríteni.
A Beebebrox háztól távol, a marcona tekintet tulajdonosára erőteljes lehangoltság telepedik. A közelmúlt eseményeit figyelembe véve nem oly meglepően. A város elit harcosai túlságosan könnyelműen vették a feladatot és legyőzettek. Márpedig ezekre az ifjakra van bízva a város védelme. Igen ifjakra, ugyanis az erőteljes,  marcona tekintet tulajdonosa szemében nem többek ők ifjaknak. Annak a bizonyos tekintetnek a tulajdonosa, kinek létezéséről oly kevesen tudnak a városban, már több mint ezer éve tölti be hivatását. Ezen idő alatt azonban még nem tapasztalt ilyen mértékű leszerepelést a város katonai haderejének elitjétől. Ráadásul Gwaith-dúr városára nézve, pont egy ilyen veszélyes időszakban kell ennek megtörténnie. Már nem csupán a sárkányok jelentenek fenyegetést városára, hanem Lanuria is az eltiprásukat tervezi. Korábbi terveivel szemben, hiába szerette volna csupán némán figyelni az eseményeket, mégis ilyen feszült helyzetben nem engedheti meg, hogy egy lanuriai ily könnyen kijátszhassa nem csupán a város védelmét, de még a város elit különítményét is. *
- Rothe!! – a szavakat alig kellett kiejtenie, mire egy középkorú elf lép be a helységbe.
- Thalack'vel mester hivatott? – a középkorú harcos térdre ereszkedve, s fejét lehajtva adja meg Thalack’vel felé a tiszteletet. Egy olyan elf felé, kinek mind a tisztsége, mind pedig a létezése csupán a kiválasztott kevesek előtt ismeretes.
- Igen! Üzenem a vadászoknak, hogy a prédájukat a Beebebrox ház falain belül találják meg, ez alkalommal azonban vegyék komolyan a feladatukat, különben családtagjaik életével fizetnek érte.
* Néma bólintás érkezik Rothe felől, jelezvén, megértette az elhangzottakat, és már indulna is kifele a helységből, mikor Thalack’vel megállásra készteti. *
- A házban tartózkodók mindegyikét vegyék őrizetbe. Aki segít neki, ellenünk van! - Rothe ismét bólint, mégis mielőtt távozhatna újfent megállásra kényszerül. - Remélem, ez alkalommal nem lesznek kényelmesek az URAK!
* A Beebedrox ház lakói már álmaik legjavát élhetik, mikor egyszer csak halk kopogtatás hallatszik a ház főbejárata felől.
A kopogtatást hamar újabb és újabb követi, de minden alkalommal egyre hangosabban, és ha nincs senki, aki képes lenne gyorsan reagálni, akkor igen hamar dörömböléssé fajulhat az eleinte illedelmesnek induló figyelemfelkeltés.
A ajtó előtt öt katonát és egy fekete köpenyes mágust pillanthat meg az, aki kinéz a rezidencia ablakain, ha pedig valaki ajtót nyit számukra, akkor a katonákon, bár próbálják titkolni, mégis észrevehető szemeikben a félelem, mely a kapott feladat során telepedik rájuk. *

Vissza az elejére Go down
Sierrix
Őrszellem
Sierrix


Hozzászólások száma : 20
Munkahely : Őrszellem

Character sheet
Nép: Kísértetek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-03-11, 1:50 pm

Egy sárkányszellem volt az, aki felkapta a fejét az első kopogásra. A különleges kapcsolata a ház minden apró darabkájához, egy régi szerződés, mely ide láncolja...
Egy gólem közeledett az ajtóhoz, melyet illúzióval egy troll-elf félvér szörnnyé formázott az irányítója. Hátán egy két méteres csatabárd nem tűnt túl nagynak méreteihez képest, viszont annál inkább fenyegetőnek tűnt.
-Mit óhajtanak az urak? -hallatszott az éterben, mintha csak ő beszélne.
Eközben a ház ura is felfigyelt az egyre erősödő kopogásra. Kinézett az ablakon, ahol katonákat és egy mágust látott. Egy valamire talán nem számítottak az érkezők. A vacsora alatt Vogon titkolózott és nem volt hajlandó elárulni, hogy épp miben mesterkedik. Vagy pontosabban fogalmazva, azt, hogy mibe keveredett.
Mert a vén elf biztosra vette, hogy ha éjnek idején ennyire türelmetlen katonák várnak a bebocsátásukra a ház előtt, akkor valakit nagyon keresnek. És az utódára pont ráillik az a személyleírás, akit nagy bajba keveredett.
-Sierrix, hívlak!
-Igen, Mester?
-Tud meg, mit akarnak a katonák a kapuban!
-Már tettem lépéseket ez ügyben. -felelte sokat mondóan a sárkány szelleme.
*A sokat megélt elf erősen gondolkodott és látható volt, hogy valami olyan dolgot mérlegel magában, ami nem volt számára a legtermészetesebb.
-Sierrix!
-Igen, Mester?
-Ha végeztél, akkor hozd ide a forró fejű utódomat! Beszédem van vele.
-Igen nagy örömmel, Mester! -szavai szokatlan kedves csilingelése gyanút ébresztett a nagyapában, hogy ez nem lesz a legdicsőségesebb megérkezés.
Mialatt a troll-elf félvér illúzió lassan megérkezett a katonákhoz, addig az öreg szobájában egy férfi és egy nő meztelen alvó teste materializálódott. Nem is sejtvén, hogy milyen kellemetlen lesz az ébredés. Vogon őse zavar nélkül figyelte őket, számított valami ilyesmire.
-Kelljetek fel! Elkísérlek titeket Ambaronba. Keresnek titeket a város katonái. Segítek kijutni.


A hozzászólást Sierrix összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2014-03-17, 1:31 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-03-11, 6:17 pm

/Meriliennel a nagypapa szobájában/

Vogon egy hideg kőpadlón találta magát ébredésnél. Jobb kezével még mindig egy izgató, karcsú derekat szorongatott, amiből kiderül, hogy ez nem a sajátja. De hirtelen nem tudta hova tenni, hogy ha a történtek csak egy álom voltak csupán, akkor hogyan került Meri ide. A nagyapja hangjaira lett figyelmes még mindig félálomban.
-Kelljetek fel! Elkísérlek titeket Ambaronba. Keresnek titeket a város katonái. Segítek kijutni.
*Zavartan, kótyagos fejjel tápászkodott fel, miközben az őse néhány ruhadarabot dobott a kezébe és a vér tünde lány felé.
-Mi... Mi történt? -kérdezte.
-Hát erre én lennék most kíváncsi. Oda kint katonák dörömbölnek az ajtón. Van egy gyanúm, nem csak azt akarják megkérdezni tőled, hogy láttál-e valami szokatlan mostanában.
-Szokatlant? Tele van a város számomra szokatlan dologgal. Mégis melyikre kíváncsiak ezek közül? -zsörtölődött az orra alatt, ahogy magára kapott néhány zöld tünde ruhát.

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Elfruha11

-Engem tuti nem keresnek, de Nawarean az más tészta. Sikeresen elhitette, hogy egy Gwaith-dúr elleni titkos cselszövés tagja, miközben én a bíróságon intéztem az ügyeimet. Gondolom, nem volt nehéz egész idáig követni, ha csak nem süketültek meg tőle a katonák.
-Egy kis időre eltűnünk Lanuriába. Addig lecsendesednek a kedélyek és majd szépen mindent elintézünk. -felelte a bölcs elf- Viszont a Lumel lányt is jobb minél hamarabb kivinni. Mostanában nem az elf nemeseknek kedvez a barlang levegője.
-Tudom. Te vidd őt és Nallalát Telarba! Annie néni nem fog meglepődni. De nekünk a fattyúval Filnorentbe kell mennünk. Ja, előtte beszélnem kell Akirteppel is. Ne kérdezd miért! Tudod mennyi a hajtás az üzleti életben...
*A bölcs elf hideg pillantásokkal nézte. Egyáltalán nem ezt a választ várta.


A hozzászólást Vogon Beebebrox összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2014-03-17, 1:35 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-03-11, 6:26 pm



Az éjszaka leple alatt igazán jól szórakoztunk Vogonnal és a helyzet az, hogy nem is annyit aludtunk, amennyit kellett volna. Azonban az ébredés korán sem volt olyan kellemes, mint ahogy azt gondoltam. A meleg testet érzem magam mellett, ahogy Vogon karját is a derekamon, ám meztelen testem alatt hideg kőpadló van. Majd agyamba, melyben kellemes álom jár táncot, hirtelen érkezik a nagypapa érdes, közel sem kellemesen csengő hangja. Felnyitom vörös szememet és ijedten pislogok körbe, hogy meztelenül fekszem egy ismeretlen szobában, és Vogon nagy apjával nézek farkas szemet. Skoltva rántom meg a kezemet, mire a nagypapa teste- hogyha nincs éppen védekező mechanizmusba, akkor elég könnyen - egyszerűen kicsavarodik, arra késztetve őt, hogy elforduljon. Gyorsan felmérem a helyzetet, majd hagyom abba a visítást, engedem el a papát és kapom magamra a vörös, hosszú csuklyás köpenyt.
- Jézusom! Elnézést... - pillantok a nagypapára, majd Vogonra, hogy mégis mi a fene folyik itt? Nem tőle, de hamarosan választ is kapunk, hogy a város katonái keresnek minket. Nem igazán értem, hogy miért, hiszen nem tettünk semmi rosszat, én legalábbis biztosan nem. Egyszer megszöktem egy börtönből, de az olyan régen volt már, hogy nem s emlékszem, miért tartóztattak le. Mégis a szívem megremeg egy cseppet és izgatottan várom, hogy mi tévők is legyünk. Gyorsan talpra szökkenek és az elfre nézek, akivel olyan kellemesen töltöttük el az estét. Valami még mindig vibrál közöttünk, egyszerűen vonz a teste, a lelke, az ajka és a tekintete... Érzem, hogy a forró vágy ismét utat tör magának bennem, ám ennek most nincs itt az ideje, és ezt tudom.
- Telarba? Mit keresünk majd mi Telarba? - csattan a hangom, ám sejtem, hogy kicsit hisztisre sikeredett a dolog, hiszen Vogon és a nagyapja csak védeni akarnak minket.
- Összeszedem a cuccom, és lent megvárlak - nézek mélyen Vogon szemébe és szívem szerint nyomnék egy csókot az ajkára, de nem tudom, hogy a papa ehhez mit szólna. No, nem mintha nem lett volna elég egyértelmű az, ahogyan feküdtünk... Minden esetre csak lágyan végighúzom a kezemet az arcán, a szememmel búcsúzom és elsietve a nagypapa mellett gyorsan összeszedem a cuccomat, és felöltözöm harc ruházatba.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-03-11, 6:57 pm

Merit sokkal jobban sokkolta a helyzet drámai fordulata, mint a sötét elfet. Ennek talán az a legkézenfekvőbb oka, hogy Vogon alapból nem bízott soha senkiben, de Sierrixben még annyira sem. Nem véletlen volt az a hatvan év kihagyás neki, ami alatt örömteli nélkülözése volt az életében a gwaith-dúri szeszélyes levegőnek.
Átkarolta a derekát, hogy magához vonja és csókkal csitítsa heves érzelmeit szerelmének. Nem zavartatta őse tekintete miatt magát. Nem volt nehéz rájönni, hogy mi történt kettejük között.
-Nem ajánlanám a főbejáratot, ha hallgatsz rám. Az emberek háborúra készülnek Gwaith-dúr ellen és a családod szövetséges velük. Amíg nem tudják rólad egyértelműen, hogy sötét vagy világos elf vagy-e addig nem támadnak, de egy ellenőrzésnél könnyen lebuksz. Gondolom nem a saját neveden mutatkoztál be a kapuőröknek. Tudom, Hófehérke is megpróbálta átverni őket és akkor is észre veszik, ha nem szólnak. Hagyd, hogy kivigyen legalább a Sárkányhegységből! Verinolban pedig találkozunk pár hónap múlva. -újabb csókot nyomott a vonzó teremtés ajkára, hátha lecsitítja tiltakozását.
-Nekem sajnos most Filnorentbe kell mennem, hogy beszéljek a sárkányfattyakkal. -majd rokonához fordult, még mindig magához szorítva Merit- Nagypapa! El tudsz vinni oda?
-Sierrix majd elvisz oda. Az én öreg koromban elég egy teleport Ambalonba. Viszem, aki jön és te mész azokkal, akiket még vinni szeretnél. -Vogon bólintott a szavaira, bár az őrkísértetben nem bízott cseppet sem. És cseppet sem hitte, hogy csupán öreg kori gyengeség lenne a dolog mögött, sokkal inkább a válasz helytelenítése. De ha nem szeretné, hogy Onoria a keresésére küldjön embereket, jó lesz lezárni a megbízását. De szeme ismét a karcsú lényre szegeződtek.- Szeretlek ám, ügye tudod? Nem foglak ilyen könnyen kiengedni a kezeim közül.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-03-11, 7:09 pm

*Kinyitom szemem a halk zajra máris tőrömért nyúlok, s lassan az ablakhoz settenkedek, vörös tekintettel tekintek le ugyanazok a katonák mint akikkel találkoztam. S heh. Egy ugyanolyan ruhát viselő  fazon mint aki a gólemeket irányította. Tutira vettem hogy mágus. Mire egy hang szólt. Segít kijutni a városból, ez engem cseppet sem izgat. Szíves örömest játszok el ismét a katonákkal ha kell. Az ajtóhoz lépek s kinyitom azt. Kitekintek fél szemmel majd kilépek rajta. Senki sehol, jó ötlet készenlétben tartani a fegyverem, bár ezekkel még talán puszta kézzel is elbánnék.
- Vogon hol vagy te semmirekellő...
*Halk szavaim visszhangoznak végig a folyosón.
Vissza az elejére Go down
Akirtep Novalor
Sötét elf
Akirtep Novalor


Hozzászólások száma : 62
Életkor : 347
Munkahely : Változó

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-03-19, 8:58 pm

*Miután egy jó ideig az ajtófélfát támasztotta, és láthatólag észrevétlen maradt hagyta magát szállásához vezetni és mély, de szinte éber álomba merült. Nem igazán sokat aludt.
Kis idő múlva az ágya szélén találta magát, fegyvereit tisztogatva, rendezgetve.

Miután a felszerelését kifogástalannak találta elindult hát a konyha felé az ellátmányért, de előtte útba akarta ejteni Vogont, fura érzései voltak.

Ebben a pillanatban kiáltás zökkentette ki gondolataiból. Mintha valamelyik vendég hangját hallotta volna: - Vogon hol vagy te semmirekellő...

Abba az irányba vette hát lépteit. Mielőtt látótávolságba ért volna megállt egy sarokban, jobb a békesség...

Egyre inkább érezte, hogy nem a fehér szemű célpontra kéne koncentrálni, lehet hogy Vogonnak nagyobb szüksége lenne rá a közelében? Elég fura egy ideje...*
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-03-21, 12:07 pm

* Az ajtót nyitó groteszk külsejű félelmes alakra a katonák többsége egy fél lépést tesz hátrafele, egyedül a katonák parancsnoka és a mágus marad egyhelyben. *
- Bocsánat a kései zavarásért, de beszédünk van a ház urával, Sauron Beebebroxxal. – a parancsnok magabiztosan állja a méretes félvér tekintetét, mígnem a mágus lép közelebb.
- Uzibonise! – nem emeli meg hangját a varázsige kimondása közben, majd kezét elhúzva a groteszk alak előtt, az egyből átlátszóvá válva fedi fel az illúzió mozgatásához használt kis gólemet.
– Mire kell ezt véljük, Sierrix?!  
*A mágus magabiztos szavai, és mágiája időlegesen feledteti a többi katonával azt a félelmet, mellyel az ajtó elé álltak, illetve melyet csak tovább erősített az ajtóban megjelenő szörnyeteg képe.  
* A katonák szó nélkül várják Sierrix válaszát, illetve Sauron megjelenését, ami ha nem történik meg hamarosan, akkor a parancsnok ez alkalommal a gólemhez fordul. *
- Jobban tennéd, ha megsürgetnéd. Más dolgunk is van, mint egész este rá várni.
* Merilien sikítása ekkor hallatszik ki az épületből. A parancsnok gondolkodás nélkül támaszt rá az ajtóra, majd katonái élén masíroz be a házba, és indulnak meg a hang forrása felé. Hallható volt, hogy egy feléjük néző szobából érkezik a hang, ráadásul a parancsnok még a ház belsejében is hallhatja azt, így pontosabb képet kapva az irányról. *
- Ukuhlola! – a mágus kezében egy sárgás fényt adó gömb jelenik meg, mely a helység megvilágítása mellett további jelentőséggel is bír.
* Amennyiben Sierrix mágia útján próbálja orvosolni az esetet, érezheti, amint egy erőteljes erő idézi meg őt az épületen kívül, és zárja el minden erejét. *
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-03-24, 10:28 am

Valóban sokkal jobban megijedtem ettől a helyzettől, mint a sötét elf. Valahogy még soha nem kerültem ilyen helyzetbe, a nevem mindig megvédett. De most? Most mi lesz, ha úgy gondolják, hogy szövetségre léptem a sötét elfekkel? Mert nem... Ugye? Hiszen egyszerűen csak lefeküdtem ezzel az elffel, aki még mindig megremegtet a szívemet és az ölemet. De úgy tűnk, hogy most hamar el kell válnunk egymástól és ki tudja, hogy találkozunk-e még valaha. A lágy csókra smét felforr a vérem és nyújtanám, ameddig lehet, de a papa előtt úgy érzem, hogy pofátlanság lenne. Így hát lassan elhúzózkodom a férfitől és a papára nézek.
- Vigyen ki a városból! - nézek mélyen az idős elf tekintetébe és remélem, hogy megért, mennyire fontos ez nekem.
- Visszük a nimfát is... - teszem még hozzá és habár nem sok kedvem van egy nimfa lányhoz, úgy érzem talán még a hasznomra is válhat. Jó ks szolgálólány lesz belőle. Már éppen indulnék öltözködni és csomagolni, mikor Vogon még egyszer, utoljára magához von és a fülembe suttogja a szavakat. Hogy mit csinál? Ijedten pislogok rá, majd megrázom a fejemet. Testem minden sejtje örül ennek a hírnek, de nekem mást szántak. Nem eshetek szerelembe egy sötét elffel. Mit szólnának a szüleim, a családom...? Ekkor hallom meg azt, hogy valakik jönnek. Talán berontottak a házba?
- Sietnünk kell! Viszlát Vogon! - búcsúzom el a férfitól, hátat fordítok neki és még utoljára érezhet testem, hajam illatát, mielőtt útnak indulok a nimfával és a nagyapával együtt...


Vissza az elejére Go down
Sierrix
Őrszellem
Sierrix


Hozzászólások száma : 20
Munkahely : Őrszellem

Character sheet
Nép: Kísértetek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-03-26, 11:33 am

Az ajtót nyitó gólem egy igen érdekes beszélgetésnek lehet a tanúja. Lehetne, ha az életre kelt kőszobornak lenne tudata.
-Bocsánat a kései zavarásért, de beszédünk van a ház urával, Sauron Beebebroxxal. -kérdezte a csapat vezetője.
-Uzibonise! - a mágus illúzió törő varázslata nem csak a látványt, de a hang képzetétől is megfosztotta a kőszobrot. Már csak mozogni tudott, bár Sierrix számára ez volt talán a leghasznosabb tulajdonsága.
Miközben a válaszolni képtelen varázslatának reakciójára vártak, aközben az őrszellem fontosnak érezte tudatni a ház urával, hogy ideje átvenni a beszélgető szerepét is. Nem szívesen mutatkozott volna szellem alakban egy olyan helyen, ahol bárki megláthatja.
-Nem akarok megzavarni semmit, de gondok lesznek... -próbált diszkrét lenni az egyébként sem üres szobában. Még ha tudta is, hogy nagyon is zavar. Hiszen Vogon épp most suttogta csókja után a bájos hölgynek, hogy
-Szeretlek ám, ügye tudod? Nem foglak ilyen könnyen kiengedni a kezeim közül.
*A nagypapát persze mind ez nem kavarta fel. Bármennyire is pártolta, hogy a nyughatatlan utóda végre boltot nyisson és felelősség teljes életet éljen, jelen pillanatban mégsem engedhette meg azt a luxust, hogy hagyja ezt a változást egy nő gyönyörű, vörös szemei által előre haladni. Ugyanis a lidérc befejezetlen mondatával azonnal foglalkoznia kellett. És minden erővel rá kell vennie a rabszolgakereskedőt, hogy a veszélyes Filnorent helyett kísérje el Merilient lanuriai területre. Még mindig nem tudja, miért nem árulta el a vacsoránál, hogy mibe keveredett.
-A katonák? Behatoltak? -kérdezett rá a legnagyobb félelmére.- Felejtsd el őket! Azonnal menjetek! -majd a lányhoz fordult- Gyere, gyermekem!
Meri pedig utolsó szavait súgta a szerelmes szemekkel őt szemlélőnek.
- Sietnünk kell! Viszlát Vogon!
*Még egy mondatot mondott a nagyapa, de nagyon halkan.
-Nem, de megtörték az ajtónyitó illúzióját. Nem tudo... -igen csak nélkülözve érezhette magát a kísértet, hiszen nem csak hogy a katonákkal érkező mágus nem volt kíváncsi a válaszára, de úgy tűnik ma este túl sok csínytevést csinált már, hiszen a mestere is átteleportált a vér elf társaságában egy másik szobába. Oda, ahol a nimfa aludt... szerencsére elég óvatos volt ahhoz, hogy ennyi férfival a házban ruhában. Majd rövid magyarázat után mind a hárman materalizálódtak egy nem is túl közeli falu határában, Ambaronban.
Eközben a házában három helyszínen is zajlottak az események. A szobájában, ahol a dühös Sierrix és Vogon eltűnt. Az ajtóban, ahol a katonáknak elfogyott a türelmük. Az ódon ház akusztikájának furcsasága, hogy Meri sikolya az egyetlen hang, mely nem akart szétfoszlani. Mágia vagy csak a kövek és az elrendezés különös játéka? Tény, hogy falaknak ütközve pillanatokra eltűnt, hogy végül mégis visszapattanva néha felbukkanjon, néha eltűnjön. Így történhetett, hogy a behatoló hatóság úgy érezte az egy pillanatig tartó hangra, hogy a folyosón lépkedve is hallja még.
De ne rohanjunk előre az időben! Hiszen a ház urának a távozása után nem sok tanácsot kaphatott szolgája, hogyan is kezelje a két folyosón lévő vendéget. Így jobb híján újabb illúzióhoz folyamodott. Persze nem a megtört félork alakhoz. Annak az ifjú elfnek az alakját varázsolta Nawarean elé, aki épp vele volt még néhány pillanatig Filnorent erődjénél.
-Vogon hol vagy te semmirekellő...
-Itt. Meg kell védenünk a házat! Gyere! -ezzel egy sarkon befordult és ha követi a látottakat Aden, akkor sem fog már újra találkozni vele egy jó darabig. Ahogy az eseményeket titokban szemlélő Akirtep sem.
-Jobban tennéd, ha megsürgetnéd. Más dolgunk is van, mint egész este rá várni. -kezdett türelmetlen lenni a parancsnok.
Nos, ezek történtek a házban, mikor a katonák meghallották a sikolyt. Belépve a mágus megidézett egy elsőre ártalmatlannak tűnő fénylő gömböt.
-Ukuhlola!
*Ambaronban Sauron Beebebrox egy tégelyt húzott elő ruhája alól.
-Neked is szeretnék adni egy ajándékot. -nyújtotta oda Meriliennek- Nem túl erős szer. Az egyetlen, ami vér elf távoli őseinktől megmaradt. Egyszerű szépítkezésként tekintünk rá. Elfed bizonyos változásokat. -mondta mosolyogva és látszott rajta, hogy nem fogja elárulni, hogy pontosan mi is a család egyik titkos receptje vagy miféle nem kívánt változásokat fordít meg.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-03-26, 2:42 pm

* A házban terjengő, többszörösen torzult, hangok csupán a házban, a korábban hallott irányba haladó katonákat kényszeríti rövidebb megtorpanásra. Egészen eddig a bejáratra néző ablakokon kiszűrődött rövid sikítás vezette útjukat, azonban az már csupán emlékezetükben él, miközben a torzult hangok már közel sem bizonyulnak olyan megbízható forrásnak, mint az eredeti.
A katonák parancsnoka kezét felemelve megállásra utasítja katonáit. Megvárja, míg az utolsó lépés hangja is elhalkul, mire ujjait először ökölbe szorítja, majd egy határozott mozdulattal nyújt ki belőle hármat eltérő irányba.
A katonák három kétfős csapatot alkotva kezdik meg a folyosó két oldalán lévő szobák átfésülését. Az egyik csapat a tőlük jobb oldalra eső falszakaszt, míg a másik a bal oldalit falszakaszon lévő ajtókat kezdi átkutatni, közben pedig a parancsnok, egy katona, és a mágus középről figyeli az éppen menekülni szándékozó egyéneket. Ebben a felállásban közelednek Akirtep felé ajtóról ajtóra haladva.
Sauron, Merilien és a nimfa teleportálásának pillanatában a ház körül, egységes távolságra, öt vadász alakja tűnik fel a semmiből. Egészen eddig varázslatuk mögé rejtették jelenlétüket. Viszont most, hogy a házban lévők, a sárkányoktól már többször tapasztalt módon próbálnak megszökni, álcájukat és eddig egységesen ismételgetett szavakat felhagyva új varázslatba kezdenek, ezzel új célt adva a teleportálni készülőknek. Egyenesen a közelben várakozó további vadászok elé.
A korábbi ötös feladatuk végeztével visszatérnek álcájuk takarásába, és tovább folytatják véget nem érő kántálásukat a ház megfigyelésére. *
- Lám-lám! Sauron Beebebrox! Hová íly sietősen az éjszaka kellős közepén, két ilyen szemet gyönyörködtető hölgy társaságában? Tudomásom szerint a város őrsége szeretett volna váltani magával néhány szót. – szólal fel elégedetten az egyik vadász, miközben a katonák parancsnokához hasonlóan fékezi meg embereit, hogy erőszakkal kényszerítsék megadásra az idős elfet és két bájos kísérőjét. – Engedd meg, hogy addig is vendégül lássunk téged és kíséretedet! – egy könnyed intéssel ad jelet, hogy vegyék őrizetbe a menekülni próbáló triót. – Ne legyenek meggondolatlanok.  
Ez különösen igaz önre, kedves Merilien Lumel'Auvrea! Különben még háborút robbanthat ki népeink között. – csendesen végigméri a nemes vérelf rögtönzött öltözetét. - Míly előnytelen megjelenés ez a vérelfek vezető családjának egyetlen vérszerinti gyermekétől. Ha azonban megfogad egy tanácsot, gyakrabban hordja azt a bizonyos vörös báli ruhát.
* A házat megfigyelő ötös azonnal akcióba lép, mikor Sierrix illúzióját próbálja megalkotni. Az események hasonlóan zajlanak le Sierrix esetében is, azonban a szellemsárkánynak más sorsot szánnak a vadászok. A szellem erejének ismeretében, neki külön őrizetet készítettek elő. A ház többi lakójának pozitív életenergiájától, pedig meglehetősen egyszerű feladat elkülöníteni a szellemekre jellemző negatív energiát. Sierrixet hamarosan, három másik vadász közé ragadják ki, akik a sárga fénygömb megjelenésének hírére, már el is kezdték létrehozni a szellemek erejét elzáró erőteret. Ide érkezik meg Sierrix, mikor Adennel sikertelenül próbál értekezni illúzióján keresztül. *

// Vogon, legközelebb nem kérek kérdés nélküli asszisztálást, saját hibáidnak orvosolásához. Egy szóval sem írtam, hogy a mágus fejében megfordult volna az illúzió megtörése, csupán felfedte annak illúzió mivoltát a többiek előtt. Tudtommal még én vagyok a mesélő, amit többszöri ellenkezésem ellenére is kikönyörögtél tőlem.
A játék szempontjából pedig különösen előnyös lenne, ha nem egy hozzászólásban próbálnál meg minden problémát megmagyarázni. //
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-03-27, 12:45 am

*Kezdem magányosan érezni magam, mintha mindenki eltűnőben lenne körülöttem, eddig még hallottam Meri hangját de már sehol sincs, kezd meleg lenni a helyzet. Talán a legegyszerűbb út az lenne ha megadnám magam minden ellenkezés nélkül. De ez cseppet sem vall rám, és abban nem találnék semmi szórakoztatót. Elfordulok jobbra s szemeim elé pár katona tárul, amin elvigyorodok fehér fogaim szinte világítanak még mindig kimaskirozott fekete arcomon. Vörös tekintettel állnak szemben a kis katonák s a parancsnok is. Csuklyámat a fejembe húzom, majd lassan elindulok feléjük, hátam mögé helyezem a fegyverem mi összecsukódva pihen meg táskámon. Nem lesz rá szükség most had pihenjen egy kicsit a fegyver s harcoljon a hordozó.
- Fussatok... Fussatok!
*Emelem ujjaimat a gyors technikát használom, hogy szempillantás alatt a közelükbe férkőzzek, majd egy jól irányzott ütéssel tegyem harcképtelenné az egyiket jobbról. Ki térdre rogy, s levegőért kapkod. S közben már váltom is a táncot, az orjás tánca jön, a repertoárba majd nyakon ragadom a kapitányt s a falnak vágom. Látom a másikak tétováznak, kardjukat használni nehogy véletlen a parancsnokot fejezzék le helyettem.
-A végső tánc.
*Egyik megunva a várakozást s a gondolkozást felém, mi csak pár centiméterre hasít el arcomtól, én kezéért nyúlok jobbommal s erőteljeset ütök bal kezemmel a katona vállára mire halk reccsenés, majd ordítás következik. A másik kettő vacilál látták mit tettem az ellenfelemmel, a kapitány súlyos ütést kapott a fejére mikor a falnak vágtam, s eszméletlenül fekszik. Tudja a kettő nincs más választása mint megtámadni, így is úgyis az életük a tét. S végre össze szedik bátorságukat s egymásnak vállt vállnak vetve közelednek felém. S az egyik kard már suhint is mire tőröm fekete pengéje csapódik vele, s apró kis szikrát hányva hárítja azt. Majd vállammal meglököm teljes erőből mire hátra dől s jókorát csapódik a talapzatba. Nem kel fel s már csak egy maradt az ötből. Remegő kéz, érzi eljött érte a halál, s az hamar torkon is ragadja s lefegyverezi őt.
- Hol vannak a többiek? Érzem, hogy nem csak titeket küldtek ide, azok után ami az utcákon tőrtént biztos nem vesznek félvárról.


// EGy katona sorsát a mesélőre bíztam Smile Hátha "volt esze" s elmenekült segítségért. //
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-04-12, 3:06 pm



A búcsú soha nem tartozott az erősségeim közé, így hát most sem nagyon erőlködöm azon, hogy valami maradandót adjak Vogon-nak, esetleg, hogy valami látványos távozást próbáljak végrehajtani. Főleg, hogy nem is nagyon rajtam múlik, hogy hogyan is távozunk, hanem Sauron-on, aki igencsk sietősre fogja a dolgot. Gyors léptekkel fogjuk közre a nimfát, akik lágyan magamhoz szorítok. Nem nagyon érti, hogy mi is történik, így csak néhány szót suttogok neki:
- Ne aggódj, minden rendben lesz. Elmegyünk Ambalonban, aztán... - itt elharapom a mondatot. És mi lesz azután? Fogalmam sincs, bizonyára mindenki megy a dolgára. Már ha eljutunk odáig. Nekem minden esetre mindenképpen haza kell jutnom. Sauron még magához int és ad nekem egy kenőcsöt, ami elfed bizonyos változásokat. Nem igazán tudom ezt hova tenni, minden esetre egy halovány mosollyal köszönöm meg az ajándékot, és csúsztatom be az egyik belső zsebembe, ami bizonyára rejtve marad a szemek elől. Belekapaszkodom az idős elfbe, a nimfát magamhoz szorítom és lehunyom a szememet várva arra, hogy itt hagyjuk ezt a házat. Azonban a lábam sokkal hamarabb fog talajt, mint vártam volna, és látom, hogy valami nem sikerült, hiszen a kertnél nem jutottunk messzebb. Ijedten és értetlenül pislogok körbe, és látok meg egy erőteljes, határozott férfit, bizonyára ő a vezető, ő támadt ránk. A szavakat hallgatva néhány felém is röppen, én pedig határozottan kihúzom magamat és tekintetemet mélyen a férfi szemébe fúrom. Nem tudom, hogy mit mondhatnék, így inkább nem is szólalok meg, csak szorosan tartom magam mellett a félelemtől halálra vált nimfát és lágyan simogatom a haját, gyengéd szavakat suttogva a fülébe. Fogalmam sincs, hogy mi is fog történni most, de nagyon remélem, hogy nem esik bajom. Vajon mibe keveredett bele Vogon és hova rántott bele engem is?!
Vissza az elejére Go down
Wyerre von Morhan
Barnaköpenyes
Wyerre von Morhan


Hozzászólások száma : 226
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Mágusok

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-09-03, 6:58 pm

/Arash/


Utunk jól ismert vidéken keresztül vezet. A visszavonult haramiák vezére megfontolt személy lehet, még az előtt hozott döntést, hogy egyetlen emberét is elvesztette volna. 
Bátor ki támad, s még bátrabb ki tudja mikor lehet vesztenivalója.
Részemről nem számított élnek-e vagy halnak azok az emberek. Arash hagyta őket, így hasonlóképp folytattam utam  az eltervezett pihenő után Gwaith-Dúr irányába.
Újból átkeltünk a Hajnal korai, nyirkos vizén. A part mentén egyszer, csupán néhány percre álltunk meg míg lovaink felfrissülést nyertek a folyó vizéből.
Többször nem torpantunk meg, még ha büszke mének erejébe került, a hegység lábaihoz érve gyalog kényszerültünk tovább. Hátrapillantva figyeltem ahogy a remegő patás nem bírja tartani önmaga súlyát, a másik is szapora légzéssel ténfergett begörbített háttal, mígnem egymást követve rogytak össze.
Mélyen teleszívom tüdőm közben szőke fürtjeim rejtekébe borzolok. Már előre figyelek, a rövidülő táv egyre jobban kirajzolja a szurdokot, melyen át egykori hon fogadna.
Ha Arash kérdezett, megeshet őszintén válaszoltam.  Mindketten kerültük a felesleges kontaktusokat, talán pontosan ez tette nyugodalmassá a napokat.
- Ritkán tévedtem errefelé, nem igazán ismerem a környéket. 
Nézek a barna bőrű arc megfeszült vonásaira szavaim valótlansága ellenére, megkérdőjelezhetetlen komolysággal. 
Távol sem közel egy lélek kitől esélyünk lenne patásaink pótlására. Így nem marad választásunk, minthogy a legközelebbi várost ténylegesen célba vegyük.
Vissza az elejére Go down
Arash N'gobo
Feketeköpenyes
Arash N'gobo


Hozzászólások száma : 149
Életkor : 91

Character sheet
Nép: NJK

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-09-04, 11:46 am

// Wyerre, a szőke némber Very Happy //

*A mágusnak már fontosabb dolga volt, mint betörni néhány orrot, vagy koponyát. Így végül a pihenő zavartalan maradt a Kietlen pusztán, és az út a továbbiakban a tervnek megfelelően tartott. A lila köpenyes mágus és szőke útitársa étkeltek a Hajnalon is, majd széles ívben megkerülték Olassië erdejét.
Arashnak nem a legjobb emlékeket idézte fel ez a hely. Amikor Alzareth leküldte őt és több társát, ő kudarcot vallott. Nem tudta megállítani a húzott szemű némbert, s az eljutott az erősítésért a céljához.
Ugyanígy csak hátráltatni tudta a sereget Középvidéken is, s végül még csaknem meg is vakult.
Lila csuklyáját annyira arcába húzta, amennyire csak lehetett, s így a felülete szemlélőnek csak csokoládébarna álla maradt látható, valamint itt-ott végtagjainak színe.
Az ujjain, csuklóján csillogó ékszerek persze most is mutatták, szereti a hivalkodó dolgokat, de ezek nem is árulhatták el.
Az erdő mellett elhaladva már számára otthonosabb területeken jártak.
Sárkányt a Sárkány-hegység lankáinál nem láttak, s szerencséjükre nem is állta útjukat egy sem egészen a szurdokig.
A lovak már megadták magukat a fáradtságnak, mágia ide, vagy fizikai ösztökélés oda.
Arash nem is várta, hogy sokkal többre képesek lettek volna, így is megszolgálták idejüket.
A barna bőrű mágus vastag ajkai zárva maradtak. Nem akart beszélgetni, de annyit észrevett, hogy valamiért lényeges volt a szőke fehérnépnek tudatni vele, ő nem nagyon tévedt még erre.*
- Mi közöm hozzá?
*Hangzott a kurta viszontkérdés. Azok a megfeszült vonások kutakodva figyelték a komoly arcot.*
- Hamarosan megpihenhetsz, az utolsó szakasz az út újabb állomása előtt. Gwaith-dúr már nincs messze.
Légy résen, sárkányok lehetnek a közelben!
Vissza az elejére Go down
Wyerre von Morhan
Barnaköpenyes
Wyerre von Morhan


Hozzászólások száma : 226
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Mágusok

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-10-29, 10:21 pm

//Arash - Ezerbocsi a kimaradásért.//


Elmélyülök gondolataimban. Elfordulva az egyetlen élő s lélegző embertől akit útitársként jelen helyzetben megtűrni kényszeredem. Szavait egy lágy szellő könnyedségével engedem tova a külvilág felé, hogy a semmibe fúljon  inkább.
Újabb mély levegő, az első lépés megtétele után. Az egyiket követi a másik mint egy véget nem érő út, mindaddig a pillanatig mikor karnyújtásnyi távlat van közte, régi hazám, és köztem, újjászületett gyermeke közt. Szavakban alig kifejthető érzés kerít hatalmába.
Elmémben folyékonyan olvasom a tudatosan megpillantott írásjeleket a falak mélyen futó barázdáinál. Ekkor a férfi már előrébb, belépve az előtte feltárt kapuk közt halad. Magam is elindultam, figyelemmel sem méltatva a város őrzőit, kiknek tekintete vélhetőleg követi az erre tévedt idegen vándorok alakját.
Ha tudnák, éppen most botránkozott meg ősük a hanyatló figyelmük okán…
De van itt valami más, vagyis mások, akik állandó jelenlétükkel fedik le az itt élőket tudtukon kívül. Ott vannak mindenütt. Beleférkőznek a legtisztább szívű kalandor lelkébe.
Némely alapító ősük holt s élő lelkének hite, szellemiségük erejében örökké belengi minden pontját. S hiába letűnt korok légköre. Valami megváltozott, gyökeresen kitépve azt, amiben hasonlítottunk népünk többi tagjához. Elég csupán körbepillantanom, hogy mérlegeljem a helyzetet. Csekély az a szám, amit a fegyelmezett tartású elfek képviselnek. A többi, akik küllemüket rejtve mindentől, s mindenkitől gyanakvón tekintgetnek hátuk mögé, észrevétlen lapulnak meg a sziklafalak sötétségében, onnan kémlelve az arcukat elfedő csuklya alól. Mind kívülállók, ahogy Arash, a fekete bőrű mágus.
Nem vonom kétségbe a jelen rendszer működését, a hatásosságát annál inkább. Egyetlen, példának okán, címerrel ellátott hímzett posztó fellebegtetése egyáltalán nem jelenti azt, hogy az illető ártó szándék nélkül járhat kedvére. Népünk menedéke nem fedhetetlen. Kellemetlen tövisekként gyarapodnak nemzetségünk ágán a nem kívánatos elemek.
Vajh’ mennyit változott a többi, Gwaith-Dúrt megalapító elf az évek múlásával? Rothilion Praan, vén csontjaiban talán lappang még abból a sötét humorból, vagy Gailen Horen, a legpontosabban célzó íjászon, fogott már az öreg remegés? Viszont a legfontosabb kérdés mindig az marad, számukra barát vagy ellenség, az elf, ki holta után félvér bőrben járja Lanuria világát.
Örök talány marad, mert eszem ágában sincs felfedni magam.
Némi érdeklődéssel figyelem Arasht egy elágazóhoz érve. Lassítok. A mögöttünk haladó halk léptek gazdái hasonlóképp tesznek…
Vissza az elejére Go down
Arash N'gobo
Feketeköpenyes
Arash N'gobo


Hozzászólások száma : 149
Életkor : 91

Character sheet
Nép: NJK

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2014-10-30, 9:31 pm

*Az őrség beengedte őket. Arash maga nem ismeretlen számukra, járt már itt, nem is egy alkalommal.
Afféle állomásként használta e helyet Filnorenhez.*
- Maradj a közelemben!
*Utasította foghegyről a szőkét. Neki nem lehetett fogalma sem arról, valójában kit is vezetett eme sötét városba, mely afféle semleges határmezsgyeként foglalt helyet a sárkányok, s a területeiken élők, valamint Lanuria sötétebb fele között.
Egyik félhez sem tartozva, egyik fél ellen sem készülve. Csupán saját nemzetségüket, s a hozzájuk menekülő, sötét mágia miatt üldözötteket megtűrve maguk között.
A szurdok, majd a sziklák védelmébe épített város, mely, az akkori elfek mágiájának köszönhetően a sárkányok ellen is természetes erődként funkcionált, sötétségbe borítottákák e helyet, melyet e pillanatban inkább a sötét elfek által kihelyezett kristályok, fáklyák, s egyéb, mágiával gyújtott fények világítanak meg.
Arash sötét bőrét továbbra is rejtette lila köpenye, amennyire rejthette. Nem kívánta felfedni arcát, hisz ki tudhatta, Lanuria kémei közül hány munkál épp e helyen.
Azonban azon sötétebb épület, ahova tartottak nem a város szélén, sokkal inkább annak közepén foglalt helyet.
A barna bőrű mágus látszólag mit sem törődött azokkal, akik csendesen, már-már osonva követték őket a sötét elfek városának utcáin. Tudta ő, hogy kik, tőlük nem kellett tartania, hozzájuk tartoztak.
Az öreg, morózus mágus, ki a kopogtatásra beengedte őket házába, végigmérte előbb a csuklyát hátrahajtó, fekete mágust, majd a mögötte baktató szőke szépséget.
Az ajtó az osonókra csukódott.*
- Kit hoztál Arash?
*A mágus, kinek köpenye színét megmondani szinte nem is lehetett, hogy koszos, avagy inkább csupán semmilyen színű, erős mágiát árasztott magából.
Öreges ujjai között botja is inkább, mintha csupán egy öreg fa letört ága lenne, göcsörtösen feszült.
Szemei a nőt pásztázták, éppen úgy, mintha keresztül is láttak volna rajta.*
- Valakit, akit egészen oda akarok vinni. Van ellenvetésed?
*Az öreg nem szólt, Wyerre arcát nézte megkövülten.*
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2019-11-23, 12:53 am

1. küldetés - Az átok
1 rész.

Az utam egy lepratelep városba hozott, nyomoronc mesterem hajszolva. Az hogy így szólítom, régi haragra vezet vissza, amit már sokszor átrágtam. A vén mocsok meglopott, és nem átal feladatokkal bombázni. Az életem sokkal könnyebb lenne, pláne ha az általa ellopott kristályaimat is visszaszerezhetem. De a város maga is gonoszsággal terhes, noha nem feltétlenül halálos. De jobb, ha mindenki vigyáz a seggére, mert elég beteg humora van a helyi mágusoknak. A sárkányok uralta környék veszélyes bárki idegennek. Nekem munka és szórakozás, lenne, ha az a mocsok a föld alá kerülne. A rossz szokásaim nem tudom kivetkőzni, így az első utam valami enyhén szólva is gyanús árukkal kereskedő ételkufárhoz vezet. Az illatok megtévesztőek, és ember legyen a talpán, aki ilyen helyeken enni mer. Az isteneknek hála kicsit sem vagyok ember, bár lehet, hogy átkoznom kéne őket. Mindegy, istenekre nem fordítok perpill több időt, a kaja jobban izgat, még ha patkány vagy valami más hasonszőrű lényből készült is.
- Adj egyet hegyes fülű, és ne sajnáld azt a szósznak kinéző mérgező kotyvalékot se.

- Nagy a szád ember, és amekkora bunkó vagy előbb utóbb valaki kinyír téged. Még ha a tested a pofáddal egyenlő méretű, akkor is.
- Hehe ez jó volt, és igaz szavak. De tegyük félre azt a csúnya igazságot. Egy idős embert keresek, piros orral és hirtelen szőke hajjal. Elsőre fajtád bélinek látszik, de botfülű és ráncos pofájú. Nem tudsz hasonló emberről?
- Érdekes emberke lehet, ha megtudok, valamit esetleg szólhatok neked. Természetesen nem ingyen, még a végén megköveznek, és elvesztem a hírnevem, ha szívességeket teszek egy nagypofájú csatorna tölteléknek.
Hangosan nevetek szavain, talán még ez is fura lehet errefelé, de kit izgat a hely veszélyessége. Furia odúja gyakorlatilag egy köpésre van. És én megtervezem lopni azt a felfuvalkodott fekete pikkelyes nőszemélyt. Az egyetlen gond az, ha megteszem, ott a helyszínen csontoz ki engem. De vissza az árushoz.
- Nagyon hálás tudok lenni a hírekért. Csengő aranyakkal, vagy más hírekkel szolgálhatok értük cserébe.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2019-11-23, 2:52 am

1. küldetés - Az átok
2 rész.

Az utam csendesebbre fordult, ahogy nézelődöm, a vén kígyóról semmi hír. De még annyi sem hogy itt járt volna. Ha az informátort megtalálom laposra verem csak hogy vissza vegyem tőle a pénzem. De most óvatosan kell viselkednem, hisz ez a város elég erős veszélyforrás a számomra. Ezért sem vagyok ostoba hogy elől hagyjam a jelvényeimet. Miközben az öreg után nyomozok, na meg élvezem az ismeretlen összetevőjű ételt, sűrűn nézelődöm és figyelem a helyet. A sárkányok mozgásait is érdemes itt megfigyelni, bár csak egy ostoba állat jön ide kémkedni. És igen, én az vagyok, de valami szórakozás is kell a munka mellé. Az élet egyre nehezebb, és ha a sárkányok végeznek a rövid életűekkel, és az orkokkal, befejezik a tündékkel és a törpékkel. Nem egy kecsegtető lehetőség, de ez van. Amíg élek mindent megteszek, hogy ez ne történjen meg. Na de a figyelmem egy ütközés vonja el.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2019-11-23, 3:11 am

1. küldetés - Az átok
3 rész.

Egy sötételf ütközött nekem, valamit mormogott az orra alatt nem igazán értettem mit. Majd kicsit hangosabban fojtatta.
- Elnézését kérem, hogy önnek ütköztem. Nem szeretném feltartani, kérem, bocsásson meg.
-Nem történt semmi. – Ellenőrzöm gyorsan minden holmim. – Felesleges idegeskednie.
Az elf csendesen fejet hajt, majd távozik. Az arcán fura mosoly, ami elsőre nem tűnt fel. Békésen haladok tovább az utamon. A járókelők, és az árusok sem foglalkoznak velem, ami nem meglepő hisz keverem a balhékat. Most sem tervezek olyan tetteket cselekedni, amiket máshol érdemben büntetlenül megtehetek. De utamat járva megállítok egy katonát, hátha lecsukták a vén varjút.
- Üdv, lenne pár kérdésem önhöz, ha nem zavarom épp.
- Mit akarsz ember, mi a fenét keres a fajtád itt?
- Az most lényegtelen, pontosabban épp ez ügyben érdeklődnék, hisz keresek egy másik embert, aki nem rég jött ide.
Igyekszem használható leírást adni arról az alkoholista perverz mágusról. De az őr megrázza a fejét.
- Nem járt erre ilyen alak, pontosabban én nem találkoztam vele. De te jobban jársz ha nem nézel mostanában tükörbe. – Veregeti meg a vállam, szokatlan kedvességgel arcán kaján vigyorral.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime2019-11-23, 3:45 am

1. küldetés - Az átok
4 rész.

A vigyorgó katona távozása zavarba hoz, vajon mi a fenén vigyoroghat? És vajh mire célzott a tükörrel? Mindegy, nincs időm hülyékkel foglalkozni. Megyek tovább, és töprengek, azon merre lehet az öreg. Az utam közben pár egyedet vallatok. A tömeg egyre csak sűrűsödik, miközben azzal vagyok elfoglalva, hogy sötételf kereskedőket és katonákat vegzálok. E közben egyre többen néznek engem. Eleinte csak leplezetten teszik ezt, később már gyakorlatilag nyíltan vigyorognak rajtam. Egyelőre még nem foglalkozom a vigyori tömeggel, bár már viszket a tenyerem. Valaki ma fel lesz pofozva az már biztos. A kérdés az, hogy ki. Elkapom az első kézre álló elfet és gyengéd módon firtatom a mosoly tárgyát.
- Elmeséled mi a vigyor tárgya? – Amire az elf bokán rúg és eltűnik a már röhögő tömegben. Ha kiirtom őket vajon milyen büntetést kaphatok? A következő elfet immár a torkánál ragadom meg, némileg agresszívebben faggatva.
- Ha elmondod mi a vigyor, illetve a röhögés tárgya nem csaplak ketté.
A sötételf vagy nem érzi a vesztét, vagy nagyon röhejeset néz. Engem. A kezem ütésre emelem, mire a semmiből egy fényes fémtükör kerül elő.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 8 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Gwaith-dúr, a sötét elfek városa
Vissza az elejére 
8 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Olassië, az elfek városa
» Orod Opelë, a fehér elfek városa
» Elfek népe
» Ekorin városa
» Savanti - A vizek városa

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria peremvidéke és azon túl :: Sárkány-hegység-
Ugrás: