LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Keleti szeglet, a Remény tengerének partja

Go down 
+27
Mia Ruton
Daxa Lavenir
Roober
Rasenth
Feynras
Moozen
Markus de Berend
Ryn von Samok
Vogon Beebebrox
Fela Husani
Yrrezann
Edhelindha
Glorien
Merilien Lumel'Auvrea
Nawarean
Furia
Cloud Revan's
Lysanor Eweny
Sou
Darthys Indoril
Miranda Walchot
Silarona
Akahana
Eclair
Edward Dylan
Lothár Von Falkenhausen
Mesélő
31 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next
SzerzőÜzenet
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-04-25, 3:01 pm

*A kígyó jól hallotta a lányt de mégsem figyelt rá eléggé lefoglalta önnön nagysága s sikere, mit igazából a holló hozta fekete szárnyain. Bár öröme hamar alább lankadt érezte valaki olyan jutott be akinek nem volt idebenn helye, a kígyó elhallgat s csak gyanakvóan tekint ki a lányra. S ama részére mi bekerült egy alkonyi zónába. Ahogy a lány beért érezhette a sötétséget odabenn, akármilyen heves legyen is teste csontig hatol az érzés. S mintha valami megszorítaná a kezet miközben a fiúban van. Ha Aden még beszélni tudna talán mondatná is vele a hála szavait de ez nem a megfelelő pillanat arra, hogy felébressze az álomból mi elragadta őt. S a kígyó jó mélyen elrejtőzött s végre aludni térhet ő maga is, itt az ideje már. Hisz ő maga se tudja mikor hunyta már le utoljára tekintetét. Tízezer év rengeteg idő s mindezt végig élni emberi alakban roppant fárasztó volt. Hát felvette alakját s eldobhatta emberi gúnyáját is, nem kellett tovább fenntartani a látszatot hisz az az idő mikor még embernek kellett mutatnia magát most ebben a pillanatban már csak a múlt. S a jövő most egy új életé lett mihez már nem kell az ő segítő keze.
~Végre a pihenés... oly sok volt már el se hittem, hogy eljő... végre....

*Aden egy álmot látott mi tízezer évvel ezelőtt kezdődött, egy isten ki a földön járt. S oly dolgokat művelt mit testvérei nem hagyhattak megtorlás nélkül. Ki saját népét kiírtja ki gyermekeit áldozza fel önön hiúsága oltárán, ott látta magát is mellette, teljesen ugyanaz az arc csupán csak egy dolog hiányzott róla, mi vele született. Az S alak arcát nem torzította el, a heg mire azt mondták gyermek korában kapta csupán egy hazugság volt, mi mégis takarta az igazságot. Egy pecsét volt mi elrejtette szeme elől az igazságot, s mint ahogy előle is ezredévekkel ezelőtti őseire is ráhúzta a hazugság fátylát. Vajon, hogy lehetett ez? Ennyi év alatt sem vette észre egyikük sem azt mi orruk előtt volt elrejtve. S a kígyó nyelvére is bilincset zárt nehogy kikotyogja ősi titkát. De most az emlékek úgy cikáztak fejében, s egy fegyvert látott mit jól ismert mégis oly régi volt, hogy már elfeledte azt. A fekete tőr, mamba csupán csak egy kulcs lenne hozzá. Mi nyit egy zárat ami felfedi előtte a valósat.
Szeme kinyílt mély lélegzetet vett, hasa megkordul éreztette az idő múlását tulajdonosával. Ki végre elég erős volt ahhoz, hogy karjával kinyomja magát a földről, s végre két lábra emelkedjen. Arca elé emeli kezét s végig húzza azon, a sebhelynek hűlt helye. Tényleg csak addig tartott míg fel nem ébredt. Szeme lepillant magára ruháját leszaggatták róla, s teste csupa seb, s mintha még mindig érezné a nő érintését mellkasán. Kezét ráhelyezi oda ahol a lányé is volt, kissé megborzong a tudattól. Valaki benne járt, s láthatta is talán mit álmodott. De kételkedik benne, hisz még oly lénnyel nem találkozott ki képes lett volna másik álmait szemügyre venni. Kezeit szélesre tárja, lapockája nagyot roppan majd az égre néz. Mély lélegzetet vesz a levegőbe érzi saját vérének illatát de már korántsem oly erős mint eddig volt. S tényleg meddig is tartott az az eddig? A föld már beitta a vért s megpróbálta mohón magába tartani s végleg elnyelni minden kis foltját. De az még mindig látszott feketén pont ott ahol a lánnyal állt. Lassú szél fújt felé, beleszippant a lány már nagyon messze jár, elvégre ő a szelek szárnyán utazik míg neki erre nincs lehetősége. Ha volna talán nem is hagyták volna így helyben.
-Érezlek... tudom merre jársz... s talán egy későbbi alkalommal még fel is kereslek.... vagy életedért vagy csupán azért, hogy megköszönjem mit tettél...
*Semmije nem hiányzott még tőre is megvolt, talán három napja feküdhetett ott tetszhalott állapotban. Csoda, hogy semmi nem próbálta meg felfalni. Bár mi járna erre, hol sárkányok tanyáztak míg szagukat itt hagyták.
-Csak tudnám a nevedet drága... ezt elfelejtetetted megosztani velem.... Hisz az arcod csekély a név nélkül... Na mindegy
*Legyint egyet, majd elindul az álomban látott úton, hogy ismét csak megtalálja hű társát ki érte sír egy sötét barlangban minek bejáratát csak az találhatja meg ki tudja hol keresse. S mily meglepő, nem is oly távoli a hely hol keresnie kell. Lehet ezért jutott eszébe, de talán a lány az ki felébresztette. Még ilyent nem érzett nő iránt, mint mikor vele futott össze. De egyet tisztán érzett, eddigi társa s védelmezője mintha semmivé foszlott volna. Elindult talán megkeresni a nyugalmat mire régóta várt.
-Lia... GAIN.... átkozottak legyetek ha már rég el is pusztultatok... Ősi templomaitok romjain fogok örömtáncot lejteni!
*S azzal sarkon fordult, keletnek nézve éppen most virradt fel a nap s vörösbe öntötte az ég alját.
-Az út amarra vezet északnak... Lanur hegyeihez... hosszú kis séta lesz... bár itt volt az ideje... S útközben egy várost is találok remélem, új ruhát kell szereznem.... Ezért viszont még jár a kölcsön Holló... - Elnevezte a lányt ha már ő nem árulta el- még lehet én is megadom ezt neked... Cahh
*Északnak indult s léptei lassan vezettek arra, hisz ezredéveket várt már. Pár hét már nem is lesz oly hosszú.

// Én is köszönöm neked Gyíkocska Very Happy. Móka és kacagás volt Very Happy Élvezetes mi xD Szadista Very Happy //
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-05-30, 6:08 pm

Lysanor Eweny


Mindig is szerettem a tengert, a sós víz illatát, a kellemes szellőt, melyet a víz hullámzása hoz magával. A kikötőbe érkeztem, hiszen itt mindig akad valami munka, amit el kellene végezni és az igazat megvallva kicsit pénz szűkében vagyok. Így hát nem csoda, hogy magamhoz illő, alkalmi munkát keresek. Persze nem szokásom egyből kijelenti, hogy ki s mi vagyok, megválogatom, hogy kitől kérek munkát és kiét fogadom el. Annyira azért nem vagyok pénzszűkében. Még… Persze lehet, hogyha néhány napig nem kapok munkát, akkor már egy egyszerű futárságot is elvállalok, bár az jócskán rontana a hírnevemen és a jellememen. Egy fekete lovaglónadrág van rajtam, egy hosszú szárú csinos csizma, mely a jó módúságra utal, egy vörös ing, valamint egy szintén fekete mellény, felette pedig egy vastagabb szövetből készült vörös palást. Hátamon íj van, csizmámban két dobótőr. Soha nem lehet tudni, hogy kivel hoz össze a sors. Most a kikötőtől kicsit távolabb ücsörgök az egyik sziklán. Kezeimmel támasztom meg magamat, ahogy hátradőlök és úgy figyelem a víz fodrozását. Egy közepes kereskedőhajót ígértek ma estére, azt várom, hátha akad ott valaki, akinek szüksége lenne a szolgálataimra. Éjfekete lovam néhány sziklával arrébb eszegeti a friss füvet és halkan morrant, ahogy élvezi a kellemes szellőt. Mosolyogva figyelem hol őt, hol a vizet.
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-05-30, 6:20 pm

* Miután kellemes napot töltött egy igen intelligens mágussal, boldogan indult neki a tengerpartnak. Nem figyelte az időt, a napok hosszúságát, neki most éppen nem számítottak. Eszébe jutott Aldoval való találkozása és a mai napig nem tudja, hogy Glorien hogyan tudott szerelmes lenni egy ilyen faragatlan férfiba. Megrántotta a vállát, elvégre nem az ő dolga. Ahogy közeledett egy hosszú, vörös hajzuhatagra lett figyelmes. Rögtön tudta, hogy egy fajtársa van ott, de mégsem olyan volt, mint ő. Íját megigazította a vállán és odament hozzá. Mielőtt megszólította körbenézett és felfigyelt a szép, fekete lóra. Mindig is vonzódott az állatokhoz és a növényekhez.*
- Szép napot!
*Mondta kedvesen, semmi rossz szándék nincs benne. *
- Szép a lovad. A nevem Lysanor.
*Mutatkozott be és nyújtotta a nő felé a kezét.*

_________________
Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-05-30, 6:25 pm

Lysanor Eweny


A vizet figyelve halk léptekre leszek figyelmes. Tünde fülem igen érzékeny, így tökéletesen hallom, ahogy a csizmák/cipők megcsusszannak a kavicsokon, amik a sziklák körül vannak. A lovam is felkapja a fejét és furcsán zöldes-sárga szemével Lys szemébe néz és követi a nő vonalait, mozgását. Szinte megmerevedik, én pedig oldalra pillantok a lóra és lassan lehunyom a szememet, jelezve neki, hogy én is észrevettem, hogy valaki közeledik. A nő hamarosan egészen közel érkezik hozzám, majd köszönt és be is mutatkozik, dicséretet szórva a lovamra. Lassan fordulok meg, majd felnézek a szőke nőre. Elf. Éreztem, hogy fajtársambeli, de ő nem vérelf. Végigmérem őt, megfigyelem az öltözékét, az íját és a fegyverzetét. Nem tűnik annyira veszélyesnek és a kedves szavaiból nyilván nem is kifosztani akar.
-Üdvözöllek! Merilien vagyok. – mutatkozom be egy fejbiccentés kíséretében, majd kicsit arrébb mászok a sziklán, jelezve neki, hogy üljön le, mert nekem nem sok kedvem van felállni.
-Köszönöm, a lovam nevében is. – pillantok a ló felé, aki mivel látja, hogy nincs semmi komoly veszély, tovább tömi a hasát a finom, friss fűvel.
- Tündék között lett nevelve, így igen életerős, harcias és megbízható ló. Már régóta velem van, fizettségül kaptam az egyik munkámért, így már igencsak összeszoktunk.


A hozzászólást Merilien Lumel'Auvrea összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-05-31, 10:13 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-05-30, 6:42 pm

*Le is ült a lány mellé, mert kicsit azért elfáradt.*
- Örülök Merilien. Remélem nem zavarlak. Eléggé magányos vagyok mostanában.
* A lány szavait hallgatva, eszébe jutott a régi élete.*
- Nekem is volt lovam. Szerettem, de otthon kellett hagynom. Ez volt az egyik ára annak, hgy a saját utamat járhassam. Valamit valamiért.
*Mondta kissé szomorúan.*
- Vársz valakire?Vagy csak levegőzöl?
* Kérdezte picit mosolyogva. Mélyen beleszippantott a levegőbe. Igen, ez volt az, amit annyira szeretett . A szabadság édes ízt.*
- Honnan érkeztél? Ezidáig nem volt szerencsém hozzád.

_________________
Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-05-30, 6:51 pm

Lysanor Eweny


A lány helyet foglal mellettem, én pedig egy oldalpillantást váltok szőke fajtársamra. Biztos vagyok benne, hogy egy igen kellemes, kedves, gyermeki lelkületű hölgyet sodort utamba az élet. Persze a külső nem minden, lehet, hogy a kellemes, gyermeki külső durva jellemet rejt magában. De most itt a lehetőség, hogy kicsit jobban megismerjem ezt a nőt. No, nem mintha olyan barátkozós típus lennék, inkább csak információkat gyűjtök. Talán tud valamit erről a helyről, és a nagy fejesekről, akiknek esetleg felajánlhatom a szolgálataimat.
-Én is egyedül ücsörgök itt, jól esik egy kicsit beszélgetni. Főleg, hogy fajtársam is vagy. – nézek oldalra a nőre, és ismét végigmérem picit a ruházatát, és igyekszem rájönni, hogy nemesi-e a nő, vagy csak egy vándor, vagy efféle.
-Milyen feltétel az, hogy járd az utad, de ló nélkül? Hol van a hazád? – teszek fel egy furcsa kérdést és kicsit el is húzom a számat, szép ívű szemöldököm egyike a magasba emelkedik, ahogy értetlenül pislogok a nőre, majd a lakhelye felől is érdeklődök. Lehet, hogy már jártam is ott, hiszen elég sok helyen megfordultam a majdnem hét és fél évszázados életem során.
-Egy hajót ígértek az estefelé, remélem, hogy találok ott egy kis munkát. Azt várom. Egyelőre nincs dolgom, így kicsit ejtőzök itt a sziklákon és nézem a tengert. – válaszolok a kérdésére, és ismét a láthatár felé nézek, ahol még mindig nem tűntek fel a fehér vitorlák, melyeket úgy várok.
-Valóban nem mostanában jártam errefelé. A Sötét fenyvesben van a lakhelyem, de már igen régóta tértem haza. A világot járom, és igyekszem megfejteni a titkomat. De ha nem haragszol, idegeneknek nem kötöm az orrára. Remélem, nem veszed sértésnek… - nézek a nő szemébe kissé bocsánatkérően, de kihívóan, hogy ne is merjen rákérdezni, megelőzve ezzel a kérdések hegyét.
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-05-30, 7:02 pm

* A kérdésén nem lepődött meg, mert erre számított.*
- Nos maradjunk annyiban, hogy nem idevalósi vagyok. Az apám úgy féltett, mintha valami kincs lennék, nem engedett sehova, noha már nem voltam gyerek. Egyetlen mód volt az, hogy elszökök. Így is tettem és itt kötöttem ki. És már egy ideje itt is vagyok. Megtapasztaltam egyet s mást.
* Vett egy mély levegőt, mert itt abba is hagyta. Nem akarja Merilient untatni a férfiak gyarlóságáról és a csalódásokkal. Nyilván a lánynak is voltak ilyen dolgai.*
- Á! Hajó! Netán ismerős közeledik?
* Kérdezett tovább, de aztán többet nem, mert elég világos volt, hogy nem mindent akar vele a lány megbeszélni. Egyenlőre ő sem vele, de ki tudja, mikor hol s milyen kapcsolatok jönnek jól.*
- Mindenkinek vannak titkai és megértelek. Én se kötném idegen orrára.

_________________
Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-05-30, 7:15 pm

Lysanor Eweny


Természetesen rákérdezek, hogy milyen család az, aki ló nélkül engedi el a gyermekét világot látni.De hamarosan megkapom a választ is, hogy Lys egyszerűen elszökött. Kicsit felvonom ismét a szemöldökömet.
-Ha elszöktél, akkor hogy-hogy nem hozhattad magaddal a lovadat? Ez egy kicsit furcsa nekem. – szólalok meg, és behatóan nézem a lány arcát. Vagy át akar verni, vagy hazudik, vagy nem tudom, de ez így eléggé sántít ez a sztori. De végül is nem érdekel annyira a nő élete, felőlem aztán jöhetett mezítláb is onnan, ahonnan jött. Azt nem árulja el, hogy hol is van az az ott, amit kicsit furcsának találok. Miért kell titkolni azt, hogy honnan is származik a elf fia? Én büszke vagyok a fenyvesünkre, hiszen annak az egy része csak a miénk, és komoly harcot vívtunk érte a régi időkben.
-Az biztos, hogy sok dolgot láthat az elf, hogyha járja a világot. Én is sok mindent tapasztaltam már meg, olyan dolgokat is, amiket nem is gondoltam volna. Sok emlékem van, amit szeretnék kitörölni, de olyan is, amit mindig az elmémben tartanék, ha tudnék. – mesélek egy kicsit és egy kósza mosoly kerül ajkaimra, ami nem gyakori vendég ott, de az elf kedvesnek tűnik, és így az én kedvem is kicsit jobb.
-Nem, nem tudom, hogy kik vannak a hajón. Csak valami munkát sejtek a háttérben, és örülnék, hogyha kicsit tömöttebb lenne az erszényem. – mosolyodom el ismét, és a vízre nézek, ami habár fodrozódik, a láthatáron még nem tűnik fel a vitorlás, pedig elf szemem messze ellát, bizonyára pont olyan messze, mint a mellettem ülő szőkeségé. Elárulom, hogy a titkomat szeretném megfejteni, de hogy mi is az, azt nem mondom el neki. Nem sok ember tudja az átkomat, és nem is akarom, hogyha sok ember tudná. Egyik részem meg akar szabadulni tőle, másik részemet azonban irányítják, amit gyűlölök.
-Köszönöm, hogy megértesz. – biccentek a nő felé, majd a lovamra pillantok, aki lágyan elfeküdt a puha fűben és szunyókál. Elmosolyodom, majd lassan felállok, és leveszem a lóról a nyerget, és a többi cuccost, amit eddig nem tettem meg.
-Hosszú úton vagyunk túl, ő is elfáradt, és én is. Hamarosan álomra hajtom a fejemet egy fogadóban. Mit gondolsz, melyik a legjobb fogadó errefelé? Darnám van bőven, de azért nem akarok egy vagyont fizetni egy éjért, ki tudja, meddig leszek itt. – kérdezek rá a nőnél a számba vehető fogadókra.

Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-05-30, 7:27 pm

* Kicsit elnevettem magam, de nem a nőt nevettem ki, csak belegondoltam, hogy tényleg furcsa így első hallásra.*
- Igazából azért hagytam ott, mert a régi élettel szakítani akartam teljesen. A ló is a rgi élet része. És már a családom is. Noha jó életem volt, hiányt nem szenvedtem semmiben. Egy valamiben még is. Nem volt szabadságom és én teremtettem magamnak.
* Adta meg röviden a választ. Elég is ennyi. Nem szívesen beszél már erről.*
- Munkát egy hajótól? Biztosan. Nekem sem ártana valamit találni. Majd csak belefutok egy munkába.
*Mondta mosolyogva.*
- Fogadó? Nem kell túl messze menni. Arra.
*Mutatott abba az irányba, ahonnan jött.*
- Pár nap alatt odaérsz. Bár lóval lehet nem kellenek napok. Ha jól emlékszem Fehér Lady Fogadó a neve. Egyenesen csak előre kell haladni és belefutsz-
*Mondta kedvesen.*
- Igen én is lassan megyek. Kell találnom egy erdős részt, ahol lehajthatom a fejemet. Most a szabad eget választom alváshoz.
* Mellékesen hozzá tette.*

_________________
Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-05-30, 7:39 pm

Lysanor Eweny


A magyarázat így már igen csak helyt álló, bár nem tudom, hogy miért is emlékeztetné egy ló a szabadság megtagadására. Én el sem tudnám képzelni a lovam nélkül az életemet. Soha nem hagynám el, és tudom, hogy ő sem engem. Egy lágy pillantást vetek a fűben pihenő lóra, majd elmosolyodom. Igen, biztos, hogy fájdalmas lenne az elvesztése, habár tudom, hogy hamarosan el kell válnunk egymástól, hacsak nem találok olyan varázslatot, mellyel megfiatalíthatom a lovamat. Hiszen már több mint 15 éve van velem már nem olyan, mint régen, de a tünde ételektől és gondozástól igencsak lassabban öregszik, így még bírja a strapát.
-Azért igen botor dolog ott hagyni egy olyan csodás életet, ahol megadtak mindent. – jegyzem meg kicsit elgondolkodva. Persze nem sok közöm van hozzá, lévén nekem is megadatott mindig minden, mégis elutaztam otthonról. De mert kényszerítettek. Nem szívesen hagytam ott a hazámat, és amikor tehetem, akkor vissza is térek meglátogatni a szüleimet és a népemet. A hajóról is szó esik és a furcsa kérdésre meglepetten nézek a nőre.
-Nem a hajótól, hanem az azon utazóktól. Bizonyára vannak igényeik, amiket ki kell elégíteni így vagy úgy… - jelentem ki és ismét a vízre nézek. Kicsit kétértelmű lett a mondatom, nyilván nem az érzések kielégítésére gondolok.
-Hát belefutni nem hiszem, hogy belefutsz, hogyha nem keresel. – vonom meg a vállamat. Bizonyára egy elkényeztetett hölggyel van dolgom, hogyha még azt sem tudja, hogy a munka nem száll csak úgy be az ember életébe, mint a sült galamb. Felvont szemöldökkel pislogok a nőre és megcsóválom a fejemet. Rákérdezek, hogy vajon hol találok fogadót, és igen jó kis útbaigazítást kapok. Habár a város ide látszik, furcsállom, hogy ilyen messze van a fogadó. Bizonyára igen nagy ez a város, hogyha egy napot igénybe vesz, hogy odaérjek. Lóval bizonyára kevesebb, és mivel a lovam kipihente magát, talán 5-10 óra alatt odaérek a fogadóba, mely talán innen is látszik… Mikor Lys közli, hogy az erdőben alszik, felvonom a szemöldökömet és a mögöttünk elterülő erdőre pillantok.
-Merész döntés, furcsa alakok járnak az erdőben. Inkább egy fogadóban vágják el a torkom, mint egy fán pihenve. – jegyzem meg egy fintor kíséretében, majd lassan felállok. A víz hullámzani kezd és megjelenik rajta a furcsa fehér felhőre hasonlító vitorla.
-A hajó is megérkezett. Megyek is, és körbenézek. Örültem, hogy megismerhettelek. Hogyha gondolod, holnap reggel találkozhatunk a kikötőben és kereshetünk együtt munkát. – ajánlom fel a segítségemet az esetlen lánynak, majd felszerszámozom a lovamat, felugrok a hátára és búcsút intve hagyom ott a lányt, hogy elvágtassak a fogadóba.
Köszönöm szépen a játékot!


Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-05-30, 7:47 pm

- Nem is ide gondoltam. Messzebb kicsit. Volt részem itt rablótámadásban sajnos. De túléltük.
*Nevette el magát. Aztán felajánlotta neki Merilien, hogy segít munkát keresni.*
- Tényleg? Az jó lenne. Akkor idejövök holnap reggel.
* Most nagyon örült a lánynak. Végre lenne munka, ami eltereli a figyelmét a múltról. Ő is integet a lánynak, majd a másik irányba veszi az utat. Gyors léptekkel halad, nincs sok ideje, hiszen fáradt, de mégsem ilyen közel a banditákhoz szeretne letelepedni. Kellemes volt a társaság és jó szívvel vágott neki útjának.*


// Én is köszi flower //

_________________
Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala
Vissza az elejére Go down
Glorien
Zöld elf
Glorien


Hozzászólások száma : 95

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-08-13, 9:57 pm

//Aldo//

*Glorien és párja Talas herceg száll le a pompás hajóról. Miután Aldo otthagyta ismét Evolyranban és nem tért vissza nehéz szívvel, de belátta a fiának kell egy férfi kire felnézhet. És Talas jó ember, akkor is mellette állt, amikor emlékeit kereste anno. Úgy döntöttek, hogy kettesben megnézik ezt a helyet, hiszen Glorien nem látta még és Lysanorral is lehet összehozza a sors. Hiányzott már az unokahúga. Egy kis pihenés megjárt már neki, hiszen nemrég az elfek vezére lett Evolyranban a sok munka lefárasztotta. Palástját levette a kezére hatotta,majd a másikkal a szeretett férfibe karolt,n úgy indult kicsit felfedezni a partot.*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-08-14, 8:52 am

Éppen csak, hogy visszaérkezett a kincskeresésből, kimerülten, megviselten. Több hajó is érkezik a világ minden tájáról a kikötőbe, az övékén kívül, az egyik fölöttébb ismerősnek tűnik. Az a hajó, mellyel Evolyranról jött volt ide már vagy egy féléve, ha nem több. De nagyon nem érdekli most sem a hajó, sem az emberek, amilyen gyorsan csak tud, célba vesz egy fogadót és egy pár napig ki sem mozdul onnan. Kerülgeti is serényen a kikötőbeli embereket, már amennyire bírja a fáradt teste, szeretne már egy jót aludni, úgy, hogy közben nem himbálózik a tenger alatta.
Vissza az elejére Go down
Glorien
Zöld elf
Glorien


Hozzászólások száma : 95

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-08-14, 11:25 am

*Glorien már már éppen kezdte volna kiadni a gőzt, amikor egy fehér hajú férfi tűnik fel a tömegben. Szemeit összeszűkítette és megállt parancsolt Talasnak. Visszasietett a hajóhoz, íját és nyilait a kezébe fogta, bevette áldozata lábát és villámgyorsan kilőtte nyilát. Természetesen eltalálta. Hiszen egy tapasztalt kiemelt harcosnak szinte kötelező sikerülnie. Talas csak állt, nem mert beleavatkozni. Ránézett szerelmére és Glorien kérdés nélkül megadta a választ.*
- Ő Aldo. A gyermekem apja.
*A herceg bólintott és egy kisebb kövön helyet foglalt. Nem állt módjába most éppen beleavatkozni. Glorien a sérült férfihoz sietett.*
- Már elnézést. Máshogy nem tudtalak volna megállítani Aldo! Látom megint sietsz..mint mindig. Azért tudathattad volna velem, hogy még élsz. Csak ennyit.Soha nem kértem tőled nagy dolgot. De minek is kértem volna. A kapcsolatunk olyan volt, akár egy történet. Egy végtelen történet.
*Higgadt maradt már amennyire tudott. Az agya azt diktálta, hogy most azonnal menjen neki, üsse, ahol csak éri, a szíve azt, hogy a karjaiba vesse magát. És ezért is volt Glorien jó vezető. A középutat választotta. Csak megállt Aldo előtt és nézte. Arca kifejezéstelen maradt.*
- Mit is tegyek most veled. Netán üldözzelek, mint egy vadat? Vagy végeztesselek ki? Gondolom vannak itt is haragosaid már. Most mit csináljak veled, te galád!
*Kicsit bosszúsra váltott a tekintete, de nem vette le azt a férfiról.*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-08-14, 9:14 pm

-Áhh, a lábam!...
*Esett féltérdre fájdalmában, miközben valaki, ismeretlen hölgy elé került. A nő bele is kezdett mondandójába, Aldo meg csak kapkodta a fejét jobbra meg balra.*
~A kapcsolatunk??? Ez meg miről beszél?~
-Mi? Mi? Mi?! Ki vagy te, eszement nőszemély?!
*Rántotta ki a nyilat lábából, aztán meg kiegyenesedett.*
-Na, figyelj!
*Próbált magára nyugodtságot erőltetni.*
-Sajnálom, hogy még nem jöttél rá, de az az éjszaka...vagy nappal...nekem nem jelentett semmit. Ismersz engem, talán kicsit jobban, mint kéne, úgy néz ki, de, itt csapjon belém a mennykő ha én emlékszek rád! Nézd, nem te vagy az első, feldúlt nőcske, akit így megviselt, hogy faképnél hagytam, de, a fenébe is, nem gondolod, hogy túlzás ez, amit csinálsz?! Utánam jössz, és egy nyilat eresztesz belém?!
*Látva, hogy a nő tekintete egyre bosszúsabbá válik, újra megszólalt.*
-Nem...Nem kell üldöztessél, sem kivégeztessél...vagy mi a bánatot akartál, csak...csak hagyj, légyszíves, hadd folytassam az utam, és megbocsátok a fránya nyíl miatt is.
*Kezéből már-már engedte volna el az ott szorongatott véres nyílvesszőt, de amíg nem látja, hogy szavai hatottak, biztosra nem engedi el.*
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-08-14, 10:34 pm

*A séta a vándorok életéhez tartozik, s persze az is, hogy kellemetlen ismerősökkel találkozzon az úton. Habár nem is igazán mondhatnám ismerősnek a férfit, akinek vérének illatát felém sodorja a szél. Nincsenek is messze tőlem, pillantom meg a triót. Messze vannak még ahhoz, hogy halljam őket vagy lássam éppen mit szorongat a kezében a varázsló. Lépteimet megszaporázom kissé s ahogy közeledek csak egy ismerőst találok a tömegben. A férfit és a nőt sose láttam, de a lány valamiért ismerősnek tűnt úgy is, hogy teljesen biztos vagyok benne, hogy sose találkoztunk. S ahogy belenézek a lány szemébe szinte mindent értek. Ahogy végig fut rajtam a hideg, a fülek látványa az a pár vonás amit szinte Lysanor testesít meg emlékeimben. Csak megborzongok s megrázom magam. Nem megyek túl közel az eseményekhez s tíz lépésre tőlük megállok. Pont úgy, hogy mind hármukat szem előtt tarthassam. S a lándzsámat a földre helyezem pengéjével lefelé. Végig mérem őket majd a férfi kezében lévő vesszőt figyelem meg.
-Hmmm...
*Veszek egy mély levegőt majd gondolkozok el egy kicsit azon, hogy melyiknek kéne segítenem. Aldora pillantva azt érzem igazán, hogy belé kéne hajítanom a dárdám, a másik kettőt nem ismerem. A férfitől kevésbé tartok mint attól a lánytól mellette.
-Milyen meglepő... nem ismerlek igazán Aldo de valamiért úgy érzem megérdemled amit kapsz. Hehe.
*Várok még egy kicsit, majd elnézek az út felé ami még előttem áll. Biztos élvezetes lenne végig nézni ahogy felkoncolják Aldot, de akad dolgom a világban.
Vissza az elejére Go down
Glorien
Zöld elf
Glorien


Hozzászólások száma : 95

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-08-15, 12:15 pm

- Még, hogy eszement? Ezek szerint te vagy az eszement. Mivel nem emlékszel a gyereked anyjára és az elmúlt 9 évre.
* A következő szavakra nem bírta tovább és kitört belőle a nevetés.*
- Már ne is haragudj, de éjszaka? Ha csak egy lett volna. Te tényleg eszement vagy. Milyen vicces, amikor legutóbb találkoztunk én voltam hasonló helyzetben. De sajnos emlékeztem rád, elég hamar.
* Nagy nevetés közepette megpróbálta komolyra venni a szót.*
- Na de most komolyan nem emlékszel? mert kinézem belőled, hogy megjátszod. Bár csak egyet tudok, amit nem játszottál meg, de már rég volt.
* Kicsit visszaemlékezett az Evolyranban történt eseményekre. Aztán még régebbiek is eszébe jutottak még Álomfalvára. Bizony túléltek már ketten ezt azt. Kicsit távolabb felfigyelt egy férfire, aki őket bámulta.*
- Ismered?
*Kérdezte kedvtelenül és figyelte, ahogy Aldo a nyílvessző darabot szorongatja. Talas felállt, mert ő is látta, hogy Glorien lassan két férfi közt lesz és ez neki nem tetszett.*
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-08-15, 10:26 pm

*Felvetem a tekintetem a lány szemébe, de fél szemem azért a varázslón tartom. Egy sebzett állat sokkal veszélyesebb. S belőle is pont ugyan ezt nézem ki. Bár ódzkodnék a választól de hála az égnek ezt Aldótól kérdezte aki persze semmit sem tud rólam. Ellentétben én őróla azért hallottam már egyet s mást.
-Dehogy ismer... Én is csak meséket hallottam róla egy elftől, aki meglepően hasonlít rád.
*Helyezem át a testsúlyom lábaimra s már nem a bot támaszt ki.
- Élvezd az ágyékod gyümölcsét varázsló... élvezd ki hisz a lány jogosan fogja tenni mit tesz.
*Majd pillantok az út felé amin elindultam, kissé előrébb dőlök meghajlás képen az elf hölgy felé. S a mellette feszengő férfinek is megadatik a szerencse.
-Nos ég veled... szőkeség... Biztos említette a te nevedet is... De már nem emlékszek rá.
*S ha nem tartották fel, eleredt az úton amerre indult.
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-08-19, 10:35 pm

*A nő szavai minél inkább nyugtalanítani kezdték*
~Miről beszél ez? Milyen gyerek?! Miért nem hallgat már el?!~
*Ujjai szorosabban kezdték körbefonni a nyílvesszőt.*
-Igen, persze, megjátszom...
*Erőlteti még mindig magára a fapofát.*
-...mert olyan kedvemben is vagyok, játszani azzal, aki néhány perccel ezelőtt még nyilat eresztett a lábamba. Tudod, ha nem lennél nő, már rég visszatettem volna a szívedbe.
*Sziszegi fogai között, aztán az elf felhívja figyelmét egy közelben ólálkodó alakra. Még válaszolni sincs ideje, a fehérhajú, kit a múltkor a Fehér Ladyben látott egy pillanatra, megelőzi őt és válaszol.*
-Igen? Meséket rólam? Akkor biztosan tudhatod, hogy nem szerencsés mindig felbukkanni a legrosszabb időben, a legrosszabb helyen és beleütni az orrocskánkat a dolgaimba!...Menj csak!
*Mormogja utána, majd visszafordul a nő fele. Kedve lenne utánamenni és jól megszorongatni a nyakát ennek a furcsa idegennek. Mégis mit képzel ez magáról? Miért szól bele mindig az Ő dolgaiba? Már másodjára futottak össze. Legközelebb ennél hosszabban "elbeszélgetnek", az biztos! De ne feledkezzünk el a hölgyről se.
Kis ideig beletekint a számára idegen szemekbe, majd se szó, se beszéd, durván félrelöki útjából a nőt és megindul a város fele, sántikálva. Nincs kedve most ennyi elmebajoshoz, most ért haza egy hónapig tartó kincskeresésből hullafáradtan. Az idegennel sem foglalkozott sokat, az útját álló nőnek is elnéz mindent, csak hadd vonulhasson egy kicsit el, eme zajos, bolond világ elől pár napig. De, ha valaki megint megpróbálja megakadályozni abban, hogy elérhesse a várost, meg a fogadót, bárki legyen is az, a kezében levő nyílvesszőt annak szívébe állítja!
Vissza az elejére Go down
Glorien
Zöld elf
Glorien


Hozzászólások száma : 95

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-08-20, 7:53 pm

* Nagyon nem tetszett neki Aldo viselkedése. Kezdett megbizonyosodni arról, hogy tényleg nem emlékszik. Főleg, amikor azzal fenyegetőzött, hogy beleállítja a szívébe a nyílvesszőt.*
- Te tényleg nem vagy magadnál. Szegény Aldo! Ugye milyen rossz, amikor mindenki tisztában van a kiléteddel körületted, csak te nem. Voltam én is így. Látod mg az idegen is hallott rólad, gondolom az unokahúgomtól, Lysanortól.
*Megejtett egy mosolyt Aden felé, de aztán hanyagolta, mikor Aldo félrelökte. Igazából sajnálta már egy kicsit. Látta, hogy kimerült s tényleg zavarodott. Gyorsan eléállt, mielőtt megint elveszítené.*
- Segítek neked. Segítek emlékezni. Ha nem engeded, úgy állítsd most belém azt a vesszőt. Nem bírom már ezt. Eltűnsz, majd visszatérsz és én szintúgy. Fejezzük be hát.
* Úgy gondolta nem teszi meg ezt a férfi, de ha még is azért meg tudja védeni magát. Aztán a herceg sem tétlenkedett.*
- Ehhez a megöléshez nekem is lenne pár szavam.
*Mondta mérgesen és Aldo fele nézett. Glorien ennek nem örült.*
- Légy szíves Tarsis ebbe ne szólj bele. Ez az én dolgom most.
*A herceg nem mozdult, de nem szólt többet.*
- Nos Aldo! Kérlek ne taszíts el. Tudom, hogy nehéz, mert fogalmad sincs arról, ki vagyok, de nem fogsz csalódni. Csak egy hetet kérnék. És Tarsis. Kérlek értsd meg. Azt akarom, hogy a fiam végre az apjával is lehessen.
* A herceg bólintott, de nem tágított.*
- Szóval, csak egy hetet kérek veled kettesben. Én beszélek neked a múltról mesélek dolgokat, talán segítesz így rajtam és a fiadon. Cserébe kérhetsz bármit tőlem.
*Mondta komolyan és tudta, hogy lehet hatásos lesz ez. Szerelmük is így született annak idején Álomfalván.*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-08-20, 8:29 pm

*Természetesen nem ütötte bele a nő szívébe a nyílvesszőt, amikor az újra elé került. Bár keze már a levegőbe emelkedett, de még mindig túl nagy volt a tömeg a kikötőben.*
~Fogalmam sincs, hogy ki az a Lysanor és még mindig nem értem, hogy miről beszél.~
*Közben a férfi is egyre közelebb merészkedett, tetszett, ahogy az elf néhányszor rendreutasítja az érte aggódó férfit, de azonkívül nem törődött vele. Érezte, hogy a nőtől jobban kell tartania, na, nem mintha félnie kéne tőle, éppen csak, túl nagy galibát csinál és közben nem érdekli, hogy ki sérül meg, a mágus lába-e, vagy a herceg szíve.
-Szegény?? Engem aztán nem kell sajnálni, nincs szükségem senki sajnálatára! És tudod miért? Mert igenis tisztában vagyok a kilétemmel! A nevem Aldo Barras bejártam Álomfalvát, a Boulderounok földjét, Evolyrant, a Vadalan kontinenst, most itt vagyok és még mindig tisztán emlékszem, hogy hol és mi történt velem eddigi életem során...Félévvel ezelőtt, mikor megérkeztem ide, használtam egy felejtő varázst magamon, hogy könnyebbé tegyem a mások és a magam életét. Kérlek, bárki is vagy te a múltamból, ne nehezítsd meg újra a létemet. Biztosan oka volt, hogy azt tettem, amit tettem.
*Bökte ki végül, majd újra útnak eredt...volna, de az a "bármit kérhetsz tőlem" kijelentés túlságosan csábítóan hangzott, hogy ne álljon meg és ne forduljon vissza.*
-Bármit?
*Lépett egész közel az elfhez, hogy a fülébe súgja szavait.*
-Öld meg a hercegedet, s akkor elhiszem, hogy van értelme a múltnak is...
Vissza az elejére Go down
Glorien
Zöld elf
Glorien


Hozzászólások száma : 95

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-08-21, 9:43 am

~ Hogy mi? Felejtő varázs?
* Hangzott el magában újra. nem értette miért tette, bár, ha jól belegondol, nem lehetett könnyű azokat az információkat feldolgozni a múlttal kapcsolatban, amit Evolyranban mondott neki. Mytriast mindig is gyűlölte Aldo és sajnos neki ő volt az első férfi az életében. De ez van. Fiatal volt még, könnyen bedőlt a mézes szavaknak. De szilárd és tapasztalt nő lett belőle és Aldonak sokat köszönhet.*
- Hogy öljem meg?
*Súgta vissza.*
- Megölöm, de csak miután letelt az egy hét.
* Súgta kedvesen,persze ő nem az a fajta, aki bárkit is megölt volna. Ebben az esetben sem fogja ezt tenni. Majd elbújtatja Talast vagy még kitalálja hogy legyen.*
- Szóval, velem töltesz egy fogadói szobában egy hetet, én fizetem az ételed, italod és a szobát aztán mehetsz amerre látsz.
*Adta ki az utasítást. Talas persze elkomorult arccal figyelte a beszélgetést és a súgdolózásból semmit nem hallott, de az meglehetősen nyugatalította, hogy Glorien és Aldo együtt lesznek egy héten keresztül egy szobában. De nem szólt, ha így akarja a nő így lesz, ő majd figyel a háttérből a nő tudta nélkül. Megvannak az emberei és ő maga és részt vesz majd ebben.*
- Nos? Megegyeztünk? ha igen mutasd az utat a fogadó felé, kérlek.
*Remélte Glorien, hogy így jó lesz, mert ha most Aldo elmegy akkor vége mindennek. Soha többet nem áll vele szóban és valószínűleg nem igen fognak találkozni.*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Vörösköpenyes
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 470
Életkor : 134
Munkahely : Vándor

Character sheet
Nép: Külhoniak

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-08-21, 9:03 pm

~Nocsak, arra kíváncsi vagyok, hogy megölöd.~
*Nem hitte volna, hogy a nő ennyire elszánt, de fölöttébb felkeltette kíváncsiságát. Aztán meg ott volt az a visszautasíthatatlan ajánlat is: egy hétig vele egy szobában, ráadásul teljesen ingyen. Bolond lenne, ha visszautasítaná.*
-Megegyeztünk!
*Nehezen tudta önelégült mosolyát visszafogni, amint ránézett a hercegre.*
-Ő marad.
*Azzal karonfogva Glorient, elindult vele a legközelebbi fogadó fele. El is felejtette, hogy mennyire fáj a lába, meg, hogy mennyire fáradt volt. Egy nőhöz sosem tud túl fáradt lenni...*
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-09-13, 2:32 am

//Merilien//
*Nem sokáig járt már a fejemben Aldó és a szőke lány. Az biztos ez Lysanor rokona lehetett. Meglepő, hogy unokatestvérek között is mennyi a hasonlóság. Bár az is lehet, hogy minden egyes elf egyforma. Hegyes fülek, világos haj. Micsoda unalmas megjelenés. Az út pora egyre nagyobb teret vett be magának a kabátomon. S már lábamat is lejárva érzem. Mégis gondolataimat ilyen dolgok tudják lekötni. S megállok, itt az ideje megpihenni. S ha lehetséges élelem után nézni. Amire persze több megoldás is létezik, hisz a tenger csak egy köpésnyire van. De még a vadászatról sem lehet lemondani. Megtorpanok végre s zsebembe eresztem a kezemet. Majd egy érmét kihúzva belőle, hüvelyujjammal feldobom s az pördül párát s tenyeremben landol. Ránézek az érmére, majd vállat vonok.
-Ilyen ez a vak szerencse hal lesz vacsorára.
*Indulok el a tengerpart felé, s szűk húsz perc alatt oda is érek. Nagy levegő a tenger illata milyen andalító. A sirályokat bámulom akik itt ott lecsapnak a vízre talán a halak után kajtatnak amit nekem is jó lenne elkezdeni. Ruháim java részt levetem s szépen egymásra helyezem őket. Majd táskámat rakom a halom tetejére. Csak Lándzsámat viszem magammal amit a halak ellen vetek be. Esteledik már ideje elkezdeni vak sötétben én is csak a lábamba vágnám fegyverem. Beállok hát a vízbe s hosszas várakozás után halat is ejtek magamnak. Majd mire a nap már nyugodni térne három méretesebb példánnyal mászok ki a partra. A hal kibontása nem okoz nehézséget már csak a tűz az ami hiányzik a képletből. Hát a zsákmányt letéve apró gallyakat gyűjtök egy közeli cserjés alól. Majd miután ezekből eleget szedtem össze nagyobb darabokat keresgélek elvégre a tüzet táplálni is kell nem csak meggyújtani. Nem volt túl szerencsés a felhozatal de talán míg a halak elkészülnek addig elég. Y alakú ágakat vágok le a bozótról majd azt is oda viszem a táborhelyhez. Táskámba kutatok kövek után amiket hamar fel is fedezek. S a kopácsolás megkezdődik, száraz füvet raktam a vékony fa alá ami hamar lángra is lobban s perceken belül megkezdődik a pattogó hang. A halakat hamarjában kizsigerelem. Majd botokra tűzöm őket s az ipszilon ágara helyezem azokat. Már csak várnom kell míg elkészül. S közben az eget kémlelem amit a nap már teljesen elhagyott s most a Hold veszi át a helyét. S a csillagok ezrei tárulnak a szemem elé. Jó párat felismerek mik mindig ugyanazon a helyen vannak. Nem hiába ők a vándorok legjobb barátai. Kezemmel kitámasztom magam a hátam mögött majd vöröslő tekintetemmel pásztázok.
- A béke nem tarthat örökké... előbb utóbb eljő a harcok ideje... s akkor választani kell ki melyik oldalra lép... De most még csak élvezni kell az életet.
*A hal már árasztotta magából az illatot, amit sajnos semmivel sem tudtam feldobni. A növényekből mikkel ízesíteni lehetne nem hordozok magamnál. Még így is nehézkesen férek el a táskámban. De nemsokára jó lesz. S a fa is kitart még egy darabig. Azért dobok rá még egyet, habár nem sok maradt már.
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-10-11, 11:03 am


Hallottam a nagy tengeri kereskedőkről és a hatalmas karavánokról, akik ezeken az utakon, melyet most lovam patája koptat szoktak járni és hordják a jobbnál jobb árukat. A helyzet az, hogy most megbízatáson vagyok. Holnap érkezik egy nagyobb kereskedőkaraván, aminek főnökének fejét a kardomra kell húznom. Ezért kapok egy nagy zsák darnát, így hát most az éj leple alatt közelítem meg a kikötőt és a tengerpartot. Nem ismerem annyira ezt a helyet, így egy kicsit tartok a dologtól, de már ezer és egy ilyen küldetést csináltam, így biztos vagyok benne, hogy ezt s ugyanúgy meg fogom tudni oldani, mint a másik ezret. A tengerparti út, ahol lovam lépked, szegélyezve van sziklákkal és erdővel, bokrokkal. Tökéletes! Éles elf szememnek köszönhetően tökéletesen ki tudom venni a bokrokat és a sziklákat az éj leple alatt is. Fülelek, és néhány szót hallok, valamint finom sült hal illatát érzem. Habár van még nálam élelem, éhesen kordul meg a gyomrom. Talán csatlakozhatnék ahhoz, aki az ég alatt tölti az éjszakáját. Talán elvághatnám a torkát és elvehetném azt, ami nála van. Tovább ügetek az úton, majd hamarosan meglátom a tűz pislákoló lángját. Lassan lépésre váltok, majd amikor egészen közel érek a tűzhöz és az illetőhöz, aki előtte ücsörög, leszállok a lovamról és kantáron vezetem magam mögött.
- Ismét találkozunk. - szólítom meg a férfit, hiszen ahogy közelebb érek a tűz fénykörében megismerem a furcsa férfit, akivel már összehozott egyszer a Sors. Talán van valami feladatunk együtt, hogy ismét találkozunk?


A hozzászólást Merilien Lumel'Auvrea összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-10-13, 12:19 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-10-11, 12:05 pm

* Már jócskán kész a hal, finom illata belengi a környéket s lám éhes vándorokat vonz maga köré. Hallom a patákat ahogy azok a földhöz érnek. Itt a víz mellett ez sokkal jobban felfedi az érkezőt mint benn a kontinens közepén. Kezem már rámarkol a fekete tőrre. Alig várom, hogy megpillantsam ki közeledik felém. S ahogy már a tűz fénye megvilágítja arcát felismerem. Gúnyos mosoly ül ki arcomon. S engedem el fegyverem. Semmi kedvem most viaskodni a kicsi elffel. Hallom édes kis hangját amit tőlem kapott.
- A hangod... még mindig ékesen cseng... Látom jól megbecsülöd kicsi elf...
* Pillantok fel rá, szemem cián kékje figyeli minden mozdulatát. Már volt szerencséje az átkomhoz gondolom még egyszer nem szeretne hang nélkül élni. Akárcsak egy pillanatig is.
- Mi dolga erre egy magadfajta nemesi lánynak?
* Kissé már belesajdult a nyakam a felfelé nézegetésbe, főleg hogy a lovon üldögélő lány már jó két méter fölött van. S lehajtom fejem a tüzet nézve, s a rajta elkészült halért nyúlok. Mind a hármat leveszem a tűz fölül kövekre helyezem őket amik a tűz mellett voltak. Nem szeretem a hideg ételt, s megvan rá a módszerem amivel melegen tartsam. Egy halk mordulást hallok a lány felől, elnevetem magam majd ismét ránézek.
- Gyere éhes vándor... jut belőle mindkettőnknek.
* Talán most másnak tűnhet a helyzet, mint az előző találkozáskor. Valamennyiben más is, most feledtébb nyugodt kedvemben vagyok. Elvégre ez itt a szülőföldem, ha nem is az első de a második születésemé mindenképpen.
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-10-13, 12:44 pm


Ahogy egyre közelebb érkezem a pislákoló lánghoz, a tűz fénykörében ismerős arcot pillantok meg, és az én arcomon is egy furcsa mosoly jelenik meg az újra találkozás örömére. Furcsa, hogy a Sors ismét összehozott bennünket, és ezen egy picit el is gondolkozom, hogy vajon mi dolga van itt ennek a férfinek és ami még fontosabb: mi dolgunk van nekünk egymással? Lassan leszállok a lovamról és a kantárját fogva vezetem közelebb a tűzhöz, majd köszöntöm a férfit. Nem akarom most én sem kötözködni, vagy éppen harcolni. Csak egy nyugodt estét, éjszakát szeretnék, ami alatt tökéletesen meg tudom figyelni a területet, hogy holnap reggel ne érjen meglepetés. Illetve, hogy ne engedem. Merthogy a kereskedő hajót biztosan fogja meglepetés érni, méghozzá az, hogy vezetőjük feje el lesz távolítva a nyakától.
Gondolataim visszaszállnak Aden-hez, amikor megszólal a hangomat dicsérve. Csengőn felnevetek, de a hangomban nincs semmi jókedv. Egyszerűen csak találó ez a köszöntés és dicséret.
- Köszönöm a bókot, igen találó! - biccentek és megeresztek egy mosolyt is, majd megállok a férfi előtt és figyelem, ahogy a halakat piszkálgatja. Az igazat megvallva összefut a nyál a számban a hal ízétől. A kérdésére kicsit elhúzom a számat. Nem szoktam megosztani senkivel, hogy mit is keresek és éppen hol, így csak megcsóválom a fejemet.
- Dolgozom. - jelentem ki olyan hanggal, ami egyértelművé teszi, hogy és nem nagyon publikus munkáról van szó, így nem fecsérelnék rá sok időt.
- A holnap reggeli kereskedő hajót várom. - teszem hozzá még néhány másodpercnyi csend után. Mikor maga mellé invitál, lassan leszerelem a lovamat, a nyerget a fenekem alá teszem, majd leülök a férfi mellé.
- Köszönöm! Nekem még van néhány cipóm és édesgyökerem is. - nyúlok a táskám mélyére és veszek elő két tenyérnyi cipót, valamint egy furcsa, rizshez hasonlító köretet és nyújtom át a férfinek, majd elveszek egy követ, amin ott pihen a sült hal.
- Te hogy-hogy nem a közeli fogadóban pihensz?
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-10-13, 11:07 pm

*Elvigyorodok a lány kijelentését, jómagam is találónak vélem e bókot. Majd a következő válasza kissé meglep ami nem kúszik arcomra. Még, hogy dolgozik a kislány... vajon a lábait tárogatja, avagy teljesen más a megbizatás. Bár ehhez nincs közöm de gondolni szabad. Ezért szabadjára is engedtem a fantáziám egy pillanat erejére mígnem megint csak megcsapja fülemet halk hangja.
- Hmm kereskedők...
* Vonom meg vállaimat elvégre nincs hozzájuk közöm s nem is ismerek túl sokat belőlük. Bár ez így a legjobb.
-Nincs mit...
* Piszkálom meg az egyik hal oldalát majd nézem ahogy az gőzölögni kezd azon a részen ahol felsértettem a húsát. Én magam még várok vele, de elfogadom a lánytól az ételt. Ez így magában hiába vannak hárman kevés lenne nekem. Talán ez a kis kiegészítés megtölti a gyomrom. Harapok bele egyet a cipóba majd ekkor hallom a lány kérdését. Rágok egyet majd szememet rá vezetem, enyhén elfordított fejjel. Épp csak szemem sarkából nézem a lányt, aki bátran magához ragadta az egyik halat. Nyelek egyet majd kulacsomért nyúlok, s bele kortyolok egyet. S lerakom magam mellé, s kezemmel jelzem, hogy nyugodtan szolgálja ki magát. Bár semmi érdekesre nem kell számítani, hiszen csak víz lehet benn. Nem butítom el agyam egyéb anyagokkal.
- Miért szállnék meg egy fogadóban... ha a természet mindent megad nekem amire csak vágyok? Amit csak akarok s kívánok.
* Lesem tovább a lányt.
- Fekhelyet a zöld gyep ad, élelmet a tenger... a védelemről pedig egy puha ágy, s egy gyenge ajtó sem tesz többet.
*Nekilátok a halnak, késemmel piszkálom le a húsát a szálkákról, s az egybeálló gerincről.
- Te? Gondolom kevésbé vagy hozzászokva a kövekhez s az éghez a fejed felett. A puha ágy és egy kényeztető szolga áll hozzád közelebb.
* Arcomra gúnyos mosoly kúszik s várom a reakcióját a lánynak.
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-10-16, 3:22 pm

Elárulom, hogy miért is jöttem ide, de nem túl sokat mondok, csak éppen annyit, amin esetleg elgondolkozhat a férfi. Habár ha tudnám, hogy éppen szajhának titulál a gondolataival és azt képzelgeti el, biztos, hogy nyakon vágnám, vagy valami hasonló módon adnám tudtára, hogy ne sértsen meg ilyen gondolatokkal! Minden esetre csak halkan hümmög a kereskedőkre, amiből nem tudok rájönni, hogy mit is gondol róluk. Ellen érzésekkel viseltetik irántuk, vagy egyszerűen csak nem is érdeklik őt? Minden esetre persze nem is érdekel, hogy Aden mit is gondol róluk és mivel ő sem veszteget a témára több szót, én sem erőltetem. Lassan leereszkedem mellé, elveszek egy halat és rágcsálni kezdem a finom, puha húst a cipóval, amit megosztok a férfivel. Én is rákérdezek, hogy ő mi járatban van erre, és elgondolkozom, hogy talán nem is fog válaszolni. Hiszen miért is tenné? De úgy tűnik, hogy a múltkori találkozásunk óta kicsit visszafogottabb hangulatban van. Vagy legalábbis nem esik nekem és szitkozódik mindenféle átkokkal. A válaszára felvonom a szemöldökömet és kíváncsian hallgatom a szavait.
- Érdekes gondolat. Az elfek gondolkoznak hasonlóan. A természet mindent megad, amire egy élőlénynek szüksége van. Felesleges kényelem a fogadó barátságos környezete. Azonban... - biccentek a férfi felé és az én arcomon is megjelenik valami hasonló gúnyos mosoly - ... én valóban hozzászoktam a kényelemhez, így nem szívesen alszom a szabad ég alatt. Ma éjszaka sem fogok aludni. Megfigyelni jöttem ide. - jelentem ki egyszerűen, miközben ismét egy-egy falatot harapok a húsból és a cipóból.
- De eleget vándoroltam és éltem már ahhoz, hogy ne fakadjak sírva ha nem jut ágy, vagy tető a fejem fölé. - vonom meg a vállamat, majd lassan belekortyolok a saját kulacsomba, amiben azonban gyöngyöző, vörös bor van.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime2013-10-16, 3:42 pm

*Csak biccentek egyet erre a gondolatra. Ha tudná az igazságot megrettenne. Kevés elf áll le egy ember mellett, főleg hogy jóval nagyobb lesz az életbeli korkülönbség. Egy elf elél ezer évig míg az ember alig száz. Nem rossz ötlet ötvözni az ember fizikumát a hosszú élettel. Én ezt látom e döntésben. Azt lehet csupán a vak szerelem hozta őket össze ki tudja.
- Gondoltam... nézek rá szemem sarkából a lányra. Az ilyen nagyúri hölgyek hozzá szoknak a kényelemhez. De mit sem tudnak az életről...
*Hallgatom tovább a lányt, majd elkuncogom magamat. Mennyit élhetett? Talán még gyermeknek számít a maga nemében. Eleget sosem lehet ahhoz barangolni, hogy a kínt s a fájdalmat megszokd. Mi elválaszt a pompától.
- Érdekes... aprócska elf... azt hiszi tudja mi az élet egyedül... kint a sötétben. S lám egy egyszerű ember ellen sem volt képes megvédeni magát.
* Hangom nem volt lekezelő, de csipkelődős igen. Érezni lehetett hangomban az enyhe gúnyt. De mégsem sérteni szándékoztam vele. Kíváncsi voltam a lány reakciójára, hátha túlon túl felfedem magam én is a másik előtt.
- Azt hiszi találkozott nagy szörnyekkel... gonosz kis orkokkal... s már elég erős ahhoz hogy megvédje magát?
* Gonosz tekintettel nézek rá, bár játékosan hat hisz szemem ciánban villog ahogy a tűz fénye rávillan. Aznap mikor találkoztunk, inkább a vöröst láthatta mintsem ezt.
- Hogy érzi? Elég erős ahhoz, hogy szembeszálljon a halál szelével? Félelem s reszketés nélkül?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 5 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Keleti szeglet, a Remény tengerének partja
Vissza az elejére 
5 / 13 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Keleti kikötő
» Nyugati szeglet
» A Remény tengere
» A Remény temploma

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Keleti szeglet, a tenger mellett-
Ugrás: