LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Vén kujon fogadó

Go down 
+19
Raven Back
Alamaise
Valturaan
Nie
Arnelian Kyrath
Shuga
Fela Husani
Balál Tangeran
Regélő
Ryn von Samok
Sydney H. Low
Adria Belorian
Akirtep Novalor
Tinia Loel
Vogon Beebebrox
Erychar Kryen
Sou
Marius Dior
Mesélő
23 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2020-12-23, 8:11 pm

//Mese: Véráztatta földek - Kain//

Felemás érzésekkel kerestem fel a fogadót, mert a legutóbbi ittlétem nem egészen úgy sikerült, ahogy eredetileg terveztem, ám nem is volt bukás, hiszen kiderült, hogy Shuga keverte meg a dolgokat és ezzel nem csak nekem szerzett kellemetlen perceket. De aztán nem jöttem ki rosszul belőle és megismertem a jégboszorkányt is. Mondjuk akkor jobban tetszett, legalábbis az elején, mint a második találkozásunkkor. Egyszerűen valamiért rühell engem, pedig nekem olyan megnyerő személyiségem és fizimiskám van, hogy nem is értem……….
Most is, ahogy a pult mellett kortyolgatom az italomat, várva, hogy megérkezzen az étel, amit rendeltem, máris egy puha kacsó simította végig az arcomat, ami egy igen vonzó hölgyhöz tartozott a fogadó jóvoltából, ami bizonyítja, hogy vonzom az asszonynépet.
A fogadós vagy nem emlékezett rám, vagy meggyőzte a kezébe vándorolt darna mennyiség, de nem hajított ki és első pillantásra a ház vendégei felőle sem éreztem felém irányuló rosszindulatot, bár mintha a hatodik érzékem érzett volna valami rám irányuló figyelmet, de lehet, hogy csak egy másik fehérnép az.
- A hölgynek is hozz egy italt. – mondtam a fogadósnak,, majd a lány kezét elfogva, lehettem rá egy csókot ragyogó kék szemeibe nézve. – Mi a neved szépségem? Az enyém Jeremy és örülök a társaságodnak.

Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2020-12-26, 9:17 pm

//Mese: Véráztatta földek – Jeremy, Kain//

- Delilah. Mondd, e szép szemek mire vágynak?
*Kérdi a nő, miközben ajkai egészen közel kerülnek Jeremy füleihez. Épp csak annyira hangos, hogy a férfi a zsivajban hallhassa szavait, mik sokat sejtető kérdést intéznek hozzá.
A fogadósnak jelenleg sokkal fontosabb dolga akad, a vendégsereg ellátása, s noha emlékszik a félelf fizimiskájára, amíg nem kavar bajt, nem tiltja ki. Épp hogy darnát hoz ő is, mi e háború sújtotta gazdasági helyzetben cseppet sem megvetendő. Ő arról sem tud, hogy épp egy grifflovas őrjárat hozta meg a férfit legutóbb Stern várából, hisz nem kürtölték világgá a dolgot, annál is inkább, mert nem minden lovas tért vissza az őrjáratból. Azt sem kürtölték világgá, hogy összecsaptak Filnoren sárkányfattyaival…A fogadóst ezek a dolgok nem aggasztják, számára darna a fontos.
Így néz arra a két újabb alakra is, kik e pillanatban lépnek be a fogadó ajtaján.
Noha szemei nem csalják meg, nem sokat fűz gondolatban a tényhez, két sötét mágus érkezett.
Felcsillanó szemeikkel felmérik a terepet.
Csuklyájuk alól csak ezen villanások látszanak ki, s szakálluk vége. Nem hajtják hátra fejükről, jóllehet, nem sokáig foglalkozik velük a fogadó közönsége. A többség el van foglalva a saját dolgával.
Kainra is éppúgy tekint a fogadós, mint e két újabb mágusra. Amíg fizet, s nem zavar sok vizet, nem kell aggódni.*
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2020-12-27, 9:35 pm

////Mese: Véráztatta földek – Jeremy//

*Úgy tűnik, szerencséje van. A tolvaj inkább a fogadó egyik hölgyének bájait választja ahelyett, hogy felfedezze őt, s a korábban megszokott kellemetlenséget hozza rá.
Nem kíván vele közösködni semmiben, s leginkább beszélni sem kíván vele.
A bor savanykás íze megtölti a száját, amint újabbat kortyol a nedűből. Megszokta már a kétlábúak között, hogy ez a magatartás hasznos is tud lenni, ha el kell vegyülni közöttük.
Sötét pillantását nem kerüli el a fogadóba lépő két újabb mágus. Nem ismeri őket, azonban mozgásuk arra enged következtetni, hogy nem a feketeköpenyesek rendjének megbízásából érkeztek.
Nem, ezek vészt jósló érkezők, kikre az arany sárkány sem néz jó szemmel.
Ezek úgy nézelődnek a csuklyájuk rejtekéből, mint kik prédákat keresnek a fogadó vendégei között. Ezt egy valódi ragadozó mindig felismeri.
Namelyrnek magának ez cseppet sem okoz örömöt. Bosszúság, s ezzel együtt óvatosság is keveredik érzései közé. Nem lát a fogadóban katonát, s az egyszem fogadóson kívül, ki a híresztelések szerint valaha kicsapott mágustanonc volt, nincs is itt több mágus, csak ez a kettő.
Tekintete körbejár, miközben azon gondolkodik, ha kell, hogyan fog a lehető leggyorsabban eltűnni innen.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2020-12-28, 4:27 pm

//Mese: Véráztatta földek – Kain//

Mosolyt csalt az arcomra, mikor megdicsérte vörös szemeimet, amit gondolom a nagyobb haszon reményében tett csak, hiszen fajtársaimon kívül nem sok más tartotta „szépnek” őket. De értékeltem az igyekezetét, mert a szavai elég meggyőzően csengtek a hamisság felhangja nélkül.
Lehelete, ami megbizsergette fülem finom szőrszálait testem egy jóval lejjebb lévő tájékát is megmelengette és felélénkítette. Tapasztalt örömlányt fogtam ki.
Mikor a fogadós felé is megnyugodhattam már csak a még mindig érzékelt, rám irányuló figyelem zavart kissé, de azon majd akkor idegeskedem, ha alakot is ölt…..remélem nem lesz késő…..
- Egy kellemes éjszakára és arra, amit ez a ruha takar. – pöccintettem meg a fűzőjének összekötő masniját még mindig megtartva a jókedvű mosolyt.
Ez viszont azonnal megváltozik, ahogy újabb két vendég lép a fogadóba és én a szokás hatalmával fordultam feléjük, mert nem árt tudni, hogy továbbra is nyugodalmasak lesznek-e az elkövetkező órák.
Mágia érzékelésem szinte riadót fújt, ahogy pillantásom rájuk tapadt, bár arcukat – a bajt előre jelezve – továbbra is takarta a kámzsájuk, a sötétség körbelengte őket.
Mintha kerestek volna valamit vagy inkább…… valakit…………
Minden esetre nem akartam magamra vonni a figyelmüket, hogy őket bámulom, így visszafordultam társaságomhoz, de a fél szemem rajtuk tartottam, hogy lássam mit tesznek.
- Remélhetem, hogy elkísérsz majd a szobámba? – folytattam a csevegést, bár már nem olyan fesztelenül, mint eddig. ~ Mit keresnek ezek ebben a városban egyáltalán? ~
Ismét végigfutott a pillantásom az asztalokon, ahol csak egy volt, melynek nem láttam a vendégét, csak a csizmát és a nadrágja alsó részét, amitől kissé ráncba szaladt a homlokom. Ismerősnek tűnt, de semmi kirívó nem volt rajta, amit több tucat kalandoron ne láthattam volna, ……de mégis……

Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2020-12-29, 8:46 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy, Kain//

*Delilah a mosolyra mosollyal felel. A vörös szemek e pillanatban másként csillannak, miként a darna is, melyet az övén rejlő, duzzadt zacskóban remél. Van szeme felmérni, kitől mire számíthat, s ebben még nem sokat tévedett.
A masni pöckölésére kacér mosoly villan ajkain, s megbillenti fejét, hogy úgy nézzen a Jeremy vörös szemeibe.*
- Azt hiszem, ezt megadhatom ma éjjel.
*Szól halkan a férfihoz. Ő is megnézi a két mágust, mint mindenki, ki észlelte belépésüket, ám nem tulajdonít nekik jelentőséget. Miért tenné? Darnájuk lehet, ám erre az éjszakára már megvan az, kit kiválasztott.*
- Remélheted, s reményeid, tán álmaid is valóra válhatnak ezen éjszakán.
*Nem tűnik fel a fesztelenség, ha mégis, hát arra juthat, hogy az éjszaka közelsége, izgalma okoz némi feszültséget a tolvajban. Noha gyűrűt nem lát ujján, s más jelet se, mi asszonyra utalna, nem mindenki árulja el azt. Lehet, e férfinak is akad valaki, ki szívébe zárta. Ám ha itt van, s nyitott rá, más igényeit bizton nem tudja teljesen kielégíteni.
A mágusok eközben beljebb vonulnak, s egy üres asztalt keresnek, valahol ott, hol nincsenek annyira szem előtt.
Kain is szemmel tartja őket, s az arany sárkány tán felkészült a menekülésre, nincs oka jelen pillanatban rá. A mágusok, mikor megtalálják a kiszemelt asztalt, az ott ülő férfi csendesen odébb áll a sötét varázslók elől, mielőtt valami átkot szórnának rá.
Leülnek, s nem intenek felszolgáló után, az jön úgyis majd magától. A fogadó népességét veszik szemügyre.*
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2020-12-30, 10:56 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy//

*A két mágus jobban leköti figyelmét, mint a tolvaj. Az, láthatóan elfoglalja magát az ember nősténnyel, ki kivetette rá hálóját.
Kain nem is tartja olyan veszélyesnek, mint a két mágust. Annál is inkább, mert azok idegen testként viselkednek, ahogy az asztalhoz ülnek. Nem túl sikeres az elvegyülési kísérletük, ezt ő jól látja.
A maga részéről álcája hosszú évszázadok gyakorlatán alapul, s nagyon is ért hozzá, hogyan kell kvázi láthatatlannak lennie.
Ellenben ezek kilógnak a sorból. Kinyúl, s újabb kortyot iszik a borból, miközben készenlétben várja, milyen végkifejlete lesz a két alak érkezésének.
Nem rá vadásznak, arra már lennének jelek. Nem tűnnek Furia vadászainak, sokkal inkább két olyan kétlábúnak, akik rosszban sántikálnak.
Az arany sárkány jobbján most is ott lóg narancsköves kardja, sőt a gyűrű is ott van nála, habár nem húzta ujjára. Kerüli, hogy különös ismertetőjele legyen. Jeremy eközben évődik a kétlábú nősténnyel, mintha észre sem vette volna, hogy gond van.
Namelyrnek fogalma sincs róla, hogyan élhetett túl ennyi ideig e világban, főként a mostani háborús időkben. Nem is érdekli különösebben, számára a két csuklyás hordozza a veszélyt.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2020-12-31, 7:48 pm

//Mese: Véráztatta földek - Kain//

Igazából nem is vártam más választ a lánytól, mert láthatta, hogy van mivel kifizetnem és a fizimiskám sem volt szégyellni való, bár, ha az lett volna is, az ő dolga az volt, hogy szórakoztassa azokat, akik ezt meg tudták fizetni. Az igazat megvallva, ha nem futottam volna össze egy tehetős kereskedővel ide fel, jövet, akkor nem is lett volna rá lehetőségem, de én nem az a fickó vagyok, aki sokáig ücsörög a megszerzett vagyonkáján. Ahogy a szólás tartotta: könnyen jött, könnyen megy. A sírba úgy sem vihetem magammal, nem igaz?
Továbbra is mosolyogva a lányra, bólintottam neki.
- Addig viszont érezzük jól magunkat. – húztam meg az italomat és biccentettem az övé felé, hogy tartson velem.
Nem régen még a terveim szerint, hamar felsiettem volna vele a szobámba, de most két okom is volt, hogy maradjak. Az egyik ok a két megjelenő mágus, akik annyira tudtak beolvadni ebben a fogadóban, mint két sárkányfatty a lóistállóban……., és bajt szimatoltam, a másik pedig az az alak az asztalnál, akit nem láttam, de mindenképp akartam, mert valamiért egyre idegesebb lettem tőle.
- Láttál már ilyeneket máskor is itt? – kérdeztem Delilah-tól a két sötét alak felé intve. – Olyanok, mint két fekete varjú, eléggé kilógnak a vendégek közül. – vigyorodtam el a hasonlatra.

Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-01-05, 9:33 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy, Kain//

*Delilah nem rest, noha csak módjával kortyint az italból Jeremy invitálására. Az ő dolga nem az, hogy lerészegedjen, hanem az, hogy a józan, vagy lerészegedett férfinak szórakozást nyújtson. Lehetőleg olyat, mit feledni nem fog soha.
Ellenben a férfi úgy tűnik, másra is figyel. Ez nem jó hír részéről, hisz szeretné, ha csak rá figyelne a vendég.*
- Láttam, errefelé sűrűn megfordulnak mágusok. Kalaranhoz jönnek, a Főnix templomba, s előtte gyakran betérnek ide is, feledni a mágusélet gondjait.
*Delilah ránt egyet formás, gömbölyded vállán, mi kivillan ruházatából a mozdulatra. Őt nem érdeklik most a mágusok.*
- Italunk megihatjuk a szobában is, s kettesben meghittebb is. Biztosíthatlak, izgalmasabb vagyok, mint az a két varjú….
*Próbálkozik némi incselkedéssel, hátha visszaszerzi a félelf figyelmét, no, meg persze a darnáit is.
A két mágus köpenyébe bújva szemlélődik a fogadóban. Kain sejtése annyiból helyes, hogy valóban nem sárkányok érkeztek, csupán két mágus az, noha meglehetőst sötétek.
Az egyik felszolgáló is megérkezik asztalukhoz, s ők megrendelik azt, mit szoktak az ide betérő vendégek. Italt kérnek, vörösbort, testeset, sötétet.
A felszolgáló biccentve fogadja rendelésüket, miközben ételt is ajánlana mellé, ám arra már nemet intenek fejükkel.
A nő tudja, hogy ezesetben a bor hamar fejébe száll az embernek, legyen az varázsló, vagy sima katona, de ők tudják.
Az egyik mágus pillantása megakad a sarok sötétjében megbújó feketeköpenyes máguson, míg a másik két zsoldost szemlél, kik épp zsoldjukat tervezik elverni a Vén kujon készséges hölgyeinél.*
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-01-06, 9:17 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy//

*Az arany sárkány asztala jótékony rejtekében, ami leginkább az elhelyezkedésének köszönhető, figyelemmel kíséri a történéseket. A tolvaj továbbra is iszogat, évődik az örömlánnyal.
Hát lelke rajta, ő inkább figyeli a két új mágust, de azért a fogadó többi vendégére is fordít némi figyelmet. Sose tudni, honnan érkezik a vész. Van, hogy egy kétlábú szolgálja, tudtán kívül a sárkányokat, hisz nem tudja, hogy a megbízója mögött miféle lény áll.
Ez az, ami különösen óvatossá kell, hogy tegye őt.
A felszolgáló felveszi a rendelést és a „mágus” figyelmét ezzel ismét a két idegen köti le. Ujjai észrevétlen rászorulnak kissé a pohárra, de időben észbe kap, hogy szorításával ne pattintsa darabokra.
A sötét szemek szűkebbre húzódnak, amikor az egyik fekete köpenyes kiszemeli magának. Biztos benne, hogy nem ismerte fel, ahogy abban is, hogy az árnyékban nem látja az arcát. Ez előny, de így sem tépi el tekintetét a Kain által uralt asztaltól.
Namelyr nyugodt mozdulattal emeli meg a poharát, amely eltűnik az árnyékban, s újabb kortyot nyel a tartalmából. Azt már észlelte, hogy a tolvaj is felfedezte a két sötét vendéget, bár igyekszik titkolni ezt.
Az arany sárkány röpke ellenőrzés után újra visszatér a két idegen szemléléséhez. Nincsenek jó érzései velük kapcsolatban, s tovább gondolva, a fogadóra nézve sem feltétlenül jó ez.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-01-07, 4:44 pm

//Mese: Véráztatta földek - Kain//

A lány szavai meg kéne, hogy nyugtassanak, mert azt mondja, hogy nincs semmi természetellenes abban, ha mágusok térnek be a fogadóba. Ám ezek nem közönséges mágusok, hanem sötét mágusok, akik nem szoktak holmi lerészegedés és pajzánkodás miatt ilyen helyekre járni. Egyre határozottabban kezd körvonalazódni bennem az az érzés, hogy valami rossz dolog van készülőben, ezen megérzések már elég sokszor megóvták az életemet, ezért most sem vettem félvállról.
Persze az sem kerülte el a tekintetem, hogy Delilah már igen csak türelmetlenül fészkelődött, amit valahol megértettem, neki a minél több vendég volt a cél egy éjszakára, nem az, hogy eltereferéljen a kuncsaftokkal.
- Abban egészen biztos vagyok, hogy sokkal, de sokkal izgalmasabb veled lenni, de én ki akarom élvezni a szabad estémet és hidd el Delilah, nem fogsz rosszul járni, ha velem maradsz. – nyugtattam meg.
Azonban igaza volt, a megérzéseim még nem fújtak riadót, miért szalasztottam volna el egy kellemes hentergést, ráadásul, ha felmegyünk a szobámba, akkor talán tudok egy pillantást vetni, a homályba húzódó alakra is, aki még jobban begubózott, mióta a mágusok is kiszúrták maguknak.
~ Talán csak óvatosak, mint sokan mostanában, az is lehet, hogy az az alak bújkál előlük és keresik. ~ veszem végig gondolatban. ~ De egyik sem érint engem. ~
- Akkor menjünk és érezzük jól magunkat, amíg csak bírjuk szusszal. – bólintok végül és felvéve a holmim és az italom, előre engedem Delilah-t, hogy mutassa az utat.
Ha a sötétbe burkolódzó asztal mellett vezet el az utam, akkor igyekszem megnézni ki ül ott.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-01-13, 8:30 pm

//Mese: Véráztatta földek - Kain, Jeremy//

*Delilah a szavakra némileg nyugodtabb marad, noha nem az a sietős fajta egyébiránt sem.
Nem célja a vendégek sokaságát váltogatni az éjszakában, miként más teszi azt a ruháival.
Épp az e hely előnye, hogy ad némi exkluzív érzést azoknak, kik igénybe veszik szolgáltatásait.
Szó se róla, hallani oly pletykákat, hogy egyesek el is tűnnek, s szeretteik soha nem látják őket viszont, ám ezeknek csak a fogadós tudja, s egy-két hölgy, valójában van-e alapja.
Delilah nem tartozik ezek közéjük.
A lány szeme felcsillan, ahogy Jeremy kész elhagyni a tömeget.*
- Meglásd, helyesen döntöttél!
*Egy macska puhaságával és kecsességével áll fel, s indul el a szobák felé.
A sötét be burkolózó asztal felé vezet az útjuk, s ha elég közel érnek, tán még szemügyre is veheti a mögötte ülő sötét alakot, kinek fekete haja rejti arcának jelentős részét is.
Kain is láthatja, hogy felé tartanak, s ha elhaladnak asztala előtt, egy pillanatra ki is takarják a két mágust tekintete elől. Mi több, ha tovább mennek, akkor bizony az egyik már nem is ül társa mellett, mintha sosem lett volna a Vén Kujonban.
A másik ezalatt a világ legtermészetesebb módján ízleli meg az elé tett alkoholt.*
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-01-16, 2:21 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy//

*A levegőben ott van valami, amit már régen érzett az arany sárkány. Nem örül neki, de ő általában sem örül túl sok mindennek.
Annak sem, hogy tolvaj és a nőstény feléje indulnak el. Nem húzódik hátrébb az árnyékba, hiszen ezzel már feltűnőbb lenne, mint az egykedvű ücsörgéssel, mozdulatlansággal.
Várakozik, látszólagos nyugalomban.
Amikor elhaladnak előtte, a tolvaj szemügyre veszi őt. Ez már nem olyan leplezett, mint eddigi nézelődései, s a mágus sötét szemei felcsillanva állnak meg Jeremy alakján. Ha esetleg látja őket, hát nem bánja azt sem. Nem tart a tolvajtól, miként nem tart mástól sem. Akármikor dönthet úgy, hogy odébb áll, jóllehet, még nyomokat keresnek, melyek a vörös sárkány után maradtak itt.
Azonban, ha netalán elszabadul a pokol, a leghelyesebb, ha odébb áll, míg a felek lemészárolják egymást.
Ha a tolvaj odébb áll, akkor tűnik fel csak neki, hogy már csak egy jómadár ül a megfigyelt asztalánál, s bár körbejártatja pillantását, nem fedezi fel a másikat.
Szűkebbre vonja pillantását, mely szól egyszerre a tolvajnak, s a fekete ellenség eltűnésének is. Szemernyi kétsége sincs afelől, hogy valami rosszban sántikál, s ennek hamarosan tanújelét is fogja adni valamilyen formában.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-01-16, 6:10 pm

//Mese: Véráztatta földek - Kain//


Elnézve Delilah macskalépteit, ringó csípőjét, igéző pillantását egy pillanatra el is felejtem, hogy egy perccel ezelőtt, még az ivó furcsa és idegesítő vendégei jártak az eszembe.
Széles vigyorral az arcomon követem a csábító nőszemélyt, hogy mielőbb részese legyek az általa nyújtott kényeztetésnek, a sötétlelkű mágusok gondját a fogadósra bízva.
Ám, ahogy a lépcső felé menve a homályba burkolózó alak mellett visz el az utunk, egyből eszembe jut, hogy összekössem a kellemeset a hasznossal és meglessem, ki az, aki ennyire ódzkodik a fizimiskája megmutatásától.
Abban biztos vagyok, hogy egy szép, termetes alakot rejt a sötétség és, ahogy elhaladok mellette, csak egy pillanatra, de mintha felfedezném sötét haja rejtekében megvillanó vonásait és rám meredő tekintetét.
Annyira meglepődök, hogy mire felfogom, hogy kit is véltem felfedezni, már elérjük a lépcsőt, ahol egy röpke időre megtorpanok és visszanézek….
- Te…….? – lehelem döbbenten.
Ám csak egy pillanatot habozok. Még élénken él bennem, ahogy arra várok, hogy izzó kése belém mélyedjen. És bár mérhetetlenül örülök neki, de nem tudom megmagyarázni végül is miért hagyott életben.
Viszont, már azt is tudhatja, hogy hazudtam neki és akkor már nem fog kímélni! Talán pont engem keres!
A félelem átszaladt rajtam és szinte magam előtt toltam Dalilaht, hogy mielőbb a szobába érjünk.
~ Az ablak a legjobb megoldás! ~ csaptam be magunk mögött az ajtót és azonnal be is reteszeltem.
- Most jutott eszembe, hogy ……….meg kell néznem a lovamat, elfelejtettem szólni a fiúnak, hogy……….nem szereti……a szénát. Csak egy pár perc és itt vagyok. – hadartam a lányka és feltéptem az ablakot, remélve, hogy kijutok rajta.

Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-01-24, 7:43 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy, Kain//

*Delilah egy pillanatra azt hiszi, végre megjött a fiú esze, hisz sietve tolja be a szobába őt. Sőt, még az ajtót is bereteszeli.*
- Ne aggódj, itt nem fog zavarni senki…
*Szól, ám a reteszelést követően az ablak feltépése már meglepi a sokat látott kéjlányt is. Ő még nem látott ilyet, s a mondvacsinált indokot sem hiszi el.*
- Ennyire nem lehet ijesztő!
*Vonja össze keblein karjait, s duzzogva néz a férfira. Az azonban, ha lepillant, odakint megláthatja az imént eltűnt sötét lényt, kinek szürkés szemei épp rá szegeződnek. A fenyegető mozdulat, mivel karját emeli, tán ijesztő lehetne, ám nem lő semmit Jeremyre, csupán annyit érezhet a félelf, hogy mintha könnyű pehely lenne, teste a levegőbe emelkedik, s hamarost egyenesen a mögötte álló nő puha testének csapódik, majd mindketten elterülnek a padlón. Hogy még szebb legyen, az ablak e pillanatban zárul is mögötte, s ha esetleg újra ki kívánná nyitni, hát meglepődve tapasztalhatja, hogy mintha kőfal lenne, nem enged többé.
Kain eközben láthatja, miként szemléli ismét az ő árnyékba borult sarkát az asztalnál maradt varázstudó a zsoldosok mellet. Könnyen Lehet, hogy mégis rá vadászik.
Aztán a sötét lény körül a padló hullámozni kezd, s leveri a lábáról a zsoldosokat, s az éppen álló vendégeket is.
A hullám nyomán felbolydul a fogadó népes vendégserege. S ha eddig nyugalom lett volna, a falak melegedni kezdenek. A forróság egyre árad belőlük, nem tudni, mikor lobban lángra az első holmi.
Ezt még a tolvaj is megtapasztalhatja, ugyanis a hőség mind gyorsabban növekszik.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-01-29, 7:38 pm

//Mese: Véráztatta földek //

Természetesen én sem hittem, hogy ezt az ostoba magyarázatot, na meg főleg azt, hogy ehhez az ajtó helyett az ablakot akarom használni, bárki is elhiszi, de Delilah is csak egy töredék ideig hitte, hogy ennek a gyorsaságnak a vágyaim az oka. Sajnos a kijózanító valóságtól nem lett túl boldog. Talán, ha előre fizettem volna………Ám most ez az utolsó, ami a gondolataimban jár. Még az sem sarkall megfontolásra, hogy a szavai alapján azt hiszi, tőle, vagy az ágyban való hancúrozástól ijedtem meg.
- Hidd el, többszörösen bepótolom…..!
Az ablakon való kijutás nem okozna nehézséget, ha………ha legnagyobb megdöbbenésemre nem éppen az előbb, az ivóban látott sötét mágussal néznék farkasszemet, aki odalenn ácsorog valamiért.
A következő meglepetés akkor ér, amikor úgy röppenek a levegőbe és csapódok nyögve szegény Delilah-ba, hogy mindketten nagyot nyekkenünk.
- Mi a nyomorult gyíkfarok volt ez? – szökik ki belőlem önkéntelenül, amikor kigubancolom magam a lány végtagjai közül és levegőt is kapok.
Az ablak ebben a pillanatban csapódik be, hogy csak úgy csattan.
Azonnal odaugrom, de hiába rángatom teljes erőből, az bizony olyan, mintha alaposan beszegelték volna.
~ Tudhattam volna, hogy valami rosszban sántikálnak, de miért én……? ~ értetlenkedek, de persze nem szándékozom annak a nyomorult mágusnak a játékszerévé válni, akármit is tervez.
Felkapom a széket és nagy erővel az ablaknak csapom, remélve, hogy nem csak áttöri az üveget, hanem még a mágus fejére is esik.

//Bocsi Kain, hogy megelőztelek, de most értem rá, meg nem is kapcsolódnak most a karakterek egymáshoz szorosan//
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-01-30, 9:15 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy//

*Felismerte, ebben biztos.
Kellett hozzá némi idő, míg az arany sárkány gyorsan azonosította az enyves kezű tolvajt.
Az azonban eszébe sem jutott, hogy a hazugság miatt számon kérje. Nem várt tőle mást, hazugságot. A legtöbb kétlábú pontosan ilyen. Csak, hogy mentsék saját bőrét, képesek sokféle dolgot kitalálni.
Namelyr is azért járt inkább utána a mondókának, hogy megbizonyosodjon arról, valóban hazudott-e neki Jeremy.
Ő Silaronát keresi, s ehhez ezt az utat is meg kellett járnia. Jobban aggasztja az, mi a fogadóban történik, a tolvajtól függetlenül.
A sötét mágus újra az ő asztalát vizslatja, s ez a mogorva arany sárkányt további feszültséggel tölti el.
Nem tudhatja, hogy rá vadászik-e, azt azonban igen, hogy terveznek valamit. A hiányzó társa miatt jobban aggódik, mint amiatt, aki az asztalnál maradt.
A varázslat, mit a sötét lény útjára indított, meg sem lepi, figyelte, számított rá, s így, révén ül, őt nem veri le a lábáról a hullám.
Azonban tisztán látta, hogy honnan eredt, így az asztalt, min eddig a bora nyugodott, felkapja, miközben ő maga is talpon áll már, s a mágushoz vágja, meg is segítve azt a lábával, hogy sebesebben szálljon.
Úgy látja, minden kétlábú, ki ott állt köztük, a földön hever, így az asztal biztosan akadálytalanul szeli a levegőt egészen a sötét alakig.
Ha talál, bizonyára fájdalmas találkozás lesz, s addigra a mágusbőrbe bújt sárkány is ott lesz már az ellenfél előtt, hogy narancsköves kardját az idegen torkának szegezze.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-01-31, 7:17 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy, Kain//

*Delilah meglepetten tápászkodik fel. Semmit nem ért, sem Jeremy viselkedését, sem azt, ahogy rávetődik, leteperi, sem pedig azt, ahogy utána a becsapódó ablaknak ront.*
- Mi folyik itt?
Az ablak, mintha csupán kő lenne, nem törik be, a szék visszapattan, s darabokban hull a padlóra.
A forróság azonban egyre inkább növekszik, mint a fogadó minden falán, s az első függöny, mi az ablak mellett lóg, apró füstcsíkokat ereget a magasba.
Delilah is érzi a hőséget, mind jobban fél, hogy ami most történik, abból nagy bajok lesznek.
Odalent Kain lépése gyors és hatékony, az asztal azonban nem veri le lábáról a sötét idegent, darabokra robban, mielőtt elérné őt.
A sárkány megjelenése azonban gyorsabb, mint várta. A torkának szegeződő kardra pillant, midőn felemeli sötét pillantását a mágusra. Szürke arcán hideg kifejezés ül.
A kard pedig csakhamar forrósodik a mágus kezében.*
- Nem menthetsz meg mindenkit.
*Int szemével a fal felé, mi, már a sárkány is érezheti, mind jobban forrósodik. Csakhamar itt is lángra lobban az első függöny, s miközben az első kétlábúak is lábra tápászkodnak, már van is, ki a függöny felé siet, hogy lekapja a helyéről, hogy elolthassa.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-02-05, 5:46 pm

//Mese: Véráztatta földek //


Nem értek semmit! Arra számítottam, hogy Kain elől kell majd menekülnöm, erre meg egy nyomorult fekete mágus áll odakinn és szórakozik velem.
Egy röpke pillanatra még az is felmerül bennem, hogy Kain küldte rám őket, de ennek semmi értelme nem lenne. Tisztában vagyok vele, hogy bármikor, szemtől-szembe is erőlködés nélkül kicsinálhat, meg aztán amúgy sem úgy nézett ki, mint aki társakat választana bármely okból. Visszagondolva, mindig egyedül láttam, amolyan magányos farkas……vagy inkább gyíkféle……
~ Na jó Jeremy, most hagyd abba, mert sokkal nagyobb bajod van most, még Kainnál is! ~
- Drága Delilah! Ha kijutunk, majd megmagyarázom! – hadarom, de miután a szék úgy pattan vissza az ablakról, mintha tömör falnak ütközött volna és széthullik, csak a szememet meresztem jó pár pillanatig. – Valakinek nagyon a bögyében vagyunk…. – nyögöm ki, miután a ritka némaságomon túl vagyok, és ismét megtalálom a hangom.
És, ha még nem lenne elég, hogy nem tudok kijutni, nagyon úgy érzem, hogy nem a zavartságom vagy a mérgem miatt érzem egyre melegebbnek a szobát. Hacsak nem kaptam újabb ajándékot mágia formájában, nem miattam füstöl a függöny.
- Minden, ami éghető, kapd össze és tedd a szoba közepére. – kapok észbe és tépem le az anyagot, remélve, hogy Dalilah is gyors lesz, majd ha az ágyról a lepedő is e földön hever, a kancsóban lévő vizet ráborítom, aztán kapkodva a tőrömmel csíkokra hasogatom.
- Ezt csavard a szád és a kezeid köré! – adok neki három csíkot, majd magam is ezt teszem. – Felettünk már a padlás van? – bökök a mennyezet felé.
Azért mielőtt még kétségbeesett rombolásba kezdenék, megpróbálkozom az ajtóval, hátha pont azt felejtették el ránk zárni.
Ha ez nem megy és a lány megerősítette, hogy jól okoskodtam, akkor felállok az asztalra és megpróbálom átlyukasztani a durván habarccsal becsapkodott deszkákat, léceket, csak akkora lyukat ütve rajta, hogy átférjünk.

Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-02-06, 10:02 pm

//Mese: Véráztatta földek//

*Az idegen kivédi az asztalt, ám Kain azt csak elterelésnek használta. Már ott van helyben, s a kard is ott van az idegen torkánál. A sötét mágus azonban nem tűnik meglepettnek, s az arany sárkány gyanakodva szemléli, ahogy felnéz rá.
Érzi, hogy melegszik a kard a kezében, de hát ő egy sárkány, nem olyan fából faragták, hogy csak úgy eldobjon egy melegedő fémdarabot.
Inkább jobban odanyomja, s könnyen lehet, kiserken a vére is, ha van az átokfajzatnak. Ilyen közelről
úgy érzi, nem sárkány, kétlábúról van szó.*
- De valakit megölhetek.
*Néz egyenesen a másik sötét pillantású szempárba.
Nyomtatékosítja, s már érzi is a füst félreismerhetetlen szagát, miként érzi a forrósodó falakat is.
A kétlábúak elkezdik az oltást, s elkezdik lekapkodni az éghető anyagokat a falakról.
Úgy tűnik, csak Namelyr sejti, hogy ez mennyire felesleges elfoglaltság. Tudja, hogy nem ettől ered a meleg, nagy valószínűséggel távozó társától, kinek hollétéről azonban fogalma sincs.*
- Gondolom, esély sincs arra, hogy megállítsd ezt.
*Veti oda a másiknak, s ha az nem ellenkezik, nem várat soká magára a döntés.
A forrósodó kard megmerül a torokban, s mivel a kétlábúak többsége úgy is a fellobbanó dolgokkal van elfoglalva, az arany sárkány egykedvűen törli meg a pengét a halott testében.
Ha esetleg szót emelne maga mentésére, meghallgatja, s a kard, bármily forró is, marad a kezébe úgy, ahogy van.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-02-07, 8:37 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy, Kain//

*A szobában Delilah éppúgy meglepett, mint a tolvaj. Mégis Jeremy ocsúdik hamarabb, s a nő készségesen gyűjti be az éghető anyagokat. Kérdés, vajh a ruháik is azok?
Nem morfondírozik soká e kérdésen, a tolvaj nem hagyja.
Szája elé köti a vizes ruhacsíkot, miközben figyeli, ahogy Jeremy az ajtónál próbálkozik.*
- Igen, fent a padlás van, de ott nem sokat jártam még…
*Mondja, miközben látni, ahogy az ajtó könnyedén enged a tolvajnak, ha ki akarja nyitni, s természetesen, ha előtte elhúzza az általa zárt állapotba húzott reteszt.
A folyosón már vannak más szobákból kilépettek is, így találkozhatnak fedetlen keblű, igencsak ledéren öltözött lányokkal, s hasonlóan csupasz vendégeikkel is, kiknek szobáiból már áramlik befelé a füst. Ott bizonnyal lángok is vannak.*
- Ki kell jutnunk a fogadóból.
*Veti fel a lehetőséget Delilah, s meg is ragadja a félelf kezét, hogy a fogadó pultja felé húzza őt.
Kain kezét égeti a kard markolata, s noha kemény fából faragták, bizonnyal érezheti immáron a hatását.
A sakkban tartott mágus épp megpróbálja az első átkot, mi eszébe jut, kimondani a fekete kabátos mágusra, mikor a kard belemélyed torkába.
Szörcsögve kap oda, már nem tudja kimondani a menekvés ígéretét hordozó szavakat, így a sárkány törölgetheti a vért kardjáról.
Azonban ez immáron azt is jelenti, odabent nincs ellenség, kintről azonban mind forróbbá válik a Vén kujon fala.
A fogadós, ki ugyan valaha mágusnak tanult, vizet hozat, s próbálja a falakat oltani, megint mások próbálnak kimenekülni a fogadó ajtaján, ám az meg sem moccan, sem rúgásra, sem székre. Olybá tűnik, idebent vannak a vendégek tűzhalálra ítélve. A víz a falakról gőzként tör elő, s mind rosszabbá teszi odalent a látási viszonyokat.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-02-11, 7:30 pm

//Mese: Véráztatta földek //


Legszívesebben most jó alaposan tarkón vágtam volna magam, mikor kiderült, hogy az ajtót csak a rátolt retesz tartotta zárva, nem az a mágia, ami az ablakon nem hagyott menekülést, én meg már gondolatban plafont bontottam volna. Igaz jobb szerettem volna, ha a szék mégis csak fejen találja azt a nyomorult mágust, mert a hőség egyre csak fokozódott és már attól tartottam, maguk a bútorok és a falak is lángra lobbannak lassan.
A folyosóra lépve nyilvánvalóvá válik, hogy nem csak én vagyok bajban, hanem a fogadó minden vendége. Én még szerencsésnek is mondhatom magam, mivel legalább a ruháim rajtam maradtak és nem félpucéran rohangálhatok. Bár az is igaz, hogy ennyi fedetlen keblet sem láttam egyszerre egy helyen. Ha nem lett volna ekkora baj………..
Delilah húzásának csak egy rövid ideig engedek, de ahogy meglátom a lépcső alját és az ott uralkodó párás, füstös levegőt, azonnal megtorpanok.
~ Ha fenn már tűz is van, lenn sem jobba helyzet és mivel hatalmas a zűrzavar, talán ők sem jutottak ki. ~ fut át rajtam és most egyáltalán nem gondolok Kain-nal, csak a kijutással.
- Felfelé! Ki kell jutnunk a tetőre. Azon áttörhetünk! – rántottam vissza. - Hol a padlásfeljáró?
Ha Delilah megmutatta, akkor egyenest odarohanok, ha nem megkeresem, de mindenképpen ott tervezem kijutni.
Ha a többieknek van esze, jönnek utánam.

Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-02-13, 3:53 pm

//Mese: Véráztatta földek//

*A kard égeti a kezét, ám fogait összeszorítja, míg a másik haldoklik. A bugyborgó hangok nem hatják meg, a mágus fordított helyzetben szintúgy nem kegyelmezett volna neki, s másiknak sem.
A következő feladat a társának fellelése, ám, ha jól sejti, a forróság annak lesz köszönhető. A kardot sem fogja soká szorongatni, most, hogy letörli a vért róla a hulla köpenyében, elteszi hüvelyébe.
Sötét pillantást vet a fogadó kapuját nyitogatni próbálókra, majd ő maga is odalép.
Nem szól, ám az eddigi próbálkozók bizonyára utat engednek a mágusnak. Ha így van, akkor két kezét nyújtja az ajtó irányába, tisztes távolból.*
-Weerling!
*Kezéből vakítóan fehér villámok csapnak ki, egyenesen a Vén Kujon fogadó ajtajába. A lecsapó energia meglehetősen erős, az is lehetséges, hogy darabokra szaggatja a fából készült szerkezetet, akár vasalatokkal együtt tépve ki a falból.
Ebben az esetben Namelyr kimérten lépdel ki a romok között, és sötét pillantása már az ellenséges mágust keresi.
Ha azonban nem nyitja az ajtót, az arany sárkány kénytelen más eszközökhöz folyamodni.
A teleportálás a következő próbálkozása, s biztos benne, hogy az már esélyes lesz. Nem próbálkozik a fal hűtésével, az okot magát kívánja megszüntetni.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-02-14, 8:40 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy, Kain//

*Delilah sem a buta fehérnép közül való, látva a lenti, s a fenti felfordulást is, enged Jeremy unszolásának, és sietve indul visszafelé a folyosón. Csak egy forduló, míg eljut, oda, hová szeretne, s a feljáró mellett a fal mellé fektetett fából ácsolt létra is mutatja, jó helyre érkezett a félelffel.*
- Itt a feljáró! De mi van, ha ez is olyan lesz, mint az ablak?
*Kérdezi még meg, miközben nyújtózó, karcsú alakja a feljárót tartó kötelet húzza meg, hogy lenyíljon az ajtó. Akad még néhány félig mezítelen vendég, ki kapva az alkalmon, s hallva a tolvaj szavait úgy dönt, vele tartanak, hátha van abban valami, amit az imént említett.
Odalent Kain varázslata nem bontja meg az ajtót, sőt, a fehér villámok visszacsapnak rá, s hátravetik a tömegbe, letarolva a mögötte álló embereket.
A második varázslata sikeres lehet, odakint találhatja magát, noha bizony még meg is kell találnia, a Vén Kujont lassan megsütni készülő ellenséget.
Vajon miféle ötlet vezethette arra Filnorent, hogy épp ide küldje mágusait? A fogadó valójában csak egy a város több fogadója közül, még ha kimondottan népszerű is az étel, szállás mellett élvezhető plusz szolgáltatások miatt.
Minden esetre, míg odabent az emberek a „mágus” hűlt helyét szemlélhetik, addig ő eltűnhet, vagy keresheti a varázslót.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-02-18, 6:28 pm

//Mese: Véráztatta földek //

Nem nagyon szeretnék lent beszorulni, egy dühös, vagy mérges feltételezett sárkánnyal, de még ha nem is az, akkor is mágus és én azzal sem zárnám be magam egy egyre tüzesebb kemencébe.
Szakad rólam a víz és láthatóan nem sok hiányzik ahhoz, hogy kitörjön a pánik, aztán majd egymást tapossák az emberek, azelőtt kinyiffantva egymást, hogy esélyünk legyen megfőni vagy megfulladni. Én egyiket sem szerettem volna és mivel soha nem rettent meg egy magas tető, így egyértelműen inkább ott tervezem a megmenekülést.
Delilah is elég gyakorlatias és felfogja, hogy mit szeretnék, ezért hamarosan már a padlásfeljáró létrája le is ereszkedik elénk.
Nem mondom, hogy bennem nem merült fel a gondolat, amit a lány szóvá is tett, de….
- Ezt az akadályt majd akkor ugorjuk meg, ha ott leszünk. Az a lepraette mágus csak nem gondolt mindenre! Meg aztán más egy fal, meg talán egy zsupptető. De végső esetben még mindig vissza is mehetünk az ivóba…… - fújtam egyet, mert ezt nem szerettem volna kipróbálni.
Ha lenyílt a feljáró már rohantam is fel a létrán, azzal a szándékkal, hogy egy jókora lyukat csináljak a tetőn, kiszabadulva a bezártságból.

Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-02-20, 10:00 pm

//Mese: Véráztatta földek//

*Már látta magát kisétálni, s puszta kézzel fojtani meg a másik sötét idegent, ki azt hitte, elpusztíthatja e fogadót, s benne őt magát is.
Azonban az elképzelés és a valóság ezen az estén nagyon távol állt egymástól.
A „mágus” nem hitte el, hogy a saját varázslata csap vissza rá, s repíti hátra.
Az egy dolog, hogy az átélt fájdalomra maga is felkiált, az meg egy másik, hogy az embertömeg dominóként dől el vele együtt.
Ahogy a villámcsapás fájdalma múlik testében, úgy csak dühében a fogadó padlójára.
Ahogy feltápászkodik, nem néz közben a körülötte lévő kétlábúakra, ez a lépés most megalázó volt, s e megaláztatás megerősíti eddig szándékában. Már biztos abban, hogy a kétlábú varázslónak ez volt utolsó estéje nem csak Telarban, e világon is.
A földet nézi, éjfekete pillantásában forrongó düh fortyog, miközben elsuttogja a teleportálás igéjét.
Ez a varázslat már sikeres. Ezzel kellett volna kezdenie, ahelyett, hogy az ajtóra pazarolta az erejét.
Esze ágában nincs most eltűnni, ehhez a városhoz több szállal is kötődik, de a haragja nagyobb annál, hogy egyből a menekülésre gondoljon. Még a város felett látható csata sem hatja meg. Látott már olyat, harcolt is ellene, most azonban más célja van.
Ideje hát megkeresni a mágust.
A kihúzott narancsköves kard pengéjén megcsillannak az éjszakai fények, amikor beledöfi maga mellett a talajba.*
- Kring beskerming!
*Mint a szél, fut körbe minden irányba egy apró hullám. Ezúttal azonban nem védelemre használja a varázslatot, mint anno Xerar ellen a Nyugati szegletben. Ezúttal keresésre, hisz biztos benne, hogy a keresett kétlábú valahol a földön áll.
Ha megleli az ellenfelet, nem kerül sok idejébe odateleportálni, ahol a varázslat jelezte.
Nem pont mellé, nem akarja, hogy az ellenség kihasználj érkezése pillanatát, s menten le is guggol, ahogy megérkezik.
Kezét kinyújtja ellenfele felé, s elsuttogja a következő igét, miközben kezét a mágus felé nyújtja.*
- Hapa!
*Ha sikeres a varázslat, a sötét idegen sebesen közelít hozzá a levegőben, s ő a még mindig kezében lévő kardot tartja a mágus teste felé szegezve.*



_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-02-21, 9:25 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy, Kain//

*Delilah megvonja vállát. Végülis igaza lehet a férfinak, ha meg sem próbálják, mint az ablakot, nem tudhatják meg, vajon nem-e ez a kiút.
Jeremy jól gondolkodik, a tető végül enged, s lyukat tud ütni bele. Olybá tűnik, a mágus nem gondolt arra, hogy valakik a tetőn akarnak kijutni, vagy ha igen, hát úgy lehetett vele, hogy a lángoló fogadó teteje ugyanúgy éghető, mint amennyire annak berendezése és falai is idővel. A lyukon keresztül már látni Filnoren lebegő várát, a sárkányfattyakat, a várból induló átkokat, s a mindezekkel bátran szembeszálló grifflovasokat is.
Odalent azonban a mágusnak most kisebb baja is nagyobb annál, mint a Vén Kujon tetején kikandikáló tolvaj, s a mellette szoros közelségben lévő lány jelent.
Egy bőrkabátos mágus jelenik meg nem messze tőle, s noha a sötét alak felé fordulva rögvest tűzgömböt küld, ám az idejében guggol le, hogy a támadás akadálytalanul szálljon el felette.
Sőt, mit több, az válaszul a támadásra magához idézi őt. A kard, mi átjárja testét, bizonnyal halálos lesz, noha a varázsló még a bosszún töri a fejét.
Kezével megmarkolja a kardot, másikkal pedig a fekete alak vállát. Kain érezheti, miként árasztja el a tűz bensőjét, égetve azt.
Pokoli kínokat él át, miközben a fogadó falairól lassan eltűnőben a forróság.
Épp abban a tempóban, miben Namelyr testébe kerül át.
Ha nem tesz valamit, hát hamarvást úgy jár, mint ahogy a Vén Kujonhoz címzett fogadó és teljes vendégserege járt volna, ha nem lép közbe.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-02-25, 4:52 pm

//Mese: Véráztatta földek - Kain//

Azt el sem tudom mondani, hogy milyen megkönnyebbüléssel tölt el, mikor akadálytalanul feljutok a padlásra és a zsindely sem áll ellen az erőszakos kitörésemnek.
Igen csak bajban lettünk volna, ha nem válik be az elképzelésem, mert már olyan elviselhetetlen fokig emelkedett a hőség, hogy talán erőnk sem lett volna visszatérni a földszintre, na meg talán értelme sem lett volna…….
A friss levegő, ami a jó emberderéknyi lyukon bezúdult, szinte új erővel töltött el. Egészen addig, míg meg nem látom azt a rémálmot, amit sosem kívántam újra látni.
~ Filnoren! ~
És az egész vele járó kompánia! Hogy Dremer tegye őket valahová!
Ám itt semmiképp nem maradhatunk.
- Mindenki kifelé. – ordítottam el magam, aztán kitoltam Delilaht a nyíláson, majd magam is utána másztam.
A többiek, akik utánam jöttek, oldják meg maguk, én már megtettem a magamét. Most már csak azt kell kitalálni, hogyan jussunk le a földre.
- Nézd Delilah! – mutattam le az alattunk felhalmozott szénahalomra. – Oda ugorj! Aztán tűnj el a városból! – nyomtam a kezébe egy pár sebtében előkapott érmét. – Nagyon gyorsan!
Elég gyakorlatom volt már a magasból lejutásba, hogy nekem ne legyen gondom, főként megtoldva a mágiámmal. Azonban, ha már így kiszabadultam, nagyon is bosszúszomjasan próbáltam a magasból meglátni, hogy ott van-e még az a nyomorult mágus, aki valami ismeretlen okból sült szalonnát akart belőlem csinálni. És most már sejtettem, hogy nem én voltam a célpont, hanem mindenki.
Meg is láttam azt a fattyút, ám nem volt egyedül! Nagyon úgy nézett ki, hogy még egy dühös sárkánnyal, de minimum egy dühös mágussal gyűlik meg a baja……bár, mintha nem lenne túl jó a helyzet. Gyorsan néztem körül, hogy mivel zavarhatnám meg – nem mintha Kaint szántam volna meg, de ha vele végez, megint csak mi kerülnénk sorra, akkor inkább jobb, ha több felé kell megosztania a figyelmét, az a végét is előbbre hozhatja.
Tőrömet nem mertem eldobni, mert elég messze voltak, én meg nem voltam azért a bajnoka. Így egy méretes rudat kaptam fel, amivel a zsindelyt szorították le és ami a kijutásunk közben tört el, majd nagy lendületet véve a sötét mágusra hajítottam, aztán már másztam is lefelé, hogy mire feleszmél, talán a késemmel is megismerkedhet.




Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-02-27, 9:21 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy//

*Az ostoba mágus még megpróbál végezni vele. Az arany sárkány előbb csupán kapadozásnak véli mozdulatait, kapaszkodásnak az élethez, ám hamarosan rá kell jönnie, a másik elorzott életéért cserébe az övét kívánja.
A forróság mind magasabb fokra hág benne, kísértetiesen emlékeztetve az imént a fogadóban tapasztaltakra.
A dühe azonban hatalmasabb annál, semhogy a fájdalom és a hőség megakadályozna bármit.
Így aztán, bár felordít a fájdalomtól, utána fogát összeszorítva ejti ki a következő igéket.*
- Lig uitbarsting!
*Hatalmas erejű fény tőr elő belőle, s löki távolabb magától minden bizonnyal az ellenfelet.
Ha így van, a kardról is lecsusszan, s a vállát is el kell engednie.
A rúd, ha eltalálja közben a mágust, remélhetőleg rá nincs hatással, feltápászkodva, kezében a véres karddal fordul a fogadó felől közeledő tolvaj felé.
Azonban a félelf helyett valami más köti le a figyelmét. Az égen villódzó fények, a csatazaj, s a repülő várból elősereglő sárkányfattyak emlékeztetik néhány korábbi csatára, amelyben részt vett.
Egyik Olassië ostroma volt, melyben tán ezidáig utoljára használta az előbbi fénykitörést, a másik pedig Avlanion, a vízesések városa csatája volt. Ezekben részt vett Filnoren is, s most itt van.
Nem akaródzik neki harcolni a kétlábúakért. Nem, ezúttal nem.
Lehajtja fejét, s leengedi a kardot. Ez immáron nem az ő küzdelme.*


_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-02-28, 8:58 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy, Kain//

*Jeremy kiáltására, kik eddig mögötte voltak, mind hamarabb ki akartak jutni, noha már előtte is sürgette őket a forróság és a meleg.*
- Veled mi lesz?
*Kérdez vissza Delilah, ki az imént megbabonázva bámulta, kikerekedett szemmel, s tátott ajkakkal a repülő vár, s a grifflovasok küzdelmét.
A tolvaj szavai térítették magához.
Újra a repülő várra néz, aztán a szénahalomra, s tudatosodik benne: nincs hová menni. A város ostrom alatt áll.
Kezét nyújtja az első embereknek, ki mászik kifelé, s elkezdi felsegíteni őket a tetőre. Nem biztos benne, hogy itt a legjobb helyen vannak, ám mutatja nekik a szénakazlat, mi menekülési út lehet onnan.
Eközben Jeremy is eldobja a rudat, mi mindkét mágust eltalálja, épp, midőn Kain varázslata is megjelenik.
A rúd lepattan róluk, a mágus pedig odébb repül a sárkánytól. A fény ellöki a mágust, s az a sebre tapasztja tenyerét, mindhiába. A vér, s ereje is sebesen távozik, pillanatok múlva halott lesz.
Namelyr érezheti, miként enyhül a forróság, s a fogadó is csupán füstölög ablakán, ajtaján keresztül, s még a falak is, noha lángra nem kapott.
Tán azt hihetné, hogy e pillanatban teleportálhat el a városból, mikor az első sárkányfattyak megjelennek a Vén Kujon közelében. Többen a tetőn és a szénahalomról menekülőket veszik célba, így Jeremy és Delilah is kénytelen szembenézni a levegőből érkező veszedelemmel.
Kain sem menekülhet, egy sárkányfatty őt veszi célba, zuhanórepülésben támad rá kardjával.*

Vén kujon fogadó - Page 8 Szerkz10

Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime2021-03-04, 6:56 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy, Kain//

Sajnos láttam már hasonlót és nagyon nem lett jó vége, ezért nem sok jóval tudtam volna biztatni a lányt, akivel olyan boldog és kellemes éjszakát tölthettem volna el……… De nem kívántam előre hozni a rettegést.
- Engem ne félts! – küldtem felé a tenyeremből egy csókot, aztán mikor láttam, hogy egyelőre meglesznek, már a lenti eseményekre vetettem a figyelmem, mert legalább a sötét mágusnak meg akartam „hálálni”, hogy majdnem elevenen megsütött, mielőtt még kitalálom, hogyan tűnhetnék el az ostromlott városból.

- Igen! – szorítottam ökölbe a kezem, amikor a rögtönzött fegyverem célba talál, bár kicsit félre ment, mivel Kaint is eltalálta, ám láthatóan ez cseppet sem zavarta, amikor a kuruzslót egy jó nagy fénynyalábbal méterekre taszítja.
~ Hoppá! ~ szisszenek fel, mert nem hiszem, hogy azért a fekete köpenyes alak, aki még ráadásul lehet, hogy maga is sárkány vagy valami olyasmi, bár azért ebben kezdek kételkedni, mert akkor miért támadná meg a…..szövetségesét?
Ám mielőtt még ez közelebbről is érintene, sokkal, de sokkal nagyobb gondom akad, mert azok az átokfajzat sárkányfattyak felfedeznek minket a tetőn!
- Lefelé! Lefelé! Azonnal és futás!– kiáltottam azoknak, akik még a tetőn vannak, közben lerántottam az íjam a hátamról és rálőttem a legközelebbi támadó szárnyára, ami tudom, hogy a leggyengébb pontjuk.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Vén kujon fogadó - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 8 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Vén kujon fogadó
Vissza az elejére 
8 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» A fogadó
» Tűz fogadó
» Csillagfény fogadó
» Fehér lady fogadó
» Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Telar-
Ugrás: