LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Tűz fogadó

Go down 
+20
Mia Ruton
Vogon Beebebrox
Sydney H. Low
Ambalë
Glorien
Drakon Ashmar
Fela Husani
Aldo Barras
Nawarean
Balál Tangeran
Marius Dior
Kean Lorel
Mavis Marhell
Alex Ian Keegan
Alvor Freyr Ottar
Edward Dylan
Ariette
Sou
Kain Namelyr
Mesélő
24 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2019-11-21, 5:39 pm

Igyekeztem valamit, legalább egy halvány érzelmet kivenni azokból a rám meredő démoni tekintetekből, de ennyi erővel egy kősziklát is szuggerálhattam volna, azzal több eredményt értem volna el. Ha a tekintettel ölni lehetett volna……..
De félre ezekkel a komor gondolatokkal! Elvégre pont megpróbálom kidumálni magam a legnagyobb slamasztikából, amibe hosszú idő óta kerültem.
Figyelem a kezét is, készen arra, hogy akár mennyire is hasogatja a kín a vállam, félrevessem magam, ha meg akarna dobni a tűzlabdával. Nem hiszem, hogy sokat érnék vele, de nem is fogom megvárni, hogy élve elégessen!
Éppen ezért nem a késre készülök, aminek a napról felfényló élének csillanása megbabonázza a tekintetem és szabályosan megbénít, mert még nagyon is az emlékeimben él, ahogy a fogadóban fenyegetett vele és a fájdalomra is, amit okozott. Azt hiszem, ha nem mondok neki valami érdekeset, akkor a vállam lesz a legkisebb bajom rövidesen és a halálom nem lesz könnyű és rövid.
- Hé…hé…hé ….. – enged fel az izmaim bénultsága és hátrálok el tőle, - hidd el cimbora, nem hazudnék ilyen helyzetben és semmi okom sincs rá, de tényleg…….az a ……fickó….tusos a megbízó……annak is olyan fura kisugárzása van, mint neked……..és valamiért….úgy érzem - válik suttogóvá a hangom és önkéntelen körbe nézek, - hogy figyelemmel kísér engem. Állandóan feltűnik ahol vagyok és mindig belekever valamibe. Szerintem te nem engem akarsz, hanem őt……..- beszélek tovább, míg próbálok minél távolabb keveredni attól a tőrtől. (És húzom Kain idegeit Very Happy )

Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2019-11-21, 9:04 pm

*A tőr még mindig a kezében van, s még mindig alkalmas fájdalom okozására.
Ám másképp is lehet, s hogy mutassa, miféle mágiákra is képes.
Amikor a másik hátrálni kezd, lassan, nagyon lassan utána indul.
A feketeköpenyes mágus szája elé emeli a tőrt, s halkan suttog neki egyetlen szót.
A tőr pengéje előbb halovány vörösen, majd egyre erőteljesebben kezd izzani.
Nem kell mondania, hogy mi mindent tehet ez a tőr egy vékony kétlábú bőrrel, s hogyan égeti is be egyúttal az ereket.
Némán halad utána, ha esetleg futni támadna kedve, akkor elég egy lökéshullám, hogy a földre teremtse a tolvajt.
Ha azonban nem siet, utoléri, s a fekete alak fölé tornyosul.*
- Világosan beszélj.
*Sziszegi a fogai között.*
- Ha nem akarod, hogy megbarátkoztassalak ezzel.
*Folytatja, sötét pillantásával a tőr izzó pengéjére intve. Nevet akar, egy újabb információ morzsát, mi, még ha nem is igaz, eggyel több a kirakósban, s ha esetleg mégis, akkor fontos nyom.
Természetesen, az is lehet, hogy továbbra is hazudozik össze-vissza az enyveskezű, tőle kitelik, s ezzel Kain is tisztában van.
Azonban a hazugság nem segít, rá fog jönni, s megtalálja a tolvajt is, hogy elégtételt vegyen rajta akkor.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2019-11-24, 1:58 pm

Most komolyan! Én mindent elkövetek, hogy elhigyje, amit mondok, de ő valami többet akar, valamit, amit valószínűleg egyben és épen nem adhatok meg neki. Más esetben eszembe sem jutna a menekülés, mert jól tudom, hogy hiábavaló lenne, de az vesse rám az első követ, akinek nem zavarodnának össze az önfenntartó ösztönei, ha egy ilyen halálosan fekete energiákat árasztó, izzó késsel közeledő, fenyegető alak közeledik felé.
Tudom, hogy gyors vagyok és azt is, hogy ha rásegítek a mágiámmal, akkor még gyorsabb és most csak ez az egy reményem maradt, hogy mentsem az irhámat, méghozzá szó szerint.
Mikor nyilvánvalóvá válik, hogy semmilyen beszéd nem állítja meg, hiába vetettem fel érdekfeszítőbbnél érdekfeszítőbb áldozat jelölteket magam helyett, megperdültem és rohanni kezdtem. Tudtam, hogy rossz ötlet! Mintha egy husánggal vágtak volna hátba, úgy zuhantam előre, csak az utolsó pillanatban tudva magam elé rántva a kezem, hogy ne törjem be e képem.
Mikor nyögve megfordultam már felettem állt és volt egy halvány gyanúm, hogy nem lett boldogabb a szökési kísérletemtől.
- De hát mást sem csináltam eddig csak beszéltem, de szerintem nem is hallod! – kiáltottam fel és a szemem a késre tapadt riadtan. – Semmilyen ismeretséget nem akarok kötni se azzal se veled, de azt hiszem ez már rég nem tőlem függ. – fakadtam ki, de még adtam egy esélyt, hogy levakarjam magamról. – Aki…..- nyeltem egyet, mert nagyon bíztam benne, ha életben maradok, akkor a most beköpött Shuga soha az életben nem jön rá, hogy mit tettem, különben nekem befellegzett. - ….aki megbízott az egy szokatlanul nagy darab, barnaköpenyes fickó, eléggé kilóg a sorból…. hmm…..többet beszél még nálam is és …..és olyan fura szeme van….tudod…..nincs fehér benne…..ja…és még egy bazi nagy kardot hord magánál és mindig úgy hadovál, mint aki mindent tud a másikról meg úgy a világ eseményeiből…..szóval elég egy idegesítő alak, ha engem kérdezel……..És mindenre esküszöm, ami neked számít, hogy a színtiszta igazat mondom! – rák módon igyekszem továbbra is eltávolodni tőle és a késtől.


Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2019-11-25, 8:48 pm

*A tolvaj jól játssza az ijedtet. Rémült pillantása nem kerüli el a mágus figyelmét sem, azonban most nem könyörülhet rajta. Nem, ha Silarona sorsa esetleg a kegyetlenségén múlik.
Ha csak ezen a pillanaton múlik, hogy segítsen rajta szorongatott helyzetében.
Jeremy ismét beszélni kezd. Kain nem biztos benne, hogy minden szavát el kell hinnie, abban sem, hogy akár egyetlen egy szót is abból, amit mond. Főképp, hogy épp most akarja a feketeköpenyes gyanúját másra terelni maga helyett.
A leírásra természetesen beugrik egy kép, ám Namelyr nem ostoba, nem hagyja magát megvezetni egyből.
Természetesen eszébe jut Shuga, idegesítette őt már néhányszor, leginkább szavakkal, s akkor sem gondolta, hogy annyi mindent tudna a barnaköpenyes.
A szavai azok, mikkel képes őrületbe kergetni másokat, s ő nem egy Ezmot, ki megtörve Furia ölebe lett.
Nincs oka Silaronát bántani, habár egészen ebben sem lehet biztos.
Utána lép a földön mászva hátráló tolvajnak, lenyúl a másik felé, s ha tudja, megragadja a félelf ruháját a mellkasán, úgy emeli fel, egészen közel magához. Ha nem tudja, akkor fekete csizmáját megemelve tapos Jeremy bokájára.*
- Mi a neve?
*Sziszegi a kérdést fogai között. Ha felemelte, az izzó tőrt a tolvaj bal szeméhez közelíti. Érezni a belőle áradó hőt.
Fogalma sem lehet a tolvajnak, hogy mi az a minden, ami az arany sárkánynak számít. Nem ismeri a számára fontos dolgokat.
Dühíti az álnokság, s az, nem tudhatja biztosra, a tolvajnak mely szavában bízhat, s mely szava tömény hazugság.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2019-11-26, 4:46 pm

Bízom benne, hogy a nem titkolt rettegés, amit maga a mágus – aki talán ráadásul még sárkány is és nagyon remélem nem most akarja megmutatni magát előttem, - na, meg a közeledő kése okoz, eléggé meggyőzőre sikerül, hiszen az tényleg a szívemből jön. Az, hogy ezt vegyítem ….hm…némi hazugsággal, hát ezt jó lenne, ha nem ismerné fel. Talán elég jó ez a keverék ahhoz, hogy még egy ilyen borzasztó alak torkán is lecsússzon, akinek az a tulajdonsága, hogy semmi nem olvasható ki sem a vonásaiból, sem a testbeszédéből – már a félelemkeltésen kívül – hát ez elég zavaró.
Legtöbb esetben pont azért sikerül kidumálnom magam a nehéz helyzetekből, mert látom mire van a másiknak szüksége, de ez nála egyáltalán nem működik.
A barnaköpenyes minden lében kanál az utolsó reményem, hátha elég érdekes személy, hogy felkeltse Őfélelmetessége figyelmét és ezzel futni hagyjon engem.
Miközben hátrafelé mászok előle, végig figyelem a szemét és …….semmi…..nem látom, hogy Shuga leírása bármit is megmozdítana benne…..
Minden esetre az már biztos, hogy az ehhez a kendőhöz tartozó lány nagyon fontos Kain mesternek és ezt nem árt megjegyezni.
Olyan hirtelen kap fel a földről és olyan könnyedén, hogy még levegőt venni is elfelejtek, amit azután is hanyagolok, hogy villámgyorsan pár centire kerül tőlem az izzó kés, így aztán kifliként próbálok hátrahajolni amennyire csak bírok.
- A neve……..- kezdek bele, aztán elhallgatok.
Eszembe jut egy lány tanácsa, aki azt mondta egyszer, hogy ne dumáljak annyit, inkább hallgassak!
De…….! De ha most nem mondok semmit, akkor Kain kis kockákra fog darabolni és biztos voltam benne, hogy tudja miként tartson a leghosszabban életben, hogy még lássam is!
- ……az van neki……..de ……de ha elmondom, akkor meg fog ölni! – nyögöm, bár nem hiszem, hogy ez segít majd. – de talán meg tudunk egyezni, hogy mindketten megkapjuk, amit akarunk, csak …..elvinnéd innen azt a tőrt és……letennél?
Persze, ha túl közel kerül a penge, olyan gyorsan fogom kiköpni Shuga nevét, hogy csak úgy sistereg!


Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2019-11-26, 9:05 pm

*Nem kell, hogy lássa az arcát, sosem árulná el neki sem gyengéit, sem erősségeit. Ha megmutat valamit magából, azt a kétlábúak mindig kihasználják.
Olyan dolog ez, mi hosszú századok tapasztalata, s volt ideje megtanulni, hogy tartsa magában mindezeket.
Anzarnak ebben is igaza volt. A kétlábúak álnokságának nincs párja, s ez a tolvaj esetében is igaz. Lám, építeni próbál máris a gyengeségre, a mágus számára fontos dolgokra.
Nem hagyja neki, hogy bármit is megláthasson a benne kavargó dolgokból, elég, ha dühöt, haragot lát. Bőven megteszi majd.
A fekete mágus magához emeli a kétlábút, erős markában ott a ruházata neki.
Az izzó tőr közelít a szeméhez.*
- Ha nem mondod, én öllek meg….miután kiszedtem belőled mindent….
*Figyelmezteti fagyosan a félelfet helyzetére. Valóban, valaki olyantól tart, ki jelen sincs, míg a halál ott ólálkodik centiméterre tőle, s egy feketeköpenyes mágust próbál átejteni.
Meg kell hagyni, még van benne szándék a ravaszságra, a s ezt az arany sárkány most jól eszébe vési.
Vigyázni kell vele, halála pillanatában is képes hazudni.
Az ívbe hajló teste nem elég hosszú, hogy a tőr ne érhessen közel hozzá, s eközben Kain kész arra, hogy valóban megmártsa a kést.
Ennek megfelelően közelít is, ha még mindig nem hangzik a név. Ha igen, a kés megáll, abban a pillanatban, s a mágus egykedvűen veszi tudomásul, hogy arra a személyre gondolt, akire a gyanút terelni akarja a tolvaj.*
- Megbízó…de van végrehajtó is. Az te vagy.
*Jelenti ki, utalva arra, hogy a tolvaj végrehajtóként éppoly bűnös, mint az, ki felbújtotta.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2019-11-27, 4:43 pm

Amíg van az emberfiában szusz, addig próbálkozni kell, hiszen az életem sokat ér saját magamnak, még ha ennek a kőarcú bestiának nem is jelent semmit. Elképzelni sem tudom, hogy mi a fenéért fontos neki annyira az a kendő, hogy még megkínozni sőt, van egy sanda gyanúm, hogy meggyilkolni is képes lenne érte. Vagyis hazudok – ahogy most már folyamatosan neki is, - mert van elképzelésem, de azt nem igazán akarom fennhangon elárulni, mert talán még pont ezért vagyok életben és nem csak simán elvágta a torkom és elvette azt a rongyadarabot. Mert, hogy nem kedvelt, az eléggé nyilvánvalóvá volt!
- Ne! Ne! NE! – kiáltottam. - Shuga! Shugának hívják! – hadartam nagy sietséggel, ahogy az izzó penge túl közel került hozzám, hogy még a szempilláim is megpörkölte.
Persze én is tudtam, hogy marhára nem érdekli, hogy az a másik pióca mit tesz velem, de azért némi mérlegelést megérdemeltem volna…….
Amíg tudtam még a levegőt is visszatartottam, hogy a kés még egy hangyányit se közeledjen, ha már nem döfte belém, de aztán nem bírtam tovább és súlyos sóhaj hagyta el az ajkaimat, amivel sikerült egy hajszálvékony égést beszereznem az arccsontomra, így ismét hátra rándultam.
- Igazságtalan vagy! – vágtam a szemébe szenvedve. – Ez egy megfakult kendő, amit egy csonthalom mellől szedtem fel. Nem követtem el bűnt azzal, hogy felvettem és azzal sem, hogy elvittem volna annak aki fizet érte. Azt mondtad a múltkor, hogy választhatnék a tolvajlás helyett más munkát, most meg azért büntetnél, mert elvégeztem egyet? – kérdeztem tőle kissé megbántott hangon, felhasználva a saját szavait, nem szándék nélkül.
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2019-11-28, 9:25 pm

*Valóban, arra gondolt, akit a tolvaj megnevez. Akit azért nevez meg, hogy irháját mentse.
Természetesen mindezt a mágus nem tudhatja, csak azt, hogy megnevezte a megbízót, s hogy hazudik, vagy igazat mond, avagy mindkettő, már neki kell eldöntenie.
Az ijedtséget nem játssza meg. Biztos benne.
Természetesen képtelen megállni, hogy ne fickándozzon a kezében, s ennek köszönhetően a tőr meg is égeti az arcát.
Sebaj, legalább szerez némi emléket, még ha az csupán tovatűnő nyom lesz rajta.
Továbbra is képes még feleslegesen jártatni a száját, ám míg ez Lysanornak példának okáért jól áll, addig a tolvajtól ugyanazt már nem tűri el.*
- Hazudsz.
*Szűri át fogai között sziszegve.*
- Nincs senki, aki egyetlen kopott kendő megszerzéséért egy csonthalom mellől fizetne egy tolvajnak.
*Ad magyarázatot is. Nem ilyesféle választásra gondolt.
Azonban úgy érzi, hogy e pillanatban a tolvajnak már nem veszi hasznát. Nem lobogtatta volna a kendőt, ha az a megbízása, hogy ezt szerezze meg, nem így bánt volna vele.
A gondolatok egymást követik Kain fejében. Silarona körül forognak, s akörül, vajon az ő csontjai voltak-e, igaz-e, hogy ott találta a tolvaj, ahol mondja, netán valóban Shuga tudhatja, hol tartózkodik épp?
Egyáltalán van-e olyan szó, melyet a tolvaj eddigi mondataiból igazként elhihet?
Megemeli a kést, a penge forrón, tűhegyesen meredezik a tolvajra.
A sárkány eldöntötte, hamarosan lesújt vele.*


_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2019-11-29, 6:25 pm

Ma már nem először vágják a képembe, hogy hazudok, méghozzá olyan méla undorral, hogy azt tanítani sem lehetne. Természetesen normál esetben megint megsértődnék, vagyis eljátszanám, de ez Kain-nál az előbb sem vált be, így csak elhúzom a szám. Végül is igaza van, de persze ezt neki nem kell tudnia, különben itt helyben kibelezne, főként, hogy, ha ezt is állítja, azért pont abból, hogy nem ölt meg még vagy nem kezdett el felkockázni, biztos vagyok benne, hogy alaposan elbizonytalanítottam, de már csak azért sem ismerné el.
- Miből gondolod, hogy tudja, tolvaj vagyok. Tőle nem loptam el semmit – egyébként emlékeztetnélek rá, hogy tőled sem, - az már részletkérdés, hogy ez nem rajtam múlt, - csak elvállaltam egy munkát. – világítottam rá a logikai botlására.
Úgy érzem, hogy kemény és hitetlen szavai ellenére kezdi elhinni a mesémet és egészen addig ezt gondolom, amíg csak lógok ott a markában és látom, hogy magába fordulva gondolkodik, de aztán hangosan felkiáltok, ahogy dugába dőlni látom a „hasba lyukat beszélés” sikerét, látva, hogy a tőre csapásra emelkedik., aztán beletörődve a sorsomba, behunyva a szemem várom, hogy elnyeljen a sötétség.

Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2019-11-30, 9:45 pm


*Nem állítják meg a félelf szavai. Nagyon is tisztában van vele, hogy meg akarta őt lopni. Így indult az ismeretség, s azzal is, hogy nem jószántából nem sikerült neki, hanem mert Kain nem hagyta.
Épp ugyanilyen okfejtéssel gondolja, hogy nem számít, hogy tudja-e a megbízó, tolvaj-e vagy sem, ha egyszer lopással bízza meg.
E kendőt megszerezni, akár tulajdonosától, akár csak onnan, hol találta, lopás, más tulajdonát kérték, s ő vállalta, hogy elveszi, elhozza.
Jeremy halántékára zúz, a tőr azonban nem izzó heggyel, hanem markolattal tart a halánték felé.
Ha becsapódik, a tolvaj által várt sötétség valóban elnyelheti Jeremyt.
Ha az ütéstől a kétlábú elalél, a mágus elereszti a ruházatot, s hagyja, hogy a földre hulljon.
Megtudta, amit lehetett, nem fogja vallatni tovább a hazudozót. Megkínozhatná, addig, míg eszét veszti a fájdalomtól, akkor sincs rá garancia, hogy megtörik és valóban az igazat adja.
Már rég nem leli örömét a kétlábúak kínzásában.
Ez pedig szükségtelen most. Ha nem tartóztatja semmi, hát ott hagyja, hol fekszik, a kétlábút, s ő maga nagy léptekkel odébb áll.
A kendő régóta az első nyom Silaronához.*

// Ha nincs más, köszi a játékot! És az ajándékot is, fel fogja használni. Ha még van hozzá szavad, rajta, játtszuk ki! Smile //

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2019-12-03, 9:22 am

Nem is tudom, hogy most dühös legyek, megsértett vagy kezdjek el Dremer kegyelméhez imádkozni! Ez a fickó az első ember – bár lehet, hogy ez a baj, hogy nem ember, - akit még elbizonytalanítanom sem sikerült a szavaimmal, pedig életemben nem beszéltem még ennyit, ráadásul még részben igazat is mondtam néha.
Ennek ellenére mondhatom, hogy az égvilágon semmilyen hatást nem értem el, vagyis, ha tippelnem kellett volna, akkor inkább egyre mélyebbre ástam magam a trutyiban, amiben azóta voltam, hogy Kain kiszedett a titokzatos katonák kezei közül.
Tényleg? Azok vajon mit akartak? Hogy őszinte legyek inkább lettem volna ott, mint itt, ezekkel a halált igérő szemekkel keresztre feszítve.
Mindezek a gondolatok lehunyt szemeim mögött kóborolnak, de érzem a mozdulatán, hogy meglendíti a kezét……….
- Hibát követsz el sárkány, örökre kísérteni foglak. – suttogom utolsó erőmmel, aztán fájdalom villan a koponyámban és rám borul a sötétség.
Már késő éjszaka van, legalábbis úgy vélem, amikor fájó fejjel magamhoz térek. Megtapogatom a fejem és ragacsos vért látok az ujjaimon, de……élek!
Értetlenül ücsörgök még ott egy darabig, fel nem foghatom, hogy miért hagyott életben a mágus! Nem mintha a szemére akarnám hányni…….
Lehet, mégis kedvel engem?
Ezt majd megkérdezem, ha legközelebb találkozunk, de most irány a város.

//Ha csak valami istenség közbe nem lép, sajnos semmi nincs Sad De majd legközelebb visszalopom! Very Happy Very Happy //
Vissza az elejére Go down
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-06-07, 11:31 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal 📜//

*A tenger mindig ámulattal töltötte el, de a hajókat sosem szerette. Bizonytalan és veszélyes járműveknek tartotta őket, s ha lehetett, elkerülte mindet. Ha lehetett...

De most nem tehette. A Könyvtáros már egy ideje győzködte, hogy menjen végre szabadságra, de Nie mindeddig udvariasan, de határozottan elhárította Főnöke erre irányuló valamennyi kísérletét. S mert egy ideje az idős mester már nem zaklatta ezzel, ébersége lankadt a témát illetően. Pontosan ezért nem vette észre a csapdát, amelybe önként sétált bele.*

- Nem, sosem voltam Norlan-ban és nem hiszem, hogy bármikor is vágyakoztam volna egy hajóútra, amely napokig tart. Nem engem kellene küldenie, uram, hiszen oly sokan vágynak efféle különleges feladatra.

*Így próbálta elkerülni a megbízást, persze ezúttal is sikertelenül. Mert ha a Könyvtáros kért valamit, arra kevesen voltak képesek nemet mondani.

Ez volt az oka annak, hogy most ott állt a furcsa fogadó előtt még mindig émelygő gyomorral és bizonytalan lábakkal és arra gondolt, hogy mennyivel könnyebb volt az élete addig, amíg nem fedezték fel képességeit a régi elf nyelvek, térképek és mágikus könyvek terén és nem töltötte el öröm felettesét azon szerzemények láttán, amelyekkel a Valian-i Nagykönyvtár gyűjteményét gyarapította a lány által.

Nem, nem ebbe a fogadóba kellett volna jönnie, de a levél, amelyben szállást foglaltak volna a számára a városban, elkeveredett. És mert a városban éppen Norlan alapításának ünnepét tartják, szabad szobát hiába keresett. S mikor már azon volt, hogy rögtön vissza is száll a főváros felé induló hajóra, valaki ezt a helyet ajánlotta neki. S akkor minden jobbnak tűnt számára újabb, napokig tartó hánykolódásnál.

De most mégis kétségei lesznek, ahogy az ajtón belépve meglátja az odabent üldögélő, legjobb jóindulattal is szedett-vedettnek tűnő társaságot.*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-06-07, 11:54 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nie 📜//

*Pár napja hogy a fogadóban van Nar az alapítási ünnep miatt mivel nagyon szereti az ünnepeket és persze ilyenkor a a város pezseg és még a bárdoknak is kicsit több jut mint máskor. Nem mintha panaszkodna de az utóbbi időben elég éhkoppon volt szegény sárkány, igaz ha akar fog magának enni de jobb szert emberként enni mint sárkányként, ugyanis az utóbbi elég gusztustalan. Ha kell persze sárkány de ha ideje engedi akkor az emberi létet preferálja, kombinálva a sárkány erejével és mágiájával. Egy félre eső asztalnál ücsörög egy igen ritka és érdekes varázs könyvel amit egy bizonyos személytől szerzett, aki híres arról hogy minden félt beszerez, a meg felelő dologért cserébe. Nar is vele üzletelt egy nappal ezelőtt mivel ebben a könyvben van egy ritka főzet receptje amit most meg akar tanulni, meg hát minden féle jó dologról is ír a könyv. És mi volt az ár? Pár csepp sárkány vér amit nem nyugodt szívvel adott oda, de a könyvért talán meg érte. Maga a kocsma nem volt zsúfolt mostanság de akik itt voltak azok nem bizalom gerjesztők, gyilkosok csepészek és minden mi szem szájnak ingere. Nart ez nem zavarta hisz meg tudja magát védeni ha kell, igaziból a pénzéből erre futotta és nem akart odakint aludni, így maradt a fogadó. Olvasásközben hozatott magának egy kancsó hideg vizet és önt a kupába amiből iszik, nyugodtan kortyolgatja a vizet és olvassa a könyvet.*
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-06-08, 12:22 am

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal 🚪//

- Nem, senkivel nem kívánok osztozni a szobán és nem kérek sem reggeli, sem vacsorát - már harmadszorra mondja el egyre kevesebb türelemmel az igényeit a fogadósnak, aki furcsa mosollyal méregeti a lányt. Mondja ezt Nie azért, mert semmi kedve egyetlen percet sem tölteni odalent. Egyetlen további percet sem szeretne tölteni a nagyhangú, vagy éppen némán üldögélő sötét alakok között, akik legalább olyan gyanakvással, vagy egyéb más, meghatározhatatlannak tűnő pillantásokkal méregetik őt. - Kérem, csak mondja meg, hogy van-e szabad szoba és ne rabolja ajánlatokkal egyikünk idejét sem. Ha nincs, már itt sem vagyok! ~ És már az is szörnyű hiba volt, hogy eddig itt voltam! ~

*Azzal már indulna is kifelé, némileg megkönnyebbülve, hogy mégsem kell itt töltenie az elkövetkező néhány éjszakát, de éppen ezért aggodalommal is, hogy vajon mit fog szólni agg mestere, ha üres kézzel tér majd vissza.

De mert a fogadós nem szeretne egyetlen darnát elveszíteni abból, amit ebből a finom hölgyből kihúzhatna, hát mielőtt Nie végleg faképnél hagyná, sietősen a lány elé áll, otthagyva a pulton a kinyitott vendégkönyvet, amelyet csak a városőrök miatt tölt ki mindenféle kitalált névvel, csak hogy vendégeit igazolhassa.*

- Ugyan már, kisasszonyka! Ne siessen annyira! Hát persze, hogy találunk olyan szobát, ami megfelelő lesz! Csak üljön le egy kicsit, amíg szétnézek és pihenjen! - s amikor Nie elindul és tanácstalanul néz körbe, hogy melyik asztalhoz is üljön, a pénzsóvár tekintet türelmetlenül villan az érkező szolgálóra. - Takarítsd ki a szobádat és húzz tiszta ágyneműt is! Amíg ő itt van, az istállóban alszol! Aztán szólj neki és vidd fel a holmiját! - dörzsöli össze a tenyerét jókedvűen. Hiszen a furcsa fehérszemély pénz jelent, amire nem számított eddig.*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-06-08, 12:52 am

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nie 🚪//

*Nar felfigyel a hangzavarra ami a frissen érkező lányra és a fogdósra irányítja tekintetét. Könyvét becsukja és figyelmesen figyeli őket persze csak a messzi távolból nem megzavarva a beszélgetésüket, ugyan sokszor fordul itt elő hasonló de az hogy ilyen finom hölgyek is meg forduljanak itt nos az ritka vagy sose volt. Nar egy darabig figyeli a lányt és azt ahogy ott tanácstalanul álldogál majd mikor a lány szemei rá vetülnek ő hej el kínálja, nincs benne semmi hátsó szándék csak hát tudja mifélék az itteniek. Kedves pillantást vet az elf-re kit talán olyan kisfiús is bár már régen nem kisfiú, Az elf-ek társaságát kifejezetten szereti a legtöbbjük sokkal kifinomultabb mint az embere általában. Ebben a pillanatban egy felszolgáló lép oda Nar mellé és isteni csirke illata szál és jó köret, lehet hogy a társoság nem a legjobb de a kaja az finom. Figyeli a lányt hogy leül e, mert akkor még a vacsoráját is szívesen át adja neki hiszen egy hölggyel udvariasnak kell lenni.*
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-06-08, 9:21 am

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal  Tűz fogadó - Page 8 2615 //

*Csak áll ott egy ideig. Nem, nem azért, mintha híján lenne invitálásoknak. Legfőképpen azért, mert ezek a meghívások hangosak és mert nyilvánvalóan nem csak az ő mércéje szerint lennének udvariatlanok. Ezt egyértelművé teszi az is, hogy a fogadós is harsány nevetéssel honorálja őket, s csak Nie kellően szúrós pillantása készteti visszavonulásra, hogy aztán morogva induljon a konyha felé, vélhetően hogy megsürgessen egy rendelést. De mivel a csomagjainak egy részével távozó lány még nem tért vissza, neki is el kell határoznia magát arra, hogy valamelyik asztalnál helyet foglaljon, mert az, hogy ott áll a fogadó közepén, a leginkább kiteszi őt a megjegyzéseknek és a lesz így célpontja vaskos tréfáknak is.

Ezért választania kell. És ő a harsány és udvariatlan meghívások helyett a csendes furcsát választja, bár nem tudja, vajon ezzel jár-e jobban. Így fogja a holmiját és az egyik hátsó asztal felé indul, ami mellett egyetlen alak üldögél némileg árnyékba húzódva. S a lány közelebb érve - jócskán meglepődve - egy kancsó vizet vesz észre a férfi előtt, s úgy érzi, talán nem választott rosszul ideiglenes asztaltársát illetően. Ha a könyv is az asztalon heverne, amelyet az idegen eddig tanulmányozott, hát a gyér világítás miatt ezt nem látná, s érdeklődését most egyedül az ismeretlen józan mértékletessége kötheti le.*

- Bocsásson meg, hogy megzavarom az... - kezdi, miután csomagjait az egyik székre helyezi, és ő maga meg helyet foglal az ismeretlentől legtávolabbin. De mert ebben a pillanatban megjelenik a fogadós egyik alkalmazottja és egy nagy tál ételt helyez az asztalra. És mert a halott állati testrészek látványa újabb "bukfencre" kényszeríti a lány gyomrát, nem tudja befejezni a mondatot egy szuszra. - Az étkezését... - fejezi be végül, s hogy émelygését palástolja, mélyet sóhajt. Az idegen persze félreérti mindezt, s udvariasan kínálja felé a feltálalt ételt, heves tiltakozásra késztetve ezzel Nie-t. - Jaj, nem dehogy! Ne zavartassa magát, egyen csak nyugodtan! Én csak vizet kérek, köszönöm! - fordul a még mindig türelmesen várakozó felszolgálóhoz, hogy aztán, amikor az csalódottan távozzon a csekélyke rendelés miatt, mentegetőzését végül befejezze az idegen felé. - Tegyen úgy, mint ha itt sem lennék! Nem maradok sokáig ...
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-06-08, 1:10 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nie//

*A lány helyét foglal Nar asztalánál mivel ő volt az egyetlen aki udvariasan kínálta hellyel és nem szólogatott be neki semmit. Miután a pincér távozott Nar úgy gondolta ideje bemutatkozni.*
-Szia Nar Lúrion vagyok vándor énekes és miegymás.-
*Mutatkozott be neki és folytatta*
-Gyomor panaszok?-
*Kérdően tekint a lányra és mivel nem kért a vacsorából így Nar neki is lát az evésen persze jónevelten és nem mint valami vadállat, azért figyeli a lányt hogy mit felel neki igen csak felkeltette az érdeklődését ritkán találkozik itt ilyen elfel pláne nővel. Elf nők persze fordulnak meg itt de ők bérgyilkosok vagy valamilyen harcosok, de ez a lány nem tűnik harcosnak. Valószínűleg ez keltette fel érdeklődését a lány iránt.*
-Átutazóban? Esetleg az alapítási ünnepre jött?-
*Teszi fel kíváncsian ám mégis udvariasan a kérdését, persze sejti hogy a válasz ebben az esetben igen lesz hisz mi mást keresne erre egy ilyen típusú elf nő? Aztán lehet téved de hát mindegy is hoszen valószínűleg úgy is válaszol a feltett kérdésre.*
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-06-08, 1:51 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal Tűz fogadó - Page 8 1f432 //

- Szia Nar Lúrion vagyok vándor énekes és miegymás.

*A bemutatkozás meglepi, s önkéntelen a rosszalló szemöldökráncolás, amellyel nyugtázza a bizalmaskodó hangnemet, s Nie egy pillanatra úgy érzi, a döntés, hogy az idegen asztalához telepedjen, talán tényleg nem volt megfelelően átgondolt. De mert még mindig nem készült el a szobája és sajnos arról sincs elképzelése, hogy merre is találhatná a holmijával együtt eltűnt szolgálót, és hiába néz körül, biztonságosabb és kevésbé zavaró asztalszomszédokra ezúttal sem bukkan, hát megadóan sóhajt egyet, mielőtt válaszolna. És talán jól is teszi, hogy nem sieti el a feleletet. Nem, nem akarja az idegen orrára kötni a nevét, és az utazás kellemetlen oldaláról sem akar vele beszélgetni, de mert udvariatlan sem kíván lenni azzal, aki "megmentette" a tolakodó ajánlatoktól, amelyek azóta, hogy letelepedett az ismeretlen mellé, már csak szórványosan érkeztek, hát az utolsó kérdésekre kellő határozottsággal felel.*

- Örvendek, uram - biccent a másik felé. - Csak hívjon Nie-nek, s kérem, ne érezze kötelességének, hogy szóval kell tartania. Ahogy mondtam, nem tartom fel sokáig és kérem higgye el, nem szükséges, hogy ezalatt az idő alatt társalogjon velem. Az utazásom célja pedig hivatalos, s nem terhelném vele, ha nem bánja.

*Nie próbál kevésbé elutasító lenni, de nem szeretne hasonló meglepetéseket, mint amelyek az ilyen és még rémesebb fogadókban eddig érték, álljanak azok Telarban, vagy a fővárosban. Mert míg egyik helyen a Mágustanács és a Könyvtár közös akciójába keveredett néhány elmeháborodottal egyetemben, addig a másik helyen Raven Back talált rá és vette rá, hogy elinduljon vele Arnelian "keresésére". Hát azóta sokkal óvatosabb az idegenekkel, s nem enged a kíváncsiságának sem oly könnyen.

De ezen elhatározását menten próbára is teszi az alkalom, mert meglátja az asztalon heverő könyvet, amelynek borítója rejtve marad előtte, de amely innen, távolabbrólis elég réginek tűnik, így csak egy gyors pillantást vet rá, hogy aztán szakmai érdeklődését azonnal messzire is űzze saját, jól megfontolt érdekében.*

- Kérem, csak egyen nyugodtan... Én megvárom a lányt és már itt sem vagyok...


A hozzászólást Nie összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-06-08, 4:46 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-06-08, 2:38 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nie //

*Higgadtan végig hallgatta Nie szavait majd komolyabb tekintettel nézet rá. Na nem mintha meg sértődőt volna csak úgy látja nincs tisztában a hej zetével az asztal társa.*
-Figyelj nem kell ez a hivatalos hangnem, és nem kell furán nézi rám a miegymás a zsoldos munkákra utal nem vagyok gyilkos, és a zsoldos munkák közül sem vállalok el akármit.-
*Belegyúl a zsebébe és elő vesz egy fiolát, ami t letesz az asztalra.*
-A fiolában gyomor panaszokra jó főzet van ezért kérdeztelek a gyomrodról. És csak mondom a legtöbben viccből is ki filéznének.-
*Nar mindezt Nie stílusában közölte vel majd egy félmosoly társoságában hátradől. Ekkor mivel a vacsorát befejezte kezébe veszi a könyvet és olvasni kezdi de előbb még asztaltársához szól.*
-Ja és a szóba pár óra múlva biztos elkészül, helyi szokás hátha közben rendelsz is valamit, addig ücsöröghetünk itt csöndben is.-
*Nar kiszúrta hogy az elf érdeklődik a könyve iránt, persze nem teszi szóvá ha akar valamit majd szól. Általában udvarias az idegenekkel de valahogy Nie úgy érezte jobb ha kicsit helyre teszi. Ugyan nem tudhtja Nar hogy a lány ki de biztos nem egy harcos inkább olyan aki nap hosszat csak olvas a világról, ezért úgy érezte helyre teszi kicsit hogy itt vele jár a leg jobban. Most csak ő az egyetlen sárkány a fogdóban a többi mind olyan személy akit fél kézzel is helyre tesz. Ekkor lép oda hozzájuk egy alak aki szó nélkül leszólítja a lányt.*
-Na kisanyám mennyi lesz?-
*Kérdi az idegen Nie-t elég otromba stílusban és közben simogatja a lányt, bár nem tűnik józannak de ez nem mentség arra ahogy viselkedik. Nar nem szól úgy tesz mint aki olvas de persze szemmel tartja a férfit. Kíváncsi hogy a lány mit tesz ez arra is jó hogy kiderüljön hogy egyáltalán igaz e amit gondol róla.*
~Na mit teszel?~
*Gondolja magában és vár persze ha úgy adódig helyre teszi az ittas részeget ha kell erővel is. Nar nem verekedős típus de azért a rosszindulatot és a búnk óságot nem tűri, legalább is mással szemben ha őt piszkálják általában azzal nem törődik.*
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-06-08, 4:49 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal  Tűz fogadó - Page 8 2744  //

~ Megint ez az emberi tempó! ~

*Nie mindig elcsodálkozik, hogy hogyan képesek az emberek ennyire a legalapvetőbb illemszabályok nélkül élni, de az évek megtanították arra, hogy ilyenkor a vita a legkevésbé hatékony eszköz. Hát ha a vele szemben ülő higgadt, úgy ő sem mutat mást az eddig békésen falatozó felé. De amikor az idegen egy apró üvegcsét vesz elő a zsebéből és magyarázatot fűz hozzá, hát nem tartja tovább vissza a szavakat, amelyek kikívánkoznak belőle.*

- Nincs és soha nem is volt szükségem gyilkosokra és zsoldosokra sem ahhoz, hogy elvégezzem a feladataimat. Csak remélni merem, hogy nem gondolja azt, hogy bármiféle munkára akartam felkérni. S hogy tisztázzuk a helyzetet, sem a főzetére, sem pedig a tanácsaira nincs szükségem.  Most pedig ha megbocsát, utána nézek a szobámnak…

*Áll fel és indulna, amikor egy borízű hang szólal meg mögötte, s közben egy kéz nehezedik a karjára.*

- Na kisanyám mennyi lesz?

*Nie pontosan azzal a tekintettel fordul az érkező felé, amellyel a fogadóst is megfutamodásra késztette. Ám ha a mögötte álló úriember nem értene ebből, hát segít neki abban, hogy ne maradjanak kétségei a lány „hajlandósága” felől.*

- Nos, uram, korban talán még az anyja, sőt a nagyanyja is lehetnék, ám mindezeket csak azért hozom fel, hogy megkérjem, szíveskedjen ajánlatával hozzájuk fordulni. Most pedig vegye le rólam a kezét és menjen vissza vidám cimboráihoz, és ne próbálkozzon ma este már hasonlóval senkivel! Ugye megértett?
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-06-08, 5:17 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nie//

*Felvonja szemöldökét a lány szavaira tekintve hogy ő nézett rá furán a milye más kijelentésre és nyilván megmagyarázta neki hogy nem kell egyből rosszra gondolni de amint látszik Nie nem vette a lapot. Jó hát legalább tudja most már Nar hogy nem ez a csaj lesz nő lesz a következő munkáltatója, végig hallgatja a lány és a részeg beszélgetését és majd nem el neveti magát mikor Nie helyre teszi a férfit. Bár ekkor a férfi kést ránt  vagy is csak rántana miver Nar odalép gyorsan és a férfi szemébe néz, ekkor rá mordul és fel villan a szem szemarany-narancsosan. A férfinak több se kell egyből rájön hogy a nő egy sárkány társaságában van így gyorsan odébb áll, majd Nie felé fordul és a szemei vissza váltanak.*
-Remélem nem ijesztett meg ez a kis köz játék.-
*Bár szükségesnek látta a hősködést Nar most egész más hangnemben szólalt meg, mint akit bánt hogy Nie-nak ezt kellet látnia a főzetet vissza tette a zsebébe majd így szólt.*
-Hagyd majd én meg kérdem addig ülj csak le.-
*Higgadt hangnemben felet neki és el is indult a lány után akit jól ismert már régebbről, a könyvet az asztalon hagyta hiszen erre felé nem igen lopnak, legalább is tőle. Bő tíz perc is eltelt mire vissza jön és közölheti Nie-vel amit meg tudott.*
-Gratulálok mivel nincs szabad szoba így meg kapod az ennyimet. Új látszik Laris mégsem az istállóban alszik, és mivel én csak egy bárd vagyok így a fogadós engem rakott ki.-
*Nar már meg szokta hogy ha nem fitogtatja erejét bármien téren és nem veti fel a pénz akkor bizony egy gazdagabb vendéggel szemben simán az utcán köt ki. Na jó ez nem teljesen igaz mivel van egy barlangja ahol meg szokta húzni magát de az most nem opció, szóval marad az utca, vagy jobbhíján az istálló. Persze meg fenyegethetné a kocsmárost de az nem Nar-ra vall sőt ő inkább az ellenkezője. Mivel már kifizette a mit fogyasztott és már a szobából is össze pakolt így már csak a könyvet kell eltennie és már mehet is a dolgára.*


//Nem játék lezárás csak jobb nem jutott az eszembe Very Happy//
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-06-08, 8:17 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal  Tűz fogadó - Page 8 2709  //

*A férfi gyors, túlságosan is gyors ahhoz, hogy Nie elhiggye, csak egy egyszerű halandó az, aki meg akarja óvni a bajtól. S ha kételkedne, hát hallja a morgást, amely egyértelművé teszi számára a helyzetet. ~ Egy sárkány! ~

Dermedten áll, a fejében egymást kergetik a gondolatok. ~ Raven! ~ Első ijedtségében már fordulna is körbe, keresné az ismerős, emberi alakot, de aztán óvatossága megálljt parancsol neki. ~ Nem jöhetnek rá, hogy tudja! ~ Nem mozdul, visszatartja a lélegzetét és amikor a férfi arra kéri, hogy maradjon és várja meg, hát kérdés nélkül teszi meg. Csak amikor az idegen, aki Nar Lúrion-nak nevezte magát, elindul, hogy megsürgesse a beígért szobát, csak akkor mer újra lélegezni. Nem érdeklik a megjegyzések, amelyek az ijedt, de a félelemtől lassan kijózanodó alak asztala felől érkeznek, csak a lépcsőt nézi, amelynek tetején a sárkány eltűnt, s a sötét sarkokat, ahol Back-et sejtheti. ~ El kell tűnnie innen! ~ Már kapkodja össze a holmijait, akkor látja meg az asztalon felejtett könyvet. ~ Ez nem lehet AZ a könyv! ~ De mégis, hiszen a rúnák és jelek oly világosan láthatóak és érthetőek számára, hogy kétsége sem lehet felőle. Újból hátranéz, de sehol sem látja a Két-alakban-létezőt, hát papírlapot kap elő a tarisznyájából, egy darab hegyesre faragott rajzszenet, s a néhány sor, amelyet papírra vett, már kettejüknek szól. A két sárkánynak. A kötelezvénnyel együtt - amelyen az az összeg áll, amiért a Könyvtár meg kívánta venni a holmit - összecsavarja a lapot, s átköti egy szalaggal, amit a köpenyéről szakít le. Aztán az asztalról kapja fel a gyertyát és csorgat viaszt a csomóra, majd a nyakában függő medált nyomja bele lezáró pecsétként. A Valian-i Nagykönyvtár pecsétjét. Egy szolga jön arra, a tekercset a kezébe nyomja, s megbízza, hogy adja oda a férfiúnak, akivel itt ültek. Bízhat benne, hogy az el is jut hozzá, mert a hivatalos pecsét megvédi attól, hogy illetéktelenek törjék fel azt, s olvassák el tartalmát. Nem akar késlekedni, így már süllyeszti is el a könyvet, és indul kifelé. Észrevétlenül teheti, hiszen egyik égi ragadozónak sincs nyoma, ahogy látja. Odakint aztán sietve a város felé indul, igyekszik, hogy alakját takarják a fák és épületek, s közben felfelé is figyel, hogy onnan se lephesse meg senki. Most nem!

S ha Nar Lúrion visszatér az asztalához, hát a lánynak csak hűlt helyét találhatja. De a levél eljuthat hozzá, s benne, karcsú, szépen formált betűkkel a következőket olvashatja:


"Nem mondhatom, hogy sajnálom, Raven Back! De ezúttal sem sikerült"
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-06-08, 9:51 pm


//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nie //

*Amint befejezte mondandóját a férfi és fel pillantott egy pincér lépet oda mellé  egy levelet ad oda a könyvtár pecsétje van rajta és tudatosul benne hogy a lány elvette a könyvet, elolvasta a evelet és nagyon dühbe gurult.*
-Ez a nőszemély!_
*Hangoznak a szavai és dühösen utána ered persze azt a pár cuccát a hátára kapva. Amint kilép a fogadóból egyből látya Nie-t a hogy igyekszik a város felé, Nar utána szalad a mien gyorsan tud és igen gyors egy sárkány kétlábú formában is. Közben oda kiáltott a lánynak.*
-Állj meg! Mit képzelsz?!-
*Kiált utána mint valami őrült és igyekszik  lány után, gyors iramaban moromol egy egyszerű de hatásos akadály bűbájt ami lényegében egy indát teker a lábára hogy el essen már ha sikerül és nem tér ki valahogy előle, amit Nar kételkedik bárkitudja mit tud a lány.*
~Mit képzel ez a nőszemél? Azt hiszi ilyen könnyen megússza? Na azt nem! De ki az a Revan?~
*Cikáznak a gondolatok a fejében főleg ha alány kérte volna meg kapta volna a könyvet mivel Nar ait akart már megtanulta belőle, még pár Darná ért is, bár többet kapott így hogy elvette a lány és levelet hagyott neki amit persze külön tett el mert egyelőre nem hajlandó sajátjának tekinteni, lesz egy két szava az elfhez.*
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-06-08, 10:39 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal //

*Hallja a kiáltást és pontosan tudja, hogy egyetlen esélye van csak. Nem érhetik utol és nem lephetik meg. Hát csak futó pillantást vet hátra, hogy aztán, meglátva az utána igyekvő egyetlen alakot, már igyekezzen is tovább, magához szorítva a táskát és benne a könyvet. Lassan már látja a tengert, a hajókat, s ha meglátja a vitorlást, amely visszaviheti Valianba, majd könnyebb dolga lesz. Csak teleportálnia kell. Hát a szirt felé igyekszik, s bár tudja, hogy követői elől nem rejtőzhet így el, azt is tudja, hogy ők sem bújhatnak az árnyékok és a felhők közé.

Már majdnem odaér... Csak néhány lépés még... De aztán érzi a tekeredő indát a lábán, a karcsú bokára csavarodó szárakat, s a hajók képe nem tárulhat a szemei elé. ~ Szabadulnia kell! ~ Hát lehajol, s érintése nyomán fagy kúszik a zöldellő növényen végig. Először a fagyott levelek hullanak le egymás után, majd a szár porlad apró jégkristályokká, s engedi szabadon a lány lábát.

~ Nem, nem fogja megvárni, míg a sárkány újabb igézettel tör ellene! ~

S mert nem habozhat, hát a varázslat oly gyorsan kél körülötte, ahogy kimondani képes a szavakat, s ha az idegen, s láthatóan dühös égi ragadozó nem tesz semmit ellene, hirtelen fénylik fel a lány alakja, s tűnik el a felé igyekvő elől. S ha valaki lefelé figyelne, a hajókat nézné meredten, vagy éppen kíváncsian, hát látná, ahogy az öböl vizén ringatózó bárkák egyikén megjelenne egy hófehér alak, aki felfelé bámulna. A Fogadó felé.*


//Ez sem a vége, ha elég gyors vagy!//
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-06-08, 11:02 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nie//

~A fenébe már!~
*Gondolta a sárkány miközben látta hogy a jég elf mit művel az indával jó erre számíthatott volna de nincs ideje gondolkodni cselekednie kell most rögtön. Nar-nak eszébe jut egy cél tévesztő teleport bűbáj amit a könyvben olvasott, nem nagy szám meg csinálni de hasznos lehet ebben a helyzet ben. Nar vesz egy mély levegőt és egy bűbájt kezd kántálni ami Nie teleportálását maga felé irányítja így a lány a sárkány karjaiba tele portál elviekben. Ha minden jól magy a lányt el kapja és azonnal elveszi a könyvet és lesz egy két szava a lányhoz, nem akarja bántani de válaszokat akar, miért és mért ilyen gyorsan távozott? Válaszokat akar tudja jól hogy a sárkányoktól sokan viszojognak és sikítva menekülnek el, még a kedves Nar féléktől is és igen okkal. Nar is ketté téphetné majd a lányt és ennyi mehetne tovább mint ha sose láttak volna egymást. De nem eleget ölt a nagy háborúban és eleget veszített bár halott barátja azt mondta van jóság a világon, de Nar kezdi azt hinni hogy a sárkányoknak nincs esélyük a boldog befejezésre. De mind egy is erősen koncetrál hogy a lányt a karjaima tehesse és végre válaszokat kapjon. Hagyhatná  a lányt futni azzal a könyvel de neki ez elvi kérdés, legalább személyesen fizette volna ki.*
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-06-09, 6:33 am

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal  Tűz fogadó - Page 8 1f300  //

*Érzi a mágia szálainak sűrűsödését, ahogyan életre hívja a varázslatot, s ahogy felfénylik előtte minden, azt gondolja, sikerrel járt. Hogy amikor legközelebb tisztán látja majd a világot, a kéklő tengert látja majd, s a sós, hűvös szelet érzi.

De csalódnia kell...

Mert szinte alig változik a látvány, s ő még mindig távolinak látja a hullámzó vizet és a rajta ringatózó hajókat. De egy valami változik. Az, hogy egy erős - és Nie pontosan tudja, hogy mennyire az - kar öleli körbe, míg egy másik - alig fékezett türelmetlenséggel - a táskájába nyúl, és veszi ki belőle a nem is olyan régen megszerzett könyvet. De a lányt az érdekli most a legkevésbé, hiszen szabadulni akar mindenáron. Mert Nar Lúrion legyen bárki, vagyis jobban mondva BÁRMI Raven Back számára - fogadott gyilkos, megbízott barát, vagy csak egyszerű lekötelezett -, Nie nem akarja, hogy megtegyen bármit is annak az alaknak. Tudja, hiába teleportálna újra, hiszen magával vinné Lúrion-t is, így csak a helyszín változna ezzel. Most csak megpróbál mindent, hogy lazíthasson a szorításon és eltávolodhasson tőle, hogy erejével már ne kelljen számolnia, s hogy így lebírhassa őt a saját mágiájával.

Hát kézzel-lábbal tiltakozik a "fogság" ellen, amelyre a kar kényszeríti. Vagyis jobban mondva kézzel nem teheti, hiszen azt az oldalához szorítja a Két-alakban-létező, így csak a sarkával próbálja elérni a másikat, bár tudja, a fájdalom nem mindig használ ellenük.

Ahogyan a szavak sem.*

- Azonnal eresszen el! Hallja? Pontosan ugyanolyan galád és álságos, mint ő volt. Ugyanúgy megpróbált becsapni engem és mindenki mást. Engedjen el, mert segítségért kiáltok és azt is elmondom, hogy MIFÉLE alak maga!
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-06-09, 7:00 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nie//

*Amint meg pillantotta hogy az igézet működik sietve megy a lány elé, odaérve mit sem törődve a lány fenyegetésével kiveszi a könyvet a lány táskájából.*
-Honnan vetted az ötletet hogy elveszed? És ki az a Revan? És miért kell elfutni?
*Teszi fel kérdéseit a lánynak tisztábavan azzal hogy nem fog kiabálni hiszen tudja hogy a sárkány elmetszené a torkát a karmaival. Jó Nar nem de más sárkány igen és ez az elf valamiért retteg a sárkányoktól ,nyilván nem ok nélkül de ha Nar bántani akarta volna a fogadóban már meg tette volna.*
-Amúgy meg csak kérned kellet volna.-
*Mondta és egy legyintéssel levette a varázst a lányról , ezzel is bizonyítva hogy nem akarja bántani de a kérdéseire akkor is választ akar mert az ne járja hogy a könyvtárnak kell valami ami már má tulajdon és egyszerűjen elveszi. Igen Nar e levél és a pecsét miatt már rájött hogy az elf a könyvtár megbízásából akarta azt a könyvet amit most vissza vett. A pénzt amit a könyvért adott volna a könyvtár a lány kezibe nyomja, nem mintha nem jönne neki jól aza pénz de így nem kell neki különben is a könyv egyelőre nem eladó, talán ha Nie megtudja győzni akkor esetleg odaadja neki a könyvet. Kezd rájönni hogy a legtöbb ember vagy elf megbízhatatlan még akkor is ha becsületes a szakmája kezd elege lenni abból hogy mindenki csak hülyének nézi, miközben próbál normális életet élni. Amint valamilyen formában kiderül hogy sárkány vagy nekiesnek és leakarják vadászni vagy menekülnek előle és arról nem is beszélve a sárkányok még okot is adnak azzal az ostoba tisztavérű gondolkodásukkal. Kérdően pillant a lányra hátha végre nem rettegni kezd tőle hanem válaszol is a kérdéseire, az idegessége miatt Nar-nak megint világít a szeme de most nem próbálja leplezni és a lány szemeibe pillant.*
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-06-09, 8:56 pm

/Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal  Tűz fogadó - Page 8 2693  //

*A varázslat megszűnik, a Két-alakban-létező végre elereszti és a kezébe nyomja a Könyvtár kötelezvényét is, miközben nem fukarkodik a kérdésekkel. De ezek nem győzik meg a lányt, s a megbízás sem érdekli. Csak az, minél távolabb legyen innen. S érzéseiben erősítik a sárkány haragosan felvillanó szemei.

Hát Nie csak hátrál, addig, amíg már úgy érzi, a másik nem érheti el, s karcsú, hófehér ujjai között kékes mágikus fény kél, jelezve azt, hogy nem lesz védtelen, ha Nar nekitámadna. Válaszokat is csak azért ad, hogy Furia ügynöke előtt semmi se maradjon rejtve.*

- Az ötletet Ön adta azzal, hogy a könyv eladása ürügyén idecsalt, s hogy a dokumentumot szándékos csalétekként az asztalon hagyta. Azt hitte, nem ismerem fel? Vagy ezt elfelejtette önnek említeni Raven Back. Nem említette, hogy a Könyvtár ügynöke vagyok? Vagy talán Önt is becsapta? S komolyan azt kérdezi, hogy miért futottam el? Nar Lúrion, amikor felfedte előttem MIVOLTÁT, mégis hogyan gondolhatta, hogy hajlandó lennék akár egy fogadóban is éjszakázni egy MAGAFAJTÁVAL, azok után, amit Back tett velem? Maga lebecsüli az óvatosságomat. És nem, nem fogom kérni azt a holmit! Tartsa csak meg! Most pedig elmegyek, s ne próbáljon követni! - pillant a lány figyelmeztetően a kezére.

*S ha Nar Lúrion nem mond, vagy tesz bármit, amellyel meggyőzheti Nie-t, hogy maradjon, hát a lány ismét megpróbálkozik a teleportálással, válasz nélkül hagyva a Két-alakban-létezőt. Mert nem akar kockáztatni. Nem akar esélyt adni az ismeretlennek arra, hogy igazolja feltételezését Raven Back-et illetően. Mert tudja jól, akkor már nem biztos, hogy elmenekülhet.*
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Nar Lúrion
Arany sárkány
Nar Lúrion


Hozzászólások száma : 137
Életkor : 744
Munkahely : Vándor, zenész, zsoldos éppen mi

Character sheet
Nép: Sárkányok

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-06-09, 10:02 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli  Nie//

*Sárkány szemei emberié válnak és csendben végig hallgatta  amit a lány mondott neki, ekkor odalép hozzá és azt mondja.*
-Hagyd ezt a marhaságot, itt a könyv már kiolvastam.-
*Csendes lágy hangon mondta Nie-nek a dolgot s át nyújtotta a könyvet.*
-Csak tudd nem csaltalak én sehova és nem ismerem azt a sárkányt, és nem csapott be senki. Nem minden sárkány pusztít és én nem vagyok olyan aki ok nélkül öl. Itt a könyved vedd el.-
*Mindezt lány bár elcsukló hangon tette, látni hogy a sárkány küzd az érzelmeivel megszokta hogy általában nem szívlelik, de ez most más volt. Talán a múltja az oka hisz a nagy szerelme is egy elf volt valaha és Nie talán őrá emlékezteti, míg a könyvet nyújtja a leánynak a másik kezével a medálhoz ér mely a nyakában van szem pedig fényesen csillan mint ha könnyes lenne. Igen a sárkányok is érző lények még ha sokan ezt nem hajlandók el ismerni, és Nar különös kép pen amit ugyan sose tár fel, ami a bánatot illeti csak vidám arcát mutatja a külvilágnak, de neki is meg vannak a maga démonjai. Nyilván a lánynak is megvan a maga oka arra hogy bizalmatlan legyen, elvégre igen veszélyes egy sárkány ha felbosszantják.*
Vissza az elejére Go down
https://eldarya-alom.hungarianforum.com/
Nie

Nie


Hozzászólások száma : 963
Munkahely : Könyvtárossegéd

Character sheet
Nép: Elfek

Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-06-09, 10:30 pm

//Egy megbízás krónikája - Időntúli Nar Lúrionnal //

*Nem tudja, hogy mi az oka a hirtelen hangulatváltozásnak, de a sárkány szemei ismét emberi alakjának színét tükrözik, s Nie feszültsége alábbhagy. Csak hallgatja a másikat és néhány pillanatig nézi a felé nyújtott könyvet. Aztán óvatosan, akár egy élelemért szabadságát feladó állatka, úgy nyúl érte. S csak mikor a holmi újra a táskájában lapul, akkor ernyednek el az ujjai ökölbe szorított kezén, s csak ekkor szólal meg.*

- Köszönöm - Nie hangja tartózkodó, s nem is közelít a Rejtőzködőhöz.

*Látja a másik mozdulatát és látja az ellágyuló tekintetet, de még nem tud hinni neki. Túl sok tapasztalás, túl sok emlék van már mögötte ahhoz, hogy egyszerűen megfeledkezzen arról, hogy mivé is tudna változni az előtte álló alak. De aztán meglátja a bánatot a másik szemében, amelyet nem tud mire vélni. S az együttérzés, amely az emlékek nyomán ébred, legyőzi a rettegését annyira, hogy képes legyen megszólalni.*

- Sajnálom, nem akartam megbántani. És higgye el, a könyvről is igazat mondtam. - mentegetőzése őszinte. - Nem akartam megbántani azzal, hogy meggyanúsítottam, hogy az életemre akar törni... Csak azt hittem, hogy... Mindegy, de tényleg sajnálom... - aztán próbál szabadulni a kényelmetlen helyzetből, mert nem akarja, hogy végül mégis tévedjen az előtte állót illetően. Akiről most már képes talán elhinni, hogy nem akar ártani neki. - Ha megbocsát, Nar Lúrion... Mennem kellene, mert nincs szállásom ma éjszakára és a hajón sem szeretnék aludni... Nem bánja, ha most elköszönök?

//Lássuk, tényleg hajlandó vagy-e az istállóban aludni? Very Happy//
Vissza az elejére Go down
http://www.nienna.eoldal.hu/
Ajánlott tartalom





Tűz fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz fogadó   Tűz fogadó - Page 8 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Tűz fogadó
Vissza az elejére 
8 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» A fogadó
» Csillagfény fogadó
» Vén kujon fogadó
» Fehér lady fogadó
» Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Norlan-
Ugrás: