LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Keleti szeglet, a Remény tengerének partja

Go down 
+27
Mia Ruton
Daxa Lavenir
Roober
Rasenth
Feynras
Moozen
Markus de Berend
Ryn von Samok
Vogon Beebebrox
Fela Husani
Yrrezann
Edhelindha
Glorien
Merilien Lumel'Auvrea
Nawarean
Furia
Cloud Revan's
Lysanor Eweny
Sou
Darthys Indoril
Miranda Walchot
Silarona
Akahana
Eclair
Edward Dylan
Lothár Von Falkenhausen
Mesélő
31 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next
SzerzőÜzenet
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-16, 3:52 pm

Szóba kerül a kényelem, az úr hölgyek megszokottsága és persze az, hogy most itt a szabad ég alatt kell éjszakáznunk. Engem ugyan nem zavar, habár jobb szeretek fogadókban megszállni ahol van ágy és külön szoba, ahol nem kell tartani semmiféle támadástól, vagy nem kívánt lényektől. Most azonban társaságom akadt és elgondolkozom azon, hogy ennek örüljek-e, avagy sem. Mikor Aden elkezdi a maga monológját, felvonom a szemöldökömet és kíváncsian várom, hogy mi is fog kikerekedni ebből az egészből. Hallom a hangjában a gúnyt, a csipkelődést. A gúnyos megjegyzésre halkan fújom ki a levegőt. Igyekszem nem felhúzni magamat, hiszen sejtem, hogy a férfi csak ki akarja húzni a gyufát. Rossz elfnél kezdi, de most semmi kedvem az erőmet erre a fiatal emberre pazarolni.
- A kis elf megélt már fél évezredet és sokkal több félelemmel és tapasztalattal találkozott, mint te. - köpöm a szavakat és érzem, hogy megy fel bennem a pumpa.
- Hány éves vagy? 16? 20 talán? Mintha te tudnád, hogy mit jelent élni, mit jelent szenvedni a kíntól és a fájdalomtól.
Látom, hogy nem gondolja komolyan a csipkelődést, azonban mégis érzem, hogy kezdek egyre idegesebb lenni, és a szemem is egyre vörösebben világít a tűz fényében. Nem akarok kötözködni, harcolni, vagy egyéb mást csinálni ezzel a férfivel, de a kezem önkéntelenül is a csizmámra tapad, amiben a két dobótőr foglal helyet. Szívesen elvágnám a férfi nyakát egy egyszerű mozdulattal, hogy aztán örömmel nézzem végig, ahogy a saját vérében fullad meg... Ezekkel a gondolatokkal igyekszem magam megnyugtatni és lehunyt szemmel dőlök hátra, fejemet a nyergemre teszem.
- Igazából nem érdekel, hogy mit gondolsz rólam. Igen, nemesi származású nő vagyok, de biztos vagyok benne, hogy tudnék olyat mutatni neked, amitől füled-farkad behúznád. - jelentem ki egyszerűen, és az eget csodálva gondolkozom.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-16, 4:08 pm

*Elkacagom magam, látom ahogy belevörösödik még arca is a lánynak. Nem hiszem hogy elpirúlt volna. Inkább a méreg az ami elönti azt. Túl jó kedvem van ma, s valamiért ilyenkor sokkal csipkelődősebb vagyok. Bár ez még a jobbik formám, sokkal jobb mint mikor neki esek az embereknek. Nézem a lány kezét ahogy az csizmájához ér. Sejtem mi lapul ott, sőt inkább tudom mi lapul ott. De kétségem sincs, hogy a múltra vissza nézve a lány tudja ha azt elő veszi lehet, hogy most nem csak a hangját lopom el. Hanem szívét viszem magammal tovább. Nézem ahogy hátra dől s fejét lehajtja a nyeregre. Mire szemét ismét kinyitja fölötte guggolok s szemeibe meredek felette úgy fél méterrel.
-Már mutattál... megmutattad mire vagy képes. S ha már az évek kerültek szóba... tízezer mit számolok.
*Nézett le rá a vörös szempár mi jócskán különbözött az övétől. Ezzel már maga is találkozott aznap ha akkor nem is figyelt fel rá most élesben láthatja.
- Tudok neked olyant mutatni... ami jócskán elhagyja a mai világ ismereteit...Aznap egy percig sem tűnődtél rajta miért voltam képes semmissé tenni a vérmágiád?
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-16, 4:15 pm

A férfi nevetni kezd a dühömön és csak a kedves, ám túlságosan véres illúzióim tudnak lenyugtatni, melyben Aden a saját vérében fuldokolva hal meg, leheli ki a lelkét. A dühöm lassan csillapodni kezd és igazából már el is párolog, ahogy hátra fekve a csillagos eget kezdem el bámulni. Aden határozottan telepedik fölém, mellém guggolva, amire kicsit összerezzenek. De érzem, hogy most nincs "rossz hangulatban", most nem kell attól tartanom, hogy megtámad. Úgy érzem, hogy most ez egy őszinte éjszaka, egy őszinte beszélgetés, most nem a titkolózásnak van itt a helye. Kíváncsian hallgatom a férfi szavait, majd apró döbbenet fut át az arcomon évszámának hallatán. Nem hiszem el, hiszen nem elf a férfi, biztos nem lehet tízezer éves. Még talán Thalion sem él olyan régóta a földön, csak a sárkányok, akik annyi évet tudhatnak maguk mögött. Gyors mozdulattal ülök fel, így arcunk csak néhány centire van egymástól, úgy meredek a kék szempárba. Amit mond, hirtelen felkelti az érdeklődésemet és lassan megrázom a fejemet. Nem szólalok meg, hiszen nem akarom elrontani ezt a furcsa, őszinte pillanatot. Csak nézek Aden szemébe és várom, hogy elmagyarázza. Hogy elmagyarázza-e a titkát, hogy valóban miért nem hatott rá a vérmágiám. Vajon most hatna? Vajon most tudnám úgy irányítani a forró, lüktető vérét, ahogy én szeretném?
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-16, 4:26 pm

*Hírtelen felpattan a lány, majdnem le is fejel mellette, nem mozdulok meg éppen csak elkerüljük az ütközést. Rá mosolyodok, látom az évek nagy hatást gyakorolnak az ifjú elfen. Bár ebben a bőrben nem régóta császkálok de most nem is Aden az akivel a lány beszélt. Vagyis nem teljesen Aden. Most már Nawarean az akit maga előtt lát. Aden már régóta nem él közöttünk. Elmosolyodok az érdeklődő tekintet miatt, szinte látom mi jár a fejében. Biztos szeretne többet tudni mint kellene, elvégre a gyermekek erről híresek. Kíváncsiak s egy aprócska szó, tett vagy egy arc felkelti érdeklődésüket.
- Mi az ? Mint töröd azt a lángoló fejecskéd? S hova lett mellőle a harag, mi oly szépen kifestette arcodat?
*Nyúlok hátra kezemmel majd tőröm veszem elő, másik kezemet felé nyújtom, tenyeremet mutatva neki. Kaján vigyor jelenik meg arcomon, s késem lassan végig kúszik tenyeremen s felsérti a húst. Alig pár csepp vér tör ki belőle majd szinte rögvest abba is marad. Míg a vérem bennem van gyorsan el tudok zárni egy ilyen vékony kis sebet.
- Érdekes mi? Látom a szemedben a kíváncsiságot... a gondolatod. Ami azt üvölti Mégis HOGYAN? Miért? Mi ez a lény...
* S késemet vissza teszem a hüvelybe, azzal a pár csepp vérrel ami rajta maradt. Nem szeretek pazarolni, s minél többet iszik a véremből a penge annál halálosabb lesz. Hisz bennem a méreg mindig ott lakozik. Ha nem is túl sok.
- Mond hát min töröd a fejed?
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-16, 9:20 pm

Egy darabig a csillagos eget nézem, majd hirtelen Aden megjelenik mellettem, én pedig felülök. Az arcunk majdnem összeér, de a férfi nem mozdul meg. Az ütközés valószínűtlen, hiszen én is pontosan tisztában vagyok a távolságokkal, így 100%-osan biztos vagyok benne, hogy nem fogunk összeütközni. Az agyamban ezernyi gondolat kering, gondolkozom Aden szavain. Mélyen a szemébe nézve fogva tartom a tekintetét és ő sem fordítja el a fejét. A kérdésére ismét enyhén elpirulok. Érzékelem, hogy ő most valaki más. Hogy most valami megváltozott. enyhén megcsóválom a fejemet, majd mikor a tőrét előveszi, riadtan pislogok a késre. De nem mozdulok, valamiért furcsán bízom a férfibe, hogy nem engem fog bántani. És ez valós megérzésnek bizonyul, hiszen egyszerűen nem engem támad, hanem belevág a kezébe, amin aprócska seb keletkezik, majd be is heged. Kíváncsian pislogok a férfi tenyerére, majd lágyan utána nyúlok és megfogom a kezét. Egyik ujjamat végighúzom a behegedt seben és lassan köröket rajzolgatok rá.
- Mi ez a lény... - ismétlem a szavait a férfinek, majd lassan felnézek rá, mélyen a szemébe.
- Nem vagy ember. - jelentem ki a tényt, amit immár biztosan tudok.
- Mi vagy Te? - kérdezem szemtől szemben a férfitól, és remélem, hogy választ kapok rá.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-16, 9:39 pm

*Érzem ahogy a lány kezemhez ér, elvigyorodok rajta. Ahogy szavaimat ismétli szinte vicces ez az egész. Akárcsak egy papagáj, de aranyos annyi szent. Amikor kimondja a nemleges szavakat hazudnék ha teljesen igazat adnék ennek az állításnak. Pontosabban mondva nem vagyok teljesen ember. Nem az vagyok aminek látszok, sem elfnek sem embernek. Egy keverék vagyok. De ezt miként mondjam el neki vagy egyáltalán elmondjam e neki.
- Egy bonyolúlt lélek... egy messzi tájról.
*Zárom össze ujjaimat, megfogva az övét amivel az imént köröket rajzolt bele. Elmosolyodok a szempár láttán, arca még mindig égett a pírtól.
- Nem hazudok. Valamelyest emberből vagyok s valamelyest nem. Kicsit ez kicsit az. S egy olyan akiről te sose hallhattál. Az istenek remekül elrejtették őt az emberek szeme elől.
*Nagy levegőt veszek, majd eleresztem az ujjat.
- Én a halál jobb keze vagyok... akit megérintek az nem mozdul többet... A nevem Nawarean...
*Béka ügetésben baktatok hozzá kicsit közelebb, alig választ már el minket csupán fél méter.
- A vérmágiad akkor... azért nem működött... mert ezt a vért ami bennem folyik csak én irányíthatom... és senki más.
*Biccen el fejem kissé jobbra.
- Érted már kicsi elf? Érzed a vért mi bennem lüktet? Hát hogyne éreznéd, hisz ez a mágiád lényege. Csak próbáld meg... mint aznap, a szívemet támadtad. Pedig egy halott szívét már nem lehet megállásra bírni.
Vissza az elejére Go down
Edhelindha
Arany sárkány
Edhelindha


Hozzászólások száma : 21

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-24, 7:23 pm

*A lenyugvó nap vörös fénye végigseper az erdő fáinak sárguló koronáján amikor elér a tisztás szélére, valahol Valian mellett. Reméli hogy a megbeszélt helyen van, azt viszont tudja, hogy a megbeszélt időben. Ő érkezett elsőnek, a másik sárkányt még nem látja, de ezt szerencsének is tartja. Legalább lesz egy kis ideje arra, hogy körülnézzen, mert a csapda lehetőségét még mindig nem zárta ki. Egy fa árnyékába bújva nézi végig a tisztást, a fákon, bokrokon, sőt a fűszálakon is elidőzve. Nyomokat keres, melyek származhatnak bárkitől és bármitől. Hiszen már azt a lehetőséget is számba vette, hogy nem egy sárkány, hanem egy gonosz mágus játszadozott vele a piacon! Fiatal, de látott már érdekes dolgokat, az életét is mentenie kellett időnként - és nem szeretne ezen a gyönyörű alkonyon is erre fanyalodni.*
~Tényleg sárkány lehet!~ *Dönti el magában, amikor a tisztás teljesen veszélytelennek tűnik a számára. Nem lát friss csapást a fűben, nem érzi, hogy figyelnék és az erdő szokásos neszein közt nem hall semmi oda nem illőt. Ha csapda, akkor a lehető legjobb... A fa mellé teszi a holmiját, nagy levegőt véve csillapítja le a kutakodás perceiben kicsit meglóduló szívét majd kilép a fénybe és a tisztás közepére sétál.*
~Itt vagyok, te meg sehol!~ *Tengelye körül megfordulva nézi az erdőt, néha a lassan sötétedő égre is felpillant, végül leül a magas fűbe, amiből csak a feje búbja látszódik ki.*
Vissza az elejére Go down
Yrrezann
Kék sárkány
Yrrezann


Hozzászólások száma : 26

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-24, 7:31 pm

*Nyaktörő zuhanórepülésben, kacagva csap le a kék. Szereti a képességeit feszegetni. Vajon becsapódik vagy időben fel tudja magát húzni? Több száz éve gyakorolja a mutatványt és lassan tényleg vérévé válik. Mikor a talajtól pár arasznyira felhúzza magát, lefékez és végül szárnyait összecsukva landol. Megrázza magát és átalakul az elf fiúvá a piacról. Csak ez után veszi észre, hogy a lány már itt van.*
- Elnézést a késért. Mint láttad kissé beleéltem magam. Régóta vársz?
*A csapda eszébe sem jut. Már rég gyökerek és kötelek tekeredtek volna köré vagy íjászok lőnének rá, lovagok rohamoznának és varázslók teleportálnának köré. Ám egyelőre semmi ilyesmi nem történik.*
- Yrrezann vagyok. És te?
*Mosolyogva közeledik a lány felé. Érzi, hogy le fogják szúrni amiért a városhoz ilyen közel repked. Ám elég idős ahhoz, hogy tudja, meddig mehet el büntetlenül, anélkül, hogy a városőrség előrajzana a kapukon, mint egy felrúgott méhkas.*
- Nem vagy valami vakmerő igaz-e? Neked van igazad. Ám én ilyen vagyok.
*Felnevet és odaplántálja magát két lépésnyire a szépségtől.*
Vissza az elejére Go down
Edhelindha
Arany sárkány
Edhelindha


Hozzászólások száma : 21

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-24, 7:52 pm

*Felkapja a fejét és egy pillanatra sajnálkozva pillant a fa felé, ahol a csomagjait hagyta. Ösztönei azt súgják, hogy nem lesz rá szüksége, de a megszokás arról győzködi, hogy jó lett volna elérhető közelségben elhelyezni a fegyverét. Szemét forgatja a vakmerő és felesleges erőfitogtatás láttán, de a szája sarkában megjelenik egy apró mosoly, mert el kell ismernie, nagyon látványos volt a landolás.*
- Semmi baj, alig egy órája várok. *Túloz egy kicsit és szemében huncut fény csillan, ami akár árulkodhat is róla, hogy füllent.*
- A nevem Edhelindha. *Feláll, megigazítja a ruháját és végigméri az ifjút, aki felesleges udvariassági körök futása nélkül a lényegre tér. Megrázza a fejét majd vállat von a szavaira.*
- Miért kellene vakmerőnek lennem? Nem akarok senkit elkápráztatni. Jobb ha nem is emlékeznek rám. Se a sárkányra, se a gyógyfűárusra. *Válaszolja titokzatosan mosolyogva, amikor fellebbenti a leplet túlélési stratégiájának egy részéről. Jobb a többség látókörén kívül tartózkodni, így sok kellemetlenségtől megkímélheti magát és a többieket is.*
- De azt ne hidd, hogy ez azt jelenti: nem is vagyok rá képes vagy nem merek az lenni! *Mosolya szélesedik és a sokatmondó pillantása is elárul valamit a szívében rejtőző bátorságról. Inkább az eszét használja, mintsem az erejével próbáljon meg érvényesülni.*
Vissza az elejére Go down
Yrrezann
Kék sárkány
Yrrezann


Hozzászólások száma : 26

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-24, 8:09 pm

- Ó, elnézést. A kontinens túloldalán máskor van alkony. Lehet, hogy ahhoz igazodtam véletlenül.
*Mosolyog bocsánatkérően. Közben valami melegség gyullad benne. Ketten vannak egy tisztáson és tetszik neki a lány. Megrázza a fejét és kitisztítja a gondolatait. ~Emlékezz hogyan járt Risan! A lányokba nem szabad elsőre beleszeretni!~ Emlékezteti magát könyörtelenül.*
- Megnéznélek a másik alakodban. De valami azt súgja, hogy ezt a formát tartod a valódinak. Kitalálom. Tojás korodban kiestél a fészekből és egy erdész talált rád. Hazavitt. Kikeltetett és felnevelt. Te pedig mivel, csak embert láttál magad körül kiskorod óta, természetesen hozzáidomultál a környezethez. És attól rettegsz, hogy egyszer érted jön a többi sárkány vagy a gyanakvó emberek rájönnek ki vagy, ezért próbálod nem felhívni magadra a figyelmet. Közel járok?
*Jó emberismerőnek tartja magát. Ám most egy sárkánnyal akadt össze és nem boldogul.*
- Ohó, ravaszság nagy erény. Lám én a hiányát erővel pótolom. Irigyellek. Vagy épp füllentek és azt leplezem az erőfitogtatással, hogy én is eszes vagyok? Ezt most nem tudod meg.
*Túlélés. Igen, ez a kulcsszó. Két világ peremén egyensúlyozva kevés a barátjuk. Ő nyílt, ám mindig eszébe jut, hogy az emberek félnek a sárkányoktól. Meg akarják ölni őket. Ez pedig valahogy gátat szab a nyíltságának.*
- Áruld el: sárkányként vagy emberként érzed jól magad? Én magam sosem tudtam dönteni. Szeretem, ha nem dől le egy ház, ha belépek az ajtaján. És élvezem amikor barátságosak velem. De repülni is szeretek. És imádom a szelet, ha szárnyalok.
Vissza az elejére Go down
Edhelindha
Arany sárkány
Edhelindha


Hozzászólások száma : 21

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-24, 8:40 pm

*kicsit elpirul amikor a férfi elnézést is kér. Ő hecceli, erre még elnézést is kér, ahelyett hogy zavarba jönne. Lenyűgözi a nagyvonalúsága.*
- Semmi baj, szeretem az erdőt és az alkonyatot is. Akár reggelig is elüldögéltem volna. *Mondja őszintén és ezúttal semmi csalafintaság nincs a szemében. Kis mosolya azonban gyorsan eltűnik az arcáról és átadja helyét egy szomorú árnyéknak - abban a percben, amikor a tisztást elhagyja a lenyugvó nap fénye. A történet amit Yrrezann előad akár igaz is lehetne, de ő nem tud semmit, de igazán semmit arról az időről.*
- Nem tudom. *Válaszolja elfordulva. Egy percig nem mond semmit csak a fejét lehajtva áll lehajtott fejjel és előreejtett vállakkal.*
- Semmit nem tudok magamról. Egy falu széli folyó partján ébredtem. Ez az első emlékem. Már elég nagy voltam, de igazából nem tudom mennyi idős. Vérzett a halántékom, törött volt a lábam és egy seb volt a hasamon is. De varázsolni tudtam és közeledett a hajnal. Átváltoztam, hogy ne öljenek meg. *Megrázza a fejét és nagyot sóhajt.*
- Nem ismerem a sárkányokat. Azt se tudom ki vagyok. Nem félek tőle, hogy elvisznek, mert úgysem vennék hasznomat. Az emberek pedig babonásak és rövidlátók. Nem fogadnának el, ha megtudnák, igazából mi vagyok. *Válla felett az elfre néz és aprót fúj. Kicsit bánja, hogy eljött, mert mindjárt olyan területre tévedtek, ami igen fájdalmas számára.*
- Mindkét formában jól érzem magam. A városban mint ember, az erdőben mint sárkány. De van úgy, hogy emberként is járom az erdőt. Így vadászni jóval nagyobb kihívás! *Nem látható, de hangján érezhető, hogy kicsit jobb lett a kedve.*
- Viszont holdfényben repülni a végtelen síkság felett... az olyan érzés, amit nem tudok leírni. A hegyek, dombok árnyékai, a folyók és tavak felszínén tükröződő csillagfény... *Újra sóhajt és szomorkásan felnevet.*
- Mindkét alakot szeretem. Ez olyan lehetőség, ami másoknak nem adatott meg...
Vissza az elejére Go down
Yrrezann
Kék sárkány
Yrrezann


Hozzászólások száma : 26

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-24, 9:02 pm

- Ó. Hát, hidd el, jobb nem emlékezni. Véres háború dúlt több, mint hétszáz éve és minden sárkány vétkezett amikor az emberek kiirtására törtünk. Megrémülhettünk attól, hogy mennyien vannak, mennyire mások, mint mi, ezért felsorakoztunk az ősök mögé. Ám legyőzettünk és én most a halandókat segítem az elf alakomban. Összesen ketten tudják, hogy ki vagyok és hogy nézek ki valójában. Te vagy ebből az egyik.
*Közelebb lép a lányhoz és a vállára teszi a kezét. Meg kell vigasztalnia, mert ő szomorította el.*
- A mi hibánk, hogy így állnak hozzánk, nem a tied. Te biztosan nem vettél részt a harcokban ellenük. Látom a szemedben, hogy jó vagy. Talán te is kék vagy arany lehetsz.
*A távolba réved a tekintete és újra látja maga előtt a lángnyelveket, az örvénylő csatákat és görcsbe rándul a gyomra. Annyi sárkány veszett oda. És mindez miért? Mert a feketék akarták uralni az embereket is, ők meg nem hagyták.*
- Tudom milyen érzés holdfénynél repülni. Ám számomra olyan magányos. Egyedül az egész légtérben. Minden állat messze elkerül. A sasok is. Más lenne, ha lenne kivel megosztanom az érzést. Te nem vagy magányos repülés közben?
*Az ő hangja is bánatosan cseng. Hétszáz éve egyedül van. Belefáradt, belefásult, egy sárkány barátot szeretne. Valakit az új nemzedékből. Valaki aki nem szomjazza a bosszút és a vért.*
- Mi segíthetjük a gyengébb fajokat. Hosszabb az életünk, nagyobb tapasztalatra tehetünk szert. És csak a nimfák meg a varázslók érnek fel a bölcsességünkhöz. Leülünk egy fa alá beszélgetni vagy teszünk egy kört? Egyre sötétebb van. Nem látják meg.
Vissza az elejére Go down
Edhelindha
Arany sárkány
Edhelindha


Hozzászólások száma : 21

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-26, 2:42 pm

- A történelmet ismerem. Csak a saját történetemnek nincs igazi kezdete. *Világosítja fel Yrrezannt, aki a kelleténél kicsit bővebben fejti ki, mire jobb nem emlékeznie.*
- Teljesen mindegy kinek a hibája. *Ingatja a fejét szomorúan és megérinti a férfi kezét.*
- Nem élhetünk normálisan. Mivel nem vagyok olyan mint ők, ezért a sárkányok többsége nem fogad el. De, mivel sárkány vagyok, ezért az emberek nem fogadnak el! Amúgy jól látod. *Bólint egyet és szembe fordul fajtársával, anélkül, hogy a kezét elengedné.*
- Aranysárkány vagyok és még nem is teljesen kifejlett. Nem tudom hány éves lehetek, de az ébredésem óta már majdnem százhatvan év elmúlt. *Fiatal, az kétségtelen, de az esze és a szíve is a helyén van. Ha nem így lenne, biztos nem élte volna túl a másfél évszázadot, javarészt csak saját erejére támaszkodva.*
- Magányos? Hogy mondhatsz ilyet? Társaim a csillagok, vezetőm a holdfény és repülés közben a szél dúdol a fülembe! *Mondja enyhén szemrehányó hangsúllyal, végül elmosolyodik. Képes meglátni az élet apró szépségeit és meg is elégszik velük. A sors ezzel kárpótolta emlékei elvesztéséért.*
- Nem hiszem, hogy gyengébbek lennének. Csak máshol lakozik az erejük. *Életfilozófiájába nem tartozik bele, hogy _csak_ azért, mert sárkány a többi élőlény fölé helyezze magát. Egészségesebb, ha szerencséje lesz tovább is él, de abban, hogy a sárkányok erősebbek lennének náluk, nem hisz.*
- Okosak, bátrak és szaporák. Mit tudnánk ezzel szembeállítani? *A kérdésre nem válaszol és nem is vár választ. Minden sárkányra százak - ha nem ezrek- jutnának a többi fajból. Egy az egyben tényleg kevés ellenfelük lehet. De ha egy embert legyőznek, három lép a helyébe, míg a sárkányok száma nagyon véges...*
- Repüljünk! *Vált témát mosolyogva és elengedi a férfi kezét. Nyolc-tíz lépésnyire is eltávolodik tőle, lépésről futásra vált majd felugrik és szemhunyásnyi idő után már szelet kavarnak a szárnyai. Már megtanulta, hogy nem szabad ripsz-ropsz, kedve szerint átváltoznia és azt sem kell mindenkinek tudnia, hogy sárkány járt a réten... ezért ez a kis trükk, ami után a legjobb nyomolvasó is csak zavartan vakargatja a fejét. Hiszen az eddig követhető nyomok véget érnek... a levegőbe rúgó sárkányt pedig nehéz követni - hát még utolérni! A tisztás felett, egy helyben csapkodva megtartja magát, és fajtársa most először láthatja igazi formájában. Igazat mondott, még nem teljesen kifejlett, a nőstények méreteinek nyolc-kilenctizedével rendelkező aranysárkány, aki -a holdfényben úszva- furcsa ezüstös fényben úszik.*
Vissza az elejére Go down
Yrrezann
Kék sárkány
Yrrezann


Hozzászólások száma : 26

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-26, 4:34 pm

- Én se a történelemről beszélek, kislány, hanem a múltamról. Én ott voltam. Én láttam. Én harcoltam. És el akarom felejteni az egészet. *Ami másoknak történelem, az számára a múltjának része.*
- Nem. Persze, hogy nem élhetünk normálisan. Egyik világhoz sem tartozunk. Ám létrehozhatnánk egy saját világot. Nem tudom még érdemes lenne-e, ma láttalak először. Azt tudom, hogy fenemód tetszel és veled talán el tudnám képzelni azt az új világot.
*Felülkerekedett benne a sárkány állatiasabb oldala. Fészket építeni, vadászni míg a nőstény tojásokat rak, és együtt keltegetni a tojásokat. Évszázadok óta szunnyadó ösztönök lépnek működésbe benne és lángnyelvvel írná az égre, hogy párzana. Ám ő nem fenevad. Ő azonosult a humán alakjával és, még ha olykor nehéz is, próbál civilizált elfként viselkedni.*
- Fiatal vagy, nem értheted. Én sárkányok közt nőttem fel. Nyíltan repültem. Most meg meg kell húznom magam és te vagy az első sárkány akivel tudatosan szóba állok az elmúlt hatszáz évben. Na ez a magány. A természet nem pótolhatja a társak hiányát.
*Megcsóválja a fejét a gyermeki naivitásra. Hogy hiheti azt valaki, hogy a feketéktől végleg sikerült megszabadítani a világot?*
- Ha egyszer egy ős kiszabadul, akkor veszett fúriaként fog végigsöpörni a világon. És mivel a feketék halhatatlanok, meg sem állíthatjuk őket. Legfeljebb újra bezárhatjuk, hogy újra kitörhessen. Aki halhatatlan azt megölni is nehezebb.
*A témaváltástól megkönnyebbül és nevetve követi a lány, immár nőstény, példáját. Nekifutásból ugrik egyet és a levegőben tárja ki a szárnyait. Jó módszer. A kifejlett hím vagy másfélszer akkora, mint a másik. Tüske, szarv, taréj nem díszíti testét így a levegőben is könnyebben siklik. Szárnyai a szokásosnál hosszabbak, így sokkal gyorsabb is. Cikázva repkedi körül a lányt aki talán mindkét szárnyával beférhetne egyetlen szárnya alá. Mintha az apja lenne és kölykét először vinné repülni. Ám egészen más érzés kerítik hatalmukba. Talán szerelem első látásra?*
- Milyen gyönyörű vagy így is.
*Sokkal mélyebben hangzik a szava. Mint a távoli tompa mennydörgés. Hisz egy ekkora testnek a hangszálai is vastagok.*
Vissza az elejére Go down
Edhelindha
Arany sárkány
Edhelindha


Hozzászólások száma : 21

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-26, 5:15 pm

*Emberi formáját már környékezték meg férfiak, de sárkányként még nem találkozott olyannal, aki úgy tekintett rá, mint átutazó kincsvadász a fiatal pultosra. Orrán keresztül fúj egyet és szemeit összehúzva felmordul, amikor rájön, mire céloz a férfi. Nem válaszol neki, mintha csak elengedné a füle mellett a mondatait. Ha bátorítaná, nehezen tudná megállítani, ha elutasítaná, újult erővel rohamozna - - feltéve, hogy a sárkányok ezen a téren is hasonlóak az emberekhez. De a hím az csak hím... fajtól függetlenül.*
- Lebecsülöd a természet erejét! *Mondja csendes-szelíden és lustán leír egy kört a tisztás felett.*
- Élhetnél, ha nem adna az erdő vadat és a tenger ízletes halakat? Repülhetnél, ha nem lenne a hűs levegő? Tudnád hol vagy, ha nem vezetnének a csillagok? *Nem éppen sárkányhoz -inkább egy elf erdőjáróhoz- illő filozófia, de megkérdőjelezhetetlen igazságokat hordoz magában.*
- Amit elvett tőled, azt vissza is adhatja. Így van ez az ősökkel is! Ha egyszer be lehetett őket zárni, akkor újra megtehetjük. *Optimizmusából egy cseppnyi talán átragad a hímre is, de ha mégsem, a gondolat akkor is szöget üthet a kemény, öreg, megcsontosodott fejébe. A kis nőstény szeret élni és nem a múlt árnyai kísértik vagy a jövő lehetőségei foglalkoztatják.*
- Mint egy emberférfi! *Nevet fel a bókra, fejét hátrafordítva, hogy a körülötte cikázó hímet követni tudja. Akár éjjeli lepke a mécses körül. Addig köröz, addig közelít, amíg megégeti magát!
Gyors szárnycsapásokkal emelkedni kezd, fejét egyenesen a hold irányába fordítva, majd néhány száz láb magasságban ráfekszik a szélre és a hím felé villannak szemei. Nem siet sehova, kényelmesen vitorlázik, hagyja magát beérni - mert beszélgetni így is tudnak.*
Vissza az elejére Go down
Yrrezann
Kék sárkány
Yrrezann


Hozzászólások száma : 26

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-26, 5:43 pm

*Igen. Ő egy tipikus hím, kortól és fajtól függetlenül. A sárkányok sem mentesek. Vannak könyörtelenül racionális egyedek, vannak intuitív ösztönlények közöttük, ám ezek aránya nem tér el nagyon az emberekétől vagy az elfekétől. A természet törvényeit nekik is tisztelniük kell.*
- Neked kellene elf alakban lenned és nekem embernek.
*Nevet fel vidáman miközben rövid ideig a hátán repül. Mint amikor egy két lábú a hátán úszik.*
- Ám korodhoz képest sokkal jobban látod a világot és jobban érzed a mozgatórugóit, mint én. Hiába vagyok hét és fél évszázados én tanulhatnék tőled. Mert a fontosabb tudásnak te vagy birtokában.
*Valóban megtörtént ez a pillanat? Egy alig kétszáz évesnek, ráadásul egy nőnek igazat adott valamiben, méghozzá harc nélkül? ~Yrrezann, te szerelmes vagy!~ Aztán, hogy valójában az-e azt nem tudja. Egyelőre azt hiszi magáról. Szokatlan, sosem tapasztalt érzés ez. Volt már, hogy megkívánt egy-egy nőt, még ha más fajhoz is tartozott, ám ez most nagyon más.*
- Legyen neked igazad! Azzal mindenki jobban járna. *Kiégett, fásult, racionális. Ám reméli, hogy Edhelindhát nem hagyja cserben az optimizmusa. Most függőleges irányban repüli körbe az arany sárkányt. A Hold meg-megcsillan kék pikkelyein és ilyenkor látszik csak, hogy mennyire levegőbe termett. Gyenge a harchoz, pikkelyei is vékonyak, ám a repülésben csak kevesen múlják felül.*
- Ahhoz képest, hogy mennyivel rövidebbek a szárnyaid, egész jól tartod a lépést.
*Ez elismerés akart lenni.*
Vissza az elejére Go down
Edhelindha
Arany sárkány
Edhelindha


Hozzászólások száma : 21

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-26, 6:18 pm

*Tényleg sikerült egy kis jókedvet és optimizmust oltania a hímbe vagy csak ő érzi így? Ezt majd az idő eldönti, de minek búslakodni, amikor semmi okunk rá?*
- Azt hiszed csak az elfek tisztelik a természetet? *Kérdezi nevetgélve miközben néhány lustának tűnő szárnycsapással visszanyeri az elvesztett magasságát.*
- A gyógyítást egy elftől tanultam, azonban a vadászatot egy embertől. *Bólint párat, mintegy előre megválaszolva egy kérdést.*
- Nem tudnám eldönteni, melyikük ismerte vagy szerette jobban az erdőt és az állatait. *A dicséretre -ha ember alakban volna- elpirulna, de így csak zavartan kuncog egy sort. Mindössze szerencséje volt a tanítóival és az amúgy sem vérszomjas természetét sikeresen tovább csiszolták, alakították a velük töltött évek majd a saját tapasztalatai.*
- Lehet, hogy te is ilyen lennél, ha ebben a korban születsz. *Mondja végül, mert igazából nem tud magyarázatot adni arra, hogy miért olyan békés és segítőkész, amivel szinte az emberek közül is kitűnik - a sárkányokat nem is említve!*
- Köszönöm! Te is elég jól tartod magad, ahhoz képest, hogy ilyen idős vagy! *Jókedvűen nevetve szúr oda a hímnek - remélve, hogy nem haragszik meg-, majd szárnyait összehúzva pár másodperces zuhanásba kezd, ami után újra emelkedni kezd.*
- Jó veled repkedni! *Kiáltja a hímnek és tengelye körül orsózva, bukfencezve fürdik a telihold fényében.*
Vissza az elejére Go down
Yrrezann
Kék sárkány
Yrrezann


Hozzászólások száma : 26

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-26, 7:58 pm

*Egy új világszemlélet elfogadásához és elsajátításához idő kell. És valaki akitől hitelesen át tudja venni. Nos, a lány személyében ezt meg is találta, úgy érzi.*
- Meg a nimfák, meg a törpék, meg a zöld mágusok, meg sorolhatnám. Ám a nimfák és az elfek állnak hozzá legközelebb. Szerintem. Bár most megint be fogod bizonyítani, hogy tévedek, én meg elfogadom az érvelésed több okból is. Egyrészt bájos vagy amikor vitatkozol, másrészt helytállóak az érveid. Szóval igen, most is várom az ellenvetést.
*Vidáman cikázik fel-le, jobbra-balra, dugóhúzó, zuhanórepülés, orsó. Süvítve csapkodnak a szárnyai, majd késként hasítják a levegőt. Még a nagy háborúban tanult meg így cikázni az örökös nyílzáporban. Ne lehessen kiismerni merről jön és merre tart. A háború elmúltával megmaradt a játék öröme és a szabad szárnyalás a végtelen tájakon. Pontosabban véges tájakon, hisz amennyi szabadideje volt, a kontinenst, vagy szigetet?, már körberepülte.*
- Lehetek vén sárkány, elf alakban nem látszom idősebbnek nálad. Lehet, hogy úgy kellene maradnom?
*Elsüvít Edhelindha felett, majd felhúzza a fejét és felrepül jó magasra, olyan magasra ahol ritka már a levegő, majd szárnyait kiterítve zuhanni kezd. Nevetve enged a föld vonzóerejének ám a fák lobja felett újra felemelkedik.*
- Köszönöm. Veled is. Meg beszélgetni is. Csak ne lennél ennyire tüskés.
*Szúr vissza, utalva arra, hogy rajta egyetlen kinövés sincs.*
Vissza az elejére Go down
Edhelindha
Arany sárkány
Edhelindha


Hozzászólások száma : 21

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-26, 8:55 pm

*Csak azokat említette, akik a többieknél mélyebb nyomot hagytak hiányos emlékezetében, de igazat kell adnia a hímnek: minden faj szereti és tiszteli a természetet, de valamiért az elfeket helyezik az első helyre.*
- Nem, dehogy! *Jót nevet, mert ezúttal esze ágában sem volt vitatkozni vagy érvelni. Az erdőkkel együtt élő nimfák olyan lények, akiknek igazán joguk lenne az első hely elhódítására az elfektől - de a sárkányokhoz hasonlóan rejtőzködő, visszahúzódó életmódjuk miatt sokan a létezésükről se tudnak.*
- Tényleg, miért lett elf a másik formád? Én egyszerűen megéreztem a szagukat, tudtam hogy zömében emberek élnek a faluban, így ez volt az ésszerű... *Kérdez és mesél is, különösebb cél nélkül. Csak a beszélgetés kedvéért, mert az már feltűnhetett fajtársának, hogy a nyelve -még emberi formájában is- rendesen fel van vágva.*
- Nem hiszem, hogy boldog lennél ha lemondanál a sárkánylétről. Egyáltalán lehetséges örökre úgy maradni? Még eszembe se jutott ez a gondolat. *Mosolyogva nézi a magasba húzó hímet de nem követi. Számára repülés öröme inkább a békés, csendes siklásban rejlik, nem a gyors zuhanások, nyaktörő kunsztok gyakorlásában. Fejét ingatva nevet a visszatérő Yrrezann riposztján. A természete nem tüskés, a küllemével meg teljesen meg van elégedve. A fejét szinte koszorúként ékesítő szarvai és a farka végén lévő csontpenge is hasznosnak bizonyult a múltban.*
- Furcsa, hogy neked nincs szarvad. *Állapítja meg a hím sima fejére pillantva.*
- Amíg nem tanultam meg eléggé rejtőzködni, előfordult hogy használnom kellett őket.
Vissza az elejére Go down
Yrrezann
Kék sárkány
Yrrezann


Hozzászólások száma : 26

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-26, 10:07 pm

- Akkor ez ritka alkalom. Végre mondtam valamit amivel nem akarsz vitába szállni. Fejlődőképes vagyok vénségemre is.
*Nevetve úszik a levegőben újra a hátán. Csak párszor csap a szárnyaival.*
- Mert egy elfről mi az első pár dolog ami eszedbe jut? Jó, szép, erdei. Fel sem merül senkiben, hogy tartani kellene tőle. Legalábbis szerintem. A másik ok a praktikum: te időről időre félrevonulsz míg elfelejtenek, mert feltűnő, hogy nem öregszel emberként. Egy elf viszont addig él, mint mi, így az idő múlása rajtuk kevésbé hagy nyomot. Könnyebb beolvadni.
*Megvonná a vállát, így csak szárnyával verdes egyet.*
- Viszont akkor sem lennék boldog, ha az elf létemről kellene lemondanom. Mindkettő a lényem része. Hozzám nőttek, mint a karmaim és a szárnyaim. Mindkettő én vagyok és önmagában egyik sem. *Ugyanúgy szeret lovagolni és futni, ahogy repülni is. És az agyában is ide-oda tudja kapcsolgatni az elfet és a sárkányt. Nála mindez tudatos. A lényeg a sebesség és a képességek fejlesztése. A sárkánylány egyre gyönyörűbbnek tűnik a szemében. Mégis beszól egy kicsit.*
- Relatív. Egy ember szemében az a furcsa, hogy neked meg van. *Elvigyorodik. Hegyes fogai megcsillannak a holdfényben. Ilyenkor egy hatalmas gyíkra emlékeztet a feje. Egy gyíkéra szárnyakkal.*
Vissza az elejére Go down
Edhelindha
Arany sárkány
Edhelindha


Hozzászólások száma : 21

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-27, 5:06 pm

*Ha olyan kedve van vagy nagyon sarkos az állítás, akkor nagyon szívesen leáll vitatkozni, de most egyik eset sem fenyegeti a beszélgetésüket.*
- Sárkányként nem vagyok annyira vitatkozós. *Válaszolja kacarászva, de a tény az tény marad. A kötekedő, intézkedő modora inkább az emberi formájához tartozik. Talán azért, mert sárkányként jóval kevesebbszer adódik lehetősége a beszélgetéshez.*
- Szerencsés nép, azt el kell ismernem. *Egy percig némán vitorlázik, miközben átgondolja a hím szavait. Igazat ad neki, de a fejét megrázva hessegeti el a gondolatot, hogy mi lett volna, ha ő is egy elf képét veszi fel.*
~Nem! Ez így történt és így jó!~ *A hímre néz.*
- Azt hiszem akkor sem választanék másképp, ha lehetőségem adódna rá. Az emberek csodálatosak és változatosak. Megtalálsz köztük bármit és bárkit, nincsenek előre beskatulyázva mint az elfek. Ez pedig sok lehetőséget nyit előttem is. *Újra kuncogni kezd, kicsit oldalra fordulva siklik tovább majd felfelé szökken.*
- Ha elf lennék, nagyon kilógtam volna a sorból, amikor fogadóban dolgoztam! *Kiáltja nevetve a hímnek majd pár gyors szárnycsapással visszatér mellé.*
- Szeretek ember lenni. Egy elf lány jóval illedelmesebb mint én. Nem hiszem, hogy tőle is elfogadnák azt a stílust, mint egy embertől. Szörnyülködnének. Rajtam meg csak mosolyognak!
*Szemeit forgatva néz fel a szarvaira, melyekre -most, hogy látja a csupasz hímet- még büszkébb.*
- Miért ne lenne? Nagyon szépek és igen hasznosak is, ha valaki szemtelenkedni próbálna! *Pillantása újra a hímre vándorol és végül kibukik belőle a kérdés.*
- Hogy harcolsz? Varázsolsz és ha eléggé legyengült az ellenfél, csak akkor mész hozzá közel? *A hím nagyobb és idősebb nála, gyorsan repül, ráadásul híján van az általa birtokolt természetes fegyvereknek. Érthető hát a kérdése és a feltételezése is ésszerűnek tűnik.*
Vissza az elejére Go down
Yrrezann
Kék sárkány
Yrrezann


Hozzászólások száma : 26

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-27, 5:23 pm

- Nem tudom. Emberként is gyönyörű vagy, meg így is. Másként látod a világot, mint én, de meg tudod mutatni nekem a saját szemeddel amit élvezek. Ha nem is leszel a párom, barátok azért lehetünk? Bocs, ez kicsit gyors volt. *Tesz egy kört amíg a nőstény gondolkodik a válaszon.*
- Én nem vagyok illedelmes alkat. Viszont jó színész. Hitelesen alakítom az elfet, szerintem, még ha a személyiségem el is tér. *Újabb szárnyverdeső vállvonás.*
- Szemtelenkedni veled biztosan nem fogok. Ugratni talán. Eléggé fel van vágva a nyelved, hogy intelligensen évődjünk és ne akarj felöklelni. *Kacarászik halkan. Majd rátér a szemléltetésre.*
- Megmutatom inkább. Úgy könnyebb megérteni a taktikámat. *Elvigyorodik és cikázva nekiiramodik miközben méretes lángcsóvákat ereget. Szinte lehetetlen lenne követni a mozgását, miközben manőverezik. Majd nagyon gyorsan sok kis, apró lángpamacsot lő ki magából és ezután tér vissza a nőstényhez.*
- A tüskékkel és a szarvakkal közel kell kerülni. A láng viszont messzire elér. Én elf íjász taktikát alkalmazok sárkányként is. Lőj és szaladj. Próbáljanak meg elkapni vagy eltalálni lőfegyverrel.
Vissza az elejére Go down
Edhelindha
Arany sárkány
Edhelindha


Hozzászólások száma : 21

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-27, 5:55 pm

*Újra a bók és az udvarlás. Kész szerencse, hogy az embereken bevált praktikák -egyelőre- működnek a hímen is.*
- Nem _kicsit_ gyors. Nagyon! *Orrát felhúzva siklik odébb, pár pillanatig erővel más irányba fordítva a fejét, de továbbra is figyel. Az is feltűnik neki, hogy a hím egy kört ír le, mintha csak időt akarna adni neki. Nem szól, azért sem szól.*
~Minek is jöttem el!~ *Egyik fele bánja hogy engedett a meghívásnak, de a másik nem ennyire elutasító. Szeme sarkából a hímre néz, majd újra elfordul. Nem akar beleszeretni!*
- Nem foglak, mert te hívtál, te vagy a házigazda. *Válaszolja kimérten és a fejét is megrázza, hogy a szarvai még fenyegetőbbnek tűnjenek.*
- Semmi baj. De ha nem fogod vissza magad, akkor a barátságunk csak a mai éjszakára szól! *Figyelmeztetése világos, ám Yrrezann már megismerhette annyira, hogy tudja: nem támadással, nyílt ellenségeskedéssel fenyegette meg. Ahogy már százszor továbbállt, úgy megtenné százegyedszerre is. A világ nagy és annak az esélye, hogy újra összefutnak... elhanyagolható.*
- Jó, mutasd! *Sóhajtja és a látványos bemutató részben egyezik is a feltételezésével. Igaz, nem varázslattal, hanem tűzzel támad, de a távolságtartást jól feltételezte.*
- Majdnem jól gondoltam. *Kuncogja a bemutató végén és a taktika használhatóságát elismerve bólint.*
- Viszont ezek... *Lendíti meg a farkát és a fejét is rázni kezdi.*
- Nem olyan lassan dolgoznak mint a tűz. Ha egyszer elérnek valamit... *Nevetése szakítja félbe a mondatot, a befejezését a hím fantáziájára bízva.*
Vissza az elejére Go down
Yrrezann
Kék sárkány
Yrrezann


Hozzászólások száma : 26

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-27, 6:10 pm

- Nem vagy egy egyszerű eset, de jó. Leálltam. Ha ez téged ennyire zavar... *Útjuk most a Remény tengerének partján vezet ezért beleveti magát a vízbe és alámerül pár pillanatra, hogy csuromvizesen és átázott bőrszárnyakkal emelkedjen vissza a lány mellé.*
- Inkább visszafogom magam, csak a barátom maradj. *Megadó és beletörődő hang. Ám ott visszhangzik elméjében a mondat: lassú víz partot mos.*
- Szerintem előbb szét tudnálak égetni, mielőtt a szarvaddal elérnél. Minő szerencse, hogy egy oldalon állunk és alapjában mindketten békések és jók vagyunk.
*Új témán töri a fejét, addig viszont élvezi a társaságot és a repülést. Kis idő múlva azonban már nem bírja tovább.*
- Egyszer elmehetnénk valahova humán formában is. Érdekelne hogyan csinálod a beolvadós dolgot élőben. *Jó kifogás sose rossz.*
Vissza az elejére Go down
Edhelindha
Arany sárkány
Edhelindha


Hozzászólások száma : 21

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-27, 6:51 pm

*Nem fog senkinek a karjába ugrani, se ember se sárkány formájában. Óvatosabb annál és azt is tudja, hogy az elválás mindig fájdalmas. Minden ujjára találna kérőt mert az alakválasztása igazán sikeres volt, de... de ő sárkány. Nem lehet egy ember felesége, akkor sem, ha szereti, sőt, akkor sem ha szerelmes lesz belé, hiszen hazudnia kellene annak, akinek nem hazudhat. Az idő az emberi alakjának a legnagyobb ellensége. Sárkányként szeretni... az pedig olyan újdonság számára, amitől inkább tartózkodik. Csábítja, hívogatja a lehetőség, de az óvatosság és az idegentől való félelem visszafogja.*
- Ha a fogadóban udvaroltál volna, akkor nem zavarna. Ott az mindennapos dolog, mert minden férfi szerelmes a pultosba. De így? Amikor a legnagyobb titkomat osztottam meg veled, úgy, hogy csak ma találkoztunk? És te máris úgy gondolsz rám, mint nőstényre... *Szavai inkább csalódottságot hordoznak magukkal mintsem haragot, de nem ő lenne, ha magába zárná, elfojtaná azt, ami nem tetszik neki. Napokra, hetekre megmérgezné a lelkét.*
- Azt hiszed nem tudok tüzet lehelni? *Kérdez vissza kacéran, de nem tart bemutatót. Maradjon az ő titka, mire képes és miben áll a valódi ereje. Ahogy a kenőcsei összetételét sem árulja el, úgy a képességeiről sem szereti fellebbenteni a leplet.*
- Ezt komolyan mondod? *Jóízűen felnevet, mert a főteres előadásánál jobbat nem tudna összehozni. *
~ Azok után, hogy eladtam neked egy tégely kenőcsöt és rajtad kívül senki nem jött rá ki vagyok?~ *Úgy érzi átlátja a helyzetet, de belemegy a játékba. A hím nem adta fel az udvarlási szándékát, csak másképp csinálja. Legalábbis ő így véli...*
- Miért ne? Hova szeretnél menni?
Vissza az elejére Go down
Yrrezann
Kék sárkány
Yrrezann


Hozzászólások száma : 26

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-29, 5:33 pm

- Aha. Szóval te már gondolatolvasó is vagy. Csak közöltem, hogy tetszel. Majd közöltem azt is, hogy szomjas leszek előbb utóbb, egyedül pedig unalmas inni és megkérdeztem, mekkora az esély arra, hogy te is ugyanabban az időpontban leszel szomjas és ugyanabban az intézményben akarod elfogyasztani az italod, mint én. Ez egyszerű tájékozódás. Ám, ha ezt te nyomulásnak vagy udvarlásnak veszed akkor legfeljebb elmegyek inni egyedül. Nem gond.
*Tárgyilagos, közömbös hang. Részéről a téma lezárva. Fog ő itt erőlködni amikor mindenfélét belemagyaráznak a szavaiba? Egy döglött macskát előbb próbálna meg megtanítani furulyázni.*
- Tudom, hogy tudsz tüzet lehelni. Minden sárkány tud. Csak a szavaidból azt vettem ki, hogy előbb harcolnál a tüskéiddel meg a szarvaiddal, mintsem rálehelj valakire. Ha téves következtetést vontam le, akkor elnézést érte.
*Lassan izomlázat kapnak a szárnyai, annyit vonogatja a vállát. Ez a lány sosem úgy reagál, mint arra számítana és néha nehéz követni, hogy épp mikor mit vesz zokon vagy mi nem tetszik neki. Nők... mindegy milyen fajba tartoznak, nehezebb eligazodni rajtuk, mint egy labirintusban.*
- Emberek közé. Valami forgalmas helyre. Úgy nem játék, hogy nincs rajtunk kívül semmi, te meg előadod a nagy asszimilációt az üres szobának. Mondjuk elmehetnénk egy fogadóba és miközben te beolvadsz, beszélgethetünk. Te vagy az első sárkány ebben az évszázadban, aki nem támadt nekem. Érdekelne ki vagy és mitől vagy ennyire békés.
Vissza az elejére Go down
Edhelindha
Arany sárkány
Edhelindha


Hozzászólások száma : 21

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-29, 6:18 pm

*Szemöldöke felszalad miközben próbálja feleleveníteni az előző mondatokat. Nem érti miért kapta meg a _gondolatolvasó_ jelzőt, de csakhamar arra az eredményre jut, hogy nem csak a saját fejével van baj, mert a hím olyan dolgokat említ, melyek biztos nem hangzottak el.*
- Tudod, a tanítóm említette, hogy ha alaposan beütöd a fejed, néha előfordul, hogy a dolgok kiesnek belőle. *A holdfényben ugyan nem látszik a heg, ő mégis a fejéhez nyúl és megérinti a bal halántékát.*
- Szerinte velem is ez történt. *Kuncogva egy lapos pillantást vet a hímre, mert most rajta a sor, hogy odaszúrjon - ráadásul nem minden alap nélkül.*
- Esetleg nem jártál így valamikor? *Jól szórakozik a sértődött hímen, aki a kora ellenére úgy reagál, mint egy, a tojásból éppen kibújt fióka. A meghívás vagy nem hangzott el, ebben az esetben Yrrezann emlékszik rosszul vagy az ő füle mellett siklott el...*
- Legszívesebben sehogy sem harcolnék. *Mondja a fejét megrázva. Szavai teljesen őszinték és csak egy árnyalatnyi szomorúság árulkodik róla, hogy sajnos nem mindig kerülheti el a konfliktusokat.*
- A főtéren nem voltam elég meggyőző? *Jóízűen felnevet a kérdése után majd rábólint az ötletre. A fogadókban elboldogul, szinte hazai pálya a számára.*
- Ngyon szívesen elkísérlek. De miért támadtam volna? *Kérdezi továbbra is kuncogva. Tudja, hogy ő lóg ki a sorból, de mégis úgy beszél, mintha a _békés_ sárkány lenne a megszokott.*
- Nem tudom miért vagyok békés. Megvetem aki kedvtelésből öl vagy fájdalmat okoz. Ha éhes vagyok - vadászok. De az ölés kedvéért nem ölök. Ha ez békést jelent, akkor az vagyok.
Vissza az elejére Go down
Yrrezann
Kék sárkány
Yrrezann


Hozzászólások száma : 26

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-29, 7:49 pm

- Neked kiesett volna, hogy ezt vágtad a fejemhez: "és te máris úgy gondolsz rám, mint nőstényre". Honnan tudod, hogy mikor mire gondolok éppen? Egyébként, ha egyszer nőstény vagy, akkor nem gondolhatok rád úgy, mint egy hímre. Például én, ha megfeszülnék se tudnék tojásokat rakni. És ne ráncold a homlokod, gyűrődik a szarvad.
*Ütötte már be a fejét, de emléket még nem vesztett. Egyébként nem hisz a telepátiában. Még soha nem találkozott olyannal aki bizonyítottan képes lett volna rá.*
- Mi? Még nem hívtalak volna meg italra? Akkor minek vádolsz nyomulással? Ugye, hogy nem az volt az első kérdésem, hogy hé kislány, bedobunk valamit? Akkor meg?
*Most rajra van a sor, hogy felvonja a szemöldökét. Ez a kislány még idegbajt okoz neki a végén. Félrebeszél aztán meg még neki áll feljebb és még arcokat is vág hozzá. Csak tudná, hogy minek vesződik vele ennyit...*
- Mert sárkány vagy. És megszoktam, hogy amint kiszagolnak nekem akarnak esni amiért nem a feketékkel vagyok. Nem mintha lenne egy fekete is szabadon. Az összes be van zárva abba a gödörbe.
*Risanról ugyanis nem tud. Valószínűleg halálra lenne rémülve és soha többé nem alakulna át sárkánnyá.*
- Remek. Ez közös bennünk. Én sem ölök csak a gyilkolásért. Önvédelemből vagy éhségből igen. De csak a pusztítás kedvéért nem. Nem én vagyok a Világok Pusztítója. És örülök a társaságodnak. A zötyögős kezdés után talán összebarátkozunk. Végre haverkodhatok egy másik sárkánnyal anélkül, hogy leégne egy egész erdő. Üdítő változatosság.
Vissza az elejére Go down
Edhelindha
Arany sárkány
Edhelindha


Hozzászólások száma : 21

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-29, 8:28 pm

*Az emlékei teljesek, néha túl részletesek is, csak a _hajnal_ előtti részek tűntek el, ezért kizártnak tartja, hogy a saját fejével lenne baj. Az pedig, hogy ráérzett -női megérzés?- arra, mit gondol róla a hím és ezt szóvá is tette, még közel sem gondolatolvasás.*
~Hisztis!~ *Nevetve bukfencezik egyet, egy percig nem is foglalkozva a füstölgő Yrrezannal. Párolódjon csak a saját levében, ő a kisujját sem fogja mozdítani, hogy bizonygassa: nem mágiát használ hogy a fejében kutakodjon.*
- Nem tudom mire gondolsz, csak sejtem. Elfelejted, hogy fogadós _is_ voltam! Legalább annyi férfit láttam, annyival beszélgettem, amennyi pikkelyem van. Abból, ahogy egy férfi rám pillant, italt rendel vagy csak sóhajt, már nagyon sokat megállapíthatok. Hím vagy férfi, az teljesen mindegy. *Kuncog egy sort mielőtt folytatná.*
- Úgy olvasok bennetek, mint egy nyitott könyvben. *Kicsit idegesítő lehet az incselkedése és a jókedve, de nem zavartatja magát.*
- A feketéknek van ám csak baj a fejükben! *Kacag keserűen.*
- Leigázni a világot, kipusztítani vagy leigázni mindenkit, visszavenni a földet a többi fajtól! Vérrel táplálni a háború feneketlen gyomrú szörnyetegét! *Nyelvet öntve fintorog, mutatva mennyire undorodik ettől a felfogástól.*
- Furcsa vagy. Én már egy másik világba születtem, csak hírből ismerem a nagy háborút, az embereket meg nincs okom gyűlölni. De te... még harcoltál ellenük, most pedig.. hmm... segíted őket? *Valóban nagyobb csodának tartja a hím _békésségét_ mint a sajátját.*
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime2013-10-30, 3:37 pm

Igazán furcsa hangulat vesz körül minket és furcsa érzelmek rohannak végig a testemen. Most érzem, hogy valaki olyannal kerültem szembe, akivel még soha nem találkoztam. Talán még egyik elf sem tudhatta magáénak azt a tudást, azt az élményt, hogy egy ilyen furcsa lénnyel találkozzon. Felülök, így az arcunk néhány centre van egymástól, és furcsán halkan, titokzatos dallammal szövöm be azt a néhány szót, amit elsuttogok. Kérdések ezrei tolulnak a fejembe, de nem tudom, hogy mit tehetek fel és mit nem, és hogy melyiket tegyem fel a sok millió közül. Sok mindent megéltem már a hétszáz évem alatt, de ilyen furcsa lénnyel még én sem találkoztam. Végül Aden beszélni kezd, elmond néhány információt magáról, én pedig csak iszom a szavait, és próbálok bennünk valami értelmet keresni, hogy felfogjam, hogy rájönnek: mi is ő. De ahogy a szavak egyre gyorsabban törnek elő a férfi ajkain, kezdek rájönni, hogy még soha nem találkoztam olyannal, mint ő. Valóban soha.
- Nawarean - suttogom a nevét a furcsa lénynek, aki ember bőrbe bújt. Vajon mióta él így? Vajon milyen ereje van ebben a testben? Érzem, ahogy megfogja az ujjamat és lenézve a kezére lágyan elmosolyodom. Belecsúsztatom a kezemet a tenyerébe, hogyha hagyja, majd az ujjainkat összefűzöm.
- Tehát különleges lény vagy. - jelentem ki egy titokzatos mosollyal a szám szegletében.
- És veszélyes is. - vonom össze a szemöldökömet, fogva tartva a férfi tekintetét.

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 6 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Keleti szeglet, a Remény tengerének partja
Vissza az elejére 
6 / 13 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Nyugati szeglet
» Keleti kikötő
» A Remény temploma
» A Remény tengere

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Keleti szeglet, a tenger mellett-
Ugrás: