LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)

Go down 
+30
Mia Ruton
Shuga
Glorien
Kroloth Naelgrath
Isabelle
Hossin
Aldo Barras
Daxa Lavenir
Garret Silvershard
Jeremy Talbot
Ryn von Samok
Kesa Klensbane
Fela Husani
Amíra Nox
Merilien Lumel'Auvrea
Darthys Indoril
Wyerre von Morhan
Nawarean
Lysanor Eweny
Edward Dylan
Haleran
Dremer
Vastörő Regendorf
Helen Hoa
Arielle
Akahana
Carnë
Mitsuko Midnight
Alex Ian Keegan
Mesélő
34 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Next
SzerzőÜzenet
Mia Ruton
Feketeköpenyes
Mia Ruton


Hozzászólások száma : 444
Életkor : 28
Munkahely : Valiani Tanácsháza

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-23, 9:16 pm

Ahogy Mia megfordul, nem, nem a fiú az, hanem a főnök...kezében villant a kés.
Hirtelen ötlettel annyit kiált sikítva, hogy megzavarja a fickót:
- Nem volt még elég???
De a férfi felé kap a tőrrel, a lány kis deréktornával tud csak kitérni a penge elől.
- Add ide, amit a Vigyorgó Tomtól szereztél meg. Az az enyém! Én bíztam meg hogy hozza el. ELőleget is fizettem neki. Vagy talán azt állítod, hogy elfelejtette ezt elmondani? De akkor is az enyém az a ládika.
- Nincs nálam semmi- kiabál a lány és szökellne el onnan, de a főnök folyton elébe kerül, Miának nem sok esélyt hagyva.
Hirtelen ötlettel a Kosomer játék dobozát kiveszi a tarisznyájából és a földre dobja, kettejüktől kicsit távolabb.
- Nesze! Légy vele boldog!
Míg a fickó eldönti mit akar csinálni, ellép és lehajol-e a dobozért, addig a lány visszanéz az épületre, mit csinálhat Shuga?
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-23, 9:31 pm

Neki támaszkodom az egyik sírnak a fiu futna de sajna a föld az én területem nyakig berántom a temető földjébe. Majd vidáman sétálva megyek a dulakodó párocska után. Nem kell messzire mennem ahogy látom a pénzem dobná a vén trógernek aki lehajol én kényelmesen mögé lépek amint föl áll meg kocogtatom a jobb vállát majd ahogy felém fordul aludni küldöm. Előhúzom a kardomat
Most hogy a zavaró tényezőktől megszabadultam ideje fizetned majd célirányosan a torkához illesztem a kardom.
Vissza az elejére Go down
Mia Ruton
Feketeköpenyes
Mia Ruton


Hozzászólások száma : 444
Életkor : 28
Munkahely : Valiani Tanácsháza

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-23, 10:24 pm

- Na akkor vágd csak el a torkom, ha úgy érzed tartozom neked a becsületes játékodért.-Mondja Mia egyenesen Shuga szemébe nézve, a becsületes jelzőnek nyomatékot adva.- Visszaszámoltam a lépéseket varázsló. Említettem már, hogy engem nehéz átverni, mert figyelek a részletekre.
- De ha úgy érzed, hogy fizetnem kell a szoláglatodért, amit az orgazdával és társaival tettél, nos...tessék, ne tétovázz, ami ott van a dobozkában a tiéd lehet a lovagias szolgálatodért. Megmentettél, a hajam szála se görbült.

Azzal egy mozdulattal az ujjait a kard pengéjéhez teszi és ha Shuga nem akarja lemetszeni az ujjait, hanem hagyja, akkor lassan eltolja a karcsú fehér nyakától a pengét. Nyel egyet és mielőtt egy lépést ellép, fehér kendőt vesz elő és belerejti vérző kezét.a kendő pillanatokon belül vörös lesz a vértől, de Mia nem figyel rá...
Bicegni viszont biccen egyet-kettőt és hangosan felszisszenve behunyja a szemeit. Most veszi csak észre, hogy teljesen szétzúzták a kövek a lábfejét...az is több sebből vérzik, a bőre is lejött. a csizmát kér ráhúzni... Összeszorítja a fogát, majd egy könnycseppet morzsol el a kézfejével észrevétlen akarva rejteni...Eddig biztosan a stressztől nem fájt. Akárhogy is van, akár lazít a fogáson SHuga, akár engedi menni is, akár nem, láthatja, hogy a lányka szenved.
Mit csinál vajon? Lehajol a dobozért? vagy ott hagyja és a lány után mozdul?
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-23, 10:43 pm

Mégha a redves dobozba lenne a pénzem de abba csak a tábla van ....
Etes mást, kérem az erszényből a rám eső részt. Mindenki előtt elismerted a döntetlent az hogy csaltam lényegtelen te meg lenyúltad a tábornokait szóval döntetlen.
Kérem a pénzem tőle ismét megvárom amíg leül mert ahogy elnézem mostanában nem megy innen sehova.
Tehát a 22 darnámat kérném és ha meg kérsz esetleg a sebeidet is eltüntetem.
Majd kérés nélkül leguggolok erősen megmarkolom a lábát az sem zavar ha felszisszen betemetem a lábfejét majd-terrenum medico -szavakkal gyógyítani kezdem mivel sérült is és gyengébb is mint én satuként fogom az eltemetett lábát amíg el nem kezd gyógyulni a lába ott szerintem már ő is lenyugszik. Vissza fordulok durmoló alakhoz és megnézem mivel tehetném könnyebbé ha már balga módon belém futott


A hozzászólást Shuga összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2019-07-21, 11:25 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Mia Ruton
Feketeköpenyes
Mia Ruton


Hozzászólások száma : 444
Életkor : 28
Munkahely : Valiani Tanácsháza

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-23, 10:48 pm

-Csaló! - kezdi elerőtlenedő hangon a lány, amikor váratlanul megfogja a férfi a lábfejét, és ráolvas valamit. Közben meg is szorítja és Mia gyenge keringésének és össze-vissza kalapáló szívének már nem kell több...Menni akarna, tenni akarna, de hiába...csak nemes egyszerűséggel ráomlik Shuga vállára.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-23, 10:54 pm

Remek kidőlt még ez is .... Na de némi pénzel gazdagabban plusz egy sózsákkal a vállamon nagyon boldog leszek. Amíg ájult felpofozom fúriát és kiszedem belőle mi a fenét akar tőle . Jobbik modoromat veszem elő alig pár pofon és már dalol is. Nem lep meg hogy kergette de akkor se kell rögtön betámadni. Újra álomföldjére küldöm és vissza fordulok a kislányhoz felkapom majd bemegyek a fogadóba. A fogadós furán néz rám én meg ne törődök vele kiveszek egy szobát. Befektetem az ágyba betakarom én meg leülök a székre és várok.
Vissza az elejére Go down
Mia Ruton
Feketeköpenyes
Mia Ruton


Hozzászólások száma : 444
Életkor : 28
Munkahely : Valiani Tanácsháza

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-23, 11:10 pm

Mia furcsán kóválygó fejjel ébred, Émelyeg és...az ágy patyolat, de valaki hangosan szuszog a sötétben.
- Hol vagyok? Apám? Kérdi az éjszakai csendbe.
Lassan felül és ..
- Nagyon szomjas vagyok, atyám. Kérem!- Lassan fedezi fel, hogy nem otthon van az arany folyókmellett, vagy a császári palota baldahinos lakosztályában. Még csak nem is kislány már. Apránként felrémlik előtte Lanuria egzozitkus tája a zöld fáival és egy hófehér hajú, gyönyörű vörös mágussal, akinek sosem fog a karjaiba omlani, meg egy barnamágus is odatolakszik a képek közé...Ki is ő? Jaj!
- Csak nem őn az...Shuga?!- Suttogja a szobába, ahova csak a hold sápadt fénye hull be- Mi történt uram?
Hangja most gyenge és kislányos, semmi megjátszás nincsen benne, inkább valami megmagyarázhatatlan szomorúság. Valami végtelen zord és rideg kézként fojtja belé a további szót.
Majd a lány a férfi keze után kap, mintha biztosan akarná tudni, hogy ott van, hogy tényleg ott ül. Megszorítja azt és nem is engedi el többet.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-23, 11:17 pm

- Hol vagyok? Apám?
- Nagyon szomjas vagyok, atyám. Kérem!- megtöltök egy poharat vízel és felé lépek
- Csak nem őn az...Shuga?! meg szorítja kezem elég gyenge még de kifeszítem és a poharat adom a kezébe.
De én vagyok nem terveztem othagyni a temetőben valahogy nem volt hozzá gyomrom
Vissza ülök a székbe és csendesen figyelem amíg végre kitisztul a tudata.
és most várom a történetet mit akar tőled az a korcs
Vissza az elejére Go down
Mia Ruton
Feketeköpenyes
Mia Ruton


Hozzászólások száma : 444
Életkor : 28
Munkahely : Valiani Tanácsháza

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-23, 11:39 pm

Lassan magához tér. Bántja a fülét a tegező szó, kissé modortalan, de valahogy ...
- Elfogadom a tegezésed.- De szeme, mit megvilágít a halvány holdsugár, most mélabús, sőt búskomor.- Rendben van.
Belekortyol a vízbe, majd mohón iszik belőle. Aztán kicsit megered a nyelve, bár még nem döntötte el, hogy mennyit tudhat meg Shuga őróla.
- Ismerek egy tolvajt, A Vigyorgó Tomot. Át..ö... hosszában átvágták a száját és olyan, mintha mindig... Szóval Megkértem Tomot, hozzon el nekem valamit, egy kis csecsebecsét valakitől akinek rengeteg olyan van. Nem is hiányolná, egészen tiszta üzlet. Nekem viszont fontos a kőgyűjteményemhez. Tomot vártam a kristállyal, de nem érkezett meg. Gondoltam kicsit várhatok, de untam magam és a többit tudod. Én nem fizettem Tomnak előleget. Soha nem adok ilyeneknek, de az a fickó, aki orgazda, nos ő ezek szerint fizetett neki előre is. Tom mindkettőnket átvert. Most se kristály se hírek, csak ez a csete-paté. Pedig a kövek ereje ...de azt hiszem ezt te még nálam is jobban tudod. Édesanyám imádta a köveket. Tőle örököltem a szenvedélyemet, és ahol van egy varázshatalmú kristály, vagy kő, azt kiszimatolom, sőt, vannak erre embereim. Egész kopófalka.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-24, 12:23 am

Kristályok? Milyen kristályok? Engem is érdekelnek az egyedi jellegzetes darabok. Szólalok meg.
és eltöprengek vajon az én köveim merre lehetnek. Megjegyzendő ne add a kezébe ha meg van ...
Vissza az elejére Go down
Mia Ruton
Feketeköpenyes
Mia Ruton


Hozzászólások száma : 444
Életkor : 28
Munkahely : Valiani Tanácsháza

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-24, 11:45 am

Shugának is felcsillan a szeme a kristályra.
- Nocsak... Amennyire tudom, szerzett darabok, valaki gyűjteményt készít belőlük. Neki már rengeteg van, a leírások alapján ezek nagy erejű kövek. Most szerzett hozzá egy tucattal, ebből akartam egyet, mielőtt beteszi a szigorúan őrzött gyűjteménybe. Így viszont, ha betették a gyűjteménybe, vagy ha eltűnt a megszerezettel vagy megszerezettekkel a tolvaj, nos...rengetegbe lesz megszerezni belőle, vagy..meg kell találni a tolvajt, hogy tudjam, lopott e az újabb kövekből.
Elgondolkodva bámult maga elé, majdnem kilöttyintette a maradék vizet az ágyra.
-Elnézést! Elgyengültem. Tudod, láttam... de ezt el se tudod képzelni... Ilyen kövem még nincsen. Nagyon veszélyes bizonyos mágiával rendelkező mágusok kezében...hófehér kristály! Gyönyörű és sokat adnék egyért!
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-24, 12:15 pm

Hm fehér kristályok tényleg ritkák és egyediek az hogy ismeri őket érdekessé tette irányomba.
És most már a kis tolvajára koncentrálhatok, még hogy sokat adna ki se tudná fizetni az árát, ha tudná mire vadászik és használni is tudná még megértem de egy gyűjtő? Na mindegy egyelőre jobb ha kísérem és közelebb jutok az enyémekhez is.
Jobb esetben merre szoktál ezzel a tolvajjal üzletelni? vágom hozzá az első indiszkrét kérdésemet, majd a másodikat is.
És amikor neki forró merre fele? Gyorsan meg kell találnunk nagyon úgy néz ki hogy többen is hajtanak rájuk nem kellene hagyni hogy be előzzenek minket mosolyodom el.
Vissza az elejére Go down
Mia Ruton
Feketeköpenyes
Mia Ruton


Hozzászólások száma : 444
Életkor : 28
Munkahely : Valiani Tanácsháza

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-24, 12:48 pm

Kikászálódik az ágyból. nem vonzza már az éjszakai pihenés. Az ablakot akármilyen hideg is jön be, sarkig kitárja és odaáll, arccal kifelé. Hosszú haja lobog a szélben.
- Jobb itt, közelebb érzem magam a természethez, mint ahol lakom, a főváros szívében, Itt hallom az éji ragadozókat is.
Egy denevérraj irdatlan sipítására felkacag és megfordul. Kibomló sötét hajzuhatagát az arca elé fújja a szél. A közelből elnyújtott vonyítás hallatszik, nem kutyáé. Annál hátborzongatóbb, hogy egyszerre 6 hangfekvésben érkezik rá válasz, több irányból. Mia arca felderül, pillanatot mélázva hallgatózik még, aztán belekezd.
- Itt nem messzi, ha kelet felé tartunk, már nem csak mező és erdősávok vannak, hanem kezdődik a tenger. Csodálatos, gyönyörű látomás...- Mintha egy férfi egy lányt dicsérne, úgy hangzik ez.
- Úgy látom, Shuga, hogy nem vagy idevalósi. Mond csak, mennyire ismered a Valiant?
Azzal odalép a férfihez és bármint hadakozna is az érintésre, lágyan kézen fogja és finoman odavezeti az ablakhoz.
- Látod, amott a kikőtő fényei. A egyárbocosokat útra készítik. Ott találkozom vele, ha neki problémás, ott él valahol a kikötőnél. Nyugalmas időkben egy a városházától kissé félreeső sikátorban szoktunk találkozni.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-24, 1:00 pm

- Úgy látom, Shuga, hogy nem vagy idevalósi. Mond csak, mennyire ismered a Valiant? Majd közelebb lép és az ablakhoz húz és folytatja.
- Látod, amott a kikőtő fényei. A egyárbocosokat útra készítik. Ott találkozom vele, ha neki problémás, ott él valahol a kikötőnél. Nyugalmas időkben egy a városházától kissé félreeső sikátorban szoktunk találkozni.
Nem ismeretlen számomra csak elég ritkán járok erre felé a fogadót is ezért választottam mert egy felhajtóm azt állította a kristályaim itt lesznek ma. Egyébként csúnyán végezted volna morgom az orrom alatt az utolsó mondatot. A lényeg hogy a kikötő vizet jelent ami hát brr és nedves is. Szóval a kikötő ....
Vissza az elejére Go down
Mia Ruton
Feketeköpenyes
Mia Ruton


Hozzászólások száma : 444
Életkor : 28
Munkahely : Valiani Tanácsháza

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-24, 3:59 pm

Morog. Mia nem is érti, miért morog, de morog. Biztos mindig ilyen zsörtölődős, keménykedős.
A lány viszont egészen felpezseg a beszéd során.
- Szerintem most kéne indulni és megkeresni Tomot. A kikötőben biztosan megleljük még pirkadat előtt!

A ruháit rendbe szedi, majd gyertyát gyújt az asztalon. Az ablak tükrében feltűzi a haját egy arasznyi hosszú és hegyes tűvel, ami inkább Shuga araszában mérendő. Ezzel a tűvel már sebzett meg egyszer egy veszélyes alakot, azóta kedveli, szinte kabalaként hordja magával sötét, kies helyekre. A ruhájába szokta rejteni máskor.
Láthatóan össze is kapta magát, pár szemvillanásnyi mozdulattal ellenőrzi, meg van-e mindene, a szütyőkéi, és bennük lapuló pénz és apróságok, majd a szék karjára akasztott tarisznyáját megérintve megáll az asztal mellett.
Kérdőn néz a barnamágusra.
Vissza az elejére Go down
Shuga
Barnaköpenyes
Shuga


Hozzászólások száma : 1047
Életkor : 45

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-24, 4:15 pm

Lehajtom fejem majd az ajtó felé intek hogy mehetünk. De tudom hogy fájni fog a kikötő sose békés környék és van egy sanda gyanúm a kicsi lány rangját illetően, de hát a kristályok felül írják az aggódást pláne ha azok amiket keresek.
Menjünk nem sok időnk van gyanítom kedves barátaink is összekaparták magukat és az összetört lelküket ne előzzenek meg minket vigyorodom el. De a kora esti testmozgás jót tett mert rájöttem hogy még van mit csiszolnom a varázslatomon túl hamar szakadt meg.
Vissza az elejére Go down
Mia Ruton
Feketeköpenyes
Mia Ruton


Hozzászólások száma : 444
Életkor : 28
Munkahely : Valiani Tanácsháza

Character sheet
Nép: Mágusok

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-24, 4:34 pm

- Gyalog megyünk, közel van!
Ahogy kilépnek a kapun, a hűs szél borzolja a hajukat, ruhájukat. Máris kiszabadít pár rakoncátlan tincset Mia kontyából. Szoknyájába is belekap. Nincs a legjobb idő a partra menni, ott biztosan hűvösebb is van. De a lány gyorsan szedi rövid lábait, hogy lépést tartsanak. Majd szórakozottan belekarol a magas férfi karjába.
- Látom, hogy elgondolkodtál. Ha nem a te kristályaid, akkor segítek megkeresni azokat is. Mond el, milyenek a tieid? Hátha láttam már belőle!

// Folytatás a Birodalmi Kikötőben //
Vissza az elejére Go down
Isabelle
Fehér elf
Isabelle


Hozzászólások száma : 37

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-28, 3:20 pm


Kroloth - Időn túli

Családja utolsó tagjának elvesztése után egy évig céltalanul bolyongott Lanuria világában, míg nem egy nap megunta a tétlenséget, összeszedte magát, és a főváros felé vette az irányt. Eldöntötte, hogy rendbe szedi magát anyagilag és új életet kezd, a múlt dolgait maga mögött hagyva.
Két hónap alatt sikeresen elérte a főváros kapuit, majd amikor átlépte a városhatárt a szeme elé táruló látvány miatt elakadt a lélegzete. Gyönyörűnek találta a várost, viszont a tömeges emberáradat megijesztette, figyelte az nyüzsgésüket, minden egyes mozdulatukat. Apró kecses mozdulatokkal igyekezett kikerülni az útjában álló embereket és egy csendesebb utca felé vette az irányt.
Az utca, ahol haladt a város peremére vezette. Körülnézett és egy „ Nagy Kaszás” nevű fogadót pillantott meg, elindult a fogadó felé, amikor megpillantott a ház jobb oldalánál egy kis temetőt. Egy pillanatra kirázta a hideg, majd mély levegőt vett és belépett a fogadóba. Meglepettségére, voltak a fogadóban, személyzet és vendégek is egyaránt akiknek akaratlanul is magára vonta a figyelmét, mivel az ajtó hangosan becsapódott mögötte. Nem törődve az őt méregető tekintetekkel, a bárpulthoz sétált és felült az egyik bárszékre, majd amikor kényelembe helyezte magát a fogadósra néz:
- Egy pohár vizet kérnék, köszönöm.
Igyekezett a fogadós felé villantani egy gyenge mosolyt, majd elővette Lanuria térképét és úgy tett, mintha a papírt tanulmányozná, közben pedig csak a vendégek beszélgetéseit igyekezett kihallgatni, hátha megtud valami pletykát, vagy esetleg információkat a városról.


A hozzászólást Isabelle összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2016-04-29, 12:01 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Kroloth Naelgrath
Ezüst sárkány
Kroloth Naelgrath


Hozzászólások száma : 48
Munkahely : Zsoldos

Character sheet
Nép:

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-28, 4:04 pm

Isabelle - Időn túli

Kilóg a város nyüzsgéséből. Egy hajlott hátú öregasszony előtt sétál, hátán egy nagy zsákot cipel, talán alma lehet benne. Szinte utat tör a tömegben, ami nem esik nehezére, magas alakjának, oldalán nyugvó kardjának sokan csodájára járnak és megállva térnek ki az útjából. Végül elérik a piacot, ahol az egyik még üres bódéhoz érve leteszi a zsákot.
- Köszönöm kincsem, innentől elboldogulok. Itt van ni' a darnád! Ég áldjon! - nyomja Udoroth kezébe a három fénylő érmét az öregasszony, majd elkezdi kipakolni portékáját. A tenyerébe rakott érméket a férfi elteszi, majd elindul. Nem sok, de némi cipekedésért egészen jó ár. Útját a város forgatagából kifelé veszi. Hallott egy helyről, a "Kaszás" fogadóról, ami a város peremén van, s mivel tudja, hogy munkát legjobban az ilyen helyeken lehet összeszedni, nyugodt lépteivel arra felé veszi az irányt.
Nem telik bele sok időbe, hogy megtalálja a helyet, bár takarosabbnak tűnik, mint ahogy a nevéből azt sejteni lehet. Belépve egy fogadó szokásos környezete fogadja, ami számára azért megnyugtató jel, mert ezek (felszolgálók, pultos és vendégek) elengedhetetlenek ahhoz, hogy újabb munkát találjon. A pulthoz lép, ahol ülnek már páran, köztük egy nő, aki egy térképet vizslat. Tőle nem messze állok meg, majd nézek a pultosra, aki rám pillant.
- Mit adhatok? - kérdi, mire a férfi a pultra teszi azt a pár darnát, amit kapott.
- Egy pohár bort és információt. - mondja mély baritonján. Szeme sarkából az elf nőre néz maga mellett, de tekintete visszakúszik a fogadósra, amint az elé teszi a poharat és elveszi a darnákat.
- Milyen információ kellene? - kérdi karba téve kezeit.
- Zsoldos munkát keresek. Tud valamit ajánlani? Karavánoktól elkezdve testőrségen át minden érdekel. - mondja, de rá se bagózik saját poharára.
Vissza az elejére Go down
Isabelle
Fehér elf
Isabelle


Hozzászólások száma : 37

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-28, 4:47 pm

Kroloth - Időn túli

Amikor megkapja a kért pohár vizét, a fogadós felé bólint, majd tovább figyeli a környezetét hátha hall valami érdekeset, amikor az ajtó nyikorgására lesz figyelmes. Legszívesebben hátrafordulna, hogy meglesse ki tért be a fogadóba, de mégse teszi, mivel a most érkezett férfi a pulthoz lép, így a szeme sarkából szemügyre tudja venni. A férfi és a fogadós között folytatott beszélgetés sokkal érdekesebbnek bizonyul, mint a vendégeké.
- Van egy vendégünk, aki küldetései után mindig betér a fogadónkba. Neki kéne két testőr, pontosabban a családját kéne elkísérni A-pontból B-be, mivel ő maga nem tud velük tartani. –mondja a fogadós, megnézve magának a férfit. - Ha érdekel, beszélhetek vele a nevedben. Feltéve, ha van társad.
- Előbb mennének egyedül ijedtünkben, ha a család meglátná milyen zsoldost bérelt fel nekik az Ön ismerőse. –fűzi hozzá halkan Isabelle, továbbra is a térképét figyelve. Egy pillanatra emeli fel csak a fejét.
A fogadóba benyit egy jól láthatóan részeg ember, aki a pulthoz sétálna, de a Kroloth hátának ütközik. Hunyorogva, mocskos kezével végig tapogatja a férfit. Amikor eljut a tudatáig, hogy előtte egy ember áll, megkerüli és eltehénkedik a pulton fellökve mozdulatával Kroloth borospoharát, és összegyűrve Isabelle térképét.


A hozzászólást Isabelle összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2016-04-29, 12:01 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Kroloth Naelgrath
Ezüst sárkány
Kroloth Naelgrath


Hozzászólások száma : 48
Munkahely : Zsoldos

Character sheet
Nép:

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-28, 5:11 pm

Isabelle - Időn túli

Csendben hallgatja a fogadóst, aki már mesél is az egyik vendégéről. Ezért szeret ilyen helyeken munkát keresni: mindig találni valakit, vagy valamit. Azonban a kitételek nem neki kedveznek, ugyan is ő egyedül dolgozik. Mikor kinyitná a száját, hogy feleljen, a mellette lévő nő halk megjegyzést tesz külsejére. Kissé összehúzva a szemöldökeit figyeli szúrósan a nőt.
- Egy őzikének biztos jobban örülnének kísérőnek, de kétlem, hogy sokáig húznák. Tudja, ebben a szakmában előnyt jelent a megfélemlítő külső. - mondja, majd hirtelen lépést hall maga mögött. Hátra néz, a részeg, aki be sétált az előbb épp neki esik, és láthatóan azt se nagyon tudja már merre van. Kicsit arrébb áll, hogy azért megtalálja a pultot, ám talán ez hiba volt, ugyan is sikerül feldöntenie a poharat, és ráfeküdnie a térképre. A férfi láthatóan nem sajnálja a borát, ellenben a fogadóssal, aki Dremert emlegetve kezdi törülgetni a vörös nedűt a pultról.
- Már megint mit keresel itt? Tegnap is haza küldtelek már, elijeszted a vendégeket! - Mivel a részeg kezd igen útban lenni, és láthatóan már kezd áttérni az alvás fázisba, a sárkány megfogja a grabancánál, majd egyszerűen lehúzza a pultról és elengedi, hogy hátra dőlhessen, elterülhessen a padlón, ha akar. Innentől nem szentel neki több figyelmet, csak akkor, ha a fazon továbbra is irritálni fogja valamilyen módon, bár amilyen részeg, talán a földről sem fog tudni felkelni. Csak pár másodpercig figyeli a földre esőt, azután visszapillant az elfre. - Elnézést, hol is tartottunk, kedves..? - viszi fel a hangsúlyt, hogy egyúttal meg is érdeklődje a nő nevét.
Vissza az elejére Go down
Isabelle
Fehér elf
Isabelle


Hozzászólások száma : 37

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-28, 5:51 pm


Kroloth - Időn túli

A fogadóra egy pillanatra feszült csend ülepszik, az összes tekintet rájuk szegeződik, majd amikor a részeg ember hangos nyögéssel elterül a földön, újra folytatódik a nyüzsgés, de immáron az előbb történt eseményekről. A részeg ember nem adja fel próbálkozik felkelni, ha tudja elkapja Kroloth lábát vagy kezét, bár már elég homályos a látása.
Isabelle. – válaszolta a férfi kérdésére, ami után szépen kisimítja a papírját, összehajtogatja, majd a zsebébe teszi és a férfi felé fordul.
- Lehet, hogy egy őzike ugyanúgy megtudja védeni magát, mint egy 2 méter magas… - végigméri a férfit.- ember, aki ráadásul úgy néz ki, mint egy csontváz.
Teljesen nyugodt hangsúllyal mondja ki a szavakat, közben mindvégig mélyen a férfi szembe néz.
- Úgy látom elfogyott a bora.
Lepillant a pultra, majd elégedett mosolyra húzza a száját.
- Milyen kár.
Férfi szemébe nézve, ajkaihoz emelve a poharat lehúzza az utolsó korty vizet, majd lerakja a poharat a pultja. Az előbb pulton lévő kezét leengedi a teste mellé, hogy minél jobban takarásban legyen keze. Lenéz a földön fekvő emberre, finoman megmozgatja ujjait, amikből kék lángok bújnak elő. Szeme a részegről, Kroloth lábára vándorol, majd szépen lassan fölfele a szeméig. Varázslat segítségével, alig észrevehetően megemeli a részeg hátát, hogy elérhető legyen számára Kroloth lába, amibe belekapaszkodhat.


A hozzászólást Isabelle összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2016-04-29, 12:00 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Kroloth Naelgrath
Ezüst sárkány
Kroloth Naelgrath


Hozzászólások száma : 48
Munkahely : Zsoldos

Character sheet
Nép:

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-28, 6:27 pm

Isabelle - Időn túli

A lány szavaira Udoroth meglepődik, de ennek jelét nem mutatja magán. A pimasz szavakra, egy halovány félmosoly kúszik arcára, szilárdan tartva a türkiz szemeit a nő pillantásában. Éppen csak akkor pillant el róla, mikor a nő poharához nyúl, iszik, majd lerakja azt. Éppen visszanéz a nőre, mikor érzi, hogy megragadják a lábát, s mintha mást is érezne... talán mágiát? Kelletlenül, és mérgesen pillant le a részegre, aki immár másodszorra zavarja meg. Dühében kicsit összébb húzza a szemeit, majd felpillant az elfre.
- Bocsásson meg egy pillanatra. - mondja a nőnek, majd egyszerűen lehajol a részegért, hogy megfogja azt az ingénél fogva. Ha ellenkezik, akkor kap egyet az arcába, bár ügyel arra, hogy ne legyen túl erős az ütés. Mivel sárkány, fizikuma sokkal erősebb egy átlag emberénél, egy rossz mozdulattal akár meg is ölheti, de neki ez nem célja. Ha a részeg végre ellazul, a férfi felegyenesedve indul meg vele a fogadó ajtaja felé, maga mellett húzva a férfit. Amint elérte az ajtót, kinyitja azt, majd a legegyszerűbb mozdulattal az utcára löki. A járókelők meglepetten lépnek arrébb és nézik őket, egészen addig, míg Udoroth be nem csukja az ajtót, majd visszasétál a nőhöz. - Szóval maga volna az őz? Bocsássa meg gorombaságom. A nevem Udoroth. - nyújtja felé a kezét, és ha Isabelle elfogadja, akkor az illem szerint szinte hozzá se érve ajkaival csókot ad kézfejére. "Nemesnek született", szóval illik is akként viselkednie. - Ha ez az őz ennyire magabiztos, talán segíthetne egy csontváznak, nehogy az elijessze a leendő munkaadóit. Egyedül úgy sem mehet, kellene neki egy társ. Természetesen, csak ha nincs jobb dolga. - mondja halovány félmosollyal az arcán, kissé végig mérve a nőt, fegyvert, vagy mágia használatra utaló jeleket keresve.
Vissza az elejére Go down
Isabelle
Fehér elf
Isabelle


Hozzászólások száma : 37

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-28, 7:26 pm

Kroloth - Időn túli

- És ha nem bocsátom meg Önnek?
Szól a férfi után, majd vigyorogva nézi művének kimenetelét, igaz hogy megsajnálta a részeg embert amikor Udoroth ellátta a baját, de erről ő nem tehet, csak segített neki, hogy megpróbáljon feltápászkodni. Az események kisebb-nagyobb ujjongást vált ki a fogadó vendégeiből.
A részeg ember visszavágna, ha tudna, de már annyira elnyomta az alkohol, hogy nem tud semmit sem csinálni, és végül kint végzi az utcán, elterülve a földön.
Isabell rendezi vonásait, egyenesen néz a férfire, mintha nem hatották volna meg a történtek, pedig nagyon is kedvére való volt az eseménysor.
- Előfordulhat, hogy én vagyok, bár nem biztosítom felőle.
Reméli, hogy megzavarta a férfit éppúgy, mint amikor Udoroth felé nyújtotta a kezét, mert nem szokott hozzá az ilyen gesztusokhoz ezért vonakodva, bár de a férfi kezébe fekteti a kezét, és az első adandó alkalommal elhúzza a kezét, ha lehetősége van rá.
- Ha elfogadom, akkor mi a biztosíték, arra, hogy nem fogom úgy végezni, mint a részeg ember vagy rosszabbul, esetleg holtan?
Bök a fejével az ajtó irányába.
A fogadós tekintete lányról a fiúra vándorol, majd vissza. Keresztbe vonja karjait maga előtt majd így szól:
- Ha megegyeztek, szívesen elviszem Önöket holnap reggel a vendégemhez, akinél meg tudnak egyezni a munka további részleteiről.


A hozzászólást Isabelle összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2016-04-29, 12:00 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Kroloth Naelgrath
Ezüst sárkány
Kroloth Naelgrath


Hozzászólások száma : 48
Munkahely : Zsoldos

Character sheet
Nép:

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-28, 7:57 pm

Isabelle - Időn túli

A nő kérdésére hátra pillant menet közben, így látja rajta a vigyort, amire csak egy fél mosolyt enged meg magának. Miután kipenderítette a fogadóból a kellemetlen tényezőt, vissza sétál és immár helyet is foglal. Kérdésére elsőre a nő egy "talánnal" válaszol, bár későbbi szavaival biztosítja, hogy igen is magára gondolt. Kérdésére halkan elneveti magát, majd mikor a fogadós oda szól nekik, biccent, hogy rendben.
- Majd szólunk. - mondja a fogadósnak, majd újra a nőre pillant. - Nocsak, nem éppen azt mondta, hogy egy őz is lehet képes megvédeni magát? - kérdi elégedett, halkan nevetéssel, aztán komolyra fordítva a szót rápillant. - Lehet, hogy rossz alaknak tűnök de a gerincem a helyén van. Nem bántok sem nőket, sem gyermekeket, amíg nem veszélyesek rám, vagy a küldetésemre nézve. Ráadásul a pénzre sincs olyan mértékben szükségem, meg van a magam félre tett pénze. Tehát ha elfogadja, hogy társul velem, akkor fele-fele arányban osztozhatunk a pénzből, amelyet kapunk. - mondja a pulthoz közelebbik kezével a pultra támaszkodva, figyelő türkiz szemeit pedig folyamatosan a nőn tartja. Arra gondol, ha nem jön össze ez a munka, akkor kénytelen lesz másikat keresni, ám lehet nem itt, ugyan is a fogadós más munkát nem említett. Persze ebben egyelőre nem biztos, még rá kell kérdeznie a férfinél, hogy van-e más lehetőség, amelyről tud. Ha nincs, megint járhat egy kört a városban, hallgatva a pletykákat, figyelve az esetleges munka lehetőségeket. Persze jobb volna ezt az egészet megspórolni ezzel a társulással, de nyilván nem tudja ráerőltetni a nőre. Vagy is ráerőszakolhatná, de semmit nem ér az olyan társ, akit folyamatosan szemmel kell tartani, hogy mikor lóg meg, vagy szúrja hátba.
Vissza az elejére Go down
Isabelle
Fehér elf
Isabelle


Hozzászólások száma : 37

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-28, 8:30 pm


Kroloth - Időn túli

Türelmesen hallgatja a férfi szavait, majd amikor felfedi, hogy ő az őzike, legbelül zavarba jön, megtanulta kezelni az érzéseit ebből adódóan ő nem elpirul, hanem szemének írisze lesz egy árnyalattal sötétebb, mint volt.
Amíg a férfi érvel maga mellett, Isabell oldalra dönti a fejét, úgy hallgatja. De teljesen elvesz egy pillanatra a saját világában, amikor kibukik a száján egy a témától teljesen eltérő kérdés.
- Honnan örökölte a szemét? Nagyon ritka az olyan ember, akinek ilyen rikító szeme van, mint magának.
Pár pillanat után teljes egészében kiegyenesedik, kinéz az ablakon. Délről sötét felhők gyülekeznek. Vesz egy mély levegőt, majd határozottan a férfi szemébe néz.
- Leszek a társa, amennyiben ha olyan helyzet adódik, amikor nem tudom megvédeni magamat engem is megvéd és mindig őszinte lesz velem.


A hozzászólást Isabelle összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2016-04-29, 12:00 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Kroloth Naelgrath
Ezüst sárkány
Kroloth Naelgrath


Hozzászólások száma : 48
Munkahely : Zsoldos

Character sheet
Nép:

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-28, 8:54 pm

Isabelle - Időn túli

A nő minden reakcióját figyeli, s ha nem figyelt volna eddig ennyire a nőre, észre se venné a szemének a változását. Kicsit összébb is húzza a szemöldökét, és úgy méregeti tovább szavai alatt. Mikor a szavai végére ér, a nő egy teljesen más témába kezd bele, de ezek után még is csak megkapja a válaszát, noha feltételekkel, amelyeknek egy része teljesen érthető, a másik kevésbé.
- Olyan elfet se gyakran látni, akinek változik a szeme színe. - mondja Udoroth, ezzel kerülve egy kicsit a témát, bár egyre jobban érdekli, vajon mi váltotta ki ezt a reakciót? Nem látott semmilyen érzelmet a nőn, amihez kapcsolni tudná. Talán kísérletezik majd ezzel egy kicsit útjuk alatt, feltéve, ha a nő végül következő mondandója után is bele egyezik. - Ha együtt dolgozunk természetesen elvárás mind a kettőnk részéről, hogy bizonyos helyzetekben segítsünk a másiknak. A csapat munka elengedhetetlen bizonyos pillanatokban. Azonban nem értem, őszinteség alatt mire gondol. Mindenkinek megvannak a maga titkai, még a legtisztább szenteknek is, s gondolom magának is. Nyilván nem osztok meg majd magával olyat, amely nem a munkához kapcsolódik, vagy nem fűlik hozzá a fogam. Én is ekképp fogok majd magához állni: nem kérdezem majd feleslegesen. Így megfelel? - kérdezi, s ő is kihúzza magát, határozottan a nő arcát fürkészve, főleg szemeit, hátha megint változást lát bennük, közben próbálja valamivel összekötni a jelenséget. Arckifejezéssel, testbeszéddel, hanggal, bármivel. Érzékeit teljesen kinyitva figyel, talán kicsit zavaróan is.
Vissza az elejére Go down
Isabelle
Fehér elf
Isabelle


Hozzászólások száma : 37

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-28, 9:30 pm


Kroloth - Időn túli

- A szüleimtől örököltem, azt hiszem… Sokan nem veszik észre…
Hebegi, majd a fogadósra pillant.
- Kérek egy pohár vizet, ha lehet hideg legyen és…
Ránéz Udorothra, oldalra billenti a fejét, elgondolkozik, majd amikor eszébe jutott, hogy mit kért a férfi, kiegyenesedett.
- Meg egy pohár bort.
Ránéz a vele szemben lévő férfira, majd vissza a pultosra.
- Ja és biztos, hogy ismeri azt az embert, akit előbb Udoroth vágott ki az ajtón. Nyugodtan írja a számlájára, meghívott minket.
Amint megkapja az italokat, felveszi a sajátját, belekortyol, közben figyeli a férfit. Életmentő volt számára ez a pohár víz, végre sikerült valamivel lehűtenie magát. Zavartsága alábbhagy, majd ezek után szépen lassan, fokozatosan visszaáll szemének az eredeti színe.
- Nem lesz egyszerű utunk, de minden küldetéssel többet tapasztalunk meg a világból, nem de? –rámosolyog- Teljes mértékben megfelel.
Kint a sötét felhők megérkeztek a fogadó fölé, és hatalmas széllel, dörgésekkel és villámokkal érzékeltették jelenlétüket, percek múlva le is szakadt az ég.
Isabelle meglepődve tapasztalja, hogy Udoroth mekkora figyelmet fordít rá. Mielőtt megint zavarba jönne leengedi maga mellé a kezét, varázsolni kezd reménykedve abban hogy a férfi nem veszi észre hogy miben ügyködik.
Egyszer csak kivágódik a fogadó ajtaja, amit emberi szemmel nézve bármi okozhatott. Jelenlegi idő tökéletes indok erre. A legtöbb vendég felkiált, páran megpróbálják bezárni az ajtót, ami csak akkor sikerülhet, ha sokan összeállnak.


A hozzászólást Isabelle összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2016-04-29, 12:00 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Kroloth Naelgrath
Ezüst sárkány
Kroloth Naelgrath


Hozzászólások száma : 48
Munkahely : Zsoldos

Character sheet
Nép:

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-28, 10:02 pm

Isabelle - Időn túli

És végre, a férfi kap valami támpontot. Habár a nő arcáról semmi sem volt levehető, hangja bizonytalan, hebegő, épp olyan, mint mikor zavarban van valaki. Csak akkor tudja azonban ezt összekötni szeme színével, mikor a nő italt kér, majd abba bele is iszik, szünetet tartva, időt hagyva magának. Utána már magabiztosabban szól ismét, sőt, a szeme színe is vissza változik ugyan ekkor. Talán a zavartság az, amely ezt okozza? Lehet, de még nem jött el a kísérlet ideje... A színt azonban mélyen elméjébe vési. Ha a lány ennyire jó színész, s csak a szemei tudják leleplezni, jobb lesz, ha minél többet tud meg erről és árnyalatairól.
- Nálam is öröklött. Elvileg anyámnak volt ilyen szeme, bár őt sose ismertem. - mondja és a kapott bort egy biccentéssel köszöni meg a fogadósnak és a nőnek. - Csak egyet írjon a számlájára, azt, amelyet kiborított, egyet már amúgy is kifizettem. - mondja a fogadósnak, majd vissza pillant a nőre. Annak szavaira az útról bólint, hiszen egyetért vele: háború van, az utak ilyenkor sosem könnyűek, a veszély mindig bárhonnan leselkedhet rájuk. Épp ekkor engedi le a kezét a nő, s ekkor csapódik be a fogadó ajtaja is. Udoroth nyugodtan pillant oda, habár a legtöbben felkiáltottak ijedtükben, és sietve próbálják becsukni az ajtót. Mikor a férfi visszapillant a nőre, valami kékes fényt lát eltűnni mögötte, s megérezte ismét a mágia szagát. Nem elképzelhetetlen, hogy a nő mágus, hiszen oldalán semmilyen fegyver nincs, és még is egy olyan küldetésre vállalkozott, amelyen valaki mást kell megvédeni.
- Kedveli a mágiát? - kérdezi, s most először fogja meg boros poharát és azt figyelve lötyböli meg egy kicsit, ám most sem iszik bele, hanem újra rá szegezi tekintetét a nő szemeire, várva a hatást.


A hozzászólást Kroloth Naelgrath összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2016-04-29, 12:18 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Isabelle
Fehér elf
Isabelle


Hozzászólások száma : 37

Character sheet
Nép: Elfek

Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime2016-04-28, 11:59 pm


Kroloth - Időn túli

- Nem sok embernek van ilyen rikító szeme, mint magának. Ritka és egyedi.
Elgondolkodva nézi, majd egy kérdés csak úgy bukik ki a szájából, holott tudomása szerint illetlenség ilyen nyíltan rákérdezni a másik múltjára teljesen idegenként.
- Hogy-hogy soha sem ismerte az édesanyját? Biztos, hogy nagyon rossz lehetett anya nélkül felnőni.
Bár Isabelle ismerte az édesanyját, mégis részvétet érzett a fiú felé, hogy nem tapasztalta meg, hogy milyen az anyai szeretet. De végülis, jobb úgy elveszíteni egy családtagot, hogy nem ismerte az ember, mint úgy hogy már rég ismerte és szoros kapcsolat volt közöttük.
Felszabadulva érzi magát, amikor egy pillanatra csak, de sikerült elterelnie a férfi figyelmét magáról, de nem sokáig. Kényelembe helyezi magát, felkönyököl a pultra, keresztbe teszi a lábait. A férfi kérdésére huncut vigyorra húzza a száját.
- Derítse ki.
Férfi szemébe néz, majd a poharára, majd megint a férfire.
- Miért nem iszik? Fél a hatásától?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)   Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén) - Page 11 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)
Vissza az elejére 
11 / 18 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Next
 Similar topics
-
» Éjszaka a Nagy Kaszásban
» Valian központja
» Valian piactere
» A fogadó
» Tűz fogadó

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Valian - A birodalom fővárosa-
Ugrás: