LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Gwaith-dúr, a sötét elfek városa

Go down 
+17
Arash N'gobo
Wyerre von Morhan
Ilián Radomer Congrand
Kockázó
Admin 2
Sierrix
Csatabáró Mordon
Miriana
Vogon Beebebrox
Merilien Lumel'Auvrea
Nawarean
Sou
Balál Tangeran
Regélő
Akirtep Novalor
Kain Namelyr
Mesélő
21 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
SzerzőÜzenet
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-06, 7:19 pm

A Beebebrox ujjai fájnak az ütéstől. Nyitott ujjakkal szinte csak kaparászta ellenfele vastag bőrét.
~No, itt fogok meghalni. Ezért verték a fejembe nap nap után, hogyan használjam a fegyvereket és az öklömet a magam megvédésre, hogy egy balszerencsés éjszaka során ügyetlenséget ügyetlenségre halmozva végül meghaljak.
Családom épp úgy erélynek tartotta a mágia ismeretét, mint a fegyverek forgatásának megtanulását. Ezek a dolgok alig maradtak el fontosságban a kereskedelem ismereteinek tanulásától. Bár mindenki érezte gyerekként is, hogy a legfontosabb ez utóbbi, de a lassan, sok év alatt felnevelt gyerekeket féltették. Igyekeztek nekik megtanítani mindent, amivel túlélhetnek. Védekezhetnek két város között egy rablótámadástól vagy megvédhetik magukat azoktól a fanatikusoktól, akik a fekete mágiában eredendő gonoszságot és bűnt látnak.
A vörös elf egy varázslatot akart kimondani, de a férfi nem érzett semmit. Viszont látta, ahogy próbál hátrálni és kiszabadulni a szorításából.
-Gyere ki az utcára! Ott majd elintézzük. -mondta vagy épp csak oda röffentet pár érthető szót.
*Ezzel megpróbált a másik mögé kerülni és derekát a még mindig szabad jobb kezével átkarolva ha sikerül, az ajtó felé vonszolni. Nem akart túl véres dolgokat a kocsmában, valahogy zavarta, ahogy figyelik. Vagy legalább is jobb volt azt hinnie, hogy a nézők zavarják.

Vogon támadása: 8+0+8=16
Merilien védekezése: 1+4+14=19

Merilien kivédte a támadást.


A hozzászólást Vogon Beebebrox összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-11-06, 7:22 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Kockázó
Kockadobó
Kockázó


Hozzászólások száma : 279
Munkahely : Lanuria...kockákat dobálok

Character sheet
Nép: NJK

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-06, 7:19 pm

The member 'Vogon Beebebrox' has done the following action : Kockadobás

#1 'Támadás' :
Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 4szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 1szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 3szerk

--------------------------------

#2 'Védekezés' :
Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 5szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 5szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 4szerk
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-06, 7:37 pm

Próbálom felkelteni az elf figyelmét, hogy legalább hallgasson meg, hogy elmagyarázhassam mi történt. De úgy tűnik, hogy ez nem nagyon akar sikerülni, és a röfögő hangommal úgy tűnik, hogy a varázslatot sem tudom rendesen kimondani. Érzem, hogy csorog az ereiben a vér, de egyszerűen nem tud irányítani. Muszáj lesz megtörni ezt az átkot! Nem csak magamon, de a férfin is, hogy megbeszélhessük a dolgot. A szorítása kicsit enyhül, ahogy lassan kivezet a kocsmából. Ez nekem is jobban fekszik, én sem szeretnék egy kocsmában harcolni. Egy tágasabb, de annál sötétebb sikátorba kerülünk, és gyors mozdulattal fordulok el tőle és rántom elő a kardomat, hogy a nyakához illesszem. Ha nem elég gyors, bizony ott marad velem szemben, közöttünk a kardommal.

Merilien támadása: 2+5+3+7=17

Vogon védekezése: 7+1+10=18


A hozzászólást Merilien Lumel'Auvrea összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-11-06, 7:38 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Kockázó
Kockadobó
Kockázó


Hozzászólások száma : 279
Munkahely : Lanuria...kockákat dobálok

Character sheet
Nép: NJK

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-06, 7:37 pm

The member 'Merilien Lumel'Auvrea' has done the following action : Kockadobás

#1 'Támadás' :
Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 4szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 1szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 2szerk

--------------------------------

#2 'Védekezés' :
Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 5szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 4szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 1szerk
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-06, 7:51 pm

Vogon csillapodott, ahogy a nő hagyta átkarolni és igyekeztek ki az utcára. Az ajtón kilépve kerestek egy csendes sikátort. A kereskedő még füttyentett egyet a lovának..., bár az nem értette meg. A furcsa hang mintha nem a gazdájától eredne. Így engedve a szorításon inkább az ujjaival csettintett. Saurusz megismerve a jelet követte őket. Utálta volna, ha szem elől tévesztve ellopják hátasát. Már azt is nagy gondnak tartotta utólag, hogy egyáltalán őrizetlenül kint hagyta... Bár be nem vihette... Gondolatai összekuszálódtak, és csak örült a szerencséjének.
A sikátorba érve a nő hirtelen támadásba lendült újra. Ez felébresztette és újra a küzdelemre koncentrálta a figyelmét. Kis híja volt, hogy el tudta lökni magától a feléje érkező kardot. Ijedten hátrált és a nyeregnél pihenő láncokat vette a kezeibe.
-Gyere, kis lány! -dünnyögte, miközben igyekezett megbéklyózni ellenfelét.

Vogon támadása: 8+0+8=16
Merilien védekezése: 1+2+5+9=17

Merilien kivédi a támadást. //Javítva: Főadmin//


A hozzászólást Vogon Beebebrox összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-11-06, 7:53 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Kockázó
Kockadobó
Kockázó


Hozzászólások száma : 279
Munkahely : Lanuria...kockákat dobálok

Character sheet
Nép: NJK

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-06, 7:51 pm

The member 'Vogon Beebebrox' has done the following action : Kockadobás

#1 'Támadás' :
Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 2szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 4szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 2szerk

--------------------------------

#2 'Védekezés' :
Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 3szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 5szerk Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 1szerk
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-06, 8:01 pm

A sikátor felé érkezve a kardomat hívom segítségül. Nagyon bízom benne, hiszen igen jó kis fegyver, azonban a férfi úgy tűnik, hogy nagyon jó harcos. Gyorsan mozdul, és üt félre a kardot a kezemből. Dühösen csikorgatom a fogaimat, majd úgy döntök, hogy feladom és megpróbálom elmagyarázni neki a dolgot. Mikor megszólít, úgy érzem, hogy talán itt az idő a beszélgetésre. Lánccsörgést hallok, majd hátrálni kezdek.
- Nane... Elmagyarázhatnám végre, hogy mi a franc történt veled? - kiáltok fel határozottan, előre téve a kezeimet, az egyikben még mindig a kardot tartva, igyekezve félreütni a láncokat. Semmi kedvem gúzsba kötve elmagyarázni a dolgot.
- Félreértés történt, elf! - emelem fel ismét a hangomat és határozottan megvetem a lábamat. Nem támadok, csak nem szeretném, ha megkötözne, így ha közelebb jön, akkor bizony kiütöm a láncot a kezéből.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-06, 8:15 pm


Az ifjú elf meglátott valamit a másik szemébe, nem tudta mi az. De egy pillanatra megtorpant. A nő harciasan hadonászott továbbra is a karddal, de támadási távon kívül.
-Hát beszélgessünk! De előbb nekem lenne néhány kérdésem, ha ez megfelel neked.
*Bal kezével a bilincset tartva a jobb kezével hátra nyúlt a kantárhoz. Úgy vezette a lovát, mintha simán csak el akarna menni a másik mellett a délutáni séta közben. De közben vigyázott a távolságra. Végül megállt úgy, hogy egymással szembe fordulva a nő a falnak háttal állva már kicsit közelebb legyen hozzá. Itt már egy gyors kitöréssel tust vihetne be, de ugyan ilyen gyors mozdulattal ő maga is hátra léphet, és akkor szintén nem éri el ellenfele. Kényelmes helyzet volt, mert ő viszont így egy gyors előrelendülő támadással támadhat, és a nőnek nincs hová lépni, csak kardjában és védő mozdulatban bízhat. És elő is vette kardját jobb kezével.
-Miért félsz attól, hogy lánc lesz a kezeden, ha nem akarsz nekem ártani? Eddig háromszor támadtál rám legalább. Először az utcán, mikor varázsitalt vetettél be ellenem. Másodszor a kocsmában, ahol fegyverrel és szintén mágiával támadtál. Ha komoly lenne a szándékod, és tényleg csak beszélgetni akarsz, miért támadtál meg itt, a sikátorban még egyszer a kardoddal?
*Vogon szája kicsit megnyúlt a füle felé.
-Nem gondolod, hogy jogos felvetés a részemről, hogy ha hagyod megláncolni magad, az annak a jele lesz végre, hogy nem akarsz újra, negyedszer is fegyverrel támadni a város egy kereskedőjére? Első támadásod nyomait még mindig hordom.
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-07, 11:47 am

Érzem, ahogy a hideg fal a hátamnak nyomódik. Egy gyors hátrapillantás - igen, valóban a sikátor legszélén vagyok, innen már nem nagyon tudok hova hátrálni. Hogyha a férfi tényleg nem áll meg és nem fogja fel, hogy meg akarom magyarázni a dolgokat, akkor igen kevés helyem lesz védekezni és valóban csak a gyorsaságomban és az ügyességemben bízhatok. Ami ma nem nagyon védett meg, azt hiszem, hogy ez a hülye átok is közrejátszik. Érzem, hogy kicsit fáradtabb vagyok, hamarabb elfáradtam ebben az aprócska harcban, mint máskor egy nagyobban. Az elf végül megáll, mélyen a szemembe néz, én pedig halk röffenéssel emelem fel kicsit a fejemet, és határozottan nézek a szemébe. Vörös szemem megvillan, majd hallgatom a férfi szavait. Lassan bólintok, és egy leheletnyit lejjebb engedem a kardomat, de nem rakom el végleg. Ennyire én sem vagyok bizakodó. A kérdései teljesen jogosak, így hát lassú mozdulatokkal teszem bele kardomat a hüvelyébe, mely az övemen lóg.
- Tévedsz. Nem akartalak megátkozni. Azért jöttem Gwaith-dúrba, mert egy ritka, különleges főzetet kerestem. Megtaláltam, de úgy tűnik, hogy csúnyán átvertek, ugyanis amikor neked ütköztem, véletlenül eltört az üvegcse és disznó fejet kaptál. - vonom meg a vállamat és enyhe düh villan a szemembe mikor eszembe jut, hogy tényleg átvertek! Majd kicsit közelebb lépve a férfihez, folytatom:
- A fogadóban meg akartam magyarázni, hogy mi történt, mondtam s néhányszor, hogy állj meg és elmesélem, nem akarok harcolni. Ám Te nem hallgattál meg, így jó, hogy megvédem magam! - emelem fel kicsit a hangomat a végén.
- A láncokat pedig... - lépek még közelebb a férfihez, és elmosolyodom, megvillantva ismét vörös szemeimet - ... jobb szeretem a férfiakon látni. - kacsintok az elfre és remélem, hogy érti, hogy értem...
- Az átok megtörhető. Legalábbis a tiéd. Hogy Te mit csináltál velem, azt neked kell tudnod, de nagyon örülnék, ha nekem sem kellene vaddisznó fejjel járnom a várost. - jelentem ki, majd a köpenyem zsebéből előhúzok egy kisebb üvegcsét.
- Ez Álomfű főzet. Meg kell inni, ekkor néhány másodpercre elveszíted az eszméletedet, majd újra magadhoz térsz ~ és a lelkek ismét eggyé válnak ~gondolok vissza arra, mit is mondott a kereskedő és elfintorodom. Na ja... Vagy egyszerűen elmúlik a disznófej...
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-07, 12:15 pm


A Beebebrox nézte a nőt. Az kicsit lentebb engedte a fegyverét így ő is megnyugodott egy csöppet. És valami különös erő arra késztette, hogy egy ismert kocsmadalt fütyüljön közben. Idegesítő egy átok! Sosem akarna vígan dúdolni egy víg kedvű nótát, miközben valaki épp meg akarja ölni. Vagy csak esély van arra...
-Nem tudom a neved, csak hallgatom, mit ugat a nép. Úgy szánkóznék lefele veled, de engem nem vonz már a meredék! -énekelte az egyik sorát.
Egyre oldottabb jó kedvét az törte meg, hogy a nő láthatóan végig mondta, amit válaszként és magyarázatként szánt és egy újabb varázsitalt nyújtott felé. Közben kardját lazán kinyújtva körözött a másik pengéje körül és néha kis apró ütéseket vitt be felülről. Nem könyökből egész kart megmozgatóak voltak ezek, csupán csukló egy alig érezhető és látható megrezdülései. Csupán néhány millimétert mozdított ilyenkor a másik vason, majd újabb néhány laza kört tett körülötte.
-Nos, kezdjük elölről! Meg a vége, amit ha nem baj, most átbeszélnék, a többit kihagyva. Úgy kezdted, hogy valaki átvert a varázsfőzettel. Te nem akartál megtámadni, csak a szerencsétlenség többszörös véletlenje során kerültem végül még is a te átkod alá... -a bal szemöldökét felvonta, hogy jelezze, ez még nyitott kérdés, de tekintsék most mind a ketten igaznak- És a végén kihoztad belőle, hogy a csaló egy másik főzetét meg kéne innom, amitől saját bevallásod szerint is én elvesztem az eszméletemet és magatehetetlen leszek, miközben... Nos, talán mégis csak tárgyaljuk egyben! Miért is kéne azt hinnem, hogy nem vágod át a torkomat?
Egy röpke pillanatra szünetet tartott a kardot még mindig markolászó nőre nézett.
-Ha azért jöttél ide, hogy megvedd a főzetet, akkor bizonyára meg tudod mutatni a boltját. Vagy bármilyen módon tudod bizonyítani, hogy nem te keverted. Igazam van? Azt hiszem, amint hármasban leszünk az én átverőmmel meg a te átverőddel, onnan már több szem, talán nagyobb bizalom... Sőt! Talán ide adhatod a főzet mellett a fegyvereidet is, hogy nehogy véletlenül az a csaló megvádoljon azzal, hogy a bűntársad és azt beszéltétek meg, hogy majd együtt öltök meg.
Minden esetre a főzetet elvette és elrakta, jobb az egyelőre, ha nála lesz.
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-07, 12:23 pm

Lassan elmagyaráztam, hogy mi is történt, és hogy mit is várok a férfitől. Közben a kardomat egyelőre nem tettem el, és ezt az elf kis is használta, hiszen folyamatosan kocogtatta a sajátjával, mintha bármelyik pillanatban leszúrhatna. Mikor befejezem a történetemet, megunom a dolgot, enyhén félreütöm a kardját, majd elrakom a sajátomat a hüvelyébe. Kérdőn nézek a férfire, hogy most mi tévők legyünk, mire ő beszélni kezd. Furcsa hangsúllyal ismétli meg, amit mondtam, én pedig értetlenül nézek rá.
- Te mindenkivel ilyen bizalmatlan vagy? Szerinted az a hobbim, hogy elfek torkát vagdosom át? Ugyan, kérlek... - nézek lenézően a férfire.
- Átvertek. Szeretnék megszabadulni ettől a vaddisznó fejtől és számon kérni a bájitalfőzőn a pénzemet. - jelentem ki határozott, felcsattanó hangon. Nincs időm, se kedvem ilyen bizalmatlan idiótákkal foglalkozni. Az elf elmélete igen érdekes, és mikor közli, hogy adjam oda a fegyvereimet is, dühösen horkantok fel.
- Nekem erre nincs időm. Vedd le rólam ezt az átkot, és utána eljöhetsz velem a bájitalfőzőhöz! - csattanok fel és még közelebb lépek az elfhez, már csak néhány centi választ el minket egymástól.
- Most! - súgom a szavakat összehúzott szemekkel.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-07, 12:38 pm


A vörös démon igen szokatlan érveket használt. Olyanokat, amik nem igazán mindennaposak a kereskedő logikájában. Úgy is mondhatjuk, csak akkor használja őket, ha más kiút nincs. De úgy tűnik most már valóban igyekszik a bizalmát elnyerni. Még ha furán is teszi.
Amikor fegyvertelen kézzel egész közel lépett hozzá a Beebebrox átkarolta a derekát és szorosan magához ölelte. Élvezettel érintette meg a disznó orrával a másik vadkan orrát. És szemében most kedvesség csillogott. Örömét lelte, hogy ilyen közel érezheti a másik melegét magához, és kezei elkezdték óvatosan kitapogatni, amit ő szeretett volna. Ez egész pontosan a másik öve volt, és ha Merilien hagyja, akkor hamarosan lecsatolja onnan a kardját, hogy a saját övére kösse. És újból átkarolva a derekát int a másik kezével, hogy mehetnek az eladóhoz.
Ha ellenkezik, akkor minden különösebb aggodalom nélkül hátrébb lép, viszont nem indul el és nem is engedi, hogy a lány elmenjen. Inkább megvárja, mit javasol a próbálkozása tükrében esetleg megoldásként.
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-07, 12:53 pm

Igyekszem a férfit rábírni arra, hogy a saját átkomat vegye le rólam, hiszen elvileg azt ő rakta rám, persze simán lehet, hogy a főzet rajtam is hatna. Szigorú pillantással lépek egészen közel a férfihez, és szinte követelem, hogy vegye le rólam az átkot. Most! Azonban az elf másként reagál, mint ahogy remélem. Egyszerűen közel hajol hozzám, összeérinti az orromat az orrával, majd lágyan átkarol, közelebb húzva magához. Egyik kezemet a mellkasára teszem, ajkamon pedig furcsa mosoly terül szét, hiszen fogalmam sincs, hogy mit is szeretne a férfi. Mikor megérzem a kezét az övemen, kérdő pillantással nézek rá, és eszembe jut, hogy az ölemhez irányítom a kezét. Kíváncsi lennék, hogy erre mit szól, de végül is én is akciózom: gyors mozdulattal nyúlok a köpenyébe és amikor ő a kardomat, én az üvegcse fiolát nyúlom le tőle. Halkan felnevetek, majd gyors mozdulatokkal hörpintek egy kortyot az üvegcséből. Érzem, hogy az elf karja ismét a derekamon van, és azt is érzem, hogy az italka hatásos: már nem szőrös az arcom, és nincs is vadkan fejem. Hál'isten visszaváltoztam gyönyörű vérelf nővé. Egy csábos-bájos mosollyal lengetem meg a férfi előtt az üvegcsét, és dobom fel a levegőbe: rajta múlik, hogy elkapja-e és megissza, vagy hagyja a földön szétfolyni.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-07, 1:07 pm


Vogon igen elégedett volt magával, mikor megszerezte a csábító fejvadász kardját. Önteltsége nem tartott sokáig, hiszen rájött, hogy közben őt is meglopták egy varázsitallal.
~Hoopppáá! Várjunk egy szóra! Azt épp most vettem el tőle. Akkor nem is állunk olyan rosszul. Végül is csak saját bájitalát lopta vissza.
Övére csatolta gyors mozdulattal a kardot és még épp volt ideje elkapni a varázslöttyöt a kezével.
~Igen bátor teremtmény. És az már most biztos, hogy nem volt biztos a főzet hatásában. Hiszen szavaival ellentétben nem ájult el. Úgy tűnik, egy hatásos átoktörő főzet.
Elrakta ismét a maradék főzetet.
-Nos, szép hölgy! Ha nem haragszol, én elkísérnélek azért ahhoz a nőhöz. Neked tartozik 40 darnával, nekem meg a saját átka megtörésével.
Igencsak szeretett volna már újból a városháza felé sétálni, de ami most megtör egy átkot, az később is. És a nőnek sem eshet rosszul, ha ketten kérik számon a kuruzslót. Ő biztosabb benne, hogy egy dühös sötét elffel nagyobb esélye van visszaszerezni a pénzét, mint ha ezt világos elfként teszi Gwaith-dúrban. És ez az átok törő folyadék érhet legalább 40 darnát, vagyis két rabszolga árát.
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-07, 1:15 pm

Az átoktörő főzet hatásos volt, szerencsére. Azért nem kissé remegett a kezem amikor belekóstoltam, de még az íze is egész kellemes volt. Úgy tűnik, hogy annyi bátorsága már nem volt a bájitalfőzőnek, hogy még az átoktörőt is "rosszul" adja el nekem. Immár megszokott arcommal sétálok a férfi mellett, aki elveszi a kardomat és egyszerűen az övére tűzi. Mielőtt azonban kilépnénk a sikátorból, a férfit a falnak döntöm és gonoszul, csábosan elmosolyodom.
- Nem szorulok segítségre. Viszont... - jelentem ki harciasan, majd elmosolyodom és egyik ujjamat végighúzom a férfi állán, majd a nyakán, mellkasán, a hasán és végül megmarkolom odalent.
- Nálad van a kardom! - jelentem ki és közelebb lépve hozzádörgölőzöm, mint egy vadmacska. Vörös szemem megvillan, ajkam lágyan szétnyílik, úgy tartom fogva a férfi tekintetét.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-07, 1:30 pm


A fiatal elf már nagy lelkesen kísérte volna a hölgyet a „hibás” áru jogos visszavásárlására, mikor hirtelen a falnak döntötte.
-Nem szorulok segítségre. Viszont... -teste izgató volt és az elf egyre inkább sajnálattal tapasztalta, hogy valóban inkább ő lesz hozzá láncolva ma este ehhez a démoni szépséghez.- Nálad van a kardom.
-A kardért cserébe veszek magamnak egy másik átok törő főzetet. Vagy... Elkísérlek. Leveszi az átkot ingyen a vicces kedvű. És... -válla fölött visszasandított a hideg falra, aminek a hátát támasztotta.- Vettél ki szobát már a fogadóban? Még a nevedet sem tudom.
Játékos szavait egy gondolat szelte ketté, melytől egy zavart komorság átfutott az arcán, hogy a következő pillanatban úgy tűnjön el, mintha csak egy képzelgés lett volna, hogy ott volt.
-Igazából én sem mutatkoztam be, ne haragudj! Vogon Beebebrox vagyok a Beebebrox kereskedő családból. Épp nagyapám mágia boltjából jöttünk, aki itt lakik a városban. -szétnézett és megkönnyebbülésére nem látta sem Mirianát sem Mordont.- A társaimmal, akik mindig elvesznek. Helyes.
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-07, 1:39 pm

Vogon elég lelkesen kísérne már a bájitalfőzőhöz, de nekem semmi kedvem visszamenni ahhoz a banyához. Vagy legalábbis még nem most, hiszen még eljátszadoznék ezzel az elffel. Egy határozott mozdulattal döntöm a falnak, majd közel hajolva hozzá, édes leheletemmel súrolva arcát közlöm vele, hogy bizony a kardom ott lóg az övén egy másik ékes bot mellett. Vadmacskamód a férfihoz dörgölőzöm, miközben ő csak beszél, és beszél, és... Beeberox? Felvonom a szemöldökömet a nevére, majd elmosolyodom.
- Kedvelem a kereskedőket. Mindig meglepnek valamivel... - simogatom a férfi mellkasát ábrándozva, majd ismét mélyen a szemébe nézek. Még szorosabban hozzá simulok, kezemmel átölelve őt és végül ujjaim ismét megtalálják az üvegcsét, melyben még lötyög egy-két kortynyi főzet. Incselkedve mosolyodom el, majd kicsit hátrébb lépek, és gyors mozdulattal iszom k az üvegcsét. De nem nyelem le, ismét közelebb lépek a férfihoz, és egy hosszú csókkal az ajka mögé juttatom az italt, kiélvezve a csók édes ízét, miközben ismét hozzásimulok a férfi alrészéhez, lágyan ingerelve azt.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-07, 2:02 pm


Vogonban a vágyakat feltüzelte az ismeretlen vörös elf kinézetű nő. Mindig álmodott róla, hogy egyszer találkozik faja egy tiszta vérű egyedével, akivel...
~... igen a dédelgetett tervem. Egyszer valamikor a távoli jövőben szerelmesek leszünk egymásba egy ilyen nővel. És lesz nekem is normális Beebebrox életem egy családi kúriával. A bolttal... amit talán nem is kell majd megépítenem. Fura gondolat, mert a vásári árusokat megvetjük. De Telarban nehéz elképzelni, milyen funkciót töltene be egy bolt a rabszolgáknál. Talán csak egy raktárat leválasztunk, hogy a mindennapi forgalom ne árassza el a család nyugalmát.
Hmmm... A dédelgetett álom, mely biztosan nem most lesz. Most... nem tudnám elképzelni, hogy letelepszem és egy városban élem mindennapjaimat.

Engedett a csóknak és örömmel nyugtázta, hogy arca átváltozik. Nem tudta, mi vadította meg a nőt a malacságokban, de az elkövetkezendő disznó gondolatokat már egy vörös hajkoszorúval körbe ölelt fejben fogja álcázni.
A derekát hirtelen teljes erejéből megszorította, egy pillanatra a szuszt is ki akarta préselni a nő gyönyörű testéből, hogy aztán hirtelen magával rántva félig megállítsa zuhanásukat a levegőben ég és föld között. Lábain minden izom megfeszülve a vízszintes testet dagadó izmaiban tartva szorította magához, mint egy balett táncos, miközben hevesen csókolta ajkait. Ellenállhatatlan késztetést érzett, hogy ezt a nyakán folytassa. Végül kis szünetet tartva szuszogva kérdezte:
-Nagyon titokzatos vagy a nevedet illetően. Pedig nem vagyunk sokan, kik vörös elf kinézetűek vagyunk. Ki vagy te, gyönyörű idegen? Egy családnevét nem ismerő árva? Vagy egy megbecsült világos elf család kitiltott sötét elf tagja? Vagy talán csak szégyenled előttem neved jelentéktelenségét? -kérdezte szemébe nézve. Több híres vörös elf családról hallott, hiszen ez családja különös érdeklődése volt... talán érthető okokból.
Vissza az elejére Go down
Csatabáró Mordon
Sámán
Csatabáró Mordon


Hozzászólások száma : 248
Munkahely : Minden idők legnagyobb ork sámánja és spirituális vezetője *morog*

Character sheet
Nép: Orkok

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-07, 9:17 pm

Mordon távol az elfek viaskodásától nézte tovább az eseményeket, most nem kívánt belefolyni a dologba, hisz Vogon még érte is küzd. Ugyan eleinte nagy volt a dühe az őt érő balsors miatt, de ezt is csak annak tudta be, hogy az elfek csak bajt hoznak a közelükben lévő orkokra.
Mordon elégedett kárörömmel szemlélte a viaskodó elfeket, hisz annál nincs is jobb, ha valaki haragosai, egymást marják a szeme láttára, hiszen irtózatos kárörömöt okoznak az efféle dolgok, és ez Mordon esetében különösen igaz, hiszen míg ő kényelmesen álldogált nézegette, ahogy a két hegyesfülű egymással hadakozik. Persze orkunknak szöget ütött a fejébe, hogy mi lesz ha Vogon veszít. Erre a legegyszerűbb megoldásnak azt tartotta, hogy az elf nőstény egyik figyelmetlen pillanatában beledöfi a tőrét.
Meglepetésére azonban nem történt semmiféle vérontás, emiatt csalódottan elcsoszogott.
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-11, 11:31 pm

Merilien és Vogon egymás kezét fogva rohant ki a sötét sikátorból, mikor rájöttek, hogy az Adent követő efritek felgyújtották a fogadót, mely ekkor már lángokban állt. A sötét elf kereskedő valami tőrről és íjról ordítozott, amit meg kell a lángokkal harcolóknak menteniük és átkokat szórt ostobaságukra, hogy hagytak kigyulladni egy ilyen fontos épületet a város közepén.
Oda rohant Mordonhoz, akinek fura módon még mindig disznó feje volt. Ideges volt láthatóan a fentebb említett fura és zavart mondanivalója miatt. De belül tudta, hogy ebben a pillanatban épp annyira dühítette, hogy az ork figyelmetlen, és nem hajlandó tudomásul venni, hogy ennek a disznófejnek már nem így kellene lennie.
Mikor oda ért elé, feltartott jobb kezén megmutatta a tenyerét. Ujjai behajlítva, mint valami ragadozó állat karmai. És eközben bal kezével még mindig a vörös elf kezeit fogta.
-A róka csak a szőrét változtatja, nem a természetét. -mondta ki az egyszerű bölcsességet, amit akkor hallott a fejében, mikor Meri első csókjával a szájába majd torkába jutott az átoktörő varázsfolyadék.
Bal tenyerét kihúzva a fogásból és már tajtékzó dühvel ragadta meg mind két kezével a fekete mágus gallérját, hogy aztán üvöltse újra pár centivel az arcától az előbbi mondatot.
-Vulpes pilum mutat, non mores. -dühe elszállt, mikor látta, hogy másodjára már felfogta barátja a szavak jelentését. Sokkos volt mindenki. Megértette, hogy elsőre nem figyelt oda mondanivalójára.
-Bocsánat! -tette hozzá nyugodt hangon elnézést kérve- De nincs sok időnk, meg kell mentenünk a fegyvereinket.
Nem sokat időzött, berohant az ajtón, ahonnan egyetlen füstoszlop hömpölygött ki a város barlangjának hűvös levegőjébe. Megpillantotta a sötét elf társait, akik többsége védővarázslattal védekeztek a megfulladás ellen és vödörrel illetve vízvarázslattal oltották a még menthető részeket. Ő arca elé kapta a kafiáját és nagy léptekkel megindult a pult felé, ahol látta, hogy még épségben van az oldalának támasztott a vörös elf lány fegyvere és még mindig mered ki a tetejéből a tőre, melyet már nem tudott, miért is állított bele annak idején. És köhögve földre rogyott, ahogy haladt az célja felé az ajtó és a bár között.
Vissza az elejére Go down
Csatabáró Mordon
Sámán
Csatabáró Mordon


Hozzászólások száma : 248
Munkahely : Minden idők legnagyobb ork sámánja és spirituális vezetője *morog*

Character sheet
Nép: Orkok

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-14, 6:05 pm

Mordon értetlenül nézett Vogonra, mert nem értette már semmit sem, sőt, már nem is izgatta semmi sem, unottan állt, és várt.
-Róka vagy sem, nem mindegy?- Válaszolja Mordon, majd miután az elf végzett a dolgával, fogta magát, és otthagyta. Megelégelte már a rohangálást, egy általa balszerencsésnek vélt fa tagja után, hisz eddig szinte minden elf bajba sodorta, és ez már sok volt neki. Nem kért sem a korukból fogva egyre növekvő egoizmusukból, és a túlkomplikált gondolatmenetükből sem, így hát abba az irányba indult, ami szemközt volt a Vogon által járttal, és eltűnt mellőle.
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-16, 1:21 pm

A sikátorból kirohanva erősen kapaszkodom Vogon kezébe, hiszen úgy hallottuk, hogy tűz ütött ki a városban. És a fogadóban. Hol? Ijedten kapkodom a fejemet, és eszembe jut a drága íjam, melyet egy igen neves kereskedőtől szeretem be. Vogon tőrje annyira nem érdekel, minden esetre erőteljesen rohanok utána.Szembe találkozunk egy ork-kal is, akinek hasonlóan disznó feje van, de szerencsére Vogon hamarosan le tudja róla venni az átkot, az ork pedig el is siet. Jobban is teszi, mert a fogadóbeli tűz egyre inkább terjed, a fogadó emeletei egymásra omlanak és hangos jajgatások és kiáltások szűrődnek át a füstökön.
- Vogon, biztos hogy... ? - tenném fel a kérdést, hogy biztos érnek-e annyit, mire a férfi már be is ront. Nincs más választásom, magamhoz kapok egy ruhadarabot, belenyomom egy vizes edénybe, és az arcom elé téve én is berontok a fogadóba, a férfi után. Gyors léptekkel Vogon után sietek, majd a földre vetem magam és a tüzet kikerülve igyekszem elérni az íjat. A tőrt egy egyszerű mágiával a kezembe röptetem, majd megfordulok és Vogonra nézek.
- Megvan, tűnés innen kifelé! - kiáltok a vizes ruha mögül, ám hangomat elnyomja a dörrenés, amivel ismét ledől egy emelet.
- Futás! - rántom fel a férfit a földről és nem foglalkozva a lángok mardosó érzésével, magam után húzva vonszolom ki a félájult férfit, hogy odakint végignézhessük, ahogy a számos emeletes fogadó egyszerűen magára omlik oda, ahol néhány perce még mi voltunk. Támogatva a férfit magam is köhögök egy darabot, és az egyik fal mellé érve egyszerűen leülök a földre, magam mellé húzva Vogont is és erőteljesen köhögve a vállára hajtom a fejét.
- Ennyit nem ért... - nézek az íjra. Hangos nyerítés töri meg a robaj utáni csendet, miközben néhány ló kitör a pajtából. Felpattanok és elkapom a saját lovam kantárját, majd halk szavakkal és simogatással nyugtatom meg az ijedt lovat.
- Gyere, menjünk egy kicsit távolabb ettől a zajtól! - pattanok fel a lóra és tartom a kezemet Vogon-nak, hogy üljön fel mögém. Talán még folytathatjuk azt, amit nem igazán fejeztünk be egy csendes, erdei tisztáson...
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-16, 6:26 pm


A Beebebrox látta a kétkedést Merilien szemében és hangjában, de már a fejébe vette, hogy a kedvenc tőréről nem fog lemondani. Rengetegszer találkozott már a tűzzel, ismerte a mezőkről, mikor az elejtett vadat sütötte meg, majd melegíti őt az éjszaka hidegében. De ott van a gyertyákban és fáklyákban. Felsorolni is rengeteg, hogy mennyiszer fordult meg az életében. S bár tudta, hogy ezek a lángok nem azok a barátságosak, amik segítik az elfet, de már sok fajtársa buzgón dolgozik a megfékezésükön. El fog bánni vele, de ami az övé, annak is kell maradnia.
Erejét és képességeit jócskán túlbecsülte, és hamarosan a fuldoklása figyelmeztette erre. Alig kapott levegőt, tüdejét megtöltötte a fekete füst. Csak a gyönyörű vér elf lány volt az, aki kimentette az utolsó pillanatban. Köhögve értek ki az ajtón, épp a plafon teljes beszakadása előtt. Hálás pillantást vetett a nőre. Szemeiből a vágy sugárzott.
-Ennyit nem ért... - mondta hitetlenkedve az ifjú elf butaságán.
-Hát... -markolászta még mindig kedves pengéjét, melyet most gyorsan becsúsztatott az övében lévő tokba- Sajnálom, hogy veszélybe sodortalak. Nem akartam.
*Elmerengett pár pillanatig a szemében, hogy milyen rossz érzés lenne most, ha történt volna a vörös szemek tulajdonosával valami. Úgy érezte, ki kell valamit találjon, hogy csökkentse ezt a kockázatot. Túl sok múlik a jövőjében azon, hogy olyan ne történhessen, amire gondolni sem akar.
Az istállóból elszabadultak a lovak, akik megbokrosodtak a katasztrófától. Merilien elkapta a lovát és felpattant rá. Sauruszt is látta fél szemmel, ahogy feléjük szalad a csörgő láncokkal az ellenkező irányból, abból a sikátorból, amiből nem rég jöttek ki.
- Gyere, menjünk egy kicsit távolabb ettől a zajtól! -mondta a csilingelő hangján. Egy percig a rabszolgakereskedőnek megfordult a fejében, hogy felpattan ő is mögé és itt hagyja hű hátasát és mindenki mást. Ez csak az ő estéjük lesz. De még egy picit nem tehette. Megfogta a felé nyújtott kezet, mintha el akarná fogadni, de egy gonosz rántással kibillentette a lovast, hogy egy csókot lopva ragadja meg a derekánál, majd az élvezetes pillanatok után ismét segítsen visszanyernie egyensúlyát.
-Még van egy kis elszámolni valója mind a kettőnknek. Ha jól sejtem, neked egy tréfás kedvű italkereskedővel. -kacsintott egyet- Nekem pedig még nem ért végett a napom. Egy órán belül végzek, ha neked úgy jó. Gyere a Beebebrox-házhoz! Nagyapám örülni fog két rokon látogatásának. „Amin naa Beebebrox. Amin now eller naa n van noarun amin man naa kesir.” Ahogy a családom mindig mondja, 'Beebebrox vagyok. Úgy gondolom, semmi sem távoli tőlem, ami elf'. Hagyd, hogy egy kis kárpótlást adjak, hogy ekkora galibát csináltam... -félénken hátra pillantott a kocsma maradványaira, ahonnan már holttesteket is húztak elő- … a lakosztályod körül! Megérdemelnénk egy nyugodt éjszakát. Ígérd meg, hogy így lesz! -gyermeki mosolya kiült az arcára, szemeiben égett a remény, hogy még viszont látja a Lumel család leszármazottját.
Miután elváltak, egy sötét elf fajtársához lépett, akit Telarban ismert meg. A lova kantárját a kezében fogva köszöntötte.
-Shalom, Akritep! Rég láttalak. Egy fontos munkám lenne a számodra, ha ráérsz most. -tudta, hogy a barátja szavára adhat. De nem tudta, van-e jelenleg elintézni való ügye, vagy a rendelkezésére tud állni egy bizalmas kérdésben.

/Amin naa Beebebrox. Amin now eller naa n van noarun amin man naa kesir. -az elf szótár szerinti jelentése: Beebebrox vagyok. Úgy gondolom, nem távoli tőlem semmi, ami elf.
Eredetije: Homo sum, nihil humani a me alienum puto. -Ember vagyok, és úgy gondolom, hogy nem idegen tőlem semmi emberi./


/Bocsánat Merilien! Még két kis epizódot ígértem ide Abunak és Iliánnak. Már régen ígérem nekik, hogy megbízást kapnak Vogontól. Remélem, nem haragszol./
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-17, 2:01 pm

/Aden/

* Aden felett lebegő efrit eleinte gond nélkül követi célpontját, majd mikor az felugorva hozzá kíván vágni egy kulacsnyi vizet, értetlenül néz célpontjára. Feladata ellent mond annak, hogy kikerülje ezt, az egyszerű támadást, de el kell ismernie, hogy ez a fizikai formában megbúvó egyserű célpont meglehetősen mozgékonynak bizonyul, így saját erejéből kell kibírni a felé hajított kulacs tartalmát.
Zaken bár nem látja, de fájdalom jelei jelennek meg az őt követő efrit arcán, és a róla visszapattanó flaska elégnek bizonyul, hogy egy röpke pillanatig elterelje annak figyelmét, így lehetőséget biztosítva a fattyúnak, hogy az efrit elveszítse feladatának tárgyát, de a flaska és annak szanaszét szórt tartalma közel sem elég ahhoz, hogy teljes mértékben megszabadulhasson ettől a lénytől.
A földön üldözők azonban egészen a házig követik prédájukat, a zárt ajtó láttán, egyszerűen füstszerű alakra váltva szöknek be a ház és az ajtó között meghúzódó szűk réseken. Mégis ez a művelet kellő időt biztosít Zakennek, hogy az ablakon keresztül távozhasson az efritek tudta nélkül.
A kitört ablak láttán csupán egyetlen pillanatig időznek, miközben megbizonyosodnak, hogy Aden nem kívánja csak átverni őket, és a házban próbál meghúzódni. A bent lakók értetlen és megdöbbent arckifejezése továbbra sem lankad, miközben az ablak felé mutatva próbálnak meg minél hamarabb megszabadulni a házukba lévő mágikus teremtményektől. Így végül az efritek hamarosan utána erednek, ahogy az őt megfigyelő efrit is bőszen keresi célpontját a magasból, így némileg téves információt továbbítva az Adent üldöző vadászok számára.
A sötétben megbúvó, annak ellenére, hogy láthatja az elhaladó efriteket fényét, mégsem érezheti biztonságban magát. Az ideiglenes nyugalmat kihasználva, érezheti, ahogy egy erőteljes tekintet még mindig őreá szegeződik. Mégis szemeivel hiába keresi ezt az illetőt, nem lelhet reá, csupán az üres távolba meredhet, hiszen az őt követő összeráncolódó szemöldök alatti tekintet a város másik végéről, és némileg eltérő irányból mered reá.
A döntés ezek után a fiatal menekülőn áll, vagy megpróbálja továbbra is elkerülni a reá irányuló tekinteteket, ezzel kockáztatva, hogy az üldöző efritek látómezejébe keveredik, vagy továbbra is meglapul a biztonságosnak vélt búvóhelyén, ezzel kitéve magát az esetlegesen ellene irányuló elfogási kísérleteknek. *
Vissza az elejére Go down
Akirtep Novalor
Sötét elf
Akirtep Novalor


Hozzászólások száma : 62
Életkor : 347
Munkahely : Változó

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-17, 7:40 pm

*Bólint, majd átnyújtja a kantárt Vogonnak.*

- Barátom! Miben segíthetek, látom nem telt épp kellemesen az elmúlt pár nap. Épp ráérek ha valami segítség kell mondd. Amúgy is... - a fogadó romjaira tekintett - meg kéne húznom magam valahol.

*Fejében semmi terv nem volt, de ennek az elfnek úgy is tartozik, illetve fordítva, van nála valami amit még megismerkedésük óta nem adott át neki, információ...

Remélte hogy Vogon kiadja neki amire kíváncsi, egy megbízásért cserébe és nem kell az erdőben meghúznia magát. Nem mintha zavarta volna a dolog, ott érezte magát otthon, ott mindene megvolt ami kellett, de nem hagyta nyugodni mi az amit Vogon még nem adott ki neki.*

- Indulhatunk Barátom?
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-17, 8:33 pm

Vogon megengedett egy mosolyt magának, bár ez igen furcsa volt a kocsma áldozatokat követelő lángjaiban. De örült annak, hogy egy napok óta halogatott ügyét végre megbízható emberre tudja bízni.
-Én egyelőre a városban kell maradjak, de egy hónap múlva csatlakozom hozzád. A vállalkozás veszélyes, egy erős varázslónőt kell elfogni, lehetőleg élve. Szőke emberi alakban látták Ambaron faluban, ahol a fogságból megszökött. Fel fogod ismerni az ezüst színű szeméről, ha a nyomára lelsz. Ez az utolsó információm a hollétéről. Kezd a kutatást itt és érdeklődj a helyieknél, miben tudnak segíteni a nyomára akadásban. Utána kövesd a nyomokat, ha elakadsz, kérdezősködj a nagyobb városokban. A szeme miatt biztosan sokan emlékeznek majd rá, ha pár napja látták valahol. A föld pedig biztosan nem nyelte el őt. -mondta, majd egy tekercset húzott elő a kabátjából- Ez egy kis segítség még, hogy ha harcra kerül a sor, túléld az összecsapást. Csak egyszer lehet használni és ha van kísérete, másra nem hat, csak őrá. A zárat felpattintod és a szöveges résszel előrefelé elé tartod. Ennyi csak a használata.
Vogon pár napja a fent említett községen Adennel áthaladva szerelte fel magát ezzel a lezárt papírossal. Amikor kis korában szorgosan olvasgatott mágiáról, megismerkedett több fogással. Ezek közzé tartozott, hogy mágusok körében népszerű nem viaszpecséttel lezárni azokat a varázstekercseket, amiket majdan harc közben akarnak használni, hanem selyem zsinórral kötik át, megadva a külsővel a figyelmeztetést, hogy egy értékes tárgyról van szó. Majd a madzag két szárát egy praktikus fém csattal zárják le, melyet akár két ujjal is meg lehet nyomni, hogy felpattanjon és így bármilyen körülmények között azonnal bevethető. A viasszal ellentétben sokkal biztosabb, hogy kinyílik és nem veszít a használójuk értékes másodperceket.
-Egy hónap múlva Telarban találkozunk. Ha addig sikerül elfognod, akkor nem csak Wolfgan információját kapod meg a nőért cserébe, de egy bőrpáncélt is kapsz mellé tőlem. A Vén Kujon tulaja elbújtatja veled együtt, amíg oda nem érek. Ha nem sikerül addig utolérnünk, akkor csatlakozom hozzád, és együtt folytatjuk a nyomozást. -mélyen a szemébe nézett. Sötét kék szemeiben csillogtak a lángok.- Én az estét nagyapám házában töltöm a Beebebrox-házban. Ha gondolod, elkísérhetsz, bár be kell előtte ugranom még egy kovácshoz.
*Elmerengett egy kis ideig a vendéglő romjain. Vajon hány ember rekedt bent, akiket ismer gyerekkorából vagy máshonnan? A Lumel családból egy távoli rokon épp úgy megszállt itt, mint egy több hónapja nem látott ismerőse. Kik maradtak bent? Arcán a gyász jeleit nem lehetett felismerni, a halált az élet részének tekintette. És a sajátján kívül nem sok olyan volt köztük, ami az ő ügyeihez tartozna. Dremer a saját ritmusára táncol, nem érdemes megzavarni.


A hozzászólást Vogon Beebebrox összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-11-19, 1:41 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-18, 2:50 am

*Eljött az ideje megpattanni innen, de még van egy kis gond. Az a szerencsétlen Vogon, vajon merre melengeti a ványadt valagát ilyenkor. Jó lenne összerámolni a taknyost aztán futni innen elfele amilyen gyorsan csak lehet. Nincs kedvem lemészárolni egy hadsereget. Ahogy látom elrohanni a kis Efriteket, s a fejem felett sem köröz egyik sem érzem eljött az idő az indulásra. De előtte még álcázni kéne magam valamilyen módon. Amihez jól jön táskám tartalma, pár félkész főzetnek elég ütős fekete színe van s az arcomon elég jól meg is marad. Pár röpke pillanat, s arcom már feketére festve emeli ki kék szemem. De van még kis probléma, az hagyjám hogy az arcom most nem olyan mint volt de senki nem venné be hogy ehhez az archoz ilyen hófehér haj párosul. Fogom össze majd egy vékony kötéllel össze fogom, s fejembe húzom a csukját úgy, hogy csak az orrom hegye látszódjon ki. Fegyverem három részre hajtom majd kabátom alatt rejtem el, már semmi árulkodó nincs arról, hogy én lennék az akit keresnek. Legalább is most külsőm eléggé megváltozott ahhoz, hogy még jó apám se ismerjen fel. Miután meggyőződtem arról, hogy az Efritek eltűntek és semmi nyomok körülöttem leugrok a pillanatnyi biztonságot adó fedezékemből. S elindulok megkerülve azt a házat amin keresztül ide jutottam. Igyekszek vissza azon bolt felé ahonnan ez az egész kiindult. Elvégre Vogon azt mondta oda jön vissza. Szapora léptekkel indultam vissza, tekintgettem körbe. Sokszor jól jön ez a látás, így már messziről ki tudom szúrni a lopózó ellenséget, főleg ha az tűzből van. Ami igen jól is jött most a sarkon nagy fényáradat, s irtózatos meleg. Azonnal megbújok egy ház ajtajában mi pont elég helyet adott nekem ahhoz, hogy eltakarja teljes egészemet. Óvatosan pillantottam ki a fal mögül, s láttam három kis tűzgolyócskát elfutni az utcán pontosan arra az irányba amerre indulni szeretnék. Az égre tekintve nem látom őrszemet. Ezért tovább indulok. Ha már egyszer erre jártak talán fel sem tűnik nekik, hogy valaki a nyomukban van. Ha semmi nem áll utamba a boltig meg sem állok.
Vissza az elejére Go down
Akirtep Novalor
Sötét elf
Akirtep Novalor


Hozzászólások száma : 62
Életkor : 347
Munkahely : Változó

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-19, 8:08 pm

*Akirtep átvette a tekercset Vogontól, szemügyre vette, majd szinte láthatatlan mozdulattal zsákjába dugta, némán bólintott.

- Ha ma még meghúzhatom ott magam azért hálás leszek, holnap pedig elindulok, megkeresem akit keresel. Remélem nem vezet félre valami vak koldus a keresésben...

*Bátorító mosoly fut át az arcán, nála már szinte felnevetésnek is lehetne nevezni. Karját kinyújtva azt utca felé mutatott jelezvén, indulhatnak.
Visszagondolt az régebbi csatájukra Vogonnal menet közben. Hmmm... egy bőrpáncél lehet hogy nem jönne rosszul. Valami azt súgta neki hogy az elkövetkező küldetések nehezebbek lesznek mint az eddigi apró cseprő kis vadászatok. De sok mindent megtudhat magáról vagy a múltjáról, ennyi kockázatot megér, no meg nem lehet mindig pitiáner fejvadász.*
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-19, 8:58 pm


A kereskedő csendesen sétált a fejvadász mellett a lovát vezetve maga után. Pár sarok múlva csendesen megszólalt egy ivó bejárata előtt.
-Nekem itt most találkoznom kell egy emberrel. A sarkon túl már láthatod nagyapa boltját. Onnan be lehet jutni majd a házba is, de várj meg, míg oda érek. Csak pár mondatot szeretnék váltani még valakivel.
*Ezzel a lovát oda kötötte az „italbolt” bejárata előtt furcsa mód ott lévő vályú karfájához. Bár ilyet nem sok helyen látni, úgy tűnt más vendégek is feszengés nélkül itt teszik le a hátasaikat. Felpillantva a cégtáblára...
~Hö... Sok furcsa kocsma nevét láttam már, egyesek kimondottan obszcén szavakkal keltettek rossz hírt maguknak, mások pedig úgy elrejtették a nevük ihletését, hogy csak a helyiek megkérdezésekor derült fény rá... De a „LovadraDűlő” eddig a leghomályosabb és a legvilágosabb egyben. Vajon az itató szokatlan elhelyezését magyarázza, hogy a távozó vendég nem találná meg az istállót, ezért inkább az útjába akadó első lóra borul? Ha az nem rúg bele egy hatalmasat, akkor a sajátját találta meg pont? Vagy a ház fala az, ami szegény párára omlik majd?
A gondolatainak nem jutott a végre a kilincs lenyomásáig, ugyanis a fal valóban úgy tűnt, mintha enyhén az utca irányába dőlne. Belépve viszont a név eredete teljes homályba veszett. Füst átható szaga, mely a csupasz falra akasztott fáklyatartók miatt belengte az egész helyiséget sűrű homályt okozott. A pultnál pedig a székek sorát megszakítva egy kitömött paripa volt az italos polcok felé nézve, aminek felnyergelt tetején az egyik vendég nagyokat kurjantva húzta meg a poharát. És eközben három másik vendég három külön irányból őt igyekeztek húzni... nos, leginkább lefelé. Láthatóan úgy gondolták, hogy a jó kedvű társuk már elég sokat ücsörgött a döglött állatuk tetején és ők következnek.
A Beebebrox miközben egy pohár bort kért magának megpillantotta azt, akiért ide jött. Előző szerencsétlen sorsú kocsmánál az egyik vendég épp azzal dicsekedett, hogy itt találkozott nem rég egy nagyon ügyes kováccsal, akitől egy tőrt vett. Boldog volt a szerencsétlenségben, hiszen elmondása szerint a rövid kardja eltört, miközben egy ablak beragadt zsalugáterét feszegette odabent a tűzben. Ha nem veszi át időben a megrendelését, akkor ott halt volna ő is, de az új penge sokkal könnyebben elbánt a makacs deszkákkal, mint a jóval drágább régi nagy vas. Vogon kíváncsi volt erre a mesterre. És az egyik vendégre bizony, aki láthatóan örömmel fogyasztotta italát pont rá illik a személyleírás. Így elindult felé, hogy köszöntse.
-Shalom, uram! Leülhetek egy kicsit? Egy kovácsot keresek, aki nem mindennapi eszközöket tud készíteni. Remélem jó helyen járok. -mosolygott és jó kedvűen ivott a poharából.
Vissza az elejére Go down
Csatabáró Mordon
Sámán
Csatabáró Mordon


Hozzászólások száma : 248
Munkahely : Minden idők legnagyobb ork sámánja és spirituális vezetője *morog*

Character sheet
Nép: Orkok

Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime2013-11-22, 8:19 pm

Mordon megelégelte már, hogy az elfek társasága mindig bajba sodorja őt, ezért feltett szándéka volt minél hamarabb elhagyni a várost, mégpedig minél hamarabb. Szerencsére többé-kevésbe megjegyezte a városban lerótt útjait, így hamar az egyik utcáról a másikra haladhatott, nem kellett útbaigazításért folyamodnia. A láthatáron feltűnt már a város kapuja, és ez elégedettséggel töltötte el. Nem kellett már tovább szenvednie a városban. Mikor nagy nehezen kiért a városból, már csak az volt hátra, hogy kitalálja merre is menjen tovább. A legjobb választásnak északot érezte, ezért kapásból arra indította útját, vissza sem nézve a számára zavaró városra.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Gwaith-dúr, a sötét elfek városa   Gwaith-dúr, a sötét elfek városa - Page 6 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Gwaith-dúr, a sötét elfek városa
Vissza az elejére 
6 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Olassië, az elfek városa
» Orod Opelë, a fehér elfek városa
» Elfek népe
» Ekorin városa
» Savanti - A vizek városa

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria peremvidéke és azon túl :: Sárkány-hegység-
Ugrás: