LANURIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LANURIA

A sárkányok, nimfák és mágusok birodalma
 
Kezdőlaphttp://newagelaGalleryKeresésRegisztrációBelépés

 

 Vén kujon fogadó

Go down 
+19
Raven Back
Alamaise
Valturaan
Nie
Arnelian Kyrath
Shuga
Fela Husani
Balál Tangeran
Regélő
Ryn von Samok
Sydney H. Low
Adria Belorian
Akirtep Novalor
Tinia Loel
Vogon Beebebrox
Erychar Kryen
Sou
Marius Dior
Mesélő
23 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-03-06, 8:46 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy//

*Végre enyhül az idegen okozta átok hatása. Az arany sárkány varázslata sikeres volt, az ellenséges mágus ott múlik ki a szeme láttára. Kain sötét pillantása már nem az őt is eltaláló tolvajt szemléli, hanem a repülő vár körül folyó csatát, s habár érezte a rúd ütését, az ellenség varázslata sokkal fájdalmasabb volt.
Egyébként is, mit várt volna a tolvajtól, mint hogy őt is megdobja?
A teleportálás igéjét készül kimondani, mert érzi, neki e városban nincs keresni valója. Akik itt számára kedvesek voltak valaha is, akik számítottak, már halottak. Volt, kit egy sabatti végzett ki rettenetes kínok között, mások pedig elköltöztek már e bűntől fertőzött helyről.
Kik maradtak, azokat a végzet tartotta itt.
A bőrkabátos mágus azonban elszámolja magát.
Épp időben pillant még fel, hogy meglássa a felé közeledő veszélyt.
Zuhanórepülésben érkezik a halál rá, s ő épp olyan tempóban lép is oldalra az utolsó pillanatban. Sötét szemei csalódottságtól és haragtól szikráznak, ám a félrelépés közben még suhint narancsköves kardjával, hogy lemetssze a szárnyát az érkezőnek.
Ha a sárkányfatty landol mellette, bizonnyal nem túl elegáns a földet érése, s Kainnak ez idő épp elég, hogy a narnacsköves gyűrűt ujjára húzza.
Ezt követőn már lendül is az ellenség felé, s baljával egy tűzgömböt hajít neki. Másik kezében a kard feszül, s az utolsó pillanatban félre is mozdul a sárkányfatty mellett, hogy ismét oldalirányból vágja le ezúttal a karját.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-03-07, 8:45 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy, Kain//

*Delilah fogadta Jeremytől érkező csókot, s mosollyal felelt rá.
Aztán már ő is segített az embereknek, hogy feljussanak a tetőre. Könnyen lehet, hogy már biztonságosabb odabent, mint kint, hisz a fogadó hűl, s legalább fedezéket nyújt a támadókkal szemben.
A sárkányfattyak ugyanis Jeremy lövése talál, s a sárkányfatty immáron röpképtelenné válik, ennek azonban az a következménye, hogy a felé tartó lény elsodorja a tolvajt íjastól együtt.
Összegabalyodva zuhannak a fogadó mellett a földre.
Delilah inkább az ugrást választja, s a szénakazalon landol, besüllyedve a puha széna közé.
A sárkányfattya próbál mielőbb fogást találni a tolvajon, hogy elvághassa a torkát.
Kain mozdulata is sikeres, a sárkányfatty szárnya kővé dermedve hull a földre, tompa koppanással.
A sárkányfatty azonban még eleven és mozog, s bár fáj a szárnya elvesztése, nem marad más választása, mint befejezze, amit elkezdett.
Feltápászkodik, s hajol is el a tűzgömb elől, miközben kardjával a sárkány irányába kaszál.
Azonban úgy tűnik a „mágus” erre is készült, a mozdulat, amivel félrelép az utolsó pillanatban elegendő, hogy a kaszáló mozdulat a levegőt vágja csak ketté, s az arany sárkány eközben a fatty bal karját metssze le.
Az éppúgy kővé váltan hull a talajra.
A félszerzet bődülve fordul a fekete mágus után, s hegyes fogai közül dühös ordítás hagyja el száját.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-03-12, 5:25 pm

//Mese: Véráztatta földek - Kain//

~ Au! Ez nem volt épp átgondolt ötlet! ~ suhant át a gondolat az agyamon, amikor a meglőtt sárkányfatty kőként zuhant a nyakamba, bár nem tudom ennek most örülnöm kellett volna, vagy sem. Az biztos, hogy még így sem volt kellemes lezuhanni a tetőről, még úgy sem, hogy szerencsére ő volt alul a megérkezésünkkor.
Talán pont ez a kis haladék volt az, ami megmentette az életemet, mikor támadom pengéje egy hajszálnyival kerülte el csak a nyakamat, miközben elgurultam mellőle és villámgyorsan lábra álltam. A szerencsecsillagom fennen ragyoghatott, hogy semmim nem tört el, legalábbis nem éreztem jelenleg, de ez lehetett a félelem hatása is. Sosem szíveltem ezeket a mocskos kis repülő férgeket!
Mivel az íjam pár lépésre hevert tőlem, meg aztán nem is lett volna időm megint felajzani, ilyen közel, ezért a kardomat kaptam elő és szúrtam a lény mellkasa felé, hogy visszaadjam a kölcsönt.
- Takarodj vissza, ahonnan jöttél! – köptem felé dühösen.
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-03-13, 9:26 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy//

*Meglepi a sárkányfattyat. Nincs már kedve küzdeni. A lehulló, kővé vált kar nem lepi meg. Az sem, hogy nem adja fel.
Balját tartja fel, s ahogy kimondja a varázsigét, ujjaiból vakítóan fehér villám csap ki, s bizonyára találja is telibe a sárkányfattyat.*
- Weerling!
*A félkarú bizonnyal a földre hull, s valószínű, hogy egyúttal kővé is válik a csapástól.
Ha így van, a „mágus” el is fordul, hogy megnézze, vajon a tolvaj sikerrel járt-e.
Ez csak rutin, nem aggódik az enyveskezűért. Csupán szereti tudni, mi van a háta mögött.
Ha Jeremy is végzett az ellenséggel, akkor odalép a halott mágushoz és végre beletörli a kardját, melyet már a sárkányfatty vére is szennyez.
Nem szól, hideg tekintete, s fakó arca is csak rövid ideig fordul a tolvaj felé, ahogy nem érdeklik a Vén Kujon vendégei sem, kik az életükért küzdenek Filnoren harcosaival.
Nem érdekli Telar városa sem, mi minden bizonnyal hamarvást hasonló sorsra jut, mint Avlanion, Stern, vagy Orod Opelë.
Még egy város, melybe nem jöhet többet, s még kisebb marad a terület, mi menedéket nyújthat neki, vagy Silaronának.
Érzi a Völgy hívását, a Hajnal völgyéét. Ha meglenne a vörös nőstény, akkor is meg kellene küzdenie ezzel az érzéssel.
Le kell lépnie innen mielőbb, ám előbb megtudni, hogy Silarona itt van-e.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-03-14, 10:21 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy, Kain//

*Jeremy sikerrel hemperedik le a földön fekvő ellenfél vágása elől. A fatty pengéje éppen csak elsuhan a tolvaj torka előtt, s midőn a félelf ellentámadásba lendül, a sárkányfatty próbál meg védekezni.
Az esés azonban nyilvánvalóan megzavarta a szárnyas fenevadat, mert a tolvaj kardja a mellkasában merül el. Egyetlen szerencséje, hogy nem a szívét találta el. Abban a pillanatban vált volna kővé kardostól együtt Jeremy is, amikor az ellenfél. Így azonban a tüdőt éri a kard hegye, s mellette még az artériát is, s ha időben kihúzza a pengét, tán még azt, s magát is megmentheti a haláltól.
Delilah már felé fut, nyomában a levegőben egy következő bőrszárnyú teremtménnyel, ki buzogányát lóbálja, hogy bezúzza a lány koponyáját. Látja, hogy a következő ellenfél már a félelf lesz, ki végzett társával.
Kain villámtámadása halálra sújtja a félkarút, s az ott válik kővé azon pózban, miben a villámcsapás hagyja.
Míg megtörli a kard pengéjét, tán azt hihetné, hogy sikerrel járhat azon tervével, hogy végre elhagyja a várost, azonban a Telar felett terjengő füst már a Vén Kujont is elérte, s nem messze tőle hull le egy sötét lény.


Vén kujon fogadó - Page 9 Arctal10


Egy arctalan démon az, mivel már találkozhatott Olassië ostromakor is. A démon összecsukja tépett bőrszárnyait, s elindul a „mágus” felé, hogy karmaival darabokra tépje őt. Sötét, minden fényt elnyelő alakjából semmilyen fény nem távozik, s árad a megmagyarázhatatlan félelem. Az arany sárkány tán még sikolyokat is hallhat elméjében, mi bizonnyal megbénítja egy pillanatra. Kérdés, hogy e pillanat mily soká tart, s azalatt eléri-e az arctalan démon őt.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-03-18, 6:46 pm

//Mese: Véráztatta földek - Kain//

Csak akkor fogtam fel, hogy mennyire közel volt, hogy az a penge a torkomat vágja el, aztán, hogy az eszetlen támadásom, majdnem szép kis szoborrá változtasson, amikor a kardom vértől csöpögve kicsusszant a szárnyas fattyúból. Hálát adtam a félvérek és a tolvajok isteneinek is és megfogadtam, hogy ha túlélem ezt az egészet biztosan megtalálom a módját, hogy áldozatot mutassak be nekik, de nem nagyon volt időm most még nagyon megkönnyebbülni és bíztam benne, hogy továbbra is a kegyeikben tartanak még.
Figyelmem egyszerre több minden is lekötötte, egyrészt Kain is kinyírta a saját ellenfelét, ami most jó volt kivételesen, aztán viszont sokkal sürgetőbb dolog felé kaptam a fejem. A fogadóból kijuttatott lány feje fölük nem múlt el a veszély, hiszen épp egy másik dög akarta kiloccsantani a csinos fejét.
Talán az volt a szerencséje, hogy a sárkányfatty, már biztosra vette könnyű győzelmét és fél szemével már engem méregetett.
Erősen belerúgtam a kővé dermedt ellenfelembe és mikor a feje lepottyan, felkaptam és teljes lendülettel a lány mögött lihegő támadónak hajítottam.
- Gyáva féreg! – ingereltem, két kézzel ragadva meg a kardom,, így vártam a támadását.
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-03-19, 8:48 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy//

*Tudta, hogy sikerülni fog. A sárkányfattyak számára sosem jelentettek valódi kihívást.
Az arany sárkány ismeri őket, s ismeri azt a lényt is, minek az érkezését hamarabb érzi, mint éjsötét szemei felfogná, mi is az.
Az arctalan démon gyűlöletes, azért is, mert számára sem hatástalan a mágia, mi benne él.
Az az érzés, az a dühös szomorúság, mi elveszi az élőtől az életkedvét is, helyette sikoltó, reménytelen rettegéssel árasztja el.
Tán épp a találkozás ismételtsége, tán az, hogy már nem ugyanaz a sárkány, mint akkor, Olassië falai között, de Kain időben lép félre a sötét karmok elől.
Természetes, hogy az újra, meg újra felszakított sebek fájdalmat okoznak, ahogy fájdalmat okoz régi árulása, a honvágy, ami még mindig visszahúzza Enionba, szülőföldjére, oda, ahol kifejlett sárkánnyá lett.
Azonban a szívében dúló érzések eddig sem uralhatták teljesen, hisz akkor már rég halott lenne.
Azt is tudja, hogy bizony ez a lény nem a kezében tartott kard által vész el, még csak nem is tűz által.
Porrá válhat, ám újból összeáll, másfajta halált kell neki találni.
Hátrál, egyenesen a tolvaj felé, jobb híján, minél távolabb kerül a sötét, arctalan démontól, annál kevésbé hat rá annak mágiája, s annál hidegebb fejjel tud gondolkodni.*
- Rhwystr iâ!
*A levegő nedvességéből jégtámadást indít a démon ellen. Bizonyára meg is dermed tőle, bizonyára nem fog sokáig tartani, ám időt nyer a „mágusnak”, hogy tervét kivitelezze.
Mert tervei vannak, s abban van némi szerepe a tolvajnak is, valamint a csaliként használt nőnek.
A sötét pillantás egy pillanatra Jeremyre vetül, majd vissza a démonra.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-03-21, 9:26 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy, Kain//

*Jeremy időben húzza ki a kardot a sárkányfatty testéből, mielőtt a kard, s azon keresztül ő is kővé változna. Nincs azonban ideje pihenni, Delilah menekül felé egy sárkányfattyal a sarkában, ki szemmel láthatóan a szőke szépségre pályázok, s nem azzal a szándékkal, mivel nemrég még a félelf tette azt.
A tolvaj lába bizony belesajdul abba, ahogy lerúgja a kővé vált szörny fejét, egy darabig kénytelen lesz sántikálni vele, ám dobása annál pontosabb. A sárkányfatty képében koppan egykori fajtársának feje, s így ahelyett, hogy Delilah fejét csapná szét, csupán magával sodorja, egyenesen Jeremy felé.
Oldalra hengeredve akadályozza meg, hogy bárki is idő előtt végezzen vele, s már keresi is a tolvaj, ki kardját két marokra kapva várja a támadást.
A sárkányfatty már nem az embernősténnyel foglalkozik, sokkal inkább a tűzhajúval, ki, úgy hiszi, kivívta maga ellen a sorsot.
Hörögve lendül támadásba, immáron újfent szárnyra kapva, s csap le a magasból buzogányával a vakmerő férfira.
Kain időben lép félre a démon karmai elől, azonban az nem tágít a prédától. S jól látja, hogy vár ott még egy-két másik préda is rájuk.
A hátráló sárkány nyomában haladna, mikor annak fagyasztó varázslata lelassítja. Az arctalan megdermed, noha ez a fajta varázslat nem tartja fel sokáig.
Hamarosan megrázza szárnyait, s a megdermedt bőr peregve hull le róla. Noha azt hihetnénk, ez fájdalmasan érinti, nem mondhatni ezt rá. Mit elveszít, gyorsan kinő újra, pótol e fajta lény már elvesztett végtagot, sőt, fejet is.
Úgy indult tovább az élők felé, hogy mágiájának hatása immáron Jeremyre és Delilahra is hatással van. A sikolyok, a tömény rettenet, mit lelkükben éreznek, ugyanaz, mivel már Kain is találkozott.
Kérdés, hogy mihez kezdenek mindezzel…*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-03-25, 7:33 pm

//Mese: Véráztatta földek - Kain//

-Au! – sziszegtem a fájdalomtól egy múló pillanatig, de máris elfeledkeztem erről, amikor sikeresen eltaláltam a repülő fattyút. Delilah sikolya azonban belemart a szívembe, aki lendületesen nekem vágódott és én voltam, aki tompította az esését. Azt még láttam és megnyugtatott kicsit, hogy a dög fegyvere elkerülte. De nem volt érkezésem tovább a lánnyal foglalkozni, bíztam benne, hogy ha eszénél van, akkor elrohan, mint akinek felgyújtották a sarkát. Szívesen csatlakoztam volna hozzá, ám tisztában voltam vele, hogy ez nagyon-nagyon rossz ötlet lett volna egy sárkányfattyal a nyomomban.
Nem volt választásom csak az, ha ezt is szoborrá változtatom.
Gyorsan pattantam fel és kardomat markolva vártam a következő támadást, ami nem is késlekedett.
~ Túlságosan támaszkodsz a szárnyaidra rusnyaság! ~ morogtam magamban, ahogy felfelé lendült, hogy onnan csapjon le.
Elbukfenceztem alatta és felfelé szúrta, számítva rá, hogy a lefelé tartó lendülettel saját magát nyársalja fel a pengémre. De most nem vártam egy pillanatot sem, hogy benne maradjon a penge, azonnal rántottam is vissza és ha sebesülten elém pottyan, egy csapással szabadítom meg a fejétől.
Aztán a következő pillanatban lecsap rám a rettegés, amitől szinte kiszalad alólam a lábam.
Fájdalomtól könnyezve néztem fel a forrást keresve, mert éreztem a mágia áramlását.
Láttam a démont és azt is, hogy csak Kain áll köztem és közte és ezt a lényt én karddal ugyan meg nem állítom…………
- Menekülj! – suttogtam Delilah-nak.

Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-03-26, 8:37 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy//

*Az arany sárkány hátrál, azért, mert tervei vannak azzal a sárkányfattyal, ki épp Jeremyt és az ember nőstényt támadja.
A mágus összeszorított fogakkal lépdel hátra, miközben a tolvaj küzd az ellenséggel. Nem jó hír számára, ha a félelf végez vele, mert a sárkányfattyat használná fel a démon ellen.
Ha még Jeremy nem végzett a lénnyel, akkor a sárkány maga is közbelép. Szabad karjával elkapja a fattyat, s ha ez sikerül, akkor hirtelen erővel, mielőtt a fatty odakaphatna fegyverével, vagy karmaival, megrántja, hogy a démonhoz vágja.
Amennyiben ezt a műveletet sikerül kivitelezni, csak annyira van szükség, hogy a démon a fattyat tépje szét karmaival, s akkor bizonnyal kővé fog válni.
Ha azonban a tolvaj hamarabb végzett a sárkányfattyal, hogy Kain odaérne, s levakarhatná róla, akkor új tervre van szükség. A fagyasztás nem járt sikerrel, s nincs sok idő, mert ahol egy szárnyas fattyú volt, ott van több is.
A következő lépésre kardját a földre dobja maga mellé.*
- Vuurbal!
*Két keze között egyre növekvő, kékesfehéren izzó gömb jelenik meg, ami, mikor már több emberfej méretűre nő, hozzá is vág a démonhoz.
Az arctalanon sercegve robban szét a gömb, elektromos szikrák csillognak körülötte, s remélhetőleg a démon testét is szétveti a támadás.
A fekete kabátos mágus ebben a pillanatban már kapja is fel kardját, hisz sárkányfattyak is vannak a közelben, s még itt van a tolvaj is. Emellett a démon is újra felkelhet, egyáltalán nem biztos benne, hogy sikerült végezni vele.*


_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Lysanor Eweny
Zöld elf
Lysanor Eweny


Hozzászólások száma : 557
Munkahely : néha akad..

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-03-27, 9:04 pm

//Mese: Kain, Jeremy//

*Lysanor siet a fogadó felé. Már messziről hallotta, meg egyébként is végig suttogták már egy ideje a fák, hogy valami történni fog, illetve éppen zajlik a fogadónál. Kicsit éhes is volt, de valószínűleg enni nem kap most ott. Közelebb merészkedett és látta, amint egy démonnal harcolnak páran. Gyorsan szemügyre vette a bagázst. Az egyik Jeremy volt, már látta annak idején a nagy sárkány csatánál. Vele egy nő volt, akit viszont nem ismert még. Aztán meglátta a sötét hajú férfit és szíve hatalmasat dobbant. Nem volt más, mint Kain, az aranysárkány. Legutóbbi találkozásuk elég jól sikeredett, mondhatni túl jól. Aztán ott hagyta gyorsan, hiszen tudta, hogy Kain szíve mindig inkább Silarona felé húzott. Sajnos a múltkori csatában nem látta őt, de nem is volt baj. Ami viszont itt éppen történt, eléggé meglepte. Azt még pont elcsípte, ahogy Kain leszerelte a démont. Előbújt a fák közül, így láthatóvá vált a többiek számára és egyenesen felnézett a sárkányra. Csak nézte és nézte és nézte...

_________________
Vén kujon fogadó - Page 9 Ni94ysxz2pl1lph9n2
Ha elsodor az élet vihara, állj talpra, és nézz vele újra szembe!


A karakter dala


A hozzászólást Lysanor Eweny összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-03-27, 10:07 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-03-27, 10:00 pm

//Mese: Véráztatta földek - Lysanor//

*Az arany sárkány épp fordul, immáron karddal a kezében, s ahogy a fekete kabát megreccsen a mozdulatra, úgy áll meg a mozdulat közben a mágusbőrbe bújt sárkány is. Nem azért, mert azt látja, amit keresett, sokkal inkább meglepettségében, s az ébenfekete szemek épp egy fehér hajú, karcsú elf nőn állapodnak meg.
Utoljára a pirkadati fogadóban látta, s azóta, nem miatta, de bejárta fél Lanuriát a másik nőstény utána kutatva.
A fekete mágus ott áll és nézi az elf nőstényt. Utolsó elválásukkor tisztában volt vele, hogy választania  kell, s tán épp ezért kereste a vörös nőstényt, hogy végre megpróbáljon pontot tenni az ügy végére.
Az, hogy ez szinte lehetetlen küldetés, számára egyértelmű. Az is, hogy Silaronának nyoma sincs, s az is, hogy teljesen megszakítsa a kapcsolatot az egyik nővel. Azért sem lehetséges, mert mindkettő végzete megváltozott azzal, hogy sorsukat az övéhez kötötték. Mindkettőről tud már az őt üldöző Furia, s tudnak már a rá vadászók is minden bizonnyal.
S ha már az emlegetett Furia, odafent sárkányhadak érkeznek, s a kétlábúak között rejtőző áruló most sokat nem adna azért, ha nem az az ősi sárkány vezetné őket, akit.
Furia repül ugyanis az élen, s miközben Kain visszapillant Lysanorra, minden más elveszti fontosságát számára.
Épp itt, épp most, amikor Telar meglepően sebesen lesz az enyészeté, kell találkozniuk. Odafent Filnoren küzd a grifflovasokkal, s közben felgyújtja Telart. Most pedig sárkányhad is érkezik, s ki tudja, még miféle ellenség feni a fogát a város lakóira?!
Mielőbb biztonságba kell helyeznie ezt a kétlábút. A gondolat, hogy miért épp most és miért épp itt jelenik meg előtte, átsuhan rajta, elkeseredett haraggal tölti el, s nem azért, mert viszontlátja.
Azért, mert rossz előérzetet kelt benne, mintha a dolgok ismételnék egymást.
Lysanor, Furia, és ő egy helyen utoljára akkor voltak, amikor a fekete nőstény sárkány majdnem megölte őket, s csak egy kísértet áldozatának volt köszönhető, hogy megmenekültek.
A halott mágus és a sárkányfatty vérével szennyezett karddal a kezében lép oda a szeretett nőhöz.
Egy pillanatra némán a szemében néz.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-03-28, 10:16 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy, Lysanor, Kain//

*Jeremy mozdulata ügyes, ugyanis a sárkányfatty nem számított efféle bukfencekre, kik eddig vele szembeszálltak, sokkal statikusabbak voltak. Vagy futottak előle, vagy pedig szembeszálltak vele.
A sárkányfatty sebesülten zuhan le, s a tolvaj ismét szerencsés, hogy a karddal együtt nem válik végleg kőszoborrá, mutatva azt, hogyan ne küzdjenek egy sárkányfattyal.
Ha megfordul, láthatja azt is, hogy Delilah még a bokáját fogva ül mellette a földön, s kikerekedett szemekkel bámulja a kővé váló ellenséget.
Kain varázslata szétveti a démon felső testét, s lábai is ott válnak hamuvá, hol eddig álltak.
Az arany sárkány megfordulva pillantja meg a semmiből elé lépő fehér hajú elf nőt, Lysanort.
Noha megérdemelnék a pillanatot kiélvezni, e háború sosem arról szólt, hogy a szerelmespároknak hagy időt egymásra.
Újabb sárkányfattyak érkeznek, kik már lemészároltak a Vén kujon tetőn kimenekült vendégeit, s immáron mind a két párra támadnak, kik a fogadó mellett ácsorognak.
Öt sárkányfatty érkezik, karddal, buzogánnyal, de akad még lándzsa is, kezükben.
Lysanorra, s Delilahra is jut egy-egy támadó, a másik három a két férfit veszi célba.
S ha mindez nem volna elég, a démon saját hamvaiból támad újra. Lassan, lépésről lépésre, ahogy a hamuból kinőnek a lábak, a törzs, a karok, a szárnyak, s végük az arctalan fej. A rettegés újjáéled, miként szívja magába a környezők félelmét, s jutalmazza őket a sikollyal, az arctalan rettegéssel. Meg is indul a két páros ellen.*

https://www.youtube.com/watch?v=uYcIkwOv1tE
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-04-01, 9:29 pm

//Mese: Véráztatta földek - Lysanor, Kain//

Már tanultam az előző hibámból, ami a félelmemnek és az idegességemnek tudható be és eszemben sem volt, hogy a kardom annyi időt töltsön a fatty testében, ami ahhoz kellene, hogy magam is kővé váljak, így aztán megkönnyebbült sóhaj hagyja el az ajkam, amikor az előbbi társa sorsára jut.
Mikor megjelent a démoni lény és elöntött a rettegés, csak annyi erőm volt, hogy megpróbáljam a lányt elküldeni.
Delilah azonban nem mozdult, nem tartottam kizártnak, hogy megbénította a félelem. Megesett rajta a szívem, de meg voltam róla győződve, hogy végünk.
Kain viszont nem adta fel…..na, ja, de ő egy mágus…..vagy sárkány…….ááááá, tök mindegy, a lényeg, hogy egyszerűen, egy szóval felrobbantotta a dögöt. FELROBBANTOTTA!
Szívesen a nyakába ugrottam volna örömömben,…..na, nem kell rosszra gondolni!
mielőtt azonban ez tettebe fordult volna, egy szépséges lef jelent meg nem messze tőlünk és úgy meredt Kain-ra mintha szellemet látott volna. Ő viszont, eléggé morcos képet vágott, ahogy közelebb lépett hozzá. De, hát mikor nem volt morcos? Ám, biztos, hogy ismerték egymást!
Szívesen kiélveztem volna a továbbiakat, de nem voltunk olyan szerencsések, hogy kaptunk volna egy kis pihenőt. Újabb majd féltucat sárkányfatty érkezett és mellkasomban dübörgő szívvel néztem, ahogy lemészárolják azokat a vendégeket, akik még nem menekültek el eddig.
- Késő, te lány! – mormoltam rekedten, ahogy felénk iramodtak.
Még eggyel is kihívás volt magamnak is megküzdenem, így nem is gondolhattam rá, hogy megvédhetem Delilaht. Az elf lánynál legalább volt fegyver, reméltem használni is tudja.
- Rossz időben, rossz helyen! – nyögtem fel és amilyen gyorsan csak tudtam felkaptam az íjamat és Kain hátának vetettem a sajátom, és bíztam benne, hogy nem veszi rossz néven.
- Mi a fenét csináljunk? – vacogtam, ahogy ismét megcsapott egy félelem hullám a hamvából kelő démon felől, miközben megcéloztam az egyik lándzsás fattyat és a mellkasába lőttem.

Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-04-02, 7:08 pm

//Mese: Véráztatta földek - Lysanor, Jeremy//

*A hátának vetődő súly az, mi magához téríti. A sötét pillantás, mit a mögötte nyilazó tolvajra vet, egy szempillantásig sem marad rajta. A mágus gyors pillantásokkal méri fel a terepet.
Nem a legszebb a helyzet.*
- - Sterkte van die krag! Használd az erőt, ha élni akarsz!
*A hideg szavak, s a dühtől szikrázó tekintet közel sem mondható barátságosnak.
A mágus karja a szavak alatt végig fogja a vállát, s a félelfnek különös érzése lehet, ahogy Kain bűbája erőt vesz testén. Úgy érezheti, mintha menten mázsás sziklákat bírna fél kézzel hajigálni, törni, zúzni. Erő áramlik izmaiba, testébe.
Az arany sárkány Lysanorra pillant. Leginkább miatta aggódik most.*
- Lig degens!
*A kard felizzik kezében, arany színnel, mintha hirtelen kettő lenne belőle. Ahogy az arany sárkány sújt vele, a fénypenge a sújtás irányába száll. Remélhetőleg az egyik sárkányfattyba áll bele, s ha így van, az a célpont mellkasában tűnik el, s remélhetőleg kővé is változtatja azt.
A sárkány nem törődik a tolvajjal, a következő célpont már előtte van, a kardjával hárítja a csapást, miközben a másik kezével elkapja, s lerántja az ellent, hogy aztán megpróbálja beforgatni a démon felé.
Eszébe jut Olassië, s nagyon is jól jön most neki az az emlék. Akkor is démonok érkeztek, s most is, sárkányfattyakkal együtt.
Ha sikerülne a démon felé fordítani a sárkányfattyat, az arany sárkány megfejeli az ellent, majd a sötét démonnak löki.
Túl sok időt pazarolt el eddig is, már ismét Lysanor felé fordul, remélve, hogy még időben van.*

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-04-04, 7:01 pm

//Mese: Véráztatta földek - Lysanor, Jeremy, Kain//

*Jeremy nyílvesszője megsebesíti a fattyat, ám a vért felfogta a nyíl nagy részét. A fatty a földre szállva tépi ki magától a vesszőt, s buzogányát megragadva indul meg a tolvaj felé.
Kain végre magához tér, s menten varázsol. Taktikai lépésként erőt növelő varázslatot használ a félelfre, ki valóban erősebbnek, s gyorsabbnak is érezheti magát.
Szüksége is lesz rá, ugyanis a buzogányos ellenség már közel jár hozzá, míg egy támad Delilahra, egy pedig Lysanorra.
A fehér hajú elf láthatja is, miként landol előtte a lándzsás sárkányfatty. A fegyvert előreszegezi, s nem számít komoly ellenállásra a fehér hajú nőtől. Rút képére magabiztos vigyor ül ki, midőn a tünde lány felé döf fegyverével.
A „mágus” második varázslata sikeres, átüti a másik buzogányos sárkányfatty testét, s úgy válik kővé.
A másik sárkányfatty is a sárkányt veszi célba, látva, hogyan bánt el társával.
A sárkányfatty arra készült, hogy a fekete kabátos majd a karddal próbál rátámadni, ám ehelyett meglepetten tapasztalja a mágus erejét, amivel megragadja őt, s odébb penderíti.
A rúgást már megpróbálja a lábával védeni, de az van olyan erős, hogy a démon felé penderül. A sárkányfatty szemei kikerekednek, s gyíkszerű pofáját nem emberi kiáltás hagyja el, mikor tudatosul benne, hogy a félelem, mi csontig hatol belé, honnan származik.
A démon ebben a pillanatban mélyeszti bele karmait, s ahogy a sárkányfattyból kiszáll a lélek, úgy válnak mindketten kővé.
Ekkor hangzik el Furia kiáltása, mi végighangzik a városon, s a varázslat azonosítja az áruló sárkányt is.
Erről azonban a jelenlévők nem tudhatnak.
Kérdés, hogy Jeremy és Delilah eközben milyen sikerrel járt a másik két démonnal, s Lysanor képes-e a lándzsás sárkányfatty támadását kivédeni.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-04-08, 6:26 pm

//Mese: Véráztatta földek - Lysanor,Kain//

Máskor oly biztos kezem, most cserben hagy, bár az eseményeket elnézve, ez egyáltalán nem meglepő. Már megfordult a fejemben, hogy valami átkot szórt rám valaki, hogy bár más egy életben egyszer sem fut össze ezekkel az ocsmány lényekkel, nekem már kétszer is sikerült.
Most azonban ezek a gondolatok eltörpülnek a gondjaim mellett, hiszen a sárkányfatty a félrement nyilamtól csak mérgesebb lett és én csak bánhatom, hogy elf apámtól harcban használható mágiát nem örököltem.
És a hab a tortán, hogy az egyetlen menedékem ebben a nyakig fekáliás helyzetben épp eddigi életem megkeserítője Kain volt! Szarkupac a tetején egy adag habbal! Csodás kilátások.
Egy pillantás a hátam mögött lévő fekete köpenyes alakra, biztosított, hogy megegyezik a véleményük és ha nem támadtak volna minket a szörnyek, akkor véglegesen megoldotta volna a személyem okozta problémát.
Viszont egy pillanatra rá, megérzem a mágia áramlását …..tőle……felém! Aztán olyan érzés fog el, hogy a világot ki tudnám forgatni a sarkából! ÓÓÓ ISTENEK!!!
Megrázom magam és rákacsintok a közeledő, fortyogó szárnyas dögre, majd fürgén – még a szokásosnál is fürgébben – oldalra ugrom és a kardlappal nagyot csapok a fatty térdére, hogy földre rogyjon, aztán megragadom a szárnyát és pár lépést eltávolodva Kaintól, hogy teret adjak magamnak megforgatom magam körül a lényt, majd minden erőmmel annak vágom, aki szegény lányt fenyegeti.
Mivel hirtelen támadt erőm elvonta a figyelmem, csak most ébredtem rá, hogy a rettegés hulláma lemúlt. Egy gyors pillantás és már tudom, hogy a démon halott.
Odáig el sem jutok, hogy megkönnyebbüljek némileg, mert ekkor hátborzongató rikoltás zengi be a várost.
- Most igazán jól jönne Lanur vagy a kardja! – csattanok fel dühösen.
El kéne tűnni innen, hiszen Sternben már átéltem hasonlót és ott csak egy-két sárkány volt, itt meg csak úgy nyüzsögnek.
Vissza az elejére Go down
Furia
Fekete sárkány
Furia


Hozzászólások száma : 376
Életkor : 1128
Munkahely : Lanuria Furiája XD

Character sheet
Nép: Sárkányok

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-04-09, 7:56 pm

//Mese: Véráztatta földek -Jeremy, Lysanor, Kain üdv, halandók!//

*Csupán egy aprócska lény, egy fekete denevér képét ölti magára, s úgy lebeg immáron a fogadó melletti tér felett.
Pillantása végigsiklik a harcolókon, a kétlábúak szerencsétlenkedő mozdulatain, a fattyak támadásán, a lemészárolt vendégeken, s megállapodik ott, hol a fekete kabátos mágusszerű lény harcol. Látja a sötét mágust, valamint a nőstény elfet, s elönti a harag.  Túl sokszor csúszott már ki a karmai közül az áruló, s a nőstény, ki egyszerű kétlábú féreg létére kiállt érte, még mindig él.
Tán ideje is annak, hogy pontot tegyen az ügy végére.
Két legyet üthet egy csapásra. A denevér gonoszul csillanó szemei még egyszer végignéznek a csatatéren, itt rá nincs szükség, a sárkányok mindent elrendeznek, mit Filnoren és az orkok esetleg nem tudnának.
Ekképp jelenik meg Lysanor mögött egy fekete nőszemély. Fekete bőr ruházata karcsú testére feszül, s míg karjaival satuba fogja a nőstény elf felsőtestét, másik tenyerét kinyújtva a lándzsás sárkányfatty felé csupán rápillant a féllényre.
Az úgy repül el, mintha egy sárkány kapta volna fel a levegőbe.

Vén kujon fogadó - Page 9 Furia310


Lysanor bizonyára mozdulni sem tud, miközben a fekete szépség immáron Kainra emeli hollófekete szemeit.*
- Anzar örülni fog a zsákmányomnak…
*E pillanatban feketére festett ajkai közül kinyújtja hegyes nyelvét s megnyalja vele az elf arcát, miközben a hollófekete szemeket le sem veszi az arany sárkányról.
Csúfondáros, noha gyűlölettel teli a tekintet, mit az árulóra vet, majd abban a szent pillanatban az elffel együtt eltűnnek a fogadó teréről.
A „mágus”, ha szeretné, követheti őt, nem titkolja el, hogy hová teleportált a zsákmánnyal.*
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-04-09, 8:47 pm

//Mese: Véráztatta földek - Lysanor, Furia, Jeremy//

*Úgy tűnik, az arany sárkány sikeres csatákat vív meg. Azonban ahogy végez, már fordulna is Lysanor felé, amikor meghallja az ősi sárkány rikoltását.
Mindenhol ott van, s a mágus nem érti, mire jó.
Csupán rossz érzése hatalmasodik el mind jobban.
Úgy érzi, hogy szöknie kell, minél távolabb kerülni a fekete nőstény elől, mert azt azért felismeri, hogy ez miféle lény hangja.
A sárkányok sem hoznak számára sok jót, tán a tolvaj felé intézett szavainak is igazat kell adnia, ám nem a kard miatt. Sokkal inkább azért, mert ennek a városnak ez a végét jelentheti. A repülő erőd egyetlen egyszer veszített, Olassië ostromakor, ám akkor egyetlen sárkány sem támadta az elfek városát.
Namelyr volt már elég csatában, hogy lássa, milyen az, mikor egy seregnyi sárkány csap le a kétlábúakra.*
- Az itt nem segítene.
*Morogja vissza, miközben éjfekete szemei már Lysanort keresik.
Látja, miként repül távolabb a lándzsás sárkányfatty, s az éjfekete szemek akkor kerekednek el, mikor tudatosul benne, hogy kivel áll szemben.
Lába földbe gyökerezik, s ökle a narancsköves kard markolatán elfehéredik, miközben fakó arca még fakóbbá válik. Mozdulna, hogy támadjon, vagy meneküljön, habár már késő, de nem tesz semmit.
Az elf Furia kezében van. Kain jól tudja, egyetlen apró mozdulat elegendő lenne, hogy eltörje Lysanor vékony nyakát, letépje a fejét, vagy kitépje a szívét. S a fekete nőstény erre képes is lenne.
A szavak, miket mond, s a tekintet egyértelmű. Kiélvezi a bosszú minden apró rezdülését, s azt, hogy tudja, az arany sárkány tehetetlen.
Ahogy eltűnik a fekete nőszemély, s vele együtt a szeretett elf, az arany sárkány felhördül.
El sem hiszi, hogy a fekete nőstény nyomokat hagyott maga után, hogy követni tudja.
Abban a pillanatban tűnik el, ahogy ez tudatosul benne.
Nem hagyhatja, hogy az ősi kényére-kedvére játszogathasson Lysanorral, kiszabadítja, ha addig él is.
Hogy ez csapda? Minden bizonnyal az…*

//Furia, Lysanor, megyek, ahova ti! Smile//

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-04-11, 9:00 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy, Lysanor, Kain//

*Jeremy gyors mozgása, s ereje meglepi a támadót, s elmarkolva hozzávágja azt a másikhoz.
Egymásba gabalyodva terülnek el, s Delilah csodálattal teli pillantással néz a tolvajra.*
- Ez hihetetlen volt…!
*Azonban a két sárkányfatty még nem adta fel, s Jeremynek Kain helyett immár rájuk kell figyelnie. A fattyak immáron a párosra támadnak, a nőre és a tolvajra.
Jeremynek nincs sok ideje, a „mágustól” kapott segítség még körülbelül kettő, esetleg három hasonló megmozdulásra elegendő, ám idővel így is elenyészik majd.
Delilah, sebesült lábával sántikálva botorkál a félelf felé, miközben Lysanor mellett is felgyorsulnak az események.
Előbb a lándzsás sárkányfatty repül távolabb, s már kővé válva hull a földre.
Kain maga is meglepetten láthatja, hogyan karolja át Furia sötét alakja az elf nőt, s ragadja el magával.
Az arany sárkány követheti őket, az ősi sárkány, szándékosan, könnyen követhető mágikus nyomokat hagyott maga után, mintha azt akarná, hogy Kain kövesse őt.
Könnyen lehet, hogy így is van, s a hím bizony az ősi sárkány csapdájába sétálhat, ha utánuk megy. *
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-04-15, 6:25 pm

//Mese: Véráztatta földek - Lysanor, Kain......után bambulva Smile//

Elégedettség önt el, ahogy nézem az egymásba gabalyodott sárkányfattyakat, amire még rátesz egy lapáttal, amikor Delilah dicsérő szavai is felhangzanak. Pedig tudom, hogy nem a magam erejéből jutott erre, bár igen csak megdöbbent az a gondolat, hogy a mogorva, rosszindulatú, már többször az életemre törő Kain-nak lenne köszönhető. De, ha belegondolok, hogy nem igazán válogathatott, hogy ki védi a hátsóját a rohamozó ellenség felől……… Az életösztön sok mindenre ráveszi az embert , vagy más két lábút, akármi is legyen ő.
Viszont az események nem, hogy jobbá válnának a következő percekben, hanem a lehető legrosszabbá. Megjelenik valami bőrszerkós némber és Kain felé valamit sziszegve, egyszerűen eltűnik az elf lánnyal. És Kain cseppnyi habozás nélkül …………tűnik el utánuk……
A nap fénypontján aztán még a két sötét fattyú is felkecmereg és mivel már csak én és Delilah vagyunk a közelükben, el sem téveszthetnék a célpontjaikat.
~ Most légy okos Jeremy! Gyorsan találj ki valamit, különben végünk! ~ igyekszem ösztönözni magam, de a lehetőségeim elég korlátozottak……
Érzem még magamban a kölcsön kapott mágikus erőt és gyorsaságot, így ezt kell kihasználnom.
Villámgyorsan, szinte tényleg csak villanva a két fatty közé ugrom, minden érzékemet megfeszítve és ha bármelyik, adják az istenek, hogy akár mindkettő, felém csapna, döfne, akkor már ugrom is tovább, remélve, hogy egymást ölik meg, de legalábbis, hogy az egyik megbénítja a másikat.
Vissza az elejére Go down
Kain Namelyr
Arany sárkány
Kain Namelyr


Hozzászólások száma : 2045
Életkor : 743
Munkahely : A magam ura vagyok

Character sheet
Nép: Sárkányok

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-04-17, 10:11 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy - bocs a lelépésért, de hív a kötelesség Wink//

*Nem volt miért maradnia a Vén Kujon mellett. A tolvajnak megadta, amit adhatott, többet nem is akart ennél, ha jól használja, megmentheti életét, már amíg egy magafajtával, egy sárkánnyal nem találkozik, vagy Filnoren valamelyik sötét, mágikus teremtményével.
Mert ezekkel szemben, Kain szentül hitte, a félelf nem lesz képes szembeszállni.
Nem foglalkoztatta, hogy miféle sors vár erre a városra, melynek ő is köszönhetett, nem is keveset, egyetlen dolog érdekelte csupán, s ez az, hogy Lysanort magával ragadta a szeme láttára Furia, úgy, hogy közben mozdulni sem volt képes.
Az elf tán magának kereste a bajt, mikor összeakadt az arany sárkánnyal, s nem ment el mellette békével. Hiába lökte el számtalanszor magától, a nő újra és újra ráakadt, s bosszantotta, cserfességével, hirtelen, szertelen, meggondolatlan viselkedésével, egészen addig, amíg valahol mélyen megtalálta a jéghideg tekintet, a fakó, szoborszerű arc mögött a szívet.
Kain Namelyr számára Lysanor az egyik nősténnyé vált, akit szeretett azok közül, kikkel bő hét évszázada alatt összehozta a végzet.
S e nő vállalta a sorsközösséget, akár életét is adta volna érte a Nyugati, majd a Déli szegletben, amikor Furia épp őt használta, hogy megölhesse az árulót.
Gyorsan futottak át e gondolatok, tán csak szempillantás alatt az arany sárkány fején, a kardot még jobban megmarkolta, ujjai el is fehéredtek a narancsköves fegyver markolatán, miközben rápillantott másik kezén a másik narancsköves eszközre, a gyűrűre.
Éjfekete szemeiben valamiféle vak elszántság jelent meg, miközben elmormolta a teleport varázslat igéjét.
A sötét, ködszerű füst, ami maradt utána, csak jelezhette a sárkányfattyaknak, s Jeremynek is, hogy távozott onnan.

_________________
"Egy kóbor álmodó.
Ez vagyok én,
messze szálldosó
a mindenség tengerén."
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-04-18, 9:39 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy//

*A Vén Kujon fogadó mellett maradó páros kénytelen szembeszállni a sárkányfattyakkal.
A fogadóban lévő katonák is szembeszálltak már a vendégek védelmében, s egy-két vándor is rendelkezik fegyverrel, így a Vén Kujon mellett már nem egy szoborpáros fekszik.
Delilah odaér Jeremyhez, abban a pillanatban, amikor a tolvaj eltűnik mellőle. A lány tátott szájjal néz körbe, hisz nem érti, hová tűnhetett a férfi oly gyorsan.
Már csak azt látja, hogy a két közeledő sárkányfatty között villan valami.
Azok is igyekeznek reagálni a félelfre, egyikük felé is mozdítja fegyverét, a másik inkább tekintetével próbálja szemmel verni, lassabban reagál, talán az esés következményeként.
Így, ha Jeremynek megvan a kellő lélekjelenléte, s helyzetfelismerő képessége, ki is használhatja a sárkányfattyak szokottnál lassabb reakcióit.
Abban azonban tevőlegesen neki is részt kell vennie, hogy egyik megsebezhesse a másikat.
Eközben a fogadó felett egy füstből álló sötét sárkányalak is megjelenik, midőn egy vendég kilép a kapun, lecsap rá, hogy elragadja őt.
A vendég sikolya messzire hallatszik, midőn a füstszerű lénnyel érintkezve öltözékét, s bőrét is marja lefelé a sötét anyag.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-04-22, 5:20 pm

//Mese: Véráztatta földek //

Miután az egy szem mágus is eltűnt a helyszínről, aki eddig sikerrel vette fel a támadókkal a versenyt, bizony nekem már csak a fohászkodás maradt, hogy a rám testált különleges erő még kitartson egy darabig, legalább addig, míg megszabadulok a két sárkányfattytól, már ha sikerül és végre eltűnhetek innen.
A terme a gyorsasággal beválik, a két kreálmány megzavarodik, de minden bizonnyal csak rövid időre, ezért cselekednem kell. Az már fél siker, hogy azzal, hogy közéjük villantam, egymás felé fordultak, így már csak az van hátra, hogy a lassabban reagálót befelé rántsam, bele a társa fegyverébe, miközben én egy újabb gyors mozdulattal kilépjek közülük. Ha ez beválik és a fürgébb ellenfél ne adják az istenek de nem sérülne meg, akkor próbálom a meglepettebb könyökét megragadva rásegíteni a pengékre, vigyázva, hogy a kővé válás engem elkerüljön.
Elég elfoglalt vagyok, így csak akkor tudok foglalkozni az újabb rémálomszerű teremtménnyel, ha megszabadultam kéretlen társaságomtól.
Legfőképpen akkor is inkább szívesen eltűnnék onnan, miközben Delilaht sem hagyhatom magára, főleg így sérülten…….Irigylem most a mágusok teleportálási képességét, de már megelégednék egy jól védhető pincével is…..
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-04-24, 8:56 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy//

*Jeremy mozdulatai gyorsak, s erősek, a két sárkányfatty ezek hatására egymás karjába dől, s előbb egyik, majd másik válik kővé, groteszk szoborként emlékeztetve arra, hogyan kell két legyet, pontosabban két fattyak kivonni a forgalomból egy csapásra.
A „mágus” varázslata lassan múlik, így a tolvajnak igyekeznie kell, ha még kezdeni akar valamit vele.
A sötét árnysárkány is felfedezi magának a két védtelen lényt a Vén Kujon mellett, így elindul feléjük.
Delilah fél lábra állva mutogat a tolvajnak, hogy merre kellene menekülniük.
Mindenképpen elfelé mutat a fogadótól, mit időközben odabent már a bejutott sárkányfattyak tizedelnek épp.
Az árnysárkány fellendül a magasba, s elindul Jeremy és Delilah felé, miközben a férfi és nő talán a Delilah által mutatott irányba haladnak.*
- Arrafelé van egy őrposzt. Szoktak onnan katonák jönni a fogadóba, amikor nem látja a főnökük.
*Lihegi a nő, miközben fájós bokájára próbál ráállni.*
- Azt mondják, a poszt alatt van egy alagút, oda talán lejuthatunk.
*Bárhogy is dönt a félelf, igyekezniük kell, ugyanis az árnysárkány megindul feléjük, s cseppet sem kis sebességgel halad.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-04-29, 9:17 pm

//Mese: Véráztatta földek - Mesélő//

Ha valaki csak egy fél nappal ezelőtt azt mondja, hogy két sárkányfatty között cikázva, igyekszem őket egymás ellen kijátszani és még össze is jön, akkor lesajnáló mosollyal gondolom elmebeteg őrültnek és minden vagyonomba és még a fél életembe is fogadtam volna ellene.
De azt sem hittem volna, hogy pont egy sárkánynak vélt ellenségem fog ajándékba megdobni némi mágiával, ami ehhez a hihetetlen győzelemhez vezet majd.
Ám mégis csak itt állok kissé zihálva két kővé vált fatty mellett és épp csak kicsit megizzadtam!
Akár elégedett is lehetnék, ha nem egy mészárlás közepén álldogálnék egy bicegő örömlánnyal és nem tartana felénk egy másik sötét lény, olyan, akit még életemben nem láttam és nem hiszem, hogy egy egyszerű kard bármi kért tenne benne. Sötét rettenetnek tűnik!
- Bármi jobb, mint itt maradni! – értek egyet, de nem hiszem, hogy Delilah pár méter is sikerrel tenne meg, mielőtt beérné a füstből álló sárkány. – Kapaszkodj és irányíts a legrövidebb úton! – kapom fel hirtelen ötlettől vezérelve, mert még érzem magamban az erőt és gyorsaságot.
Biztosan megőrültem, hogy nem csak magamra gondolok a menekülésben, amire a legnagyobb esélyem lenne, de már futok is, ahogy csak bírok, remélve, hogy a mágia még kitart a biztonságosnak vélt alagútig, de minimum a közelébe…..
~ Vajon milyen gyors egy ilyen dög? ~
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-05-01, 8:02 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy//

*A fogadót lassan elözönlik a sárkányfattyak. A fogadós maga nem menti vendégeit. Akad neki onnan mentsvára, noha nem tudni, hogy a pult alá vájt menedék meddig nyújt majd neki védelmet, s vajon mihez kezd, ha az egész város elesik. Hogyan menti akkor magát?
Eközben Jeremy felkapja a sérült lábú örömlányt és futva indul el vele abba az irányba, mit Delilah mutat neki.
A lány gyorsa, egyszerű szavakkal vezeti a férfit, miközben az árnysárkány mind közelebb jut hozzájuk.
Az őrposzt is feltűnni látszik, noha katona már nem akad előtte. Vélhetően vagy a kapu felől betörő ellenséggel harcolnak, vagy pedig a rabszolgapiacon vannak.
Azonban az árnysárkány is a sarkukban van, s eközben a tolvajból is kimerül az erő, mivel a feketekabátos mágus megsegítette a harcban.
Hogy az istenek mellette állnak, az jól látható abból, hogy midőn az árnysárkány rájuk telepedhetne, egy fehér alak jelenik meg éppen előttük.
A fehér varázsló botját az árnysárkány felé tartja, s fehér szakállában érthetetlen varázsigéket mormol.
A bot végéből tiszta, fehér fény tör elő, s visszataszítja az árnysárkányt, mi földöntúli üvöltésben tör ki fájdalmában.*
- Menjetek, míg lehet!

Vén kujon fogadó - Page 9 Fehzor10


*Jeremy és Delilah mellett újabb, már nem fehér köpenybe, hanem szürkébe, feketébe, vörösbe, barnába öltözött alakok tűnnek fel egymás után.
A Tanács küldöttei ők, kik Kalaran rövid üzenetére érkeztek egymás után Onoria főpapnő parancsára.
A fehérköpenyes mellett ők is bekapcsolódnak az árnysárkány ellen, s az egyesített tűzre az csakhamar sikoltva szűnik meg létezni.*
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-05-06, 7:32 pm

//Mese: Véráztatta földek - Mesélő//

Még a mágikus gyorsasággal megerősítve is érzem, hogy, ha hamarosan nem bukkanunk egy menedékre nem fogom tudni lehagyni az árnyakból és gonoszságból álló sárkányt. Persze letehetném Delilaht, a sorsára hagyva, ami még a rémet is feltartaná, így sikerülhetne egérutat nyernem, de az szinte gyilkosság lenne és én nem vagyok gyilkos. Így viszont szinte biztos, hogy mindketten meghalunk, főként az után, hogy botladozni kezdek, mikor a különös erő elhagy.
Pedig már olyan közel voltunk, a lány által mutatott épület ott magasodik előttünk!
Talán, ha lenne ott pár katona, aki segíthetne………, de nincs…..
- Szaladj, - rakom le Delilaht és lököm előre. – Megpróbálom elcsalni. – zihálom erőlködve.
A saját mágiámat hívom segítségül, hogy testem könnyebbé, lépteim gyorsabbá váljanak, de mielőtt még elkanyarodnék a már a nyakamban érzett árny elől…..
- Dremer szakállára! – nyögök fel, ahogy a fény belecsapódik üldözőnkbe. – Az Istenek áldjanak meg, soha jobbkor! – éledek fel és kapom el a lány könyökét, ha utolérem. – Jobb, ha inkább a templomba próbálunk meg eljutni, ha már kaptunk egy kis könnyebbséget. Ott biztos még több mágus van és ezeket csak ők gyűrhetik le. Itt nem maradt már katona, nem leszünk biztonságban.
Ha Delilah nem ellenkezik, akkor megyünk a főtérre, a templomhoz.
Vissza az elejére Go down
Mesélő

Mesélő


Hozzászólások száma : 1520

Character sheet
Nép: NJK

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2021-05-08, 6:03 pm

//Mese: Véráztatta földek - Jeremy//

*Jeremy és Delilah megmenekült egyelőre, noha a sánta lány menne, de még annyira sem gyors, mint a mágia nélküli Jeremy, így jobb híján tátott ajkakkal szemléli, miként jelennek meg a mágusok és tüntetik el szörnyűséges üldözőjüket.*
- Igazad lehet, az öreg mágusnál nincs biztosabb védelem itt most…
*Suttogja maga elé a lány.*
- A templomhoz el kell jutnunk innen a főtérre, át a városon.
*Ha elindulnak, bizony időbe telik nekik odaérni a Főnix templomhoz, hisz a város csatatér. Sárkányfattyak, sötét elfek, sötét varázslók, s mindenféle sötét lények támadják a város védelmét.
Láthatnak zsoldosokat, kik inkább saját életükért küzdenek, telari katonákat, kik a város és a lakosság védelméért, s látnak olyan lakosokat is, kik maguk is fegyvert fogtak, hogy óvják otthonunkat az ellenségtől.
Lángoló, olykor már leomlott épületek szegélyezik az utcákat, s még orkokat is látnak, amint épp a védőket támadják, kik az egyik utcára omlott épületet használják barikádnak.
Jeremynek nagyon észnél kell lennie, hogy mindezeket elkerülhessék, s ez is lassítja őket az útjukon./

//Jó ötlet, legközelebb a városhoz írj, Jeremy//
Vissza az elejére Go down
Jeremy Talbot
Ember/vér elf félvér
Jeremy Talbot


Hozzászólások száma : 1180

Character sheet
Nép: Elfek

Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime2022-06-25, 6:52 pm

//Időn kívüli játék – Itt a piros, hol a piros (Shuga és Jerry)//

Elégedetten üldögéltem a hátsó kijárat melletti, mindig árnyékban lévő asztalnál, amit a Telárban kötendő munkáim alkalmából általában használtam egy-egy megbeszélésre. Bár szívtam a fogam leróttam a szokásos felárat a csaposnak, hogy szemet hunyjon az üzleteléseim felett és távol tartsa a lányokat. Persze csak ilyen alkalmakkor, máskor nem vetettem meg a társaságukat.
Most azonban a megbízómat vártam, mivel sikerrel jártam és megszereztem neki azt a z érdekes sólyom szobrot, amelyet megrendelt tőlem.
Azt meg kell hagyni, hogy érdekes volt ez a nagyjából két arasznyi szobor, ahogy a megbízás is, amit kicsit több, mint két hete kaptam ugyan itt……..

Mikor bekukkantottam a fogadóba, a csapos jelezte, hogy üzlet van a láthatáron és egy papírost nyomott a kezembe. Miközben szokásos helyemen ülve a mézsörömet iszogattam és hagytam, hogy Lisa a nyakamat masszírozza, elolvastam.
Egy bizonyos Ethan úr írta. Hivatkozva egy régebbi kuncsaftomra, bizalmát helyezte belém azzal kapcsolatban, hogy meg tudok szerezni neki egy számára kedves holmit, egy sólymot. Persze nem igazit, hanem egy szobrot, amit borostyánból készítettek és körülbelül két arasznyi nagyságú. Arról is informált, hogy ezt egy nem túl távoli, a várostól úgy két napi útra lévő település fogadójában tehetem meg a legkönnyebben, méghozzá pont újhold éjszakáján, amikor a legkevesebb a fény. Ez épp 13 nap múlva lesz……..
Szép summát ajánlott érte és első látásra nem tűnt túl nehéz feladatnak, de általában mindegyik munka így indul, aztán ki tudja mi lesz belőle.
Azonban nem volt semmi probléma. A megadott időben a Kifogyhatatlan Söröshordó nevű, az átutazóknak ajánlott fogadóban múlattam az időt, amikor megérkezett a levélben leírt szürkeszakállú, embermagas bottal rendelkező alak, zöldesszürke köpenyében, oldalán jókora váltáskával és szobát foglalt. Semmi feltűnő nem volt az öregedő alakban, nem sugdolózott, nem keltett feltűnést, de én hegyeztem a fülem és így már tudtam is, hol hajtja majd álomra a fejét.
Igazán nem okozott gondot éjjel, a majdnem teljes sötétségben feljutni a tetőre és a már jó előre kiszúrt ablakon bemászni. Nyári meleg volt, nem is volt bezárva, ám…….más védelem azért akadt.
Szerencsére azért erről tudtam a levélből, így nem lepett meg a mágia jelenléte. Épp annyi helyem volt, hogy eloldalazzak a riasztó varázslat mellett, egy átlagos tolvaj simán belesétált volna. Volt egy hasonló még az ajtónál is, meg még kettő elszórva a szobába, de aránylag könnyen meghatároztam a helyüket. Lépteim hangtalanok voltak, ahogy a halkan hortyogó férfi előtt észrevétlen kiemeltem a rongyokba csomagolt szobrot. A fickó közben lelkesen szorongatta a tarisznya pántját. A csomag érdekes módon meleg volt, mintha valami élő anyag lett volna, de szerencsére rideg, kőszerű maradt.
Ezek után a kijutás sem okozott gondot. Még egy szekérre is felugorhattam, persze a paraszt tudta nélkül, így időben visszaértem a Kujonba, hogy megüzenjem a megbízónak a találkánk időpontját.

Ezért voltam most elégedett és még jobban az voltam, amikor meg is jelent és a levélben már megírt madár jelét rajzolta a kilöttyent sörből az asztal lapjára azonosításnak. Aztán megjelent két zacskócska csengő érme is és helyet cserélt a ruhába burkolt csomaggal, mindenki megelégedésére.
Az alak nem titkolózott, úri ruházat volt rajta, szűk, barna bricsesz, hozzáillő vakszolt csizmával – ami bizonyította, hogy kocsival, vagy lovon jött, - zöld ing és még sötétebb zöld mellény takarta felsőtestét, na meg egy hátravetett csuklyás köpeny. Átlagos arcból nagy sassorr meredt a világra, arcát sötétbarna haj keretezte. A legfeltűnőbb a felemás szeme volt, egyik kék a másik zöld.
Az is felmerült bennem, hogy ő csak egy megbízott volt, hiszen a legtöbb munkaadóm erősen titkolni akarta a kilétét, ez meg ezzel nem igen törődött.
Hamar elhúzott, én meg hirtelen meggazdagodva, megkértem Lisa-t kísérjen fel szobámba, hogy szórakoztasson, aztán reggel frissen mehessek majd tovább a dolgomra…………..


Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Vén kujon fogadó - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vén kujon fogadó   Vén kujon fogadó - Page 9 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Vén kujon fogadó
Vissza az elejére 
9 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» A fogadó
» Tűz fogadó
» Csillagfény fogadó
» Fehér lady fogadó
» Nagy Kaszás fogadó (Valian külső peremén)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LANURIA :: Lanuria világa :: Középvidék :: Telar-
Ugrás: