LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Keleti szeglet, a Remény tengerének partja

Go down 
+27
Mia Ruton
Daxa Lavenir
Roober
Rasenth
Feynras
Moozen
Markus de Berend
Ryn von Samok
Vogon Beebebrox
Fela Husani
Yrrezann
Edhelindha
Glorien
Merilien Lumel'Auvrea
Nawarean
Furia
Cloud Revan's
Lysanor Eweny
Sou
Darthys Indoril
Miranda Walchot
Silarona
Akahana
Eclair
Edward Dylan
Lothár Von Falkenhausen
Mesélő
31 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Next
SzerzőÜzenet
Yrrezann
Kék sárkány
Yrrezann


Hozzászólások száma : 26

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-10-30, 4:44 pm

- Választottál volna valami púpos, félszemű, kopasz alakot akkor nem te lennél a férfi szívek vágyálma.
*Most rajta a sor, hogy nyelvet öltsön. Mióta világ a világ, mindent a férfiak vágya irányít. Pénz, hatalom, hírnév? Mind eszköz csupán egy magasabb cél érdekében. Megszerezni azt ami a világon egyedül fontos. Az pedig nem más, mint a nő vagy a nőstény, fajtól függően hogyan hívjuk.*
- Mert mi hímek annyira kiszámíthatóak vagyunk, hogy állandóan csak ugyanarra tudunk gondolni? Ez erős általánosítás. Nem csak az evés, alvás és a nemi vágyak körül mozognak a napjaim. Van jó pár elvontabb fogalom is ami foglalkoztat.
*Nem csak hisztis, de duzzog is hozzá. Őt csak ne becsüljék alul. Szokott elég gyakran filozofálni, érdeklik a művészetek, a történelem, a legendák, a tudományok. Viszonylagos béke van, a harcosokra nincs szükség, ő pedig unatkozik. Ezért tanul és műveli magát.*
- Ezzel szemben a nők kiismerhetetlenek. Hisztiznek amíg nem kapják meg amit akarnak, de nem tudják mit akarnak ezért hisztiznek. Aki nem hisztizik azon sem lehet kiigazodni, mert ott meg az a kérdés, hogy ő meg miért nem hisztis, mint a többi? Rajtad se tudok kiigazodni.
*Majd komoran hallgatja a másik sárkány feketékről alkotott véleményét. Mintha a saját gondolatait hallaná, azonban...*
- Lanur hordái megpróbálták megtisztítani a kontinenst az ősi fajoktól, hogy elférjenek. Azonban a sárkányokat nem bírták kiirtani. A feketék haragra gerjedtek és ők is ki akartak gyomlálni minden fajt a sárkányokon kívül. Utána mindenki minket ütött, néha egymást aztán megint minket. Ezt gyűlölöm a fajháborúkban. Egy egész faj kiirtására irányulnak. Azért álltam az emberek mellé, mert győzelemre álltak, a túlélésem meg így volt garantálható. Ez van. És segítem őket, mert így nem gyanakodnak. A múlt lezárult.
Vissza az elejére Go down
Edhelindha
Arany sárkány
Edhelindha


Hozzászólások száma : 21

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-10-30, 7:30 pm

-Hogyne. Akkor biztos ott vérezhettem volna el. *Mondja keserédesen nevetve.*
- Nem, nem mindig ugyanarra. De az esetek többségében igen. *Nem tudja biztosan, de így hallotta és a tapasztalatai is ezt erősítették meg. A női látogatók nem fixírozták sokáig, de a férfiak igen. A nők akkor rendeltek italt és ételt ha kellett neki, a férfiak akkor -és addig- amíg a pénzük futotta rá. Persze kivételek mindig akadnak!*
- Kiismerhetetlenek? Nem hiszem, csak szeretik ha odafigyelnek rájuk. A hiszti ennek egy bevált, régi módszere. *Nevetve hajtja hátra a fejét majd egy gyors váltással hisztis sírást imitál, ami nagyon viccesen fest mivel sárkány alakban van. Huncut, csillogó szemekkel néz újra a hímre.*
- Ezer arcom van és nem is akarok kiismerhető lenni! Így lehetek bárki és bármi, de ha fordulna a kocka és én lennék a nyitott könyv, amiben mindenki olvasni tud, nagyon-nagy bajban lennék. *Figyelmesen hallgatja az ősi idők túlélőjének történetét és csak újra megerősödik abban a hitében, miszerint minden háború teljesen értelmetlen bolondság. Hiszen itt ez a hatalmas földrész, ami felett már rég vitorláznak és amin a jelenlegi populációnál jóval több sárkány és ember is elférne. Anélkül, hogy túl gyakran találkoznának egymással.*
- Áruló vagy. *Állapítja meg minden él nélkül.*
- Rám is mondták már ezt, pedig a háború idején még nem is éltem. *Fúj egyet, a butaságra célozva, ami áthatja minden faj bizonyos egyedeit. A hasadékon kívülre született, ha akarna se tudna bejutni, hogy _igazi_ sárkány legyen, aki a feketéket támogatja. Így az áruló jelzőt is nevetségesnek, említésre sem méltónak tartja.*
- Szeretem az embereket, de igazából nem állok, nem állhatok az oldalukon! Mivel nem fogadnak el sárkányként, ezért nem is támogathatom őket teljes szívvel, teljes erővel. Csak annyival, amire az emberi alakomban képes vagyok. Mert ha átváltozok, hogy segítsek, azzal elvágom a köteléket, ami talán éppen azokhoz köt, akiket megmenteni próbálok. Évekig ismernek emberként, majd megtudják, hogy egész végig egy sárkány élt az otthonukban... ez olyan csapás, amit a barátság nem bír elviselni... *A hangja kicsit szomorkássá válik a végére, mintha tapasztalatból beszélne. Biztos nem egyedi az esete...*
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-10-31, 12:34 am

*Engedek a lánynak, most az sem zavar, hogy szinte már benne van abban a szférában ami veszélyesnek bizonyulhat. Ha ártani akar talán még én is képtelen lennék kitérni. De nem látom rajta a jeleket amik alapján csak egy kis gyanú is megébredhetne bennem. Kezünk össze fonódik majd a lány kimondja a nevem, gonosz kis vigyor jelenik meg arcomon, kivillantva fehér fogaimat. Halkan megszólalok.
- Igen?
* Vigyorom nem távozik az arcomról, élvezettel hallgatom a lány ténymegállapítását. Amiben teljesen egyetértek vele. Különleges és veszélyes, eme két jelző az ami illik hozzám. Nem teljesen olyan ez a lány mint gondoltam. Talán kicsit több ész szorult belé mintsem a lábai nyitogatásához kell, de meg kell hagyni az ellenkező nemre mindig is ösztökélően hat ez a módszer.
- S most... hogy ilyen közel kerültél egy különleges s felettébb veszélyes lényhez... nem érzed azt, hogy menekülnöd kell?
*Nyúlok álla felé másik kezemmel majd ha hagyja két ujjammal megfogom azt, majd még közelebb hajolok hozzá midőn már csak alig centik választanak el egymástól.
- Vagy talán a kíváncsiság dobog benned? S elnyomja józan eszed szavát?
*Várok s szigorú szemeibe nézek, nem látom, hogy félne. Talán tényleg a kíváncsiság vonz jobban. Érdekes kis élőlény ez, nagyon érdekes. Nem szoktam magamról mesélni, s most oly könnyen jár a nyelvem. S oly felelőtlenül, hogy magamra sem ismerek.
Vissza az elejére Go down
Yrrezann
Kék sárkány
Yrrezann


Hozzászólások száma : 26

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-11-01, 6:07 pm

- Így viszont majdnem minden férfiben vágyakat keltesz. Ez a szépség ára. Akkor is tetszel, amikor nem akarod. *Nem tudja biztosra, de szerinte jobb, ha perzselő tekintetek kísérik és összefut a férfiak szájában a nyál, mintha ronda banya lenne akit meghajigálnak kavicsokkal az utcakölykök.*
- Legalább nem szőke vagy. Az végképp betenne. Valahogy azt vettem észre, hogy az elfeknél is, meg az embereknél is a kék szem, szőke haj, sovány alkat a szépségideál. Még rám is hatással van néha, pedig én az arany pikkelyekre és az aranyos szarvakra bukom.
*Teljesen tárgyilagos hang. Mintha tényleg pusztán az ízlések és pofonok témakör újabb fejezeteit tárgyalnák. Aztán, hogy szűkebb értelemben ez jelentheti azt is, hogy neki Edhelindha az esete? Az pusztán a véletlen műve. Azért felelősséget nem vállal. Kikerekedő szemekkel nézi a hisztit, majd szárnyaival eltakarva a szemeit zuhanni kezd.*
- Megőrjítesz te lány! Egyetlen fajnál sem csípem a hisztit, sárkánynál ráadásul valahogy furán is néz ki. Nagy, erős, legyőzhetetlen erre vergődik repülés közben és toporzékolva zokog. Kiégetted a retináim.
*Nyelvet öltve szól be, miközben újra repülési magasságba emelkedik. Még szerencse, hogy tisztában van vele, hogy mindez pusztán színjáték, mert különben épp teljes sebességgel repülne minél messzebb a lánytól. Vannak dolgok amiket képtelen tolerálni.*
- Te hogy lehetnél áruló, amikor nem is éltél a háború idején? Én igen, az vagyok. Néha bánom, néha büszke vagyok rá, ám sosem lehetek közömbös eme döntésem iránt. Meghatározta egész további életem. Felajánlanám, hogy alakítsunk új oldalt a két tábor között. De akkor megvádolnál nyomulással, meg mit tudom én még mivel, így megvárom míg te ajánlod föl. Vagy amíg jelét nem adod, hogy nyugodtan előjöhetek vele.
Vissza az elejére Go down
Edhelindha
Arany sárkány
Edhelindha


Hozzászólások száma : 21

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-11-01, 6:50 pm

*Ami történt, megtörtént.*
~Emlékezz a múltra, tekints a jövőbe, de élj a mának!~ *Lehet, hogy a hímnek igaza van. Sőt... biztos. De mivé változott volna egy alig néhány éves sárkány? Az embereket ismerte a legjobban, ésszerű volt emberré válnia.*
- Szeretem a sötét színeket. Sokkal természetesebbek. *Sötét haj és sötét szem -a tapasztalatai szerint- legalább annyira vonz egyes férfiakat, mint másokat az említett szőke, kék szemű típus.*
- Arról nem is beszélve, hogy a szőke vagy vörös haj, milyen remek célpontot nyújt az erdőben! *Teszi hozzá, hogy a praktikum kérdését is érintsék. A sárkány _ideál_ ismertetésére csendesen kuncog, de se támadásnak, se udvarlásnak nem veszi a szavakat. Sejti, hogy a tárgyilagosság részben -vagy teljesen- mesterkélt, de ezt még elfogadhatónak tartja. A kuncogása jókedvű, felszabadult, hangos nevetéssé változik, amikor a hím menekülni kezd a hisztizése miatt. Nem látja magát, de talán jobb is, már Yrrezann reakciója -és leírása- is elég hozzá, hogy jókedvre derüljön.*
- Nem tudom. Szerintem ezt minden sárkányra rásütik, aki nem a hasadék foglya. *Félrebillenti a fejét, mintha emberalakban húzná meg a vállát.*
- Új oldalt? Te szórakozol velem? *Szaporán pislogva néz a hímre, aki talán tényleg csak játszik vele, mert ennyire alaptalan, meggondolatlan ötletek még neki se szoktak kipattanni a fejéből. pedig az észjárása minden, csak nem átlagos.*
- Szerinted ki ölne meg minket? Ki lenne a gyorsabb? A kiszabaduló sárkányok vagy a többi nép? *Fejét rázva fúj egy nagyot, majd a hímre pillant.*
- Jó, tegyük fel hogy megalakítjuk a harmadik oldalt. Mihez kezdenénk? *Belemegy a játékba és a szabad válaszadásra is lehetőséget ad.*
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-11-03, 2:06 pm

Aden

Furcsa érzések kavarognak bennem. Nem is értem, hogy mi történt velem, de mintha kölcsönösen megbabonáznánk egymást. Furcsa, hogy egy ilyen különleges, ámde veszélyes lénnyel hozott össze a sors. És mégis vonzz, vonzz a tudat, hogy ez a különleges illető most velem van és válaszol a kérdéseimre, olyan dolgokat árul el magáról, amit - biztos vagyok benne, hogy - nem sok ember tudhat. Furcsa megtiszteltetést érzek, hogy itt lehet ezzel a lénnyel, hogy ennyire becsül engem, hogy elmeséli a történetét. Még soha nem éreztem ilyet semmilyen lénnyel szemben, hiszen sárkányokkal és istenekkel még nem nagyon találkoztam, mástól pedig nem tartanám magamat kisebb rendűnek, hiszen mégis csak egy öreg elf vagyok - persze az elfek között nem számítok olyan öregnek, de csak leéltem már fél évezredet, és sok felé jártam, sok mindent tettem, olyat is, amire nem vagyok büszke, és olyat is, amire igen. Most mégis aprócska elfnek érzem magam, "Kicsi elf"-nek, ahogy a férfi nevezett. Anno sértésnek vettem ezt a jelzőt, de most furcsán kedvesnek hat ez az aprócska becenév, melyet a férfi aggatott rám. Mélyen a szemébe nézek, ahogy a kezünk még mindig egybe fonódva pihen az ölünkben. A kérdésére néhányan pislogok és elfordítom a tekintetemet és gondolkozni kezdek. Majd ismét visszanézek a férfi felé. Nem válaszolok rögtön, így még bőven van ideje, hogy megfogja az államat és lágyan maga felé húzzon. Furcsa remegés fut végig rajtam, és a határozottság, magabiztosság, amit egy férfi mellett szoktam érezni nőként, most mintha elszállna. Szívem szerint megcsókolnám, hogy érezzem ajka forróságot, de tudom, sejtem, hogy neki ez nem jelentene semmit. Szememmel jelzem, hogy nem zavar ez a közelség és csak fogva tartom a tekintetét. Vagy ő az enyémet? Egyszerűen nem tudom elszakítani a pillantásomat. Lassan elnyílik vörös ajkam és lenézek a férfi ajkaira, majd ismét a szemébe.
- Nem félek tőled. - furcsán hangzanak a szavak, majd lassan felemelem a kezemet és a férfi mellkasára teszem azt, a szívére.
- Nem tőled félek. - cserélem meg a szavak sorrendjét, mintha most már értelme is lenne, és lassan mosolyra húzódik az ajkam. Az utolsó kérdésére nem válaszolok, csak lenézek a kezemre, mely a mellkasán pihen. Megcsóválom a fejemet és értetlenül meredek magam elé.
~Miért nem félek? Hiszen most mondta, mennyire veszélyes lény. Mégsem érzek félelemet. Egyszerűen csak kíváncsi vagyok rá, hiszen most olyan őszinte. ~gondolom és megijedek, hogy nincs benne hátsó szándék. Nem azt akarom megtudni, hogyan lehet elpusztítani, nem azt akarom megtudni, hogy mit vehetnék el tőle. Egyszerűen csak... Kíváncsi vagyok. Valóban. A józan ész ellenére is...
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-11-03, 10:23 pm

*Nézem a lány szemét, s ajkai szóra nyílnak. Hagytam mit kedve kívánt nem igazán bántott a dolog, hogy a lány rátette kezét a mellkasomra. Bár nekem semmit sem jelent egy női lény legyen az akármiből is. Sárkány ember avagy elf, mind egy kutya kölyke. Bár bevallom vonzó a képessége amit a vérrel tud tenni. Egy magamfajta embernek aki saját vérével játszadozik elég hasznos tudna lenni. Bár sajnos gőzöm sincs a mágiához. De cseppet sem bánom a dolgot, talán jobb is így ez a dolog még a végén elszaladna velem a ló és saját magamat ölném meg. Fülelem a két mondatot, nem is igazán értem a dolgot.
~Nem fél... érdekes...
*Elengedem a lány állát majd a kezére teszem a sajátom, most mind a kettőnk keze az én mellkasomon hever.
- Ha nem tőlem... akkor nincs is mitől... kicsi elf.
*Szorítom meg kezét, bár nem túl durván azért fájdalmat nem akarok neki okozni, még. Lehet túl jó a kedvem ezen az estén. Úgy érzem mintha itt a tenger mellett ahol ismét megszülettem, minden nyugodt. S ezzel az én nyughatatlan s komor természetem is mintha elillanna. Talán túl sok bennem az emberi vér, ezért vonzódok az ilyen semmit mondó helyekhez.
- Érdekes.... -pillantok rá hajára- a vér színét hordozni magadon... láttam mar ehhez hasonlót...
* Húztam le kezemmel a kezét a mellkasomról, majd oda helyeztem térdére.
- De ilyen mint ez még nem...
*Jeleztem a haját e szavakkal, meglep, hogy ennyire hasonló a vérhez. Bár nem is tudom miért... hisz egy vérmágiával megáldott elf. Meg sem kéne lepődnöm már a világ sokfajtaságán. Biccentem el kicsit a fejem, majd elmosolyodok.
- Látom kérdés lappang benned... vagy talán csak szememet csalja bűvölet?
Vissza az elejére Go down
Yrrezann
Kék sárkány
Yrrezann


Hozzászólások száma : 26

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-11-04, 5:06 pm

- Valószínűleg mindkét oldalon vannak szép számmal olyanok akiknek elegük van a harcból és a folytonos vérontásból. Az új oldal lehetne passzív-semleges. Tétlen szemlélődő. A harciasabbak csak tépjék szét egymást, joguk van hozzá. Ám bármelyik fél kerüljön is ki győztesen, meggyengülve biztosan nem lesz elég ereje hozzá, hogy a sértetlenül megmaradt semlegeseket megtámadhassa. Bár ez valószínűleg utópisztikus ötlet, szerintem egész kézenfekvő.
*A mi lenne, ha? jellegű kérdésekben pont az a szép, hogy nem kell rájuk mindenáron létező választ találni. Szépen fel lehet építeni apró kis kockákból a logikai láncot, egész filozófiát lehet kidolgozni rá, de a végén úgyis megmarad álomnak.*
- Minden aranysárkány szereti a természetet? Mert magamból kiindulva mi kékek inkább elmélkedősek vagyunk. Barlang mélyén rakás könyvvel azért nem, de egy kocsmában egy korsó sör felett inkább.
*Igazat kell adnia a lánynak. Megint. Ám már hozzászokott.*
- Igaz. Én inkább városi vagyok. Ezért is előnyös az elf alak. Egy sárkány csak akkor menne színházba vagy múzeumba, ha beszakad alatta a tető. Így legalább beférek.
*Az áruló kérdést egy hümmögéssel rövidre zárja. Nem szeret róla beszélni.*
Vissza az elejére Go down
Edhelindha
Arany sárkány
Edhelindha


Hozzászólások száma : 21

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-11-04, 6:27 pm

- Igazad lehet. *Kotyog közbe, majd gyorsan elcsendesedik és végighallgatja a hímet. Lehet, hogy lennének támogatóik, sőt, biztos benne. Már többször -igaz nem túl gyakran - találkozott olyanokkal, akik megvetették az erőszakot.*
- Ismertem egy harcost, nagyon jó harcost, aki azt mondta, hogy beleunt a vérontásba. Hányingere van tőle és magát is gyűlöli, amiért olyan sokáig hizlalta az erőszak, feneketlen gyomrú szörnyetegét. Gondolod, hogy a sárkányok közt is lehetnek ilyenek? A "másik" oldal sárkányai közt? *Ahogy őket összehozta a sorsuk, úgy még csapódhatna hozzájuk hasonlóan gondolkodó fajtárs, de az esélyek bizony kicsik.*
- Nem tudom milyenek a többiek... *Mosolyodik el szomorkásan, mert aranysárkánnyal még soha nem találkozott - vagyis nem emlékszik rá.*
- Szeretném azt hinni, hogy igen. Mindenesetre én jobban kedvelem a vadonbeli vagy vidéki életet a városinál. Elboldogulok ott is, de nincs szebb annál ha harmatos fűre léphetek csupasz lábbal és a fenyvesek hűvös, illatos levegőjét szívhatom a tüdőmbe, miközben a hegyek felett repülő sasok kiáltásait hallom. Hogy veszélyesebb idekint élni? Ha ember lennék, elfogadnám ezt az állítást. De sárkány vagyok, ember alakban. Ha nagy bajba kerülök, gyorsabban kivághatom belőle, mint ahogy belekeveredtem. *Ami igaz, az igaz. Szereti a kihívást, szereti a sok hátránnyal járó emberi alakját próbára tenni olyan helyzetekben is, ahonnan más menekülne, de tisztában van vele, hogy mindez csak illúzió. Hiszen érezheti azt, amit egy ember, de számára mindig ott van a lehetőség, a mindent legyőző varázslat, amivel visszaváltozhat eredeti alakjába és a vereség küszöbén egyensúlyozva is győzelmet arathat.*
- A város mindig olyan dolog marad a számomra, ami egyszerre vonzó, lenyűgöző, de félelmetes és valahogy visszataszító is.
Vissza az elejére Go down
Yrrezann
Kék sárkány
Yrrezann


Hozzászólások száma : 26

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-11-07, 6:11 pm

- Talán. Ám ez csupán teória. *Újabb vállvonással felérő szárnycsattogtatás következik. Az elméleteinek egy hátrányossága, hogy a gyakorlati igazolás rendszerint várat magára. Az élet szeretete azonban ott élhet majdnem mindenkiben.*
- Igen. Ez a kiégés húsz-harminc éven belül rendszerint bekövetkezik. Ezért találni nagyon kevés negyven évest aki még szívesen visszamenne hadakozni. Abban a korban a kimaradt családalapítást szokták pótolni, hisz nincs annyi idejük, mint a többi fajnak. Egy ötven éves sárkány még épphogy kifejlett. Odaát? Nem tudom. Lett volna rá elég lehetőségük, hogy bizonyítsák.
*Aki ezidáig nem állt át, az szerinte megszokhatta fúria hatalmát vagy retteg kilépni a sorból. Ahogy ő sem meri felfedni magát.*
- Te vagy az első arany akit hatszáz év óta látok. Az viszont hím volt. Így nincs mihez hasonlítsalak. Ha te vagy a minta akkor kedvelem a "sárgákat".
*Elmosolyodik és újra a hátán repül. Szereti fejjel lefelé nézni a tájat. Annyira vicces és szokatlan.*
- Én a városokban érzem jól magam. Elvegyülök a forgatagban. Szeretem a pezsgést, a mozgalmasságot, a különböző hangokat, zajokat, arcokat és szagokat. Ha viszont bajba kerülök akkor nehezebb elmenekülnöm, mert feltűnő lenne, ha szárnyam nőne és elrepülnék. Szeretnék megtanulni teleportálni. Elvileg a sárkányok fogékonyak a mágiára, elvégre alakváltók vagyunk. Viszont tetszik a hozzáállásod. Megtaníthatnál boldogulni az erdőben. Lett volna rá hétszáz évem, de valahogy sosem éltem a lehetőséggel. Fiatalabb vagy nálam, mégis van mit tanítanod. Becsülöm ezt benned.
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-11-08, 9:52 pm

Érdekes hangulat kerekedett ki közöttünk, itt a tenger parton. Egyszerűen nem értem, hogy miért is kerültem ebben a furcsa lénynek a bűvkörébe. Általában én szoktam megbájolni másokat, legyen az elf, ember, vagy épp bármilyen más faj küldötte. Én szoktam a határozott, dögös nő lenni, én szoktam irányítani és én szoktam zavarba hozni a partnereimet. Nem úgy mint most, nem úgy, mint amit Aden tesz velem. Aden? Valóban ő? Vagy a benne lakozó furcsa, különleges lény? Gondolatban megrázom a fejemet, megpróbálva kirázni a fejemből a furcsa gondolatokat, melyek megzavarják gondolkodásomat. Az érzések veszik át most a szerepet, az irányítást és nem a józan ész. Hiszen ha az irányítana - mint ahogy a férfi is említette - már régen elfutottam volna, vagy legalábbis távolabb lennék tőle. De valami vonzz, valami hív, húz a férfi felé. Lágyan a mellkasára fektetem a kezemet, érezve a férfi szívverését. Aden lágyan elveszi a kezemet a mellkasáról és az ölemre teszi a saját kezét, amire kicsit beleremegek. Valamiért vonzódom ehhez a férfihez, ehhez a lényhez, mégsem vagyok annyira magabiztos, mint szoktam lenni. Valamiért félek ettől a... Nem, nem a lénytől. Ettől a férfitól.
- Vérelfként nem csoda, nem különleges, hogy vörös hajam van. - mosolyodom el és kicsit oldalra döntöm a fejemet. Vörös szemem enyhén megvillan a Hold fényben. Aden kérdésre kicsit elnézek a tenger felé. A morajló sötét víz hívogatóan vonzz, és sóhajtok egyet.
- Azon gondolkozom, hogy miért nem félek tőled. - nézek mélyen a férfi szemébe.
- Valami vonzz benned. Valami vonzz ... hozzád... - mondom enyhén küszködve a szavakat, majd megcsóválom a fejemet. Lassan eltávolodom a férfitől és felállok.
- Mit szólnál egy esti fürdőzéshez? - mosolyodom el csábosan, visszakapva határozott, magabiztos női mivoltomat. Talán mert eltávolodtam a férfitől, a bűvkörétől? Lehet... Minden esetre hívogatóan indulok meg a tenger partra felé, egy-egy ruhadarabomat ledobva útközben, hogy végül meztelenül kerüljek be a vízbe, mely fényesen öleli körbe a testemet, lágyan melegítve azt.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-11-08, 11:03 pm

*Látom a lányban furcsa dolgok kavarognak, szemeiből ki lehet olvasni az értetlenség. Olyan aranyos, nem tudja mi tévő legyen, s nem érti mi történik vele. Bár erre én sem tudnék neki választ adni, mégis mi történhet vele. Varázsló nem vagyok, s átkaim sorából sem vetettem be rajta egyet sem. Az az igazság saját maga indította el ezt a zűrzavart a testében. Érzem ahogy megremeg az érintéstől, nem tekintek jelentőség teljesen rá. Azután megszólal. Kissé elbiccenő fejét én is követem, s most két vörös tekintet néz egymással farkas szemet. A különbség az, hogy én egy emberi szembe nézek míg ő egy kígyó tekintetét látja viszont.
- Azt mondod? Nem különleges?
*Tűröm ki egyik fehér tincsemet szemem elől, ami belibbent mikor eldöntöttem fejemet.
- Hallottam már ezeket a szavakat... egy olyan ember mondta aki tudta, hogy az akihez vonzódik nem fogja őt méltatni, arra a kegyre, hogy az övé legyen. Egy elkeseredett, ember lett belőle aki azóta is magát keresi e világban. Nawareannak hívják...
* S a fürdőzésre mit is mondhatnék, talán valami kis utalás lehet, hogy rettentően büdös vagyok. Nem sértő a dolog hisz én magam sem tudom mikor volt utoljára időm lefürödni. De arcomra egy komisz mosoly húzódik. Nézem a női alakot ahogy az elsétál a partról, s alig pár másodpercen belül levet magáról mindent. Végig mérem a lányt, majd magam is lábra állok. Levetem magamról a kabátom, s követi azt a felső ruházat majd mindent levetek magamról. Én nem vagyok az a fajta aki csak szerteszét hagyja cuccait. Ezért lándzsámat a földbe állítom, majd egy helyre rakom a ruhákat valamilyen formában össze hajtva. S a lány után indulok.
- Micsoda érdekes dolgokat teremt a telihold....
*Nézek fel az égre, majd végig pásztázom azt amit látok belőle, s már érzem is a hideg vizet lábaimon. Bár kellemes a hőmérséklete, nem fagyok tőle meg. Mégsem főlök benne. Az a pont kellemes, amiben egy esti fürdő is jól esik. Majd a víz alá bukok, s feljőve fehér hajamat megrázva fröcskölök szerteszét. Hátra simítom a hajamat a kezemmel, majd beljebb úszok, ahol már a lábam nem éri a talajt.
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-11-11, 7:31 pm

Valóban teljes zűrzavar van a testemben és a fejemben is. Furcsán nem félek ettől a férfitól, pedig tudom, hogy mennyire veszélyes és különleges, és furcsán kívánom is őt testileg, mégis tudom, hogy ő nem úgy néz rám ,mint egy nőre. Hiszen már ott, amiket pecsétjével megkötötte a hangomat, már ott sem jött be nála a csáberőm. Bár kétségtelenül más viszonyban, más hangulatban vagyunk most itt, a szabad ég és a Hold fénye alatt, mint akkor voltunk ott. Tele vagyok kérdésekkel, kételyekkel és olyan érzésekkel, amiket nem tudok hova tenni. Ezt meg is említem a férfinek, aki furcsán válaszol. Nem tudom hova tenni a szavait, így lassan felállok és a tengerbe sétálok, lassan levetve összes ruhámat, és a földön hagyva. Biztos vagyok benne, hogy nem jár erre senki, nem fogják ellopni és amúgy is a lovam őrködik, biztos vagyok benne, hogy szólna, hogyha errefelé járna valaki. Kérdés, hogy meghallanánk-e, bár elf fülem éles, igen jól hallok. A kellemes víz nyalogatja a testemet, mely a Hold fényében hófehérnek, szinte halottinak tűnik, vörös hajam pedig éjfeketének. Hallom, ahogy a víz csobban és titokban elmosolyodom, hogy Aden végül követett engem. Nézem, ahogy lassan elúszik mellettem, követve testének vonalát, és a vízben a lágy hullámokat, melyeket mozgása teremt. Lassan utána úszok, hátrafésülve a hajamat, és a víz alatt megfogom a kezét. Közelebb úszva hozzá a vállára teszem a kezemet, hogy ő tartson fent és csillogó szemébe nézek.
- Ki vonzott Téged ennyire, hogy végül elkeseredett lettél? - teszek fel egy kérdést, mely már egy ideje érdekel és kíváncsian pislogok a férfire, hoy vajon kapok-e választ.
Vissza az elejére Go down
Edhelindha
Arany sárkány
Edhelindha


Hozzászólások száma : 21

Character sheet
Nép: Sárkányok

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-11-12, 6:08 pm

*teória vagy sem, ő rá az élő példa, hogy kivételek léteznek. Lapos pillantást vet Yrrezann felé is, hiszen ő sem tűnik olyan sárkánynak aki igazán beleillik a sablonba, amit a fajtájukról felállítottak.*
~Kettőből - kettő aki nem _normális_.~
*Elgondolkodva hajtja félre a fejét, majd kicsit megrázza magát. Most nem tud teljes mértékben egyetérteni a hím állításával.*
- Nem tudnak menekülni - így lehetőségük sincs a bizonyításra. Te sem lázadoznál, ha a feketék karmában lenne a nyakad.
*Sajnálja azokat -a létező vagy csak általa létezőnek tekintett- sárkányokat, akiknek nem adatott meg a választás és a -saját nézőpontja szerinti- normális élet. Ahogy ő élhet békében, úgy élhetnek többen is.*
- Ne általánosíts!
*Kuncog egy kicsit, amikor a hím már-már arra következtet, hogy minden aranysárkány rá hasonlít vagy hasonlíthat.*
- Mire tanítsalak meg? Tűzgyújtásra emberi eszközökkel? Vadászatra íjjal? Nyomolvasásra?
*Ezer és ezer dolog van amit tud és amit megoszthatna a hímmel, és láthatóan nincs is ellenére az ötlet, hogy együtt kalandozzanak az erdők mélyén...*
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-11-15, 10:57 am

//Meri//
*A lányra tekintek ki most rám helyezi testsúlyának egy részét. Amúgy sem lehet valami nehéz teremtés, s itt a vízben még könnyebb. Hallom a kérdést, kissé elgondolkozok a válaszon, nem is inkább a ki mint az amit hordoz magával. Nem maga a lény az ki csábít hanem a hatalom mi vele jár. S persze tartozok még neki egy köszönettel a felébresztésért. Jó sokat aludtam már ideje volt végre emlékeznem ki is vagyok valójában. Bár ez az egész ellent mond annak mint ami hajdan voltam. Régen csak egyszerűen levágtam volna ezt a lányt semmi érzelem nélkül. A megbánás szikráját sem mutatva. S most mivé is fajultam itt úszkálok vele. Végül is a változás nem is olyan rossz dolog elvégre mindenki változik. Én miért ne tehettem volna ezalatt a tízezer év alatt. Habár közöm nem volt az élethez, inkább csak lappangtam a vérvonalban.
- Nem igazán a lény maga ki vonzott... inkább az amit képviselt. Még mindig kutatom őt hisz köszönettel tartozok neki. S ha elfogadja a szolgálatomat, hát seregébe állok. Bár ő lebecsüli a magunk fajtát... kik két lábon járnak.
*A víz alatt megfogom a derekát majd magam felé húzom testünk csaknem össze ér, szemébe nézek majd kaján vigyorral az arcomon fürkészem az övét.
- Látszik a szemeden még sosem érezted magad prédának... a kétségek kiülnek rajta. Habár jól takarod azokat. Mond milyen? Milyen mikor minden egyes porcikád remeg?
*Húzom magamhoz még közelebb majd már orrom az övét érinti.
- Milyen érezni, hogy a ketyegő odabent egyre gyorsabban ver, s mégsem a félelem az ami okozza? El tudod képzelni hány férfinek okoztad már ezt? Kicsi kis elfem...
* Szemem cián kékbe vált, az eredeti szín. Valamiért én magam sokkal megnyerőbbnek tartom ezt a színét. Van benne valami különleges, ami nem mindenkinek adatik meg. A fehér elfek tisztasága, s legbelül ott lappang a sötétség. Mi is jellemezhetne jobban engem mint saját szemem színe.
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-11-16, 12:49 pm

A tenger hűs vizében ácsorogva, taposva a vizet egyre közelebb kerülök Aden-hez. Furcsa megjegyzése gondolkodásra késztet és kíváncsiságom úgy tűnik, hogy ma este határtalan. Lágyan rá támaszkodom a vízben és mélyen a szemébe nézve kérdezek rá arra a fura lényre, aki ezeket az érzéseket váltotta ki ebből a furcsa, különleges és érdekes lényből. Még mindig nem tudom, hogy mi is ő pontosan, még mindig nem értem, hogy mi is ő és hogy honnan is jött. De azt hiszem, hogy most, ezen az estén ez nem is számít. A vízben állva, taposva magam alatt a vizet Aden lassan közelebb von magához és ahol érinti a derekamat, ott forrón ölel körbe a víz. Érzem, hogy a vérem száguldani kezd, a szívem hevesebben ver és nem értem, hogy miért. A kérdésemre azonban - nem meglepő módon - ma este választ is kapok. Kíváncsian, áhítattal hallgatom a férfi szavait, ám nem nagyon értem, hogy ki is lehetett ez a lény. De furcsán dühöt, haragot érzek iránta, talán féltékenységet. Hogy ő olyat adott ennek a férfinak, amit én nem tehetek meg. Az utolsó szavai azonban felkeltik az érdeklődésemet és felnyíló szemmel nézek fel rá.
- Sárkány az illető? Négy lábú? - természetesen hallottam már a sárkányokról, találkoztam is velük, de közeli kapcsolatba még nem kerültem senkivel sem. Vagy csak nem tudtam róla, azt is el tudom képzelni. Minden esetre úgy tűnik, hogy Aden ismer egy sárkányt, amire ismét kíváncsian dobban meg a szívem. Aden kérdése azonban ismét megremegteti a lelkemet, és kissé félve, elpirulva nézek rá. Hogy milyen dolog prédának lenni? Hogy milyen érzés az, hogy nem én irányítok, hogy nem én vezetem a flörtölés fonalát? Flörtölés? Már ha lehet ezt annak nevezni. A férfi még közelebb von magához, orrunk pedig lágyan összeér. Mélyen cián kék szemébe nézek és elámulok azon, hogy milyen mélyre látok benne. Szinte a lelkéig, mely sötét, és ettől megijedek. Lágyan hátrébb húzódok, majd ismét az arcára simítom a kezemet, ujjamat végighúzva az ajkán.
- Ijesztő... És felettébb izgalmas... - suttogom, és hogyha engedi egy lágy csókot lehelek ujjaim helyére, az ajkaira.
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-11-18, 2:12 am

*A lány hamar megérti miről is beszélek, látom azért nem teljesen ostoba teremtés. Talán tévedésbe estem mikor azt hittem a lábai nyitogatásán kívül semmire sem képes. A vérmágiája is lenyűgöz bár talán ezt minden varázsló képes lehet uralni nem csak ő maga. De mint mondta Vérelf a nőszemély talán nem véletlenségből van ez. Furcsa egy helyzet ez az egész s még mindig nyomaszt kissé hogy csak így lattba vetettem mivoltomat. A holdra nézek majd ajkaim szóra nyílnak.
- Nem is akármilyen... Éj fekete volt... Sose láttam még hozzá hasonlót pedig egy kettővel már volt dolgom.
*A lány válaszára felettébb nem számítottam, bár aki sok fejet elcsavar s mindig ő van felül talán még sose tapasztalta ezt. Ezért lehet ez a nagy izgalom a szavaiban. Majd lágyan ajka az enyémhez ér. Kellemesen meleg, jó érzés. Nem hittem volna, hogy még egy nőt be fogok engedni ebbe a körbe. Ahol szinte a legsebezhetőbb vagyok. Talán elbájolt volna? Nem érzem, hogy akármit bevetett volna ellenem. Talán csak az én zord szívem is vágyik néha szeretetre. Bár amit egy nő meg tud adni azt az első kuplerájban meg is lehet venni. Mielőtt még ajkunk szétválna enyhén megharapom szája szélét. Majd kaján vigyorral az arcomon nézek rá.
- Milyen? Mikor a halállal váltasz csókot?
*Majd nem engedem megszólalni ajkunk ismét össze ér bár most érezhet valami különös ízt a számon. Ami ebben a sötétben talán nem látszik de a lány bizonyosan jól tudja mi az. S ajkát megharapom éppen csak felsértve rajta a bőrt. S vérem máris keveredni kezd az övével.
-Csak azok... akik fontosak... viselhetik a kígyó jelét.... Átokpecsét... a hűséges...
*Vöröslött el szemem a szavak alatt majd ismét vissza váltott az eredeti színre.
- Ha a közelemben jársz... megérezlek.... s tudni fogom merre jársz... A véred már az enyém is... Ha keresnél csak cseppentsed el véred... s előbb utóbb rád találok.
*Válaszoltam a még el hangzatlan kérdésekre amik a cselekedetre irányúltak volna. Kis égető érzés vehette magát úrrá a lányon, nem fájt csupán bizsereg. Véremben semmi méreg nem volt s így kárt sem tesz benne, nem sok lény kapta már meg tőlem ezt a pecsétet. Csak azok akiknek tartozom vagy kedvesek a szívemnek.
Vissza az elejére Go down
Merilien Lumel'Auvrea
Vér elf
Merilien Lumel'Auvrea


Hozzászólások száma : 335
Életkor : 737
Munkahely : Vérelfek vezetője, vérelf-hercegnő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-11-30, 4:36 pm

 Furcsa érzések kavarognak benne, hiszen nem én szoktam a préda lenni, hanem a ragadozó, aki becserkészi áldozatát. Most valahogy mégis fordult a kocka és az igazat megvallva... Furcsán izgató és élvezetes ez a helyzet. Nem is tudom nagyon jobban kifejezi, de úgy tűnik, Aden érti, hogy miről is van szó. Összeszedve a bátorságomat lágyan közelebb kúszok a férfihez és ajkaimat az övére tapasztom, lehunyt szemmel élvezve édes ajkainak csodálatos ízét. Remélem, hogy nem fog ellökni magától, de szinte érzem, hogy ez nem fog megtörténni. Most olyan furcsa érzések kavarognak bennem - és biztos vagyok benne, hogy benne is - hogy ezt az együttlétet furcsa meghittség veszi körül és érzem, hogy a lelkünk nyitott könyv most a másik számára. És ez csodálatos érzés! A kérdésére belemosolygok a csókba, és halkan hümmögök, de nem hagy időt a válaszra, hiszen ismét az ajkamra hajol és megharapja azt. Felszisszenek és kinyitom a szememet, mélyen Aden vöröslő szemébe nézve. Kicsit megijedek, érzem az idegen vért a számban és a testemben is, de nem hagy sokáig kételyek között tengődni, mert magyarázni kezd. Nem igazán tudok mit mondani, a szemem csillog a meghatottságtól, és ismét Aden nyaka köré fonom a karjaimat, szorosan hozzá simulok és ismét csókra nyújtom az ajkaimat, majd ha engedi, mélyebb vizekre húzom, ahol már nem láthatnak minket...
Vissza az elejére Go down
Nawarean

Nawarean


Hozzászólások száma : 1461
Életkor : 31

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-12-01, 2:36 pm

*Hagyom a lányt had bontakozzon ki elvégre nekem elég kevés nőhöz volt szerencsém, s ha volt is vagy nem volt szerencsés, vagy belehalt a találkozásba. Ilyen ez az élet egy pillanat alatt elmúlik s csak a sötétség marad utána, az alagút végén pedig Dremerbe kapaszkodva szállunk lefelé az alvilágba. Odafönt nincs keresni valója a magamfajtának, s mégis odalent több az ismerős. Merilin megpróbál lehúzni a mélyebb vizekbe mire óvatosan ráhelyezem ujjaimat a nyakára. Majd szemem bevörösödik s a lány égető fájdalmat érez vállán ahova az imént került egy jel. Az alakja hasonlít egy kígyóra ki a saját farkába harap. Bár ehhez elég jó fantáziának kell lennie, hogy meg is lássad benne az állatot. A fájdalom nem elviselhetetlen de kizökkenti a lányt a hévből.
- Ez a pecsét... veled marad... s mikor velem találkozol jelezni fog. Tudni fogod, hogy készen állsz e arra amit tenni szeretnél. Én nem egy egyszerű férfi vagyok... akit a déli tájék irányít... Én egy életre választok, nem vagyok játékszer. S nekem sem kell játékszer. Azt sem kívánom, hogy belém halj...
*Látom az ábrázaton, hogy nem igazán érti, utolsó szavaimat, ezért tovább folytatom immár kék szemekkel. S a lány sem érzi már a fájdalmat.
- Ha össze kerülünk egy kicsi belőlem a részed lesz, s ha nem vagy elég erős... felfal téged... ellopja az életed. Érted már Drága Kicsi Elfem... miért fogok most is nemet mondani az amúgy csábító ajánlatodra?
* Ujjammal állát megfogom majd ha hagyja egy csókot nyomok rá, bár eme mondatok talán elijeszthetik de elvégre csak őt védem ezzel is. Nem szándékozom megölni a lányt, főleg ha már így szívembe lopta magát.
-Kicsi vadász, amíg nem leszel elég erős mindig érezni fogod ezt a kis fájdalmat. S mikor találkozol velem s nem érzed, majd akkor megkapod amire vágysz, amit akarsz.- Hajolok oda füléhez s suttogom bele- amit csak kívánsz a tiéd lesz, bármi amire szíved vágyik az a tiéd lesz....
*Elhajolok a füle mellől, majd kezénél fogva arrébb húzom kifelé a part felé. Elég volt az éjjszakai fürdőzésből. Persze ha ő inkább kezét elrántja az sem zavar. Egyedül folytatom az utat kifelé.
~ Jól választasz ifju Nawarean... Tökéletes lesz egyszer... pont olyan halálos mint amilyen gyönyörű... S kissé hasonlít Lilithre.
~ Ne emlegessed anyámat ha már elvetted az életét....
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-12-13, 10:28 am

// Vogon //

*Amikor meglátom a tengert, egészen elámulok. Most nem gondolok arra, hogy életemben nem láttam még ekkora vizet és arra sem, hogy ez a hihetetlen meleg, ami az első nagy városoktól fogva kísér engem, már egészen megviselt.
A dombok között valahogy mindig jobban megmarad a hűvös és a szülőföldem valahogy zöldebbnek és élőbbnek tűnik, mint ez a táj, amin haladok.
Az utazók is, akikkel út közben elhaladtunk egymás mellett, ugyanúgy szenvedtek tőle, mint én.
Voltak, akik jól meg is néztek. Én nem tudom, mi érdekeset találnak rajtam.
Hullámos, fekete hajamra egy kendőt borítottam, amit a batyumból halásztam elő. A sötét haj szinte vonzza a nap sugarait, én pedig nem akarok sem hőgutát, sem napszúrást kapni. A víz, amit meglátok, és az előttem elterülő homokos, és kihalt tengerpart olyan hívogató számomra, hogy elindulok arra. A sós illatú levegő megcsapja az arcom, de nem elég hűvös ahhoz, hogy felüdülést nyújtson.
Vékony, barna ujjaim közül lassan csusszan le a homokra a batyu, amikor majdnem elérem a vizet. Szandálom ott is hagyom mellette, majd úgy gázolok bele, hogy a víz szinte azonnal átcsap lábaimon. A víz egészen csípőmig felér, és rám is tapad a ruha, ahogy az első hullámok visszahúzódnak.
Nagyon jó, hűsítő érzés. Kedvem támadna úszni benne, de riaszt a sós illat, nem olyan, mint otthon a kisebb tavak, amiket láttam.
Nem látom a hatalmas víz szélét, de azért annyira nem félek, hogy ne tárjam szét örömmel a karjaim, ami után vizet is locsolok nyakamra és arcomra és élvezem, hogy végigfolyik a ruhám alatt a bőrömön.*
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-12-13, 11:27 am

/Fela/

Vogon elhagyva a dzsungelt tovább haladt Menion környékéről egyenesen keletre. Ahogy a mérföldek egyre sűrűsödtek mögötte, hogy végül egy egész heggyé álltak össze, úgy kellett szembenéznie a ténnyel, hogy a szökevény feltételezett útvonala már hipotetikus elméletgyártásnak is egyre soványabb.
Már legalább két hete halad ezen az úton, betérve az útba eső kocsmákba, hátha valaki emlékszik egy nőre, akinek a személyleírását, mint szívéhez nagyon közeli barátját említette. De ugyan ki hinne egy pasinak, aki egy gyönyörű lányt keres, akiről csak annyit árul el, hogy nem olyan régen itt járt? Ha nem hisznek a mesédben, nem mindegy miért hazudtál nekik? Azt meg mégse teheti meg, hogy Dél összes fejvadászának a fülébe juttatja, hogy kit keres. Nem hülye ő, ha így keresné, akkor csak úgy jönnének oda hozzá a neki kellő információval rendelkezők, hogy mennyi az annyi, amit megér neki, amit tud. ...mert hogy látja ám, hogy sokat ér meg neki.
Szóval Vogon lett a legromantikusabb szerelmes hős Verinoltól egészen Norlanig, aminek a határában épp lovagol. És ekkor történt, hogy egyik erdős részt elhagyva hirtelen rá kellett jönnie, hogy nincs tovább. A tenger hullámai véget nem érő távlatokat tárt elé. És épp akkora falakat. Ha az eredeti sejtései jók, hogy a börtönből kiszabadult nem vágna át Sendel és a sivatagot is elkerüli, akkor...
~Akkor bizony zsákutcába jutottam. Vagy előttem jár még mindig. Amiből következik, hogy hajóra szállt és fogalmam sincs, hova távozott a kontinensről. Hiszen más nincs már előttem, csak víz. De kell mindig az ellenhipotézist is vizsgálni, vagyis hogy máshol van. Amivel megint csak az a probléma, hogy nem tudok tovább leszűkíteni. De jóval nagyobb az esélye, mert ha át akart menni egy másik világ másik országába, akkor azt Verinolban is megtehette.
*Így történt, hogy a rabszolgakereskedő nagy bizalommal haladt tovább a négy torony városába, hiszen vagy az volt a becserkészett vad eredeti úti célja, és hamarosan rá is bukkan. Vagy megtörténhet, hogy nem az volt. És neki fel kell hagynia a kutatással és soha nem térhet vissza Verinolba, sötét, bűnös foltot hagyva az egyébként makulátlan jó hírnevén.
Ahogy lovagolt a tengerparti úton egy tengerbe gázoló keltette fel a figyelmét.
~Ki lehet ez a lány? Bőre feketére színeződött a sötét varázserőtől, mint azon elfeknél, akik több évszázada használják. Igen erős mágus, jó lesz vigyázni vele az elfnek. És nagyon magas fokon űzi az egészségmegtartó mágiát, amivel oly hosszú idő óta őrzi fiatalos külsejét. De egyben igen nagy reménységem is, hogy rengeteg kapcsolata révén hallott valamit a vörös hajúról.
A kantárt megrántva jelezte Saurusznak, hogy kaptasson fel a parti dűnékre. Egyenes vonalban ment a tengerben sétáló varázslónő felé három domb oldalát felforgatva, a paták földhöz csapódása és újra felemelkedése közben a lágy, meleg szél belekapott a felröppenő homokba.
-Shalom szép hölgyem! Vogon Beebebrox vagyok, a híres Beebebrox kereskedő családból.
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-12-14, 8:42 pm

*Még a szívem is megáll a hirtelen idegen hangra. Aztán persze még sebesebben kezd verni, szinte ki is ugrik a helyéről, én pedig hirtelen mozdulattal fordulok meg a hullámok között.
Aztán egy pillanat múlva már meglátom, hogy egy lovas férfi áll velem szemben.
Csak most jövök rá, hogy a víztől szinte mindenhol rám tapadt a ruhám, talán csak a kendőm nem, mert a hajamat nem érte.
Pirulva kapom magam elé a karjaim, és közben azt nézem, hogy lehet, hogy jobban járnék, ha szépen belecsüccsennék a tenger habjaiba, úgy legfeljebb a fejem látszódna ki.
Arra most még semmi nem tudna rávenni, hogy közelebb is menjek az idegen férfihoz, akinek a neve, hiába mondta, hogy híres, nekem teljesen ismeretlen. A faluban, ahol éltem, nem laknak kereskedő családok, sem hírességek.*
- Fela…Fela Husani…délről.
*Próbálom viszonozni az udvarias bemutatkozást. Hirtelen jutnak eszembe a dolgok, a korábbi idegen férfiak. Aden, a banditák, és persze eszembe jut Merilien is, akinek a medálja még mindig nálam van, de most nem nyúlnék hozzá, mert akkor nagyobb látni valót engednék.
A szemeim a partot kutatják, és megállapodnak a batyumon. Abban van száraz ruha.*
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-12-15, 8:39 am


Az ifjú kalmár nézegette a sötét varázslónőt. Azon gondolkodott, mennyit kéne elmondania a terveibe. Láthatóan jó kedvében volt, így remélhetőleg nem akar neki ártani. És nagyon remélte, hogy nem pont az okozza a jó kedvét, hogy egy préda botor módon önként kínálta fel magát.
-Hallottál mostanában valamit egy vörös hajú, gyönyörű elf lányról? A neve Merilien Lumel'Auvrea. Innen pár faluval odébb beszéltünk meg egy találkozót a barátommal. De ő nem jelent meg pár napja és nagyon izgulok, hogy valami baja esett. Most a környéken kutatok, hátha látta vagy hallott róla valamit valaki.
Közben leszállt a lováról, hogy közelebb sétáljon a tengerhez, de így is több méterrel csapkodtak tőle a hullámok. Félt attól, hogy nem véletlenül érzi magát ilyen jól a lány a tengerben, mert a varázslata valahogy kötődik a vízhez. Olvasott még a fekete mágia könyveiben is olyan bűbájról, például árnyék tengerikígyó, amit csak nyílt vízben lehet életre hívni.
-Ő a barátnőd? -kérdezte a habokból mögötte előbukkanó újabb nőre nézve.- Bemutatsz neki?
Nagyon izgatott lett, mert ha beférkőzik a barátnője bizalmába, akkor esetleg a magáusnő is könnyebben fog beszélni a szökevény fejvadászról.
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-12-15, 2:17 pm

*A szemeim elkerekednek. Ez az elf ismeri Merilient? A gondolatra zavarba jövök, érzem, hogy elönt a melegség. Hogy hallottam-e?
Eszébe jutnak a vörös hajú, észbontóan izgalmas elf lánnyal töltött intim pillanatok és egészen fülig belevörösödök.*
- Merilient? Találkoztunk….
*Úgy kérdezek vissza, mintha nem értettem volna egészen a kérdést, pedig teljesen jól értettem.
Aztán jön a kérdés a hátam mögé biccentve. Hogy felbukkant a közelemben egy nő?
Megfordulok, elfeledkezve arról, hogy eddig a kebleim, és a combjaim közét is próbáltam elrejteni, mert a rám tapadó ruha inkább mutat, mint fed. Hiába, a Déli-Dombságban még az ősz és a tél sem igazán hideg. Ott nincs szükség vastag ruhákra.
Nem tudok időben megfordulni, furcsa vizes és hideg csápok kapják ki a lábaim és rántják is ki alólam. Sikkantani még van időm, aztán elmerülök a víz alá.
Érzem, hogy ez a valami nagyon erős és húz lefelé.
Hirtelen azt sem tudom, hogy hol van a fent és a lent, és nincs mibe kapaszkodnom.
Levegőm sem sok maradt.
Jó lenne, ha ez a férfi segítségemre sietne, mert lehet, hogy nélküle ez a vízi valami hamarosan megöl.*
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-12-15, 5:29 pm


A Beebebrox nagy örömére végre rátalált a nyomra, amit már több hete keresett. Nagy reményeket fűzött az egyre barátságosabban viselkedő nőhöz, viszont amikor a barátnőjét akarta volna bemutatni, akkor hirtelen pajkosan eltűnt a víz alá. Nem igazán értette, hogy kinek szól az előadás. Talán van valami intim a két lány között. Vagy talán félre érti a fekete mágia tapasztalt tudója a szándékait?
A kereskedő hallotta a másik ismeretlen csaj szavait, amit a vízből előbukkanva ismételgetett.
-Gyere! Gyere! Gyere!- nem értette, melyiküknek mondja pontosan. A varázslónő jöjjön, aki a víz alatt huncutul oda úszik mögé és eljátszadoznak egymással? Akkor viszont egy kis időre nem kellene zavarni őket, mert a végén Fela átkot küld rá, amit győzzön majd valakivel leszedetni! Vagy mind a két nő félre érti a szándékait és próbálják elcsábítani?
-Hölgyem, minden rendben van? -kérdezte bizonytalanul, miközben odasétált, ahol a habok a partot mosták. Remélte a barna bőrű lány, akinek a szavakat címezte meghallja a víz alatt, amit mondott. Rá kellene jönnie, miért sikított, miközben a barátnőjével játszanak. Vagy vele...
De nem sokáig maradt ideje ilyen tépelődésekre, mert az egyik hullám egy csápot sodort ki pont a lábai elé a tengerből, mely hirtelen megragadta a lábait és elkezdte húzni. Kétségbe esve próbált meg valami gyökeret vagy kiálló ágat elkapni.
Sajnos rá kellett jönnie, hogy az erdővel ellentétben, ahol számíthatna ilyesmi kapaszkodókra az életben, itt igen kevés ilyet talál. Egészen pontosan nem talál egyet sem. Kétségbe esve markolászta a homokot azon a helyen, ahol pont elfogadható lenne számára egy fatörzs látványképe, de hamarosan már nem csak a lábfején, de a feje búbján is át-átcsaptak a habok, miközben egyre beljebb húzta őt a szörnyeteg.
Eközben felmerült a gyanú benne, hogy most előbbi beszélgetőtársa is talán azért tűnt el a habokban, mert egy másik csáp őt is magával próbálja húzni. Reménykedett ebben a fordulatban, hiszen akkor hamarosan elbánik a fekete mágia bevetésével a támadóval és ő megköszönheti a segítséget neki. Pont ezért szereti ilyen esetekben, hogy ősei a varázslatnak eme ágának az elhivatott gyakornokai, hiszen közös szenvedélyük talán elég közel hozza a szépséggel, hogy a támadójuk megölése után őt nem fogja bántani.
Bár ki tudja, rájön-e, hogy sötét elf vagyok? Külsőm megszólalásig hasonlít a vörös elfekére. Még szerencse, hogy bemutatkoztam. Ha nem is látszik az alfajom és varázstalan lévén nem is érezheti meg bennem a mágia sötét oldalát... a családom neve viszont nem csak a jó vásárlásra, de elfek közötti kitaszítottságra is garancia.
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-12-16, 10:19 am

*Ha tudtam volna, hogy mit gondol rólam nem is tudom, hogy a zavarom nőtt volna, vagy pedig felháborodtam volna.
Ez utóbbi álságos lett volna, ha arra gondolok, amit Meriliennel tettük nem is olyan régen a zöld fű selymes és egymás ölelésében.
Most viszont az életemért kapadozok.
Sikerül megfordulnom, de közben a lábam szinte ki volt csavarodva és úgy nézem, hogy mi húz lefelé.
Életemben nem láttam még ilyen lényt. Olyan, mintha egy lány és egy polip kereszteződése lenne.
És most ez a lény akar megölni engem. A tenger zöldeskék vize most inkább tűnik számomra halálosnak, mint örömtelinek.
Ha lenne egy kis szerencsém, akkor valami a kezembe akad, és van is, bár ez a valami csak egy kagyló héja.
Nem tudom, hogy valami gyöngyhalász hagyta itt, vagy más törte fel, de elmarkolom, azzal sem foglalkozok, nem is érzem, hogy a tenyerembe vág, és ahelyett, hogy kapkodnék tovább, inkább segítetek neki, hogy húzzon.
Roza mama mondta nekem nem egyszer, hogy ha nem esek pánikba, amikor bajba kerülök, hanem meg tudom őrizni a hidegvérem, akkor máris félig megmenekültem.
Most jutottak eszembe ezek a szavak, és még érezni is vélem a néni néha gyógyfüvektől illatos, néha pedig savanykás illatát.
Persze ez inkább az orromban érzett sós tengervíz, de amikor a sellő óvatlanul közelebb húz magához, a tenyeremben rejtegetett kagylóval vágok az arcába.
Nem tudom, hogy a szeme környékére célzott vágás sikerült-e, vagy a kagyló meg sem karcolta ezt a furcsa lényt, de a szorítás megszűnik a lábszáramon. Kapadozva próbálok a felszínre úszni.
Érzem, hogy a hasam görcsösen vonaglik, küzdök, hogy még ne akarjak levegőt venni, amíg  a felszínre nem érek. Rugdalózok felfelé, és érzem, hogy a lábam valami hidegbe és puhába rúg, mielőtt a felszínre lököm magam és sipítva veszek nagy levegőt.*
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-12-16, 11:48 am


Vogont egyre inkább lehúzza a mély és az utolsó feje fölött átcsapó hullám előtt még vesz egy mély levegőt. De tudja, hogy ez sem fog sokáig kitartani, de reméli, hogy a feketeköpenyes Fela majd megmenti őt időben.
Miközben folyton kapaszkodó után nézne és tapogat a kezeivel lassan a víz alatt megpillant egy zöldes-kék árnyat. Tudja, hogy ez nem a természetes színe, csupán a tenger színezi el, de még a zavaros vízben nem látszik tisztán. Viszont egyre jobban figyelni kezdi, hiszen lassan rájön, hogy ha fuldoklás közben találna is valamit, amit megragad, akkor sem lenne jobb helyzetben. Csupán nem úgy halna meg, hogy a lény tovább húzza őt magához.
Végül kezdi kivenni a sellő alakját és hirtelen egy ötlet jut az eszébe. Ezek a lények nem túl okosak és főként minden élőt meg akarnak ragadni, hogy megfojtsák. Még soha nem hívta segítségül Lizát, az ember alakú illúziót víz alatt, félt attól, hogy a sós tenger ugyan úgy összeroppantja, mint ha egy kéz vagy egy nyílvessző hozzá érne. De meg kellett próbálnia.
Nagy örömére nem tűnt el az első pillanat után és közben rájött, hogy a varázslónő is csapdát állított a lesből támadónak. Az volt a terve, most vette észre, hogy közel kerüljön a poliplányhoz és egy érintéssel kimondható varázslatot használhasson. Így még jól is jött talán neki az ő általa bevetett délibáb, mely láthatóan elvonta a figyelmét.
Bár örült közös sikerüknek, de szomorúan vette tudomásul, hogy csak a barna bőrű lány menekült meg, a lábát még mindig szorítja a rusnya szörny. Egy csáp viszont nyúl is a hamis kép felé. Úgy tűnik, nagyjából hat csáppal rögzíti magát a sellő a tengerfenékbe fúrva, míg kettőt használ a harchoz. Valahogy ki kellene szabadulnia neki is, de nincs túl sok lehetősége. Még egy női alakot nem tud megidézni, Lisából tényleg csak egy van. De még tudja beszéltetni, mely elég furcsa hatású lehet a sós vízben.
-Enged el őt, különben elpusztítalak egyetlen kézmozdulatommal!- fenyegetett miközben néha úszást szimulálva könnyedén kitért az őt üldöző csáp elől.
Miközben figyelte a létező és a nem létező párharcát hagyta magát tovább vonszoltatni a tengerfenéken. Úgy tűnik, neki is az lesz az egyetlen esélye, ha közel engedi magához ellenfelét, hogy bevethesse azt, amihez leginkább ért harc terén. Akár mágus, akár varázstalan, akár tengeri szörnyeteg, mindre igaz, hogy közelharcban nem tudja elővenni a trükkjeit, ha puszta kézzel kitörte a nyakukat. Néhány átkot ki tud ütni egy gyenge átoktörő ige. Minden átkot meg tud törni az, ha elég sokáig püföli a kimondóját a kezeivel.
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-12-17, 8:40 am

*Amikor az éltető levegővel megtelik a tüdőm, menten próbálok sietős tempóval a part felé menekülni. Gyakran kapkodom hátra a fejem, hogy lássam, jönnek-e utánam, pedig az előbb sem vettem észre, hiszen a víz alatt, lesből támadott a tenger teremtménye.
Még nem érek el a partig, amikor megint elkapja rúgkapáló lábamat a csáp, én pedig olyan lehetek, mint egy ázott kis majom, akit sarokba szorítottak.
Kivillantom erős, fehér fogaim és beleharapok jó erősen a csápba.
Furcsa íz terjeng a számba, miközben a sellő is sipítva húzódik vissza a víz alá.
Sietve tempózok kifelé és amikor végre a lábam alatt puha homokot érzek, térdre rogyok és már négykézláb mászok ki.
Én ugyan nem foglalkozok azzal a férfivel, akit a hangok alapján szintén elkapott valami vízi szörny.
Amikor a partra érek, még mindig hang nélkül nézek vissza és mászok minél távolabb a tenger hullámaitól. Nincs az az istenség, akinek a kedvéért még egyszer visszamerészkednék a tengerbe. Sőt, abban is biztos vagyok, hogy soha többet a lábujjammal sem érintem ezt a nagy, sós vizet.
Most fordulok csak vissza, hogy lássam, mit történik hátul. Úgy látom, hogy annak köszönhetem a megmenekülésem, hogy a sellőm a másik préda után néz, és ezzel társának is sietett segítségére.
Félig szétnyílt ajkakkal, lihegve, a csokoládébarna ujjaimmal a nedves homokba markolva figyelem a harcát az ismeretlen nőnek és a férfinek a két sellővel.
A kendőm valahol út közben odaveszett, már biztosan elsodorta a víz, én pedig a homokban ülök, két lábam magam alá húzva.
Most azzal sem törődök, hogy a vizes ruha teljesen rám tapadt, pedig nem túl kényelmes viselet így.*
Vissza az elejére Go down
Vogon Beebebrox
Sötét elf
Vogon Beebebrox


Hozzászólások száma : 589
Életkor : 123
Munkahely : Rabszolgakereskedő

Character sheet
Nép: Elfek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-12-17, 10:39 am


Vogon egyre jobban aggódni kezdett a fogyó levegője miatt, miközben sehogy sem tudta elérni a csáp tulajdonosánál, hogy eressze el. Pedig jobb lett volna mind a kettejüknek, ha mind két csáppal Lisa után veti magát.
Ahogy távolodott a part felé Fela, úgy adódott egy olyan lehetőség, amire nem is számított. A sellő úgy tűnik, két végtagjával akarja a víz alatt tartani hármójukat, mert elengedte a sötét elf kalmárt és most azzal a nyúlványával ragadta meg és próbálta lehúzni ismét. Nem látta tisztán, hogy mi történik, de nem is érdekelte. A Beebebrox azonnal elrugaszkodott a tengerfenékről és hatalmas levegővétellel a felszínre tört.
Öröme nem tartott sokáig. Miközben a part felé úszott a barna bőrű lány után ismét megragadta a lábait valami és a mélybe húzta. Kénytelen volt belátni, hogy ő nem akkora hatalmas mágus, mint társa, így nem fog olyan könnyen szabadulni. Egészen pontosan egyáltalán nem tud semmi varázslatot, így abból kell kitalálnia valamit, amije van.
És ekkor jött a mentő ötlet. Lisa alakját elkezdte nem csak a csápok elől elmozgatni, de most már gyors úszással kezdett el körözni a vízi szörny körül. Egy pillanatra az is átsuhant az agyán, milyen vicces lenne, ha saját magát fojtaná meg a buta szörny a teste köré tekeredő csáppal, de azért sejtette, hogy erre nem fog sor kerülni. Viszont valami majd csak történik.
Ahogy remélte, történt is. Támadója megpróbált mind a kettejükre figyelni. Viszont ahogy mögé úszott az illúzió, észre kellett vennie a rabszolgakereskedőnek, hogy ez a lény igen nehezen forgatja el a törzsét. Hiába próbálta meg a nem létező prédáját is szemmel tartani, egyre ügyetlenebb mozdulatokkal kellett a fejét valahogy hátracsavarnia. Úgy tűnik, csak annyiban jó a térlátása, hogy ameddig a feje elfordul, addig képes több áldozatot is figyelemmel tartani. De amint a válla fölött kellene átnéznie, már gondban van.
Ficánkolása közben, hogy mégis szeme elé kerüljön Liza többször felkavarta a tengerfeneket ott, ahol a csápok a homokba fúródtak. Ez csak még tovább növelte látható idegességét, miközben Vogon elérkezettnek látta a pillanatot, hogy kiszabaduljon.
Kezeivel megragadta az őt szorongató csápot és lehántotta magáról. Remélte, hogy az egyre jobban a hamis női kép iránt érdeklődő lény már hátha nem törődik vele annyira, de keserűen csalódnia kellett. Még el sem tudott indulni, de már a kezeire tekeredtek a csápok. Még szerencse, hogy ő is megragadta a furcsa béklyóját menet közben és így egy róka fogta csuka lett, amit a poliplány arra akart kihasználni, hogy újra elkezdje húzni magához.
Nem is kellett az ifjú elfnek több. Amikor újra megpróbált ez az idegesítő tengeri ragadozó Lisa után fordulni, ő nagy erővel széttépte a kezeit lekötöző csápot és azonnal gondoskodott arról, hogy ne is tudja őt megragadni. Elkezdte hurokba felhajlítani a ragacsos végtagot és egyik csomót a másik után kötni rá.
Ez az ötlet bevált. Amíg saját magát bogozta ki, addig ő a tengeraljon négykézláb futva, kapálózva megtette azt a rövid utat, amíg már lábra állva is kidughatja a fejét újra a hullámok fölé. A part felé gázolt és hamarosan kint volt ő is a parton. Fela mellé lépett köhögve.
-Hát ez... nagyon...-kezdte mondanivalóját, de nem fejezte be, mert közben visszafordult oda, ahonnan jött. És két csáp nyúlt feléjük megint.
-Jaj ne!
Vissza az elejére Go down
Fela Husani

Fela Husani


Hozzászólások száma : 389

Character sheet
Nép: Emberek

Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime2013-12-18, 10:25 am

*Még mindig zihálok, amikor az idegen férfi kimászik hozzám. Eszembe sem jut, hogy a lova is ott van a közelben, de amikor az állat vakmerő módon üget oda és felágaskodva mellső lábaival a csápokat veszi célba, még fel is sikkantok.
Pedig már húzódtam volna hátra, ha a még most is szinte bénult végtagjaim engedelmeskedtek volna.
De moccanni sem bírtam és közben a ló, ami odasietett a gazdája megmentésére, lehet, hogy nekem is a menekülést hozza el.
Kitágult szemekkel, félig nyílt ajkakkal nézem a pompás hátas és a visszahúzódó csápok mozgását.
A kagylóhéjra gondolok és az istenekre, akik a kezembe adták.
Roza mama szerint nincsenek véletlenek és én azt hiszem, igaza is van.
Az istenek nagyon szerethetnek minket, mert mindkettőnket megmentenek a tengeri szörnyektől.
Én nem is tudom, hogy sikerül-e mindez, de hogy hálásnak kell lennem nekik, abban biztos vagyok.
Ujjaim még mindig a nedves homokot markolják, és barna bőrömön is ott csillog a forró napsütésben a tengervíz.
Csak pillanatokkal korábban még örömmel gázoltam a hullámok közé és élveztem a hűvös vizet, most meg örülök neki, hogy élek.
Döbbent némaságom az, ami nem enged szóhoz jutni, szinte megbabonázva nézem a lovat.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti szeglet, a Remény tengerének partja   Keleti szeglet, a Remény tengerének partja - Page 7 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Keleti szeglet, a Remény tengerének partja
Vissza az elejére 
7 / 13 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Keleti kikötő
» Nyugati szeglet
» A Remény temploma
» A Remény tengere

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Keleti szeglet :: Keleti szeglet, a tenger mellett-
Ugrás: